PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خانواده در اسلام

kheradgera
12-07-2010, 04:22 PM
از دیدگاه شما جایگاه نهاد خانواده در اسلام با توجه آیات قرآن و احادیث معتبر و مستندات تاریخی کجاست؟

sonixax
12-07-2010, 04:56 PM
ساده ترين شكل خانواده يك زن و يك مرد هستش ديني كه هيچ ارزشي براي يكي از طرفين يعني زن قائل نيست اصلن نميتونه درك درستى از خانواده داشته باشه

Theodor Herzl
12-07-2010, 09:51 PM
156

این ارزش زن در اسلام ، شما بقیه آن را پیشبینی‌ کنید

Russell
12-07-2010, 10:41 PM
حالا چرا چپ و راستش با هم فرق داره؟!!
نکنه برای اینه که حیلی چیزها رو به چپ ارجاع میدن !!

kheradgera
12-07-2010, 11:01 PM
تفاوت چپ و راست مربوط می شود به حدیثی که در بحارالانوار مجلسی هست که فکر می کنم از جعفر صادق باشه که گفته منی توسط بیضه بیضه راست به وجود میاد (بیخود نبوده که 4000 شاگرد داشته ایشون).:21:

---------- ارسال جدید اضافه شده در 11:01 pm ---------- ارسال قبلی در 10:57 pm ----------

علاوه بر دیدگاه های فوق العاده انسانی اسلام درباره زنان بر طبق آیه 14 سوره آل عمران حتی فرزندان یک مرد هم به همراه همسران او با اسب و چهارپایان در یک رده قرار دارند و جزو اموال دنیوی محسوب می شوند.

Russell
12-07-2010, 11:05 PM
تفاوت چپ و راست مربوط می شود به حدیثی که در بحارالانوار مجلسی هست که فکر می کنم از جعفر صادق باشه که گفته منی توسط بیضه بیضه راست به وجود میاد (بیخود نبوده که 4000 شاگرد داشته ایشون).:21:

---------- ارسال جدید اضافه شده در 11:01 pm ---------- ارسال قبلی در 10:57 pm ----------

علاوه بر دیدگاه های فوق العاده انسانی اسلام درباره زنان بر طبق آیه 14 سوره آل عمران حتی فرزندان یک مرد هم به همراه همسران او با اسب و چهارپایان در یک رده قرار دارند و جزو اموال دنیوی محسوب می شوند.

الان یادم افتاد که همچین چیزی رو دیده بودم،اما اینجوری که باید برعکس دیه راست بیشتر باشه که؟
خوشم میاد که این فقه اسلامی فوق العاده علمیست !!

kheradgera
12-07-2010, 11:35 PM
الان یادم افتاد که همچین چیزی رو دیده بودم،اما اینجوری که باید برعکس دیه راست بیشتر باشه که؟
خوشم میاد که این فقه اسلامی فوق العاده علمیست !!

متاسفانه دلیل اونو دیگه من نمیدونم. باید از نویسندگان قانون فوق مدرن مجازات اسلامی پرسید.!!!!!!!

سید ابوبکر
12-08-2010, 09:19 AM
یه سوال: به نظر شما خانواده باید چطور باشه؟ البته با تاکید بر این نکته که برداشتی که شما از اسلام و زن در اسلام دارید کاملا نادرسته...

Anarchy
12-08-2010, 09:36 AM
یه سوال: به نظر شما خانواده باید چطور باشه؟ البته با تاکید بر این نکته که برداشتی که شما از اسلام و زن در اسلام دارید کاملا نادرسته...
شما لطفا اول خودت جواب همین سوال رو بده و بگو چرا برداشت ما اشتباه هست....

kheradgera
12-08-2010, 09:51 AM

این برداشت من یا هیچ شخص دیگری نبوده. قرآن و اسلام به صراحت چنین چیزی را گفته. شما به عنوان یک مومن مسلمان برداشت خود را بگویید تا ببینیم تا چه میزان با اسلام مطابقت دارد.

سید ابوبکر
12-08-2010, 10:15 AM
شما لطفا اول خودت جواب همین سوال رو بده و بگو چرا برداشت ما اشتباه هست....
ظاهرا شما تشیع رو با اسلام قاطی کردید... همین...

---------- ارسال جدید اضافه شده در 10:15 am ---------- ارسال قبلی در 10:13 am ----------

این برداشت من یا هیچ شخص دیگری نبوده. قرآن و اسلام به صراحت چنین چیزی را گفته. شما به عنوان یک مومن مسلمان برداشت خود را بگویید تا ببینیم تا چه میزان با اسلام مطابقت دارد.

اسلام انسان رو تشویق به تشکیل خانواده میکنه نه اینکه شخص آزاد باشه بره با هر کی خواست بخوابه و سوار هر کس خواست بشه... این تاپیک در مورد خانواده بود ولی جهتش بسوی زن کج شد... اسلام و قرآن به صراحت چه چیزی رو گفتن؟ میشه بفرمایید؟

kheradgera
12-08-2010, 10:58 AM
اسلام انسان رو به تشکیل خانواده دعوت نمی کنه بلکه مرد رو به زن گرفتن و آن هم چند تا چند تا به علاوه کنیز و تشکیل چند خانواده به صورت همزمان دعوت می کنه که البته از نظر کمیت حق با شماست.!!!!!!!!
من خیلی برای شما متاسفم که خانواده رو در رابطه جنسی می بینید.
آیه بر ضد خانواده در قرآن زیاده ولی در حال حاضر همین آیه 14 سوره آل عمران کافیه که زنان و فرزندان یک مرد به همراه اسب و چهارپایان در یک رده و جزو اموال مادی محسوب می شوند.

sonixax
12-08-2010, 04:47 PM
اسلام انسان رو تشویق به تشکیل خانواده میکنه نه اینکه شخص آزاد باشه بره با هر کی خواست بخوابه و سوار هر کس خواست بشه... این تاپیک در مورد خانواده بود ولی جهتش بسوی زن کج شد... اسلام و قرآن به صراحت چه چیزی رو گفتن؟ میشه بفرمایید؟

نخست به دفترچه خوش آمدید .
دوم : فکر کنم شما تعریف درستی از خانواده ندارید ، گویا نمیدانید یکی از ستون های تشکیل خانواده و یک سمت هر خانواده ای زن است و در زن ستیزی اسلام هم شکی نیست .

سید ابوبکر
12-08-2010, 06:15 PM
اسلام انسان رو به تشکیل خانواده دعوت نمی کنه بلکه مرد رو به زن گرفتن و آن هم چند تا چند تا به علاوه کنیز و تشکیل چند خانواده به صورت همزمان دعوت می کنه که البته از نظر کمیت حق با شماست.!!!!!!!!
من خیلی برای شما متاسفم که خانواده رو در رابطه جنسی می بینید.
آیه بر ضد خانواده در قرآن زیاده ولی در حال حاضر همین آیه 14 سوره آل عمران کافیه که زنان و فرزندان یک مرد به همراه اسب و چهارپایان در یک رده و جزو اموال مادی محسوب می شوند.

در مورد زن گرفتن، این بهتره که چهارتا زن ( در بیشترین حالتش ) بگیری ( که البته اسلام تاکید کرده که اگه عدالت رو نمیتونید بینشون رعایت کنید به همون یک زن اکتفا کنید ) و همیشه به همین چهارتا زن اکتفا کنی، یا اینکه یه زن داشته باشی و هزارتا معشوقه؟ کدومش بهتره؟ کدومش برای بنیان خانواده بهتره؟ شما خودتون قضاوت کنید...
اما اینکه گفتید من خانواده رو در رابطه جنسی می بینم هم حرف شما اشتباهه... در اسلام یکی از راه های حفظ عفت برای زن و مرد، ازدواج هست... همین. شما اگه راه بهتری سراغ دارید بفرمایید... ضمنا فراموش نکنید که در روابط غیر زن و شوهری، همیشه این دختر هست که بیشترین ضربه رو میخوره. حداقل اینو تجربه ثابت کرده.
در مورد آیات ضد خانواده هم بنظرم بهتره در یه موقعیت مناسب و در یه تاپیک جداگانه بحث کنیم...

shirin
12-08-2010, 06:34 PM
علت این که دختر در یک رابطه غیر از زن و شوهری بیشتر ضربه میخوره به خاطر وجود جوامع مردسالار هست. در واقع دختر در چنین جوامعی ضعیف و آسیب پذیر بزرگ و تربیت میشه. وگرنه مقایسه کنید زنان روشنفکر امروزی را با زنان سنتی دیروز، کدامیک آسیب پذیرتر هستن؟
زن سنتی دیروز که خود را صرفا متلق به مردی می داند که در آینده نه چندان دور باید به وسیله ازدواج او را تصاحب کند. چنین زنی که خودش را مقید میداند که تا ان زمان تن هیچ مردی تن او را لمس نکند و اگر همچین اتفاقی بیفتد گناهی غیر قابل بخشش مرتکب شده و هم در خانواده و هم در اجتماع طرد شود. در واقع این جامعه و سنت و مذهب هست که زن را آسیب پذیر کرده است. این دیدگاه مرد سالارنه (که اکثرا در جوامع مذهبی همچین دیدگاهی وجود داره) که لذت را فقط برای مرد و زن خوب را زنی بدور از لذتهای دنیوی میداند. چنین که پایش را خارج از این قاعده گذارد شدیدترین سرزنشها متوجهش خواهد بود و انزوا و تنهایی و توهین و تحقیر را در آینده برایش به ارمغان خواهد آورد. آیا اگر یک پسر هم بود به نظر شما آسیب پذیر نبود؟

sonixax
12-08-2010, 06:40 PM
در مورد زن گرفتن، این بهتره که چهارتا زن ( در بیشترین حالتش ) بگیری ( که البته اسلام تاکید کرده که اگه عدالت رو نمیتونید بینشون رعایت کنید به همون یک زن اکتفا کنید ) و همیشه به همین چهارتا زن اکتفا کنی، یا اینکه یه زن داشته باشی و هزارتا معشوقه؟ کدومش بهتره؟ کدومش برای بنیان خانواده بهتره؟ شما خودتون قضاوت کنید... اما اینکه گفتید من خانواده رو در رابطه جنسی می بینم هم حرف شما اشتباهه... در اسلام یکی از راه های حفظ عفت برای زن و مرد، ازدواج هست... همین. شما اگه راه بهتری سراغ دارید بفرمایید... ضمنا فراموش نکنید که در روابط غیر زن و شوهری، همیشه این دختر هست که بیشترین ضربه رو میخوره. حداقل اینو تجربه ثابت کرده. در مورد آیات ضد خانواده هم بنظرم بهتره در یه موقعیت مناسب و در یه تاپیک جداگانه بحث کنیم...

یعنی شما هر کسی که تنها یک همسر دارد را هوس باز و با معشوقه های فراوان میدانید ؟ در جوامع مدرن اختیار کردن بیش از یک همسر جرم است چرا که این کار نه تنها غیر اخلاقی است بلکه بسیار بسیار عقب مانده هم هست .

منطق شما اینه : یا یک نفری n تا زن و صیغه و ... داره یا فاسده !

تازه در همین سخن شما که برای دفاع از اسلام گفته اید زن ستیزی وجود دارد ، مرد حق دارد بیش از یک همسر داشته باشد ولی زن حق چنین کاری را ندارد ، این اسلام را هر وریش را بگیری از یک طرف دیگه گندش در میاد .

Anarchy
12-08-2010, 07:17 PM
در مورد زن گرفتن، این بهتره که چهارتا زن ( در بیشترین حالتش ) بگیری ( که البته اسلام تاکید کرده که اگه عدالت رو نمیتونید بینشون رعایت کنید به همون یک زن اکتفا کنید ) و همیشه به همین چهارتا زن اکتفا کنی، یا اینکه یه زن داشته باشی و هزارتا معشوقه؟ کدومش بهتره؟ کدومش برای بنیان خانواده بهتره؟ شما خودتون قضاوت کنید...
خیلی خیلی ببخشید اما این تقسیم بندی رو شما از کجا آوردین؟! شما بیشتر از یه زن که گرفتی حالا به هر اسمی میشه همون قسمت دوم حرف شما!!! یعنی هر دوطرفش میشه یکی...فرقش اینه که اولی رو الله اجازه داده دومی رو بشر هوس باز خودش خواسته...یعنی اینکه کار بد رو میتونی به اسم خوب انجام بدی....
پایبند بودن زن و مرد به هم یه مساله اخلاقی هست و اگه کسی دین یا حتی خدا رو نفی کنه معنیش زیرپا گذاشتن اخلاق نیست...

kourosh_bikhoda
12-08-2010, 08:17 PM
در مورد زن گرفتن، این بهتره که چهارتا زن ( در بیشترین حالتش ) بگیری ( که البته اسلام تاکید کرده که اگه عدالت رو نمیتونید بینشون رعایت کنید به همون یک زن اکتفا کنید ) و همیشه به همین چهارتا زن اکتفا کنی، یا اینکه یه زن داشته باشی و هزارتا معشوقه؟ کدومش بهتره؟

همونطور که دوستان گفتند، شق سومی هم وجود داره که شما در نظر نگرفتید: یک زن و صفر معشوقه (دوست دختر).

kheradgera
12-08-2010, 08:21 PM
اما اینکه گفتید من خانواده رو در رابطه جنسی می بینم هم حرف شما اشتباهه... در اسلام یکی از راه های حفظ عفت برای زن و مرد، ازدواج هست... همین. شما اگه راه بهتری سراغ دارید بفرمایید... ضمنا فراموش نکنید که در روابط غیر زن و شوهری، همیشه این دختر هست که بیشترین ضربه رو میخوره. حداقل اینو تجربه ثابت کرده.
در مورد آیات ضد خانواده هم بنظرم بهتره در یه موقعیت مناسب و در یه تاپیک جداگانه بحث کنیم...

آخر دوست عزیز مشکل اینه که 4 تا زنه و بینهایت کنیز. درباره اینم که گفتی باید با عدالت باشه این چیزیه که در آیه 3 سوره نسا اومده و تو آیه 129 همون سوره گفته که میدونم نمیشه و نیازی نیست عدالت رعایت کنید و تو سوره احزاب هم برای پیغمبر پاک و مطهرش قوانین ویژه و حقوق مخصوص گذاشته. پس عدالت و اینها حرف بی ربطه.
کسی که چهارتا زن می گیره بدون شک به اون تعداد راضی نمیشه و زندگی خود پیامبر اسلام و سایر پیشوایانش این موضوع رو تایید می کنه که هر کدام بارها ازدواج کردند و تعداد کنیزهاشون انقدر زیاد بوده قابل شمارش نبوده.
اینکه در روابط مرد و زن و دختر و پسر باهم زنها بیشتر آسیب میبینن دلیلش نفس اون رابطه نیست بلکه دلیلش مذهب زدگی و به ویژه اسلامزدگی اون جامعست که باعث قضاوت درباره اون میشه وگرنه تو همه جای دنیا دو انسان باهم رابطه دارن و هر زمان هم نخواستن رابطشون قطع میشه و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

Theodor Herzl
12-08-2010, 08:30 PM
از نظر من دوست داشتن یا عشق رابطه بین ۲ نفر را مشروع می‌کند ، ازدواج فقط سند اثبات این عشق است ، یعنی‌ اینکه آنقدر کسی‌ را دوست دارید که تا آخر عمر با هیچ زن یا مرد دیگری نخواهید بود.

Mehrbod
12-08-2010, 09:15 PM
دوستان چندتا به یکی؟

سید ابوبکر
12-08-2010, 09:20 PM
علت این که دختر در یک رابطه غیر از زن و شوهری بیشتر ضربه میخوره به خاطر وجود جوامع مردسالار هست. در واقع دختر در چنین جوامعی ضعیف و آسیب پذیر بزرگ و تربیت میشه. وگرنه مقایسه کنید زنان روشنفکر امروزی را با زنان سنتی دیروز، کدامیک آسیب پذیرتر هستن؟
زن سنتی دیروز که خود را صرفا متلق به مردی می داند که در آینده نه چندان دور باید به وسیله ازدواج او را تصاحب کند. چنین زنی که خودش را مقید میداند که تا ان زمان تن هیچ مردی تن او را لمس نکند و اگر همچین اتفاقی بیفتد گناهی غیر قابل بخشش مرتکب شده و هم در خانواده و هم در اجتماع طرد شود. در واقع این جامعه و سنت و مذهب هست که زن را آسیب پذیر کرده است. این دیدگاه مرد سالارنه (که اکثرا در جوامع مذهبی همچین دیدگاهی وجود داره) که لذت را فقط برای مرد و زن خوب را زنی بدور از لذتهای دنیوی میداند. چنین که پایش را خارج از این قاعده گذارد شدیدترین سرزنشها متوجهش خواهد بود و انزوا و تنهایی و توهین و تحقیر را در آینده برایش به ارمغان خواهد آورد. آیا اگر یک پسر هم بود به نظر شما آسیب پذیر نبود؟
شیرین عزیز، تصور شما کاملا اشتباهه... جوامع مرد سالار دیگه چه صیغه ایه؟ در صورتی حرف شما درست میتونه باشه که زن و مرد در خلقت هم مساوی باشن. اونوقت شما میتونید بگید جامعه ی مردسالار مانع پیشرفت زن هست... آیا زن و مرد از لحاظ خلقت یکسان هستن؟ از لحاظ روحیات چی؟ نشنیدین که یه مرد چندین دختر رو با وعده ی ازدواج فریب داده؟ ولی مرد کمتر با وعده ی ازدواج زن فریب میخوره... اصولا در یک رابطه ی نادرست، ممکنه هر دو جنس به دنبال ارضای خود باشند، اما کدومیک ضرر بیشتر میخوره؟ ( اینجا احتمالا جامعه ی مرد سالار رو فعلا دور بندازید و فکر کنید یک جامعه ی بقول دوستان، برابر هست ). پسر یا مرد کارشو میکنه و میره... اما دختره که عوارضش رو تحمل میکنه...فکرش رو بکنید که مثلا دختر حامله بشه... اینجا آیا پسر جوابگوست؟ دختر ضرر میکنه یا پسر؟ از لحاظ روحی چه؟ خلقت زن به گونه ای هست که دنبال تکیه گاهه و برای همین معمولا دخترا زود به پسرا اعتماد می کنن... ولی خلقت مرد اینگونه نیست... از لحاظ جسمی چه؟ باز هم مساوی نیستند...
پس نمیتونیم بگیم زن و مرد برابر هستند... اینو همه قبول کردند. حداقل جامعه ی جهانی این رو قبول داره که زن و مرد برابر نیستند... هم از لحاظ روحی و هم جسمی...
در این مورد اگه خواستید سعی میکنم بیشتر توضیح بدم... فقط یک خواهش از همه ی دوستان دارم... بدون توهین به یکدیگر این مباحث رو دنبال کنیم...

Reactor
12-08-2010, 09:40 PM
[/color]
تفاوت چپ و راست مربوط می شود به حدیثی که در بحارالانوار مجلسی هست که فکر می کنم از جعفر صادق باشه که گفته منی توسط بیضه بیضه راست به وجود میاد (بیخود نبوده که 4000 شاگرد داشته ایشون).

مطمئنی گفته راست؟ اتفاقا 80% اسپرم توسط بیضه ی چپ و فقط 20% توسط بیضه ی راست تولید میشه!
اگر اینجوری گفته که *یده!:71:

sonixax
12-08-2010, 09:40 PM
آیا زن و مرد از لحاظ خلقت یکسان هستن؟

خلقت که کشک است ، ولی از نظر ساختار کلی و بیولوژیکی مثل هم هستند و تنها فرقشان یک دسته اضافی در ساختار کروموزوم هایشان است .

از لحاظ روحیات چی؟

هیچ دو انسانی در کره زمین از نظر روحیات شبیه هم نیستند ، زن و مرد ندارد .

نشنیدین که یه مرد چندین دختر رو با وعده ی ازدواج فریب داده؟ ولی مرد کمتر با وعده ی ازدواج زن فریب میخوره

این داستان مال جوامع عقب مانده اسلامی هست که زن حق و حقوقی نداره ، وگرنه زنان کشور های آزاد با وعده ازدواج فریب نمیخورند .

اصولا در یک رابطه ی نادرست، ممکنه هر دو جنس به دنبال ارضای خود باشند، اما کدومیک ضرر بیشتر میخوره؟

اصولن در یک فرهنگ و قانون نادرست افراد برای ارضای جنسی خود ازدواج میکنند !

( اینجا احتمالا جامعه ی مرد سالار رو فعلا دور بندازید و فکر کنید یک جامعه ی بقول دوستان، برابر هست ).

در جوامع درست و حسابی برای ارضای جنسی چیزی به نام Whore House وجود داره و کسی هم برای این داستان با شخص تن فروش ازدواج نمیکنه صدمه روحی هم نمیبینه .

پسر یا مرد کارشو میکنه و میره... اما دختره که عوارضش رو تحمل میکنه...فکرش رو بکنید که مثلا دختر حامله بشه... اینجا آیا پسر جوابگوست؟

همان طور که پیشتر گفتم اینها برای جوامع عقب مانده اسلامی است . در مورد حامگلی هم به توضیح من در خط پیش وسایل پیشگیری را اضافه بفرمایید .

خلقت زن به گونه ای هست که دنبال تکیه گاهه و برای همین معمولا دخترا زود به پسرا اعتماد می کنن

چرند است ، این همه زن موفق در دنیا داریم که هنوز ازدواج نکرده اند و به کسی هم آویزان نیستند ، چون دید شما دینی هست و دین شما زن رو موجود خوار و کهتر و ضعیف و وباسته میدونه اینطوری فکر میکنید وگرنه از این خبر ها نیست .

از لحاظ جسمی چه؟ باز هم مساوی نیستند.

اگر منظورتان زور و بازوست ، یک نیم نگاهی به مسابقات کشتی کج بیندازید بد نیست :3:

پس نمیتونیم بگیم زن و مرد برابر هستند

میتوانیم و میگوییم .

اینو همه قبول کردند.
اینو همه اسلامزده ها و کسانی که در مغز رو تخته کردند قبول کرده اند .

حداقل جامعه ی جهانی این رو قبول داره که زن و مرد برابر نیستند.

شما فراتر از شهرتون رفتید که از جامعه جهانی حرف میزنید ؟ خیر جامعه جهانی همچین چرندی رو قبول نداره و نکرده و نمیکنه .

سید ابوبکر
12-08-2010, 09:57 PM
یعنی شما هر کسی که تنها یک همسر دارد را هوس باز و با معشوقه های فراوان میدانید ؟ در جوامع مدرن اختیار کردن بیش از یک همسر جرم است چرا که این کار نه تنها غیر اخلاقی است بلکه بسیار بسیار عقب مانده هم هست .

منطق شما اینه : یا یک نفری n تا زن و صیغه و ... داره یا فاسده !

تازه در همین سخن شما که برای دفاع از اسلام گفته اید زن ستیزی وجود دارد ، مرد حق دارد بیش از یک همسر داشته باشد ولی زن حق چنین کاری را ندارد ، این اسلام را هر وریش را بگیری از یک طرف دیگه گندش در میاد .

من نگفتم کسی که یک همسر داره هوس باز و با معشوقه های فراوان است. ولی در جوامعی که همین قانون تک همسری وجود داره و بیشتر از یک همسر غیر قانونی است، آمار خیانت به همسر هم بالاتره...
منطق ما: یه مرد میتونه تا چهارتا زن داشته باشه ولی به یکی اکتفا کنه بهتره... همین.... در اسلام صیغه جایی نداره بلکه صیغه از ساخته های آخوندای هوس باز شهوترانه که میخوان ناموس مردم رو به لجن بکشن به اسم دین... کسی هم نگفته که کسی اگه زن نداره یا یک زن بیشتر نداره فاسده...
نمیدونم منظور شما از زن ستیزی چیست اما حرف من کاملا مشخص بود: مسخره نیست که یه زن همزمان دوتا شوهر داشته باشه؟ اونوقت بچه مال کیه؟ اصلا این حرفت با خلقت و روحیات زن سازگاره یا نه؟ یه حرفایی میزنی شما...

Russell
12-08-2010, 10:27 PM
منطق ما: یه مرد میتونه تا چهارتا زن داشته باشه ولی به یکی اکتفا کنه بهتره...
منطق؟!!!
داری میگی که مرد حق داره به حقوق زن تجاورز کنه اما خوب تجاوز نکنه بهتره !!

مسخره نیست که یه زن همزمان دوتا شوهر داشته باشه؟
بله، البته نه به مسخرگی یک مرد و چهار زن.

من نگفتم کسی که یک همسر داره هوس باز و با معشوقه های فراوان است. ولی در جوامعی که همین قانون تک همسری وجود داره و بیشتر از یک همسر غیر قانونی است، آمار خیانت به همسر هم بالاتره...
در کشورهایی که چند همسری قانونیست که چیزی به نام خیانت برای مرد معنا ندارد چون مشکل قانونی ندارد که بعد بخواهیم برویم سراغ آمار.
البته اگر زن خیانت کند فقط سنگسار میشود.

اصلا این حرفت با خلقت و روحیات زن سازگاره یا نه

من شیفته این نگرانی مسلمانان در این مواقع برای روحیات زن هستم،زن در اسلام برده جنسیست،تمکبن هم نکرد اجازه کتک زدن داده شده.نگرانی برای روحیات نیست،بلکه چون زن را اسلام ناقص العقل میداند،با تکیه غیر مستقیم بر این اصل که مرد ولی اوست و میداند برای زن بهتر اینست است که برده جنسی باشد چون مردها زنان ناقص العقل را میفریبند،زن چون حق استقلال ندارد اگر مرد رهایش کند نابود میشود(با این فرض اسلامی که زن فقط باید به مرد سرویس دهد)و...و به این نتیجه میرسد که برای روحیات زن آزادی و اختیار خوب نیست.
البته اینجا تعریف روحیات هم برای من جالب است چون اگر منظور آنچه است که در عمل ملعون روانشناسی آمده همچین نتایجی حاصل نشده.اینها فقط دانش ناب اسلامیست.

kheradgera
12-08-2010, 11:32 PM
[/color]

مطمئنی گفته راست؟ اتفاقا 80% اسپرم توسط بیضه ی چپ و فقط 20% توسط بیضه ی راست تولید میشه!
اگر اینجوری گفته که *یده!:71:

راستش با این لحن گفتن شما کمی شک کردم ولی حدیثش رو تلاش میکنم پیدا کنم و پاسخ قطعی به شما بدم.

Mehrbod
12-09-2010, 12:19 AM
خلقت که کشک است ، ولی از نظر ساختار کلی و بیولوژیکی مثل هم هستند و تنها فرقشان یک دسته اضافی در ساختار کروموزوم هایشان است .

درود،
زن و مرد نه از دید زیست‌شناسی (بیولیژیکی) و نه فکری و روانی مانند یکدیگر هستند.

هیچ دو انسانی در کره زمین از نظر روحیات شبیه هم نیستند ، زن و مرد ندارد .

سفسته تعمیم نابه‌جا.
کسی نیز نمی‌گوید هیچ دو آدمی سد در سد مانند یکدیگر هستند, اما در یک همانندی
آماری، زن و مرد با یکدیگر تفاوت‌های بنیادینی دارند که بزرگتر از تفاوت‌‌های میان هر گروه است.

این داستان مال جوامع عقب مانده اسلامی هست که زن حق و حقوقی نداره ، وگرنه زنان کشور های آزاد با وعده ازدواج فریب نمیخورند .

این را سراسر درست گفتید. اصولا نه تنها زن و مرد، که هر آدم تنهایی نیز در همبود
امروزین می‌تواند بدون وابستگی چندانی به دیگران، نیازهای خود را برآورده کند.

اصولن در یک فرهنگ و قانون نادرست افراد برای ارضای جنسی خود ازدواج میکنند !

در جوامع درست و حسابی برای ارضای جنسی چیزی به نام Whore House وجود داره و کسی هم برای این داستان با شخص تن فروش ازدواج نمیکنه صدمه روحی هم نمیبینه .

http://www.daftarche.com/images/smilies/53.gif

چرند است ، این همه زن موفق در دنیا داریم که هنوز ازدواج نکرده اند و به کسی هم آویزان نیستند ، چون دید شما دینی هست و دین شما زن رو موجود خوار و کهتر و ضعیف و وباسته میدونه اینطوری فکر میکنید وگرنه از این خبر ها نیست .

شمار زنان موفق در زمینه‌های دانشیک بسیار بسیار کمتر از مردان است.

اگر منظورتان زور و بازوست ، یک نیم نگاهی به مسابقات کشتی کج بیندازید بد نیست

خیر ویژگی مردان تنها در زور و بازوی بیشترشان کوتاه نمی‌شود. یک نگاهی به شمار ریاضی‌دانان زن و مرد
بیاندازید، می‌بینید که در زمینه‌های این‌چنینی زنان اصولا وجود خارجی ندارند که بخواهیم درباره آن سخن بگوییم.

اینکه چرا اینگونه است خود گفتمان دیگری است و بایستی به این نکته توجه کرد که این نه
نشانه کم‌هوشی زنان در برابر مردان است و نه هیچ برتری ویژه‌ای برای مردان، بلکه تنها
می‌گوید دگرسانی‌هایی که در روند فراگشت میان زن و مرد ریخت گرفته‌اند این دو را به دو راه گوناگون سوق داده اند.

پس نمیتونیم بگیم زن و مرد برابر هستند

میتوانیم و میگوییم .

شوربختانه کاری که انجام می‌دهید پافشاری نامنطقی خواهد بود.

اینو همه اسلامزده ها و کسانی که در مغز رو تخته کردند قبول کرده اند .

دوستان اگر یک مسلمان بگوید ماست سپید است, مایه سیاهی ماست نمی‌شود!

شما فراتر از شهرتون رفتید که از جامعه جهانی حرف میزنید ؟ خیر جامعه جهانی همچین چرندی رو قبول نداره و نکرده و نمیکنه .

فرنود شما برای اینکه می‌گویید زن و مرد یکسان هستنند چیست؟

من می‌توانم برای شما بیشتر از سد نمونه آماری جهانی بیاورم
که این دگرسانی بنیادین میان زن و مرد را نشان می‌دهند.

می‌توانیم از نگره فرگشت سود ببریم و چگونگی پیدایش این دگرسانی‌ها را ببینیم.

می‌توانیم از ابزارهای کاوشگر مغزی مانند EEG برای نشان دادن تفاوت در مغز زن و مرد سود ببریم،
برای نمونه به بزرگتر بودن Corpus callosum (http://en.wikipedia.org/wiki/Corpus_callosum) (بخشی که دو نیم‌کره را به یکدیگر پیوند می‌دهد) در زنان بنگرید.

sonixax
12-09-2010, 12:34 AM
آمار خیانت به همسر هم بالاتره...

این ادعا رو اثبات کنید .

منطق ما: یه مرد میتونه تا چهارتا زن داشته باشه ولی به یکی اکتفا کنه بهتره... همین.... در اسلام صیغه جایی نداره بلکه صیغه از ساخته های آخوندای هوس باز شهوترانه که میخوان ناموس مردم رو به لجن بکشن به اسم دین... کسی هم نگفته که کسی اگه زن نداره یا یک زن بیشتر نداره فاسده...

در اسلام صیغه وجود داره و شما سنی ها به اسم سنت پیامبر اون رو میشناسید .

نمیدونم منظور شما از زن ستیزی چیست اما حرف من کاملا مشخص بود: مسخره نیست که یه زن همزمان دوتا شوهر داشته باشه؟ اونوقت بچه مال کیه؟ اصلا این حرفت با خلقت و روحیات زن سازگاره یا نه؟ یه حرفایی میزنی شما...

چرا مرد اجازه داره چندین زن داشته باشه ولی زن اجازه نداره ؟ اگر توانستید یک پاسخ در خور و درست و حسابی به این موضوع بدهید !

sonixax
12-09-2010, 12:51 AM
درود، زن و مرد نه از دید زیست‌شناسی (بیولیژیکی) و نه فکری و روانی مانند یکدیگر هستند.

از دید بیولوژیکی ، همان طور که گفتم فرقشان یک دسته اضافی در کروموزوم هایشان است ، از نظر روانی هم روان هر فرد عادی بستگی به محیط و شرایط زندگیش دارد نه جنسیتش .

سفسته تعمیم نابه‌جا. کسی نیز نمی‌گوید هیچ دو آدمی سد در سد مانند یکدیگر هستند, اما در یک همانندی آماری، زن و مرد با یکدیگر تفاوت‌های بنیادینی دارند که بزرگتر از تفاوت‌‌های میان هر گروه است.

خیر اینچنین نیست ، اگر منظور شما روحیات زنانه یا مردانه است اینها سخنی است که جوامع عقب مانده شرقی از خود در آوده اند و البته تحت تاثیر عقاید جامعه نوعی رفتار شکل میگیرد . نقض این داستان Transexual ها هستند که جنسیتشان در رفتارشان تاثیری ندارد .

شمار زنان موفق در زمینه‌های دانشیک بسیار بسیار کمتر از مردان است.

در طول تاریخ اگر بخواهید بررسی کنید آری این چنین است و دلیلش وجود جوامع مرد سالار بوده که زن را از فعالیت منع میکرده اند ، ولی اکنون این موانع برداشته شده شمار زنان موفق از مردان بیشتر هم هست . برای نمونه در کشوری که به زن اجازه داده نمیشود برای ریاست جمهوری کاندید شود هرگز نمیشود توانایی زن ها را در این زمینه دید ، مثل ایران . پس دلیل شما موجه نیست .

خیر ویژگی مردان تنها در زور و بازوی بیشترشان کوتاه نمی‌شود. یک نگاهی به شمار ریاضی‌دانان زن و مرد بیاندازید، می‌بینید که در زمینه‌های این‌چنینی زنان اصولا وجود خارجی ندارند که بخواهیم درباره آن سخن بگوییم.

پیشتر توضیح داده شد .

