PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استاکس نت !

sonixax
02-06-2011, 10:32 PM
نظرتون در باره ی این کرم چیه و آیا ادعاهایی که در بارش وجود داره حقیقت داره یا نه ؟

برای نمونه ، میگن که این کرم رو اسرائیل ساخته - خوب این لیست تمام شرکت های تولید کننده نرم افزار اسرائیل هست :

http://www.science.co.il/SoftwareCo.asp

تعدادشون از شرکت های ایرانی هم کمتره !

تازه همشون کارهای تخصصی و برنامه نویسی سطح پایین انجام نمیدند و اکثرن برنامه نویسی سطح بالا یا میانی انجام میدند .

خوب کشوری که در زمینه نرم افزاری به هیچ عنوان سرشناس نیست و برنامه نویس های بزرگی هم نداره چه طوری میتونه همچین چیزی بنویسه که حتا بزرگترین شرکت های امنیتی دنیا مثل سیمانتک نتونستند از پسش بر بیاند ؟!!!!!

برای همین این یکی از همون شلوغ بازی های شبکه های خبری هست در این رابطه ، البته در این که این کرم برای اهداف خاصی نوشته شده شکی نیست و اینکه متخصصین آنچنانی روش کار کردند هم باز شکی نیست ولی قطعن اسرائیل خالقش نیست - شاید آمریکا یا روسیه یا حتا هند به سفارش اسرائیل این کرم رو تولید کرده باشند .

از اون طرف ایران ادعا میکنه که تونسته از پسش بر بیاد ! که باز هم چرند محضه چون ایران هم در زمینه ی نرم افزار عددی نیست و حتا از اسرائیل هم پایین تره .

باز یک سوال دیگه پیش میاد ، الان کارشناسان اعلام نگرانی کردند که نیروگاه بوشهر به خاطر آلودگی به این کرم سرنوشتی مشابه چرنوبیل در انتظارشه - خوب آیا یک کشور در نزدیکی این نیروگاه تا به این حد احمقه که بخواد یک نیروگاه اتمی رو تا حد انفجار تخریب کنه که آلودگیش دامان خودش رو هم بگیره ؟

نظر شما در این باره چیه ؟

پ.ن : برنامه نویسی سطح پایین یعنی برنامه نویسی که به زبان ماشین نزدیک تره ، در نتیجه قابلیت های بسیار بیشتری داره ، برای مثال نوشتن یک درایور سخت افزاری با برنامه نویسی سطح بالا که به زبان انسان ها نزدیک تره غیر ممکنه ، ولی باز تا حدودی با برنامه نویسی سطح میانی شدنیه .

Mehrbod
02-06-2011, 10:43 PM
از آرشیو:

Stuxnet malware is 'weapon' out to destroy ... Iran's Bushehr nuclear plant? (http://www.csmonitor.com/USA/2010/0921/Stuxnet-malware-is-weapon-out-to-destroy-Iran-s-Bushehr-nuclear-plant)
stuxnet: targeting the iranian enrichment centrifuges in Natanz? (http://frank.geekheim.de/?p=1189)
Was Stuxnet built to attack Iran's nuclear program? (http://www.networkworld.com/news/2010/092110-was-stuxnet-built-to-attack.html)

Theodor Herzl
02-06-2011, 10:45 PM
به نظر من مهم نیست که حالا آمریکا یا اسرائیل این ویروس رو ساخته باشند ، مهم این هست که ۱۰۰۰ تا سانتریفیوژ نیروگاه نطنز رو نابود کرده!

Mehrbod
02-06-2011, 10:46 PM
به نظر من مهم نیست که حالا آمریکا یا اسرائیل این ویروس رو ساخته باشند ، مهم این هست که ۱۰۰۰ تا سانتریفیوژ نیروگاه نطنز رو نابود کرده!

ریفرنسی از این آسیب‌ها هست؟

Theodor Herzl
02-06-2011, 10:50 PM
ریفرنسی از این آسیب‌ها هست؟

http://www.esecurityplanet.com/headlines/article.php/3919111/Stuxnet-Malware-May-Have-Taken-Out-1000-Centrifuges.htm

cyrusofgreat
02-06-2011, 11:00 PM
سوالی که من از شما دارم اینه که : شما آیا خودتون رو ایرانی می دونید یا اسرائیلی؟!
شما انگار بیشتر به اسرائیل وابستگی دارید!
من کاری به این ندارم که جمهوری اسلامی هسته ای چقدر می تونه خطرناک باشه...ولی من می گم که این نیروگاه ها سرمایه ی ملی ایرانی هستند...

