PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شعار اعدام کروبی و موسوی در صحن مجلس!

Reactor
02-16-2011, 09:01 PM
رادیوفردا: جمعی از نمایندگان در آغاز جلسه امروز، سه‌شنبه، مجلس شورای اسلامی، پس از سخنان علی لاریجانی، خواستار اعدام مهدی کروبی و میرحسین موسوی شدند.

علی لاریجانی، رئیس مجلس، در سخنان خود با اشاره به برنامه راهپیمایی مخالفان دولت در بیست و پنجم بهمن ماه، مدعی شد که کروبی و موسوی با دعوت به انجام این راهپیمایی در دامی افتادند که به گفته وی از جانب آمریکا طراحی شده بود.

رئیس مجلس در سخنان خود خواستار تشکیل کمیته‌ای برای تحقیق و بررسی ماهیت جریانی شد، که به گفته‌ی وی ضدانقلاب است و هدایت حوادث روز بیست و پنجم بهمن را بر عهده داشت.

اوضاع انگار بیخ پیدا کرده.
شکافی که در حاکمیت پیدا شده بوده انگار داره جر میخوره.
کاملا مشخصه که حکومت خیلی دستپاچه شده.
خامنه ای گفته بود که فتنه برای همیشه خوابیده ولی 25بهمن از جنبش تو دهنی محکمی خورد !
یکسری دستمال بدست مثل لاریجانی و محسن رضایی موضع گیری های شدیدی کردند.
آخوند های قم هم یک چیزهایی گفتند.
موسوی و کروبی از این نظام بیرون اومدند و خیلی چیزها درباره این نظام میدونند که من و شما نمیدونیم.
فکر میکنم آتو هایی از حکومت دارند که در صورت به خطر افتادن جونشون اطلاعات مذبور رو همه گیر میکنند.
اطلاعاتی که دونستنش توسط مردم با وجود اینترنت مثل بمب بترکه! به نظر من نظام قاعدتا و منطقا و عقلا از این ها باید بترسه. یعنی اعدامشون نمیکنه.
از اون طرف هم نظام پر شده از آدم های تندرو و احمق و بادمجون دور قابچین و دودره باز و مخصوصا مسلمون های واقعی یعنی موجوداتی به غایت کودن و بیشعور و نزدیک بین! این افراد عقل و منطق و قاعده حالیشون نمیشه و تا از چیزی بدشون میاد بی معطلی و بدون عاقبت اندیشی فقط عین الاغ جفتک میندازند و حتی نظام خودشون رو هم لت و پار میکنند!
تاریخ میگه این جانورهای تندرو همیشه گور ولی نعمتشون رو میکَنَند.
میخوام بگم از این طرف هم ممکنه تندرو ها موفق بشوند موسوی و کروبی رو اعدام کنند و الکی الکی نظام و حاکمیت رو تجزیه کنند. اگر هم اعدام نکنند که جنبش الان دیگه ماهیت براندازیش مشخصه و رهبران جنبش هم برانداز شناخته شدند. میخوان باهاشون چکار کنند؟
نظرتون رو بگید.:53:

Theodor Herzl
02-16-2011, 09:07 PM
یه نفر کسی‌ که آگاه هست بهم میگفت که مهدی هاشمی‌ تمامی‌ اسرار نظام رو همراه خودش داره ، و تنها دلیلی‌ هم که موسوی و کروبی تا بحال دستگیر نشدند بخاطر این خط قرمزی هست که رفسنجانی‌ گذاشته که اگر دست به اینها بزنید ، مهدی همچی‌ رو میریزه بیرون! انگاری ۱ بار هم که تو شورای امنیت ملی‌ تصمیم گیری می‌شه که موسوی و کروبی رو بگیرند ، رفسنجانی‌ به پسرش میگه که فیلم حمله به کوی دانشگاه رو به بی‌ بی‌ سی‌ بده! سر همین هست که فعلا دستگیر نشدن و نه ترس از مردم.

sonixax
02-16-2011, 09:09 PM
سر همین هست که فعلا دستگیر نشدن و نه ترس از مردم.

دقیقن ، مردم تا 4 بزنند توی سرشون میرند تو خونه و آب از آب تکون نمیخوره . به خاطر مسائل داخلی خودشون هست .

Reactor
02-16-2011, 10:04 PM
چشمه ای از زندگی نامه یک بادمجون دور قابچین:

بازخواني پرونده حدادعادل؛ انتصابات خانوادگي يا كفايت! (http://www.sahamnews.net/?p=16920)

kourosh_bikhoda
02-17-2011, 09:32 PM
خیلی دوست دارم دست به این دو نفر بزنند. به نظر من اون روز روز باطل شدن ج.ا برای همیشست.

Mehrbod
02-17-2011, 10:45 PM
خیلی دوست دارم دست به این دو نفر بزنند. به نظر من اون روز روز باطل شدن ج.ا برای همیشست.

این‌ها یه 28 سالی میشود باطل شدند، از رو نمی‌روند!

Theodor Herzl
02-17-2011, 11:00 PM
این‌ها یه 28 سالی میشود باطل شدند، از رو نمی‌روند!
یعنی‌ چی‌ ۲۸ سال ؟ یعنی‌ ۴ سال اول رژیم خوب بوده؟

Mehrbod
02-17-2011, 11:03 PM
یعنی‌ چی‌ ۲۸ سال ؟ یعنی‌ ۴ سال اول رژیم خوب بوده؟

یکی دو سال نخستین که گویا خوب بوده، یکی دو سال پس از آن هم زمان داشتند روی واقعیشان را نشان
بدهند و باطل شوند که دادند و شدند؛ جنگ ایران و عراق ولی دیگر به کسی زمان برای دوباره فکر کردن نداد ...

Theodor Herzl
02-17-2011, 11:39 PM
یکی دو سال نخستین که گویا خوب بوده، یکی دو سال پس از آن هم زمان داشتند روی واقعیشان را نشان
بدهند و باطل شوند که دادند و شدند؛ جنگ ایران و عراق ولی دیگر به کسی زمان برای دوباره فکر کردن نداد ...