اینکه چرا اینگونه است خود گفتمان دیگری است و بایستی به این نکته توجه کرد که این نه نشانه کم‌هوشی زنان در برابر مردان است و نه هیچ برتری ویژه‌ای برای مردان، بلکه تنها می‌گوید دگرسانی‌هایی که در روند فراگشت میان زن و مرد ریخت گرفته‌اند این دو را به دو راه گوناگون سوق داده اند.

اشتباه است .

شوربختانه کاری که انجام می‌دهید پافشاری نامنطقی خواهد بود.

پافشاری نا منطقی ؟ برایتان پیشتر توضیح دادم دلیل اینکه شمار دانشمندان و افراد موفق زن از مرد کمتر است چیست ، در جوامعی که زنان از حقوق و امتیازات برابر برخوردارند شمار زنان موفق از مردان پیشی میگیرد نمونه اش همین آلمان .

دوستان اگر یک مسلمان بگوید ماست سپید است, مایه سیاهی ماست نمی‌شود!

شما با ایشون در این زمینه که زن و مرد برابر نیستند هم نظر هستید و البته تا به اینجه دلایل منطقی و درستی هم ارائه نکردید .

فرنود شما برای اینکه می‌گویید زن و مرد یکسان هستنند چیست؟ من می‌توانم برای شما بیشتر از سد نمونه آماری جهانی بیاورم که این دگرسانی بنیادین میان زن و مرد را نشان می‌دهند. می‌توانیم از نگره فرگشت سود ببریم و چگونگی پیدایش این دگرسانی‌ها را ببینیم. می‌توانیم از ابزارهای کاوشگر مغزی مانند EEG برای نشان دادن تفاوت در مغز زن و مرد سود ببریم، برای نمونه به بزرگتر بودن Corpus callosum (بخشی که دو نیم‌کره را به یکدیگر پیوند می‌دهد) در زنان بنگرید.

خوب بیاورید ! مشکلی نیست .

sonixax
12-09-2010, 01:26 AM
قال محد بن عبد الله: النکاح سنتی،فمن رغب عن سنتی فلیس منی .

فکر نمیکنم نیازی باشه توضیح بدم نکاح یعنی چه ! ولی برای آنهایی که نمیدانند :

http://dictionary.babylon.com/arabic/

Babylon English-Arabic fuck
ف. نكح
أ. نكاح, بذاءة

این سنت پیامبر اسلام بوده ! یعنی به زن فقط به چشم وسیله ای برای سپوختن نگاه میکرده نه برای تشکیل خانواده .

Mehrbod
12-09-2010, 01:41 AM
از دید بیولوژیکی ، همان طور که گفتم فرقشان یک دسته اضافی در کروموزوم هایشان است ، از نظر روانی هم روان هر فرد عادی بستگی به محیط و شرایط زندگیش دارد نه جنسیتش .

خوب که چه؟ تفاوت DNA آدم و میمون هم کمتر از یک و نیم درسد است, پس یکی هستند؟

خیر اینچنین نیست ، اگر منظور شما روحیات زنانه یا مردانه است اینها سخنی است که جوامع عقب مانده شرقی از خود در آوده اند و البته تحت تاثیر عقاید جامعه نوعی رفتار شکل میگیرد . نقض این داستان Transexual ها هستند که جنسیتشان در رفتارشان تاثیری ندارد .

خیر, نگرش ما به همه تفاوت‌های گسترده‌ای است که میان زنان و مردان در شیوه فکر
کردن, مهارت‌های شخصی و از همه آن‌ها مهمتر, انگیزه‌های دگرسان آن‌ها نهفته است می‌باشد.

روحیه زنانه که در همبود لطیف و دخترانه نامیده می‌شود نیز تنها یکی از آن‌ها است.

در طول تاریخ اگر بخواهید بررسی کنید آری این چنین است و دلیلش وجود جوامع مرد سالار بوده که زن را از فعالیت منع میکرده اند ، ولی اکنون این موانع برداشته شده شمار زنان موفق از مردان بیشتر هم هست . برای نمونه در کشوری که به زن اجازه داده نمیشود برای ریاست جمهوری کاندید شود هرگز نمیشود توانایی زن ها را در این زمینه دید ، مثل ایران . پس دلیل شما موجه نیست .

پس تا همینجا می‌پذیرید که میان مردان و زنان دگرسانی ژرفی بوده
است که در تاریخ به این درازی همواره نقش‌های متفاوتی از یکدیگر داشته‌اند؟

از سوی دیگر, چرا بیراهه برویم, در همین جهان مدرن امروزین, بفرمایید ببینیم
چند درسد ریاضی‌دانان، فیزیک‌دانان، سیاست‌مداران و برنامه‌نویسان کامپیوتر زن هستند؟

نکند در درازای تاریخ مردان جلوی شکوفایی مهارت‌های ریاضی بانوان را نیز می‌گرفته‌‌اند؟

اشتباه است .

چرا اشتباه است؟ چون sonixax می‌گوید. :21:

پافشاری نا منطقی ؟ برایتان پیشتر توضیح دادم دلیل اینکه شمار دانشمندان و افراد موفق زن از مرد کمتر است چیست ، در جوامعی که زنان از حقوق و امتیازات برابر برخوردارند شمار زنان موفق از مردان پیشی میگیرد نمونه اش همین آلمان .

آمار بیاورید. برای ما بگویید درسد زنان ریاضی‌دان آلمانی به مردان چه اندازه است؟

می‌خواهید آمارتان به سوی پوچ میل کند؟ شمار زنان هکر به مردان را در بیاورید تا ببینیم این بانوان
که در همه چیز با مردها یکی هستند، چرا در این چیزهای انتزاعی و تخصصی این اندازه پرت می‌زنند.

شما با ایشون در این زمینه که زن و مرد برابر نیستند هم نظر هستید و البته تا به اینجه دلایل منطقی و درستی هم ارائه نکردید .

فرنود‌های آورده شده که چشمان خود را روی آنها بسته‌اید:

مغز زنان و مردان با یکدیگر متفاوت است (نمونه آورده شده: بزرگتر بودن Corpus callosum (http://en.wikipedia.org/wiki/Corpus_callosum) در زنان)
شمار زنان در مهارت‌‌های مذکور، مانند ریاضی, فیزیک, مهندسی نرم‌افزار با فاصله هنگفتی
از مردان کمتر است و این نه تنها به دوره ما کوتاه نمی‌شود، بلکه در همه تاریخ همین‌گونه بوده است.
تفاوت‌های اندامی آشکار میان زن و مرد.
تفاوت در تعادل و گستردگی‌های هورمونی میان زنان و مردان.

و اما شما برای آنکه نشان دهید زن و مرد یکی هستند چه آورده‌اید؟ هیچ، تنها انگ واپس‌مانده و مسلمان خرافاتی
زده و اینکه چیزی که ما می‌گوییم در جوامع مدرن! هوادار ندارد (پس لابد درست نیست!) و ... را تکرار کرده‌اید.

sonixax
12-09-2010, 02:48 AM
خوب که چه؟ تفاوت DNA آدم و میمون هم کمتر از یک و نیم درسد است, پس یکی هستند؟

چه ربطی داشت ؟ ما داریم انسان را با انسان قیاس میکنیم ! نکند از دید شما زنان انسان هم نیستند ؟

خیر, نگرش ما به همه تفاوت‌های گسترده‌ای است که میان زنان و مردان در شیوه فکر کردن, مهارت‌های شخصی و از همه آن‌ها مهمتر, انگیزه‌های دگرسان آن‌ها نهفته است می‌باشد. روحیه زنانه که در همبود لطیف و دخترانه نامیده می‌شود نیز تنها یکی از آن‌ها است.

تمام اینها به شرایطی که شخص درش زندگی و رشد میکند بستگی دارد .

پس تا همینجا می‌پذیرید که میان مردان و زنان دگرسانی ژرفی بوده است که در تاریخ به این درازی همواره نقش‌های متفاوتی از یکدیگر داشته‌اند؟ از سوی دیگر, چرا بیراهه برویم, در همین جهان مدرن امروزین, بفرمایید ببینیم چند درسد ریاضی‌دانان، فیزیک‌دانان، سیاست‌مداران و برنامه‌نویسان کامپیوتر زن هستند؟ نکند در درازای تاریخ مردان جلوی شکوفایی مهارت‌های ریاضی بانوان را نیز می‌گرفته‌‌اند؟

خیر ، همین بمب اتمی که دنیایی در کفش مانده را زنان اختراع کرده اند !

فعلن اینها را داشته باشید که از جمله بزرگترین دانشمندان جهان هستند و دنیا را متحول کرده اند ، همچنین بخش بزرگی از دانشمندانی که در پروژه شتاب دهنده هادرون در حال فعالیت هستند زن هستند ، اینکه شما خبر ندارید دال بر نبودنشان نیست . تاز هنوز هم در خیلی از کشور ها به زنان اجازه فعالیت داده نمیشود :

1 ـ ماری کوری

ماری کوری که متولد 1867 است، 25/1 درصد این فهرست را به خود اختصاص داده است. وی نخستین بانوی فیزیکدان اروپایی است که موفق به کسب دکتری در رشته علوم شده و 2 جایزه نوبل برای مطالعات خویش در زمینه رادیواکتیو به دست آورده است. او در 67 سالگی در سال 1934 درگذشت.

2 ـ روزالیند فرانکلین

فرانکلین در سال 1920 به دنیا آمد. وی شیمیدانی است که جیمز واتسن و فرانسیس کریک که با کشف اساس دی ان ای برنده جایزه نوبل شدند از وی الهام گرفتند. روزالیند در سال 1958 درگذشت و 14/2 درصد این فهرست را سهم خود کرده است.

3 ـ هایپشیا از اسکندریه (هیپاتیا)

وی زاده سال 370 میلادی است و تا 45 سالگی به زندگی خویش ادامه داد. هایپشیا، رسالات و مقالات مختلفی در زمینه علوم هندسه، جبر و نجوم در روم باستان نوشته است. وی سال 415 به قتل رسید. هایپشیا 9/4 درصد سهم این فهرست را دارد.

4 ـ ژوسلین بل برنل

وی متخصص فیزیک نجومی است که 4/7 درصد را سهم خویش کرده است. وی سال 1943 به دنیا آمد. برنل با همکار خود، آنتونی هویش تپ اخترها را کشف کرد. هویش برای این کشف جایزه نوبل را برد.

5 ـ آدا کنتس لاولیس (آدا بایرون)

آدا متولد 1815 است و با مشارکت خود با چارلز بابیج در زمینه محاسبات کامپیوتری موفق به کسب 4/5 درصد این فهرست شده است. آدا سال 1852 در 37 سالگی درگذشت.

6 ـ لیز میتنر

میتنر به اتفاق همکار خود شکافتن هسته اتم را کشف کرد که موجب اعطای جایزه نوبل به همکار وی اوتو هان شد. میتنر 4/4 درصد فهرست ما را به خود اختصاص داده است. وی سال 1878 زاده شد و سال 1986 درگذشت.

7 ـ دوروتی هاگکین

شیمیدانی که تکنیک پراش اشعه ایکس را تکمیل کرد. وی سال 1964 موفق به کسب جایزه نوبل شد و در سال 1994 در 84 سالگی درگذشت. هاگکین 3/8 درصد این سهم را دارد.

8 ـ سوفی جرمین (سوفی ژرمن)

ریاضیدان متولد 1776 که سهم عظیمی در پیشرفت قضیه نهایی فرمت داشت که در آن زمان حل نشد. جرمین که سال 1831 درگذشت، 3/7 درصد این فهرست را سهیم است.
اینها را هم داشته باشید برایتان خوب است :

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_pre-21st-century_female_scientists
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_female_mathematicians
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Women_physicists

اینها آن دسته از معروف ترین هایشان هستند که در مقایسه با معروف ترین دانشمندان و فیزیکدانان مرد دنیا تعدادشان کم نیست .

چرا اشتباه است؟ چون sonixax می‌گوید.

یک بار برایتان توضیح دادیم و چون حوصله زیاده گویی نداریم و طرف مقابل را به اندازه کافی فهیم و دانا میدانیم یک مطلب را دو بار نمینویسیم ، گویا در مورد شما اشتباه کرده بودم :3:

آمار بیاورید. برای ما بگویید درسد زنان ریاضی‌دان آلمانی به مردان چه اندازه است؟ می‌خواهید آمارتان به سوی پوچ میل کند؟ شمار زنان هکر به مردان را در بیاورید تا ببینیم این بانوان که در همه چیز با مردها یکی هستند، چرا در این چیزهای انتزاعی و تخصصی این اندازه پرت می‌زنند.

کسی ادعا نکرده زنان در همه چیز با مردان یکی هستند ! بلکه گفته زنان و مردان با هم برابرند ، هکر زن هم تا دلتون بخواد ریخته اسم یکی از معروف ترین هاشون ماما کسپر هستش :3: همان طور که پیشتر گفتم چون شما ندیدید دلیل نمیشه که نیستند یا خیلی کم هستند .

ایشون تشریف دارند :

172

این هم لیست یک تعدادی شان که در توییتر حضور دارند : http://mashable.com/2010/07/28/developer-hacker-women-twitter/

مغز زنان و مردان با یکدیگر متفاوت است (نمونه آورده شده: بزرگتر بودن Corpus callosum در زنان)

بزرگتر بودن ارتباط دهنده مغز زنان نسبت به مردن هیچ ربطی به نحوت عملکرد و کدنگاری مغز اینها ندارد . مثال : مانیتور کامپیوتر من از مال تو بزرگتره ! پس از اساس کامپیوتر من با مال تو فرق میکنه !!
در ضمن حد اکثر نورونی که در Corpus callosum قرار دارد حدود 250 میلیون رشته هست و بیشتر بودن اینها تنها و تنها ارتباط بین دو نیمکره را بهینه میسازد نه اینکه ساختار را دگرگون کند ، و همان طور که خودتان اعتراف کرده اید این مساله تاثیری در هوش زنان نداشته . پس بی ربط است .

# شمار زنان در مهارت‌‌های مذکور، مانند ریاضی, فیزیک, مهندسی نرم‌افزار با فاصله هنگفتی از مردان کمتر است و این نه تنها به دوره ما کوتاه نمی‌شود، بلکه در همه تاریخ همین‌گونه بوده است. # تفاوت‌های اندامی آشکار میان زن و مرد.

پاسختان داده شده ولی گویا شما چشمانتان را بسته اید !

تفاوت در تعادل و گستردگی‌های هورمونی میان زنان و مردان.

باز هم بی ربط است ، هورمون های زنانه با مردانه اساسن فرق میکند ولی این بدان معنا نیست که زن و مرد در کلیات با هم فرق میکنند .

و اما شما برای آنکه نشان دهید زن و مرد یکی هستند چه آورده‌اید؟ هیچ، تنها انگ واپس‌مانده و مسلمان خرافاتی زده و اینکه چیزی که ما می‌گوییم در جوامع مدرن! هوادار ندارد (پس لابد درست نیست!) و ... را تکرار کرده‌اید.

ما که بسیار بیشتر از شما دلیل و فرنود آوردیم و شما هیچ چیزی ارایه ندادید ، همچنین پاسختان را داده ایم ولی گویا شما مطالعه نفرمودید و مثل نوار از پیش ظبت شده حرف خود را میزنید .

شما میگویید چون تعداد زنان دانشمند و فیزیکدان در طول تاریخ کمتر از مردان بوده پس مردان باهوش تر هستند ! عجب منطق قوی و محکمی :21:

پ.ن : گفتم شاید بد نباشد بدانید بیشترین رکورد ضریب هوشی در دنیا با مقدار 228 متعلق به یک زن است ، یعنی خیلی خیلی بیشتر از برترین دانشمندان مرد دنیا .
http://en.wikipedia.org/wiki/Marilyn_vos_Savant

سید ابوبکر
12-09-2010, 07:57 AM
در اسلام صیغه وجود داره و شما سنی ها به اسم سنت پیامبر اون رو میشناسید .

در اسلام صیغه وجود نداره عزیز دلم... بلکه در تشیع وجود داره... اهل سنت معتقدند صیغه هیچ فرقی با زنا نداره...

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:57 AM ---------- ارسال قبلی در 07:48 AM ----------

دوستان عزیز بدون تعارف و ادعا، من نه انگلیسیم خوبه و نه در مورد این بحثای بین sonixax و مهربد چیزی میدونم... پس بذارین من در حد اطلاعات خودم بنویسم و اطلاعات فنی رو دوستان در موردش بحث کنن...

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:57 AM ---------- ارسال قبلی در 07:57 AM ----------

دوستان عزیز بدون تعارف و ادعا، من نه انگلیسیم خوبه و نه در مورد این بحثای بین sonixax و مهربد چیزی میدونم... پس بذارین من در حد اطلاعات خودم بنویسم و اطلاعات فنی رو دوستان در موردش بحث کنن...

kheradgera
12-09-2010, 08:03 AM
و اما شما برای آنکه نشان دهید زن و مرد یکی هستند چه آورده‌اید؟ هیچ، تنها انگ واپس‌مانده و مسلمان خرافاتی
زده و اینکه چیزی که ما می‌گوییم در جوامع مدرن! هوادار ندارد (پس لابد درست نیست!) و ... را تکرار کرده‌اید.[/quote]

این حرف شما مانند اینه که از کسی بخواهید نشون بده سیاه پوست و سفید پوست باهم برابرن. تفاوت های جسمی و احساسی آدمها سبب تفاوت در حقوق اونها نمیشه. یک انسان به دلیل بیولوژیکی به محض بالغ شدن از حقوقی باید برخوردار بشه که با انسانهای بالغ دیگه برابره.
این یکی از حداقل معیارهای انسانیت است که کسی معتقد باشد با هر جنسیت و عقیده به دور از تفاوت هاشون حقوق برابری دارن.

سید ابوبکر
12-09-2010, 09:36 AM
این حرف شما مانند اینه که از کسی بخواهید نشون بده سیاه پوست و سفید پوست باهم برابرن. تفاوت های جسمی و احساسی آدمها سبب تفاوت در حقوق اونها نمیشه. یک انسان به دلیل بیولوژیکی به محض بالغ شدن از حقوقی باید برخوردار بشه که با انسانهای بالغ دیگه برابره.
این یکی از حداقل معیارهای انسانیت است که کسی معتقد باشد با هر جنسیت و عقیده به دور از تفاوت هاشون حقوق برابری دارن.
دقیقا منظور از این حرف شما رو متوجه نشدم ولی نظر اسلام اینه که هیچ انسانی در حقوقش با انسان دیگه تفاوتی نداره... سیاه و سفید و زن و مرد همه یکی هستند.... همین...

kheradgera
12-09-2010, 09:43 AM
دقیقا منظور از این حرف شما رو متوجه نشدم ولی نظر اسلام اینه که هیچ انسانی در حقوقش با انسان دیگه تفاوتی نداره... سیاه و سفید و زن و مرد همه یکی هستند.... همین...

اون نوشته من پاسخ به مهربد بود که دلیل میخواست برای برابری زن و مرد اما این چیزی که شما میگی دقیقا با متن قرآن در تناقض آشکاره. قرآن بارها برده داری و کنیز داری رو آزاد اعلام کرده و خود محمد برده ها و کنیزهای بسیاری داشته و آیاتی مانند 228 و 282 بقره و 11 و 12 و 176 نساء هم بر نابرابری زن و مرد در زمینه های مختلف تاکید داره. تازه حالا از مبحث چند زنی چیزی نگیم بهتره. کجای این دین برابریه؟ حالا تمام اینها برای مسلمانه و اگر به قول قرآن کسی کافر باشه که اونجا برابری اسلامی به اوج خودش میرسه.:71:

Russell
12-09-2010, 10:16 AM
الان دقیقاً صحبت سر برابری حقوقی هست وگرنه خوب زن و مرد با هم فرقهایی دارند از لحاظ فیزیکی وگرنه به این دو گروه تقسیم نمیشدند.
مساله اینست که هر دو انسان هستند.سخن ما اینست که اسلام و ادیان تبعیض بی دلیل جنسیتی دارند که از دوران قدیم به یادگار مانده.مثلاً در بسیاری از موارد زن نصف مرد حقوق دارد.در حالی که این تبعیض بیپایه است.
این نوع تبعیض فرقی با آنچه تبعیض نژادی است ندارد.هیتلر هم بیماران روانی و ذهنی را میکشت چون به درستی ادعا میکرد از لحاظ هوشی پایینتر هستند.اما این به نظر شما از نظر انسانی و حقوقی درست است که به این دلیل حق حیات آنها به عنوان یه انسان زیر پا گذاشته شود.برای زن و مرد هم همین است قضیه.

سید ابوبکر
12-09-2010, 10:18 AM
اون نوشته من پاسخ به مهربد بود که دلیل میخواست برای برابری زن و مرد اما این چیزی که شما میگی دقیقا با متن قرآن در تناقض آشکاره. قرآن بارها برده داری و کنیز داری رو آزاد اعلام کرده و خود محمد برده ها و کنیزهای بسیاری داشته و آیاتی مانند 228 و 282 بقره و 11 و 12 و 176 نساء هم بر نابرابری زن و مرد در زمینه های مختلف تاکید داره. تازه حالا از مبحث چند زنی چیزی نگیم بهتره. کجای این دین برابریه؟ حالا تمام اینها برای مسلمانه و اگر به قول قرآن کسی کافر باشه که اونجا برابری اسلامی به اوج خودش میرسه.

عزیز من کجای تاریخ خوندی که محمد صلی الله علیه و سلم برده و کنیزهای زیادی داشته؟
در مورد آیات ارث در سوره ی نساء: بهتره یه مقاله برات بذارم بهتره:

اسلام میگوید پدر که مرد، پسرش حق دارد دوبرابر دخترش ارث بگیرد این را ظاهر بینان به ضرر جنس زن میدانند در حالیکه اینطور نیست.
دلیل ساده ما این است که این پسر پولی را که از پدر به ارث برده در نهایت با یک زن دیگر ( حالا خواهرش نیست اما همسرش که هست و همسرش بلاخره یک زن که هست ) بله با یک زن دیگر نصف میکند پس عملآ اسلام به زن بیشتر داده تا مرد. به خواهر بیشتر داده تا برادر
مثال :
خواهر 10 هزارسهم خود از ارث پدر را خرج خود میکنئد و برادر 20 هزار به ارث برده از پدر را خرج هزار درد بی درمان میکند از جمله برای زنی خرج میکند که مثل خواهرش یک زن است یا برای کودکانش که در بین آنها جنس مونث هم هست
پس اعتراض زنها به چیست؟ در عمل دوبرابر و بیشتر از سهم ارث مرد، نصیب زنان میشود و کمتر از یک ثلث نصیب مردان، و بازهم اسلام مظلومانه بدنام است.

پس بیایید ظاهر بینی را کنار بگذاریم
شاید کسی بگوید چه معنی دارد که اسلام حق زن را بدست مرد داده از اول مثل قانون غریبیان مساوی تقسیم میکرد؟!
بله اگر چنین میکرد آنوقت باید روزانه زن هم برای زندگی مشترک پول میداد و مرد هم، همانطور که در رستوران ها، زن غربی سهم خود را میدهد و مرد غربی سهم خود را !!!
شاید بگوید بدهد این چه عیب دارد ؟!
عیبش این است که نظام زندگی بهم میخورد دیگر کسی عروسی نمیکند و نسل بشری رو به انقراض میرود اسلام با وضع این قانون هشیارانه باعث شده خانواده ها پا بگیرد و پابرجا بماند زن به مرد نیاز دارد و مرد به زن و طلاق نادر و معدود است.
اگر بگویید که دیگران که مسلمان نیستند چرا نسلشان منقرض نشد میگویم سفسطه نکنید غربیان ( سابقا ) هم تقریبآ مثل مسلمانان عمل میکردند و زن در انجا هم همیشه به مرد وابسته بود.
غرب آمد و این قانون را عوض کرد اما حالا دارد نتایج آن را میبیند.

kheradgera
12-09-2010, 10:52 AM
زمانی که قانونی در قرآن بوده بدون شک محمد اجراش میکرده. در جنگها که اسیران زیادی گرفته می شد یک پنجم اموال و اسیران بر طبق دستور سوره انفال به محمد می رسید. حالا تو قرآن گفته سهم الله و محمد بوده. الله رو که کسی نمی دیده. پس همش به محمد می رسیده.
ببین آقای عزیز خودتو به خواب زدی یا واقعا خوابی؟ یعنی چی که چون زنش نصف میگیره زن دو برابر میشه؟ این چرندیات چیه؟ باز دم شیعیان گرم کمی انسانی تر و مدرن تر به مسائل نگاه میکنن. ما داریم درباره دو انسان که باهم برادر و خواهر هستن به صورت مستقل صحبت می کنیم. شاید هیچکدام دوست نداشتن ازدواج کنن.
می بینیم در کشورهای اسلامزده بدبختی زنها رو و بزرگترین دلیلش نداشتن استقلال اقتصادی است که باعث میشه بدون علاقه و از سر نیاز مالی با کسی ازدواج کنن. ازدواجی که به خاطر نیاز مالی باشه هفتاد سال سیاه نباشه بهتره.
چقدر حیف شد این قوانین هوشیارانه زمان نوشتن اعلامیه حقوق بشر برای نویسندگانش ارسال نشد تا از این قوانین فوق مدرن بشری استفاده کنن.
غرب پس از قطع کردن دست کثیف دین از حکومت و قانون گزاری همیشه داره پیشرفت میکنه ولی یک کشور اسلامزده پیشرفته نداریم. همشون بدون استثنا مصرف کننده هستن و قوانین عقب افتاده توشون حکم فرماست.

سید ابوبکر
12-09-2010, 11:42 AM
زمانی که قانونی در قرآن بوده بدون شک محمد اجراش میکرده. در جنگها که اسیران زیادی گرفته می شد یک پنجم اموال و اسیران بر طبق دستور سوره انفال به محمد می رسید. حالا تو قرآن گفته سهم الله و محمد بوده. الله رو که کسی نمی دیده. پس همش به محمد می رسیده.
ببین آقای عزیز خودتو به خواب زدی یا واقعا خوابی؟ یعنی چی که چون زنش نصف میگیره زن دو برابر میشه؟ این چرندیات چیه؟ باز دم شیعیان گرم کمی انسانی تر و مدرن تر به مسائل نگاه میکنن. ما داریم درباره دو انسان که باهم برادر و خواهر هستن به صورت مستقل صحبت می کنیم. شاید هیچکدام دوست نداشتن ازدواج کنن.
می بینیم در کشورهای اسلامزده بدبختی زنها رو و بزرگترین دلیلش نداشتن استقلال اقتصادی است که باعث میشه بدون علاقه و از سر نیاز مالی با کسی ازدواج کنن. ازدواجی که به خاطر نیاز مالی باشه هفتاد سال سیاه نباشه بهتره.
چقدر حیف شد این قوانین هوشیارانه زمان نوشتن اعلامیه حقوق بشر برای نویسندگانش ارسال نشد تا از این قوانین فوق مدرن بشری استفاده کنن.
غرب پس از قطع کردن دست کثیف دین از حکومت و قانون گزاری همیشه داره پیشرفت میکنه ولی یک کشور اسلامزده پیشرفته نداریم. همشون بدون استثنا مصرف کننده هستن و قوانین عقب افتاده توشون حکم فرماست.
دوست عزیز قرار نیست که بدون سند و مدرک حرف بزنید... شما ثابت کن که رسول الله برده های زیادی داشته... اینکه چون در قرآن فلان آمده پس محمد داشته دلیل نمیشه... در هیچ کجای تاریخ نیامده که رسول الله برده داشته. تنها برده ی ایشون زید بن حارثه بوده که اونو هم آزاد کرده... همین.
در مورد قسمت دوم صحبتت: میگه اگه مرد دو برابر زن میگیره، همونم صرف مخارج زن می کنه... غیر از اینه؟ در مورد شیعیان هم اگه به قانون ایران نگاه کنی دیگه از این حرفا نمیزنی...
در مورد اینکه میگی شاید دوست نداشته باشن ازدواج کنن: قانون اسلام قانون کلی هست... نمیتونه که بخاطر دو نفر قانونشو عوض کنه... مصلحت اجتماع رو در نظر میگیره نه مصلحت فرد. یعنی در جایی که مصلحت فرد و جامعه در تضاد باشن، اسلام مصلحت اجتماع رو ترجیح میده...
در مورد استقلال اقتصادی زن شما بفرما غرب برای زن چه دستاوردی داشته؟ غیر از اینه که زن بیچاره مثل مردها آستین بالا زده داره کارگری می کنه؟ مجبوره بره خودفروشی کنه... به انواع و اقسام کارهای پست دست بزنه... پس غرب دستاوردی برای زن نداشته... بلکه غیر از بدبختی چیزی نصیب زن نکرده... زنان در کشورهای اسلامی مثل گل تو خونه نشستن و وظیفه ی مرد هست که مخارجشونو تامین کنه. این بهتر از اینه که بره بیرون کار کنه مثل مرد و بخاطر زن بودنش هزارها ظلم بهش بشه... پس دم از آزادی و خوشبختی زنان در غرب نزن....

Anarchy
12-09-2010, 11:49 AM
اسلام میگوید پدر که مرد، پسرش حق دارد دوبرابر دخترش ارث بگیرد این را ظاهر بینان به ضرر جنس زن میدانند در حالیکه اینطور نیست. دلیل ساده ما این است که این پسر پولی را که از پدر به ارث برده در نهایت با یک زن دیگر ( حالا خواهرش نیست اما همسرش که هست و همسرش بلاخره یک زن که هست ) بله با یک زن دیگر نصف میکند پس عملآ اسلام به زن بیشتر داده تا مرد. به خواهر بیشتر داده تا برادر مثال : خواهر 10 هزارسهم خود از ارث پدر را خرج خود میکنئد و برادر 20 هزار به ارث برده از پدر را خرج هزار درد بی درمان میکند از جمله برای زنی خرج میکند که مثل خواهرش یک زن است یا برای کودکانش که در بین آنها جنس مونث هم هست پس اعتراض زنها به چیست؟ در عمل دوبرابر و بیشتر از سهم ارث مرد، نصیب زنان میشود و کمتر از یک ثلث نصیب مردان، و بازهم اسلام مظلومانه بدنام است. پس بیایید ظاهر بینی را کنار بگذاریم شاید کسی بگوید چه معنی دارد که اسلام حق زن را بدست مرد داده از اول مثل قانون غریبیان مساوی تقسیم میکرد؟! بله اگر چنین میکرد آنوقت باید روزانه زن هم برای زندگی مشترک پول میداد و مرد هم، همانطور که در رستوران ها، زن غربی سهم خود را میدهد و مرد غربی سهم خود را !!! شاید بگوید بدهد این چه عیب دارد ؟! عیبش این است که نظام زندگی بهم میخورد دیگر کسی عروسی نمیکند و نسل بشری رو به انقراض میرود اسلام با وضع این قانون هشیارانه باعث شده خانواده ها پا بگیرد و پابرجا بماند زن به مرد نیاز دارد و مرد به زن و طلاق نادر و معدود است. اگر بگویید که دیگران که مسلمان نیستند چرا نسلشان منقرض نشد میگویم سفسطه نکنید غربیان ( سابقا ) هم تقریبآ مثل مسلمانان عمل میکردند و زن در انجا هم همیشه به مرد وابسته بود. غرب آمد و این قانون را عوض کرد اما حالا دارد نتایج آن را میبیند.
آفرین بر این حقوق و ریاضیات اسلامی!!! یعنی اصلا نمیدونم چی بگم...یعنی واقعا نویسنده این مقاله چیزی به اسم منطق و خرد هم داشته...تازه برادر عزیز شما به طور عمدی همه مقاله رو نذاشتی تا با توجه به بقیه اش ضایع نشی...حالا من میذارم عزیزم...

چرا زن نصف مرد ارث میگیرد؟

پاسخ اهل سنت:
یک جمله ظاهرا دلفریب منشاء اشتباهات فراوانی شده است: (منشور سازمان ملل میگوید: انسانها چه زن باشد چه مرد، دارای حقوقی مساویند) اما بنظر ما، انسانها با هم مساوی نیستند،بنابرین حقوقی مساوی نیز ندارند!

از تفاوتهای جسمی مرد و زن شروع میکنیم، زن دچار حیض میشود و مرد نه, زن حامله میشود و مرد نمیشود، و زن کودک را شیر میدهد و مرد نمیتواند.
غربیان نیز این تفاوتها را برسمیت شناخته اند، و بر اساس آن بین زن و مرد فرق میگذارند، اگر زنی حامله شود چند ماه به او مرخصی میدهند اما به مرد حامله کننده! چیزی نمیدهند زن که مادر شد، حقوقی دارد اما مرد بعنوان پدر ندارد.
پس فرق محسوس را همه برسمیت شناخته اند
بنا بر آنچه نوشتم، میتوانیم بگوییم که پس غرب و کفار نیز قبول دارند که مرد و زن حقوق یکسان ندارند اما بما که میرسند سالوسانه داد میزنند که اسلام به زن همانقدر حق نمیدهد که به مرد داده است این یک سفسطه بزرگ است.

بله سفسطه است زیرا این فرق ها را دین ما نیز برسمیت شناخته و زنان در ایامی از هر ماه از نماز و روزه معافند و همه عمر از نماز جماعت معافند. از جهاد معافند و همیشه و سراسر عمر از تلاش برای کسب پول برای گذاران زندگی خود معافند !
برای زن حامله یا زائو،اسلام نیز مانند غربیان، برای آنها حقوق فوق العاده ای قایل است، مثلا در صورت لزوم روزه بر این زنان واجب نیست .
بعنوان مادر، زنها مجبور نیستند نصف خرج مایحتاج فرزندشان را بپردازند! بلکه حتی از دادن کرایه خانه و هزینه آب و برق و گاز و مالیات و تلفن و خوراک و پوشاک خود نیز معافند، همه اینها بر عهده مرد گردن شکسته است !
چرا کسی این همه امتیازات را نمیبیند؟

اسلام حتی به مرد حق نمیدهد که به این بهانه اینکه چون نان اور خانه اوست؛ پس بهتر بخورد و بهتر بپوشد!! بلکه حداقل حق زنان این است که به حساب مرد به اندازه مردان و همانند او بخورند و و به همان اندازه که مرد پول،هزینه لباس میکند زن هم حق دارد از جیب مردش، به همان مقدار هزینه لباس خود کند!
و عملا میبینم که سهم زنان در این لباس خریدن مثلا، بیشتر هم هست! این ها همه امتیاز است.
جهاد یکی از سخت ترین اعمال است و به خاطر همین سخت و شاق بودن عمل جهاد،خیلی از مسلمانها در عبور از این مرحله شکست میخورند و رفوزه میشوند. اما الله زنان را از این مشقت و امتحان بزرگ معاف کرده است.

