PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حق و حقوق اقوام و گروه های سیاسی ایرانی در ایران آزاد

sonixax
02-15-2011, 01:09 AM
امروز هر چی توی نت سرچ کردم خبری مبنی بر حضور مردم یک سری از استانها در اعتراضات پیدا نکردم .
مثلن تبریزی ها که این همه ادعا دارند و مطالبه های فراوون داشتند و دارند در منزل با هم یه قل دو قل بازی میکردند !

حالا سوال من اینه ، کسانی که فقط همه چیز رو میخواهند و هیچ حرکتی نمیکنند آیا پس از سقوط ج.ا اینها در رابطه با حکومت جدید حق و حقوقی دارند ، در صورتی که هیچ کاری برایش نکرده اند ؟ یا حق و حقوقشان برابر است ؟

نظر من اینه : وقتی هیچ کاری نکردند و نمیکنند و یحتمل نخواهند کرد (صد رحمت به سیبزمینی) ، این حق رو ندارند که مطالباتی مثل تحصیل به زبان مادری و ... رو از حکومت بعدی و جامعه ی آینده داشته باشند و باید با آنچه دیگران تصمیم میگیرند موافقت کنند چون هیچ هزینه ای برایش پرداخت نکرده اند و هیچ حرکتی برای آزاد سازی کشور انجام نداده اند و تراختور!!!! برایشان مهم تر بوده .

البته گویا تبریزی ها از ج.ا خوششان هم می آید و باهاش حال هم میکنند ! و اگر این طوری نیست خیلی بی بخار و جون دوست و به قول ایرانی ها بی غیرت هستند چون همین جمهوری اسلامی در همان تبریز و اردبیل و ... به زنان و دختران و پسران و پیر و جوان همان تبریزی ها تجاوز میکند و ازشان میکشد و گویا کشیده شدن کاریکاتوری که در آن یک سوسک گفته "نمنه" برایشان مهم تر است و بیشتر باعث میشود بهشان بر بخورد تا جان همنوعان و همزبانان و اقوامشان (کلن اینجا بیخیال فارسها ، اینها باید حد اقل برای همون ترکهایی که جمهوری اسلامی پوستشون رو کنده که یک حرکتی بکنند که !).

کم کم دارم در رابطه با آذری ها به این نتیجه میرسم که : تا نباشد چیزکی ، مردم نگویند چیز ها !

sonixax
02-15-2011, 01:26 AM
یه چیزی رو جا انداختم ، نظر من در مورد گروه های سیاسی که مبارزات مردم ایران رو مثل برخی اقوام ایرانی Ignore کرده اند هم صادق است .

Reactor
02-15-2011, 10:43 AM
برادر من ادعا که کنتور نداره. این با غیرت بودن بعضی هموطنان هم ج.ا گذاشته دهن مردم. که یک زمانی میگفتند تورک ** بجاش الان بگن تورک غیور! (حالا این غیرت چجوری و بر اساس چه فرمولی کشف و تعریف شده ؟؟)
خصوصیت بارزشون غیرت نیست بلکه ادعاست!

cyrusofgreat
02-15-2011, 09:45 PM
sonixax عزیز شما ایران نیستی احتمالا خبر نداری...
یعنی شهرستان ها خبری نشد؟!
پس شما اخبار رو ندیدی...
رشت خیلی شلوغ شد...
شیراز و اصفهان و اهواز هم نا آرامی ها گزارش شد...
اما با تبریزی ها درست میگی...از اون اول هم خواب بودن...الانم کاری نکردند...
ولی فقط تهران نبود رفیق...
اینم در رشت:
1-حضور پر شمار مردم رشت در خیابان مطهری (http://jsguilan.wordpress.com/2011/02/14/%d8%ad%d8%b6%d9%88%d8%b1-%da%86%d8%b4%d9%85-%da%af%db%8c%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%af%d9%85-%d8%b1%d8%b4%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%db%8c%d8%a7%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%b7%d9%87%d8%b1%db%8c/)

2- چند تصویر از شعار نویسی های 25 بهمن در رشت (http://jsguilan.wordpress.com/2011/02/14/%da%86%d9%86%d8%af-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%d8%b4%d8%b9%d8%a7%d8%b1-%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-25-%d8%a8%d9%87%d9%85%d9%86-%d8%b1%d8%b4%d8%aa/)

3- اینم فیلماش... (http://hotfile.com/dl/104882504/91b11cd/rasht-motahari-25_bahman.rar.html)

sonixax
02-15-2011, 10:17 PM
sonixax عزیز شما ایران نیستی احتمالا خبر نداری... یعنی شهرستان ها خبری نشد؟! پس شما اخبار رو ندیدی... رشت خیلی شلوغ شد... شیراز و اصفهان و اهواز هم نا آرامی ها گزارش شد... اما با تبریزی ها درست میگی...از اون اول هم خواب بودن...الانم کاری نکردند... ولی فقط تهران نبود رفیق... اینم در رشت: 1-حضور پر شمار مردم رشت در خیابان مطهری 2- چند تصویر از شعار نویسی های 25 بهمن در رشت 3- اینم فیلماش...

