PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با کسانی که شما را مدام به آیین خویش فرا می خوانند چه باید کرد؟

سارا
08-10-2015, 07:51 PM
درود بر همه

نمی دانم تاکنون با این مشکل مواجه شده اید یا نه. اگر کسی یا کسانی اطرافتان باشند و مدام شما را به دین خودشان دعوت کنند و مدام اصرار کنند و شما را تحت فشار قرار دهند در حالی که شما کوچکترین علاقه ای به تغییر دین خود و پیروی از آیین آنها را نداشته باشید، آنگاه چگونه عکس العمل نشان می دهید ؟ چه می کنید تا دیگر دست از سرتان بردارند؟
فرض کنید این افراد از لحاظ اجتماعی از شما بالاتر باشند مثلا استادتان باشند یا رییستان.چگونه می شود با رفتاری کاملا محترمانه به آنها فهماند که تمایلی به تغییر دین و پیروی از آیین آنها را ندارید؟

sonixax
08-11-2015, 01:02 AM
درود بر همه

نمی دانم تاکنون با این مشکل مواجه شده اید یا نه. اگر کسی یا کسانی اطرافتان باشند و مدام شما را به دین خودشان دعوت کنند و مدام اصرار کنند و شما را تحت فشار قرار دهند در حالی که شما کوچکترین علاقه ای به تغییر دین خود و پیروی از آیین آنها را نداشته باشید، آنگاه چگونه عکس العمل نشان می دهید ؟ چه می کنید تا دیگر دست از سرتان بردارند؟
فرض کنید این افراد از لحاظ اجتماعی از شما بالاتر باشند مثلا استادتان باشند یا رییستان.چگونه می شود با رفتاری کاملا محترمانه به آنها فهماند که تمایلی به تغییر دین و پیروی از آیین آنها را ندارید؟

شما که تا خرتانقتان مسلمان است!
اگر هم در ایران باشید که مدیر و رئیس و استاد هم یا تا خرتناقش مسلمان است یا وانمود میکند که مسلمان است که موقعیتش را از دست ندهد!
اگر ایران نیستید و این مشکل رو دارید خیلی راحت میگید نه!
من یک بار جلوی کلیسای ساینتولوژی یکیشون جلوم رو گرفت و تبلیغ خودشون رو داشت میکرد! من بهش گفتم :

es gibt keinen Gott! (خدایی وجود نداره)

اون گفت :

Doch (خونده میشه دُخ به معنی چرا - چرای تایید کردن! مثلن شما میگی علی دایی دراز نیست! من میگم چراااااااااااا {یعنی هست})

من هم گفتم یُخ راهم رو کشیدم رفتم :))

به همین سادگی.

سارا
08-11-2015, 02:04 AM
شما که تا خرتانقتان مسلمان است!
اگر هم در ایران باشید که مدیر و رئیس و استاد هم یا تا خرتناقش مسلمان است یا وانمود میکند که مسلمان است که موقعیتش را از دست ندهد!
اگر ایران نیستید و این مشکل رو دارید خیلی راحت میگید نه!
من یک بار جلوی کلیسای ساینتولوژی یکیشون جلوم رو گرفت و تبلیغ خودشون رو داشت میکرد! من بهش گفتم :

es gibt keinen Gott! (خدایی وجود نداره)

اون گفت :

Doch (خونده میشه دُخ به معنی چرا - چرای تایید کردن! مثلن شما میگی علی دایی دراز نیست! من میگم چراااااااااااا {یعنی هست})

من هم گفتم یُخ راهم رو کشیدم رفتم :))

به همین سادگی.

