PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اصلاحاتی که بایددر ایران آینده انجام شود.

sonic
03-04-2011, 09:12 PM
به نظر شما در ایران بعد از حاکمیت جمهوری اسلامی چه تغییراتی در عرصه های سیاسی.اقتصادی.اجتماعی و.... بایدانجام شود.
(در هر موردب)

sonixax
03-04-2011, 09:26 PM
به نظر شما در ایران بعد از حاکمیت جمهوری اسلامی چه تغییراتی در عرصه های سیاسی.اقتصادی.اجتماعی و.... بایدانجام شود.
(در هر موردب)

کار از اصلاحات گذشته ، کنفیکون باید بشه !

Ouroboros
03-05-2011, 10:15 AM
یکی از چیزهایی که باید اصلاح بشود و نیازمند یک دولت ِ به قول دوستان «دانشیک» است، سیستم آموزشی ِ کشورست. اولا دروس مقاطع مقدماتی و متوسطه باید کاملا تغییر بکنند، یکسری درسهای خنده دار و نالازم مثل دینی و عربی باید حذف بشوند یکسری دروس ضروری مثل زبان سوم ِ حسابی و آزمایشگاه عملی به آنها اضافه. فارغ التحصیل دبیرستان در ایران نه اطلاعاتی بسنده از علم دارد، نه به معنای حقیقی کلمه چیزی «یاد گرفته»(هرچه می‌داند دو سال بعد فراموش خواهد کرد! چون در سیستم امتحان محور ِ تئوریک درس خواندن می‌شود رد کردن ِ متوالی ِ امتحان‌ها و بس)و نه می‌تواند به درستی به یک زبان خارجی تکلم بکند. این از آموزش مقدماتی، آموزش عالی در کشور وضعش از اینهم بدتر است. اولا سطح علمی دانشگاه‌ها خنده‌دارست، نمره دادن کشکی و کاری که از دانشجو می‌کشند بسیار کم، و حجم محفوظات بسیار زیاد است. درس سال ِ اول رشته‌ی بیولوژی-بیوشیمی در دانشگاه‌های فرانسه، همان درس شیمی3 و زیست3(+زیست و شیمی پیش)در ایران است، اما این کجا و آن کجا! از این بدتر، پس از فارغ التحصیلی شخص را به حال ِ خودش رها می‌کنند، اگر شما مثلا در رشته‌ی بیوتکنولوژی فارغ التحصیل شده‌اید و بیست سال گذشته، کسی نمی‌آید بپرسد آقا خرت به چند من، آیا علمت را بروز کرده‌ای، آیا پیگیر آموختن اکتشافات جدید که در قالب هفته و روز اتفاق می‌افتند بوده‌ای، آیا از سطح علمی مطلوب برای فعالیت در این رشته برخورداری یا نه، همینکه درس تمام شد، شما را به خیر، ما را به سلامت. درحالیکه در فرانسه اگر در رشته‌ای تخصصی یا فوق تخصصی استخدام رسمی دولت هستید(بخش خصوصی در صورت تمایل می‌تواند شما را وادار بکند)هر پنج سال یکبار باید در یک آزمون شرکت بکنید، پزشک و مهندس و کاردان و کارشناس و دکتر باید علم ِ خود را نه فقط در سطح عالی حفظ بکند، بلکه باید به روز رسانی و همگام با پیشرفت‌ها هم نگه بدارد. در مملکتی که وزیر کشورش دکترا جعل می‌کند و رئیس‌جمهورش دکترای افتخاری ِ ترافیک دارد البته این چیزها دست‌نیافتنی به نظر می‌رسند، اما از حالا درباره‌شان صحبت بکنیم بد نیست.

doubt
03-05-2011, 10:34 AM
تغییر قانون اساسی:

جلوگیری از باج دادن به قشر خاص(در این جا نهادهای دینی)
دلیل:تبعیض سبب تضعیف قشر های دیگر میشود و در نتیجه از پتانسیل موجود جامعه استفاده نمی شود.
همینطور اگر گروهی احساس تبعیض کنند شروع به اعتراض و کار شکنی میکنند که قاعدتا مخرب هست برای پیشرفت کشور.

و همینطور جلوگیری از دیکتاتوری
دلیل:قدرت میل به فساد دارد و...(که در این مورد قبلا بحث شده و کارآمدترین سیستم موجود، در حال حاضر نظام دموکرات هست)
این جا در دیکتاتور بودن سید علی هم که شکی نیست(اصل ولایت مطلقه فقیه)

از لحاظ اجتماعی هم با به وجود آمدن رسانه های آزاد بساط خرافه و این فرهنگ شپش زده ی اسلامی جمع میشود.

اقتصادی هم که از قبل طرح های زیادی بوده ولی اگه این گروه های مفت خور سرکوب گر مردم و این شبه نظامی های داخل و خارج ایران و بساط تسلطشون بر اقتصاد تعطیل بشه ،باز امیدی هست...

Ouroboros
03-05-2011, 10:44 AM
درود بر doubt عزیز که دوست داریم از او بیشتر بخوانیم. :53:
هستید اما نمی‌نویسید؟

در فرهنگ ِ دموکراتیزه شده سوژه به طور خودانگیخته خود را آزاد می‌داند، و اساسا اگرهم اعتراضی داشته باشد آن را تحت همان سیستم پی می‌گیرد و معترض بودن لزوما به معنای کارشکنی نخواهد بود. مهم‌ترین وظیفه‌ی ما اینست که از همین امروز به همه بفهمانیم دموکراسی یک بستر است نه یک هوده، یک روش است نه یک متن، متن بر آن سوار می‌شود و کار خودش را می‌کند، اما دموکراسی باقی می‌ماند. نهادینه کردن این تز باعث می‌شود شکست ِ حتمی ِ دولت پس از ج.ا(که هر دولتی باشد به دلیل سه دهه کارشکنی و خرابکاری ِ ج.ا ذاتا محکوم به شکست خواهد بود)توسط عوام‌الناس به پای دموکراسی نوشته نشود. منهم با شما هم‌نظرم که دموکراسی با وجود تمام کاستی‌ها، کمتر از تمام انواع ِ دیگر نظامهای سیاسی آدم می‌کشد و بیشترین آزادی ِ ممکن تحت وجود دولت را به ارمغان می‌آورد.

sonixax
03-05-2011, 03:54 PM
وضعیت جامعه ی علمی کشور که فاجعه هستش !
من وقتی میبینم که مثلن آمریکا فلان هواپیمای نظامی که نه تنها رادارگریز هست بلکه به خاطر نوع خاص رنگی که در بدنه اش استفاده شده میتواند تا حدودی نامریی هم شود (یعنی تغییر رنگ بدهد) خوب اولش حسابی کف میکنم مثل بقیه ! بعد که مردم دنبالش و تحقیق میکنم و میبینیم تیمی که این اعجوبه تکنولوژی رو طراحی و پیاده کرده بیشتر از ایرانی های از ایران فراری هستند داغ میکنم :14:

شخصن یک بار به همراه تیمی که داشتم برای به روز رسانی سرور های دانشگاه تهران - پردیس هنر های زیبا ، رفته بودیم . طرف موقعی که اومد باهامون صحبت کنه به جای اینکه بگه تو کدوم خراب شده ای تحصیل کردی و یا مدرکت از کجاست و اصلن تخصصت چیه ، اولین چیزی که از من پرسید این بود : چرا موهات بلنده و آستین کوتاه پوشیدی ؟
من هم به شوخی گفتم تازه این سایه روشنی که میبینی توی موهام طبیعی نیست ، مِش کردم :71:

کلن سیستم احمقانه بوده و کماکان احمقانه هست - شاید فقط در دوران پهلوی ها یک مقداری به روز شده بودیم و همسطح با دنیا به لطف کمک های آمریکا پیش میرفتیم که اون هم صدقه سری اسلامگرایان متحجر به کل نابود شد رفت پی کارش .