یعنی‌ بر قراری حجاب اجباری ، اعدام‌ها در مدرسه رفاه ، گروگان گیری سفارت آمریکا و .... جزو برگه‌های زرین تاریخ جمهوری اسلامی هست؟

sonixax
02-18-2011, 12:01 AM
یعنی‌ بر قراری حجاب اجباری ، اعدام‌ها در مدرسه رفاه ، گروگان گیری سفارت آمریکا و .... جزو برگه‌های زرین تاریخ جمهوری اسلامی هست؟

تا اوایل سال 61 حجاب اجباری نبود و هنوز خانمها بی حجاب بودند ، گروگان گیری و اعدام و ... هم جو اون طوری بود و ملت همه جوگیر شده بوند و البته توحش اسلامیشون حسابی گل کرده بود - برای همین از طرف اون نسل و مردم کار بدی نبود - تا اینکه داستان اعدام ها و کشتار ها دامان آدم های بیگناه و مردم عادی رو میگیره و مهر باطل شد رو میزنه رو پیشونی خرچنگ مورد علاقه ی خمینی .

doubt
02-18-2011, 03:18 AM

در این صورت جنگ داخلی در اولویت بررسی خواهد بود،مصلحت اندیشی را کنار میگذاریم.

Ouroboros
02-18-2011, 04:19 AM
در صورت دستگیری ِ این دو جنبش به حد ِ غایت خود رادیکالیزه خواهد شد.

Reactor
02-18-2011, 09:18 PM
موسوی و رهنورد در 'حصر خانگی' (http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2011/02/110218_mosavi_rahnavard.shtml)

سایت کلمه گزارش داد که میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد در "حصر خانگی" قرار گرفته اند و ارتباط آنها قطع شده و نیروهای امنیتی جای محافظان وی را گرفته اند.

Theodor Herzl
02-18-2011, 09:23 PM
اوایل انقلاب هم میگفتند اگه موسی‌ خیابانی و اشرف رجوی دستگیر بشن ، رژیم سقوط می‌کنه ، تازه اون موقع مجاهدین هزاران نفر چریک مسلح داخل ایران داشتند ، اونها رو دستگیر کردند ، هیچی‌ هم نشد!

Anarchy
02-19-2011, 06:28 AM
به نظر من هیچ وقت این دو نفر رو حذف فیزیکی نمیکنند, همون طور که جنتی هم غیر مستقیم تو نماز جمعه گفت!!! فقط میخوان اونا رو کاملا محدود کنن...

Ouroboros
02-19-2011, 10:13 AM
از اینجا کسی در تظاهرات ِ اول اسفند شرکت خواهد کرد؟ زیاد از حد درونمایه‌ی ِ مذهبی ندارد؟ آدم را به یاد ِ انقلاب ِ اسلامیون می‌اندازد(ختم و شب هفت و چله..)..

Anarchy
02-19-2011, 12:50 PM
از اینجا کسی در تظاهرات ِ اول اسفند شرکت خواهد کرد؟ زیاد از حد درونمایه‌ی ِ مذهبی ندارد؟ آدم را به یاد ِ انقلاب ِ اسلامیون می‌اندازد(ختم و شب هفت و چله..)..
خب چاره ای هم نیست چون اگه فاصله بیوفته بین زمان اعتراضات میشه مثل پارسال و بی اثر میشه....

Ouroboros
02-19-2011, 01:43 PM
خب چاره ای هم نیست چون اگه فاصله بیوفته بین زمان اعتراضات میشه مثل پارسال و بی اثر میشه....

این حرف ِ درستی نیست. همیشه چاره هست. نظر ِ من اینست : حالا که ما کتک و گاز اشک‌آور و باتوم‌اش را می‌خوریم باید بتوانیم بدون ِ هرجور معذوراتی مثل خودمان و برای خودمان در حرکات ِ گوناگون شرکت بکنیم. حرفمان را بزنیم و به قول ِ «پرودون» که به «مارکس» می‌گفت دیکتاتورهای جدید علم نکنیم. اینکه ما با ج.ا مخالفیم پس از هر فرصتی برای ضربه زدن به آن استفاده بکنیم و در هر حرکت احمقانه‌ای شرکت بکنیم و به هر دعوت ِ حساب نشده‌ای لبیک بگوییم اشتباهی بود که پدران ِ ما در سال 57 مرتکب شدند و سی سال است که ما داریم بهای ِ آنرا می‌پردازیم. من در تمام سال گذشته حتی یک بار الله اکبر نگفتم، در تظاهرات ِ عاشورای پارسال شرکت نکردم، در مراسم ِ مردن منتظری شرکت نکردم و فردا هم به احتمال زیاد در «شب ِ هفت شهدا» شرکت نخواهم کرد.

اینهمه اشتیاق برای همراه کردن ِ «روستاییان» و «پابرهنگان» و «مستضعفان» و «امت شهیدپرور» بخاطر چیست؟ چرا باید اینطور بی‌مهابا پیزر لای ِ پالان‌شان بگذاریم و مفاهیمی که برای برچیده شدنشان از حوزه‌ی ِ زندگی ِ عمومی می‌جنگیم را هر شب از بالای پشت ِ بام فریاد بزنیم؟ 80% جامعه‌ی ِ ایران قشر ِ متوسط ِ شهرنشین هستند که 90% آنها همین مطالبات ِ قلبی ما را دارند(دین در سیاست نمی‌خواهند، از فحش خوردن ِ 24 ساعته در تلویزیون کشورشان خسته شده‌اند، می‌خواهند به عنوان اکثریتی قاطع صدایی برای گفتن و گوشی برای شنیدن داشته باشند و غیره)، چه اهمیتی دارد اگر 5% کف ِ جامعه، که سالها سرکوب شده‌اند و آموزش ندیده‌اند و نفع خود را نمی‌شناسند و هنوز یک ملا را علامه‌ی دهر می‌دانند طرفدار ما باشد یا نه؟ بدنه‌ی جنبش سبز باید به این درک برسد که به تنهایی بسیار قدرتمند است، در اکثریت است، روی ِ مفاهیمی بنیادین توافق نظر دارد و هرچه رادیکال‌تر باشد، طرفداران بیشتری خواهد داشت.

