PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : من یک تورک آذربایجانیم، ایرانی نیستم!!

koroghli
10-19-2010, 10:18 PM
من یک تورکم

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم زبان و ادبیات بسیار غنی تورکی تدریس می شد!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم زبان تورکی ملت 35 میلیونی ما تحقیر نمی شد!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم زبان تورکی ملت 35 میلیونی ما ممنوع نمی شد!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم زبان تورکی ملت 35 میلیونی ما مورد انواع هجومها قرارنمی گرفت!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم زبان30 ـ 25 میلیون فارس (http://www.traxtorchi.ir/) بر ملت مظلوم ما تحمیل نمی شد!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم باتحمیل زبان بیگانه،سعی در امحائ فرهنگ و زبان ترکی نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم به صدها طومار حق طلبانه ملت آذربایجان اندکی اعتناء میکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم تاریخ 7000ساله ملت 35 میلیونی آذربایجان تحریف نمی شد!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم شخصیتهای تاریخی ملت کبیر ما مورد توهین قرار نمی گرفت!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم موسیقی و رقص جهانگیر آذربایجان را محلی خطاب نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم مرا تعمدا و شیادانه آذری خطاب نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم نام ازلی و ابدی آذربایجان را آذرابادگان نمی گفتند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم تبار و نژاد مرا به دروغ آریایی نمی خواندند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم پارسی ها را نجیب و آریائی ها را حامل خون پاک نمی خواندند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم کوروش خونریز و فردوسی تورک ستیز را قهرمان ملی نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم جعلیات باستانی وافسانه های شاهنامه را بر تورکها تحمیل نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم شخصیتها و قهرمانهای ملی آذربایجان نیز تکریم می شد!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم به مقام استاد شهریار بخاطر روز ملی شعر و ادب توهین نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم در تقویمهای رسمی تاریخ ملت بزرگ آذربایجان را نیز درج میکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم ناشرین تقویمهای تورکی را بازداشت نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم اسامی ماههای زرتشتی را بر من مسلمان تورک تحمیل نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم اجازه می دادند تا نامهای تورکی برای فرزندانمان انتخاب کنیم!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم زبان عزیز مادری مرا زبان تحمیلی مغول اعلام نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم ستارخانها، پیشه وریها و شریعتمداریهای ما را شهید نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم ضرورت کشتار تورکها را مقدمه ظهور امام زمان نمی دانستند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم درشبیه خوانی فارسها درمحرم، یزید وشمر تورکی صحبت نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم تورکها را در تلویزیون، مخرب بارگاه سید الشهداء معرفی نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم دهها هزار تن را در آذربایجان را درآذر1325 نمی کشتد!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم صدها هزار جلد کتاب تورکی را در 26 آذر نمی سوزاندند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم این نسل کشیهای فیزیکی و فرهنگی را برآذربایجان روا نمیدانستند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم همخونان قشقائی مرا طی 85 سال گذشته 3 بار کشتار نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم همخونان خراسانی ماراتحت فشارهای شدید فرهنگی نمی گذاشتند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم قیام ضد آریایی 29 بهمن سال 1356 را فراموش نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم حقوق تورکها را بعد از انقلاب عظیم 57 فراموش نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم صدهاهزارشهیدوجانباز تورک جنگ ایران وعراق را انکار نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم چند هزار داشناک ارمنی را بر35 میلیون آذربایجانی ترجیح نمیدادند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم اجازه نمیدادند داشناکها باخیال راحت درتهران تورکها را سلاخی کنند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم به اشغالگران ایروان، سلاح، انرژی و غذا نمی دادند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم خشم 35 میلیونی مارا بخاطر اتحاد ایران با ارمنستان درک میکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم در کنار فلسطین و لبنان اندکی هم از قره باغ مظلوم حرف می زدند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم ریشه های اقتصادی آذربایجان را اینگونه بی رحمانه نمی سوزاندند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم روستاها و شهرهای مارا ویرانه نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم طاعون بیکاری و فقر را در آذربایجان اشاعه نمی دادند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم سبب مهاجرت میلیونها تورک به مناطق کویری نمی شدند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم جهنم ایران مرکزی را جنت و جنت آذربایجان را جهنم نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم مواد معدنی آذربایجان را استخراج وراهی کرمان واصفهان نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم کمترین بودجه را به آذربایجان اختصاص نمی دادند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم سیاهترین نوع استثمار را بر آذربایجان مستولی نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم جغرافیای ژئوپلتیک آذربایجان را عمدا در بن بست قرار نمی دادند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم میراث تاریخی و فرهنگی ما را ویران نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم اشیاء تاریخی و اثار باستانی ما را غارت نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم تاریخ عظیم ملت تورک آذربایجان را مصادره به مطلوب نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم مواد مخدر را راهی آذربایجان نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم آذربایجان را از صنایع مادر و مهم تهی نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم صنایع بی ارزش و آلوده کننده را به آذربایجان نمی بردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم محیط زیست آذربایجان را به باد فنا نمیدادند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم مدیران غیر بومی را بر آذربایجان حاکم نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم ارامنه، کردها و فارسها را در آذربایجان مستقر نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم حداقل 1سانتیمتر راه آهن و یا اتوبان جدید درآذربایجان میساختند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم رای اهالی آگاه تبریز را در 31 فروردین 1375 به بازی نمی گرفتند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم نمایندگان تحمیلی را به نام ملت آذربایجان انتصاب نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم پرسشنامه متعفن فاصله اجتماعی را در سال 74 منتشر نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم به نهادهای مدنی آذربایجان اجازه تاسیس میدادند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم موسسین نهادهای مدنی آذربایجان را تهدید و یا زندانی نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم پیکر آذربایجان عزیز را قطعه قطعه نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم اسامی تاریخا تورکی شهرها ومناطق جغرافیائی را فارسی نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم نام تاریخی بحر خزر را به نامهای جعلی تغییر نمی دادند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم ایران را فقط کشور فارسها معرفی نمی کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم تورکها را وحشی، بیابانگرد، فاقد تمدن وخونریز معرفی نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم جمهوری آذربایجان را به دروغ آران نمی گفتند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم برای میلیونها آذربایجانی حداقل 1 کانال تلویزیونی تاسیس می کردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم بخاطر علاقه به زبان مادریم،تجزیه طلب و جاسوس خطابم نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم در کتابهای درسی و نشریات به ترکها دشنام و فحش نمی دادند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم اطفال تورک را در مهد کودکهای آذربایجان بزور فارس نمیکردند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم اجازه می دادند تا کودکان ما به تورک بودن خود افتخار کنند!

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم در صدا و سیما زبان مقدس مرا به لجن نمی کشیدند

Mehrbod
10-21-2010, 12:18 AM
خوب ایرانی نباشید, ترک باشید! ‌

اما نگران نباشید, ایران شکوه و زیبایی گذشته خود را که دوباره بدست آورد, شما هم ایرانی می‌شوید ...

گرچه من بر پایه داده‌های تاریخی و فرهنگی, آذری‌ها را ایرانی می‌دانم تا چیز دیگر.

pentageromman
10-21-2010, 02:21 AM
من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم زبان و ادبیات بسیار غنی تورکی تدریس می شد!
غنی؟ زرشک ! در ضمن زبان رسمی کشور فارسی است و همين زبان هم تدريس ميشه

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم زبان تورکی ملت 35 میلیونی ما تحقیر نمی شد!
بيست ميليون دست بالا گرفتيد کم کنيد :))

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم زبان تورکی ملت 35 میلیونی ما ممنوع نمی شد!
کی ممنوع کرده؟ کجا؟ فعلا که در تهران هم مثل چی در حال ترکی حرف زدنند

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم زبان تورکی ملت 35 میلیونی ما مورد انواع هجومها قرارنمی گرفت!
باز هم تکرار امار چرت . در ضمن هجوم و انواع آن دليل مسخره اي است:))

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم زبان30 ـ 25 میلیون فارس (http://www.traxtorchi.ir/) بر ملت مظلوم ما تحمیل نمی شد!
70 ميليون اگه ايرانی داشته باشيم زبان 15 ميليون رو ترکی فرض کنيم زبان 55 ميليون ديگه فارسی است البته زبان اول اون 15 ميليون هم فارسی است حالا تا منظور از فارس چه باشد.

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم باتحمیل زبان بیگانه،سعی در امحائ فرهنگ و زبان ترکی نمیکردند!
زبان بيگانه منظورتون توووووووووووورکيه ديگه؟

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم به صدها طومار حق طلبانه ملت آذربایجان اندکی اعتناء میکردند!
اها حالا از ملت توورک شدند ملت اذربايجان :)) کو ؟ کجا؟

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم تاریخ 7000ساله ملت 35 میلیونی آذربایجان تحریف نمی شد!
عادت داريد امار چرت بديد . چنگيز خان مغول که 700 سال بيشتر نيست اومده

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم شخصیتهای تاریخی ملت کبیر ما مورد توهین قرار نمی گرفت!
شخصيت تاريخی تا اونجايی که يادم مياد اذربايجان کسانی بودند مثل باقرخان و سالارخان که کسی هم توهينی نکرده بعدش شخصيت های تاريخی کجا؟ ملت ؟ ملت ايران ديگه ؟

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم موسیقی و رقص جهانگیر آذربایجان را محلی خطاب نمی کردند!
آخی:)) شرمنده دلتون شکست:)))

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم مرا تعمدا و شیادانه آذری خطاب نمی کردند!
آذری یعنی کسی که ساکن آذربایجانه . نیستید؟

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم نام ازلی و ابدی آذربایجان را آذرابادگان نمی گفتند!
شرمنده تاريخ مطابق ميل شما پيش نميره

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم تبار و نژاد مرا به دروغ آریایی نمی خواندند!
يهو با چنگيز از مغولستان آورده شديد؟ خوب پس به جد بزرگتان چنگيز افتخار کنيد

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم پارسی ها را نجیب و آریائی ها را حامل خون پاک نمی خواندند!
نه بابا! هری پاتر کمتر بخونيد توهم نزنيد:))

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم کوروش خونریز و فردوسی تورک ستیز را قهرمان ملی نمی کردند!
زمان فردوسی که تووووووووورکی نبوده کوش هم که خونی نريخت

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم جعلیات باستانی وافسانه های شاهنامه را بر تورکها تحمیل نمیکردند!
جعليات :))) افسانه دده قور قود تاريخ عينيه؟:)))
مست کرديد به گمانم

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم شخصیتها و قهرمانهای ملی آذربایجان نیز تکریم می شد!
ميشوند . بالا هم اشاره شد

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم به مقام استاد شهریار بخاطر روز ملی شعر و ادب توهین نمی کردند!
روز ملی شعر به خاطر تولد اين شخص هست کلی تکريم شده . بعد اون وقت چه بی احترامی؟:))

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم در تقویمهای رسمی تاریخ ملت بزرگ آذربایجان را نیز درج میکردند!
درج است بريد نگاه کنيد

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم ناشرین تقویمهای تورکی را بازداشت نمی کردند!
تقويم توورکی را در توورکستان چاپ ميکنند نه در ايران . بروند توورکستان همونجا چاپ کنند

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم اسامی ماههای زرتشتی را بر من مسلمان تورک تحمیل نمی کردند!
کدوم ماه زرتشتی؟
اين تاريخ به تاريخ شمسی معروفه فرزندم :))

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم اجازه می دادند تا نامهای تورکی برای فرزندانمان انتخاب کنیم!
اينجا ايران است نه دهات های توورکستان . هيچ فردی با هيچ زبان و لهجه اي حق چنين کاری را ندارد

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم زبان عزیز مادری مرا زبان تحمیلی مغول اعلام نمی کردند!
زبان عزيز مادری شما به چنگيز ميرسه برويد زبان مادريتان را با تاريخ حل کنيد :)))

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم ستارخانها، پیشه وریها و شریعتمداریهای ما را شهید نمی کردند!
تصحيح کنيد پيشه وری نوکر اجنبی بود ستارخان سردار ملی ملت ايران ! پيشه وری به درک واصل شد (توسط همون هايی که بهش پول ميدادند ) ستارخان درگذشت . در به کاربردن اسم ها دقت کنيد

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم ضرورت کشتار تورکها را مقدمه ظهور امام زمان نمی دانستند!
اون که کشتار کرد تورک ها بودند که ارمنی ها را قتل عام کردند و نسل کشی بود کسی توورک ها را نکشته .

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم درشبیه خوانی فارسها درمحرم، یزید وشمر تورکی صحبت نمیکردند!
شيبه خوانی محله توورک ها ميخواستيد به لهجه ديگری باشد؟ لهجه حسين را هم گوش ميکرديد ترکی بود

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم تورکها را در تلویزیون، مخرب بارگاه سید الشهداء معرفی نمیکردند!
تلويزون تجزيه طلب ها را کمتر گوش کنيد اونی که اين خبر رو گفت گوناز تی وی بود در قسمت اخبار :))) نه تلويزون ايران

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم دهها هزار تن را در آذربایجان را درآذر1325 نمی کشتد!
ای بابا . باز هم که قصه گفتيد

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم صدها هزار جلد کتاب تورکی را در 26 آذر نمی سوزاندند!
کتاب فارسی سوزاندن رو ميگيد ديگه ؟ غلط املاييتون رو تصحيح کنيد

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم این نسل کشیهای فیزیکی و فرهنگی را برآذربایجان روا نمیدانستند!
تورک ها بودند که ارمنی ها را قتل عام کردند و نسل کشی بود

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم همخونان قشقائی مرا طی 85 سال گذشته 3 بار کشتار نمی کردند!
بعله سه بار کشتار کردند و الان هم جز ايل های بزرگ ايرانند ديگه؟ تخته قاپو کردن شده کشتار؟:))

من یک تورکم و آذربایجانی هستم، ایرانی نیستم، اگر ایرانی بودم همخونان خراسانی ماراتحت فشارهای شدید فرهنگی نمی گذاشتند!
کل کشور رو نام ببريد راحت باشيد بلاخره هر جايی يه تووووووورک پيدا ميشه

بقيه موارد رو هم بعدا جواب ميدم به اندازه کافی امشب خنديدم :))):21:

koroghli
10-21-2010, 07:23 PM
مهر بد گرامی منظور شما را از اینکه به ایران گذشته برمیگردیم، متوجه نشدم، اما اگه منظورت این هست که تمامیت خواهی افرادی نظیر همین آخرین نفر pentagrom در ایران به پایان خواهد رسید، علارغمی که می دانم چنین چیزی امکان پذیر نیست، چون خیلی بیشتر از آنیکه فکرش را بکنید با اینگونه افراد هم صحبت شده ام و میدانم این ها از زمان کودکی با خود برتر بینی بزرگ شده اند و رفته رفته خصوصیات کامل یک فاشیست را داشته اند.اما من هم همانند شما امیدوارم که انروز برسد

شخصی که اسم ترکی را بر نمی تابد من هموطن خود نمیدانم

اما در مورد کلمه آذری که گفته اند یعنی کسی که ساکن آذربایجان است.

بهتر است بدانید در قواعد و دستور زبان شیرین تر از عسل فارسیتان! اگر بخواهند کسی‌ یا چیزی را به مکان یا محل خاصی‌ نسبت دهند به آخر اسم مکان یک یای نسبی‌ اضافه میکنند. هر گاه شما به یک تهرانی‌، بگویید تهری، یا به یک اصفهانی‌ بگویید اسفی،....، آنگاه حق دارید به آذربایجانی بگوئید آذری.

kourosh_bikhoda
10-21-2010, 09:38 PM
زبان و نژاد ترکی تعلق به ایران نداره. مرز ایران و ایران کهن در خودش ترک نمیشناسه. ترک ها مهاجران و متجاوزان بخش مرکزی آسیا بودند که به ناحیه ترکیه امروزی و آذربایجان آمدند. آذربایجان همان آذرآبادگان فارسی است که در اون یکی از سه آنشکده بزرگ کشور مستقر بوده. در حتا سیصد چهارصد سال پس از تازش اسلام به ایران، تمام شهرها و نام های اون منطقه هنوز فارسی بودند. بابک خرمدین یک آذربایجانی بود. خبری از ترک و ایلده و سوء و آغوز نبود. هنوزم که هنوزه بسیاری از روستاها و شهرهای کهنه آذربایجان عزیز نام و نشان فارسی دارند. ترک های ما اینها رو نمیدونند وگرنه اینهمه سنگ زبان و نژاد بیگانه رو به سینه نیمزدند.

Mehrbod
10-21-2010, 09:59 PM
نخست آنکه، من آذری را زیباتر از آذربادگانی (یا آتروپاتکانی) می‌بینم، چرا که کوتاه‌تر
است و تا این دم هم نمی‌دانستم که این کوتاه کردن مایه ناخشونودی کسی می‌تواند بشود! پوزش مرا بپذیرید.

نکته دیگر این است که برای ما بایستی بالاخره روشن کنید که خودتان را ترک می‌کنید یا آذربادگانی.
اگر دومی هستید که تنها اندکی فکر در همین نام زادگاهتان می‌تواند برای شما روشن کند که رگ
و ریشه‌اتان به ایران برمی‌گردد، چرا که آذربادگان به چم و معنای آتشکده است و راهی به ترکستان ندارد.

اما اگر این‌ها برای شما بسنده نیست، می‌توانید یک آزمایش ژنتیک بدهید و دربیاورید که
چند درسد ژن‌هایتان از کجا می‌آیند، اما اگر فکر می‌کنید که میهن‌پرستی وابسته به ژن‌ها
و این چیزها است, آنگاه باید بدانید که دیدگاهتان چه اندازه نادرست و دور از واقعیت است.

آنچه ما را به یکدیگر نزدیک می‌کند و همه ما را زیر یک پرچم گرد می‌آورد،
نه ژن‌های ما، نه زبان ما و نه گویش و لهجه و شیوه آرایش و لباس پوشیدن و
فرهنگ و رسوممان است, بلکه، گرد‌آیه‌ای (مجموعه‌)از همه این‌ها در کنار یکدیگر است.

این اشتباه را تنها شما نیز نمی‌کنید، که پان‌ایرانیست‌های نابخرد بسیار دیگری نیز هستند که
برای نمونه فکر می‌کنند ژن‌هایشان سد درسد از ایران آمده و ژن خارجی یا عرب در آن‌ها یافت نمی‌شود!

هر آینه، اگر شما این‌گونه از زبان پارسی نفرت دارید و از فرهنگ کهن ایران بیزارید و
نمی‌توانید خود را ایرانی ببینید، به نگر من جای چندان بحث و گفتگویی نمی‌ماند چرا که
چیزهایی که ما ارزشمند می‌دانیم برای شما نیستند و چیزهایی که شما ارزشمند و والا می‌دانید، برای ما.

اما به یاد داشته باشید، این ترک بودن تنها برای شخص شما درست خواهد بود, اگرنه، اگر می‌خواهید
از گفتن تنها فراتر رفته و اثبات کنید که آذربادگانی‌ها ایرانی نیستند، آنگاه بایستی استدلال و منطق
خود را بیاورید (چند نمونه سمپل ژنتیکی نیز بسیار خوب است) تا گفته شما را از دیدگاه تاریخی و منطقی بررسی کنیم و یا بپذیریم.

پ.ن.
سخن من درباره شکوه گذشته ایران این بود که ایران کنونی, آن اندازه فاسد و خراب شده
است که همه در تلاش برای فرار کردن از ایرانی نامیده شدن هستند. اما بسنده می‌کند
که یکبار دیگر ایران به فر و شکوه گذشته خود بازگردد و آنگاه می‌بینیم که کسانی تا دیروز خود را ترک
و لُر و اروپایی و خوزستانی و الخ می‌دانستند, چگونه تلاش خواهند کرد که خود را به ایران و ایرانی بچسبانند.

koroghli
10-21-2010, 10:46 PM
نخست آنکه، من آذری را زیباتر از آذربادگانی (یا آتروپاتکانی) می‌بینم، چرا که کوتاه‌تر
است و تا این دم هم نمی‌دانستم که این کوتاه کردن مایه ناخشونودی کسی می‌تواند بشود! پوزش مرا بپذیرید.

من در مورد کلمه ی آذری در پست قبلیم نوشتم،دوست عزیز کوتاه کردنی که با قصد و غرض نباشد هیچ مشکلی ندارد، اما این کوتاه کردن آقایون به قول شما پان ایرانیست ها با قصد و غرض است،به گفته ی اینان آذری، ترک نیست و ما مهاجمیم و از این حرف ها، واقعا با مهاجم خواندن یک هموطن میتوان به ایران آباد هم فکر کرد؟

کلا مشکل اینجاست آنزمان که ایران را می بریدند، یا باید کمی اینور تر می بریدند که شما هم از دست ما مهاجمان راحت شوید، یا اینکه کمی آنورتر می بریدند تا ما با برادرانمان در کنار همدیگر می بودیم و آنزمان شاید دیگر وجود منطقه ی آذربایجان را به رسمیت می شناختید ( این را میگویم چون در تهران با این افراد برخورد کرده ام که اصلا وجود منطقه ای به نام آذربایجان را نفی می کنند )

نکته دیگر این است که برای ما بایستی بالاخره روشن کنید که خودتان را ترک می‌کنید یا آذربادگانی.

من یک ترکم، ترک آذربایجانی،و در عین حال ایرانی هستم، این متن بالا برای این موضوع بود که شدت تنگ نظری برخی از هموطنان نشان داده بشه، که خوشبختانه هیچ چی نشده یکیش پیدا شد که حتی تاب و تحمل اسم ترکی برروی فرزندان و مغاضه و ... ما را ندارند و جوابشان این است که برو دهستان ترکستان اگر میخواهی اسم ترکی بزاری. این طور نوشته ها نشان می دهد که چقدر با چمته ی پوشالی دم از حقوق بشر می زنیم.

آنچه ما را به یکدیگر نزدیک می‌کند و همه ما را زیر یک پرچم گرد می‌آورد،
نه ژن‌های ما، نه زبان ما و نه گویش و لهجه و شیوه آرایش و لباس پوشیدن و
فرهنگ و رسوممان است, بلکه، گرد‌آیه‌ای (مجموعه‌)از همه این‌ها در کنار یکدیگر است.

آنچه که همه ی ما را می تواند در کنار یکدیگر نگه دارد، احترام به حقوق یکدیگر است و بس.

هر آینه، اگر شما این‌گونه از زبان پارسی نفرت دارید و از فرهنگ کهن ایران بیزارید و
نمی‌توانید خود را ایرانی ببینید،
من نه از زبان فارسی نفرت دارم نه از کس دیگر، آن چیزی که برایم جالب است، تعیین تکلیف عده ای برای ماست که تعیین می نمایند ما ترکیم و یا نیستیم،

من در این کشور همان اندازه ای حق دارم که شما دارید،شما همان اندازه ای حق پاسداری از زبان فارسی و تشکیل فرهنگستان زبان فارسی دارید که من حق پاسداری از زبان ترکی و تشکیل فرهنگستان زبان ترکی را داشته باشم

من حق دارم موسیقی ملیم را ترویج دهم

من حق دارم فرزندانم را به زبان ترکی آموزش دهم.