این شهر هایی که گفتید را خبر دارم ، منظور من شهرهایی مثل تبریز با مردمی پر مدعا و زیاده خواه بود که فقط حرف مفت زدن و مظلوم نمایی های احمقانه بلدند و همیشه یه چیزی میخوان بدون اینکه چیزی ارایه بدن به خصوص توی این 30 سال گذشته .

به قول Reactor انقدر گفتند مرد غیور ، باورشون شده !!!

Ouroboros
02-16-2011, 01:09 AM
البته این قبیل حمله‌های ِ از روی ِ عصبانیت کاری را پیش نخواهند برد، باید در جستجوی ِ دلایل و چگونگی ِ شکل گیری ِ آنها باشیم. اولین چیزی که در مقام ِ مقدمه در این مورد باید یادآور شد ماهیت ِ نژاپرستانه، قوم‌گرایانه و کاملا عقب مانده‌ی ِ جنبشهای ِ قومی در ایران و باقی ِ جاهای ِ دنیاست. متأسفانه یکی از جاهای ِ دیگری که چپ در گذشته دچار خطای ِ تکنیکی شده همین حمایت ِ بی مورد از جنبشهای ِ «هویت طلب» در سراسر دنیاست(از ایرلند و کانادا تا اسپانیا و ایران، البته مورد ایرلند کمی متفاوت است). این جنبشها به مراتب عقب‌مانده‌تر از ناسیونالیسم هستند، و حمایت از آنها، به نوعی تائید و ترویج ِ ایده‌هایی بسیار بدوی و مخرب است.

حالا در بازگشت به موضوع ِ اصلی، و اینکه چرا جنبش ِ سبز به برخی استان‌ها نرفت، دلایل ِ بسیار گوناگونی وجود دارد، مثلا در کردستان من اطلاع دارم که سالها فشار ِ مستقیم به جامعه وارد شده است و عملا انجام هر حرکتی با سرکوبی بسیار وسیع و «نظامی» روبرو می‌شود. بر آنها خرده‌ای نیست، بر هیچکس نمی‌توان ایراد گرفت اگر نخواهد جانش را به خطر بیاندازد. اغلب ِ آدمهایی که من از آن اطراف دیده‌ام آدمهای ِ روشنفکر و حسابی‌ای بوده‌اند(چنانکه فرد از خودش می‌پرسد پس از آن دیوانگانی که دختران خود را ختنه می‌کنند و زنانشان را کتک می‌زنند کجا هستند؟). درباره‌ی ِ استان‌های آذری‌نشین اما اوضاع بسیار متفاوت است. تا آنجا که من می‌دانم، پیرامون ِ حاکمیت دو دیدگاه ِ گوناگون در آنجا برقرار است؛ یکی باور ِ سنتی‌هاست که همگی مسلمانان معتقد و شیعیان ِ باورمندی هستند، شهرهای ِ آذری‌نشین بدون ِ شک جزو مذهبی‌ترین شهرهای ِ ایرانند، دلیل آن هم احتمالا تداوم ِ وجود نوعی جانور ِ منقرض شده در جاهای ِ دیگر است بنام «حاجی بازاری»‌ که هنوز در آذربایجان قدرت ِ اقتصادی و اجتماعی ِ زیادی دارند، و پیوند بازار/حوزه را نه فقط نگه داشته و دوست می‌دارند، بلکه آنرا گسترش داده و در بخش ِ صنعتی ِ اقتصادی هم وارد کرده‌اند(اغلب ِ سرمایه‌سالاران ِ _مثلا_ تبریز بازاریان ِ سابق هستند که به ساختمان‌سازی و صنایع ِ ماشینی روی آورده‌اند)و اینها با تمام توان ِ خود برای حفظ ِ جایگاه ِ «روحانیت» در جامعه تلاش می‌کنند.

دیدگاه ِ دوم که بیشتر میان ِ جوانان طرفدار دارد، پان‌ترکیسم و ناسیونالیسم ِ ترکی‌ست، اینها با درکی عجیب از تاریخ، سیاست و جامعه به این باور دارند که «فارسها» ریشه‌ی ِ مشکلات ِ آنها(از فقر و بیکاری گرفته تا سرکوب ِ سیاسی و اجتماعی)هستند. و اغلب با اعتراضاتی که البته بیشترشان هم وارد است(از نژادپرستی ِ لات‌هایی که جکهای قومی می‌سازند تا سرکوب ِ زبان و فرهنگشان تحت ِ سه دولت ِ اخیر ایران)خود را از باقی ِ جامعه جدا می‌کنند.

البته لازم نیست من و شما نگران ِ جایگاه ِ آنها در «ایران ِ آزاد فردا» باشیم، چه مایه که آنها خواستار جدایی هستند و گمان می‌کنم اگر رفراندومی حقیقی در آنجا برگذار بشود به جدایی رأی بدهند.

sonixax
02-16-2011, 01:23 AM
البته لازم نیست من و شما نگران ِ جایگاه ِ آنها در «ایران ِ آزاد فردا» باشیم، چه مایه که آنها خواستار جدایی هستند و گمان می‌کنم اگر رفراندومی حقیقی در آنجا برگذار بشود به جدایی رأی بدهند.

