PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حقوق و درآمد کارمندان و کارگران در ایران و کشورهای مختلف جهان

Agnostic
08-28-2015, 05:46 PM
درود
دوستان و خوانندگان سایت اگر اطلاعای از میزان حقوق کارمندان و کارگران مستمری بازنشستگی و مالیات حقوق و بیمه ها و ...در ایران و جهان دارند. در این تاپیک بنویسید.

بخصوص امارات و آمریکا و اروپا و ... خیلی جالب توجه خواهد بود.

Agnostic
08-28-2015, 05:50 PM
من فکر می کردم که آمریکا به سربازانش حقوقی در حد 10هزار دلار می دهد که مردمش سر و دست میشکنند عضو ارتش شوند به عراق بروند ولی یادمه چندی پیش تلویزیون بی بی سی فارسی گزارشی پخش کرد و گفت آمریکا به سربازانش در عراق ماهی حدود 2هزار دلار میدهد! یعنی ماهی 6میلیون تومان که یک پیک موتوری در تهران بدون خطر انداختن خودش راحت آن را کسب می کند یا یک دست فروش در تهران بیشتر از این مقدار کسب می کند.
خوب است دوستمان آقای کامران در سنتکام توضیح دهند در ارتش آمریکا حقوق سربازان و درجه داران و افسران چقدر است.

×× پست را اصلاح می کنم: درامد پیک موتوری در تهران ۳ تا ۴میلیون در ماه است.

iranbanoo
08-28-2015, 09:13 PM
نی ماهی 6میلیون تومان که یک پیک موتوری در تهران بدون خطر انداختن خودش راحت آن را کسب می کند یا یک دست فروش در تهران بیشتر از این مقدار کسب می کند.
جدی؟!:e40d:
داری در مورد 6 میلیون تومن در ماه حرف میزنیا....:e410:

Agnostic
08-29-2015, 05:51 AM
جدی؟!:e40d:
داری در مورد 6 میلیون تومن در ماه حرف میزنیا....:e410:

اشتباه کردم. در آگهی های روزنامه پیکهای موتوری تبلیغ می کنند بیایید در پیک ما کار کنید روزی ۱۰۰ تا ۱۴۰ هزار تومان درامد خواهید داشت. چند بار هم پیک برای ما کالای کوچکی در یک مسیر رفت و برگشت یک ساعته آورد بیستهزار تومان گرفت.
درامد پیک موتوری ماهی ۳ میلیون تا ۴ میلیون است. ولی دستفروش ها می توانند ۱۰ میلیون هم داشته باشند.
با توجه به ارزانی نسبی ایران همین ۳ میلیون معادل ۶ میلیون آمریکا است.

sonixax
08-30-2015, 01:19 AM

ماهی سه میلیون تومان برابر 6 میلیون دلار آمریکا ؟!
در آمریکا شما با 6 میلیون دلار میتوانید یک خانه رویایی بخرید، یک شرکت خیلی بزرگ راه اندازی کنید، در کنارش برای اینکه تضمینی برای ورشکست شدن نباشد یک پمپ بنزین یا رستوران یا فروشگاه هم باز کنید، یک فراری آخرین مدل هم بخرید! باقش رو هم بذارید توی بانک!!!!!!
حالا اگر قرار باشه هر ماه 6 میلیون دلار برسه ببینید چه خواهد شد!!!!
اتفاقن ایران نسبت به بقیه دنیا اصلن کشور ارزونی محسوب نمیشه چه از نظر نرخ برابری، چه از نظر نرخ قیمتها به نسبت دستمزد و در خیلی از موارد از نظر مقایسه مستقیم با قیمت همان کالا در خارج از کشور!

Agnostic
08-30-2015, 10:27 AM
ماهی سه میلیون تومان برابر 6 میلیون دلار آمریکا ؟!
در آمریکا شما با 6 میلیون دلار میتوانید یک خانه رویایی بخرید، یک شرکت خیلی بزرگ راه اندازی کنید، در کنارش برای اینکه تضمینی برای ورشکست شدن نباشد یک پمپ بنزین یا رستوران یا فروشگاه هم باز کنید، یک فراری آخرین مدل هم بخرید! باقش رو هم بذارید توی بانک!!!!!!
حالا اگر قرار باشه هر ماه 6 میلیون دلار برسه ببینید چه خواهد شد!!!!
اتفاقن ایران نسبت به بقیه دنیا اصلن کشور ارزونی محسوب نمیشه چه از نظر نرخ برابری، چه از نظر نرخ قیمتها به نسبت دستمزد و در خیلی از موارد از نظر مقایسه مستقیم با قیمت همان کالا در خارج از کشور!

