PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جستار آزاد تالار موسیقی و سینما

Ouroboros
12-18-2010, 09:55 PM
اینجا تالار موسیقی و سینما ندارد، آنوقت برای «بازیهای رایانه ای» یک بخش جداگانه اختصاص داده اند... این چه وضعی ست؟

ادمین ِ محترم/محترمه، به اطلاع ِ حضرتعالی می رسانم که حتی مسلمین نیز این روزها انواع خاصی از موسیقی را جایز شمرده اند و در فرومهای ِ خود مکانی را برای گپ و گفت پیرامون ِ این قوی ترین مخدر ِ عالم اختصاص داده اند. آدم گاهی آثاری را می شنود که دوست دارد پیرامون ِ آنها با چند نفر آدم حسابی صحبت بکند، و کلا این بخش، در هر فرومی جزو پرطرفدارترین بخشهاست. نمی دانم هنوز فکر ِ ایجاد این بخش در اینجا به ذهن ِ کسی نرسیده، یا آن را ضروری نمی دانند، یا کلا مشکلی با موسیقی به عنوان ادوات طرب دارند؟

من درخواست ِ ایجاد ِ تالارهایی برای «موسیقی» و همچنین «سینما» دارم. حالا اگر اولی را حرام می دانید، دومی را از بچه ها قول می گیریم فقط فیلمهای ارزشی و اسلامی را معرفی/نقد بکنند و به بحث بگذارند. برای شروع فیلم ِ سالو چطور است؟

:21::20:

kourosh_bikhoda
12-18-2010, 10:28 PM
من با ایجاد تالار جداگانه برای موسیقی و سینما زیاد موافق نیستم. اگر بخواهیم برای هر موضوعی در جهان یک تالار باز کنیم، میتونیم برای مثال برای نقاشی هم یک تالار داشته باشیم. این موضوع میتونه در هنر و ادبیات جا داشته باشه. اگر بنا باشه موضوعات کلّی رو جزعی کنیم، برای مثال میتونیم تاریخ رو به چند بخش باز کنیم و هر کدوم رو در یک تالار قرار بدیم.

ولی کلن با دسته بندی و تالارهای کنونی مخالف هستم و انتقاد دارم.

Ouroboros
12-18-2010, 10:40 PM
این اتفاقی ست که قطعا خواهد افتاد و اصلا بد نیست، با بزرگتر شدن هر فرومی، نیاز به تخصصی تر شدن تالارها، و بعدتر فوق تخصصی شدن آن پیدا می شود. وانگهی تالار جدا برای این دو مبحث(یا حداقل موسیقی)در تقریبا تمام فرومهای فارسی زبان و غیر فارسی زبان از همان آغاز وجود دارد، دلیل ِ آنهم وسعت ِ بسیار زیاد مسائل ِ مربوط به آنست(سبکها، هنرمندان بی شمار در آن سبکها، معرفی، گفتگو، دانلود و غیره).. اگر حقیقتا کسی بخواهد در تالار «ادبیات و هنر» این کارها را انجام بدهد، آشفته بازاری به راه خواهد افتاد که همه را به دردسر می اندازد(خود ِ من همین حالا 10 تالار ِ مادام العمر ِ مربوط به موسیقی به ذهنم می رسد). از این مهمتر، بخواهیم بپذیریم یا نه، برای فرومی مثل اینجا که در آغاز ِ راه است و متاسفانه در همان آغاز هم فیلتر شده، گسترش ِ تالارهای فان و عمومی تنها راه باقی مانده برای جذب کاربر محسوب می شود(البته باید مراقب بود که به سرنوشتی مشابه هم میهن دچار نشود_غلبه ی ِ کاربران ِ فان بر کاربران موضوعی نویس و حرفه ای_)..

ای کاش انتقادات ِ خود به آن مسئله ی دیگر را با ما به اشتراک بگذارید؟

kourosh_bikhoda
12-18-2010, 11:12 PM
این اتفاقی ست که قطعا خواهد افتاد و اصلا بد نیست، با بزرگتر شدن هر فرومی، نیاز به تخصصی تر شدن تالارها، و بعدتر فوق تخصصی شدن آن پیدا می شود. وانگهی تالار جدا برای این دو مبحث(یا حداقل موسیقی)در تقریبا تمام فرومهای فارسی زبان و غیر فارسی زبان از همان آغاز وجود دارد، دلیل ِ آنهم وسعت ِ بسیار زیاد مسائل ِ مربوط به آنست(سبکها، هنرمندان بی شمار در آن سبکها، معرفی، گفتگو، دانلود و غیره).. اگر حقیقتا کسی بخواهد در تالار «ادبیات و هنر» این کارها را انجام بدهد، آشفته بازاری به راه خواهد افتاد که همه را به دردسر می اندازد

عرض کردم که ما حتا میتونیم نقاشی رو در یک تالار جدا قرار بدیم. میتونیم سینما و تئاتر رو هم جدا کنیم و برای هر کدوم یک تالار بذاریم. ولی آیا این کار با استقبال کاربر روبرو میشه؟ همین الان ببینید که ادمین برای جانداران هم پیش بینی یک تالار رو کرده ولی این تالار عملن خوابیده. بنابر این من موافقم که نباید پیش دستی کنیم و باید بذاریم تالار خود به خود رشدش رو بکنه و به مرحله ای از نظر وسعت جستارها و تاپیک ها برسه و سپس در اون باره اقدام بکنیم.