شخصن از جداییشان ناراحت نمیشوم و برایم مثل روز روشن است پس از جدایی یک بدبختی میشوند مثل آذربایجان . از طرفی برای آن بخشی که از ایران باقی میماند شرایطی ایجاد میشود که کسانی که خود را کماکان آذری و ترک میدانند را از ایران اخراج کند و طبیعتن اموالشان را مصادره (شاید کمی ناجوانمردانه باشد ، ولی جواب های هوی است) و این امر هم منجر به کمتر شدن جمعیت میشود و هم هم ثروت هایی که ایرانزمین دارد در مساحت کمتری خرج میشود و میشود کشور را آباد تر کرد ، تجربه نشان داده کشور کوچکتر و با جمعیت کمتر و ثروتمند تر بیشتر پیشرفت میکند . و یقین دارم نسل آینده ای که از آنها باقی خواهد ماند همیشه از پدرانشان با نیکی یاد نخواهند کرد چرا که موجبات بدبختیشان را فراهم کرده اند - همان طور که ما امروز از پدرانمان با نیکی یاد نمیکنیم چرا که ما را به چنگال جمهوری اسلامی انداختند .

اگر الان سری به افغانستان بزنید ، هراتی ها و بخش هایی که هزاره نشین نیستند ، از جداییشان از ایران پشیمانند ولی آب ریخته را به این راحتی ها نمیشود جمع کرد .

Ouroboros
02-16-2011, 01:36 AM
شخصن از جداییشان ناراحت نمیشوم و برایم مثل روز روشن است پس از جدایی یک بدبختی میشوند مثل آذربایجان . از طرفی برای آن بخشی که از ایران باقی میماند شرایطی ایجاد میشود که کسانی که خود را کماکان آذری و ترک میدانند را از ایران اخراج کند و طبیعتن اموالشان را مصادره (شاید کمی ناجوانمردانه باشد ، ولی جواب های هوی است) و این امر هم منجر به کمتر شدن جمعیت میشود و هم هم ثروت هایی که ایرانزمین دارد در مساحت کمتری خرج میشود و میشود کشور را آباد تر کرد ، تجربه نشان داده کشور کوچکتر و با جمعیت کمتر و ثروتمند تر بیشتر پیشرفت میکند . و یقین دارن نسل آینده ای که از آنها باقی خواهد ماند همیشه از پدرانشان با نیکی یاد نخواهند کرد چرا که موجبات بدبختیشان را فراهم کرده اند - همان طور که ما امروز از پدرانمان با نیکی یاد نمیکنیم چرا که ما را به چنگال جمهوری اسلامی انداختند .

منهم ناراحت نخواهم شد، البته نه به دلایل شما، بخاطر اینکه بافت ِ سکولار ایران بسیار قدرتمندتر خواهد شد و به اکثریتی مطلق خواهد رسید. البته چاره‌ای هم نیست، دموکراسی حقیقی در ایران بدون حل ِ ریشه‌ای ِ مشکل اقوام میسر نخواهد شد، و مشکل آنها دیگر مدتهاست که فراتر از فدرالیسم رفته.

sonixax
02-16-2011, 01:40 AM
منهم ناراحت نخواهم شد، البته نه به دلایل شما، بخاطر اینکه بافت ِ سکولار ایران بسیار قدرتمندتر خواهد شد و به اکثریتی مطلق خواهد رسید. البته چاره‌ای هم نیست، دموکراسی حقیقی در ایران بدون حل ِ ریشه‌ای ِ مشکل اقوام میسر نخواهد شد، و مشکل آنها دیگر مدتهاست که فراتر از فدرالیسم رفته.

بله درسته ، البته کردهای ایرانی همون طوری که خودشون هم بارها اعلام کردند تجزیه طلب نیستند ، حتا پژاکی ها - این را به وضوح در اسانامه شان نوشته اند .

چند تایی هم نقشه در صورت تجزیه احتمالی هست که خیلی هم چشم انداز وحشتناک و بدی نداره ، مثل اینها :

216
217

چیزی که برام جالبه توی اکثر این این نقشه ها تبریز از چنگ ترکها در میاد :78: و کشور های کوچکی که ایجاد میشوند خود باز در معرض تجزه قرار خواهند گرفت به احتمال زیاد ، ولی ایرانی که باقی خواهد ماند از نظر فرهنگی و یکپارچگی قومی بسیار بسیار یکدست تر خواهد شد و همان طور که شما هم گفتید خود این یک نقطه ی قوت هستش . من به دلایل استراتژیکی و اقتصادیش هم نگاه میکنم و به نظرم این داستان باعث قدرتمند شدن ایران میشود که از نظر من خیلی خوبه ، جالبه توی بیشتر این نقشه ها بخش های آریایی نشین افغانستان هم پیشبینی میشود که به ایران میپیوندند ، یعنی ایران چیز خاصی از دست که نمیدهد هیچ ، یک چیزی هم به دست میاورد .

