PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سفسطه ی فرد یکسان بین!

سارا
05-17-2016, 11:32 PM
"مسلمانها همه اشان متعصبند"، "مسلمانان دگم اندیش هستند" "مسلمانان غیر منطقی اند" و........ حتما همه ی این جمله ها را شنیده که نه بلکه خودتان هم به زبان آورده اید. اینکه اینقدر راحت ویژگی هایی چون تعصب و دگم اندیشی و غیر منطقی بودن به یک جمعیت میلیاردی نسبت داده می شود نشانگر چیست؟ هوش و خرد بالای گوینده؟!! خیر بلکه نشانگر عدم خرد و منطق در شخص گوینده است و اینکه او به جای استدلال منطقی و خردمندانه روبه سفسطه گری آورده است ; "سفسطه ی فرد یکسان بین "!

سفسطه ی فرد یکسان بین که در آن از یک واژه برای تعریف و توصیف یک گروه از اشیا استفاده می گردد. برای نمونه استفاده از واژه ی با وفا بطور عام برای همه ی سگ ها ، استفاده از واژه ی مادر برای هر زنی که فرزند دارد و..... اما غافل از آنکه همه ی اشیایی که در آن گروه قرار گرفته اند باهم تفاوت آشکارا و نهان دارند و حتی ممکن است تفاوتهایشان بیش از اشتراکاتشان باشد. عده ای از فلاسفه ی یونان بویژه هراکلیتوس درمورد این گونه سفسطه بسیار هشدار داده اند و حتی هراکلیتوس پا را فراتر نهاده و خودِ یک شی را هم وابسته به زمان می داند ! وی معتقد بود که شما نمی توانید دوبار پا در رودخانه ای بگذارید زیرا قطره های آب رودخانه در بار دوم همان قطره های آب در بار اول نیستند!!

و اما امروزه اینگونه سفسطه ورزی ها را بیشتر از طرف کسانی شاهد هستیم که بیشتر از دیگران ادعای خردورزی و دانش و منطق دارند یعنی بی خدایان و بی دینان !
خوب است که دیگران هم برای نمونه بیایند و بگویند همه ی بی خدایان هرزه هستند و بی اخلاق هستند و اگر پرسیده شود چرا ؟ بگویند نشان به آن نشان که فلان بی خدا (برای نمونه سرین بدیعی که سمبل پستی و هرزگی است ) اینگونه است!! آیا این منطقی و خردمندانه است؟

البته من نمی گویم این طرف قضیه یعنی مسلمانان و خداباوران هم فرشته اند نه! عده ای از آنها هم متاسفانه گاهی به این سفسطه دچار می شوند هر چند ایراد اساسی عده ای از خداباروان بیشتر در اینست که احساس می کنند "حق مطلق " هستند!! و از اینرو چندان به آنالیز و بررسی دیگر آرا نمی پردازند بعبارت دیگر لزومی برای تحلیل و بررسی نمی دانند و آنطور که تاکنون از بحث با اهل دین چه مسلمان چه یهودی چه مسیحی متوجه شدم این بوده است که عده ای از آنان و نه همه ی آنان بیشتر تمایل به مونولوگ گویی دارند تا بحث.

نمی دانم شاید حق با سهراب سپهری باشد که سرود:

آسمان را بنشانیم میان دو هجای هستی
ریه را از ابدیت پر و خالی بکنیم
بار دانش را از دوش پرستو به زمین بگذاریم
نام را باز ستانیم از ابر
از چنار از پشه از تابستان
روی پای تر باران به بلندی محبت برویم
در به روی بشر و نور و گیاه و حشره باز کنیم
کار ما شاید این است
که میان گل نیلوفر و قرن
پی آواز حقیقت بدویم

sonixax
05-18-2016, 12:59 AM
"مسلمانها همه اشان متعصبند"، "مسلمانان دگم اندیش هستند" "مسلمانان غیر منطقی اند" و........ حتما همه ی این جمله ها را شنیده که نه بلکه خودتان هم به زبان آورده اید. اینکه اینقدر راحت ویژگی هایی چون تعصب و دگم اندیشی و غیر منطقی بودن به یک جمعیت میلیاردی نسبت داده می شود نشانگر چیست؟ هوش و خرد بالای گوینده؟!! خیر بلکه نشانگر عدم خرد و منطق در شخص گوینده است و اینکه او به جای استدلال منطقی و خردمندانه روبه سفسطه گری آورده است ; "سفسطه ی فرد یکسان بین "!

پیشتر گفته شده که کسی که 100% دستورات اسلام که هیچ به 50% اش هم عمل نمیکند مسلمان نیست!
پس وقتی گفته میشود مسلمان منظور کسیست که به دستورات اسلامی عمل میکند! و اگر کسی به تمام دستورات اسلامی یا بهتر بگویم به چیزی بیشتر از اشهد خوندن و حسین پارتی و حج رفتن و سر بر زمین گذاشتن و ته بر هوا کردن و امثال این مسخره بازیهای نمایشی عمل میکند قطعن بیشعور! نفهم! وحشی! تروریست! و دگم اندیش است! چرا که دستورات اسلامی بسیار واضح نام برده شده و مابقی ماست مالی ها تفاسیری که از آنها ارایه میشود اوج عوام فریبی، خود خرکنی و دگر خر کنیست! و این حنا خیلی وقت است که رنگی ندارد فاطی جان! به جای آویزان شدن به سهراب سپهری و مظلوم نمایی و وا مصیبتا گویی بروید به یک چیز جدید تری آویزان شوید :)))

سارا
05-18-2016, 02:05 AM
چه زود شاهد از غیب رسید:e411:

پیشتر گفته شده که کسی که 100% دستورات اسلام که هیچ به 50% اش هم عمل نمیکند مسلمان نیست!
پس وقتی گفته میشود مسلمان منظور کسیست که به دستورات اسلامی عمل میکند! و اگر کسی به تمام دستورات اسلامی یا بهتر بگویم به چیزی بیشتر از اشهد خوندن و حسین پارتی و حج رفتن و سر بر زمین گذاشتن و ته بر هوا کردن و امثال این مسخره بازیهای نمایشی عمل میکند قطعن بیشعور! نفهم! وحشی! تروریست! و دگم اندیش است! چرا که دستورات اسلامی بسیار واضح نام برده شده و مابقی ماست مالی ها تفاسیری که از آنها ارایه میشود اوج عوام فریبی، خود خرکنی و دگر خر کنیست! و این حنا خیلی وقت است که رنگی ندارد فاطی جان! به جای آویزان شدن به سهراب سپهری و مظلوم نمایی و وا مصیبتا گویی بروید به یک چیز جدید تری آویزان شوید :)))

یکی نیست به این رضاقلدر (همان رضا شاه کبیرشان!! ) بگوید وقتی دارم می گویم مسلمان منظورم مسلمان است یعنی کسی که که به قوانین اسلامی پایبند است نماز می خواند روزه می گیرد و..... و ازبین این جمعیت میلیاردی اکثریتشان این اعمال را انجام می دهند پس با این حساب همه ی اینها باهم تروریست و وحشی و دگم اندیش هستند!!!!!! دیگر این سفسطه ی فرد یکسان بین هم نیست!!!!!!!! یعنی چقدر یک فرد می تواند از لحاظ اخلاقی و انسانی سقوط کرده باشد که همنوع خود را اینگونه بخواند!!!!!!!!

در ضمن رضاقلدرجان ! مظلوم نمایی یعنی چه؟ اصلا می دانید مظلوم کیست و ظالم به چه کسی می گویند؟ یا باید بنده بیایم اینجا کلاس ادبیات آنهم ویژه دبستانی ها را برگزار کنم؟
ظالم یعنی جنابعالی و دیگر مدیران و مظلوم هم یعنی هر کاربری که می آید و دو کلمه حرف حساب می زند! تمام! هرچند بنده اصلا نمی دانم کجای عرایضم مظلوم نمایی بود؟!!! هر چند که همین حرف شما یعنی مظلوم نمایی هم گواه اینست که ناخودآگاهانه می دانید که طرف مقابلتان درست عکس شماست یعنی مظلوم است نه ظالم!

sonixax
05-19-2016, 07:15 PM
یکی نیست به این رضاقلدر (همان رضا شاه کبیرشان!! ) بگوید وقتی دارم می گویم مسلمان منظورم مسلمان است یعنی کسی که که به قوانین اسلامی پایبند است نماز می خواند روزه می گیرد و..... و ازبین این جمعیت میلیاردی اکثریتشان این اعمال را انجام می دهند پس با این حساب همه ی اینها باهم تروریست و وحشی و دگم اندیش هستند!!!!!! دیگر این سفسطه ی فرد یکسان بین هم نیست!!!!!!!! یعنی چقدر یک فرد می تواند از لحاظ اخلاقی و انسانی سقوط کرده باشد که همنوع خود را اینگونه بخواند!!!!!!!!

در ضمن رضاقلدرجان ! مظلوم نمایی یعنی چه؟ اصلا می دانید مظلوم کیست و ظالم به چه کسی می گویند؟ یا باید بنده بیایم اینجا کلاس ادبیات آنهم ویژه دبستانی ها را برگزار کنم؟
ظالم یعنی جنابعالی و دیگر مدیران و مظلوم هم یعنی هر کاربری که می آید و دو کلمه حرف حساب می زند! تمام! هرچند بنده اصلا نمی دانم کجای عرایضم مظلوم نمایی بود؟!!! هر چند که همین حرف شما یعنی مظلوم نمایی هم گواه اینست که ناخودآگاهانه می دانید که طرف مقابلتان درست عکس شماست یعنی مظلوم است نه ظالم!

یکی نیست به این فاطی خانم بگوید عمه جان مسلمانی تنها به روزه گرفتن و سر زمین کردن و کون هوا کردن نیست!
اگر به اینها بود کیر پرستان جزایر گولا گولا هم مسلمان هستند :)))
جنابعالی اگر به عنوان یک زن قبول نداری ارزش کل هیکلت برابر یک بیضه مرد هست مسلمان نیستی!
اگر قبول نداری فقط ماشین جوجه کشی و سکس مرد هستی در اسلام مسلمان نیستی!
اگر بنا به نص صریح قرآن هر گوشه کنار به کفار حمله نکنی و سرشون رو نبری طوری که مجبور بشند بنا به گفته اسلام با خفت جزیه بدهند! مسلمان نیستی! (این درست کاریه که داعش داره میکنه)
و بسیاری کارهای دیگه که ماست مالهایی نظیر شما مدام حتا منکر وجودشون در قوانین اسلامی و قرآن میشند!
پس انقدر دری وری سر هم نکن به جای پای ممبر آخوند نشستن و مغز رو با کثافت آخوندی پرکردن برو چهار تا کتاب درست و حسابی بخون! (فاطی جان تفسیر ماست مالهایی که خواستند اینها رو چرب کنند به شما و امثال شما فرو بفرمایند کتاب درست و حسابی نیست D: )

مظلوم نمایی هم یعنی همین ترول بازیها و ک.ش هایی که در وصف ظلم مدیران دیو صفت اینجا پشت سر هم سمبل میفرمایید!

سارا
05-19-2016, 10:24 PM
اگر بنا به نص صریح قرآن هر گوشه کنار به کفار حمله نکنی و سرشون رو نبری طوری که مجبور بشند بنا به گفته اسلام با خفت جزیه بدهند! مسلمان نیستی! (این درست کاریه که داعش داره میکنه) و بسیاری کارهای دیگه که ماست مالهایی نظیر شما مدام حتا منکر وجودشون در قوانین اسلامی و قرآن میشند! پس انقدر دری وری سر هم نکن به جای پای ممبر آخوند نشستن و مغز رو با کثافت آخوندی پرکردن برو چهار تا کتاب درست و حسابی بخون! (فاطی جان تفسیر ماست مالهایی که خواستند اینها رو چرب کنند به شما و امثال شما فرو بفرمایند کتاب درست و حسابی نیست D: ) مظلوم نمایی هم یعنی همین ترول بازیها و ک.ش هایی که در وصف ظلم مدیران دیو صفت اینجا پشت سر هم سمبل میفرمایید! واقعا متاسفم ! شما مدیرید و چنین ادبیاتی دارید واقعا تاسف بار هست! فقط بلدید فحاشی کنید کاش دستکم ترولِ خالی می کنید ولی شما ناسزاگویی+ ترول را تواما انجام می دهید و بامزه آنکه همان را به مخاطبتان نسبت می دهید:)) چه ترولی ؟ هان؟ هر جستاری هر پستی که می گذاریم شما می آیید و بی ربط به موضوع بحث به من و آیینم دشنام می دهید!!!! آیا اینکار شما مصداق بارز ترول نیست؟ برای نمونه همین جستار ، بنده آمدم و از یک سفسطه ی قدیمی که مورد بحث فلاسفه از دیرباز بوده سخن گفتم و آن را به رفتار خودمان در بحث کردنهایمان ارتباط دادم بعد شما آمدید و یک مشت اباطیل تلاوت فرمودید و هر چه از دهانتان در آمد به مسلمانان گفتید!! پای منبر آخوندها؟!!! متاسفانه جایی که من هستم آخوندی وجود ندارد و در عوضش کشیش هست و حتی استادم هم (priest) هست ! پس می بینید که چنین امکاناتی ندارم برای اینکه مخم زده شود!!! شما پیشتر هم به بنده گفته بودید تو از اسلام هیچی نمی دانی و هیچ اطلاعات درست و حسابی نداری!!!! چرا همیشه دوست دارید مسلمانان را افرادی ناآگاه از دین بدانید؟!! من تمام سیره ها و تاریخ طبری و......... خوانده ام و همچنان مشغول خواندن هستم بیشتر کتب تفسیر و تشریح آیات قرآنی چون تفسیر المیزان و نور و.. را خوانده ام. اسلام دینی هست که خودم تاکنون انتخابش کرده ام و نه محیطم نه اطرافیانم شبیه من نیستند .از اینرو از همان کودکی با افرادی نظیر شما بیشتر سروکار داشتم تا با آخوند! هرچند که آخوند هیچ ربطی به اسلام ندارد بقول دکتر سروش: به خدایی که تو را شاهد سوگند قلم کرد...... که رسولانِ قلم را به فقیهان مسپاری ...... از اینرو ما را با فقها (آخوندهای بزرگ ) کاری نیست ! آنچه که تاکنون از آیین اسلام دریافته ام اینست که با تفسیر و نگاه ظاهری نمی توان به اصلِ این آیین پی برد و این آیین برای هر کسی بسته به احوالاتش متفاوت است. باشد اگر گمان می برید بنده مشغول ترول هستم و به مدیران توهین می کنم باشد دیگر سکوت می کنم. در مقابل شما هر چقدر که دلتان می خواهد به مسلمانان دشنام دهید و آنها را وحشی و تروریست و.. بخوانید. ولی برایم واقعا جالب است که من که مسلمان هستم از این آیین و رسولانش جز اینکه باید مهر ورزید و به خلق نیکویی کرد و دست همدیگر را گرفت و جان را در ره دوست فدا کرد چیزی نیاموخته ام حتما این اسلامی که بنده به آن معتقدم یک اسلام من درآوردی هست!! بگذریم .. بنده سر جدال با شما را نداشتم چون به حد کافی در دنیای حقیقی مشغول جدال هستم.

سارا
05-19-2016, 10:53 PM
من نمی دانم این نگاه ساده انگارانه چرا تمام نمی شود و چرا این سفسطه ی فرد یکسان بین در همین سطح نگاه باقی مانده است و جلوتر نمی رود؟!! منظورم همین نگاه ساده انگارانه است که هرکس که مسلمان است اسلامش را از آخوند و مفتی بدست آورده است و پا منبری آنان هست! حال این وسط تکلیف آنانی که وسط یک کشور سکولار هستند و دسترسی چندانی به آخوند و مفتی ندارند چه؟ آنها چگونه مسلمان شدند؟ این نگاه ساده انگارانه که هرکس مسلمان است بی سواد است و اهل مطالعه نیست و......... کاش این نگاه ساده انگارانه تمام شود...............

iranbanoo
05-21-2016, 10:10 PM
جنابعالی اگر به عنوان یک زن قبول نداری ارزش کل هیکلت برابر یک بیضه مرد هست مسلمان نیستی!
اگر قبول نداری فقط ماشین جوجه کشی و سکس مرد هستی در اسلام مسلمان نیستی!
این استانداردهای دوگانه هم داستانی شده ها.اینجور موقع ها که میخواهید بکوبید و پدر اسلام را دربیاورید جنتلمن میشوید و دلتان به حال حقوق زنان پر میکشد.
من خودم به شخصه راضی به زحمت نیستم هی از این موضع به آن موضع.زحمتتان میشود:e405:

sonixax
05-22-2016, 12:18 AM
واقعا متاسفم ! شما مدیرید و چنین ادبیاتی دارید واقعا تاسف بار هست! فقط بلدید فحاشی کنید کاش دستکم ترولِ خالی می کنید ولی شما ناسزاگویی+ ترول را تواما انجام می دهید و بامزه آنکه همان را به مخاطبتان نسبت می دهید:)) چه ترولی ؟ هان؟ هر جستاری هر پستی که می گذاریم شما می آیید و بی ربط به موضوع بحث به من و آیینم دشنام می دهید!!!! آیا اینکار شما مصداق بارز ترول نیست؟ برای نمونه همین جستار ، بنده آمدم و از یک سفسطه ی قدیمی که مورد بحث فلاسفه از دیرباز بوده سخن گفتم و آن را به رفتار خودمان در بحث کردنهایمان ارتباط دادم بعد شما آمدید و یک مشت اباطیل تلاوت فرمودید و هر چه از دهانتان در آمد به مسلمانان گفتید!! پای منبر آخوندها؟!!! متاسفانه جایی که من هستم آخوندی وجود ندارد و در عوضش کشیش هست و حتی استادم هم (priest) هست ! پس می بینید که چنین امکاناتی ندارم برای اینکه مخم زده شود!!! شما پیشتر هم به بنده گفته بودید تو از اسلام هیچی نمی دانی و هیچ اطلاعات درست و حسابی نداری!!!! چرا همیشه دوست دارید مسلمانان را افرادی ناآگاه از دین بدانید؟!! من تمام سیره ها و تاریخ طبری و......... خوانده ام و همچنان مشغول خواندن هستم بیشتر کتب تفسیر و تشریح آیات قرآنی چون تفسیر المیزان و نور و.. را خوانده ام. اسلام دینی هست که خودم تاکنون انتخابش کرده ام و نه محیطم نه اطرافیانم شبیه من نیستند .از اینرو از همان کودکی با افرادی نظیر شما بیشتر سروکار داشتم تا با آخوند! هرچند که آخوند هیچ ربطی به اسلام ندارد بقول دکتر سروش: به خدایی که تو را شاهد سوگند قلم کرد...... که رسولانِ قلم را به فقیهان مسپاری ...... از اینرو ما را با فقها (آخوندهای بزرگ ) کاری نیست ! آنچه که تاکنون از آیین اسلام دریافته ام اینست که با تفسیر و نگاه ظاهری نمی توان به اصلِ این آیین پی برد و این آیین برای هر کسی بسته به احوالاتش متفاوت است. باشد اگر گمان می برید بنده مشغول ترول هستم و به مدیران توهین می کنم باشد دیگر سکوت می کنم. در مقابل شما هر چقدر که دلتان می خواهد به مسلمانان دشنام دهید و آنها را وحشی و تروریست و.. بخوانید. ولی برایم واقعا جالب است که من که مسلمان هستم از این آیین و رسولانش جز اینکه باید مهر ورزید و به خلق نیکویی کرد و دست همدیگر را گرفت و جان را در ره دوست فدا کرد چیزی نیاموخته ام حتما این اسلامی که بنده به آن معتقدم یک اسلام من درآوردی هست!! بگذریم .. بنده سر جدال با شما را نداشتم چون به حد کافی در دنیای حقیقی مشغول جدال هستم.

ابراز تاسف شما هیچ ارزشی ندارد!
بس که از شما ک.ش شنیده ایم خسته شده ایم! بروید همان خدایتان را شکر کنید که این چنین با شما سخن میگویم! من گریه گنده تر از شمایش را هم درآورده ام :))
ما بقی سخنانتان هم از بیخ دروغ! یاوه و چرندیات است! بروید این خالی ها را جایی ببندید که خریدار داشته باشد فاطی جان.

sonixax
05-22-2016, 12:21 AM
این استانداردهای دوگانه هم داستانی شده ها.اینجور موقع ها که میخواهید بکوبید و پدر اسلام را دربیاورید جنتلمن میشوید و دلتان به حال حقوق زنان پر میکشد.
من خودم به شخصه راضی به زحمت نیستم هی از این موضع به آن موضع.زحمتتان میشود

ما دلمان برای حقوق زنان پر نمیکشد!
زنی که خودش دلش برای حق و حقوق خودش پر نمیکشد و اصرار دارد که بگوید قبول دارد که ارزشی برابر یک بیضه مرد دارد! بر اساس باورهای خودش. من تنها این را یادآور شدم!
اینجا اتفاقن کسی که زن است و میگوید به اسلام عقیده دارد و در عین حال قبول ندارد که تنها برای خوابیدن زیر مرد بر اساس همان اسلام آفریده شده! استاندارد دوگانه دارد نه ما :))
ما فقط یادآوری کردیم جانم.
قبل از رفلکس نشان دادن احساسی در حد بوندسلیگا بیشتر فکر کنید جانم :)))

سارا
05-22-2016, 02:29 AM
فرومی که مدیر تالار ادبسارش یک لمپن فرومایه است و هر روز چون .... پاچه ی کاربران فرهیخته و نجیب هم میهن را می گیرد و انگها و تهمتهایی که شایسته ی خودش هست را به آنها می گوید دیگر از دیگر مدیرانش توقع بیش از این نمی رود که دروغگویی ها و یاوه گویی هایشان را به ما نسبت دهند!!!! الحق که راست گفت آنکه گفت: کافر همه را به کیش خود پندارد... دیگر پاسخی به این اباطیل نخواهم داد که حیف واژه ...

mbk
05-22-2016, 06:15 AM
به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان
" ﻗﻞ ﻟﻤﻦ ﻣﺎ ﻓﻲ ﺍﻟﺴﻤﺎﻭﺍﺕ ﻭﺍﻷﺭﺽ ﻗﻞ ﻟﻠﻪ ﻛﺘﺐ ﻋﻠﻰ ﻧﻔﺴﻪ ﺍﻟﺮﺣﻤﺔ ﻟﻴﺠﻤﻌﻨﻜﻢ ﺇﻟﻰ ﻳﻮﻡ ﺍﻟﻘﻴﺎﻣﺔ ﻻ ﺭﻳﺐ ﻓﻴﻪ ﺍﻟﺬﻳﻦ ﺧﺴﺮﻭﺍ ﺃﻧﻔﺴﻬﻢ ﻓﻬﻢ ﻻ ﻳﺆﻣﻨﻮﻥ " "گو براکیست چه در آسمانهاُ زمین گو براخداوندِ نوشت برخودش مهرآوردن تاباهم می آوردتان سمتِ زمانی برپاشدن نه کژپنداری درِش کَسهایی تباهیدند خودهاشانُ باز آنها نه میباورند "
ببینید خداوند خودش آفریده میخواهد سهم مردها را دوبرابر از زنها بدهد به کسی دیگر پیوند ندارد ویژه مردها که دلسوز برای زنها میشوند خداوند خودش بِهِشان زبان داده، تازه این گفتهء تخمدان مردها بهایش دوبرابر یا برابر بهای جان زن باشد در سخن خداوند قرآن نیامد نادرست هست،نمونه من میتوانم گویم فلان ناباور چون مزدک چنین دیدگاهی داشت پس همه دفترچه ای های ناباور چنیند،خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار نه لجباز روپوشنده

سارا
05-22-2016, 11:29 PM
نمونه من میتوانم گویم فلان ناباور چون مزدک چنین دیدگاهی داشت پس همه دفترچه ای های ناباور چنیند،خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار نه لجباز روپوشنده سلام و درود راستش جناب مزدک بامداد را باید جدا کنید چون دست کم می توانم بگویم آن فردی که با نام مزدک بامداد با او بحث کردم و آلمانی هم به خوبی می دانست و مسن بود و از ایران در سالهای ابتدای انقلاب به طور قاچاقی فرار کرده بود و.... بسیار فرد مودب و خوش برخورد با سواد یعنی به معنای واقعی کلمه باسواد بود! به طوریکه وقتی برایش کامنت گذاشتم با توجه به برخوردی که از مریدانش دیده بودم در بهترین حالت توقع پاسخ نگرفتن را داشتم ولی ایشان نه تنها پاسخ دادند بلکه حتی خواستند که با ایشان به بحث بنشینم و... نمی دانم شاید آن مزدک بامداد که آلمانی و ترکی خوب می دانست و سره نویسی می کرد و اسلام ستیز قهار و طرفدار سوسیالیسم بود کس دیگری بوده است..........

Mehrbod
05-22-2016, 11:53 PM
فرومی که مدیر تالار ادبسارش یک لمپن فرومایه است و هر روز چون .... پاچه ی کاربران فرهیخته و نجیب هم میهن را می گیرد و انگها و تهمتهایی که شایسته ی خودش هست را به آنها می گوید دیگر از دیگر مدیرانش توقع بیش از این نمی رود که دروغگویی ها و یاوه گویی هایشان را به ما نسبت دهند!!!! الحق که راست گفت آنکه گفت: کافر همه را به کیش خود پندارد... دیگر پاسخی به این اباطیل نخواهم داد که حیف واژه ...