Russell
02-19-2011, 09:56 PM
این حرف ِ درستی نیست. همیشه چاره هست. نظر ِ من اینست : حالا که ما کتک و گاز اشک‌آور و باتوم‌اش را می‌خوریم باید بتوانیم بدون ِ هرجور معذوراتی مثل خودمان و برای خودمان در حرکات ِ گوناگون شرکت بکنیم. حرفمان را بزنیم و به قول ِ «پرودون» که به «مارکس» می‌گفت دیکتاتورهای جدید علم نکنیم. اینکه ما با ج.ا مخالفیم پس از هر فرصتی برای ضربه زدن به آن استفاده بکنیم و در هر حرکت احمقانه‌ای شرکت بکنیم و به هر دعوت ِ حساب نشده‌ای لبیک بگوییم اشتباهی بود که پدران ِ ما در سال 57 مرتکب شدند و سی سال است که ما داریم بهای ِ آنرا می‌پردازیم. من در تمام سال گذشته حتی یک بار الله اکبر نگفتم، در تظاهرات ِ عاشورای پارسال شرکت نکردم، در مراسم ِ مردن منتظری شرکت نکردم و فردا هم به احتمال زیاد در «شب ِ هفت شهدا» شرکت نخواهم کرد. اینهمه اشتیاق برای همراه کردن ِ «روستاییان» و «پابرهنگان» و «مستضعفان» و «امت شهیدپرور» بخاطر چیست؟ چرا باید اینطور بی‌مهابا پیزر لای ِ پالان‌شان بگذاریم و مفاهیمی که برای برچیده شدنشان از حوزه‌ی ِ زندگی ِ عمومی می‌جنگیم را هر شب از بالای پشت ِ بام فریاد بزنیم؟ 80% جامعه‌ی ِ ایران قشر ِ متوسط ِ شهرنشین هستند که 90% آنها همین مطالبات ِ قلبی ما را دارند(دین در سیاست نمی‌خواهند، از فحش خوردن ِ 24 ساعته در تلویزیون کشورشان خسته شده‌اند، می‌خواهند به عنوان اکثریتی قاطع صدایی برای گفتن و گوشی برای شنیدن داشته باشند و غیره)، چه اهمیتی دارد اگر 5% کف ِ جامعه، که سالها سرکوب شده‌اند و آموزش ندیده‌اند و نفع خود را نمی‌شناسند و هنوز یک ملا را علامه‌ی دهر می‌دانند طرفدار ما باشد یا نه؟ بدنه‌ی جنبش سبز باید به این درک برسد که به تنهایی بسیار قدرتمند است، در اکثریت است، روی ِ مفاهیمی بنیادین توافق نظر دارد و هرچه رادیکال‌تر باشد، طرفداران بیشتری خواهد داشت.

یک نکته مهم همین مطرح کردن خود به عنوان آلترناتیوی جتی نه چندان قدرتمند و سپس اعتلاف یا عدم اعتلاف با اسلامیون هست.اگر این عمل انجام بگیرید به دید من حتی شرکت در مراسم سینه زنی هم برای کمک به اسلامیون مشکل ندارد ولی وقتی بعنوان آلترناتیو مطرح نباشیم بوقت پیروزی یه چشم بهم زدنی میتوانند وجود ما را منکر شوند،همانطوری که در سال 57 شد.متاسفانه هنوز تفکر همه با هم خمینی به جای همکاری استراتژیک با حفظ اختلاف مخصوصاً توسط اصلاح طلبان استفاده میشود و بخشی از آن هم کاملاً عمدیست.

sonixax
02-19-2011, 10:09 PM

برای من فرقی نمیکنه که مذهبی باشد یا نباشد ، اگر در جهت مخالفت با حکومت باشد من آنجا هستم . چون بر این باورم اگر قرار باشد به عنوان یک بیخدا در ایران فردا حق و حقوقی داشته باشم باید برای به دست آوردن آن آزادی تلاش کنم و در اعتراضات شرکت کنم .

Mehrbod
02-19-2011, 10:31 PM
این حرف ِ درستی نیست. همیشه چاره هست. نظر ِ من اینست : حالا که ما کتک و گاز اشک‌آور و باتوم‌اش را می‌خوریم باید بتوانیم بدون ِ هرجور معذوراتی مثل خودمان و برای خودمان در حرکات ِ گوناگون شرکت بکنیم. حرفمان را بزنیم و به قول ِ «پرودون» که به «مارکس» می‌گفت دیکتاتورهای جدید علم نکنیم. اینکه ما با ج.ا مخالفیم پس از هر فرصتی برای ضربه زدن به آن استفاده بکنیم و در هر حرکت احمقانه‌ای شرکت بکنیم و به هر دعوت ِ حساب نشده‌ای لبیک بگوییم اشتباهی بود که پدران ِ ما در سال 57 مرتکب شدند و سی سال است که ما داریم بهای ِ آنرا می‌پردازیم. من در تمام سال گذشته حتی یک بار الله اکبر نگفتم، در تظاهرات ِ عاشورای پارسال شرکت نکردم، در مراسم ِ مردن منتظری شرکت نکردم و فردا هم به احتمال زیاد در «شب ِ هفت شهدا» شرکت نخواهم کرد. اینهمه اشتیاق برای همراه کردن ِ «روستاییان» و «پابرهنگان» و «مستضعفان» و «امت شهیدپرور» بخاطر چیست؟ چرا باید اینطور بی‌مهابا پیزر لای ِ پالان‌شان بگذاریم و مفاهیمی که برای برچیده شدنشان از حوزه‌ی ِ زندگی ِ عمومی می‌جنگیم را هر شب از بالای پشت ِ بام فریاد بزنیم؟ 80% جامعه‌ی ِ ایران قشر ِ متوسط ِ شهرنشین هستند که 90% آنها همین مطالبات ِ قلبی ما را دارند(دین در سیاست نمی‌خواهند، از فحش خوردن ِ 24 ساعته در تلویزیون کشورشان خسته شده‌اند، می‌خواهند به عنوان اکثریتی قاطع صدایی برای گفتن و گوشی برای شنیدن داشته باشند و غیره)، چه اهمیتی دارد اگر 5% کف ِ جامعه، که سالها سرکوب شده‌اند و آموزش ندیده‌اند و نفع خود را نمی‌شناسند و هنوز یک ملا را علامه‌ی دهر می‌دانند طرفدار ما باشد یا نه؟ بدنه‌ی جنبش سبز باید به این درک برسد که به تنهایی بسیار قدرتمند است، در اکثریت است، روی ِ مفاهیمی بنیادین توافق نظر دارد و هرچه رادیکال‌تر باشد، طرفداران بیشتری خواهد داشت.