پس اسلام با زنها دشمنی ندارد گرنه اینهمه امتیاز به آنها نمیداد .
در عوض اسلام میگوید پدر که مرد، پسرش حق دارد دوبرابر دخترش ارث بگیرد این را ظاهر بینان به ضرر جنس زن میدانند در حالیکه اینطور نیست.
دلیل ساده ما این است که این پسر پولی را که از پدر به ارث برده در نهایت با یک زن دیگر ( حالا خواهرش نیست اما همسرش که هست و همسرش بلاخره یک زن که هست ) بله با یک زن دیگر نصف میکند پس عملآ اسلام به زن بیشتر داده تا مرد. به خواهر بیشتر داده تا برادر
مثال :
خواهر 10 هزارسهم خود از ارث پدر را خرج خود میکنئد و برادر 20 هزار به ارث برده از پدر را خرج هزار درد بی درمان میکند از جمله برای زنی خرج میکند که مثل خواهرش یک زن است یا برای کودکانش که در بین آنها جنس مونث هم هست
پس اعتراض زنها به چیست؟ در عمل دوبرابر و بیشتر از سهم ارث مرد، نصیب زنان میشود و کمتر از یک ثلث نصیب مردان، و بازهم اسلام مظلومانه بدنام است.

پس بیایید ظاهر بینی را کنار بگذاریم
شاید کسی بگوید چه معنی دارد که اسلام حق زن را بدست مرد داده از اول مثل قانون غریبیان مساوی تقسیم میکرد؟!
بله اگر چنین میکرد آنوقت باید روزانه زن هم برای زندگی مشترک پول میداد و مرد هم، همانطور که در رستوران ها، زن غربی سهم خود را میدهد و مرد غربی سهم خود را !!!
شاید بگوید بدهد این چه عیب دارد ؟!
عیبش این است که نظام زندگی بهم میخورد دیگر کسی عروسی نمیکند و نسل بشری رو به انقراض میرود اسلام با وضع این قانون هشیارانه باعث شده خانواده ها پا بگیرد و پابرجا بماند زن به مرد نیاز دارد و مرد به زن و طلاق نادر و معدود است.
اگر بگویید که دیگران که مسلمان نیستند چرا نسلشان منقرض نشد میگویم سفسطه نکنید غربیان ( سابقا ) هم تقریبآ مثل مسلمانان عمل میکردند و زن در انجا هم همیشه به مرد وابسته بود.
غرب آمد و این قانون را عوض کرد اما حالا دارد نتایج آن را میبیند.

غربیان هر سال مجبورند از شرق انسان وارد کنند زیرا تعدادشان رو به کمی و انقراض است این شومی قوانین احمقانه آنهاست که عروسی را از بین برده است.
شما اگر هند و چین را مثال بزنید میگویم اگر پا درجای پای غرب بگذارند، پس صبر کنید بزودی بلای غرب بر سر آنها نیز خواهد آمد، این یکی دو روز نتیجه نمیدهد نیم قرن طول میکشد.
روزی خواهد آمد که چینیان نیز آدم وارد کنند آری اروپا روزی روزگازی جمعیتش از چین و هند بیشتر بود اما امروز مفلوک و مفلوج هستند اینها از شومی قوانین خانمان بر انداز انهاست.

حالا اگر بگویید، تکلیف زنی که عروسی نمیکند چیست چرا از ارث پدر سهم کمتری میگیرد میگوییم تکلیفش این است زود عروسی کند کار خوبی نیست که عروسی نمیکند اصلا این قانون برای تشویق زنان به عروسی نیز هست که این خود فایده ای دیگر( فایده ای دو چندان ) را برایشان به ارمغان آورده است
بعضی مجادله میکنند که زنی که شوهر نمیابد بر او در قانون اسلام ظلم میشود
باز جواب این است که برای یک دستمال قیصریه را به آتش نمیکشند و برای یک نماز نخوان در مسجد را نمیبندند و برای یک زن که شوهر نیافته قانون به این خوبی را ملغی نمیکنند
تازه اسلام به عنوان یک سیستم کامل برای زندگی فکر بکری برای زنان شوهر نیافته نیز دارد اگر زنی که به دلیلی ( زشتی یا کمبود مرد یا نقص عضو یا موقعیت خانوادگی و شخصی ) شوهر نیابد، اسلام به او میگوید حاضر شو که زن دوم شوی تا مردان برای بردنت صف بکشند و تو نیز از جیب آنها مفت بخوری .

یکی مجادله میکرد که اصلا دختر دلش نمیخواهد عروسی کند بشما چه ؟!
اینکه کسی نمیخواهد در جامعه فرد مفیدی باشد مربوط به خودش است، اما برای این چنین فردی از خیرات جامعه
( مثل ارث پدر ) همان یک ثلث هم زیاد است و گفتم برای یک بی نماز در مسجد جامع را نباید بست.
خلاصه اینکه اسلام یک سیستم زندگیست ظاهررا نبینید و ساده بین و ساده لوح نباشید و نگویید که چرا یک جعبه کامپیوتر گرانتر از یک صندوق ساده است عمیقا ببینید

نتیجه مهم است
نتیجه سیستم غربی، چارنعل دویدن بسوی انقراض است و (خودکشی رایج در بین آنها یک مثال بر بد بودن سیستم روابط بین زن و مرد در آنجاهاست )

حالا شاید بگوید جواب شما در باره اینکه شهادت زنها در دادگاه ها نصف شهادت مرد است چیست؟
جواب این است که قد زن کوتاه تر است !!!
این را که قبول دارید زنها معمولا کوتاه تر هستند از مردان و نمیگویم که حجم مغز آنها کمتر است از حجم مغز مردان
چون این دومی را براحتی قبول نمیکنید اما اولی را نمیتوانید رد کنید چون کاملا محسوس است که میانگین قد زنان در تمام کشورهای دنیا از میانگین قد مردان همان کشور کمتر است
خب آیا این بیعدالتی است
اگر هست کی جوابگوست؟!
بروید به خالق اعتراض کنید که چرا چنین ساخته یکی را کوتاه یکی را دراز !!
یا اگر ایمان به الله ندارید و دهری هستید یقه طبیعت را بچسبید که چرا نسبت به زنان بی عدالت و نامهربان بوده!
این اعتراض بیهوده است و تغییری از آن حاصل نمیشود و زن همچنان کواه قدتر باقی میماند.
حالا برای جبران این بی عدالتی، آیا جامه ای که به قامت زنان میبرید را بهمان طولی می برید که لباس مردان است؟!!
شما اگر چنین کنید اول خودتان، و دوم زنان را مسخره کرده اید .
شما که اینقدر مته به خشخاش میگذارید آخر کار را به آنجا میکشانید ! پس تفاوت ها بی عدالتی نیست!این نکته طلایی را بخاطر بسپارید.
اگر در قد تفاوت است؛ که دیدیم هست با چشم سر دیدیم هست؛ پس چه جای تعجب است که در حافظه تفاوت باشد؟ نمیگویم حتما هست میگویم اگر باشد نباید تعجب میکنیم

حالا اسلام مدعی است که مرد دو برابر زن حق شهادت دارد و زن احتمال دارد فراموش کند یا دچار احساسات شود یا هرچیز دیگری
به هرحال ما بعنوان مسلمان، ما تسلیم قانون الله هستیم و در این ظلمی به زن نمیبینیم .
خب حالا شهادت زن نصف مرد باشد ظلمی به زن نیست

حالا به سخن طلایی ما در این مقاله توجه کنید:
اصلا این را بدانید که ما مسلمانها، تقسیم بندی خبیث غربیان ، بین زن و مرد را برسمیت نمیشناسیم
مگر زنان کیا هستند؟؟؟؟؟؟
یا مادران یا خواهران یا دختران یاهمسران ما هستند کمی دورتر خاله ها یا عمه ها وووو
من با جودیکه مردهستیم و دارم از قانون ارث و گواهی اسلامی دفاع میکنم باز حاضریم از سر صد مرد بیگانه خون بیاید در دست دخترک ناز من یا مادر مهربان من خاری فرو نرود
این تقسیم بندی غرب بین زن و مرد،غلط و شیطانی است
ما چرا حاضر شویم که قانونی وضع کنیم که مرد بیگانه ای به دختر ما ظلم کند یا به خواهر ما ستم روا دارد ؟
این حرفها درست نیست اینها حرفهایی شیطانی غربیان است
پس قوانین به نفع کسی نیست یک سیستم زندگی است کسی که سیستم زندگی اسلامی را زیر سوال میبرد باید راه حل بهتری را ارائه دهد.
اینکه ساده لوحانه بگوید مساویند این انکار محسوسات است
و پیش ما زنان بیشتر از مردان عزیزند! برای رسول الله عایشه و فاطمه عزیزترین انسانها بودند .چرا فکر میکنید که ایشان با وضع قانون های ظالمانه قصد آزار آنان را داشته اند ؟!! در حالیکه ایشان اصلا پسر نداشتند.
بن مایه (http://islamitxt.rr.nu/content/question/605)

Mehrbod
12-09-2010, 01:05 PM
چه ربطی داشت ؟ ما داریم انسان را با انسان قیاس میکنیم ! نکند از دید شما زنان انسان هم نیستند ؟

سخن ساده و روشن بود. اگر یک و نیم درسد تفاوت در DNA به این گستردگی وسیع در بازده می‌انجامد،
پس تفاوت بسیار کمتر ولی قابل توجه آن میان زن و مرد نیز، به گستردگی قابل توجهی در بازده خواهد انجامید.

تمام اینها به شرایطی که شخص درش زندگی و رشد میکند بستگی دارد .

ساختار متفاوت مغز نیز به شرایطی که شخص درش زندگی و رشد می‌کند بستگی دارد؟

هورمون‌های فرد نیز وابسته به پیرامون او هستند؟

بزرگتر بودن پستان‌های آدم نیز وابسته به پیرامون او می‌باشند؟

خیر ، همین بمب اتمی که دنیایی در کفش مانده را زنان اختراع کرده اند !

بفرمایید ببینیم مخترع بمب اتم چه زنی بوده است و دقیقا نقش وی در
فرمولیزه کردن نگره نسبیت انشتین و رسیدن از آن به بمب اتم چگونه بوده است.

فعلن اینها را داشته باشید که از جمله بزرگترین دانشمندان جهان هستند و دنیا را متحول کرده اند ، همچنین بخش بزرگی از دانشمندانی که در پروژه شتاب دهنده هادرون در حال فعالیت هستند زن هستند ، اینکه شما خبر ندارید دال بر نبودنشان نیست . تاز هنوز هم در خیلی از کشور ها به زنان اجازه فعالیت داده نمیشود :
اینها را هم داشته باشید برایتان خوب است :

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_pre-21st-century_female_scientists
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_female_mathematicians
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Women_physicists

اینها آن دسته از معروف ترین هایشان هستند که در مقایسه با معروف ترین دانشمندان و فیزیکدانان مرد دنیا تعدادشان کم نیست .

خیر، گویا شما از داده‌های آماری درست سر در نمی‌آورید.

ببینید به زبان ساده‌تر می‌گویم, ما اگر هزار مرد و هزار زن داشته باشیم و بخواهیم
بگوییم در هر دسته، چه شماری ریاضی‌دان هستند و چندتایشان مهندس‌ نرم‌افزار و ..، عدد ما چه خواهد بود؟

پس از داشتن اعداد بالا, از بخش کردن شمار این دو دسته بر یکدیگر ما نسبت زنان به مردان در مهارت‌های
گفته شده را بدست خواهیم آورد و برای رسیدن به پاسخی دقیق‌تر, نمونه آماری خود را بزرگتر و بزرگتر می‌کنیم.

برای نمونه, شمار زنان ریاضی‌دان:

http://womenandmath.files.wordpress.com/2007/10/mathematicians93-05.gif

چنانکه می‌توان دید, در بالاترین ریخت خود نیز زنان کمتر از یک سوم مردان را در این رشته تشکیل می‌دهد.

نبایستی از یاد برد که از این شمار، کسانی که نوآوری می‌کنند و پیشرفت‌های ریاضی در
تاریخ به آنها وابسته بوده است در زنان بسیار بسیار کمتر و نزدیک به صفر نیز خواهد بود.

یک بار برایتان توضیح دادیم و چون حوصله زیاده گویی نداریم و طرف مقابل را به اندازه کافی فهیم و دانا میدانیم یک مطلب را دو بار نمینویسیم ، گویا در مورد شما اشتباه کرده بودم :3:

سفسته آنکه تو نمی‌فهمی, پس حق با من است.

کسی ادعا نکرده زنان در همه چیز با مردان یکی هستند ! بلکه گفته زنان و مردان با هم برابرند ، هکر زن هم تا دلتون بخواد ریخته اسم یکی از معروف ترین هاشون ماما کسپر هستش :3: همان طور که پیشتر گفتم چون شما ندیدید دلیل نمیشه که نیستند یا خیلی کم هستند .

ایشون تشریف دارند :

172

این هم لیست یک تعدادی شان که در توییتر حضور دارند : http://mashable.com/2010/07/28/developer-hacker-women-twitter/

بسیار خوب, اکنون این شماره زنان هکر را بخش بر شمار هکرهای مرد کرده و اگر رویتان شد, هوده را برای ما بگویید.

بزرگتر بودن ارتباط دهنده مغز زنان نسبت به مردن هیچ ربطی به نحوت عملکرد و کدنگاری مغز اینها ندارد . مثال : مانیتور کامپیوتر من از مال تو بزرگتره ! پس از اساس کامپیوتر من با مال تو فرق میکنه !!
در ضمن حد اکثر نورونی که در Corpus callosum قرار دارد حدود 250 میلیون رشته هست و بیشتر بودن اینها تنها و تنها ارتباط بین دو نیمکره را بهینه میسازد نه اینکه ساختار را دگرگون کند ، و همان طور که خودتان اعتراف کرده اید این مساله تاثیری در هوش زنان نداشته . پس بی ربط است .

سفسته است.

کارکرد درونی مغز ≠ مانیتور کامپیوتر

اگر می‌خواهید درست همانندی کنید, Bus (http://en.wikipedia.org/wiki/Bus_(computing)) کامپیوتر را می‌تواند با آن همانندی نمود:

In computer architecture, a bus (http://en.wikipedia.org/wiki/Bus_%28computing%29) is a subsystem that transfers data between computer components inside a computer.

بزرگتر بودن Corpus callosum یا بصل‌النخاع اگر اشتباه نکنم نیز, به تفاوت‌های بنیادین در چگونگی
کارکرد مغز در مهارت‌های Multi-tasking می‌انجامد. این بخش که پیوند میان دو-نیمکره را فراهم می‌کند,
وظیفه آنکه دو نیم‌کره بتوانند در هر دَم از موقعیت و داده‌های یکدیگر آگاه باشند را به عهده دارد.

از سوی دیگر, وظیفه Corpus callosum بسیار حیاتی‌تر از آن است که نام بردید. در بیمارانی که
این بخش از مغز خود را بگونه‌ای از دست داده‌اند (که اینجا می‌توانید درباره آن بیشتر بخوانید: Split-brain#Case_Studies_of_Split-brained_Patients (http://en.wikipedia.org/wiki/Split-brain#Case_Studies_of_Split-brained_Patients)) ما با از دست رفتن توانایی‌های ادراکی و ناتوانی بیمار در فهم واقعیت پیرامون خود روبرو می‌باشیم.

در ضمن حد اکثر نورونی که در Corpus callosum قرار دارد حدود 250 میلیون رشته هست و بیشتر بودن اینها تنها و تنها ارتباط بین دو نیمکره را بهینه میسازد نه اینکه ساختار را دگرگون کند

همچنین, ما سخنی از هوش و پیوند آن با Corpus callosum نزدیم, نوشته‌ها را درست بخوانید.

باز هم بی ربط است ، هورمون های زنانه با مردانه اساسن فرق میکند ولی این بدان معنا نیست که زن و مرد در کلیات با هم فرق میکنند .

بسته به آن دارد که این «کلیات» را چه بنامیم. اگر «کلیات» را سیستم کارکرد کم
و بیش یکسان زیستی و نزدیک به هم می‌دانید, که خوب برای همه روشن است هر
دو آدم می‌باشند و تفاوت درونی زن و مرد, هیچگاه به تفاوت آدم و فیل برای نمونه نمی‌رسد.

اگر این «کلیات» را داشتن انگیزه‌های متفاوت در زندگی و از پیش برنامه‌ریزی
شده ژنتیکی برای هدف‌های دگرسان می‌دانید, آنگاه پاسخ به آن آری خواهد بود.

برای درک بهتر, اگر تفاوت میان کارکرد مغز هزار مرد با یکدیگر را میانگین بگیریم, سپس
به تفاوت مغز یک مرد و زن نگاه کنیم, عددی که بدست می‌آوریم از میانگین ما بزرگتر خواهد بود.

ما که بسیار بیشتر از شما دلیل و فرنود آوردیم و شما هیچ چیزی ارایه ندادید ، همچنین پاسختان را داده ایم ولی گویا شما مطالعه نفرمودید و مثل نوار از پیش ظبت شده حرف خود را میزنید .

اینکه چه کسی اینجا طبل می‌زند و مطربی می‌کند را خوانندگان خود داوری خواهند کرد.

ما که بسیار بیشتر از شما دلیل و فرنود آوردیم و شما هیچ چیزی ارایه ندادید ، همچنین پاسختان را داده
شما میگویید چون تعداد زنان دانشمند و فیزیکدان در طول تاریخ کمتر از مردان بوده پس مردان باهوش تر هستند ! عجب منطق قوی و محکمی :21:

سفسته پهلوان پنبه.

نخست آنکه پیک مرا درست نخواندید، آنچنان که خود بالاتر گفتم, بیشتر بودن
مردان در رشته‌هایی مانند ریاضی را نمی‌توان به باهوش‌تر بودن ایشان پیوند داد.

و اصولا نمی‌توان هوش را اندازه‌گیری آنچنانی هم نمود که بخواهیم آنرا بررسی آماری
کنیم, در بررسی هوش ما با دست‌کم بیست فاکتور گوناگون سر و کار داریم, فاکتورهایی مانند:

Pattern recognition
Logic
Computational speed
Spatial abilities
...

که هیچ‌گاه نمی‌توان حتی یکی از آن‌ها را بدرستی اندازه‌گیری کرد.

هر آینه، چیزی که می‌توان و بایستی اندازه‌گیری نمود انگیزه‌ها می‌باشند. در حقیقت،
اگر ما در رشته‌های مذکور این اندازه تفاوت گسترده میان زنان و مردان می‌بینیم, نه از روی آنکه
مردان مثلا باهوش‌تر هستند و .. که از روی داشتن انگیزه‌های متفاوت نهفته در ژن در مردان و زنان است.

پ.ن : گفتم شاید بد نباشد بدانید بیشترین رکورد ضریب هوشی در دنیا با مقدار 228 متعلق به یک زن است ، یعنی خیلی خیلی بیشتر از برترین دانشمندان مرد دنیا .
http://en.wikipedia.org/wiki/Marilyn_vos_Savant

آفرین، یکی از فرنودهایی که نمی‌توان زن و مرد و یا هیچ دو آدمی را از روی این تفاوت‌ها
دسته‌بندی حقوقی نمود، همین نمونه‌های بیرون از میانگین هستند که همواره با آن‌ها روبرو خواهیم بود.

برای نمونه, همچنان که خودتان گفتید بالاترین هوش ثبت شده در جهان به خانوم مرلین سوانت تعلق دارد
و ادیان الهی مانند اسلام از روی همین فرنود, نمی‌توانند با کم و زیاد کردن حقوق زن و مرد, ادعای برابری داشته باشند.

از سوی دیگر, با این روشی که شما در پیش‌گرفته‌اید ما هر چه بگوییم شما با چسباندن یک "خوب که چه" آن را رد می‌کنید.

اصولا با این روش می‌توان برابری مرغ و شترمرغ را نیز ثابت نمود, چرا که:

درست است که مرغ و شترمرغ ظاهر جسمانی متفاوت از هم دارند, اما ظاهر متفاوت داشتن که فرنود متفاوت بودن نیست!
مغز مرغ و شترمرغ با یکدیگر فرق دارد؟ خوب که چه؟ ما داریم مرغ‌سانان را با هم همانندی می‌کنیم! نکنید می‌خواهید بگویید شترمرغ از خانواده‌ مرغ‌ها نیست؟
هورمون‌ها و سیستم درونی بدنشان با یکدیگر فرق دارند؟ درست, ولی این چه پیوندی به اینکه این دو با هم فرق می‌کنند دارد؟
چرا مغلطه می‌کنید؟ بزرگتر بودن فلان جای مغز شترمرغ چه ربطی به هوش دارد؟ اگه مانیتور کامپیوتر من بزرگتر از مال شما بود, یعنی سرعت کامپیوتر من بیشتر است؟
باهوش‌ترین جاندار مرغ‌سانان یک مرغ بوده است، دست از انکار بردارید!!

http://www.daftarche.com/images/smilies/21.gif

پس یکبار دیگر برایتان فرنود‌های آورده شده را می‌نویسم:

شمار زنان در رشته‌هایی مانند ریاضی، فیزیک، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی ماشین‌آلات و ... بسیار کمتر از مردان است که اثبات آن را نیز آوردیم.
مغز زنان و مردان با یکدیگر تفاوت‌های بنیادین دارد, که اثبات آن را پیشتر آوردیم.
زن و مرد در فیزیولوژی اندام و در کارکرد درونی بدنشان با یکدیگر تفاوت‌های بنیادین دارند, اثبات این یکی را خواستید در رختخواب پیدا کنید.
زن و مرد انگیزه‌های گوناگون در زندگی دارند, این یکی را اثبات نکردیم ولی خواستید بگویید تا برایتان بیاورم.

پ.ن.
من شما را آدمی بسیار باهوش و فرهیخته می‌دانم, ولی شوربختانه به نگر می‌آید که در گزینش
رویکرد‌های خود زمان‌هایی پیش می‌آید که احساساتی شده و واقعیت را با آنچه که دوست دارید اشتباه می‌گیرید.

Anarchy
12-09-2010, 02:42 PM
بحث شیرین آناتومی شد گفتم منم یه نظری بدم!!! corpus callosum بصل النخاع نیست.. بصل النخاع میشه medula oblongata که در نیمه تحتاتی ساقه مغز یا همون brain stem قرار داره...در مورد تفاوت اندازه corpus callosum در زن مرد الان دیگه این مورد رد شده و تفاوتی بر اساس جنسیت وجود نداره اما در اختلال هویت جنسی نقش داره که اون یه بحث دیگه هست...
در کل منم فکر میکنم به طور کلی آناتونی و فیزیولوژی زن و مرد متفاوت هست و همین طور بعضی از توانایی های ذهنی اون ها....مهربد گرامی به نظر من نمیشه هیچ علم یا هنر مشترک بین زن و مرد رو نام برد که زن ها تو اون اکثریت رو داشته باشن!!! چون تا الان هم این چیزی هست که بشر به چشمش دیده نمیشه مقایسه با مورد دیگه ای کرد که اگه زن ها محدود نبودن میتونستن بیشتر از این نقش داشته باشن یا نه....ولی شخصا فکر میکنم محدودیت هایی محیطی حتی در همون روند فرگشتی اون ها بی تاثیر نبوده و الان هم با برداشته شدن این محدودیت ها امکان تغییر این درصد ها وجود داره....

kheradgera
12-09-2010, 02:49 PM
دوست عزیز قرار نیست که بدون سند و مدرک حرف بزنید... شما ثابت کن که رسول الله برده های زیادی داشته... اینکه چون در قرآن فلان آمده پس محمد داشته دلیل نمیشه... در هیچ کجای تاریخ نیامده که رسول الله برده داشته. تنها برده ی ایشون زید بن حارثه بوده که اونو هم آزاد کرده... همین.
در مورد قسمت دوم صحبتت: میگه اگه مرد دو برابر زن میگیره، همونم صرف مخارج زن می کنه... غیر از اینه؟ در مورد شیعیان هم اگه به قانون ایران نگاه کنی دیگه از این حرفا نمیزنی...
در مورد اینکه میگی شاید دوست نداشته باشن ازدواج کنن: قانون اسلام قانون کلی هست... نمیتونه که بخاطر دو نفر قانونشو عوض کنه... مصلحت اجتماع رو در نظر میگیره نه مصلحت فرد. یعنی در جایی که مصلحت فرد و جامعه در تضاد باشن، اسلام مصلحت اجتماع رو ترجیح میده...
در مورد استقلال اقتصادی زن شما بفرما غرب برای زن چه دستاوردی داشته؟ غیر از اینه که زن بیچاره مثل مردها آستین بالا زده داره کارگری می کنه؟ مجبوره بره خودفروشی کنه... به انواع و اقسام کارهای پست دست بزنه... پس غرب دستاوردی برای زن نداشته... بلکه غیر از بدبختی چیزی نصیب زن نکرده... زنان در کشورهای اسلامی مثل گل تو خونه نشستن و وظیفه ی مرد هست که مخارجشونو تامین کنه. این بهتر از اینه که بره بیرون کار کنه مثل مرد و بخاطر زن بودنش هزارها ظلم بهش بشه... پس دم از آزادی و خوشبختی زنان در غرب نزن....

من نمیدونم چه تاریخی از آیه قرآن معتبرتره که یک پنجم اموال و اسیران هر جنگ متعلق به محمد بوده.
من حالم از قوانین ایران به هم میخوره ولی قوانین ایران در برابر قوانین عربستان مثل اعلامیه جهانی حقوق بشره.:4:
غرب برای زن حقوق نسبتا برابر داشته. کار کردن هیچ ایرادی نداره و تا زمانی که زنان شرقی و به ویژه اسلامی خرج زندگیشون رو از مردان میگیرن بدبختیشون تمومی نداره. استقلال اقتصادی و عدم نیاز اقتصادی باعث میشه انسان برده کسی نباشه حتی اگه اون استقلال با کار سخت به دست بیاد هزار برابر شرف داره به پولی که از مرد دیگه بگیره و مجبور باشه به اون دلیل فرمانبردار اون مرد باشه.

shirin
12-09-2010, 03:38 PM
همه جا گفته می‌شود که مغز زن‌ها طراحی خاص خودش را دارد و برای همین است که آنها تمایل کمتری به ادامه تحصیل در رشته‌ی ریاضی نشان می‌دهند. زن‌ها در بچگی به بازی با عروسک‌ها و «خاله‌بازی» علاقه نشان می‌دهند و به این دلیل است که در کار خانه‌داری ذاتاً خوب هستند. شایع است که زنان احساسات دیگران را بهتر تشخیص می‌دهند و ... این همه، بخش کوچکی از تلقین‌ها و تعبیراتی است که تازگی‌ها توسط دانشمندان عصب‌شناس غلط و بی‌‌اساس تشخیص داده‌ شده‌است.
خانم دکتر کوردلیا فاین، نویسنده‌ی کتاب «توهم جنسیت» پی برده است که عقیده‌ی فراگیری که ادعا می‌کند مغز زنان با مردان فرق دارد هم غیر علمی است و هم به شکل خطرناکی گمراه‌کننده. او خاطر نشان می‌کند که گرایش دختران به عروسک‌‌بازی و علاقه به رنگ صورتی بیشتر از آنکه به مغز ربط داشته باشد برخواسته از تاثیرات زندگی اجتماعی و فرهنگی است.به مناسبت انتشار کتاب «توهم جنسیت»، مجله‌ی «سالن» مصاحبه‌ایی را با نویسنده‌ی استرالیایی کتاب ترتیب داده‌است:

انگیزه‌ی اصلی‌ات برای نوشتن کتاب «توهمِ جنسیت» چه بود؟
همه‌ی ماجرا از آنجا شروع شد که کتابی می‌خواندم که مخاطبش والدین بودند و با جدیت تمام مطرح کرده بود که به دلیل تفاوت جسمی فاحش بین دختران و پسران، بهتر است که آنها در کلاس‌های جدا از هم درس بخوانند. وقتی از طریق پاورقی کتاب به سراغ تحقیقات و گزارش‌هایی رفتم که بر اساس آن ادعاهای مبنی بر تفاوت دختران و پسران را عنوان کرده بود، با حیرت تمام متوجه شدم که سوءتعبیر وحشتناکی از تحقیقات «عصب‌شناسی علمی» ارائه شده بود.
با کمی دقت متوجه رواج این روند غیرعلمی در سایر کتاب‌های پرطرفدار که بویژه به تفاوت جنسیتی زنان و مردان می‌پردازند شدم. از وسعت و فراگیری برداشت‌های غلط کاملاً بهت‌زده شدم و به دلیل فقدان دلایل علمی که در نگرش طرفداران تفاوت بین دو جنس وجود دارد، انگیزه‌بخش نوشتن این کتاب تحقیقی شد.

چرا بشر تلاش ‌دارد تا به هر وسیله‌ی ممکن بر این ادعا تاکید کند که مغز زنان با مردان تفاوت دارد؟
ما به جهان پیرامون خود می‌نگریم و می‌خواهیم نابرابری آشکار در وضعیت زندگی زنان و مردان را توضیح دهیم، بنابراین راحت‌تر است که این فاصله و اختلاف فاحش را به طبیعت این دو جنس نسبت دهیم تا اینکه جامعه‌ی بشری را مسئول اختلاف و نابرابری بین زنان و مردان بدانیم.
از زمانی که دانش علمی درباره‌ی مغز بشر شکل گرفته است، قضاوت گمراه‌کننده‌ایی نیز با آن وجود داشته است که سعی کرده نابرابری آشکار بین دو جنس را توجیه کند. فرضیه‌های علمی‌ایی ایجاد شدند که توجه خود را معطوف تفاوت فیزیکی مغز زنان کردند. عده‌ایی اصرار داشتند که مغز زنان کوچک‌تر است و عده‌ایی نیز حدس می‌زدند که جمجمه‌ی زنان شکل مسئله‌داری دارد.
ناگفته نماند که از دوران اولیه‌ی شکل‌گیری«مغز و عصب‌شناسی» که عملاً خودِ مغز را روی ترازو می‌گذاشتند و از طریق وزن کردن آنها به سلامت و پیچیدگی آنها می‌رسیدند تا تکنولوژی بسیار پیشرفته امروزی، هنوز در اولین پیچ و خم‌های تبیین و تشخیص کارکردهای ذهن بشر هستیم.

پس این ادعا که زنان برای تشخیص احساسات و خواندن ذهن دیگران گیرنده‌های قوی دارند از کجا آمده ست؟
بی‌تردید این لقبی که به زنان داده‌اند برداشتی عوامانه است که به دلایل مختلف در جوامع بشری ایجاد شده است ولی اگر به تحقیقات و آزمایش‌های علمی معاصر که در این زمینه صورت گرفته بنگرید پی می‌برید که مردان و زنان به یک اندازه می‌توانند درباره‌ی دیگران حدس بزنند و احساس آنها را دریابند. در همان آزمایش‌ها پی بردند که اگر زنان و مردان را متوجه این امر سازند که جنسیت مصاحبه‌شونده باید در تست مشخص شود هر دو گروه نشان داده‌اند که از خود و توانایی‌های خود تعریف و تمجید بیشتری کرده اند.
باید این موضوع مهم را هم مد نظر داشته باشیم که زنان از توانایی بیشتری برای خواندن ذهن دیگران برخوردارند چون در طول زندگی به آنها یادآوری شده است که در این زمینه باید بهتر از مردان باشند و به همان نسبت به مردان نیز از کودکی تلقین کرده‌اند که نباید و نمی‌توانند به خوبی زنان، فکر دیگران را بخوانند.

بعضی از مردم با استفاده از «علم عصب‌شناسی» به این نتیجه می‌رسند که نحوه‌ی یادگیری دختران و پسران متفاوت از همدیگر است و خواهان ترویج مدارس مجزای دخترانه و پسرانه هستند. نظر شما در این زمینه چیست؟
من مشکل خاصی با مدارسی که فقط دخترانه یا پسرانه هستند ندارم ولی نگرانی‌ام در این است که تکیه‌ی نادرستی بر نتایج علم عصب‌شناسی صورت بگیرد. ما نباید به خودمان اجازه دهیم بر اساس اینکه مثلاً قسمت جلو و راست مغز در حین تست آزمایشگاهی و در برابر آزمون‌های سنجشی چه عکس‌العملی نشان می‌دهد به نتیجه‌گیری‌های شخصی برسیم و مثلاً ادعا کنیم که دختران و پسران شیوه‌ی یادگیری متفاوتی دارند.