فکرش را بکنید ایران پنجمین کشوری بوده که تونسته بوده به صورت بومی و با توان متخصصان داخلی به جمع کشورانی که توانایی تولید راکتور هسته ای دارند بپیوندد ، سپس سی سال پس از انقلاب اسلامگرایان در ایران روسیه باید بیاید راکتور در پیتی برایمان درست کند که مجبور بشویم سوختش را تخلیه کنیم !:14:

از نظر سیاسی هم که ایران از زمانی که بعد از حمله ی اعراب خودش رو پیدا کرد همیشه مشکلات اساسی داشته و احمق سالاری جای نخبه سالاری رو گرفته و کماکان هم این روند ادامه داره . مردم حد اقل تا سال 57 فکر میکردند تخصص و نبوغ لازمه ی هدایت یک کشور نیست بلکه اسلام و دین و این مزخرفات لازمه ی هدایت کشوره ! و نه تنها در طول تاریخ ، بلکه در عرض تاریخ هم ایرانیان (بیشتر حکومت ها) نخبگان علمی کشور را یا ترور کرده اند و کشته اند و یا فراری داده اند یا جلوی فعالیتشان را گرفته اند !

در مورد شکل حکومت هم ، من فکر میکنم بهترین حالت برای ایران سیستم فدرال باشه ، چون اول و اخر با توجه به کسرت قومی در ایران اقوام مختلف از حکومت مرکزی ناراضی خواهند بود و پانترک و پانعرب و پانخر و پان الاغ تولید میشود ولی وقتی که اداره ی امور منطقه ای خودشان دست خودشان باشد و تنها در برخی قوانین مانند مهاجرات و ... تحت نظر حکومت مرکزی باشند نه بهانه ای برای بوجود آمدن این اعجوبه ها وجود دارد و در عین حال راه برای آبادانی تمام کشور هموار میشود .
دوستانی که مثل من در یک حکومت فدرال زندگی کرده اند به خوبی قدرت و محاسن حکومت فدرال رو درک میکنند - در یک حکومت فدرال حتا یک ده کوره هم به اندازه ی یک کلان شهر مانند تهران امکانات رفاهی ، بهداشتی و اقتصادی داره .

sonic
03-05-2011, 04:31 PM
از نظر من بعضی بعضی اصلاحات ضروریه البته وقت ندارم همه رو بنویسم چون در همه چیز باید اصلاحات ایجادکنیم.
کلیه ایرانیان تحصیلکرده مقیم خارج به ایران بازگردند.
ایرانباید تنها دارای یک ارتش باشد.
کلیه اموال نهاد های دولتی وکارخانجات سیاستمداران دزد مصادره وبه بخش خصوصی واگذار شود.
نظام مالیات گیری قوی در کشور ایجاد شود چون خیلی ها راحت از دادن مالیات فرار میکنند.
هیچ نهاد سیاسی حق دخالت در ورزش را نداشته باشد.
روزنامه شبکه های تلویزیونی خصوصی هم باید در کنار رسانه هادولتی وجود داشته باشند.

sonixax
03-05-2011, 04:40 PM
کلیه ایرانیان تحصیلکرده مقیم خارج به ایران بازگردند.

بایدی وجود نداره ، نمیتونید مردم رو مجبور به انجام کاری بکنید .

doubt
03-05-2011, 05:18 PM
درود بر doubt عزیز که دوست داریم از او بیشتر بخوانیم. :53:
هستید اما نمی‌نویسید؟
در ایران ِ آزاد بیشتر خواهم نوشت! :3:
بیشتر علاقه مند به گفتگو با روشن فکران دینی هستم،زیرا مستعدترین افراد برای ورود به وادی عقلانیت میباشند. مذهب گرایان تیر و افراطی که شوت میزنند را نیز به سختی می شود با نت آدم نمود،چنین موجوداتی به دلیل حجم بالای شر و ور در مغزشان به سرعت خروجی داده و به موضوع بعدی میپرند، که در چنین مواردی بهترین راه برای برقراری ارتباط ،گفتکوی همزمان هست و اولین قدم ایجاد چهارچوب و نظمی برای تفکراتشان هست.بارها شده که در بحث با چنین افرادی بعد از چند دقیقه پرسیده ام میتوانی خلاصه ای از روندی که بیان میکردی ، ارائه دهی که مشخصا جوابی دریافت ننموده ام.
در این جا نیز که دوستان هستند و جای ما را پر میکنند(البته بماند که در این جا نیز گهگاهی تئوری های ناشناخته میبینیم!)

معترض بودن لزوما به معنای کارشکنی نخواهد بود
بله لزوما نخواهد بود ،ولی وقتی صدایشان به جایی نرسد یکی از واکنش های دفاعی خواهد بود.

در مورد آموزش و پرورش هم اگه از این حالت تکبافت دربیاد و آزادی عمل بیشتری داده بشه موثرتر خواهد بود زیرا موسساتی هستند که خواهان تغییرات هستند ولی برای هر فعالیتی باید دنبال استعلام آیین نامه و این چیزها باشند که قاعدتا بعد از مدتی قضیه منتفی میشه، وتوی آخوندی هم که جای خود داره...

شخصن یک بار به همراه تیمی که داشتم برای به روز رسانی سرور های دانشگاه تهران - پردیس هنر های زیبا ، رفته بودیم . طرف موقعی که اومد باهامون صحبت کنه به جای اینکه بگه تو کدوم خراب شده ای تحصیل کردی و یا مدرکت از کجاست و اصلن تخصصت چیه ، اولین چیزی که از من پرسید این بود : چرا موهات بلنده و آستین کوتاه پوشیدی ؟
من هم به شوخی گفتم تازه این سایه روشنی که میبینی توی موهام طبیعی نیست ، مِش کردم :71:
.
:21:
برای ما که عادت شده...
یه سری به من گفت شما دانشجویی، این شلوارهای گِلی چیه میپوشین؟!
به شوخی گفتم کجاش رو دیدی گُلیش رو هم داریم!!!
داشت سکته میکرد...!:21:

sonic
03-05-2011, 05:29 PM
بایدی وجود نداره ، نمیتونید مردم رو مجبور به انجام کاری بکنید .
مگه من باید نوشتم؟
یعنی ایرانیان تحصیلکرده برگردند حالا دوست داشتن یا نداشتن مربوط به خودشونه ولی باید امکاناتی فراهم کنیم که تشویق بشن برگردن.

sonixax
03-05-2011, 05:34 PM
مگه من باید نوشتم؟
یعنی ایرانیان تحصیلکرده برگردند حالا دوست داشتن یا نداشتن مربوط به خودشونه ولی باید امکاناتی فراهم کنیم که تشویق بشن برگردن.

ننوشته بودی ؟ :4:
من امروز چم شده همه چیز رو اشتباه دارم میخونم :2:

cyrusofgreat
03-05-2011, 07:24 PM
من با این نظرات و قوانین که پیشنهاد دادین موافقم.
فقط سه چیزی رو که برام مهم هستش رو به عنوان پیشنهاد می گم:
1- برابری نژادی و برابری تمام افراد
2- آزادی عقاید و ادیان و به خصوص آتئیست ها (چون خودم آتئیستم)
3-آزادی تمابلات جنسی افراد (گی-لزبین وغیره...)

اینو تو اینجا هم گفتم : http://help.balatarin.com/entries/461122

Theodor Herzl
03-06-2011, 06:04 PM
اتفاقاتی که بعد از جمهوری اسلامی به عقیده من باید در کشور بیفته اینها هستند.