ای کاش انتقادات ِ خود به آن مسئله ی دیگر را با ما به اشتراک بگذارید؟

پیداست. من جانداران رو شایسته داشتن یک تالار نمیدونم. بحث های اون انقدر زیاد نیست در این انجمن. حتا پزشکی رو هم. این درسته که دسته بندی جزئی تر، به تخصصی تر شدن و رهیابی آسانتر به موضوعات بیشتر کمک میکنه، ولی در نظر داشته باشید که دسته بندی جزئی تر خودش یک نوع دشوار سازیه و این با هدفی که پیشتر گفتم (ساده سازی) در تضاده. بنابر این باید یک بهینه سازی انجام بشه و به نظر من سیاست این بهینه سازی این باشه که موضوعات کلّی فعلن دارای تالار باشند تا مثلن هر 3 ماه یکبار، یا هر 6 ماه یکبار یک بازنگری در این دسته بندی ها انجام بشه. این بازنگری باید بر اساس برنامه باشه و نه به دلیل انتقاد و پیشنهاد من_ کاربر. این انتقاد و پیشنهاد فقط ورودی_ بازنگری هستند.

من الان تالار ادیان رو شایسته این میدونم که به اسلام رو جدا داشته باشه و سایر ادیان رو در خودش. نزدیک به 80 درصد جستارهای این تالار درباره اسلام هست.

Ouroboros
12-19-2010, 05:06 PM
خوب نظرتان درباره ی ِ ایجاد یک ساب کتگوری در تالار ِ ادبیات و هنر برای موسیقی چیست؟

(تالار حیوانات ماجرایی ست)..

sonic
12-20-2010, 06:57 AM
شدیدا مخالفم ایجاد اینگونه تالار ها سایت را به سمت تفریحی شدن میبرد از نظر من حتا باید تالاربازی های رایانه ای وکامپیوتر وموبایل با هم ادغام شوند:1:
تالار جانداران بایدسرپا باشد.

Ouroboros
12-20-2010, 08:47 PM
اولا تفریحی شدن تا اندازه ای مشخص و کنترل شده شر ِ متجسد نیست، بهترین تجربیات فروم نویسی در زبان فارسی بخشهای ِ فان ِ بسیار قدرتمندی داشته اند و به ورطه ی ِ از دست رفتن ِ جدیت درنیافتادند(مثلا گفتمان). ثانیا، ایجاد تالار برای مباحث ِ غیر مذهبی / سیاسی الزاما فروم را به سمت تفریحی شدن نمی برد بلکه کاربران جدید را از هر قشر و سن و سلیقه ای به فروم جذب می کند. وضعیت ِ فعلی ِ فروم بسیار غم انگیز است، عده ای کاربر با افکاری در امتداد ِ هم که برای یکدیگر تنکس می فشارند! در فرومی که حتی یک مسلمان فعالیت نمی کند بحث پیرامون اسلام چه معنایی می تواند داشته باشد بجز تبادل اطلاعات(کاری که نیازی به فروم ندارد، و می تواند از طریق یک سایت هم انجام بگیرد، و اصلا «بحث» به حساب نمی آید). اینرا سارتر گیر افتادن در حلقه ی ِ آدمهای شبیه خودتان نامیده بود. شما تاپیک می زنید بنام ِ «جنایات ج.ا»، من می نویسم ج.ا بد است برای فلان دلیل، ایکس می نویسد به بهمان دلیل، ایگرگ می نویسد به بیسار دلیل، بعد اسمش را می گذاریم «گفتگو».

vice admin
12-21-2010, 08:58 AM
با سپاس ویژه از پیشنهادهای همگی، این باره در راه بررسی خواهد بود.

:53:

Reactor
12-22-2010, 07:08 PM
جاش خیلی خالیه!
بدون موسیقی و فیلم چجوری میشه زندگی کرد؟

Dariush
03-26-2013, 08:54 PM
اگر بخواهیم برای هر موضوعی در جهان یک تالار باز کنیم، میتونیم برای مثال برای نقاشی هم یک تالار داشته باشیم.

خوب نظرتان درباره ی ِ ایجاد یک ساب کتگوری در تالار ِ ادبیات و هنر برای موسیقی چیست؟

شدیدا مخالفم ایجاد اینگونه تالار ها سایت را به سمت تفریحی شدن میبرد از نظر من حتا باید تالاربازی های رایانه ای وکامپیوتر وموبایل با هم ادغام شوند

این جستار را بالا آوردم تا پرسش شود که چگونه تالاری برای اروتیک هست ولی برای سینما و موسیقی نه؟:e40c::e417:

sonixax
03-26-2013, 09:00 PM
این جستار را بالا آوردم تا پرسش شود که چگونه تالاری برای اروتیک هست ولی برای سینما و موسیقی نه؟

خوب اون سیاستهای قدیمیتر سایت بود که با توجه به موضوعات و میزان کاربر بنا شده بود . طبیعتن این سیاستها دگرگون شده اند و قوانین هم در دست بازبینی هستند و قراره که عوض بشند . این مساله تالارهای اختصاصی برای موارد هنری پرطرفدار مثل موسیقی و فیلم رو هم با ادمین در میون گذاشتیم و امیدوارم که به زودی براشون تالارهای جدا داشته باشیم :e032:

Dariush
04-16-2013, 06:08 PM
این جستار را بالا آوردم تا پرسش شود که چگونه تالاری برای اروتیک هست ولی برای سینما و موسیقی نه؟
:qq_24: :qq_31:

Russell
04-16-2013, 06:39 PM
بنظر من هم این تالار بخاطر ناهماهنگی ادبیات با سینما لازم هست.حتی اگر تالار هنر متروک بماند.
راهکار بهتر هم میتواند این باشد که هم تالار اروتیک و هم سینما بروند بصورت زیر تالار در تالار هنر،منتهی نمیدانم اینکار چقدر ممکن است.