پرسش و پاسخ‌های فلسفی/دانشیک با مزدک بامداد (http://www.daftarche.com/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D9%86%D8%AF%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C-22/%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B2%D8%AF%DA%A9-%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AF-437/)

mbk
05-23-2016, 06:26 AM
" ﻟَﺎ ﻳُﺆَﺍﺧِﺬُﻛُﻢُ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﺑِﺎﻟﻠَّﻐْﻮِ ﻓِﻲ ﺃَﻳْﻤَﺎﻧِﻜُﻢْ ﻭَﻟَٰﻜِﻦْ ﻳُﺆَﺍﺧِﺬُﻛُﻢْ ﺑِﻤَﺎ ﻋَﻘَّﺪْﺗُﻢُ ﺍﻟْﺄَﻳْﻤَﺎﻥَ ۖ ﻓَﻜَﻔَّﺎﺭَﺗُﻪُ ﺇِﻃْﻌَﺎﻡُ ﻋَﺸَﺮَﺓِ ﻣَﺴَﺎﻛِﻴﻦَ ﻣِﻦْ ﺃَﻭْﺳَﻂِ ﻣَﺎ ﺗُﻄْﻌِﻤُﻮﻥَ ﺃَﻫْﻠِﻴﻜُﻢْ ﺃَﻭْ ﻛِﺴْﻮَﺗُﻬُﻢْ ﺃَﻭْ ﺗَﺤْﺮِﻳﺮُ ﺭَﻗَﺒَﺔٍ ۖ ﻓَﻤَﻦْ ﻟَﻢْ ﻳَﺠِﺪْ ﻓَﺼِﻴَﺎﻡُ ﺛَﻠَﺎﺛَﺔِ ﺃَﻳَّﺎﻡٍ ۚ ﺫَٰﻟِﻚَ ﻛَﻔَّﺎﺭَﺓُ ﺃَﻳْﻤَﺎﻧِﻜُﻢْ ﺇِﺫَﺍ ﺣَﻠَﻔْﺘُﻢْ ۚ ﻭَﺍﺣْﻔَﻈُﻮﺍ ﺃَﻳْﻤَﺎﻧَﻜُﻢْ ۚ ﻛَﺬَٰﻟِﻚَ ﻳُﺒَﻴِّﻦُ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﻟَﻜُﻢْ ﺁﻳَﺎﺗِﻪِ ﻟَﻌَﻠَّﻜُﻢْ ﺗَﺸْﻜُﺮُﻭﻥ "
" نمیگیردتان خداوند به شوخی در سوگندنامه ها تانُ ولی میگیردتان به چه گره زدید سوگند نامه ها باز روپوشنده اش خوراندن دَهی برجا نشسته ها ناتوانهایی از میانگینی چه میخورید سزاوار خانواده تان یا پوشاک دادنشان یا چند آزادسازیِ نگه داشته شده دربندی باز کسی نبوده میابد باز روزه گیری سه ای زمانهایی این روپوشنده ای سوگند نامه تان گُداری سخت سوگند خوردید هم نگهداری کنید سوگند نامه تان جورِ این ریز آشکار میکند خداوند تا شما را نشانه هاش تا انگیخته تان خوش بجا می آورید "

سلام و درود راستش جناب مزدک بامداد را باید جدا کنید چون دست کم می توانم بگویم آن فردی که با نام مزدک بامداد با او بحث کردم و آلمانی هم به خوبی می دانست و مسن بود و از ایران در سالهای ابتدای انقلاب به طور قاچاقی فرار کرده بود و.... بسیار فرد مودب و خوش برخورد با سواد یعنی به معنای واقعی کلمه باسواد بود! به طوریکه وقتی برایش کامنت گذاشتم با توجه به برخوردی که از مریدانش دیده بودم در بهترین حالت توقع پاسخ نگرفتن را داشتم ولی ایشان نه تنها پاسخ دادند بلکه حتی خواستند که با ایشان به بحث بنشینم و... نمی دانم شاید آن مزدک بامداد که آلمانی و ترکی خوب می دانست و سره نویسی می کرد و اسلام ستیز قهار و طرفدار سوسیالیسم بود کس دیگری بوده است..........
با درودی
ببینید این مزدکی که آوردم تنها برای نمونه مانند سازی بود باز اینی که من باهاش گفتگو کردم نه مهارت داشت نه خوش زبان بود که بنده دیدم بهتر است با همان روش خودش باهاش برخورد کنم،باز اگر به خودم پوسخند میزد آشفته نمیشدم که آغاز کرده بود آفریننده هم آیینش را به بدگویی خوب اندکی فهم داشت تنها گیاهخواری کردن را نکوهش میکرد که گوشت خواری را پذیرا بود باز روش آیین ما هست یا میگفت اینهم اینجا بایستی از دیدگاهش پدافند داشته باشد نه جورِ برخی که همیشه میگویند اینُ بیاندازید بیرون یا هیچی از سخنش نمی‌فهمیم که مغزشان به گمانم خوابیده هست،
خداوندا مرا برپا ساز پیوست نماز دارُ ابزار مدهوش سازها دود کشی ها دخانیاتی نیز غمار گری را از پیرامونمان دور دارُ اینکاره ها را ناگوارا ساز

سارا
05-23-2016, 09:50 PM
به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان " ﻟَﺎ ﻳُﺆَﺍﺧِﺬُﻛُﻢُ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﺑِﺎﻟﻠَّﻐْﻮِ ﻓِﻲ ﺃَﻳْﻤَﺎﻧِﻜُﻢْ ﻭَﻟَٰﻜِﻦْ ﻳُﺆَﺍﺧِﺬُﻛُﻢْ ﺑِﻤَﺎ ﻋَﻘَّﺪْﺗُﻢُ ﺍﻟْﺄَﻳْﻤَﺎﻥَ ۖ ﻓَﻜَﻔَّﺎﺭَﺗُﻪُ ﺇِﻃْﻌَﺎﻡُ ﻋَﺸَﺮَﺓِ ﻣَﺴَﺎﻛِﻴﻦَ ﻣِﻦْ ﺃَﻭْﺳَﻂِ ﻣَﺎ ﺗُﻄْﻌِﻤُﻮﻥَ ﺃَﻫْﻠِﻴﻜُﻢْ ﺃَﻭْ ﻛِﺴْﻮَﺗُﻬُﻢْ ﺃَﻭْ ﺗَﺤْﺮِﻳﺮُ ﺭَﻗَﺒَﺔٍ ۖ ﻓَﻤَﻦْ ﻟَﻢْ ﻳَﺠِﺪْ ﻓَﺼِﻴَﺎﻡُ ﺛَﻠَﺎﺛَﺔِ ﺃَﻳَّﺎﻡٍ ۚ ﺫَٰﻟِﻚَ ﻛَﻔَّﺎﺭَﺓُ ﺃَﻳْﻤَﺎﻧِﻜُﻢْ ﺇِﺫَﺍ ﺣَﻠَﻔْﺘُﻢْ ۚ ﻭَﺍﺣْﻔَﻈُﻮﺍ ﺃَﻳْﻤَﺎﻧَﻜُﻢْ ۚ ﻛَﺬَٰﻟِﻚَ ﻳُﺒَﻴِّﻦُ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﻟَﻜُﻢْ ﺁﻳَﺎﺗِﻪِ ﻟَﻌَﻠَّﻜُﻢْ ﺗَﺸْﻜُﺮُﻭﻥ " " نمیگیردتان خداوند به شوخی در سوگندنامه ها تانُ ولی میگیردتان به چه گره زدید سوگند نامه ها باز روپوشنده اش خوراندن دَهی برجا نشسته ها ناتوانهایی از میانگینی چه میخورید سزاوار خانواده تان یا پوشاک دادنشان یا چند آزادسازیِ نگه داشته شده دربندی باز کسی نبوده میابد باز روزه گیری سه ای زمانهایی این روپوشنده ای سوگند نامه تان گُداری سخت سوگند خوردید هم نگهداری کنید سوگند نامه تان جورِ این ریز آشکار میکند خداوند تا شما را نشانه هاش تا انگیخته تان خوش بجا می آورید " با درودی ببینید این مزدکی که آوردم تنها برای نمونه مانند سازی بود باز اینی که من باهاش گفتگو کردم نه مهارت داشت نه خوش زبان بود که بنده دیدم بهتر است با همان روش خودش باهاش برخورد کنم،باز اگر به خودم پوسخند میزد آشفته نمیشدم که آغاز کرده بود آفریننده هم آیینش را به بدگویی خوب اندکی فهم داشت تنها گیاهخواری کردن را نکوهش میکرد که گوشت خواری را پذیرا بود باز روش آیین ما هست یا میگفت اینهم اینجا بایستی از دیدگاهش پدافند داشته باشد نه جورِ برخی که همیشه میگویند اینُ بیاندازید بیرون یا هیچی از سخنش نمی‌فهمیم که مغزشان به گمانم خوابیده هست، خداوندا مرا برپا ساز پیوست نماز دارُ ابزار مدهوش سازها دود کشی ها دخانیاتی نیز غمار گری را از پیرامونمان دور دارُ اینکاره ها را ناگوارا ساز

پیشتر عرض کردم شاید هم این جناب مزدکی که بنده مفتخر به هم کلامی با ایشان شدم با این جناب مزدک که در دفترچه بوده اند یکی نباشند. هر چند بنده صندلی داغ جناب مزدک دفترچه را که خوانده ام و خب با توجه به گفته های هر دو مزدک در مورد زندگی شخصی و تفکرات و.... به احتمال بالا هردو یکی باشند.

البته ناگفته نماند این جناب مزدکی که با ایشان افتخار هم صحبتی یافتیم از آن اسلام ستیزان قهار بودند و از آن به اصطلاح دانه درشتها بودند که با امثال دکتر سروش و کدیور و... وارد بحث می شده و اتفاقا یکی از آنها هم به ایشان گفته بوده تو چرا به نام اصلیت وارد بحث نمی شوی که ایشان پاسخ داده که به خاطر اعضایی از خانواده اش که در ایران هستند!

ولی واقعا آن فردی که من دیدم بسیار بسیار با سواد بود و البته مهربان و خوش برخورد، پارسی گری هم می کرد و با مهربانی ایرادات زبانی ما را رفع می کرد:)) راستی ماه رمضان در پیش است اگر دلتان خواست برای این کمترین هم دعایی کنید.:e032:

mbk
05-24-2016, 05:53 AM
" ﻭﻣﻨﻬﻢ ﻣﻦ ﻋﺎﻫﺪ ﺍﻟﻠﻪ ﻟﺌﻦ ﺁﺗﺎﻧﺎ ﻣﻦ ﻓﻀﻠﻪ ﻟﻨﺼﺪﻗﻦ ﻭﻟﻨﻜﻮﻧﻦ ﻣﻦ ﺍﻟﺼﺎﻟﺤﻴﻦ ‏ 75 ﻓﻠﻤﺎ ﺁﺗﺎﻫﻢ ﻣﻦ ﻓﻀﻠﻪ ﺑﺨﻠﻮﺍ ﺑﻪ ﻭﺗﻮﻟﻮﺍ ﻭﻫﻢ ﻣﻌﺮﺿﻮﻥ ‏ 76 ‏ ﻓﺄﻋﻘﺒﻬﻢ ﻧﻔﺎﻗﺎ ﻓﻲ ﻗﻠﻮﺑﻬﻢ ﺇﻟﻰ ﻳﻮﻡ ﻳﻠﻘﻮﻧﻪ ﺑﻤﺎ ﺃﺧﻠﻔﻮﺍ ﺍﻟﻠﻪ ﻣﺎ ﻭﻋﺪﻭﻩ ﻭﺑﻤﺎ ﻛﺎﻧﻮﺍ ﻳﻜﺬﺑﻮﻥ ‏ 77 ‏ ﺃﻟﻢ ﻳﻌﻠﻤﻮﺍ ﺃﻥ ﺍﻟﻠﻪ ﻳﻌﻠﻢ ﺳﺮﻫﻢ ﻭﻧﺠﻮﺍﻫﻢ ﻭﺃﻥ ﺍﻟﻠﻪ ﻋﻼﻡ ﺍﻟﻐﻴﻮﺏ ‏ 78 ‏"
" هم ازِشان کسی پیمان بسته خداوندُ تا اگر آورده شویم از بیشتر داریش تا راستکردار میشویمُ تا میباشیم از سازنده کارها 75 باز تا چه آورده شدند از بیشتر داریش تنگ نگر شدند بِهِش هم رو کج کردندُ آنها فراخ گذارهایی 76 باز دنباله شان دو پرداختن دوچهرگی در دلهاشان تا زمانی روبرومیشوندش به چه پشت کردند خداوندُ چه نوید دادندشُ به چه دروغ میپنداشتند 77 آیا نبوده میدانند که اگرِ خداوند میداند رازُ پچ پچشان هم که اگرِ خداوند خیلی دانایی پنهانها را 78 "

پیشتر عرض کردم شاید هم این جناب مزدکی که بنده مفتخر به هم کلامی با ایشان شدم با این جناب مزدک که در دفترچه بوده اند یکی نباشند. هر چند بنده صندلی داغ جناب مزدک دفترچه را که خوانده ام و خب با توجه به گفته های هر دو مزدک در مورد زندگی شخصی و تفکرات و.... به احتمال بالا هردو یکی باشند.

البته ناگفته نماند این جناب مزدکی که با ایشان افتخار هم صحبتی یافتیم از آن اسلام ستیزان قهار بودند و از آن به اصطلاح دانه درشتها بودند که با امثال دکتر سروش و کدیور و... وارد بحث می شده و اتفاقا یکی از آنها هم به ایشان گفته بوده تو چرا به نام اصلیت وارد بحث نمی شوی که ایشان پاسخ داده که به خاطر اعضایی از خانواده اش که در ایران هستند!

ولی واقعا آن فردی که من دیدم بسیار بسیار با سواد بود و البته مهربان و خوش برخورد، پارسی گری هم می کرد و با مهربانی ایرادات زبانی ما را رفع می کرد:)) راستی ماه رمضان در پیش است اگر دلتان خواست برای این کمترین هم دعایی کنید.:e032:
ببینید اینها شگردشان برای دام اندازی هست خداوند میگوید که اینها پس از این که بِهِشان خوشی رسانده فراموش میکنند که چه ازش پیشتر درخواست میکردند.دو چهره هستند یا منافق ،که من از خداوند میخواهم مرا همرنگشان مکند، بایستی ناباورها را دوست نگیریم هم همبازگذارها را هر چند نیکوییشان شگفتیمان رساند، خداوندا مرا که با زاری میخواهم به دام فریبکارهای ناباور نیاندازیم پذیرا باشُ براپاساز پیوست نماز دار نه ناباور جور دو سمت پرداخته دو چهره

iranbanoo
05-31-2016, 06:43 PM
ما دلمان برای حقوق زنان پر نمیکشد!
زنی که خودش دلش برای حق و حقوق خودش پر نمیکشد و اصرار دارد که بگوید قبول دارد که ارزشی برابر یک بیضه مرد دارد! بر اساس باورهای خودش. من تنها این را یادآور شدم!
اینجا اتفاقن کسی که زن است و میگوید به اسلام عقیده دارد و در عین حال قبول ندارد که تنها برای خوابیدن زیر مرد بر اساس همان اسلام آفریده شده! استاندارد دوگانه دارد نه ما :))
ما فقط یادآوری کردیم جانم.
قبل از رفلکس نشان دادن احساسی در حد بوندسلیگا بیشتر فکر کنید جانم :)))
ای بابا شما مگر نبودید میگفتید زن مسلمان از مردش برده ساخته که انگل وار از خون و جان و مالش تغذیه میکند و نفقه میگیرد و چنین چنان....
خودش هم مینشیند درخانه و خودش را باد میزند و می زاید...حالا چه شد ارزیابی ارزش زنان مسلمان به یکباره مهم شد؟
بروید در زمین خودتان بازی کنید جااانم

sonixax
06-01-2016, 12:50 AM
ای بابا شما مگر نبودید میگفتید زن مسلمان از مردش برده ساخته که انگل وار از خون و جان و مالش تغذیه میکند و نفقه میگیرد و چنین چنان....
خودش هم مینشیند درخانه و خودش را باد میزند و می زاید...حالا چه شد ارزیابی ارزش زنان مسلمان به یکباره مهم شد؟
بروید در زمین خودتان بازی کنید جااانم

شما هم مثل اینکه کم کم دارید فاطی میشوید!

اگر بهره هوشی کسی کمی بیشتر از هویج باشد متوجه خواهد شد که ما گفتیم اگر شما آنچه اسلام گفته را قبول دارید وظیفه تان تنها خوابیدن زیر مرد است! بسم الله :))))

solo
06-01-2016, 04:26 PM
" ﻗﻞ ﻟﻤﻦ ﻣﺎ ﻓﻲ ﺍﻟﺴﻤﺎﻭﺍﺕ ﻭﺍﻷﺭﺽ ﻗﻞ ﻟﻠﻪ ﻛﺘﺐ ﻋﻠﻰ ﻧﻔﺴﻪ ﺍﻟﺮﺣﻤﺔ ﻟﻴﺠﻤﻌﻨﻜﻢ ﺇﻟﻰ ﻳﻮﻡ ﺍﻟﻘﻴﺎﻣﺔ ﻻ ﺭﻳﺐ ﻓﻴﻪ ﺍﻟﺬﻳﻦ ﺧﺴﺮﻭﺍ ﺃﻧﻔﺴﻬﻢ ﻓﻬﻢ ﻻ ﻳﺆﻣﻨﻮﻥ " "گو براکیست چه در آسمانهاُ زمین گو براخداوندِ نوشت برخودش مهرآوردن تاباهم می آوردتان سمتِ زمانی برپاشدن نه کژپنداری درِش کَسهایی تباهیدند خودهاشانُ باز آنها نه میباورند "
ببینید خداوند خودش آفریده میخواهد سهم مردها را دوبرابر از زنها بدهد به کسی دیگر پیوند ندارد ویژه مردها که دلسوز برای زنها میشوند خداوند خودش بِهِشان زبان داده، تازه این گفتهء تخمدان مردها بهایش دوبرابر یا برابر بهای جان زن باشد در سخن خداوند قرآن نیامد نادرست هست،نمونه من میتوانم گویم فلان ناباور چون مزدک چنین دیدگاهی داشت پس همه دفترچه ای های ناباور چنیند،خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار نه لجباز روپوشنده
سفسطه نکن
چون توی در قرآن نیستند یعنی قوانین اسلامی نیست؟!
به افراد بی منطق و احساساتی باید هشدار داد که قرآن تنها مرجع دریافت حقایق اسلامی نیست، بلکه احادیث در کنار قرآن از اصولی ترین مراجع اسلام به شمار میروند.
بدون احادیث شیعیان همانند سنیان هستند لذا این خود از تناقضات قرآن است که میگوید کامل است ولی در واقع اینگونه نیست. از آدمهای نابخردی که احادیث را رد میکنند پرسشهای زیر را بپرسید، از آنها بخواهید که از روی قرآن به شما پاسخ بدهند: چگونه باید نماز خواند؟ چندبار در روز و به چه ترتیب؟
میزان زکات که باید پرداخته شود چقدر است؟
میزان جزیه ای که اهل کتاب باید بپردازند (در سوره توبه آِه 29 به آن اشاره شده) چقدر است؟
آیا پوشیدن لباس زنانه برای مردان جایز است؟
آیا میتوان لخت نماز خواند؟
آیا همبستر شدن با حیوانات جایز است؟
آیا قرآن میگوید که در مسافرت باید نماز را شکسته خواند؟ چگونه باید در هنگام مسافرت نماز خواند؟
مراسم حج باید چگونه انجام گیرد؟ چند بار به دور کعبه باید چرخید؟ وقت حج کی است؟
کجای قرآن گفته شده است مسلمانان باید خودشان را ختنه کند؟
اگر حدیث نباشد از کجا معلوم میشود کدام آیه ناسخ و کدامیک منسوخ است؟ مثلا در مورد شراب شاید آیه ای که میگوید شراب حرام است اول آمده است و بعد آیه دیگر که میگوید فقط در هنگام نماز شراب نخورید آمده و آیه قبلی را منسوخ کرده، یعنی شرابخواری در اسلام جایز است!
در سوره تحریم آیه شماره 3 پیامبر به زنانش گفته است که خدا در مورد آن مسئله به او اطلاع داده است، این اطلاع چه بوده است؟ کجای قرآن نوشته شده است که این اطلاعات چه بوده است؟ آیا این آیه به این معنی نیست که پیامبر چیزهایی خارج از قرآن را نیز وحی میگرفته است؟
سوره نساء آیه 34 به مسلمانان اجازه میدهد که زنانشان را بزنند، اگر حدیث نباشد از کجا معلوم میشود این زدن چگونه باید باشد؟ اگر مسلمانی بر اساس این حدیث زنش را آنقدر بزند که او بمیرد آیا نمیتواند بگوید به دستور قرآن عمل کرده؟ بدون حدیث قرآن اجاره قتل زن را به شوهر میدهد!
بنابر این یک مسلمان بسیار نیازمند احادیث است، از این مسائل شخصی گذشته در مورد احکام قضائی اسلام، بسیار باید به احادیث مراجعه کرد، مثلا وقتی قرآن میگوید دست دزد را قطع کنید، از کجا میتوان فهمید که از کجا باید این دست را قطع کرد؟ در چه شرایطی باید قطع کرد؟ برای اجرای تمامی این قوانین خداپسندانه و ضد بشر، مسلمان وحشی باید به احادیث مراجعه کند، زیرا در قرآن توضیحاتی برای این مسائل نیامده است.

خداوند خودش بِهِشان زبان داده

بر فرض که کسی هم اعتراض کنه یعنی شما ها گوش میدین؟
اولین استدلالی که معمولا میارن اینه:چون خدا گفته،خالق تو گفته پس بهتره بهش عمل کنی تا جامعه به فساد کشیده نشه و امسال این اراجیف که خودتون بهتر میدونین
کسی هم اعتراض کرده باشه معلوم نمیشه تو کدوم زندان دارین شکنجش میکنین
ندا آقاسلطان - WiKi (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%AF%D8%A7_%D8%A2%D9%82%D8%A7%D8%B3%D9%84% D8%B7%D8%A7%D9%86)
نرگس محمدی (روزنامه‌نگار) - WiKi (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%B1%DA%AF%D8%B3_%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF% DB%8C_%28%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%8 7%E2%80%8C%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1%29)

iranbanoo (http://www.daftarche.com/members/iranbanoo-313/)
سارا (http://www.daftarche.com/members/%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D8%A7-1283/)

ناقص العقل برای دفاع از اسلام استدلال عقلانی نیار.هه
http://www.daftarche.com/attachment.php?attachmentid=5008&stc=1
بد نیست مجدد ارزش و جایگاه زن رو تو اسلام یادآوری کنم
زن ستیزی در قرآن (https://zandiq.com/2008/11/21/zan-setizi-dar-ghoran/)

زن، حقوق و مکان اجتماعی او در اسلام (https://zandiq.com/2008/11/21/zan-hoghogh-va-makane-ejtemayie-o-dar-eslam/)

ویژگی های زن خوب از دید حضرت محمد(بچه آوردن زیاد و فرمانبرداری از شوهر) (https://geranom.wordpress.com/2011/04/10/%d9%88%db%8c%da%98%da%af%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b2%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%a8-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%ad%d8%b6%d8%b1%d8%aa-%d9%85%d8%ad%d9%85%d8%af%d8%a8%da%86%d9%87-%d8%a2%d9%88/)

در اسلام زن ها مهم ترند یا بزها؟ (https://geranom.wordpress.com/2011/03/20/%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85-%d8%b2%d9%86-%d9%87%d8%a7-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%af-%db%8c%d8%a7-%d8%a8%d8%b2%d9%87%d8%a7%d8%9f/)

ستم بر زن در ادیان دیگر (https://zandiq.com/2008/11/16/setam-bar-zan-dar-adyane-digar/)

نقدی کوتاه بر حجاب اسلامی (https://zandiq.com/2008/11/22/naghdi-kootah-bar-hejabe-eslami/)

نگاهی انتقادی به ازدواج در اسلام (https://zandiq.com/2008/11/21/negahi-enteghadi-be-ezdevaj-dar-eslam/)

نکاح اسلامی همان زنای قانونی (https://zandiq.com/2008/11/21/nekahe-eslami-haman-zenaye-ghanoni/)

mbk
06-02-2016, 12:33 PM
" ﻭَﺃَﻗِﻴﻤُﻮﺍ ﺍﻟﺼَّﻼﺓَ ﻭَﺁﺗُﻮﺍ ﺍﻟﺰَّﻛَﺎﺓَ ﻭَﺍﺭْﻛَﻌُﻮﺍ ﻣَﻊَ ﺍﻟﺮَّﺍﻛِﻌِﻴﻦَ ..."
" هم برپاسازید پیوستن نمازُ آورید پاکیزهُ هم شوید با خم شونده ها.."

سفسطه نکن
چون توی در قرآن نیستند یعنی قوانین اسلامی نیست؟!
به افراد بی منطق و احساساتی باید هشدار داد که قرآن تنها مرجع دریافت حقایق اسلامی نیست، بلکه احادیث در کنار قرآن از اصولی ترین مراجع اسلام به شمار میروند.

ببینید خداوند گفته فرمان برید از خداوندُ فرستاده اش، خوب خداوند هم گفته اگر بگومگو یا کشمکشی رخ داد داوریشُ ببرید پیش خداوند هم فرستاده اش پس یکجا میبینیم چیزی نادرست از زبان فرستاده خداوند گفته میشود میرویم پیش خداوند،نمونه پیشتر دنبلان جانوری چون گاوُ گوسفند نمیخوردم یا دنبال پیشوای جاخورده بودم کنون هم دنبلان این جانورها زمانی که بانام خداوند سربریده شده هم دزدی نیوده مردار نبوده میخورمشان،

بدون احادیث شیعیان همانند سنیان هستند لذا این خود از تناقضات قرآن است که میگوید کامل است ولی در واقع اینگونه نیست. از آدمهای نابخردی که احادیث را رد میکنند پرسشهای زیر را بپرسید، از آنها بخواهید که از روی قرآن به شما پاسخ بدهند: چگونه باید نماز خواند؟ چندبار در روز و به چه ترتیب؟
میزان زکات که باید پرداخته شود چقدر است؟
میزان جزیه ای که اهل کتاب باید بپردازند (در سوره توبه آِه 29 به آن اشاره شده) چقدر است؟
آیا پوشیدن لباس زنانه برای مردان جایز است؟
آیا میتوان لخت نماز خواند؟
آیا همبستر شدن با حیوانات جایز است؟
آیا قرآن میگوید که در مسافرت باید نماز را شکسته خواند؟ چگونه باید در هنگام مسافرت نماز خواند؟
مراسم حج باید چگونه انجام گیرد؟ چند بار به دور کعبه باید چرخید؟ وقت حج کی است؟
کجای قرآن گفته شده است مسلمانان باید خودشان را ختنه کند؟

خوب برخی چیزها چون ختنه چون در سخن خداوند نیامد باورش ندارم،یا در سوره تحریم زمانی چیزی به گونه راز هست نبایست برای همه اشکار شود بدیدم برخی بیخود چیزی درآوردند بگویند ان چه پیامبر درود خداوند برشان باد را با جفتش در میان گذاشت میدانند خوب این جدا گشته سوره میگوید زنها راز مردهاتانُ جایی نگویید هم به مردها سفارش میکند نگهبان زنهاتانباشید هم خانواده تان که دنبال زشتکاری نروند،
درباره نماز خواندن هم خداوند گفت "وارکعوا مع الراکعین ""خم شوید با خم شونده ها" میگوید جور مردمهای سرزمین خود نماز بخوانید من هم اگر ایرانم جور سرزمین خودم نماز میخوانم افغانستان رفتم جور مردم آنجا،

اگر حدیث نباشد از کجا معلوم میشود کدام آیه ناسخ و کدامیک منسوخ است؟ مثلا در مورد شراب شاید آیه ای که میگوید شراب حرام است اول آمده است و بعد آیه دیگر که میگوید فقط در هنگام نماز شراب نخورید آمده و آیه قبلی را منسوخ کرده، یعنی شرابخواری در اسلام جایز است!
در سوره تحریم آیه شماره 3 پیامبر به زنانش گفته است که خدا در مورد آن مسئله به او اطلاع داده است، این اطلاع چه بوده است؟ کجای قرآن نوشته شده است که این اطلاعات چه بوده است؟ آیا این آیه به این معنی نیست که پیامبر چیزهایی خارج از قرآن را نیز وحی میگرفته است؟
سوره نساء آیه 34 به مسلمانان اجازه میدهد که زنانشان را بزنند، اگر حدیث نباشد از کجا معلوم میشود این زدن چگونه باید باشد؟ اگر مسلمانی بر اساس این حدیث زنش را آنقدر بزند که او بمیرد آیا نمیتواند بگوید به دستور قرآن عمل کرده؟ بدون حدیث قرآن اجاره قتل زن را به شوهر میدهد!
بنابر این یک مسلمان بسیار نیازمند احادیث است، از این مسائل شخصی گذشته در مورد احکام قضائی اسلام، بسیار باید به احادیث مراجعه کرد، مثلا وقتی قرآن میگوید دست دزد را قطع کنید، از کجا میتوان فهمید که از کجا باید این دست را قطع کرد؟ در چه شرایطی باید قطع کرد؟ برای اجرای تمامی این قوانین خداپسندانه و ضد بشر، مسلمان وحشی باید به احادیث مراجعه کند، زیرا در قرآن توضیحاتی برای این مسائل نیامده است.