قطعن تجزیه ایران منجر به تجزیه تقریبن تمامی کشور های منطقه میشود .

Ouroboros
02-16-2011, 05:19 AM
پیداست که در اینباره مطالعه داشته‌اید، من نیز همواره متعجب بوده‌ام که چرا اینها شده‌اند جدایی طلب؟ جدایی ِ آنها فقط به نفع ما «فارسهای ِ از نژاد سگ» خواهد شد و بس!

البته این نقشه‌ها چرت هستند، چون اولا نصف افغانستان را داده‌اند به ایران(که امیدوارم هرگز اتفاق نیافتد! خودمان به اندازه‌ی کافی ناقض ِ حقوق زنان و ذوب در اسلام ِ ناب ِ محمدی داریم). ثانیا عربهای ِ جنوب آنقدر زیاد نیستند و حداکثر در یک شهر اکثریت دارند، جمهوری اسلامی 20 سالی‌ست مشغول ِ برهم زدن ِ شدید ترکیب جمعیتی آنجاست. از آذربایجان همانطورکه شما گفتید یک مقداری باید بیشتر برود. کردها بعید می‌دانم اکثریتی جدایی طلب داشته باشند، و آنطرف نواحی جدایی طلب بلوچستان آنقدر بزرگ نخواهند بود(توجه داشته باشید که سیستانی‌ها نه سنی هستند نه بلوچ). منهم تصور می‌کنم تجزیه‌ی ِ ایران و ترکیه(دو کشوری که تجزیه‌ی ِ آنها تنها راه ِ حل به نظر می‌رسد)، مشکلات فعلی را حل خواهد کرد، اما مشکلاتی جدید بوجود خواهد آورد.

راستی، خوبست بدانید این «تبریز» که اینقدر از آن با کراهت یاد می‌کنید به گواهی ِ فارسهای ِ آذربایجان‌گشته‌ای که من دیده‌ام بازترین محیط را در میان ِ شهرهای آذری‌نشین دارد.

اینرا هم یادمان نرود، که همین حالا میان ِ بیشتر شهرهای آذربایجان نوعی ضدیت درون‌فرهنگی وجود دارد، و ده بالا و ده پائین از هم بیزارند(تا آنجاکه من دیده‌ایم، تبریزی‌ و ارومیه‌ای و زنجانی از هم بدشان می‌آید و چه می‌دانم، همدیگر را مسخره می‌کنند.. فکرش را بکنید، بعد از استقلال ِ جمهوری آذربایجان جنوبی بر سر انتخاب ِ پایتخت تبریز و ارومیه به هم اعلام جنگ می‌کنند و یکی می‌شود جمهوری آذربایجان جنوب ِ غربی، دیگری می‌شود جمهوری آذربایجان جنوب شرقی!:21:)..

Reactor
02-16-2011, 08:35 AM
تبریزی ها عشق این هستند که بگن تبریز شهر صنعتیه! و صنعتشون رو مدیون صادرات به تهران و شهرستان های فارس نشین هستند. میگن حکومت به ما بها نمیده!!! ولی الان تمام کالاهایی که در کارخونه های تبریزی تولید میشوند وارداتشون تعرفه ی زیادی داره که برای مصرف کننده صرف نمیکنه که بخواد کالای وارداتی بخره. اگر تعرفه واردات رو برداریم کشور چین سه سوت تبریز رو لوله میکنه.
من نمیدونم تو مغز این جماعت جای مغز چی ریختن.این ها فکر میکنن اگر از ایران جدا بشن باز هم بازار شهرهای فارس نشین ایران به روی اون ها بازه. نمیدونن کمتر از یک سال از جداشدنشون اقتصادشون کلا ورشکسته ست. اگر فقط همین تهران رو ازشون بگیریم باید برن غاز چرونی. تازه اگر شانس بیارن و بعد از جدا شدنشون یک جنبش نئو نازیستی مثل آلمان تو ایران شکل نگیره که تورک های ساکن پایتخت و شهرهای دیگه رو متهم نکنه و نریزه بیرون و اموالشون رو مصادره نکنه !!!
در مورد ارومیه بد نیست بدونید کردهای ارومیه خیلی طلبه ی ارومیه هستند و اونجا رو یک شهر کرد نشین میدونند و هیچ جور حاضر نیستند عقب نشینی کنند.
یکی از دلایلی که پانتورک ها با پان عرب ها آبشون تو یک جوب میره ولی با کردها نمیره! بخاطر همین ارومیه هست.