یک نکته مهم همین مطرح کردن خود به عنوان آلترناتیوی جتی نه چندان قدرتمند و سپس اعتلاف یا عدم اعتلاف با اسلامیون هست.اگر این عمل انجام بگیرید به دید من حتی شرکت در مراسم سینه زنی هم برای کمک به اسلامیون مشکل ندارد ولی وقتی بعنوان آلترناتیو مطرح نباشیم بوقت پیروزی یه چشم بهم زدنی میتوانند وجود ما را منکر شوند،همانطوری که در سال 57 شد.متاسفانه هنوز تفکر همه با هم خمینی به جای همکاری استراتژیک با حفظ اختلاف مخصوصاً توسط اصلاح طلبان استفاده میشود و بخشی از آن هم کاملاً عمدیست.

راهی نیست ببینیم کدام استراتژی بهتر کار می‌کند؟

Russell
02-19-2011, 11:22 PM
راهی نیست ببینیم کدام استراتژی بهتر کار می‌کند؟

تا وقتی که سکولارهای داخل بعنوان یک جمعیت اعلام وجود نکنند داشتن و نداشتن استراتژی معنی ندارد،حکومت هم آگاهانه تمام احزاب و تشکلهای سکولار داخل را بسیار وحشیانه تر از وضع فعلی اصلاح طلبان مورد حجوم قرار داده و موفق هم بوده.بدترین آسیبی که دیکتاتورها چه زمان شاه و چه الان به جامعه سیاسی ایران زده اند همین نابود کردن تشکلهاست،و همین میشود که خمینی بعد از شاه برای ما میشود رهبر سیاسی.
الان در وافع برای ما افراد جدا افتاده سکولار انتخابی وجود ندارد.یا حکومت فعلیست یا از این جریان بدون تشکل و قدرت سیاسی برای خودمان چشم بسته باید حمایت کنیم.

Ouroboros
02-20-2011, 04:07 AM
راسل ِ عزیز آخر ما داریم با جریان همراهی می‌کنیم، بجای ِ آنکه به آن شکل بدهیم. بالاخره در یک نقطه‌ای، ما باید خودمان را از پیروان ِ خط امام و حاجی‌آقاها و رفورمیست‌ها و غیره جدا بکنیم. سوال اینست: کی؟ روشنفکران و سکولارهای ِ قبل از انقلاب هم مثل ما هیچ امیدی به سقوط شاه نداشتند، تا چند ماه پس از پیروزی انقلاب هنوز باورشان نمی‌شد و منتظر «حرکت بعدی» نظام سلطه بودند. آن حکومت هم به نظر شکست ناپذیر و ابدی می‌رسید، هیچکس برنامه‌ای برای پس از پیروزی نداشت بجز خمینی، حد نهایت ِ جنبش ساقط کردن شاه بود و بس. شباهت‌ها بی‌شمارند، هیچ خبری نشده هرکس جزئی‌ترین انتقادی به جنبش سبز، رهبران آن، روشمندی آن و غیره بکند در بالاترین و اینطرف آنطرف بلادرنگ متهم می‌شود به مزدور بودن و «ساندیس خور» بودن(معادل ساواکی بودن)و غیره. همین الان اگر ما بخواهیم از جنبش ِ خط امام جدا بشویم و اعلام موجودیت بکنیم باید از توده‌ی همراه با جنبش بیشتر از ج.ا بترسیم. بزرگترین ضربه‌ای که ما خورده‌ایم اینست که تاریخ را برایمان به دروغ بازسازی کرده‌اند. همه تصور می‌کنند مردم ایران در سال 57 مشتی اسلام‌گرای ِ اسلام‌زده‌ی ذوب در خمینیسم و تئوکراسی‌طلب بودند که مملکت را دو دستی تحویل آخوندها دادند. اگر نگاهی به روزنامه‌های آن دوران بیاندازید از سطح پیشرو بودن قشر متوسط جامعه، و اینکه چقدر شبیه خود ما در زمان حاضر بودند تعجب خواهید کرد.

به نظر من زمان آن رسیده که از اسلامیت ِ جنبش فاصله بگیریم، قبلا یک بار منتظر پیروزی نهایی و بعد تعیین فاصله شدیم، و اینست آخر و عاقبتش.

sonixax
02-20-2011, 10:31 PM
امروز ایران چه خبر بود ؟ بالاترین که همه دارند پرت و پلا پست میکنند .

Ouroboros
02-21-2011, 04:06 AM
امروز ایران چه خبر بود ؟ بالاترین که همه دارند پرت و پلا پست میکنند .

خوب من نتوانستم خانه بشینم و دیروز ساعت 4 تا 6.30-7 اینجاها بودم: هفت تیر تا سر حافظ، چهار راه ِ کالج، میدان فردوسی، دوباره تا چهار راه ولی عصر. دو برابر ِ دفعه قبل پلیس و نیروی فشار آمده بود. تمام ِ دو طرف میدان هفت تیر از اول مدرس تا اوایل خیابان کریم خان، روبروی کلیسای ارمنی‌ها و پارک مریم، آن تقاطع حافظ به کریم خان، سرتاسر خیابانهای منتهی به میدان فردوسی، زیر و روی ِ پل کالج، و در خیلی از خیابانهای فرعی در این مسیر صدها پلیس بود. تعداد پلیسهای میدان هفت تیر فقط بالای سیصد/چهارصد نفر بود. در اینجاها هیچ اتفاقی نیافتاد. عده‌ی مردم رهگذر بیشتر از حد ِ عادی بود اما هرگز کسی نتوانست جمع بشود و شعار بدهد. هر از گاهی خبر می‌رسید که فلان جا شلوغ شده بروید آنجا وقتی می‌رفتیم فقط پلیس بود. بعضی ها هم می‌گفتند مردم رفته‌اند بالا(ولی عصر و ونک و سعادت آباد را من شنیدم).