بر فرض که کسی هم اعتراض کنه یعنی شما ها گوش میدین؟
اولین استدلالی که معمولا میارن اینه:چون خدا گفته،خالق تو گفته پس بهتره بهش عمل کنی تا جامعه به فساد کشیده نشه و امسال این اراجیف که خودتون بهتر میدونین
کسی هم اعتراض کرده باشه معلوم نمیشه تو کدوم زندان دارین شکنجش
ناسخ هم منسوخ را خوب بیشترتان بد فهمیدید ،نسخه پزشکی شنیدید، همان رونوشت، ناسخ میشود کسی نسخه یا رونوشت میکند منسوخ میشود چیزی که نسخه یا رونوشت شد،خداوند گفت "ما ننسخ من آیة او ننسها .." " چه روبرداری میکنیم از نشانه ای یا دورتر نهیمش.." که بدیدم "نسی" را شما منسوخ میدانستید ،خوب بدیدم آنچه که در نوشتار آسمانی پیشتر چون تورات هم انجیل بوده روبرداری یا منسوخ شده آمده در سخن خداوند قرآن دوباره بایستی آن را انجام دهیم چون روزه هم برخی دگر "نسی" "دور داشته شده " در سخن خداوند قران دوباره نیامد چون ختنه یا نرفتن پیش زن خود در شبهای ماه روزه بیخود خودمان را وادار به انجامش نکنیم ،بدیدم اگر سخن دیگرها همسوی سخن خداوند بوده بایستی انجامدهیم هم اگر نبود پی اش نرویم،
خداوندا مرا بهانه جوی ناباور مدارُ برپاساز پیوست نماز دار

سارا
06-02-2016, 08:34 PM
بببینید اینها شگردشان برای دام اندازی هست خداوند میگوید که اینها پس از این که بِهِشان خوشی رسانده فراموش میکنند که چه ازش پیشتر درخواست میکردند.دو چهره هستند یا منافق ،که من از خداوند میخواهم مرا همرنگشان مکند، بایستی ناباورها را دوست نگیریم هم همبازگذارها را هر چند نیکوییشان شگفتیمان رساند، خداوندا مرا که با زاری میخواهم به دام فریبکارهای ناباور نیاندازیم پذیرا باشُ براپاساز پیوست نماز دار نه ناباور جور دو سمت پرداخته دو چهره

چرا دام اندازی؟! آنهایی که اهل دام اندازیند بدنبال سود و منفعت آنهم از گونه ی مادی اش هستند پس به نظر شما واقعا به چه علتی این فرد یا کسانی مانند او باید برای دیگران دام بیاندازند؟ که چه شود؟ ملحد شدن و بی خدا شدن من چه سودی برای این فرد دارد؟ اگر هم این جناب مزدک بامداد از سر دلسوزی می خواهد مرا به راه راست (!) هدایت کند پس چه انسان بزرگواری باید باشد!

به نظرم شما هم دچار سفسطه ی فرد یکسان بین شده اید. همه را دارید با یک چوب می زنید! شما دارید یک آدم اهل اندیشه و روشن اندیش را شیاد و منافق معرفی می کنید یک انسان دو چهره!! در حالی که این فرد آشکارا می گوید که مسلمان نیست و اسلام ستیز است پس چه نفاقی؟ چه دو رویی ای؟ چرا نباید از میان ناباورها دوست بگیریم؟ مگر برای دوستی و کلا مگر در مقوله ی دل هم باید حساب و کتاب داشته باشیم آنهم از گونه ی ایمانیش؟

ابوالحسن خرقانی بر سر در خانقاهش نوشته بود:
هرکس بدین سرای آمد او را نان دهید و از ایمانش مپرسید
چرا که آنکس که در سرای ما به نان ارزد در بارگاه خدا به جان ارزد!

در ضمن یک پرسش! شما همه ی افراد خانواده و اطرافیان و آشنایانتان همگی از بیخ مسلمان و خداباورند؟ یعنی هیچ فردی در بین اقوام شما یافت نمی شود که غیر مسلمان یا بی دین باشد! به هر حال گمان برم که در بسیاری از خانواده ها همخوانی عقیدتی بطور کامل وجود نداشته باشد! و چه بسیار خانواده هایی که افراد از دیدِ مذهبی دقیقا در نقطه ی مقابل یکدیگر قرار بگیرند.

mbk
06-03-2016, 12:14 PM
" ﻭَﺩَّ ﮐَﺜﻴﺮٌ ﻣِﻦْ ﺃَﻫْﻞِ ﺍﻟْﮑِﺘﺎﺏِ ﻟَﻮْ ﻳَﺮُﺩُّﻭﻧَﮑُﻢْ ﻣِﻦْ ﺑَﻌْﺪِ ﺇﻳﻤﺎﻧِﮑُﻢْ ﮐُﻔَّﺎﺭﺍً ﺣَﺴَﺪﺍً ﻣِﻦْ ﻋِﻨْﺪِ ﺃَﻧْﻔُﺴِﻬِﻢْ ﻣِﻦْ ﺑَﻌْﺪِ ﻣﺎ ﺗَﺒَﻴَّﻦَ ﻟَﻬُﻢُ ﺍﻟْﺤَﻖُّ ﻓَﺎﻋْﻔُﻮﺍ ﻭَ ﺍﺻْﻔَﺤُﻮﺍ ﺣَﺘَّﻲ ﻳَﺄْﺗِﻲَ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﺑِﺄَﻣْﺮِﻩِ ﺇِﻥَّ ﺍﻟﻠَّﻪَ ﻋَﻠﻲ ﮐُﻞِّ ﺷَﻲْﺀٍ ﻗَﺪﻳﺮٌ 109 "
" آرزوشده فراوانی از سزاوار نوشتارُ تا یا کنارزده میشوندتان از چندی باوریتان ،روپوشنده شده هایی کینه ای از نزد خویشهاشان از چندی چه ریز آشکار شده تا براشان درست، باز چشم پوشیدُ درگذرید تا میآورد خداوند به دستورش اگرِ خداوند بر همه چیزی خیلی اندازه گذاری 109 "

چرا دام اندازی؟! آنهایی که اهل دام اندازیند بدنبال سود و منفعت آنهم از گونه ی مادی اش هستند پس به نظر شما واقعا به چه علتی این فرد یا کسانی مانند او باید برای دیگران دام بیاندازند؟ که چه شود؟ ملحد شدن و بی خدا شدن من چه سودی برای این فرد دارد؟ اگر هم این جناب مزدک بامداد از سر دلسوزی می خواهد مرا به راه راست (!) هدایت کند پس چه انسان بزرگواری باید باشد!

به نظرم شما هم دچار سفسطه ی فرد یکسان بین شده اید. همه را دارید با یک چوب می زنید! شما دارید یک آدم اهل اندیشه و روشن اندیش را شیاد و منافق معرفی می کنید یک انسان دو چهره!! در حالی که این فرد آشکارا می گوید که مسلمان نیست و اسلام ستیز است پس چه نفاقی؟ چه دو رویی ای؟ چرا نباید از میان ناباورها دوست بگیریم؟ مگر برای دوستی و کلا مگر در مقوله ی دل هم باید حساب و کتاب داشته باشیم آنهم از گونه ی ایمانیش؟

ابوالحسن خرقانی بر سر در خانقاهش نوشته بود:
هرکس بدین سرای آمد او را نان دهید و از ایمانش مپرسید
چرا که آنکس که در سرای ما به نان ارزد در بارگاه خدا به جان ارزد!

در ضمن یک پرسش! شما همه ی افراد خانواده و اطرافیان و آشنایانتان همگی از بیخ مسلمان و خداباورند؟ یعنی هیچ فردی در بین اقوام شما یافت نمی شود که غیر مسلمان یا بی دین باشد! به هر حال گمان برم که در بسیاری از خانواده ها همخوانی عقیدتی بطور کامل وجود نداشته باشد! و چه بسیار خانواده هایی که افراد از دیدِ مذهبی دقیقا در نقطه ی مقابل یکدیگر قرار بگیرند.
ببینید خداوند خواهد که ما باورمندها دوست گماشته ناباورها نباشیم خواه فرزندمان خواه هزار پشت بیگانه،
درباره فرمان بریدن دست دزد هم خداوند گفت:
" ﻭَﺍﻟﺴَّﺎﺭِﻕُ ﻭَﺍﻟﺴَّﺎﺭِﻗَﺔُ ﻓَﺎﻗْﻄَﻌُﻮﺍ ﺃَﯾﺪِﯾﻬُﻤَﺎ ﺟَﺰَﺍﺀً ﺑِﻤَﺎ ﻛَﺴَﺒَﺎ ﻧَﻜَﺎﻟًﺎ ﻣِﻦَ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﻭَﺍﻟﻠَّﻪُ ﻋَﺰِﯾﺰٌ ﺣَﻜِﯿﻢٌ "
" هم مردِ دزدنده هم زنِ دزدنده باز پاره سازید دستهاشان پاداشی به چه اندوختند پند دردناکی از خداوندُ خداوند شکست ناپذیری فرمانرانی "
خوب میگوید دست دزد را به اندازه دزدی که کرد پاره سازید بردارید نمونه یک خودرو دزدید بهایش اگر یک انگشت میشود هم آن اندازه پاره سازید نیز اگر سد خودرو بود همان بها بیشتر پاره کنید نه که برای یک کفش بزنیم کف دست آقا دزدُ بیاندازیم،"جزاء بما كسبا "
خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار

سارا
06-03-2016, 12:40 PM
" ﻭَﺩَّ ﮐَﺜﻴﺮٌ ﻣِﻦْ ﺃَﻫْﻞِ ﺍﻟْﮑِﺘﺎﺏِ ﻟَﻮْ ﻳَﺮُﺩُّﻭﻧَﮑُﻢْ ﻣِﻦْ ﺑَﻌْﺪِ ﺇﻳﻤﺎﻧِﮑُﻢْ ﮐُﻔَّﺎﺭﺍً ﺣَﺴَﺪﺍً ﻣِﻦْ ﻋِﻨْﺪِ ﺃَﻧْﻔُﺴِﻬِﻢْ ﻣِﻦْ ﺑَﻌْﺪِ ﻣﺎ ﺗَﺒَﻴَّﻦَ ﻟَﻬُﻢُ ﺍﻟْﺤَﻖُّ ﻓَﺎﻋْﻔُﻮﺍ ﻭَ ﺍﺻْﻔَﺤُﻮﺍ ﺣَﺘَّﻲ ﻳَﺄْﺗِﻲَ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﺑِﺄَﻣْﺮِﻩِ ﺇِﻥَّ ﺍﻟﻠَّﻪَ ﻋَﻠﻲ ﮐُﻞِّ ﺷَﻲْﺀٍ ﻗَﺪﻳﺮٌ 109 "
" آرزوشده فراوانی از سزاوار نوشتارُ تا یا کنارزده میشوندتان از چندی باوریتان ،روپوشنده شده هایی کینه ای از نزد خویشهاشان از چندی چه ریز آشکار شده تا براشان درست، باز چشم پوشیدُ درگذرید تا میآورد خداوند به دستورش اگرِ خداوند بر همه چیزی خیلی اندازه گذاری 109 "

ببینید خداوند خواهد که ما باورمندها دوست گماشته ناباورها نباشیم خواه فرزندمان خواه هزار پشت بیگانه،
درباره فرمان بریدن دست دزد هم خداوند گفت:
" ﻭَﺍﻟﺴَّﺎﺭِﻕُ ﻭَﺍﻟﺴَّﺎﺭِﻗَﺔُ ﻓَﺎﻗْﻄَﻌُﻮﺍ ﺃَﯾﺪِﯾﻬُﻤَﺎ ﺟَﺰَﺍﺀً ﺑِﻤَﺎ ﻛَﺴَﺒَﺎ ﻧَﻜَﺎﻟًﺎ ﻣِﻦَ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﻭَﺍﻟﻠَّﻪُ ﻋَﺰِﯾﺰٌ ﺣَﻜِﯿﻢٌ "
" هم مردِ دزدنده هم زنِ دزدنده باز پاره سازید دستهاشان پاداشی به چه اندوختند پند دردناکی از خداوندُ خداوند شکست ناپذیری فرمانرانی "
خوب میگوید دست دزد را به اندازه دزدی که کرد پاره سازید بردارید نمونه یک خودرو دزدید بهایش اگر یک انگشت میشود هم آن اندازه پاره سازید نیز اگر سد خودرو بود همان بها بیشتر پاره کنید نه که برای یک کفش بزنیم کف دست آقا دزدُ بیاندازیم،"جزاء بما كسبا "
خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار

شما که پاسخ بنده را ندادید که! در ضمن قطع شدن دست دزد و.. که پیوندی به پرسش بنده نداشت! بنده پرسیدم که آیا در خانواده و خویشان شما همه از بیخ دیندار و متدین هستند یعنی هیچ بی دین و غیرمسلمانی بین آنها نیست!؟ و اینطور که از پاسختان دریافتم پس باید همه ی خویشان شما مسلمان باشند که اینقدر راحت سخن از دوست نبودن با آنها می کنید و اینقدر راحت از جدایی میان باورمندها و ناباورها می گویید. برای نمونه کسی که پدرش یا مادرش بی دین است چه؟ پس تکلیف اطاعت از والدین که خدا در قرآن سفارش کرده چه میشود؟ تکلیف محبتهایی که از آن فرد دریافت کرده ایم چه؟ اینکه بخاطر دین و آیینمان بخواهیم بی رحم و ستمگر باشیم نپذیرفتنی است و با خرد و منطق که نه با احساس و عاطفه و دل جور در نمی آید!

mbk
06-03-2016, 01:54 PM
" ﻭَ ﺃَﻗﻴﻤُﻮﺍ ﺍﻟﺼَّﻼﺓَ ﻭَ ﺁﺗُﻮﺍ ﺍﻟﺰَّﮐﺎﺓَ ﻭَ ﻣﺎ ﺗُﻘَﺪِّﻣُﻮﺍ ﻟِﺄَﻧْﻔُﺴِﮑُﻢْ ﻣِﻦْ ﺧَﻴْﺮٍ ﺗَﺠِﺪُﻭﻩُ ﻋِﻨْﺪَ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﺇِﻥَّ ﺍﻟﻠَّﻪَ ﺑِﻤﺎ ﺗَﻌْﻤَﻠُﻮﻥَ ﺑَﺼﻴﺮٌ 110
"
" هم برپاسازید پیوست نمازُ آورید پاکیزهُ چه پاپیش میگذارید برا خودهاتان از بِهی مییابیدش نزد خداوند اگرِ خداوند به چه کار میکنید خیلی بیناییست 110
"

شما که پاسخ بنده را ندادید که! در ضمن قطع شدن دست دزد و.. که پیوندی به پرسش بنده نداشت! بنده پرسیدم که آیا در خانواده و خویشان شما همه از بیخ دیندار و متدین هستند یعنی هیچ بی دین و غیرمسلمانی بین آنها نیست!؟ و اینطور که از پاسختان دریافتم پس باید همه ی خویشان شما مسلمان باشند که اینقدر راحت سخن از دوست نبودن با آنها می کنید و اینقدر راحت از جدایی میان باورمندها و ناباورها می گویید. برای نمونه کسی که پدرش یا مادرش بی دین است چه؟ پس تکلیف اطاعت از والدین که خدا در قرآن سفارش کرده چه میشود؟ تکلیف محبتهایی که از آن فرد دریافت کرده ایم چه؟ اینکه بخاطر دین و آیینمان بخواهیم بی رحم و ستمگر باشیم نپذیرفتنی است و با خرد و منطق که نه با احساس و عاطفه و دل جور در نمی آید!
ببینید درباره دزدی یکی از پاسخها برای اون ناباورِ که چجوری تا کجا دستِ دزد بایستی پاره شود،
درباره پرسشتان گویم براهمین آیینم دوروبریهام گروهیُ دوستشان نیستمُ رهاشان ساختم باز واسه من بهتر هست چون کسی که با زشتکردارها همنشین شود جورشان میشود،
خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دارُ آورنده هم دهنده پاکیزه

solo
06-03-2016, 06:27 PM
" ﻭَﺃَﻗِﻴﻤُﻮﺍ ﺍﻟﺼَّﻼﺓَ ﻭَﺁﺗُﻮﺍ ﺍﻟﺰَّﻛَﺎﺓَ ﻭَﺍﺭْﻛَﻌُﻮﺍ ﻣَﻊَ ﺍﻟﺮَّﺍﻛِﻌِﻴﻦَ ..."
" هم برپاسازید پیوستن نمازُ آورید پاکیزهُ هم شوید با خم شونده ها.."

یاد بگیر دقیق و روشن حرف بزنی
اسلام گرایان معمولا چون جزم اندیش هستند و نظام فکری غلطی را پیروی میکنند معمولا از تفکرات مخالفان اندیشه های خود آگاهی ندارند. برای همین کار را برای خود آسان میکنند و در بیشتر مواقع مثله شما کس شعر تحویل آدم میدن.

ببینید خداوند گفته فرمان برید از خداوندُ فرستاده اش، خوب خداوند هم گفته اگر بگومگو یا کشمکشی رخ داد داوریشُ ببرید پیش خداوند هم فرستاده اش پس یکجا میبینیم چیزی نادرست از زبان فرستاده خداوند گفته میشود میرویم پیش خداوند،نمونه پیشتر دنبلان جانوری چون گاوُ گوسفند نمیخوردم یا دنبال پیشوای جاخورده بودم کنون هم دنبلان این جانورها زمانی که بانام خداوند سربریده شده هم دزدی نیوده مردار نبوده میخورمشان،
از شما میخوام به خرج من، در روزنامه های کثیر الانتشار آگهی دهند که «در اسلام احادیث سندیتی ندارند و اصل حساب نمیشوند»، تا فردای همان روز به جرم ارتداد که به معنی زیر سوال بردن اساس و یا ارکان اسلام است شما را دستگیر و محکوم به اعدام کنند.

خوب برخی چیزها چون ختنه چون در سخن خداوند نیامد باورش ندارم،یا در سوره تحریم زمانی چیزی به گونه راز هست نبایست برای همه اشکار شود بدیدم برخی بیخود چیزی درآوردند بگویند ان چه پیامبر درود خداوند برشان باد را با جفتش در میان گذاشت میدانند خوب این جدا گشته سوره میگوید زنها راز مردهاتانُ جایی نگویید هم به مردها سفارش میکند نگهبان زنهاتانباشید هم خانواده تان که دنبال زشتکاری نروند،

درسته توی قران حرفی از ختنه گفته نشده ولی محمد به ختنه کردن اشاره کرده و قرآن نیز به این مسئله اشاره دارد که پیامبر از روی امیال خود سخن نمیگوید بلکه هر آنچه او میگوید منطبق بر نظر الله است.
ختنه مورد تأیید اسلام بلكه مورد تأیید تمام پیامبران بعد از حضرت ابراهیم(علیه السلام) واقع شده است سنت خِتان یا ختنه است. در روایات از طریق شیعه واهل سنت بر این سنت تأكید شده است. عن جعفر بن محمد عن ابیه عن آبائه عن على (علیه السلام) قال : قال رسول الله (صلىالله علیه وآله) : (إن الله عز وجل بعث خلیله بالحنیفیة وأمره بأخذ الشارب وقص الاظفار ونتف الابط و حلق العانة والختان)( وسائل الشیعه : 15 / 163 باب 52 از ابواب احكام اولاد). على (علیه السلام)از پیامبر (ص) نقل مى فرماید: كه خداوند عز وجل حضرت ابراهیم(علیه السلام) را به روش پسندیده مبعوث كرد وبه كوتاه كردن سبیل وناخن وازاله موهاى زیر بغل وتراشیدن موهاى بالاى عورت وختنه كردن سفارش كرد.

اسلام دستور داده پسر را در روز هفتم ولادت ختنه كنند. درحدیثى از پیامبر رسیده است كه فرمود: "روز هفتم، كودكتان را تطهیر(یعنى ختنه) كنید، كه این كار پاكتر وپاكیزه تر وبراى روییدن گوشت‏ سریعتر است، وزمین تا چهل روز از بول ختنه نكرده نجس‏ می‏شود."

وسائل الشیعه،ص‏161، باب 52، حدیث 4.
سوره نجم آیات 1 تا 6:

وَالنَّجْمِ إِذَا هَوَى؛ مَا ضَلَّ صَاحِبُكُمْ وَمَا غَوَى ؛وَمَا یَنطِقُ عَنِ الْهَوَى ؛ إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْیٌ یُوحَى ؛ عَلَّمَهُ شَدِیدُ الْقُوَى؛ذُو مِرَّةٍ فَاسْتَوَى.
قسم به آن ستاره چون پنهان شد؛ که ، یار شما نه گمراه شده و نه به راه کج رفته است؛ و سخن از روی هوی نمی گوید ؛ نیست این سخن جز آنچه بدو وحی می شود ؛ او را آن فرشته بس نیرومند تعلیم داده است؛ صاحب نیرویی که استیلا یافت .

لذا گفتار پیامبر بنابر عصمت او از لحاظ اسلامی حکم الهی و منبع درک حقایق اسلامی حساب میشوند و به غیر از حدیث چیز دیگری وجود ندارد که از گفتار محمد دریافته شود. پیامبر، پیامی را از سمت کسی میرساند، اگر پیامبری واقعاً پیامبر باشد، اعمال و افکار او به دلیل پیامبری اش برخاسته از هوا و هوس او نخواهد بود.

در ضمن شما که از خمینی،مکارم شیرازی و .... اسلام رو که بهتر نفهمیدین

خمینی:ختنه كردن از نظر اسلام واجب است و اگر این كار انجام نشد بعد از بلوغ بر خود فرزند واجب است این كار را انجام دهد و اگر غیر مسلمانی كه ختنه نشده است اسلام آورد، بر او واجب است این كار را انجام دهد.(تحریر الوسیله، ج3، ص552 م4و5)

به نظر آیه الله مکارم شیرازی :ختنه شدن براى مسلمان فی نفسه ضرورى و واجب است . اگر کسی ختنه نشده عبادات او غیر از طواف صحیح است. طواف و نماز طواف هاى او اشکال دارد، و در احرام باقى مى ماند،مگر آن که ختنه کرده و سپس طواف و نماز طواف را بجاى آورد.

به نظر آیه الله سیستانی:ختنه کردن واجب است و شرط در صحت طواف است. اگر محرم بدون ختنه طواف نماید ، خواه بالغ باشد یا بچه اى كه خوب و بد را مى فهمد ، طوافش صحیح نیست ، و اگر آن را در حالى كه ختنه شده باشد دوباره انجام ندهد بنابر احتیاط حكم او حكم كسى است كه طواف را ترك كرده است.

به نظر آیه الله روحانی و آیه الله نوری همدانی:ختنه کردن واجب است و شرط درصحت طواف است، و طواف مرد ختنه نشده باطل است.

درباره نماز خواندن هم خداوند گفت "وارکعوا مع الراکعین ""خم شوید با خم شونده ها" میگوید جور مردمهای سرزمین خود نماز بخوانید من هم اگر ایرانم جور سرزمین خودم نماز میخوانم افغانستان رفتم جور مردم آنجا،

سوالی که پرسیدم رو درست بخون گفتم"چگونه باید نماز خواند؟ چندبار در روز و به چه ترتیب؟"(از روی قران جواب بدین)نگفتم بگو کجا گفته نماز بخونید

ناسخ هم منسوخ را خوب بیشترتان بد فهمیدید ،نسخه پزشکی شنیدید، همان رونوشت، ناسخ میشود کسی نسخه یا رونوشت میکند منسوخ میشود چیزی که نسخه یا رونوشت شد،خداوند گفت "ما ننسخ من آیة او ننسها .." " چه روبرداری میکنیم از نشانه ای یا دورتر نهیمش.." که بدیدم "نسی" را شما منسوخ میدانستید ،خوب بدیدم آنچه که در نوشتار آسمانی پیشتر چون تورات هم انجیل بوده روبرداری یا منسوخ شده آمده در سخن خداوند قرآن دوباره بایستی آن را انجام دهیم چون روزه هم برخی دگر "نسی" "دور داشته شده " در سخن خداوند قران دوباره نیامد چون ختنه یا نرفتن پیش زن خود در شبهای ماه روزه بیخود خودمان را وادار به انجامش نکنیم ،بدیدم اگر سخن دیگرها همسوی سخن خداوند بوده بایستی انجامدهیم هم اگر نبود پی اش نرویم،
خداوندا مرا بهانه جوی ناباور مدارُ برپاساز پیوست نماز دار
نمیدونم حالا هر تعریفی میخوای از ناسخ و مسنوخ بکن بدون مراجعه به احادیث پاسخ سوال های زیر رو بده؟
مثلا در مورد شراب شاید آیه ای که میگوید شراب حرام است اول آمده است و بعد آیه دیگر که میگوید فقط در هنگام نماز شراب نخورید آمده و آیه قبلی را منسوخ کرده، یعنی شرابخواری در اسلام جایز است! در سوره تحریم آیه شماره 3 پیامبر به زنانش گفته است که خدا در مورد آن مسئله به او اطلاع داده است، این اطلاع چه بوده است؟ کجای قرآن نوشته شده است که این اطلاعات چه بوده است؟ آیا این آیه به این معنی نیست که پیامبر چیزهایی خارج از قرآن را نیز وحی میگرفته است؟

mbk
06-04-2016, 10:15 AM

یاد بگیر دقیق و روشن حرف بزنی
اسلام گرایان معمولا چون جزم اندیش هستند و نظام فکری غلطی را پیروی میکنند معمولا از تفکرات مخالفان اندیشه های خود آگاهی ندارند. برای همین کار را برای خود آسان میکنند و در بیشتر مواقع مثله شما کس شعر تحویل آدم میدن.
ببینیدُ بشنوید اینهایی که به باورمند به خداوند گفتید خودتانید

از شما میخوام به خرج من، در روزنامه های کثیر الانتشار آگهی دهند که «در اسلام احادیث سندیتی ندارند و اصل حساب نمیشوند»، تا فردای همان روز به جرم ارتداد که به معنی زیر سوال بردن اساس و یا ارکان اسلام است شما را دستگیر و محکوم به اعدام کنند.
ما بییایم از ناباور پول گیریم؟ زمانی از کسی بترسیم جز خداوند این هست که باورمندی نداریم، گمان نمیکنم برای این گفته ام کسی تواند بکشدم مگر خداوند خواهد

درسته توی قران حرفی از ختنه گفته نشده ولی محمد به ختنه کردن اشاره کرده و قرآن نیز به این مسئله اشاره دارد که پیامبر از روی امیال خود سخن نمیگوید بلکه هر آنچه او میگوید منطبق بر نظر الله است.
ختنه مورد تأیید اسلام بلكه مورد تأیید تمام پیامبران بعد از حضرت ابراهیم(علیه السلام) واقع شده است سنت خِتان یا ختنه است. در روایات از طریق شیعه واهل سنت بر این سنت تأكید شده است. عن جعفر بن محمد عن ابیه عن آبائه عن على (علیه السلام) قال : قال رسول الله (صلىالله علیه وآله) : (إن الله عز وجل بعث خلیله بالحنیفیة وأمره بأخذ الشارب وقص الاظفار ونتف الابط و حلق العانة والختان)( وسائل الشیعه : 15 / 163 باب 52 از ابواب احكام اولاد). على (علیه السلام)از پیامبر (ص) نقل مى فرماید: كه خداوند عز وجل حضرت ابراهیم(علیه السلام) را به روش پسندیده مبعوث كرد وبه كوتاه كردن سبیل وناخن وازاله موهاى زیر بغل وتراشیدن موهاى بالاى عورت وختنه كردن سفارش كرد.