Theodor Herzl
02-16-2011, 01:48 PM
من دوستان کرد زیاد دارم، یکی‌ از آنها که اتفاقا عضو حزب دموکرات و بسیار هم وطن پرست بود میگفت که این تجزیه طلب‌های ترک قبل اینکه با فارس‌ها بخواهند بجنگند باید با کرد‌ها بجنگند ، چون ۳/۴ آذربایجان غربی کرد هستند.

sonixax
02-16-2011, 04:33 PM
چون اولا نصف افغانستان را داده‌اند به ایران(که امیدوارم هرگز اتفاق نیافتد! خودمان به اندازه‌ی کافی ناقض ِ حقوق زنان و ذوب در اسلام ِ ناب ِ محمدی داریم)

اون بخشهایی که از افغانستان به ایران پیوسته ، مناطقی است که از اقوام هزاره خالی است و بیشتر هراتی ها و تاجیکها در آن زندگی میکنند . آنها از نظر ژنتیکی مانند ما هستند و از نظر فرهنگی هم خیلی فاصله ندارند . فرهنگ زن ستیزی که در افغانستان بیداد میکند سرچشمه گرفته از اقوام هزاره است . (هزاره ها همان چشم بادامی هایی هستند که در ایران وول میخورند ، هراتی ها حتا لهجه هم ندارند و از هر نظر مانند ایرانی ها هستند)

راستی، خوبست بدانید این «تبریز» که اینقدر از آن با کراهت یاد می‌کنید به گواهی ِ فارسهای ِ آذربایجان‌گشته‌ای که من دیده‌ام بازترین محیط را در میان ِ شهرهای آذری‌نشین دارد.

از تبریز با کراهت یاد نمیکنم ، ولی خیلی برام جالبه که این تبریزی که انقدر باهاش حال میکنند به هیچ عنوان ثبات ندارد ! به قول شما بعدن سرش دعوا میشود که پایتخت کجا باشد ، میشه مثل برلین :71:

cyrusofgreat
02-16-2011, 07:56 PM
من با جدایی آذربایجان مخالفم...
به چند دلیل:
1- آذربایجان ها تجزیه طلب به اون صورت ندارند...(تعدادشون خیلی کمه...و بیشتر هم در خارج از کشورند...)
2-اگر قرار باشه اتفاقی بیفته...باید اونایی که تجزیه طلبن از آذربایجان برن...(اونایی که خودشون رو خیلی تورک می دونند!) به خاطر اینکه آذربایجان از اول برای ایران بوده...و هست...کسی هم نمی تونه جداش کنه...

sonixax
02-16-2011, 08:15 PM
1- آذربایجان ها تجزیه طلب به اون صورت ندارند...(تعدادشون خیلی کمه...و بیشتر هم در خارج از کشورند...)

از همدلیشون با بقیه مردم ایران پیداست !

2-اگر قرار باشه اتفاقی بیفته...باید اونایی که تجزیه طلبن از آذربایجان برن...(اونایی که خودشون رو خیلی تورک می دونند!) به خاطر اینکه آذربایجان از اول برای ایران بوده...و هست...کسی هم نمی تونه جداش کنه...

این فقط شعاره ، در عمل کاری نمیشه کرد .

Reactor
02-16-2011, 08:33 PM
من با جدایی آذربایجان مخالفم...
به چند دلیل:

شما یکبار تبریز بری میبینی چند نفرن.

cyrusofgreat
02-16-2011, 11:01 PM
من فکر می کنم دوستان دیگه دارید اغراق می کنید...
من خودم چند تا دوستی آذری دارم... ولی این مشخصاتی که میگید نیستند...
درسته که آذربایجان از جنبش آزادی خواهانه حمایت نکرد تقریبا...
ولی دوستانی سایر انقلابات دنیا رو مطالعه کردند باید اینو بدونند که بروز هر اعتراضی در هر منطقه شرایط و ضوابط خودش رو داره...
شاید اون شرایط هنوز برای آذربایجان فراهم نشده...
به قول یکی بود می گفت:آذربایجان کار تمام کنه...:15:
یعنی دیگه اگه اونا بیان کار تموم می کنند!
به هر حال سرویس های اطلاعاتی کشور های دیگه از جمله مثلا اسرائیل رو نباید دست کم گرفت در رابطه با تجزیه طلب ها (الان به من نگید توهم توطئه داره ها!)
از خودم که نمیگم...! بخشی از اسناد ویکی لیکس بود...

sonixax
02-16-2011, 11:21 PM
من فکر می کنم دوستان دیگه دارید اغراق می کنید... من خودم چند تا دوستی آذری دارم... ولی این مشخصاتی که میگید نیستند... درسته که آذربایجان از جنبش آزادی خواهانه حمایت نکرد تقریبا... ولی دوستانی سایر انقلابات دنیا رو مطالعه کردند باید اینو بدونند که بروز هر اعتراضی در هر منطقه شرایط و ضوابط خودش رو داره... شاید اون شرایط هنوز برای آذربایجان فراهم نشده... به قول یکی بود می گفت:آذربایجان کار تمام کنه... یعنی دیگه اگه اونا بیان کار تموم می کنند! به هر حال سرویس های اطلاعاتی کشور های دیگه از جمله مثلا اسرائیل رو نباید دست کم گرفت در رابطه با تجزیه طلب ها (الان به من نگید توهم توطئه داره ها!) از خودم که نمیگم...! بخشی از اسناد ویکی لیکس بود...

نمیدونم شما تا به حال تبریز و ارومیه و اون طرف ها رفتی یا نه ؟ ما چون اونجا یک باغی داشتیم من زیاد میرفتم . جو به شدت نژادپرستانه و ضدیت با بقیه مردم ایران وجود داره که البته نتیجه رفتار خود مردمه . فکر نکنید با ایرانی بودن حال میکنند - اگر هم تجزیه ای در کار باشه اون اندکی که خودشون رو ایرانی میدونند میاند توی ایران و بقیه میرند از عقب و جلوی علی اف میخورند .