نه شما درست متوجه نشدین.
من گفتم ۳میلیون تومن در ایران قدرت خرید ۶میلیون تومن در آمریکاست. منظور کسی که ۳میلیون تومن در تهران در ماه درمیاره در آمریکا باید ۶میلیون تومن دربیاره تا مثل ایران زندگی کنه. مثلا اجاره خانه و کرایه تاکسی و دستمزد خدمات مثلا دستمزد تعمیر خانه و ماشین و ... در آمریکا گرانتره. یعنی سربازی که در عراق میجنگه ماهی ۲هزار دلار می گیره خیلی دستمزد کمی می گیره. الان گویا کسانیکه از ایران علیه داعش میجنگند از ۲هزار دلار بیشتر دستمزد می گیرند.

مش کاظم
08-30-2015, 01:31 PM
عامل و باعث بانی بیکاری و فقر در کشور چه بود؟
امریکا و اسرائیل نبودند؟

sonixax
08-31-2015, 12:40 AM
نه شما درست متوجه نشدین.
من گفتم ۳میلیون تومن در ایران قدرت خرید ۶میلیون تومن در آمریکاست. منظور کسی که ۳میلیون تومن در تهران در ماه درمیاره در آمریکا باید ۶میلیون تومن دربیاره تا مثل ایران زندگی کنه. مثلا اجاره خانه و کرایه تاکسی و دستمزد خدمات مثلا دستمزد تعمیر خانه و ماشین و ... در آمریکا گرانتره. یعنی سربازی که در عراق میجنگه ماهی ۲هزار دلار می گیره خیلی دستمزد کمی می گیره. الان گویا کسانیکه از ایران علیه داعش میجنگند از ۲هزار دلار بیشتر دستمزد می گیرند.

آها!! گرفتم چی شد :e00e:
البته 2 هزار دلار درآمد زیادی نیست! ولی به جاش 2 هزار یورو درآمد خیلی زیادیه!!!!
یعنی چی ؟ یعنی اینکه بعضی جاهای آمریکا خیلی گرون هستند و با 2 هزار دلار نمیشه توشون زندگی کرد ولی خیلی جاهاش هم میشه!
با 2 هزار یورو ولی تقریبن همه جای اروپای شنگن به جز نیس و موناکو و پاریس میشه زندگی خیلی سطح بالایی داشت.
براتون یک مثال میزنم! اگر شما ماهیانه بیشتر از 1500 یورو درآمد داشته باشید شرکت معظم مرسدس بنز به شما یک بنز C کلاس 200 آخرین مدل فول آپشن خواهد داد و ماهیانه ازتون 200 یورو قسط میگیره بدون بهره! دیگه خودتون تا ته داستان رو حساب کنید :دی

kourosh_bikhoda
09-05-2015, 01:08 PM
با 2 هزار یورو ولی تقریبن همه جای اروپای شنگن به جز نیس و موناکو و پاریس میشه زندگی خیلی سطح بالایی داشت.2 هزار یورو درآمد چه قشر و چه کاریه؟

sonixax
09-05-2015, 09:38 PM
2 هزار یورو درآمد چه قشر و چه کاریه؟

2 هزار یورو (Netto ، یعنی پس از کسر مالیات) اغلب درآمد پزشکان، وکلای تازه کار، گرافیستها، برنامه نویسان کامپیوتری و کسب و کارهای کوچیک مثل کیوسک یا ساندویچی هستش!
برای اینکه به شما بانکها وام بدند که برید خونه بخرید حد اقل 1200 یورو دستمزد در ماه لازمه!!! به عبارت ساده تر شما با 2000 یورو در ماه میتونید خونه بخرید، بهترین ماشین رو سوار بشید و بالاترین کیفیت زندگی رو داشته باشید.

درآمدهای بیشتر از 2000 یورو مربوط میشه به پزشکهای متخصص و دندانپزشکان، وکلای باتجربه، کسب و کارهای متوسط (از رستوران داری بگیر تا فروشگاه لباس و ... که بعضیهاشون روزی 2 هزار تا در میارند) و خلاصه زندگیهای خیلی سطح بالا.

ولی اغلب مردم که یک زندگی درست و حسابی دارند 1700 تا 2000 یورو در ماه درآمد دارند.

حداقل دستمزد اینجا 8.5 یورو در ساعته و بیشترین حد ساعت کاری 8 ساعت در روزه که با احتساب روزهای تعطیل میشه 196 ساعت در ماه! از این میزان حدود 200-300 یورو هم مالیات و بیمه و ... کم میشه و دست آخر برای کارگری که حداقل دستمزد رو در قبال کار تمام وقت دریافت میکنه 1200 یورو میمونه!