اسلام دستور داده پسر را در روز هفتم ولادت ختنه كنند. درحدیثى از پیامبر رسیده است كه فرمود: "روز هفتم، كودكتان را تطهیر(یعنى ختنه) كنید، كه این كار پاكتر وپاكیزه تر وبراى روییدن گوشت‏ سریعتر است، وزمین تا چهل روز از بول ختنه نكرده نجس‏ می‏شود."

از این چیزها خنده ام میگیرد چرا بول خردسال آلوده نجس نباشد پس از پوست برداری ختنه،یا چرا همباز یا شرک ورزم به دستور خداوند که نگفت ختنه کنید؟

وسائل الشیعه،ص‏161، باب 52، حدیث 4.
سوره نجم آیات 1 تا 6:

وَالنَّجْمِ إِذَا هَوَى؛ مَا ضَلَّ صَاحِبُكُمْ وَمَا غَوَى ؛وَمَا یَنطِقُ عَنِ الْهَوَى ؛ إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْیٌ یُوحَى ؛ عَلَّمَهُ شَدِیدُ الْقُوَى؛ذُو مِرَّةٍ فَاسْتَوَى.
قسم به آن ستاره چون پنهان شد؛ که ، یار شما نه گمراه شده و نه به راه کج رفته است؛ و سخن از روی هوی نمی گوید ؛ نیست این سخن جز آنچه بدو وحی می شود ؛ او را آن فرشته بس نیرومند تعلیم داده است؛ صاحب نیرویی که استیلا یافت .

لذا گفتار پیامبر بنابر عصمت او از لحاظ اسلامی حکم الهی و منبع درک حقایق اسلامی حساب میشوند و به غیر از حدیث چیز دیگری وجود ندارد که از گفتار محمد دریافته شود. پیامبر، پیامی را از سمت کسی میرساند، اگر پیامبری واقعاً پیامبر باشد، اعمال و افکار او به دلیل پیامبری اش برخاسته از هوا و هوس او نخواهد بود.

اون جدا گشته سوره ستاره یا نجم بیشتر در درست انگاری خود سخن خداوند هست، نه چیزهایی که در نوشتار خداوند نیست، که چشمه را که سخن خداوند هست رها کنم بروم سراغ جویهای پایین دست که روشن نیست از کجا آب میخورد؟

در ضمن شما که از خمینی،مکارم شیرازی و .... اسلام رو که بهتر نفهمیدین

خمینی:ختنه كردن از نظر اسلام واجب است و اگر این كار انجام نشد بعد از بلوغ بر خود فرزند واجب است این كار را انجام دهد و اگر غیر مسلمانی كه ختنه نشده است اسلام آورد، بر او واجب است این كار را انجام دهد.(تحریر الوسیله، ج3، ص552 م4و5)

به نظر آیه الله مکارم شیرازی :ختنه شدن براى مسلمان فی نفسه ضرورى و واجب است . اگر کسی ختنه نشده عبادات او غیر از طواف صحیح است. طواف و نماز طواف هاى او اشکال دارد، و در احرام باقى مى ماند،مگر آن که ختنه کرده و سپس طواف و نماز طواف را بجاى آورد.

به نظر آیه الله سیستانی:ختنه کردن واجب است و شرط در صحت طواف است. اگر محرم بدون ختنه طواف نماید ، خواه بالغ باشد یا بچه اى كه خوب و بد را مى فهمد ، طوافش صحیح نیست ، و اگر آن را در حالى كه ختنه شده باشد دوباره انجام ندهد بنابر احتیاط حكم او حكم كسى است كه طواف را ترك كرده است.

به نظر آیه الله روحانی و آیه الله نوری همدانی:ختنه کردن واجب است و شرط درصحت طواف است، و طواف مرد ختنه نشده باطل است.

اونها که اندازه خداوند سواد ندارند جور منُ دیگری آدم هستند ،درست نیست آدمها را برپایه جایگاه مردمیشان با سواد دانم که از سخنشان دانا میدانم، خداوند آسمانُ زمین آفرید چشم گوش داد از همه داناتر هست،

سوالی که پرسیدم رو درست بخون گفتم"چگونه باید نماز خواند؟ چندبار در روز و به چه ترتیب؟"(از روی قران جواب بدین)نگفتم بگو کجا گفته نماز بخونید

ببینید گفتم که من اینجایم مردم سپیده دمها دوبار خم میشوند منهم اینگونه ،چاشت 4 بار منهم اینگونه نماز میخوانم، چون خداوند اینگونه گفت که با دیگرها خم شومُ نماز بخوانم که خداوند بیش از این از من نمیخواهد،

نمیدونم حالا هر تعریفی میخوای از ناسخ و مسنوخ بکن بدون مراجعه به احادیث پاسخ سوال های زیر رو بده؟
مثلا در مورد شراب شاید آیه ای که میگوید شراب حرام است اول آمده است و بعد آیه دیگر که میگوید فقط در هنگام نماز شراب نخورید آمده و آیه قبلی را منسوخ کرده، یعنی شرابخواری در اسلام جایز است!

نگفت در هنگام نماز مدهوش ساز نخورید گفت در هنگام مدهوشی سمت نماز نروید که بدانید چه میگویید،خوب این نشانه روشن هست که میخواهد مدهوش سازی را کمکم نکوهش کند ،جور پزشکی گوید اگر سیگار کشیدی پیش من نیا دهنت بد بوست چندی دگر گوید دگر سیگار نکش

میدانی سِر چیست؟ راز چیزی که راز هست نبایستی هر که بداند جز خداوند پیامبر با چندتا جفت پیامبر،نه منُ دگری هر که باشد،نمونه من به خانمم گویم یک چیزی راز منُ شماست نبایستی به پدر مادرت گویی ،خوب این بایست بگوید؟ یا همچنین او چیزی گوید همینگونه نبایستی من گویم،این جداگشته سوره میگوید زنُ مرد باورمند رازدار هم نیز اگر یکی کار زشت میکند بایستی دگری جلویش ایستاد، راز هم داریم تا راز..

منهم نگفتم هر گفته ای از گذشتگان به ما رسید که نمونه پیامبر درود خداوند برش باد چنین گفت را باور ندارم تنها گفته های نادرست هم ناکاربردی را پذیرا نیستم،خداوند هم همیشه گفت "اتقوا " "بیمناک باشید" در همه کار جورِ زدن که فردا نرویم بدهکار شویم به زن هم بی آبرو که آسیب سخت دچار نشویم،

بنابر این یک مسلمان بسیار نیازمند احادیث است، از این مسائل شخصی گذشته در مورد احکام قضائی اسلام، بسیار باید به احادیث مراجعه کرد، مثلا وقتی قرآن میگوید دست دزد را قطع کنید، از کجا میتوان فهمید که از کجا باید این دست را قطع کرد؟ در چه شرایطی باید قطع کرد؟
درباره دزد هم در دو گفتاورد پیشینم همین جستار چیزی گفتم که بروی بخوانی

برای اجرای تمامی این قوانین خداپسندانه و ضد بشر، مسلمان وحشی باید به احادیث مراجعه کند، زیرا در قرآن توضیحاتی برای این مسائل نیامده است.

شما هم بروید اینچیزها را به کسی فروکنید که چون شماست، اندیشه چشم گوش هوش بسته
خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار هم کارهای باورمندها را به سامان درآر

solo
06-04-2016, 02:12 PM

ببینیدُ بشنوید اینهایی که به باورمند به خداوند گفتید خودتانید
دقیقا معلومه کی از پاسخ دادن تفره میره و مبهم حرف میزنه حتی در همین جستار و خیلی از جستار های دیگر از پاسخ دادن کامل فرار میکنید.

ما بییایم از ناباور پول گیریم؟ زمانی از کسی بترسیم جز خداوند این هست که باورمندی نداریم، گمان نمیکنم برای این گفته ام کسی تواند بکشدم مگر خداوند خواهد
این بسیار غیر منطقی است که یک مسلمان به محمد بگوید من کتابی که تو آورده ای (قرآن) را قبول دارم اما خود تو را شایسته فرمانبرداری و اطاعت نمیدانم. لذا حدیث را میتوان در کنار قرآن به همین استدلال که نبوت به معنی دنبال کردن افعال محمد است آورد در کنار قرآن از اصول اسلام دانست.

دیده میشود که برخی از مسلمانان به تازگی میگویند که ما احادیث را قبول نداریم و تنها قرآن را قبول داریم و براستی که پیشرفت اخلاقیات و علوم، مسلمانان را هرچه بیشتر به این سو خواهد برد، زیرا توحش و خرافات موجود در احادیث چندین برابر توحش و خرافات موجود در قرآن است و عده ای از مسلمانان برای اینکه بتوانند خود را با شرایط انسانی وفق دهند و بتوانند در دنیای خردگرای امروز سر بلند کنند و از آیین و تفکرات کودکانه و بیابانی خود کمتر شرم داشته باشند مجبورند اصول دین خود را یکی پس از دیگری انکار کنند.

این حرکت و فرقه جدید اسلامی بار دیگر قصد فرار از واقعیت و تغییر چهره اسلام برای حفظ کردن آن دارند، اما خوشبختانه از آنجا که این فرقه جدید هرگز از پایه های منطقی و صحیحی برخوردار نیست، نمیتواند خود را بطور جدی مطرح کند، بلکه تنها دین داران آماتور و نادان و ایدئالیست هستند که به این سمت کشیده میشوند.

گذشته از نبوت که تمامی فرقه های اسلامی آنرا قبول دارند، یک شیعه چطور میتواند بدون اعتقاد به احادیث، امامت را قبول داشته باشد؟ مگر از امام حسین و امام زمان و اساساً از امامت در قرآن حرفی به میان آمده است؟ مگر یک شیعه میتواند تنها با اکتفا به قرآن از دستورات امام صادق و باقر و حسن و حسین و علی پیروی کند؟ بنابر این اگر یک شیعه بگوید من احادیث را قبول ندارم، بسیار حرف غیر منطقی و مضحکی زده است.

گمان نمیکنم برای این گفته ام کسی تواند بکشدم مگر خداوند خواهد
بسیار خوب امتحان کنید !!!
معمر قذافی دیکتاتور لیبی در سال 1978 کتابی تحت عنوان کتاب سبز (تحت تاثیر از کتاب قرمز مائو؟) منتشر کرد تا به قول خودش «راهنمای وارستگی انسان» باشد. او در این کتاب اعلام کرد که قرآن تنها منبع اسلام است و احادیث ارزشی ندارند، او همچنین اعلام کرد که میان زن و مرد در لیبی برابری وجود خواهد داشت و قوانین شرعی که مردان و زنان را متفاوت کنند باطل هستند. این کار او سبب این شد که هیئتی بلند پایه از علمای اسلام از طرف پادشاهی عربستان به دیدار او بروند و او را نصیحت کنند که اگر حرف خود را پس نگیرد او را مرتد اعلام خواهند کرد و مسلمانان واقعی او را خواهند کشت. قذافی حرف خود را پس گرفت اما اخوان المسلمین و القاعده بارها تابحال تلاش کرده اند او را بعنوان مرتد بکشند.

از این چیزها خنده ام میگیرد چرا بول خردسال آلوده نجس نباشد پس از پوست برداری ختنه،یا چرا همباز یا شرک ورزم به دستور خداوند که نگفت ختنه کنید؟

بله کاملا خنده دار و مضحک هست و خودتون هم اقرار کردین
منبع حدیث وسائل الشیعه،ص‏161، باب 52، حدیث 4

اون جدا گشته سوره ستاره یا نجم بیشتر در درست انگاری خود سخن خداوند هست، نه چیزهایی که در نوشتار خداوند نیست، که چشمه را که سخن خداوند هست رها کنم بروم سراغ جویهای پایین دست که روشن نیست از کجا آب میخورد؟
اخی چقدر مظلوم نما
همین چشمه که به قول خودت اصل هست فک کردی بدون نقص هست؟
الان داعش دقیقا داره قوانین توی قران رو پیاده سازی میکنه !!
آیات جنایی قرآن | زندیق (https://zandiq.com/2008/11/22/ayate-jenayiye-ghoran/)
سر بریدن در اسلام | زندیق (https://zandiq.com/2008/01/26/sar-boridan-dar-eslam/)
شکنجه و دست قطع کردن توسط اسلامگرایان | زندیق (https://zandiq.com/2008/11/07/shekanje-va-dast-ghat-kardan-tavasote-eslamgarayan/)
جنایات اسلامگرایان | زندیق (https://zandiq.com/special/islamists-attrocities/)
آدمکشی و جنایت با ادعای حق مداری | زندیق (https://zandiq.com/2008/11/12/adamkoshi-va-jenayat-ba-eddeaye-hagh-madari/)
اسلام یعنی دروغ و جنایت اسلام یعنی مافیای تذویر | زندیق (https://zandiq.com/2008/11/08/eslam-yani-dorogh-va-jaryane-eslam-yani-mafiaye-tazvir/)
فجیع ترین جنایت اسلامگرایان | وبلاگ رسمی آرش بیخدا (https://arashbikhoda.wordpress.com/2009/02/12/%D9%81%D8%AC%DB%8C%D8%B9-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D B%8C%D8%A7%D9%86/)

اونها که اندازه خداوند سواد ندارند جور منُ دیگری آدم هستند ،درست نیست آدمها را برپایه جایگاه مردمیشان با سواد دانم که از سخنشان دانا میدانم، خداوند آسمانُ زمین آفرید چشم گوش داد از همه داناتر هست،
کارنامه آنچه مسلمانان انجام داده اند آنقدر کریه و اسفناک است که مسلمانان از تاریخشان شرم دارند و از پذیرفتن اینکه عقاید آنها موجب چه مصیبتهایی شده است و یا بزرگان دینی آنها چه رفتاری داشته اند و چه گفته اند و چه کرده اند به شدت شرم دارند و سعی می‌کنند آنرا به هر گونه که بتوانند و به هر قیمتی یا پنهان کنند یا اگر نتوانند چنین کنند دانش و نیروی قضاوت خود را انکار کنند، انصافاً حق هم دارند، اسلام هرجا حضور داشته باشد پلیدی و زشتی و ظلم و خشونت به بار می آورد، البته پنهان کردن تاریخ هیچ نتیجه ای ندارد جز اینکه مصیبتها و جنایاتی که در تاریخ از پیامبر اسلام سر زده است باز هم از طرف اسلامگرایان راستین سر بزند، واقع بین نبودن و انکار تاریخ خدمتی بزرگ است به بنیادگرایان مذهبی زیرا این انکار سبب می‌شود که بنیادگرایان در حالی که مسلمانان آماتور و یا سکولار سعی در پاکسازی چهره زشت اسلام دارند، بتوانند چهره آلوده اسلام را پنهان کنند و تنها وقتی که لازم می‌شود از آن استفاده کنند، از همین روست که مسلمانان منکر واقعیت زشت اسلام در واقع خدمت بزرگی را به اسلامگرایان بنیادگرا و آدمخوار انجام می‌دهند، در حالی که بعضی از آنها گمان میکنند با پاستوریزه کردن اسلام، میتوانند جلوی توحش اسلام را بگیرند، زهی خیال باطل اگر کسی تصور کند که میتواند با «هرمنوتیک(بخوانید دروغگویی و ماله کشی)» کاری کند که اسلامگرایان از حقیقت اسلام دست بردارند!

اوخیش
چقدرم خدات باسواد هست
شصت مورد از دشواری ها و تناقضات قرآن | زندیق (https://zandiq.com/2005/09/02/shast-tanaghoz-dar-ghoran/)
یازده مورد از تناقضات و اشکالات درونی تازینامه | زندیق (https://zandiq.com/2007/11/14/yazdah-mored-az-tanaghozat-va-eshkalate-daronie-tazinameh/)
استدلال‌های ضعیف در قرآن | زندیق (https://zandiq.com/2009/02/05/estedlalhaye-zayif-dar-ghoran)
معجزات علمی قرآن! | زندیق (https://zandiq.com/2009/08/24/mojezate-elmie-ghoran/)
تناقض‌گویی‌های قرآن | زندیق (https://zandiq.com/2009/02/05/tanaghoz-gooyi-haye-ghoran/)

معجزات علمی قرآن | زندیق (https://zandiq.com/on-quran/scientific-miracles/)

بیگ بنگ در قرآن (https://zandiq.com/2008/12/30/big-bang-dar-ghoran/)
تنگ شدن نفس در هنگام پرواز (https://zandiq.com/2009/08/24/mojezeye-tang-shodane-nafas-hengame-parvaz/)
پیشبینی اثر انگشت (https://zandiq.com/2009/08/24/mojeze-yekta-bodane-asare-angosht/)
نازل شدن آهن (https://zandiq.com/2010/03/08/mojezate-elmie-ghoran-nazel-shodane-ahan/)
پیشبینی قرآن از حوادث 11 سپتامبر (https://zandiq.com/2009/09/07/pishbinie-ghoran-az-havadese-11-septambr/)
معجزات عددی قرآن و نهج البلاغه (https://zandiq.com/2009/08/24/mojezate-adadie-ghoran-va-nahjolbalaghe/)
گسترش یافتن کائنات (https://zandiq.com/2009/08/24/gostaresh-yaftane-kaaenat/)
زوجیت در جانداران (https://zandiq.com/2010/06/19/mojezeye-zojiat-dar-jandaran/)
پدید آمدن جانداران از آب (https://zandiq.com/2010/01/07/padid-amadane-jandaran-az-aab/)
تخم مرغی شکل بودن زمین (https://zandiq.com/2009/08/24/mojeze-tokhme-morghi-shekl-bodane-zamin/)
ماجرای عدد 19 و داستان رشاد خلیفه (https://zandiq.com/2009/08/24/mojeze-adade-19-va-majaraye-reshad-khalifeh/)
معجزات علمی قرآن، آیا کلمه یوم (روز) در قرآن 365 بار آمده است؟ (http://www.scribd.com/doc/19031256/-365-)
رب المشرقین و رب المغربین و گرد بودن زمین (https://zandiq.com/2009/08/24/mojeze-rabbol-mashregheirn-val-maghrebein/)
قرآن و پیدایش جهان، قضیه پدید آمدن کائنات از دود (https://zandiq.com/2009/08/24/ghoran-va-peydayeshe-jahan-padid-amadane-kaenat-az-dood/)
پیش بینی سوره روم (https://zandiq.com/2009/09/02/pishbinie-sooreh-room/)

ببینید گفتم که من اینجایم مردم سپیده دمها دوبار خم میشوند منهم اینگونه ،چاشت 4 بار منهم اینگونه نماز میخوانم، چون خداوند اینگونه گفت که با دیگرها خم شومُ نماز بخوانم که خداوند بیش از این از من نمیخواهد،
چگونه باید وضو گرفت؟
اگه در وسط نماز آدم ریدنش بگیره تکلیف چیه؟
اگر ......
علما هنوز با هم سر این موضوع که پیامر دست هاشو موقع نماز جمع میکرده یا نه اختلاف نظر دارن بعد شما اومدی یاوه تحویل من میدی؟

شما هم بروید اینچیزها را به کسی فروکنید که چون شماست، اندیشه چشم گوش هوش بسته
مسلمین این کس خل بازی های رو سر هم و بقیه در میارن نه ما ناباور ها

جنایات عبدالرحمن داعش (عکس +18) (http://radfun.ir/2014/04/%D8%AC%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%AD%D9%85%D 9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-18/)

جام نیوز :: JamNews - داعش به وحشیگری های خود افتخار می کند!/ تصاویر 18+
(http://www.jamnews.ir/detail/Photo/366095)

mbk
06-05-2016, 11:20 AM
" ..ﻭَ ﻣﺎ ﮐﺎﻥَ ﻟِﺒَﺸَﺮٍ ﺃَﻥْ ﻳُﮑَﻠِّﻤَﻪُ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﺇِﻻَّ ﻭَﺣْﻴﺎً ﺃَﻭْ ﻣِﻦْ ﻭَﺭﺍﺀِ ﺣِﺠﺎﺏٍ ﺃَﻭْ ﻳُﺮْﺳِﻞَ ﺭَﺳُﻮﻻً ﻓَﻴُﻮﺣِﻲَ ﺑِﺈِﺫْﻧِﻪِ ﻣﺎ ﻳَﺸﺎﺀُ ﺇِﻧَّﻪُ ﻋَﻠِﻲٌّ ﺣَﮑﻴﻢٌ 51 ﻭَ ﮐَﺬﻟِﮏَ ﺃَﻭْﺣَﻴْﻨﺎ ﺇِﻟَﻴْﮏَ ﺭُﻭﺣﺎً ﻣِﻦْ ﺃَﻣْﺮِﻧﺎ ﻣﺎ ﮐُﻨْﺖَ ﺗَﺪْﺭﻱ ﻣَﺎ ﺍﻟْﮑِﺘﺎﺏُ ﻭَ ﻻَ ﺍﻟْﺈﻳﻤﺎﻥُ ﻭَ ﻟﮑِﻦْ ﺟَﻌَﻠْﻨﺎﻩُ ﻧُﻮﺭﺍً ﻧَﻬْﺪﻱ ﺑِﻪِ ﻣَﻦْ ﻧَﺸﺎﺀُ ﻣِﻦْ ﻋِﺒﺎﺩِﻧﺎ ﻭَ ﺇِﻧَّﮏَ ﻟَﺘَﻬْﺪﻱ ﺇِﻟﻲ ﺻِﺮﺍﻁٍ ﻣُﺴْﺘَﻘﻴﻢٍ 52.. "
" ..هم چه بود براپوست آشکار آدمی که گفتار میداردش خداوند جز نشانه دهی وحیی یا از پشت پرده ای یا میفرستد فرستاده ای باز نشانه میدهد به گوش رسیدگیش فرمانش چه میخواهد اگرِ اون خیلی برتری فرمانرانی 51 هم جورِ این نشانه دهیم سمتت نسیمی روحی از دستورمان چه بودی درمیافتی چه نوشتارُ نه باورمند بودنُ ولی گذاشتیمش روشنی سویی نمایانیم بِهِش کسیُ میخواهیم از بنده هامان هم اگری تا مینمایی سمت راستراهی برپاخواسته گشته ای 52..
"

دقیقا معلومه کی از پاسخ دادن تفره میره و مبهم حرف میزنه حتی در همین جستار و خیلی از جستار های دیگر از پاسخ دادن کامل فرار میکنید.

ببینید گمانم خودت داری میگریزی!با این گفتاورد بلندت از هر جا پیوند گذاشتی..

این بسیار غیر منطقی است که یک مسلمان به محمد بگوید من کتابی که تو آورده ای (قرآن) را قبول دارم اما خود تو را شایسته فرمانبرداری و اطاعت نمیدانم.

مگر درست است آدمهایی که از این سرا رفتند فرماندهی میکنند،اگر کنون بود پیامبر که درودی از خداوند برشان باد پیش ما گفته ات کمی درست مینمود،،

لذا حدیث را میتوان در کنار قرآن به همین استدلال که نبوت به معنی دنبال کردن افعال محمد است آورد در کنار قرآن از اصول اسلام دانست.

رخدادگویی یا حدیث زمانی سودمند هست که بروز نیز کاربردی نیز باور یکدل داشت که از سمت پیامبر هست،

دیده میشود که برخی از مسلمانان به تازگی میگویند که ما احادیث را قبول نداریم و تنها قرآن را قبول داریم و براستی که پیشرفت اخلاقیات و علوم، مسلمانان را هرچه بیشتر به این سو خواهد برد، زیرا توحش و خرافات موجود در احادیث چندین برابر توحش و خرافات موجود در قرآن است و عده ای از مسلمانان برای اینکه بتوانند خود را با شرایط انسانی وفق دهند و بتوانند در دنیای خردگرای امروز سر بلند کنند و از آیین و تفکرات کودکانه و بیابانی خود کمتر شرم داشته باشند مجبورند اصول دین خود را یکی پس از دیگری انکار کنند.

نه اینگونه نیست،دستور خداوند این هست که برگرفتگاه از سخن خداوند باشد ،آیین بایستی پاک شود از ناباورها،نیز سیاهنمایی ناباورها را روشنگری میکنیم،هر چند ناخوشایند برخیست.

این حرکت و فرقه جدید اسلامی بار دیگر قصد فرار از واقعیت و تغییر چهره اسلام برای حفظ کردن آن دارند، اما خوشبختانه از آنجا که این فرقه جدید هرگز از پایه های منطقی و صحیحی برخوردار نیست، نمیتواند خود را بطور جدی مطرح کند، بلکه تنها دین داران آماتور و نادان و ایدئالیست هستند که به این سمت کشیده میشوند.

نه اگر پایه رها شود هم شاخه هم برگهایی که میریزند نگاه شود چیزی دستمان را نمیگیرد،چهره آیین خوب در سخن خداوند آمده یگانه پرستی بندگان میمیرند شاید کمکاری یا بِهکاری داشته باشند کاره ای نیستند خداوند بوده هست خواهد بود، کجاست فرار باورمندها سمت ناباورها برای پناه؟مگر برای رودرروشدن باهاشان..شما به پایه نگرش سست بیریشه تان میگویید منطق؟ رخدادگونه یا تصادفی اندیشیدن بیهدف.میریمُ خاک شویم

گذشته از نبوت که تمامی فرقه های اسلامی آنرا قبول دارند، یک شیعه چطور میتواند بدون اعتقاد به احادیث، امامت را قبول داشته باشد؟ مگر از امام حسین و امام زمان و اساساً از امامت در قرآن حرفی به میان آمده است؟ مگر یک شیعه میتواند تنها با اکتفا به قرآن از دستورات امام صادق و باقر و حسن و حسین و علی پیروی کند؟ بنابر این اگر یک شیعه بگوید من احادیث را قبول ندارم، بسیار حرف غیر منطقی و مضحکی زده است.

آیین نگفت دو سه چند دسته شوید ،آیین گفت یگانه پرست آشتی باخداوند گردنده مسلمان ،نه گرایشهای فراز انداز میان خود که تباهی دنبال دارد،من دارای گرایش دیگری نیستم ،خداوند هست که آفتاب شب روز گذاشت نه ما پس بنده اش مانیم که روزی خوار اوییم ..

بسیار خوب امتحان کنید !!!
معمر قذافی دیکتاتور لیبی در سال 1978 کتابی تحت عنوان کتاب سبز (تحت تاثیر از کتاب قرمز مائو؟) منتشر کرد تا به قول خودش «راهنمای وارستگی انسان» باشد. او در این کتاب اعلام کرد که قرآن تنها منبع اسلام است و احادیث ارزشی ندارند، او همچنین اعلام کرد که میان زن و مرد در لیبی برابری وجود خواهد داشت و قوانین شرعی که مردان و زنان را متفاوت کنند باطل هستند. این کار او سبب این شد که هیئتی بلند پایه از علمای اسلام از طرف پادشاهی عربستان به دیدار او بروند و او را نصیحت کنند که اگر حرف خود را پس نگیرد او را مرتد اعلام خواهند کرد و مسلمانان واقعی او را خواهند کشت. قذافی حرف خود را پس گرفت اما اخوان المسلمین و القاعده بارها تابحال تلاش کرده اند او را بعنوان مرتد بکشند.