Ouroboros
02-17-2011, 12:04 AM
بله عده‌ی ِ آنها زیاد است، به خصوص در میان ِ جوانان.

http://www.daftarche.com/images/imported/2011/02/7.jpg

جوک: یک ترکی می‌خواسته شعار بنویسد برعلیه فارسها، به فارسی می‌نویسد!

تبریزی ها عشق این هستند که بگن تبریز شهر صنعتیه! و صنعتشون رو مدیون صادرات به تهران و شهرستان های فارس نشین هستند. میگن حکومت به ما بها نمیده!!! ولی الان تمام کالاهایی که در کارخونه های تبریزی تولید میشوند وارداتشون تعرفه ی زیادی داره که برای مصرف کننده صرف نمیکنه که بخواد کالای وارداتی بخره. اگر تعرفه واردات رو برداریم کشور چین سه سوت تبریز رو لوله میکنه.

اگر تعرفه‌ی ِ واردات را برداریم کشور ِ چین و باقی ِ کشورهای ِ تولیدکننده‌ی ِ دنیا سه سوت تولیدکننده‌ی ِ داخلی را لوله می‌کنند و کل ِ صنعت ِ ایران ورشکست می‌شود و نه میلیون کارگر بی‌کار می‌شوند!

اون بخشهایی که از افغانستان به ایران پیوسته ، مناطقی است که از اقوام هزاره خالی است و بیشتر هراتی ها و تاجیکها در آن زندگی میکنند . آنها از نظر ژنتیکی مانند ما هستند و از نظر فرهنگی هم خیلی فاصله ندارند . فرهنگ زن ستیزی که در افغانستان بیداد میکند سرچشمه گرفته از اقوام هزاره است . (هزاره ها همان چشم بادامی هایی هستند که در ایران وول میخورند ، هراتی ها حتا لهجه هم ندارند و از هر نظر مانند ایرانی ها هستند)

کل ِ افغانستان یک کشور ِ نیمه‌فئودالی ِ عقب افتاده‌ی ِ اسلام‌زده است در حد ِ ایران ِ قجری، و پشتون‌ها در عقب‌ماندگی از هَزاره‌ها جلو می‌زنند. پشتون‌ها علاوه بر اسلام‌زدگی و زن‌ستیزی، نژادپرست و قاچاقچی هم هستند(طالبان جنبش سیاسی ِ محبوب پشتونها بود). همین‌مان مانده که ریگی را بدهیم و ملاعمر بگیریم..!

sonixax
02-17-2011, 01:05 AM
کل ِ افغانستان یک کشور ِ نیمه‌فئودالی ِ عقب افتاده‌ی ِ اسلام‌زده است در حد ِ ایران ِ قجری، و پشتون‌ها در عقب‌ماندگی از هَزاره‌ها جلو می‌زنند. پشتون‌ها علاوه بر اسلام‌زدگی و زن‌ستیزی، نژادپرست و قاچاقچی هم هستند(طالبان جنبش سیاسی ِ محبوب پشتونها بود). همین‌مان مانده که ریگی را بدهیم و ملاعمر بگیریم..!

پشتون ها اصلن فارسی سخن نمیگویند ! یعنی میگویند ولی عمرن نمیفهمید چی میگن . ولی آن بخشی که مد نظر من است حتا از نظر لهجه هم کوچکترین فرقی با ما ندارند ، مسلمان هستند ولی اسلامگرای تندرو نیستند و بیشتر در هرات زندگی میکنند .

Theodor Herzl
02-17-2011, 01:08 AM
فیلم استقبال تبریزی‌ها از رئیس جمهور ترکیه!

http://www.youtube.com/watch?v=gbuERcom-BQ

Reactor
02-17-2011, 12:04 PM
من فکر می کنم دوستان دیگه دارید اغراق می کنید...
من خودم چند تا دوستی آذری دارم... ولی این مشخصاتی که میگید نیستند...

تهرانی هاشون فرق دارند. متمدن ترند. اون هاییشون که زیاد تو شهرهای غیر تورک نشین اقامت داشتند اکثرا اهل این افکار و شعارهای احمقانه نیستند.

به قول یکی بود می گفت:آذربایجان کار تمام کنه...:15:
یعنی دیگه اگه اونا بیان کار تموم می کنند!

این بیاد اون بیاد نداره.
نه آذربایجان و نه هیچ جای دیگه نه کار شروع کنه و نه کار تموم کن...
همه چیز از تهران شروع میشه و به همین تهران ختم میشه.
همیشه همین جوری بوده.
بقیه ی شهرها حکم توربو شارژر رو دارند. کمک میکنند ولی تعیین کننده نیستند!
این ادعا هم از اون حرف هاست که فقط غرور کاذب مردم یک شهر رو نشون میده!