Mehrbod
04-16-2013, 07:04 PM
بنظر من هم این تالار بخاطر ناهماهنگی ادبیات با سینما لازم هست.حتی اگر تالار هنر متروک بماند.
راهکار بهتر هم میتواند این باشد که هم تالار اروتیک و هم سینما بروند بصورت زیر تالار در تالار هنر،منتهی نمیدانم اینکار چقدر ممکن است.

نگارش کنونی انجمن باگ دارد زیرتالار‌ها کالبد سایت را به هم میریزند, ولی یک تالار سینما میشود راه انداخت!

Mehrbod
04-19-2013, 03:00 AM
انجام شد.

Ouroboros
04-21-2013, 12:20 PM
مهربد نام تالار بسیار ضایع است، «فیلم و آهنگ» دیگر چیست؟
همان سینما و موسیقی بسیار برازنده‌تر است!

Ouroboros
04-21-2013, 08:30 PM
دوستان کسی سایتی برای دانلود فیلمهای ایرانی سراغ ندارد؟
+ با اجازه‌ی راسل گرامی عنوان جستار را تغییر دادم و آنرا مهم کردم. :e108:

Russell
04-21-2013, 08:47 PM
+ با اجازه‌ی راسل گرامی عنوان جستار را تغییر دادم و آنرا مهم کردم.
اختیار‌داری امیر جان :e303:
میگویم بجایش یک تاپیک تحلیل فیلم خیلی وقت پیش حرفش را زده بودی،بد نیست برای جبران خسارت وارده به تالار آنرا براه بیندازی :e106:

sonixax
04-21-2013, 09:25 PM
دوستان کسی سایتی برای دانلود فیلمهای ایرانی سراغ ندارد؟
+ با اجازه‌ی راسل گرامی عنوان جستار را تغییر دادم و آنرا مهم کردم.

iranproud.com
teh-music.net

Ouroboros
04-21-2013, 10:20 PM
اختیار‌داری امیر جان
میگویم بجایش یک تاپیک تحلیل فیلم خیلی وقت پیش حرفش را زده بودی،بد نیست برای جبران خسارت وارده به تالار آنرا براه بیندازی

راسل جان اکنون که سخت سرگرم زن‌ستیزی هستیم و در این زمان اندکی که داریم نمی‌توان به نحوی برازنده و جدی به آن مباحث پرداخت. انشاالسباقطی در آینده‌ی نزدیک.
ادیت: بجایش اینرا (http://www.daftarche.com/%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C-%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7-37/%D8%A2%D9%87%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D9%88-%DA%AF%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%85-1071/#post37678) راه انداختم. :e417:

iranproud.com
teh-music.net
:e40a:
ممنون اولی بسیار خوب بود.

izabel
04-15-2014, 07:40 PM
الان شاید با خودتون بگید این چقدر حرف میزنه!
ولی خودتون گفتید از گفتن واقعیت نترسم!! (منم پر رو!)
دوستان علم خوبه ولی خب چرا انقدر اینجا تالارهای هنریش خلوتن؟؟
خب الان من بحث های زیادی دارم که باز کنم ولی چون پیش پیش نتیجه استقبال رو میدونم دستم به کار نمیره!!!
تازه دشمن تراشی ام که کردیم دیگه هیچی :)))))
دِ خب دل بدید دوستان!!! :|

با تشکر از فرصتی که به من دادید!!!!!

Anarchy
04-15-2014, 08:13 PM
الان شاید با خودتون بگید این چقدر حرف میزنه!
ولی خودتون گفتید از گفتن واقعیت نترسم!! (منم پر رو!)
دوستان علم خوبه ولی خب چرا انقدر اینجا تالارهای هنریش خلوتن؟؟
خب الان من بحث های زیادی دارم که باز کنم ولی چون پیش پیش نتیجه استقبال رو میدونم دستم به کار نمیره!!!
تازه دشمن تراشی ام که کردیم دیگه هیچی :)))))
دِ خب دل بدید دوستان!!! :|

با تشکر از فرصتی که به من دادید!!!!!

شما تاپیک بزن ، ما حمایت میکنیم :e404: !!

izabel
04-16-2014, 09:59 AM
شما تاپیک بزن ، ما حمایت میکنیم :e404: !!