،هدفمان دیگر سرا هست پسش سرای نزدیک، کسی که باور به سخن خداوند دارد نمیگوید سهم زنُ مرد یک اندازه پی دانشمندان دیگر که پایبند به ایین نیستند نمیرود سکولار دوگانه رفتار ندارد،منهم مائو نمیشناسم بایستی کسی زمان داشته باشد برود بخواند قذافی چه نوشت که بنده ندارم توان هم زمان،جز خواندن سخن خداوند قرآن،

بله کاملا خنده دار و مضحک هست و خودتون هم اقرار کردین
منبع حدیث وسائل الشیعه،ص‏161، باب 52، حدیث 4

از آدمی کاستی بر می آید نه خداوند یگانه ،من زمان هم دلبستگی ندارم نوشتارهای دیگر بخوانم،زندگی ساده ارزشمند هست نه چرخیدن در این نوشتارها که زمانبر هم ناسودمندند

اخی چقدر مظلوم نما
همین چشمه که به قول خودت اصل هست فک کردی بدون نقص هست؟
الان داعش دقیقا داره قوانین توی قران رو پیاده سازی میکنه !!
-jenayiye-ghoran/"]آیات جنایی قرآن | زندیق[/URL]
-dar-eslam/"]سر بریدن در اسلام | زندیق[/URL]
-dast-ghat-kardan-tavasote-eslamgarayan/"]شکنجه و دست قطع کردن توسط اسلامگرایان | زندیق[/URL]
/special/islamists-attrocities/"]جنایات اسلامگرایان | زندیق[/URL]
-va-jenayat-ba-eddeaye-hagh-madari/"]آدمکشی و جنایت با ادعای حق مداری | زندیق[/URL]
-dorogh-va-jaryane-eslam-yani-mafiaye-tazvir/"]اسلام یعنی دروغ و جنایت اسلام یعنی مافیای تذویر | زندیق[/URL]
2009/02/12/%D9%81%D8%AC%DB%8C%D8%B9-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D B%8C%D8%A7%D9%86/"]فجیع ترین جنایت اسلامگرایان | وبلاگ رسمی آرش بیخدا[/URL]

ببینید درباره داعش نبایستی ساده کنار رفت نمونه کشور ستمکار صهیونیست که بیخ گوششان هست کاری به کارش ندارند یا مردم ساده را آزار میدهند یا آنتالیا یا دبی نمیروند کشتار راه اندازی کنند،دوسه گانه رفتاری هم آشوب که سودی برای باورمندها ندارد جز کشورهای ناباور تفنگ فروش کار باورمند سازندگی کار نیست، خداوند گفت دسته امتتان دسته ای یکی هست دودسته سازی نکنید که کار دودستگی سازها آشوبگرهاست که ناباور به خداوندند از یکپارچگی باورمندها میترسند،

کارنامه آنچه مسلمانان انجام داده اند آنقدر کریه و اسفناک است که مسلمانان از تاریخشان شرم دارند و از پذیرفتن اینکه عقاید آنها موجب چه مصیبتهایی شده است و یا بزرگان دینی آنها چه رفتاری داشته اند و چه گفته اند و چه کرده اند به شدت شرم دارند و سعی می‌کنند آنرا به هر گونه که بتوانند و به هر قیمتی یا پنهان کنند یا اگر نتوانند چنین کنند دانش و نیروی قضاوت خود را انکار کنند، انصافاً حق هم دارند، اسلام هرجا حضور داشته باشد پلیدی و زشتی و ظلم و خشونت به بار می آورد، البته پنهان کردن تاریخ هیچ نتیجه ای ندارد جز اینکه مصیبتها و جنایاتی که در تاریخ از پیامبر اسلام سر زده است باز هم از طرف اسلامگرایان راستین سر بزند، واقع بین نبودن و انکار تاریخ خدمتی بزرگ است به بنیادگرایان مذهبی زیرا این انکار سبب می‌شود که بنیادگرایان در حالی که مسلمانان آماتور و یا سکولار سعی در پاکسازی چهره زشت اسلام دارند، بتوانند چهره آلوده اسلام را پنهان کنند و تنها وقتی که لازم می‌شود از آن استفاده کنند، از همین روست که مسلمانان منکر واقعیت زشت اسلام در واقع خدمت بزرگی را به اسلامگرایان بنیادگرا و آدمخوار انجام می‌دهند، در حالی که بعضی از آنها گمان میکنند با پاستوریزه کردن اسلام، میتوانند جلوی توحش اسلام را بگیرند، زهی خیال باطل اگر کسی تصور کند که میتواند با «هرمنوتیک(بخوانید دروغگویی و ماله کشی)» کاری کند که اسلامگرایان از حقیقت اسلام دست بردارند!

واسه من فراز نیست اگر یکجا کمکاری کردیم به همدیگر ستم کردیم امید از خداوند داریم کارمان به سامان آورد بهتر زندگی کنیم جور کودکی که پایش خاری رفت فردا نگهبان هست پایش خار نرود هم امید داربن کار ناباورها را بهم ریزد به دست خودش یا دست باورمندهاش جورِ درختی پوسیده که می افتد هیچ یاوری ندارد

اوخیش
چقدرم خدات باسواد هست
st-tanaghoz-dar-ghoran/"]شصت مورد از دشواری ها و تناقضات قرآن | زندیق[/URL]
-mored-az-tanaghozat-va-eshkalate-daronie-tazinameh/"]یازده مورد از تناقضات و اشکالات درونی تازینامه | زندیق[/URL]
/estedlalhaye-zayif-dar-ghoran"]استدلال‌های ضعیف در قرآن | زندیق[/URL]
-elmie-ghoran/"]معجزات علمی قرآن! | زندیق[/URL]
-gooyi-haye-ghoran/"]تناقض‌گویی‌های قرآن | زندیق[/URL]

n-quran/scientific-miracles/"]معجزات علمی قرآن | زندیق[/URL]

bang-dar-ghoran/"]بیگ بنگ در قرآن[/URL]
-tang-shodane-nafas-hengame-parvaz/"]تنگ شدن نفس در هنگام پرواز[/URL]
-yekta-bodane-asare-angosht/"]پیشبینی اثر انگشت[/URL]
-elmie-ghoran-nazel-shodane-ahan/"]نازل شدن آهن[/URL]
-ghoran-az-havadese-11-septambr/"]پیشبینی قرآن از حوادث 11 سپتامبر[/URL]
-adadie-ghoran-va-nahjolbalaghe/"]معجزات عددی قرآن و نهج البلاغه[/URL]
.com/2009/08/24/gostaresh-yaftane-kaaenat/"]گسترش یافتن کائنات[/URL]
ye-zojiat-dar-jandaran/"]زوجیت در جانداران[/URL]
.com/2010/01/07/padid-amadane-jandaran-az-aab/"]پدید آمدن جانداران از آب[/URL]
.com/2009/08/24/mojeze-tokhme-morghi-shekl-bodane-zamin/"]تخم مرغی شکل بودن زمین[/URL]
.com/2009/08/24/mojeze-adade-19-va-majaraye-reshad-khalifeh/"]ماجرای عدد 19 و داستان رشاد خلیفه[/URL]
d.com/doc/19031256/-365-"]معجزات علمی قرآن، آیا کلمه یوم (روز) در قرآن 365 بار آمده است؟[/URL]
.com/2009/08/24/mojeze-rabbol-mashregheirn-val-maghrebein/"]رب المشرقین و رب المغربین و گرد بودن زمین[/URL]
.com/2009/08/24/ghoran-va-peydayeshe-jahan-padid-amadane-kaenat-az-dood/"]قرآن و پیدایش جهان، قضیه پدید آمدن کائنات از دود[/URL]
.com/2009/09/02/pishbinie-sooreh-room/"]پیش بینی سوره روم[/URL]

ببینید ناباورهای کور توان فهم روشنی ندارند کسی که خداوند را باور ندارد خل هست بیهدف

چگونه باید وضو گرفت؟
اگه در وسط نماز آدم ریدنش بگیره تکلیف چیه؟
اگر ......
علما هنوز با هم سر این موضوع که پیامر دست هاشو موقع نماز جمع میکرده یا نه اختلاف نظر دارن بعد شما اومدی یاوه تحویل من میدی؟

خداوند تنها گناهی که نمیبخشد ناباوری هم همباز گذاری هست نه روش شستن دست رخ مالیدن به سر هم آب زدن پاها،که هر که با اندیشه اش روشی را پی میگیرد، جورِ پایی که گل آلود یا نشسته هست از پابودن نمی افتد ..

مسلمین این کس خل بازی های رو سر هم و بقیه در میارن نه ما ناباور ها

[.ir/2014/04/%D8"]جنایات عبدالرحمن داعش (عکس +18)[/URL]

"]جام نیوز :: JamNews - داعش به وحشیگری های خود افتخار می کند!/ تصاویر 18+
[/URL]
باز ما به اندیشه واپسینیم هم بازخواست شدن ،که جورتان گمِ سردرگم نیستیم این سرا را پایان دانیم،خداوندا رسوایی ناباورها را هویدا ساز که درخور ناگوار آتشند، هم مرا برپاساز پیوست نماز دار

solo
06-05-2016, 04:00 PM
به..

ببینید گمانم خودت داری میگریزی!با این گفتاورد بلندت از هر جا پیوند گذاشتی..
اگر لینک زیاد میزارم برای این هست که سفسطه و مغلطه زیاد میکنی
میگی اصل کاری چشمه یعنی قرآن هست یکی ندونه فکر میکنه قرآن اش دهن سوزیه
باز میگی خدا سوادش بیشتره لینک برای نماش دادن سوادش میزارم و....

نه اینگونه نیست،دستور خداوند این هست که برگرفتگاه از سخن خداوند باشد ،آیین بایستی پاک شود از ناباورها،نیز سیاهنمایی ناباورها را روشنگری میکنیم،هر چند ناخوشایند برخیست.
نمیدونم چرا هی خودتو به کوری میزنی
هر جنایت کاری برای توجیه کاراش یه سندی دستشه و این سند قرآن هست
http://www.daftarche.com/attachment.php?attachmentid=5011&stc=1

نه اگر پایه رها شود هم شاخه هم برگهایی که میریزند نگاه شود چیزی دستمان را نمیگیرد،چهره آیین خوب در سخن خداوند آمده یگانه پرستی بندگان میمیرند شاید کمکاری یا بِهکاری داشته باشند کاره ای نیستند خداوند بوده هست خواهد بود، کجاست فرار باورمندها سمت ناباورها برای پناه؟مگر برای رودرروشدن باهاشان..شما به پایه نگرش سست بیریشه تان میگویید منطق؟ رخدادگونه یا تصادفی اندیشیدن بیهدف.میریمُ خاک شویم
اگه اینگونه نیست بسم الله استارت این فرقه رو بزن
نمونه بارز آخوند حسن آقا میری که سعی در این کار داره که اسلامگرایان قبولش ندارن و از اون به عنوان انحراف فکری و کج فهمی از اسلام یاد میکنن

،هدفمان دیگر سرا هست پسش سرای نزدیک، کسی که باور به سخن خداوند دارد نمیگوید سهم زنُ مرد یک اندازه پی دانشمندان دیگر که پایبند به ایین نیستند نمیرود سکولار دوگانه رفتار ندارد،منهم مائو نمیشناسم بایستی کسی زمان داشته باشد برود بخواند قذافی چه نوشت که بنده ندارم توان هم زمان،جز خواندن سخن خداوند قرآن،

بد نیست ماده های حقوق بشر رو یاد اوری کنم
مادهٔ ۱

تمام ابنای بشر آزاد زاده شده و در حرمت و حقوق با هم برابرند. عقلانیت و وجدان به آنها ارزانی شده و لازم است تا با یکدیگر عادلانه و برادرانه رفتار کنند.
مادهٔ ۲

همه انسانها بی هیچ تمایزی از هر سان که باشند، اعم از نژاد، رنگ، جنسیت، زبان، مذهب، عقاید سیاسی یا هر عقیدهٔ دیگری، خاستگاه اجتماعی و ملی، [وضعیت] دارایی، [محل] تولد یا در هر جایگاهی که باشند، سزاوار تمامی حقوق و آزادیهای مطرح در این «اعلامیه» اند. به علاوه، میان انسانها بر اساس جایگاه سیاسی، قلمرو قضایی و وضعیت بین‌المللی مملکت یا سرزمینی که فرد به آن متعلق است، فارغ از اینکه سرزمین وی مستقل، تحت قیمومت، غیرخودمختار یا تحت هرگونه محدودیت در حق حاکمیت خود باشد، هیچ تمایزی وجود ندارد.

از آدمی کاستی بر می آید نه خداوند یگانه
براهین ناسازگاری صفات الهی (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%86_%D9%86%D8%A7% D8%B3%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%D8%B5%D 9%81%D8%A7%D8%AA_%D8%A7%D9%84%D9%87%DB%8C)
برهان طراحی ضعیف (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D9%86_%D8%B7%D8%B1%D8%A7% D8%AD%DB%8C_%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D9%81)
پارادوکس قدرت مطلق (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D9%88%DA%A9%D8%B3_% D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA_%D9%85%D8%B7%D9%84%D9%82)
مسئله دوزخ (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%84%D9%87_%D8%AF%D9%88%D8%B2% D8%AE)
مسئله شر (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%84%D9%87_%D8%B4%D8%B1)

[QUOTE]آیین نگفت دو سه چند دسته شوید ،آیین گفت یگانه پرست آشتی باخداوند گردنده مسلمان ،نه گرایشهای فراز انداز میان خود که تباهی دنبال دارد،من دارای گرایش دیگری نیستم ،خداوند هست که آفتاب شب روز گذاشت نه ما پس بنده اش مانیم که روزی خوار اوییم ..
اگر فقط یک ورژن از دین محمد وجود دارد چرا خداوند شما در این هزارو چهارصد سال دستوری روشن برای برچیدن سلفیت وهابیت،اسماعلیه،و غیره نداده؟

واسه من فراز نیست اگر یکجا کمکاری کردیم به همدیگر ستم کردیم امید از خداوند داریم کارمان به سامان آورد بهتر زندگی کنیم جور کودکی که پایش خاری رفت فردا نگهبان هست پایش خار نرود هم امید داربن کار ناباورها را بهم ریزد به دست خودش یا دست باورمندهاش جورِ درختی پوسیده که می افتد هیچ یاوری ندارد
اگر اسلام مقصر نیست پس چرا درصد بالایی از کشور های در حال جنگ دین میبن محمد را دارا هستند؟
اگر تقصیر پیروانش است پس این دیگر چه دینی است که به قادر به متحد کردن پیراونش نیست؟
اگر فقط یک ورژن از دین محمد وجود دارد چرا خداوند شما در این هزارو چهارصد سال دستوری روشن برای برچیدن سلفیت وهابیت،اسماعلیه،و غیره نداده؟

ببینید ناباورهای کور توان فهم روشنی ندارند کسی که خداوند را باور ندارد خل هست بیهدف
کسی که کور تشریف داره شمایی :e05a:
در همه جوامعی که به جایی رسیدند بیخدایان باهوش ترین ها، با سواد ترین ها، تاثیر گذار ترین ها و متفکر ترین انسان ها هستند.
میدونستی بزرگترین افراد روی زمین خداناباور هستن؟
برای نمونه:
استیون هاوکینگ
ریچارد داوکینز
مارک زاکربرگ
بیل گیتس
جیمی ویلز
حقایقی درباره جامعه مسلمین | زندیق (https://zandiq.com/2008/11/16/%D8%AD%D9%82%D8%A7%D9%8A%D9%82%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%D9%8A%D9%86/)
چرا با اسلام مخالف هستید؟ | زندیق (https://zandiq.com/2007/11/12/chera-ba-islam-mokhalef-hastid/)

این همه مسلمان در پیشرفت جهانی که در آن زندگی میکنند چه نقشی دارند؟ جمعیت یهودیان در دنیا حدود 13 الی 14 میلیون نفر است. از سال 1901 که اولین جایزه نوبل داده شد، از میان 720 جایزه نوبلی که تا به امروز به اشخاص تعلق گرفته بیش از 130 جایزه به یهودیان که حدود 0.3 درصد جمعیت دنیا را تشکیل میدهند تعلق گرفته است اما مسلمانان با این جمعیت بسیار زیادشان تنها تعداد بسیار اندکی جایزه نوبل تا به امروز برده اند که از اتفاق آن جایزه ها هم اکثرا ارتباطی با علم نداشته اند از جمله جوایز صلحی که انور السادات، یاسر عرفات و شیرین عبادی برده اند. بنابر این مسلمانان در دنیا از لحاظ علمی بسیار عقب مانده هستند و به بیان دیگر اسلام تنها میان ملت هایی که از لحاظ علمی عقب مانده هستند قدرت ماندن را داشته است. ما خوب میدانیم که مغز ها و نخبگان علمی کشور ما همگی به دلیل شرایط بد و اسلامی مملکت ما باید کشور را ترک گفته و به کشورهای جهان اول بروند تا بتوانند از نبوغ خود استفاده کنند. بنابر این عامل اصلی این عقب ماندگی و فقر فرهنگی، علمی کشور ما اسلام است. اسلام ملت مارا به خواب برده و مارا محکوم به داشتن عقب مانده ترین حکومت دنیا کرده است.

mbk
06-06-2016, 10:58 AM
" بسم الله الرحمن الرحیم
...ﻳَﺎ ﺃَﻳُّﻬَﺎ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﺁَﻣَﻨُﻮﺍ ﻟِﻢَ ﺗَﻘُﻮﻟُﻮﻥَ ﻣَﺎ ﻟَﺎ ﺗَﻔْﻌَﻠُﻮﻥَ 2‏ ﻛَﺒُﺮَ ﻣَﻘْﺘًﺎ ﻋِﻨْﺪَ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﺃَﻥْ ﺗَﻘُﻮﻟُﻮﺍ ﻣَﺎ ﻟَﺎ ﺗَﻔْﻌَﻠُﻮﻥَ ‏3 .."
" به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان
..ای هر آن همانها باوریدند براچه میگویید چه نه انجام میدهید 2 بزرگ شده خشمی نزد خداوند که میگویید چه نه انجام میدهید 3...
"

اگر لینک زیاد میزارم برای این هست که سفسطه و مغلطه زیاد میکنی
میگی اصل کاری چشمه یعنی قرآن هست یکی ندونه فکر میکنه قرآن اش دهن سوزیه
باز میگی خدا سوادش بیشتره لینک برای نماش دادن سوادش میزارم و....

ببینید خداوند گشاینده دانه هم هسته گشاینده سپیده دمها همه شان با چیدمان هم روش کار توانمندی کار میکنند زنده از مرده نیز مرده از زنده درآورد همه مان را از یک تن ماده افریده درون شکم مادر خواسته چند ماهی مانیم هم خواسته رها شویم از شکمش برای آنها که دانایند نشانه هاست، تو میتوانی یا دانشمندها میتوانند مگسی بسازند بالدار هزارها چشم چیده دار شکم دار پادار اندیشه دار نرُ ماده تخم ریز جفتگیر غذا خور خوابنده بیدار شو بزرگ شونده از نوزادی هم مرگ دار... بیافرینی،

نمیدونم چرا هی خودتو به کوری میزنی
هر جنایت کاری برای توجیه کاراش یه سندی دستشه و این سند قرآن هست
http://www.daftarche.com/attachment.php?attachmentid=5011&stc=1

ببین یک پرسش دارم مگر کشور باورمند بایستی ناارام از دست ناباورها شود از ماهواره ها که سیاهنمایی برایمان دارند دروغ پردازی کمک به آشوب چون 88 یا غارت داراییشان به بهانه بازسازی خبر چینی سست سازی باور ارزشمند هم باورها ،خوب برخی هم نادان پیدا میشوند بجای بکارگیری درست از این نشانه ها دنبال آسیب رسانی به خود همدیگری اند،چرا بمب اندازی آمریکاییها در چشمتان دیده نمیشود مردم بیچاره افغانستان مگر موشِ آزمایشگاهشانند یا دیگر کشورها یا دوستی با باخترها که از هر سو ما را در تنگنا گذاشتند ،سهم مردم حقوق بشر مگر تنها برای سرمایه دارهای ناباور هست، همین ناباورهای دفترچه آرزو میکردند بمب اتمی را بر سر ایرانیها رها کنند که خیلی زشت بود..

اگه اینگونه نیست بسم الله استارت این فرقه رو بزن
نمونه بارز آخوند حسن آقا میری که سعی در این کار داره که اسلامگرایان قبولش ندارن و از اون به عنوان انحراف فکری و کج فهمی از اسلام یاد میکنن

ببین فرقه میشود فراز شده که آیین از جدایی هم فراز شدن خوشش نمی آید میگوید آیین همان آشتی با خداوند هست اسلام،خداوندی که دست پا دم بازدم چشم گوش خوراکی شب روز آسمان زمین جنگل دریا مردم خانه گاو گوسفند خودرو ..بخشیده روزی جانمان گیرد هم دوباره دگرسرا بازخواستمان کند چگونه کار زده ایمشان هم خوبکارها را بهشت برد ناباورها را به آتش دوزخ

بد نیست ماده های حقوق بشر رو یاد اوری کنم
مادهٔ ۱

تمام ابنای بشر آزاد زاده شده و در حرمت و حقوق با هم برابرند. عقلانیت و وجدان به آنها ارزانی شده و لازم است تا با یکدیگر عادلانه و برادرانه رفتار کنند.
مادهٔ ۲

همه انسانها بی هیچ تمایزی از هر سان که باشند، اعم از نژاد، رنگ، جنسیت، زبان، مذهب، عقاید سیاسی یا هر عقیدهٔ دیگری، خاستگاه اجتماعی و ملی، [وضعیت] دارایی، [محل] تولد یا در هر جایگاهی که باشند، سزاوار تمامی حقوق و آزادیهای مطرح در این «اعلامیه» اند. به علاوه، میان انسانها بر اساس جایگاه سیاسی، قلمرو قضایی و وضعیت بین‌المللی مملکت یا سرزمینی که فرد به آن متعلق است، فارغ از اینکه سرزمین وی مستقل، تحت قیمومت، غیرخودمختار یا تحت هرگونه محدودیت در حق حاکمیت خود باشد، هیچ تمایزی وجود ندارد.

زنُ مرد برابرند؟ چرا آنها نه ماه درد زایمان میگیرند پس از این به بچه شیر میدهند ،چرا آنها زیباترند از مردها چرا توان هم بهره هوشی مردم یک اندازه نیست،چرا یکی خسته بیشتر میشود سرمایه دارتر هم دیگری تنبل ،ببین سهم مردم یا حقوق بشر بر پایه کاربری هم توانایی هایی هست که خداوند آنها را چیده ،

براهین ناسازگاری صفات الهی (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%86_%D9%86%D8%A7% D8%B3%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%D8%B5%D 9%81%D8%A7%D8%AA_%D8%A7%D9%84%D9%87%DB%8C)
برهان طراحی ضعیف (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D9%86_%D8%B7%D8%B1%D8%A7% D8%AD%DB%8C_%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D9%81)
پارادوکس قدرت مطلق (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D9%88%DA%A9%D8%B3_% D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA_%D9%85%D8%B7%D9%84%D9%82)
مسئله دوزخ (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%84%D9%87_%D8%AF%D9%88%D8%B2% D8%AE)
مسئله شر (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%84%D9%87_%D8%B4%D8%B1)

خداوند گفت یکی را دوقلو میبخشد یکی را تک ،دگری را بی بچه میکند یکی را تندرست دگری بیمار دگری فلج که نبایستی از خداوند روگردانیم هم امید به تندرستی درمان را با یاری خواستن ازش داشته باشیم،
درباره دوزخ نمونه می آورم یکجا بلندی پلی هست تو با دانش به اینکه افتی پایت میشکند دردناک پول پزشک یا مردن را روبرو شوی روی خودخواهانه افتی زیرش گناهش بر گردن کیست؟ انگیزانِ آسیب یا برهان شر کمترین سودش پیشرفت هست بیشترین سودش دلنبستن به نزدیک سرای گذرا هم بندگی خداوند شکیبایی در راهش مزد بهتر گرفتن در دگر سرا جورِ کسی که با رنج خودرویی میخرد فردا سوارش میشود مزه اش را بچشد...

اگر اسلام مقصر نیست پس چرا درصد بالایی از کشور های در حال جنگ دین میبن محمد را دارا هستند؟
اگر تقصیر پیروانش است پس این دیگر چه دینی است که به قادر به متحد کردن پیراونش نیست؟

ببین خداوند دستور داد "و لا تکونوا کالذین تفرقوا..." "إن الدین عندالله اسلام.." که ما بایستی پایبند به اینها باشیم که آسیب نبینیم،جور خانواده ای که همیشه بایستی باهم سازشکاری کنند تا مردم بگویند چه خوب خانواده ای هم روز تنگنا به هم نیازمند شدند دست هم را بهتر بگیرند نه تلافی در کنند که یکی پس از دگری میپاشند،خداوند به ما کمک کند هم ببخشایدمان،،

کسی که کور تشریف داره شمایی :e05a:
در همه جوامعی که به جایی رسیدند بیخدایان باهوش ترین ها، با سواد ترین ها، تاثیر گذار ترین ها و متفکر ترین انسان ها هستند.
میدونستی بزرگترین افراد روی زمین خداناباور هستن؟
برای نمونه:
استیون هاوکینگ
ریچارد داوکینز
مارک زاکربرگ
بیل گیتس
جیمی ویلز

خوب تو اینگونه بیاندیش ما هم آیین خود داریم،مگر داوکینز نبود که با دانش آموزهای دختر انگلیسی درباره آب دریا گفتگو میکردند اونها میگفتند سد طبیعی یا بندِ سرشتی "بینهما برزخ لا یبغیان" "میانشان جداشده میانی هست بهم نمیجویند" اون داوکینز گفت آب شورُ شیرینُ تو یک لیوان بهم میزنیم چه میشود، مگر آب دریا جورِ آب شورِ ساده تو یک لیوان هست؟درسد نمک هم دیگر چیزها در یک آب دریا را آیا میخواست همانگونه همانندسازی یا شبیه سازی در یک لیوان میکرد؟ پسش اینُ میگفت

حقایقی درباره جامعه مسلمین | زندیق (https://zandiq.com/2008/11/16/%D8%AD%D9%82%D8%A7%D9%8A%D9%82%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%D9%8A%D9%86/)
چرا با اسلام مخالف هستید؟ | زندیق (https://zandiq.com/2007/11/12/chera-ba-islam-mokhalef-hastid/)

این همه مسلمان در پیشرفت جهانی که در آن زندگی میکنند چه نقشی دارند؟ جمعیت یهودیان در دنیا حدود 13 الی 14 میلیون نفر است. از سال 1901 که اولین جایزه نوبل داده شد، از میان 720 جایزه نوبلی که تا به امروز به اشخاص تعلق گرفته بیش از 130 جایزه به یهودیان که حدود 0.3 درصد جمعیت دنیا را تشکیل میدهند تعلق گرفته است اما مسلمانان با این جمعیت بسیار زیادشان تنها تعداد بسیار اندکی جایزه نوبل تا به امروز برده اند که از اتفاق آن جایزه ها هم اکثرا ارتباطی با علم نداشته اند از جمله جوایز صلحی که انور السادات، یاسر عرفات و شیرین عبادی برده اند. بنابر این مسلمانان در دنیا از لحاظ علمی بسیار عقب مانده هستند و به بیان دیگر اسلام تنها میان ملت هایی که از لحاظ علمی عقب مانده هستند قدرت ماندن را داشته است. ما خوب میدانیم که مغز ها و نخبگان علمی کشور ما همگی به دلیل شرایط بد و اسلامی مملکت ما باید کشور را ترک گفته و به کشورهای جهان اول بروند تا بتوانند از نبوغ خود استفاده کنند. بنابر این عامل اصلی این عقب ماندگی و فقر فرهنگی، علمی کشور ما اسلام است. اسلام ملت مارا به خواب برده و مارا محکوم به داشتن عقب مانده ترین حکومت دنیا کرده است.