Ouroboros
02-06-2011, 11:07 PM
فعلا در اینباره تصمیم بخصوصی نگرفته‌ام که چه نظری داشته باشم اما اظهارات روسها درباره‌ی ِ احتمال ِ تکرار فاجعه‌ی ِ چرنوبیل با عنایت به مواضع ِ اخیرشان پیرامون ِ تحریم‌های ِ بیشتر علیه ایران شدیدا مشکوک است. دولتمردان ِ روسیه نماد ِ قاضی ِ ذی‌نفع هستند، آدمهای ِ یوتالیتاریانیست و درعین ِ حال کوری که منافع ِ گذری و کوتاه مدت ِ خود را در خاورمیانه دنبال می‌کنند و طرف ِ آدمهای ِ بسیار عوضی را گرفته‌اند که قطعا پایانی تلخ برای ِ همه خواهد داشت. اگر روسیه و چین به باقی ِ دنیا برپاد ِ ج.ا بسیج می‌شدند چاره‌ای بجز تسلیم ِ بی قید و شرط ِ حاکمیت پیرامون ِ برنامه‌ی ِ بمب ِ اتمی نمی‌ماند.

یک نکته را هم اینجا بگویم بد نیست، آنهم مواضع ِ چپ ِ مالیخولیایی پیرامون ِ مسئله‌ی ِ هسته‌‎ای ِ دولت آخوندی‌ست. طیف ِ مشخصی از چپ به غلط تبلیغ می‌کنند که ماشین ِ جنگی غرب/اسرائیل در صدد ِ براه انداختن یک جشن ِ بیلیون دلاری ِ دیگر در خاورمیانه است، و با انکار «تمام شواهد موجود»(گزارشات آژانس و عضویت ِ قلابی آخوندیسم در ان پی تی و این حرفها)با بزرگنمایی ِ تهدید ِ ایران ِ اتمی سعی در همراه کردن ِ افکار عمومی با جنگی دیگر را دارد. خوب این کم و بیش موضع ِ چپ رادیکال ِ اروپا هم هست، اینکه ملای ِ اعظم بارها به حرام بودن تولید و استفاده از سلاح‌های ِ اتمی تاکید کرده و هیچ سند ِ عینی برای اثبات ِ تلاش ِ ج.ا در رسیدن به بمب اتم یافت نشده و ج.ا ان پی تی را امضا کرده و غیره.. این حرفها، خیلی ساده، مزخرف محض هستند! برای ِ من هیچ چیز بدیهی‌تر از قصد ِ ج.ا برای تولید تسلیحات ِ اتمی نیست، بهترین شاهد ِ آنهم هزینه‌ی ِ گزافی‌ست که برای این برنامه متحمل شده‌اند؛ حکومتی که طی 30 سال حتی یک درخت برای منفعت عموم نکاشته و بزرگترین مبلغ ِ جهل، و دشمن ِ دانش بوده، ناگهان به فکر پیشرفتهای ِ علمی و تکنولوژیک کشور می‌افتد، و البته چند دهه پنهانی(لابد برای سورپرایز کردن ِ نمازگذران)برنامه را پیش می‌برد و با وجود ورشکستگی ِ کامل ِ کشور حاضر به رها کردن ِ آن نیست: فقط بخاطر انرژی!

و در ادامه‌ی ِ این بحث، باز به زعم ِ من، هیچ چیز خطرناک‌تر، هراس‌آورتر و غیرقابل ِ قبول‌تر از یک حکومت ِ اسلام‌گرا، مجهز به بمب ِ اتم نیست. و این فقط بخاطر ِ وحشت از مسلح شدن ِ مشتی گنگستر ِ فاسد ِ بی‌مغز به یک دکمه که می‌تواند هزاران نفر را در کسری از ثانیه خاکستر بکند نیست، بلکه بخاطر ِ عواقب ِ بدیهی ِ و طبیعی ِ رسیدن ِ آخوند به چنان قدرتی‌ست، فقط تصور بکنید جمهوری ِ اسلامی را که آسوده خاطر از هرگونه تهدید و عواقب ِ حیاتی خارجی، با مخالفان ِ خود(بخوانید 85% جامعه)تنها مانده. حکومتی که ابایی از سرکوب ِ میلیونی ندارد، و تازه‌گی‌ها خبردار شدیم که در اوج ِ اعتراضات ِ سال پیش خود را برای ِ شرایط «پس از تیراندازی به مردم» آماده می‌کرده را تصور بکنید که به بمب اتمی مجهز شده است. به گمان ِ من(و چقدر تلخ است اتخاذ ِ چنین موضع ِ نفرت انگیزی)، باید برای جلوگیری از تحقق چنین کابوسی، دست به هر کاری بجز بمباران ِ اتمی ِ ایران زد. تشدید تحریم‌ها حتی اگر به مردم آسیب برسانند و فاجعه‌ای مثل عراق را تکرار بکنند، حملات ِ تروریستی/نرم‌افزاری حتی اگر چرنوبیل را تکرار بکنند، و حمله‌ی ِ نظامی ِ محدود به مراکز ِ اتمی/نظامی ج.ا حتی اگر کشور را صد سال به عقب بفرستند و بهترین خوراک ِ ممکن برای ِ ادامه‌ی ِ حیات آن بشوند... همه و همه، فضاحتی و کثافتی‌ست هزار برابر بهتر از «خامنه‌ای، با کنترل یک بمب اتمی در دست».