اره خب ... قشنگ پیداست! حمایت میکنید :|
ولی به هر حال من این ریسک رو می کنم :)))))

Russell
04-16-2014, 10:48 AM
اره خب ... قشنگ پیداست! حمایت میکنید :|
ولی به هر حال من این ریسک رو می کنم :)))))

اینجا خب کسانی که به هنر علاقه دارند یا درش سررشته دارند از علاقمندان به بحث‌هایِ مذهبی و سیاسی کمتر هست ولی هستند، مثلا Dariush گرامی؛ اگر قدری تعداد کاربران علاقمند به هنر را اینجا بیشتر کنیم، مثلا اگر کسی را علاقمند به مباحث هنری می‌بینید دعوت کنید، و قدری هم تلاش و انرژی گذاشتن اولیه انجام شود من مطمئن هستم که در اینجا شاهد گفتگو‌هایِ هنری خوبی هم خواهیم بود.

izabel
04-16-2014, 11:05 AM
اینجا خب کسانی که به هنر علاقه دارند یا درش سررشته دارند از علاقمندان به بحث‌هایِ مذهبی و سیاسی کمتر هست ولی هستند، مثلا Dariush گرامی؛ اگر قدری تعداد کاربران علاقمند به هنر را اینجا بیشتر کنیم، مثلا اگر کسی را علاقمند به مباحث هنری می‌بینید دعوت کنید، و قدری هم تلاش و انرژی گذاشتن اولیه انجام شود من مطمئن هستم که در اینجا شاهد گفتگو‌هایِ هنری خوبی هم خواهیم بود.

درسته ... خیلی هم خوب :)
باشه , چشم من هم دوستان رو دعوت میکنم ولی خب مسئله اینجاس که به قول معروف دوستان بیشتر طرفدار لقمه حاضر و آماده هستن و به خودشون سختی نمیدن که کمی فعالیت کنن تا تالار هنری اینجا به رونق در خور برسه واسه همین باید پایه های اصلی کمی فداکاری کنن!
ولی کار نشد نداره ... از نظر من حله!!!

Russell
04-16-2014, 11:12 AM
درسته ... خیلی هم خوب :)
باشه , چشم من هم دوستان رو دعوت میکنم ولی خب مسئله اینجاس که به قول معروف دوستان بیشتر طرفدار لقمه حاضر و آماده هستن و به خودشون سختی نمیدن که کمی فعالیت کنن تا تالار هنری اینجا به رونق در خور برسه واسه همین باید پایه های اصلی کمی فداکاری کنن!
ولی کار نشد نداره ... از نظر من حله!!!
من در حد خودم حتما تلاش می‌کنم که به بحث‌ها کمک کنم، تنها مشکل این‌ست که آشنایی و تخصص چندانی در این‌ موضوع ندارم.

Dariush
08-07-2014, 08:36 PM
دوستان آیا سریالی می شناسید در حد breaking bad؟ من از زمانی که این سریال را تمام کرده‌ام براستی از هیچ سریال دیگری نمی‌توانم لذت ببرم:e108:.

Russell
08-07-2014, 08:50 PM
دوستان آیا سریالی می شناسید در حد breaking bad؟ من از زمانی که این سریال را تمام کرده‌ام براستی از هیچ سریال دیگری نمی‌توانم لذت ببرم.
من یک فصل و خرده‌ای از آنرا دیدم. سریال خوبی بود ولی نمیدانم در قسمت‌هایِ بعد چه شده که اینجور صدا کرد. بازیگر نقش جس را دعوت کرده بودند برنامه‌یِ تخت‌گاز، چنان برای دختران کف و سوت میزدند که برای تام کروز نمیزدند.

درباره‌یِ سریال برای من عجیب است داریوش جان که از The Wire خوشت نیامد. این اصلا یک چیز دیگری‌ست. خواستی برو چندتا از معرفی هایش را ببین. خیلی آنرا بهترین برنامه‌یِ تلوزیونی کل تاریخ آمریکا میدانند. معادل رمان نویسی‌ست در تلویزیون.

Dariush
08-07-2014, 09:05 PM
من یک فصل و خرده‌ای از آنرا دیدم. سریال خوبی بود ولی نمیدانم در قسمت‌هایِ بعد چه شده که اینجور صدا کرد. بازیگر نقش جس را دعوت کرده بودند برنامه‌یِ تخت‌گاز، چنان برای دختران کف و سوت میزدند که برای تام کروز نمیزدند.

درباره‌یِ سریال برای من عجیب است داریوش جان که از The Wire خوشت نیامد. این اصلا یک چیز دیگری‌ست. خواستی برو چندتا از معرفی هایش را ببین. خیلی آنرا بهترین برنامه‌یِ تلوزیونی کل تاریخ آمریکا میدانند. معادل رمان نویسی‌ست در تلویزیون.

راسل جان این بریکینگ بد آنقدر زیبا بود که من بعضی از قسمت‌هایش را چندین بار دیده‌ام، کاری که هرگز در گذشته‌ام سابقه نداشته! این فیلم تازه از فصل 3 جدابیتِ حقیقی‌اش آغاز می‌شود. پیشنهاد می‌کنم تا آخرش را ببین که واقعا حیف است اگر نبینی. جذابیتِ داستان هم در این است که چطور یک انسانِ دست و پا چلفتی و در نظر همه احمق، تبدیل به چنان هیولایی می‌شود که تنِ همه را به لرز می‌اندازد. برای من این از آن جهت جذاب است که بسیار نزدیک به واقعیت است. چرا که در واقعیت ما با اندکی دقتِ بیشتر می‌توانیم ببینیم که تاثیر فشارها و نگاه‌های اطرافیان می‌تواند چقدر روی انسان‌ها عمیق باشد و آنها را به چه کارهای خارق‌العاده‌ای وادار کند. من یکبار این مشاهده را با بی‌رحمی در مورد خواهرم انجام دادم: او تا مدتها از ضعیف‌ترین شاگردانِ مدرسه بود و همیشه یا به زحمت درسی را پاس می‌کرد و یا آنکه تجدید می‌آورد. سالِ دومِ دبیرستان من او را با تحقیرهای موضعی تحریک کردم و نگاهِ دیگران را برایش به شکلی به عنوانِ موجودی ناقص‌العقل تعبیر کردم. ترمِ دوم همان سال او از شاگردانِ ممتاز کلاس شد و هنوز هم همینطور است! او برای آنکه خودش را ثابت بکند و به دیگران نشان بدهد که انسانی لایقِ تحسین است چنان تلاش می‌کرد که براستی حیرت‌آور بود! بعدها من به او یادآور شدم که فاصله‌ی میانِ این دو شرایط چقدر ناچیز است.