شرایط بنده فرق می کند استادم هست و البته supervisor نیست. برایم به ریاضی اثبات می کند که اسلام دروغ است و فریب. حتی الان که دانشگاه به اصطلاح تعطیل است . مجبور شدم به خاطر revise مقاله به ایشان ایمیل بزنم. باز هم در انتهای ایمیلش شروع کرد به بدگویی از دینم و دعوت من به مسیحیت. من راستش نمی دانم چجور بگویم خب ایشان full professor هستند و در رشته ی ما بسیار معروف و شاخصند و البته بسیار مسن می باشند (جای پدربزرگم) خب نمی توانم رک بگویم که نه. بنده کلا آدم رک گویی هم نیستم :((

mbk
08-11-2015, 07:31 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "و اوفوا الكیل اذا كلتم وزنوا بالفسطاس المستقیم ذالك خیر و احسن تأویلا ""هم رسا کنید پیمانهُ گداری پیمانه سنجی کردید هم ارزش گذارید به سهم دهندهء خیلی برجا خواسته آن بهتریست هم نیکوتری انجامگاهی" ببینید اگر سرکش شیطان را بندگی کنید به دوزخ می افتید شما گفتید }کسانی{ نه }چه کسانی{ گردهم آوری باورمندان با ناباوران به یگانه خداوند درست نیست همانگونه که ابراهیم از پدر ناباورش بیزاری جست باورمندان گفتند میانه خوشی با ناباوران ندارند کنون پیوندی خوشی میان باورمند با ناباور نیست هرچند خویش آدمی پدر مادر زن همسر آدمی باشد،پناه بر خداوند از دوستانِ سرکش شیطان

یه نفر
08-11-2015, 09:13 AM
بگو باشه. فردا دینمو عوض میکنم. امر دیگه ای؟
اینجوری سر پوزی بهش میزنی... خودش خجالت میکشه. البته کاملا محترمانه بهش گفتی فضولی نکن..
درضمن کسی که در ریزترین جزئیات زندگی خصوصی شما فضولی میکنه، شما دیگه نباید با احترام صحبت کنی که ناراحت نشه.. بلکه یجوری جوابش بده که بفهمه داره فضولی میکنه.

Anarchy
08-11-2015, 09:29 AM
شرایط بنده فرق می کند استادم هست و البته supervisor نیست. برایم به ریاضی اثبات می کند که اسلام دروغ است و فریب. حتی الان که دانشگاه به اصطلاح تعطیل است . مجبور شدم به خاطر revise مقاله به ایشان ایمیل بزنم. باز هم در انتهای ایمیلش شروع کرد به بدگویی از دینم و دعوت من به مسیحیت. من راستش نمی دانم چجور بگویم خب ایشان full professor هستند و در رشته ی ما بسیار معروف و شاخصند و البته بسیار مسن می باشند (جای پدربزرگم) خب نمی توانم رک بگویم که نه. بنده کلا آدم رک گویی هم نیستم :((

با ریاضی ؟ چه باحال ... یه توضیحی بدین لطفا !! ما که اسلام ستیز قدیمی هستیم تا حالا با ریاضی نتونستیم اثبات کنیم اسلام دروغ و فریبه :e415: !! خب برای اینکه دست از سر شما برداره ، وانمود کنید دارید به حرفاش فکر میکنید و بگید نیاز به زمان دارم تا افکارم رو سر و سامون بدم :e105::e405: ...

حالا نکنه از شما خوشش اومده و اینا همش بهونه باشه :e404: ...

Hezbollah_YaHasan
08-11-2015, 11:50 AM
راه حل را دین مبین اسلام ارئه داده:
اگر تبلیغ دین اسلام باشد روزی هزار بار هم کم است. اما اگر دین دیگری را به یک مسلمان تبلیغ کردن رواست درجا سرش را از تن جدا کنید.

سارا
08-11-2015, 10:26 PM
بگو باشه. فردا دینمو عوض میکنم. امر دیگه ای؟

آخه در فرهنگ این آقا تعارف اومد نیومد داره!! یعنی اگه اینو بهش بگم ، بهم می گه خب فردا کی بیام دنبالت بریم کلیسا واسه غسل تعمید!!!!!

اینجوری سر پوزی بهش میزنی... خودش خجالت میکشه. البته کاملا محترمانه بهش گفتی فضولی نکن..
درضمن کسی که در ریزترین جزئیات زندگی خصوصی شما فضولی میکنه، شما دیگه نباید با احترام صحبت کنی که ناراحت نشه.. بلکه یجوری جوابش بده که بفهمه داره فضولی میکنه.