Mehrbod
02-06-2011, 11:14 PM
اینکه ملاhttp://www.daftarche.com/images/editor/indent.pngی ِ اعظم بارها به حرام بودن تولید و استفاده از سلاح‌های ِ اتمی تاکید کرده و هیچ سند ِ عینی برای اثبات ِ تلاش ِ ج.ا در رسیدن به بمب اتم یافت نشده و ج.ا ان پی تی را امضا کرده و غیره.. این حرفها، خیلی ساده، مزخرف محض هستند! برای ِ من هیچ چیز بدیهی‌تر از قصد ِ ج.ا برای تولید تسلیحات ِ اتمی نیست، بهترین شاهد ِ آنهم هزینه‌ی ِ گزافی‌ست که برای این برنامه متحمل شده‌اند؛ حکومتی که طی 30 سال حتی یک درخت برای منفعت عموم نکاشته و بزرگترین مبلغ ِ جهل، و دشمن ِ دانش بوده، ناگهان به فکر پیشرفتهای ِ علمی و تکنولوژیک کشور می‌افتد، و البته چند دهه پنهانی(لابد برای سورپرایز کردن ِ نمازگذران)برنامه را پیش می‌برد و با وجود ورشکستگی ِ کامل ِ کشور حاضر به رها کردن ِ آن نیست: فقط بخاطر انرژی!

:53:

براستی روشن نیست یک آدم چه اندازه می‌تواند ساده و
از مرحله پرت باشد که فکر کند ج.ا. دنبال بمب اتم نیست.

باید برای جلوگیری از تحقق چنین کابوسی، دست به هر کاری بجز بمباران ِ اتمی ِ ایران زد. تشدید تحریم‌ها حتی اگر به مردم آسیب برسانند و فاجعه‌ای مثل عراق را تکرار بکنند، حملات ِ تروریستی/نرم‌افزاری حتی اگر چرنوبیل را تکرار بکنند، و حمله‌ی ِ نظامی ِ محدود به مراکز ِ اتمی/نظامی ج.ا حتی اگر کشور را صد سال به عقب بفرستند و بهترین خوراک ِ ممکن برای ِ ادامه‌ی ِ حیات آن بشوند... همه و همه، فضاحتی و کثافتی‌ست هزار برابر بهتر از «خامنه‌ای، با کنترل یک بمب اتمی در دست».

افسوس که من نیز مانند شما و بر پاد دوست نیم-اسراییلی دیگرمان، اگر بخواهم
میان جهان و ایران یکی را انتخاب کنم، قطعا انتخابم جهان و بشریت خواهد بود تا کشورم.

Russell
02-06-2011, 11:25 PM
این چین و روسیه که همین الان اینکارها رو میکنند و با ایران مماشات میکنند بیشتر از این قدرت بگیرند معلوم نیست میخواهند چه کنند.برای همین هست که اگر قرار باشد یک کشور نظم دنیا را در دست داشته باشه ترجیح میدم کشور سکولار و دموکراسی مثل آمریکا باشه که رسانه های نسبتاً آزادی داره و حداقل مردمش نسبت به نقض حقوق حساسند.

sonixax
02-06-2011, 11:28 PM

از کار انداخته ، نابود نکرده - تازه همین هم در حد ادعا هستش و منبع موثقی در باره اش نیست و هرگز هم مدارکی در باره اش بیرون داده نمیشه مادامی که جمهوری اسلامی بر سر کار است .

سوالی که من از شما دارم اینه که : شما آیا خودتون رو ایرانی می دونید یا اسرائیلی؟! شما انگار بیشتر به اسرائیل وابستگی دارید! من کاری به این ندارم که جمهوری اسلامی هسته ای چقدر می تونه خطرناک باشه...ولی من می گم که این نیروگاه ها سرمایه ی ملی ایرانی هستند...