در مورد وایر هم من یک فصل‌اش را دیدم. باید بگویم نه بدم آمد و نه خوشم آمد فقط نمی‌دانم چه شد که نشد ادامه‌اش را ببینم! با توصیه‌هایی که دوستان کرده‌اند گویا حتما باید ببینم‌اش.:e00e:

Russell
08-07-2014, 09:19 PM
راسل جان این بریکینگ بد آنقدر زیبا بود که من بعضی از قسمت‌هایش را چندین بار دیده‌ام، کاری که هرگز در گذشته‌ام سابقه نداشته! این فیلم تازه از فصل 3 جدابیتِ حقیقی‌اش آغاز می‌شود. پیشنهاد می‌کنم تا آخرش را ببین که واقعا حیف است اگر نبینی. جذابیتِ داستان هم در این است که چطور یک انسانِ دست و پا چلفتی و در نظر همه احمق، تبدیل به چنان هیولایی می‌شود که تنِ همه را به لرز می‌اندازد. برای من این از آن جهت جذاب است که بسیار نزدیک به واقعیت است. چرا که در واقعیت ما با اندکی دقتِ بیشتر می‌توانیم ببینیم که تاثیر فشارها و نگاه‌های اطرافیان می‌تواند چقدر روی انسان‌ها عمیق باشد و آنها را به چه کارهای خارق‌العاده‌ای وادار کند. من یکبار این مشاهده را با بی‌رحمی در مورد خواهرم انجام دادم: او تا مدتها از ضعیف‌ترین شاگردانِ مدرسه بود و همیشه یا به زحمت درسی را پاس می‌کرد و یا آنکه تجدید می‌آورد. سالِ دومِ دبیرستان من او را با تحقیرهای موضعی تحریک کردم و نگاهِ دیگران را برایش به شکلی به عنوانِ موجودی ناقص‌العقل تعبیر کردم. ترمِ دوم همان سال او از شاگردانِ ممتاز کلاس شد و هنوز هم همینطور است! او برای آنکه خودش را ثابت بکند و به دیگران نشان بدهد که انسانی لایقِ تحسین است چنان تلاش می‌کرد که براستی حیرت‌آور بود! بعدها من به او یادآور شدم که فاصله‌ی میانِ این دو شرایط چقدر ناچیز است.

در مورد وایر هم من یک فصل‌اش را دیدم. باید بگویم نه بدم آمد و نه خوشم آمد فقط نمی‌دانم چه شد که نشد ادامه‌اش را ببینم! با توصیه‌هایی که دوستان کرده‌اند گویا حتما باید ببینم‌اش.
پس لازم شد حتما ببینم. ولی بگذار اینطور مقایسه کنم که اگر شما چند قسمت برکینگ بد را چندبار دیده‌ای، من کل 5 فصل وایر را چندین بار دیده‌ام بطوری که حسابش را دیگر ندارم. یکسری هستند اصلا رسما معتاد هستند به تماشای وایر.

demeter
08-07-2014, 09:33 PM
دوستان آیا سریالی می شناسید در حد breaking bad؟ من از زمانی که این سریال را تمام کرده‌ام براستی از هیچ سریال دیگری نمی‌توانم لذت ببرم:e108:.

House of Cards : سریال سیاسی خوش ساخت . از اونجا که میدونم با گفتن اسم سریال راغب به دیدن سریال نمیشید ، پیشنهاد میکنم قسمت اول سریال را حداقل ببینید . البته نسخه آمریکایی

True Detective : باز هم پیشنهاد میکنم قسمت اول این سریال را ببینید که در کل ده قسمتی است . اتمسفر مرموز و دیالوگ های تاریک که گفته میشه از کتاب The Conspiracy Against the Human Race
اقتباس کرده .

Look at your body—
A painted puppet, a poor toy
Of jointed parts ready to collapse,
A diseased and suffering thing
With a head full of false imaginings.
—The Dhammapada

thank me later :e415:

Russell
08-07-2014, 09:38 PM
: باز هم پیشنهاد میکنم قسمت اول این سریال را ببینید که در کل ده قسمتی است . اتمسفر مرموز و دیالوگ های تاریک که گفته میشه از کتاب The Conspiracy Against the Human Race
اقتباس کرده .
من اتفاقا یک قسمتش را دیدم و خوشم آمد، ولی که کمی گذشت نمیدانم چرا نظرم عوض شد.

House of Cards را هم خیلی تعریفش را شنیده‌ام ولی متاسفانه هنوز دانلود نشده، هر لینکی که بوده یک مشکلی داشته.