پس 2000 یورو در ماه دستمزد قابل توجهی هستش.

iranbanoo
09-08-2015, 08:48 PM
شتباه کردم. در آگهی های روزنامه پیکهای موتوری تبلیغ می کنند بیایید در پیک ما کار کنید روزی ۱۰۰ تا ۱۴۰ هزار تومان درامد خواهید داشت. چند بار هم پیک برای ما کالای کوچکی در یک مسیر رفت و برگشت یک ساعته آورد بیستهزار تومان گرفت.
درامد پیک موتوری ماهی ۳ میلیون تا ۴ میلیون است. ولی دستفروش ها می توانند ۱۰ میلیون هم داشته باشند.
فکر کنم بازم اشتباه میکنی:)
یه پیک موتوری صبح تا شبم تو خیابونا بگرده باز هم با مبلغ شما فاصله زیادی داره.
ضمن اینکه در امد یعنی اونچه که از هزینه هایی که برای کارت صرف میکنی جدا باشه.با این حساب دستفروش ها هم همچین مبلغ کذایی ای ندارن.اگر اینطور باشن که من خودم به شخصه حاضرم دستفروشی کنم:)))

sonixax
09-09-2015, 01:13 AM
ضمن اینکه در امد یعنی اونچه که از هزینه هایی که برای کارت صرف میکنی جدا باشه.با این حساب دستفروش ها هم همچین مبلغ کذایی ای ندارن.اگر اینطور باشن که من خودم به شخصه حاضرم دستفروشی کنم:)))

نه!

درآمد = Umsatz = sales
سود = Gewinn = Profit

شخصی ممکنه در ماه حدود و یا بیشتر از یک میلیون یورو درآمد داشته باشه ولی میزان سودش از این درآمد ناچیز باشه مثلن 4 تا 5 هزار یورو (بیشتر سالنهای پذیرایی) . در صورتی که هستند مشاغل کوچکتری که درآمد ماهیانه شان شاید حدود 30 تا 40 هزار یورو باشه (یعنی 1000 یورو در روز که در آلمان مقدار زیادی نیست) ولی سودشون آخر ماه نزدیک به 10 هزار یورو هستش!!!! (بیشتر رستورانها).

iranbanoo
09-11-2015, 11:43 AM
نه!

درآمد = Umsatz = sales
سود = Gewinn = Profit

شخصی ممکنه در ماه حدود و یا بیشتر از یک میلیون یورو درآمد داشته باشه ولی میزان سودش از این درآمد ناچیز باشه مثلن 4 تا 5 هزار یورو (بیشتر سالنهای پذیرایی) . در صورتی که هستند مشاغل کوچکتری که درآمد ماهیانه شان شاید حدود 30 تا 40 هزار یورو باشه (یعنی 1000 یورو در روز که در آلمان مقدار زیادی نیست) ولی سودشون آخر ماه نزدیک به 10 هزار یورو هستش!!!! (بیشتر رستورانها).
بله در واقع سود متفاوت هست از در آمد.
سود یعنی پول به دست امده منهای هزینه ها.
اما در آمد با سرمایه سر و کار دارد.از همین رو حق الزحمه یا حقوق که در ماه اجبارا خود هزینه های ثابتی میطلبد تا به مبلغ X رسانده شود سود محسوب نمیشود .
بنابراین یک کارمند در ماه در قبال کارش سود نمیکند بلکه در آمد کسب مبکند.و این کسب در آمد خود نیاز به یکسری هزینه ها (هزینه رفت و امد-غذا-لباس ...) دارد که با کسر آن در آمد اصلی مشخص میشود.

sonixax
09-11-2015, 11:43 PM
بنابراین یک کارمند در ماه در قبال کارش سود نمیکند بلکه در آمد کسب مبکند.و این کسب در آمد خود نیاز به یکسری هزینه ها (هزینه رفت و امد-غذا-لباس ...) دارد که با کسر آن در آمد اصلی مشخص میشود.

بله درسته، البته کارمند هم (در اروپا و آمریکا و باقی دنیای متمدن) باید هزینه هایی مانند بیمه، حق سوسیال، بیمه بازنشستگی و ... رو پرداخت کنه از روی حقوقش برای همین در آلمان دو نوع حقوق داریم :

Brutto einkommen = کل حقوق
Netto einkommen = کل حقوق - هزینه های بیمه و ...