۱. تشکیل یک شورای نظامی برای حفظ امنیت در کشور و جلوگیری از عراق شدن ایران.

۲.تشکیل دولت موقت برای ۶ ماه تا تدوین قانون اساسی‌ جدید.

۳.تشکیل شورای تدوین قانون اساسی‌ جدید.

۴. تشکیل یک تیم برای شکار مسوولین سابق جمهوری اسلامی در سراسر جهان ، مثل شکارچیان نازی‌ها که بعد از جنگ جهانی‌ دوم ایجاد شدند.

و مسائلی‌ که باید در قانون اساسی‌ جدید در نظر گرفته بشه اینها هستند.

۱. برگزاری یک رفراندوم برای تعیین نوع حکومت بعدی ، افراد مختلف از هر حزبی ، چه کمونیست ، چه ملی‌ ، چه پادشاهی ، با تبلیغ و ارائه برنامه سعی‌ در جلب نظر مردم میکنند و بعد از این رفراندوم که نوع حکومت تعیین شد ، تازه تدوین قانون اساسی‌ بر اساس آن شروع میشود.

۲. جدا از نوع حکومت اصول زیر باید در قانون اساسی‌ گنجانده شود.

نبودن مذهب رسمی‌ در کشور.
تضمین آزادی بیان.
تضمین ۲ مجلس سنا و نمایندگان
تضمین تمامیت ارضی کشور
انحلال سپاه و تشکیل یک ارتش قوی

sonic
03-06-2011, 09:05 PM
چرادو تا مجلس اینجوری روند قانون گذاری کند نمیشه؟

باید اصل اقتصاد آزاد هم رعایت شود.

Reactor
03-07-2011, 09:16 PM
تشکیل یک تیم برای شکار مسوولین سابق جمهوری اسلامی در سراسر جهان ، مثل شکارچیان نازی‌ها که بعد از جنگ جهانی‌ دوم ایجاد شدند.

این مورد رو خیلی پایه ام!
بعد از روی دادن فرضی انقلاب و تمام شدن ج.ا این افراد مصون موجود در حکومت مثل خامنه ای یا انواع سردارهای سپاه و بسیج و غیره که الان از شعاع یک کیلومتریشون هم نمیشه رد شد دیگر مصونیت سیاسی ندارند و بی صاحب میشوند (آماده برای سلاخی!) . خیلی راحت میشه با استخدام یک قاتل حرفه ای خبره ی روس و پرداخت چند صد هزار دلار به وی اونرو استخدام کرد تا نسل این ها رو از روی زمین بر داره!

---------- ارسال جدید اضافه شده در 11:46 pm ---------- ارسال قبلی در 11:39 pm ----------

چرادو تا مجلس اینجوری روند قانون گذاری کند نمیشه؟

باید اصل اقتصاد آزاد هم رعایت شود.

زیربنای تمام پیشنهادهایی که دوستان مطرح کردند همین اقتصاد آزاد هست.
بدون بازار آزاد هر چی هم که مردم سگ دو بزنند در آخر ختم به بازار انحصاری و دیکتاتور و تشکیل کارتل و سپاه پاسداران میشه!

Mehrbod
11-21-2011, 12:36 PM
زیربنای تمام پیشنهادهایی که دوستان مطرح کردند همین اقتصاد آزاد هست.
بدون بازار آزاد هر چی هم که مردم سگ دو بزنند در آخر ختم به بازار انحصاری و دیکتاتور و تشکیل کارتل و سپاه پاسداران میشه!

زیربنا بیشتر آزادی انتخاب است.

D@mneD
05-16-2012, 01:53 PM
درود
شما فرض کنین که کشور ایران و مردم خرافاتیش افتاده دست شما چطوری این مردم رو اصلاح میکنین؟

D@mneD
05-16-2012, 01:58 PM
خوب از خودم شروع میکنم:
1.ابتدا هر چی تند روی مذهبی و اخوند و .... هست رو به صورت مخفیانه گردن میزنم
2.ازادی میدم به مردم به غیر از ازادی بیان و سیاسی
3.امکانات و تکنولوژی رو وارد بازار میکنم تا مردم سرشون باهاش گرم بشه
4.یواش یواش دین و مذهب رو از سیستم اموزشی برمیدارم و کلاس های دینی و مذهبی ازاد رو هم تخته میکنم
5.یواش یواش هر چی مسجد و کلیسا هست رو هم تخته میکنم و هر کسی هم چیزی گفت بازم گردنش میزنم(منظورم تند روهای مذهبیه)
6.قوانین کشور رو از دینی به مدنی و انسانی تغییر میدم
تمام!
مردم بعد از این یواش یواش خرافات رو کنار میذارن و ادم میشن
این ج.ا درست بر عکس این کارها رو انجام داده تا مردم روز به روز پسرفت کنن و اقایون هم بهتر به مفت خوری ادامه بدن

Kaveh
05-16-2012, 10:46 PM
خوب از خودم شروع میکنم:
1.ابتدا هر چی تند روی مذهبی و اخوند و .... هست رو به صورت مخفیانه گردن میزنم
2.ازادی میدم به مردم به غیر از ازادی بیان و سیاسی
3.امکانات و تکنولوژی رو وارد بازار میکنم تا مردم سرشون باهاش گرم بشه
4.یواش یواش دین و مذهب رو از سیستم اموزشی برمیدارم و کلاس های دینی و مذهبی ازاد رو هم تخته میکنم
5.یواش یواش هر چی مسجد و کلیسا هست رو هم تخته میکنم و هر کسی هم چیزی گفت بازم گردنش میزنم(منظورم تند روهای مذهبیه)
6.قوانین کشور رو از دینی به مدنی و انسانی تغییر میدم
تمام!
مردم بعد از این یواش یواش خرافات رو کنار میذارن و ادم میشن
این ج.ا درست بر عکس این کارها رو انجام داده تا مردم روز به روز پسرفت کنن و اقایون هم بهتر به مفت خوری ادامه بدن
محض تفریح سناریوی شما را بازسازی کردم:

با مورد اول گروههای تروریستی اسلامی در جامعه تشکیل می شود که کلیت جامعه و حکومت را تخریب و ناامن سازد.
با آزادی که داده اید صبح تا شام روزنامه ها فریاد ای مسلمانان کجایید که اسلام رفت بر پا می شود!
امکانات و تکنولوژی را با کدام پول می آورید؟ پول نفت یا مالیات! مردم که مالیات بده نیستند پول نفت هم صرف خرج دولت و یارانه ها و فساد اداری می شود.
با تخته کردن در اینها دوباره اسلام شیرین می شود. مردم زیرزمینی کتب اسلامی رد و بدل می کنند و در جلسات پنهانی مذهبی حاضر می شوند و روز به روز مومنتر و شما نامحبوب تر می شوید.
حال می توانید مردم را ببینید که بیرون کاخ ریاست جمهوری دارند شعار بر ضد شما می دهند! انتخاب کنید. ارتش را وارد می کنید تا مردم را تار و مار کند یا فرار می کنید؟

D@mneD
05-17-2012, 01:26 PM
با مورد اول گروههای تروریستی اسلامی در جامعه تشکیل می شود که کلیت جامعه و حکومت را تخریب و ناامن سازد.

فقط تند روهای مذهبی هستن که به مردم دیگه گاز میدن و گروهک و فلان تشکیل میدن پس با از بین بردنشون این مشکل تا حدودی حل میشه!

با آزادی که داده اید صبح تا شام روزنامه ها فریاد ای مسلمانان کجایید که اسلام رفت بر پا می شود!
بالاخره یه چند تا گاگول مذهبی همه جا پیدا میشن!اینها هم باید از بین برن!