Russell
02-21-2011, 01:46 PM
من هم فقط پلیس موتورسوار به تعداد زیاد دیدم.البته باید منتظر ویدئوها بود چون پراکندگی زیاد بود و ممکن است جاهای دیگر اتفاقی افتاده باشد.

sonixax
02-21-2011, 04:39 PM
انجمن ملی جوانان آزادیخواه ایران بنیان گذاری شد (http://www.iranglobal.info/I-G.php?mid=2-65026)

در شرایطی که حاکمیت و جریانات ارتجاعی انسان ستیز در راه ایجاد اراده دمکراتیک واحد برای برچیدن حکومت اسلامی و ساختن ایرانی شایسته ایرانیان اختلال ایجاد می کنند؛ در شرایطی که جنبش آزادیخواهانه ملی، دمکراتیک و سکولار در داخل کشور از فقدان سازماندهی و رهبری رنج می برد؛ اقدام جوانان برومندمان برای متشکل شدن و شفافیت بخشیدن به آلترناتیوی در برابر جمهوری اسلامی از اهمیتی ویژه برخوردار است! انجمن ملی جوانان آزادیخواه با سرلوحه قرار دادن اهداف آزادیخواهانه، برابری طلبانه و دموکراتیک زیر شعار مبارزه برای جمهوری ایرانی پا در میدان مبارزه سازمانیافته نهاده اند! راهشان پر رهرو باد!

این انجمن ملی که در داخل ایران، در پی مخالفتهای چندین ساله ایرانیان، بوجود آمده است امروز اعلام موجودیت کرده و مانیفست آن بشرح زیر میباشد:

مانیفست انجمن ملی جوانان آزادیخواه ایران

انجمن ملی جوانان آزادیخواه ایران بنیان گذاری شد. این انجمن، که از جوانان ایران زمین تشکیل یافته است، فعالیت خود را در درون کشور آغاز میکند و برای رسیدن مردم ایران به آزادی، برابری و دموکراسی تمام تلاش و کوشش خود را خواهد کرد. این انجمن برای بازگشت ارزش های مدنی و انسانی ایرانی، که ریشه در تاریخ پر از گهر این کشور دارند، آماده فعالیت در زمینه های سیاسی، فرهنگی، هنری و اجتماعی میباشد.

ارزش ها و هدفهای این انجمن به شرح زیر میباشند:
دستیابی به آزادی اندیشه وبیان و تضمین آزادی هر دین و آیینی در کشور
جدایی دین از سیاست و پاک کردن مذهب رسمی در ایران
انحلال حکومت دینی و بنیان گذاری حکومتی دموکرات و قانونمند که ریشه در احترام به حقوق شهروندان داشته باشد.
برابری کامل میان بانوان و آقایان ایرانی. هیچ بانویی در ایران نباید حقوقش کمتر از آقایان باشد.
حذف کامل حقوق جزایی و مدنی اسلامی و بازنویسی حقوق مدنی ایرانی.
آزادی در پوشش بانوان و آزادی جوانان برای ابراز شادی و خوشحالی در همه نقاط کشور
تشکیل هیئت موسسان برای بنیان گذاری حکومتی نو و دمکرات.

انجمن ما از درون ایران زمین به پا خاسته است تا بتواند با هم میهنان خود در داخل و خارج از کشور در تماس باشد و همچنین میخواهد که به جهانیان دست دوستی بدهد و از آنها برای پیروزی مردم ایران در برابر خودکامگی دینی ونظامی در ایران درخواست پشتیبانی میکند. ما جوانان ایران زمین با هم اتحاد کامل داریم و آماده به حرکت در آوردن درفش کاویانی و تاخنن دوباره اسب رستم فرخ زاد برای باز پس گرفتن میهنمان از متجاوزین حاکم بر کشور هستیم. باشد که جهانیان بدانند که جوانان ایران زمین از حاکمیت دین و خرافات در کشور خسته شده اند و امروزه از اصلاحطلبی هم گذشته اند و به جنبش کامل تری برای رسیدن به دموکراسی غیر دینی رسیده اند.
انجمن ملی جوانان آزادیخواه ایران برای ایران است و نه برای اسلام، برای دگرگونی است و نه اصلاحات، برای زیبایی هاست و نه برای زشتی ها، برای شادی است و نه برای افسردگی، برای عشق ورزیدن است و نه کینه توزی، برای حقوق بشر است و نه وحشی خوی، برای رنگ سرخ عشق است و نه رنگ سیاه و سبزاسلامی، چه صفوی باشد چه علوی.
این انجمن نمی خواهد دیگر در دام سیاستمداران اسلامی بیفتد. دیگر زمان آن رسیده است که شعارهای سیاسی اسلامی، که پدران ما را به گمراهی خودکامگی جمهوری اسلامی آیت الله روح الله خمینی رساند، از دهان جنبش آزادیخواهمان پاک شوند و روان آزاد اندیشی این جنبش در شعار ها و نمادهای آن هم هویدا شود.
رنگ ما سرخ است و شعارمان: استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی. پاینده باد ایران.

با سپاس از همگان تا پیام بعدی. درود بر ایرانیان و درود برآزادی.