در نتیجه میشه دست کم در اروپا اون سیستم سود و درآمد رو برای کارمندان هم در نظر گرفت!

iranbanoo
09-13-2015, 06:56 PM
بله درسته، البته کارمند هم (در اروپا و آمریکا و باقی دنیای متمدن) باید هزینه هایی مانند بیمه، حق سوسیال، بیمه بازنشستگی و ... رو پرداخت کنه از روی حقوقش برای همین در آلمان دو نوع حقوق داریم :

Brutto einkommen = کل حقوق
Netto einkommen = کل حقوق - هزینه های بیمه و ...

در نتیجه میشه دست کم در اروپا اون سیستم سود و درآمد رو برای کارمندان هم در نظر گرفت!
باورم نمیشه باهات به یک نقطه ی مشترک رسیدم.بیا این لحظه رو ثبت کنیم:e106:

sonixax
09-13-2015, 09:52 PM
باورم نمیشه باهات به یک نقطه ی مشترک رسیدم.بیا این لحظه رو ثبت کنیم

ثبت کنیم :e420:

Agnostic
09-14-2015, 07:19 PM
میزان مالیات بر حقوق در خارج ماهی چند درصد است؟
برای تامین اجتماعی و حقوق بازنشستگی ماهی چند درصد کسر میشود؟

sonixax
09-15-2015, 01:01 AM
میزان مالیات بر حقوق در خارج ماهی چند درصد است؟
برای تامین اجتماعی و حقوق بازنشستگی ماهی چند درصد کسر میشود؟

خارج یعنی کجا دقیقن ؟
افغانستان هم خارجه! آمریکا هم خارجه!!
ولی در آلمان بر اساس یک سری کلاس مالیاتی هستش، بالاترینش 53% از درآمد هستش که معمولن برای درآمدهای با سود بیشتر از 30-40 هزار یورو در ماه در نظر گرفته میشه!

Steuerklassen 1, 2, 3, 4, 5 und 6 (http://steuerklassen.biz/)

البته در بحث با جناب مزدک پیشتر این کلاسهای مالیاتی رو بیرون ریخته بودم حسابی.
ولی این تمام مالیاتی که شما میدید نیست! هر خریدی در آلمان 19% مالیات بر افزوده داره (مواد خوراکی و فرهنگی 8%) یعنی اگر شما درآمدتان در حدی باشد که کلاس 6 بهتان ببندند 53% را که مالیات میدهید، از آن 47% باقی مانده هم خوب خرج میکنید، پوشاک میخرید، ماشین میخرید، غذا میخرید و ... متوسط تا 65% درآمدتان را دارید میدهید به دولت. و این میزان مالیات سوای حق بیمه، حق سوسیال، و یک سری مالیات خرده ریز مانند مالیات تلویزیون و رادیو و ماشین و ... هستش.

حالا اگر شما یک آدم معمولی باشید و حقوقی به میزان 1600 یورو در ماه داشته باشید :

اگر زن و بچه داشته باشید میشوید کلاس مالیاتی 3 .
اگر مجرد باشید میشوید کلاس مالیاتی 4 یا 5
اگر همسرتان کار کند و کلاس مالیاتی اش 3 باشد، مال شما میشود 5
و ...

میزان پرداخت مالیات بر اساس هم کلاس رو در لینکی که بالاتر گذاشتم میتونید ببینید.

خلاصه داستان اینه که سیستم به خاطر ماهیت نسبتن سوسیالیستی اش تمام قد طوری تنظیم شده که نگذارد شما پولدار شوید ولی همان دوز خیلی پایین کاپیتالیسموس عزیز باعث میشه که راه در رو داشته باشید و بتونید پولدار بشید :e00e:

Agnostic
09-28-2015, 05:13 PM
میلاد جان اگر فضولی نباشد شما کی به آلمان پناهنده شدی و از چه زمانی کار می کردی؟

sonixax
09-29-2015, 01:38 AM
میلاد جان اگر فضولی نباشد شما کی به آلمان پناهنده شدی و از چه زمانی کار می کردی؟

نه چرا فضولی باشد ؟!

من حدود 15 سال پیش اومدم آلمان، البته قبل ترش توی همین کشور به دنیا اومدم و تا 2 سالگی هم اینجا بودم ولی بعدش پدر و مادرم برگشتند ایران و توی ایران بزرگ شدم.
در مورد کار کردن منظورتون توی آلمانه یا کلی ؟!

کلی من از 18 سالگی کار میکردم، منتها کار کردن من با هدف آمادگی برای ورود به بازار کار بود نه تامین مخارج.
در آلمان هم 3 سال بعد از اینکه اومدیم شروع به کار کردم اولش کارهای پیش پا افتاده و مسخره بود و در قبال یک کار شاید 20 یورو میگرفتم!