کتاب «توهم جنسیت»
نگرانی‌ایی که سعی کردم در کتاب «توهم جنسیت» با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی در معرض دید خوانندگان بگذارم. من تلاش کردم نشان دهم که نویسندگان کتاب‌هایی که در بازار سر و صدای زیاد می‌کنند و یا برای‌شان سر وصدای تبلیغاتی راه می‌اندازند نمی‌توانند از طریق تعبیر گمراه‌کننده از نظرسنجی‌ها و تحقیقات، به این نتیجه برسند که بچه‌ها و توانایی‌های آنها را به موضوع تحصیلی خاصی محدود کنند.
پدر و مادرها‌ی دوره‌‌ی معاصر که فرزندان‌شان را در دنیایی تقریباً برابر بزرگ می‌کنند اغلب با بهت و ناباوری به دختران خود که میل دارند با عروسک «باربی» بازی کنند و به پسران‌شان که به اسباب‌بازی‌های جنگی علاقه نشان می‌دهند چشم می‌دوزند. اگر این پدیده ذاتی نیست پس چرا در ابعاد وسیع وجود دارد؟
من وقت زیادی را با والدین بچه‌ها سپری می‌کنم و شاهد این مسئله‌ی ناگوار هستم که والدین با تمام همت و انگیزه‌ی خیرخواهانه و تلاشی که به خرج می‌دهند تا فضای تربیتی سالم و بدون تاکید بر جنسیت را برای آنها ایجاد کنند نمی‌توانند دختران و پسران خود را از صف‌بندی جنسیتی جامعه جدا کنند.
حقیقت این است که بچه‌ها قدم به دنیایی می‌گذارند که جنسیت، آشکارترین تقسیم‌بندی اجتماعی است، تقسیم‌بندی‌ایی که مدام بر جدایی و تفاوت کودکان از طریق لباس و سایر نشانه‌ها انگشت می‌گذارد. بچه‌ها در دامان والدینی تربیت می‌شوند که خودشان میزبان مجموعه‌ی خودآگاه و ناخودآگاهی از توقعات جنسیتی هستند. تحقیقات پیاپی نشان داده است که نسل معاصر والدین نیز به این واقعیت سنتی گرایش دارند که توقع دخترانه و یا پسرانه بودن فرزندان‌شان بیشتر از آن است که بچه‌ها به طور طبیعی بروز می‌دهند.

رادیو زمانه (http://zamaaneh.com/literature/2010/09/post_650.html)

سید ابوبکر
12-09-2010, 05:24 PM
من نمیدونم چه تاریخی از آیه قرآن معتبرتره که یک پنجم اموال و اسیران هر جنگ متعلق به محمد بوده.
خردگرا، دوست عزیز، لااقل متناسب با اسمت باش... کجای قرآن گفته یک پنجم اسیران و اموال متعلق به محمد هست؟ اصلا تا حالا این آیه ای رو که می گی خوندی؟ آیه این میگه:
((وَاعْلَمُوا أَنَّمَا غَنِمْتُمْ مِنْ شَيْءٍ فَأَنَّ لِلَّهِ خُمُسَهُ وَلِلرَّسُولِ وَلِذِي الْقُرْبَى وَالْيَتَامَى وَالْمَسَاكِينِ وَابْنِ السَّبِيلِ)) یعنی بدانید که یک پنجم هر آنچه غنیمت می گیرید متعلق به خدا و رسول و ذوی القربی و یتیمان و مساکین و در راه ماندگان است...
خب متوجه شدید یک پنجم سهم محمد به تنهایی نیست؟ متوجه شدید سهم محمد از این یک پنجم چقدره؟ تازه این سهم هم همونطور که اصحاب محمد می گن، محمد نمی گرفته بلکه می بخشیده... خواهش میکنم مغرضانه قضاوت نکنید...

kheradgera
12-09-2010, 05:54 PM
خردگرا، دوست عزیز، لااقل متناسب با اسمت باش... کجای قرآن گفته یک پنجم اسیران و اموال متعلق به محمد هست؟ اصلا تا حالا این آیه ای رو که می گی خوندی؟ آیه این میگه:
((وَاعْلَمُوا أَنَّمَا غَنِمْتُمْ مِنْ شَيْءٍ فَأَنَّ لِلَّهِ خُمُسَهُ وَلِلرَّسُولِ وَلِذِي الْقُرْبَى وَالْيَتَامَى وَالْمَسَاكِينِ وَابْنِ السَّبِيلِ)) یعنی بدانید که یک پنجم هر آنچه غنیمت می گیرید متعلق به خدا و رسول و ذوی القربی و یتیمان و مساکین و در راه ماندگان است...
خب متوجه شدید یک پنجم سهم محمد به تنهایی نیست؟ متوجه شدید سهم محمد از این یک پنجم چقدره؟ تازه این سهم هم همونطور که اصحاب محمد می گن، محمد نمی گرفته بلکه می بخشیده... خواهش میکنم مغرضانه قضاوت نکنید...

کسی که الله رو ندیده که بهش سهم بده. سهمش پس واسه محمده. سهم یتیمان و فقیران و در راه ماندگان هم که به خودشون داده نمیشه. به محمد داده میشده و اون باید بهشون میداده. پس یک پنجم به محمد می رسیده. یک مقدارش هم میداده بدبخت ها.
تازه این مال زمانی بوده که با جنگ صاحب غنیمت بشن وگرنه اگه جنگ نمی کردن و مثل قبیله بنی نظیر از ترس جانشون اموال و زمینهاشون رو میذاشتن هیچکس سهمی نداشته و همش قلمبه به محمد میرسیده همونطوری که باغهای فدک رو که واسه یهودیهای بیچاره بود و بدون جنگ تسلیم اسلام ناب محمدی کرده بودن دو دستی تقدیم دخترش فاطمه کرد.

سید ابوبکر
12-09-2010, 06:33 PM
کسی که الله رو ندیده که بهش سهم بده. سهمش پس واسه محمده. سهم یتیمان و فقیران و در راه ماندگان هم که به خودشون داده نمیشه. به محمد داده میشده و اون باید بهشون میداده. پس یک پنجم به محمد می رسیده. یک مقدارش هم میداده بدبخت ها.
تازه این مال زمانی بوده که با جنگ صاحب غنیمت بشن وگرنه اگه جنگ نمی کردن و مثل قبیله بنی نظیر از ترس جانشون اموال و زمینهاشون رو میذاشتن هیچکس سهمی نداشته و همش قلمبه به محمد میرسیده همونطوری که باغهای فدک رو که واسه یهودیهای بیچاره بود و بدون جنگ تسلیم اسلام ناب محمدی کرده بودن دو دستی تقدیم دخترش فاطمه کرد.
گفتم که با خرد باش... هیچ کجا نیومده که محمد برای خودش چیزی برداشته.... قضیه ی بنی نظیر هم به این سادگی نبود... سزای خیانت همینه...

sonixax
12-09-2010, 08:55 PM
سخن ساده و روشن بود. اگر یک و نیم درسد تفاوت در DNA به این گستردگی وسیع در بازده می‌انجامد، پس تفاوت بسیار کمتر ولی قابل توجه آن میان زن و مرد نیز، به گستردگی قابل توجهی در بازده خواهد انجامید.

من نمیدانم بحث شما در این باره بر سر چیست ؟ مگر جایی ادعا شده که زن و مرد فتوکپی یکدیگرند ؟

ساختار متفاوت مغز نیز به شرایطی که شخص درش زندگی و رشد می‌کند بستگی دارد؟ هورمون‌های فرد نیز وابسته به پیرامون او هستند؟ بزرگتر بودن پستان‌های آدم نیز وابسته به پیرامون او می‌باشند؟

بی ربط است ، شما نخست از روحیات سخن گفتید ، پس از آن از مهارت ها و اکنون دارید از بزرگی سینه زنان سخن میگویید ؟!!!!

خیر، گویا شما از داده‌های آماری درست سر در نمی‌آورید. ببینید به زبان ساده‌تر می‌گویم, ما اگر هزار مرد و هزار زن داشته باشیم و بخواهیم بگوییم در هر دسته، چه شماری ریاضی‌دان هستند و چندتایشان مهندس‌ نرم‌افزار و ..، عدد ما چه خواهد بود؟ پس از داشتن اعداد بالا, از بخش کردن شمار این دو دسته بر یکدیگر ما نسبت زنان به مردان در مهارت‌های گفته شده را بدست خواهیم آورد و برای رسیدن به پاسخی دقیق‌تر, نمونه آماری خود را بزرگتر و بزرگتر می‌کنیم.

ما تنها برای شما فهرست مشاهیر زنان در علوم را آورده ایم ولی شما آنها را با کل مردان قیاس کرده اید !!!!!! همین فهرست را از قدیمی ترین تاریخ با فهرست مشاهیر مردان از همان تاریخ مقایسه بفرمایی و بیخودی به ما انگ نچسبایند .

بفرمایید ببینیم مخترع بمب اتم چه زنی بوده است و دقیقا نقش وی در فرمولیزه کردن نگره نسبیت انشتین و رسیدن از آن به بمب اتم چگونه بوده است.

این سخن شما مثل این میمونه که بگوییم مخترع سینما و لامپ و ... ادیسون نبوده بلکه نیوتون و دکارت و ژول و ... بودند .
آلبرت آینشتاین تنها نقشی که در رابطه با بمب اتمی داشته نوشتن یک نامه به روزولت بوده و هشدار داده که نازی ها دارند به ساخت بمب اتمی نزدیک میشوند !
بمب اتمی را یک تیم به سرپرستی ژولیوس روبرت اوپنهایمر (http://en.wikipedia.org/wiki/J._Robert_Oppenheimer) و به همراه چندیدن دانشمند زن و مرد ساخته اند که فهرست زنان دانشمند در پروژه منهتن که نقش کلیدی در ساخت بمب اتمی داشتند اینهاست :

Katharine Way
Elda Anderson
Edith Hinkley Quimby
Marian Elliott Koshland
Hoylande Young Failey
Miriam Posner Finkel
Gladys Morgan Happer
Lilli Schwenk Hornig
Rose C. L. Mooney-Slater
Elaine Sammel Palevsky
Ellen Cleminshaw Weaver
Naomi Livesay
Frances Dunne
Natasha Goldowski
Elizabeth Riddle Graves
Joan Hinton
Mici Teller
Mary Argo
Jane Roberg
Marilyn Howe

سفسته است. کارکرد درونی مغز ≠ مانیتور کامپیوتر اگر می‌خواهید درست همانندی کنید, Bus کامپیوتر را می‌تواند با آن همانندی نمود: In computer architecture, a bus is a subsystem that transfers data between computer components inside a computer. بزرگتر بودن Corpus callosum یا بصل‌النخاع اگر اشتباه نکنم نیز, به تفاوت‌های بنیادین در چگونگی کارکرد مغز در مهارت‌های Multi-tasking می‌انجامد. این بخش که پیوند میان دو-نیمکره را فراهم می‌کند, وظیفه آنکه دو نیم‌کره بتوانند در هر دَم از موقعیت و داده‌های یکدیگر آگاه باشند را به عهده دارد. از سوی دیگر, وظیفه Corpus callosum بسیار حیاتی‌تر از آن است که نام بردید. در بیمارانی که این بخش از مغز خود را بگونه‌ای از دست داده‌اند (که اینجا می‌توانید درباره آن بیشتر بخوانید: Split-brain#Case_Studies_of_Split-brained_Patients) ما با از دست رفتن توانایی‌های ادراکی و ناتوانی بیمار در فهم واقعیت پیرامون خود روبرو می‌باشیم.

بیخود است ، شما سخنی از نحوه عملکرد و یا تعداد نورون ها و ... به میان نیاوردید و تنها و تنها بزرگتر بودن جسم پینه ای درون مغز را دلیلی بر متفاوت بودن ساختار مغز زنان دانستید و از آن نتیجه گرفتید که همین تفاوت در رفتار و روحیات زنان تاثیر دارد !
که البته دکتر جان بطف فرمودند و این داستان شما را رد کردند و دیگر بحثی درش نیست . ذهن و رفتار بشر هم تمامن یک نرم افزار است و بس و رفتار نرم افزار ربطی به سخت افزار ندارد و سخت افزار تنها زمینه را برای اجرای نرم افزار فراهم میکند ، که فکر نمیکنم نیازی به توضیح بیشتر داشته باشد .

همچنین, ما سخنی از هوش و پیوند آن با Corpus callosum نزدیم, نوشته‌ها را درست بخوانید.

به طور مستقیم سخنی نگفته اید ولی سعی داشتید با توسل به همین داستان رفتارشناسی زنان را آن طور که خود دوست دارید تشریح کنید .

بسته به آن دارد که این «کلیات» را چه بنامیم. اگر «کلیات» را سیستم کارکرد کم و بیش یکسان زیستی و نزدیک به هم می‌دانید, که خوب برای همه روشن است هر دو آدم می‌باشند و تفاوت درونی زن و مرد, هیچگاه به تفاوت آدم و فیل برای نمونه نمی‌رسد. اگر این «کلیات» را داشتن انگیزه‌های متفاوت در زندگی و از پیش برنامه‌ریزی شده ژنتیکی برای هدف‌های دگرسان می‌دانید, آنگاه پاسخ به آن آری خواهد بود. برای درک بهتر, اگر تفاوت میان کارکرد مغز هزار مرد با یکدیگر را میانگین بگیریم, سپس به تفاوت مغز یک مرد و زن نگاه کنیم, عددی که بدست می‌آوریم از میانگین ما بزرگتر خواهد بود.

اشتباه است ، یک نرم افزار 32 بیتی مستقل (غیر وابسته به سیستم عامل ، مانند دیسک های بوت) روی تمام پردازنده های 32 بیتی با ساختار یکسان قابل اجراست . نرمافزار مغز تمام انسانها هم همانند است و به همین دلیل است که پالسهایی که توسط مغز زنان تولید میشود با پالسهایی که توسط مغز مردان تولید میشود متفاوت نیسد و در نتیجه یک تکنولوژی واحد میتواند کد های مغز هر دو را بخواند .

سفسته پهلوان پنبه. نخست آنکه پیک مرا درست نخواندید، آنچنان که خود بالاتر گفتم, بیشتر بودن مردان در رشته‌هایی مانند ریاضی را نمی‌توان به باهوش‌تر بودن ایشان پیوند داد. و اصولا نمی‌توان هوش را اندازه‌گیری آنچنانی هم نمود که بخواهیم آنرا بررسی آماری کنیم, در بررسی هوش ما با دست‌کم بیست فاکتور گوناگون سر و کار داریم, فاکتورهایی مانند: * Pattern recognition * Logic * Computational speed * Spatial abilities * ... که هیچ‌گاه نمی‌توان حتی یکی از آن‌ها را بدرستی اندازه‌گیری کرد. هر آینه، چیزی که می‌توان و بایستی اندازه‌گیری نمود انگیزه‌ها می‌باشند. در حقیقت، اگر ما در رشته‌های مذکور این اندازه تفاوت گسترده میان زنان و مردان می‌بینیم, نه از روی آنکه مردان مثلا باهوش‌تر هستند و .. که از روی داشتن انگیزه‌های متفاوت نهفته در ژن در مردان و زنان است.

همان طور که پیشتر گفتیم بیشتر بودن مردن در رشت ههایی خاص ربطی به توانایی های ذهنی شان ندارد بلکه شرایط جامعه است که این داستان را مشخص میکند . اگر در جامعه ای تمام معیار ها عکس شود یعنی کارهایی که زنانه میدانند را مردانه فرض کنیم و کارهایی که مردانه میدانند را زنانه فرض کنیم این آمار هم عکس میشود . همان طور که اگر یک دختر نوزاد را در محیطی با سایر پسرها بزرگ کنید رفتار و سلایق پسرانه پیدا میکند و به عکس .

آفرین، یکی از فرنودهایی که نمی‌توان زن و مرد و یا هیچ دو آدمی را از روی این تفاوت‌ها دسته‌بندی حقوقی نمود، همین نمونه‌های بیرون از میانگین هستند که همواره با آن‌ها روبرو خواهیم بود. برای نمونه, همچنان که خودتان گفتید بالاترین هوش ثبت شده در جهان به خانوم مرلین سوانت تعلق دارد و ادیان الهی مانند اسلام از روی همین فرنود, نمی‌توانند با کم و زیاد کردن حقوق زن و مرد, ادعای برابری داشته باشند. از سوی دیگر, با این روشی که شما در پیش‌گرفته‌اید ما هر چه بگوییم شما با چسباندن یک "خوب که چه" آن را رد می‌کنید. اصولا با این روش می‌توان برابری مرغ و شترمرغ را نیز ثابت نمود, چرا که: * درست است که مرغ و شترمرغ ظاهر جسمانی متفاوت از هم دارند, اما ظاهر متفاوت داشتن که فرنود متفاوت بودن نیست! * مغز مرغ و شترمرغ با یکدیگر فرق دارد؟ خوب که چه؟ ما داریم مرغ‌سانان را با هم همانندی می‌کنیم! نکنید می‌خواهید بگویید شترمرغ از خانواده‌ مرغ‌ها نیست؟ * هورمون‌ها و سیستم درونی بدنشان با یکدیگر فرق دارند؟ درست, ولی این چه پیوندی به اینکه این دو با هم فرق می‌کنند دارد؟ * چرا مغلطه می‌کنید؟ بزرگتر بودن فلان جای مغز شترمرغ چه ربطی به هوش دارد؟ اگه مانیتور کامپیوتر من بزرگتر از مال شما بود, یعنی سرعت کامپیوتر من بیشتر است؟ * باهوش‌ترین جاندار مرغ‌سانان یک مرغ بوده است، دست از انکار بردارید!!

بی ربط است .

شمار زنان در رشته‌هایی مانند ریاضی، فیزیک، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی ماشین‌آلات و ... بسیار کمتر از مردان است که اثبات آن را نیز آوردیم.

توضیح داده شد .

مغز زنان و مردان با یکدیگر تفاوت‌های بنیادین دارد, که اثبات آن را پیشتر آوردیم.

شما تنها یک تفاوت را نشان دادید که البته اشتباه هم بود ، شمار نورون ها و رشته های عصبی در جسم پینه ای زن مرد ربطی به جنسیت ندارد و بین 200 تا 250 میلیون متغیر است .

زن و مرد در فیزیولوژی اندام و در کارکرد درونی بدنشان با یکدیگر تفاوت‌های بنیادین دارند, اثبات این یکی را خواستید در رختخواب پیدا کنید.

مگر ما گفتیم ندارند ؟

زن و مرد انگیزه‌های گوناگون در زندگی دارند, این یکی را اثبات نکردیم ولی خواستید بگویید تا برایتان بیاورم.

این هم بر میگردد به جامعه و رفتار جامعه در مورد جنس مقابل ، انگیزه های افراد از روی جنسیت به وجود نمی آید ، بلکه از روی محیط زندگی و تعالیمی که دیده اند به وجود می آید .

مثال : دختر بچه ای ماشین اسباب بازی به دست میگیرد ، پدر و مادر آن را از دست او میگیرند و میگویند این کارها پسرانه است ، یا پسر بچه ای عروسک بازی میکند که مورد تمسخر اطرافیان قرار میگیرد و میگویند مگر تو دختری ؟
این داستان در تمام ابعادی که این کودک با آن در طول زندگی سر کار دارد از طرف محیط خارجی و جامعه به او تحمیل میشود و در نتیجه شخصیتش و رفتارش شکل میگیرد و بر این اساس جایگاهی در جامعه برای خود انتخاب میکند . این داستان هیچ ربطی به ژنتیک ندارد چنانکه اگر یک دختر بچه و یک پسر بچه را در محیطی ایزوله نسبت به جامعه و با معیار های خودمان پرورش دهیم درست همان چیزی میشوند که میخواهیم و میتوانیم به راحتی حس زنانگی یا مردانگی را در این افراد تغییر دهیم یا جا بجا کنیم .

همان طور که پیشتر هم گفتم رفتار ، سلایق ، مهارت ها و علاقمندی های افراد به جنسیتشان ربطی ندارد و مثالش را هم برایتان زدم : Transexual ها .

پ.ن. من شما را آدمی بسیار باهوش و فرهیخته می‌دانم, ولی شوربختانه به نگر می‌آید که در گزینش رویکرد‌های خود زمان‌هایی پیش می‌آید که احساساتی شده و واقعیت را با آنچه که دوست دارید اشتباه می‌گیرید.

و همچنین :53:

---------- ارسال جدید اضافه شده در 08:52 PM ---------- ارسال قبلی در 08:50 PM ----------

گفتم که با خرد باش... هیچ کجا نیومده که محمد برای خودش چیزی برداشته.... قضیه ی بنی نظیر هم به این سادگی نبود... سزای خیانت همینه...

و البته جایی هم نیامده که برای خودش بر نداشته .

سید ابوبکر
12-09-2010, 09:52 PM
و البته جایی هم نیامده که برای خودش بر نداشته .

البته اگه شما ذیل همین آیه ای که خردگرا بوسیله اون داره روش بحث میکنه نگاه کنی میبینی که ابن عباس گفته رسول الله از مال غنیمت چیزی برای خودش برنمیداشته...

sonixax
12-09-2010, 10:03 PM
البته اگه شما ذیل همین آیه ای که خردگرا بوسیله اون داره روش بحث میکنه نگاه کنی میبینی که ابن عباس گفته رسول الله از مال غنیمت چیزی برای خودش برنمیداشته...

هیچ سخنی در این باره که ممد چیزی برای خود بر نمیداشته در قرآن گفته نشده و سخنان این و آن هم سند و مدرک نیست ، قرآن به روشنی گفته مال خدا و پیامبر خداست :

و بدانيد كه هر چيزى را به غنيمت گرفتيد يك پنجم آن براى خدا و پيامبر و براى خويشاوندان [او] و يتيمان و بينوايان و در راه‏ماندگان است اگر به خدا و آنچه بر بنده خود در روز جدايى [حق از باطل] روزى كه آن دو گروه با هم روبرو شدند نازل كرديم ايمان آورده‏ايد و خدا بر هر چيزى تواناست (۴۱)

http://www.parsquran.com/data/show.php?quantity=&lang=far&sura=8&ayat=41&user=far&tran=1

گویا شما خودتان قرآن نخوانده اید !

سید ابوبکر
12-09-2010, 10:19 PM
هیچ سخنی در این باره که ممد چیزی برای خود بر نمیداشته در قرآن گفته نشده و سخنان این و آن هم سند و مدرک نیست ، قرآن به روشنی گفته مال خدا و پیامبر خداست :
عزیز من، شما اختیار دارید مالی که به شما تعلق میگیره رو بردارید یا ببخشید... این کجاش غیر قابل فهم هست؟

kheradgera
12-09-2010, 11:10 PM

شما ابتدا نیاز نیست به من بگید با خرد باش چون نخستین و بزرگترین دشمن خرد دین و ایمانه که شخص خود شما بسیار شدید گرفتارشید. پس این توصیه های علمیتون رو خودتون بهش عمل کنید بهتره.
درباره اینکه بنی نظیر سزاشون بوده هم من با این دیدگاه هایی از شما خوندم انتظار ندارم که با انسانیت و آزاد اندیشی درباره چنین مسائلی نظر بدید چون اصولا چنین مفاهیمی با دین و به ویژه اسلام نا سازگاری وحشتناکی داره.
ولی چیزی که من درباره بنی نظیر اصلا مربوط به بعد ضد انسانی رفتار محمد نبود بلکه منظور این نبود که اگر قوم و قبیله ای بدون جنگ اموال خودشون رو تسلیم می کردن هیچ سربازی و جنگجویی و همه به محمد می رسید. همین یک نمونه بنی نظیر و سایر یهودیان برای زندگی چند نسل ایشون کافی بوده.
به جز دورانی که با پول خدیجه زندگی میکرده شغل شریف جناب محمد بن عبدالله چی بوده؟ هزینه زندگیشون از کجا میومده؟ هزینه زندگی اون همه زن و همسر از کجا میومده؟ ایشون و سایر سرداران اسلام قربونشون برم شغلی که نداشتن. با غارت و غنیمت زندگی می کردن و همیشه جزو غنیمت ها برده و کنیز هم بوده. مال مفت بوده و دور هم زندگی می کردن.

sonixax
12-09-2010, 11:14 PM
عزیز من، شما اختیار دارید مالی که به شما تعلق میگیره رو بردارید یا ببخشید... این کجاش غیر قابل فهم هست؟

مگر من دزد باشم که اختیار مالی که دزدیده باشم رو داشته باشم !
آن چیزی که به غنیمت گرفته میشود ! آن هم در جنگ هایی که مسلمانان شروع کننده آن بودند مال دزدی است .

سید ابوبکر
12-10-2010, 09:09 PM
مگر من دزد باشم که اختیار مالی که دزدیده باشم رو داشته باشم !
آن چیزی که به غنیمت گرفته میشود ! آن هم در جنگ هایی که مسلمانان شروع کننده آن بودند مال دزدی است .
این چه منطقیه؟ مالی که در جنگ گرفته میشه دزدیه؟ حالا این وسط شما چرا به مسلمونا گیر دادی؟ یعنی بقیه که در جنگ غنیمت میگیرن دزدی نیست؟ فقط غنیمتی که مسلمونها میگیرن دزدیه؟

kheradgera
12-10-2010, 09:20 PM
این چه منطقیه؟ مالی که در جنگ گرفته میشه دزدیه؟ حالا این وسط شما چرا به مسلمونا گیر دادی؟ یعنی بقیه که در جنگ غنیمت میگیرن دزدی نیست؟ فقط غنیمتی که مسلمونها میگیرن دزدیه؟

مالی که بدون کار و زحمت و یا به زور از کسی گرفته شود نامش هست مال دزدی. کسی که دستور این کار را بدهد رئیس دزدهاست و کسی که این کار را انجام بدهد هم دزد است.
تفاوت اسلام در گرفتن این مالهای دزدی این است که سایرین نگفتند این دستور یک خداوند قادر و متعال و عادل است و خودشان آن اندازه حداقل اعتماد به نفس داشتند که بدون چنین حرفهایی خودشان مسئولیت کارشان را بر عهده بگیرند همانگونه که در میان عربهای پیش از اسلام بود ولی اسلام در واقع دزدی و غارت را در آن جامعه قانونی اعلام کرد.

sonixax
12-10-2010, 10:04 PM

غنیمت جنگی یعنی چه ؟
یعنی الان من مجازم اگر زورم بیشتره حمله کنم به یه جایی بعد اموالشون رو به عنوان غنیمت بگیرم ؟
مگر جنگله ؟
بعدش من به مسلمونا گیر ندادم به دین پلید اسلام گیر دادم ، دزدی هم دزدیست مسلمون و غیر مسلمون و ممد و علی و فاطی و ... ندارد .

مالی که بدون کار و زحمت و یا به زور از کسی گرفته شود نامش هست مال دزدی. کسی که دستور این کار را بدهد رئیس دزدهاست و کسی که این کار را انجام بدهد هم دزد است.

:53:

Theodor Herzl
12-10-2010, 10:10 PM
هر ارتشی در دنیا وقتی‌ بر دشمن پیروز میشود وسایل باقیمانده از آنها را به عنوان غنیمت بر میدارد و این در قوانین بین المللی هم قانونی‌ است ، مثلا در یک جبهه دشمن را شکست دادید و از آنها ۲۰ تانک به جا مانده است ، یا باید آنها را غنیمت بگیرید و یا نابود کنید ، خوب حتما به غنیمت میگیرید ، ولی‌ مشکل محمد این بود که زن و بچه دشمن هم به عنوان غنیمت جنگی محسوب میکرد و زن‌های شوهر دار را بین مسلمین پخش میکرد.

kheradgera
12-10-2010, 11:39 PM
هر ارتشی در دنیا وقتی‌ بر دشمن پیروز میشود وسایل باقیمانده از آنها را به عنوان غنیمت بر میدارد و این در قوانین بین المللی هم قانونی‌ است ، مثلا در یک جبهه دشمن را شکست دادید و از آنها ۲۰ تانک به جا مانده است ، یا باید آنها را غنیمت بگیرید و یا نابود کنید ، خوب حتما به غنیمت میگیرید ، ولی‌ مشکل محمد این بود که زن و بچه دشمن هم به عنوان غنیمت جنگی محسوب میکرد و زن‌های شوهر دار را بین مسلمین پخش میکرد.

دوست عزیز همانگونه که در بالا گفتم به جز آن تفاوتی که خودتان اشاره کردید نکته دیگری هم هست. خیلی تفاوت دارد میان کسی که ادعا کند آفریننده همه کائنات و همه موجودات او را فرستاده و او این کار را انجام دهد با کسی که خودش بدون انداختن مسئولیت به گردن موجودی دیگر این کار را انجام دهد.

Anarchy
12-11-2010, 12:35 AM
زن و بچه هم جز مال هست؟! من کل تاریخ اسلام فقط جنگ و خونریزی دیدم...بعد خیلیاشم راهزنی بوده نه موقع جنگ برادر عزیز...

sonixax
12-11-2010, 01:04 AM

ادوات نظامی بله اینطوریه ولی کل مال و اموال طرف شکست خورده رو کسی بر نمیداره تازه به قول شما زن و بچه طرف هم هست !

فکر کنید الان مصر بزنه دهن مثلن سوریه رو سرویس کنه ، بعد بره تلویزیون خونه یا رو رو به غنیمت بر داره ! نه تنها دزدیه بلکه مسخره هم هست :4:

Mehrbod
12-12-2010, 05:25 PM
بحث شیرین آناتومی شد گفتم منم یه نظری بدم!!! corpus callosum بصل النخاع نیست.. بصل النخاع میشه medula oblongata که در نیمه تحتاتی ساقه مغز یا همون brain stem قرار داره...در مورد تفاوت اندازه corpus callosum در زن مرد الان دیگه این مورد رد شده..

رد شده است؟ کجا رد شده است؟

سخن مفت و بدون ریفرنس که ارزشی ندارد، اینهم ریفرنس معتبر برای شما که گواهی از بزرگتر بودن Corpus callosum در زنان می‌دهد:

Of more mainstream impact was a 1982 Science article by Holloway and Utamsing that suggested sex difference in human brain morphology which related to differences in cognitive ability.[9] Time published an article in 1992 which suggested that because the corpus is "often wider in the brains of women than in those of men, it may allow for greater cross-talk between the hemispheres—possibly the basis for women’s intuition."[10]

C Gorman (20 January 1992). "Sizing up the sexes". Time: 36–43.

اگر خواستید بگویید ریفرنس بیشتر بدهم.

Mehrbod
12-12-2010, 06:03 PM
من نمیدانم بحث شما در این باره بر سر چیست ؟ مگر جایی ادعا شده که زن و مرد فتوکپی یکدیگرند ؟

بحث ما روشن است: زن و مرد نه مغزی مانند یکدیگر دارند و نه شیوه فکر کردنی مانند یکدیگر و نه انگیزه‌هایی مانند یکدیگر.

تعریف ریاضی آن:
اختلاف میانگین میان همجنس‌های هر گروه کوچکتر از اختلاف میانگین میان دگرجنس‌های دو گروه می‌باشد.

بی ربط است ، شما نخست از روحیات سخن گفتید ، پس از آن از مهارت ها و اکنون دارید از بزرگی سینه زنان سخن میگویید ؟!!!!

بی‌ربط سخن شما است. ما از تفاوت سخن گفتیم و یکی از نمود‌های تفاوت آناتومی گوناگون است.

ما تنها برای شما فهرست مشاهیر زنان در علوم را آورده ایم ولی شما آنها را با کل مردان قیاس کرده اید !!!!!! همین فهرست را از قدیمی ترین تاریخ با فهرست مشاهیر مردان از همان تاریخ مقایسه بفرمایی و بیخودی به ما انگ نچسبایند .

کاری که شما انجام دادید سفسته است. مانند این است که از یک مسلمان بپرسیم
آیا اسلام مایه فساد جامعه است؟ و فرد مسلمان برای ما از چند مشاهیر مسلمان
که آدم‌های خوبی بوده‌اند نام ببرد و بگوید خیر نیست, چون این‌ها هم بوده‌اند!

روشن است که شمار زنان در چندی از رشته‌های دانشیک (فیزیک، ریاضیات، منطق) و
حتی فلسفه در تاریخ از شما مردان بسیار کمتر بوده است و امروز نیز همچنان بسیار کمتر است.

اگر برخلاف این می‌گویید، برای ما نمونه‌های آماری بیاورید که سخن شما را اثبات کند.

این سخن شما مثل این میمونه که بگوییم مخترع سینما و لامپ و ... ادیسون نبوده بلکه نیوتون و دکارت و ژول و ... بودند .
آلبرت آینشتاین تنها نقشی که در رابطه با بمب اتمی داشته نوشتن یک نامه به روزولت بوده و هشدار داده که نازی ها دارند به ساخت بمب اتمی نزدیک میشوند !
بمب اتمی را یک تیم به سرپرستی ژولیوس روبرت اوپنهایمر (http://en.wikipedia.org/wiki/J._Robert_Oppenheimer) و به همراه چندیدن دانشمند زن و مرد ساخته اند که فهرست زنان دانشمند در پروژه منهتن که نقش کلیدی در ساخت بمب اتمی داشتند اینهاست :

Katharine Way
Elda Anderson
Edith Hinkley Quimby
Marian Elliott Koshland
Hoylande Young Failey
Miriam Posner Finkel
Gladys Morgan Happer
Lilli Schwenk Hornig
Rose C. L. Mooney-Slater
Elaine Sammel Palevsky
Ellen Cleminshaw Weaver
Naomi Livesay
Frances Dunne
Natasha Goldowski
Elizabeth Riddle Graves
Joan Hinton
Mici Teller
Mary Argo
Jane Roberg
Marilyn Howe

ما از شما خواستیم نقش این زن را بیاورید نه نقش زنهایی که در پروژه منهتان بوده‌اند. شما نه تنها نگفتید این زن
چه نقشی داشته است که حتی نگفتید این‌هایی که آوردید چه نقشی داشته‌اند که سخن شما را ناوابسته و بی‌ربط می‌کند.

بیخود است ، شما سخنی از نحوه عملکرد و یا تعداد نورون ها و ... به میان نیاوردید و تنها و تنها بزرگتر بودن جسم پینه ای درون مغز را دلیلی بر متفاوت بودن ساختار مغز زنان دانستید و از آن نتیجه گرفتید که همین تفاوت در رفتار و روحیات زنان تاثیر دارد !

شگفتا، بایستی اینجا درس نوروساینس هم بدهیم؟ روشن است که بزرگتر کوچکتر بودن
هر بخش‌ از مغز روی شیوه فکر کردن تاثیرگذار است! آیا در این زمینه نیاز به ریفرنس دارید!؟

که البته هوادار جان بطف فرمودند و این داستان شما را رد کردند و دیگر بحثی درش نیست .