انجمن ملی جوانان آزادیخواه ایران دوم اسفند ۱۳۸۹

doubt
02-22-2011, 03:28 AM
در یکی از شهرستان ها جمعیت چند هزار نفره ای شکل گرفت ،چندین بار در اعتراض به دستگیری های تصادفی (برای ایجاد رعب و وحشت) مردم شروع به «هو کردن» عوامل رژیم نمودند که به سرعت با حمله ی لباس شخصی ها متفرق شدند.به همه نیز گیر میدانند از راننده تا عابر و بچه 16-17 ساله.(گرفتن موبایل و...)
همانند 25 بهمن در تهران نبود ، در میان در گیری ها چند الله اکبر فقط می شنیدم .البته با وضع موجود توقعی هم نبود.
از تمام زوایا هم مردم رو فیلمبرداری کردند و دستگیر شده ها رو با آمبولانس(به احتمال قوی) جابه جا میکردند.

راسل ِ عزیز آخر ما داریم با جریان همراهی می‌کنیم، بجای ِ آنکه به آن شکل بدهیم. بالاخره در یک نقطه‌ای، ما باید خودمان را از پیروان ِ خط امام و حاجی‌آقاها و رفورمیست‌ها و غیره جدا بکنیم. سوال اینست: کی؟ روشنفکران و سکولارهای ِ قبل از انقلاب هم مثل ما هیچ امیدی به سقوط شاه نداشتند، تا چند ماه پس از پیروزی انقلاب هنوز باورشان نمی‌شد و منتظر «حرکت بعدی» نظام سلطه بودند.

به نظر من زمان آن رسیده که از اسلامیت ِ جنبش فاصله بگیریم، قبلا یک بار منتظر پیروزی نهایی و بعد تعیین فاصله شدیم، و اینست آخر و عاقبتش.

چنین چیزی نیازمند تشکیلات درست و حسابی دارای پایگاه مردمی است ،داریم یا بسازیم؟:45:

Ouroboros
02-27-2011, 08:14 PM
در آستانه‌ی ده اسفند اکبر رفسنجانی خودش را از جنبش جدا کرد.
خوب، من مدتها منتظر این لحظه بودم و از این اتفاق خوشحالم.

sonixax
02-27-2011, 08:33 PM
در آستانه‌ی ده اسفند اکبر رفسنجانی خودش را از جنبش جدا کرد.
خوب، من مدتها منتظر این لحظه بودم و از این اتفاق خوشحالم.

من هم خیلی خوشحال شدم ، چون بر این باورم این آدم دزدی ها و یحتمل جنایات بسیاری مرتکب شده و اگر طرف جنبش رو میگرفت در حقیقت خودش رو به نوعی در مقابل محاکمه بیمه میکرد .

Russell
02-27-2011, 11:12 PM
حالا به نظر شما چند نفر از جنبش سبز بخاطر جدا شدن هاشمی کم میشه؟ :71:

Ouroboros
02-27-2011, 11:28 PM
کسی که جدا نمی‌شود، وانگهی باید دید دله‌گی و حرامزادگی ِ هاشمی تا چه حد است، آیا درحد یک مزدور ِ روباه‌منش ِ تبهکار(چنانکه تا بحال بوده)باقی خواهد ماند، یا تبدیل به ملعبه‌ و ملیجکی تمام‌عیار برای خامنه‌ای خواهد شد. در صورت ِ اول، کاری را کرده که همه از او توقع داشته‌اند، اما در صورت ِ دوم تبدیل به اهرمی برای فشار هرچه بیشتر از سوی ِ حاکمیت به جنبش(از بالا و پائین)خواهد شد، با این تز که «حتی سران فتنه هم تواب شده‌اند و به دامان ِ رهبری بازگشتند، اینها که مانده‌اند و هنوز به خیابان‌ها می‌آیند دیگر حارب ِ مناعد ِ اصلاح‌نشدنی هستند و خونشان حلال».. من شخصا تصور می‌کنم که کوسه‌ی سیاست‌باز ِ ج.ا، پس از برخوردی که با نزدیکانش شد فهمید سنبه پرزور است و انتقام ِ کنار گذشته شدنش از طرف نسل ِ دوم ِ بیابان‌گردان ِ حاکم را یا باید بعدا بگیرد یا فراموش بکند.

Russell
02-28-2011, 06:48 PM
میرحسین و کروبی بازداشت و به زندان حشمتیه منتقل شده اند (http://www.daneshjoonews.com/news/politics/6089-1389-12-09-17-08-09.html)

دوشنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۸۹
میرحسین موسوی و مهدی کروبی، به همراه همسران خود زهرا رهنورد و فاطمه کروبی ،دستگیر شده و به زندان حشمتیه تهران منتقل شده اند.

http://www.daneshjoonews.com/plugins/content/imagesresizecache/8734d5624aa6498482c2f9c7d2e06aa6.jpeg (http://www.daneshjoonews.com/images/stories/moosavokaroobi.jpg)
طبق آخرین اطلاعات رسیده از منابع موثق به کلمه، بازداشت و انتقال آنها به زندان قطعی است اما زمان دقیق انتقال آنها همچنان مبهم است.
پیش از این و در دوهفته گذشته مقامات کشور در مورد محدودیتها و نحوه حصر همراهان جنبش سبز سکوت اختیار کرده بودند. این مساله به مبهم شدن فضا و گمانه زنی ها دامن زده بود. دختران میرحسین نیز بارها با مراجعه به کوچه اختر با پاسخ های مبهم و متناقض روبرو شده بودند، و امکان هیچ گونه تماسی نیز برای ارتباط با پدر و مادرشان فراهم نشده بود. همچنین چراغهای خانه نیز در این چند روز خاموش بوده است. به نظر می رسد عدم اجازه تماس با خانواده ی موسوی و کروبی برای مطلع نشدن آنها از مکان موسوی و کروبی بوده است. این بی خبری و نیز مسوولیت ناپذیری مقامات در پاسخگویی به برخی اخبار در روزهای گذشته دامن زده بود.
در سوی دیگر سحام نیوز سایت مهدی کروبی اظهارات یکی از همسایگان مهدی کروبی را نقل کرده بود که می‌گفت نیمه شب پنج شنبه شاهد حضور هشت ماشین ون نیروهای امنیتی در مقابل ساختمان و ورودی پارکینگ منزل آقای کروبی بوده و پس از دقایقی همگی به همراه یک ماشین که از داخل پارکینگ درآمده محل را ترک کرده‌اند.
در این حال امروز و پس از اظهارات متناقض و مبهم دادستان کل کشور در مورد حصر و اعمال محدودیت بر آقایان موسوی و کروبی و همسرانشان، مشخص شده است: نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس و رییس دو دوره مجلس شورای اسلامی به همراه همسرانشان و به دستور مقامات عالی کشور بازداشت و به زندان حشمتیه تهران منتقل شده اند.