امکانات و تکنولوژی را با کدام پول می آورید؟ پول نفت یا مالیات! مردم که مالیات بده نیستند پول نفت هم صرف خرج دولت و یارانه ها و فساد اداری می شود.
ترکیه ای که هیچی نداشت چگونه به اینجا رسید؟!به تمام دنیا قرض دارن!کشور ما هم کشور ثروته!نفت و منابع طبیعی دیگر این کشور هر ایرانی توشون سهم دارن که به خاطر اینکه گاگول تشریف دارن همش میره توی جیب دیگران!هیچ خبر دارید که سالیانه چندین میلیارد دلار ما میره توی جیب عرب ها به خاطر اون مکعب سیاه؟!چیزی که اینجا مهمه در الوین مرحه جدا کردن خرافات از مردمه چون مردم سرشون با خرافات گرمه و دیگه نمیرن دنبال ساخت و ساز مملکت!

با تخته کردن در اینهادوباره اسلام شیرین می شود. مردم زیرزمینی کتب اسلامی رد و بدل می کنند و در جلسات پنهانی مذهبی حاضر می شوند و روز به روز مومنتر و شما نامحبوب تر می شوید.
در اینجا باز هم تند روهای مذهبی هستن که ریاست این جور چیزها رو به عهده میگیرن!در تظاهرات هم دقت کنین همیشه یه نفر زرنگتر از همه وجود داره که هدایتشون میکنه که اگر نباشه اونهای دیگه هم به مشکل بر میخورن!

حال می توانید مردم را ببینید که بیرون کاخ ریاست جمهوری دارند شعار بر ضد شما می دهند! انتخاب کنید. ارتش را وارد می کنید تا مردم را تار و مار کند یا فرار می کنید؟
باید بگم با اون چیزهایی که گفتم کار هیچ وقت به اینجا نخواهد کشید!مشکل اصلی تند روهای مذهبی هستن توی جوامع خرافاتی که باید از بین برن!این انقلاب ما مال مردم نبود بلکه مال اخوندا بود!این اخوندا دیدن که بهشون توجهی نمیشه از ساده لوحی مردم سوء استفاده کردن و بهشون گاز دادن تا بریزن بیرون و نتیجش شد انقلاب!اگر شاه یه خورده عقل داشت زودتر اینها رو از بین میبرد کار به اینجا نمیکشید!
برای پیشرفت اول باید خرافات از بین بره!ریشه ی خرافات هم تند روهای مذهبی مثل اخوندا و کشیش ها و نوچه هاشون هستن که باید از بین برن!قربون سیاست های اتا ترک برم که چطوری مردمش رو ادم کرد!جالبه بدونین توی ترکیه هم درست همزمان با ما تند روهای مذهبی ریخته بودن بیرون و خواستار پیاده شدن قوانین اسلامی بودن که همشون رو گرفتن اعدام کردن و نتیجش شدن همین ترکیه ای که الان میبینین!

Kaveh
05-18-2012, 05:01 AM
{البته داستان بنده فانتزی بود پیش بینی آینده کار پیشگوهاست}

ترکیه ای که هیچی نداشت چگونه به اینجا رسید؟!به تمام دنیا قرض دارن!کشور ما هم کشور ثروته!نفت و منابع طبیعی دیگر این کشور هر ایرانی توشون سهم دارن که به خاطر اینکه گاگول تشریف دارن همش میره توی جیب دیگران!هیچ خبر دارید که سالیانه چندین میلیارد دلار ما میره توی جیب عرب ها به خاطر اون مکعب سیاه؟!چیزی که اینجا مهمه در الوین مرحه جدا کردن خرافات از مردمه چون مردم سرشون با خرافات گرمه و دیگه نمیرن دنبال ساخت و ساز مملکت!

یک توضیحی در باب نفت بدهم. یکی از مسایلی که از ثمرات این انقلاب بوده کاهش سرمایه گذاری زیربنایی در صنعت نفت ایران است. حتی قبل از داستان تحریمها تولید نفت ایران در حال کاهش بود. به عبارتی با آنکه ایرانی یکی از چهار کشور بزرگ دارای بیشترین ذخایر اثبات شده نفت است. اما به دلیل عدم سرمایه گذاری در پی تحریمهای بعد انقلاب عملا در حال از دست دادن توانایی تولید نفت خود است. این خود مشکل بزرگی است برای دولتهای آینده ایران. چون خودمان که تکنولوژی اش را نداریم و سرمایه کافی برای سرمایه گذاری نداریم.
مساله دیگر رشد کشور و افزایش مصرف است. باید اعتراف کرد احمدی نژاد تنها کسی بود که یک گام عملی برای کنترل این مساله برداشت. با این حال مشکل هنوز پابرجاست. جامعه فقیر است و عدم توزیع عادلانه ثروت در جامعه منجر به اختلاف طبقاتی بدی شده که طبقه ثروتمندش مالیاتی نمی دهد و از طرفی دولت باید برای اکثریت این جمعیت عظیم هزینه کند.
در آینده ایران انواع بحرانها از قبیل جنگ و تحریم و غیره همگی معادل کاهش ارزش پول ملی و باز هم بدتر شدن وضع اقتصادی جامعه است. از طرفی مساله مالیت مطرح می شود. نمی دانم چگونه میسر است که روزی شود که مردم ایران همچون سایر کشورهای مدرن زیر بار دادن مالیات بروند. امروزه جز کارمندان دولت فکر نکنم کس دیگری باشد که مالیات درست بدهد. آینده هم چنین خواهد بود. رشوه و فساد اداری و اقتصادی در ایران سبقه قدیم دارد و مساله ای نیست که با رفتن این دولت یا نظام رفع شود.

مشکل اصلی تند روهای مذهبی هستن توی جوامع خرافاتی که باید از بین برن!
امیدوارم منظور شما کشتن نباشد. ما پیش از هر چیز نیاز به قانونمندی داریم. با کشتن تنها مشکلات جدیدی ایجاد می شود. شاه به جای کشتن باید زودتر امثال بختیار را خبر می کرد و با احترام در کاخش می نشست و پادشاهیش را می کرد.

برای پیشرفت اول باید خرافات از بین بره!ریشه ی خرافات هم تند روهای مذهبی مثل اخوندا و کشیش ها و نوچه هاشون هستن که باید از بین برن!قربون سیاست های اتا ترک برم که چطوری مردمش رو ادم کرد!جالبه بدونین توی ترکیه هم درست همزمان با ما تند روهای مذهبی ریخته بودن بیرون و خواستار پیاده شدن قوانین اسلامی بودن که همشون رو گرفتن اعدام کردن و نتیجش شدن همین ترکیه ای که الان میبینین!
در مورد ترکیه یک فرق کوچک وجود دارد: اتاترک پادشاهی را به جمهوری ترکیه را تشکیل داد. رضا شاه مشروطه پادشاهی را به مطلقه پادشاهی تغییر داد.

Kaveh
05-18-2012, 05:08 AM
گاه فکر می کنم که چرا مملکت ما اینقدر دچار قحط الرجال است و آن رجالش چرا همیشه اشتباه ترین تصمیم را می گیرند.

اسپانیا تا سال 1975 که ژنرال فرانکو مرد یک کشور دیکتاتوری بود. خونها دادند ملت اسپانیا برای آزادی اما در نهایت تصمیم یک مرد وطن دوست بود که اسپانیا را به سوی دموکراسی راهنمایی کرد. جانشین فرانکو پادشاه اسپانیا (خوان کارلوس) بود. پس از مرگ فرانکو او رییس حکومت شد. پادشاه اولین کاری که کرد این بود که از سران اپوزوسیون دعوت کرد و از آنها خواست که با هم حکومت اسپانیا را در دست بگیرند. بعد هم کنار کشید و شد شاه محترم در حالیکه می توانست همان راه فرانکو را دنبال کند! حاکمان ما خوب و بدشان وقتی در این برهه های تاریخی قرار گرفتند همگی به راه اشتباه رفتند آنهایی هم که ایران دوست بودند خیلی زود کشته شدند مردند یا برکنار شدند! واقعا این چه طلسمی است که ما را دچار کرده؟

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5e/Rei_Juan_Carlos_e_corona.JPG/412px-Rei_Juan_Carlos_e_corona.JPG

sonixax
05-18-2012, 12:23 PM
نمی دانم چگونه میسر است که روزی شود که مردم ایران همچون سایر کشورهای مدرن زیر بار دادن مالیات بروند.