که روشن شد هوادار اشتباه کردند و سخن ما همچنان بحث زیادی درش هست.

ذهن و رفتار بشر هم تمامن یک نرم افزار است و بس و رفتار نرم افزار ربطی به سخت افزار ندارد و سخت افزار تنها زمینه را برای اجرای نرم افزار فراهم میکند ، که فکر نمیکنم نیازی به توضیح بیشتر داشته باشد .

خیر، این نرم‌افزار که می‌گویید در خود نورون‌ها و شیوه کنش و واکنش‌ آن‌ها نهفته است و هر دگرگونی در
این نورون‌ها و یا شیوه کنش و واکنش آن‌ها با یکدیگر، روی شخصیت و روان کس تاثیر مستقیم دارد.

ذهنیت و روان یک آدم بسادگی با در آوردن یا دستکاری کردن همین بخش‌های مغزی دست‌خوش تغییرات است
و این بسادگی، پوچ بودن سخن شما در جدا بودن ذهن و رفتار بشر از ساختار مغزی خویش را نشان می‌دهد.

به بیان دیگر، بخشی از مغز را تحریک کنید و شخصیت فرد دگرگون می‌شود. بخشی از مغز را بزرگ کنید و فرد باهوش یا خنگ می‌شود و الخ.

تا اینجا هم گمان می‌کردیم با ماتریالیست‌ها سرگرم گفتمان هستیم، گویا اکنون
برای اثبات یکی بودن زن و مرد می‌خواهید دست‌آویز ذهن و روح! و فراتَن هم بشوید!

به طور مستقیم سخنی نگفته اید ولی سعی داشتید با توسل به همین داستان رفتارشناسی زنان را آن طور که خود دوست دارید تشریح کنید .

این برداشت نادرست شما بود که گمان کردید ما می‌خواهیم بگوییم بیشتر بودن مردان
در رشته‌های ریاضی به چَم باهوشتر بودن ایشان است. یکبار دیگر: خیر، اینگونه نیست.

ولی آنچه روشن است این است که بخشی از مغز مردها برای چنین فعالیت‌هایی بهینه‌تر بوده و بخش
دیگری از مغز زنان برای فعالیت‌های دیگر مانند روابط اجتماعی، مهارت‌های رفتار خوانی و .. در روند فرگشت بهینه شده است.

اشتباه است ، یک نرم افزار 32 بیتی مستقل (غیر وابسته به سیستم عامل ، مانند دیسک های بوت) روی تمام پردازنده های 32 بیتی با ساختار یکسان قابل اجراست . نرمافزار مغز تمام انسانها هم همانند است و به همین دلیل است که پالسهایی که توسط مغز زنان تولید میشود با پالسهایی که توسط مغز مردان تولید میشود متفاوت نیسد و در نتیجه یک تکنولوژی واحد میتواند کد های مغز هر دو را بخواند .

و بفرمایید این چه پیوندی به گفتگوی ما داشت؟ روشن است که مغز زن و مرد که
هیچ, مغز میمون و سگ و گربه نیز با روش‌های متداول امروزین مانند EEG و MRI
قابلیت خوانده شدن و احیانا دیکد شدن را دارا هستند. این چه پیوندی به یکی بودن مغز ایشان دارد؟

سیستم عامل یکی است، نرم‌افزارهایی که روی آن اجرا شده‌اند گوناگون هستند.
نرم‌افزارهای مغز یک مرد با نرم‌افزارهای مغز یک زن دگرسانی بسیار دارد.

همان طور که پیشتر گفتیم بیشتر بودن مردن در رشت ههایی خاص ربطی به توانایی های ذهنی شان ندارد بلکه شرایط جامعه است که این داستان را مشخص میکند . اگر در جامعه ای تمام معیار ها عکس شود یعنی کارهایی که زنانه میدانند را مردانه فرض کنیم و کارهایی که مردانه میدانند را زنانه فرض کنیم این آمار هم عکس میشود . همان طور که اگر یک دختر نوزاد را در محیطی با سایر پسرها بزرگ کنید رفتار و سلایق پسرانه پیدا میکند و به عکس .

این تنها نگره و تئوری شما است که هیچ دردی را دوا نمی‌کند، چرا که توضیح نمی‌دهد اگر اینگونه
است پس چرا 99% همبود‌های کنونی و همبود‌هایی که در تاریخ داشته‌ایم همواره همین‌گونه بود‌ه‌اند.

این هم بر میگردد به جامعه و رفتار جامعه در مورد جنس مقابل ، انگیزه های افراد از روی جنسیت به وجود نمی آید ، بلکه از روی محیط زندگی و تعالیمی که دیده اند به وجود می آید .

و از روی شانس و تصادف محض، این محیط‌های زندگی در 99% موارد همواره همینگونه مردانه/زنانه درست می‌شوند؟

مثال : دختر بچه ای ماشین اسباب بازی به دست میگیرد ، پدر و مادر آن را از دست او میگیرند و میگویند این کارها پسرانه است ، یا پسر بچه ای عروسک بازی میکند که مورد تمسخر اطرافیان قرار میگیرد و میگویند مگر تو دختری ؟
این داستان در تمام ابعادی که این کودک با آن در طول زندگی سر کار دارد از طرف محیط خارجی و جامعه به او تحمیل میشود و در نتیجه شخصیتش و رفتارش شکل میگیرد و بر این اساس جایگاهی در جامعه برای خود انتخاب میکند . این داستان هیچ ربطی به ژنتیک ندارد چنانکه اگر یک دختر بچه و یک پسر بچه را در محیطی ایزوله نسبت به جامعه و با معیار های خودمان پرورش دهیم درست همان چیزی میشوند که میخواهیم و میتوانیم به راحتی حس زنانگی یا مردانگی را در این افراد تغییر دهیم یا جا بجا کنیم .

بگذارید با یک نمونه عینی سر و کار داشته باشیم.
آیا شما می‌گویید که زنان به اندازه مردان برای هم‌خوابی و سکس با جنس دیگر انگیزه دارند؟

همان طور که پیشتر هم گفتم رفتار ، سلایق ، مهارت ها و علاقمندی های افراد به جنسیتشان ربطی ندارد و مثالش را هم برایتان زدم : Transexual ها .

سخن شما در سود بردن از transsexual ها برای نشان دادن برابری زن و مرد سراسر ناوابسته است.
روشن است که یک transsexual مغزی زنانه/مردانه دارد و یا بخشی از مغز که مسئولیت جنسیت‌شناسی
کس را به عهده دارد در کپی ژنتیکی خراب شده است و وی خود را در بدن مردانه یا زنانه زندانی می‌بیند.

و همچنین :53:<font color=&quot;Silver&quot;>

:53:

sonixax
12-12-2010, 06:51 PM
بحث ما روشن است: زن و مرد نه مغزی مانند یکدیگر دارند و نه شیوه فکر کردنی مانند یکدیگر و نه انگیزه‌هایی مانند یکدیگر. تعریف ریاضی آن: اختلاف میانگین میان همجنس‌های هر گروه کوچکتر از اختلاف میانگین میان دگرجنس‌های دو گروه می‌باشد.

همه اینها را که رد کردیم از دم .

بی‌ربط سخن شما است. ما از تفاوت سخن گفتیم و یکی از نمود‌های تفاوت آناتومی گوناگون است.

همان طور که هزار بار برایتان نوشتیم عملکرد یک نرم افزار ربطی به سخت افزارش ندارد .

کاری که شما انجام دادید سفسته است. مانند این است که از یک مسلمان بپرسیم آیا اسلام مایه فساد جامعه است؟ و فرد مسلمان برای ما از چند مشاهیر مسلمان که آدم‌های خوبی بوده‌اند نام ببرد و بگوید خیر نیست, چون این‌ها هم بوده‌اند! روشن است که شمار زنان در چندی از رشته‌های دانشیک (فیزیک، ریاضیات، منطق) و حتی فلسفه در تاریخ از شما مردان بسیار کمتر بوده است و امروز نیز همچنان بسیار کمتر است. اگر برخلاف این می‌گویید، برای ما نمونه‌های آماری بیاورید که سخن شما را اثبات کند.

همان طور که پیشتر گفتم شما دارید تعمیم به کل میدهید .

ما از شما خواستیم نقش این زن را بیاورید نه نقش زنهایی که در پروژه منهتان بوده‌اند. شما نه تنها نگفتید این زن چه نقشی داشته است که حتی نگفتید این‌هایی که آوردید چه نقشی داشته‌اند که سخن شما را ناوابسته و بی‌ربط می‌کند.

Manhattan Project women (http://www.oocities.com/cherzenberg/Manhattan_Project_women.html)

البته گویا شما هنوز فکر میکنید بمب اتم را یک نفر به اسم آلبرت آینشتاین ساخته !

شگفتا، بایستی اینجا درس نوروساینس هم بدهیم؟ روشن است که بزرگتر کوچکتر بودن هر بخش‌ از مغز روی شیوه فکر کردن تاثیرگذار است! آیا در این زمینه نیاز به ریفرنس دارید!؟

بزرگتر یا کوچکتر بودن یک لایه که تنها محافظت نورون های عصبی را بر عهده دارد ربطی به تعداد آنها و عملکردشان ندارد .
جسم پینه‌ای - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%D8%B3%D9%85_%D9%BE%DB%8C%D9%86%D9%87%E2%80% 8C%D8%A7%DB%8C)
Corpus callosum - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Corpus_callosum)

که روشن شد هوادار اشتباه کردند و سخن ما همچنان بحث زیادی درش هست.

خیر روشن نشد - شما تنها از هوادار ریفرنس خواستید و بس چیزی را روشن نکردید .

خیر، این نرم‌افزار که می‌گویید در خود نورون‌ها و شیوه کنش و واکنش‌ آن‌ها نهفته است و هر دگرگونی در این نورون‌ها و یا شیوه کنش و واکنش آن‌ها با یکدیگر، روی شخصیت و روان کس تاثیر مستقیم دارد. ذهنیت و روان یک آدم بسادگی با در آوردن یا دستکاری کردن همین بخش‌های مغزی دست‌خوش تغییرات است و این بسادگی، پوچ بودن سخن شما در جدا بودن ذهن و رفتار بشر از ساختار مغزی خویش را نشان می‌دهد. به بیان دیگر، بخشی از مغز را تحریک کنید و شخصیت فرد دگرگون می‌شود. بخشی از مغز را بزرگ کنید و فرد باهوش یا خنگ می‌شود و الخ. تا اینجا هم گمان می‌کردیم با ماتریالیست‌ها سرگرم گفتمان هستیم، گویا اکنون برای اثبات یکی بودن زن و مرد می‌خواهید دست‌آویز ذهن و روح! و فراتَن هم بشوید!

روح نمنه ؟ مغز انسان یک نرم افزار دارد که ما آن را با نام ذهن میشناسیم . همان طور که شما سیستم عامل پی سی خودتون رو با نان ویندوز یا لینوکس و .. میشناسید .
در ضمن دگرگونی در این نورون ها در رفتار فرت تاثیر نمیگذارد ، بلکه تغییر اطلاعات ذخیره شده بر روی آنها بر رفتار فرد تاثیر میگذارد و مختل کردن کار نورون ها تنها دسترسی به بخشی از اطلاعات را مختل میکند و این ربطی به کارکرد کلی سیستم ندارد .

ولی آنچه روشن است این است که بخشی از مغز مردها برای چنین فعالیت‌هایی بهینه‌تر بوده و بخش دیگری از مغز زنان برای فعالیت‌های دیگر مانند روابط اجتماعی، مهارت‌های رفتار خوانی و .. در روند فرگشت بهینه شده است.

همان طور که گفتیم این فرض شما مردود است ، به گفته ساده تر شما دچار مغلطه آماری شده اید بدون در نظر گرفتن شرایط و پیشینه تاریخی و محیط رشد و هزار یک پارامتر دیگر و فقط به بیشتر یا کمتر بودن بسنده کرده اید و از آن به نتیجه دلخواه خود رسیده اید . شما دین باوران هم نسبت به ناباوران بیشتر است - پس آیا دین درست است ؟

و بفرمایید این چه پیوندی به گفتگوی ما داشت؟ روشن است که مغز زن و مرد که هیچ, مغز میمون و سگ و گربه نیز با روش‌های متداول امروزین مانند EEG و MRI قابلیت خوانده شدن و احیانا دیکد شدن را دارا هستند. این چه پیوندی به یکی بودن مغز ایشان دارد؟ سیستم عامل یکی است، نرم‌افزارهایی که روی آن اجرا شده‌اند گوناگون هستند. نرم‌افزارهای مغز یک مرد با نرم‌افزارهای مغز یک زن دگرسانی بسیار دارد.

خیر ، شیوه عملکرد مغز جانوران به طور کلی با هم فرق دارد و برای دیکد کردن اطلاعات مغز مثلن سگ ، نمیتوان از شیوه دیکد کردن اطلاعات مغز یک عقاب استفاده کرد ولی در مورد انسان این داستان یک سان است .
و اما در مورد نرم افزار های گوناگون : دقیقن با شما همنظرم - و آن نرم افزار های گوناگون که روی مغز انسانهای مختلف نصب شده اند همان آموزه هایی است که از محیط رشدشان دریافت کرده اند .

این تنها نگره و تئوری شما است که هیچ دردی را دوا نمی‌کند، چرا که توضیح نمی‌دهد اگر اینگونه است پس چرا 99% همبود‌های کنونی و همبود‌هایی که در تاریخ داشته‌ایم همواره همین‌گونه بود‌ه‌اند.

در مورد جوامع کنونی که نشان داده شده هر چه حقوق و آزادی های زنان بیشتر شده ، شمارشان هم در این زمینه بیشتر شده پس نظر شما مردود است . در مورد جوامع قدیمی تر هم که روشن است چرا - جامعه مرد سالار و زن ستیز .

و از روی شانس و تصادف محض، این محیط‌های زندگی در 99% موارد همواره همینگونه مردانه/زنانه درست می‌شوند؟

اینها همه بر میگردید به جوامع نخستین که مهاجرت و کوچ و ... آنها را در زمین پراکنده کرده و برخی رفتار ها در تمام جوامع و فرهنگ ها تقریبن مانند یکدیگر است ، چون سرچشمه اش یک چیز مشخص و ثابت بوده .
ولی همان طور که گفتم از زمانی که آزادی های لازم به زنان داده شده و حق و حقوق برابر با مردان (در جوامع پیشرفته) پیدا کرده اند آماری که مد نظر شماست به شدت در حال دگرگونی است و هر روز بر شمار زنان نخبه و ریاضی دان و فیزیک دان و ... اضافه میشود . فراموش نکنیم که تا همین 150 سال پیش مردم خودشان را به دست پزشک زن نمیسپاردند و یا زنان دانشمند را به شدت مورد تمسخر قرار میدادند و همه مدله راه پیشرفتشان را سد میکردند ولی آن دسته که باهوش تر و با پشتکار بیشتر بودند موفق شدند مانند ماری کوری .

آیا شما می‌گویید که زنان به اندازه مردان برای هم‌خوابی و سکس با جنس دیگر انگیزه دارند؟
خیر ، بلکه میگویم هر فردی در این رابطه انگیزه خودش را دارد و رفتار های جنسی هر فرد با فرد دیگر متفات است و البته نمودار و آمار مشخصی هم تا جایی که من میدانم موجود نیست .

سخن شما در سود بردن از transsexual ها برای نشان دادن برابری زن و مرد سراسر ناوابسته است. روشن است که یک transsexual مغزی زنانه/مردانه دارد و یا بخشی از مغز که مسئولیت جنسیت‌شناسی کس را به عهده دارد در کپی ژنتیکی خراب شده است و وی خود را در بدن مردانه یا زنانه زندانی می‌بیند.

خیر ، برای شما مثال هم زدیم - اگر یک پسربچه در خانواده ای که پدر فوت شده و باقی افراد خانواده زن هستند بزرگ شود و با پسران دیگر ارتباط کمتری داشته باشد رفتار و علایق دخترانه پیدا میکند . بحث بر سر آموزش است .
یک نوزاد زمانی که به دنیا می آید مانند یک کامپیوتری است که فقط یک BIOS و یک سیستم عامل بسیار ساده بر روی آن نصب است و در روند رشد و برخورد و آموزش و ... شخصیت و رفتارش شکل میگیرد .

kheradgera
12-12-2010, 07:45 PM

سخن مفت و بدون ریفرنس که ارزشی ندارد، اینهم ریفرنس معتبر برای شما که گواهی از بزرگتر بودن Corpus callosum در زنان می‌دهد:

Of more mainstream impact was a 1982 Science article by Holloway and Utamsing that suggested sex difference in human brain morphology which related to differences in cognitive ability.[9] Time published an article in 1992 which suggested that because the corpus is "often wider in the brains of women than in those of men, it may allow for greater cross-talk between the hemispheres—possibly the basis for women’s intuition."[10]

C Gorman (20 January 1992). "Sizing up the sexes". Time: 36–43.

مهربد گرامی هدف از این بحث و بیان چنین چیزهایی (کاری به درست بودن اشتباه بودنش ندارم) چیست؟ شما معتقدی تفاوت های جسمی زن و مرد باید سبب تفاوت در حقوق آنها هم شود یا خیر؟

Mehrbod
12-12-2010, 09:36 PM
همان طور که هزار بار برایتان نوشتیم عملکرد یک نرم افزار ربطی به سخت افزارش ندارد .

بی‌خود است. چرا بی‌خود است؟ به این دو فرنود:

سخت‌افزار بهتر دست‌کم تندتر همان نرم‌افزار را پردازش می‌کند و هوده فرق خواهد کرد.
سخت‌افزار بهتر اشتباه محاسبات کمتری خواهد داشت، هنگامیکه سخت‌افزار دیگر اشتباه محاسبات بیشتر و صرفا crash های بیشتری خواهد داشت.

دشواری دیگر شما اینجاست که گمان می‌کنید یک Neural Network مانند CPU کامپیوتر کار می‌کند، هنگامیکه
در یک نورال نتورک، سخت‌افزار و نرم‌افزار در یکدیگر تنیده شده‌اند و دگرگونی در یکی، به دگرگونی در دیگری می‌انجامد.

همان طور که پیشتر گفتم شما دارید تعمیم به کل میدهید .

نخست آنکه پیشتر سخنی از "تعمیم جزء به کل" نبود. دو اینکه این شما
هستید که دارید با نام بردن از چندی از بانوان مشاهیر تعمیم "جزء به کل" می‌کنید.

من به سادگی برای شما آمار آوردم که شمار زنان در رشته‌های مذکور در برابر مردان بسیار
بسیار کمتر است و این می‌تواند تعمیم کل به جزء باشد، ولی هیچگاه جزء به کل نخواهد بود.

Manhattan Project women (http://www.oocities.com/cherzenberg/Manhattan_Project_women.html)

البته گویا شما هنوز فکر میکنید بمب اتم را یک نفر به اسم آلبرت آینشتاین ساخته !

اینکه من چه گمان می‌کنم با آنچه شما باید بگویید پیوندی ندارد.

گفتید فلان بانو در ساختن بمب اتم نقش بسیار مهمی داشتند، ما هم بسیار ساده پرسیدیم که چه نقشی داشتند.
اکنون هم که به سفسته پرداختن به سخنگو رسیده‌اید و همچنان از نقش بانوان! می‌گویید!!

بزرگتر یا کوچکتر بودن یک لایه که تنها محافظت نورون های عصبی را بر عهده دارد ربطی به تعداد آنها و عملکردشان ندارد .
جسم پینه‌ای - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%D8%B3%D9%85_%D9%BE%DB%8C%D9%86%D9%87%E2%80% 8C%D8%A7%DB%8C)
Corpus callosum - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Corpus_callosum)

این پیوندهایی که می‌دهید را خودتان هم می‌خوانید؟ Corpus callosum تنها یک لایه محافظ است؟ :21:

خیر دوست گرامی، مهر ورزیده چیزی که به ما ریفرنس می‌دهید را نخست خودتان نگاهی بیاندازید:

The corpus callosum (Latin: tough body), also known as the colossal commissure, is a wide, flat bundle of neural fibers beneath the cortex in the eutherian brain at the longitudinal fissure. It connects the left and right cerebral hemispheres and facilitates interhemispheric communication.

این هم ریفرنس نخستین شما از ویکی‌پدیای پارسی که همان بالا را کوتاه بازگردانی کرده است:

به طور کلی در یک شخص سالم، مغز به صورت یک کل به هم پیوسته عمل می‌کند و اطلاعات یک نیم‌کره از راه جسم پینه‌ای به نیم کره دیگر انتقال می‌یابد. البنه این ارتباط هرچند در پردازش اطلاعات بسیار مفید است؛

خیر روشن نشد - شما تنها از هوادار ریفرنس خواستید و بس چیزی را روشن نکردید .

درست بخوانید, نخست از ایشان برای اثبات داو خود ریفرنس خواستیم و سپس، ریفرنس برای اثبات سخن خود آوردیم.

روح نمنه ؟ مغز انسان یک نرم افزار دارد که ما آن را با نام ذهن میشناسیم . همان طور که شما سیستم عامل پی سی خودتون رو با نان ویندوز یا لینوکس و .. میشناسید .
در ضمن دگرگونی در این نورون ها در رفتار فرت تاثیر نمیگذارد ، بلکه تغییر اطلاعات ذخیره شده بر روی آنها بر رفتار فرد تاثیر میگذارد و مختل کردن کار نورون ها تنها دسترسی به بخشی از اطلاعات را مختل میکند و این ربطی به کارکرد کلی سیستم ندارد .

می‌گویید دگرگونی در نورون‌ها در رفتار فرد تاثیرگذار نیست، بلکه تغییر داده‌های ذخیره شده بر روی
آن‌ها تاثیر گذار است؟ آیا دگرگونی در داده‌های ذخیره شده بدون دگرگونی در نورون‌ها شدنی است؟

جدای از آن, دوست گرامی می‌خواهید بگویید داشتن یک bus در کامپیوتری که داده‌ها را با شتاب 800 MHz در ثانیه
از خود واگذر می‌کند، با سیستمی که bus آن داده‌ها را با شتاب 333 MHz واگذری می‌کند دگرسانی ندارد؟

از سوی دیگر، شما همچنان دارید کامپیوتر را سراسر با مغز و نورون‌ها اشتباه می‌گیرد.
نورون‌ها و شبکه‌های نورونی هر کدام خود در جایگاه یک CPU کار می‌کنند و مغز آدم CPU یا
هسته مرکزی ندارد که شما فکر کنید قرار است داده‌ها از جایی به جای دیگر برای پردازش جابه‌جا شوند!!

هر نورون در جایگاه یک پردازشگر به شمار می‌رود. برای نمونه جشم آدمی گویا 9 لایه شبکه نورونی گوناگون
دارد که هر کدام بخشی از ویژگی‌های نور مانند تاریکی یا روشنی، رنگ، فاصله و .. را پردازش کرده و داده‌های پردازش شده را به لایه پسین خود واگذاری می‌کنند و همه این داده‌ها در cortex بینایی (http://en.wikipedia.org/wiki/Visual_system) تجزیه و تحلیل نهایی شده و فرایند دیدن رخ می‌دهد.

همان طور که گفتیم این فرض شما مردود است ، به گفته ساده تر شما دچار مغلطه آماری شده اید بدون در نظر گرفتن شرایط و پیشینه تاریخی و محیط رشد و هزار یک پارامتر دیگر و فقط به بیشتر یا کمتر بودن بسنده کرده اید و از آن به نتیجه دلخواه خود رسیده اید . شما دین باوران هم نسبت به ناباوران بیشتر است - پس آیا دین درست است ؟

خیر، ما می‌گوییم در چند هزار سال گذشته اگر زنان و مردان براستی برابر بودند می‌بایستی همبود‌هایی
نیز می‌دیدیم و همچنان ببینیم که نقش زنان و مردان آن سراسر جابه‌جا شده باشد، که البته نمی‌بینیم.

درباره دین باوران و ناباوران نیز همین‌گونه است، اگر در تاریخ نگاه کنید همبود‌های بی‌دین گرفته تا شبه‌کمونیستی
مانند مزدکیسم (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B2%D8%AF%DA%A9) را نیز حتی خواهید دید و اینگونه که نبوده که همواره 15% جهان را مسلمانان تشکیل داده باشند.

به بیان دیگر، دین و عقاید در تاریخ پایین و بالا و دگرگون شده و می‌شوند، ولی نقش زنان و مردان به این سختی پابرجا مانده است.

پس همچنان، اگر داو و ادعای اینکه زنان و مردان براستی در انگیزه‌ها و سرشت خود
یکی هستند را دارید، بفرمایید برای ما داده‌های آماری که استدلال شما را تایید می‌کنند را بیاورید.

خیر ، شیوه عملکرد مغز جانوران به طور کلی با هم فرق دارد و برای دیکد کردن اطلاعات مغز مثلن سگ ، نمیتوان از شیوه دیکد کردن اطلاعات مغز یک عقاب استفاده کرد ولی در مورد انسان این داستان یک سان است .

شیوه کارکرد مغز جانداران به طور کلی با یکدیگر فرق ندارد، استدلال شما برای این گفته چیست؟
از سوی دیگر، شما از چه متد decode ای سخن می‌رانید؟

و اما در مورد نرم افزار های گوناگون : دقیقن با شما همنظرم - و آن نرم افزار های گوناگون که روی مغز انسانهای مختلف نصب شده اند همان آموزه هایی است که از محیط رشدشان دریافت کرده اند .

آموزه‌های نرم یا آنچه که از پیرامون گرفته می‌شوند با آموزه‌های سوخته (directives) که در ژن hard-code شده‌اند دگرگونی دارند.

سخن من در اینجا نه از وجود آموزه‌های نرم, که از آموزه‌های hard-coded می‌باشد.

یکی از این آموزه‌ها همان «انگیزش به سکس» و دگرسانی (تفاوت) ژرف آن در نر و ماده می‌باشد که به آن نیز خواهیم پرداخت.

در مورد جوامع کنونی که نشان داده شده هر چه حقوق و آزادی های زنان بیشتر شده ، شمارشان هم در این زمینه بیشتر شده پس نظر شما مردود است . در مورد جوامع قدیمی تر هم که روشن است چرا - جامعه مرد سالار و زن ستیز .

شما همچنان متوجه نشده‌اید، شمار زنان زیادتر شده است، ولی شمار زنان خلاق و کسانی که براستی
در این عرصه‌ها پیشرو بوده‌اند دگرگونی چندانی پیدا نکرده است. روشن است که در آینده شمار این زنان
بیشتر نیز خواهد شد ولی این تفاوتی در کیفیت کاری آنان نخواهد داد، چرا که چنانکه پیشتر گفتیم, زنان
و مردان در روند فرگشت هدف‌های گوناگونی یافته‌اند و مغز و آناتومی و همه چیز آنان برای چیزهای متفاوتی بهینه شده است.

اینها همه بر میگردید به جوامع نخستین که مهاجرت و کوچ و ... آنها را در زمین پراکنده کرده و برخی رفتار ها در تمام جوامع و فرهنگ ها تقریبن مانند یکدیگر است ، چون سرچشمه اش یک چیز مشخص و ثابت بوده .
ولی همان طور که گفتم از زمانی که آزادی های لازم به زنان داده شده و حق و حقوق برابر با مردان (در جوامع پیشرفته) پیدا کرده اند آماری که مد نظر شماست به شدت در حال دگرگونی است و هر روز بر شمار زنان نخبه و ریاضی دان و فیزیک دان و ... اضافه میشود . فراموش نکنیم که تا همین 150 سال پیش مردم خودشان را به دست پزشک زن نمیسپاردند و یا زنان دانشمند را به شدت مورد تمسخر قرار میدادند و همه مدله راه پیشرفتشان را سد میکردند ولی آن دسته که باهوش تر و با پشتکار بیشتر بودند موفق شدند مانند ماری کوری .

و این شمار بیشتر نیز خواهد شد، ولی همچنان تفاوتی در متفاوت بودن ایندو نخواهد داد.

به بیان دیگر، در همبود امروزین ما در تلاش هستیم که تفاوت میان زن و مرد را به صفر
نزدیک کنیم و همه افزار‌های نرم که بالا از آن سخن گفتیم, در پی رسیدن به این امر می‌باشند.

افزارهای نرم که همان هنجار و آموزش و پروش می‌باشند، می‌توانند تا اندازه بسیار زیادی و در بسیاری از مسائل و دشواری‌ها بر غرایز درونی ما پیروز شوند. برای نمونه ما توانسته‌ایم غرایز کشتن، تجاوز به دیگران
و یا نژاد‌پرست نبودن (که همگی طبیعی و در سرشت آدمی می‌باشند) را تا اندازه بسیار خوبی با هنجارهای همبودین (اجتماعی) بپوشانیم و تحت کنترل در بیاوریم. درباره زنان نیز همینگونه می‌باشد.

خیر ، برای شما مثال هم زدیم - اگر یک پسربچه در خانواده ای که پدر فوت شده و باقی افراد خانواده زن هستند بزرگ شود و با پسران دیگر ارتباط کمتری داشته باشد رفتار و علایق دخترانه پیدا میکند . بحث بر سر آموزش است .

خیر، پیرامون و محیط زندگی البته تاثیر گذار است، ولی انگیزه‌هایی که در ژن کد شده‌اند نیز تاثیرگذار می‌باشند.

یک نوزاد زمانی که به دنیا می آید مانند یک کامپیوتری است که فقط یک BIOS و یک سیستم عامل بسیار ساده بر روی آن نصب است و در روند رشد و برخورد و آموزش و ... شخصیت و رفتارش شکل میگیرد .

خیر، یک آدم زمانی که به جهان می‌آید یک مغز خالی نیست که منتظر پر شدن باشد، بلکه همزمان با
زایش خود داده‌های بسیاری که در ژن وی hard-code شده‌اند را نیز با خود می‌آورد. این غرایز و این directive
ها با فرمان دادن به سلول‌های جنین و با کنش گرفتن از پیرامون خود شخصیت کودک و جوان فردا را ریخت می‌دهند.

برداشت شما از آنچه زن و مرد می‌توانستند باشند البته زیباست, که هر دو بدون هیچ انگیزش‌های
متفاوتی و تنها در جایگاه ماشین‌های یادگیرنده‌ای باشند که از پیرامون خود همه چیز را فرا بگیرند.

ولی در روند فرگشت اینگونه نبوده است و زنان و مردان با اهداف و انگیزه‌های متفاوتی به جهان می‌آیند.

از یاد نبریم که این تنها به آدمی کوتاه نمی‌شود. در حقیقت آدم یکی از جاندارانی است که نر
و ماده آن بسیار بسیار به یکدیگر نزدیک می‌باشند. برای نمونه به همبود زنبورهای عسل بنگرید:

زنبورهای عسل:
همه زنبورهای عسل ماده هستند (بدون داشتن توانایی زایش). یک ملکه داریم (با توانایی زایش).
نقش نرها که در یک زمان کوتاه به آن‌ها پروانه (اجازه) رشد داده می‌شود این است که ملکه را باردار کنند،
بدینگونه که ملکه در یک روز از پیش مشخص شده از کندو به آسمان پرواز کرده و همه نرها برای رسیدن
به ملکه و باردار کردن او دست به رقابت با یکدیگر می‌زنند. زنبور عسل نری که از همه بهتر پرواز کند (به بیانی،
ژن‌های بهتری داشته باشد) به ملکه رسیده و پاداش خود که سکس باشد را از او می‌گیرد و پس از آن،
بدست نیش ملکه کشته می‌شود.

پس از مراسم جفت‌گیری دیگر نرها که دیگر بکاری نمی‌آیند از کندو بیرون
انداخته شده (که از گرسنگی می‌میرند) و ملکه به جایگاه ویژه خود در کندو باز می‌گردد.

یا می‌توانید به این دسته از عنکبوت‌ها نگاه کنید که ماده پس از جفت‌گیری، با خوردن نر غذای تخم‌های خود را فراهم می‌کند: Latrodectus - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Latrodectus)

این دو دستگی میان اهداف نر و ماده یک ابزار بسیار پیش‌پا افتاده فرگشت در طبیعت بوده است و به آدمی کوتاه نمی‌شود.

پ.ن. نگفتید که ایا زنان در سکس به اندازه مردان انگیزه برای همخوابی دارند یا خیر؟

Mehrbod
12-12-2010, 09:56 PM
مهربد گرامی هدف از این بحث و بیان چنین چیزهایی (کاری به درست بودن اشتباه بودنش ندارم) چیست؟ شما معتقدی تفاوت های جسمی زن و مرد باید سبب تفاوت در حقوق آنها هم شود یا خیر؟

نه و سد البته که نه! تفاوت در آدم‌ها هیچ پیوندی به حقوق ایشان ندارد. اگر از انگیزه‌های شخصی می‌پرسید، من این رویکرد را نمی‌پسندم که به جوان امروزی از خردسالی بگوییم زن و مرد یکی هستند و سپس این دو پس از رسیدن به یک سالی، با تجربه تلخ و آزمودن فراوان چیزی را فرا بگیرند که همبود می‌توانست همان اول بسیار ساده به وی آموزش بدهد. ما از سویی می‌گوییم زن و مرد یکی هستند، سپس در همبود می‌بینیم که این همواره مردان هستند که دنبال سکس می‌باشند و زنان هستند که دنبال پشتیبان روحی و کسی که درکشان کند. ما از رسانه‌های همگانی هر روز بایستی بشنویم که زن و مرد در همه چیز یکسان هستند و مغزشان درست یکجور کار می‌کند، سپس در عمل می‌بینیم که زن‌ها با توانایی درک مفاهیم انتزاعی بسیار ضعیف و مردان با ناتوانی در روابط اجتماعی خود به دنبال روانپزشک خوب برای برطرف کردن دشواری‌هایی می‌گردند که اگر در همان آغاز به آنها اشاره شده بود، هیچگاه اصولا ریخت نمی‌گرفتند. این‌ها بخشی از آسیب‌های دروغگویی و فریب دادن همگانی می‌باشند که این روزها بسیار جا افتاده است.

sonixax
12-13-2010, 12:10 AM
بی‌خود است. چرا بی‌خود است؟ به این دو فرنود: 1. سخت‌افزار بهتر دست‌کم تندتر همان نرم‌افزار را پردازش می‌کند و هوده فرق خواهد کرد. 2. سخت‌افزار بهتر اشتباه محاسبات کمتری خواهد داشت، هنگامیکه سخت‌افزار دیگر اشتباه محاسبات بیشتر و صرفا crash های بیشتری خواهد داشت. دشواری دیگر شما اینجاست که گمان می‌کنید یک Neural Network مانند CPU کامپیوتر کار می‌کند، هنگامیکه در یک نورال نتورک، سخت‌افزار و نرم‌افزار در یکدیگر تنیده شده‌اند و دگرگونی در یکی، به دگرگونی در دیگری می‌انجامد.