Russell
02-28-2011, 07:01 PM
اینم لینک مستقیم خود کلمه
http://www.kaleme.com/1389/12/09/klm-49729/

:47:

Theodor Herzl
02-28-2011, 07:05 PM
دیدید گفتم؟ تا به الان موسوی و کروبی بخاطر رفسنجانی‌ دستگیر نشده بودند ، تا رفسنجانی‌ کشید کنار ، این ۲ نفر دستگیر شدند.

sonixax
02-28-2011, 07:05 PM
حكومت حماقتى كه نبايد ميكرد رو كرد - حالا بايد ديد مردم چه قدر سر حرفشون هستند

Russell
02-28-2011, 07:12 PM
پنجشنبه هفته پیش بدون هیچ دلیلی مثل مور و ملخ پلیس ضد شورش همینجوری سر چهار راه های مرکز شهر واستاده بود.الانم که رفسنجانی میکشه کنار و روز قبل تظاهرات 10 اسفند موسوی و کروبی رو میگیرند!!!!!!!!!!
خیلی بو دار و عجیبه.فکر کنم فردا میخوان کارهای جدیدی بکنند.

Russell
02-28-2011, 07:31 PM
من یه مقدار بهم ریختم از وقتی خبر رو دیدم خودم.فردا روز مهمی هست در تاریخ ایران

sonixax
02-28-2011, 08:59 PM
گویا جو ایران به قدری متشنج شده بعد از انتشار این خبر که فالس نیوز تکذیبش کرده !

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8912091529

و وقتی که فالس نیوز چیزی رو تکذیب میکنه بدونید که حقیقت داره .

kourosh_bikhoda
02-28-2011, 09:28 PM
آقا من فردا رو ندید پیش بینی میکنم که روز بسیار بسیار سختی برای هر دو طرف هست. ما که باید اشک آور و سرفه آور و شیمیایی بخوریم، اونا هم مقداری کتک و استرس.

sonixax
02-28-2011, 09:46 PM
اسرائیل:کروبی وموسوی در زندان مخوف پارچین اند (http://www.manototv.net/Public/News/NewsDetail.aspx?id=1326)

به گزارش سرویس های اطلاعاتی اسرائیل مهدی کروبی و میرحسین موسوی بیست وچهارم فوریه گذشته به زندان مخوف پارچین منتقل شدند. منابع اطلاعاتی اسرائیل گفته اند که زندان پارچین ویژه مخالفان سرسخت سیاسی رژیم اسلامی و همچنین محل نگهداری زندانیان متهم به جاسوسی است. سرویس های اطلاعاتی اسرائیل افزوده اند : معمولاً کسانی که به زندان پارچین منتقل می شوندزنده از آن بیرون نمی آیند. همین منابع می گویند که همسران مهدی کروبی ومیرحسین موسوی در محل جداگانۀ نگهداری می شوند. منابع اطلاعاتی اسرائیل افزوده اند که مهدی کروبی و میرحسین موسوی در بیست و چهارم فوریه پس ازتحمل ضرب و شتم نیروهای امنیتی به وسیلۀ کیسه های بزرگ دربسته به زندان پارچین منتقل شدند. به غیر از یک خلبان اسرائیلی که بیست و پنج سال پیش در لبنان ناپدید و سپس به وسیلۀ حزب الله به ایران تحویل داده شد، یک مأمور اف بی ای دولت فدرآل آمریکا، به نام رابرت لوینسون نیز در زندان پارچین نگهداری شده است. سرویس های اطلاعاتی اسرائیل به نقل از منابع خودافزوده اند که میرحسین موسوی و مهدی کروبی پس از انتقال به زندان پارچین قادر نبودند به تنهایی روی پا بایستند و صورت های آنان پوشیده از خون بوده است. همین منابع گفته اند که میرحسین موسوی و مهدی کروبی به دلیل گرسنگی اجباری از ضعف جسمانی نیز رنج می برده اند. آنان در مدت حصر خانگیشان از خوردن غذاهایی که مأموران امنیتی در اختیارشان می گذاشتند خودداری می کردند، زیرا نگران بودند که از طریق مواد غذایی مسموم و کشته شوند.

من به سرویس های اطلاعاتی اسرائیل بیشتر از کلمه اعتماد دارم !

Russell
03-01-2011, 02:23 PM
مهمان‌پرست: بازداشت موسوی و کروبی مسئله داخلی ماست (http://www.radiozamaneh.com/news/iran/2011/03/01/2166)

Ouroboros
03-01-2011, 06:46 PM
دوستان حالشان خوبست؟
کسی بلایی سرش نیامد؟
عجب وضعی .. آخرالزمان است!

Theodor Herzl
03-01-2011, 09:13 PM
آقا فایده این جنگ و گریز‌ها چی‌ هست؟ فقط از نظر روحی‌ میتونه جوان‌ها رو زنده نگاه داره ، ولی‌ باعث سقوط رژیم نمی‌شه. به نظر من فقط 2 تا راه برای سقوط رژیم هست ، یا حمله نظامی آمریکا و یا یک کودتای نظامی تمام عیار از درون ارتش یا سپاه.

Russell
03-01-2011, 09:21 PM
به نظر من کم کم با افزایش انزوا و خشونت حکومت مردم متوجه میشوند که باید مثل مردم لیبی رفتار کنند و گرنه اینها شرم و حیا ندارند به هیچ وجه که با زبان خوش بروند.