در کشور های اروپایی این مشکل رو خیلی خوب برطرف کردند .
مالیاتی که شما بر درآمد میدید خیلی کمه - به جاش در هنگام خرید باید مالیات جنس خریداری شده رو پرداخت کنید .
نتیجتن کسی نمیتونه از زیر بار پرداخت مالیات در بره . و فهرست اجناس فروشگاه ها هم مشخص و در دسترس هستش در هر صورت .
به این ترتیب فرقی نمیکند شخص در کجا کار میکند یا چه شغلی دارد و ... چرا که هر طوری هم که پول درآورد حتا از راه قاچاق مواد مخدر !!!! مجبور است هنگام خرید مایحتاج زندگی خود مالیات پرداخت کند .
از آنجایی که اجناس از طرف مغازه دار همیشه از طرف کارخانه جات تولیدی یا فروشگاه های عمده فروشی ی زنجیره ای و مانند اینها تامین میشود و آنها هم قانون را دور نمیزنند - فروشنده هم نمیتواند فهرست اجناس ورودی را دستکاری کند - مگر اینکه اجناس ورودی را خودش برود به صورت غیر تجاری بخرد که در آن صورت باید مالیات خریدش را بدهد :4:

Kaveh
05-18-2012, 04:42 PM
در کشور های اروپایی این مشکل رو خیلی خوب برطرف کردند .
مالیاتی که شما بر درآمد میدید خیلی کمه - به جاش در هنگام خرید باید مالیات جنس خریداری شده رو پرداخت کنید .
نتیجتن کسی نمیتونه از زیر بار پرداخت مالیات در بره . و فهرست اجناس فروشگاه ها هم مشخص و در دسترس هستش در هر صورت .
به این ترتیب فرقی نمیکند شخص در کجا کار میکند یا چه شغلی دارد و ... چرا که هر طوری هم که پول درآورد حتا از راه قاچاق مواد مخدر !!!! مجبور است هنگام خرید مایحتاج زندگی خود مالیات پرداخت کند .
از آنجایی که اجناس از طرف مغازه دار همیشه از طرف کارخانه جات تولیدی یا فروشگاه های عمده فروشی ی زنجیره ای و مانند اینها تامین میشود و آنها هم قانون را دور نمیزنند - فروشنده هم نمیتواند فهرست اجناس ورودی را دستکاری کند - مگر اینکه اجناس ورودی را خودش برود به صورت غیر تجاری بخرد که در آن صورت باید مالیات خریدش را بدهد :4:

این قانون را همین دولت احمدی نژاد خواست اجرا کند. در بعضی شهرها بازار اعتصاب کرد. در نهایت دولت کوتاه آمد! الان هم این قانون خیلی جزئی و روی بعضی فروشهای خاص اعمال می شود. جالب است که در قانون آمده ولی اجرا نمیشود.

sonixax
05-18-2012, 07:41 PM
این قانون را همین دولت احمدی نژاد خواست اجرا کند. در بعضی شهرها بازار اعتصاب کرد. در نهایت دولت کوتاه آمد! الان هم این قانون خیلی جزئی و روی بعضی فروشهای خاص اعمال می شود. جالب است که در قانون آمده ولی اجرا نمیشود.

البته كار خوبي كردند كه اعتصاب كردند !
چون دولت احمدي نژاد ميگويد برويم بهشت بسازيم ، در عمل توالت عمومي جهنم را آن هم به صورت نصفه نيمه تحويل ميدهد كه عمر مفيد همان هم زير ٤ سال است :21:

Kaveh
05-19-2012, 02:17 AM
یکی از مشکلات اقتصادی دیگر در ایران فساد و رانت خواری است. این مساله در زمان شاه هم وجود داشته منها بعد انقلاب هم درآمد نفت بیشتر شده و همه گروه درگیر در رانت خواری بزرگ شده اند. برای مقابله با این مساله دولتهای آینده ایران باید قوانین سفت و سختی اتخاذ کنند. شاید بهترین کار الگو برداری از قوانین اقتصادی در کشورهای شمال و غرب اروپا باشد که در این زمینه موفق بوده اند.

D@mneD
05-19-2012, 06:23 PM
امیدوارم منظور شما کشتن نباشد. ما پیش از هر چیز نیاز به قانونمندی داریم. با کشتن تنها مشکلات جدیدی ایجاد می شود. شاه به جای کشتن باید زودتر امثال بختیار را خبر می کرد و با احترام در کاخش می نشست و پادشاهیش را می کرد.

اتفاقا منظورم کشتن بود!
ایا تا به حال شده با یک انسان مذهبی بدون توهین و اعصاب خورد کنی بتونید به بحث منطقی بپردازید؟!اگر امکان بحث منطقی با انسان های مذهبی بود که انسان مذهبی نسلش منقرض میشد!هر چی تند روی مذهبی هست باید از بین بره چون عامل اصلی بدبختی و پسرفت همین ها هستن و حرف هم سرشون نمیشه!

---------- ارسال جدید اضافه شده در 06:23 pm ---------- ارسال قبلی در 06:20 pm ----------

من هیچ وقت هیچ امیدی به این مردم نداشتم و هنوز هم ندارم!
به نظر من تنها راه حل یه دونه بمب اتم هست بزنن از بین بریم و از هر کشوری یه عده جمع بشن و بیان و اینجا رو اباد کنن مردم ما نه عرضه ی ساخت و ساز مملکت رو دارن نه لیاقت این خاک و منابع و ثروت رو فقط به درد سواری دادن میخورن!

Kaveh
05-19-2012, 06:39 PM
اتفاقا منظورم کشتن بود!
ایا تا به حال شده با یک انسان مذهبی بدون توهین و اعصاب خورد کنی بتونید به بحث منطقی بپردازید؟!اگر امکان بحث منطقی با انسان های مذهبی بود که انسان مذهبی نسلش منقرض میشد!هر چی تند روی مذهبی هست باید از بین بره چون عامل اصلی بدبختی و پسرفت همین ها هستن و حرف هم سرشون نمیشه!

---------- ارسال جدید اضافه شده در 06:23 pm ---------- ارسال قبلی در 06:20 pm ----------

من هیچ وقت هیچ امیدی به این مردم نداشتم و هنوز هم ندارم!
به نظر من تنها راه حل یه دونه بمب اتم هست بزنن از بین بریم و از هر کشوری یه عده جمع بشن و بیان و اینجا رو اباد کنن مردم ما نه عرضه ی ساخت و ساز مملکت رو دارن نه لیاقت این خاک و منابع و ثروت رو فقط به درد سواری دادن میخورن!

دیدگاه نیهلستی شما دیگر کاملا مرا نا امید کردید اگر قرار بر نابودی و کشتن این مردم است که بهتر است قید ایران را بزنید در کشوری دیگر زندگی کنید و فراموشش کنید! مگر فقط خاک و آثار باستانی و طبیعی ایران اهمیت دارد؟

بنده فرق دیدگاه شما را با مذهبی افراطی نمی بینم؟ هر دو به دنبال حذف مخالف هستید. بنده با انسانهای مذهبی گفتگو داشته ام و گرچه ظاهرا به نتیجه نرسیده ایم و طرف در برابر منطق کوتاه نمی آمد ولی بالاخره این بذر شک روزی در درونش شکوفا می شود.