و اگر این حق ها را این افراد تمامیت خواه ( که از فاشیسم مذهبی هم بدتر هستند ) بر خود بقبولانند مطمئن باشید انزمان در ایران اباد باهم زندگی میکنیم،

من سعی خواهم کرد. ان خطه ی اذربایجان که داخل ایران نیز هست را اباد کنم ( که در واقع هم به خواسته ی خود رسیده ام و هم ایران را اباد کرده ام ) شما هم محل زندگی خودت را آباد کن، و این رعایت حق و حقوق یکدیگر هست که ما را به سمت دوستی می کشد و نه تعیین حق و حقوق یکدیگر.

چیزهایی که ما ارزشمند می‌دانیم برای شما نیستند و چیزهایی که شما ارزشمند و والا می‌دانید، برای ما.

شاید این مورد تا حدود زیادی درست باشد. اما این باعث نمیشود که من با شما جنگ و دعوا داشته باشم

kourosh_bikhoda
10-21-2010, 11:36 PM
تکلیف ما با شما پان ترک های از خود راضی چیه؟ یکجا میگید:

کلا مشکل اینجاست آنزمان که ایران را می بریدند، یا باید کمی اینور تر می بریدند که شما هم از دست ما مهاجمان راحت شوید، یا اینکه کمی آنورتر می بریدند تا ما با برادرانمان در کنار همدیگر می بودیم و آنزمان شاید دیگر وجود منطقه ی آذربایجان را به رسمیت می شناختید ( این را میگویم چون در تهران با این افراد برخورد کرده ام که اصلا وجود منطقه ای به نام آذربایجان را نفی می کنند )

جای دیگه میگید:

من در این کشور همان اندازه ای حق دارم که شما دارید،شما همان اندازه ای حق پاسداری از زبان فارسی و تشکیل فرهنگستان زبان فارسی دارید که من حق پاسداری از زبان ترکی و تشکیل فرهنگستان زبان ترکی را داشته باشم

کدوم کشور؟ اگه منظورتون ایرانه که شما اصولن اعتقادی به ایران ندارید و میخواهید تافته جدا بافته باشید و کشور ترکستان رو تشکیل بدید. شماها چتونه که انقدر تجزی تجزیه می کنید؟ یک زمانی یک عده غیر ایرانی حمله کردند به ایران و پدر و مادر من و شما رو کشتند و بردند و تازه اسم و نژاد و زبانشون رو برامون میراث گذاشتند و شما هم شدید عامل اونها؟

ترکی هم مثل هر گویش دیگر فارسی در منطقه خودش نه تنها رایج نیست بلکه شبکه و رادیوی استانی هم داره. حالا اگه جمهوری اسلامی با شماها مشکل داره و نمیذاره زبان رو آموزش بدید این چه ربطی به ایران و ایرانی داره؟ فهم هم خوب چیزیه!

مساله خیلی سادست. شما از گذشته نژاد تورک بی خبرید. ریختند کشتند و بردند و اکنون هم به فرهنگ ما می خواهند حمله کنند هم به مرز ما. شما اگر عامل دست مزدور و بیگانه و عثمانی نباشید، تورک های آغوز و مغولستان را به کشور آبا اجدادی خود ترجیح نمی دهید. ولی اگر ادعا می کنید که ایرانی هستید انقدر بر طبل جدایی و استقلال نمی کوبید و بجاش اطرافیانتون رو از این مساله خطرناک آگاه می کنید.

این هم نقشه آسیا که کشور ترکستان رو نشون میده. پان ترکیسم مرز خودش رو از شمال چین میدونه تا دریای مدیترانه! آخه کون آسمون سوراخ شده و تورک ها افتادند پایین و باید یک لعبت ویژه ای باشند، درست مثل یهودیا که خداشون خیلی دوستشون داره!

pentageromman
10-22-2010, 12:20 AM
میدانم این ها از زمان کودکی با خود برتر بینی بزرگ شده اند و رفته رفته خصوصیات کامل یک فاشیست را داشته اند.اما من هم همانند شما امیدوارم که انروز برسد
نخست آنکه بيخود ميدانيد
سپس آنکه فکر کنم فاشيست گفتن ! يه مقدار خلاف قوانين اين سايت باشه :دی

بهتر است بدانید در قواعد و دستور زبان شیرین تر از عسل فارسیتان! اگر بخواهند کسی‌ یا چیزی را به مکان یا محل خاصی‌ نسبت دهند به آخر اسم مکان یک یای نسبی‌ اضافه میکنند. هر گاه شما به یک تهرانی‌، بگویید تهری، یا به یک اصفهانی‌ بگویید اسفی،....، آنگاه حق دارید به آذربایجانی بگوئید آذری.

شما هم بهتر است که برويد دهخدا را حفظ کنيد و زبان شيرين تر از عسل فارسی را يادبگيريد که بسيار نيکوتر از زبان چرت توووورکی است سپس اينجا (http://www.loghatnaameh.com/dehkhodaworddetail-0acc368237d44a8aa96ca657cbd0b1c0-fa.html)را هم يک نگاه کنید بعد نطق بفرماييد

|| منسوب به آذربایجان . (درةالغواص حریری ). || نام جامه ای که در آذربایجان بافتندی . (محمودبن عمر ربنجنی ). || زبان آذری ؛ لهجه ای از فارسی قدیم که در آذربایجان متداول بوده و اکنون نیز در بعض نواحی قفقاز بدان تکلم کنند. || مشک تیزبو. (محمودبن عمر ربنجنی ).
ميبينيد؟ عينک لام نداريد؟ تشت آب يخ چی؟

---------- ارسال جدید اضافه شده در 12:20 AM ---------- ارسال قبلی در 12:15 AM ----------

راستی يادم نبود کپی مطالب (http://www.google.com/search?q=%D9%85%D9%86+%DB%8C%DA%A9+%D8%AA%D9%88%D8 %B1%DA%A9%D9%85+%D9%88+%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8 %A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86%DB%8C+%D9%87%D8%B3%D8% AA%D9%85%D8%8C+%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8 C+%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%D8%8C+%D8%A7%DA%A F%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C+%D8%A 8%D9%88%D8%AF%D9%85+%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86+%D9%8 8+%D8%A7%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA+%D8%A8%D8%B 3%DB%8C%D8%A7%D8%B1+%D8%BA%D9%86%DB%8C+%D8%AA%D9%8 8%D8%B1%DA%A9%DB%8C+%D8%AA%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B3 +%D9%85%DB%8C+%D8%B4%D8%AF%21+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a) بدون ذکر منبع دزديست . لااقل از خودتان نطق کنيد .
توووووووورک دزد نوبر است !!!

koroghli
10-22-2010, 01:32 AM
تکلیف ما با شما پان ترک های از خود راضی چیه؟ یکجا میگید:

جای دیگه میگید:

کدوم کشور؟ اگه منظورتون ایرانه که شما اصولن اعتقادی به ایران ندارید و میخواهید تافته جدا بافته باشید و کشور ترکستان رو تشکیل بدید. شماها چتونه که انقدر تجزی تجزیه می کنید؟ یک زمانی یک عده غیر ایرانی حمله کردند به ایران و پدر و مادر من و شما رو کشتند و بردند و تازه اسم و نژاد و زبانشون رو برامون میراث گذاشتند و شما هم شدید عامل اونها؟

ببینید شما ابتدای جمله ی من رو حذف می کنید و از یک اگر اشتباهی انگاه اشتباهی رو نتیجه میگیرد دقیقا مثل کنفرانس برلین.

اول جمله ی من این بود : دوست عزیز کوتاه کردنی که با قصد و غرض نباشد هیچ مشکلی ندارد، اما این کوتاه کردن آقایون به قول شما پان ایرانیست ها با قصد و غرض است،به گفته ی اینان آذری، ترک نیست و ما مهاجمیم و از این حرف ها، واقعا با مهاجم خواندن یک هموطن میتوان به ایران آباد هم فکر کرد؟

"اگر" جمله ی من رو حذف کردین و به "انگاه" اون اشاره می کنید؟ و بعدش میگید که من فلان هستم و بهمان؟؟

ترکی هم مثل هر گویش دیگر فارسی

این قسمت رو متوجه نشدم میشه منظورتون رو واضح بفرمایین

---------- ارسال جدید اضافه شده در 04:02 am ---------- ارسال قبلی در 03:43 am ----------

شما هم بهتر است که برويد دهخدا را حفظ کنيد و زبان شيرين تر از عسل فارسی را يادبگيريد که بسيار نيکوتر از زبان چرت توووورکی است

اصولا شما این خواب را با اجداد و خود و نوه هایتان به گور خواهید برد که زبان ترکی را از بین ببرید، آن دو شاه پدر و پسر ، فاشیست های کبیر،که تخم نفاق را انها در ایران کاشتند، با آنهمه دبدبه و کبکبه و این رژیم با اینهمه فاشیست کاریش نتوانسته این زبان را از بین ببرد، شما که جای خود داری.

فرق من و شما این است: تمامیت خواهی

pentageromman
10-22-2010, 01:53 AM
اصولا شما این خواب را با اجداد و خود و نوه هایتان به گور خواهید برد که زبان ترکی را از بین ببرید
ما چنين خوابی نديديم شما چنين حرفی ميزنيد:)))

فرق من و شما این است: تمامیت خواهی
تصحيح ميکنم: توهم فرق ما و شماست
يه نگاهی به آمارهايتان و خوابهايتان بندازيد:)))

koroghli
10-22-2010, 02:10 AM
توهم که میگی یاد جنبش میلیاردی سبز می افتم :دی

حالا یه فکری به حال تمامیت خواهیت بکن، آخرش عاقبت خوشی نداره;)

kourosh_bikhoda
10-22-2010, 09:08 AM
ببینید شما ابتدای جمله ی من رو حذف می کنید و از یک اگر اشتباهی انگاه اشتباهی رو نتیجه میگیرد دقیقا مثل کنفرانس برلین.

اول جمله ی من این بود : دوست عزیز کوتاه کردنی که با قصد و غرض نباشد هیچ مشکلی ندارد، اما این کوتاه کردن آقایون به قول شما پان ایرانیست ها با قصد و غرض است،به گفته ی اینان آذری، ترک نیست و ما مهاجمیم و از این حرف ها، واقعا با مهاجم خواندن یک هموطن میتوان به ایران آباد هم فکر کرد؟

"اگر" جمله ی من رو حذف کردین و به "انگاه" اون اشاره می کنید؟ و بعدش میگید که من فلان هستم و بهمان؟؟

این جمله چه ربطی به حرف من داشت؟ مگه من راجع به کوتاه کردن حرف زدم؟ یکبار دیگه پست من رو بخونید.

این قسمت رو متوجه نشدم میشه منظورتون رو واضح بفرمایین

ببینید. تمام گویش های محلی ایرانی مثل اصفهانی، کرمانی، گیلکی، مازنی و غیره در منطقه خودشون زنده هستند. تورکی هم همینطوره. هم رادیو داره و هم تلویزیون. مساله آموزشش ربطی به ایران و ایرانی نداره این رو باید بفهمید و بتونید تشخیص بدید.

در ضمن تمام این گویش ها شبیه فارسی هستند با اندکی اختلاف. یا بعضی واژگان اونها گوناگونه (به دلیل کهن باقی موندن این گویش ها) یا اینکه روی سیلابها و استرس ها اختلاف دارند. از نظر زبان شناسی اینها همه در یک خانواده هستند. این مساله کاملن روشنه که تورکی مثل عربی از خانواده زبان های فارسی نیست. تورکی یک زبان بیگانست که قرن ها پیش به این کشور تحمیل شد. قواعد و واژگان تورکی کاملن با فارسی فرق میکنه. انقدر پرچمدار این زبان بیگانه نباشید. به خودتون بیاید.

koroghli
10-22-2010, 10:07 AM
این جمله چه ربطی به حرف من داشت؟ مگه من راجع به کوتاه کردن حرف زدم؟ یکبار دیگه پست من رو بخونید.

خیلی ربط داشت، شما اول جمله ی من رو حذف می کنید بعد میگید شما عقیدتون اینه

خوب علتش را من اورده ام و بعد هم معلولی به دنبال اون علت اومده

ببینید. تمام گویش های محلی ایرانی مثل اصفهانی، کرمانی، گیلکی، مازنی و غیره در منطقه خودشون زنده هستند. تورکی هم همینطوره. هم رادیو داره و هم تلویزیون. مساله آموزشش ربطی به ایران و ایرانی نداره این رو باید بفهمید و بتونید تشخیص بدید.

من با گویش های به قول شما محلی فلان شهر کار ندارم.من با زبان ترکی ام کار دارم همانطور که در پایین هم گفته اید بسیار بسیار متفاوت تر از زبان فارسیست و کلا ریشه هایش هم با یکدیگر فرق دارد. قبل حکومت هم به همان ایران و ایرانی بر میگردد که متاسفانه فارس های پایتخت نشین و قسمتی دیگر از هموطنان سایر شهر ها ( با دز کمتر ) این مسئله را نمی توانند در خود حل نمایند که حق تحصیل و اموزش به زبان مادری یک حق بسیار بسیار بسیار پیش پا افتاده یک بشر است و کسی که این حق را از یک فردی بگیرد با جلادی که سال ها خون ها ریخته فرقی ندارد.

تورکی یک زبان بیگانست که قرن ها پیش به این کشور تحمیل شد. قواعد و واژگان تورکی کاملن با فارسی فرق میکنه. انقدر پرچمدار این زبان بیگانه نباشید. به خودتون بیاید.

در مورد این موضوع هم به تفصیل خواهم گفت، همینقدر اینجا بگویم که تاریخ نویسانی که بر پایه ی آریا محورانه تاریخ ایران را در این 70-80 سال نوشته اند، همواره شروع تمدن ایران را از هخامنشی عنوان کرده اند، حال آنکه هزاران سال قبل از آنها تمدن بسیار پیشرفته تری در ایران وجود داشته.

باز هم میگویم با بیگانه خواندن من و با نفی زبانم هیچ مشکلی حل نخواهد شد، و تنها صورت مسئله را پاک می کنید.

pentageromman
10-22-2010, 12:17 PM
توهم که میگی یاد جنبش میلیاردی سبز می افتم :دی
من هم ياد انقلاب توورک ها در 85 ميافتم:)))

حالا یه فکری به حال تمامیت خواهیت بکن، آخرش عاقبت خوشی نداره;)
نه بابا!:)))

kourosh_bikhoda
10-22-2010, 01:25 PM
خیلی ربط داشت، شما اول جمله ی من رو حذف می کنید بعد میگید شما عقیدتون اینه

خوب علتش را من اورده ام و بعد هم معلولی به دنبال اون علت اومده

حالت خوبه؟

من با گویش های به قول شما محلی فلان شهر کار ندارم.من با زبان ترکی ام کار دارم همانطور که در پایین هم گفته اید بسیار بسیار متفاوت تر از زبان فارسیست و کلا ریشه هایش هم با یکدیگر فرق دارد. قبل حکومت هم به همان ایران و ایرانی بر میگردد که متاسفانه فارس های پایتخت نشین و قسمتی دیگر از هموطنان سایر شهر ها ( با دز کمتر ) این مسئله را نمی توانند در خود حل نمایند که حق تحصیل و اموزش به زبان مادری یک حق بسیار بسیار بسیار پیش پا افتاده یک بشر است و کسی که این حق را از یک فردی بگیرد با جلادی که سال ها خون ها ریخته فرقی ندارد.

ناراحتی میتونی پاشی بری با زندگیت در تورکیه زندگی کنی و اونجا به زبان بیگانه تورکی بپردازی عزیز جان. این منطقه خوشبختانه اسمش ایرانه و زبان اولیه ش هم فارسیه. به تورک و مغول و آغوز هم باج نخواهیم داد.

در مورد این موضوع هم به تفصیل خواهم گفت، همینقدر اینجا بگویم که تاریخ نویسانی که بر پایه ی آریا محورانه تاریخ ایران را در این 70-80 سال نوشته اند، همواره شروع تمدن ایران را از هخامنشی عنوان کرده اند، حال آنکه هزاران سال قبل از آنها تمدن بسیار پیشرفته تری در ایران وجود داشته.

و اون تمدن پیشرفته تر تورکی بوده؟ :71:

باز هم میگویم با بیگانه خواندن من و با نفی زبانم هیچ مشکلی حل نخواهد شد، و تنها صورت مسئله را پاک می کنید.

دقیقن مشکل حل میخواهد شد! درست مثل این میمونه که یک سرخپوست بیاد بگه آقا به ما اجازه نمیدن در روستای خودمون در ایران که هممون هم سرخپوست هستیم زبان سرخپوستی یاد بدیم و ما رو حساب نمی کنند و از این دری وری ها. شما هم که ادعای تورک بودن میکنید برای ایرانی یک بیگانه هستید. ولی اگر ایرانی تورک هستید که از خودمونید در عوض سنگ عثمانی و مغول رو به سینه نمیزنید.

koroghli
10-22-2010, 03:21 PM
ناراحتی میتونی پاشی بری با زندگیت در تورکیه زندگی کنی و اونجا به زبان بیگانه تورکی بپردازی عزیز جان.

کسی که خواهد رفت شمایی، شما اگر با این موضوعات ناراحتی و 30 میلیون ترک را با سرخپوستی در یکی از روستا ها مقایسه می کنی ( که حتی در این مورد نیز طبق قوانین حقوق بشر دولت وظیفه دارد که امکاناتی را فراهم اورد تا انها بتوانند به زبانشان اموزش داده شوند ) میتوانی بروی به کشور عزیز تر از جانت افغانستان اونجا با سی و سومین گویش عربی به تکلم بپردازی ;) هوا خوردم، زمین خوردم، اب خوردم ، غذا خوردم ( چقدر تنوع فعل این گویش زیاد است به به به به ) - (دوست عزیز اگر به اینچنین حرف زدن ها باشد بهتر از شما میتوانیم )

و اون تمدن پیشرفته تر تورکی بوده؟

متاسفانه شما ها تحت تاثیر مالیخولیایی ذهنی شده اید که به طور بیمار گونه ای دوست دارید بحث ها به گزافه گویی و تمسخر و بیراهه کشیده شود.

تمدن های قبل از آریاییان ، تمدن " ارتته " در آذربایجان غربی الان، تمدن " ایلام " در خوزستان ، تمدن " کاسی " در لرستان و تمدن های " گوتی " و " لولوبی " در اطراف همدان ، تمدن " ماننا " درآذربایجان بوده.

ادعای تورک بودن میکنید برای ایرانی یک بیگانه هستید. ولی اگر ایرانی تورک هستید

یک جمله ی ضد و نقیض، تورک هستید، ایرانی نیستید انگاه بیگانه هستید ، اگر ایرانی تورک هستید انگاه خودی هستید ( هرچند که ماها بیش از این کتک خودی و غیر خودی کردن مردم را خواهیم خورد )

kourosh_bikhoda
10-22-2010, 04:50 PM
کسی که خواهد رفت شمایی، شما اگر با این موضوعات ناراحتی و 30 میلیون ترک را با سرخپوستی در یکی از روستا ها مقایسه می کنی ( که حتی در این مورد نیز طبق قوانین حقوق بشر دولت وظیفه دارد که امکاناتی را فراهم اورد تا انها بتوانند به زبانشان اموزش داده شوند ) میتوانی بروی به کشور عزیز تر از جانت افغانستان اونجا با سی و سومین گویش عربی به تکلم بپردازی ;) هوا خوردم، زمین خوردم، اب خوردم ، غذا خوردم ( چقدر تنوع فعل این گویش زیاد است به به به به ) - (دوست عزیز اگر به اینچنین حرف زدن ها باشد بهتر از شما میتوانیم )

حالا دیگر ایران را هم صاحب شدید بله؟ بالاخره مغول و تورک و آغوز را بها دادن نتیجه اش همین می شه دیگه . راستی چه کسی از زبان افغانی دفاع کرد که شما به اون حمله می کنی؟

تمدن " کاسی " در لرستان

اونهایی که گفتید رو مطمئن نیستم ولی این یکی رو مطمئنم اشتباه می کنید. برو به همون تورکیت برس به قبل از آریایی هم کاری نداشته باش.

یک جمله ی ضد و نقیض، تورک هستید، ایرانی نیستید انگاه بیگانه هستید ، اگر ایرانی تورک هستید انگاه خودی هستید ( هرچند که ماها بیش از این کتک خودی و غیر خودی کردن مردم را خواهیم خورد )

اشاره کرده بودم که زبان و نژاد تورکی بیگانه است. ولی آذربایجانی های ما که خودشون رو تورک ایرانی می دونند رو میشه ایرانی به حساب آورد. البته شما از اونها نیستید.

تورکان آغوز رو چه به این حرف ها. به طبل پان تورکیسمتون بکوبید و سعی کنید از شمال چین تا مدیترانه رو متحد کنید باباجان.

Mehrbod
10-23-2010, 02:15 AM

اینکه نمی‌شود آموزش و پرورش هر استان به زبان محلی یا بیگانه خود باشد!
سخن گفتن به ترکی هم تا آنجایی که ما می‌دانیم در
این دولت خراب شده آزاد است و کسی جلوی ترک زبان‌ها را نگرفته است.

من یک ترکم، ترک آذربایجانی،و در عین حال ایرانی هستم، این متن بالا برای این موضوع بود که شدت تنگ نظری برخی از هموطنان نشان داده بشه، که خوشبختانه هیچ چی نشده یکیش پیدا شد که حتی تاب و تحمل اسم ترکی برروی فرزندان و مغاضه و ... ما را ندارند و جوابشان این است که برو دهستان ترکستان اگر میخواهی اسم ترکی بزاری. این طور نوشته ها نشان می دهد که چقدر با چمته ی پوشالی دم از حقوق بشر می زنیم.

آخر هم نفهمیدیم, تکلیف خودتان را روشن کنید, ترک هستید یا ایرانی؟ چیزی به نام ترک
ایرانی نداریم و حتی دولت کنونی ایران هم آدم‌های دو-ملیتی را به رسمیت نمی‌شناسد (اگرچه
کاری هم به آنها ندارد)
بالاخره پیش خودتان فکر کنید ببینید کدام هستید, ایرانی یا ترک؟

آنچه که همه ی ما را می تواند در کنار یکدیگر نگه دارد، احترام به حقوق یکدیگر است و بس.

:53:

من نه از زبان فارسی نفرت دارم نه از کس دیگر، آن چیزی که برایم جالب است، تعیین تکلیف عده ای برای ماست که تعیین می نمایند ما ترکیم و یا نیستیم،
شما نمی‌توانید هم ترک باشید هم ایرانی, پس یا ترک هستید یا ایرانی. اگر ترک هستید که
دیگر جای سخنی نمی‌ماند و کسی هم نمی‌تواند به زور کسی را میهن‌پرست کند. اگر ایرانی هستید
ولی دوست دارید چیزهایی که در گذر تاریخ بدست آورده‌اید, مانند زبان ترکی و آداب و فرهنگ خودتان
را داشته باشید, آنگاه این حق شما است و کسی نباید جلوی شما را بگیرد؛ اما نبایستی فراموش کنید
که این‌ها مرزی دارند و شما نمی‌توانید بگویید که ما می‌خواهیم آموزش و پرورش سراسر ترکی باشد, همه
ترکی سخن بگویند و پس از ده سال و اندی هم که دیگر کسی فارسی نمی‌دانست بگویید همه ترک هستیم.

آری, شما بایستی حق پاسداری از زبان خودتان را داشته باشید و در آن سخنی نمی‌رود. جدای از آن, زیاد هم نگران نباشید, فرهنگستان زبان پارسی به این دولت وابسته است و چندان کاری هم تاکنون انجام نداده است.