ببینید من که میان باورمندهام دوست ندارم با کسی دیگر باشم هر چند سیاهنماییتان کنون سودی ندارد، انگیزان پسرفت یا عقب ماندمان اینست که خداوندُ کمتر در دید گرفتیم،چیز دیگر اینکه پیشرفت را من در زندگی ساده هم آسان با آرامش میدانم نه که ساخت زیردریایی پیچیده یا ماه رفتن ماهواره ساختن،که اینها در پله های پایینتر از پیشرفت هستند بدیدم،پناه بر خداوند خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار

سارا
06-19-2016, 02:14 AM
" ﻭَ ﺃَﻗﻴﻤُﻮﺍ ﺍﻟﺼَّﻼﺓَ ﻭَ ﺁﺗُﻮﺍ ﺍﻟﺰَّﮐﺎﺓَ ﻭَ ﻣﺎ ﺗُﻘَﺪِّﻣُﻮﺍ ﻟِﺄَﻧْﻔُﺴِﮑُﻢْ ﻣِﻦْ ﺧَﻴْﺮٍ ﺗَﺠِﺪُﻭﻩُ ﻋِﻨْﺪَ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﺇِﻥَّ ﺍﻟﻠَّﻪَ ﺑِﻤﺎ ﺗَﻌْﻤَﻠُﻮﻥَ ﺑَﺼﻴﺮٌ 110
"
" هم برپاسازید پیوست نمازُ آورید پاکیزهُ چه پاپیش میگذارید برا خودهاتان از بِهی مییابیدش نزد خداوند اگرِ خداوند به چه کار میکنید خیلی بیناییست 110
"

ببینید درباره دزدی یکی از پاسخها برای اون ناباورِ که چجوری تا کجا دستِ دزد بایستی پاره شود،
درباره پرسشتان گویم براهمین آیینم دوروبریهام گروهیُ دوستشان نیستمُ رهاشان ساختم باز واسه من بهتر هست چون کسی که با زشتکردارها همنشین شود جورشان میشود،
خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دارُ آورنده هم دهنده پاکیزه

با سلام و درود:e032:
نماز و روزه هایتان مقبول درگاه حق!

خب راستش را بخواهید گاهی نمی شود رهایشان کرد گاهی مجبوریم با آنها حشر و نشر کنیم و خب در این میان باید کنایه هایشان را که به گوشه و کنار آیینمان می زنند را تحمل کنیم و دم در نیاوریم و در همان حال هم آنها را دوست بداریم چرا که ما را دوست دارند!
در قرآن آمده است که پاسخ نیکی را باید بخوبی و با نیکی بیشتر داد و از اینرو نمی توان در برابر کسانی که به آنها مدیونیم با بی رحمی و بی شفقتی رفتار کنیم!
مشکل بنده با استادم را یادتان می آید؟
Not Acceptable! (http://www.daftarche.com/%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C-8/%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%DB%8C%D8%B4-%D9%81%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%DA%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%9F-1837/)
اینروزها شدتش بیشتر شده به گونه ای که هر چه دشنام و سخن ناروا و تهمت بود را ایشان نثار کردند که شرمم می آید به فارسی بگویم پس به همان زبانی می گویم که شنیدم : Bandit, liar,child-rapist
...........
گمان نبرم هیچ مسلمانی تاب بیاورد ولی باید تحمل کنم چون مدیونِ لطف و مهربانی این فرد هستم و متاسفانه او این نقطه ضعف مرا خوب می داند و خوب دارد از آن استفاده می کند....:(

برایم در این ماه مبارک دعا کنید شاید خدا مرا به یاد آورد...:e303:

mbk
06-19-2016, 05:49 AM
" ﻭَﭐﻗْﺘُﻠُﻮﻫُﻢْ ﺣَﻴْﺚُ ﺛَﻘِﻔْﺘُﻤُﻮﻫُﻢْ ﻭَﺃَﺧْﺮِﺟُﻮﻫُﻢ ﻣِّﻦْ ﺣَﻴْﺚُ ﺃَﺧْﺮَﺟُﻮﻛُﻢْ ۚ ﻭَﭐﻟْﻔِﺘْﻨَﺔُ ﺃَﺷَﺪُّ ﻣِﻦَ ﭐﻟْﻘَﺘْﻞِ ۚ ﻭَﻟَﺎ ﺗُﻘَٰﺘِﻠُﻮﻫُﻢْ ﻋِﻨﺪَ ﭐﻟْﻤَﺴْﺠِﺪِ ﭐﻟْﺤَﺮَﺍﻡِ ﺣَﺘَّﻰٰ ﻳُﻘَٰﺘِﻠُﻮﻛُﻢْ ﻓِﻴﻪِ ۖ ﻓَﺈِﻥ ﻗَٰﺘَﻠُﻮﻛُﻢْ ﻓَﭑﻗْﺘُﻠُﻮﻫُﻢْ ۗ ﻛَﺬَٰﻟِﻚَ ﺟَﺰَﺍٓﺀُ ﭐﻟْﻜَٰﻔِﺮِﻳﻦَ ۱۹۱ "
" نیز کُشیدشان کجا پیدامیکنیدشانُ بیرون کنیدشان از کجا بیرون کننده تانندُ آشوب سختتر از کشتنُ نه میکشیدشان نزد پیشانی خاکگذارگاه نارواشده تا میکشندتان درِش باز اگر کشتندتان باز کشیدشان جورِ این پاداشی روپوشنده ها 191 "

با سلام و درود:e032:
نماز و روزه هایتان مقبول درگاه حق!
خب راستش را بخواهید گاهی نمی شود رهایشان کرد گاهی مجبوریم با آنها حشر و نشر کنیم و خب در این میان باید کنایه هایشان را که به گوشه و کنار آیینمان می زنند را تحمل کنیم و دم در نیاوریم و در همان حال هم آنها را دوست بداریم چرا که ما را دوست دارند!
در قرآن آمده است که پاسخ نیکی را باید بخوبی و با نیکی بیشتر داد و از اینرو نمی توان در برابر کسانی که به آنها مدیونیم با بی رحمی و بی شفقتی رفتار کنیم!
مشکل بنده با استادم را یادتان می آید؟
Not Acceptable! (http://www.daftarche.com/%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C-8/%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%DB%8C%D8%B4-%D9%81%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%DA%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%9F-1837/)
اینروزها شدتش بیشتر شده به گونه ای که هر چه دشنام و سخن ناروا و تهمت بود را ایشان نثار کردند که شرمم می آید به فارسی بگویم پس به همان زبانی می گویم که شنیدم : Bandit, liar,child-rapist
...........
گمان نبرم هیچ مسلمانی تاب بیاورد ولی باید تحمل کنم چون مدیونِ لطف و مهربانی این فرد هستم و متاسفانه او این نقطه ضعف مرا خوب می داند و خوب دارد از آن استفاده می کند....:(

برایم در این ماه مبارک دعا کنید شاید خدا مرا به یاد آورد...:e303:

با درودی
خداوند هر باورمندُ رها از ناباورها هم دور نیز پیروز بر ناباورها سازد وگرنه اینها جانکاهها زمانی که به زبان دشمنند روشن هست دستشان بر آید به خونُ جان باورمندها به خداوند یگانه مهربان مهربان نیستند ،
بدیدم این استاد بهتر نیست خوانده شود در بیرون دانشگاه چون درون شاید دردسر برایتان سازد اونو روانپریش یا هوش رفته آلزایمری پیر که بفهمد ارزشش پیشتان خیلی افتاده صدا کنید،یا خندهء ناچیز بین که فهمد از اون کمتر نیستید درون دانشگاه اونو کار نداشته باشید مگر زمانی آغاز کرد به زشت گویی که آنزمان میتوانید بگوییدش که گزارش دهنده ایم یا پسش گردانید این رفتارشان،
خداوند هیچگاه راهی برای روپوشندهای همبازگذار بر باورگرها باز نکرده،
بایستی یک قلاده سه گوش بسازیم بیاندازیم گردن سه گانه پرستها بجای گردنبند کراباتشان که هیچگاه نمیتوانند سرشان را با فهم کمشان ازش بیرون اندازندُ شاد باشند،
خداوندا گردن های کلفت شدهء ناباورها را به آسانی شکستی هم شکان مرا برپاساز پیوست نماز دار

سارا
06-19-2016, 10:41 PM

با درودی
خداوند هر باورمندُ رها از ناباورها هم دور نیز پیروز بر ناباورها سازد وگرنه اینها جانکاهها زمانی که به زبان دشمنند روشن هست دستشان بر آید به خونُ جان باورمندها به خداوند یگانه مهربان مهربان نیستند ،
نه دیگر نباید آدم ها را به خاطر عقاید و باورهایشان نفرین کنیم! در ضمن بی خدایان ایرانی و شاید خاور میانه اینگونه اند وگرنه برای نمونه بی خدایان غربی اصلا اینگونه نیستند و هیچ کین و نفرتی از ادیان و متدینین ندارند شاید به خاطر آنست که در خاورمیانه حکومتها دینی هستند و خب در این میان اوضاع بی دینان در حکومتهای دینی جالب نخواهد بود بویژه اگر دیگران بدانند که آنها به آنچه که دیگران باور دارند باور ندارند! به هر حال در همه جای دنیا باور جمعی غالب است و فردی که از باور جمعی پیروی نکند منزوی و سرخورده خواهد شد!

بدیدم این استاد بهتر نیست خوانده شود در بیرون دانشگاه چون درون شاید دردسر برایتان سازد اونو روانپریش یا هوش رفته آلزایمری پیر که بفهمد ارزشش پیشتان خیلی افتاده صدا کنید،یا خندهء ناچیز بین که فهمد از اون کمتر نیستید درون دانشگاه اونو کار نداشته باشید مگر زمانی آغاز کرد به زشت گویی که آنزمان میتوانید بگوییدش که گزارش دهنده ایم یا پسش گردانید این رفتارشان،

خب از وقتی بحث دین و مسیحیت و اسلام را شروع کردیم یعنی ایشان شروع کردند از همان ابتدا هم اشاره داشتند که این بحثها تاثیری در امور مربوط به دانشگاه و درس و پروژه و.. ندارد.. و بعنوان یک دوست ، دوست دارند که با بنده بحث کنند هر چند بلافاصله به این نکته هم اشاره کردند که هر چند تو نباید مرا دوست خودت بدانی چون بر طبق قرآن من دشمن هستم نه دوست و مسلمانان نباید با غیر مسلمان دوستی کنند و باید هر جا دیدند آنها را بکشند و به بردگی بگیرند:e40d: با اینکه ایشان فارسی نمی داند بخدا گاهی گمان می کنم رفرنس این استاد ما زندیق و دفترچه و.. است چون دقیقا همین اباطیلی که این دوستان اسلام ستیزها می گویند را او هم می گوید برای نمونه تازگی ها گیرداده است به ازدواج عایشه با پیامبر (و قشنگ هم اسم عایشه را می گویدAisha ) و هر چه هم به ایشان می گویم که خانم عایشه به روایتی 9 ساله بوده اما روایات دیگر می گویند 19 ساله بوده و عده ای هم اشاره داشته اند که 12 ساله بوده و.... قبول نمی کند!!!
اما در مورد این روشهایی که فرمودید خب در بیرون از دانشگاه هم ایشان همچنان استادم هستند و اگر من به ایشان چنین بی حرمتی کنم و توهین کنم خب بعدش که دوباره باید بروم دانشگاه و ایشان را ببینم که! بعد خب شما اگر جای من بودید جدی اینکار را می کردید؟ استادتان را آلزایمری و پیر بی هوش و.. خطاب می کردید؟!! ایشان با اینکه پیرند ولی بسیار باهوش هستند (IQ>130) و حافظه اش هم که محشر است اما خب به رسم هم نژآدهایش لجوج و یکدنده و غیر منطقی است pigheaded!!!

و اما در مورد گزارش که خب بله می شود چون ایشان علی رغم قولی که داده بودند و اینکه این بحثها تاثیری بر روی مسائل دیگر نمی گذارد اما خب از بنده خواستند که نامشان را از مقاله هایی که نوشته بودیم حذف کنم آنهم به بهانه های الکی که من کاره ای نبودم و یک مشاوره ی ساده بود و.. در حالیکه ایشان چند ماه بطور کامل یاری رساندند و... حالا همه ی این مقاله ها چاپ شده بی آنکه نامی از ایشان بیاید و من داغونم!!
ولی بازهم نمی توانم گزارش کنم چون مدیون لطف و بزرگواری ایشان هستم و ایشان همین حالا هم با وجود آنکه سر همین بحث اخیرمان از دستم عصبانی شد و بهم گفت سعی کن اینقدر احمق نباشی!!! ولی بازهم در مسائل کاری و خارج از این بحثها مهربان و دوست داشتنی است! هر چه به او می گویم بیایید و دست بردارید از این بحثها می گوید نه من نگران تو و آینده ی تو هستم و رستگاری و .. و اسلام انتهایش به جهنم ختم می شود و..

خداوند هیچگاه راهی برای روپوشندهای همبازگذار بر باورگرها باز نکرده،
بایستی یک قلاده سه گوش بسازیم بیاندازیم گردن سه گانه پرستها بجای گردنبند کراباتشان که هیچگاه نمیتوانند سرشان را با فهم کمشان ازش بیرون اندازندُ شاد باشند،
خداوندا گردن های کلفت شدهء ناباورها را به آسانی شکستی هم شکان مرا برپاساز پیوست نماز دار

اتفاقا ایشان همین سه گانه پرستی را انکار کردند و گفتند که مسلمانان به اشتباه فکر می کنند که ما یعنی مسیحیان سه تا خدا داریم در حالی که این سه در حقیقت یکی هستند و در حقیقت این سه تجسم یک خدا هستند ! و ما موحدیم!

mbk
06-20-2016, 11:20 AM
".. ﺃﺃﻧﺘﻢ ﺃﺷﺪ ﺧﻠﻘﺎ ﺃﻡ ﺍﻟﺴﻤﺎﺀ ﺑﻨﺎﻫﺎ ﺭﻓﻊ ﺳﻤﻜﻬﺎ ﻓﺴﻮﺍﻫﺎ ﻭﺃﻏﻄﺶ ﻟﻴﻠﻬﺎ ﻭﺃﺧﺮﺝ ﺿﺤﺎﻫﺎ ﻭﺍﻷﺭﺽ ﺑﻌﺪ ﺫﻟﻚ ﺩﺣﺎﻫﺎ ﺃﺧﺮﺝ ﻣﻨﻬﺎ ﻣﺎﺀﻫﺎ ﻭﻣﺮﻋﺎﻫﺎ ﻭﺍﻟﺠﺒﺎﻝ ﺃﺭﺳﺎﻫﺎ ﻣﺘﺎﻋﺎ ﻟﻜﻢ ﻭﻷﻧﻌﺎﻣﻜﻢ .."
".. آیا شما سختتر آفرینشی یا آسمان ساختنش بالا برد بلنداشُ باز یکسره کردشُ تارسازست شبشُ بیرونسازِ چاشتاشُ زمین چندی این گسترانیدش بیرونساز ازش آبشُ چراگاهشُ کوهها قله سازش بهره ای تا شماُ برا خوشی رسانهاتان.."

نه دیگر نباید آدم ها را به خاطر عقاید و باورهایشان نفرین کنیم! در ضمن بی خدایان ایرانی و شاید خاور میانه اینگونه اند وگرنه برای نمونه بی خدایان غربی اصلا اینگونه نیستند و هیچ کین و نفرتی از ادیان و متدینین ندارند شاید به خاطر آنست که در خاورمیانه حکومتها دینی هستند و خب در این میان اوضاع بی دینان در حکومتهای دینی جالب نخواهد بود بویژه اگر دیگران بدانند که آنها به آنچه که دیگران باور دارند باور ندارند! به هر حال در همه جای دنیا باور جمعی غالب است و فردی که از باور جمعی پیروی نکند منزوی و سرخورده خواهد شد!

ببینید اگر خیلی رو مختان نیستُ آزاری نمیبینید پس گنده کردنش بدیدم بیخودست ،آن اندازه بیهوده گویی کند تا جانش درآید..

خب از وقتی بحث دین و مسیحیت و اسلام را شروع کردیم یعنی ایشان شروع کردند از همان ابتدا هم اشاره داشتند که این بحثها تاثیری در امور مربوط به دانشگاه و درس و پروژه و.. ندارد.. و بعنوان یک دوست ، دوست دارند که با بنده بحث کنند هر چند بلافاصله به این نکته هم اشاره کردند که هر چند تو نباید مرا دوست خودت بدانی چون بر طبق قرآن من دشمن هستم نه دوست و مسلمانان نباید با غیر مسلمان دوستی کنند و باید هر جا دیدند آنها را بکشند و به بردگی بگیرند:e40d: با اینکه ایشان فارسی نمی داند بخدا گاهی گمان می کنم رفرنس این استاد ما زندیق و دفترچه و.. است چون دقیقا همین اباطیلی که این دوستان اسلام ستیزها می گویند را او هم می گوید برای نمونه تازگی ها گیرداده است به ازدواج عایشه با پیامبر (و قشنگ هم اسم عایشه را می گویدAisha ) و هر چه هم به ایشان می گویم که خانم عایشه به روایتی 9 ساله بوده اما روایات دیگر می گویند 19 ساله بوده و عده ای هم اشاره داشته اند که 12 ساله بوده و.... قبول نمی کند!!!

خوب کهنه پرستی خوب نیست رخداد 1400 سال پیش زمانی که نبودیم چه پیوندی به ما دارد نیز چه دردی را درمان میسازد... اون بیخودی پیاز داغش می افزاید که ما باورمندها آنها را برده میخواهیم شما هم بگو آری ،هر چه گفت بگویید آیین ما برای خودمانُ آیینتان براخودتان،

اما در مورد این روشهایی که فرمودید خب در بیرون از دانشگاه هم ایشان همچنان استادم هستند و اگر من به ایشان چنین بی حرمتی کنم و توهین کنم خب بعدش که دوباره باید بروم دانشگاه و ایشان را ببینم که! بعد خب شما اگر جای من بودید جدی اینکار را می کردید؟ استادتان را آلزایمری و پیر بی هوش و.. خطاب می کردید؟!! ایشان با اینکه پیرند ولی بسیار باهوش هستند (IQ>130) و حافظه اش هم که محشر است اما خب به رسم هم نژآدهایش لجوج و یکدنده و غیر منطقی است pigheaded!!!

ببینید من با رفتار این آقا سراسر آگاه نیستم که چگونه با آموزگار رفتار سازید،یکی از آموزگارهام که خیلی سال اول دوم کمکم شد هم انگیزه پیشرفتم بود برخی زمان ازش بیمهری میبینم پاسخی بهِش نمیدهم میگویم تو مغز خودم که برخی جوری پروریده شدند زمانهای پیش از ما که گنجایش فهمشان بیشتر نمیشود خواه بیایم پرخاش کنم خواه با زبان خوش "فاعفوا.." گذشت دارم هم از خداوند میخواهم ازشان آزار نبینم

و اما در مورد گزارش که خب بله می شود چون ایشان علی رغم قولی که داده بودند و اینکه این بحثها تاثیری بر روی مسائل دیگر نمی گذارد اما خب از بنده خواستند که نامشان را از مقاله هایی که نوشته بودیم حذف کنم آنهم به بهانه های الکی که من کاره ای نبودم و یک مشاوره ی ساده بود و.. در حالیکه ایشان چند ماه بطور کامل یاری رساندند و... حالا همه ی این مقاله ها چاپ شده بی آنکه نامی از ایشان بیاید و من داغونم!!
ولی بازهم نمی توانم گزارش کنم چون مدیون لطف و بزرگواری ایشان هستم و ایشان همین حالا هم با وجود آنکه سر همین بحث اخیرمان از دستم عصبانی شد و بهم گفت سعی کن اینقدر احمق نباشی!!! ولی بازهم در مسائل کاری و خارج از این بحثها مهربان و دوست داشتنی است! هر چه به او می گویم بیایید و دست بردارید از این بحثها می گوید نه من نگران تو و آینده ی تو هستم و رستگاری و .. و اسلام انتهایش به جهنم ختم می شود و..

از آدمها بت نسازیم برخی را تو مغز خودتان بزرگ نسازیم ،خداوندا ما را به خودت واگذار

اتفاقا ایشان همین سه گانه پرستی را انکار کردند و گفتند که مسلمانان به اشتباه فکر می کنند که ما یعنی مسیحیان سه تا خدا داریم در حالی که این سه در حقیقت یکی هستند و در حقیقت این سه تجسم یک خدا هستند ! و ما موحدیم!

آری اینها خداوندُ وابسته به آفریده هاش میکنند نمونه اگر بابا مادر نبودند خداوند چگونه بچه می آفرید، که اینگونه اندیشه میشود همباز گذاری ،یا همین سه گوشه مثلث که میتوان گردی یا پنج گوش ساخت گفت این پنج گوش خدایمانست بدردی نمیخورد ، مسیح درودی از خداوند برش باد هزار سال پیش رفت اینها ازش دست بر نمیدارند، خداوند چشم گوش داد که بهره بریم نه دگرانی که پوست هسته خرمایی را دارا نیستند به ما دهند بخوریم، خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار نه جورِ سردرگم ها هم پاست برای خنکی چند روزه

سارا
06-21-2016, 06:00 AM
ببینید اگر خیلی رو مختان نیستُ آزاری نمیبینید پس گنده کردنش بدیدم بیخودست ،آن اندازه بیهوده گویی کند تا جانش درآید..
البته آنچه که بنده عرض کردم مربوط به بی خدایان غربی بود نه ایشان! که یک مسیحی متعصب هستند!! چرا روی مخم هست اینکه می خواهد بزور مرا مسیحی کند وادارم کرده است که انجیل را با او بخوانم!! روزی نیست که ایمیلم را چک نکنم و sermon های ایشان را نبینم!! نمی دانم چرا ایشان اینقدر از اسلام بیزار است معتقد است که مسلمانان را نباید به کشورهای غربی راه داد چون تروریست هستند!! می گوید اسلام دین ترور و دروغ است و تو هم برای خودت مدام خیالپردازی می کنی و منطقی نیستی و... یکبار اینقدر از مسلمانان بد گفت که برگشتم گفتم من مسلمانم پس شامل همه حرفهای شما می شوم؟ می گوید تو هنوز حالت کودکی داری و به خاطر همین دوست دارم مسیحی شوی که این دین تو را آلوده نکند!!!!! هر چند که کلا من را آدم حساب نمی کند چه برسد مسلمان!!

خوب کهنه پرستی خوب نیست رخداد 1400 سال پیش زمانی که نبودیم چه پیوندی به ما دارد نیز چه دردی را درمان میسازد... اون بیخودی پیاز داغش می افزاید که ما باورمندها آنها را برده میخواهیم شما هم بگو آری ،هر چه گفت بگویید آیین ما برای خودمانُ آیینتان براخودتان،
آخر می دانید از چه خنده ام می گیرد؟ وقتی برایش می گویم که در تورات داستان حضرت داود و همسرش Bathsheba بگونه ای گفته شده که انگار نه انگار که حضرت داود پیامبر بوده و دارای عصمت ! و ایشان در پاسخ فرمودند که همین! نکته در این است که تورات می گوید داود هم مثل ما انسان بود و دارای هوا و هوس ! و بعدش می آید و به ازدواج پیامبر با عایشه گیر می دهد که وا مصیبتا !! دیگر این ماجرا که از ماجرای دروغین ازدواج حضرت داود و همسرش که در تورات آورده شده و استادما بسیار به آن ایمان دارد که بدتر نیست !!

ببینید من با رفتار این آقا سراسر آگاه نیستم که چگونه با آموزگار رفتار سازید،یکی از آموزگارهام که خیلی سال اول دوم کمکم شد هم انگیزه پیشرفتم بود برخی زمان ازش بیمهری میبینم پاسخی بهِش نمیدهم میگویم تو مغز خودم که برخی جوری پروریده شدند زمانهای پیش از ما که گنجایش فهمشان بیشتر نمیشود خواه بیایم پرخاش کنم خواه با زبان خوش "فاعفوا.." گذشت دارم هم از خداوند میخواهم ازشان آزار نبینم
شما که گفته بودید که دانشگاه را رها کردید که ! دوباره شروع کردید به ادامه تحصیل؟ رشته اتان راستی فنی بود نه؟

از آدمها بت نسازیم برخی را تو مغز خودتان بزرگ نسازیم ،خداوندا ما را به خودت واگذار

سالهاست پیشه ی بنده اینست
بت بسازم ، بپرستم و درهم شکنم!
اوایل خیلی دوستش داشتم وقتی سخن از دین نبود ولی بعد.... من همیشه فکر می کردم ادیان به خاطر این بوجود امدند که آدمها را به هم نزدیک کنند و مهربان سازند اما در طول تاریخ می بینیم که دین مهمترین دلیل دشمنی انسانها بوده و هست!!
من از تبعیض دلم می گیرد و الان هم ایشان رفتار تبعیض آمیزی پیش گرفته خودش هر چه از دهانش در می آید نثار دین و آیینم می کند ولی کافیست بنده در مورد یکی از مسائل مطرح شده در کتب تورات و انجیل فقط یک "چرا" مطرح کنم هر چه از دهانش در می آید نثارم می کند که تو حق نداری خدا را قضاوت کنی تو کی هستی که بخواهی از کارِ خدا پرسش کنی!!