به هر حال سرویس های اطلاعاتی کشور های دیگه از جمله مثلا اسرائیل رو نباید دست کم گرفت در رابطه با تجزیه طلب ها (الان به من نگید توهم توطئه داره ها!)
از خودم که نمیگم...! بخشی از اسناد ویکی لیکس بود...

از قدیم گفتن کرم از خود درخته!
تا آدم خودش نخواد نمیزاره کسی انگولکش کنه!

doubt
02-17-2011, 05:26 PM
با رشتی ها که خیلی حال کردم.

یه خسته نباشی ِ اساسی به مردم سبز و غیور رشت...!

cyrusofgreat
02-17-2011, 06:21 PM
با رشتی ها که خیلی حال کردم.

یه خسته نباشی ِ اساسی به مردم سبز و غیور رشت...!
مرسی رفیق..:3:

sonixax
02-28-2011, 11:16 PM
گویا بلاخره آذربایجان هم اعلام همبستگی کرد :

http://www.youtube.com/watch?v=oA4aHrEKk_M

http://ghalbir.wordpress.com/2011/02/28/%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C%D B%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A8/

Ouroboros
03-02-2011, 04:13 AM
من نمی‌دانم اینها (http://farsi.qurtulush.info) چه مرگشان است؟ کاری ندارم اگر نخواهند شرکت بکنند و «جنبش‌»های خودشان(بخوانید مارش هولیگان‌های فوتبالی)را داشته باشند، ولی دیگر چرا سم‌پاشی می‌کنند و با عقده‌ی تمام در اینترنت و اینطرف-آنطرف به مزخرف‌گویی مشغول می‌شوند؟ درحالی‌ که مردم در خیابان‌ها کشته می‌شوند و ما داریم شش ساعت این‌ورتر از تبریز برای جنبش خون می‌دهیم، اینها تکذیبیه می‌فرستند که «فارسها خوشحال نباشید، امروز تبریز خبری نبوده، اگرهم بوده به دعوت "انجمن حمایت از زبان مادری" بوده».. به تخمم که خبری نبوده، اراذل ِ نژادپرست ِ قبیله‌گرا! مگر کردها و عربهای اهواز مطالبات ِ قومی ندارند؟ هرچه زودتر گورتان را گم کنید و به هر کشور نسل‌کش و اسلام‌زده‌ای که می‌خواهید بپیوندید..

Russell
03-02-2011, 06:24 AM
من نمی‌دانم اینها (http://farsi.qurtulush.info) چه مرگشان است؟ کاری ندارم اگر نخواهند شرکت بکنند و «جنبش‌»های خودشان(بخوانید مارش هولیگان‌های فوتبالی)را داشته باشند، ولی دیگر چرا سم‌پاشی می‌کنند و با عقده‌ی تمام در اینترنت و اینطرف-آنطرف به مزخرف‌گویی مشغول می‌شوند؟ درحالی‌ که مردم در خیابان‌ها کشته می‌شوند و ما داریم شش ساعت این‌ورتر از تبریز برای جنبش خون می‌دهیم، اینها تکذیبیه می‌فرستند که «فارسها خوشحال نباشید، امروز تبریز خبری نبوده، اگرهم بوده به دعوت "انجمن حمایت از زبان مادری" بوده».. به تخمم که خبری نبوده، اراذل ِ نژادپرست ِ قبیله‌گرا! مگر کردها و عربهای اهواز مطالبات ِ قومی ندارند؟ هرچه زودتر گورتان را گم کنید و به هر کشور نسل‌کش و اسلام‌زده‌ای که می‌خواهید بپیوندید..

نژادپرستی اینها روی نازیها رو هم سفید کرده.کم هم نیستند همچین و براحتی تو جامعشون فعالیت میکنند و پذیرفته شدند و نمیشه گفت اقلیت ترد شده ای هستند.

sonixax
03-02-2011, 02:39 PM
همچین زده چرا کارگران ایران به جنبش سبز نپیوسته اند !!!
یکی نیست بگه الاغ تا کمونیست ها هم دیگه از جنبش سبز بد نمیگند و طرف اون رو گرفتند .

Soheil
04-13-2013, 08:05 PM
پستهای قبلی رو خوندم. مثل اینکه دوستان می اندیشند اکثریت آذریها جدایی خواه هستند. من فکر نمیکنم اینطور باشه ولی شخصا ناراحت نمیشم اگه یکروز آذربایجان از ایران جدا بشه. داشتن یک کشور آزاد و سکولار هست که برای من مهمه.

این هم از اون طرز فکرهاییه که ج. ا. به جونمون انداخته که هر چی کشور بزرگتر باشه بهتر و افتخارش بیشتره. اگه کتابهای درسی تاریخ رو ببینید پر از نقشه قلمروی دوران مختلف تاریخیه و اینطور القا شده که هر دوره ای ایران بزرگتر بوده اون حکومت شایسته تره! حالا مهم نیست که این قلمرو با کشتار چند صد هزار آدم بدست اومده باشه. ما ضعیف ترین سلسله رو قاجاریان میدونیم این بخودی خود ایرادی نداره ولی دلیل اصلیش جالبه برام: کوچک شدن کشور! کسی از وضع رفاه و آزادی مذاهب حرف نمیزنه فقط کشور رو متر میکنیم در هر سلسله ای قلمروی کشور بیشتر بود همون بهتره. اگر اینطور باشه الان باید کشور روسیه رو بهترین کشور بدونیم نه کشورهای فسقلی اسکاندیناوی. البته میدونم قدری مبالغه آمیز بود این پاراگراف.