کلا به نظر میرسد سریال‌هایِ خوب محدود به همین چند قلم که الان گفتیم باشد و بقیه زباله‌اند، همانطور که داریوش گفت من بعد از وایر اصلا نمیتوانم باقی این سریال‌هایِ زباله را تحمل کنم.

MEHDI
08-07-2014, 09:43 PM
سریال two and a half man رو دیدید؟ من که از دیدن این سریال طنز لذت میبردم. به اندازه how i met your mother جذاب است.

Russell
08-07-2014, 09:46 PM
سریال two and a half man رو دیدید؟ من که از دیدن این سریال طنز لذت میبردم. به اندازه how i met your mother جذاب است.
نیمه‌یِ اول HIMYM یا نیمه‌یِ دوم؟!!

demeter
08-07-2014, 09:46 PM
من اتفاقا یک قسمتش را دیدم و خوشم آمد، ولی که کمی گذشت نمیدانم چرا نظرم عوض شد.

House of Cards را هم خیلی تعریفش را شنیده‌ام ولی متاسفانه هنوز دانلود نشده، هر لینکی که بوده یک مشکلی داشته.

کلا به نظر میرسد سریال‌هایِ خوب محدود به همین چند قلم که الان گفتیم باشد و بقیه زباله‌اند، همانطور که داریوش گفت من بعد از وایر اصلا نمیتوانم باقی این سریال‌هایِ زباله را تحمل کنم.

این مورد وقتی پیش میاد که به نظرم بیش از حد با کاراکتر ها ارتباط برقرار می کنید که البته قوی بودن سریال را نشان میده ، برای همین نمیتونید
وارد دنیای دیگری بشید . پیشنهاد من این هست که زوری هم که شده چند قسمت ببینید و مقایسه نکنید .

در این سبک بنظر من Fargo الان سریال بسیار خوبی است . برای کمدی دوستان Louie ، برای علاقه مندان به پزشکی House M.D .
دوست نداشتن این سریال ها واقعا سخت است ، چون حرفه ای های سریال معمولا همه چیز را می بینند این ها را در رده های بالا
دسته بندی میکنند .

Dariush
08-07-2014, 09:47 PM
House of Cards : سریال سیاسی خوش ساخت . از اونجا که میدونم با گفتن اسم سریال راغب به دیدن سریال نمیشید ، پیشنهاد میکنم قسمت اول سریال را حداقل ببینید . البته نسخه آمریکایی

True Detective : باز هم پیشنهاد میکنم قسمت اول این سریال را ببینید که در کل ده قسمتی است . اتمسفر مرموز و دیالوگ های تاریک که گفته میشه از کتاب The Conspiracy Against the Human Race
اقتباس کرده .

Look at your body—
A painted puppet, a poor toy
Of jointed parts ready to collapse,
A diseased and suffering thing
With a head full of false imaginings.
—The Dhammapada

thank me later
شما اگر از دیالوگ‌های قدرتمندِ فیلم‌ها لذت می‌برید، باید بگویم که دیالوگ‌های Game of thornes یکی از بهترین‌ها بود! البته من این سریال تا آنجایی که منتشر شده ندیده‌ام و همان چند قسمتی که دیدم، واقعا از دیالوگ‌هایشان خوشم آمد.
سریالِ خوب هم به قولِ راسلِ گرامی براستی نایاب است. کافی‌ست که شما یک سریال عالی را انتها ببینید تا دیگر نتوانید از این سریالهای ذباله‌ای مثل dexter و امثالهم لذت ببرید. تعریفِ سریال‌های True Decetive و Fargo(همین بود اسمش؟!) را هم خیلی شنیده‌ام اما من بیشتر به دنبالِ سریالی هستم که تمام شده باشد. نمی‌دانم این کسانی که سریال‌های تمام‌نشده را دنبال می‌کنند چطور یکسال تا آمدنِ فصلِ جدید سریالِ مورد علاقه‌شان صبر می‌کنند؟ من دوست همه‌ی سریال را یکجا داشته باشم تا مثلا در یک روزی که بیکار هستم بتوانم چهار پنج قسمت‌اش را یکجا ببینم. به هر حال از توصیه‌های شما سپاس.

دوستان این سریالِ louie را دیده‌اید؟ من چند قسمت‌اش را دیده‌ام. خوب بود به نظرم.

MEHDI
08-07-2014, 09:49 PM
نیمه‌یِ اول HIMYM یا نیمه‌یِ دوم؟!!

من فقط از فصل آخر himym چندان راضی نبودم. بقیه اش برایم بسیار جذاب بود.

Dariush
08-07-2014, 09:52 PM
بابا این سریال دیگر خیلی بتاگون است! من که پس از دیدنِ فصل اول‌اش از دیدنِ ادامه‌اش هراس دارم!

Russell
08-07-2014, 09:55 PM
فصل آخر که افتضاح بود، من چند قسمت آخر را که بیخیال شدم اصلا، فصل‌هایِ اول آن ولی چیز دیگری بود.
این دو نفر و نصفی هم که گفتی من جایی شنیده‌ام ولی یادم نمیاید برای چه بود؟ بازیگر مهمی درش بازی کرده بود بگمانم، نه؟

Russell
08-07-2014, 10:00 PM
بابا این سریال دیگر خیلی بتاگون است! من که پس از دیدنِ فصل اول‌اش از دیدنِ ادامه‌اش هراس دارم!
من هم ابتدای سریال را که دیدم ردپیل نبودم، ولی همچنان برایم بامزه است، البته الان جذابیت‌هایِ تازه‌ای برایم پیدا کرده !!