با تمام اینها هر جامعه ای با داشتن چند تا افراطی مذهبی طبیعی تر به نظر می رسد این برای حفظ تکثرزیستی جامعه لازم است! :3:

D@mneD
05-20-2012, 06:53 PM
باور کن کاوه من هیچ امیدی به این مردم ندارم!مغزشون به کار نمیوفته نمی دونم جریان چیه!با اعتقادات خودشون کشور رو به گند کشوندن بعد هم میگن مقصر دولته!اگر مقصر دولته پس این دولت رو چه کسانی به سر کار اوردن؟!مگه خود مردم این حکومت رو به سر کار نیاوردن؟!مشکل فعلی ایران به این سادگی ها هم که دیده میشه نیست خیلی عمیق تر از این ها هست!مردم این حکومت فعلی رو چه بخوان چه نخوان به خاطر اعتقاداتشون دوست دارن و قبولش دارن!نه دادا مشکل خیلی عمیق تر از این حرفاست!
هر چی اخوند و کشیش و تند روهای مذهبی هست باید از بین برن چون همین ها هستن که همیشه عاملان اصلی اغتشاش هستن تا وقتی که توی ایران اخوند وجود داشته باشه وضعیت همینه که هست!
کاوه جان به نظر تو چاره چیه؟!وقتی که توی محیط دور و برت نمی تونی به راحتی بگی که مسیحی یا یهودی یا بی خدا هستی و میدونی قراره فحش بخوری و بهت توهین بشه و یه عده تند رو به خونت تشنه باشن راه حل چیه؟به نظر تو چنین انسان هایی حرف سرشون میشه؟!یا باید از بین ببری یا از بین میری!

Mehrbod
05-20-2012, 07:45 PM
باور کن کاوه من هیچ امیدی به این مردم ندارم!مغزشون به کار نمیوفته نمی دونم جریان چیه!با اعتقادات خودشون کشور رو به گند کشوندن بعد هم میگن مقصر دولته!اگر مقصر دولته پس این دولت رو چه کسانی به سر کار اوردن؟!مگه خود مردم این حکومت رو به سر کار نیاوردن؟!مشکل فعلی ایران به این سادگی ها هم که دیده میشه نیست خیلی عمیق تر از این ها هست!مردم این حکومت فعلی رو چه بخوان چه نخوان به خاطر اعتقاداتشون دوست دارن و قبولش دارن!نه دادا مشکل خیلی عمیق تر از این حرفاست!

ریشه‌کن کردن ژنتیکی کار نمی‌کند دوست گرامی. نه برای اینکه کشتن همه مخالفان و دگراندیشان (در اینجا آدمی‌های مذهبی) شدنی نیست،
بلکه چون زاب‌های ژنتیکی تا چندین نسل می‌توانند پنهان مانده و سپس خود را آشکار کنند. بدین چم
که من می‌توانم آدمی بسیار باهوش وناخداباور باشم، ولی فرزند یا نوه من آدمی مذهبی و خداپرست و کم‌هوش.

در حقیقت اگر پدر و مادر یک فرزندی هر دو بسیار باهوش باشند، فرزندشان هوش کمتری خواهد داشت
و اگر هر دو بسیار خنگ باشند، فرزندشان هوش بیشتر به ارث می‌برد. این یک مهاد ژنتیکی است بنام «بازگشت بسوی میانگین» (Regression Towards the Mean (http://en.wikipedia.org/wiki/Regression_toward_the_mean))

هر چی اخوند و کشیش و تند روهای مذهبی هست باید از بین برن چون همین ها هستن که همیشه عاملان اصلی اغتشاش هستن تا وقتی که توی ایران
اخوند وجود داشته باشه وضعیت همینه که هست!
کاوه جان به نظر تو چاره چیه؟!وقتی که توی محیط دور و برت نمی تونی به راحتی بگی که مسیحی یا یهودی یا بی خدا هستی و میدونی قراره فحش بخوری و بهت توهین بشه و یه عده تند رو به خونت تشنه باشن راه حل چیه؟به نظر تو چنین انسان هایی حرف سرشون میشه؟!یا باید از بین ببری یا از بین میری!

ریشه‌کن کردن باور هم کار نمی‌کند. این یکی از زاب‌های سرشتین در همه ما است که بسوی چیزی می‌گِراییم که از آن منع شویم.
همچنان که گاوه گرامی نِمارد (اشاره کرد)، اگر از فردا جلوی مسلمین را بگیریم، اسلام به چیزی خوب
و خواستنی می‌دگرد که همه دنبال آن رفته و نیازهای مینوی و معنوی خود را با آن برآورده می‌کنند.

تنها رویکردی که به نگر من کار می‌کند شناخت همین نیاز‌های سرشتین آدمی است و جایگزین کردن آنها با باورهایی که آسیب‌مند و دشواری‌زا مانند اسلام و دین و مذهب نباشند.

Kaveh
05-20-2012, 10:24 PM
هر چی اخوند و کشیش و تند روهای مذهبی هست باید از بین برن چون همین ها هستن که همیشه عاملان اصلی اغتشاش هستن تا وقتی که توی ایران اخوند وجود داشته باشه وضعیت همینه که هست!

من جامعه ایران را از لحاظ فکری بسیار متکثر می بینم.
چند وقت پیش در یکی از مجالس عذاداری درگذشت یکی از آشنایان در یکی از روستاهای کشور حاضر بودم. روی منبر ملا طبق معلوم رفت سر صحرای کربلا و داستان حسین و غیره. پیرمردی کنار من بود که نمی شناختمش، نمی دانم چگونه به من اعتماد کرد. رو به من گفت اینا مردم رو مسخره کردند با این داستان حسینشون معلوم هم نیست که حقیقت داشته باشه! من حیرت زده حرفهای او را گوش می دادم! بعدا که پرسیدم فهمیدم قبلا خیلی آدم مذهبی بوده..

خلاصه ما در جامعه یک ظاهری می بینیم. اکثریتی خاموش که ظاهرا در تمام تظاهرات حکومتی و مذهبی جامعه حضور خود جوش و فعال دارند. ساکتند و در مسایل سیاسی هم گویا زیاد سرشان نمی شود. ولی در واقع خیلی هم خوب متوجه مسایل هستند و به سوء استفاده حکومت از دین کاملا واقفند. ولی خاموشند چرا که منافع خود را در خطر می بینند اگر بخواهند تظاهر نکنند و مخالفتشان را بروز دهند. به نظر من این یک ویژگی طبیعی در همه انسانهاست.

از طرف دیگر طبقه ای داریم که مدافع رژیم است و اعتقادات دینی هم دارند. اینها شامل خانواده شهدای جنگ و انقلاب می شوند که لزوما در حکومت هم سهمی ندارند ولی به نوعی فکر می کنند اگر این حکومت نباشد خون عزیزان آنها پایمال می شود. این طبقه از مردم هم در حال ریزش به گروه اول هستند و یا تبدیل شدن به مخالفان جدی. یکی از آنها یکی ایرانی شجاع و بی پروا است که همگی به خوبی می شناسیمش : نوری زاد من فکر کنم تمرکز باید روی این طبقه باشد چون اینها حفظ کنندگان اصلی و سرمایه های حکومتند. اگر روزی اینها پایگاه رژیم را ترک کنند رژیم ساقط است. ما باید یاد بگیریم و به اینها یاد دهیم که ایرانیها می توانند با احترام به مذهب و عقاید هم در کنار هم زندگی کنند. نوری زاد اتفاقا خیلی مذهبی است و به علاوه انسان خوبی هم هست که میان اسلام ولایتی و اخلاقیات اخلاق را انتخاب کرد. من با خیلی از مذهبیها صحبت کرده ام. مشکل اصلی آنها این است که برایشان جا افتاده وقتی ولایت فقیه جیزی می گوید همان سخن خدا و لازم الاجراست. ما باید با چنین دیدگاههایی مبارزه کنیم.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 10:24 pm ---------- ارسال قبلی در 10:20 pm ----------

یک مشکل دیگر این طبقه ناآگاهی است. آنها را در جوی از بی اطلاعی و زیر تبلیغات صدا و سیما و منبری ها نگه داشته اند. هر کدامشان را که با مطالعه منابع دوم و مقایسه اطلاعات آشنا کنید خیلی زود متوجه عمق دروغگویی رژیم می شوند.

Anarchy
05-20-2012, 10:50 PM
ریشه‌کن کردن ژنتیکی کار نمی‌کند دوست گرامی. نه برای اینکه کشتن همه مخالفان و دگراندیشان (در اینجا آدمی‌های مذهبی) شدنی نیست،
بلکه چون زاب‌های ژنتیکی تا چندین نسل می‌توانند پنهان مانده و سپس خود را آشکار کنند. بدین چم
که من می‌توانم آدمی بسیار باهوش وناخداباور باشم، ولی فرزند یا نوه من آدمی مذهبی و خداپرست و کم‌هوش.

مهربد جان یعنی فکر میکنی خداباور بودن یا نبودن هم یک ویژگی ژنتیکی هست؟!

Mehrbod
05-21-2012, 01:21 AM
مهربد جان یعنی فکر میکنی خداباور بودن یا نبودن هم یک ویژگی ژنتیکی هست؟!

کمابیش هست. بی‌خدایی در حقیقت زاب چندان پیروزی هم شاید نبوده، چراکه دین در جایگاه یک آیین همگانی مردم را به هم پیوند می‌زند و در گذشته
برای پیش‌گیری از هرج‌و‌مرج و تک‌روی فکر می‌کنم کاربردی تر بوده، بویژه اینکه تماس آیین‌های گوناگون با هم بسیار کمتر از امروز بود. امروز ولی
همه آیین‌ها کنار هم جا گرفته‌اند و هیچکدام هم آن اعتبار و ارج گذشته را ندارند.

به شخصه این فاکتور‌ها را در بی‌خدایی موثر می‌بینم:

نگرش آناکافتیک (analytic) به چیزها (زاب نابهینا (non-optimal) در گذشته؛ نشستن و فکر کردن آناکافتیک هزینه‌بردار، و سود‌آوری کم دارد)
نداشتن ترس از چیزهایی گنگ و مبهم (زاب نابهینا در گذشته؛ ترسیدن از چیزهایی که نیستند - ولی شاید باشند - سودمندی بیشتری از نترسیدن دارد)

و بیشتر آنها هم در گذشته زیان‌آور بوده‌اند تا سودمند. آدمهایی که به خوبی پیروی آیین قبیله/پیرامون خود
می‌شدند و زیاد هم موشکافانه فکر نمی‌کردند شانس بالاتری برای فرازیست و زادآوری داشته‌اند تا دیگران.

ixzee
05-28-2012, 04:35 PM
بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات عمومی تمام مردم 
عمران ، آبادانی ، زیباسازی شهر ها و ...
نقد کلی دین اسلام و تاثیر آن بعد از تهاجم اعراب بر ایرانیان
تاکید بر دشمنی همیشگی اعراب با ایرانیها (به گواه تاریخ)
نرفتن به حجاز و عراق و خروج ارزی از کشور (پیشتر هم اشاره شد)
بالا بردن سطح آموزشی کشور در همه ی مقاطع
حس همدلی و اتحاد و میهن دوستی بین همه ی مردم برای پیشرفت روز به روز ایران
آزادی سیاسی ، آزادی انتقادی ، آزادی اجتماعی ، آزادی جنسی و ...
اسطوره زدایی
برنامه ریزی برای کاهش جمعیت
افزایش سطح تفریحات و امکانات شهروندان
توجه بیشتر به صنعت توریسم
برنامه ریزی برای از بین بردن آلودگی هوا و دلایل آن
تغییر خط عربی به خط لاتین
حذف کلمات عربی تا آنجا که امکان دارد
امکان تغییر سریع اسم و فامیل هر ایرانی که نام عربی اش را دوست ندارد
تغییر حرم های امام زاده ها به مکان های دیگر مثل موزه و ...
رونق بخشیدن به کشاورزی
خرافه ستیزی
کاهش وابستگی اقتصادی به نفت
پول مردم را برای کارهای احمقانه حروم نکنند (مثال : فیلترینگ اینترنت ، نصب بنرها و پوستر های بزرگ احمدی نژاد و ... در شهر ها و .... .... )
افزایش مطالعه و کتاب خوانی و .... در میان مردم
افزایش سطح امکانات در روستاها و شهرهای کوچک
افزایش سطح امکانات در مدارس ، پرورشگاه ها ، زندان ها ، ورزشگاه ها و هر جای دیگر برای رفاه و آرامش آن افراد
بالا بردن سطح رفاهی زندگی مردم و میزان رضایت مردم از زندگی

و .... ....

ixzee
05-28-2012, 04:44 PM
37 درد و عیب اساسی ما ایرانیان که هیچوقت درمان نشد..!

در زندگی دردهایی است که روح انسان را از درون مثل خوره می خورد و می تراشد،این درد ها را نه می شود به كسی گفت و نه می توان جایی بیان کرد..! به قسمتی از دردهای اجتماعی ما ایرانیان توجه کنید:

1-اکثر ما ایرانی ها تخیل را به تفکر ترجیح می دهیم.
2-اکثر مردم ما در هر شرایطی منافع شخصی خود را به منافع ملی ترجیح می دهیم.
3-با طناب مفت حاضریم خود را دار بزنیم.
4-به بدبینی بیش از خوش بینی تمایل داریم.
5-بیشتر نواقص را می بینیم اما در رفع انها هیچ اقدامی نمی کنیم.
6-در هر کاری اظهار فضل می کنیم ولی از گفتن نمی دانم شرم داریم.
7-کلمه من را بیش از ما به کار می بریم.
8-غالبا مهارت را به دانش ترجیح می دهیم.
9-بیشتر در گذشته به سر می بریم تا جایی که اینده را فراموش می کنیم.
10-از دوراندیشی و برنامه ریزی عاجزیم و غالبا دچار روزمرگی و حل بحران هستیم.
11-عقب افتادگی مان را به گردن دیگران و توطئه انها می اندازیم،ولی برای جبران ان قدمی بر نمی داریم.
12-دائما دیگران را نصیحت می کنیم،ولی خودمان هرگز به انها عمل نمی کنیم.
13-همیشه اخرین تصمیم را در دقیقه 90 می گیریم.
14-غربی ها دانشمند و فیلسوف پرورش داده اند،ولی ما شاعر و فقیه!
15-زمانی که ما مشغول کیمیا گری بودیم غربی ها علم شیمی را گسترش دادند.
16-زمانی که ما با رمل و اسطرلاب مشغول کشف احوال کواکب بودیم غربی ها علم نجوم را بنا نهادند.
17-هنگامی که به هدف مان نمی رسیم،ان را به حساب سرنوشت و قسمت و بد بیاری می گذاریم،ولی هرگز به تجزیه تحلیل علل ان نمی پردازیم.
18-غربی ها اطلاعات متعارف خود را در دسترس عموم قرار می دهند،ولی ما انها را برداشته و از همکارمان پنهان می کنیم.
19-مرده هایمان را بیشتر از زنده هایمان احترام می گذاریم.
20-غربی ها و بعضا دشمنان ما،ما را بهتر از خودمان می شناسند.
21-در ایران کوزه گر از کوزه شکسته اب می خورد.
22-فکر می کنیم با صدقه دادن خود را در مقابل اقدامات نابخردانه خود بیمه می کنیم.
23-برای تصمیم گیری بعد از تمام بررسی های ممکن اخر کار استخاره می کنیم.
24-همیشه برای ما مرغ همسایه غاز است.
25-به هیچ وجه انتقاد پذیر نیستیم و فکر می کنیم که کسی که عیب ما را می گوید بدخواه ماست.
26-چشم دیدن افراد برتر از خودمان را نداریم.
27-به هنگام مدیریت در یک سازمان زور را به درایت ترجیح می دهیم.
28-وقتی پای استدلالمان می لنگد با فریاد می خواهیم طرف مقابل را قانع کنیم.
29-در غالب خانواده ها فرزندان باید از والدین حساب ببرند،به جای اینکه به انها احترام بگذارند.
30-اعتقاد داریم که گربه را باید در حجله کشت.
31-اکثرا رابطه را به ضابطه ترجیح می دهیم.
32-تنبیه برایمان راحت تر از تشویق است.
33-غالبا افراد چاپلوس بین ما ایرانیان موقعیت بهتری دارند.
34-اول ساختمان را می سازیم بعد برای لوله کشی،کابل کشی و غیره صد ها جای ان را خراب می کنیم.
35-وعده دادن و عمل نکردن به ان یک عادت عمومی برای همه ما شده است.
36-قبل از قضاوت کردن نمی اندیشیم و بعد از ان حتی خود را سرزنش هم نمی کنیم.
37-شانس و سرنوشت را برتر از اراده و خواست خود می دانیم