آری اینها خداوندُ وابسته به آفریده هاش میکنند نمونه اگر بابا مادر نبودند خداوند چگونه بچه می آفرید، که اینگونه اندیشه میشود همباز گذاری ،یا همین سه گوشه مثلث که میتوان گردی یا پنج گوش ساخت گفت این پنج گوش خدایمانست بدردی نمیخورد ، مسیح درودی از خداوند برش باد هزار سال پیش رفت اینها ازش دست بر نمیدارند، خداوند چشم گوش داد که بهره بریم نه دگرانی که پوست هسته خرمایی را دارا نیستند به ما دهند بخوریم، خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار نه جورِ سردرگم ها هم پاست برای خنکی چند روزه

حضرت مسیح که به مهربانی معروف بود و اینکه خب ایشان همچنان در قید حیات هستند و نرفته اند ولی خودمانیم عجب پیروان غیوری دارندها!!
پیراهنی که آید از او بوی یوسفم
ترسم برادران ِ غیورش قبا کنند

mbk
06-21-2016, 08:17 AM
" ﻭَﻛَﻴْﻒَ ﺗَﺼْﺒِﺮُ ﻋَﻠَﻰٰ ﻣَﺎ ﻟَﻢْ ﺗُﺤِﻂْ ﺑِﻪِ ﺧُﺒْﺮًﺍ ‏68 "
"هم چگونه میشکیبی بر چه نبوده چیره میباشی بِهِش آگهی 68 "

البته آنچه که بنده عرض کردم مربوط به بی خدایان غربی بود نه ایشان! که یک مسیحی متعصب هستند!! چرا روی مخم هست اینکه می خواهد بزور مرا مسیحی کند وادارم کرده است که انجیل را با او بخوانم!! روزی نیست که ایمیلم را چک نکنم و sermon های ایشان را نبینم!! نمی دانم چرا ایشان اینقدر از اسلام بیزار است معتقد است که مسلمانان را نباید به کشورهای غربی راه داد چون تروریست هستند!! می گوید اسلام دین ترور و دروغ است و تو هم برای خودت مدام خیالپردازی می کنی و منطقی نیستی و... یکبار اینقدر از مسلمانان بد گفت که برگشتم گفتم من مسلمانم پس شامل همه حرفهای شما می شوم؟ می گوید تو هنوز حالت کودکی داری و به خاطر همین دوست دارم مسیحی شوی که این دین تو را آلوده نکند!!!!! هر چند که کلا من را آدم حساب نمی کند چه برسد مسلمان!!

ببینید خوب فهم برخی بیشتر از این نمیشود

آخر می دانید از چه خنده ام می گیرد؟ وقتی برایش می گویم که در تورات داستان حضرت داود و همسرش Bathsheba بگونه ای گفته شده که انگار نه انگار که حضرت داود پیامبر بوده و دارای عصمت ! و ایشان در پاسخ فرمودند که همین! نکته در این است که تورات می گوید داود هم مثل ما انسان بود و دارای هوا و هوس ! و بعدش می آید و به ازدواج پیامبر با عایشه گیر می دهد که وا مصیبتا !! دیگر این ماجرا که از ماجرای دروغین ازدواج حضرت داود و همسرش که در تورات آورده شده و استادما بسیار به آن ایمان دارد که بدتر نیست !!

ارزشمند آن هست که درباره چیزی نمیدانیم داوری نکنیم هم دنبال گذشته گرفتن جایی ارزشمند هست که پندی گیریم نه خیلی فرورویم غرق شده

شما که گفته بودید که دانشگاه را رها کردید که ! دوباره شروع کردید به ادامه تحصیل؟ رشته اتان راستی فنی بود نه؟

نه اون آموزگار زمان راهنمایی بود ،دلبستگی به دانشگاه نداریم آنهمه آمارُ شمارشگری ریاضی سامانه کاری سیستم عامل به چه دردمان میخورد؟بایستی درآمدُ دگر سودمندی باشد تا دلبستگی رخ دهد،هم نیاز باشد

سالهاست پیشه ی بنده اینست
بت بسازم ، بپرستم و درهم شکنم!
اوایل خیلی دوستش داشتم وقتی سخن از دین نبود ولی بعد.... من همیشه فکر می کردم ادیان به خاطر این بوجود امدند که آدمها را به هم نزدیک کنند و مهربان سازند اما در طول تاریخ می بینیم که دین مهمترین دلیل دشمنی انسانها بوده و هست!!
من از تبعیض دلم می گیرد و الان هم ایشان رفتار تبعیض آمیزی پیش گرفته خودش هر چه از دهانش در می آید نثار دین و آیینم می کند ولی کافیست بنده در مورد یکی از مسائل مطرح شده در کتب تورات و انجیل فقط یک "چرا" مطرح کنم هر چه از دهانش در می آید نثارم می کند که تو حق نداری خدا را قضاوت کنی تو کی هستی که بخواهی از کارِ خدا پرسش کنی!!

ببینید آیین کجا گفت جز خداوندُ دوست گماشته گیریم زمانی که سودمند نیست ، خداوند همیشه زنده آسمان زمین برایمان گذاشته نه دیگری ها، رفتار این آقا نشانه آیینمدی ایشان نیست شاید جورِ پدر ابراهیم درود خداوند برشان باد خودخواه میباشد،

حضرت مسیح که به مهربانی معروف بود و اینکه خب ایشان همچنان در قید حیات هستند و نرفته اند ولی خودمانیم عجب پیروان غیوری دارندها!!
پیراهنی که آید از او بوی یوسفم
ترسم برادران ِ غیورش قبا کنند
ببینید یوسف درود خداوند برش باد پدرش زمان خودش چشم براهش بود هم دانشی داشته که او برگردد نه پیروهای مسیح درود خداوند برش باد دوهزار سال گذشته ، اگر هم برگشت اوهم بنده ای چون دگر بنده ها که خورد خوابد
ببینید پس چرا خداوند میگوید اندیشه را کار بزنید چیزی که برایتان سودمند نیست پی اش نگیرید چیزی که دسترستان نیست بنده اش نباشید ،نمونه کسی که جای دگرستُ ندیدمش هم ندیده مرا هم نه خوراکم نه پوشاکم فراهم میکند کاری دستش بر نمی آید را دوست گماشته گیریم چه سودست؟مگر خداوند که اندیشه داد بخورم راه روم هم زمین گذاشت کار کنم از درختُ خانه آب کوه دریا بهره برم هم زمانی جانم گیردُ دگر سرا زنده ام میکند برای بازخواست، خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار به یادت

سارا
06-21-2016, 09:13 PM
ارزشمند آن هست که درباره چیزی نمیدانیم داوری نکنیم هم دنبال گذشته گرفتن جایی ارزشمند هست که پندی گیریم نه خیلی فرورویم غرق شده

اتفاقا ایشان هم همین را می گویند که ما نباید داوری کنیم البته نه در مورد اسلام و پیامبرش! به خدا من داوری نکردم خودش برایم همه اش مطالب دینی مسیحی می آورد و فیلم در مورد مسیحیت و کلی مقاله راجع به اسلام و... به بنده داده و خب بنده از ابتدا از ایشان اجازه خواستم در مورد هر آنچه که برایم گنگ است از ایشان پرسش کنم و خود ایشان هم استقبال کرد. بنده از همان ابتدا هم گفتم که پرسش در مورد انجیل و توراه زیاد دارم و خب ایشان هم بسیار خوشحال شد و گفت من کمکت می کنم تا پاسخشان را پیدا می کنی .. اما بعد سر یک پرسش ساده ی من در مورد توراه ایشان خیلی خشمگین شد و گفت تو حق قضاوت نداری و تو کی هستی که بخواهی خدا را مورد داوری قرار بدهی..
ببنید جناب mbk نمی شود که گذشته را رها کرد می شود؟ اگر گذشته را رها می کردیم که الان دین وجود نداشت! می گفتیم این ادیان برای هزران سال پیش است و جز خدا نباید به کسی دل بست و.. پس دیگر مسلمان و مسیحی و یهودی نبودیم. به هر حال گذشته رها نشدنی است اینکه منبع و چشمه ی اعتقادی ما به گذشته باز می گردد.

نه اون آموزگار زمان راهنمایی بود ،دلبستگی به دانشگاه نداریم آنهمه آمارُ شمارشگری ریاضی سامانه کاری سیستم عامل به چه دردمان میخورد؟بایستی درآمدُ دگر سودمندی باشد تا دلبستگی رخ دهد،هم نیاز باشد
راستش من به شما غبطه می خورم احساس می کنم خیلی راحت و آسوده هستید بی هیچ تنش و غم و غصه ای. قانع هستید به یک زندگی ساده و به دنبال یافتن پاسخِ پرسشهای بی پاسخ هم نمی روید. خوش بحالتان!

ببینید آیین کجا گفت جز خداوندُ دوست گماشته گیریم زمانی که سودمند نیست ، خداوند همیشه زنده آسمان زمین برایمان گذاشته نه دیگری ها، رفتار این آقا نشانه آیینمدی ایشان نیست شاید جورِ پدر ابراهیم درود خداوند برشان باد خودخواه میباشد،
ایشان آیینمند نیست؟! ایشان کشیش هستند یعنی آخوندِ مسیحی ها:)

ببینید یوسف درود خداوند برش باد پدرش زمان خودش چشم براهش بود هم دانشی داشته که او برگردد نه پیروهای مسیح درود خداوند برش باد دوهزار سال گذشته ، اگر هم برگشت اوهم بنده ای چون دگر بنده ها که خورد خوابد
ببینید پس چرا خداوند میگوید اندیشه را کار بزنید چیزی که برایتان سودمند نیست پی اش نگیرید چیزی که دسترستان نیست بنده اش نباشید ،نمونه کسی که جای دگرستُ ندیدمش هم ندیده مرا هم نه خوراکم نه پوشاکم فراهم میکند کاری دستش بر نمی آید را دوست گماشته گیریم چه سودست؟مگر خداوند که اندیشه داد بخورم راه روم هم زمین گذاشت کار کنم از درختُ خانه آب کوه دریا بهره برم هم زمانی جانم گیردُ دگر سرا زنده ام میکند برای بازخواست، خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار به یادت

شما همیشه همین را می گویید که نباید دلبسته ی کسانی شد که از دنیا رفته اند و از اینرو نبایست دلبسته ی پیامبر و اهل بیت و .. شد. اما در قران آمده که شهدا زنده اند و در نزد خدا روزی می خورند و خب اگر آن آیه را تعمیم دهیم پیامبران و امامان هم زنده اند و آگاه به ما! و اینکه اصلا هرکسی که می میرد بنا برآنچه که اسلام می گوید از بین نمی رود که بلکه در جهان دیگری حیات می یابد و ناظر بر احوال ماست. در ضمن پس الگو پذیری چه می شود؟ یعنی شما الگویتان را فقط خودِ خدا قرار داده اید؟ پیامبران را به عنوان الگو قرار نداده اید؟ اصلا کاری به پیامبر و اهل بیت و خلفای راشدین ندارید؟!

mbk
06-22-2016, 08:32 AM
".. ﻓَﻔِﺮُّﻭﺍ ﺇِﻟَﻰ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﺇِﻧِّﻲ ﻟَﻜُﻢ ﻣِّﻨْﻪُ ﻧَﺬِﻳﺮٌ ﻣُّﺒِﻴﻦٌ ‏ 50‏ ﻭَﻟَﺎ ﺗَﺠْﻌَﻠُﻮﺍ ﻣَﻊَ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﺇِﻟَﻬﺎً ﺁﺧَﺮَ ﺇِﻧِّﻲ ﻟَﻜُﻢ ﻣِّﻨْﻪُ ﻧَﺬِﻳﺮٌ ﻣُّﺒِﻴﻦٌ ‏51‏ ﻛَﺬَﻟِﻚَ ﻣَﺎ ﺃَﺗَﻰ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻣِﻦ ﻗَﺒْﻠِﻬِﻢ ﻣِّﻦ ﺭَّﺳُﻮﻝٍ ﺇِﻟَّﺎ ﻗَﺎﻟُﻮﺍ ﺳَﺎﺣِﺮٌ ﺃَﻭْ ﻣَﺠْﻨُﻮﻥٌ ‏ 52‏ ﺃَﺗَﻮَﺍﺻَﻮْﺍ ﺑِﻪِ ﺑَﻞْ ﻫُﻢْ ﻗَﻮْﻡٌ ﻃَﺎﻏُﻮﻥَ ‏53 ‏ ﻓَﺘَﻮَﻝَّ ﻋَﻨْﻬُﻢْ ﻓَﻤَﺎ ﺃَﻧﺖَ ﺑِﻤَﻠُﻮﻡٍ ‏54‏ ﻭَﺫَﻛِّﺮْ ﻓَﺈِﻥَّ ﺍﻟﺬِّﻛْﺮَﻯ ﺗَﻨﻔَﻊُ ﺍﻟْﻤُﺆْﻣِﻨِﻴﻦَ ‏ 55 .."
"..باز گریزید سمت خداوند اگرَم تا شمارا ازِش اندرزانی آشکار گردیده ای 50 هم نه میگذارید با خداوند خدایی دگری اگرَم تا شما را ازِش اندرزانی آشکار گردیده ای 51 جورِ این چه آورده همانها از پیشترشان از فرستاده ای جز گفتند افسون سازی یا پری زده ای 52 آیا چند سفارش میشوند بِهِش نه آری آنها برپاهایی سرکشی 53 باز رو کج میداری باره شان باز چه تویی به سرزنش گشته ای 54 هم یادگو باز اگرِ یادگویی سودمیدهد باورگرها 55 .."

اتفاقا ایشان هم همین را می گویند که ما نباید داوری کنیم البته نه در مورد اسلام و پیامبرش! به خدا من داوری نکردم خودش برایم همه اش مطالب دینی مسیحی می آورد و فیلم در مورد مسیحیت و کلی مقاله راجع به اسلام و... به بنده داده و خب بنده از ابتدا از ایشان اجازه خواستم در مورد هر آنچه که برایم گنگ است از ایشان پرسش کنم و خود ایشان هم استقبال کرد. بنده از همان ابتدا هم گفتم که پرسش در مورد انجیل و توراه زیاد دارم و خب ایشان هم بسیار خوشحال شد و گفت من کمکت می کنم تا پاسخشان را پیدا می کنی .. اما بعد سر یک پرسش ساده ی من در مورد توراه ایشان خیلی خشمگین شد و گفت تو حق قضاوت نداری و تو کی هستی که بخواهی خدا را مورد داوری قرار بدهی..
ببنید جناب mbk نمی شود که گذشته را رها کرد می شود؟ اگر گذشته را رها می کردیم که الان دین وجود نداشت! می گفتیم این ادیان برای هزران سال پیش است و جز خدا نباید به کسی دل بست و.. پس دیگر مسلمان و مسیحی و یهودی نبودیم. به هر حال گذشته رها نشدنی است اینکه منبع و چشمه ی اعتقادی ما به گذشته باز می گردد.

ببینید من گذشته را آن اندازه باور دارم که درسخن خداوند قرآن هست ،نوشتارهای دیگر چون تورات یا انجیل را به زبان پایه شان نخواندم که بخواهم باره شان داوری کنم، کنون کشش هم سودمندی نمیبینم تا بروم نوشتارهای پس از فرود آمدن سخن خداوند قرانُ بگردم چه نوشته ،چون سخن خداوند رساست، هر کی در این هزاره آمده رفته خداوند بیامرزدش

راستش من به شما غبطه می خورم احساس می کنم خیلی راحت و آسوده هستید بی هیچ تنش و غم و غصه ای. قانع هستید به یک زندگی ساده و به دنبال یافتن پاسخِ پرسشهای بی پاسخ هم نمی روید. خوش بحالتان!

نه بنده اینجور هم آسوده نیستم دغدغه های فراوانی اندیشه ام را درگیر کرده ،درگیری های گرایشی مذهبی میان کشورمان هم کشورهای باورمند همسایه، نادانی فراوان مردم درباره آیین باورمندی، ناپایبندی خیلی به آیین،بجایش پایبندی به گرایشهای مذهبی ،روگردانی از بخششهای خداوند چون مردم زمان نوح یا گمانپردازی بجای درست نگری ...

ایشان آیینمند نیست؟! ایشان کشیش هستند یعنی آخوندِ مسیحی ها:)

ببینید آخوندی که چشم گوشش بسته هست فرازی با آذر پدر ابراهیم درود خداوند برش باد ندارد، همانکه میگفت آیا کششی هست باره خداهام تو را ای ابراهیم ؟ که ابراهیم گفت چرا بتهایی را برگزیدی جای خداوند،

شما همیشه همین را می گویید که نباید دلبسته ی کسانی شد که از دنیا رفته اند و از اینرو نبایست دلبسته ی پیامبر و اهل بیت و .. شد. اما در قران آمده که شهدا زنده اند و در نزد خدا روزی می خورند و خب اگر آن آیه را تعمیم دهیم پیامبران و امامان هم زنده اند و آگاه به ما! و اینکه اصلا هرکسی که می میرد بنا برآنچه که اسلام می گوید از بین نمی رود که بلکه در جهان دیگری حیات می یابد و ناظر بر احوال ماست. در ضمن پس الگو پذیری چه می شود؟ یعنی شما الگویتان را فقط خودِ خدا قرار داده اید؟ پیامبران را به عنوان الگو قرار نداده اید؟ اصلا کاری به پیامبر و اهل بیت و خلفای راشدین ندارید؟!
ببینید زنده اند که باشند خداوند آنها را در بهشتش گذارد ، به ما چیزی میرسد؟ ..الگویم سخن خداوند قرآن هم همه نامبرده ها در سخن خداوند قرآن هستُ کسی ببینم پشیمان برگشته سمت خداوند نه که آنها را چون ای ابراهیم ای نوح درود خداوند برش صدا زنم که گوشی برای شنیدن سخنم هم چشمی برای دیدنم یا دستی برای یاری ام یا پایی برای آمدن پیشم ندارند همانند دو تن در دو جای دور جدا از هم ،
خداوندا پاس تو که ما را بندهء جز خودت نکردی با فراهمیدن خوراک پوشاک آسمانُ زمین هم پیوسته برپاساز پیوست نمازم دار

سارا
06-23-2016, 01:20 AM
ببینید من گذشته را آن اندازه باور دارم که درسخن خداوند قرآن هست ،نوشتارهای دیگر چون تورات یا انجیل را به زبان پایه شان نخواندم که بخواهم باره شان داوری کنم، کنون کشش هم سودمندی نمیبینم تا بروم نوشتارهای پس از فرود آمدن سخن خداوند قرانُ بگردم چه نوشته ،چون سخن خداوند رساست، هر کی در این هزاره آمده رفته خداوند بیامرزدش
خب آنگاه چگونه متوجه شدید که قرآن سخن خداست؟ مسیحی ها و یهودی ها اگر قرآن را سخن خدا می دانستند که مسلمان می شدند در حالی که عده ای از آنان قرآن و یا دستکم بخشهایی از آن را هم خوانده اند آنهم به زبان مادری خودشان.
اصلا شده شک کنید به اینکه آیا قرآن واقعا کلام خداست؟ و اینکه شاید حق با یهودیان و یا مسیحیان باشد؟
شما الان می فرمایید که دیگر نسک های پیش از قرآن بی ارزش هستند خب این درست همان چیزی است که بهاییان می گویند ! آنها هم می گویند کتاب اقدس کلام خداست که به بها الله به زبان عربی نازل گردید و بعد از این کتاب دیگر نسک های آسمانی بی ارزش شدند!

نه بنده اینجور هم آسوده نیستم دغدغه های فراوانی اندیشه ام را درگیر کرده ،درگیری های گرایشی مذهبی میان کشورمان هم کشورهای باورمند همسایه، نادانی فراوان مردم درباره آیین باورمندی، ناپایبندی خیلی به آیین،بجایش پایبندی به گرایشهای مذهبی ،روگردانی از بخششهای خداوند چون مردم زمان نوح یا گمانپردازی بجای درست نگری ...
بنده قصد جسارت نداشتم منظورم این بود که با خودتان درگیر نیستید هیچ جدال درونی با خویش ندارید به اعتقاداتتان کاملا اعتقاد دارید. اینکه اسلام کاملترین دین است و بهترین راه را نشان می دهد و با این دین می توان به حقیقت دست یافت! و این که این جهان حتما خدایی دارد که همان خدای اسلام است و..

ببینید آخوندی که چشم گوشش بسته هست فرازی با آذر پدر ابراهیم درود خداوند برش باد ندارد، همانکه میگفت آیا کششی هست باره خداهام تو را ای ابراهیم ؟ که ابراهیم گفت چرا بتهایی را برگزیدی جای خداوند،

ببینید زنده اند که باشند خداوند آنها را در بهشتش گذارد ، به ما چیزی میرسد؟ ..الگویم سخن خداوند قرآن هم همه نامبرده ها در سخن خداوند قرآن هستُ کسی ببینم پشیمان برگشته سمت خداوند نه که آنها را چون ای ابراهیم ای نوح درود خداوند برش صدا زنم که گوشی برای شنیدن سخنم هم چشمی برای دیدنم یا دستی برای یاری ام یا پایی برای آمدن پیشم ندارند همانند دو تن در دو جای دور جدا از هم ،
خداوندا پاس تو که ما را بندهء جز خودت نکردی با فراهمیدن خوراک پوشاک آسمانُ زمین هم پیوسته برپاساز پیوست نمازم دار

خب شما اگر کسی به پیامبرتان توهین کند آیا غمگین نمی شوید؟ اینکه به پیامبرتان که 1400 سال پیش در این دنیا زندگی می کرده بدترین تهمتها را بزنند چه می کنید سرتان را می اندازید پایین و سکوت می کنید (یعنی دقیقا همان کاری که من انجام می دهم:e058:) و یا نه ؟

mbk
06-23-2016, 08:45 AM
" أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
..ﻳﺎ ﺃَﻳُّﻬَﺎ ﺍﻟَّﺬﻳﻦَ ﺁﻣَﻨُﻮﺍ ﺁﻣِﻨُﻮﺍ ﺑِﺎﻟﻠَّﻪِ ﻭَ ﺭَﺳُﻮﻟِﻪِ ﻭَ ﺍﻟْﮑِﺘﺎﺏِ ﺍﻟَّﺬﻱ ﻧَﺰَّﻝَ ﻋَﻠﻲ ﺭَﺳُﻮﻟِﻪِ ﻭَ ﺍﻟْﮑِﺘﺎﺏِ ﺍﻟَّﺬﻱ ﺃَﻧْﺰَﻝَ ﻣِﻦْ ﻗَﺒْﻞُ ﻭَ ﻣَﻦْ ﻳَﮑْﻔُﺮْ ﺑِﺎﻟﻠَّﻪِ ﻭَ ﻣَﻼﺋِﮑَﺘِﻪِ ﻭَ ﮐُﺘُﺒِﻪِ ﻭَ ﺭُﺳُﻠِﻪِ ﻭَ ﺍﻟْﻴَﻮْﻡِ ﺍﻟْﺂﺧِﺮِ ﻓَﻘَﺪْ ﺿَﻞَّ ﺿَﻼﻻً ﺑَﻌﻴﺪﺍً 136 .."
" پناه میبرم به خداوند از سرکش همیشه رانده
به شناسه خداوند مهرگستر همیشه مهربان
...ای هر آن همانها باوریدند باورید به خداوندُ فرستادِشُ نوشتار همان فرودِ بر فرستادِشُ نوشتار همان فرود آوردِ از پیشترُ کسی رومیپوشاند به خداوندُ فرشته ها داراهاشُ نوشته هاشُ فرستاده هاشُ زمانِ دیگر شدِ باز پیش گم شدِ گمشدنهای همیشه دوری 136 .."

خب آنگاه چگونه متوجه شدید که قرآن سخن خداست؟ مسیحی ها و یهودی ها اگر قرآن را سخن خدا می دانستند که مسلمان می شدند در حالی که عده ای از آنان قرآن و یا دستکم بخشهایی از آن را هم خوانده اند آنهم به زبان مادری خودشان.
اصلا شده شک کنید به اینکه آیا قرآن واقعا کلام خداست؟ و اینکه شاید حق با یهودیان و یا مسیحیان باشد؟
شما الان می فرمایید که دیگر نسک های پیش از قرآن بی ارزش هستند خب این درست همان چیزی است که بهاییان می گویند ! آنها هم می گویند کتاب اقدس کلام خداست که به بها الله به زبان عربی نازل گردید و بعد از این کتاب دیگر نسک های آسمانی بی ارزش شدند!

ببینید شما از نوشته هایم دریافتید من نوشتارهای آسمانیِ پیشین را پذیرا نیستم؟
من گفتم چون زبان پایه عبری نمیدانم برای خواندن نوشتارهای خداوند تورات یا انگلیسی یا دگر زبان برای خواندن انجیل ،، نمیتوام درباره شان خیلی داوری کنم چه نوشته هست،
هم نمونه نهج البلاغه یا نوشتارهای پس از سخن خداوند قرآن که از زبانهای دگر باورمندهاست اگر همسو با سخن خداوند باشد پذیرایم ،
باز چون سخن خداوند قرآن چشمه هم رسا هست سراغ دگر نوشته ها نمیروم ، نمونه کسی واژه نامه انگلیسی به انگلیسی Oxford دارد نمیرود سراغ دگر واژه نامه های انگلیسی به فارسی برای فهمیدن یک واژه ..

بنده قصد جسارت نداشتم منظورم این بود که با خودتان درگیر نیستید هیچ جدال درونی با خویش ندارید به اعتقاداتتان کاملا اعتقاد دارید. اینکه اسلام کاملترین دین است و بهترین راه را نشان می دهد و با این دین می توان به حقیقت دست یافت! و این که این جهان حتما خدایی دارد که همان خدای اسلام است و..

ببینید راستی اینهمه کشمکش در گرایش که جنگهای خانمانسوز در پِی داشته انگیزه اش این نیست که خداوند را رها کردیم رفتیم همبازگذاری چسبیدیم به هزارها سال پیش که کی چه کرد که را صدا زنیم؟ یا ناگواری های دگر چون زمین لرزه طوفان ریز گرد که بخود آییم دربرابر خداوند ناچیزُ آسیب پذیریم؟کنون برویم گوییم اینها چه پیوندی دارد؟سرشت زمین همینست که خشکی یا دگر چیزها رخ دهد..من که میگویم چون سمت خداوند نرفتیم اینگونه دچار شدیم،خداوندا مرا سمتت کشان با زاری نه سمت دگرها

خب شما اگر کسی به پیامبرتان توهین کند آیا غمگین نمی شوید؟ اینکه به پیامبرتان که 1400 سال پیش در این دنیا زندگی می کرده بدترین تهمتها را بزنند چه می کنید سرتان را می اندازید پایین و سکوت می کنید (یعنی دقیقا همان کاری که من انجام می دهم:e058:) و یا نه ؟

ببینید بنده هم گفتم خداوندُ بیشتر دوست بداریمُ ،نمونه این آقا بد زبانست یا شما بدزبانی کنید یا رهاشان کنید رود پِی کارش ، که من روش دومی را میپسندم چون زمانی این گیر می افتد شرمنده سرافکنده میشود که چرا در پِی آزار بود ، خداوندا مرا سختترین دوستتدار خودت دار که ناگواریت از همه بیشتر نیز توانت هم پیوسته برپاساز نماز برای پیوستت دار تویی که گرما برای باردهی گیاهها گذاشتی هم باران

سارا
06-23-2016, 08:58 PM
"
ببینید شما از نوشته هایم دریافتید من نوشتارهای آسمانیِ پیشین را پذیرا نیستم؟
بنده کی عرض کردم که شما پذیرا نیستید؟! اتفاقا بر عکس آن را مطرح کردم اینکه شما بنا به گفته ی خودتان تنها قرآن را خوانده اید و در قرآن تورات و انجیل تایید شده اند پس کاملا روشن است که شما تورات و انجیل را قبول دارید ولی پرسش بنده تنها در مورد قرآن بود و اینکه از کجا ایمان دارید که قرآن کتاب خداست؟ و اینکه با وجود تشابهات فراوانی که بین کتاب های آسمانی تورات و انجیل و قرآن است اما تفاوتهای چشمگیری هم وجود دارد.

من گفتم چون زبان پایه عبری نمیدانم برای خواندن نوشتارهای خداوند تورات یا انگلیسی یا دگر زبان برای خواندن انجیل ،، نمیتوام درباره شان خیلی داوری کنم چه نوشته هست،
هم نمونه نهج البلاغه یا نوشتارهای پس از سخن خداوند قرآن که از زبانهای دگر باورمندهاست اگر همسو با سخن خداوند باشد پذیرایم ،
باز چون سخن خداوند قرآن چشمه هم رسا هست سراغ دگر نوشته ها نمیروم ، نمونه کسی واژه نامه انگلیسی به انگلیسی Oxford دارد نمیرود سراغ دگر واژه نامه های انگلیسی به فارسی برای فهمیدن یک واژه ..
مگر این کتابها تنها به زبان عبری یا انگلیسی هستند؟! برای نمونه همین قرآن ترجمه ی چینی آن هم وجود دارد! کتاب تورات هم به زبان فارسی ترجمه شده است و با یک گوگل می توانید به ترجمه ی فارسی آن دست یابیدو بنده خودم خیلی خیلی کم عبری می دانم چون زبان بسیار سختی است و بنده هم علاقه ای به یادگیری آن نداشتم ولی خب تورات را به فارسی و انگلیسی خوانده ام. همانطور انجیل را .
همین معیار همسو بودن با سخن خداوند بودن چیست؟ هم اکنون داعش هم مدعی هم سو بودن با سخن خداوند است ، حکومت ایران هم همینطور اسرائیل هم همینطور و از این میان کدامیک هم سو با سخن خداوندند؟ همه ی آنها؟ آیا سخن خداوند نسبی است؟

ببینید بنده هم گفتم خداوندُ بیشتر دوست بداریمُ ،نمونه این آقا بد زبانست یا شما بدزبانی کنید یا رهاشان کنید رود پِی کارش ، که من روش دومی را میپسندم چون زمانی این گیر می افتد شرمنده سرافکنده میشود که چرا در پِی آزار بود ، خداوندا مرا سختترین دوستتدار خودت دار که ناگواریت از همه بیشتر نیز توانت هم پیوسته برپاساز نماز برای پیوستت دار تویی که گرما برای باردهی گیاهها گذاشتی هم باران

نه بنده خدا کجا بد زبان است فقط وقتی اسم اسلام می آید از اینرو به آنرو می شود!! شاید اینروزها من کمی آستانه ی تحملم پایین آمده و حساس شده ام . ایشان بسیار انسان نیکخواه و بزرگواری است که تنها دشمنشان اسلام است و مسلمانی!
حضرت امیر فرموده اند هر کس به من کلمه ای بیاموزد مرا بنده ی خویش ساخته است و خب بنده که از ایشان بسیار آموخته ام و باید در برابر ایشان تا آخر عمر متواضع فروتن باشم!

mbk
06-24-2016, 12:36 PM

بنده کی عرض کردم که شما پذیرا نیستید؟! اتفاقا بر عکس آن را مطرح کردم اینکه شما بنا به گفته ی خودتان تنها قرآن را خوانده اید و در قرآن تورات و انجیل تایید شده اند پس کاملا روشن است که شما تورات و انجیل را قبول دارید ولی پرسش بنده تنها در مورد قرآن بود و اینکه از کجا ایمان دارید که قرآن کتاب خداست؟ و اینکه با وجود تشابهات فراوانی که بین کتاب های آسمانی تورات و انجیل و قرآن است اما تفاوتهای چشمگیری هم وجود دارد.

ببینید بایسته است؟مهر یک نفر بخورد ! جز خداوند ،کدام راستُ کدام دروغ؟ مگر اندیشه ندارم بفهمم!
نمونه خداوند شناساندنِ سخن خداوند به اینگونه هست،،آسمان را بلندا ساخت زمین را چون گهواره ای برای پرورشتان گذاشته در پشت در پشتی شب نیز روز نشانه ای برا باورمندها ست ،شب برای آسوده خوابیدن،روز برای کارُ جستجوی روزی،با باران دانه ها جوانه میزنند،پس بیهوده نیافریده شدیم هدفمند هستیم ،چون از تخم نرُ ماده پدیدار شدیم از پستان مادر ها شیر نوشیدیم بزرگتر شدیم به پیری رسیم تا فراموشکارِ همه گردیم،نگوییم کسی توانِ دوباره زنده سازیمان ندارد... از این که نوشتاری گوید کسی فرزند خداوندِ یا کَسهایی خیلی بیجا هم خنده دار هست ،نمونه کسی چون عیسی درود خداوند برش باد چون آدم پدر ما آفریده شد که از گل بود باز بِهِش گفت هست شو پس هست میشود با غذاخوردن با دم فرو بردن با گوشت استخوان، نه خود »آمرزش از خداوند میخواهم« خدازاده باشد،نیز کسی چنین اندیشد از همبازگذارهای مشرک هم نجس هست، سخن خداوند قرآن بیش از همه به چنین پاکی اش دوست دارم همه پیامبر ها را بندهء خداوند میداند..

مگر این کتابها تنها به زبان عبری یا انگلیسی هستند؟! برای نمونه همین قرآن ترجمه ی چینی آن هم وجود دارد! کتاب تورات هم به زبان فارسی ترجمه شده است و با یک گوگل می توانید به ترجمه ی فارسی آن دست یابیدو بنده خودم خیلی خیلی کم عبری می دانم چون زبان بسیار سختی است و بنده هم علاقه ای به یادگیری آن نداشتم ولی خب تورات را به فارسی و انگلیسی خوانده ام. همانطور انجیل را .

ببین زمانی که عربی ام خوب نبود برگردانهای فارسی کار میکردم خیلی سرگردان بودم،،نمونه "یا ایها الرسول بلغ ما.." مینوشتند برای پیشوا گزینش کردن هست، ،جایی که عربی خواندنم خوب شد فهمیدم نه ،،چون خیلی پیوند داشت به نشانه ها آیهء پسُ پیشش ،، که برای هشدار به پیغمبر بود که گوشزد کند به دریافت دارنده های نوشتار آسمانی چون تورات دارها ،انجیل دارها ،همین سخن پیش رو قرآن دارها ،شما بر هیچ نیستید کارتان سودی ندارد،مگر این نوشتارهاتانُ برپاسازید ،یکتا پرستی ناروا رواها هم دیگر فرمانها ، که گفت هم آنچه بِهِشان گوشزد میکنی فراوانشان روپوشنده هم سرکش میشوند ،پس اندوهناک از کارشان مباش، که آمدند برگردانِ همین نشانه یا آیه را به آسانی دست زدند کج ساختند، هم بنده می اندیشم اگر نوشتار پایه زبان مادر همین تورات یا انجیل را داشته باشیم فراوان بیهوده گویی رخت خواهند بست ،دستِ دو یا سهء نوشته ها چون پایه نیست،

همین معیار همسو بودن با سخن خداوند بودن چیست؟ هم اکنون داعش هم مدعی هم سو بودن با سخن خداوند است ، حکومت ایران هم همینطور اسرائیل هم همینطور و از این میان کدامیک هم سو با سخن خداوندند؟ همه ی آنها؟ آیا سخن خداوند نسبی است؟

همسو میشود همانند یکجور،شما از کجا دانستید داعش همسو هست با سخن خداوند یا ایران؟نمونه من پیشتر دنبلان نمی‌خوردم چون در دست نوشته های برخی بوده دنبلان، آن مغز نمیدانم بهمان جا نارواست چون بهمان کس گفته سهم سرکش شیطان هست،زمان کشتن جانور نر در زمان ابراهیم درود خداوند برش باد شیطان گفت این سهم منِ بیخود ناروا سازی کردند،یا طلا برای مردها نارواست ،زمانی که رفتم سخن خداوند خواندم دیدم جانور آزاد گوشت زمانی با شناسه خداوند سرش بُریم تنها خونش نارواست نه دگر جا،یا یک نشانه آیه هست میگوید کیست قشنگی زینت آزادِ خداوندُ ناروا کرد،نمونه طلا را چه کسی بر مردها ناروا کرد، یا داعش که اینهمه خداوند گفت یکپارچه باشید در زمین دنبال ویرانگری نباشید،چنگ زنید به ریسمان خداوندُ چند فراز نباشید،می آیند برادر کشی، چرا نمیروند آنتالیا خودشان را واپاشی منفجر نمیکنند چرا با اسراییل کاری ندارند چرا ،، هر چند که این رفتار در بیشتر باورمندنما ها هست نه تنها داعشیها،،

نه بنده خدا کجا بد زبان است فقط وقتی اسم اسلام می آید از اینرو به آنرو می شود!! شاید اینروزها من کمی آستانه ی تحملم پایین آمده و حساس شده ام . ایشان بسیار انسان نیکخواه و بزرگواری است که تنها دشمنشان اسلام است و مسلمانی!
حضرت امیر فرموده اند هر کس به من کلمه ای بیاموزد مرا بنده ی خویش ساخته است و خب بنده که از ایشان بسیار آموخته ام و باید در برابر ایشان تا آخر عمر متواضع فروتن باشم!

خوب من کاری ندارم باهاشان چگونه رفتار دارید تنها میگویم که آموزگار نبایستی بیخود بستانکار یا طلب کار باشد زمانی که راه کج گزینش کرد چه که روزی چیزی آموزانَد بنده اش شویم که زیر بار بندگی جز خداوند رفتن هیچ نمی ارزد، خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار هم دهنده دارایی پاکیزه در راهت نه چشم تنگ تویی که روزی فراخ نیز اندازه میداری

سارا
06-28-2016, 05:15 PM
به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان ببینید بایسته است؟مهر یک نفر بخورد ! جز خداوند ،کدام راستُ کدام دروغ؟ مگر اندیشه ندارم بفهمم!

خب جنابان راسل و نیچه و ولتر هم اندیشه داشتند و اصلا پیشه اشان در زندگی اندیشه کردن بوده است اما به بی خدایی و بی دینی رسیدند!

ببین زمانی که عربی ام خوب نبود برگردانهای فارسی کار میکردم خیلی سرگردان بودم،،نمونه "یا ایها الرسول بلغ ما.." مینوشتند برای پیشوا گزینش کردن هست، ،جایی که عربی خواندنم خوب شد فهمیدم نه ،،چون خیلی پیوند داشت به نشانه ها آیهء پسُ پیشش ،، که برای هشدار به پیغمبر بود که گوشزد کند به دریافت دارنده های نوشتار آسمانی چون تورات دارها ،انجیل دارها ،همین سخن پیش رو قرآن دارها ،شما بر هیچ نیستید کارتان سودی ندارد،مگر این نوشتارهاتانُ برپاسازید ،یکتا پرستی ناروا رواها هم دیگر فرمانها ، که گفت هم آنچه بِهِشان گوشزد میکنی فراوانشان روپوشنده هم سرکش میشوند ،پس اندوهناک از کارشان مباش، که آمدند برگردانِ همین نشانه یا آیه را به آسانی دست زدند کج ساختند، هم بنده می اندیشم اگر نوشتار پایه زبان مادر همین تورات یا انجیل را داشته باشیم فراوان بیهوده گویی رخت خواهند بست ،دستِ دو یا سهء نوشته ها چون پایه نیست،

خب قرآن و اصلا هر کتابی که ریشه در علوم غیرمادی دارد نیاز به تفسیر دارد حال می خواهد این یک کتاب آسمانی باشد و یا یک دیوان شعر! و خب هرکسی هم تفسیری از قرآن می کند برای نمونه وهابی هایی که عرب هستند زبان مادریشان عربی است ولی پس چرا به چنین درکی از قرآن رسیده اند؟ برای نمونه یکی از قاریان مصری که وهابی بود هر جا می رفته پول هنگفت برای قرائت قرآن طلب می کرده و وقتی علت را از وی جویا می شوند می گوید مگر در قرآن نیامده "ثمنا قلیلا.." که قرآن را به بهای کم نفروشید پس من هم باید بهای بالا برای قرائت قرآن طلب کنم!!!!!!!!!! می بینید!!! اصلا بیشتر داعشی ها عرب تبارند و خب چنین درکی از قرآن دارند!

در ضمن زبان اصلی کتاب انجیل عبری است ولی به زبانهای دیگر چون لاتین و بعدها انگلیسی ترجمه شده است و زبان انگلیسی حتی زبان دوم هم نیست چه برسد اول ! ولی نکته ای که بسیار گیراست این است که همه ی مسیحیان جهان انجیل را به زبان مادری خویش می خوانند و نه به زبان اصلی آن که عبری است!! یعنی درست برعکس مسلمانان که ترجیح می دهند قرآن را به عربی بخوانند. هرچند مسلمانان غربی قرآن را به زبان انگلیسی می خوانند ولی باز همانها هم به دنبال یادگیری زبان عربی و یا دستکم الفبای عربی هستند تا بتوانند قرآن را به زبان اصلی آن روخوانی کنند چون می گویند ثواب دارد! و البته بنده هم بسیار شنیده ام که گفته شده همینطوری بدون آنکه قرآن را بفهمیم اگر روخوانی کنیم ثواب دارد!!!

همسو میشود همانند یکجور،شما از کجا دانستید داعش همسو هست با سخن خداوند یا ایران؟نمونه من پیشتر دنبلان نمی‌خوردم چون در دست نوشته های برخی بوده دنبلان، آن مغز نمیدانم بهمان جا نارواست چون بهمان کس گفته سهم سرکش شیطان هست،زمان کشتن جانور نر در زمان ابراهیم درود خداوند برش باد شیطان گفت این سهم منِ بیخود ناروا سازی کردند،یا طلا برای مردها نارواست ،زمانی که رفتم سخن خداوند خواندم دیدم جانور آزاد گوشت زمانی با شناسه خداوند سرش بُریم تنها خونش نارواست نه دگر جا،یا یک نشانه آیه هست میگوید کیست قشنگی زینت آزادِ خداوندُ ناروا کرد،نمونه طلا را چه کسی بر مردها ناروا کرد، یا داعش که اینهمه خداوند گفت یکپارچه باشید در زمین دنبال ویرانگری نباشید،چنگ زنید به ریسمان خداوندُ چند فراز نباشید،می آیند برادر کشی، چرا نمیروند آنتالیا خودشان را واپاشی منفجر نمیکنند چرا با اسراییل کاری ندارند چرا ،، هر چند که این رفتار در بیشتر باورمندنما ها هست نه تنها داعشیها،،

ای بابا ! من داعش را برای نمونه آوردم آنکه تکلیفش روشن است!
راستش استادم یک پرسشی از بنده کرده و آن اینکه مسیحیان برای دنیا بیشتر مفید بوده اند یا مسلمانان؟ مسیحیان بیشتر به تو خوبی کرده اند یا مسلمانان؟!و با این کارهای داعش و دیگر تروریستهای القاعده و طالبان بنده پاسخی جز سکوت نداشتم:( به هر حال همه ی مردم دنیا آنها را مسلمان می بینند و تنها ماییم گه می گوییم خیر اینها مسلمان نیستند! برای نمونه همین حضرت استاد می فرماید تمام بدبختی خاورمیانه تقصیر این اسلام است و بس!!اگر نبود الان خاورمیانه بهترین جای دنیا بود!!!!!!

خوب من کاری ندارم باهاشان چگونه رفتار دارید تنها میگویم که آموزگار نبایستی بیخود بستانکار یا طلب کار باشد زمانی که راه کج گزینش کرد چه که روزی چیزی آموزانَد بنده اش شویم که زیر بار بندگی جز خداوند رفتن هیچ نمی ارزد، خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز دار هم دهنده دارایی پاکیزه در راهت نه چشم تنگ تویی که روزی فراخ نیز اندازه میداری

نمی دانم شاید مجبور به انتخاب گزینه ی ترانسفر گردم! اینهم از بخت و اقبال ماست دیگر:(

وقتی در مورد توراه و انجیل از او پرسش می کنیم می گوید who the hell are you to question the choices of God? ولی خودش آزادست که اسلام را بطور کامل به باد نقد و یا بهتر است بگویم به باد ناسزا بگیرد :(

mbk
06-29-2016, 06:26 AM
" بسم الله الرحمن الرحیم
.. ﻭَﻗﺎﻝَ ﺍﻟَّﺬِﻱ ﺍﺷﺘَﺮﺍﻩُ ﻣِﻦ ﻣِﺼﺮَ ﻟِﺎﻣﺮَﺃَﺗِﻪِ ﺃَﻛﺮِﻣﻲ ﻣَﺜﻮﺍﻩُ ﻋَﺴﻰٰ ﺃَﻥ ﻳَﻨﻔَﻌَﻨﺎ ﺃَﻭ ﻧَﺘَّﺨِﺬَﻩُ ﻭَﻟَﺪًﺍ ۚ ﻭَﻛَﺬٰﻟِﻚَ ﻣَﻜَّﻨّﺎ ﻟِﻴﻮﺳُﻒَ ﻓِﻲ ﺍﻷَﺭﺽِ ﻭَﻟِﻨُﻌَﻠِّﻤَﻪُ ﻣِﻦ ﺗَﺄﻭﻳﻞِ ﺍﻷَﺣﺎﺩﻳﺚِ ۚ ﻭَﺍﻟﻠَّﻪُ ﻏﺎﻟِﺐٌ ﻋَﻠﻰٰ ﺃَﻣﺮِﻩِ ﻭَﻟٰﻜِﻦَّ ﺃَﻛﺜَﺮَ ﺍﻟﻨّﺎﺱِ ﻻ ﻳَﻌﻠَﻤﻮﻥَ ﴿۲۱﴾ .."
" به شناسه خداوند مهرگستر همیشه مهربان
..هم گفت همان خریدارش از مصر برا خانمش گرامیدارش جایگاهش شاید که سود میرساندمان یا چند گیریمش زاده ایُ جورِ این جافراهمیدیم برایوسف در زمینُ برا میاموزانیمش از سرانجامِ رخدادگویی هاُ خداوند چیره سازی بر دستورشُ تا بودِ فراوانی مردمها نه میدانند 21.."

خب جنابان راسل و نیچه و ولتر هم اندیشه داشتند و اصلا پیشه اشان در زندگی اندیشه کردن بوده است اما به بی خدایی و بی دینی رسیدند!

ببینید کسی اگر بگوید اندیشه را کار نزنیم باورش سودی نرساند،خداوند گفت کسی چون فرعون با اینکه دانسته موسی درود خداوند برش باد چیزی جز درست نمی گوید گفت گمان میدارمش این پیامبر خداوند درغگوست افسونگر هست دیوانه هست،گفت کوشکی سازم به خدای موسی دست یابم ،، که سرانجام در آب دریا فرورفت ،بستگی دارد آدم هدفش خوشنودی خداوند باشد یا چیز دیگر،بت پرستها هم دوزخی اند که چیزی از اندیشه شان کار نمیزنند، راسل یا نیچه که من نوشتارشان نمیخوانم سودی برایم ندارد چه یا که بودند

خب قرآن و اصلا هر کتابی که ریشه در علوم غیرمادی دارد نیاز به تفسیر دارد حال می خواهد این یک کتاب آسمانی باشد و یا یک دیوان شعر! و خب هرکسی هم تفسیری از قرآن می کند برای نمونه وهابی هایی که عرب هستند زبان مادریشان عربی است ولی پس چرا به چنین درکی از قرآن رسیده اند؟ برای نمونه یکی از قاریان مصری که وهابی بود هر جا می رفته پول هنگفت برای قرائت قرآن طلب می کرده و وقتی علت را از وی جویا می شوند می گوید مگر در قرآن نیامده "ثمنا قلیلا.." که قرآن را به بهای کم نفروشید پس من هم باید بهای بالا برای قرائت قرآن طلب کنم!!!!!!!!!! می بینید!!! اصلا بیشتر داعشی ها عرب تبارند و خب چنین درکی از قرآن دارند!

ببینید من نمیگویم عربی ام خیلی خیلی خو هست، باز به
".. ﻭَﺁﻣِﻨُﻮﺍ ﺑِﻤَﺎ ﺃَﻧﺰَﻟْﺖُ ﻣُﺼَﺪِّﻗًﺎ ﻟِّﻤَﺎ ﻣَﻌَﻜُﻢْ ﻭَﻟَﺎ ﺗَﻜُﻮﻧُﻮﺍ ﺃَﻭَّﻝَ ﻛَﺎﻓِﺮٍ ﺑِﻪِ ۖ ﻭَﻟَﺎ ﺗَﺸْﺘَﺮُﻭﺍ ﺑِﺂﻳَﺎﺗِﻲ ﺛَﻤَﻨًﺎ ﻗَﻠِﻴﻠًﺎ ﻭَﺇِﻳَّﺎﻱَ ﻓَﺎﺗَّﻘُﻮﻥِ ‏ 41 .."
" ..هم باور آورید به چه فرو فرستنده میباشم راستدانی براچه باهاتانُ نه میباشید آغازی روپوشاننده بِهِشُ نه خریدار چند میباشید به نشانه هام بهایی همیشه اندکیُ آری خودمُ باز چند بیمناک باشید 41 .."
بهای اندک میشود هر پول این سرا..آدمی نبایستی خریدُ فروش کنیم نشانه های خداوندُ جز به سرای دیگر جز خوشنودی خداوند،پس چه میشود "..لا أسئلكم علیه اجرا الا.." کمُ بیش همه پیامبر ها اینُ گفتند،شاید کسی خواسته سخن خداوند قرآن خوانها را به دروغ چیزی چسبانده باشد که ".ثمنا قلیلا.." برای دستمزد هست، من صدقه را پذیرایم نمونه یک خواننده قرآن چیزی داشته باشد که گرسنگی نکشد اونهم دیگری بِهِشان دهد نه خود درخواست کند اگر نیازمند نیست،،پس اینجا هم میرسیم به اندیشه هم که دگر سرا را هدف داشته باشیم هم خوشنودی خداوند..

در ضمن زبان اصلی کتاب انجیل عبری است ولی به زبانهای دیگر چون لاتین و بعدها انگلیسی ترجمه شده است و زبان انگلیسی حتی زبان دوم هم نیست چه برسد اول ! ولی نکته ای که بسیار گیراست این است که همه ی مسیحیان جهان انجیل را به زبان مادری خویش می خوانند و نه به زبان اصلی آن که عبری است!! یعنی درست برعکس مسلمانان که ترجیح می دهند قرآن را به عربی بخوانند. هرچند مسلمانان غربی قرآن را به زبان انگلیسی می خوانند ولی باز همانها هم به دنبال یادگیری زبان عربی و یا دستکم الفبای عربی هستند تا بتوانند قرآن را به زبان اصلی آن روخوانی کنند چون می گویند ثواب دارد! و البته بنده هم بسیار شنیده ام که گفته شده همینطوری بدون آنکه قرآن را بفهمیم اگر روخوانی کنیم ثواب دارد!!!

همین که گفتم پس پیرو نامهای مسیح درود خداوند برش باد هر چه آخوند هاشان گفتند پیروی میکنند هم رنج خواندن زبان پایهء نوشتار خود را به خودشان نمیدهندُ آنها هم هر چه بخواهند برایشان میبافند، بجای چشمه آب نوشیدن میروند دره هایی که روشن نیست از کجا آب میخورد، مگر خواندن به زبان عربی سخن خداوند تنها سودش به بهره ثواب روخوانیش هست، چرا پس خداوند گفت
" ﺍﻟﺮ ۚ ﺗِﻠْﻚَ ﺁﻳَﺎﺕُ ﺍﻟْﻜِﺘَﺎﺏِ ﺍﻟْﻤُﺒِﻴﻦِ ‏( 1 ‏) ﺇِﻧَّﺎ ﺃَﻧﺰَﻟْﻨَﺎﻩُ ﻗُﺮْﺁﻧًﺎ ﻋَﺮَﺑِﻴًّﺎ ﻟَّﻌَﻠَّﻜُﻢْ ﺗَﻌْﻘِﻠُﻮﻥَ ‏( 2 ‏).."
اندیشه گرفتن یا "تعقلون" پس چه؟

ای بابا ! من داعش را برای نمونه آوردم آنکه تکلیفش روشن است!
راستش استادم یک پرسشی از بنده کرده و آن اینکه مسیحیان برای دنیا بیشتر مفید بوده اند یا مسلمانان؟ مسیحیان بیشتر به تو خوبی کرده اند یا مسلمانان؟!و با این کارهای داعش و دیگر تروریستهای القاعده و طالبان بنده پاسخی جز سکوت نداشتم:( به هر حال همه ی مردم دنیا آنها را مسلمان می بینند و تنها ماییم گه می گوییم خیر اینها مسلمان نیستند! برای نمونه همین حضرت استاد می فرماید تمام بدبختی خاورمیانه تقصیر این اسلام است و بس!!اگر نبود الان خاورمیانه بهترین جای دنیا بود!!!!!!

ببینید چرا چسبیدیم به هزار سال پیش؟کی چه کرد،، که که بود..بِهِمان کس چه گفت..؟ببینید چرا باورمندهای مسلمان نوشتار کتابشان که قرآن هست چنگ نمیزنند رها از هر کسی دیگر،نمونه نشانه یا آیه قرآن که بار فهمش آسان هست هم انگیزان یکپارچگی هست را بِهِش پینه به سخن یکی که هزار سال پیش رفت میزنیم ،پس باورمندهای کنونی دوگانه پرستی ندارند؟مرده رفته نادسترس دوستدار نیستند؟ آیا به روز زندگی دارند؟یا فرورفته در تاریخی ناروشن؟

نمی دانم شاید مجبور به انتخاب گزینه ی ترانسفر گردم! اینهم از بخت و اقبال ماست دیگر:(

وقتی در مورد توراه و انجیل از او پرسش می کنیم می گوید who the hell are you to question the choices of God? ولی خودش آزادست که اسلام را بطور کامل به باد نقد و یا بهتر است بگویم به باد ناسزا بگیرد :(

ببینید پیشتر گفتم اینها مغزشان جا ندارد کسی که در جوانی چیزی بارش نشده پیر که شد هیچ راست نمیشود گنجایششان بیش از این نیست،پس رهاشان سازید،
خداوندا مرا از خریدُ فروشنده های نشانه هات به بهایی اندک مدارُ برپاساز پیوست نماز دار برای یادت ای که زمینُ تابستانُ جنبنده ها آفرید

سارا
06-29-2016, 08:31 PM
"

ببینید چرا چسبیدیم به هزار سال پیش؟کی چه کرد،، که که بود..بِهِمان کس چه گفت..؟ببینید چرا باورمندهای مسلمان نوشتار کتابشان که قرآن هست چنگ نمیزنند رها از هر کسی دیگر،نمونه نشانه یا آیه قرآن که بار فهمش آسان هست هم انگیزان یکپارچگی هست را بِهِش پینه به سخن یکی که هزار سال پیش رفت میزنیم ،پس باورمندهای کنونی دوگانه پرستی ندارند؟مرده رفته نادسترس دوستدار نیستند؟ آیا به روز زندگی دارند؟یا فرورفته در تاریخی ناروشن؟

هزار سال را از کجا در آورده اید؟! پرسش ایشان اتفاقا مربوط به زمان حال می شود! و اینکه هر چه پیشرفت و تکنولوژی و دانش هست همه اش از غرب است و در مقابل هرچه جنگ و خونریزی و عملیات تروریستی هست در کشورهای اسلامی و بوسیله ی مسلمانان است!
ایشان می خواهد با این نمونه بگوید که مسیحیت دین برحقیست چون پیروانش همگی انسانهای مفید و درست و حسابی برای بشریت هستند و در مقابل اسلام نه ...