حرفتان اشتباه در حد تیم ملی است ، سخت افزار قوی تر تنها در سرعت اجرای نرم افزار تاثیر دارد ، اشتباه محاسباتی هم که اصولن حرف خنده داری است و فرقی در عملکرد نرم افزار ندارد .
در مورد شبکه عصبی هم ما گمان نمیکنیم ، برای درک بهتر مثال میزنیم ، چرا که خود شما فرض میکنید بزرگتر بودن جسم پینه ای = نورون های بیشتر ! که اشتباه است .

نخست آنکه پیشتر سخنی از "تعمیم جزء به کل" نبود. دو اینکه این شما هستید که دارید با نام بردن از چندی از بانوان مشاهیر تعمیم "جزء به کل" می‌کنید. من به سادگی برای شما آمار آوردم که شمار زنان در رشته‌های مذکور در برابر مردان بسیار بسیار کمتر است و این می‌تواند تعمیم کل به جزء باشد، ولی هیچگاه جزء به کل نخواهد بود.

خیر ، بنده گفتم شمار سرشناسان زنان در این علوم در مقابل سرشناسان مرد در همان علوم تقریبن برابری میکند و این شما بودید که به کل مردان عالم از ابتدا تا کنون تعمیم دادید بدون در نظر گرفتن شرایط و هنوز هم دارید سفسطه میکنید که چون شمار مردان بیشتر بوده و هست پس مردان در این زمینه بهترند که سفسطه آماریست .

اینکه من چه گمان می‌کنم با آنچه شما باید بگویید پیوندی ندارد. گفتید فلان بانو در ساختن بمب اتم نقش بسیار مهمی داشتند، ما هم بسیار ساده پرسیدیم که چه نقشی داشتند. اکنون هم که به سفسته پرداختن به سخنگو رسیده‌اید و همچنان از نقش بانوان! می‌گویید!!

ما به شخص خاصی اشاره نکرده ایم ، بلکه گفته ایم مخترع بمب اتم زن بوده و حرف خود را نیز اثبات کرده ایم ، شما هم که پاسش دادید به آینشتاین بیچاره !!!

این پیوندهایی که می‌دهید را خودتان هم می‌خوانید؟ Corpus callosum تنها یک لایه محافظ است؟ خیر دوست گرامی، مهر ورزیده چیزی که به ما ریفرنس می‌دهید را نخست خودتان نگاهی بیاندازید: The corpus callosum (Latin: tough body), also known as the colossal commissure, is a wide, flat bundle of neural fibers beneath the cortex in the eutherian brain at the longitudinal fissure. It connects the left and right cerebral hemispheres and facilitates interhemispheric communication. http://en.wikipedia.org/wiki/Corpus_callosum این هم ریفرنس نخستین شما از ویکی‌پدیای پارسی که همان بالا را کوتاه بازگردانی کرده است: به طور کلی در یک شخص سالم، مغز به صورت یک کل به هم پیوسته عمل می‌کند و اطلاعات یک نیم‌کره از راه جسم پینه‌ای به نیم کره دیگر انتقال می‌یابد. البنه این ارتباط هرچند در پردازش اطلاعات بسیار مفید است؛ http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%...8C%D8%A7%DB%8C

ای کاش تمامش را مینوشتید :

لذا در برخی بیماران، جراحان اقدام به قطع جسم پینه‌ای می کنند. این افراد را «دو پاره مخ» می‌نامند.
همان طور که هزار بار برایتان گفتم ارتباط بین دو نیمکره مغز به شمار نورون هایی که آنها را به هم مرتبط میکنند ربط دارد نه گندگی و کوچکی ! مثال مانیتور را دوباره برای شما یاد آور میشود .

درست بخوانید, نخست از ایشان برای اثبات داو خود ریفرنس خواستیم و سپس، ریفرنس برای اثبات سخن خود آوردیم.

مطالعه بفرماید : http://anthropology.ir/node/1625

برای دوستان تنها نتیجه گیری مقاله و منابعش را مینویسم :

اما واقعیت این است:
تاکنون هیچ تفاوت جنسی و جنسیتی در مغز انسان ها یافته نشده است.
منابع:
1. Fausto Sterling, Anne, Sexing The Body (gender politics and the construction of sexuality), New York, Published by Basic Books, First Edition 2000
2. Najmabadi, Afsaneh, Woman with Mustaches and Men without Beards, university of California press, 2005
3. فوکو، میشل، 1384، اراده به دانستن، ترجمه ی نیکو سرخوش و افشین جهاندیده، تهران، نشر نی، 1385

می‌گویید دگرگونی در نورون‌ها در رفتار فرد تاثیرگذار نیست، بلکه تغییر داده‌های ذخیره شده بر روی آن‌ها تاثیر گذار است؟ آیا دگرگونی در داده‌های ذخیره شده بدون دگرگونی در نورون‌ها شدنی است؟
آری

جدای از آن, دوست گرامی می‌خواهید بگویید داشتن یک bus در کامپیوتری که داده‌ها را با شتاب 800 MHz در ثانیه از خود واگذر می‌کند، با سیستمی که bus آن داده‌ها را با شتاب 333 MHz واگذری می‌کند دگرسانی ندارد؟
در عملکرد نرم افزار ، خیر . یک نرم افزار مثلن ماشین حساب بر روی هر سخت افزاری که قابل اجرا باشد یک کار انجام میدهد . درکش نباید برایتان زیاد سخت باشد !

از سوی دیگر، شما همچنان دارید کامپیوتر را سراسر با مغز و نورون‌ها اشتباه می‌گیرد. نورون‌ها و شبکه‌های نورونی هر کدام خود در جایگاه یک CPU کار می‌کنند و مغز آدم CPU یا هسته مرکزی ندارد که شما فکر کنید قرار است داده‌ها از جایی به جای دیگر برای پردازش جابه‌جا شوند!!
مگر ما چنین ادعایی کردیم ؟ در ضمن اکنون واحد های پردازش پوزیترونی ساخته شده که دقیقن مانند مغر انسان عمل میکنند .

هر نورون در جایگاه یک پردازشگر به شمار می‌رود. برای نمونه جشم آدمی گویا 9 لایه شبکه نورونی گوناگون دارد که هر کدام بخشی از ویژگی‌های نور مانند تاریکی یا روشنی، رنگ، فاصله و .. را پردازش کرده و داده‌های پردازش شده را به لایه پسین خود واگذاری می‌کنند و همه این داده‌ها در cortex بینایی تجزیه و تحلیل نهایی شده و فرایند دیدن رخ می‌دهد.
بهتر است بگویید آنچه که چشم پردازش کرد ، دست آخر برای پردازش نهایی به مغز فرستاده میشود و مانند این را میتوان در دیوایس های اکسترنال که پردازنده های جدا دارند دید !

خیر، ما می‌گوییم در چند هزار سال گذشته اگر زنان و مردان براستی برابر بودند می‌بایستی همبود‌هایی نیز می‌دیدیم و همچنان ببینیم که نقش زنان و مردان آن سراسر جابه‌جا شده باشد، که البته نمی‌بینیم. درباره دین باوران و ناباوران نیز همین‌گونه است، اگر در تاریخ نگاه کنید همبود‌های بی‌دین گرفته تا شبه‌کمونیستی مانند مزدکیسم را نیز حتی خواهید دید و اینگونه که نبوده که همواره 15% جهان را مسلمانان تشکیل داده باشند. به بیان دیگر، دین و عقاید در تاریخ پایین و بالا و دگرگون شده و می‌شوند، ولی نقش زنان و مردان به این سختی پابرجا مانده است. پس همچنان، اگر داو و ادعای اینکه زنان و مردان براستی در انگیزه‌ها و سرشت خود یکی هستند را دارید، بفرمایید برای ما داده‌های آماری که استدلال شما را تایید می‌کنند را بیاورید.

باز هم دارید مغلطه آماری میکنید ، شما به دون در نظر گرفتن شرایط و آنچه گذشته یکضرب نتیجه گیری میکنید که 100% اشتباه است .

شیوه کارکرد مغز جانداران به طور کلی با یکدیگر فرق ندارد، استدلال شما برای این گفته چیست؟ از سوی دیگر، شما از چه متد decode ای سخن می‌رانید؟

ما در کلیات بحث نمیکنیم ، وگرنه تا حالا 100 بار بحثمان تمام شده بود رفته بود پی کارش .

آموزه‌های نرم یا آنچه که از پیرامون گرفته می‌شوند با آموزه‌های سوخته (directives) که در ژن hard-code شده‌اند دگرگونی دارند. سخن من در اینجا نه از وجود آموزه‌های نرم, که از آموزه‌های hard-coded می‌باشد. یکی از این آموزه‌ها همان «انگیزش به سکس» و دگرسانی (تفاوت) ژرف آن در نر و ماده می‌باشد که به آن نیز خواهیم پرداخت.

همان طور که پیشتر برایتان چندین بار گفتم اگر کودکی در شرایط ایزوله از جامعه و هنجار های آن پرورش دهید رفتارش نیز دگرگون میشود در تمام ابعاد و ربطی به جنسیتش ندارد .

شما همچنان متوجه نشده‌اید، شمار زنان زیادتر شده است، ولی شمار زنان خلاق و کسانی که براستی در این عرصه‌ها پیشرو بوده‌اند دگرگونی چندانی پیدا نکرده است. روشن است که در آینده شمار این زنان بیشتر نیز خواهد شد ولی این تفاوتی در کیفیت کاری آنان نخواهد داد، چرا که چنانکه پیشتر گفتیم, زنان و مردان در روند فرگشت هدف‌های گوناگونی یافته‌اند و مغز و آناتومی و همه چیز آنان برای چیزهای متفاوتی بهینه شده است.

شما تکلیفتان را روشن کنید ، آنجایی که به ضررتان است زنان خلاق و مشاهیرشان را با کل مردان قیاس میکنید ، جایی که به نفعتان است میگویید شمارشان کمتر است !!!!!!!!!!!!!

و این شمار بیشتر نیز خواهد شد، ولی همچنان تفاوتی در متفاوت بودن ایندو نخواهد داد. به بیان دیگر، در همبود امروزین ما در تلاش هستیم که تفاوت میان زن و مرد را به صفر نزدیک کنیم و همه افزار‌های نرم که بالا از آن سخن گفتیم, در پی رسیدن به این امر می‌باشند. افزارهای نرم که همان هنجار و آموزش و پروش می‌باشند، می‌توانند تا اندازه بسیار زیادی و در بسیاری از مسائل و دشواری‌ها بر غرایز درونی ما پیروز شوند. برای نمونه ما توانسته‌ایم غرایز کشتن، تجاوز به دیگران و یا نژاد‌پرست نبودن (که همگی طبیعی و در سرشت آدمی می‌باشند) را تا اندازه بسیار خوبی با هنجارهای همبودین (اجتماعی) بپوشانیم و تحت کنترل در بیاوریم. درباره زنان نیز همینگونه می‌باشد.

پیشتر به شما نشان دادیم که هیچ تفاوتی بین مغز زن و مرد بر حسب جنسیت نیست ، پس تمام اینهایی که نوشتید پوچ میشود .

خیر، پیرامون و محیط زندگی البته تاثیر گذار است، ولی انگیزه‌هایی که در ژن کد شده‌اند نیز تاثیرگذار می‌باشند.
پاسخ داده شده .

خیر، یک آدم زمانی که به جهان می‌آید یک مغز خالی نیست که منتظر پر شدن باشد، بلکه همزمان با زایش خود داده‌های بسیاری که در ژن وی hard-code شده‌اند را نیز با خود می‌آورد. این غرایز و این directive ها با فرمان دادن به سلول‌های جنین و با کنش گرفتن از پیرامون خود شخصیت کودک و جوان فردا را ریخت می‌دهند.

مگر ما گفتیم مغز خالی است ؟ مطالب را درست بخوانید .

برداشت شما از آنچه زن و مرد می‌توانستند باشند البته زیباست, که هر دو بدون هیچ انگیزش‌های متفاوتی و تنها در جایگاه ماشین‌های یادگیرنده‌ای باشند که از پیرامون خود همه چیز را فرا بگیرند.

این برداشت ما نیست ، یک حقیقت است که شما به دلایلی مایل به پذیرفتنش نیستید .

ولی در روند فرگشت اینگونه نبوده است و زنان و مردان با اهداف و انگیزه‌های متفاوتی به جهان می‌آیند.
این هم پاسخ داده شده ، با تکرار یک مطلب به اشکال گوناگون چیزی را ثابت نمینید .

زنبورهای عسل: همه زنبورهای عسل ماده هستند (بدون داشتن توانایی زایش). یک ملکه داریم (با توانایی زایش). نقش نرها که در یک زمان کوتاه به آن‌ها پروانه (اجازه) رشد داده می‌شود این است که ملکه را باردار کنند، بدینگونه که ملکه در یک روز از پیش مشخص شده از کندو به آسمان پرواز کرده و همه نرها برای رسیدن به ملکه و باردار کردن او دست به رقابت با یکدیگر می‌زنند. زنبور عسل نری که از همه بهتر پرواز کند (به بیانی، ژن‌های بهتری داشته باشد) به ملکه رسیده و پاداش خود که سکس باشد را از او می‌گیرد و پس از آن، بدست نیش ملکه کشته می‌شود.

اصولن مقایسه توانایی های ذهنی و امر پردازش داده در موجودات ، با توانایی های جنسی مانند قدرت بدنی و توانایی تولید مثل و ... کار اشتباهی است . چرا که میتوان در توانایی های جسمی تغییرات ایجاد کرد حالا یا با ورزش یا با عمل جراحی و قرص و ...

پ.ن. نگفتید که ایا زنان در سکس به اندازه مردان انگیزه برای همخوابی دارند یا خیر؟

گفتیم ، یک دور دیگر مطالعه کنید .

sonixax
12-13-2010, 12:29 AM
بگذارید آنچه منظور من است را به خلاصه ترین شکل برایتان بنویسم :

آیا زنان و مردان از نظر جسمی با هم تفاوت دارند ؟
آری

آیا این تفاوت ژنتیکی و یا به خاطر جنسیت است ؟
آری

آیا زنان و مردان از نظر روان و احساسات و توانایی های ذهنی و رفتارشناسی با هم تفاوفت دارند ؟
آری

آیا این تفاوت ژنتیکی و یا به خاطر جنسیت است ؟
خیر

sonixax
12-13-2010, 01:51 AM
اگر مدیران یک لطفی بکنند و این بحث ژنتیک و تفاوت های زن و مرد از دید علم رو به جای دیگری منتقل کنند خیلی ازشان سپاسگزار میشویم :53:

قرار است در اینجا در باره خانواده در اسلام صحبت کنیم . لطف کنید پس از انتقال این پست را نیز پاک کنید .

با سپاس .

Mehrbod
12-13-2010, 09:45 AM
اگر مدیران یک لطفی بکنند و این بحث ژنتیک و تفاوت های زن و مرد از دید علم رو به جای دیگری منتقل کنند خیلی ازشان سپاسگزار میشویم :53:

قرار است در اینجا در باره خانواده در اسلام صحبت کنیم . لطف کنید پس از انتقال این پست را نیز پاک کنید .

با سپاس .

درود،
گفتگوهای انجام گرفته در راستای فرهشت جستار بوده‌اند، چرا که کاربر مسلمان «سید ابوبکر»
از اینکه زن و مرد از پایه با یکدیگر فرق دارند و از همینرو، اسلام از حقوق مدنی ایشان کم و زیاد کرده
است سخن گفتند و این مطلب که آیا زن و مرد براستی با یکدیگر یکی هستند یا خیر، در فرهشت جستار خواهد بود.

Anarchy
12-13-2010, 05:44 PM

Of more mainstream impact was a 1982 Science article by Holloway and Utamsing that suggested sex difference in human brain morphology which related to differences in cognitive ability.[9] Time published an article in 1992 which suggested that because the corpus is &quot;often wider in the brains of women than in those of men, it may allow for greater cross-talk between the hemispheres—possibly the basis for women’s intuition.&quot;[10]

C Gorman (20 January 1992). &quot;Sizing up the sexes&quot;. Time: 36–43.

عحیب بود که من این پست رو ندیدم و گرنه زودتر جواب میدادم!!! البته فقط در این مورد چون در مورد روند کلی بحث نظری ندارم...
با عرض معذرت شما از عمل غیر اخلاقی سانسور اونم وقتی خط بعد از این مطلبی که ذکر کردید, چیزی بر خلاف خواسته نوشته استفاده کردید....

More recent publications in the psychology literature have raised doubt as to whether the anatomic size of the corpus is actually different. A meta-analysis of 49 studies since 1980 found that, contrary to de Lacoste-Utamsing and Holloway, no sex difference could be found in the size of the corpus callosum, whether or not account was taken of larger male brain size.[8] (http://en.wikipedia.org/wiki/Corpus_callosum#cite_note-Bishop-7) A study in 2006 using thin slice MRI showed no difference in thickness of the corpus when accounting for the size of the subject.[11] (http://en.wikipedia.org/wiki/Corpus_callosum#cite_note-10)
شما ابتدا از تفاوت اندازه corpus callosum میخواستید نتیجه گیری کنید که اشتباه هست و نظریه قدیمی هست...ضمنا سخن مفت رو هم شما زدید که عمدا سانسور کردید گرامی!!! من بحثم در زمینه ای هست که تا حدودی بهش تسلط دارم...

Russell
12-13-2010, 06:08 PM
من فکر میکنم پیوند این بحث اختلاف جنسیتی با این تاپیک همین ادعای اسلامگرایان است جناب مهربد گفتند،ولی جدا از حقوق اساسی انسانها که در اعلامیه حقوق بشر و برابری در مقابل قانون،بحثی را اسلامگرایان مطرح میکنند که همانطوریکه مثلاً در مورد کودک قوانین متفاوت است در مورد زن هم میتواند متفاوت باشد.در مواردی مانند طلاق و شهادت و دیه و...
البته این ادعا باید از سوی مدعیان اثبات شود اما دوستان کسی آماری دیده که مقایسه ای در موارد مورد تبعیض به صورت جنسیتی صورت گرفته باشد و از آن برای نفی ادعا استفاده کرد؟
مثلاً در مورد ارزش شهادت زن و مرد،زن آنچنان که اسلامگرایان ادعا میکنند از صلاحیت کمتری برخوردار است؟

Mehrbod
12-15-2010, 10:54 PM
عحیب بود که من این پست رو ندیدم و گرنه زودتر جواب میدادم!!! البته فقط در این مورد چون در مورد روند کلی بحث نظری ندارم...
با عرض معذرت شما از عمل غیر اخلاقی سانسور اونم وقتی خط بعد از این مطلبی که ذکر کردید, چیزی بر خلاف خواسته نوشته استفاده کردید....

شما ابتدا از تفاوت اندازه corpus callosum میخواستید نتیجه گیری کنید که اشتباه هست و نظریه قدیمی هست...ضمنا سخن مفت رو هم شما زدید که عمدا سانسور کردید گرامی!!! من بحثم در زمینه ای هست که تا حدودی بهش تسلط دارم...

درود،
دوست گرامی نخست آنکه من تنها بخش آورده شده را خواندم و در جایگاه
ریفرنس نوشتم و دیگر آنکه، چیزی که شما می‌گویید با چیزی که من می‌دانم دگرسانی دارد.

یکبار دیگر، این آزمایش‌ که آیا زنان براستی جسم پینه‌ای (Corpus callosum) بزرگتری دارند یا نه تاکنون بارها
انجام گرفته شده است و می‌توان از نمونه‌های معتبر زیر در جایگاه ریفرنس در اثبات درستی آن سود برد:

Additionally, there is a biological difference. According to MRIs performed, women have a larger corpus callossum (Halpern, 2000). The corpus collossum is the area of the brain that handles communication between the two hemispheres. It is responsible for synthesizing the information from the left and right side of the brain. In women, the corpus callosum is wider than that of men’s brains, which might enable the two sides to communicate better with each other. This is a theory as to why women might multitask more efficiently.

http://clearinghouse.missouriwestern.edu/manuscripts/815.php

Using high-resolution in vivo magnetic resonance morphometry we measured the midsagittal area of the corpus callosum and total forebrain volume in 120 healthy young adults (mean age (+/- s.d.) 25.7 +/- 4.7 years). The forebrain volume-adjusted size of the corpus callosum was larger in women than in men (32 mm2 mean difference; p = 0.011). Handedness had no effect in this measurement. The morphometric data confirm a gender difference in cerebral structural organization. (C) Lippincott-Raven Publishers.

http://journals.lww.com/neuroreport/abstract/1995/05090/corpus_callosum_and_brain_volume_in_women_and_men. 13.aspx

و گمان می‌کنم روشن باشد که ریفرنس‌های بالا از ویکی‌پدیا اعتبار بیشتری داشته
و امید است این گفتگوی بزرگتر بودن جسم‌پینه‌ای زنان، برای همیشه بسته شود.

Mehrbod
12-15-2010, 11:25 PM
حرفتان اشتباه در حد تیم ملی است ، سخت افزار قوی تر تنها در سرعت اجرای نرم افزار تاثیر دارد ، اشتباه محاسباتی هم که اصولن حرف خنده داری است و فرقی در عملکرد نرم افزار ندارد .

گویا شما آگاهی از اینکه اشتباه محاسباتی چگونه رخ می‌دهد و نقش سخت‌افزار در آن چیست
ندارید, این را می‌توانیم در جستار دیگری پی‌بگیریم چرا که گفمان آن فراتر از فرهشت این جستار می‌رود.

در مورد شبکه عصبی هم ما گمان نمیکنیم ، برای درک بهتر مثال میزنیم ، چرا که خود شما فرض میکنید بزرگتر بودن جسم پینه ای = نورون های بیشتر ! که اشتباه است .

مرغ شما یک پا دارد. ما ریفرنس آوردیم و ثابت کردیم که جسم‌پینه‌ای زنان بزرگتر از
مردان بوده و کاربر جسم‌پینه‌ای در پردازش داده‌های وابسته به مغز نیز روشن می‌باشد.

اگر هم خواستید نیز می‌توانید کاربرد آن را با Bus (http://en.wikipedia.org/wiki/Bus_(computing)) یک کامپیوتر و نه مانیتور، کیبرد و این‌ها همانندی کنید.

خیر ، بنده گفتم شمار سرشناسان زنان در این علوم در مقابل سرشناسان مرد در همان علوم تقریبن برابری میکند و این شما بودید که به کل مردان عالم از ابتدا تا کنون تعمیم دادید بدون در نظر گرفتن شرایط و هنوز هم دارید سفسطه میکنید که چون شمار مردان بیشتر بوده و هست پس مردان در این زمینه بهترند که سفسطه آماریست .

کارهایی که ما انجام دادیم به این شیوه بوده‌اند:

شمار مردان در رشته‌های دانشیک به زنان را در آوردیم که عددی با تفاوت بسیار بالا در راستای بیشتر بودن مردان بود.
شرایط و زمانه‌های گوناگون که همان تاریخ و فرهنگ‌های گوناگون باشند را منظور کردیم, که روشن شد این همه گوناگونی فرهنگی و تاریخی در این آمار تفاوت چندانی درست نکرده‌اند.
هوده و نتیجه گرفتیم که زنان در رشته‌های نامبرده انگیزه لازم را ندارند و این انگیزه می‌بایستی ریشه در ژنتیک داشته باشد و نه پیرامون و محیط.

پس چنانکه می‌بینید این شما هستید که همچنان سرگرم سفسته‌گری می‌باشید.

ما به شخص خاصی اشاره نکرده ایم ، بلکه گفته ایم مخترع بمب اتم زن بوده و حرف خود را نیز اثبات کرده ایم ، شما هم که پاسش دادید به آینشتاین بیچاره !!!

که به هر روی نمونه شما از دیدگاه آماری ارزشی ندارد. چنانکه گفتیم، باهوش‌ترین آدم جهان هم
می‌تواند یک زن باشد ولی پیوندی به اینکه همه زنان باهوش‌تر از مردانند یا خیر نخواهد داشت.

همان طور که هزار بار برایتان گفتم ارتباط بین دو نیمکره مغز به شمار نورون هایی که آنها را به هم مرتبط میکنند ربط دارد نه گندگی و کوچکی ! مثال مانیتور را دوباره برای شما یاد آور میشود .

خوب این دیگر به آگاهی نداشتن شما از چگونگی شیوه کارکرد مغز برمی‌گردد.
اگر خواستید بگویید تا برایتان نوشتارهای وابسته به کارکرد جسم‌پینه‌ای را بیاوریم.

در عملکرد نرم افزار ، خیر . یک نرم افزار مثلن ماشین حساب بر روی هر سخت افزاری که قابل اجرا باشد یک کار انجام میدهد . درکش نباید برایتان زیاد سخت باشد !

و این نمونه چه پیوندی به گفتگوی ما دارد؟ مغز زنان با انگیزش‌های کاملا دگرسانی از مردان فرگشت
یافته است و مانند این است که دو ماشین حساب گوناگون برای حساب کردن شمارش و گراف داشته‌باشیم.
هر دو ماشین حساب هستند، ولی برای حساب کردن دو چیز گوناگون ساخته شده‌اند!

مگر ما چنین ادعایی کردیم ؟ در ضمن اکنون واحد های پردازش پوزیترونی ساخته شده که دقیقن مانند مغر انسان عمل میکنند .

و وجود این واحد‌های پردازش پوزیترونی شبه آدمی چه پیوندی به گفتگوی ما و نبود دگرسانی در مغز زنان و مردان دارد؟

بهتر است بگویید آنچه که چشم پردازش کرد ، دست آخر برای پردازش نهایی به مغز فرستاده میشود و مانند این را میتوان در دیوایس های اکسترنال که پردازنده های جدا دارند دید !

درست است. ولی نکته‌ای که گمان می‌کنم نبایستی اشتباه شود این است که خود چشم بخشی از مغز به شمار می‌رود.
به بیان دیگر, کسی که دو چشم دارد پتانسیل پردازش بالاتری از کسی که چشم ندارد خواهد داشت.

باز هم دارید مغلطه آماری میکنید ، شما به دون در نظر گرفتن شرایط و آنچه گذشته یکضرب نتیجه گیری میکنید که 100% اشتباه است .

بالا توضیح دادم که شرایط و آنچه که گذشته نیز منظور شده است.

ما در کلیات بحث نمیکنیم ، وگرنه تا حالا 100 بار بحثمان تمام شده بود رفته بود پی کارش .

اگر برای من روشن کنید که در این گفتگو کلیات چه هستند و جزییات چه، از شما سپاسگزار می‌شوم.

همان طور که پیشتر برایتان چندین بار گفتم اگر کودکی در شرایط ایزوله از جامعه و هنجار های آن پرورش دهید رفتارش نیز دگرگون میشود در تمام ابعاد و ربطی به جنسیتش ندارد .

برای اثبات سخن خود چه دارید؟ آیا چنین آزمایش‌هایی انجام گرفته شده است یا اینکه این را تنها بر روی آنچه که احساس می‌کنید درست است می‌گویید؟

شما تکلیفتان را روشن کنید ، آنجایی که به ضررتان است زنان خلاق و مشاهیرشان را با کل مردان قیاس میکنید ، جایی که به نفعتان است میگویید شمارشان کمتر است !!!!!!!!!!!!!

شما می‌توانید شمار زنان ریاضی‌دان را به 100% نیز برسانید, ولی این دگرشی در اینکه این زنان چه اندازه در ریاضی خوب هستند نخواهد داد.

همین امر درباره مردان در امور دیگر، مانند خواندن احساسات (body language) و مهارت‌های زبان (برای نمونه یادگیری یک زبان دیگر) پابرجا است.

پیشتر به شما نشان دادیم که هیچ تفاوتی بین مغز زن و مرد بر حسب جنسیت نیست ، پس تمام اینهایی که نوشتید پوچ میشود .

به پیک پیشین که در راستای اثبات بزرگتر بودن جسم پینه‌ای زنان به مردان است رجوع کنید.

مگر ما گفتیم مغز خالی است ؟ مطالب را درست بخوانید .

آری گفتید که خالی است:

روشن است که BIOS (Basic Input Output System) و یک سیستم
عامل ساده به چَم خالی بودن سیستم از هرگونه نرم‌افزار افزونه و اضافه می‌باشد.

اگرنه, اگر این دو را نیز برداریم با چیزی بی‌جان روبرو خواهیم
بود که دیگر خالی بودن نبودن آن چم و معنایی ندارد!

از همه این‌ها گذشته, دادن پاسخی شفاف به اینکه که آیا زنان در سکس
به اندازه مردان انگیزه برای همخوابی دارند یا خیر نیر گویا برایتان صرف نکرد. :3:

sonixax
12-16-2010, 12:03 AM
گویا شما آگاهی از اینکه اشتباه محاسباتی چگونه رخ می‌دهد و نقش سخت‌افزار در آن چیست ندارید, این را می‌توانیم در جستار دیگری پی‌بگیریم چرا که گفمان آن فراتر از فرهشت این جستار می‌رود.

ما در دنیای کامپیوتر چیزی به نام اشتباه محاسباتی در روند یک نرم افزار درست نداریم ، بلکه پدیده ای به نام گم شدن دیتا داریم که در این صورت عملکرد نرم افزار به کل مختل میشود .

مرغ شما یک پا دارد. ما ریفرنس آوردیم و ثابت کردیم که جسم‌پینه‌ای زنان بزرگتر از مردان بوده و کاربر جسم‌پینه‌ای در پردازش داده‌های وابسته به مغز نیز روشن می‌باشد. اگر هم خواستید نیز می‌توانید کاربرد آن را با Bus یک کامپیوتر و نه مانیتور، کیبرد و این‌ها همانندی کنید.

و ما هم ریفرنس آوردیم و اثبات کردیم که هیچ تفاوت جنسی بین مغز زنان و مردان نیست .

شمار مردان در رشته‌های دانشیک به زنان را در آوردیم که عددی با تفاوت بسیار بالا در راستای بیشتر بودن مردان بود.

آری این کار را کردید ولی بدون بررسی شرایط .

شرایط و زمانه‌های گوناگون که همان تاریخ و فرهنگ‌های گوناگون باشند را منظور کردیم, که روشن شد این همه گوناگونی فرهنگی و تاریخی در این آمار تفاوت چندانی درست نکرده‌اند.

فراموش نکنیم که زنان تنها چیزی در حدود 100 سال است که کمابیش از حقوق برابر با مردها بهره مند شده اند و این خود نشان از اشتباه بودن آمار شما دارد .

هوده و نتیجه گرفتیم که زنان در رشته‌های نامبرده انگیزه لازم را ندارند و این انگیزه می‌بایستی ریشه در ژنتیک داشته باشد و نه پیرامون و محیط.

این هم باز بر میگردید به آموزش و شرایط زندگی و نه جنسیت وگرنه همان زنانی که در این رشته ها موفق و سرشناس بوده اند مثال نقض سخن شمایند .

که به هر روی نمونه شما از دیدگاه آماری ارزشی ندارد. چنانکه گفتیم، باهوش‌ترین آدم جهان هم می‌تواند یک زن باشد ولی پیوندی به اینکه همه زنان باهوش‌تر از مردانند یا خیر نخواهد داشت.

مگر ما گفتیم زنان باهوش ترند یا نیستند ؟ ما گفتیم تفاوتی در این رابطه بین زنان و مردان وجود ندارد ، تا همین 200 سال پیش ما پزشک زن هم نداشتیم ولی امروز موفق ترین پزشکان زنان هستند . پس طبق رجوع به آمار چون تعداد زنان در طول تاریخ کمتر بوده پس زنان پزشکان خوبی نیستند !

خوب این دیگر به آگاهی نداشتن شما از چگونگی شیوه کارکرد مغز برمی‌گردد. اگر خواستید بگویید تا برایتان نوشتارهای وابسته به کارکرد جسم‌پینه‌ای را بیاوریم.

اگر منظور شما نورون ها و شبکه عصبی موجود است ، نیازی به این کار نیست - چون به شما نشان دادیم تفاوتی وجود ندارد .

و این نمونه چه پیوندی به گفتگوی ما دارد؟ مغز زنان با انگیزش‌های کاملا دگرسانی از مردان فرگشت یافته است و مانند این است که دو ماشین حساب گوناگون برای حساب کردن شمارش و گراف داشته‌باشیم. هر دو ماشین حساب هستند، ولی برای حساب کردن دو چیز گوناگون ساخته شده‌اند!

باز هم بدون در نظر گرفتن شیوه عملکرد یک نرم افزار ، گیر دادید به سخت افزار !

و وجود این واحد‌های پردازش پوزیترونی شبه آدمی چه پیوندی به گفتگوی ما و نبود دگرسانی در مغز زنان و مردان دارد؟

شما ادعا کردید که کامپیوتر های امروزی هیچ ربطی به مغز انسان ندارد و مقایسه شان قیاس معالفارق است و ما نشان دادیم که نیست .

درست است. ولی نکته‌ای که گمان می‌کنم نبایستی اشتباه شود این است که خود چشم بخشی از مغز به شمار می‌رود. به بیان دیگر, کسی که دو چشم دارد پتانسیل پردازش بالاتری از کسی که چشم ندارد خواهد داشت.

بهتر است این چنین بگوییم ، چشم به عنوان یک واحد ورودی عمل میکند و خودش بخشی از مغز نیست . طبیعی است که اگر واحد ورودی برای تصاویر وجود نداشته باشد - پردازشی هم در آن باره یا وجود ندارد و یا خیلی کم است .

اگر برای من روشن کنید که در این گفتگو کلیات چه هستند و جزییات چه، از شما سپاسگزار می‌شوم.

کلیات میشوند تفاوتهای جنسی بین زن و مرد و توانایی های فیزیکی وابسته به آن ، ولی جزئیات میشود بحث هایی مانند همین تفاوت های رفتاری .

برای اثبات سخن خود چه دارید؟ آیا چنین آزمایش‌هایی انجام گرفته شده است یا اینکه این را تنها بر روی آنچه که احساس می‌کنید درست است می‌گویید؟

این مورد را مدتی پیش در یکی از مقالات Spiegel خوانده بودم ، اگر منبعش را پیدا کردم برای شما ریفرنس را می آورم - البته در این زمینه آزمایش های گوناگونی صورت گرفته که با کمی جستجو میتوان نتایج مربوط به آنها را پیدا کرد ، همچنین کودکانی که برای منظور های خاص در محیطی به دور از جامعه آموزش میبینند و به خاطر همین آموزش ها خلق و خویی متفاوت دارند و زیر مجموعه ای از بخش های Paranormal Defence ارتش های کشور های مختلف هستند .

خیلی خوب میشد اگر در جمع کاربران اینجا یک روانشانس یا روانکاو هم داشتیم تا در این مورد کمکمان میکرد .

به پیک پیشین که در راستای اثبات بزرگتر بودن جسم پینه‌ای زنان به مردان است رجوع کنید.

این را که برایتان با منبع رد کردیم .

روشن است که BIOS (Basic Input Output System) و یک سیستم عامل ساده به چَم خالی بودن سیستم از هرگونه نرم‌افزار افزونه و اضافه می‌باشد.

من نمیدانم شما چگونه این را خالی برداشت کردید !

اگرنه, اگر این دو را نیز برداریم با چیزی بی‌جان روبرو خواهیم بود که دیگر خالی بودن نبودن آن چم و معنایی ندارد!

باکتری ها و یا گیاهان مغز ندارند و درنتیجه سیستم پردازشی مانند پستانداران هم ندارند ولی زنده هستند و بیجان هم نیستند . مطلب را درست نگرفتید .

از همه این‌ها گذشته, دادن پاسخی شفاف به اینکه که آیا زنان در سکس به اندازه مردان انگیزه برای همخوابی دارند یا خیر نیر گویا برایتان صرف نکرد.

همان طور که گفتم رفتار های جنسی به خود جنسیت ربطی ندارد ، یک سری به اینجا بزنید متوجه میشوید : Easygals.com - البته شما خودتان در این داستان استاد هستید :3:

Anarchy
12-16-2010, 01:06 PM
درود،
دوست گرامی نخست آنکه من تنها بخش آورده شده را خواندم و در جایگاه
ریفرنس نوشتم و دیگر آنکه، چیزی که شما می‌گویید با چیزی که من می‌دانم دگرسانی دارد.

یکبار دیگر، این آزمایش‌ که آیا زنان براستی جسم پینه‌ای (Corpus callosum) بزرگتری دارند یا نه تاکنون بارها
انجام گرفته شده است و می‌توان از نمونه‌های معتبر زیر در جایگاه ریفرنس در اثبات درستی آن سود برد:

Additionally, there is a biological difference. According to MRIs performed, women have a larger corpus callossum (Halpern, 2000). The corpus collossum is the area of the brain that handles communication between the two hemispheres. It is responsible for synthesizing the information from the left and right side of the brain. In women, the corpus callosum is wider than that of men’s brains, which might enable the two sides to communicate better with each other. This is a theory as to why women might multitask more efficiently.

http://clearinghouse.missouriwestern.edu/manuscripts/815.php

Using high-resolution in vivo magnetic resonance morphometry we measured the midsagittal area of the corpus callosum and total forebrain volume in 120 healthy young adults (mean age (+/- s.d.) 25.7 +/- 4.7 years). The forebrain volume-adjusted size of the corpus callosum was larger in women than in men (32 mm2 mean difference; p = 0.011). Handedness had no effect in this measurement. The morphometric data confirm a gender difference in cerebral structural organization. (C) Lippincott-Raven Publishers.

http://journals.lww.com/neuroreport/abstract/1995/05090/corpus_callosum_and_brain_volume_in_women_and_men. 13.aspx

و گمان می‌کنم روشن باشد که ریفرنس‌های بالا از ویکی‌پدیا اعتبار بیشتری داشته
و امید است این گفتگوی بزرگتر بودن جسم‌پینه‌ای زنان، برای همیشه بسته شود.
اول از همه حرف شما که میگی من فقط این بخش رو خوندم قابل قبول نیست!!! میشه کار غیر دقیق و غیر علمی!!! بعد شما فکر کردی ویکی پیدیا از خودش حرف میزنه یا لینک رفرنس میده برای حرف هاش!! این امید شما هم در کل واهی هست چون شیوه بررسی علمی این شکلی نیست..شما خواستی تو بخث های فلسفی رفرنس علمی بدی که اشتباه کردی حالا دوست داری قبول نکن...الان برات رفرنس میذارم خوب دقت کن...

It has been claimed that the human corpus callosum shows sex differences, and in particular that the splenium (the posterior portion) is larger in women than in men. Data collected before 1910 from cadavers indicate that, on average, males have larger brains than females and that the average size of their corpus callosum is larger. A meta-analysis of 49 studies published since 1980 reveals no significant sex difference in the size or shape of the splenium of the corpus callosum, whether or not an appropriate adjustment is made for brain size using analysis of covariance or linear regression. It is argued that a simple ratio of corpus callosum size to whole brain size is not an appropriate way to analyse the data and can create a false impression of a sex difference in the corpus callosum. The recent studies, most of which used magnetic resonance imaging (MRI), confirm the earlier findings of larger average brain size and overall corpus callosum size for males. The widespread belief that women have a larger splenium than men and consequently think differently is untenable. Causes of and means to avoid such a false impression in future research are discussed. © 1997 Elsevier Science Ltd.
Sex Differences in the Human Corpus Callosum: Myth or Reality (http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6T0J-3SFMR9T-4&_user=10&_coverDate=12%2F31%2F1997&_rdoc=1&_fmt=high&_orig=search&_origin=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=4ef8ae93633151ca92fa3872b04a8742&searchtype=a)? (http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6T0J-3SFMR9T-4&_user=10&_coverDate=12%2F31%2F1997&_rdoc=1&_fmt=high&_orig=search&_origin=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=4ef8ae93633151ca92fa3872b04a8742&searchtype=a)

ولی باز من میبینم ناقص نقل قول میکنی که مبادا به ضرر نتیجه گیریت بشه!!!
این لینک (http://clearinghouse.missouriwestern.edu/manuscripts/815.php) که فکر میکنی خیلی معتبر هم هست و دیگه امید داشتی بحث رو برای همیشه ببنده موضوعش اصلا در مورد multitasking هست نه تفاوت اندازه جسم پینه ای در زن و مرد!!! این نکته اول ...
بعد ببین کامل چی نوشته شده...بحث اصلی نوروساینس نیست اصلا و بحث روان شناسی هست..

There are people (e.g., Meyers, 2003) opposed to the idea of women being better multitaskers. However, they do not make a case for men being superior with multitasking abilities. Instead, they claim that there is no significant difference between the genders with multitasking. According to Dr. David Meyer (2003) the genders are fairly even in their multitasking abilities. He says that, “The two sexes typically come out about the same, on average” (Shellenbarger).
Dr. Marcel Just, Director of the Center for Cognitive Brain Imaging at Carnegie Mellon University agrees with Meyer. His studies on brain mapping, with participants between the ages of 18 and 32, show that women only score higher when asked to listen to two things at the same time (Just, 2001). In every other cognitive tasks pairing, there are no statistical differences. His conclusion is that men and women are equally productive with multitasking (Mahany, 2005).
My hypothesis is that women will score higher on the assessment of multitasking skills. This is based on the new evidence that is emerging about the corpus callosum

Mehrbod
12-26-2010, 08:13 PM
ما در دنیای کامپیوتر چیزی به نام اشتباه محاسباتی در روند یک نرم افزار درست نداریم ، بلکه پدیده ای به نام گم شدن دیتا داریم که در این صورت عملکرد نرم افزار به کل مختل میشود .

خوب همچنان که در این گفتمان پیش می‌رویم با ادعاهای جالبتری از سوی شما روبرو می‌شویم.

پس ادعا می‌کنید در جهان کامپیوتر چیزی به نام اشتباه محاسباتی
در روند یک نرم‌افزار درست (ولی سخت‌افزار نادرست) نداریم؟

آیا شما اصولا هیچ‌ ایده‌ای از اینکه واژه bug چگونه و از کجا آمده است دارید که چنین ادعایی هم می‌کنید؟

اصولا نخستین و همچنین سرآوازه‌ترین خطای محاسباتی سراسر تاریخ بشریت نه از روی نرم‌افزار نادرست، که
از روی یک اشتباه سخت‌افزاری (کرم مرده) بوده است، می‌توانید در اینباره در ویکی‌پدیای دوست‌داشتنی‌اتان بیشتر بخوانید.

شش نمونه خطای‌ سخت‌افزاری سرآوازه دیگر را نیز در اینجا بخوانید:

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Hardware_bugs

و ما هم ریفرنس آوردیم و اثبات کردیم که هیچ تفاوت جنسی بین مغز زنان و مردان نیست .

شما تنها یک ریفرنس در برابر سه ریفرنس (دو ریفرنس معتبر و نو) من آوردید که تنها
چیزی که گفت این بود که مغز زنان و مردان در corpus callosum دگرشی با یکدیگر ندارد.

پس نگران نباشید، به این نیز خواهیم پرداخت.

آری این کار را کردید ولی بدون بررسی شرایط .

شرایط بررسی شد و در پیک پیش نیز آمد.
اینکاری که شما می‌کنید نیز سفسته فرسایشی
است که شوربختانه (برای شما) با تکرار آن، چیزی تغییر نمی‌کند.

فراموش نکنیم که زنان تنها چیزی در حدود 100 سال است که کمابیش از حقوق برابر با مردها بهره مند شده اند و این خود نشان از اشتباه بودن آمار شما دارد .

که خود این نشان از تفاوت در مغز زن و مرد می‌دهند، اگرنه در این تاریخ به این درازی،
می‌بایستی بازه بزرگتری از آنرا زن و مرد در برابری حقوق با یکدیگر سپری می‌کردند.

این هم باز بر میگردید به آموزش و شرایط زندگی و نه جنسیت وگرنه همان زنانی که در این رشته ها موفق و سرشناس بوده اند مثال نقض سخن شمایند .

خوب این تنها ادعای بدون اثبات شما است. ما مشکلی با اینکه این تفاوت‌ها از کجا آمده‌اند و
چگونه برطرف می‌شوند نداریم، بفرمایید برای ما نشان دهید که همه تفاوت‌ها
تنها از آموزش و پرورش هستند! (عادت ماهانه هم اگر دختر و پسر بیشتر با هم باشند درست می‌شود؟ :21: )

مگر ما گفتیم زنان باهوش ترند یا نیستند ؟ ما گفتیم تفاوتی در این رابطه بین زنان و مردان وجود ندارد ، تا همین 200 سال پیش ما پزشک زن هم نداشتیم ولی امروز موفق ترین پزشکان زنان هستند . پس طبق رجوع به آمار چون تعداد زنان در طول تاریخ کمتر بوده پس زنان پزشکان خوبی نیستند !

مهارت‌های پزشکی با چیزی برای نمونه ریاضیات، همانند‌پذیر نیستند و چنانکه خواندید، با طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها کار دارد و نه یکی.

اگر منظور شما نورون ها و شبکه عصبی موجود است ، نیازی به این کار نیست - چون به شما نشان دادیم تفاوتی وجود ندارد .

کجا نشان دادید؟

شما ادعا کردید که کامپیوتر های امروزی هیچ ربطی به مغز انسان ندارد و مقایسه شان قیاس معالفارق است و ما نشان دادیم که نیست .

سفسته حرف گذاشتن در دهان.
ما کی گفتیم هیچ ربطی ندارند؟ گفتیم corpus callosum آدم مانیتور نیست
و اگر خواستید آن را همانندی کنید، می‌تواند با چیزی مانند bus (http://en.wikipedia.org/wiki/Bus_%28computing%29) همانندی شود.

بهتر است این چنین بگوییم ، چشم به عنوان یک واحد ورودی عمل میکند و خودش بخشی از مغز نیست . طبیعی است که اگر واحد ورودی برای تصاویر وجود نداشته باشد - پردازشی هم در آن باره یا وجود ندارد و یا خیلی کم است .

این تنها ادعای پوچ شما است و نیاز حتی به ریفرنس برای اثبات درستی آن هم نمی‌رود،
چرا که همچنان که خودتان مدعی هستید، چشم در پردازش داده‌ها سهم دارد و
روشن است که وندی که در پردازش داده‌‌ها کار کند، خود بخشی از مغز پردازشگر به شمار خواهد رفت.

یک کارت شبکه می‌تواند بخشی از مغز کامپیوتر باشد اگر محاسبات شبکه را خودش انجام دهد،
می‌تواند وندی از کامپیوتر باشد اگر تنها داده‌ها را جابه‌جا کند که هر دو نمونه آن در بازار موجود است.

کلیات میشوند تفاوتهای جنسی بین زن و مرد و توانایی های فیزیکی وابسته به آن ، ولی جزئیات میشود بحث هایی مانند همین تفاوت های رفتاری .

تفاوت‌های رفتاری جزییات هستند، اما تفاوت‌های جنسیتی که خود زیر رفتاری قرار می‌گیرند کلیات؟ :21:

باکتری ها و یا گیاهان مغز ندارند و درنتیجه سیستم پردازشی مانند پستانداران هم ندارند ولی زنده هستند و بیجان هم نیستند . مطلب را درست نگرفتید .

مگر هر چه مغز داشت زنده است؟ روشن است که گیاهان انبار داده ندارند و چیزی بیشتر از
داده hard-code شده ژنتیکی در آن‌ها یافت نمی‌شود، پس شما همچنان مطلب را درست نگرفته‌اید.

همان طور که گفتم رفتار های جنسی به خود جنسیت ربطی ندارد ، یک سری به اینجا بزنید متوجه میشوید : Easygals.com - البته شما خودتان در این داستان استاد هستید :3:

این براستی خنده‌دار ترین استدلالی بود که تاکنون در این گفتمان داشتیم.

آیا شما به سود من بحث می‌کنید یا خودتان؟

یک سایت پورنوی پولی که در آن دختران دست به تن‌فروشی زده‌اند
را برای اثبات یکسان بودن انگیزش جنسی زن و مرد برای ما آورده‌اید؟

آیا متوجه این نکته نیستید که اگر زن و مرد دو یک اندازه انگیزه داشتند،
اصولا هیچگاه 99% سایت‌های پورنوگرافی را زنان تن‌فروش تشکیل نمی‌دادند؟

sonixax
12-26-2010, 08:41 PM
خوب همچنان که در این گفتمان پیش می‌رویم با ادعاهای جالبتری از سوی شما روبرو می‌شویم. پس ادعا می‌کنید در جهان کامپیوتر چیزی به نام اشتباه محاسباتی در روند یک نرم‌افزار درست (ولی سخت‌افزار نادرست) نداریم؟ آیا شما اصولا هیچ‌ ایده‌ای از اینکه واژه bug چگونه و از کجا آمده است دارید که چنین ادعایی هم می‌کنید؟ اصولا نخستین و همچنین سرآوازه‌ترین خطای محاسباتی سراسر تاریخ بشریت نه از روی نرم‌افزار نادرست، که از روی یک اشتباه سخت‌افزاری (کرم مرده) بوده است، می‌توانید در اینباره در ویکی‌پدیای دوست‌داشتنی‌اتان بیشتر بخوانید. شش نمونه خطای‌ سخت‌افزاری سرآوازه دیگر را نیز در اینجا بخوانید:

شما همه چیز را با هم قاطی کردید ، اشتباه محاسباتی و مختل شدن عملکرد سخت افزار خیلی فرق دارد . اشتباه محساباتی یعنی اینکه در تتیجه ایراد سخت افزاری کامپیوتر نتیجه 2x2 تا را بکند 5 تا .
آن داستان هایی که شما از واژه باگ و ... آورده اید اشتباه محاسباتی نبوده بلکه مختل شدن عملکرد سیستم بوده و ما هم در این باره بحثی با شما نداریم - گویا تاریخچه کامپیوتر را درست نمیدانید .

شما تنها یک ریفرنس در برابر سه ریفرنس (دو ریفرنس معتبر و نو) من آوردید که تنها چیزی که گفت این بود که مغز زنان و مردان در corpus callosum دگرشی با یکدیگر ندارد. پس نگران نباشید، به این نیز خواهیم پرداخت.

ریفرنس ما خودش شامل چندین ریفرنس بود ، بعد این دیگر چه پاسخی است ؟ چون ریفرنس من بیشتره پس حرف من درست تره !!!!

شرایط بررسی شد و در پیک پیش نیز آمد. اینکاری که شما می‌کنید نیز سفسته فرسایشی است که شوربختانه (برای شما) با تکرار آن، چیزی تغییر نمی‌کند.

خیر شرایط بررسی نشد ، و درست سفسطه فرسایشی را شما دارید انجام میدهید .

که خود این نشان از تفاوت در مغز زن و مرد می‌دهند، اگرنه در این تاریخ به این درازی، می‌بایستی بازه بزرگتری از آنرا زن و مرد در برابری حقوق با یکدیگر سپری می‌کردند.

باز هم زدید جاده خاکی .

خوب این تنها ادعای بدون اثبات شما است. ما مشکلی با اینکه این تفاوت‌ها از کجا آمده‌اند و چگونه برطرف می‌شوند نداریم، بفرمایید برای ما نشان دهید که همه تفاوت‌ها تنها از آموزش و پرورش هستند! (عادت ماهانه هم اگر دختر و پسر بیشتر با هم باشند درست می‌شود؟ )

عادات ماهانه چه ربطی به بحث ما دارد ؟ چند روزی نبودید رشته کلام به کل از دستتان در رفته .

مهارت‌های پزشکی با چیزی برای نمونه ریاضیات، همانند‌پذیر نیستند و چنانکه خواندید، با طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها کار دارد و نه یکی.

و این طیف در تک تک افراد با هم فرق دارد و بر میگردد به آموزش و محیط آموزشی (البته برای ضریب هوشی هایی در یک رنج)

کجا نشان دادید؟

مطالعه نفرمودید ؟

سفسته حرف گذاشتن در دهان. ما کی گفتیم هیچ ربطی ندارند؟ گفتیم corpus callosum آدم مانیتور نیست و اگر خواستید آن را همانندی کنید، می‌تواند با چیزی مانند bus همانندی شود.

شما فرمودید تنها تفاوت در اندازه شان نشانگر فرق بنیادین است ! نوشتارتان موجود است و دقیقا ربطش میشود همان مانیتور چون ما باس بزرگتر کوچکتر نداریم .

این تنها ادعای پوچ شما است و نیاز حتی به ریفرنس برای اثبات درستی آن هم نمی‌رود، چرا که همچنان که خودتان مدعی هستید، چشم در پردازش داده‌ها سهم دارد و روشن است که وندی که در پردازش داده‌‌ها کار کند، خود بخشی از مغز پردازشگر به شمار خواهد رفت. یک کارت شبکه می‌تواند بخشی از مغز کامپیوتر باشد اگر محاسبات شبکه را خودش انجام دهد، می‌تواند وندی از کامپیوتر باشد اگر تنها داده‌ها را جابه‌جا کند که هر دو نمونه آن در بازار موجود است.

پردازش داده ها با آماده سازی داده ها برای پردازش خیلی فرق دارد ، هر چند که روند آماده سازی خودش نیازمند پردازش است ولی لزومن بخشی از پردازش نیست .

تفاوت‌های رفتاری جزییات هستند، اما تفاوت‌های جنسیتی که خود زیر رفتاری قرار می‌گیرند کلیات؟

همان طور که به شما نشان دادیم و مطالعه نفرمودید تفاوت های رفتاری اثبات نشده اند و هر کسی برای خودش یک چیزی میگوید ، لذا شما به قطعیت نمیتوانید بگویید سخنتان درست مثال نقضش هم که فت و فراوان ریخته !

مگر هر چه مغز داشت زنده است؟ روشن است که گیاهان انبار داده ندارند و چیزی بیشتر از داده hard-code شده ژنتیکی در آن‌ها یافت نمی‌شود، پس شما همچنان مطلب را درست نگرفته‌اید.

مگر ما گفته ایم هر چه مغز داشت زنده است ؟ گفتم شما مدتی نبودید رشته کلام از دستتان در رفته .

این براستی خنده‌دار ترین استدلالی بود که تاکنون در این گفتمان داشتیم. آیا شما به سود من بحث می‌کنید یا خودتان؟ یک سایت پورنوی پولی که در آن دختران دست به تن‌فروشی زده‌اند را برای اثبات یکسان بودن انگیزش جنسی زن و مرد برای ما آورده‌اید؟ آیا متوجه این نکته نیستید که اگر زن و مرد دو یک اندازه انگیزه داشتند، اصولا هیچگاه 99% سایت‌های پورنوگرافی را زنان تن‌فروش تشکیل نمی‌دادند؟

شما یک سری به سایت بزنید متوجه میشود که به هیچ عنوان محتوایش با آن چیزی که شما ادعا میکنید نیست ، حد اقل یک زحمتی به خودتان بدهید لینک ها را یک کلیکی بفرمایید .

Mehrbod
12-26-2010, 09:15 PM
شما همه چیز را با هم قاطی کردید ، اشتباه محاسباتی و مختل شدن عملکرد سخت افزار خیلی فرق دارد . اشتباه محساباتی یعنی اینکه در تتیجه ایراد سخت افزاری کامپیوتر نتیجه 2x2 تا را بکند 5 تا .
آن داستان هایی که شما از واژه باگ و ... آورده اید اشتباه محاسباتی نبوده بلکه مختل شدن عملکرد سیستم بوده و ما هم در این باره بحثی با شما نداریم - گویا تاریخچه کامپیوتر را درست نمیدانید .

خوب برای همین گفتم که شما آگاهی ندارید و جدای از آن، چیزی که می‌گویید نیز سراسر نامنطقی است.

روشن است که مختل شدن سیستم می‌تواند خود را به ریخت‌های گوناگون نشان دهد، یکی از آن‌ها
خطای محاسباتی است و یک باردیگر، اصولا تاریخچه همین واژه bug از یک خطای محاسباتی (تکرار می‌کنم،
محاسباتی) برگرفته شده است که خود، از یک اختلال سخت‌افزاری (hardware) ریشه گرفته بوده است.

ریفرنس ما خودش شامل چندین ریفرنس بود ، بعد این دیگر چه پاسخی است ؟ چون ریفرنس من بیشتره پس حرف من درست تره !!!!

ریفرنس شما همچنان که گفتیم، دست‌بالا اگر درست هم در نگر بگیریم تنها
یک چیز را ثابت می‌کرد و آن نیز هم‌اندازه بودن corpus callosum میان زن و مرد بود و بس.

در اینجا می‌توانید ده‌ها نمونه بیشتر از این تفاوت‌ها را بخوانید: تفاوت‌های زن و مرد در ساختار مغزی، جسمی و ... (http://www.daftarche.com/showthread.php/226-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%B2%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%BA%D8%B2%DB%8C%D8%8C-%D8%AC%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D9%88-...?p=3157&posted=1#post3157)

خیر شرایط بررسی نشد ، و درست سفسطه فرسایشی را شما دارید انجام میدهید .

شرایط تاریخی و گوناگونی نژاد‌ها و احتمال آن لحاظ شد که شما نخواندید.

عادات ماهانه چه ربطی به بحث ما دارد ؟ چند روزی نبودید رشته کلام به کل از دستتان در رفته .

پیوند آن روشن است. عادت ماهانه خود روی دگرگونی‌های هورمونی
تاثیرگذار است و دگرگونی‌های هورمونی نیز روی شیوه فکر کردن تاثیر دارند.

نیاز به ریفرنس دارید؟ به دوست دخترتان زمانی که پریود است مراجعه کنید.

و این طیف در تک تک افراد با هم فرق دارد و بر میگردد به آموزش و محیط آموزشی (البته برای ضریب هوشی هایی در یک رنج)

سخن از طیف آدم‌ها نبود، بلکه طیف از مهارت‌های گوناگون در رشته پزشکی بود.
یک پزشک تنها با یک چیز سر و کار ندارد که بخواهیم تفاوت آن را میان زن و مرد مقایسه
کنیم، ولی یک ریاضی‌دان تنها با محاسبه سر و کار دارد که کار همانند‌پذیری را آسان‌تر می‌کند.

شما فرمودید تنها تفاوت در اندازه شان نشانگر فرق بنیادین است ! نوشتارتان موجود است و دقیقا ربطش میشود همان مانیتور چون ما باس بزرگتر کوچکتر نداریم .

خوب این باز هم از نداشتن آگاهی شما می‌آید که فکر می‌کنید ما باس کوچکتر و بزرگتر نداریم.

533 MHz vs 800 MHz
A Fast Bus, but Catch It Later (http://www.pcworld.com/article/110484/a_fast_bus_but_catch_it_later.html)
875P chip set offers an 800-MHz bus but little performance boost, for now.

بهتر نیست پیش از اینکه این همه ادعای عجیب و شگفت‌انگیز بکنید، یک جستجویی هم در گوگل بکنید؟

پردازش داده ها با آماده سازی داده ها برای پردازش خیلی فرق دارد ، هر چند که روند آماده سازی خودش نیازمند پردازش است ولی لزومن بخشی از پردازش نیست .

سخن شما منطقی نیست.

پیش از هر چیز, تفاوت میان آماده سازی داده‌ها و پردازش آن را برای ما بگویید.

همان طور که به شما نشان دادیم و مطالعه نفرمودید تفاوت های رفتاری اثبات نشده اند و هر کسی برای خودش یک چیزی میگوید ، لذا شما به قطعیت نمیتوانید بگویید سخنتان درست مثال نقضش هم که فت و فراوان ریخته !

تفاوت‌های رفتاری اثبات شده‌اند و نمونه‌ آن را در انگیزش جنسیتی کم و زیاد در سکس میان زن و مرد می‌توانید ببینید.

شما یک سری به سایت بزنید متوجه میشود که به هیچ عنوان محتوایش با آن چیزی که شما ادعا میکنید نیست ، حد اقل یک زحمتی به خودتان بدهید لینک ها را یک کلیکی بفرمایید .

سر هم زدیم، این را دیدیم:

http://www.daftarche.com/images/imported/2010/12/21.jpg

«درخواست سایت در گرفتن کردیت‌کارت ما برای باز کردن دسترسی به دیدن بدن لخت خانوم»

به هر روی، من بیشتر از این به خود زحمت پاسخ دادن به این ادعای خنده‌دار شما را نخواهم داد.

هر خواننده‌ای که نوشته‌ مرا بخواند خود به این تفاوت‌ آشکار
در انگیزه سکس زن و مرد آگاه است و نیاز به یاد‌آوری من ندارد :21:

sonixax
12-26-2010, 11:48 PM
خوب برای همین گفتم که شما آگاهی ندارید و جدای از آن، چیزی که می‌گویید نیز سراسر نامنطقی است. روشن است که مختل شدن سیستم می‌تواند خود را به ریخت‌های گوناگون نشان دهد، یکی از آن‌ها خطای محاسباتی است و یک باردیگر، اصولا تاریخچه همین واژه bug از یک خطای محاسباتی (تکرار می‌کنم، محاسباتی) برگرفته شده است که خود، از یک اختلال سخت‌افزاری (hardware) ریشه گرفته بوده است.

همان طور که برایتان گفتم و فهم نکردید خطای محاسباتی در نرم افزار به شرطی که خود نرم افزار ایراد نداشته باشد معنی نمیدهد ، شما 4 تا مطلب معلوم نیست از کجا خوندید هی همون ها رو تکرار میکنید .
حتا تاریخچه باگ رو هم درست نمیدونید ، نخستین کامپیوتری که ساخته شد متشکل از 19 هزار لامپ خلاء بود و اندازه ای به بزرگی یک زمین فوتبال داشته به دلیل گیر کردن یک حشره کل در میان یکی از سوئیچ ها کل سیستم میخوابد و واژه باگ از اینجا میاد نه خطای محاسباتی صورت گرفته بوده و نه چیز دیگه فقط کل ماشین از کار افتاده بوده . بنده هم تکرار میکنم خطای محاسباتی در کار نبود ، تکرار میکنم خطای محاسباتی در کار نبوده . مدام هم در باره ی چیزی که اطلاع درست ازش ندارید یک مطلب اشتباه رو تکرار نکنید .

ریفرنس شما همچنان که گفتیم، دست‌بالا اگر درست هم در نگر بگیریم تنها یک چیز را ثابت می‌کرد و آن نیز هم‌اندازه بودن corpus callosum میان زن و مرد بود و بس. در اینجا می‌توانید ده‌ها نمونه بیشتر از این تفاوت‌ها را بخوانید: تفاوت‌های زن و مرد در ساختار مغزی، جسمی و ...

خیر ، ریفرنس ما به کل در باره تفاوت میان مغز زن و مرد بود و اتفاقن منابعش دانشگاه های معتبر آمریکا بود (یعنی مراجع آکادمیک) و دست آخر نتیجه گرفته بود که هیچ تفاوت جنسیتی بین مغز زن و مرد نیست .

جهت یاد آوری :

اما واقعیت این است:
تاکنون هیچ تفاوت جنسی و جنسیتی در مغز انسان ها یافته نشده است.
منابع:
1. Fausto Sterling, Anne, Sexing The Body (gender politics and the construction of sexuality), New York, Published by Basic Books, First Edition 2000
2. Najmabadi, Afsaneh, Woman with Mustaches and Men without Beards, university of California press, 2005
3. فوکو، میشل، 1384، اراده به دانستن، ترجمه ی نیکو سرخوش و افشین جهاندیده، تهران، نشر نی، 1385 http://anthropology.ir/node/1625

تا به اینجا به شما نشان دادیم که هیچ تفاوتی بین مغز زن و مرد نیست ، حالا شما هی بگویید هست - اصرار شما به یک موضوع اشتباه چیزی را عوض نمیکند .

شرایط تاریخی و گوناگونی نژاد‌ها و احتمال آن لحاظ شد که شما نخواندید.

چرا خواندیم ، ولی برداشت شما از شرایط با آنچه مد نظر ماست بسیار متفاوت است . طبیعی است که زنان از نظر جسمانی به صورت طبیعی (یعنی تا زمانی که خود را پرورش ندهند) از مردان ضعیف تر هستند و همین ضعف در تمام این سالها باعث شده که از حقوق برابر برخوردار نباشند - این موضوع هیچ ربطی به استعداد ها و توانایی های ذهنی شان و تفاوتشان در این زمینه با مردان ندارد و همان طور که میبینیم از زمانی که به واسطه قوانین و مبارزه های پیاپی و ... به این حقوق دست یافته اند آمارشان هر روز در زمینه های مختلف به مردان نزدیکتر میشود . شما اصلا به این موضوع نگاه نمیکنید که زمانی زنان اصلن اجازه تحصیل نداشته اند ! بعد میایید و تعداد زنان موفق را که ظهورشان از 100 سال پیش بوده را با مردان تمام طول تاریخ مقایسه میکنید که یک مغالطه آماری در حد دسته کلنگ است .

پیوند آن روشن است. عادت ماهانه خود روی دگرگونی‌های هورمونی تاثیرگذار است و دگرگونی‌های هورمونی نیز روی شیوه فکر کردن تاثیر دارند. نیاز به ریفرنس دارید؟ به دوست دخترتان زمانی که پریود است مراجعه کنید.

گویا شما عادت ماهیانه را با دوران بارداری و یائسگی اشتباه گرفته اید !!!!

سخن از طیف آدم‌ها نبود، بلکه طیف از مهارت‌های گوناگون در رشته پزشکی بود. یک پزشک تنها با یک چیز سر و کار ندارد که بخواهیم تفاوت آن را میان زن و مرد مقایسه کنیم، ولی یک ریاضی‌دان تنها با محاسبه سر و کار دارد که کار همانند‌پذیری را آسان‌تر می‌کند.

و همان طور که هزار بار برایتان گفتیم از آنجایی که ساختار مغز زنان و مردان با هم متفاوت نیست (به ریفرنس آورده شده و منابعش مراجعه شود) توانایی های ذهنی افراد (سالم و با ضریب هوشی های برابر) به محیط و آموزش و شرایط زندگیشان ربط دارد و نه به جنسیتشان .

خوب این باز هم از نداشتن آگاهی شما می‌آید که فکر می‌کنید ما باس کوچکتر و بزرگتر نداریم. 533 MHz vs 800 MHz A Fast Bus, but Catch It Later 875P chip set offers an 800-MHz bus but little performance boost, for now. بهتر نیست پیش از اینکه این همه ادعای عجیب و شگفت‌انگیز بکنید، یک جستجویی هم در گوگل بکنید؟

مجبور نیستید در مورد چیزی که نمیدانید سخن بگویید ! مجبورید ؟
حتا آنچه که کپی کرده اید را فهم نکرده اید ، بزرگتر و کوچکتر صرفن اندازه است عزیز من و ما باس بزرگتر و کوچکتر نداریم (اصلن این حرف خنده دار است به کسی نگویید برایتان خوب نیست) - هر چه این بحث بیشتر پیش میرود بیشتر متوجه میشوم که شما از دنیای کامپیوتر اطلاعات بسیار بسیار اشتباهی دارید .
هرگز اندازه باس ربطی به کارکرد و تکنولوژی ساختش ندارد (ISA بزرگتر از PCI است ولی مفتش گران است) و جالب است که شما آمده اید اندازه را با سرعت ، فرکانس ، درگاه ها ، کانکتور ها و سایر مشخصات فیزیکی یک باس قاطی کرده اید برای اینکه سخن اشتباه خودتان را به کرسی بنشانید !
برای اطلاعات بیشتر : http://en.wikipedia.org/wiki/Bus_%28computing%29

سخن شما منطقی نیست. پیش از هر چیز, تفاوت میان آماده سازی داده‌ها و پردازش آن را برای ما بگویید.