من حق دارم موسیقی ملیم را ترویج دهم

و اگر این حق ها را این افراد تمامیت خواه ( که از فاشیسم مذهبی هم بدتر هستند ) بر خود بقبولانند مطمئن باشید انزمان در ایران اباد باهم زندگی میکنیم،

شما حق دارید که زبان ترکی را در کنار زبان پارسی به فرزندان خود آموزش بدهید. برای
موسقی هم روشن است که حق از آن شما است. اما یکبار دیگر, این دولت نماینده ما نیست که اینچنین
کردار آن را به سر ما می‌کوبید. اگر اندکی دقت کنید, همه ما مخالف این رژیم هستیم و در یک جبهه!

koroghli
10-23-2010, 04:48 PM
اول از همه باید تشکر کنم از شما که حداقل معلوم هست احساسی و مثل بسیاری از افراد فارس زبان دیگر حرف نمیزنید و دیدگاهتون کم و بیش نشان می دهد که حقوق بشر را تا حدودی قبول کرده اید و با آن و اعلامیه ها و مفادش آشنا هستید.

اینکه نمی‌شود آموزش و پرورش هر استان به زبان محلی یا بیگانه خود باشد!
سخن گفتن به ترکی هم تا آنجایی که ما می‌دانیم در
این دولت خراب شده آزاد است و کسی جلوی ترک زبان‌ها را نگرفته است.

بله این آزاد است، مگر می توانند به من و میلیون ها آذربایجانی ساکن آذربایجان ایران بگویند ترکی نباید صحبت بکنید ،اگر چنین قانونی صادر شود، یعنی به دست خودشون خود کشی کرده اند.
اما شبکه استانی گذاشته اند، مسخره تر از خودشان فقط میتواند این شبکه شان باشد، همه اش فارسی فارسی فارسی در کنارش هم یک برنامه ترکی که مجری بی لیاقت 70 درصد حرف هاش لغات فارسیست، وقتی نگاه میکنی دو تا فحش به ... می دهی که اخه فلان فلان شده تو ترکی را تو کوچه و بازار اینچنین صحبت می کنی؟؟

منظور این حکومت شاید به اندازه ی افرادی مثل pentagrom ترک ستیز نباشد ، اما کارش را هم خوب انجام می دهد و به حد کافی به زد و بند دستگیری و اسمیلاسیون فرهنگی و ... اقدام می کند

شما نمی‌توانید هم ترک باشید هم ایرانی, پس یا ترک هستید یا ایرانی.این نظر شخصی شماست و می تواند برای خودتان قابل احترام باشد، من خودم را یک ترک ایرانی میدانم،ایران کشوری چند ملیتی اعم از کرد و ترک و عرب و فارس است.

آری, شما بایستی حق پاسداری از زبان خودتان را داشته باشید و در آن سخنی نمی‌رود. به همین دلیل میگویم که شما به ظاهر فردی دارای منطق و شعور به نظر می رسید

جدای از آن, زیاد هم نگران نباشید, فرهنگستان زبان پارسی به این دولت وابسته است و چندان کاری هم تاکنون انجام نداده است. من از اینکه زبان فارسیتان را رشد بدهید نگران نیستم، من دوست دارم هم شما فرهنگستانتان را داشت باشید ، هم ما ، هر دو زبانمان را ترویج دهیم و به قول معروف پاسدار آن باشیم.

شما حق دارید که زبان ترکی را در کنار زبان پارسی به فرزندان خود آموزش بدهیدحق کاملا طبیعی و بدیهی من است که برای کودم و فرزندانم به زبان ترکی اموزش داده شود، در کنار ان هم زبان فارسی به عنوان زبان مشترک اموزش داده شود، من مشکلی با این موضوع ندارم.

p.s :

در عجبم که چگونه میتوان فردی را یافت که دوست دارد زبان یک منطقه حذف شود تا بجای ان زبان خودش رواج پیدا کند!! به نظر شخصی من که این تنها دلیلش می تواند بخاطر احساس پوشالی داشتن است، در نداشتن فرهنگ و قدمت است، در تصور داشتن یک زبان ضعیف است، چرا که کسی که بر قدرت خودش ( در اینجا منظورم زبانش ) است واقف باشد و اطمینان داشته باشد که زبانش در همنشینی با سایر زبان ها اینقدر قدرت دارد که در آن هضم نشود، نباید هرگز چنین چیزی را بخواهد بالعکس اگر کسی از قدرت زبانش نگران باشد و فکر کند که این زبان احتمال از بین رفتن را در همنشینی با سایر زبان ها دارد، تلاش خواهد کرد که زبان دیگر را از بین ببرد تا این نگرانیش را از بین ببرد

kourosh_bikhoda
10-23-2010, 05:13 PM
من خودم را یک ترک ایرانی میدانم،ایران کشوری چند ملیتی اعم از کرد و ترک و عرب و فارس است.

پس بحثی نیست. ایرانی بودن شما کافیه تا پی پان تورکیسم نرید و به فکر تکه پاره کردن مرزها و فرهنگ ها نباشید.
یک پرسش خارج از بحث: آیا شما چهارشنبه سوری و نوروز و سیزده بدر رو برپا می کنید؟

koroghli
10-23-2010, 06:32 PM
پس بحثی نیست. ایرانی بودن شما کافیه تا پی پان تورکیسم نرید و به فکر تکه پاره کردن مرزها و فرهنگ ها نباشید.

پان ترکیسم در آذربایجان ما کم است یا اصلا نیست، پان در زبان انگلیسی یعنی دنیا ،مثلا پاندمیک ( pandemic ) به مریضی هایی اتلاق میشه که در سرتاسر جهان شیوع بشه، مثل بیماری انفلونزای خوکی، اما پان ترک و یا پان فارس یعنی کسانی که اعتقاد دارند قومشان به صورت مرکزی در سراسر جهان باشد و دوست دارند که بقیه هم به قومیت اینها تبدیل شوند ( همان آسمیلاسیون سازی ).

ما نه اینجا قصد داریم با ترکان چین متحد شویم و یک امپراطوری ایجاد کنیم و نه چیز دیگر،

اکثریت قریب به اتفاق مردم آذربایجان در یک اصل به یکدیگر متصل هستند، احیای زبان مادری و داشتن حقوق تمام و کمال برای آموزش به زبان مادری و پاسداری از آن "

با این تفاسیر اگر مردم ببینند که آنها نمی توانند زبان مادریشان را احیا و فرزندانشان با آن اموزش دیده شوند، طبیعتا عکس العملشان این خواهد بود که تلاش نمایند تا زمینه ای فراهم اورند تا به خواسته و هدفشان برسند.

من بارها و بارها گفته ام، به نظر من هم شما ها از ترس مرگ، قصاص می کنید.

آیا شما چهارشنبه سوری و نوروز و سیزده بدر رو برپا می کنید؟

سیزده بدر را برپا دوست داریم بکنیم،روز خاصی هست و خیلی ها با خانواده که جمع میشوند صحنه های خوبی هست، اما خیلی کم اتفاق افتاده، ولی خوب همیشه خیلی ها هستند که میرند خیلی ها هم هستند که جایی نمیرند.

چهارشنبه سوری را هم داریم و اتفاقا در اذربایجان این روز روز مقدس است و به زبان ترکی به این روز " اوت گونه" ، یا روز آتش می گویند.

نوروز هم همچنین

نمیدانم حالا با این سوال چه نتیجه گیری می کنید،ولی امیدوارم نتیجه گیری علمی با این سوالات نکنید.

kourosh_bikhoda
10-23-2010, 08:58 PM
پان ترکیسم در آذربایجان ما کم است یا اصلا نیست، پان در زبان انگلیسی یعنی دنیا ،مثلا پاندمیک ( pandemic ) به مریضی هایی اتلاق میشه که در سرتاسر جهان شیوع بشه، مثل بیماری انفلونزای خوکی، اما پان ترک و یا پان فارس یعنی کسانی که اعتقاد دارند قومشان به صورت مرکزی در سراسر جهان باشد و دوست دارند که بقیه هم به قومیت اینها تبدیل شوند ( همان آسمیلاسیون سازی ).

ما نه اینجا قصد داریم با ترکان چین متحد شویم و یک امپراطوری ایجاد کنیم و نه چیز دیگر،

اکثریت قریب به اتفاق مردم آذربایجان در یک اصل به یکدیگر متصل هستند، احیای زبان مادری و داشتن حقوق تمام و کمال برای آموزش به زبان مادری و پاسداری از آن "

با این تفاسیر اگر مردم ببینند که آنها نمی توانند زبان مادریشان را احیا و فرزندانشان با آن اموزش دیده شوند، طبیعتا عکس العملشان این خواهد بود که تلاش نمایند تا زمینه ای فراهم اورند تا به خواسته و هدفشان برسند.

من بارها و بارها گفته ام، به نظر من هم شما ها از ترس مرگ، قصاص می کنید.

سیزده بدر را برپا دوست داریم بکنیم،روز خاصی هست و خیلی ها با خانواده که جمع میشوند صحنه های خوبی هست، اما خیلی کم اتفاق افتاده، ولی خوب همیشه خیلی ها هستند که میرند خیلی ها هم هستند که جایی نمیرند.

چهارشنبه سوری را هم داریم و اتفاقا در اذربایجان این روز روز مقدس است و به زبان ترکی به این روز " اوت گونه" ، یا روز آتش می گویند.

نوروز هم همچنین

نمیدانم حالا با این سوال چه نتیجه گیری می کنید،ولی امیدوارم نتیجه گیری علمی با این سوالات نکنید.

نخست اینکه این در مورد پان تورکیسم:
Pan-Turkism (political movement, Turkey) -- Britannica Online Encyclopedia (http://www.britannica.com/EBchecked/topic/440700/Pan-Turkism)

من بین مردم آذربایجان زیاد بودم. در شهر تبریز زیاد رفت و آمد کردم. چهار راه آبرسان و شاه گلی و اینها رو خوب می شناسم. باور کنید از هر کسی که پرسیدم موافق جدایی تورک ها از ایران بود. یعنی جدایی آذربایجان. خوب طبیعی هست که من هم تاریخ آذربایجان و حمله تورک ها رو به رخشون می کشم و اونها هم چیزی برای گفتن ندارند.

دو اینکه با توجه به پاسخ نخستتون نیازی به بخش دوم نیست. منظور من این بود که دلبستگی و وابستگی خودتون رو به فرهنگ ایرانی نشونم بدید و نتیجه بگیریم که شما یک ایرانی ترک هستید و صحبت از خیانت و جدایی و پان ترکیسم و اینها رو باید کنار بگذارید. کسی هم با زبان شما مشکلی نداره حتا اگر یک زبان کاملن خارجی باشه که هست. درست مثل ارامنه.

koroghli
10-24-2010, 12:04 AM
من هم تاریخ آذربایجان و حمله تورک ها رو به رخشون می کشم و اونها هم چیزی برای گفتن ندارند.

اگر منظورتان تاریخ تحریف شده ای است که ورود ترکان به ایران را در زمان سلجوقیان و از زمان حمله اوغوز ها می دانند، باید بگویم خیلی منابع تاریخی هست که این را کاملا نفی می کنند،چرا که در یکی از پست ها هم گفتم بسیار بسیار دورتر از این موارد تمدن های مختلفی در این سرزمین بوده که گواه وجود اقوام مختلف در ایران از زمان های بسیار بسیار دور رو داره/ بعد ها من حتما نوشته هایی در این مورد خواهم گفت.
مقاله ریشه های ترک ستیزی حاوی مطالب جامعی هست که اگر وقت کنید بخوانید می تواند خوب باشد، در قسمتی از آن مقاله به نقل از لوئی بازن تورکولوگ برجسته فرانسوی و متخصص ترکی آزربایجانی آمده است: « اینکه گفته شود اقوام مهاجر بزور زبان ترکی را به مردم آزربایجان تحمیل کرده‌اند ، مغلطه است و نمی‌تواند واقعیت داشته باشد بلکه منطقی اینست که گفته شود با آمدن ترکان مهاجر ، ساکنان بومی تقویت شده‌اند »

باور کنید از هر کسی که پرسیدم موافق جدایی تورک ها از ایران بود. یعنی جدایی آذربایجان.

" هیچ کس به صرف هر عقیده ای که داشته باشد نباید، تبرئه، بازخواست و یا زندانی شود." این یکی از بند های مفاد حقوق بشر است.

حالا این عقیده ی این افراد هست،اگر به حقوق بشر معتقد باشیم و بخواهیم که کشور نیز به سمت دموکراسی برود نباید این افراد را مورد بارخواست قرار دهیم و هکذا تبرئه و زندانی کردن،چرا که این تنها یک عقیده است و نمیتوان عقیده ای را حذف کرد، حذف عقیده در واقع همان دیکتاتوری است، اما من حرفم این است، که آیا تا بحال از خودتان پرسیده اید چه چیزی باعث شده است که اینها خواهان چنین موضوعی هستند؟ چه کاری باید میشد که نشده چه کاری باید بشود که نمیشود که این مردم خواهان جدایی هستند؟
کلاه خودتون رو قاضی کنید و به این مسائل فکر کنید و جوابی پیدا کنید، جوابی که نه احساسی بلکه نزدیک به واقعیت باشد.شاید بخاطر تحقیر هایی است که از سوی هم کشوری هایش انجام میشود، باشد، شاید بخاطر بیگانه خواندن باشد، شاید اینکه اولیه ترین حقوق انسانی هر شخص که همان اموزش به زبان مادری باشد و از سوی دولت و حکومت ممنوع شده و همین هموطنان فارس زبان گاها بسیار شدید تر از حکومت به این مورد اصرار دارند باشد و یا شاید... شاید... و صدها شاید دیگر، شما کمی دراین مورد فکر کنید و لطفا برای من بگویید به نظر شما چه عاملی باعث این مورد شده است؟

kourosh_bikhoda
10-24-2010, 02:20 PM
اگر منظورتان تاریخ تحریف شده ای است که ورود ترکان به ایران را در زمان سلجوقیان و از زمان حمله اوغوز ها می دانند، باید بگویم خیلی منابع تاریخی هست که این را کاملا نفی می کنند،چرا که در یکی از پست ها هم گفتم بسیار بسیار دورتر از این موارد تمدن های مختلفی در این سرزمین بوده که گواه وجود اقوام مختلف در ایران از زمان های بسیار بسیار دور رو داره/ بعد ها من حتما نوشته هایی در این مورد خواهم گفت.

این حرف ها پشتوانه تاریخی ندارند. همونطور که گفتم شواهد زیادی برای گفته من هست از نام و نشانی پهلوی بسیاری از روستاهای آذربایجان گرفته تا نام بسیاری از مشاهیر آنجا در زمان های دور.

" هیچ کس به صرف هر عقیده ای که داشته باشد نباید، تبرئه، بازخواست و یا زندانی شود." این یکی از بند های مفاد حقوق بشر است.

انگار به تازگی بندهای اعلامیه حقوق بشر رو خوندید و جو گیر شدید. اگر پایبند به دموکراسی باشیم، باید مساله جدایی آذربایجان رو به همه پرسی بگذاریم و ناگفته پیداست که اقلیت ترک آذربایجانی در برابر بقیه ایرانی ها حرفی برای گفتن ندارند. دوباره نیاید یه آمار نیست در جهان بدید که آی ترک ها 30 میلیون نفرند. از کجا این آمار رو برداشت کردید؟ جمعیت استان تهران خودش به تنهایی 30 میلیون میشه. استان اصفهان و فارس و گیلان و مازندران رو اگر اضافه بکنیم میره بالای 30 میلیون نفر. این در حالیه که جمعیت اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی به 7 میلیون نفر هم نمیرسه. بنابر این با یک حساب ساده دستکم 60 میلیون غیر ترک داریم در ایران.

حالا این عقیده ی این افراد هست،اگر به حقوق بشر معتقد باشیم و بخواهیم که کشور نیز به سمت دموکراسی برود نباید این افراد را مورد بارخواست قرار دهیم و هکذا تبرئه و زندانی کردن،چرا که این تنها یک عقیده است و نمیتوان عقیده ای را حذف کرد، حذف عقیده در واقع همان دیکتاتوری است، اما من حرفم این است، که آیا تا بحال از خودتان پرسیده اید چه چیزی باعث شده است که اینها خواهان چنین موضوعی هستند؟ چه کاری باید میشد که نشده چه کاری باید بشود که نمیشود که این مردم خواهان جدایی هستند؟

عزیز من این که نشد پرسش. اگر نظر من رو درباره جدایی طلبی قوم ترک بخواهید باید بگم که اول از همه دسیسه خارجی و بی وطنانی مثل پیشه وری بوده و دوم هم خودبرتر بینی و همین تافته جدابافته حس شدن ترک ها بوده که آی ما زبونمون فرق می کنه. خب که چی فرق می کنه؟ این بهانه که حکومت ایران با ترک ها بده (به شرط درستی) بهانه خوبی برای جدایی و استقلال نیست. شما با حکومت بدید چرا انقلاب نمی کنید؟ چه رابطه منطقی بین بدی حکومت و جدایی آذربایجان هست؟

زبان شما مشکل اساسیه. زبان ترکی یک زبان بیگانست. طبیعی هست که نباید در آموزش و پرورش تعلیم داده بشه مگر اینکه یک مدیای بین المللی باشه (مثل انگلیسی). حالا ممکنه شما بروید در دانشگاه رشته اش رو بخونید. اصولن من نمیدونم چه معیاری برای اجازه آموزش زبان وجود داره ولی این بهانه ها رو کنار بگذارید و قبول کنید که شما با اینکه نسبت به ایران یک ملت خارجی و بیگانه هستید، ولی خودتون رو تافته جدابافته میدونید و فکر می کنید زبانتون مثلن خیلی بهتر و قوی تر هست (تلویحن هم یکبار اشاره کردید). حالا گیرم که اینطور باشه. دیگه یک نژاد و قوم بیگانه که بهش اجازه داده شده در کشور دیگری زندگی کنه و با زبان خودش تکلم کنه، حق این رو نداره که کشور رو تیکه پاره کنه که. ناراحتیت؟ خوش آمدید. یا برگردید به همون چین یا برید به ترکیه.

koroghli
10-24-2010, 09:52 PM
این حرف ها پشتوانه تاریخی ندارند. همونطور که گفتم شواهد زیادی برای گفته من هست از نام و نشانی پهلوی بسیاری از روستاهای آذربایجان گرفته تا نام بسیاری از مشاهیر آنجا در زمان های دور.

انگار به تازگی بندهای اعلامیه حقوق بشر رو خوندید و جو گیر شدید. اگر پایبند به دموکراسی باشیم، باید مساله جدایی آذربایجان رو به همه پرسی بگذاریم و ناگفته پیداست که اقلیت ترک آذربایجانی در برابر بقیه ایرانی ها حرفی برای گفتن ندارند. دوباره نیاید یه آمار نیست در جهان بدید که آی ترک ها 30 میلیون نفرند. از کجا این آمار رو برداشت کردید؟ جمعیت استان تهران خودش به تنهایی 30 میلیون میشه. استان اصفهان و فارس و گیلان و مازندران رو اگر اضافه بکنیم میره بالای 30 میلیون نفر. این در حالیه که جمعیت اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی به 7 میلیون نفر هم نمیرسه. بنابر این با یک حساب ساده دستکم 60 میلیون غیر ترک داریم در ایران.

عزیز من این که نشد پرسش. اگر نظر من رو درباره جدایی طلبی قوم ترک بخواهید باید بگم که اول از همه دسیسه خارجی و بی وطنانی مثل پیشه وری بوده و دوم هم خودبرتر بینی و همین تافته جدابافته حس شدن ترک ها بوده که آی ما زبونمون فرق می کنه. خب که چی فرق می کنه؟ این بهانه که حکومت ایران با ترک ها بده (به شرط درستی) بهانه خوبی برای جدایی و استقلال نیست. شما با حکومت بدید چرا انقلاب نمی کنید؟ چه رابطه منطقی بین بدی حکومت و جدایی آذربایجان هست؟

زبان شما مشکل اساسیه. زبان ترکی یک زبان بیگانست. طبیعی هست که نباید در آموزش و پرورش تعلیم داده بشه مگر اینکه یک مدیای بین المللی باشه (مثل انگلیسی). حالا ممکنه شما بروید در دانشگاه رشته اش رو بخونید. اصولن من نمیدونم چه معیاری برای اجازه آموزش زبان وجود داره ولی این بهانه ها رو کنار بگذارید و قبول کنید که شما با اینکه نسبت به ایران یک ملت خارجی و بیگانه هستید، ولی خودتون رو تافته جدابافته میدونید و فکر می کنید زبانتون مثلن خیلی بهتر و قوی تر هست (تلویحن هم یکبار اشاره کردید). حالا گیرم که اینطور باشه. دیگه یک نژاد و قوم بیگانه که بهش اجازه داده شده در کشور دیگری زندگی کنه و با زبان خودش تکلم کنه، حق این رو نداره که کشور رو تیکه پاره کنه که. ناراحتیت؟ خوش آمدید. یا برگردید به همون چین یا برید به ترکیه.
امروز از صبح به استادیوم رفته بودم و تا ساعت 10 شب نتونسته بودم سر کامپیوتر برم

کلهم حرفهایتان را در یک جمله میدهم.

ایران برای ماست و و ما حق مان را از نابخردان خواهیم گرفت، اگر روزی قرار برجدایی باشد ،آن نابخردان فارس هست که از این کشور باید جدا شود.
ان موقع هم معنی زبان بیگانه را می فهمید، و هم معنی بسیاری از حرف های دیگر را ;)

kourosh_bikhoda
10-25-2010, 03:51 PM
ایران برای ماست و و ما حق مان را از نابخردان خواهیم گرفت، اگر روزی قرار برجدایی باشد ،آن نابخردان فارس هست که از این کشور باید جدا شود.
ان موقع هم معنی زبان بیگانه را می فهمید، و هم معنی بسیاری از حرف های دیگر را ;)

خب استدلال مهمه و حرف حساب. وقتی چنته خالی بشه و طرف کم بیاره رو به آمال و آرزوها و پیش بینی ها از آینده میذاره مثل شما.
منم در جواب میگم آره شما راست میگی :71:

koroghli
10-25-2010, 04:26 PM
خب استدلال مهمه و حرف حساب. وقتی چنته خالی بشه و طرف کم بیاره رو به آمال و آرزوها و پیش بینی ها از آینده میذاره مثل شما.
منم در جواب میگم آره شما راست میگی :71:

به قول یک نفر، ما کردیم، شد، اینبار هم می کنیم، میشود;)

kourosh_bikhoda
10-25-2010, 07:42 PM
به قول یک نفر، ما کردیم، شد، اینبار هم می کنیم، میشود;)

من زمان ندارم اینجا با شما کل کل های بچه گانه و سطح پایین بکنم. پوزش من رو بپذیرید.

Reactor
10-30-2010, 09:37 PM
رفیق من بعد از مطالعه ی نوشته ی شما سرم درد گرفت اینقدر که نوشته های شما بیربط بود و به این نتیجه رسیدم که شما از بیماری روانی رنج میبرید و توصیه میکنم به یک روانشناس مراجعه کنید. شما متاسفانه تمام عقده های دوران کودکی خود رو در مبارزه با فارس ها جستجو میکنید و اصلا به این موضوع توجهی ندارید که قوم فارس هم هیچ دل خوشی از این حکومت ندارند و به اون ها اگر بیشتر ظلم نشده کمتر از شما مطمئنا در حقشون ظلم نشده.. من واقعا نمیدونم منطق شما چجوریه؟ از اون ور میاید میگید همه جا رو ترکها گرفتن و فقط ستاره ی خورشید نمونده که بگیرن چون داغه و بعد از اون ور هم ادعا میکنید که چهار نفر فارس تمام حق و حقوق ملت بزرگ شما رو خوردن؟؟؟!!!! بعد شما ملت 100ملیاردی تورک هم بر و بر فقط نگاه کردید؟ به اون خدایی که تو قبولش داری و من قبول ندارم این تن بمیره یه ذره بشین بی تعصب به حرفات فکر کن ببین خودت خندت نمیگیره؟ بابا تو این 30 سال هرچی که تو پاچه شما رفته تو پاچه ما هم رفته اینقدر سخت نگیر و خودت رو منزوی نکن دوست عزیز. قضیه پزشک رو هم جدی بهت گفتم با این حرفایی که میزنی داری خودتو بی دلیل افسرده میکنی

---------- ارسال جدید اضافه شده 10-31-2010 در 12:07 am ---------- ارسال قبلی 10-30-2010 در 11:50 pm ----------

اصولا شما این خواب را با اجداد و خود و نوه هایتان به گور خواهید برد که زبان ترکی را از بین ببرید، آن دو شاه پدر و پسر ، فاشیست های کبیر،که تخم نفاق را انها در ایران کاشتند، با آنهمه دبدبه و کبکبه و این رژیم با اینهمه فاشیست کاریش نتوانسته این زبان را از بین ببرد، شما که جای خود داری.

محمد رضاشاه که مادرش تورک قاجار بود همسرش فرح هم که باباش افسر توپخانه شاهنشاهی و تبریزی بود. کلی از درباریان و تیمسارهای زمان رضا شاه و محمد رضا هم که آذری بودند! همین آذربایجان رو رضاشاه با کمک تیمسارهای آذریش آروم کرد. حالا چون این وسط به جیب مبارک شما حالی نرسیده همه یهو شدن فارس؟
:29:

یه نفر
08-14-2013, 12:58 PM
اگر ایرانی بودم زبان تورکی ملت 35 میلیونی ما

35 میلیون؟؟ واقعا؟؟!
یه تحقیق کوچولو انجام دادم.
جمعیت شهر تبریز1.494.000 نفر که 3٪ هم فارس هستند. ما میگیم همشون ترک هستند
جمعیت ارومیه 600.000 نفر که 85٪ ترک هستند.
جمعیت شهر همدان 548.000 نفر که ترک ها در اقلیت هستند و بیشتر در روستاها ساکن اند. 10٪ ترک هستند.
جمعیت شهر زنجان 386.000 نفر
جمعیت شهر اردبیل 482.000 نفر
جمعیت شهر قزوین 381.000 نفر که ترک ها در اقلیت اند و زبان قزوینی ها تاتی است. و فارس صحبت می کنند
اراک که همشون فارس زبان اند. جمعیتش 526.000 نفر
مراغه! 162.000 نفر

کلا همه اینها رو جمع کنیم به زور 5میلیون نفر هم نمیشه.
حالا اگر جمعیت شهر تهران رو هم 12میلیون حساب کنیم (25٪ترک رو 100٪ حساب میکنم) میشه 12+5 = 17 میلیون. 3میلیون هم جمعیت شهر های اطراف این کلان شهرها، 20 میلیون. چجوری 35 میلیون شد؟؟؟؟!!

حالا میدونی جمعیت دقیق ترک ها چقدره؟
9.340.121 نفر.

من توی دانشگاه که بودم، همکلاسی هایی از اردبیل و تبریز و خوی داشتم. بخدا نمیتونستند 3دقیقه فارسی حرف بزنند. چجور به زور فارسی یادشون داده اند؟؟؟
چجوری از کودکی و در پیش دبستانی فارسی یاد گرفته اند که در سن 25 سالگی و حتی بیشتر توانایی دفاع از پایان نامه به زبان فارسی نداشت؟؟!
استاد ها هم که یا تورک بودند و یا تورکی یاد گرفته بودند، میگفت تورکی بگو. اونها هم به زبان تورکی از پایان نامه اش دفاع می کرد...

هیچکس به این ها نمی گفت تجزیه طلب. هیچکس مسخره اش نمی کرد. من با ذوق و شوق گوش میکردم. اتفاقا خیلی از کلمات زبان تورکی با فارسی یکی هست.

شما خودتان رو قبول ندارید؟ کسروی در کتابش میگی آذربایجانی ها زبانشون آذری هست.
کسروی وطن فروشه؟! این بنده خدا ده ها کتاب مطالعه کرده و خونده و ترجمه کرد... هرچند شخصا از کسروی متنفرم. بخاطر یک تفکرات مسخره اش و بهره نبردن از هیچ گونه ذوق و شوق هنری....
بنظرم شما صحبت های کسروی رو قبول ندارید و حرفهای دانشمند فرزانه پروپیزایی رو قبول دارید!

مدیران غیر بومی؟؟؟! جوک سال بود :-)
مثلا استاندار شما تهرانیه یا مشهدی؟! از خودتونه.
شهردارتون بچه اصفهانه؟ از خودتونه..
مدیر عامل تراکتور سازی هم که بوشهریه لابد!

مهاجرت تورک ها به مناطق کویری؟! اگر منظورت به شهرهای مرکز ایرانه، خب این ربطی به شونیزم و پان و .. نداره. کارگرهای ساختمانی در فصل سرما نمیتونن توی شهر خودتون کار کنن. همشون میان این طرفا. در ضمن من سند معتبر دارم که پول کارگر در شهرهای ترکی کمتر از شهر های فارسی هست. خودتون به خودتون رحم نمی کنید. شما باعث مهاجرت خانواده تان به شهرهای دیگر هستید.
هرچند من این رو بی دلیل نمیدونم. بنظرم پان ترک ها از عمد باعث مهاجرت ترک ها در سراسر ایران شده اند تا فردا بگویند ما همه جا هستیم. هرچند همه جای ایران سرای من است. ولی پان ترک ها میخواهند هر خانواده 5نفره را 5000 نفر اعلام کنند و اینجوری جمعیت ترک های ستم دیده! پخش شده! در کویر! را 35میلیون! بدانند!

یه نفر
09-18-2013, 03:38 PM
اینم منطق کسی که خودش رو پانترک نمیدونست بلکه ترک میدونست!!!
2415
2416

2417

این خلاصه ای از گفتگو بود... بقیه گفتگو هم خواندی بود.. ببینید با چه منطقی صحبت میکنند!! :-))

Persepolis
01-18-2014, 09:10 PM
قابل توجه پانترک رمان نویس!! آره.. دلفین هم پرواز میکنه...

undead_knight
01-18-2014, 11:44 PM
ناامید شدم،فکر کردم تاپیک تازه هست یه دستگرمی به جز بحث های جنسیتی پیدا کردیم:))

Dariush
01-18-2014, 11:56 PM
ناامید شدم،فکر کردم تاپیک تازه هست یه دستگرمی به جز بحث های جنسیتی پیدا کردیم:))
جستارهای اروتیک و داستانهای سکسی انتظار تو را می‌کشند:()

Theodor Herzl
01-18-2014, 11:58 PM
ترک‌های ایران اکثرا میهن دوست هستند ، زمان جنگ ایران با عراق ترک‌ها بیشترین کشته‌ها را دادند! فقط تنها خاطره بد من از تبریز این هست یه یک بار برای عید نوروز با خانواده به تبریز رفتیم ، وقتی‌ فهمید ما از تهران آمدیم ماشین مسافر کش نیم ساعت ما را در شهر چرخاند تا پول بیشتری بگیرد و به مقصد برساند!:e415:

sonixax
01-19-2014, 02:00 AM
ترک‌های ایران اکثرا میهن دوست هستند ، زمان جنگ ایران با عراق ترک‌ها بیشترین کشته‌ها را دادند! فقط تنها خاطره بد من از تبریز این هست یه یک بار برای عید نوروز با خانواده به تبریز رفتیم ، وقتی‌ فهمید ما از تهران آمدیم ماشین مسافر کش نیم ساعت ما را در شهر چرخاند تا پول بیشتری بگیرد و به مقصد برساند!

یه تور ارزان قیمت تبریز خوب براتون گذاشته .
من اولین باری که رفتم اونجا شاید 6 سالم بود تنها چیزی که یادمه اینه که وقتی آدرس میپرسیدیم مخصوصن آدرس عوضی میدادند طوری که صاف میرفتیم وسط قسمتهای دیدنی شهر :e00e: این طوری شد که ما که فقط میخواستیم از تبریز عبور کنیم یه دور کامل توی شهر زدیم و همه جاش رو دیدیم و موقع برگشت چند روزی اونجا موندیم.

مزدك بامداد
01-19-2014, 02:13 AM
یه تور ارزان قیمت تبریز خوب براتون گذاشته .
من اولین باری که رفتم اونجا شاید 6 سالم بود تنها چیزی که یادمه اینه که وقتی آدرس میپرسیدیم مخصوصن آدرس عوضی میدادند طوری که صاف میرفتیم وسط قسمتهای دیدنی شهر :e00e: این طوری شد که ما که فقط میخواستیم از تبریز عبور کنیم یه دور کامل توی شهر زدیم و همه جاش رو دیدیم و موقع برگشت چند روزی اونجا موندیم.
نخستین چیزی هم که من در آنجا و در آذربایجان ، بویژه جلفا
یاد گرفتم، دشنام های ترکی بود که دشنام های پارسی در
برابر آنها, همچون چامه های حافظ شیرازی هستند!

یه نفر
01-19-2014, 09:10 AM
چه تجربیاتی!
:-)
هیچکدامتان تجربه بازار (راسته) نقره فروش های تبریز رو ندارید؟ :-)))))

مزدك بامداد
01-19-2014, 09:57 AM
هیچکدامتان تجربه بازار (راسته) نقره فروش های تبریز رو ندارید؟ :-)))))
آنجایی که شاگرد بازاری ها و لات ها به مردم انگشت میکردند؟

homayoun
01-19-2014, 01:03 PM
به راستی این مردم آذربایجان یا بهتر گویم آتورپاتان نژادی ایرانی دارند.
ترک نیستند. ترک ها مانند مردم ترکمنستان و هزاره های افغانستان
و خاوری ها و تاتارهای روسیه اند.
ترکها موی سیاه بسیار تیره دارند و چشمان باریک!
ولی مردم آذری بیشتر پوست سپید و موی بور و چشمان رنگی دارند.
پس این مردم ترک نیستند. تنها زبان ترکی را دارند.
که به نگر من میان زبان پارسی و ترکی پارسی بیشتر از آنان است.
ولی هرچه خود خواهند همان باید شود.

پارسیگر

Persepolis
01-19-2014, 01:26 PM
هر چه خواهند همان شود یعنی چه؟!
یعنی منظورتون اینه به بقیه مردم ایران ربطی نداره؟!!!
یعنی منظورتون اینه اگه 100 سال دیگه هر استانی هر چزی خواست همون بشه و به بقیه ایران هم هیچ ربطی نداره؟!
اگه منظورتون اینه باید خدمت شما عرض کنم همانقدر که یه تبریزی مالکه شهرشه به همان نسبت هم یه فرد از روستاهای چابهار مالک تبریزه و بالعکس آنهم در کشوری مثل ایران با تنوع فرهنگی و پیشینه ثبت شده چندین هزار ساله.

homayoun
01-19-2014, 01:50 PM
هر چه خواهند همان شود یعنی چه؟!
یعنی منظورتون اینه به بقیه مردم ایران ربطی نداره؟!!!

من گویم با اینکه زبان راستین این مردم پارسی است و نه ترکی
یا همان آذری که میگویند. ولی اگر خودشان میخواهند با زبان آذری
گفت و گو کنند ما نتوانیم با زور آیشان را پارسیگو کنیم.
خود مردم آذربایجان باید برگزینند آنچه خواهند!

پارسیگر

مزدك بامداد
01-19-2014, 02:01 PM
ولی اگر خودشان میخواهند با زبان آذری
گفت و گو کنند ما نتوانیم با زور آیشان را پارسیگو کنیم.
خود مردم آذربایجان باید برگزینند آنچه خواهند!
نه، آنها بخشی از مردم ایران هستند و همچنانکه یک مشهدی
با گزینش خود برای همه ی ایران چیزی را بر میگزیند، آذری
هم میتواند در همان چارچوب برای ایران که دارایی همگانی
مردم ایران است، گزینش نماید. وگرنه عرب های خوزستان هم
میگویند نفت ها از آن ماست که بختکی بر رویش نشسته ایم!

homayoun
01-19-2014, 02:13 PM
نه، آنها بخشی از مردم ایران هستند و همچنانکه یک مشهدی
با گزینش خود برای همه ی ایران چیزی را بر میگزیند، آذری
هم میتواند در همان چارچوب برای اریان که دارایی همگانی
مردم ایران است، گزینش نماید. وگرنه عرب های خوزستان هم
میگویند نفت ها از آن ماست که بختکی بر رویش نشسته ایم!

من گویم با زور نباید مردم آذریگو را پارسیگو کنیم.
تنها باید آگاه شوند سپس خودشان دست به کار شوند.
اگرنه میایند میگویند اینها زبان مادری مارا با زور گرفته اند
همه پارسان را باید کشت و ما سر جنگ داریم.

اگرنه همان کاری را کرده ایم که در ازبکستان شد.
هرکس پارسی میگفت باید پول پاژ میداد!
یا همانکاری که تازیان پس از تازش به ایران کردند.
با زور به جایی نمیرسیم. هاتا اگر گزینش درست در دستانمان باشد.

پارسیگر

Persepolis
01-19-2014, 04:35 PM
اول اینکه اینکه عده ای با مقاصد خاص سیاسی می گویند ترکها نمیتونند به زبان خودشان صحبت کنند فقط بهانه ای بیش نیست وگرنه در تمام ایران همینجوره اما بقیه هیچ دشمنی با فارس ها ندارند.سخن من اینه اگر کسی بخواهد با کسی دشمنی بکنه همیشه دنبال بهانه میگرده. ترک ها هم تا سن قبل مدرسه فقط به زبان ترکی صحبت می کنند و معمولن فارسی بلد نیستند دوم اینکه این منجر به فدرالیسم در حرف و تجزیه در عمل میشه! ما باید اول ایرانی باشیم بعد ترک کرد بلوچ و... پس اگر کسی کشورش را دوست داشته باشه هیچوقت به دنبال همچین بهانه ای نیست حتی مکاتبات میان دربار ایران و عثمانی در زمان صفویه، در حالی که هم صفویه و هم عثمانیها هر دو ترک بوده اند به زبان فارسی بوده و همچنین تمام مکاتبات و فرمانهای اداری در زمان همگی حکومتهای ترک زبان به زبان فارسی بوده، زبان ترکی هیچگاه در تاریخ ایران، زبان حکومتی یا اداری یا رسمی نبوده، حتی حکومتهای ترک در خارج از ایران (همچون هند و حکومتهای ازبک) هم از زبان فارسی به عنوان زبان اداری و حکومتی استفاده کرده اند .

شما یک شاعر باستانی یا قدیمی که با زبان ترکی در ایران بزرگ شعری گفته را نمی تونید پیدا کنید !
زبان فارسی زبان ملی ایران هست که در قانون اساسی هم آمده و هدف آن هم امکان برقراری تمامی قبایل ایران با یکدیگر، فارغ از تعلقات فرهنگی آنهاست.از انتقاداتی که پایه فکری و منطقی ندارد گریزانم

sonixax
01-19-2014, 06:04 PM
البته فدرالیسم به نظر من چیز بدی نیست و این داستان منجر شدنش به تجزیه فقط یک لولوی خیالی هستش که ازش ساختند. این همه کشور فدرال داریم که خیلیهاشون گرایشهای قومی و زبانی و فرهنگی مختلف دارند که نه تنها تجزیه نشدند بلکه بسیاری از اونها قدرتمند و درست و حسابی هم هستند.
آلمان ، آمریکا ، کانادا ، برزیل ، هند ، مالزی ، آرژانتین ، اتریش ، استرالیا ، روسیه ، سوئیس ، مکزیک ، امارت متحده عربی ، بلژیک و ...
حتا عراق با اون اوضاع داغونش در نتیجه فدرالیسم تجزیه نشد و اگر کرم ریختنهای جمهوری اسلامی و تقویت گروه های تندرو و تروریستی از طرف ایران نباشه خیلی زود میتونه به یک دموکراسی نوپا و کشور درست و حسابی تبدیل بشه به خصوص که کشور ثروتمندی هم هست.
به نظر من مخالفان فدرالیسم در مورد ایران باید دلیلی بسیار محکم تر از منجر شدن فدرالیسم به تجزیه کشور داشته باشند برای مخالفت باهاش.

مزدك بامداد
01-19-2014, 06:29 PM
البته فدرالیسم به نظر من چیز بدی نیست و این داستان منجر شدنش به تجزیه فقط یک لولوی خیالی هستش که ازش ساختند. این همه کشور فدرال داریم که خیلیهاشون گرایشهای قومی و زبانی و فرهنگی مختلف دارند که نه تنها تجزیه نشدند بلکه بسیاری از اونها قدرتمند و درست و حسابی هم هستند.
آلمان ، آمریکا ، کانادا ، برزیل ، هند ، مالزی ، آرژانتین ، اتریش ، استرالیا ، روسیه ، سوئیس ، مکزیک ، امارت متحده عربی ، بلژیک و ...
حتا عراق با اون اوضاع داغونش در نتیجه فدرالیسم تجزیه نشد و اگر کرم ریختنهای جمهوری اسلامی و تقویت گروه های تندرو و تروریستی از طرف ایران نباشه خیلی زود میتونه به یک دموکراسی نوپا و کشور درست و حسابی تبدیل بشه به خصوص که کشور ثروتمندی هم هست.
به نظر من مخالفان فدرالیسم در مورد ایران باید دلیلی بسیار محکم تر از منجر شدن فدرالیسم به تجزیه کشور داشته باشند برای مخالفت باهاش.
روند فرگشتیک تاریخی همواره از پراکنده به یکپارچه است. استان های
آمرریکا نخست پراکنده بودند و سپس با هم یکی شدند و استان های
دیگری یکی یکی بدان پیوستند.
اکنون هتّا اروپا هم کم کم دارد به هم میپوندد. تنها آن جاهایی که دچار
شکست و نداری هستند، از یکپارچگی بسوی پراکندگی میروند، مانند
یوگسلاوی و شوروی پیشین، به وارونه،تا زمانی که سرایداشت شکوفا
و کشور پولدار است، هیچکس خواهان جدایی نیست.
پس اگر کشوری که اکنون یکپارچه است، بسوی فدرالیسم برود، در تراز
فرگشتیک به پایین فرو افتاده است.
---
از آنجا که سرایداشت ایران وابسته به نفت و دلارهای نفتی در دست
دولت آژگاهی است، ، همواره آژگاه‌گرایی (سنترالیسم) در ایران چربیده.
برای همین یک چیز شگفت آور پدید آمده و آن اینکه کسانی که برای
نمونه خواهان خودگرانی کردستان یا سیستان و آذرپادگان هستند،
چیزی هم از درآمد نفت برای گرداندن کشور خودگردان(!) خود،
بهره در خواست میکنند. تنها عرب های خوزستان هستند که با
آگاهی از اینکه نفت زیر پایشان هست، جدایی ١۰۰% از ایران
را درمیخواهند!

پارسیگر

Persepolis
01-19-2014, 06:56 PM

درود..

اول اینکه فدرالیسم برای کشورهایی که از هم جدا شده بودند و به هم الحاق میشوند مناسبند مثل کشور آلمان

دوم عراق که در عمل تجریه شده به سه قسمت کرد؛ شیعه و سنی

سوم اینکه اگر فدرالیسم چیز خوبیست چرا بریتانیا با سیستم فدرالیسم اداره نمی‌شود؟

چهارم باید توجه داشت فرهنگ مردم اروپا و بطور مثال سوئیس خیلی خیلی (برو بالای 100 سال) جلوتر از فرهنگ مردم خاورمیانه هستند، پس هیچگونه جای مقایسه ا‌‌ی وجود ندارد!

پنجم برای کشوری باستانی و بزرگی مثل ایران فدرالیسم حالت خوبی نیست

امروز که کردهای عراق به دنبال سرنگونی صدام بیش از پیش خودمختاری دارند و بسیاری از آنها اندیشه کردستان بزرگ و مستقل را در سر می پرورانند و هرروز در آذربایجان شاهد پخش شبنامه های پان ترکیستی با تکیه بر زبان مشترک ملت مشترک از سوی پان ترکیستهای آذربایجان تازه استقلال یافته ایم که با منسوخ شدن معاهده ترکمنچای قانونن بخشی از ایران است و عربها مدعی سه جزیره ایرانی اند و جنبش جوانان عرب، استقلال خوزستان را به عنوان جمهوری عرب پیگیر است، آیا فدرالیسم هدفی جز زمینه سازی برای تجزیه ایران می تواند داشته باشد؟!!

sonixax
01-19-2014, 07:23 PM
اول اینکه فدرالیسم برای کشورهایی که از هم جدا شده بودند و به هم الحاق میشوند مناسبند مثل کشور آلمان

هند ، برزیل ، آمریکا ، کانادا ، بلژیک و حتا روسیه که فقط از هم پاشید و هرگز دوباره به هم نچسبید ... مثالهای نقض ادعای شما هستند.

دوم عراق که در عمل تجریه شده به سه قسمت کرد؛ شیعه و سنی

این طور بخواهیم استدلال کنیم ایران هم 30-40 سالی هست که تجزیه شده!!!

سوم اینکه اگر فدرالیسم چیز خوبیست چرا بریتانیا با سیستم فدرالیسم اداره نمی‌شود؟

حالا چون بریتانیا فدرال نیست فدرالیسم بد است ؟! خوب به جایش آمریکا فدرال است!! این که نشد دلیل !!!

چهارم باید توجه داشت فرهنگ مردم اروپا و بطور مثال سوئیس خیلی خیلی (برو بالای 100 سال) جلوتر از فرهنگ مردم خاورمیانه هستند، پس هیچگونه جای مقایسه ا‌‌ی وجود ندارد!

برتری فرهنگی به تنهایی کافی نیست که بگوییم فلان چیز برای فلان مردم بد است! فرهنگ مردم ایران در هر زمینه ای حتا رانندگی هم پایین و عقب مانده تر از اروپاست پس باید بگوییم چون مردم ایران فرهنگ رانندگی ندارند باید با شتر بروند این طرف و آن طرف ؟ یا اینکه بیاییم و در این زمینه فرهنگ سازی کنیم ؟

پنجم برای کشوری باستانی و بزرگی مثل ایران فدرالیسم حالت خوبی نیست

چرا خوب نیست ؟

امروز که کردهای عراق به دنبال سرنگونی صدام بیش از پیش خودمختاری دارند و بسیاری از آنها اندیشه کردستان بزرگ و مستقل را در سر می پرورانند و هرروز در آذربایجان شاهد پخش شبنامه های پان ترکیستی با تکیه بر زبان مشترک ملت مشترک از سوی پان ترکیستهای آذربایجان تازه استقلال یافته ایم که با منسوخ شدن معاهده ترکمنچای قانونن بخشی از ایران است و عربها مدعی سه جزیره ایرانی اند و جنبش جوانان عرب، استقلال خوزستان را به عنوان جمهوری عرب پیگیر است، آیا فدرالیسم هدفی جز زمینه سازی برای تجزیه ایران می تواند داشته باشد؟!!

تا قبل از جمهوری اسلامی نه اعراب جرات دستدرازی به خاک ایران را داشتند و نه ترکها در پی جدایی! تمام مانور پانترکها و اعراب و کردها هم بر روی عدم به رسمیت شناختن فرهنگ ، تاریخچه و آزادیهای شهروندی و تقسیم نا عادلانه ثروت و حتا به تاراج بردن ثروت مناطق خودشون از طرف حکومت مرکزی هستش - یعنی اگر اینها نبود و شرایط در اون بخشها رو به راه بود و سر و سامان داشت تمام این تلاشها و تبلیغات به خودی خود پوچ میشدند . بنگرید به استانها و شهرهای نفت خیز ایران از همه در به داغون تر هستند و هنوز بعد از این همه سال بازسازی نشده اند پس طبیعیست که مشتی عرب جدایی طلب بیایند ادعا کنند تمام ثروت این سرزمین دارد در جای دیگری خرج میشود و کوچکترین بخشی از آن خرج همین سرزمینها و مردمانشان نمیشود. نتیجه این میشه که به راحتی میشه اقوام عرب ایرانی رو تحت تاثیر قرار داد و تحریکشون کرد.

چیزی که روشنه اینه که اگر وضع به همین منوال پیش بره نهایتن مردمان سرزمینهای نامبرده شورش کرده و از ایران جدا میشوند چه ایران فدرال بشود چه نشود و فدرالیسم در این زمینه کوچکترین ربطی به تجزیه احتمالی ایران ندارد دلیل اینکه حرف گروه های جدایی طلب خوانده میشود و روز به روز به طرفدارانشون اضافه میشه همین قدرت و حکومت مرکزیه که کوچکترین رسیدگی به وضعیت اونها نمیکنه و سرنوشتشون اصلن براش مهم نیست به خصوص کردها. سوای اینها این تمرکز قدرت باعث کثافت کاری وتخریب در جایی که قدرت درش متمرکز هست هم شده! بنگرید به تهران که تمام ثروت کشور در آن دارد به باد فنا میرود و شاید در بزک کردنش حکومت موفق عمل کرده باشه ولی در زیرساخت و شالوده اصلی به معنای واقعی کلمه گند زده.

در آخر راستش پاسخ جناب مزدک از نظر من کافی و قانع کننده بود ولی پاسخ شما رو فقط مخالفت اون هم بدون دلیل میبینم! خیلی ممنون میشم که برای این مخالفتها دلیل هم بیاورید.

Persepolis
01-19-2014, 08:01 PM
درود بر شما دوست نازنین اینجا اگر صحبتی شد بخاطر این بود که فدرالیسم و خطرهایش برای ایران رو گفته باشم و البته مطمئنم که خیلی از دوستان اطلاع داشته اند و من فکر میکنم در پاسخ قبلی خودم تمام جواب این سوالات شما را داده ام!! و فقط سوال آخر شما باقی می ماند..

در آخر راستش پاسخ جناب مزدک از نظر من کافی و قانع کننده بود ولی پاسخ شما رو فقط مخالفت اون هم بدون دلیل میبینم! خیلی ممنون میشم که برای این مخالفتها دلیل هم بیاورید. من از دوست خوبمون جناب مزدک تشکر میکنم و پاسخ کامل و مقبولانه ای دادند و من در حال تایپ پاسخ بودم و ارسالی از ایشون را ندیده بودم و بعد از ارسال پستم بو که ارسال ایشان را دیدم وگرنه بله جواب این دوستمون کامل و زیبا بود و منظوری نداشتم و امیدوارم از دست من ناراحت نشده باشید چون هنوز با محیط اینجا و ابزار فروم زیاد آشنایی ندارم.

homayoun
01-19-2014, 08:10 PM
پست تنها برای آگاهی

این طور بخواهیم استدلال کنیم ایران هم 30-40 سالی هست که تجزیه شده!!!
در عراق کردستان کشوری دیگر برای خودش شده. یک تازی که به کردستان میخواهد برود باید یک کس به نام معرف
داشته باشد . پس میشه گفت برای خودش کشوری شده. در ترکیه و ایران و عراق و سوریه تنها کردهای عراق
پیروز شدند.

پیرامون روسیه

اینجا هم این داستان ها زیاد است.
مردم اسلاو روسیه یا روس هاییکه نژاد فنلاندی دارند(در st.p )
بسیار را تاتارها و باشکیر ها دشمنی دارند.
از آذربایجانی ها و ارمنی ها هم بد میگویند با تاجیک ها
مانند افغانیها در ایران.
باور نکنید که اینجا هم مردم همدلی دارند. سایه هم با تیر میزنند.
مسکو شهر تخمیههه... زیباست ولی فرهنگ مردمش خوب نیست.
مردمش با بیگانه ها خوب نیستند. کسی را نشناسند پاسخ درود او را هم بزور میدهند.
دختراشم همینگونه....
اگر خواستید به روسیه بیایید برای زندگی بروید پیترزبورگ!
از آنجا که اینجا به کارگر خوب پول میدهند تاجیک و افغان و تاتار و... ریخته مسکو
پوزیسیون مسکو مانند این نوشتار من درهم و برهم است...

پارسیگر

sonixax
01-19-2014, 08:55 PM
در عراق کردستان کشوری دیگر برای خودش شده. یک تازی که به کردستان میخواهد برود باید یک کس به نام معرف
داشته باشد .

در کردستان ایران هم تقریبن وضع به همین منوال است و در مناطق ترک نشین هم اگر پارسی صحبت کنید طرف سرش را کج میکند میرود درست مثل اینکه بروید در هلند و آلمانی صحبت کنید!!! درسته که مرزی نیست و هلندی ها هم میفهمند چی میگید ولی اصلن تحویلتون نمیگیرند.
وقتی صحبت از تجزیه میشه یعنی جدایی کامل بخشی از کشور و استقلال و شناختش توسط جامعه جهانی به عنوان کشوری نو که هیچ کدام از کردهای ایرانی دنبال چنین چیزی نیستند . حتا رادیکال ترینهاشون دنبال کنفدرالیسم هستند و نه جدایی و تجزیه.
البته داستان اعراب و پانترکها متفاوته و اونها به شکل علنی دنبال تجزیه کشور و چسباندن زمینهایش به یک کشور بدون شناسنامه ی دیگر هستند.

باور نکنید که اینجا هم مردم همدلی دارند. سایه هم با تیر میزنند.
ولی کشور تجزیه نشده!!!! و این خودش اثباتی هست بر درستی سخن من که اختلافات فرقه ای و قومی در یک کشور فدرال لزومن به تجزیه منجر نمیشه.

اگر خواستید به روسیه بیایید برای زندگی بروید پیترزبورگ!
از آنجا که اینجا به کارگر خوب پول میدهند تاجیک و افغان و تاتار و... ریخته مسکو
پوزیسیون مسکو مانند این نوشتار من درهم و برهم است...

اروپای شنگن را ول کنیم بیاییم روسیه ؟!
همین بلاد شنگنش به اندازه کافی از نظر قوانین و رفتار با بیگانه به اندازه کافی اوضاعش خراب هست چه برسد به روسیه!!!

homayoun
01-19-2014, 09:15 PM
درست مثل اینکه بروید در هلند و آلمانی صحبت کنید!!! درسته که مرزی نیست و هلندی ها هم میفهمند چی میگید ولی اصلن تحویلتون نمیگیرند.

مگر آلمانی ها چشان است؟ خیلی هم از هلند سرتره!
یه پرسش :هلندی ها از آلمانی ها هم گنده ترند؟

من هلندی گوش میکنم یکم درمیابم.

به گمانم همه ch ها را خ میگویند.
خیلی جاها هم sch را s میگویند و مینویسند.
مانند slecht ...

sonixax
01-19-2014, 09:42 PM
مگر آلمانی ها چشان است؟ خیلی هم از هلند سرتره!
یه پرسش :هلندی ها از آلمانی ها هم گنده ترند؟

آلمانی ها چیزیشان نیست اینها این طوری هستند استدلال میکنند که اینجا فرانسه ، آلمان ، هلند و ... هست و باید به زبان ما حرف بزنی وگرنه برو گم شو پی کارت و تنها در صورتی تحویلت میگیرند که مثلن تور لیدرت باشند یا مشتری خارجیشون باشی. درست مثل همین در مناطق ترکنشین ایران هم هست.
نه بابا همش شایعه هستش :دی
ولی خیلی خیلی زنان زیبایی دارند و البته شیرین عقل ! یک دختره ی شیرین عقلی بود به نام جسیکا که آمده بود اینجا هلندی بود و در ارتش خدمت میکرد من یک آشنایی مختصری باهاش داشتم خُل خُل بود طفلی ولی خیلی داف بود :e00e:

homayoun
01-19-2014, 10:13 PM
ولی خیلی خیلی زنان زیبایی دارند و البته شیرین عقل

من از بلوندها خوشم نمیاد.
اینجا هم با دوستام بلوندهارو میآفندیم!هاها!
زنان اکراین و لهستان بهترند از آلمان...آلمانیها مردان زیبا دارند
روس ها زنان زیبا.

پیرامون زبان نگفتی

پارسیگر

sonixax
01-19-2014, 10:46 PM
من از بلوندها خوشم نمیاد.
اینجا هم با دوستام بلوندهارو میآفندیم[١]!هاها!
زنان اکراین و لهستان بهترند از آلمان...آلمانیها مردان زیبا دارند
روس ها زنان زیبا.

فکر کردی برای چی میگند بلوندها خنگند ؟ :))

Mehrbod
01-19-2014, 10:49 PM

+ مزدك بامداد

ولی میپذیرید که شیوه‌یِ سرایگردانیِ سوئیس از ١٠٠% آژگاهیک کارآمدتر است؟

پارسیگر

مزدك بامداد
01-20-2014, 12:10 AM
+ @مزدك بامداد (http://www.daftarche.com/member.php?u=43)

پارسیگرسویس اکنون سالهاست که یک کشور فربودین نیست که
ب.ن. با کشاورزی و ساختاوری و کار خودشان، دارای
سرایداشتی باشد یا نه، آنجا یک بانک گنده ی جهانی
است وسران بانکها هم دست در دست هم سویس
را میگردانند، گرچه در نما و در پدید، کشوری فدرال
است. درست مانند آمریکا که فدرالیسم دیگر اکنون
یک تئاتر بیش نیست که پلیس این استان نمیتواند
کسی را در آن یکی استان بازداشت کند ولی سیاست
و سرایداشت، بگونه ی آژگاهی در دست سرمایه داران
است که گاهی سگ زرد و گاهی هم شغال فرمانرواست.

Persepolis
01-20-2014, 12:59 AM
+ @مزدك بامداد (http://www.daftarche.com/member.php?u=43)

پارسیگر

در ابتدا لازم به ذکر هست زبان مادری خودم فارسی نیست و اصلن به این جور چیزا اهمیتی نمیدم چون ایران ملاکه و نمیدونم چرا وقتی اسم پارس میاد همه میروند سراغ زبان فارسی!

فارس یعنی پارس یعنی ایران یعنی تمدن چندین هزار ساله اجداد و نیاکانمان و اتفاقن کم نداریم از میهن دوستان و باستانگرایان ایران بزرگ که از همین تبریز بوده اند مثل ستار خان، باقر خان، کسروی، میرزا فتحعلی آخوندزاده، طالبوف، میرزا آقا تبریزی و ...

اما در مورد سوالتون اگر درباره ایران باشه صبر کنید 200 سال دیگر شاید بتوان جواب منطقی بهش داد.. جدی میگم
نظام فدرال سوئیس نظامی کاملن اداری سیاسی است منتها نکته اساسی در آن این است که بر خلاف سایر نظامهای فدرال جایگاه اجتماعی در آن بسیار قابل اهمیت است مثلن در سوئیس 4 گروه زبانی آلمانی،فرانسه،ایتالیایی و رومانش(ساکن در مناطق آلمانی و ایتالیایی) در مناطق مشخص وتعریف شده وغیر قابل تغییر ساکن هستند، مذاهب هر منطقه کاملن مشخص است آزادی عمل هر استان بر اسال قانون کنفدراسیون مشخص شده است و هر استان تابع قوانین داخلی فدرال که متناقض با قوانین برن و کنفدراسیون نباشد هم است تصمیمات کشوری الزاما در برن اتخاذ می شود قوانین قضایی، روابط خارجه، پلیس، امور خارجی ها و پناهندگان، ارتش و .... تمامن کشوری است. اما رای همه مردم کشور در آن دخیل است. در سوئیس 70% جمعیت و استانها آلمانی زبان هستند و فقط یک استان ایتالیایی زبان است رومانشها اصلن استان ندارند. همینطور پروتستانها اکثرا در استانهای فرانسه زبان ساکن هستند.

حالا مقایسه کنید مثلن آذربایجان که هم کرد داره هم ترک.. خوزستان هم عرب داره هم بختیاری هم لر هم دزفولی هم شوشتری!! کرمانشاه و کردستان و قزوین و...با همین آمیختگی زبانی سروکار دارند تازه این فقط بر اساس زبان بوده حالا حساب کن اگر شیعه سنی هم بخواهیم تفکیک کنیم عجب شیر تو شیری خواهد شد!

مزدك بامداد
01-20-2014, 01:12 AM
اگر شیعه سنی هم بخواهیم تفکیک کنیم عجب شیر تو شیری خواهد شد!
همان خواهد شد که در زمان خودگردان و ناوابسته شدن هندوستان روی داد.
میلیونها هندو از پاکستان باختری و خاوری ( که دیرتر بنگالادش شد) به
هندوستان (نوین ) و میلیونها تن مسلمان هم از هندوستان نوین به پاکستان
کوچیدند یا گریختند یا رانده شدند و با اینکه نژاد هردو ی این گروه ها کمابیش
یکی بود، اکنون دشمن خونی و بخشایش ناپذیر همدیگرند و کم مانده بود که
هتّا همدیگر را اتمیزه نمایند!

پارسیگر

sonixax
01-20-2014, 03:51 AM
حالا حساب کن اگر شیعه سنی هم بخواهیم تفکیک کنیم عجب شیر تو شیری خواهد شد!

چه کسی گفته در یک نظام فدرال تقسیمات کشوری و ایالتها بر اساس قومیتها و مذاهب قراره صورت بگیره ؟!
نمونه های موفق کشورهای فدرال بسیار بیشتر از آنیست که بخواهیم اینطوری به فدرالیسم ایراد بگیریم .

Theodor Herzl
01-20-2014, 03:53 AM
فدرالیسم توی ایران جواب نمیده! تمام این تازی‌ها و کشور‌های غربی و حتی اسرائیل به دنبال تجزیه ایران هستند ، همین اول شل بگیریم با پول‌های نجومی که خرج میکنند راه برای تجزیه باز می‌شه!

homayoun
01-20-2014, 09:29 AM
حتی اسرائیل به دنبال تجزیه ایران هستند

اسرائیل به درستی با ایران دشمن است! بزرگترین دشمن
پس از تازی ها با ایران دشمن هستند.
به نگر من از روی نامردیست. تازی ها چند هزار سال پیش
هرچی یهودی بود کشتند و بیرون کردند. امروزه اسراییل با عربستان دوست
و با ایران دشمن شده. پیش از جمهوری اسلامی هم دشمن بوده.
آخه چرا؟

پارسیگر

homayoun
01-20-2014, 09:33 AM
فدرالیسم توی ایران جواب نمیده! تمام این تازی‌ها

درسته پاسخ نمیده!
هیچی بهتر از همین جمهوری اسلامی نیست. تنها باید بگذارند درست کار کند.

در اسرائیل هم کردها یه گروه جدا هستند مانند ایران
درست است؟
با تازی ها هم سر جنگ هست گاهی
چون بسیاری از یهودیان تازی هستند

مزدك بامداد
01-20-2014, 09:47 AM
اسرائیل به درستی با ایران دشمن است
نه، اسرائیل با "جمهوری اسلامی ایران" ( اسلامیست ها) دشمن است
وگرنه در زمان شاه، پیوند دوستانه ای با ایران و ایرانیان داشت.
از سوی دیگر، اینکه براستی اسرائیل در پی از هم پاشیدگی مرز ایران
باشد هم گمان درستی نیست. گرچه اسرائیل شاید خواهان دردسر برای
اسلامیست های رژیم باشد ولی میداند که ایران دور و عرب نزدیک
است و سلفیستهای عرب بارها و بارها از ایرانی های شیعه خرترند.

Persepolis
01-20-2014, 10:00 AM
هیچی بهتر از همین جمهوری اسلامی نیست. تنها باید بگذارند درست کار کند.حکومت جمهوری اسلامی خلافت اسلامی هست ایرانی نیست. احمد کسروی گفته بود ما یک حکومت به آخوندها بدهکاریم!

یه نفر
01-20-2014, 02:06 PM
کسروی آدم محققی بود ولی خیلی احمق بود... کلا شعر و ور زیاد گفته!!
مردَک گفته: این کسانیکه تمبر یادگاری جمع میکنند، ابله و احمق هستند! آخه یکی نیست بگه احمق تویی که ذوق هنری نداری ی ی ی ی ی ی :-(((

Theodor Herzl
01-20-2014, 02:22 PM
هر کشوری بر اساس منافع خود در بازی سیاست جهانی‌ تلاش می‌کند! اسرائیل هم به همینگونه! اکنون دشمنی با اسرائیل به سود ایران نیست و یک رابطه خوب با اسرائیل خیلی‌ خوب است! اگر روزی دشمنی با اسرائیل به سود ایران بود باید در این قضیه درنگ نکند! وقتی‌ هم ما از اسرائیل دفاع می‌کنیم از اسرائیل به عنوان یک idea دفاع می‌کنیم ، یعنی‌ اینکه اسرائیل حق وجود و زندگی‌ دارد و وجودش لازم است ولی‌ مثل هر کشوری دولت‌ها در آن می‌‌آیند و میروند! مثلا دولت حزب کارگر در زمان شاه بهترین روابط رو با ایران داشت و شیمون پرس خود ۱۰‌ها بار به ایران سفر کرده بود! ولی‌ وقتی‌ منخم بگین نخست وزیر شد از حزب لیکود اسرائیل سیاست خود را به سقوط شاه و تضعیف ایران تغییر داد! و نقش اساسی‌ در اومدن این آخوندا داشت! دولت‌های نتانیهو و شارون نیز به دنبال تجزیه ایران بودند به عنوان یک راه شکست جمهوری اسلامی! ولی‌ حزب کارگر همیشه مخالفت شدید کرده و گفته که ایرانی‌‌ها دشمن ایدئولوژیک ما نیستند ولی‌ عربها دشمن ایدئولوژیک هستند ، پس بهتر است اسرائیل با ایران بهترین روابط را داشته باشد که در زمان شاه زیر نظر سوسیالیست‌های اسرائیلی نیز اینگونه بود!

من خودم به شخص فکر می‌کنم کرد‌ها حق کشور مستقل داشتن را دارند ، کرد‌ها تنها قوم پراکنده‌ای در خاورمیانه هستند که کشور ندارند! من که از استقلال یهود و داشتن کشور حمایت می‌کنم در principle نمیتوانم از حق کرد‌ها حمایت نکنم! بقیه استقلال طلب‌ها مثل پان ترک‌ها مزدور بیگانه هستند! البته همین الان هم هیچ حزب کرد ایرانی‌ خواهان استقلال نیست به صورت رسمی‌ ولی‌ خوب به آنها بپرسید که آیا از استقلال بدتان می‌‌آید نه نخواهند گفت!

Theodor Herzl
01-20-2014, 02:33 PM
هیچی بهتر از همین جمهوری اسلامی نیست. تنها باید بگذارند درست کار کند.جمهوری اسلامی هم همچین منافع ایران رو حفظ نکرده! سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای مازندران در زمان شاه شده ۱۳% الان یا اینکه سال‌ها هست قطری‌ها از منابع مشترک گازی در حال استخراج گاز هستند و ایران هیچی‌

مزدك بامداد
01-20-2014, 03:21 PM
کسروی آدم محققی بود ولی خیلی احمق بود... کلا شعر و ور زیاد گفته!!
مردَک گفته: این کسانیکه تمبر یادگاری جمع میکنند، ابله و احمق هستند! آخه یکی نیست بگه احمق تویی که ذوق هنری نداری ی ی ی ی ی ی :-(((
این سخنان از ناآگاهی و کم هوشی خود شماست!

homayoun
01-20-2014, 03:33 PM
جمهوری اسلامی هم همچین منافع ایران رو حفظ نکرده! سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای مازندران در زمان شاه شده ۱۳% الان یا اینکه سال‌ها هست قطری‌ها از منابع مشترک گازی در حال استخراج گاز هستند و ایران هیچی‌

این که چیزی نیست. من میگویم خود جمهوری مردم سالاری برای ایران خوب است
70% همانگونه که آقای خمینی گفت. با آپ و الکتریسیته و رایگان! که به نگرم تا اندازه ای رایگان
خوب است و پس از آن گران! مانند کشور ترکمنستان.
نون اینکه ایران نمیتوانید گاز برداشت کند از ناکار آمدی جمهوری نیست.
شاید از ناکارآمدیهای دولت های پیشین باشد!
اگرنه من پادشاهی و اینها را نمیپذیرم.

من خودم به شخص فکر می‌کنم کرد‌ها حق کشور مستقل داشتن را دارند ، کرد‌ها تنها قوم پراکنده‌ای در خاورمیانه هستند که کشور ندارند! من که از استقلال یهود و داشتن کشور حمایت می‌کنم در principle نمیتوانم از حق کرد‌ها حمایت نکنم! بقیه استقلال طلب‌ها مثل پان ترک‌ها مزدور بیگانه هستند! البته همین الان هم هیچ حزب کرد ایرانی‌ خواهان استقلال نیست به صورت رسمی‌ ولی‌ خوب به آنها بپرسید که آیا از استقلال بدتان می‌‌آید نه نخواهند گفت!

نه دیگه! خودت میگی و پاسخ خودت هم میگی! کردها از نژاد دیگری نیستند که
کشوری ناوابسته برای خود بخواهند. به نگر من نژاد ایرانی بیشتر در همین کردها و آذری ها
و گیلکی هاست . نون این ها بخواهند کشور دیگری داشته باشند؟
همانگونه که مزدک گفت کشور ها دارند کمتر و با هم یکی میشوند.
به نگر من باور پان ایرانیسم ها پیرامون پهناوری ایران درست است.
ارمنستان و آذربایجان و تاجیکستان و .... برای ایران باید باشد.
که گمان نمیکنم به این زودی به سوی ایران بیایند.
ایران تازه داره پامیگیره!

حکومت جمهوری اسلامی خلافت اسلامی هست ایرانی نیست.

چرت و پرت! هر کسی سرکار بیاید سیاست خودش را دارد!
من به این گفته باور ندارم!

نه، اسرائیل با "جمهوری اسلامی ایران" ( اسلامیست ها) دشمن است
وگرنه در زمان شاه، پیوند دوستانه ای با ایران و ایرانیان داشت.

ولی هرچه میکند درپایان به زیان مردم ایران هم هست! نیست؟

راستی! به نگرتان شیوه نوشتن من ساده و همیچنین پارسی نیست؟
نگرتان پیرامون شیوه نوشتاری من چیست؟

پارسیگر

sonixax
01-20-2014, 04:21 PM
من خودم به شخص فکر می‌کنم کرد‌ها حق کشور مستقل داشتن را دارند ، کرد‌ها تنها قوم پراکنده‌ای در خاورمیانه هستند که کشور ندارند!

استقلال به بهای تجزیه چند کشور دیگر ؟
داستان اسرائیل متفاوت است در قبال تاسیس اسرائیل هیچ کشوری تجزیه نشد.
بعد فکرش رو بکنید کشوری که از تجزیه چند کشور دیگه بوجود بیاد و در این مورد به خصوص در محاصره کامل زمینی ، هوایی ، دریایی اون کشورها قرار میگیره و از اونجایی که با تجزیه شون بوجود آمده خودتون حساب کنید کار به کجاها خواهد کشید .

sonixax
01-20-2014, 04:31 PM
70% همانگونه که آقای خمینی گفت. با آپ و الکتریسیته و رایگان! که به نگرم تا اندازه ای رایگان
خوب است و پس از آن گران! مانند کشور ترکمنستان.
نظرتون چیه مثل سوئیس که درش قراره رفراندوم سر یک قانون جدید برگزار بشه ماهی 2500 دلار هم پول به هر شهروند داد ؟
آب و الکتریسیته و سیستم حمل و نقل شهری رایگان وعده ای هستش که فقط به درد شیره مالیدن سر عوام میخوره و پیاده سازیش اون هم به بهترین شکل ممکن نزدیک به غیر ممکن هستش. حتا اگر هزینه هاش از راه مالیتهایی که از شهروندان گرفته میشه یا درآمدهای کشور تامین بشه باز هم اسمش رایگان نمیشه. همین الانش و در جمهوری اسلامی آب و برق و وسایل حمل و نقل عمومی در ایران از هر کشور همسطح و یا برتر از ایران خیلی خیلی ارزون تره.
یک بلیط اتوبوس یک طرفه و یک مسیره در آلمان 3 یورو قیمت داره و سالی 5 سنت به قیمتش اضافه میشه در شرایطی که کف دستمزد در آلمان 7.5 یورو در هر ساعت هست . یعنی در قبال هر ساعت کار برای قشر کم درآمد میتونید دو تا بلیط اتوبوس بخرید. با دستمزد یک ساعت کار در ایران میتونید تاکسی سوار شید :)))
همین که ایران از این وضع فلاکت بار بیاد بیرون و به جز تروریستها با هیچ بنی بشری دشمنی نداشته باشه و یک دستی به سر رو روی اقتصادش و زیرساختهای اقتصادی و حمل و نقلش کشیده بشه باید کلاهمون رو بندازیم هوا و کلی خوشحال باشیم. اینکه از ایران سوئیس بسازیم دست کم یک بازه زمانی 100 ساله رو میطلبه که از نظر فرهنگی تمام این هزاران سال بیفرهنگی که بخش بزرگیش در 30 سال اخیر بوجود آمده را درست کنیم.
از نظر تکنولوژیکی و امکانات رفاهی و ... 10-20 ساله میشه از کشور سوئیس ساخت! ولی از نظر فرهنگی خیلی کار میبره.

Theodor Herzl
01-20-2014, 04:34 PM
استقلال به بهای تجزیه چند کشور دیگر ؟why not? اکثریت کرد‌ها انسان‌های سکولاری هستند و کشور آینده کردستان بسیار برای مردم کرد خوب خواهد بود خصوصاً با نفتی‌ که در اربیل هست!

داستان اسرائیل متفاوت است در قبال تاسیس اسرائیل هیچ کشوری تجزیه نشد.اسرائیل هم بخشی از تجزیه شدن امپراتوری عثمانی بود دیگه! البته همون زمان که عثمانی تجزیه شد بهترین زمان برای تشکیل کشور کردستان بود که فکر کنم جمهوری مهاباد هم همون زمان‌ها تشکیل شد به وسیلهٔ قاضی محمد!

بعد فکرش رو بکنید کشوری که از تجزیه چند کشور دیگه بوجود بیاد و در این مورد به خصوص در محاصره کامل زمینی ، هوایی ، دریایی اون کشورها قرار میگیره و از اونجایی که با تجزیه شون بوجود آمده خودتون حساب کنید کار به کجاها خواهد کشید .
اسرائیل هم همسایگانی داره که از اون بدشون میاد ولی‌ ۶۵ سال هست هر روز قدرتمند تر می‌شه! کشور کردستان هم میتونه هر روز قوی تر بشه!

Theodor Herzl
01-20-2014, 04:42 PM
جمهوری مهاباد - WiKi (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C_%D9%85%D9%87% D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AF)

sonixax
01-20-2014, 05:05 PM
why not? اکثریت کرد‌ها انسان‌های سکولاری هستند و کشور آینده کردستان بسیار برای مردم کرد خوب خواهد بود خصوصاً با نفتی‌ که در اربیل هست!

اتفاقن اکثریت کردها انسانهایی هستند که دخترشون رو میبرند توی جنگل به خاطر اینکه به یه پسر دیگه خندیده با گلوله میزنند میکشند!!! یا چون رفته با یه پسر مسلمانِ شیعه دوست شده بلوک سیمانی رو خرد میکنند توی سرش یا اگر نوه دختریشون آدامس بجوه و اونها خیلی بافرهنگ و متمدن باشند بهش میگند مگه عَن گوشه لپته!!! کرد ندیدی شما - به این چهار تا حزب و اکتیویتیست هاشون نگاه نکنید فرهنگ غالب بر اکثریت کردها چنین فرهنگیه به خصوص کردهای عراق و ترکیه که یا زیر دست صدام پوستشون کنده شده یا زیر دست ترکها که حتا حق شهروندی ترکیه رو هم بهشون نمیداده و هنوز هم نمیده یا اگر بده به زور میده! کردهای ایران ولی داستانشون فرق داره و اکثرن متمدن و آدم حسابی هستند که همینها دنبال تجزیه هیچ کشوری نیستند و فقط دنبال حق و حقوق شهروندی هستند چون اونقدری عقلشون میرسه که کردستانی که از تجزیه این کشورها بوجود بیاد چه بلایی سرش میاد.
شما خودت حاضر نیستی اسرائیل زمینهایی که مال خودش نیست!!! و همه ی کره ی زمین + خودتون میدونند به شکل غیر قانونی اونها رو گرفته رو اسرائیل ترک کنه و میگید اسرائیل حق داره برای دفاع از خودش هر کاری بکنه بعد دارید از تجزیه چند تا کشورِ دیگه حرف میزنید اون هم بدون قائل شدن حق دفاع برای اون کشورها ؟!

تشکیل کشور کردستان یعنی تجزیه ایران ، تجزیه عراق ، تجزیه سوریه ، تجزیه ترکیه و حتا بخش هایی از ارمنستان و ... همون ترکیه اش به تنهایی کافیه که آمریکا جلوی تشکیل چنین کشوری رو بگیره. که اتفاقن بیشتر از همه خاکش رو از دست میده.

اسرائیل هم بخشی از تجزیه شدن امپراتوری عثمانی بود دیگه! البته همون زمان که عثمانی تجزیه شد بهترین زمان برای تشکیل کشور کردستان بود که فکر کنم جمهوری مهاباد هم همون زمان‌ها تشکیل شد به وسیلهٔ قاضی محمد!

امپراطوری عثمانی در جنگ جهانی شکست خورد ، از هم فرو پاشید بعدش کشورهای پیروز اومدند و زمینهاش رو برداشتند و باقی داستان!!! نه اینکه کسی بیاد به خاطر تشکیل اسرائیل تجزیش کنه . این دو تا با هم فرق داره .

اسرائیل هم همسایگانی داره که از اون بدشون میاد ولی‌ ۶۵ سال هست هر روز قدرتمند تر می‌شه! کشور کردستان هم میتونه هر روز قوی تر بشه!

اسرائیل همسایه ی دشمن داره! در محاصره ی دشمن نیست . تنها یک لحظه فکر کنید دور تا دور اسرائیل رو کشورهای دشمن گرفته بودند بدون کوچکترین راه بین المللی و همه این کشورها هم آسمان و زمینشون رو روی هر کسی و هر چیزی که میخواست به اسرائیل بره میبستند! همون در نطفه خفه میشد و از بین میرفت. سوای اینها همین الانش اگر آمریکا دست از ساپورت اسرائیل برداره همسایگانش درسته درسته میخورنش چون اسرائیل نه از نظر منابع انسانی ، نه مالی که لازمه ی تغذیه ارتش و نیروهای نظامیه کشوری نیست که بتونه تنهایی از پس این همه عربِ روی نفت خوابیده بر بیاد.

http://www.daftarche.com/images/imported/2014/01/68.jpg

خودتون ببینید که کشور کردستان احتمالی در چه شرایطی قرار میگیره!!!! پیش بینیش زیاد سخت نیست که کار به جایی میرسه که مردمش از گشنگی همدیگر را خواهند خورد.
بعد توجه داشته باشید هیچ کشوری در دنیا دشمنی این همه کشور که در چنین منطقه ای قرار گرفتند رو یکجا نمیخواد! برای همین ازش حمایت نمیکنه.

Persepolis
01-20-2014, 05:14 PM
why not? اکثریت کرد‌ها انسان‌های سکولاری هستند و کشور آینده کردستان بسیار برای مردم کرد خوب خواهد بود خصوصاً با نفتی‌ که در اربیل هست!
Hahaha!اتفاقن توی خودِ خودِ اسرائیل هم کرد هست پس بی زحمت مرحمت فرمائید و بهشون اطلاع دهید در اسرائیل هم دست بکار شوند.. جان موسا بیخیال شو!
هر جا کرد هست آنجا ایرانه و زبان کردی از خودِ زبان فارسی ایرانی تر هست و واژگان اوستایی زیادی داره و کردها خودشان را ایرانی اصیل میدادند.
کرد و لر فقط مختص ایرانه و هیچ کشور دیگری نداره و در زمان امپراتوری عثمانی کردها توسط عثمانی ها به زور اشغال شدند و همینطور عراق کنونی.
علاوه بر 4 کشور عمده کردها که همگی خاک ایران بوده در ارمنستان آذربایجان گرجستان اسرائیل هم کرد داریم. یه کرد شاید واسه استقلال بجنگه اما هیچوقت به ایرانی خیانت نمیکنه و اتفاقن مادر کوروش بزرگ هم کرد بوده.

kourosh_bikhoda
01-20-2014, 06:44 PM
چه کسی گفته در یک نظام فدرال تقسیمات کشوری و ایالتها بر اساس قومیتها و مذاهب قراره صورت بگیره ؟!
نمونه های موفق کشورهای فدرال بسیار بیشتر از آنیست که بخواهیم اینطوری به فدرالیسم ایراد بگیریم .
تمام اون فدرال ها یک مجموعه پراکنده بودند که زیر پرچم فدرالیسم متحد شدند. همون آلمان زمانی 400 شاه نشین بوده.

این چه حرفیه شما میزنید. تشکیل اسرائیل که به قیمت تکه پاره شدن کشوری تموم نشد. با این استدلال چرا بلوچ ها نباید کشور خودشون رو داشته باشند؟ چرا ترک ها نباید داشته باشند؟ چرا عرب های خوزستان نباید؟ چرا تات های قزوین نباید؟ چرا حتا اصفهانی ها نباید؟

Theodor Herzl
01-20-2014, 06:50 PM
این چه حرفیه شما میزنید. تشکیل اسرائیل که به قیمت تکه پاره شدن کشوری تموم نشد. با این استدلال چرا بلوچ ها نباید کشور خودشون رو داشته باشند؟ چرا ترک ها نباید داشته باشند؟ چرا عرب های خوزستان نباید؟ چرا تات های قزوین نباید؟ چرا حتا اصفهانی ها نباید؟ببینید من مخالف تجزیه ایران هستم و نظرم در مورد کرد‌ها هم در principle می‌گویم که این قضیه خیر اخلاقی‌ نیست که کرد‌ها کشور خودشون رو داشته باشند. یک چیزی هست در سیاست به اون میگن distinct nations که در یک کشور خاص اینها زندگی‌ میکنند مثلا ملت‌های مختلف در بلژیک یا فرانسوی‌ها در کانادا! اگر یک روزی اکثریت مردم کردستان خواهان استقلال باشند اخلاقی‌ هست که به زور اسلحه کردستان بخشی از ایران بماند؟

kourosh_bikhoda
01-20-2014, 07:12 PM
اگر یک روزی اکثریت مردم کردستان خواهان استقلال باشند اخلاقی‌ هست که به زور اسلحه کردستان بخشی از ایران بماند؟
بسته به نظر اکثریت داره. نه اکثریتی که در اون منطقه هستند. اکثریتی که اون منطقه در اون حوزه واقع شده. کردستان ایران که فقط مال کردها نیست. منم میتونم الان آزادانه به اونجا سفر کنم. مالیاتم خزج اونجا میشه. داد و ستد اقتصادی دارم با مردم اون منطقه. پس منم همون اندازه در اون مساله سهیمم. اگه به این باشه که مردم هر شهر ممکنه بخوان یه واتیکان برای خودشون درست کنند. همه هم به این موضوع برای خودشون رای میدند. به قول شاعر خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی.

یه نفر
01-20-2014, 08:11 PM
این سخنان از ناآگاهی و کم هوشی خود شماست!
چطور؟!

sonixax
01-20-2014, 09:10 PM
تمام اون فدرال ها یک مجموعه پراکنده بودند که زیر پرچم فدرالیسم متحد شدند. همون آلمان زمانی 400 شاه نشین بوده.

ولی خیلی بعدتر فدرال شد! (از 1990 به بعد)

اگر یک روزی اکثریت مردم کردستان خواهان استقلال باشند اخلاقی‌ هست که به زور اسلحه کردستان بخشی از ایران بماند؟

امروز اکثریت مطلق فلسطینی ها خواهان کشور مستقل هستند! بارها و بارها هم به سازمان ملل شکایت بردند که هر بار با واکنش تند و قهری اسرائیل مواجه شدند! آیا این اخلاقیه که به زور اسلحه اجازه نداد فلسطینی ها کشور مستقل داشته باشند ؟
تازه در اینجا فلسطینی ها یک امتیاز ویژه تر هم دارند و اون اینه که دنبال تجزیه اسرائیل نیستند.
ولی همون طور که کوروش هم گفته بستگی به نظر اکثریت مردم کل منطقه/کشور و حتا جهان داره نه فقط یک District کوچک.

Theodor Herzl
01-20-2014, 11:36 PM
امروز اکثریت مطلق فلسطینی ها خواهان کشور مستقل هستند! بارها و بارها هم به سازمان ملل شکایت بردند که هر بار با واکنش تند و قهری اسرائیل مواجه شدند! آیا این اخلاقیه که به زور اسلحه اجازه نداد فلسطینی ها کشور مستقل داشته باشند ؟من در مورد کرد‌ها سوال کردم ، جواب خودم رو که هنوز نگفتم! اگر از دیدگاه یک ناسیونالیست ایرانی‌ بنگرید ، بله مجاز است که از نیروی نظامی برای حفظ تمامیت ارزی ایران استفاده شود ، چون ایران یک ملک مشترک است ، من تنها می‌گویم که ملت‌های مختلف این حق را دارند که کشور خود را داشته باشند ، اگر شما کرد‌ها را ملت حساب کنید ، آنها نیز حق کشور دارند ، اگر نکنید ندارند!

در کانادا که در سال ۱۹۹۵ رفراندم شد در مورد کبک ، رای گیری فقط در استان کبک انجام شد که مردم رای منفی‌ به استقلال دادند!

sonixax
01-21-2014, 01:23 AM
من در مورد کرد‌ها سوال کردم ، جواب خودم رو که هنوز نگفتم! اگر از دیدگاه یک ناسیونالیست ایرانی‌ بنگرید ، بله مجاز است که از نیروی نظامی برای حفظ تمامیت ارزی ایران استفاده شود ، چون ایران یک ملک مشترک است ، من تنها می‌گویم که ملت‌های مختلف این حق را دارند که کشور خود را داشته باشند ، اگر شما کرد‌ها را ملت حساب کنید ، آنها نیز حق کشور دارند ، اگر نکنید ندارند!

جانم ؟! من این طوری فهمیدم : یعنی چون شما فلسطینی ها رو آدم (ملت) حساب نمیکنید پس حق کشور ندارند ؟!
به نظرتون چنین تفکری نژادپرستانه نیست ؟

Theodor Herzl
01-21-2014, 02:04 PM
من نمیدانم چرا این بحث مربوط به کرد‌ها باز به اسرائیل و فلسطین ربط پیدا کرده! ، گویا هیچ جستاری در این انجمن نیست که من در آن شرکت کنم و یک گوشه آن به اسرائیل نچسبد! anyway!

جانم ؟! من این طوری فهمیدم : یعنی چون شما فلسطینی ها رو آدم (ملت) حساب نمیکنید پس حق کشور ندارند ؟!
به نظرتون چنین تفکری نژادپرستانه نیست ؟

ملت یک تعریف خاص خودش رو داره! کرد‌ها زبان خاص دارند! زبان خاص فلسطینی‌ها چه هست؟ کرد‌ها فرهنگ خودشون رو دارند! فرهنگ خاص فلسطینی چه هست؟ فلسطینی مسلما از حقوق انسانی‌ برابر برخوردار هستند ولی‌ چیزی به اسم ملت فلسطین وجود خارجی‌ ندارد ، آنها بخشی از ملل عرب هستند. ببینید خود یکی‌ از چریک‌های PLO چه گفته است ، شما که دیگر از او " فلسطینی" تر نیستید! :

Between Jordanians, Palestinians, Syrians and Lebanese there are no differences. We are all part of ONE people, the Arab nation. Look, I have family members with Palestinian, Lebanese, Jordanian and Syrian citizenship. We are ONE people. Just for political reasons we carefully underwrite our Palestinian identity. Because it is of national interest for the Arabs to advocate the existence of Palestinians to balance Zionism. Yes, the existence of a separate Palestinian identity exists only for tactical reasons. The establishment of a Palestinian state is a new tool to continue the fight against Israel and for Arab unity.

Zuheir Mohsen - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Zuheir_Mohsen)

sonixax
01-21-2014, 06:48 PM
من نمیدانم چرا این بحث مربوط به کرد‌ها باز به اسرائیل و فلسطین ربط پیدا کرده! ، گویا هیچ جستاری در این انجمن نیست که من در آن شرکت کنم و یک گوشه آن به اسرائیل نچسبد! anyway!

به خاطر اینکه شما دارید از نظریه ای دفاع میکنید و میگید اخلاقیه و حق هر ملتی که درست عینش رو فلسطینی ها میخواند!!!

ملت یک تعریف خاص خودش رو داره! کرد‌ها زبان خاص دارند! زبان خاص فلسطینی‌ها چه هست؟ کرد‌ها فرهنگ خودشون رو دارند! فرهنگ خاص فلسطینی چه هست؟ فلسطینی مسلما از حقوق انسانی‌ برابر برخوردار هستند ولی‌ چیزی به اسم ملت فلسطین وجود خارجی‌ ندارد ، آنها بخشی از ملل عرب هستند. ببینید خود یکی‌ از چریک‌های PLO چه گفته است ، شما که دیگر از او " فلسطینی" تر نیستید! :

این طوری باشه مصری ها هم ملت نیستند ، سوری ها هم ملت نیستند ، ترکهای ایران هم ملت نیستند ، عراقی ها که اصلن ملت نیستند ، خود آمریکایی ها که تعطیل به کل !!!
شما دارید فلسطینی ها رو ایگنور میکنید چون اونها رو اصلن آدم حساب نمیکنید!!!!!

kourosh_bikhoda
01-21-2014, 07:01 PM
من در مورد کرد‌ها سوال کردم ، جواب خودم رو که هنوز نگفتم! اگر از دیدگاه یک ناسیونالیست ایرانی‌ بنگرید ، بله مجاز است که از نیروی نظامی برای حفظ تمامیت ارزی ایران استفاده شود ، چون ایران یک ملک مشترک است ، من تنها می‌گویم که ملت‌های مختلف این حق را دارند که کشور خود را داشته باشند ، اگر شما کرد‌ها را ملت حساب کنید ، آنها نیز حق کشور دارند ، اگر نکنید ندارند!

در کانادا که در سال ۱۹۹۵ رفراندم شد در مورد کبک ، رای گیری فقط در استان کبک انجام شد که مردم رای منفی‌ به استقلال دادند!
کدوم ملت؟ کردها از کی تاحالا جدا از ایرانیان شدند؟ یکبار در طول تاریخ نشون بدید که ملتی یا قومیتی جدا از سرزمین ایران بوده باشند. حالا ما که اینجا بحث نژاد شناسی نمیخوایم بکنیم ولی این حرف ها خنده داره. دقیقن با همین استدلال میشه تمام استان های ایران رو یک ملت حساب کرد.

Theodor Herzl
01-21-2014, 10:33 PM
این طوری باشه مصری ها هم ملت نیستند ، سوری ها هم ملت نیستند ، ترکهای ایران هم ملت نیستند ، عراقی ها که اصلن ملت نیستند ، خود آمریکایی ها که تعطیل به کل !!!مصری‌ها و سوری‌ها مللی دیگر بودند که در پی‌ حمله تازی زبان و فرهنگ آنها تغییر کرد! قبطی‌ها و فنیقی‌ها عرب نبودند!

شما دارید فلسطینی ها رو ایگنور میکنید چون اونها رو اصلن آدم حساب نمیکنید!!!!!من فلسطینی‌ها را ایگنور نمیکنم ، آنها نیز حق کشور دارند ، در ۲۲ کشور عربی‌ دیگر! فلسطینی‌ها افراد بومی آن منطقه نیستند! همین الان ۸۰% جمعیت اردن فلسطینی هست ، آنجا میتواند کشور آنها باشد!

Theodor Herzl
01-21-2014, 10:35 PM
کدوم ملت؟ کردها از کی تاحالا جدا از ایرانیان شدند؟ یکبار در طول تاریخ نشون بدید که ملتی یا قومیتی جدا از سرزمین ایران بوده باشند. حالا ما که اینجا بحث نژاد شناسی نمیخوایم بکنیم ولی این حرف ها خنده داره. دقیقن با همین استدلال میشه تمام استان های ایران رو یک ملت حساب کرد.Corduene - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Corduene)

From 189 to 90 BC it enjoyed a period of independence. The people of Gorduene were known to have worshipped the Hurrian sky God Teshub.[8]

sonixax
01-21-2014, 10:55 PM
من فلسطینی‌ها را ایگنور نمیکنم ، آنها نیز حق کشور دارند ، در ۲۲ کشور عربی‌ دیگر! فلسطینی‌ها افراد بومی آن منطقه نیستند! همین الان ۸۰% جمعیت اردن فلسطینی هست ، آنجا میتواند کشور آنها باشد!

یک جایی که در حقیقت بی صاحب هست رو ول کنیم بریم سر وقت جایی که صاحب داره به خاطر اینکه اسرائیل خوشش نمیاد !؟

ببینید مساله اصلن اسرائیل و فلسطین نیست اینجا! مساله اینه که شما دارید دو تفکر کاملن متضاد هم رو همزمان با هم نمایندگی میکنید!!!!!

بهتر بگم! شما دارید میگید X رو قبول دارید و همزمان باهاش X رو قبول ندارید!!! چرا؟! چون یک طرف همون X در رابطه با یک جای دیگه و یک ملت دیگه تداخل پیدا میکنه با منافع شما و البته سلایق شما!!!! اینه که برای من پرسشه نه مساله اسرائیل و فلسطین.

Theodor Herzl
01-21-2014, 11:05 PM
یک جایی که در حقیقت بی صاحب هست رو ول کنیم بریم سر وقت جایی که صاحب داره به خاطر اینکه اسرائیل خوشش نمیاد !؟

ببینید مساله اصلن اسرائیل و فلسطین نیست اینجا! مساله اینه که شما دارید دو تفکر کاملن متضاد هم رو همزمان با هم نمایندگی میکنید!!!!!

بهتر بگم! شما دارید میگید X رو قبول دارید و همزمان باهاش X رو قبول ندارید!!! چرا؟! چون یک طرف همون X در رابطه با یک جای دیگه و یک ملت دیگه تداخل پیدا میکنه با منافع شما و البته سلایق شما!!!! اینه که برای من پرسشه نه مساله اسرائیل و فلسطین.خوب اگر اینطوری هست تفکر شما هم تضاد داره ، چطور شما از تشکیل کشور فلسطین ۱۰۰ بار تا حالا حمایت کردید و اسرائیلی‌ها رو دزد خطاب کردید ، حالا وقتی‌ به کردستان میرسه قضیه فرق میکنه؟ چرا توی این قضیه ایرانی‌‌ها دزد نیستند؟ من از اول قضیه کردستان تو اینجوری مطرح کردم که این سوال رو از شما بپرسم! وگرنه من نیز به ملک مشترک بودن ایران اعتقاد دارم!

sonixax
01-21-2014, 11:17 PM
خوب اگر اینطوری هست تفکر شما هم تضاد داره ، چطور شما از تشکیل کشور فلسطین ۱۰۰ بار تا حالا حمایت کردید و اسرائیلی‌ها رو دزد خطاب کردید ، حالا وقتی‌ به کردستان میرسه قضیه فرق میکنه؟ چرا توی این قضیه ایرانی‌‌ها دزد نیستند؟ من از اول قضیه کردستان تو اینجوری مطرح کردم که این سوال رو از شما بپرسم! وگرنه من نیز به ملک مشترک بودن ایران اعتقاد دارم!

شما جایی نشون داده باشید که من از تجزیه یک کشور دفاع کرده باشم!!!
در مورد فلسطین هم همون طور که خودتون هم میدونید قرار نیست اسرائیل تجزیه بشه که اگر قرار بود من یک کون لق فلسطینی ها میگفتم و تمام.

منتها شما در جایی دفاع از تمامیت ارضی یک کشور و جلوگیری از تجزیه اش رو توسط زور و اسلحه غیر اخلاقی و نادرست میدونید و در جای دیگه جلوگیری از تشکیل کشور در سرزمینهایی که منجر به تجزیه هیچ کشوری نمیشه به زور اسلحه رو اخلاقی و درست میبینید!!!!

تمام بهانه و دلیلتون هم امنیت اسرائیل هست! که مشخصن امنیت اون/یک کشور نسبت به تمامیت ارضی اون/یک کشور اهمیت کمتری داره و در مرحله دوم توجه قرار میگیره چون امنیت وابسته به تمامیت ارضیست.

مزدك بامداد
01-22-2014, 12:47 AM
تا جاییکه یادم است، اگر هر کشور یا گروهی ، سزامندی هستی
اسرائیل را بازشناسد و بپذیرد که اسرائیل نباید از روی بومنگار
جهان پاک و زدوده گردد(!) ، اسرائیل با او از در آشتی میاید،
مانند مصر و اردن که هیچ گرفتاری با اسرائیل دیگر ندارند.

پارسیگر

homayoun
01-22-2014, 01:12 AM
تا جاییکه یادم است، اگر هر کشور یا گروهی ، سزامندی[١] هستی
اسرائیل را بازشناسد و بپذیرد که اسرائیل نباید از روی بومنگار[٢]
جهان پاک و زدوده[٣] گردد(!) ، اسرائیل با او از در آشتی میاید،
مانند مصر و اردن که هیچ گرفتاری با اسرائیل دیگر ندارند.

YouTube - Israeli soldiers beating a Palestinian girl and remove her Hijab (https://www.youtube.com/watch?v=94PbUEPF7ro)

به جز این ویدئو که فرستادم داستان فراتر از این چیزهاست.
من نمیدانم چرا شما هواخواه اسرائیل هستید.
ولی این کشور برای خودش دست به هرکاری میزند.

خوب اگر اینطوری هست تفکر شما هم تضاد داره ، چطور شما از تشکیل کشور فلسطین ۱۰۰ بار تا حالا حمایت کردید و اسرائیلی‌ها رو دزد خطاب کردید ، حالا وقتی‌ به کردستان میرسه قضیه فرق میکنه؟ چرا توی این قضیه ایرانی‌‌ها دزد نیستند؟ من از اول قضیه کردستان تو اینجوری مطرح کردم که این سوال رو از شما بپرسم! وگرنه من نیز به ملک مشترک بودن ایران اعتقاد دارم!

pleaseeee!

کردها از زمانی که ایران ایران بوده در ایران بودند و همه میدانند که نژاد کردان اریایی
و زبانشان کردی که یک زبان ایرانیست! تازگیها کمی از ایران جدا شدند!
اکنون خودمان هم گفتیم که نمیخواهند ناوابسته شوند!کشور آن ها ایران است!
چون خود ایرانی هستند! نه ترک یا عرب یا ترکمن!
ولی اسرائیل آمده به زور مردم یه کشور ریخته بیرون زمینشون را گرفته!
این داستانش چیز دیگری است!
اسرائیل داره با زور مردم بیگناه میکشه چرا؟ چون این زمین برای آنها بوده
اکنون آمدن پس بگیرند!! درست یا نادرست این داستان با کردستان یکی نیست.

پس با یک باز بینی میبینیم.
اسرائیل زمین کشور دیگری را دارد میگیرد یا پس میگیرد! پس شاید دزد باشد!
ولی کردستان.... در کشوری که همیشه در آن بوده هست! اگر بنگرید در قوچان
و بجنورد هم مردم کرد هستند. کرد ها در ایران پخش شده اند. خودشان هم نمیخواهند
ناوابسته شوند
من خودم دوستان کرد بسیاری دارم. از کردی قسه دکم!(من کردی سخن میگویم )

من در این جور جاها دیگر کاری ندارم. ولی از انجایی اینجا شما جک گفتید دیگر نمیشد چیزی نگویم!

پارسیگر

Theodor Herzl
01-22-2014, 01:18 AM
اصلا من بیخود وارد این بحث شدم! من نه کرد هستم و نه ملی‌ گرای کرد! هر کاری می‌خواهید با یکدیگر بکنید ، من که دیگر به آنجا باز نخواهم گشت! من اینجا از پفک ‌نمکی هم صحبت کنم باز یکی‌ می‌گوید که در غزه پفک ‌نمکی نیست!

homayoun
01-22-2014, 01:22 AM
اصلا من بیخود وارد این بحث شدم! من نه کرد هستم و نه ملی‌ گرای کرد! هر کاری می‌خواهید با یکدیگر بکنید ، من که دیگر به آنجا باز نخواهم گشت! من اینجا از پفک ‌نمکی هم صحبت کنم باز یکی‌ می‌گوید که در غزه پفک ‌نمکی نیست!

سپاس از اینکه پذیرفتی و کژنفرنودیدی!:e405:

پارسیگر

sonixax
01-22-2014, 01:37 AM

حالا واقعن نیست ؟ :e107:

همان طور که گفتم بحث فلسطین و اسرائیل نیست و من همون طور که پیشتر گفتم دلایل اسرائیل رو برای جلوگیری از تشکیل کشور فلسطینی تا کنون منطقی میدونم . بحث سر اعتقاد به دو گرایش متضاد هم به شکل همزمانه البته بحث هم نیست بیشتر سواله!!!

مزدك بامداد
01-22-2014, 09:40 AM
YouTube - Israeli soldiers beating a Palestinian girl and remove her Hijab (https://www.youtube.com/watch?v=94PbUEPF7ro)

به جز این ویدئو که فرستادم داستان فراتر از این چیزهاست.
من نمیدانم چرا شما هواخواه اسرائیل هستید.
ولی این کشور برای خودش دست به هرکاری میزند.

pleaseeee!

کردها از زمانی که ایران ایران بوده در ایران بودند و همه میدانند که نژاد کردان اریایی
و زبانشان کردی که یک زبان ایرانیست! تازگیها کمی از ایران جدا شدند!
اکنون خودمان هم گفتیم که نمیخواهند ناوابسته شوند!کشور آن ها ایران است!
چون خود ایرانی هستند! نه ترک یا عرب یا ترکمن!
ولی اسرائیل آمده به زور مردم یه کشور ریخته بیرون زمینشون را گرفته!
این داستانش چیز دیگری است!
اسرائیل داره با زور مردم بیگناه میکشه چرا؟ چون این زمین برای آنها بوده
اکنون آمدن پس بگیرند!! درست یا نادرست این داستان با کردستان یکی نیست.

پس با یک باز بینی میبینیم.
اسرائیل زمین کشور دیگری را دارد میگیرد یا پس میگیرد! پس شاید دزد باشد!
ولی کردستان.... در کشوری که همیشه در آن بوده هست! اگر بنگرید در قوچان
و بجنورد هم مردم کرد هستند. کرد ها در ایران پخش شده اند. خودشان هم نمیخواهند
ناوابسته شوند
من خودم دوستان کرد بسیاری دارم. از کردی قسه دکم!(من کردی سخن میگویم )

من در این جور جاها دیگر کاری ندارم. ولی از انجایی اینجا شما جک گفتید دیگر نمیشد چیزی نگویم!

پارسیگر

من شایسته تر میدانم که هوادار اسرائیل و صهیونیسم ! باشم تا هی بیخود از نژاد آریایی دم بزنم.
اسرائیل هم بزور نیامده، بساکه عرب به او تاخته ولی شکست خورده و سرزمین هایی را از
دست داده است، هر عربی هم که با اسرائیل آشتی کرده، سرزمین هایش را پس گرفته مانند مصر.

پارسیگر

Persepolis
01-22-2014, 11:35 AM
من شایسته[١] تر میدانم که هوادار اسرائیل و صهیونیسم ! باشم تا هی بیخود از نژاد آریایی دم بزنم. میهن دوستی آمیخته به باور ژرف انسان گرایی همراه است و به معنای نژاد پرستی نیست

اسرائیل هم بزور نیامده، بساکه[٢] عرب به او تاخته ولی شکست خورده و سرزمین هایی را از
دست داده است، با این منطق ایران هم باید به 44% خاک کره زمین برای بازپس گیری زمینهایش اعلان جنگ نماید.. از چین تا مدیترانه !

homayoun
01-22-2014, 11:56 AM
من شایسته[١] تر میدانم که هوادار اسرائیل و صهیونیسم ! باشم تا هی بیخود از نژاد آریایی دم بزنم.

شاید چون اسرائیل دشمن اسلام و اسلامیست هاست
دشمن دشمن شما هم دوست شماست...

این که من پیرامون نژاد آریایی هم کنجکاوم چیز بدی نیست.
هرچند من از روس ها بیشتر از آلمانی ها خوشم میاید.
از دید چهره شان!
نون امیدوارم شما راستی را ببینید.
من خودم مسلمانم آزارم هم به یک مورچه نمیرسد.
این همه دشمنی با اسلام چیز خوبی نیست.

پارسیگر

مزدك بامداد
01-22-2014, 12:15 PM
میهن دوستی آمیخته به باور ژرف انسان گرایی همراه است و به معنای نژاد پرستی نیست

با این منطق ایران هم باید به 44% خاک کره زمین برای بازپس گیری زمینهایش اعلان جنگ نماید.. از چین تا مدیترانه !

بیجاست، ما هم میهن دوستی را نکوهش نکردیم
+
وارونه دریافتید.
اسرائیل که اعلان جنگ نکرده، عرب چنین کرده.
ما هم که از عرب شکست خوردیم، سرزمین هایمان
را از دست دادیم، همچنین از روس، دیگر نمیشود
هم به جنگ رفت و هم پس از باختن گفت که زمینهای
مارا پس بده و تازه میخواهیم شمارا به دریا هم بریزیم.

مزدك بامداد
01-22-2014, 12:18 PM
شاید چون اسرائیل دشمن اسلام و اسلامیست هاست
دشمن دشمن شما هم دوست شماست...
??
از چند سو بیجاست.
یکی اینکه آمریکا هم با اسلامیست ها دشمن است ولی دوست من نیست.
کوبا هم با جمهوری اسلامی دوست است ولی دشمن من نیست.
اسرائیل هم با اسلام دشمن نیست، با اسلامیستها هم نیست، در برابر
تروریسم از خود پدافند میکند. مصریها هم مسلمان هستند ولی با اسرائیل
آشتی کردند.

مزدك بامداد
01-22-2014, 12:21 PM
من خودم مسلمانم آزارم هم به یک مورچه نمیرسد.
این همه دشمنی با اسلام چیز خوبی نیست.
این هم بیجاست،
پیرو آموزه های اسلام، مسلمان باید ترور کند،
دگراندیش را تار و مار کند و برده بگیرد و تاراج
نماید، به زن توسری بزند، آزادی را سرکوب نماید...
اگر آزار شما به مورچه نمیرسد برای ان است
که مسلمان راستین نیستید. گو اینکه همین
مسلمان بودن شما به جهانیان و ایران آسیب
میزند چون فرمانروایی آخوندی اسلامی را بر میتابید.
دشمنی با فاشیسم در هر چهره ی ان هم چیز خوبیست!
و در ابیکه اسلام دین فاشیستی برای بهره کشی و دزدی
بی رویه است، گمانی نیست!

پارسیگر

homayoun
01-22-2014, 01:04 PM
این هم بیجاست،
پیرو آموزه[١] های اسلام، مسلمان باید ترور کند،
دگراندیش را تار و مار کند و برده بگیرد و تاراج
نماید، به زن توسری بزند، آزادی را سرکوب نماید...
اگر آزار شما به مورچه نمیرسد برای ان است
که مسلمان راستین نیستید. گو اینکه همین
مسلمان بودن شما به جهانیان و ایران آسیب
میزند چون فرمانروایی آخوندی اسلامی را بر میتابید.
دشمنی با فاشیسم در هر چهره ی ان هم چیز خوبیست!
و در ابیکه اسلام دین فاشیستی برای بهره کشی و دزدی
بی رویه است، گمانی نیست!

اگر این اسلام باشد من مسلمان نیستم.
من اینگونه نیستم.
از دید من دگرسانش من با کریستین ها همین است
که من یک خدا را میپرستم نه پدر و پسر و روان اشا(روح القدس)
و با کمی از آموزه های دینی مانند نخوردن گوشت خوک و ....
به این چیزها کاری ندارم.

از چند سو بیجاست.
یکی اینکه آمریکا هم با اسلامیست ها دشمن است ولی دوست من نیست.
چون کپیتالیست است. از سویی دشمن و از سوی دیگر دشمن دمشن است!

کوبا هم با جمهوری اسلامی دوست است ولی دشمن من نیست.
چون کمنیست است

اسرائیل هم با اسلام دشمن نیست، با اسلامیستها هم نیست، در برابر
تروریسم از خود پدافند میکند. مصریها هم مسلمان هستند ولی با اسرائیل
آشتی کردند.
دشمن است
نمونه اش همین تئودور که نوشته باید پرچم اسلام را به زیر بکشیم.

اسرائیل که اعلان جنگ نکرده، عرب چنین کرده.
1.عرب چنین نکرده مسلمان و آزادی خواه چنین کرده. ایرانیان هم عرب نیستند.
2.هشتاد سال پیش اسرائیل کجا بود؟ جنگیده که زمینی را گرفته.

شما با دانش فراوانی که دارید ولی از روی جنگ این رویه را پیشه گرفتید.
من هم با یهودیان دشمن نیستم. ولی فرنود و راستی درستی این است
که سران اسرائیل هرکاری بخواهند میکنند.

پارسیگر

مزدك بامداد
01-22-2014, 01:17 PM
اگر این اسلام باشد من مسلمان نیستم.
من اینگونه نیستم.
از دید من دگرسانش[١] من با کریستین ها همین است
که من یک خدا را میپرستم نه پدر و پسر و روان اشا(روح القدس)
و با کمی از آموزه[٢] های دینی مانند نخوردن گوشت خوک و ....
پس در استواری سخن من، مسلمان نیستید
(شیر بی یال و دم و اشکم که دید)
همه ی جهان هم جز مسلمین گوشت خوک خوردند
و بیمار هم که نشدند که هیچی ، پروفسور هم شدند!
ترسایان هم به یک خدا باور دارند و نه سه تا.
اینها پروپاگاند اسلامیست های گوه است.
برای اینکه کمی هوش کنید:
شما در رایانه، Age of Empires بازی میکنید
پس شما یکبار در جهان فربودین هستید: 1 جهان فرامادی در ترسایی
یکبار در Inteface تخته کلید و مونیتور و سخت افزار رایانه: 2 جهان Inteface مادی >-> فرامادی در ترسایی
و یکبار در خود بازی، برای نمونه پادشاه یا خدا هستید.: 3 جهان مادی در ترسایی
----------
تازه پرستیدن همان یک خدا هم از نادانی و گولی است.
----------
دیگر سخنان تان هم تنها سخن مرا استوار ساخت که
همواره دشمن دشمن من ، دوست من نیست! همین!

پارسیگر

مزدك بامداد
01-22-2014, 01:26 PM
.عرب چنین نکرده مسلمان و آزادی خواه چنین کرده. ایرانیان هم عرب نیستند.
2.هشتاد سال پیش اسرائیل کجا بود؟ جنگیده که زمینی را گرفته
بیجاست،
1-من هم میپرسم که عرب در ١۴۰۰ سال پیش کجا بود؟
2- تاریخ اسرائیل و فلستین را بخوانید
یهود در آنجا پیشتر هم بودند و پس از جنگ گروهی
بیشتر بدان جا کوچیده و زمین هایی بیابانی از عرب
که آنجارا ویران کرده بود خریدند و آباد کردند.
سپس که عرب دید اینها دارا و بسیار شدند، به
آنها تاخت و کم مانده بود همه را از دم کشتار نماید
ولی یهود در پدافند خود کامیاب شد. بار دیگر، چند
کشور عرب یکجا به اسرائیل تاختند ولی از بس
ناشایست ( بیعرضه) بودند که در شش روز تارومار
شدند. ....
پس این "آگاهی" های شما از بنمایه های دروغین
و پوسیده ی اسلامیستهاست.

پارسیگر

مزدك بامداد
01-22-2014, 01:27 PM
نمونه اش همین تئودور که نوشته باید پرچم اسلام را به زیر بکشیم.
تئودور نماینده ی دولت اسرائیل نیست
و رهبرد دیپلوماتیک آنرا نمیگرداند.

homayoun
01-22-2014, 01:31 PM
پس در استواری سخن من، مسلمان نیستید
(شیر بی یال و دم و اشکم که دید)
همه ی جهان هم جز مسلمین گوشت خوک خوردند
و بیمار هم که نشند که هیچی ، پروفسور هم شدند!
ترسایان هم به یک خدا باور دارند و نه سه تا.
اینها پتوپاگاند اسلامیست های گوه است.
برای اینکه کمی هوش کنید:
شما در رایانه، Age of Empires بازی میکنید
پس شما یکبار در جهان فربودین[١] هستید
یکبار در Inteface تخته کلید و مونیتور و سخت افزار رایانه
و یکبار در خود بازی، برای نمونه پادشاه یا خدا هستید

چرا اینچنین داستان را پیچاندید؟ به نوشته های مهادین هم پاسخ ندادید.

دیگر سخنان تان هم تنها سخن مرا استوار ساخت که
همواره دشمن دشمن من ، دوست من نیست! همین!
اینکه دشمن دشمن من دوست من است را که من از خود نگفتم این یک گزاره دست است.
اگر من یک دشمن داشته باشم و کسی به دشمن من سیلی بزند انگار با من همکاری کرده
و دوست من است. ولی اگر هم به من هم به دشمنم سیلی بزند میشود دشمن من.

راست دروغ نیست که ان را چندبار بازگو کنیم.
همه خوب میدانیم که صحیونیست هومنکُش است.
هم از خود میپدافندد هم هرکسی که میخواهد سرزمینش را پسگیرد میکشد.
نون شما میخواهید با این گروه باشید خوب باشید. ولی به نگر من این درست نیست.
من پیرامون این داستان بازاندیشی میکنم. شما هم اگر دوست دارید بکنید.
امیدوارم در آگاهی رسانی در زبان پارسی سربلند باشید.
سپاس

پارسیگر

مزدك بامداد
01-22-2014, 01:39 PM
ینکه دشمن دشمن من دوست من است را که من از خود نگفتم این یک گزاره دست است.
اگر من یک دشمن داشته باشم و کسی به دشمن من سیلی بزند انگار[٢] با من همکاری کرده
و دوست من است. ولی اگر هم به من هم به دشمنم سیلی بزند میشود دشمن من.

راست دروغ نیست که ان را چندبار بازگو کنیم.
همه خوب میدانیم که صحیونیست هومنکُش است.
هم از خود میپدافندد[٣] هم هرکسی که میخواهد سرزمینش را پسگیرد میکشد.
گفتیم که بیجاست.
جهان ما سیاه و سپید نیست، رنگی است!
آبی سفید نیست و زرد هم سفید نیست
ولی ابی زرد هم نیست!
--
در باره ی صهیونیسم هم آگاهی هایی که
دارید، از بنمایه های اسلامیستی است
و ارزش ندارد. آنها آدمکش هم نیستند.
اسلامیست ها تروریست و ادمکش اند
و انهم در ١۴۰۰ سال آزگار.

هرکسی که سرزمینش را پس از تاختن
و شکست خوردن از دست داده، سزامندی
خود بر ان سرزمین را از دست میدهد. این
قانون جنگ است، آلمان هم یک سوم سرزمینش
را در پی باختن در جنگ از دست داد !
پس عرب هیچ سزامندی قانونی بر خاکی که
در جنگ از دست داده ندارد و تنها راه اش
جنگی دوباره و زور است و روشن است که
آنگاه با زور هم روبرو خواهد شد.

3378
پارسیگر

homayoun
01-22-2014, 01:44 PM
- تاریخ اسرائیل و فلستین را بخوانید
بیشتر بدان جا کوچیده[١] و زمین هایی بیابانی از عرب
ولی یهود در پدافند[٢] خود کامیاب شد. بار دیگر، چند
کشور عرب یکجا به اسرائیل تاختند ولی از بس
ناشایست[٣] ( بیعرضه) بودند که در شش روز تارومار
شدند. ....
پس این "آگاهی" های شما از بنمایه[٤] های دروغین
و پوسیده ی اسلامیستهاست.

اگر سخنان پیشین من را بخوانید همه اینها را خود گفته ام.
درست است که شاید اسرائیل دارد زمین های خود را بازپس میگیرد.
ولی کم هومنکشی هم نمیکند.

یهودیان هم زمانی باختند پس چرا رفتند زمین خود را بازپس گرفتند.
100% باز میآید میگوید که من نادرست دریافتم.

همه سخنان من همین بود که اسرائیل زمینش را بازپس گرفته (شاید)
ولی کردها همیشه در ایران بودند. پس داستان این دو یکی نیست.

بیشتر بدان جا کوچیده[١] و زمین هایی بیابانی از عرب
ولی یهود در پدافند[٢] خود کامیاب شد.

من اگر خانه کهنه شما را بکوبم و خانه ای زیبا و نو بسازم
خانه ی نو برای کیست؟ شاید برای هردو؟

بیجاست،
چیزی که بیجاست سخنان پیرامون اسرائیل است.
پیرامون کردستان میگفتیم که اشاره ای هم به اسرائیل شد.

پارسیگر

مزدك بامداد
01-22-2014, 01:49 PM
درست است که شاید اسرائیل دارد زمین های خود را بازپس میگیرد.
ولی کم هومنکشی هم نمیکند.
بیجاست،
اسرائیل تنها کسانی را که به جنگ او آمده اند میکشد و این
را نمیشود گفت آدمکشی. قانون جنگ چیزی دیگر از قانون
سیویل است. سرباز برای کشتن و کشته شدن هست

homayoun
01-22-2014, 01:51 PM
و شکست خوردن از دست داده، سزامندی[٣]

شاید دانش من کم است و سخنان شما را درنمیابم.
پس دیگر سخنی ندارم. شاید شما درست میگویید.

مزدك بامداد
01-22-2014, 01:51 PM
من اگر خانه کهنه شما را بکوبم و خانه ای زیبا و نو بسازم
خانه ی نو برای کیست؟ شاید برای هردو؟
بیجاست،
نمونه شما با آنچه که در اسرائیل/فلستین روی داده
همخوان نیست. عرب خانه ویران خود را فروخته
و پس از آباد شدنش، یورش برده که به زور پس
بگیرد و پس از شکست، هنوز میگوید خانه ی من
را پس بدهید!

مزدك بامداد
01-22-2014, 01:55 PM
یهودیان هم زمانی باختند پس چرا رفتند زمین خود را بازپس گرفتند.
100% باز میآید میگوید که من نادرست دریافتم.
یهودیان هم با پول و سپس با جنگ سرزمین های خود را
پس گرفتند و گرنه داو سزامندی قانونی نداشتند. عرب هم
همچنین اگر میتواند، مانند ١۴۰۰ سال پیش، بیاید با
شمسیر سرزمین هارا بگیرد یا با پول بخرد اگر میتواند
ولی اینکه هی زر بزند و پس از شکست در اینهمه
جنگ و ترور و ناهومنی، ستمدیده نمایی که "سرزمین-
های من است، پس بدهید" این دیگر نمی شود.

پارسیگر

homayoun
01-22-2014, 02:16 PM
یهودیان هم با پول و سپس با جنگ سرزمین های خود را
پس گرفتند و گرنه داو[١] سزامندی[٢] قانونی نداشتند. عرب هم
همچنین اگر میتواند، مانند ١۴۰۰ سال پیش، بیاید با
شمسیر سرزمین هارا بگیرد یا با پول بخرد اگر میتواند
ولی اینکه هی زر بزند و پس از شکست در اینهمه
جنگ و ترور و ناهومنی[٣]، ستمدیده نمایی که "سرزمین-
های من است، پس بدهید" این دیگر نمی شود.

عرب؟ بزرگترین و تنها کشوری که از دیرهنگام عرب بوده اکنون دوست اسرائیل است.

این روزها هرکس اندیشه خودش را دارد . همان جنگل.

خب پس میشود دیگر؟

kourosh_bikhoda
01-24-2014, 11:42 AM
Corduene - WiKi
خب اینکه ملت کرد نیستند. یکی از استانها یه مدتی مستقل شده. درست مثل جمهوری مهاباد. پس آیا باید بر اساس تاریخ جمهوری مهاباد این ملت رو مستقل از ایران بدونیم؟ بحث بر این نیست که شما ملی گرا هستی یا نیستی. بحث ما اینه که ملت کرد جزو ایران بوده و هستند. کردها که از ایران جدا نبودند.

homayoun
01-24-2014, 11:46 AM
خب اینکه ملت کرد نیستند. یکی از استانها یه مدتی مستقل شده. درست مثل جمهوری مهاباد. پس آیا باید بر اساس تاریخ جمهوری مهاباد این ملت رو مستقل از ایران بدونیم؟ بحث بر این نیست که شما ملی گرا هستی یا نیستی. بحث ما اینه که ملت کرد جزو ایران بوده و هستند. کردها که از ایران جدا نبودند

exactly

Karimm
07-13-2015, 12:42 AM
گفتیم که بیجاست.
جهان ما سیاه و سپید نیست، رنگی است!
آبی سفید نیست و زرد هم سفید نیست
ولی ابی زرد هم نیست!
--
در باره ی صهیونیسم هم آگاهی هایی که
دارید، از بنمایه های اسلامیستی است
و ارزش ندارد. آنها آدمکش هم نیستند.
اسلامیست ها تروریست و ادمکش اند
و انهم در ١۴۰۰ سال آزگار.

و شکست خوردن از دست داده، سزامندی

3378
پارسیگر

این قانون جنگل هست که عادلانه نیست
و چون در دنیا در حال اتفاق افتادن هست دلیل بر درست بودنش نیست

نمی تونیم بگوییم چون اسراییل زورش بیشتر هست پس حق هم با اون هست
اصولا هر بی عدالتی ای رو با این قانون میشه درست جلوه داد. حتی میشه برده داری رو هم توجیه کرد که گروه بازنده باید مطیع گروه برنده باشد و غیره

m@hdi
07-13-2015, 12:05 PM
این قانون جنگل هست که عادلانه نیست
و چون در دنیا در حال اتفاق افتادن هست دلیل بر درست بودنش نیست

نمی تونیم بگوییم چون اسراییل زورش بیشتر هست پس حق هم با اون هست
اصولا هر بی عدالتی ای رو با این قانون میشه درست جلوه داد. حتی میشه برده داری رو هم توجیه کرد که گروه بازنده باید مطیع گروه برنده باشد و غیره

صرفا قانون جنگل حکمفرما نیست. عدالت هم همینطور. در مورد اسرائیل شاید جمعیت یهودیان با جمعیت زرتشتیان یا بهاییان یکی باشه ولی زرتشتی بودن یا بهایی بودن یک نژاد نیست ولی یهودی بودن چرا. آنها هم نیاز به یک مکانی دارند که در آن زندگی کنند نه اینکه در سراسر دنیا آواره باشند اما این کار نباید با توطئه و زور و دسیسه صورت میگرفت ولی الان آنها عملا خودشان را به اکثر دنیا به عنوان یک کشور اثبات کرده اند. فلسطینی ها هم چه از نظر نژاد چه از نظر مذهب چه از نظر رنگ پوست و فرهنگ و خیلی چیزای دیگه با بقیه اعراب فرق چندانی نمیکنند. به نظر من بهترین کار اینه که اسرائیلی ها بجای آواره کردن فلسطینی ها و خراب کرده خانه هایشان بیان یه بودجه ای بزارن و اونها رو مثلا به اردن انتقال بدن و اونجا براشون شهرک سازی بکنن. یه پولی هم بهشون بدن به عنوان خسارت اینکه کارشون رو در فلسطین از دست دادن تا بتونن کار جدیدی رو در اردن شروع کنن. حکومت اردن هم که مشکل خاصی با اسرائیلی ها نداره و اگه اسرائیلی ها یه پولی هم به اونا بدن راضی میشن.

حرف جناب مزدک بامداد هم صحیح هست. همین ایران زمانی شامل افغانستان و پاکستان و بخشی از آسیای مرکزی و قفقاز و بخشی از خاورمیانه میشد ولی الان همینی هست که میبینید. نژاد آریایی هم که به فنا رفته! یه بار اعراب ژنشون رو به ما منتقل کردن یه بار هم مغولها! آریایی 1500 سال پیش خیلی فرق میکنه با آریایی الان. همانطور که ژرمنها با ما فرق میکنن. تجزیه ایران هم کار غلطی هست که باعث خوشبختی یه سری و بدبختی یه سری دیگه میشه. سیاست تجزیه کشورها چیزی هست که ابرقدرتها به دنبال آن هستند تا کشورهای دیگه رو ضعیف کنن تا تسلط خودشون رو گسترش بدن یا از دست ندن. به قول یکی:

United We Stand, Devided We Fall

Karimm
07-13-2015, 12:26 PM
صرفا قانون جنگل حکمفرما نیست. عدالت هم همینطور. در مورد اسرائیل شاید جمعیت یهودیان با جمعیت زرتشتیان یا بهاییان یکی باشه ولی زرتشتی بودن یا بهایی بودن یک نژاد نیست ولی یهودی بودن چرا. آنها هم نیاز به یک مکانی دارند که در آن زندگی کنند نه اینکه در سراسر دنیا آواره باشند اما این کار نباید با توطئه و زور و دسیسه صورت میگرفت ولی الان آنها عملا خودشان را به اکثر دنیا به عنوان یک کشور اثبات کرده اند. فلسطینی ها هم چه از نظر نژاد چه از نظر مذهب چه از نظر رنگ پوست و فرهنگ و خیلی چیزای دیگه با بقیه اعراب فرق چندانی نمیکنند. به نظر من بهترین کار اینه که اسرائیلی ها بجای آواره کردن فلسطینی ها و خراب کرده خانه هایشان بیان یه بودجه ای بزارن و اونها رو مثلا به اردن انتقال بدن و اونجا براشون شهرک سازی بکنن. یه پولی هم بهشون بدن به عنوان خسارت اینکه کارشون رو در فلسطین از دست دادن تا بتونن کار جدیدی رو در اردن شروع کنن. حکومت اردن هم که مشکل خاصی با اسرائیلی ها نداره و اگه اسرائیلی ها یه پولی هم به اونا بدن راضی میشن.

حرف جناب مزدک بامداد هم صحیح هست. همین ایران زمانی شامل افغانستان و پاکستان و بخشی از آسیای مرکزی و قفقاز و بخشی از خاورمیانه میشد ولی الان همینی هست که میبینید. نژاد آریایی هم که به فنا رفته! یه بار اعراب ژنشون رو به ما منتقل کردن یه بار هم مغولها! آریایی 1500 سال پیش خیلی فرق میکنه با آریایی الان. همانطور که ژرمنها با ما فرق میکنن. تجزیه ایران هم کار غلطی هست که باعث خوشبختی یه سری و بدبختی یه سری دیگه میشه. سیاست تجزیه کشورها چیزی هست که ابرقدرتها به دنبال آن هستند تا کشورهای دیگه رو ضعیف کنن تا تسلط خودشون رو گسترش بدن یا از دست ندن. به قول یکی:

United We Stand, Devided We Fall

اینکه هر قوم یا نژادی آیا واقعا باید یه کشور برای خودشان داشته باشند یک مساله دیگر هست
اگر فردی بی خانمان باشد نمی تواند وارد خانه یک شخصی شود و به زور آن را تصاحب کند. این میشه قانون جنگل و عادلانه نیست

m@hdi
07-13-2015, 01:13 PM
اگر فردی بی خانمان باشد نمی تواند وارد خانه یک شخصی شود و به زور آن را تصاحب کند. این میشه قانون جنگل و عادلانه نیست

به هر حال اینکه زمانی فلسطین به یهودیان تعلق داشته دلیل بر بی خانمان کردن فلسطینیان و شهرک سازی برای یهودیان نمیشود. ولی به هر حال کار از کار گذشته! در طول تاریخ هزاران بار کار از کار گذشت! آیا باید برای هر کدام از این دفعات الان پرچم خونخواهی بلند کرد و کشت و کشتار به راه انداخت؟! اعراب 30 سال جنگیدند و جمهوری اسلامی هم نیابتی 30 سال. هیچکدامشان هم به نتیجه ای نرسیدند بجز زهر کردن زندگی به کام هم یهودیان هم فلسطینیان. بهترین کار همان راهی هست که گفتم وگرنه با کینه توزی (که در این مورد مسئولین ایران از خود فلسطینیان جلو زده اند!) مطمئن باشید مسئله حل نمیشود.

Karimm
07-13-2015, 01:39 PM
به هر حال اینکه زمانی فلسطین به یهودیان تعلق داشته دلیل بر بی خانمان کردن فلسطینیان و شهرک سازی برای یهودیان نمیشود. ولی به هر حال کار از کار گذشته! در طول تاریخ هزاران بار کار از کار گذشت! آیا باید برای هر کدام از این دفعات الان پرچم خونخواهی بلند کرد و کشت و کشتار به راه انداخت؟! اعراب 30 سال جنگیدند و جمهوری اسلامی هم نیابتی 30 سال. هیچکدامشان هم به نتیجه ای نرسیدند بجز زهر کردن زندگی به کام هم یهودیان هم فلسطینیان. بهترین کار همان راهی هست که گفتم وگرنه با کینه توزی (که در این مورد مسئولین ایران از خود فلسطینیان جلو زده اند!) مطمئن باشید مسئله حل نمیشود.
قضیه فلسطین و اسراییل تمام نشده و هنوز با همدیگر در حال جنگ هستند
و کلا اگر بخواهیم این قضیه را بپذیریم نتیجه اش این میشود که هر کشوری قدرت نظامی بهتری داشته باشه بتونه خاک همسایه اش را اشغال کند و بعد از چند سال بگوید کار از کار گذشته و بی خیالش شوید
پس از یک جایی باید شروع شود که اینگونه اشغال ها تمام بشه و در عصر حاضر هم موردی که می تونیم پیدا کنیم فلسطین و اسراییل هست. اگر سرخپوستان آمریکا هنوز هم مورد ظلم بودند و با سفید پوستا در حال جنگ بودن این حق باید بهشون داده میشد که اشغال گران زمین هایشان را بهشون برگردونند ولی جنگ سرخ پوست ها تمام شد و جامعه جهانی هم در آن زمان اهمیتی به این مساله نمیداد که کل سرخ پوست ها قتل عام بشن یا نه در همان زمان انسان ها را به عنوان برده خرید و فروش می کردن ولی الان دنیا پیشرفت کرده و اینگونه اقدامات رو مردم نمی پذیرند و نمی تونیم مثال از گذشته بیاوریم که قانون جنگل به راحتی اجرا میشده

Hezbollah_YaHasan
07-13-2015, 01:44 PM
برتری هر قوم و ملتی به میزان اطاعت آنها از الله است و الله دستور داده از آقا امام زمان که امام عصر است اطاعت کنید و حال که او غایب است اطاعت از نایبش حضرت آیت الله خامنه ای ولی فقیه زمان واجب است.

یعنی خدا امر کرده مردم جهان از ژاپن و چین تا آمریکا و آفریقا همه باید از مقام معظم رهبری اطاعت کنند و بعد از ظهور آقا امام زمان همه جهانیان باید از امام عصر اطاعت کنند.

حالا شما تورک آذربایجان هم که باشی باید افتخار کنی که در قیومیت ‌ولایت فقیه هستی. اگر مثلا عراق ولایت فقیه باشد و ایران به چنگ سکولارها و لیبرالها افتاده باشد احتیاط واجب این است که شما تورک آذربایجان از ایران جدا شوی و به عراق که مثلا حاکمیت فیقه دارد بپیوندی و مراتب فرمانبرداری و اطاعت خود را از اولی الامر را بجای آوری.

سارا
07-13-2015, 01:58 PM
برتری هر قوم و ملتی به میزان اطاعت آنها از الله است و الله دستور داده از آقا امام زمان که امام عصر است اطاعت کنید و حال که او غایب است اطاعت از نایبش حضرت آیت الله خامنه ای ولی فقیه زمان واجب است.

.

رهبر شما با رای رفسنجانی انتخاب شد مگه نه؟ دیگه این قضیه اظهر من الشمس است. پس امام زمان در انتخاب رهبر نقشی نداشته ! خب چطور میشه این فرد رو نایب امام زمان دانست؟ آیا این توهین به حضرت مهدی نیست ؟؟

یعنی خدا امر کرده مردم جهان از ژاپن و چین تا آمریکا و آفریقا همه باید از مقام معظم رهبری اطاعت کنند و بعد از ظهور آقا امام زمان همه جهانیان باید از امام عصر اطاعت کنند.
خیلی از مردم جهان اصلا نمی دانند کشوری بنام ایران وجود داره که حالا بیایند از رهبر فرزانه اش (!) اطاعت و پیروی کنند. شما معلوم است که تا بحال پایتان را از ایران یا بلاد اسلامی آنطرفتر نگذاشته اید. کمی بیشتر سفر کنید بخصوص به بلاد کفر، کمی بیشتر مطالعه کنید ، کمی بیشتر تفکر کنید.

Hezbollah_YaHasan
07-13-2015, 02:07 PM
رهبر شما با رای رفسنجانی انتخاب شد مگه نه؟ دیگه این قضیه اظهر من الشمس است. پس امام زمان در انتخاب رهبر نقشی نداشته ! خب چطور میشه این فرد رو نایب امام زمان دانست؟ آیا این توهین به حضرت مهدی نیست ؟؟

خیلی از مردم جهان اصلا نمی دانند کشوری بنام ایران وجود داره که حالا بیایند از رهبر فرزانه اش (!) اطاعت و پیروی کنند. شما معلوم است که تا بحال پایتان را از ایران یا بلاد اسلامی آنطرفتر نگذاشته اید. کمی بیشتر سفر کنید بخصوص به بلاد کفر، کمی بیشتر مطالعه کنید ، کمی بیشتر تفکر کنید.
اولا این شایعه اهل فتنه است که رفسنجانی حضرت امام خامنه ای را منصوب به ولایت فقیه کرده اند در حالیکه همه می دانند لیست نماینگان مجلس را آقا امام زمان انتخاب می کند چه برسد به نیابت آقا امام زمان که همانا انتخاب ولی فقیه است.

ثالثا تمام مردم جهان ایران و نظام ولایت فقیه را میشناسند چون همواره دلاوری های امت اسلام نقل و صدر اخبار جهان بوده و هست

ثالثا نظام ولایت فقیه موهبت خدا به مردم جهان بود تا با شناخت آقا امام خامنه ای و آقا امام خمینی از مرگ جاهلیت در امان باشند . چرا که هرکس ولی فقیه را بشناسد مثل این است که آقا امام زمان را بشناسد که در این صورت از مرگ در جاهلیت در امان مانده است.

ثالثا

m@hdi
07-13-2015, 02:26 PM
قضیه فلسطین و اسراییل تمام نشده و هنوز با همدیگر در حال جنگ هستند
و کلا اگر بخواهیم این قضیه را بپذیریم نتیجه اش این میشود که هر کشوری قدرت نظامی بهتری داشته باشه بتونه خاک همسایه اش را اشغال کند و بعد از چند سال بگوید کار از کار گذشته و بی خیالش شوید
پس از یک جایی باید شروع شود که اینگونه اشغال ها تمام بشه و در عصر حاضر هم موردی که می تونیم پیدا کنیم فلسطین و اسراییل هست. اگر سرخپوستان آمریکا هنوز هم مورد ظلم بودند و با سفید پوستا در حال جنگ بودن این حق باید بهشون داده میشد که اشغال گران زمین هایشان را بهشون برگردونند ولی جنگ سرخ پوست ها تمام شد و جامعه جهانی هم در آن زمان اهمیتی به این مساله نمیداد که کل سرخ پوست ها قتل عام بشن یا نه در همان زمان انسان ها را به عنوان برده خرید و فروش می کردن ولی الان دنیا پیشرفت کرده و اینگونه اقدامات رو مردم نمی پذیرند و نمی تونیم مثال از گذشته بیاوریم که قانون جنگل به راحتی اجرا میشده

کدام جنگ عزیز من؟ اگه جمهوری اسلامی شکل نمیگرفت حزب الله و حماس نبود و جنگی هم نبود و جنگ اصلی فلسطینیان هم سر این بود که آواره نشن که راه حلش رو گفتم.

اینکه میگید اکثر مردم دنیا اهمیت نمیدادن به کشتار سرخپوستان خب خیال کردید الان چند درصد مردم دنیا به فلسطین اهمیت میدن؟! شما تو جمهوری اسلامی زندگی میکنید که با پروپاگانداش خودشو داره میگاد که بگه که همه ملت های دنیا ضد اسرائیل و طرفدار فلسطین هستند همونطور که همه ملت های مسلمان طرفدار مقام معظم رهبری هستند و میخوان تو کشورشون نظام ولایت فقیه برپا بشه ولی دولت های خبیث و سرسپردشون نمیزارن! با بهترین دید مسئله فلسطین برای یک درصد مردم دنیا اهمیت داره که اکثرشون مسلمونا هستن و بقیه مردم دنیا اصلا نمیدونن فلسطین کجاست! خود خبرنگار صدا و سیما توی آمریکا که دشمن اولش ایرانه از ملت میپرسید ایران کجاست 10 درصدشونم نمیدونستن!

سارا
07-13-2015, 04:51 PM
اولا این شایعه اهل فتنه است که رفسنجانی حضرت امام خامنه ای را منصوب به ولایت فقیه کرده اند در حالیکه همه می دانند لیست نماینگان مجلس را آقا امام زمان انتخاب می کند چه برسد به نیابت آقا امام زمان که همانا انتخاب ولی فقیه است.

اولا منظور شما از مجلس کدام مجلس است ؟ خبرگان؟ اگر چنین باشد نظرتان راجع به برخی از نمایندگان آن نظیر رفسنجانی و آیت الله دستغیب چیه؟؟ اگر امام زمان آنها را انتخاب کرده پس حرفشان هم باید حق باشد نه؟ آیت الله دستغیب که خواستار استیضاح رهبری بود. و حتی بخاطر قضیه یا بقول شما فتنه 88 اعتراض کرد بر بی عدالتی رهبری و سبب شد که با کتک از مجلس خبرگان بندازنش بیرون!!!!!! ایشان مرجع تقلید هم هستند و بسیاری از مردم جنوب ایران از ایشان پیروی می کنند . در ضمن فیلم سخنرانی های ایشان ضد رهبری در یوتیوب به وفور یافت می شود! حتی علی مطهری هم در سخنرانی در دانشگاه فردوسی مشهد علنا بر بی عدالتی رهبری اشاره کرد و نام آیت الله دستغیب را هم بعنوان یکی از معترضین به این بی عدالتی رهبری آورد. اینم فیلمش هم در یوتیوب هم در آپارات هست!

اثالثا تمام مردم جهان ایران و نظام ولایت فقیه را میشناسند چون همواره دلاوری های امت اسلام نقل و صدر اخبار جهان بوده و هست
اگر شما خارج از ایران رفته بودید و حتی یک مسافرت چند روزه به بلاد کفر داشتید هرگز این حرف را نمی زدید! کافیست یک دوست اینترنتی امریکایی یا اروپایی پیدا کنید . اگر ایران را با عراق اشتباه نگرفت خیلی جای تحسین دارد . البته امروزه بلطف محمود خان کبیر ایران بسیار مشهورتر از گذشته شده است اما چه شهرتی !! بعد از این دوست اینترنتی در مورد رهبر ایران سوال کنید ، آنگاه خودتان متوجه محبوبیت نظام ولایت فقیه خواهید شد.