من وابستگی به اسرائیل ندارم ، در خیلی موارد هم باهاش مخالفم ولی در این مورد بهش آفرین هم میگم . درسته که اینها سرمایه های ملی ما هستند ولی به چه قیمتی باید حفظ بشند ؟ به قیمت اینکه منجر به تولید سلاح هسته ای بشند (تازه تا همینجاش هم مشکلی نیست ، ایران باید سلاح هسته ای داشته باشد آن هم در شراطی که همسایگانش و کشور هایی که در منطقه هستند مثل پاکستان و هند و اسرائیل چنین سلاحی دارند و باید تضمینی برای ایران وجود داشته باشد در مورد این کشور ها) و این سلاح ها بیوفتند دست یک مشت کله خراب که علیه دیگران استفاده کنند ؟

اگر ایران یک حکومت آدم حسابی داشت ، نه تنها غنی سازی بلکه ساخت بمب هسته ای هم حق مسلمش بود و من یکی به شدت حمایتش میکردم . ولی با این حکومت و این افراد ترقه هم نباید دست ایران داد چه برسه به بمب هسته ای !!!

Ouroboros
02-06-2011, 11:58 PM
براستی روشن نیست یک آدم چه اندازه می‌تواند ساده و
از مرحله پرت باشد که فکر کند ج.ا. دنبال بمب اتم نیست.

مهربد ِ ارجمند به باور ِ من این چیزی فراتر از سادگی یا پرتی از مرحله است، ندیدن تعمدی و فرو بردن ِ عامدانه‌ی ِ سر در برف توسط ِ اشخاصی‌ست که از روبرو شدن با حقیقت ِ هراسناک بیزارند؛ و البته حق هم دارند. هیچ آدم ِ آدمی جنگ را نمی‌خواهد(بجز اراذل ِ وال استریت البته)، و حاضر است برای پرهیز از آن هر بهایی را بپردازد(می‌گفتند بسته‌ی ِ پیشنهادی ِ اروپا که چند سال پیش به ج.ا ارائه شد می‌توانست کشور را چند دهه به جلو بیاندازد)، هر دست آویزی را چنگ بزند و عرعر هر الاغی را آواز خوش‌نوای ِ بلبل بشنود(آنچنان مقاله‌ی مفصل و شادی‌آمیزی از فتوای خامنه‌ای پیرامون ِ استفاده از بمب اتم در لیبراسیون چاپ شد که گویی جمهوری سوسیالیستی در ایران اعلام کرده بود). این قبیل موضع‌گیری‌های ِ مالیخولیایی نزد ِ روشنفکری غرب شوربختانه چند دهه است که نهادینه شده، از شیفتگی ِ خنده‌آور ِ فیلسوف ِ متشخص ِ غربی نسبت به انقلابات آشغالی و درجه چهار ِ جهان ِ سوم گرفته(ماجرای ِ فوکو و "روح جهان بی‌روح" که معرف ِ حضورتان هست؟)تا ضدیت ِ آنها با جنبشهای ِ مدنی و دموکراتیک در آن کشورها با این تصور که "خرده بورژوایی" و "لیبرالی" هستند تا تشویق و تبلیغ ِ چندفرهنگی به سود ِ اسلام‌گرایان و حجاب زنان! وقتی پوزیسیون جانور احمق و مضحکی همچون نیکلا سارکوزی باشد، اپوزیسیون هم می‌شود فرانسوا هلند...

Reactor
02-07-2011, 08:31 PM
من کاری به این ندارم که جمهوری اسلامی هسته ای چقدر می تونه خطرناک باشه...ولی من می گم که این نیروگاه ها سرمایه ی ملی ایرانی هستند...

بنده ایرانی هستم و میگم هیچ نیروگاهی چه هسته ای و چه غیر هسته ای سرمایه ی ملی هیچ کشوری نیست و هیچ انرژی ارزشش رو نداره که بخاطرش حتی خون از دماغ کسی بیاد و نیروگاه هسته ای ایران هم هر چه زودتر بساطش جمع بشه حالا به هر وسیله ای و هر کشوری که شده خیلی بهتره و در خرج عَطَینا شدن پول نفت که اصل سرمایه ی ملی کشور هست هم صرفه جویی زیادی میشه!
باید از کسی که این نیروگاه کذایی رو خراب میکنه تشکر کرد و بهش مدال افتخار داد.