باز این بر میگردد به دانش شما از دنیای کامپیوتر - اینکه چرا دستگاه های ورودی خودشان مجهز به واحد پردازش داخلی شدند را نمیدانید ، چرا در برخی از دستگاه ها مثل کارت کپچر باید یک پردازش غیر از پردازشگر سیستم وجود داشته باشد و چرا در برخی دیگر مثل برخی اسکنر ها هیچ نیازی به پردازش نیست و در برخی دیگر هست را نمیدانید ، و فکر میکنم فلسفه وجودی پردازشگر های اینترنال را در دیوایس های مختلف نمیدانید !
با آماده سازی داده ها از آنالوگ به دیجیتال و فرستادنشان به سیستم جهت پردازش آگاهی ندارید و هزاران هزار مورد دیگر (برای مثال در یک کارت کپچر یک دستگاه ورودی محسوب میشود برای کم کردن فشار پردازش از روی CPU سیستم یک پردازشگر داخلی و بسیار محدود با توانایی های خاص برای تبدیل ورودی آنالوگ به کد های باینری و سپس تبدیل کد های باینری به فرمت های شناخته شده وجود دارد تا این بخش از پردازش به گردن CPU سیستم نیوفتد) ، و البته فرق دستگاه های ورودی را با دیوایس های شبکه نمیدانید و نمیدانید که یک دیوایس شبکه دستگاه ورودی نیست و خودش یک کامپیوتر کوچک با سیستم عامل مجزا است و دیوایس های اینترنال هم به صورت محدود تر شامل همین داستان میشوند و البته دستگاه ورودی هم نیستند ! بلکه یک سیستم دوطرفه (ورودی-خروجی) هستند و دلیل وجود پردازشگر جدا درشان تبدیل فرکانس های آنالوگ به کد های IO (دیجیتال) است ، من که نباید همه اینها را در تاپیک مربوط خانواده در اسلام برای شما بازگو کنم !

تفاوت‌های رفتاری اثبات شده‌اند و نمونه‌ آن را در انگیزش جنسیتی کم و زیاد در سکس میان زن و مرد می‌توانید ببینید.

که باز همین هم بر میگردد به محیط و جامعه !

سر هم زدیم، این را دیدیم: تصویر کوچک شده روی این نوار کلیک کنید تا تصویر کامل را ببینید . «درخواست سایت در گرفتن کردیت‌کارت ما برای باز کردن دسترسی به دیدن بدن لخت خانوم»

دیگر مطمئن شدم سر نزدید ، چون سایتی که بنده معرفی کردم از شما برای کاری پول درخواست نمیکند - بلکه یک بانک بسیار بزرگ است از تمام وبسایتهای موجود و دسته های مختلف و همین تنوع رفتاری در تک تک لینکهای این سایت برای نمونه ناقض سخن شماست . این هم لینک که یک دور دیگر یک سری بزنید : http://www.easygals.com/

به هر روی، من بیشتر از این به خود زحمت پاسخ دادن به این ادعای خنده‌دار شما را نخواهم داد. هر خواننده‌ای که نوشته‌ مرا بخواند خود به این تفاوت‌ آشکار در انگیزه سکس زن و مرد آگاه است و نیاز به یاد‌آوری من ندارد

بهتر است تا به این حد با اطمینان چیزی را نگویید آن هم در شرایطی که هنوز نتوانسته اید سخن خود را اثبات کنید .

در مورد داستان کامپیوتر هم به جد به شما توصیه میکنم مطالعات خود را افزایش دهید ، چون مثلن فرق دستگاه های ورودی را با خروجی و دیوایس های شبکه و فرق بین مگاهرتز و اندازه و چیز هایی مانند این را نمیدانید و فکر میکنید پردازشگری که سرعت ساعتش بالاتر یا پایین تر است و فرکانس پایین تر یا بالاتری رو تولید میکند کوچکتر یا بزرگتر است ! و به کل فراموش کرده اید که اندازه ربطی به سرعت و کیفیت پردازش ندارد و البته فرق بین تکنولوژی های مختلف در باس رو نمیدونید و فکر میکنید که مثلن چون اندازه ی Pci Express از PCI بزرگتره پس برای همین بهتره ! در صورتی که ISA خیلی بزرگتر تره .

Mehrbod
12-27-2010, 02:06 AM
همان طور که برایتان گفتم و فهم نکردید خطای محاسباتی در نرم افزار به شرطی که خود نرم افزار ایراد نداشته باشد معنی نمیدهد ، شما 4 تا مطلب معلوم نیست از کجا خوندید هی همون ها رو تکرار میکنید .

خیر این مرغ شما است که یک پا دارد.
خطای محاسباتی هنگامی که نرم‌افزار 100% (در تئوری) درست
کار کند نیز همچنان شدنی است، چرا که سخت‌افزار می‌تواند آن را درست کند.

نمونه‌های سرآوازه آن را در ویکی‌پدیا نیز برایتان لینک کردیم.

حتا تاریخچه باگ رو هم درست نمیدونید ، نخستین کامپیوتری که ساخته شد متشکل از 19 هزار لامپ خلاء بود و اندازه ای به بزرگی یک زمین فوتبال داشته به دلیل گیر کردن یک حشره کل در میان یکی از سوئیچ ها کل سیستم میخوابد و واژه باگ از اینجا میاد نه خطای محاسباتی صورت گرفته بوده و نه چیز دیگه فقط کل ماشین از کار افتاده بوده .

که در همینجا نیز bug خود را در ریخت خطای محاسباتی نشان داد، هنگامیکه نرم‌افزار به درستی کار می‌کرد.

بنده هم تکرار میکنم خطای محاسباتی در کار نبود ، تکرار میکنم خطای محاسباتی در کار نبوده . مدام هم در باره ی چیزی که اطلاع درست ازش ندارید یک مطلب اشتباه رو تکرار نکنید .

خوب این دیگر ناآگاهی شما را می‌رساند. بروید بقیه داستان را بخوانید، می‌بینید که خطای محاسباتی بود.

به هر روی، نمونه‌های دیگر آن را هم لینک کردیم که چندتایی از آن‌ها هم خطای محاسباتی بودند.

خیر ، ریفرنس ما به کل در باره تفاوت میان مغز زن و مرد بود و اتفاقن منابعش دانشگاه های معتبر آمریکا بود (یعنی مراجع آکادمیک) و دست آخر نتیجه گرفته بود که هیچ تفاوت جنسیتی بین مغز زن و مرد نیست .

جوک جالبی بود. کدام دانشمندی چنین ادعای نابخردانه‌ای کرده است؟

در واقعیت (از روی محدودیت‌های قوانین فیزیک) حتی نبود تفاوت میان دو اتم را نمی‌توان ثابت کرد،
آنگاه شما با یک ریفرنس به پندار خودتان نبود تفاوت میان چند سد میلیارد! سلول را ثابت کردید؟ :21:

خیر ، ریفرنس ما به کل در باره تفاوت میان مغز زن و مرد بود و اتفاقن منابعش دانشگاه های معتبر

جهت یاد آوری :

http://anthropology.ir/node/1625

تا به اینجا به شما نشان دادیم که هیچ تفاوتی بین مغز زن و مرد نیست ، حالا شما هی بگویید هست - اصرار شما به یک موضوع اشتباه چیزی را عوض نمیکند .

خیر شما تا اینجا از سفسته فرسایش بحث سود برده‌اید، اما شوربختانه انرژی ما بسیار بیشتر از شما است.

نخست آنکه ادعای پوچ شما در نبود هیچ تفاوتی بسیار خنده‌دار است. چنانکه بالا گفتیم،
هر آدمی که یک ارزن منطق داشته باشد می‌داند که نمی‌توان نبود تفاوت میان دو چیز ساده
را حتی ثابت کرد، چه برسد به نبود تفاوت در پیچیده‌ترین ریخت ماده‌ در جهان که مغز آدمی باشد!

دو آنکه، شما تنها دو ریفرنس دادید که آنها را در اینجا می‌آوریم:

ریفرنس نخست شما که کاربرد هوادار بودند:

ریفرنس دوم شما: http://anthropology.ir/node/1625 که تنها و تنها درباره corpus callosum است:

یکی از نقاشی های مجله ی تایمز ادعا می کرد که cc (corpus callosum) زنان عریض تر از مردان است و همین به تفاوت های جنسیتی آن دو می انجامد. این cc بخشی از رشته های عصبی است که نیمکره ی چپ و راست مغز افراد را به هم وصل می کند. درست درباره ی این بخش از مغز است که بسیاری از دانشمندان، تمام ادعاهای تفاوت های جنسی را به راه انداخته اند.

که نشان می‌دهد نویسنده این نوشتار نیز آگاهی چندانی نداشته‌ است و به نادرستی (مانند شما) گمان
کرده است که همه تفاوت‌های جنسی که گفته می‌شود در بزرگتر بودن corpus callosum زنان کوتاه شده است.

سه آنکه حساب ادعاهای واهی شما در نبود تفاوت را در این جستار دادیم: تفاوت‌های زن و مرد در ساختار مغزی، جسمی و ... (http://www.daftarche.com/showthread.php/226-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%B2%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%BA%D8%B2%DB%8C%D8%8C-%D8%AC%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D9%88-...?p=3157#post3157)

چرا خواندیم ، ولی برداشت شما از شرایط با آنچه مد نظر ماست بسیار متفاوت است . طبیعی است که زنان از نظر جسمانی به صورت طبیعی (یعنی تا زمانی که خود را پرورش ندهند) از مردان ضعیف تر هستند و همین ضعف در تمام این سالها باعث شده که از حقوق برابر برخوردار نباشند -
این موضوع هیچ ربطی به استعداد ها و توانایی های ذهنی شان و تفاوتشان در این زمینه با مردان ندارد و همان طور که میبینیم از زمانی که به واسطه قوانین و مبارزه های پیاپی و ... به این حقوق دست یافته اند آمارشان هر روز در زمینه های مختلف به مردان نزدیکتر میشود . شما اصلا به این موضوع نگاه نمیکنید که زمانی زنان اصلن اجازه تحصیل نداشته اند ! بعد میایید و تعداد زنان موفق را که ظهورشان از 100 سال پیش بوده را با مردان تمام طول تاریخ مقایسه میکنید که یک مغالطه آماری در حد دسته کلنگ است .

در اینکه زنان از دیدگاه جسمی ضعیف‌تر است شکی نیست. از سوی دیگر، می‌دانیم که هر
گونه خورد و بازخورد در طبیعت به جهش‌های ژنتیکی می‌انجامد. در حقیقت، پرسشی که
اینجا در میان می‌آید این است که چرا زنان (و ماده در میان جانداران) اصولا
همواره جسم ضعیف‌تری دارند اگر قرار بوده است با یکدیگر در همه چیز برابر باشند؟

گویا شما عادت ماهیانه را با دوران بارداری و یائسگی اشتباه گرفته اید !!!!

خیر، این یکی هم نیاز به ریفرنس ندارد، خوانندگان دختر، پسر خودشان به این تفاوت
ژرف در روحیه و نگرش زن‌ها در دوره ماهیانه‌اشان آگاهی دارند و نیاز به بازگویی من نمی‌رود.

و همان طور که هزار بار برایتان گفتیم از آنجایی که ساختار مغز زنان و مردان با هم متفاوت نیست (به ریفرنس آورده شده و منابعش مراجعه شود) توانایی های ذهنی افراد (سالم و با ضریب هوشی های برابر) به محیط و آموزش و شرایط زندگیشان ربط دارد و نه به جنسیتشان .

خوب ما هم نشان دادیم که هزار‌بار سخن بی‌هوده‌ای را تکرار کرده‌اید (و بحث را به فرسایش کشیده‌اید)، هنگامیکه
همه کاری که کرده‌اید آوردن دو ریفرنس درباره corpus callosum بوده است که پاسخ آن را و بیشتر از آن را نیز دادیم.

مجبور نیستید در مورد چیزی که نمیدانید سخن بگویید ! مجبورید ؟
حتا آنچه که کپی کرده اید را فهم نکرده اید ، بزرگتر و کوچکتر صرفن اندازه است عزیز من و ما باس بزرگتر و کوچکتر نداریم (اصلن این حرف خنده دار است به کسی نگویید برایتان خوب نیست) - هر چه این بحث بیشتر پیش میرود بیشتر متوجه میشوم که شما از دنیای کامپیوتر اطلاعات بسیار بسیار اشتباهی دارید .

این شما هستید که ما را به خنده‌ واداشته‌اید.

بزرگتر بودن bus به چَم داشتن گذرگاه‌های بزرگتر و توانایی جابه‌جایی داده بیشتر است،
همان کاری که corpus callosum در جابه‌جایی داده‌ها میان دو نیم‌کره مغز انجام می‌دهد.

از PC World هم برای شما فرنود آوردیم که bus بزرگ و کوچک دارد، پس سخن‌تان نادرست است.

هرگز اندازه باس ربطی به کارکرد و تکنولوژی ساختش ندارد (ISA بزرگتر از PCI است ولی مفتش گران است) و جالب است که شما آمده اید اندازه را با سرعت ، فرکانس ، درگاه ها ، کانکتور ها و سایر مشخصات فیزیکی یک باس قاطی کرده اید برای اینکه سخن اشتباه خودتان را به کرسی بنشانید !
برای اطلاعات بیشتر : http://en.wikipedia.org/wiki/Bus_%28computing%29

از همان ریفرنس خودتان (ویکی‌پدیای دوست داشتنی‌اتان):

These buses also often addressed speed issues by being "bigger" in terms of the size of the data path, moving from 8-bit parallel buses in the first generation, to 16 or 32-bit in the second, as well as adding software setup (now standardised as Plug-n-play) to supplant or replace the jumpers.

که دقیقا سخن ما را بازگویی کرده‌ است.

دست‌کم چیزی که برای ما ریفرنس می‌کنید را خودتان پیشتر یک نگاهی بیاندازید :21:

باز این بر میگردد به دانش شما از دنیای کامپیوتر - اینکه چرا دستگاه های ورودی خودشان مجهز به واحد پردازش داخلی شدند را نمیدانید ، چرا در برخی از دستگاه ها مثل کارت کپچر باید یک پردازش غیر از پردازشگر سیستم وجود داشته باشد و چرا در برخی دیگر مثل برخی اسکنر ها هیچ نیازی به پردازش نیست و در برخی دیگر هست را نمیدانید ، و فکر میکنم فلسفه وجودی پردازشگر های اینترنال را در دیوایس های مختلف نمیدانید !
با آماده سازی داده ها از آنالوگ به دیجیتال و فرستادنشان به سیستم جهت پردازش آگاهی ندارید و هزاران هزار مورد دیگر (برای مثال در یک کارت کپچر یک دستگاه ورودی محسوب میشود برای کم کردن فشار پردازش از روی CPU سیستم یک پردازشگر داخلی و بسیار محدود با توانایی های خاص برای تبدیل ورودی آنالوگ به کد های باینری و سپس تبدیل کد های باینری به فرمت های شناخته شده وجود دارد تا این بخش از پردازش به گردن CPU سیستم نیوفتد) ، و البته فرق دستگاه های ورودی را با دیوایس های شبکه نمیدانید و نمیدانید که یک دیوایس شبکه دستگاه ورودی نیست و خودش یک کامپیوتر کوچک با سیستم عامل مجزا است و دیوایس های اینترنال هم به صورت محدود تر شامل همین داستان میشوند و البته دستگاه ورودی هم نیستند ! بلکه یک سیستم دوطرفه (ورودی-خروجی) هستند و دلیل وجود پردازشگر جدا درشان تبدیل فرکانس های آنالوگ به کد های IO (دیجیتال) است ، من که نباید همه اینها را در تاپیک مربوط خانواده در اسلام برای شما بازگو کنم !

این‌ها هم که سفسته پرداختن به سخنگو به جای سخن بود.

آگاهی من از سیستم‌های رایانه‌ای نیز با نگرش به روند گفتگو، منطقا از شما بالاتر است.

که باز همین هم بر میگردد به محیط و جامعه !

این می‌تواند توضیح دهنده چندی از چیزها (در نگره و تئوری) باشد، ولی نمی‌تواند
پاسخ‌گوی چرایی تفاوت در اندام، در دوره ماهیانه، هورمون‌ها، ساختار مغزی و ... باشد.

دیگر مطمئن شدم سر نزدید ، چون سایتی که بنده معرفی کردم از شما برای کاری پول درخواست نمیکند - بلکه یک بانک بسیار بزرگ است از تمام وبسایتهای موجود و دسته های مختلف و همین تنوع رفتاری در تک تک لینکهای این سایت برای نمونه ناقض سخن شماست . این هم لینک که یک دور دیگر یک سری بزنید : http://www.easygals.com/

چنانکه گفتم، سخن شما آن اندازه نابخردانه است که نیاز به کوشش بیشتری از سوی من نمی‌رود.

خواننده این نوشته‌ها خود به تفاوت زن و مرد در سکس و انگیزه آن دو آگاهی بایسته را دارد. :21:

sonixax
12-27-2010, 04:27 AM
خیر این مرغ شما است که یک پا دارد. خطای محاسباتی هنگامی که نرم‌افزار 100% (در تئوری) درست کار کند نیز همچنان شدنی است، چرا که سخت‌افزار می‌تواند آن را درست کند. نمونه‌های سرآوازه آن را در ویکی‌پدیا نیز برایتان لینک کردیم.

تا به اینجای کار که شما چند سوتی اسیدی داده اید - و اما در مورد تاریخچه باگ کامپیوتری : http://1pezeshk.com/archives/2008/02/9_1945.html
و باز خوانی این تاریخچه یک مطلبی را به یاد من انداخت که به بحث ما هم ربط دارد : نخستین کامپایلر دنیا را یک زن نوشته :3:
و آنچه برای من جالب است چیزی را که لینک میکنید یک دور نمیخوانید در نتیجه هنوز اختلال در عملکرد نرم افزار را با خطای محاسباتی یکی میدانید !

یک مثال خیلی خیلی ساده برایتان میزنم ، شما یک هارد دیسک دارید که به دلایلی دچار بد سکتور شده ، نرم افزاری برای اجرا شدن به اطلاعات همان بخش از هارد نیاز دارد و چون به اطلاعات دسترسی ندارد عملکردش مختل میشود .
و اما در مورد باگ های شما که لینک کرده اید ، یکی از آنها بدین شکل است :

The Cyrix coma bug is a design flaw (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Design_flaw&action=edit&redlink=1) in Cyrix (http://en.wikipedia.org/wiki/Cyrix) 6x86 (http://en.wikipedia.org/wiki/6x86), 6x86L (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=6x86L&action=edit&redlink=1), and early 6x86MX (http://en.wikipedia.org/wiki/6x86MX) processors (http://en.wikipedia.org/wiki/Central_processing_unit) that allows a non-privileged (http://en.wikipedia.org/wiki/Privilege_%28Computing%29) program to completely lock the computer.جالبه که شما همچین چیز هایی رو با خطای محاسباتی یکی میدونید !

که در همینجا نیز bug خود را در ریخت خطای محاسباتی نشان داد، هنگامیکه نرم‌افزار به درستی کار می‌کرد.

خیر ، کارکرد سیستم که یک ماشین حساب ساده بود مختل شده بود و سیستم چرت و پرت تحویل نمیداد ، همان طور که گفتم شما فرق خطای محساباتی با اخلال را نمیدانید .

خوب این دیگر ناآگاهی شما را می‌رساند. بروید بقیه داستان را بخوانید، می‌بینید که خطای محاسباتی بود. به هر روی، نمونه‌های دیگر آن را هم لینک کردیم که چندتایی از آن‌ها هم خطای محاسباتی بودند.

فکر کنم شما باید داستان را بخوانید - پیشنهاد میکنم به زبانی غیر از انگلیسی بخوانید چون پیداست که هر ریفرنسی که به زبان انگلیسی میدهید را مطالعه نفرمودید !

جوک جالبی بود. کدام دانشمندی چنین ادعای نابخردانه‌ای کرده است؟ در واقعیت (از روی محدودیت‌های قوانین فیزیک) حتی نبود تفاوت میان دو اتم را نمی‌توان ثابت کرد، آنگاه شما با یک ریفرنس به پندار خودتان نبود تفاوت میان چند سد میلیارد! سلول را ثابت کردید؟

استعداد شگرفی در جاده خاکی زدن دارید !

خیر شما تا اینجا از سفسته فرسایش بحث سود برده‌اید، اما شوربختانه انرژی ما بسیار بیشتر از شما است. نخست آنکه ادعای پوچ شما در نبود هیچ تفاوتی بسیار خنده‌دار است. چنانکه بالا گفتیم، هر آدمی که یک ارزن منطق داشته باشد می‌داند که نمی‌توان نبود تفاوت میان دو چیز ساده را حتی ثابت کرد، چه برسد به نبود تفاوت در پیچیده‌ترین ریخت ماده‌ در جهان که مغز آدمی باشد! دو آنکه، شما تنها دو ریفرنس دادید که آنها را در اینجا می‌آوریم: * ریفرنس نخست شما که کاربرد هوادار بودند:

ریفرنس دوم شما: http://anthropology.ir/node/1625 که تنها و تنها درباره corpus callosum است:

امید میرود که شما حد اقل آنچه که به عنوان ریفرنس به شما داده میشود یک دور مطالعه بفرمایید تا اینچنین بر سر سخنان اشتباه خودتان پایتان را در یک کفش نکنید !

که نشان می‌دهد نویسنده این نوشتار نیز آگاهی چندانی نداشته‌ است و به نادرستی (مانند شما) گمان کرده است که همه تفاوت‌های جنسی که گفته می‌شود در بزرگتر بودن corpus callosum زنان کوتاه شده است. سه آنکه حساب ادعاهای واهی شما در نبود تفاوت را در این جستار دادیم: تفاوت‌های زن و مرد در ساختار مغزی، جسمی و ...

از آنجایی که شما درست مطالعه نفرمودید فکر میکنید تمام داستان به جسم پینه ای خلاصه میشود در آن مقاله ، خوب نخواندیدش ! در مورد آگاهی هم ریفرنس دانشگاه کلمبیا که یک مرجع آکادمیک و معتبر است خیلی بیشتر از ویکی پدیا آن هم به صورت نقل قول ناقص ارزش دارد که در همانجا هم جناب دکتر مچتان را گرفتند !

اینجا : http://www.daftarche.com/showthread.php/188-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85?p=2762&viewfull=1#post2762
و اینجا : http://www.daftarche.com/showthread.php/188-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85?p=2864&viewfull=1#post2864

ولی به قول خودتان مرغ شما یک پا دارد و قبول اینکه اشتباه کرده اید برایتان بسی سخت است گویا !

در اینکه زنان از دیدگاه جسمی ضعیف‌تر است شکی نیست. از سوی دیگر، می‌دانیم که هر گونه خورد و بازخورد در طبیعت به جهش‌های ژنتیکی می‌انجامد. در حقیقت، پرسشی که اینجا در میان می‌آید این است که چرا زنان (و ماده در میان جانداران) اصولا همواره جسم ضعیف‌تری دارند اگر قرار بوده است با یکدیگر در همه چیز برابر باشند؟

من نمیدانم چرا شما مدام شقایق را با گودرز پیوند میدهید ! اگر شما هم ماهی یک بار پریود میشدید وضع بهتری نداشتید . جهش های ژنتکی هم به شکلی خیلی محسوس در شرایطی که باعث نابودی گونه شود شاهدش هستیم ، برخی از تغییرات ژنتیکی هم که مستقیم به محیط زندگی ربط دارد . (البته تا جایی که من میدانم)

خیر، این یکی هم نیاز به ریفرنس ندارد، خوانندگان دختر، پسر خودشان به این تفاوت ژرف در روحیه و نگرش زن‌ها در دوره ماهیانه‌اشان آگاهی دارند و نیاز به بازگویی من نمی‌رود.
خوب من در این باره اطلاعی ندارم ، برای همین آنچه گفتم را به صورت پرسشی مطرح کردم . اگر ریفرنسی دارید خوشحال میشوم در این باره ارائه بفرمایید چون اطلاعات من در این زمینه خیلی محدود است .

خوب ما هم نشان دادیم که هزار‌بار سخن بی‌هوده‌ای را تکرار کرده‌اید (و بحث را به فرسایش کشیده‌اید)، هنگامیکه همه کاری که کرده‌اید آوردن دو ریفرنس درباره corpus callosum بوده است که پاسخ آن را و بیشتر از آن را نیز دادیم.

پاسخی ندادید ، بلکه طوطی وار آنچه که قبلن رد شده را تکرار کرده اید .

این شما هستید که ما را به خنده‌ واداشته‌اید. بزرگتر بودن bus به چَم داشتن گذرگاه‌های بزرگتر و توانایی جابه‌جایی داده بیشتر است، همان کاری که corpus callosum در جابه‌جایی داده‌ها میان دو نیم‌کره مغز انجام می‌دهد. از PC World هم برای شما فرنود آوردیم که bus بزرگ و کوچک دارد، پس سخن‌تان نادرست است.

خنده دار تر از این حرف نشنیده بودم :21:
پس بزرگتر بودن باس نتیجه اش میشود توانایی داده بیشتر ، خوب است مثال ISA و PCI را برایتان زدیم . تازه در این میان USB و SATA هم هستند که فقط از 4 و 7 رشته استفاده میکنند .
بزرگتر بودن لزومن به معنی درگاه های بیشتر یا سرعت بالاتر نیست ! مثالتان هم که حسابی گچی از آب در آمد !

از همان ریفرنس خودتان (ویکی‌پدیای دوست داشتنی‌اتان): These buses also often addressed speed issues by being "bigger" in terms of the size of the data path, moving from 8-bit parallel buses in the first generation, to 16 or 32-bit in the second, as well as adding software setup (now standardised as Plug-n-play) to supplant or replace the jumpers. که دقیقا سخن ما را بازگویی کرده‌ است. دست‌کم چیزی که برای ما ریفرنس می‌کنید را خودتان پیشتر یک نگاهی بیاندازید

عزیزم در مورد سایز بزرگتر DATA هایی که جابجه میشه سخن گفته نه باس بزرگتر :71: یعنی منظورش بیت ها بوده نه اندازه فیزیکی باس !!!!! یک کلمه ی Bigger دیدید گفتید همینه حرف من رو هم تائید کرد !
نسل اول 8 بیت در هر لحظه ، نسل دوم 16 بیت ، نسل سوم 32 بیت و نسل فعلی که در بارش چیزی ننوشته 64 بیت و در هر نسل اندازه باس ها کوچکتر شده .
USB یا SATA که اصلن باس های بزرگی نیستند میتوانند در هر لحظه 32 بیت دیتا جابجا کنند ، ولی به جاش ISA که پیشتر مثال زدیم و قدر اتوبوس شرکت واحد هست در هر لحظه میتونه 8 بیت جابجا کنه .
چیزی که خیلی برام جالبه نمیدونید که باس های کوچکتر اطلاعات بیشتری رو جابجا میکنند (به جز پرت Serial که یک استثنا محسوب میشه این وسط - البته اون هم به خاطر اینه که تکنولوژیش بوقیه) - دلیلش هم یک مساله ساده فیزیک هست (توی اول دبیرستان فکر کنم درس میدادند) : سیم های حامل جریان بر روی هم تاثیر میگذارند ، در نتیجه هر چه تعداد سیم در یک رشته ی حامل جریان کمتر باشد تاثیر کمتری بر هر رشته وجود دارد و در نتیجه سرعت انتقال بیشتری داریم ، دلیل اینکه در USB یا SATA تعداد رشته ها به 4 و 7 رشته سیم کاهش یافته هم همین است ، در فایروایر هم 6 رشته سیم .
و همان طور که در شکل میبینید در یک پورت USB تنها و تنها دو رشته سیم حامل دیتا هستند و دو تای دیگر یکی اتصال به زمین یا همان منفی است و دیگری ولتاژ ، توی SATA هم فقط 4 رشته سیم حامل دیتا هستند و 3 تای دیگر اتصال به زمین است و برق هم جداگانه تامین میشود .

195

ولی باز تمام اینها معنی اش این نیست که ما باس بزرگتر یا باس کوچکتر داریم ! همان طور که برایتان گفتم سرعت باس ها و قدرت انتقالشان را با اندازه شان نمیسنجند ، یعنی نمگویند چون این باس بزرگتره پس بهتره یا حالا که اون باس کوچکتره پس بهتره . یعنی به عبارت ساده تر همانی که پیشتر گفتم : ما باس بزرگتر کوچکتر نداریم و اندازه باس ها ربطی به تکنولوژی ساخت و ظرفیت انقال دیتاشون نداره ، چون ما این وسط باسی به نام PCI Express هم داریم و با اینکه بزرگتر از PCI یا AGP هستش ولی سرعت بیشتری داره و از اون طرف هم USB رو داریم که به اندازه ی کافی در بارش توضیح دادم .

پس لطف کنید دوباره بحث اندازه ی باس ها رو وسط نکشید که بد جوری سوتی دادید .

این‌ها هم که سفسته پرداختن به سخنگو به جای سخن بود. آگاهی من از سیستم‌های رایانه‌ای نیز با نگرش به روند گفتگو، منطقا از شما بالاتر است.

جالب است که در روند گفتگو شما مدام افسانه هایی که در ذهن خودتان در مورد کامپیوتر پرورش میدهید را بازگو کرده اید و ما مدام درستش را برای شما نوشتیم ، نمونه اش داستان همین باس که فکر میکنید هر چه بزرگتر باشد سرعتش بیشتر است که دقیقن اِندِ اشتباه است - مگه کامیونه که هر چی بزرگتر باشه بار بیشتری حمل کنه :21:
به هر حال در مورد بحث کامپیوتر با شما خیلی خندیدم ، خیلی خیلی خندیدم - دستتان درد نکند :53:

این می‌تواند توضیح دهنده چندی از چیزها (در نگره و تئوری) باشد، ولی نمی‌تواند پاسخ‌گوی چرایی تفاوت در اندام، در دوره ماهیانه، هورمون‌ها، ساختار مغزی و ... باشد.

در مورد ساختار مغز فکر کنم به اندازه کافی بحث کردیم و منابع لازم را نشان داده ایم و نه من سخن شما را قبول میکنم و نه شما سخن من را ، در مورد اندام و هورمونها و ... هم بنده هیچ بحثی ندارم و به هیچ عنوان نمیگویم سخن شما اشتباه است و آن را تائید هم میکنم . بیشتر از آن هم سوادم در این زمینه قد نمیدهد .

چنانکه گفتم، سخن شما آن اندازه نابخردانه است که نیاز به کوشش بیشتری از سوی من نمی‌رود. خواننده این نوشته‌ها خود به تفاوت زن و مرد در سکس و انگیزه آن دو آگاهی بایسته را دارد.

این هم که اصلن نیازی به پاسخگویی ندارد !

پ.ن : مهربد گرامی امیدوارم از اینکه در برخی جاها تند سخن گفته شده دلگیر نشوید ، در یک بحث این چیز ها طبیعی است :53:

sonixax
12-27-2010, 04:39 AM
سایر دوستان کجا رفته اند ؟

جناب خردگرا
سید ابوبکر
راسل
سرکار خانم شیرین
کورش خان بیخدا
ریکتور

شما هم لطف کنید در ادامه بحث شرکت کنید ، کف کردیم دو نفری :4:

Russell
12-27-2010, 01:05 PM

جناب خردگرا
سید ابوبکر
راسل
سرکار خانم شیرین
کورش خان بیخدا
ریکتور

به نظر من بحث خیلی وقته که تموم شده و هر کسی صفحات تاپیک را از ابتدا بخواند متوجه میشود.

sonixax
12-27-2010, 03:28 PM
به نظر من بحث خیلی وقته که تموم شده و هر کسی صفحات تاپیک را از ابتدا بخواند متوجه میشود.

پس نظرتان چیست برگردیم سر همان بحث شیرین خانواده در اسلام ؟! :4:

Detection
12-27-2010, 03:36 PM
دو نوع خانواده داریم. 1- خانواده هسته ای 2- خانواده گسترده بنابر نظر اندیشمندان نظام های خویشاوندی نیز بر دو نوعند 1- درون همسری (احتمالا شامل زنای محارم هم می شود) 2- برون همسری

kourosh_bikhoda
12-27-2010, 04:49 PM

جناب خردگرا
سید ابوبکر
راسل
سرکار خانم شیرین
کورش خان بیخدا
ریکتور

جان شما ما داریم استفاده می کنیم! اونم خیلی!

Russell
12-27-2010, 05:04 PM
پس نظرتان چیست برگردیم سر همان بحث شیرین خانواده در اسلام ؟! :4:

بحث خوبی که هست،فقط الان دو تا سوال رو میشه جایگزین سوالات اولیه که پروندشون بسته شد کرد.

1-چه تفاوتهای بین زن و مرد وجود داره؟ و
2-کلاً جدا از بحث زن و مرد چه تفاوتهایی در انسانها باعث اختلاف جقوق اونها میتونه باشه چه تفاوتهایی نه؟
مثلاً بر چه اساسی حقوق بشر یک سری حقوق رو در همه انسانها با این همه تفاوت یکی میدونه و یکسری قوانین دیگه متفاوت هست

Reactor
12-27-2010, 06:04 PM
خانواده در اسلام بطور مختصر خلاصه میشه به تولید گوساله و تحویل گاو به جامعه!