MEHDI
08-07-2014, 10:02 PM

بتا گون خوبه یا بد؟ اگر در مورد مهارت های مخ زنی میگی که کلا نقش نیل پاتریک هریس توی این سریال همینه که مدام داره مخزنی میکنه ولی حیفه که نبینی چون سریال ها به مرور به نقطه اوجشون میرسن.

فصل آخر که ایفتضاح بود، من چند قسمت آخر را که بیخیال شدم اصلا، فصل‌هایِ اول آن ولی چیز دیگری بود.
این دو نفر و نصفی هم که گفتی من جایی شنیده‌ام ولی یادم نمیاید برای چه بود؟ بازیگر مهمی درش بازی کرده بود بگمانم، نه؟

چارلی شین بازی کرده که اونهم جدیدا دیگه نیست.

Dariush
08-07-2014, 10:09 PM
بتا گون خوبه یا بد؟ اگر در مورد مهارت های مخ زنی میگی که کلا نقش پاتریک نیل هریس توی این سریال همینه که مدام داره مخزنی میکنه ولی حیفه که نبینی چون سریال ها به مرور به نقطه اوجشون میرسن.
بتاگون هم مگر خوب هم می‌تواند باشد؟ زیادی رمانتیک‌بازی دارد خب! آن نقش بارنی هم آنجا در موردِ بازی فقط خرافه‌پراکنی می‌کند وگرنه از بازیکن‌‌ها بپرسید که تا به شما بگویند که کت‌وشلورا چقدر در بازی می‌تواند نقش مخربی‌ داشته باشد! البته در کل سریالِ جذابی‌ست و طنزهای حساب‌‌شده‌ای در خودش دارد. همچنین مثلِ دیگر سریال‌های این ژانر داستانِ فلت ندارد.

MEHDI
08-07-2014, 10:18 PM
بتاگون هم مگر خوب هم می‌تواند باشد؟ زیادی رمانتیک‌بازی دارد خب! آن نقش بارنی هم آنجا در موردِ بازی فقط خرافه‌پراکنی می‌کند وگرنه از بازیکن‌‌ها بپرسید که تا به شما بگویند که کت‌وشلورا چقدر در بازی می‌تواند نقش مخربی‌ داشته باشد! البته در کل سریالِ جذابی‌ست و طنزهای حساب‌‌شده‌ای در خودش دارد. همچنین مثلِ دیگر سریال‌های این ژانر داستانِ فلت ندارد.

فصل اولش 2005 بوده حالا شاید زمونه عوض شده! یا توی نیویورک جواب میده! من که بارها موقع دیدن این سریال این حالت بهم دست داد:

4357

Parisa
08-08-2014, 06:32 PM
مردان شهوانی این انجمن فکر میکنم بیشتر از همه از سریال californication خوششون بیاد!:e105:

Dariush
08-08-2014, 07:01 PM
مردان شهوانی این انجمن فکر میکنم بیشتر از همه از سریال californication خوششون بیاد!

چرند به تمام معنا!

Russell
08-08-2014, 07:07 PM
مردان شهوانی این انجمن فکر میکنم بیشتر از همه از سریال californication خوششون بیاد!
قدری از آن تعریف کنید شاید ما هم مشتری شدیم !!

Parisa
08-08-2014, 07:15 PM
پر از صحنه‌ های سکسی، داستانی در مورد مردی که شب و روز به فکر مخ زدن دخترها و مردی که نقش اول فیلمه انواع روشها رو برای رسیدن تخت خواب دخترا آزمایش میکنه تا اونجا که احساس میکنه معتاد به سکس شده و ... فکر میکنم همینها برای جذابیت یه فیلم واسه شماها کافی باشه دیگه؟!
ببخشید من یه کم شوخی میکنم با شما، قصدم بی ادبی نیست.(الان جناب اروبوروس میاد میگه "اتفاقا دوست داریم اینا رو، بگید" :)))

Russell
08-08-2014, 07:22 PM
پر از صحنه‌ های سکسی، داستانی در مورد مردی که شب و روز به فکر مخ زدن دخترها و مردی که نقش اول فیلمه انواع روشها رو برای رسیدن تخت خواب دخترا آزمایش میکنه تا اونجا که احساس میکنه معتاد به سکس شده و ... فکر میکنم همینها برای جذابیت یه فیلم واسه شماها کافی باشه دیگه؟!
ببخشید من یه کم شوخی میکنم با شما، قصدم بی ادبی نیست.(الان جناب اروبوروس میاد میگه "اتفاقا دوست داریم اینا رو، بگید" :)))
خواهش میکنم، من هم شوخی می‌کنم

چقدر درباره‌یِ خانم‌بازی فیلم میسازند؟! بالاتر به یکی دیگرش هم پرداختیم (HIMYM)
میگویم آنقدرها هم نادیده گرفته نمی‌شویم‌‌ها !!

Parisa
08-08-2014, 07:26 PM

اختیار دارید گرامی.
نه این با HiMYM خیلی فرق داره. این یکی از اون بازیکناست که به شدت اهل دختربازی هستش و هر روز با یه دختری میخابه. استاد مخ زنی هستش این یارو. اون فیلمی که شما گفتید به قول جناب داریوش خیلی بتا هستش و اصلا قابل مقایسه با این فیلم نیست.