بنظر شما چقدر از این عیوب هنوز هم وجود دارد ؟؟؟

از مرگ (خودکشی) صادق هدایت حدود60 سال میگذرد اگر الان بود چه میگفت ؟! :(

Kaveh
05-28-2012, 05:45 PM
37

از مرگ (خودکشی) صادق هدایت حدود60 سال میگذرد اگر الان بود چه میگفت ؟! :(

من فکر کنم به خاطر همین مسایل بود که خودکشی کرد! هدایت از آن آدمهاییست که خیلی زود به دنیا آمد و تلف شد.

ixzee
06-12-2012, 01:42 PM
سلام

فرض کنیم حکومت عوض بشه

آیا همه ی مشکلات جامعه ی ایران حل میشه

آیا همه ی مردم ایران لیاقت آزادی و یک حکومت سکولار را دارند ؟ 

تا حالا شده توی تاکسی باشین و زن چادری میانسال تسبیح به دست از عقب بگه اون ضبظ رو خاموش کن

تا حالا ندیدین که بعضی از مردم (پیر ، جوون ، زن ، مرد .....) از بی حجابی دخترا گله کنند

تا حالا ندیدین پدری دخترشو زور کنه که حتما" باید چادر سرت کنی یا حتی برادرش
و..... 

////

آی شقایق ما جماعت دردمون از خودمونه ....

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/29.jpg

Mehrbod
06-12-2012, 02:30 PM
همبود (اجتماع) و دولت یک پیوند دیالکتیکی با هم دارند، مانند تخم مرغ و جوجه که نمیتون گفت یکی زاینده (در اینجا کاستی‌های) دیگری است: همبود بد نیست چون دولت بد است، دولت بد نیست چون همبود بد است.

از اندرکنش (interaction) میان دولت و همبود ما به یک ترازی از فرهنگ میرسیم که میشود ایران کنونی.

بزبان ساده، اگر شمار خردگرایان ایرانی بیشتر شد، در پیامد دولت هم بهتر میشود، و از بهتر شدن دولت همبود نیز بهتر میشود.
اگر شمار دولتی‌های کله خراب ما بیشتر شد، در پیامد آن همبود هم بدتر میشود، و از بدتر شدن همبود تراز (سطح) خردگرایی نیز کاسته.

Mehrbod
06-12-2012, 04:03 PM
http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/3.gif (http://psycnet.apa.org/journals/dev/28/6/images/dev_28_6_1018_fig1a.gif)

Russell
06-12-2012, 04:09 PM
در تایید پست مهربد عزیز بگم که اساسن اگر تعریف حداقلی از دولت داشته باشیم دولت کارش حل مشکلاتی از جامعه است که خود جامعه قادر نیست اونرو بخودی خود حل کنه.
چیزهایی مانند سکولاریسم و دموکراسی ابتدا از طرف نخبگان حمایت شدند و بعد امروز در جامعه گسترده شده اند.دولت هم البته باید یک کنشی برای کسب مشروعیت در اینجا با جامعه داشته باشد،جکومت نظامی و استبدادی رابطه را قطع میکند.حالا دولت کل این مشکلات اجتماعی را نتواند هم حل کند میتواند کمی از آن را حل کند و باقی را با ایجاد امنیت و فضای گفتمان و فرهنگ و هنر بعهده خود جامعه مدنی بگذارد.در ایران دولت خود یک مشکل اساسیت.این دولت کنار برود یک سری تکنوکرات هم روی کار بیایند باز خود بهتر از این وضع موجود است.

Mehrbod
07-15-2012, 03:20 AM
چیزهایی مانند سکولاریسم و دموکراسی ابتدا از طرف نخبگان حمایت شدند و بعد امروز در جامعه گسترده شده اند.دولت هم البته باید یک کنشی برای کسب
مشروعیت در اینجا با جامعه داشته باشد،جکومت نظامی و استبدادی رابطه را قطع میکند.

یک نکته گیرا درباره حکومت‌های رسما دیکتاتوری این است که اگر وضعیت و شرایط بد بود مردم میدانند که دولت گناهکار و مقصر است، ولی در دولت‌های "دموکراسی‌نما" مانند ایران خودمان همیشه این گمان و شک که شاید اندکی هم راستی در کارشان باشد و برای نمونه شاید مردم
ایران براستی ا.ن. را رییس جمهور کرده باشند میرود. فکر میکنم برای همین هم باشد این اندازه ج.ا. دوست دارد ظاهر قضیه و انتخابات را همیشه پرشکوه نگه دارد.

این شاید و نشاید و ناباوری به خود یکی از بهترین راههای پیشگیری از واخواست (اعتراض) مردم است. بجای آن اگر امروز شاهنشاهی خودکامه بود ما میدانستیم مقصر کیست: شاه

از همینرو حکومت‌های خودکامه و استبدادی در جهان امروز ناخودآگاه میدانند که باید یک دست‌کم پذیرفتنی‌ای از هوتاد (کیفیت) زندگی را برای همه فراهم کنند، اگرنه سر و سدای مردم در میاید.

ixzee
11-24-2012, 11:27 PM
باید بسیجیان و سپاهیان و مزدوران رژیم اسلامی و آخوندها و... (کلا اسلامگرایان) رو دستگیر و به حبس ابد محکوم کنیم و آنها را به کار اجباری ببریم.

ixzee
11-24-2012, 11:34 PM
یکی از اقدامات مهم اینه که باید نام شهرهایی که بعد از حمله اسلام عوض شده به نام ایرانی‌ شون تغییر کنه

چند نمونه :

سپاهان (اصفهان) ، سناباد (مشهد) ، کاسپین (قزوین) ، گمبرون (بندر عباس) ، شاهی (قائم شهر) ، زنگان (زنجان) ، گرمانیان (کرمان) استان پارس (فارس) ، آذر آبادگان / آتورپاتکان ( آذربایجان) ( ( آذرآبادگان باختری (آذربایجان غربی) ، آذرآبادگان خاوری (آذربایجان شرقی ) ) ، آرتاویل (اَردَبیل ) ، و ...

و همینطور برای خیابانها هم باید نام ایرانی‌ گذاشت.