Reactor
03-01-2011, 09:25 PM
من از تعدادی دُم کلفت که در فامیل و آشنا داریم بصورت جداگانه شنیدم که در همچین مواقعی این ها رو معمولا به خانه امن میبرند.
اکثرا میگفتند که بیشتر از 90% احتمالش هست که در خانه امن باشند.

sonixax
03-01-2011, 09:43 PM
من از تعدادی دُم کلفت که در فامیل و آشنا داریم بصورت جداگانه شنیدم که در همچین مواقعی این ها رو معمولا به خانه امن میبرند.
اکثرا میگفتند که بیشتر از 90% احتمالش هست که در خانه امن باشند.

اين يارو زشت و بيريخته كيه ، سخنگوى وزارت خارجه
اون هم خبر دستگيريشون رو به نوعى تاييد كرد

Russell
03-01-2011, 09:47 PM
همین مهمانپرسته که بالا لینکش رو گذاشتم :4:

Ouroboros
03-01-2011, 10:21 PM
کسی می‌داند ماجرای سرکوب امروز از چه قرار بود؟ چرا اینطور کردند؟ من سه ساعتی میدان انقلاب بودم و خشن‌ترین صحنه‌های زندگی‌ام را تجربه کردم. نیروهای فشار در حرکتی بسیار احمقانه و آشکارا برنامه‌ریزی نشده مردم را از تمام طرفین محاصره کردند و راه ِ فرار را بستند. این چه کاری بود؟ مثلا می‌خواستند تمام مردم را دستگیر بکنند؟ برای مردم راه فرار باقی نگذاشتند و طبیعتا چاره‌ای بجز مقابله به مثل و حمله‌ی متقابل باقی نماند.من خودم شخصا شاهد قمه خوردن نیروهای ضدشورش و شلیک تیر جنگی به مردم در ضلع جنوبی(اول خیابان کارگر)بودم. ما دو ساعت مداوم بزن بزن کردیم تا توانستیم ضلع شرقی را باز بکنیم و فرار بکنیم. اینطرف دست بسیج سپرده شده بود و آسیب پذیرتر از باقی جاها بود. اوضاع امروز به شدت از کنترلشان خارج شد. من تصور می‌کنم نیروهای بسیج بدون هماهنگی با نیروهای انتظامی به صحنه آمده بودند و کار آنها را خراب کردند. آمار کشته‌شدگان هر دو طرف و دستگیری‌ها بسیار بالا خواهد بود.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 10:21 pm ---------- ارسال قبلی در 10:13 pm ----------

الان یکی از رفقا تلفنی گفت که در میدان فردوسی هم همینطور مردم را محاصر کرده‌اند. گویا برنامه‌شان بوده.

Russell
03-01-2011, 10:25 PM
من هم حدسم این بود که احتمالاً امروز میخواستند که مردم رو تحریک کنند که بیرون بیایند و بعد همشان را مثلاً دستگیر کنند.
اینترنت هم مشکلی نداشت امروز بر خلاف همیشه.البته اگر فقط نقششان این بوده که بسیار احمقانه بوده

Ouroboros
03-01-2011, 10:54 PM
هر نقشه‌ای که داشتند بدجور گند زدند.. آنها هم انتظار چنین خشونتی را از طرف مردم نداشتند..! گاهی پیش می‌آمد که مردم یک بسیجی یا نیروی فشار را می‌گرفتند و به قصد کشت می‌زدند.. منظورم مشت و لگد معمولی نیست، مثلا سرش را محکم به آسفالت یا جدول می‌کوبیدند و هرکس می‌رسید یک لگدی می‌زد به سر و صورتش.. دیگر «سرباز است» و «ولش کن ولش کن» حالی‌مان نبود.. امروز ما خشن‌تر از اینها بودیم. یک چیز ِ جالب: آنها که کسی را می‌گرفتند جرئت نمی‌کردند جلوی مردم بزنند. اول ِ اول دو سه بار حمله کردند و چند نفری را گیر انداختند و خیلی وحشیانه کتک زدند، بعد که مردم صد برابر شدیدتر مقابله به مثل کردند، هرکس را که می‌گرفتند مثل آقاها می‌بردند توی ون(که البته بعدا بزنند). حکومت خران بالاخره فهمید که خشونت چیز خوبی نیست، و خود را بازتولید می‌کند..

doubt
03-02-2011, 10:38 AM
این سری لباس شخصی ها دور تند بودند، به سمت جمعیت حمله میکردند و مردم را متفرق ، بعد دوباره 200-300 متر جلوتر باز همین کار رو میکردن!(خودشون جو رو ملتهب میکردن!!!)
مثل این که سعی داشتن مثل دفعات قبل نشود و هیچ هسته ای شکل نگیرد. من که نفهمیدم هدفشان چه بود!

sonic
03-04-2011, 09:08 PM
اسمشو فکر نکنم بشه مجلس گذاشت:71:
یک مشت لات عربده کش جمع شدن دور هم این شد مجلس البته من دعوا توی مجلس ژاپن هم دیدم ولی اینا ته تهشن:4:

Russell
03-06-2011, 09:13 PM
این مهاجرانی و کدیور چی میخوان از جون ما آخه؟

Ouroboros
03-07-2011, 05:20 AM
این مهاجرانی و کدیور چی میخوان از جون ما آخه؟

متوجه شده‌اند که روند فعلی جنبش دارد به سمت بوجود آمدن یک قشر نسبتا بزرگ و کاملا مردمی ِ «برانداز» در داخل ِ کشور حرکت می‌کند، و دو احتمال وجود دارد: یا از سقوط نظام اسلامی مطلوبشان می‌ترسند و نمی‌خواهند از میان برود، یا چیزی می‌دانند و از سرکوب وسیع مردم می‌ترسند. من احتمال اول را قوی‌تر می‌دانم.

Ouroboros
03-08-2011, 02:32 PM
از دوستان کسی امروز رفت؟ خبری هست؟

doubt
03-08-2011, 06:07 PM
این جانب که این سری افتخار نداشتم...

Russell
03-08-2011, 08:12 PM
http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2011/03/110308_l10_mousavi_rahnavard_kalameh_correction.sh tml