Ouroboros
08-08-2014, 07:29 PM
چرند به تمام معنا!

تائیدی‌ست بر تئوری بازی، هنک مودی شخصیتی چندوجهی و منطبق با آنچه ما می‌دانیم برای زنان جذاب است دارد.
ویژگی‌های آلفا: عوضی بامزه. پیش‌گزینی بالا. نابغه‌ی شکنجه شده.
ویژگی‌های بتا: دست‌پاچلفتی، بتا برای دیگری، غیرتی.

ترکیبی از جذابیت مرد آلفا و نقاط ضعف کمیکی که او را «واقعی» می‌کند. اتفاقا می‌توان از او همینرا آموخت، یکی دو نقطه ضعف تصنعی و بامزه و بی‌مورد برای خودتان جور بکنید و از طریق آنها خودتان را «واقعی» بکنید، مردی که هیچ ضعفی نشان نمی‌دهد خیلی زود زن را کلافه می‌کند. من خودم ترس از ارتفاع و همین دست‌پا چلفتی بودن را جور کرده‌ام.

Dariush
08-08-2014, 07:42 PM
راسل جان، گولِ تبلیغاتِ ایشان را نخورید یک وقت! من سه چهار قسمت‌اش را دیدم، آنقدر داستان بی‌مایه و چرندی دارد که حالِ آدم را به راستی بد می‌کند.

Russell
08-08-2014, 07:48 PM
راسل جان، گولِ تبلیغاتِ ایشان را نخورید یک وقت! من سه چهار قسمت‌اش را دیدم، آنقدر داستان بی‌مایه و چرندی دارد که حالِ آدم را به راستی بد می‌کند.
ee!
می‌گویم نسیم طالب می‌گوید: کافی‌ست بگویید در تعریف از یک چیزی مبالغه شده تا همه بروند آنرا ببینند؛ حالا من را هم کنجکاو کردی دیگر :e404:

demeter
08-08-2014, 08:36 PM
کلیفورنیکیشن شخصیت اصلیش ادای بوکوفسکی را با عناصر هالیوودی در می آورد چیز بدرد بخوری ندارد .

MEHDI
08-08-2014, 08:44 PM

چارلی شین هم در دوتا و نصفی مرد خانوم باز است! کلا جذابیت داستان هم در شخصیت چارلی شین است.

Ouroboros
08-09-2014, 09:33 AM
کلیفورنیکیشن شخصیت اصلیش ادای بوکوفسکی را با عناصر هالیوودی در می آورد چیز بدرد بخوری ندارد .

کلا کدام سریالی هست که «چیز بدرد بخوری» داشته باشد؟! همه زباله‌های مغزفرسا هستند برای وقت‌کشی. :e40e:

demeter
08-09-2014, 10:28 AM
پیشنهاد میکنم فیلم Calvary 2014 را ببینید . در حین درونمایه کمدی لبخند را روی صورتتان خشک میکنه .
داشتان کشیش یک شهر کوچک است که حین اعترافات یکی از اعضای شهر تهدید به مرگ میشه و تشخیص هم
نمیده که چه کسی هست . بعد از این به یک نحوی وارد یک مکاشفه میشه و با مردم شهر صحبت میکنه .

4368

sonixax
08-09-2014, 01:15 PM
امیر جان حالا که هستی!
یک بار یک سری موسیقی سبک اپیک معرفی کرده بودی فکر کنم مربوط به یک بازی بود! هنوز خاطرت هست چی بود ؟

Ouroboros
08-09-2014, 02:19 PM
امیر جان حالا که هستی!
یک بار یک سری موسیقی سبک اپیک معرفی کرده بودی فکر کنم مربوط به یک بازی بود! هنوز خاطرت هست چی بود ؟

الان دیگر من فقط به آثار آن گروه گوش می‌کنم،
در باشگاه آنرا می‌گذارم و انگار میدان نبرد است با دو چندان نیرو دمبل‌ها را بلند می‌کنم!
Two steps from hell (http://www.twostepsfromhell.com/)

Alice
08-09-2014, 04:13 PM
مثلا یه فیلم باید چی داشته باشه ک از نظر شما " بدردبخور " باشه ؟؟؟ (در پاسخ ب پست 55)

sonixax
08-09-2014, 09:27 PM
Danke امیر جان :e032:

کافر_مقدس
08-12-2014, 11:59 PM
شاهین یک آهنگ خوند، فیس بوک شبکه ی بی بی سی ترکید!!

کامنت ها رو ! http://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/34.jpg

Timeline Photos (https://m.facebook.com/bbcpersian/photos/a.10150584966992713.370047.64040652712/10152422069932713/?type=1&_rdr#10152422145847713)

Dariush
08-14-2014, 12:07 PM
‮فرهنگ و هنر‬ - ‭BBC ‮فارسی‬ - ‮دستمزد یک میلیون دلاری بازیگران سریال تئوری بیگ‌بنگ‬ (http://www.bbc.co.uk/persian/arts/2014/08/140813_l51_big_bang_theory_tv.shtml)

Canary
03-14-2020, 03:02 PM
اینجا کسی JRock گوش میده و با بندای ژاپنی آشنایی داره؟