انتقاد دیگری که دارم برچسب زدن(وطن فروشی و ...) و ابراز تنفر از جدایی خواهان هست که تقریبا بین همه ایرانیها دیده میشه. در ایران فردا جدایی خواهی باید جزو حقوق فردی به شمار بیاید یا یک جرم؟ هر چند خودم فکر میکنم هر کدوم از اقوام ایران استقلال پیدا کنند به فاک خواهند رفت و وضعی بهتر از ازبکستان و تاجیکستان و آذربایجان پیدا نخواهند کرد.

آن بخشی که مد نظر من است حتا از نظر لهجه هم کوچکترین فرقی با ما ندارند ، مسلمان هستند ولی اسلامگرای تندرو نیستند و بیشتر در هرات زندگی میکنند .
بله حدس من هم همینه که اینها اونقدر وضعشون افتضاح نیست. فقط نمیدونم چرا اینها رو کمتر توی ایران میبینم؟:e523: شاید هم این خودش دلیل بر درستی این ادعا باشه که اینها اسلامگرا نیستند: احتمالا وضع در هرات و مناطق تاجیک نشین ِ دیگر آنقدر بد نبوده که اینها بخواهند به ایران پناهنده بشوند.
یعنی شاید اینکه اینها در ایران کم هستند دلیل بر اسلامگرا و تروریست نبودنشان است.
دلم برای اینها میسوزد که مجبورند ایرانی نباشند و در کنار مردمی سطح پایینتر از خودشان بسازند.

Mehrbod
04-13-2013, 08:12 PM
این هم از اون طرز فکرهاییه که ج. ا. به جونمون انداخته که هر چی کشور بزرگتر باشه بهتر و افتخارش بیشتره. اگه کتابهای درسی تاریخ رو ببینید پر از نقشه قلمروی دوران مختلف تاریخیه و اینطور القا شده که هر دوره ای ایران بزرگتر بوده اون حکومت شایسته تره! حالا مهم نیست که این قلمرو با کشتار چند صد هزار آدم بدست اومده باشه. ما ضعیف ترین سلسله رو قاجاریان میدونیم این بخودی خود ایرادی نداره ولی دلیل اصلیش جالبه برام: کوچک شدن کشور! کسی از وضع رفاه و آزادی مذاهب حرف نمیزنه فقط کشور رو متر میکنیم در هر سلسله ای قلمروی کشور بیشتر بود همون بهتره. اگر اینطور باشه الان باید کشور روسیه رو بهترین کشور بدونیم نه کشورهای فسقلی اسکاندیناوی. البته میدونم قدری مبالغه آمیز بود این پاراگراف.

ایرانِ امروز مانند تن رنجورِ بیماری میماند که دارد جان میدهد, این جدایی‌خواهان همان کسانی هستند
که در زندگی شخصی و دوستی‌هایِ اشان هم شما را اگر ناسودمند دیدند درجا ولتان کرده و میروند (که روشنه "حق" ایشان است).

نگرش من هم همینه, بیاییم بجایِ زورپچانی این یکپارچگیِ زوریِ زمین, کوشش امان را روی پیشرفت و بالابردن و زدودن این ویروس اسلام و
دیگر خرافه‌های گریبانگر امان ببریم, که فردا هم اگر ایران زد و دوباره بزرگ و باشکوه شد همین جداهایی‌خواهان را در صفِ یکم[1] برای بازپیوستن به ایران خواهیم دید.

پ.ن.
این را هم بیافزایم که من خودم را در گذر از میهن‌دوستی و رسیدن به مردم‌دوستی میبینم (نزدیکی بیشتر به سخنانِ راسل گرامی که اینجا گفتمانیده[2] بودیم: مفهوم میهن دوستی‌ و patriotism (http://www.daftarche.com/%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82-10/%D9%85%D9%81%D9%87%D9%88%D9%85-%D9%85%DB%8C%D9%87%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%DB%8C%E2%80%8C-%D9%88-patriotism-773/))

----
1. ^ Yekestan || یکستن: یک شدن; یکی شدن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Unite) to unite
2. ^ goft+mân+idan::Goftmânidan || گفتمانیدن: گفتمان کردن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Discourse) to discourse

Theodor Herzl
04-13-2013, 08:18 PM
مساله آزادی خواهی‌ نیست ، ایران ملک مشاع هست ، یعنی‌ آذربایجان فقط متعلق به ساکنین آذربایجان نیست ، بلکه متعلق به همه ایران هست ، اگر روزی قرار شد رفراندوم برای جدایی بشود باید از تمامی‌ مردم ایران رای گیری شود و نه فقط ساکنین آذربایجان و کردستان یا هر جای دیگری. :e420: