PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهران مدیری

sonixax
01-03-2011, 09:28 PM
نظرتون در باره ی این آدم چیه ؟
من تاحالا چند مورد ازش دیدم و به این نتیجه رسیدم که سرش توی همون آخوری هست که سر آخوندها و احمدی نژاد - این یک نمونش :

http://www.youtube.com/watch?v=-sfqH1qYHzI

البته من از همایون خوشم نمیاد و ازش دفاع هم نمیکنم ولی به هر حال .
اینها رو هم ببینید :

http://www.youtube.com/watch?v=C_u-NiFbq5Y

http://www.youtube.com/watch?v=0sWK2Pj2oMo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=F7Qa5IbJIb4&feature=related

Russell
01-03-2011, 10:55 PM
برای اینکه بتونی تو جایی مثل صدا و سیما مدت زیادی کار کنی بدون شک باید با هر کسی بتونی راه بیای.
چند روز پیش خاتمی رفته مثل اینکه سر صحنه قهوه تلخ.فکر میکنم اینا در نهایت مثلاً با احمدی نژاد مخالف باشند وگرنه کسانی که تو همچین محیطی کار میکنند حتی اگر نخواند هم یه کاری میکنند که آلودشون کنند.بیشتر از اینکه اینا بتونند از این طریق عقاید خودشون رو بیان کنند من فکر میکنم که جکومت از اینها استفاده میکنه.

sonixax
01-04-2011, 01:44 AM
برای اینکه بتونی تو جایی مثل صدا و سیما مدت زیادی کار کنی بدون شک باید با هر کسی بتونی راه بیای.
چند روز پیش خاتمی رفته مثل اینکه سر صحنه قهوه تلخ.فکر میکنم اینا در نهایت مثلاً با احمدی نژاد مخالف باشند وگرنه کسانی که تو همچین محیطی کار میکنند حتی اگر نخواند هم یه کاری میکنند که آلودشون کنند.بیشتر از اینکه اینا بتونند از این طریق عقاید خودشون رو بیان کنند من فکر میکنم که جکومت از اینها استفاده میکنه.

این یک صحنه از سریال پخش نشده ی مدیری به نام «ماهواره ها» هستش که مدیری در اون مردم و معترضین به نتیجه انتخابات رو به شدت مسخره کرده ، درست مثل دهنمکی ولی مردم هنوز گوسفند وار عاشق این مردیکه ی شارلاتان هستند و نگران جیب نامبارکش :14:
خیلی خوب گفتند که : خلایق هر چه لایق

Russell
01-04-2011, 04:05 PM
اما من نشنیده بودم مدیری سریالی داشته باشه که پخش نشده باشه.مطمئنی میلاد جان؟

sonixax
01-04-2011, 04:59 PM
اما من نشنیده بودم مدیری سریالی داشته باشه که پخش نشده باشه.مطمئنی میلاد جان؟

بله ، دو تا سریال هست یکی گنج مظفر و یکی سریال ماهواره ها که یک تکه ازش رو براتون گذاشتم که ببینید که داره توش همایون رو مسخره میکنه .

Reactor
01-04-2011, 06:50 PM
اشتباه میکنید مهران مدیری همچین آدمی نیست! اگر بود قهوه تلخ از تلوزیون پخش میشد نه اینکه از تلوزیون ممنوع التصویرش کنند!
مدیری انسان فوق العاده آوانگاردیه و همینطور باهوش و با اخلاقه. خودش میدونه اعتبار زیادی بین مردم داره و اونقدر باهوش هست که خودش رو با قاطی شدن با همچین آدم هایی خراب نمیکنه!
اینکه چهارتا کور و کچل تو لس آنجلس بیان بگن مدیری با رژیم دستش تو یک کاسه ست بنظرم آدم بیشتر فکر میکنه طرف از رو حسودیش داره این حرفو میزنه! میگن گربه به گوشت دستش نمیرسید میگفت بو میده! همه دیگه میدونن صاحاب تلوزیون های 24ساعته لس آنجلسی دزد و تیغ زن و کلاه بردارن! هر وقت این کانال دره پیتی هارو که باز کنید میبینید مجری شبکه یک کاسه گدایی گرفته دستش و داره اعانه جمع میکنه تا شبکه ی پر محتواش!!! بسته نشه! بخاطر همینه دیگه کسی اینجا حتی اسم تلوزیون های تار عنکبوت بسته ی این ها رو هم نمیدونه!
این فسیل هایی که تو لس آنجلس تلوزیون 24ساعته سیاسی دارن و 24ساعته واق واق میکنن و همه رو (حتی آدم های خود خودشون رو) دزد و خائن و جاسوس میدونن(بالاخره معلوم نیست کی خودیه؟) واقعا فقط بدرد مسخره کردن و ُسوژه خنده شدن میخورن!
مهران مدیری خیلی با این چلغوز ها فرق میکنه! همیشه تو سریال هاش نشون داده که نگاه تیز بینی داره و بر خلاف بقیه کمدی سازهای ایرانی مثل عطاران و آقاخانی که همیشه سریال هاشون حول و حوش اسلام و ماه رمضون و مسجد و اذان و کرسی شعر میگرده نیست!
واقعا آدم حرفه اییه!
تنها آدمیه تو ایران حاضر که به بهترین شکل حرف خودش رو به مردم میزنه! هم مردم رو میخندونه هم مشکلات رو نشون میده و هم راهنمائی میکنه!
دیگه واضح تر از این بگه فکر کنم ترورش میکنند!
سریال قهوه تلخ که به گفته همه مردم روایت طنز حکومت جمهوری اسلامیست!
دیگه یک نفر تو جایگاه این آدم باید چکار کنه که نکرده؟

---------- ارسال جدید اضافه شده در 09:20 pm ---------- ارسال قبلی در 09:15 pm ----------

ولی مردم هنوز گوسفند وار عاشق این مردیکه ی شارلاتان هستند و نگران جیب نامبارکش :14:

من فکر میکنم خیلی ها تو این سایت از جمله خود من طرفدار این آدم هستند که گوسفند خطاب کردن شما توهین به شخصیت اون هاست!
اگر یک مقدار عفت کلام داشته باشید خیلی بهتر میشه راجع بهش بحث کرد.

Russell
01-04-2011, 07:17 PM
بله ، دو تا سریال هست یکی گنج مظفر و یکی سریال ماهواره ها که یک تکه ازش رو براتون گذاشتم که ببینید که داره توش همایون رو مسخره میکنه .

البته همایون مسخره کردن هم داره،به قول آرش کار سیاسی در ایران فقط عربده کشیه.
مدیری هم نون رو به نرخ روز میخوره.اگر این افه های سیاسی رو نیاد زیاد بهش ایرادی من نمیگیرم.بالاخره هنرپیشست دیگه.

pentageromman
01-04-2011, 10:25 PM
شهرام همايون سوخته توی تشت آب يخ بشينه حل ميشه

sonixax
01-05-2011, 02:47 AM
البته همایون مسخره کردن هم داره،به قول آرش کار سیاسی در ایران فقط عربده کشیه.
مدیری هم نون رو به نرخ روز میخوره.اگر این افه های سیاسی رو نیاد زیاد بهش ایرادی من نمیگیرم.بالاخره هنرپیشست دیگه.

ببينيد مساله همايون نيست مساله آب به آسياب جمهورى اسلامى ريختنه و مديرى بيشتر كارهاش و تكه پرانى هاش بيشتر به جاى اينكه روبروى حكومت باشه به نفع حكومته و اونهايى هم كه روبروى حكومته خيلي گنگه و ميشه ازش هر برداشتى كرد

--------------------------------
جناب ريكتور بنده قصد توهين نداشتم و پاسخ پست شما رو فردا حتمن ميدم الان دارم از خستگى ميميرم و با موبايل تايپ فارسي واقعن سخته
فقط بدونيد هدف از توقيف قهوه تلخ زمينه سازى براى فروش بيشترش بوده و گرنه محصولي كه مجوز پخش نگيره در شبكه خانگى هم نميگيره مثل مارمولك كه تازه تكه پرانى به حكومت هم نداره و سياسى هم نيست و حتا لباس آخوندي رو مقدس نشون داده كه وقتي يك اوباش تنش ميكنه آدم ميشه

sonixax
01-05-2011, 05:17 PM
اشتباه میکنید مهران مدیری همچین آدمی نیست! اگر بود قهوه تلخ از تلوزیون پخش میشد نه اینکه از تلوزیون ممنوع التصویرش کنند!

خوب جواب این رو که بهتون دادم ، صدا و سیمای ضرغامی قرار بوده که این محصول رو 5 میلیارد تومن از آقای مدیری بخره - ولی اگر این محصول از تلویزیون پخش میشد هرگز به اندازه ای که الان مخاطب جمع کرده مخاطب جمع نمیکرد و هیچ گاه درآمد و گردش مالیش به مرز فعلی که از بودجه فرهنگی کل کشور هست نمیرسید .
زمانی که یک محصول فرهنگی ممنوع الپخش میشه این ممنوعیت در تمام ابعاد گریبان گیرش میشه نه اینکه فقط در صدا و سیما نمیشه پخشش کرد ولی به جاش میشه با تبلیغات آنچنانی در سرتاسر کشور و از طریق شبکه خانگی پخشش کرد ، اگر شما حتا فقط یک بار سر و کارتون با ارشاد یا صدا و سیما افتاده باشه این موضوع رو خیلی خوب درک میکنید و وقتی هم که ممنوعیت پخش از سرش برداشته بشه صدا و سیما هم مجازه پخشش کنه .
یک نگاهی به فهرست فیلم های توقیف شده خودش تائیدی هست بر این سخن من :
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D8%AF%D9%87:%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%E2%80% 8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%8 6%DB%8C_%D8%AA%D9%88%D9%82%DB%8C%D9%81%E2%80%8C%D8 %B4%D8%AF%D9%87
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D9%81%DB%8C%D9%84% D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%A7%DA%A9%D8%B 1%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%87_%D8 %A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C

مدیری انسان فوق العاده آوانگاردیه و همینطور باهوش و با اخلاقه. خودش میدونه اعتبار زیادی بین مردم داره و اونقدر باهوش هست که خودش رو با قاطی شدن با همچین آدم هایی خراب نمیکنه!

اینطوری ها هم که شما فکر میکنید نیست .

اینکه چهارتا کور و کچل تو لس آنجلس بیان بگن مدیری با رژیم دستش تو یک کاسه ست بنظرم آدم بیشتر فکر میکنه طرف از رو حسودیش داره این حرفو میزنه! میگن گربه به گوشت دستش نمیرسید میگفت بو میده! همه دیگه میدونن صاحاب تلوزیون های 24ساعته لس آنجلسی دزد و تیغ زن و کلاه بردارن! هر وقت این کانال دره پیتی هارو که باز کنید میبینید مجری شبکه یک کاسه گدایی گرفته دستش و داره اعانه جمع میکنه تا شبکه ی پر محتواش!!! بسته نشه! بخاطر همینه دیگه کسی اینجا حتی اسم تلوزیون های تار عنکبوت بسته ی این ها رو هم نمیدونه!

ببینید بحث در مورد تلویزیون های لوس آنجلسی نیست ، بحث در مورد آب به آسیاب جمهوری اسلامی ریخته .
الان این حرکت مدیری بیشتر به جای اینکه به ضرر جمهوری اسلامی باشه به نفعشه ، خیلی هم به نفعشه . یادتون نره که همین همایون باعث شده بود قبل از انتخابات 88 توی ایران روی در و دیوار و هر جایی که چشم میخورد یک ما هستیم نوشته شده بود و تونسته بود از همین تلویزیون در پیتی با روزی 2 ساعت برنامه اون اتحاد بین مردم رو بوجود بیاره .

این فسیل هایی که تو لس آنجلس تلوزیون 24ساعته سیاسی دارن و 24ساعته واق واق میکنن و همه رو (حتی آدم های خود خودشون رو) دزد و خائن و جاسوس میدونن(بالاخره معلوم نیست کی خودیه؟) واقعا فقط بدرد مسخره کردن و ُسوژه خنده شدن میخورن!

نه در شرایطی که باعث بشه جمهوری اسلامی از این وضع سود ببره .

مهران مدیری خیلی با این چلغوز ها فرق میکنه! همیشه تو سریال هاش نشون داده که نگاه تیز بینی داره و بر خلاف بقیه کمدی سازهای ایرانی مثل عطاران و آقاخانی که همیشه سریال هاشون حول و حوش اسلام و ماه رمضون و مسجد و اذان و کرسی شعر میگرده نیست!
تنها آدمیه تو ایران حاضر که به بهترین شکل حرف خودش رو به مردم میزنه! هم مردم رو میخندونه هم مشکلات رو نشون میده و هم راهنمائی میکنه!

این هم به هیچ عنوان درست نیست ، مهران مدیری به هیچ عنوان محتوای سیاسی یا نقد سیاسی نداره برنامه هاش و هزل هست ساخته هاش نه طنز .

دیگه واضح تر از این بگه فکر کنم ترورش میکنند!

به این مدل تکه پرانی ها که میشه هر برداشتی ازش کرد هم میگویند سوپاپ اطمینان .

سریال قهوه تلخ که به گفته همه مردم روایت طنز حکومت جمهوری اسلامیست!

دقیقن هدف این بوده که مردم فکر کنند روایت جمهوری اسلامیه ، بعد آن چیزی که مردم فکر میکنند که لزومن درست نیست ، مردم ایران روزگاری معتقد بودند که خمینی برای نجاتشان آمده و در پی ایجاد کردن یک حکومت آزاد و مردمی است ،آیا درست فکر میکردند ؟
تازه محصولات و سریال هایی بوده اند که یک هزارم ساخته های مهران مدیری از این مدل تکه پرانی های گنگ نداشته اند و به هیچ عنوان هم نمیشد ازشون برداشت سیاسی کرد ولی توقیف شده اند - چه طور است که این یکی نشده ؟ آن هم در شرایطی که طبق گفته شما همه ی مردم ایران متوجه اش شدند ، یعنی ارشادی ها و صادر کنندگان مجوز ها تا این حد از مرحله پرتند ؟

من فکر میکنم خیلی ها تو این سایت از جمله خود من طرفدار این آدم هستند که گوسفند خطاب کردن شما توهین به شخصیت اون هاست! اگر یک مقدار عفت کلام داشته باشید خیلی بهتر میشه راجع بهش بحث کرد.

همان طور که گفتم من قصد توهین نداشتم .
گوسفندوار رفتار کردن به این معنی نیست که مردم گوسفندند ! همان طور که وقتی میگویند شخصی دیوانه وار عاشق شخص دیگریست به این معنا نیست که وی دیوانه است !

sonixax
01-05-2011, 06:13 PM
تا جایی که میدونم این داستان تجاری نیست برای همین لینک دانلودش رو میذارم تا همتون ببینید :

http://www.megaupload.com/?d=J3Y4PLS0

sonixax
01-06-2011, 01:48 AM
فکر میکنم هر چیزی که باید بگم رو اینجا گفتم :

http://sonixax.wordpress.com/2011/01/06/%D8%AA%D9%84%D8%AE_%D8%AA%D8%B1_%D8%A7%D8%B2_%D9%8 2%D9%87%D9%88%D9%87_%D8%AA%D9%84%D8%AE/

kheradgera
01-06-2011, 09:45 AM
یک مزدور به تمام معنا و انسان فاسد به معنای حقیقی کلمه است مهران مدیری. همه کارهایش با سفارش دقیق جمهوری اسلامی انجام می شود.
این ماجرای قهوه تلخ هم که یک عوای زرگری راه انداخت برای این بود که پول خوبی به جیبش برود و کارش هم نتیجه داد و تا حالا چندین میلیارد به جیبش رفته.
موضوع اصلا شهرام همایون نیست. این مهران مدیری یک مزدور به تمام معناست ولی ایرانی تا روزی که سوابق انسانها را فراموش می کند و با یک دعوای زرگری از کسی حمایت می کند و در واقع سابقه تاریخی ندارد این بدبختی ادامه دارد.

Nocturne
01-06-2011, 08:59 PM
از نظر من جدا از مسائل سیاسی این کلیپ یک کلیپ غیرخنده دار و مبتذل بود،اون از گفتن اینکه "مادرمو برای فروش آوردم" تا "پفیوز" که همون ک..کش خودمونه گرفته تا قهوه ای کردن کلماتی مثل آریایی و... کلا کار مهران مدیری از این نظر زشته که زمانی که کارمون اشاره ی مستقیم به یک شخص خاص داره و یه اتهام رو به اون شخص نسبت میده اخلاق حکم میکنه که کارمون مستند باشه نه پنجول به در و دیوار بکشیم که شخصی رو قهوه ای کنیم و خنده دار باشیم،نویسنده ی قهوه ی تلخ هم گفته اینو چهار سال پیش درست کردن و دنبال مجوز پخش گرفتن هم نرفتن و نمیدونن کی اینو پخش کرده،ولی قضاوت سیاسی در این مورد کردن که این کارو عمداً به نفع حکومت کرده یا نه یه کم کار سختیه،البته من هیچ یک از قسمت های قهوه ی تلخ رو ندیدم،انقدر فیلم های سینمایی شاهکار روی دستم برای دیدن مونده که وقت گذاشتن برای دیدن این لوده بازی ها...

Russell
01-07-2011, 12:37 AM
حالا که نظر خواستین!!!

چند روزی است که بیشترین کار من جواب دادن به سوالات بروبچه ها تو فیسبوک شده درمورد ویدئوی کار جدید مهران مدیری.خیلی ها نظر من رو خواستارشدن که بهتر دیدم همینجا بنویسم.بعضی ها این کار رو یک اثر بی بدیل میونن وبرخی دیگر هم نظری دیگر دارن.من تمام این سالها راجع به مهران سکوت کردم والبته باز هم قصدم سکوت بود .اما تعداد نامه های دریافتی بحدی بود که ناچارم کمی بگپم!!!

http://kamranmalekmotiee.blogspot.com/2011/01/blog-post.html

kheradgera
01-07-2011, 01:16 AM
نویسنده ی قهوه ی تلخ هم گفته اینو چهار سال پیش درست کردن و دنبال مجوز پخش گرفتن هم نرفتن و نمیدونن کی اینو پخش کرده،ولی قضاوت سیاسی در این مورد کردن که این کارو عمداً به نفع حکومت کرده یا نه یه کم کار سختیه،

دوست عزیزم چهره بازیگران می تواند به خوبی نشان دهد که این کار تازه است یا برای گذشته است و اصولا در کارهای تصویری گه فیلم و چه سریال تنها دو تن دسترسی به اینها دارند. تهیه کننده و کارگردان. هیچکس دیگر از هیچ راهی نمی تواند به این فیلم دسترسی داشته باشد.

sonixax
01-07-2011, 01:45 AM
نویسنده ی قهوه ی تلخ هم گفته اینو چهار سال پیش درست کردن و دنبال مجوز پخش گرفتن هم نرفتن و نمیدونن کی اینو پخش کرده،

راستش رو بخواید دروغ گفته ، وگرنه 4 سال پیش نه اون آهنگهایی که توش استفاده شده وجود داشته و نه لارجر باکس و خیلی از این تلویزیون ها و ... توی یک مقاله توی ویکی پدیا تاریخ تولیدش رو نوشته 87 که من فکر میکنم جلو تر باشه ، تیمی که این چرندیات رو بازی کرده همه ی تیم قهوه ی تلخ هستند و طی 4 سال پیش دو تا سریال دیگه درست کرده که این افراد توش نیستند .

Reactor
01-07-2011, 12:20 PM
یک مزدور به تمام معنا و انسان فاسد به معنای حقیقی کلمه است مهران مدیری.

یک کم دیگه پیاز داغش رو زیاد تر کن قشنگ پخته بشه!

همه کارهایش با سفارش دقیق جمهوری اسلامی انجام می شود.

شما خودت در محلی که بهش سفارش میشد بودی و دیدی؟ کپی فاکتور سفارش ها دستته؟:71:

این ماجرای قهوه تلخ هم که یک عوای زرگری راه انداخت برای این بود که پول خوبی به جیبش برود و کارش هم نتیجه داد و تا حالا چندین میلیارد به جیبش رفته.

مگه بده آدم عقل تو کله اش باشه و بجای تلوزیون 24ساعته راه انداختن و گاز گرفتن و گدایی از مردم و جیب بری بره برنامه طنز بسازه و ملیاردر بشه؟
انگار شما با ملیاردر شدن این آقا مشکلی داری؟

ولی ایرانی تا روزی که سوابق انسانها را فراموش می کند و با یک دعوای زرگری از کسی حمایت می کند

سوابقش چی بوده؟

از کی حمایت کرده؟

در واقع سابقه تاریخی ندارد

مگه بنای تاریخیه که سابقه تاریخی داشته باشه؟

این بدبختی ادامه دارد

الان تمام بدبختی مملکت بخاطر اینه که مهران مدیری کارگردان موفقیه که فیلم طنز میسازه تا مردم رو بخندونه و بخاطر هوش و ابتکارش میلیاردر شده؟ و ما چون مثل اون نیستیم به همین خاطر به اون انگ جاسوس و مزدور بودن میزنیم؟
اگر مهران مدیری بجای اینکه پولدار بود و خونه و ویلا و ماشین مدل بالا داشت شب ها تو جوب میخوابید دیگه جاسوس نبود و آدم خوبی بود؟

kourosh_bikhoda
01-07-2011, 12:28 PM
راستش رو بخواید دروغ گفته ، وگرنه 4 سال پیش نه اون آهنگهایی که توش استفاده شده وجود داشته و نه لارجر باکس و خیلی از این تلویزیون ها و ... توی یک مقاله توی ویکی پدیا تاریخ تولیدش رو نوشته 87 که من فکر میکنم جلو تر باشه ، تیمی که این چرندیات رو بازی کرده همه ی تیم قهوه ی تلخ هستند و طی 4 سال پیش دو تا سریال دیگه درست کرده که این افراد توش نیستند .

دقیقن. چهره بازیگرها خیلی پیتر از 4 سال پیش هست.

shirin
01-07-2011, 12:34 PM
يه سوال براي من مطرح هست اينکه آيا يا بايد شخصي را دوس داشت يا بايد متنفر بود؟ آيا بايد در مورد هر شخصيت مشهوري قضاوتي وجود داشته باشد؟
چه لزومي دارد که حتما بدانيم گرايش مهران مديري چي هست و جز کدام دسته هست؟ آيا هدف اين هست که اگر فرضا جز دسته اي که ما دوس داريم نيست با خيال راحت فيلمهايش را بدزديم؟ (فرضا رايگان دانلود کنيم)

Reactor
01-07-2011, 12:37 PM
دوست عزیزم چهره بازیگران می تواند به خوبی نشان دهد که این کار تازه است یا برای گذشته است و اصولا در کارهای تصویری گه فیلم و چه سریال تنها دو تن دسترسی به اینها دارند. تهیه کننده و کارگردان. هیچکس دیگر از هیچ راهی نمی تواند به این فیلم دسترسی داشته باشد.

شما تا حالا تو محیط های فرهنگی بودی؟
این همه فیلم و موزیک تو ایران قبل از اکران قانونیش! تو بازار سیاه مفت مفت بفروش میرسه و تهیه کننده و کارگردانش رو بدبخت میکنه!
چه استدلالی بود که"هیچکس دیگر از هیچ راهی نمی تواند به این فیلم دسترسی داشته باشد"؟
هالیوود با اون عظمتش فیلم "مصائب مسیحش" در اوج فروشش رو اینترنت آپلود شد و فیلم و تهیه کننده و کاگردانش رو خاکستر کرد!
این همه موزیک و موزیک ویدئو قبل از عرضه قانونی به بازار بطور غیر مستقیم بطور دانلود رایگان روی نت میاد و سود فروش آلبومی که خیلی ها شبانه روزی روش کار کردن رو منفی میکنه!
چه کارگردان و تهیه کننده ای هست که مغز خر خورده باشه و همچین کاری بکنه؟!
در ایران ده ها نفر میتونن به همچین کلیپ هایی دسترسی داشته باشند!
نه فقط کاگردان و تهیه کننده!

Russell
01-07-2011, 12:45 PM

مگه بده آدم عقل تو کله اش باشه و بجای تلوزیون 24ساعته راه انداختن و گاز گرفتن و گدایی از مردم و جیب بری بره برنامه طنز بسازه و ملیاردر بشه؟

سوابقش چی بوده؟

از کی حمایت کرده؟

الان تمام بدبختی مملکت بخاطر اینه که مهران مدیری کارگردان موفقیه که فیلم طنز میسازه تا مردم رو بخندونه و بخاطر هوش و ابتکارش میلیاردر شده؟ و ما چون مثل اون نیستیم به همین خاطر به اون انگ جاسوس و مزدور بودن میزنیم؟
اگر مهران مدیری بجای اینکه پولدار بود و خونه و ویلا و ماشین مدل بالا داشت شب ها تو جوب میخوابید دیگه جاسوس نبود و آدم خوبی بود؟

بله مهران مدیری کمدین خوبیه.ولی مساله اینه که در مورد مسائل سیاسی یه مقدار پوپولیست و نون به نرخ روز خور هست.
اگر وارد سیاست نمیشد یا اگر میشد موضع صادفانه ای داشت من ایرادی نداشتم بهش جز اینکه کسیه که آسته میره و میاد و کارش رو میخواد بکنه و براش مسائل کشورش مهم نیست.ولی اینکه هم از توبره و هم آخور میخوره یه مقدار توهین آمیز هست.یکی مثل شجریان هست که روشن موضع سیاسی میگیره (حالا کار ندارم صادق بوده یا نه یا قبلاً چیکاره بوده) اما حداقلش اینه که با صراحت یک موضع گرفته و سرش از گردنش هم جدا نشده و الان فقط حمایت مخالفین دولت رو داره.

یه نکته دیگه هم اینه که حذف تیم مدیری برای حکومت کاری نداره.من نمیگم حالا حتماً مزدور هست و این حرفها ولی کسی که یکم ساختار صدا و سیما و اینا رو بشناسه میدونه که کسی که میتونه با اینها کار کنه باید برای موفقیت شغلی(که جق هر فرد سخت کوش و مستعدی هست) چشمش رو یک سری چیزها ببنده و تو اون محیط کار کنه.تو محیطی که هیچ روزنامه ای نمیتونه نفس هم بکشه گرفتن مجوز این سریال جز اینکه نشون میده بیخطریش برای حکومت مشخص هست معنی دیگری نداره.ابزار فشاری هم که نداره که بگیم اگر مجوز نمیدادند چی میشد،الان قیمت نون رو چند برابر کردن خبری نیست.با این تیکه های سیاسی یه مقدار من احساس میکنم به شعور سیاسیم توهین میشه.

kheradgera
01-07-2011, 01:07 PM

سوابقش چی بوده؟

از کی حمایت کرده؟

پیاز داغ نیست. واقعیته ولی ما داغیم و فقط می خندیم و هیچگاه حواسمون نبوده که پشت این چیزهای خنده دار چی تو مغزمون القا میشه.
یکمی اگر به جای اینکه فقط نیشمون باز بشه از این کارها بهشون دقت کنیم میفهمیم. کافیه مثلا شبهای برره رو ببینیم. هدفش این بود که آغاز دوران مدرن ایران که با رضا شاه بود به مسخره گرفته بشه یا مثلا یک قسمتش یادمه که حقوق زنان رو مسخره میکرد. یا مثلا همین که زنها همیشه شوهران خودشونو از خونه مینداختن بیرون که هدفش و القاش توهین به زن ایرانی و حقوقش بود و ترسوندن مردها از زنها بود.
برای مهران مدیری بد نیست. تا روزی که میتونه از عوام الناس میلیاردی سواری بگیره نوش جونش. مردم هم تا روزی که به جای اینکه به همدیگه کمک کنن تو این بدبختی ها سختی که تحمل میکنن نوش جونشون.
سوابقش همکاریهای چندین میلیاردی با صدا و سیمای اسلامی بوده و هرکسی میتونه بفهمه که کسی که این همه سال مداوم کار کرده صدا و سیما برای خواست مردم نذاشته به کارش ادامه بده.
بخش مهمی از بدبختی این مملکت اینه که ما از تاریخ درس نمی گیریم و همیشه دوباره گول کسانی رو میخوریم که قبلا فریبمون دادن و تا روزی که شعور اجتماعی به اون حد بالا نره که دو بار و چند بار فریب یک آدم رو نخوره همین آشه و همین کاسه. میخواد اون مهران مدیری باشه. میخواد موسوی و کروبی و خاتمی باشه یا میخواد حمید سوریان باشه که مدال تقدیم احمدی نژاد میکنه. تا روزی که یادمون میره یا خودمونو به فراموشی می زنیم در روی همین پاشنه میپرخه چه جمهوری اسلامی باشه چه نباشه.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 01:07 pm ---------- ارسال قبلی در 01:02 pm ----------

شما تا حالا تو محیط های فرهنگی بودی؟
این همه فیلم و موزیک تو ایران قبل از اکران قانونیش! تو بازار سیاه مفت مفت بفروش میرسه و تهیه کننده و کارگردانش رو بدبخت میکنه!
چه استدلالی بود که"هیچکس دیگر از هیچ راهی نمی تواند به این فیلم دسترسی داشته باشد"؟
هالیوود با اون عظمتش فیلم "مصائب مسیحش" در اوج فروشش رو اینترنت آپلود شد و فیلم و تهیه کننده و کاگردانش رو خاکستر کرد!
این همه موزیک و موزیک ویدئو قبل از عرضه قانونی به بازار بطور غیر مستقیم بطور دانلود رایگان روی نت میاد و سود فروش آلبومی که خیلی ها شبانه روزی روش کار کردن رو منفی میکنه!
چه کارگردان و تهیه کننده ای هست که مغز خر خورده باشه و همچین کاری بکنه؟!
در ایران ده ها نفر میتونن به همچین کلیپ هایی دسترسی داشته باشند!
نه فقط کاگردان و تهیه کننده!

هیچکدام از اونهایی که شما میگی غیر قانونی اکران میشه این اندازه کیفیتش بالا نیست و تازه تو همونها هم دست خود تهیه کننده ها تو کار بود و واسه اینکه کسی تو سینما زیاد نمیرفت فیلمها رو ببینه خود تهیه کننده ها میدادن بیرون. اگر دسترسی داری اظهارات اصغر فرهادی رو درباره فیلم چهارشنبه سوری و همچنین درباره الی و پخش شدنشون تو خیابون بخون.

Reactor
01-07-2011, 01:12 PM
بله مهران مدیری کمدین خوبیه.ولی مساله اینه که در مورد مسائل سیاسی یه مقدار پوپولیست و نون به نرخ روز خور هست.
اگر وارد سیاست نمیشد یا اگر میشد موضع صادفانه ای داشت من ایرادی نداشتم بهش جز اینکه کسیه که آسته میره و میاد و کارش رو میخواد بکنه و براش مسائل کشورش مهم نیست.ولی اینکه هم از توبره و هم آخور میخوره یه مقدار توهین آمیز هست.یکی مثل شجریان هست که روشن موضع سیاسی میگیره (حالا کار ندارم صادق بوده یا نه یا قبلاً چیکاره بوده) اما حداقلش اینه که با صراحت یک موقع گرفته و سرش از گردنش هم جدا نشده و الان فقط حمایت مخالفین دولت رو داره.

یه نکته دیگه هم اینه که حذف تیم مدیری برای حکومت کاری نداره.من نمیگم حالا حتماً مزدور هست و این حرفها ولی کسی که یکم ساختار صدا و سیما و اینا رو بشناسه میدونه که کسی که میتونه با اینها کار کنه باید برای موفقیت شغلی(که جق هر فرد سخت کوش و مستعدی هست) چشمش رو یک سری چیزها ببنده و تو اون محیط کار کنه.تو محیطی که هیچ روزنامه ای نمیتونه نفس هم بکشه گرفتن مجوز این سریال جز اینکه نشون میده بیخطریش برای حکومت مشخص هست معنی دیگری نداره.ابزار فشاری هم که نداره که بگیم اگر مجوز نمیدادند چی میشد،الان قیمت نون رو چند برابر کردن خبری نیست.با این تیکه های سیاسی یه مقدار من احساس میکنم به شعور سیاسیم توهین میشه.

اگر یک نفر بخواد تو این مملکت بی صاحاب کار کنه و موفق بشه حتما باید موضع گیری سیاسی کنه و شجره نامه اش رو بریزه روی دایره و اسما و رسما بگه که کی هست و هدفش چیه؟
مثلا بنده باید سرم به جایی گیر کرده باشه که برم بیرون تو انظار عمومی داد بزنم که ملحدم و نظام اسلامی و ولایت فقیه رو قبول ندارم!
شجریان رو با مهران مدیری مقایسه نکنید!
اصلا قصد توهین ندارم ولی شجریان اصلا شناخت و محبوبیت آنچنانی مخصوصا بین نسل جوون نداره و میانسال ها هم بعضی هاشون ایشون رو میشناسند و اصلا مثل مدیری محبوب و پر طرفدار نیست تازه خیلی ها بعد از جنبش سبز و طرفداریش فهمیدیند شجریانی هم هست و بخاطر موضع گیریش طرفدارش شدند!
مثل بنده که فقط اسم ایشون رو شنیده بودم و حتی نمیدونستم چه شکلی هست چون علاقه ای به موزیک سنتی ندارم!
من دوست های زیادی تو صدا و سیما و جام جم و ام آی تی وی دارم به جرات میتونم بگم 90درصدشون اصلا اهل دفاع از حکومت و این برنامه ها نیستند و خیلی هاشون مثل من و شما به کل آتئیست هستند!
از زمان لاریجانی معدوم لایحه ای رو تصویب کردند که افراد کافر غرب زده صدا و سیما رو قرق کردن و دشمن نفوذی تو آستین داریم و باید این ها رو بریزیم بیرون و این حرف ها که البته با خیلی ها تونستن این کار رو بکنند ولی خیلی های دیگه که کاربلد بودن و کار این ها لنگشون بود نتونستن همچین کاری باهاشون بکنند از جمله مدیری!

kheradgera
01-07-2011, 01:18 PM
اگر یک نفر بخواد تو این مملکت بی صاحاب کار کنه و موفق بشه حتما باید موضع گیری سیاسی کنه و شجره نامه اش رو بریزه روی دایره و اسما و رسما بگه که کی هست و هدفش چیه؟
مثلا بنده باید سرم به جایی گیر کرده باشه که برم بیرون تو انظار عمومی داد بزنم که ملحدم و نظام اسلامی و ولایت فقیه رو قبول ندارم!
شجریان رو با مهران مدیری مقایسه نکنید!
اصلا قصد توهین ندارم ولی شجریان اصلا شناخت و محبوبیت آنچنانی مخصوصا بین نسل جوون نداره و میانسال ها هم بعضی هاشون ایشون رو میشناسند و اصلا مثل مدیری محبوب و پر طرفدار نیست تازه خیلی ها بعد از جنبش سبز و طرفداریش فهمیدیند شجریانی هم هست و بخاطر موضع گیریش طرفدارش شدند!
مثل بنده که فقط اسم ایشون رو شنیده بودم و حتی نمیدونستم چه شکلی هست چون علاقه ای به موزیک سنتی ندارم!
من دوست های زیادی تو صدا و سیما و جام جم و ام آی تی وی دارم به جرات میتونم بگم 90درصدشون اصلا اهل دفاع از حکومت و این برنامه ها نیستند و خیلی هاشون مثل من و شما به کل آتئیست هستند!
از زمان لاریجانی معدوم لایحه ای رو تصویب کردند که افراد کافر غرب زده صدا و سیما رو قرق کردن و دشمن نفوذی تو آستین داریم و باید این ها رو بریزیم بیرون و این حرف ها که البته با خیلی ها تونستن این کار رو بکنند ولی خیلی های دیگه که کاربلد بودن و کار این ها لنگشون بود نتونستن همچین کاری باهاشون بکنند از جمله مدیری!

بله کسی اگر بخواد این همه سال به صورت مداوم تو صدا و سیما کار کنه تا زمانی که در خدمت منافع حکومت نباشه نمیتونه. بعضی ها هستن که چهار پنج سال یک بار یک سریال میسازن. مثلا احمد امینی رو نمیدونم دوستان میشناسن یا نه. کارگردان سریالهای اولین شب آرامش و بی گناهان یا همایون اسعدیان یا کیانوش عیاری یا ابراهیم حاتمی کیا ولی آدمهایی مثل مهران مدیری و سیروس مقدم و به تازگی سعید آقاخانی کاملا و صد در صد تحت منافع فکری حکومت هستن.

Russell
01-07-2011, 01:33 PM
اگر یک نفر بخواد تو این مملکت بی صاحاب کار کنه و موفق بشه حتما باید موضع گیری سیاسی کنه و شجره نامه اش رو بریزه روی دایره و اسما و رسما بگه که کی هست و هدفش چیه؟مساله اینه که اولاً مملکت ما شدیداً سیاسی هست و همینجوریش هم بی ربطترین کارها به سیاست سیاسی میشند،دیگه وقتی کسی میره سروقت طنز سیاسی معلومه که مردم به شجرش نگاه میکنند.
مثلاً شما خودت بدون نگاه به شجره ده نمکی مگه میتونی دربارش نظر بدی.
دوم اینکه نفوذی بودن کار ساده ای نیست اصلاً اونم تو سیستمهایی مثل ج.ا.خیلی زاحت میتونند افراد رو به جون هم بندازند و دستشون رو آلوده کنند و نفع اصلی رو اون بالایی ببره.کسانی مثل استالین و صدام اساتید این کارها بودند.در مورد کار تلویزیونی هم همین صادقه،یعنی خیلی راحت میتونند بگند که اهداف ما رو باید پیاده کنی تو برنامت و در هر دو صورت میبازی.بنابراین این کارها در سیستمهایی که آزادی درشون ار یه حدی پایینتر بره رسماً غیر ممکن میشه.

Reactor
01-07-2011, 01:42 PM
کافیه مثلا شبهای برره رو ببینیم. هدفش این بود که آغاز دوران مدرن ایران که با رضا شاه بود به مسخره گرفته بشه یا مثلا یک قسمتش یادمه که حقوق زنان رو مسخره میکرد. یا مثلا همین که زنها همیشه شوهران خودشونو از خونه مینداختن بیرون که هدفش و القاش توهین به زن ایرانی و حقوقش بود و ترسوندن مردها از زنها بود

به نظر شما بهتر نیست ما یک طناب دار درست کنیم و باهاش خودمون رو از سقف حلق آویز کنیم؟
چون به نظر شما هر گونه شوخی و چیزی که مایه ی خنده بشه نوعی توهین بحساب میاد!
به نظر من رضاشاه آدم خیلی بزرگی بود ولی هیچوقت با دیدن شب های برره همچین فکرهایی به سر من نزد!
فکر میکنم شما آدم عبوث و اخمویی باشی که همچین شوخی هایی رو زیادی جدی گرفتی !
شخصا فکر میکنم مصاحبت با شما خیلی حوصله ی آدم رو سر میبره!

سوابقش همکاریهای چندین میلیاردی با صدا و سیمای اسلامی بوده

چون با صدا و سیما چندین میلیارد!!! بیزنس داشته میشه آدم بد؟
من دوستی دارم بهایی هست و تو شناسنامه شیعه نوشته شده و پدرش مامور خرید تجهیزات مخابراتی و تلوزیونی اون هم از نوع چند 10 میلیارد تومانی بوده! اون هم میشه آدم حکومت؟ در حالی که اسم ج.ا میاد بدنش کهیر میزنه! همش هم فحش رکیک میده میگه اینا ماهارو قتل عام کردن!

و هرکسی میتونه بفهمه که کسی که این همه سال مداوم کار کرده صدا و سیما برای خواست مردم نذاشته به کارش ادامه بده

من که نفهمیدم شما چی نوشتی!

بخش مهمی از بدبختی این مملکت اینه که ما از تاریخ درس نمی گیریم و همیشه دوباره گول کسانی رو میخوریم که قبلا فریبمون دادن و تا روزی که شعور اجتماعی به اون حد بالا نره که دو بار و چند بار فریب یک آدم رو نخوره همین آشه و همین کاسه. میخواد اون مهران مدیری باشه. میخواد موسوی و کروبی و خاتمی باشه یا میخواد حمید سوریان باشه که مدال تقدیم احمدی نژاد میکنه. تا روزی که یادمون میره یا خودمونو به فراموشی می زنیم در روی همین پاشنه میپرخه چه جمهوری اسلامی باشه چه نباشه.

مرسی از اینکه درس اخلاق دادی و ما کودکان 14-15 ساله رو آگاه کردی ای پیر دانا! شما مغز متفکری و هیچ کس اندازه شما نمیفهمه و آخرت شعور هستی و ما هم سعی میکنیم شعور و فهممون یک روزی با اندازه ی شما بالا بره تا ما هم موفقیت افرادی که نمیشناسیم رو پشم کنیم و به شخصیتشون تهمت و انگ بزنیم درست مثل پیرمردهای تلوزیون های لس آنجلسی و در آخر بعد از اینکه فهمیدیم هیچی نمیفهمیم به بقیه بگیم نمیفهمید و بیایم درس تاریخی رو که بلد نیستیم بدیم!

هیچکدام از اونهایی که شما میگی غیر قانونی اکران میشه این اندازه کیفیتش بالا نیست و تازه تو همونها هم دست خود تهیه کننده ها تو کار بود و واسه اینکه کسی تو سینما زیاد نمیرفت فیلمها رو ببینه خود تهیه کننده ها میدادن بیرون. اگر دسترسی داری اظهارات اصغر فرهادی رو درباره فیلم چهارشنبه سوری و همچنین درباره الی و پخش شدنشون تو خیابون بخون

فیلم مارمولک یک هفته بعد از اکرانش نسخه دی وی دی فیلم اومد دستم!
شاید هم کمال تبريزی دیوونه شده بود و میخواست خودکشی کنه و این کار رو کرده بود!

Reactor
01-07-2011, 02:05 PM
بله کسی اگر بخواد این همه سال به صورت مداوم تو صدا و سیما کار کنه تا زمانی که در خدمت منافع حکومت نباشه نمیتونه. بعضی ها هستن که چهار پنج سال یک بار یک سریال میسازن. مثلا احمد امینی رو نمیدونم دوستان میشناسن یا نه. کارگردان سریالهای اولین شب آرامش و بی گناهان یا همایون اسعدیان یا کیانوش عیاری یا ابراهیم حاتمی کیا ولی آدمهایی مثل مهران مدیری و سیروس مقدم و به تازگی سعید آقاخانی کاملا و صد در صد تحت منافع فکری حکومت هستن.

شما تا وقتی که کار اجرایی نکرده باشی متوجه نیستی که من چی میگم.. برای همین سریع نسخه صادر میکنی!
سلطنت طلب های لس آنجلسی لیاقت شنیدن پوفیوز که هیچی! از نظر من این ها مادر ق*به هایی هستند که تمام فحش های رکیک عالم لیاقتشونه!
شما نمیدونی همین مادر بخطاهایی که خودشون رو سلطنت طلب جا میزنن و میان تو برنامه های پنج قرونی تلوزیون های 24 ساعته لس انجلسی عین سگ واق واق میکنن همین 4 سال پیش *خم جمهوری اسلامی رو لیس میزدن که بهشون اجازه بده بیان تهران و زمین و باغ و ویلا و خونشون تو شمیرانات رو پس بگیرن و بکوبن و برج بسازن و حاضر به چه همکاری ها و آدم فروشی هایی بودن!!! شاید یکی از دلایل خودکشی شاهزاده بینوا هم احساس تنهایی ناشی از دونستن مادر بخطا بازی های این جماعت نون به نرخ روز خور بود!
اون همایون هم حتما ج.ا ردش کرده که اینجوری عین سگ واق واق میکنه!
افرادی مثل مهران مدیری چون دستشون توی کاره حتما میدونن که این ها لیاقتشون چه فحش های رکیکیه! همونجوری که من میدونم و شما نمیدونی!
شما و همفکران شما چون اطلاعی ندارید سریع میاین و موضع میگیرید و داد و هوار راه میندازید که فلانی یک کلیپ ازش دراومده که توش حرف بد زده!
حالا هی ما بیایم بگیم شما دائم حرف خودتو بزن...

Reactor
01-07-2011, 02:25 PM
مساله اینه که اولاً مملکت ما شدیداً سیاسی هست و همینجوریش هم بی ربطترین کارها به سیاست سیاسی میشند،دیگه وقتی کسی میره سروقت طنز سیاسی معلومه که مردم به شجرش نگاه میکنند.
مثلاً شما خودت بدون نگاه به شجره ده نمکی مگه میتونی دربارش نظر بدی.
دوم اینکه نفوذی بودن کار ساده ای نیست اصلاً اونم تو سیستمهایی مثل ج.ا.خیلی زاحت میتونند افراد رو به جون هم بندازند و دستشون رو آلوده کنند و نفع اصلی رو اون بالایی ببره.کسانی مثل استالین و صدام اساتید این کارها بودند.در مورد کار تلویزیونی هم همین صادقه،یعنی خیلی راحت میتونند بگند که اهداف ما رو باید پیاده کنی تو برنامت و در هر دو صورت میبازی.بنابراین این کارها در سیستمهایی که آزادی درشون ار یه جدی پایینتر بره رسماً غیر ممکن میشه.

مدیری هیچوقت نگفته طنزش سیاسی هست این برداشتیه که مردم از کارهاش میکنن نه مدیری!

مدیری رو من یک بار تو کاخ سعد آباد تو کنسرتش باهاش سلام علیک داشتم و یک بار دیگه تو نارنجستان چالوس دیدم. تا این حدی که خودم دیدم آدم اجتماعی و بااخلاقییه. دوستانی دارم که کار تلوزیونی و تاتر و نمایش نامه نویسی و ... میکنند. باهاش کار کردن! همه میگن آدم کاردرست و باهوشیه! از پدر سوخته بازی و *ایه مالی و طرفداری از این و اون تا حالا چیزی راجع بهش نشنیدم! کارشو بلده و انجامش میده! حالا اگر پول زیاد هم در میاره نوش جونش!
همچین حرف هایی در موردش صحت نداره!
ایشون چون مجموعه قهوه تلخش مثل کارهای قبلیش گرفته و محبوبیتش پیش مردم اونقدر زیاده که مردم بخاطرش حتی سی دی هاش رو کپی نمیکنند! حالا یک عده که همه هم میدونیم تو ایرانی جماعت زیاد پیدا میشه بهشون فشار اومده و زیر آب میزنن و از حسادت همدیگه رو جر میدن و تا میبینن یکی موفق میشه چشماشون میخواد در بیاد اومدن میخوان زیرآب این آقا رو پیش مردم بزنن!
این بی ناموس بازی ها در ایران چیز عادی هست و قبل از مدیری پی این دمبه به تن خیلی ها خورده!

kheradgera
01-07-2011, 02:32 PM
شما تا وقتی که کار اجرایی نکرده باشی متوجه نیستی که من چی میگم.. برای همین سریع نسخه صادر میکنی!
سلطنت طلب های لس آنجلسی لیاقت شنیدن پوفیوز که هیچی! از نظر من این ها مادر ق*به هایی هستند که تمام فحش های رکیک عالم لیاقتشونه!
شما نمیدونی همین مادر بخطاهایی که خودشون رو سلطنت طلب جا میزنن و میان تو برنامه های پنج قرونی تلوزیون های 24 ساعته لس انجلسی عین سگ واق واق میکنن همین 4 سال پیش *خم جمهوری اسلامی رو لیس میزدن که بهشون اجازه بده بیان تهران و زمین و باغ و ویلا و خونشون تو شمیرانات رو پس بگیرن و بکوبن و برج بسازن و حاضر به چه همکاری ها و آدم فروشی هایی بودن!!! شاید یکی از دلایل خودکشی شاهزاده بینوا هم احساس تنهایی ناشی از دونستن مادر بخطا بازی های این جماعت نون به نرخ روز خور بود!
اون همایون هم حتما ج.ا ردش کرده که اینجوری عین سگ واق واق میکنه!
افرادی مثل مهران مدیری چون دستشون توی کاره حتما میدونن که این ها لیاقتشون چه فحش های رکیکیه! همونجوری که من میدونم و شما نمیدونی!
شما و همفکران شما چون اطلاعی ندارید سریع میاین و موضع میگیرید و داد و هوار راه میندازید که فلانی یک کلیپ ازش دراومده که توش حرف بد زده!
حالا هی ما بیایم بگیم شما دائم حرف خودتو بزن...

من که اینجا از کسی دفاع نکردم ولی واژه هایی که به کار برده شد از سوی تو نشون میده چرا کارهاشو دوست داری.:71:

Reactor
01-07-2011, 03:11 PM
يه سوال براي من مطرح هست اينکه آيا يا بايد شخصي را دوس داشت يا بايد متنفر بود؟ آيا بايد در مورد هر شخصيت مشهوري قضاوتي وجود داشته باشد؟
چه لزومي دارد که حتما بدانيم گرايش مهران مديري چي هست و جز کدام دسته هست؟ آيا هدف اين هست که اگر فرضا جز دسته اي که ما دوس داريم نيست با خيال راحت فيلمهايش را بدزديم؟ (فرضا رايگان دانلود کنيم)

سوال های بجایی پرسیدید..
من نمیدونم چرا بعضی از مردم دید بسته ای دارند!
مثلا قبلا فکر میکردم هر کس مثل من کافر باشه و از دین و خدا و جنگولک بازی بیرون زده باشه حتما مثل من دید بازی داره و مسلمون بازی در نمیاره و الکی و بیجهت به این و اون تهمت نمیزنه و با عقل و منطق چیزها رو میسنجه..
اینجور تهمت زدن های بی دلیل و اینکه بخاطر اینکه فلانی فحش داده یا سرش رو خارونده و یا پولداره و ما پاستوریزه هستیم و پسر پیغمبریم و ولضالین! و خوشمون نمیاد پس باید دارش بزنیم و از زندگی ساقطش کنیم و چون با ما موافق نیست پس حتما جاسوس هست و عامل و مزدوره و کلا این مدل تحلیل های بی منطق و آبگوشتی رو از یک مسلمان میشه انتظار داشت ولی از افرادی که ادعا میکنند دین رو از زندگیشون خارج کردن تا با عقل و منطق زندگی میکنند نه! این حرف ها حرف های دینیه!
اینجور تحلیل ها و قضاوت های "روزنامه کیهانی" فقط از کسانی بر میاد که مسلمونن و یا درسته خدا و اسلام رو قبول ندارند ولی بخش زیادی از ضمیر ناخوداگاهشون هنوز مسلمونه و دید مذهبی هنوز توشون پابرجاست!

---------- ارسال جدید اضافه شده در 05:41 pm ---------- ارسال قبلی در 05:33 pm ----------

من که اینجا از کسی دفاع نکردم ولی واژه هایی که به کار برده شد از سوی تو نشون میده چرا کارهاشو دوست داری.:71:

شما که من رو نمیشناسید. ولی بنده انسان بسیار شریف و باکلاسی هستم.هنوز که حرفی نزدم ولی پاش هم بیوفته خیلی هم بی چاک و دهن میشم. فرقی که من با خیلی های دیگه دارم اینه که از بچگی تو اجتماع بزرگ شدم و تو محیط اجتماع کار زیاد کردم و تو خونه ننشستم.
بخاطر همین دید من با شما فرق میکنه.

kheradgera
01-07-2011, 04:00 PM

درباره همه اشخاص مشهور در سراسر دنیا از سوی مردم عادی قضاوت وجود داره.
تا زمانی مشکل نیست که فاحشه فکری نباشه یعنی کارش در خدمت منافع افراد در قدرت نباشه. مهران مدیری عقیده ای به اینها فکر نمی کنم داشته باشه بلکه فقط نون به نرخ روز میخوره و این ویژگی یک فاحشه فکری است.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 04:00 pm ---------- ارسال قبلی در 03:59 pm ----------

سوال های بجایی پرسیدید..
من نمیدونم چرا بعضی از مردم دید بسته ای دارند!
مثلا قبلا فکر میکردم هر کس مثل من کافر باشه و از دین و خدا و جنگولک بازی بیرون زده باشه حتما مثل من دید بازی داره و مسلمون بازی در نمیاره و الکی و بیجهت به این و اون تهمت نمیزنه و با عقل و منطق چیزها رو میسنجه..
اینجور تهمت زدن های بی دلیل و اینکه بخاطر اینکه فلانی فحش داده یا سرش رو خارونده و یا پولداره و ما پاستوریزه هستیم و پسر پیغمبریم و ولضالین! و خوشمون نمیاد پس باید دارش بزنیم و از زندگی ساقطش کنیم و چون با ما موافق نیست پس حتما جاسوس هست و عامل و مزدوره و کلا این مدل تحلیل های بی منطق و آبگوشتی رو از یک مسلمان میشه انتظار داشت ولی از افرادی که ادعا میکنند دین رو از زندگیشون خارج کردن تا با عقل و منطق زندگی میکنند نه! این حرف ها حرف های دینیه!
اینجور تحلیل ها و قضاوت های "روزنامه کیهانی" فقط از کسانی بر میاد که مسلمونن و یا درسته خدا و اسلام رو قبول ندارند ولی بخش زیادی از ضمیر ناخوداگاهشون هنوز مسلمونه و دید مذهبی هنوز توشون پابرجاست!

---------- ارسال جدید اضافه شده در 05:41 pm ---------- ارسال قبلی در 05:33 pm ----------

شما که من رو نمیشناسید. ولی بنده انسان بسیار شریف و باکلاسی هستم.هنوز که حرفی نزدم ولی پاش هم بیوفته خیلی هم بی چاک و دهن میشم. فرقی که من با خیلی های دیگه دارم اینه که از بچگی تو اجتماع بزرگ شدم و تو محیط اجتماع کار زیاد کردم و تو خونه ننشستم.
بخاطر همین دید من با شما فرق میکنه.

شرافت و با کلاسی از واژه هایی که به کار می بری میباره. همون بی چاک و دهنی بهت میاد.

doubt
01-07-2011, 07:06 PM
به نظر من فاحشه گری فکری (با تعریف خودم)مشکلی نداره، هدف هر کس حتی برای کسب ثروت محترمه!

در هر صورت من به شخصه مهران مدیری و کارهاش رو دوست دارم نه مهران مدیری و عقایدش رو!

و همینطور بنظر من جواب تخریب شخصیت رو نباید با تلافی داد...

بعد هم کمی در مورد دیگران مودبانه تر برخورد کنیم ضرری نداره! شاید اینجا کسی دوستی-اشنایی در شبکه های خارجی داشت!!!

sonixax
01-07-2011, 07:11 PM
رقی که من با خیلی های دیگه دارم اینه که از بچگی تو اجتماع بزرگ شدم و تو محیط اجتماع کار زیاد کردم و تو خونه ننشستم.

عزیزم چه ربطی داره ؟
من هم اوی اجتماع بزرگ شدم و اتفاقن توی همون قشر فرهنگی که چند تا پست عقب تر گفتید هم بودم و خیلی از اعضای جناح اصلاح طلب رو از نزدیک میشناسم و از جیک و پوکشون خبر دارم - ولی نمیام بگم به همین دلایل من مفهمم بقیه که در این موقعیت ها نبودند نمیفهمند !

sonixax
01-07-2011, 09:59 PM
مقاله ی جالبیه به خصوص اون قسمتی که در مورد پخش قهوه ی تلخ توضیح داده - کاملن درست و منطقی گفته چون فیلمی که توقیف میشه یا اجازه پخش نمیگیره اجازه ی انتشار در شبکه ی خانگی هم نمیگیره چه برسه به تبلیغات آنچنانی ! حتمن بخونید :

http://www.iran-free.org/1389/10/17/sv6/

پخش سی دی های یک برنامه ظاهرا توقیف شده قدیمی از مهران مدیری موجب یک جنجال رسانه ای تازه شد، از سویی طرفداران مهران مدیری معتقدند که این برنامه طنز واقعیت موجود در زمینه شبکه های تلویزیونی ماهواره ای موسوم به لس آنجلسی را نشان می دهد و از سوی دیگر طرفداران این شبکه ها که عمدتا شبکه هایی سلطنت طلب به نظر می رسند، مدیری را «مزدور وزارت اطلاعات» خطاب کرده اند. اما واقعیت چیست؟
مهران مدیری پس از چند مجموعه طنز موفق در سال ۱۳۸۸، قرارداد یک مجموعه پرهزینه با بستر تاریخی را با سیمافیلم بست، تصویربرداری و تدوین این مجموعه که نام «قهوه تلخ (http://www.ghahvetalkh.net/)» را بر روی آن گذاشتند اساسا مجموعه ای است که برخلاف مجموعه های دیگر مدیری مانند «مرد هزار چهره» حتی «انتقاد سطحی مجاز رو و آشکار» را هم ندارد و صرفا به اشاره ها و تشابه سازیهای برای کسانی که در پی یافتن سمبل ها در هر برنامه تلویزیونی هستند می پردازد.
در انتهای کار در زمان پرداخت قسط میانی مجموعه گفته می شود که تهیه کننده مجموعه یعنی براداران آقاگلیان که تهیه کنندگان دائمی برنامه های مدیری هستند، به تولید سیما پیشنهاد می دهند که سهمی از درآمد تبلیغات قبل از پخش سریال در اختیار آنها قرار گرفته و حتی درآمد تمام زیرنویس های تبلیغاتی به حساب آنها گذاشته شود.
طبعا این امر با مخالفت تلویزیون روبرو می شود زیرا تلویزیون روی درآمد تبلیغات این مجموعه حساب کرده بود. در این زمان براداران آقاگلیان و مهران مدیری تصمیم می گیرند مجموعه را با حمایت وزارت ارشاد و لابی گری در مجلس به شبکه داخلی ویدئویی ارسال کنند و از تبلیغات افکار عمومی هم برای فروش آن استفاده کنند.
مهران مدیری و تهیه کنندگان مجموعه وانمود می کنند که به دلیل سانسور «قهوه تلخ» ممنوع از پخش شده و سی دی های مجموعه را وارد بازار می کنند.
همزمان اقدامات تبلیغاتی موازی هم صورت می گیرد، در سایت ها و شبکه های اجتماعی گوناگون از جمله فیس بوک، فرند فیدز، کلوب و بالاترین تبلیغات سنگینی برای «قهوه تلخ» صورت گرفته و مهران مدیری قهرمان مبارزه با سانسور و سریالش انتقادی و افشاگرانه قلمداد می شود.
با چنین جوسازی، مردم حمایت از این سریال را برخود فرض می دانند و درحالی که هیچ گاه از حق مولف در باره تولیدات سینمایی ایران پشتیبانی نکرده بودند، این بار سی دی های اصل مجموعه را با امید به قرعه کشی بخت آزمایی ش می خرند.
همزمان اقدامات تبلیغاتی تهیه کنندگان مجموعه و مهران مدیری نیز برای بهره برداری از جوگیری مردم به اوج خود می رسد و پشت سر هم چهره های مختلفی را وارد گود تبلیغاتی خود می کنند، یک بار با سید محمد خاتمی رئیس جمهور اصلاح طلب پیشین عکس یادگاری (http://www.kalam.tv/fa/video/56719/index.html) می گیرند، یک بار به مهمانی افطاری احمدی نژاد (http://www.khabaronline.ir/news-90397.aspx) می روند و بار دیگر به مجمع ائمه جماعت سراسر کشور و… هر بار سی دی های مجموعه را نیز به عنوان پیشکش با خود می برند.
اما چند هفته بعد با نخستین مراسم قرعه کشی (http://www.khabaronline.ir/news-97397.aspx) «قهوه تلخ» ناگهان برخی از هواداران این مجموعه از حضور نماینده وزارت ارشاد و دادستانی در آن بهت زده می شوند، همزمان یک روزنامه نگار در فیس بوک خود نوشت که این مجموعه کیسه ای بوده که برای انبوه خلق دوخته شده و احتمالا در ایام عید پس از رفع اختلافات مالی از صدا و سیما هم پخش خواهد شد.
در حالی که تهیه کنندگان آماده توزیع سری جدید مجموعه بودند، ناگهان تکه هایی از یک برنامه قدیمی مهران مدیری در هجو شبکه های ماهواره ای بر روی اینترنت پخش شد و سپس سی دی های کامل برنامه از اینجا و آنجا سردر آورد و بالاخره تمام برنامه به مدت پنجاه دقیقه بر روی اینترنت در دسترس همگان قرار گرفت.
با پخش این سی دی ها که تحت عنوان «ماهواره ها» شناخته می شود موج انتقادات علیه مهران مدیری به راه افتاد، شهرام همایون که گفته می شود هدف اصلی استهزاء مهران مدیری در این برنامه بود وی را «مزدور و حقوق بگیر وزارت اطلاعات» اعلام کرد.
در این میان البته طرفدارانی نیز برای مهران مدیری یافت شد از جمله مسیح علی نژاد که از این برنامه حمایت کرد. اما برخی دیگر از روزنامه نگاران به انتقاد از افکار عمومی یا «روحیه جوگیری» پرداختند از جمله یکی از این روزنامه نگاران به طنز بر روی فیس بوک خود نوشت:
رفتارشناسی عوام در فیس بوک: وقتی قهوه تلخ روی سی دی عرضه شد، ملت یقه ش را جر داد که باید از مهران مدیری حمایت کنیم! گفتیم گول نخورید کیسه دوخته اند برایتان|هفته پیش نماینده دادستانی و وزارت ارشاد در مراسم قرعه کشی قهوه تلخ شرکت کردند و لابد عید هم این سریال از صدا و سیمان پخش می شود| حالا که نسخه قاچاقی برنامه غیر قابل پخش مهران مدیری در هجو کانالهای مزخرف فارسی لسی آنجلسی (که الحق آینه راست نمای همان تلویزیونفارسی هاست) در آمده همه می گویند مدیری مزدور و حقوق بگیر وزارت اطلاعات است، جل الخالق! (http://www.facebook.com/omid.habibinia.1/posts/116740945066014)
اما چرا درست در اوج موفقیت اقتصادی قهوه تلخ این برنامه جنجالی پخش شد؟
برخی از دست اندرکاران این سریال می گویند این برنامه ای قدیمی است که چهار سال پیش برای شبکه سوم ساخته شده در بازبینی اولیه غیرقابل پخش شناخته شده و به آرشیو سپرده شده است، این برنامه فقط منحصر به ماهواره نبوده و بطور کلی برنامه ای انتقادی و هجوآمیز در باره رسانه ها از جمله صدا و سیما هم بوده است که حالا بطرزی مشکوک فقط همین قسمت از آن بر روی اینترنت قرار گرفته است!
برخی دیگر از کارشناسان نیز معتقدند رقبا به منظور کله پا کردن مدیری و جو سازی علیه او این برنامه را بیرون داده اند. اما هر چه که باشد برخی از جنبه های طنز این برنامه سبب واکنش منفی بسیاری در خارج از قاب سانسور جمهوری اسلامی می شود از جمله تمسخر همجنس گرایان، فروش مادر، فرار از کشور و…
برخی نیز جنبه های مثبت و منفی این برنامه را در کنار یکدیگر قرار داده و به جای دامن زدن به جنجال های احساسی و جوگیر کردن افکار عمومی به تائید انتقاد از سطح نازل این شبکه ها و جمع آوری دائمی پول توسط آنها می پردازند ضمن اینکه جنبه های منفی آن را نیز یادآور می شوند.
مخلص کلام، این برنامه در جمهوری اسلامی ساخته شده و طبعا تابع شرایط و ضوابط حاکم بر صدا و سیما بوده، تهیه کنندگان آن درصدد جلب رضایت مدیران تلویزیون بوده اند تا به کار خود ادامه بدهند یا شاید انتقادهای مجاز از برنامه های تلویزیونی را جبران کنند.
مهران مدیری نه قهرمان آزادی بیان است و نه مزدور مواجب بگیر وزارت اطلاعات، کارگردان و برنامه سازی است که در چارچوب جمهوری اسلامی برنامه می سازد و برای فروش برنامه هایش همزمان با احمدی نژاد و خاتمی عکس یادگاری می گیرد.
پس لطفا جوگیر نشوید و برنامه را با توجه به مجموعه شرایط پشت صحنه و نقاط ضعف و قوت ش ببنید، آن وقت برایتان روشن خواهد شد که دعوا بر سرلحاف ملاست!

Russell
01-08-2011, 01:07 AM
مدیری هیچوقت نگفته طنزش سیاسی هست این برداشتیه که مردم از کارهاش میکنن نه مدیری!

مدیری رو من یک بار تو کاخ سعد آباد تو کنسرتش باهاش سلام علیک داشتم و یک بار دیگه تو نارنجستان چالوس دیدم. تا این حدی که خودم دیدم آدم اجتماعی و بااخلاقییه. دوستانی دارم که کار تلوزیونی و تاتر و نمایش نامه نویسی و ... میکنند. باهاش کار کردن! همه میگن آدم کاردرست و باهوشیه! از پدر سوخته بازی و *ایه مالی و طرفداری از این و اون تا حالا چیزی راجع بهش نشنیدم! کارشو بلده و انجامش میده! حالا اگر پول زیاد هم در میاره نوش جونش!
همچین حرف هایی در موردش صحت نداره!
ایشون چون مجموعه قهوه تلخش مثل کارهای قبلیش گرفته و محبوبیتش پیش مردم اونقدر زیاده که مردم بخاطرش حتی سی دی هاش رو کپی نمیکنند! حالا یک عده که همه هم میدونیم تو ایرانی جماعت زیاد پیدا میشه بهشون فشار اومده و زیر آب میزنن و از حسادت همدیگه رو جر میدن و تا میبینن یکی موفق میشه چشماشون میخواد در بیاد اومدن میخوان زیرآب این آقا رو پیش مردم بزنن!
این بی ناموس بازی ها در ایران چیز عادی هست و قبل از مدیری پی این دمبه به تن خیلی ها خورده!
دوست عزیز که اسمت رو هم نمیدونم متاسفانه چطور کارهای مدیری رو سیاسی نمیدونی؟
کارهای غیر سیاسی هم داشته اما در کارهاش عمداً تیکه های سیاسی هم میگذاره،دیگه نمونه بارزش این کارش درباره اپوزیسیون.جالبه که اسمش رو هم گذاشته بهرام آریایی که من فکر میکنم یه تیکه هم میخواسته به بهرام مشیری بندازه مثلاً.البته در مورد شخصیتهای سیاسی و معروف این توهین در جوامع آزاد معنی نداره و من شخصاً از شهرام همایون خوشم نمیاد.ولی مساله اینه که میتونه وارد سیاست نشه تا حد امکان مثل مثلاً سریالهای عطاران،و مساله دیگه اینه که همونطور که گفتی مدعیه آدم مدرن و سکولاریه ولی یه عمر تو صدا و سیما کار کرده و تیکه های سطجی سیاسی که میندازه بیشتر به هیچ وجه دور ور جکومت دینی نمیگرده.مثل دهنمکیه کارش تا یه حدی،ظاهراً سیاسی مخالفه ولی عملاً چیز دیگست.
من یادمه تو شبهای برره اون موقع که هنوز پرونده ایران نرفته بود به شورای امنیت اینا علناً یکی رو کرده بودند نماینده جامعه جهانی که اومده میگه اگه فلان کارو نکنید من تحریمتون میکنم و اونام مسخرش میکردند و میخندیدن.من میگم این فرد نون به نرخ روز خور هست ولی کمدین ماهری هم هست.منم کاراش رو نگاه هم میکنم اتفاقاً.ولی وقتی در مورد مسائل سیاسی که ایران و زندگی ما رو به این وضع انداخته اینحور موضع میگیره واقعاً نمیتونم ازش حمایت کنم.این معنیش این نیست که سریالش رو بدزدم به این خاطر یا بگم باید ساکت بشه.بلکه نظرم به عنوان یه بیننده این میشه که این فرد اهمیتی به هموطنانش نمیده و من هم چنین افرادی رو از نظر شخصیتی دوست ندارم.

Mehrbod
01-08-2011, 01:10 AM
بر خلاف میل درونیم که نمایش مهران مدیری را بسیار خنده‌دار یافتم، فکر می‌کنم در اینجا
منطقا حق با سونیکساکس باشد و این کار مهران مدیری بیشتر به سود ج.ا. بوده باشد تا چیز دیگر.

sonixax
01-08-2011, 01:17 AM
بر خلاف میل درونیم که نمایش مهران مدیری را بسیار خنده‌دار یافتم، فکر می‌کنم در اینجا منطقا حق با سونیکساکس باشد و این کار مهران مدیری بیشتر به سود ج.ا. بوده باشد تا چیز دیگر.

راستش به نظر خود من هم خنده دار بود ، ولی هر چیزی که خنده داره لزومن هنر و آموزنده نیست .

Reactor
01-08-2011, 08:19 PM
درباره همه اشخاص مشهور در سراسر دنیا از سوی مردم عادی قضاوت وجود داره.
تا زمانی مشکل نیست که فاحشه فکری نباشه یعنی کارش در خدمت منافع افراد در قدرت نباشه. مهران مدیری عقیده ای به اینها فکر نمی کنم داشته باشه بلکه فقط نون به نرخ روز میخوره و این ویژگی یک فاحشه فکری است.

با این تعریف "کارش در خدمت منافع افراد در قدرت نباشه" فکر کنم همه ی آدم های بدرد بخور و نیروی فعال جامعه رو شما فاحشه کردی استاد!
احتمالا از نظر شما کارتن خواب ها و گدا ها و معتادها و ایضا فاحشه ها افرادی هستند که کارشون در خدمت منافع افراد در قدرت نیست! فقط اینها "فاحشه فکری" نیستند!!! عجب!
چه تحلیل زیبایی حظ کردم!
یک کم به حرفات فکر کن ببین چی نوشتی...

تمام این سلطنت طلب هایی که داری ازشون دفاع میکنی با تعریف شما تو صف اول "فاحشه های فکری "هستند!

شرافت و با کلاسی از واژه هایی که به کار می بری میباره. همون بی چاک و دهنی بهت میاد.

من آدم خوشتیپ و خوش هیکلی هستم همه چیز بهم میاد..
من فکر میکنم شما یا سن و سال زیادی دارید یا شدیدا سوسول تشریف دارید که با شنیدن کلمه ی "پوفیوز" گوش هاتون سرخ میشه!!! باز اگر یک خانم این حرف رو میزد سرمون رو مینداختیم پائین میگفتیم بله درسته!
اصلا من هر چیزی که شما بگی هستم ولی شما هم سعی کن یک مقدار از خونه بیشتر فاصله بگیری تا دیگه شنیدن این جور کلمات اذیتت نکنه!
انگار شما عادت هم داری از هر چیزی یک فیلم آلفرد هیچکاکی میسازی!
از حرفات معلومه که همش دنبال توطئه میگردی!
منم یک نظر راجع به شما بدم اسم "خردگرا" با این مدل تحلیل هات اصلا بهت نمیاد!

Reactor
01-08-2011, 08:47 PM
دوست عزیز که اسمت رو هم نمیدونم متاسفانه چطور کارهای مدیری رو سیاسی نمیدونی؟
کارهای غیر سیاسی هم داشته اما در کارهاش عمداً تیکه های سیاسی هم میگذاره،دیگه نمونه بارزش این کارش درباره اپوزیسیون.جالبه که اسمش رو هم گذاشته بهرام آریایی که من فکر میکنم یه تیکه هم میخواسته به بهرام مشیری بندازه مثلاً.البته در مورد شخصیتهای سیاسی و معروف این توهین در جوامع آزاد معنی نداره و من شخصاً از شهرام همایون خوشم نمیاد.ولی مساله اینه که میتونه وارد سیاست نشه تا حد امکان مثل مثلاً سریالهای عطاران،و مساله دیگه اینه که همونطور که گفتی مدعیه آدم مدرن و سکولاریه
کجا گفته آدم مدرن و سکولاریه؟

ولی یه عمر تو صدا و سیما کار کرده

خوب شما میفرمائید بره استعفا بده و بره چوپان بشه خوبه؟ مدیری یک کارگردان طنزه که تو ایران میتونه سریال های طنز موفقی بسازه. استعداد زیادی هم تو این کار داره.
حالا بیاد کاری رو که دوستش داره و درش استعداد داره رو بگذاره کنار که چند نفر بهش نگن مزدور؟

و تیکه های سطجی سیاسی که میندازه بیشتر به هیچ وجه دور ور جکومت دینی نمیگرده.

آیا مدیری گفته که به حکومت تیکه میندازه؟ که شما میگید پس چرا دیگه نمیندازه؟ مدیری همه جا گفته بازیگر و کارگردان طنزه همین و بس!
شما انتظارات نا معقولی از یک شخص دارید که خودش هم همچین ادعایی نکرده و میگید باید این کاری که من میگم هم بکنه!

مثل دهنمکیه کارش تا یه حدی،ظاهراً سیاسی مخالفه ولی عملاً چیز دیگست.

دهنمکی یک زمانی چماق بدست بود با مدیری قابل مقایسه نیست!
من نمیدونم دهنمکی گفته با کسی مخالفه یا نه.. ولی مدیری که تا حالا همچین ادعایی نکرده پس چرا حرف تو دهنش میگذارید؟

من یادمه تو شبهای برره اون موقع که هنوز پرونده ایران نرفته بود به شورای امنیت اینا علناً یکی رو کرده بودند نماینده جامعه جهانی که اومده میگه اگه فلان کارو نکنید من تحریمتون میکنم و اونام مسخرش میکردند و میخندیدن.من میگم این فرد نون به نرخ روز خور هست ولی کمدین ماهری هم هست.منم کاراش رو نگاه هم میکنم اتفاقاً.ولی وقتی در مورد مسائل سیاسی که ایران و زندگی ما رو به این وضع انداخته اینحور موضع میگیره واقعاً نمیتونم ازش حمایت کنم.این معنیش این نیست که سریالش رو بدزدم به این خاطر یا بگم باید ساکت بشه.بلکه نظرم به عنوان یه بیننده این میشه که این فرد اهمیتی به هموطنانش نمیده و من هم چنین افرادی رو از نظر شخصیتی دوست ندارم.

این آقا همونجور که بارها گفته یک کارگردان طنز و بازیگر هست!
این که شما انتظارات خاصی از مدیری دارید و دوست دارید که این ها رو هم برآورده کنه به شخص شما مربوطه و ربطی به مدیری نداره!
ایشون بارها و بارها تو مصاحبه هاش گفته هدفش از ساختن برنامه های طنز خندوندن مردم و دور کردن غم و غصه از دلشونه... مردم هم بخاطر همین چیزها دوستش دارن.
حالا اینکه یک عده انتظارات دیگه ای از ایشون دارن و مثلا دلشون میخواد مدیری در ایران نقش سوپرمن رو بازی کنه ولی حالا که نمیکنه از دستش ناراحت هستند چیز دیگریست که منطقا به خود دوستان مربوطه نه به مدیری و این آقا تو برآورده نکردن این خواسته ی دوستان عذرش موجه هست چون هیچوقت ادعا نکرده که سوپرمنه یا میخواد آزادی تو ایران بیاره یا با صدا و سیما دشمنه و غیره...

Reactor
01-08-2011, 09:05 PM
تمام 50 دقیقه برنامه ی "ماهواره ها " رو دیدم از خنده ترکیدم!
واقعا وضع اسفناک تلوزیون های آبدوخیاری لس آنجلسی رو به زبان طنز نشون داد!
این برنامه های صد من یک غاز لس آنجلسی رو تا حالا ندیدم آدم های تحصیل کرده و کاردرست حتی تو خود امریکا نگاه کنند!
همون چیزی رو نشون میداد که هست!
نمیدونم چرا بعضی دوستان کم لطفی میکنند و از مسخره شدن دلقک های تلوزیون های 24ساعته که الحق از جمله نون به نرخ روز خور ترین هموطنان هستند ناراحت میشن. حیف این همه سرمایه مفت که افتاده دست این عقب مونده ها تا باهاش تلوزیون بزنن و فحش پخش کنند و مردم رو تیغ بزنن و بخاطر منافعشون همه رو به جون هم بندازن...
کجای این برنامه که مدیری ساخته بود دروغ بود؟
همش همین الان داره از ماهواره پخش میشه!

آدم تو امریکا زندگی کنه و پول و سرمایه و اون همه امکانات داشته باشه فقط باید خنگ باشه که شبکه های به این بی کیفیتی راه بندازه!
من که چندین ساله پکیج شوتایم میگیرم و شبکه های خارجی تماشا میکنم.

sonixax
01-08-2011, 09:45 PM
جناب ریکتور یک پرسش : نظر شما در مورد دهنمکی چیه ؟

---------- ارسال جدید اضافه شده در 09:45 pm ---------- ارسال قبلی در 09:44 pm ----------

آدم تو امریکا زندگی کنه و پول و سرمایه و اون همه امکانات داشته باشه فقط باید منگل باشه که شبکه های به این بی کیفیتی راه بندازه!

این بند از حرفتون رو هم مستند کنید ، بی زحمت .

kheradgera
01-08-2011, 09:49 PM
با این تعریف "کارش در خدمت منافع افراد در قدرت نباشه" فکر کنم همه ی آدم های بدرد بخور و نیروی فعال جامعه رو شما فاحشه کردی استاد!
احتمالا از نظر شما کارتن خواب ها و گدا ها و معتادها و ایضا فاحشه ها افرادی هستند که کارشون در خدمت منافع افراد در قدرت نیست! فقط اینها "فاحشه فکری" نیستند!!! عجب!
چه تحلیل زیبایی حظ کردم!
یک کم به حرفات فکر کن ببین چی نوشتی...

تمام این سلطنت طلب هایی که داری ازشون دفاع میکنی با تعریف شما تو صف اول "فاحشه های فکری "هستند!

من آدم خوشتیپ و خوش هیکلی هستم همه چیز بهم میاد..
من فکر میکنم شما یا سن و سال زیادی دارید یا شدیدا سوسول تشریف دارید که با شنیدن کلمه ی "پوفیوز" گوش هاتون سرخ میشه!!! باز اگر یک خانم این حرف رو میزد سرمون رو مینداختیم پائین میگفتیم بله درسته!
اصلا من هر چیزی که شما بگی هستم ولی شما هم سعی کن یک مقدار از خونه بیشتر فاصله بگیری تا دیگه شنیدن این جور کلمات اذیتت نکنه!
انگار شما عادت هم داری از هر چیزی یک فیلم آلفرد هیچکاکی میسازی!
از حرفات معلومه که همش دنبال توطئه میگردی!
منم یک نظر راجع به شما بدم اسم "خردگرا" با این مدل تحلیل هات اصلا بهت نمیاد!

من نمیدونم نیروی فعال جامعه کیه که بتونم نظر شخصیمو دربارش بگم.
اعتیاد و گدایی و کارتن خوابی و فحشا درد اجتماعیه که شرایط اجتماعی و اقتصادی و خانوادگی باعثش میشه و اون با خواست خودش تن به اون نمیده بلکه یا مجبور میشه یا کشیده میشه ولی فاحشه فکری فرق داره. فاحشه فکری اعتقادی به کسی که ازش پول میگیره نداره ولی چون خوب جیبش پر میشه فکر و زبونشو در اختیار اون طرف میذاره. هرکی باشه مهم نیست. میخواد مهران مدیری باشه یا علیرضا افتخاری باشه.
من نمیدونم آیا فکر میکنی سلطنت طلب (پادشاهیخواه) یک فحشه. در هر حال هر فکری میکنی من پادشاهیخواه هم هستم ولی اینجا از کسی دفاع نکردم نه شهرام همایون نه هیچکس دیگه. موضوع مهران مدیریه. شهرام همایون کسی هستش که فقط داد و بیداد میکنه ولی زمانیکه کار به جایی میرسه که پای مادر طرف میاد وسط معلومه که این فقط برای خندوندن نبوده و هدف داشته.
مگه داری دوست دختر پیدا میکنی که شرایط ظاهریتو میگی؟ وضعیت مالیت هم میگفتی دختر اگه دید خوشش بیاد.:21:
زمانیکه شعور نباشه که آدم بفهمه تو یک بحث مادر فلان و اینجور واژه ها جایی نداره آدم جورج کولونی و برد پیت و تام کروز هم باشه شعور نداره.
من سن و سالم زیاد نیست و بین بیست و سی هستش و سوسول هم نیستم ولی شعور دارم که بفهمم حرفی که من تو صحبت کردن با دوستام به کار میبرم چیزی نیست که قرار باشه تو یک جای عمومی هم به کار ببرم. میخواد بی ناموس باشه یا واژه های درخشانی که شما به کار میبری و زمانی که در یک بحث به کار بره نشانه کمبود انسانه که سریع میره تو پایین تنه.
من زمانی که از کسی خواستم پیشنهاد یا نظری درباره نام کاربری من بده حتما شما نظر و پیشنهادتو بنداز تو صندوق و حداقلش اینه که شعور دارم که بفهمم تالار گفتگو چاله میدون نیست که هر واژه ای توش به کار برده بشه.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 09:49 pm ---------- ارسال قبلی در 09:46 pm ----------

من که چندین ساله پکیج شوتایم میگیرم و شبکه های خارجی تماشا میکنم.

نیازی نیست اینجا زیاد کلاس بذاری که مثلا شو تایم میبینی و جو گیر بشی. برو ببین ریسیور دریم باکس 800 چیه و اکانت سی سی کم چیه تا بفهمی هنوز خیلی مونده بخوای کلاس بذاری.

Reactor
01-08-2011, 09:59 PM
جناب ریکتور یک پرسش : نظر شما در مورد دهنمکی چیه ؟

نظری راجع بهش ندارم. چون اطلاعاتی دربارش ندارم.
فقط میدونم یک زمانی چماق بدست بوده و تو یالثارات مینوشته و الان هم شده فیلمنامه نویس و کاگردان!
اونقدر اطلاعات کاملی ازش ندارم که بخوام کلی نظر بدم
علاقه ای هم بهش ندارم که بخوام برم دنبالش ببینم چیکار میکنه

این بند از حرفتون رو هم مستند کنید ، بی زحمت .

چیشو مستند کنم؟ این که تو امریکا زندگی میکنن یا تلوزیون هاشون بی کیفیته یا خنگن؟

Ouroboros
01-08-2011, 10:06 PM
من برخلاف تمام دوستان مهران مدیری را هنرمند و یا خلاق نمی یابم! ما اصولا دو نوع طنز در سینما/تئاتر/تلویزیون داریم، یکی طنز موقعیت و دیگری طنز کلامی. هر ازگاهی اشخاصی پیدا می شوند که ترکیبی خلاقانه از هر دو را ارائه می دهند، مانند پیتر سلر، بازیگر و کمدین شهیر انگلیسی. این کار مستلزم دارا بودن استعدادی فوق العاده بالا در هماهنگی عناصر گوناگون این دو ژانر و پرداخت ِ موازی آنهاست، و هرکسی نمی تواند از عهده ی ِ آن بربیاید. از جمله کسانی که در این تلاش شکست خورده اند، یکی مهران مدیری ست. فرهنگ ِ ما ایرانیان بطور کلی فرهنگی شفاهی ست، و طنز ما نقطه ی ِ اوج این مشخصه محسوب می شود. در طنز فارسی هرگز طنز موقعیت معنا و وجود نداشته، ذهنیت ایرانی آن را خسته کننده، کسالت بار و فاقد شوک کافی برای خنداندن می داند. مهران مدیری در عرصه ی ِ طنز کلامی شخصی نسبتا قابل تحمل و فوق العاده معمولی بود، وقتی در عرصه ای فعالیت می کنی که صدها جک و لطیفه و شعر و نثر توسط اشخاصی نخبه در چند قرن پرداخته شده، جای ِ زیادی برای مانور باقی نمی ماند. او با درک ِ این نکته، برای ایجاد نوآوری از نقطه چین به بعد دائما تلاش کرد روش خود را از دیالوگ ِ صرف، به طنز موقعیت منتقل بکند. وانگهی نتوانست، نتیجه نوعی نمایش کمیک از جوکهای طولانی و خسته کننده برای دقایق بی شمار و سرسام آوری شد که اغلب بسیار بیش از پتانسیل خود پرداخته شده بودند(شبهای بربره واقعا نمودی تمام عیار از دست و پا زدنی دائمی در یک دایره ی ِ بسته بود). جهش از لوکیشینهای محدود و شخصیتهای ذاتا کمیک به «موقعیت ِ خنده آور» از آنجاکه شکست خورده، کاملا نادیده گرفته شد، در کارهای بعدی(مرد هزار چهره)بازگشتی دوباره به همان طنز کلامی را شاهد هستیم. سوالی که از طرفداران او باید پرسید اینست «نوآوری او در کجاست؟».

جوک جدید ساختن «نوآوری» محسوب نمی شود، و خنداندن مردم با لودگی و مسخرگی «هنر» نیست. اینکه شما صرفا او را خنده دار می شمارید، به این معنا نیست که او «هنرمند» یا «طنزپرداز» خوبی ست. او به هیچ یک از تعاریف هنر وفادار نمی ماند، و اگر هم او را در یکی قرار بدهیم باز نمره ی ِ قبولی نخواهد گرفت. در یک برداشت ما درکی از هنر داریم مبنی بر «هنر برای هنر»، نوعی مفهوم ِ منتهی برخود برای حداکثر سازی از درونمایه ی ِ نخستین هنر، یعنی انتقال حس. در این تعریف هرچه که احساسی انسانی را منتقل بکند هنر محسوب می شود، و آنچه اثری عمیق تر دارد هنر ِ اصیل به شمار می آید(در کمدی می توان برادارن مارکس را اینگونه بازشناخت). مدیری آشکارا عوام پسند و سطحی ست، پس در این گروه جای نمی گیرد. تعریف دیگر «هنر هدفمند» است، رهیافتی که باور دارد هنر برای اعتراض بوجود آمده و هدفی ثانوی در خود دارد(آگاهی، تعالی انسانها، رساندن مقصود، رسوا کردن یا دفاع از یک نگرش و غیره). اگر مدیری را در این تعریف جای بدهید(که به نظر من در اینهم جایی ندارد)، دیگر طرح گزاره ای مبنی بر «او یک بازیگر است و مواضع سیاسی او مهم نیستند» موضوعیت نخواهد داشت. مواضع او، آنچه بیان می کند و آنچه هدف می گیرد کل ِ چیزهایی هستند که به «هنر»ش معنا می دهند، و او موضعی ارتجاعی گرفته.

Reactor
01-08-2011, 10:17 PM
در هر حال هر فکری میکنی من پادشاهیخواه هم هستم

چون ندید میدونم چجور آدمی هستی برای همین گفتم! دیدی که درست گفتم!

ولی اینجا از کسی دفاع نکردم نه شهرام همایون نه هیچکس دیگه. موضوع مهران مدیریه. شهرام همایون کسی هستش که فقط داد و بیداد میکنه ولی زمانیکه کار به جایی میرسه که پای مادر طرف میاد وسط معلومه که این فقط برای خندوندن نبوده و هدف داشته.

امثال شهرام همایون به گور پدرشون میخندن که اسم کوروش و آریایی رو بازیچه ی دست خودشون میکنن و ازشون بهره برداری سیاسی میکنن و تو تلوزیونشون گدایی راه میندازن و آبروی این 4تا افتخاری هم که برامون مونده میبرن!
مادرش به درک!
از تاریخ من داره واسه ی خودش اعتبار خرج میکنه!

مگه داری دوست دختر پیدا میکنی که شرایط ظاهریتو میگی؟ وضعیت مالیت هم میگفتی دختر اگه دید خوشش بیاد.:21:

حاشیه نرو دخترا خودشون میدونن چیکار کنن

زمانیکه شعور نباشه که آدم بفهمه تو یک بحث مادر فلان و اینجور واژه ها جایی نداره آدم جورج کولونی و برد پیت و تام کروز هم باشه شعور نداره.
من سن و سالم زیاد نیست و بین بیست و سی هستش و سوسول هم نیستم ولی شعور دارم که بفهمم حرفی که من تو صحبت کردن با دوستام به کار میبرم چیزی نیست که قرار باشه تو یک جای عمومی هم به کار ببرم. میخواد بی ناموس باشه یا واژه های درخشانی که شما به کار میبری و زمانی که در یک بحث به کار بره نشانه کمبود انسانه که سریع میره تو پایین تنه.

گفتم که این حرفا سوسول بازیه

من زمانی که از کسی خواستم پیشنهاد یا نظری درباره نام کاربری من بده حتما شما نظر و پیشنهادتو بنداز تو صندوق و حداقلش اینه که شعور دارم که بفهمم تالار گفتگو چاله میدون نیست که هر واژه ای توش به کار برده بشه.

انگار حافظه ی کوتاه مدت شما اختلال داره!
نظرتو گفتی:"همون بی چاک و دهنی بهت میاد"
منم نظرمو گفتم!
چرا شاکی میشی؟

نیازی نیست اینجا زیاد کلاس بذاری که مثلا شو تایم میبینی و جو گیر بشی. برو ببین ریسیور دریم باکس 800 چیه و اکانت سی سی کم چیه تا بفهمی هنوز خیلی مونده بخوای کلاس بذاری.

وقتی اینجا کسی منو نمیشناسه من بیام کلاس بزارم برای کی؟
الان این حرف بود که گفتی؟
سن من اجازه میده که بیام تو اینترنت از این جنگولک بازی ها در بیارم؟ جوگیر بشم؟ باز از اون حرفا زدی ها؟!
اصلا شما فکر کن من بچه میدون شوش هستم و تو خونه رادیو نفتی داریم و شما از ما خیلی باکلاس تری! همش مال خودت!
انگار که الان میخوان به با کلاس ها جایزه بدن!
اگر من گفتم شوتایم میبینم بخاطر اینه که میخواستم بفهمونم که اینقدر کیفیت این تلوزیون ها چرته که سرم رو بزنن اینا رو تماشا نمیکنم!
بنظر شما شوتایم چیز خیلی باکلاسیه و فقط افراد خاص و باکلاسی اجازه دارن شوتایم ببینن؟
کارتش بیرون 50هزار تومن پولشه اگر خواستی آدرس بده یه دونه شو برات بفرستم.

Russell
01-08-2011, 10:17 PM
کجا گفته آدم مدرن و سکولاریه؟

شما خودت چند پست قبل توصیف کردیش تا حدودی.هر کسی با رفتارش سعی میکنه نشون بده که کی دوست داره در نظر بقیه بنظر بیاد.یه نفر شکم گنده داشته باشه و ریش بزاره و کر کثیف و با ماشین بنز میخواد به مردم بگه که مثلاً بازیاریه.کسی هم که لباس تر تمیز و شیش تیغ میکنه و مثل گداها رفتار نمیکنه و ثروت رو چیز بدی نمیدونه و آواز میخونه نشون میده آدم سکولار و مدرنی احتمالاً هست.ولی این کافی نیست.من نمیگم چرا اینجور رفتار میکنه.دارم میگم اگر واقعاً کاملاً همچین کسی باشی تو صدا و سیما دووم نمیاری.مجریهای 20:30 هم قیافشون شبیه همینه ولی برو بچه های اطلاعات تشیف دارند.
یه مقدار با دقت بیشتر پستهای من رو بخون شما خواهشاً.من میگم برای محبوبیت خودشون با قیافه آدم حسابی نشون میدن.اشکالی هم به تنهایی نداره،ولی اگه کاملاً همچین کسی باشه همه میدونیم دو روز هم تو صدا و سیما دووم نمیاره.داریوش کاردان الان کجاست،چرا مثل مدیری فضا نداره.استعداد طنزش از مدیری بیشتر نباشه کمتر هم نیست.قبل این ماجرا یادم نیست دقیقاً سر چی ولی مدیری به این و اون رشیدی مجری یکسری حمله کرد و اینام غیر مستقیم گفتند که آدمی نیستیم که با چیزایی که ازت میدونیم خرابت کنیم.

من خودم تو محیط مذهبی بودم و میدونم چقدر سخته تظاهر.حالا تو جاهایی مثل صدا و سیما و سپاه و اطلاعات که مافیاست امکان نداره آدمی شیش تیغ و آدمی زادی رفنار کنه و بتونه سرپا واسته.این تئوری توطئه نیست،اون برای جاهایی با محیط دموکراتیک و شفاف هست.ولی صدا و سیما مافیاست.مجریاش هم قیافه آدمیزادی و تمیز دارند ولی همه فیلتر شده و خودی و ولایتمدار هستند.همینطور که گفتم مجبورشون میکنند قاطی کارای کثیف بشند و نمیتونند هم بگند نه.

خوب شما میفرمائید بره استعفا بده و بره چوپان بشه خوبه؟ مدیری یک کارگردان طنزه که تو ایران میتونه سریال های طنز موفقی بسازه. استعداد زیادی هم تو این کار داره. حالا بیاد کاری رو که دوستش داره و درش استعداد داره رو بگذاره کنار که چند نفر بهش نگن مزدور؟
من میگم ثروتمند شدن و موفقیت شغلی حق هر انسانیه و ربطی به سیاست هم زیاد نباید داشته باشه و نداره در کشورهای متمدن.ولی هر دو در ایران زندگی میکنیم و میدونیم شما بخوای یه بیزیمس راه بندازی باید دم اطلاعات و امام جمعه رو باید ببینی،تو هزار کثافت کاری اینا قاطی بشی تا یه کار مفیدی که ربطی به سیاست هم نداشته رو پیش ببری یا نبری.تو صدا و سیمای زیر نظر رهبری که جای خود داره.

آیا مدیری گفته که به حکومت تیکه میندازه؟ که شما میگید پس چرا دیگه نمیندازه؟ مدیری همه جا گفته بازیگر و کارگردان طنزه همین و بس! شما انتظارات نا معقولی از یک شخص دارید که خودش هم همچین ادعایی نکرده و میگید باید این کاری که من میگم هم بکنه!
من کی گفتم به جکومت تیکه میندازه،اتفاقاً به همه میندازه جز جکومت.بزرگنرین سوژه همه میدونیم محموت و دولتشه که پارازیت رو همین معروف شد.به نظرت چرا نمیاد تقلید خامنه ای رو کنه؟چون امکانش نیست.چرا مثلاً بی چاک و دهنی لاتهای سپاه رو مسخره نمیکنه؟چون حرف زشت و ناموسی تو طنز و جک ما ایرانیا خیلی برو داره و کسی که شم طنز داشته باشه میدونه باید ازش استفاده کنه.ولی نمیشه که این چیزها فقط برای له کردن مخالفان جمهوری اسلامی مجازه.واقعیت اینه که ما شبکه های ماهواره ای رو واقعیتش رو همین میدونیم و بهش میخندیم.واقعیت خامنه ای هم اون تقلید صداهاست که بازم بهش میخندیم و توش پر کلمات بالای 18 هست.این خیلی ناجوانمردانست که وقتی دوطرف رو به یه مقدار نمیتونیم بی طرف به این شیوه بالای 18 سال مسخره کنیم از یکی که دستش به خون مردم تا آرنج آلودست بودجه بگیریم و طرف دیگه رو (که شاید بهتر از اونیکی هم نباشه) قهوه ای کنیم.غیر فانونی نیست ولی شدیداً غیر اخلاقیه.

دهنمکی یک زمانی چماق بدست بود با مدیری قابل مقایسه نیست! من نمیدونم دهنمکی گفته با کسی مخالفه یا نه.. ولی مدیری که تا حالا همچین ادعایی نکرده پس چرا حرف تو دهنش میگذارید؟
دقت نمیکنی شما،من میگم دهنمکی هم با طنز بالای 18 مخالفا رو کوبید،اینم تو این کارش همین کارو کرده.چون طنز بالای 18 برای ما(از جمله من) خنده داره.ولی تا حالا من ندیدم به کسی که خودی نباشه بگذارند از یک فرسخی این نوع طنز رد بشه.

این آقا همونجور که بارها گفته یک کارگردان طنز و بازیگر هست! این که شما انتظارات خاصی از مدیری دارید و دوست دارید که این ها رو هم برآورده کنه به شخص شما مربوطه و ربطی به مدیری نداره! ایشون بارها و بارها تو مصاحبه هاش گفته هدفش از ساختن برنامه های طنز خندوندن مردم و دور کردن غم و غصه از دلشونه... مردم هم بخاطر همین چیزها دوستش دارن. حالا اینکه یک عده انتظارات دیگه ای از ایشون دارن و مثلا دلشون میخواد مدیری در ایران نقش سوپرمن رو بازی کنه ولی حالا که نمیکنه از دستش ناراحت هستند چیز دیگریست که منطقا به خود دوستان مربوطه نه به مدیری و این آقا تو برآورده نکردن این خواسته ی دوستان عذرش موجه هست چون هیچوقت ادعا نکرده که سوپرمنه یا میخواد آزادی تو ایران بیاره یا با صدا و سیما دشمنه و غیره...

این آقا کارگردانه،یکی دیگه تاجره اونیکی قاضی و معلم و...ولی همه میدونیم که بخوای کار خودت رو بکنی مثل یه آدم حرفه ای نمیگذارند.خیلی بدیهی هست این و شما که مدعی هستی تو اجتماع بودی این رو باید خوب بدونی.اینکه هر کسی کار خودش رو بکنه آرزوی ماست که تو یه جامعه سکولار و غیر دیکتاتوری بهش برسیم.ولی تا اطلاع ثانوی برای هیچ کسی در دسترس نیست تو جایی مثل صدا و سیمای تحت نظارت مستقیم رهبر.

Reactor
01-08-2011, 10:20 PM
من برخلاف تمام دوستان مهران مدیری را هنرمند و یا خلاق نمی یابم! ما اصولا دو نوع طنز در سینما/تئاتر/تلویزیون داریم، یکی طنز موقعیت و دیگری طنز کلامی. هر ازگاهی اشخاصی پیدا می شوند که ترکیبی خلاقانه از هر دو را ارائه می دهند، مانند پیتر سلر، بازیگر و کمدین شهیر انگلیسی. این کار مستلزم دارا بودن استعدادی فوق العاده بالا در هماهنگی عناصر گوناگون این دو ژانر و پرداخت ِ موازی آنهاست، و هرکسی نمی تواند از عهده ی ِ آن بربیاید. از جمله کسانی که در این تلاش شکست خورده اند، یکی مهران مدیری ست. فرهنگ ِ ما ایرانیان بطور کلی فرهنگی شفاهی ست، و طنز ما نقطه ی ِ اوج این مشخصه محسوب می شود. در طنز فارسی هرگز طنز موقعیت معنا و وجود نداشته، ذهنیت ایرانی آن را خسته کننده، کسالت بار و فاقد شوک کافی برای خنداندن می داند. مهران مدیری در عرصه ی ِ طنز کلامی شخصی نسبتا قابل تحمل و فوق العاده معمولی بود، وقتی در عرصه ای فعالیت می کنی که صدها جک و لطیفه و شعر و نثر توسط اشخاصی نخبه در چند قرن پرداخته شده، جای ِ زیادی برای مانور باقی نمی ماند. او با درک ِ این نکته، برای ایجاد نوآوری از نقطه چین به بعد دائما تلاش کرد روش خود را از دیالوگ ِ صرف، به طنز موقعیت منتقل بکند. وانگهی نتوانست، نتیجه نوعی نمایش کمیک از جوکهای طولانی و خسته کننده برای دقایق بی شمار و سرسام آوری شد که اغلب بسیار بیش از پتانسیل خود پرداخته شده بودند(شبهای بربره واقعا نمودی تمام عیار از دست و پا زدنی دائمی در یک دایره ی ِ بسته بود). جهش از لوکیشینهای محدود و شخصیتهای ذاتا کمیک به «موقعیت ِ خنده آور» از آنجاکه شکست خورده، کاملا نادیده گرفته شد، در کارهای بعدی(مرد هزار چهره)بازگشتی دوباره به همان طنز کلامی را شاهد هستیم. سوالی که از طرفداران او باید پرسید اینست «نوآوری او در کجاست؟».

جوک جدید ساختن «نوآوری» محسوب نمی شود، و خنداندن مردم با لودگی و مسخرگی «هنر» نیست. اینکه شما صرفا او را خنده دار می شمارید، به این معنا نیست که او «هنرمند» یا «طنزپرداز» خوبی ست. او به هیچ یک از تعاریف هنر وفادار نمی ماند، و اگر هم او را در یکی قرار بدهیم باز نمره ی ِ قبولی نخواهد گرفت. در یک برداشت ما درکی از هنر داریم مبنی بر «هنر برای هنر»، نوعی مفهوم ِ منتهی برخود برای حداکثر سازی از درونمایه ی ِ نخستین هنر، یعنی انتقال حس. در این تعریف هرچه که احساسی انسانی را منتقل بکند هنر محسوب می شود، و آنچه اثری عمیق تر دارد هنر ِ اصیل به شمار می آید(در کمدی می توان برادارن مارکس را اینگونه بازشناخت). مدیری آشکارا عوام پسند و سطحی ست، پس در این گروه جای نمی گیرد. تعریف دیگر «هنر هدفمند» است، رهیافتی که باور دارد هنر برای اعتراض بوجود آمده و هدفی ثانوی در خود دارد(آگاهی، تعالی انسانها، رساندن مقصود، رسوا کردن یا دفاع از یک نگرش و غیره). اگر مدیری را در این تعریف جای بدهید(که به نظر من در اینهم جایی ندارد)، دیگر طرح گزاره ای مبنی بر «او یک بازیگر است و مواضع سیاسی او مهم نیستند» موضوعیت نخواهد داشت. مواضع او، آنچه بیان می کند و آنچه هدف می گیرد کل ِ چیزهایی هستند که به «هنر»ش معنا می دهند، و او موضعی ارتجاعی گرفته.

این که مدیری موفقه یا نه یا برنامه ش طنزه یا چیز دیگه رو شما نباید بگی چون یک نفری!
مردم باید بگن!

sonixax
01-08-2011, 10:26 PM
چیشو مستند کنم؟ این که تو امریکا زندگی میکنن یا تلوزیون هاشون بی کیفیته یا منگلن؟

اینکه کلی پول و سرمایه و امکانات دارند !

kheradgera
01-08-2011, 10:35 PM
چون ندید میدونم چجور آدمی هستی برای همین گفتم! دیدی که درست گفتم!

امثال شهرام همایون به گور پدرشون میخندن که اسم کوروش و آریایی رو بازیچه ی دست خودشون میکنن و ازشون بهره برداری سیاسی میکنن و تو تلوزیونشون گدایی راه میندازن و آبروی این 4تا افتخاری هم که برامون مونده میبرن!
مادرش به درک!
از تاریخ من داره واسه ی خودش اعتبار خرج میکنه!

حاشیه نرو دخترا خودشون میدونن چیکار کنن

گفتم که این حرفا سوسول بازیه

انگار حافظه ی کوتاه مدت شما اختلال داره!
نظرتو گفتی:"همون بی چاک و دهنی بهت میاد"
منم نظرمو گفتم!
چرا شاکی میشی؟

وقتی اینجا کسی منو نمیشناسه من بیام کلاس بزارم برای کی؟
الان این حرف بود که گفتی؟
سن من اجازه میده که بیام تو اینترنت از این جنگولک بازی ها در بیارم؟ جوگیر بشم؟ باز از اون حرفا زدی ها؟!
اصلا شما فکر کن من بچه میدون شوش هستم و تو خونه رادیو نفتی داریم و شما از ما خیلی باکلاس تری! همش مال خودت!
انگار که الان میخوان به با کلاس ها جایزه بدن!
اگر من گفتم شوتایم میبینم بخاطر اینه که میخواستم بفهمونم که اینقدر کیفیت این تلوزیون ها چرته که سرم رو بزنن اینا رو تماشا نمیکنم!
بنظر شما شوتایم چیز خیلی باکلاسیه و فقط افراد خاص و باکلاسی اجازه دارن شوتایم ببینن؟
کارتش بیرون 50هزار تومن پولشه اگر خواستی آدرس بده یه دونه شو برات بفرستم.

قربونت برم به سن و سال و محل زندگی نیست و فقط میگم خیلی تو جوی و مونده شعورت به خیلی چیزها برسه که هر نوع حرف زدن برای کجاست. همین و بس. خوش باش با مهران مدیری و شو تایم فعلا.

Ouroboros
01-09-2011, 12:53 AM
این که مدیری موفقه یا نه یا برنامه ش طنزه یا چیز دیگه رو شما نباید بگی چون یک نفری!
مردم باید بگن!

منهم نگفتم که او موفق نبوده، یا کار طنز نمی کند. شما نوشته های ِ دیگران را بد می خوانید. من گفتم کار او با هیچ تعریفی از هنر منطبق نیست. همینطور خلاقیتی در آثار ِ او وجود ندارد. محبوبیت نزد عوام می تواند هزار دلیل بی ربط داشته باشد.

Reactor
01-09-2011, 11:55 AM
شما خودت چند پست قبل توصیف کردیش تا حدودی.هر کسی با رفتارش سعی میکنه نشون بده که کی دوست داره در نظر بقیه بنظر بیاد.

درسته متوجه هستم که من توصیفش کردم ..
ولی اون که خودش رو اینجوری برای عموم توصیف نکرده؟!
اگر کرده بود میتونست در مقابل رفتارهاش در مقابل عموم پاسخگو باشه.
من میگم همچین آدمیه و قبولش دارم.
شما میگی نیست! ولی نمیتونی بخاطر دیدی که من نسبت بهش دارم اون رو محکوم کنی که؟

یه نفر شکم گنده داشته باشه و ریش بزاره و کر کثیف و با ماشین بنز میخواد به مردم بگه که مثلاً بازیاریه.کسی هم که لباس تر تمیز و شیش تیغ میکنه و مثل گداها رفتار نمیکنه و ثروت رو چیز بدی نمیدونه و آواز میخونه نشون میده آدم سکولار و مدرنی احتمالاً هست.

خیلی بازاریها هم هستند که اینجوری نیستند! وقتی مدیری حرفی نزده که نمیشه از رو تیپ و قیافه اش اون رو محکوم کرد که حتما دید خاصی داره! آدم باید در مقابل حرفی که میزنه جوابگو باشه نه در مقابل دیدی که مردم بهش دارند!

دارم میگم اگر واقعاً کاملاً همچین کسی باشی تو صدا و سیما دووم نمیاری.

خیر.. وقتی لازمت داشته باشن دووم میاری. من تو صدا و سیما رفتم. جو روشنفکری بالایی داره. حتی دربونش.
حکومت هم تا جایی که بتونه اینا رو تصفیه میکنه ولی تا جایی که بتونه!
وقتی همه ی متخصص ها رو بریزه بیرون که نمیتونه با چند تا بسیجی ببو برنامه بفرسته رو آنتن میتونه؟
افرادی هم که تو تلوزیون مشغول بکارند اکثر قریب به اتفاقشون جزو قشر تحصیلکرده و خارج رفته هستند که هیچ رقمه با اینها آبشون توی جوب نمیره و خیلی وقت ها که کارشون لنگ میمونه صدا و سیما *ایه مالی اینا رو میکنه!

مجریهای 20:30 هم قیافشون شبیه همینه ولی برو بچه های اطلاعات تشیف دارند.

بچه های اطلاعات کدومه خیلی دست بالا گرفتینشون. اینا یا بچه های تهیه کننده و کارگردان های خود صدا و سیمان یا *ایه مالای عشق دوربینن که با پارتی اومدن اونجا تا وقتی تاریخ مصرف داشته باشن ازشون استفاده میشه. اگر هم توجه کنید دائم درحال عوض شدنن. نه بابا اینجوری هام نیست. موضوع رو الکی پیچیده نکنید..

یه مقدار با دقت بیشتر پستهای من رو بخون شما خواهشاً.من میگم برای محبوبیت خودشون با قیافه آدم حسابی نشون میدن.اشکالی هم به تنهایی نداره،ولی اگه کاملاً همچین کسی باشه همه میدونیم دو روز هم تو صدا و سیما دووم نمیاره.

من هم همین خواهش رو از شما و بقیه دوستان دارم که پست های من رو با دقت بخونن چون هر سوال رو چند باره دارم جواب میدم. در مورد دلیلتون همه دوست دارن خودشون رو خوب نشون بدن تا محبوب بشن کیه که دوست نداشته باشه! تو صدا و سیما هم پر از آدم های شیش تیغه این که دلیل نشد!

داریوش کاردان الان کجاست،چرا مثل مدیری فضا نداره.استعداد طنزش از مدیری بیشتر نباشه کمتر هم نیست.

بابا کاردان که خودش استاد *ایه مالای صدا و سیما بود!
ابتکار مسخره کردن شبکه های ماهواره ای که اصلا مال اون بود!!
شما تا حالا ندیدی تو تلوزیون برنامه هاشو که میاد ادای تلوزیون های 24ساعته و رئیس جمهور و شخصیت های امریکایی رو در میاورد؟!
استعداد طنزش اصلا در حد مدیری نیست! کاردان چندتا برنامه نوروزی ساخت که هیچکدومش محبوبیت برنامه های مدیری رو بدست نیاورد!

قبل این ماجرا یادم نیست دقیقاً سر چی ولی مدیری به این و اون رشیدی مجری یکسری حمله کرد و اینام غیر مستقیم گفتند که آدمی نیستیم که با چیزایی که ازت میدونیم خرابت کنیم.

فکر نمیکنم همچین چیزی واقعیت داشته باشه شایعه ست.. محض اطلاعتون کاردان یکی از دستمال بدست ترین افراد صدا و سیما بود. رشیدی هم فکر کنم منظورتون رشید پور مجری شبکه 3 و 5 باشه که تا جایی که میدونم هیچ مشکلی با مدیری نداره و همیشه هم گفته طرفدار کارهاشه و تو برنامه هاش هم همیشه دعوتش میکنه!

من میگم ثروتمند شدن و موفقیت شغلی حق هر انسانیه و ربطی به سیاست هم زیاد نباید داشته باشه و نداره در کشورهای متمدن.ولی هر دو در ایران زندگی میکنیم و میدونیم شما بخوای یه بیزیمس راه بندازی باید دم اطلاعات و امام جمعه رو باید ببینی،تو هزار کثافت کاری اینا قاطی بشی تا یه کار مفیدی که ربطی به سیاست هم نداشته رو پیش ببری یا نبری.تو صدا و سیمای زیر نظر رهبری که جای خود داره.

بله اگر قرار باشه 100میلیارد تومن پول داشته باشی حتما باید آدمشون باشی ولی با 10-20 یا 50 میلیارد من خیلی ها رو میشناسم که مثال شما رو نقض میکنه..

من کی گفتم به جکومت تیکه میندازه،اتفاقاً به همه میندازه جز جکومت.بزرگنرین سوژه همه میدونیم محموت و دولتشه که پارازیت رو همین معروف شد.به نظرت چرا نمیاد تقلید خامنه ای رو کنه؟چون امکانش نیست.چرا مثلاً بی چاک و دهنی لاتهای سپاه رو مسخره نمیکنه؟چون حرف زشت و ناموسی تو طنز و جک ما ایرانیا خیلی برو داره و کسی که شم طنز داشته باشه میدونه باید ازش استفاده کنه.ولی نمیشه که این چیزها فقط برای له کردن مخالفان جمهوری اسلامی مجازه.واقعیت اینه که ما شبکه های ماهواره ای رو واقعیتش رو همین میدونیم و بهش میخندیم.واقعیت خامنه ای هم اون تقلید صداهاست که بازم بهش میخندیم و توش پر کلمات بالای 18 هست.این خیلی ناجوانمردانست که وقتی دوطرف رو به یه مقدار نمیتونیم بی طرف به این شیوه بالای 18 سال مسخره کنیم از یکی که دستش به خون مردم تا آرنج آلودست بودجه بگیریم و طرف دیگه رو (که شاید بهتر از اونیکی هم نباشه) قهوه ای کنیم.غیر فانونی نیست ولی شدیداً غیر اخلاقیه.

یعنی چی؟
تو ایران داره زندگی میکنه! داره اینجا کار میکنه! مگه مغز خر خورده بخواد خامنه ای رو مسخره کنه؟ مگه زنده اش میزارن؟ شما خودت جراتشو داری بری جلو در صدا و سیما ادای خامنه ای رو در بیاری؟ این چه انتظارات بچه گانه اییه که شما از افراد موفق جامعه دارید؟ اون بدبخت چه گناهی کرده که تو این مملکت بی صاحاب شده کارگردان تلوزیونی و حالا همه ارث شون رو از اون میخوان بگیرن؟
مثلا یک امریکایی از بیل گیتس انتظار داشته باشه که زندگیشو ول کنه پاشه بره عراق بجنگه!!!
حالا اون هایی که ادعاشون میشه و تلوزیون راه میندازن و یقه جر میدن که آی وطنم آی وطنم و ادعای شجاعت دارن! و روزی صد بار جلوی دوربین ادعاش رو میکنند! پا شدن اومدن ایران مبارزه کردن که این مدیری بیچاره که ادعایی هم نکرده باید این همه کار بکنه؟!

---------- ارسال جدید اضافه شده در 02:25 pm ---------- ارسال قبلی در 02:15 pm ----------

قربونت برم به سن و سال و محل زندگی نیست و فقط میگم خیلی تو جوی و مونده شعورت به خیلی چیزها برسه که هر نوع حرف زدن برای کجاست. همین و بس. خوش باش با مهران مدیری و شو تایم فعلا.

سوال هاتو که منطقی جواب دادم!
به سوال های من هم که جواب ندادی!
خودتم که مغز متفکر میدونی!
من هم نمیدونم که چه مشکل پدر کشتگی با مدیری داری که از در اومدی داخل عین پیرمردهای لس آنجلسی که اسکیزوفرنی دارن هرچی تهمت و افترا بود به این بدبخت زدی!
منم که بی*عور کردی رفت!
برو همون برنامه های آبدوخیاری سیاسی ماهواره رو نگاه کن که فردا مشیری و تیمسار تندر میخوان بیان ایران رو با سیخ و سنجاق آزاد کنن یک وقت تنها نمونن!
سر راهت یک بسته تریاک سناتوری هم براشون بخر رسیدن اینجا خستگی از تنشون در بره!:21:

Reactor
01-09-2011, 12:05 PM
منهم نگفتم که او موفق نبوده، یا کار طنز نمی کند. شما نوشته های ِ دیگران را بد می خوانید. من گفتم کار او با هیچ تعریفی از هنر منطبق نیست. همینطور خلاقیتی در آثار ِ او وجود ندارد. محبوبیت نزد عوام می تواند هزار دلیل بی ربط داشته باشد.

سوء تفاهم نباشه ولی راستش حال ندارم بیام اینجا برای تک تک کاربرها چگونگی ساخته شدن چرخ تا تبدیل شدن اون به ماشین رو بگم...
در مورد خلاقیت در کار مدیری نمیدونم چی بگم!
دیگه وقتی ساخت این همه سریال متفاوت و محبوب و موضوعات مختلف و فعالیت های گوناگون این شخص رو خلاقیت نمیدونید من ترجیح میدم برید معنی خلاقیت رو از اسپیلبرگ بپرسید...
اگر این همه کار ساده ست و خلاقیت نمیخواد و کاری نداره پس ما الان باید 1000تا مهران مدیری داشته باشیم!

Reactor
01-09-2011, 12:22 PM
اینکه کلی پول و سرمایه و امکانات دارند !

امکانات که 100% دارند! اونجا امریکاست!
دستگاه میکسری که تو ایران خیلی جدیده و فقط یک دونه ش موجوده تو امریکا خیلی وقته دیگه قدیمیه!
در مورد پول و سرمایه مطمئنم از جوون های اینجا که با جیب خالی آلبوم موزیک و موزیک ویدئو میسازن خیلی وضع بهتری دارند!
ولی حیف که هوش و خلاقیت این ها رو ندارند!
اجاره کردن فرکانس ماهواره به تنهایی سالی چند صد هزار دلار هزینشه!

Russell
01-09-2011, 12:37 PM
درسته متوجه هستم که من توصیفش کردم .. ولی اون که خودش رو اینجوری برای عموم توصیف نکرده؟! اگر کرده بود میتونست در مقابل رفتارهاش در مقابل عموم پاسخگو باشه. من میگم همچین آدمیه و قبولش دارم. شما میگی نیست! ولی نمیتونی بخاطر دیدی که من نسبت بهش دارم اون رو محکوم کنی که؟

من هم گفتم که به این خاطر به تنهایی اشکالی بهش نیست.ظاهر خودشه.

خیلی بازاریها هم هستند که اینجوری نیستند! وقتی مدیری حرفی نزده که نمیشه از رو تیپ و قیافه اش اون رو محکوم کرد که حتما دید خاصی داره! آدم باید در مقابل حرفی که میزنه جوابگو باشه نه در مقابل دیدی که مردم بهش دارند!

من نگفتم بازاریا همه ایتجوریند،گفتم کسی که همچین قیافه ای برای خودش درست کنه دوست داره که مردم فکر کنن بازاریه،یا حداقل میدونه که مردم فکر خواهند کرد بازاریه.

خیر.. وقتی لازمت داشته باشن دووم میاری. من تو صدا و سیما رفتم. جو روشنفکری بالایی داره. حتی دربونش. حکومت هم تا جایی که بتونه اینا رو تصفیه میکنه ولی تا جایی که بتونه! وقتی همه ی متخصص ها رو بریزه بیرون که نمیتونه با چند تا بسیجی ببو برنامه بفرسته رو آنتن میتونه؟ افرادی هم که تو تلوزیون مشغول بکارند اکثر قریب به اتفاقشون جزو قشر تحصیلکرده و خارج رفته هستند که هیچ رقمه با اینها آبشون توی جوب نمیره و خیلی وقت ها که کارشون لنگ میمونه صدا و سیما *ایه مالی اینا رو میکنه!

اتفاقاً برعکسه.وقتی فقط تلویزیون دولتی باشه و ازت دعوت بکار نکنند محو میشی.

بچه های اطلاعات کدومه خیلی دست بالا گرفتینشون. اینا یا بچه های تهیه کننده و کارگردان های خود صدا و سیمان یا *ایه مالای عشق دوربینن که با پارتی اومدن اونجا تا وقتی تاریخ مصرف داشته باشن ازشون استفاده میشه. اگر هم توجه کنید دائم درحال عوض شدنن. نه بابا اینجوری هام نیست. موضوع رو الکی پیچیده نکنید..

حالا ... مال به قول شما،اما قیافه ای معقول بر خلاف افکارشون برا خودشون درست کردن.

بابا کاردان که خودش استاد *ایه مالای صدا و سیما بود! ابتکار مسخره کردن شبکه های ماهواره ای که اصلا مال اون بود!! شما تا حالا ندیدی تو تلوزیون برنامه هاشو که میاد ادای تلوزیون های 24ساعته و رئیس جمهور و شخصیت های امریکایی رو در میاورد؟! استعداد طنزش اصلا در حد مدیری نیست! کاردان چندتا برنامه نوروزی ساخت که هیچکدومش محبوبیت برنامه های مدیری رو بدست نیاورد!

من مبدونم کاردان کارش از این نظر شبیه مدیری هست.اما روراستتر هست.شما برنامه های رادیویی کاردان رو گوش ندادی گوبا تا بحال.کارهای مدیری هم همینه،چندان به تصویر احتیاج نداره.

فکر نمیکنم همچین چیزی واقعیت داشته باشه شایعه ست.. محض اطلاعتون کاردان یکی از دستمال بدست ترین افراد صدا و سیما بود. رشیدی هم فکر کنم منظورتون رشید پور مجری شبکه 3 و 5 باشه که تا جایی که میدونم هیچ مشکلی با مدیری نداره و همیشه هم گفته طرفدار کارهاشه و تو برنامه هاش هم همیشه دعوتش میکنه!

آره رشید پور،اون دعوت و این حرفا برای قبل این قضیه درگیری هست.همین چند ماه پیش هم بود.من تو وبلاگ خود رشید پور خوندم و کاملاً صحت داره.اینا خودشون میدونند همه چکارا کردند.

بله اگر قرار باشه 100میلیارد تومن پول داشته باشی حتما باید آدمشون باشی ولی با 10-20 یا 50 میلیارد من خیلی ها رو میشناسم که مثال شما رو نقض میکنه..

بستگی به اهمیت کارت داره.بخواد تاثیر گذار بشه خدمت برادران اطلاعاتی مشرف میشی.

یعنی چی؟ تو ایران داره زندگی میکنه! داره اینجا کار میکنه! مگه مغز خر خورده بخواد خامنه ای رو مسخره کنه؟ مگه زنده اش میزارن؟ شما خودت جراتشو داری بری جلو در صدا و سیما ادای خامنه ای رو در بیاری؟ این چه انتظارات بچه گانه اییه که شما از افراد موفق جامعه دارید؟ اون بدبخت چه گناهی کرده که تو این مملکت بی صاحاب شده کارگردان تلوزیونی و حالا همه ارث شون رو از اون میخوان بگیرن؟ مثلا یک امریکایی از بیل گیتس انتظار داشته باشه که زندگیشو ول کنه پاشه بره عراق بجنگه!!! حالا اون هایی که ادعاشون میشه و تلوزیون راه میندازن و یقه جر میدن که آی وطنم آی وطنم و ادعای شجاعت دارن! و روزی صد بار جلوی دوربین ادعاش رو میکنند! پا شدن اومدن ایران مبارزه کردن که این مدیری بیچاره که ادعایی هم نکرده باید این همه کار بکنه؟!

من میگم شما زورت به یه طرف نمیرسه (که بهترین سوژه طنز جهان هم هست) نمیری برای نشون دادن اینکه چقدر بیطرفی طرف دیگه رو مسخره کنی که دستتش بهت نمیرسه.اونم به اون سبک.با فاحشه و دوجنسه و مادر فلان تا حالا مدیری با کی جرات کرده طنز بسازه که حالا بار دوم باشه.بره به قشر بقال هم بگه (خامنه ای سهله) اینا رو میدونی چی میشه.من فقط شکسته شدن این خط قرمزها رو تو کارای دهنمکی دیدم و له کردن سفارشی افراد به سفارش جمهوری اسلامی.حالا سفارشی هم نباشه اینکه این طرز مسخره کردن رو ج.ا فقط برای یکسری باز گذاشته و کسی که ... نداره از گل نازکتر به ج.ا بگه بره دقیقاً همونی که ج.ا میخواسته رو انجام بده کارش شدیداً غیر اخلاقی از نظر مسئولیت سیاسی هست،در حد همون فروش مادر هست.

sonixax
01-09-2011, 09:38 PM
امکانات که 100% دارند! اونجا امریکاست!

و یادتون نره آمریکا کشوریه که اگر آبونمان آتشنشانیتو ندی - آتشنشانها میاند وای میسند خونه زندگیت بسوزه و فقط بر بر نگاه میکنند و حواسشون هست آتش به خونه کناری ها که پولشونو دادند سرایت نکنه ، پس امکانات در آمریکا یعنی توانایی پرداخت هزینش وگرنه از یه چیز ساده مثل آتشنشانی هم خبری نیست .

http://www.wpsdlocal6.com/news/local/Firefighters-watch-as-home-burns-to-the-ground-104052668.html

دستگاه میکسری که تو ایران خیلی جدیده و فقط یک دونه ش موجوده تو امریکا خیلی وقته دیگه قدیمیه!
در مورد پول و سرمایه مطمئنم از جوون های اینجا که با جیب خالی آلبوم موزیک و موزیک ویدئو میسازن خیلی وضع بهتری دارند!

خوب من این رو میذارم به پای بی اطلاعی شما از بابت این داستان ، ایران تنها کشوریه که خود دولت روی واردات این وسایل سوبسید میذاره ، چون میدونه جامعه در این زمینه 30 سال تحریم بوده و تشنه ی این داستانهاست در نتیجه همه حجوم میارند به سمتش و توجه عمومی منحرف میشه .
برای مثال یک مترونوم از این نوع :

199

در ایران 25 هزار تا 30 هزار تومان قیمتشه ولی در خارج از ایران اگر دستساز نباشه 135 دلار قیمت داره و اگر دستساز باشه بیش از 300 دلار :

http://www.activemusician.com/item--MC.801M?ref=fg&ovchn=SCU&ovtac=CMP&ovcpn=&ovcrn=Wittner+Wood+Case+Metronome+-+Mahogany

میکسر هم معمولا برای اجراهای زنده و یا در استودیو های خیلی بزرگ و اجراهایی متشکل از چندین ساز استفاده میشه و در ایران که تمام کار با یک کامپیوتر و Cubase و یک کیبورد انجام میشه ازش خبری نیست - هر چند که همون میکسر هم در ایران ارزون تره تا اینجا .

خود برنامه ی Cubase هم که تمام کار رو باهاش انجام میدند میری سی دی فروشی سر کوچتون با تمام مخلفات و افکت ها و پلاگین ها میخری 500 تومن در صورتی که اینجا خودش 600 یورو قیمتشه و پلاگین ها و افکت هاش رو هم باید جدا بخرید که ارزون هم نیستند .

http://www.steinberg.net/en/shop/buy_product/product/cubase-5.html

اجاره ی استودیو هم اون زمانی که من ایران بودم ساعتی 5 هزار تومان بود و همان زمان در اینجا ساعتی 100 یورو ، تازه اکثرن توی خونه همه کارهاشون رو انجام میدند و استودیو هم نمیرند .

برای آموزش هم در ایران حد اکثر با 200 هزار تومان طرف آموزش میبینه و هزینه ی کلاسش جور میشه ولی در اینجا ساعتی 50 یورو باید پرداخت کنه .

پس تا اینجا به شما نشون دادم نه تنها در ایران گرون تر تمام نمیشه ، بلکه خیلی هم ارزون تر تمام میشود .

ولی حیف که هوش و خلاقیت این ها رو ندارند!

آهنگهایی که در ایران در اومده و در میاد از هر 200 تا یکیش ارزش هنری داره و قشنگه و باقی همه چرت و پرت هست - اصولن موسیقی که توش خلاقیت هنری وجود داشته باشه ماندگار میشه مثل آهنگهای ابی و داریوش و گوگوش و امید و سیاوش قمیشی و بنان و الهه و ... ولی آهنگهایی که در ایران تولید میشند همگی به صورت موجی هستند یعنی یک موجی میاد همه تهیه میکنند خودشون رو باهاش خفه میکنند و بعدش تمام .

یک وقتهایی هم ملت جو گیر میشند یک مزخرفی مثل این : "بازم کلان پیچید تو کوچه همین الان !" رو میکنند موسیقی اعتراضی اجتماعی سیاسی اقتصادی هنری نظامی ، انقدر گوش میدن که آدم میخواد بالا بیاره .

اون زمان که این در اومده بود سوار هر ماشینی میشدی این رو گذاشته بود دیگه داشت حالم به هم میخورد .
از نظر شعری و ادبی که بیش از 99% شون هیچ ارزشی ندارند و فقط طرف نشسته قافیه سر هم کرده و حتا وزنش هم درست نیست چه برسه به مفهوم ، از نظر موسیقی هم که اکثرن یا دزدیه (بیشتر موسیقی اسپانیایی) و چون شما اصلش رو نشنیدی فکر میکنی خلاقیت دارند - یا یک دلنگ و دولونگ فاقد هارمونی هست که شنونده معمولا بیشتر از یک بار گوش نمیده - یا با ریتم 6 و 8 هست که به درد رقصیدن میخوره مادامی که آهنگ جدید تری نیومده و این موسیقی ها به شکل فاجعه باری عوام پسند هستند .

اون چند تا آهنگی هم که درست و حسابی در میاد وقتی میرید پشت صحنه رو میبینید - یک نفر که با ادبیات آشنایی داشته و یحتمل رشتش هم بوده شعرش رو گفته ، یک نفر که با موسقی به خوبی آشنایی داره و ذوق هنری هم داره آهنگش رو درست کرده و یک نفر که معمولا مهندسی صدا هم خونده ادیتش کرده و هیچ کدومشون هم بدبخت بیچاره نیستند و بعد از بیرون دادن چند تا آهنگ از اروپا و آمریکا و همین لس آنجلس سر در میارند - مثل کیوسک .

یک سری هم که اصلن از بیخ و بن هنری ندارند و فقط پول دارند برای همین 4 تا آهنگ میخونند و بعدش میزنن بیرون - مثل حسین تهی .

پس اون خلاقیت و جیب خالی که ازش حرف میزدید عملن دیده نمیشه و به خصوص برای کسی مثل من که به خاطر موقعیت شغلی که توی ایران داشت با خیلی از اینها (مثل : حسین استیری ، نیما مسیحا ، رضا یزدانی) از نزدیک رابطه داشته و قشنگ میدونه پشت پرده ی کارشون چیه این حرف شما قابل قبول نیست .

اجاره کردن فرکانس ماهواره به تنهایی سالی چند صد هزار دلار هزینشه!

و اما در این مورد ، چند صد هزار دلار هزینه ماهیانه میدونید یعنی چی ؟

قیمت اجاره یک ترانسپوندر اختصاصی 50 مگاهرتزی با پهنای باند 100 مگابیت ماهیانه 100 تا 150 هزار دلاره ، یک ترانسپوندر یک فرکانس یگانه داره یعنی کسی که یک ترسنپوندر رو اجاره میکنه میتونه تا سقف پهنای باندش که معمولن 100 مگ هست هر چند تا کانال که میخواد روش بیاره بالا - مثل شبکه های جمهوری اسلامی روی هاتبرد که ترانسپوندر اختصاصی دارند و همشون روی یک فرکانس هستند .

ولی برای شبکه هایی که ترنسپوندر اختصاصی ندارند و از ترنسپوندر های Share استفاده میکنند و پهنای باندشون هم 3 تا 5 مگ هست این هزینه تقسیم میشه - یعنی هزینه اجاره ی پهنای باند 3 مگی روی یک ترنسپوندر Share میشه یک پنجاهم و یک پنجاهم 150 هزار دلار میشه 3 هزار دلار و پهنای باند 5 مگی که بیشتر کانال های ایرانی مثل جم یا من و تو و ... روشونه میشه 7500 دلار به صورت ماهیانه که از هزینه اجاره ی یک آپارتمان نسبتن خوب در آمریکا کمتره .

برای گرفتن لیست قیمت ها و ظرفیت ها و قیمت های هر ترنسپوندر و شعاع پوشش دهی و ... روی هاتبرد یا یوتلست میتونید از طریق این سایت و با کمک این چارت :

http://www.eutelsat.com/business/secure-capacity.html

باهاشون تماس بگیرید و قیت ها رو بگیرید .

در مورد تجهیزات هم اگر شبکه مثل PMC یا Farsi1 که همه چیزشون به صورت تمام اتومات انجام میشه تجهیزاتی که لازمه حدود 40 هزار دلار هزینش میشه که میتونید از ادیوس یا استریم لبز بخرید :

http://www.stream-labs.com/products/

یادمه توی نمایشگاه کامپیوتر توی تهران به روز ترین ویدئو سرور رو آورده بود میگفت 150 میلیون تومن قیمتشه . درست به بزرگی یک اتاق بود و تمام تجهیزات لازم رو توی خودش جا داده بود از میکسر صدا بگیرید تا سخت افزار های Real Time Rendering برای اعلام برنامه و تبلیغات و ...

و در مورد شبکه هایی مثل شبکه شبخیز که همه چیز دستی انجام میشه همین هزینه هم حذف میشه .

میمونه اینکه مدیا رو چه طوری برسونید به ماهواره که از طریق فرکانسی که اجاره کردید برای محدوده ای که توی قرارداد مشخص کردید Broadcast کنید .

برای این کار شما یک نرم افزار لازم دارید که خود یوتل ست به صورت رایگان بهتون میده - همچنین یک پورت با ظرفیتی بیشتر از پهنای باندی که اجاره کردید لازم دارید - مثلن اگر 5 مگ گرفتید یک پورت 10 مگی با یک IP استاتیک لازم دارید که هزینش در اروپا بیشتر از ماهی 100 دلار نیست که معمولن همون رو هم خود یوتل ست در اختیارتون قرار میده .

خیلی ساده بگم شما با حدود 100 هزار دلار سرمایه اولیه و هزینه ی ماهیانه 10 تا 15 هزار دلار میتونید یک شبکه با کیفیتی در حد من و تو یا فارسی 1 داشته باشید ، فقط میمونه تامین برنامه که فیلم ها و کارتون هایی که از تولیدشون بیش از 10 سال گذشته باشه حق Broadcast شون رایگانه و اونهایی هم که نیست با عضویت در نهاد های مربوطه میتونید فیلم های تجاری رو بسته به حق اشتراکی که میدید Broadcast کنید که معمولا بر حسب سال محاسبه میشه - مثلن میگن شما میتونی تا آخر 2008 هر فیلمی که توی آمریکا تولید شده رو توی شبکت پخش کنی .

من این اطلاعات رو به خاطر این دارم چون خودم خیلی دنبالش بودم و وقتی که با شرکت برادران وارنز تماس گرفتم که بدون چه طوری میشه اجازه ی Broadcast کردن محصولاتشون رو گرفت و حقش رو خرید اونها من رو راهنمایی کردند و گفتند با اینها :

http://www.swank.com/

تماس بگیر و اینها هم همون چیز هایی رو به من گفتند که من بالاتر بهتون گفتم ، این هم شماره تلفنشون :

1-800-876-5577

پس نه تنها بر خلاف تصور شما راه اندازی یک شبکه ی تلویزیونی کار خیلی خفنی نیست و سرمایه آنچنانی هم نمیخواد - بلکه خیلی راحت میشه یک شبکه راه انداخت .

حالا شما بخوای هزینه ی اجاره جا و استودیو و حقوق کارمندهارو هم اضافه کنی خوب طبیعتن هزینه بیشتر میشه .

ولی یه اوشگولی مثل داور که فقط خودشه و خودش و یه کامپیوتر نفتی و یک ویدئو سرور زغالی و پهنای باند 1 مگ (کیفیت در حد همون یوتیوب و حتا کمتر) ماهی 2000 تا هم هزینه نداره .

در اینکه همایون شارلاتانه و با دروغ گفتن که هزینم سنگینه از مردم پول میگیره هیچ شکی نیست ولی مگه بقیه این کار رو نمیکنند ؟ مگه همین مهران مدیری دروغ نگفت ؟

آیا مهران مدیری گفت که همش 3 میلیارد تومن خرج سریالش شده و تاحالا بیشتر از 10 میلیارد تومن در آمد برای برنامش وجود داشته و اگر برنامش از صدا و سیما پخش میشد بیشتر از 5 میلیارد نصیبش نمیشد ؟ که همون 5 میلیارد هم همش مال این آقا نبوده ؟ اون هم دروغ گفت - توی تجارت اگر راستشو بگی میکوبنت زمین نابودت میکنند .

از طرفی هم اون فحاشی ها رو میبینیم که صدای همه رو در آورده - از توهین به زنان بگیر تا همجنسگرایان و مادر اشخاص حقیقی و ...

برای یکی مثل من که میدونه شبکه های لوس آنجلسی با چه هزینه ای راه اندازی شدند و چه قدر سرمایه پشتشونه و برای اینکه ورشکست نشند دست به دامن فک و فامیلشون میشند که از هزینه ها کم کنند اون سطح کیفی برنامه ها خیلی هم قابل قبوله .

و هرگز هم فراموش نمیکنم همین همایون بود که وقتی رضا فاضلی رو هیچ شبکه ای بهش تریبون نمیداد و حتا پارس به خاطر فشار جمهوری اسلامی انداختش بیرون بهش تریبون داد ، یادم نمیره که همین همایون بود که با اون داستان ما هستیمش تا قبل از جنبش سبز یک نیمچه اتحادی بین مردم بوجود آورده بود و در عین حال یادم نمیره که همین آقای مدیری چه طور توی شب های برره اش تاریخ ایران و جنبش زنان و آرتش شاهنشاهی و ... رو مسخره کرده بود و مقدمات سوء استفاده جمهوری اسلامی رو برای تولید مزخرفاتی مثل اینها رو

http://s1.picofile.com/file/5530115055/1.avi.html
http://s1.picofile.com/file/5530125060/2.wmv.html
http://s1.picofile.com/file/5530135065/3.wmv.html
http://s1.picofile.com/file/5530145070/4.wmv.html

فراهم کرد .

یادم نمیره که توی باغ مظفرش چپ و راست تبلیغ میکرد که آی بنزین این طوری آی بنزین اون طوری ، برق این طوری برق اونطوری که شروع فاجعه ای به نام هدفمندسازی یارانه ها بود .

و خیلی چیز های دیگه جاش نیست اینجا بگم .

البته قطع سوبسید ها به خودی خود بد نیست به شرطی که زیر بنای اقتصادی کشور درست باشه .

من معمولن خاطرات خیلی خوب یادم میمونه و خیلی زود همه چیز رو فراموش نمیکنم .

Reactor
01-11-2011, 07:19 PM
...

اینا هیچکدوم ربطی به موضوع و اصل قضیه نداره..
اصلا این مشیری و امثال این آقا مفلس ترین آدم های روی زمین!
این آقا که پول تو جیبش نداره و اطلاعاتی هم نداره و چیزی بارش نیست و فقط فحش و تهمت بلده خیلی بیجا میکنه اومده تلوزیون درست کرده و ادای مبارز ها رو درمیاره و دم به دم اسم بزرگان ایران رو نام میبره و خودش رو به کوروش و داریوش و نادر و رضاشاه میچسبونه و از بقیه برای خودش اعتبار میخره و دست آخر کاسه گداییش هم در میاره و آبروی هرچی مبارزه میبره!
وجود همچین شارلاتان هایی باعث میشه سوژه بدن دست ج.ا تا همچین برنامه هایی درست کنن!
من از مسخره شدن مشیری بدست مدیری به هیچ وجه ناراحت که نیستم خیلی هم خوشحالم و کلی هم خندیدم!
ولی امثال این آقا باعث میشن تا هر کسی که بخواد حرف از آزادی و تاریخ ایران و کمبودها و پیشرفت بزنه سریع تشبیهش کنن به امثال مشیری و دارو دسته مفنگی ها!
انگار که هر کس تاریخ مملکتش رو دوست داشته باشه یک پیرمرد اسکل مفنگی عین مشیری یا افرادی شبیه به اونه!
اصل قضیه که باید بهش توجه بشه اینه!
نه اینکه مدیری چی ساخته!
حرفی که مدیری زده واقعیته! مدیری نمیگفت 100 نفر دیگه میگفتن! هرسال تو تلوزیون ج.ا یک عالمه از این برنامه هایی ساخته میشه که تلوزیون های 24ساعته رو مسخره میکنن!
بنده پارازیت هم نگاه میکنم و کر کر میخندم!
اون هم داره دلقک های ج.ا رو مسخره میکنه! مسخره میکنه چون مسخرگی هم داره! حکومتی که از یک مشت آخوند *ونی تریاکی صیغه باز مفت خور شارلاتان تشکیل شده که هر روز یک کدومشون از سر نفهمی یک حرفی میپرونن که تو دنیا خودشون رو سوژه میکنند بخودی خود سوژه مسخره بازیه!
مشکل این نیست که مشیری حق میگه!
مشیری شیش تیغ و امثال اون با ملای ریش و پشمی جفتشون لاشخورن که حاضرن بخاطر پول مادرشون رو حراج کنن!
مطمئنم اگر مدیری از ج.ا نمیترسید تا الان 1000بار قبل از پارازیت ج.ا رو سوژه کرده بود

sonixax
01-11-2011, 09:03 PM
این آقا که پول تو جیبش نداره و اطلاعاتی هم نداره و چیزی بارش نیست و فقط فحش و تهمت بلده خیلی بیجا میکنه اومده تلوزیون درست کرده و ادای مبارز ها رو درمیاره و دم به دم اسم بزرگان ایران رو نام میبره و خودش رو به کوروش و داریوش و نادر و رضاشاه میچسبونه و از بقیه برای خودش اعتبار میخره و دست آخر کاسه گداییش هم در میاره و آبروی هرچی مبارزه میبره!

اول از اینکه تا زمانی که نتونید حد اقل یک نمونه از فحاشی این افراد رو نشون بدید حرفتون بی ارزشه ، دوم اینکه اگر بنا به پول نداشتنه هیچ کسی نباید دست به هیچ کاری بزنه چون پول نداره ! و از این طرف هم پول و ثروت دست حکومت ها و دولت هاست و مخالفین همیشه پول ندارند پس اصلن مبارزه بی معنی هست و بهتره بشینیم با همین حکومت ها حال کنیم .

وجود همچین شارلاتان هایی باعث میشه سوژه بدن دست ج.ا تا همچین برنامه هایی درست کنن!

این رو با شما موافقم .

من از مسخره شدن مشیری بدست مدیری به هیچ وجه ناراحت که نیستم خیلی هم خوشحالم و کلی هم خندیدم!

مشیری ؟! کجاش ؟ من ندیدم به مشیری کاری داشته باشه - یعنی نمیتونه در محدوده تمسخر مشیری مهران مدیری وارد بشه چون هم مخاطبش خیلی زیاده و هم آدم به شدت با سوادیه و مدیری رو خیلی خوشگل میشوره میذاره کنار . فکر کنم شما همایون رو با مشیری اشتباه گرفتید - چون تا جایی که من برنامه هاش رو دیدم مشیری نه چیزی فروخته نه گدایی کرده و نه حرف بی ربطی زده تا حالا و بیشتر وقتش روی بررسی شاهنامه و تاریخ علم و مغالطات و ... گذشته .

ولی امثال این آقا باعث میشن تا هر کسی که بخواد حرف از آزادی و تاریخ ایران و کمبودها و پیشرفت بزنه سریع تشبیهش کنن به امثال مشیری و دارو دسته مفنگی ها!

نمیدونم شما تاحالا توی جو فرهنگی و سینمایی ایران بودید یا نه ، به جرات میتونم بگم از هر 10 تاشون 9 تاشون مفنگی و شیره ای هستند .

انگار که هر کس تاریخ مملکتش رو دوست داشته باشه یک پیرمرد اسکل مفنگی عین مشیری یا افرادی شبیه به اونه!

شما خودت میگی اینها فحاشی میکنند بعد توی 4 خط که نوشتی هر چی خواستی بهشون گفتی !

اصل قضیه که باید بهش توجه بشه اینه! نه اینکه مدیری چی ساخته!

اتفاقن دقیقن مهمه که مدیری چی ساخته ، چون باید دید بازتاب محصولش چیه و چه ضرر ها و چه مزایایی داره - یکی از زیان هاش قوت بخشیدن و تغذیه ی ابزار تبلیغاتی حکومتیه که مردمش رو به خاک و خون میکشه .

حرفی که مدیری زده واقعیته! مدیری نمیگفت 100 نفر دیگه میگفتن! هرسال تو تلوزیون ج.ا یک عالمه از این برنامه هایی ساخته میشه که تلوزیون های 24ساعته رو مسخره میکنن!

پس با این حساب مدیری یک نابغه ی طنز پرداز که مثلش وجود نداره نیست ، خودتون دارید میگید که 100 تا دیگه مثلش هست !
اینکه هر سال چه چیزی ساخته میشه با اینکه کدامشون مخاطب داره خیلی فرق داره - هم بوئینگ هواپیما میسازه هم توپولوف ولی این کجا و آن کجا !

بنده پارازیت هم نگاه میکنم و کر کر میخندم!

من موقع دیدن پارازیت نمیخندم چون به نظرم چیز خنده داری نداره ، داره تلخ ترین اخبار و حقایق زندگی روزمره ایرانیان رو طوری مطرح میکنه که مخاطبش نزنه زیر گریه و اگر میخواست خیلی خشک و جدی اخبار رو بگه ملت جلوی تلویزیون به خاطر شنیدن اون اخبار خودکشی میکردند .

اون هم داره دلقک های ج.ا رو مسخره میکنه! مسخره میکنه چون مسخرگی هم داره! حکومتی که از یک مشت آخوند *ونی تریاکی صیغه باز مفت خور شارلاتان تشکیل شده که هر روز یک کدومشون از سر نفهمی یک حرفی میپرونن که تو دنیا خودشون رو سوژه میکنند بخودی خود سوژه مسخره بازیه!

اشتباه نکنید ، اون مسخره نمیکنه - اون لودگی های اینها رو مستند میکنه و تهمت و افترا و فحاشی خیلی کارشون فرق میکنه .

مشیری شیش تیغ و امثال اون با ملای ریش و پشمی جفتشون لاشخورن که حاضرن بخاطر پول مادرشون رو حراج کنن!

این نظر شماست ، اگر قرار باشه هر کسی که برای ادامه ی بقای خودش از دیگران کمک میگره رو لاشخور و خودفروش و شارلاتان بدونید - با این حساب آرش بیخدا هم همچین کسیه !
و چیزی که برای من جالبه همین طوری اتهام زدن رو شما به کسی که خودتون ازش خوشتون میاد رو به شدت محکوم میکنید ولی خودتون به همه اتهام میزنید و بد و بیراه نثارشون میکنید و این کار شما درست نیست .

تازه در مورد عملکرد مدیری هر چیزی که ساخته موجوده و برخورد غیر اخلاقیش به خصوص در این کار آخرش به صورت خیلی تابلویی هویداست .

مطمئنم اگر مدیری از ج.ا نمیترسید تا الان 1000بار قبل از پارازیت ج.ا رو سوژه کرده بود

و من هم مطمئنم حتی اگر 0.01% عملکرد مدیری به ضرر حکومت بود و نه به نفعش تا حالا صد بار رفته بود ور دست جعفر پناهی و اگر از صد تا فیلتر و ... رد نمیشد در بهترین حالت یک هنرپیشه ی درجه 3 بود چون هنر خاصی نداره و استعداد طنزش هم خیلی مال نیست و هستند افرادی که هزاران برابر بهتر از مدیری هستند ولی چون دسترسی به پارتی گردن کلفت و ابزار لازم برای رد شدن از فیلتر های ارشاد ندارند هرگز به جایی نمیرسند که بتونند سریالی بسازند که شرکت های دولتی حاضر بشند برای ساختش 3 میلیارد تومان بودجه تخصیص بدند .

تازه بد نیست بدونید فیلمی که اجازه پخش نمیگیره نه اجازه ی تبلیغ بهش داده میشه اون هم در اون حجم وسیع و نه وزارت ارشاد با کپی کننده هاش برخورد میکنه ، یعنی اگر حکومت کوچکترین مشکلی با مدیری داشت و این افسانه سازی های عوام در بارش حقیقت داشت حکومت اینطوری هواش رو نداشت :

http://www.khabaronline.ir/news.aspx?id=94302

که نمونه های فیلمهایی که مجوز پخش نگرفتند در جمهوری اسلامی خیلی زیاده .

Mehrbod
01-11-2011, 09:44 PM
جدا از گفتگوهای بالا، در اینجا مهران مدیری به خوبی
قضیه اعتراف‌های پس از انتخابات را مسخره کرده است:

Mehran Modiri - Marde Hezar Chehreh - Bazjooi
http://www.youtube.com/watch?v=6ez-ZTLeV0c&feature=related

sonixax
01-11-2011, 09:51 PM
جدا از گفتگوهای بالا، در اینجا مهران مدیری به خوبی قضیه اعتراف‌های پس از انتخابات را مسخره کرده است:

البته این مال قبل انتخاباته ها ! یعنی خبر داشته ؟ :39:

Mehrbod
01-11-2011, 09:56 PM
البته این مال قبل انتخاباته ها ! یعنی خبر داشته ؟ :39:

پیش از انتخابات هم این جریانات بود؛ یکیش گرفتن اعتراف
از گردانندگان سایت اینترنتی آویزون است اگر یادتان باشد.

sonixax
01-11-2011, 10:03 PM
پیش از انتخابات هم این جریانات بود؛ یکیش گرفتن اعتراف از گردانندگان سایت اینترنتی آویزون است اگر یادتان باشد.

راستش همون زمان داستان آویزون هم من ایران نبودم - فقط شنیدم دستگیر شدند بعد یک سری عکس ازشون گذاشتند و معلوم نشد چی شد اصلن - ولشون کردند کشتن زندانی ....

راستی نوریزاده هم از کار آخر مدیری انتقاد شدیدی کرده :

http://www.youtube.com/watch?v=hQmIYaMqkBc

Mehrbod
01-11-2011, 10:17 PM
راستش همون زمان داستان آویزون هم من ایران نبودم - فقط شنیدم دستگیر شدند بعد یک سری عکس ازشون گذاشتند و معلوم نشد چی شد اصلن - ولشون کردند کشتن زندانی ....

جدای از نگاره‌هایی که روی سایت گرداب گذاشتند, نزدیک نوروز نیز
در تلویزیون برنامه‌های گسترده‌ای از دستگیری گردانندگانش (بنابگفته
مفاسد فی‌العرض!) می‌گذاشتند و اعترافات تلویزیونی پخش می‌کردند ...

راستی نوریزاده هم از کار آخر مدیری انتقاد شدیدی کرده :

http://www.youtube.com/watch?v=hQmIYaMqkBc

که خوب اگر من اشتباه نکرده باشم، با دیدن کلیپ دیگر می‌توان
دید که مدیری به هر دو دسته تیکه می‌اندازد و ایرادی به او وارد نیست.

جدای از آن، رویکرد مدیری را اگر سراسر منفی هم در نگر بگیریم، می‌شود
چیزی مانند همان زمان پیش از انتخابات با مناظره‌های نامزدها و صراحتی که در گفتگوها بود,
که اگرچه بسیاری بر این باور بودند (خود من یکی از آن‌ها) که این همه آزادی و صراحت بیان
نمی‌تواند از دست دولت خارج‌شده باشد، ولی به هر روی، دیدیم که هوده و نتیجه آن به سود مردم بود.

Russell
01-12-2011, 05:00 PM
من فكر نميكنم كه تو اون كليپ مرد هزار چهره مديري منظور سياسي داشته.قضيه اين كليپ هم مثل قهوه تلخ قبل از در اومدن ماهواره‌ها بود كه مردم خميني تو ماه ميديدن.

Mehrbod
01-17-2011, 02:20 AM
من فكر نميكنم كه تو اون كليپ مرد هزار چهره مديري منظور سياسي داشته.قضيه اين كليپ هم مثل قهوه تلخ قبل از در اومدن ماهواره‌ها بود كه مردم خميني تو ماه ميديدن.

اصولا هر چه بیشتر به این مسائل پرداخته شود، هوده بهتری از کتمان کردن و به روی خود نیاوردن دارد.

از همین‌رو از هر دیدی، کاری مهران مدیری + است.

sonixax
01-19-2011, 11:33 PM
به این میگن جواب دندان شکن :71:
http://www.youtube.com/watch?v=vjcU8RdG9ds (http://www.youtube.com/watch?v=vjcU8RdG9ds&feature=player_embedded#)

princess
01-22-2011, 05:17 PM
با درود. مهران مدیری پیشتر نیز، در سریالهای نقطه چین و مرد دو هزار چهره، آشکارا شبکه های ماهواره ای را هجو کرده بود و در هر دو این سریالها، شبکه ها را به خاطر دریافت پول از مردم سرزنش می کرد. در سریال نقطه چین بیش از یک قسمت 40 دقیقه ای برای این کار ضبط شد.

آنچه این بار کمی آزاردهنده تر بود، این بود که در پاییز امسال گفتگوهایی در مورد قرار گرفتن مهران مدیری در برابر رژیم به میان آمده بود که به نگر بنده تکنیک خودش بود برای فروش بهتر.

مهران مدیری بیشتر به هزل و هجو می اندیشد تا به آرمانهای سیاسی، روی همین حساب، هم رژیم را هجو می کند و هم ضدرژیم را. البته برخی این کارش را برای آرام کردن جو در جمهوری اسلامی، نسب به خودش می دانند، ولی به نگر من این فرد اندیشه اش، اندیشه ای دیگر است و بیشتر از کوچک کردن دیگران احساس بزرگی می کند و خب پول خوبی هم به جیب می زند.

به یزدان اگر ما خرد داشتیم
کجا این سرانجام بد داشتیم

Mehrbod
01-22-2011, 11:07 PM
به این میگن جواب دندان شکن :71:
...

پاسخ به پاسخ دندان شکن:

به عقیده من مهران مدیری سعی‌ نکرده با ساختن کلیپ ماهواره به برنامه‌های جمهوری اسلامی اوکی بدهد اگه اینطوری فکر کنیم که خیلی‌ پرتیم از ماجرا‌ …مهران مدیری تنها طنز پردازی هستند که در تمامی فیلم‌ها و سریالهاشون مستقیماً برنامه‌ها و ماهیت رژیم رو به زیر علامت سوال بردند در طول تمامی این سالها….. فقط من موندم که چرا ما ملت هنوز فرهنگ انتقاد پذیری نداریم یه روزه یکی‌ رو قهرمان می‌کنیم یه روزه خائن اگر مثلا مهران مدیری از برنامه‌های خارج از کشور اعتقاد کنه یعنی‌ موافق برنامهای داخل هستش.. ؟؟؟؟

Reactor
01-23-2011, 11:25 AM
دوستان چرا داستان رو جیمز باندی میکنید؟
چرا از کار عادی یک انسان که میتونه برای شما هم اتفاق بیوفته یک سناریوی پیچیده اینتلجنت سرویسی میسازید؟
ما ایرانی جماعت واقعا بد عادت شدیم فکر میکنیم پشت هر چیز ساده ای یک فکر مخوف قرار گرفته که کوچکترین حرکتی رو داره کنترل میکنه و برای مقاصدی دقیق و از پیش تعیین شده داره استفاده میکنه!!! ما هممون گرفتار توهم تئوری توطئه اون هم از نوع دائی جان ناپلئونی ++ هستیم!
واقعا جای تعجب داره مردم ما واقعا میخوان دلیل پرواز یک مگس رو هم تفسیر و تحلیل کنند!!
داستان از این قراره پخش مجموعه ی قهوه تلخ مدیری مصادف شد با ایام محرم!
مدیری هم که اجازه نداشت بین محرم برنامه اش رو بفروشه!
پس دنبال راه حلی بود که بعد از محرم مثل بمب منفجر بشه و مردم مدیری رو فراموش نکنند و قهوه تلخ رو یادشون نره و فروشش نیاد پایین!
همیــــــــــــــــــــــ ــــــــــــن والسلام!

Mehrbod
01-23-2011, 12:09 PM
دوستان چرا داستان رو جیمز باندی میکنید؟
چرا از کار عادی یک انسان که میتونه برای شما هم اتفاق بیوفته یک سناریوی پیچیده اینتلجنت سرویسی میسازید؟
ما ایرانی جماعت واقعا بد عادت شدیم فکر میکنیم پشت هر چیز ساده ای یک فکر مخوف قرار گرفته که کوچکترین حرکتی رو داره کنترل میکنه و برای مقاصدی دقیق و از پیش تعیین شده داره استفاده میکنه!!! ما هممون گرفتار توهم تئوری توطئه اون هم از نوع دائی جان ناپلئونی ++ هستیم!
واقعا جای تعجب داره مردم ما واقعا میخوان دلیل پرواز یک مگس رو هم تفسیر و تحلیل کنند!!
داستان از این قراره پخش مجموعه ی قهوه تلخ مدیری مصادف شد با ایام محرم!
مدیری هم که اجازه نداشت بین محرم برنامه اش رو بفروشه!
پس دنبال راه حلی بود که بعد از محرم مثل بمب منفجر بشه و مردم مدیری رو فراموش نکنند و قهوه تلخ رو یادشون نره و فروشش نیاد پایین!
همیــــــــــــــــــــــ ــــــــــــن والسلام!

باز آمریکا و CIA و ویکی‌لیکس بود یک چیزی، آخوند جماعت نمی‌تواند دو کلمه
انگلیسی بگوید، آنگاه همچین برنامه‌ریزی‌های پیچیده و دوراندیشمندانه‌ای هم بخواهد بکند!

اینکه یک سیستم ساختاری پیچیده و آشوبناک (chaotic) دارد، فرنود اینکه پشت آن هم مغز‌های پیچیده و برنامه‌ریز باشند نیستد، در
حقیقت به وارونه، سیستم‌هایی که ساختاری ساده و آشکار دارند سیستم‌هایی هستند که بیشترین کار و برنامه‌ریزی روی آنها شده است.

sonixax
01-23-2011, 04:39 PM
دوستان چرا داستان رو جیمز باندی میکنید؟ چرا از کار عادی یک انسان که میتونه برای شما هم اتفاق بیوفته یک سناریوی پیچیده اینتلجنت سرویسی میسازید؟ ما ایرانی جماعت واقعا بد عادت شدیم فکر میکنیم پشت هر چیز ساده ای یک فکر مخوف قرار گرفته که کوچکترین حرکتی رو داره کنترل میکنه و برای مقاصدی دقیق و از پیش تعیین شده داره استفاده میکنه!!! ما هممون گرفتار توهم تئوری توطئه اون هم از نوع دائی جان ناپلئونی ++ هستیم! واقعا جای تعجب داره مردم ما واقعا میخوان دلیل پرواز یک مگس رو هم تفسیر و تحلیل کنند!! داستان از این قراره پخش مجموعه ی قهوه تلخ مدیری مصادف شد با ایام محرم! مدیری هم که اجازه نداشت بین محرم برنامه اش رو بفروشه! پس دنبال راه حلی بود که بعد از محرم مثل بمب منفجر بشه و مردم مدیری رو فراموش نکنند و قهوه تلخ رو یادشون نره و فروشش نیاد پایین! همیــــــــــــــــــــــ ــــــــــــن والسلام!

وقتی شما در شرایطی مجبور به کار هستید که آن شرایط به شدت استبدادی است و آزادی های سیاسی به هیچ عنوان وجود ندارد - نباید وارد حوضه ی سیاست بشوید و باید در همان حد و اندازه ی مسائل اجتماعی فعالیت کنید . چرا که اپر خواسته یا ناخواسته به جای طنز و هجو مرتکب اهانت بشوید به خاطر شرایط سیاسی توانایی عذرخواهی ندارید و البته نمیتوانید هر دو طرف را مخاطب قرار دهید ، همان طور که در فیلی که میکس شده نشان دادم سخنرانی های سران سیاسی ایران هزار بار بد تر از برنامه های تلویزیونی است و کسی هم ادای آنها را در نیاورده بلکه تصاویر و صدای خودشان است .
در این شرایط حتا اگر شما قصدی هم نداشته باشید خود به خود و خواسته یا ناخواسته به یک سمت خاص تمایل پیدا کرده اید و اگر آن سمت خاص جمهوری اسلامی باشد در حقیقت خودکشی هنری کرده اید .
درست کاری که مهران مدیری انجام داد - اینکه سفارش گرفته یا نگرفته یا هر چیز دیگه ای رو من بهش کار ندارم - ولی خواسته یا ناخواسته به نفع حکومت کار کرده - از طرفی دوستداران مدیری هر گونه نقد و ایرادگیری به مدیری رو حرام میدونند ! به عبارت ساده تر معتقدند مدیری حق داره هر کسی رو مسخره کنه و هر کاری دلش خواست بکنه ولی دیگران حق ندارند او رو مسخره کنند یا ازش انتقاد کنند .

اصل داستان توقیف قهوه ی تلخ ربطی به نرفتن مدیری به دیدار خامنه ای و این شایعات نداشت ، تنها و تنها بر سر قیمت ها با صدا و سیما به نتیجه نرسید و از این طرف از جو احساسی و شایعاتی که در جامعه بود استفاده کرد و فیلمش رو فروخت خیلی بیشتر از چیزی که صدا و سیما میخواست بهش بده - همش همین بوده . و گرنه محصولی که مجوز پخش نگیره در شبکه ی خانگی هم اجازه ی پخش بهش نمیدند مثل خیلی از محصولات دیگه که قبلن لیستشون رو براتون قرار دادم .به مرور زمان هم شکل و قیافه ی بسته بندی از یک بسته بندی شکیل به یک پاکت مقوایی بی کیفیت تبدیل شد ، فقط و فقط برای سود بیشتر .

Reactor
01-23-2011, 09:11 PM
...

نظر بنده اینه که مدیری کارگردان طنز موفقیه که شم تجاری قوی هم داره.
اما اینکه مردم راجع به مدیری یا هر کس دیگر چه فکری میکنند یا چه توقعی دارند دلیل نمیشه که اون شخص در صدد پاسخ دادن به اون خواسته مردم هم باشه!
مگر اینکه اون خواسته در راستای فعالیت هاش یعنی تجارت ساخت مجموعه ی طنز باشه!
مثلا خامنه ای یا احمدی نژاد که ادعای حکومت صالحان و مبارزه با فقر و فحشا رو دارند 100%باید در رابطه با ضعف عملکردشون در این راستا پاسخگو باشند نه اینکه مثلا از این دو نفر توقع داشته باشیم که چرا در مورد تاثیر مخرب تلوزیون های سه بعدی بر محیط زیست موضع گیری نمیکنند!!!!! و شخصی مثل مدیری هم باید در راستای تخصصش و در مورد نقاط ضعف کارگردانیش یا بازیگری یا بازیگردانیش مورد نقد قرار بگیرد نه چیز دیگر!
حالا ما پا رو فراتر گذاشتیم و حتی با ربط دادن هر حرف و پیش فرض و ادعای نگفته! سعی در محکوم کردن یک فرد بیگناه به ناروا که تقریبا مفید ترین فرد برای جامعه افسرده ایران در حال حاضر هست رو داریم.

sonixax
01-23-2011, 09:37 PM
اما اینکه مردم راجع به مدیری یا هر کس دیگر چه فکری میکنند یا چه توقعی دارند دلیل نمیشه که اون شخص در صدد پاسخ دادن به اون خواسته مردم هم باشه!

اتفاقن دلیل میشه - اگر ایشون میخواد از کارش درآمد داشته باشه باید در راستای خواست مردم عمل کنه وگرنه محکوم به شکست هستش .
اصولن یک هنرمند شهرت و درآمدش رو مدیون مردمه و اگر در رابطه با اونها درست رفتار نکنه هر چه قدر هم که با استعداد باشه از دور خارج میشه ، لرل و هاردی در فقر مطلق و بدور از هر گونه شهرت مردند !

Mehrbod
01-23-2011, 10:16 PM
اتفاقن دلیل میشه - اگر ایشون میخواد از کارش درآمد داشته باشه باید در راستای خواست مردم عمل کنه وگرنه محکوم به شکست هستش .
اصولن یک هنرمند شهرت و درآمدش رو مدیون مردمه و اگر در رابطه با اونها درست رفتار نکنه هر چه قدر هم که با استعداد باشه از دور خارج میشه ، لرل و هاردی در فقر مطلق و بدور از هر گونه شهرت مردند !

مردم برای لذت شخصی خود کار هنرمند را می‌بینند و از کار خود
هدف مقدسی را دنبال نمی‌کنند که هنرمند را مدیون ایشان بدانیم.

sonixax
01-23-2011, 10:42 PM
مردم برای لذت شخصی خود کار هنرمند را می‌بینند و از کار خود هدف مقدسی را دنبال نمی‌کنند که هنرمند را مدیون ایشان بدانیم.

بنده گفتم شهرت و ثروتشان را مدیون مردم هستند .

وقتی مردمی وجود نداشته باشد و یا توجهی به کارهای ایشان نشود به هر دلیلی ثروت و شهرت هم از دست میرود ، پس آنها را مدیون مردم و جامعه است .

مثالش را هم زدم ، که وقتی توجه جامعه از کارهای هنرمندی منحرف شود حتا اگر بمب استعداد هم باشد شهرت و ثروتش از دست میرود .

Mehrbod
01-23-2011, 10:55 PM
بنده گفتم شهرت و ثروتشان را مدیون مردم هستند .

وقتی مردمی وجود نداشته باشد و یا توجهی به کارهای ایشان نشود به هر دلیلی ثروت و شهرت هم از دست میرود ، پس آنها را مدیون مردم و جامعه است .

مثالش را هم زدم ، که وقتی توجه جامعه از کارهای هنرمندی منحرف شود حتا اگر بمب استعداد هم باشد شهرت و ثروتش از دست میرود .

من هم به شما گفتم که در یک معامله کسی به کسی مدیون نیست.
مردم برای لذت شخصی خود پول داده و هنر را خریده‌اند، هنرمند نیز
با گذاشتن زمان و انرژی خود، هنر خود را فروخته و پول گرفته است.

واژه مدیون بودن زمانی بکار می‌رود که کسی، کاری را بدون چشم‌داشت برای دیگری انجام داده باشد.

اینکه هنرمند می‌خواهد چگونه پول در بیاورد یا چگونه با رقصیدن به ساز مردم بیشتر پول
در بیاورد مسئله دیگری است، ولی آنهم پیوندی به مدیون بودن و در دِین کسی به سر بردن ندارد.

شاید شما «وابستگی» هنرمند به مردم را در نگر داشتید؟

Reactor
01-24-2011, 09:47 AM

مگر تا الان در راستای خواست مردم نبوده؟ پس چجوری موفق بوده و درآمد داشته؟

محبوبیت مدیری بخاطر ساختن سریال های طنزی هست که میسازه و مردم رو شاد میکنه و همینطور بخاطر مردم داری و با شخصیت بودنش.
برخلاف نوشته ی برخی وبلاگ نویس ها که ادعا میکنند مدیری محبوب بود چون مردم فکر میکردند مدیری طرفدار جنبش سبز هست و میخواد بزنه تو گوش خامنه ای و فحش خوار مادر به احمدی نژاد داده و مخالف نظامه و این حرف های دو زاری! روح طرف هم از این ادعاها خبر نداره و حتی دوستان دیگر من که طرفدار مدیری هستند اصلا معنی این حرف ها رو نمیفهمن و به نوعی حرف توی دهن طرفدارها گذاشتن بود چون ایشون محبوبیتش دلایل دیگری داشته نه این حرف هایی که بعضی ها میگن!
پس بر خلاف صحبت شما از لحاظ شخصیتی چیزی کم نداره چون مردم شخصیتش رو قبلا پسندیدند و دوستش دارند.

sonixax
01-28-2011, 02:24 AM
این هم البته نتیجه ی کار آخر آقای مدیری !

http://www.youtube.com/watch?v=o_-VKP_XzD8

Theodor Herzl
01-28-2011, 05:22 AM
به نظر من شهرام همایون یه پدر سوخته دزد هست . مهران مدیری هم بسیار برنامش قشنگ بود ، هرچی‌ تظاهرات می‌شه این کیفش کوک می‌شه که دیگه نونم تو روغنه و با احساساتی‌ کردن مردم از قابلمه و کتاب گرفته تا سکه و پرچم میفروشه ، تازه این جدا از تیغ زدن مردم برای پول دادن هست ، برنامه هاش هم یه مشت .... شر ، بقیه tv های بند تمونی هم که دیگه جای خود دارند.!

atefeh
08-22-2012, 08:07 AM
در جستار ویکی پدیا قهوه تلخ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D9%87%D9%88%D9%87_%D8%AA%D9%84%D8%AE_%28%D9 %85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87_%D9%88%DB%8C%D8% AF%DB%8C%D9%88%DB%8C%DB%8C%29) رو یک برداشت آزاد از داستان ماشالله خان در دربار هارون الرشید (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D8%A1%D8%A7%D9%84%D9%84%D 9%87_%D8%AE%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%B1_%D8%AF%D8%B1% D8%A8%D8%A7%D8%B1_%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%86%E 2%80%8C%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF) به قلم ایرج پزشکزاد (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%AC_%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9% D8%B2%D8%A7%D8%AF)هست ..که من تازه یادم اومد در دوران کودکی این کتاب رو از بین کهنه کتابهای قفسه خونه دائی مادرم پیدا کرده بودم و چون از بین همه کتب فلسفلی و ثقیل فقط این یکی داستان بود انتخابش کردم و البته خیلی بیشتر از یک برداشت آزاد هست و بیشتر شبیه کپی هست . چیزی که منو ناراحت کرد این بود که در ابتدا و انتهای فیلم به هیچ عنوان از این کتاب و نویسنده یادی نشده . حتی بزرگترین فیلم ها و آثار هنری جهان هم مبنع الهام خودشونو ذکر میکنن چه برسه به کپی .این اصلا از ارزش های اثرشون کم نمیکنه .
دوست داشتم مهران مدیری مثل هنرمندان دست اول دنیا ارزش های کپی رایت رو در حد یک خط نوشته تیتراژ هم که شده تکریم کنه

Kaveh
08-22-2012, 08:41 AM
در جستار ویکی پدیا قهوه تلخ رو یک برداشت آزاد از داستان ماشالله خان در دربار هارون الرشید به قلم ایرج پزشکزاد هست ..که من تازه یادم اومد در دوران کودکی این کتاب رو از بین کهنه کتابهای قفسه خونه دائی مادرم پیدا کرده بودم و چون از بین همه کتب فلسفلی و ثقیل فقط این یکی داستان بود انتخابش کردم و البته خیلی بیشتر از یک برداشت آزاد هست و بیشتر شبیه کپی هست . چیزی که منو ناراحت کرد این بود که در ابتدا و انتهای فیلم به هیچ عنوان از این کتاب و نویسنده یادی نشده . حتی بزرگترین فیلم ها و آثار هنری جهان هم مبنع الهام خودشونو ذکر میکنن چه برسه به کپی .این اصلا از ارزش های اثرشون کم نمیکنه .
دوست داشتم مهران مدیری مثل هنرمندان دست اول دنیا ارزش های کپی رایت رو در حد یک خط نوشته تیتراژ هم که شده تکریم کنه

در آنصورت دیگر وزارت ارشاد مجوز ساخت نمی داد چون آن کتاب اصلا با معیارهای اینها جور در نمی آید و نباید چیزی بر اساس آن ساخته شود.

atefeh
08-22-2012, 02:53 PM
در آنصورت دیگر وزارت ارشاد مجوز ساخت نمی داد چون آن کتاب اصلا با معیارهای اینها جور در نمی آید و نباید چیزی بر اساس آن ساخته شود.

تا جایی که من میدونم داستانهای زیادی از گذشته یا قبل از انقلاب بوده که فیلمسازان با ایجاد و تغییر و تحول در اون تونستن اجراش کنند.
تغییرات هم هرچند باعث افت کیفیت داستان میشه ولی کی اهمیت میده؟ افرادی مثل بابا اتی و بابا شاه و قضیه مرغ دزدی از مطبخ همایونی و مشق نوشتن و غیره و غیره ..مثال هایی از این تغییرات در فیلم نامه هستند

Russell
08-22-2012, 03:57 PM
تا جایی که من میدونم داستانهای زیادی از گذشته یا قبل از انقلاب بوده که فیلمسازان با ایجاد و تغییر و تحول در اون تونستن اجراش کنند.
تغییرات هم هرچند باعث افت کیفیت داستان میشه ولی کی اهمیت میده؟ افرادی مثل بابا اتی و بابا شاه و قضیه مرغ دزدی از مطبخ همایونی و مشق نوشتن و غیره و غیره ..مثال هایی از این تغییرات در فیلم نامه هستند
شما درست میگویید،ولی حرف کاوه گرامب اینست که اگر رسما از استفاده از این کتاب در فیلمنامه نام میبردند ارشاد مجوز نمیداده.
بقیه موارد استفاده هم حتما به همین خاطر بدون بردن نام انجام میشود.