ببینید ایشان یک فرد خیلی محترم هستند . همه ی دانشجو ها عاشق ایشان هستند چون یکی از بهترین و دلسوزترین و مهربانترین استاد ها هستند. در ضمن کارهایی که ایشون برایم انجام دادند گمان نکنم برای کس دیگری کرده باشند کمکهایی که در راستای پروژه ام بود و...... من مدیون ایشان هستم و همین کار را برایم سخت می کند. اگر مدیونشان نبودم و اگر این همه خوبی در حقم نکرده بود. راحت بهش می گفتم leave me alone! بعدش هم ایشان از سر محبتی که به بنده داره می خواهد به اصطلاح من را رستگار کند!! همش می گوید تو خوبتر از آنی که مسلمان باشی!!!!!! نمی دانم چه نفرتی از اسلام و مسلمانی دارد این آقا!!

سارا
08-11-2015, 10:31 PM
ببینید اگر سرکش شیطان را بندگی کنید به دوزخ می افتید شما گفتید }کسانی{ نه }چه کسانی{ گردهم آوری باورمندان با ناباوران به یگانه خداوند درست نیست همانگونه که ابراهیم از پدر ناباورش بیزاری جست باورمندان گفتند میانه خوشی با ناباوران ندارند کنون پیوندی خوشی میان باورمند با ناباور نیست هرچند خویش آدمی پدر مادر زن همسر آدمی باشد،پناه بر خداوند از دوستانِ سرکش شیطان

ایشان که ناخدا باور نیستند که! ایشان مسیحی هستند و بنده را به دین مسیحیت دعوت می کنند!! نمی توان هم ازشان بیزاری جست چون استادم هستند. گاهی شما مجبور می شودید بین افرادی باشید که عقاید متضاد با شما را دارند و امکان ترک محیط هم برایتان مقدور نیست. باید به یک روش کاملا مسالمت آمیز مشکلات را حل کرد! بنده بدنبال همان روش مسالمت آمیز می گردم نه پاک کردن صورت مساله با ترک کردن و دوری جستن!

راه حل را دین مبین اسلام ارئه داده:
اگر تبلیغ دین اسلام باشد روزی هزار بار هم کم است. اما اگر دین دیگری را به یک مسلمان تبلیغ کردن رواست درجا سرش را از تن جدا کنید.

دوست عزیز فکر نمی کنید یکم راه حلتان خشن باشد:e404: حتماً باید سر ببرم ؟ نمی شود با یک گلوله کارش را تمام کنم اینطوری هم سریعتر است و هم زحمتش کمتر :e415:

سارا
08-11-2015, 10:48 PM
با ریاضی ؟ چه باحال ... یه توضیحی بدین لطفا !! ما که اسلام ستیز قدیمی هستیم تا حالا با ریاضی نتونستیم اثبات کنیم اسلام دروغ و فریبه :e415: !!

شما هم وسط دعوا نرخ تعیین می کنید !! اتفاقاً چند تا ایمیل از ایشان دارم که بسیار علمی و بصورت معادله ای اسلام و پیامبر و قرآن و.. همه را نقض کرد! ولی عمراً آنها را برایتان اینجا بگذارم بسکه مرا اینجا اذیت کردید:((

خب برای اینکه دست از سر شما برداره ، وانمود کنید دارید به حرفاش فکر میکنید و بگید نیاز به زمان دارم تا افکارم رو سر و سامون بدم :e105::e405: ...
خب آخه اونوقت مجبور خواهم بود ساعاتی از روز را به گفتگو با ایشان راجع به مسیحیت و...... بگذرانم و با ایشان انجیل بخوانیم و بحث کنیم:(((

حالا نکنه از شما خوشش اومده و اینا همش بهونه باشه :e404: ...
جای پدربزرگم هستند و در ضمن اینجا استاد نمی تواند با دانشجو Date داشته باشد!! در ضمن در آیین آنها که نیازی به تغییر دین نیست!! آنهم برای زن!
بسیار افسرده ام و گیج . شرایط بغرنجی است:(( مدام هم به اسلام و پیامبر توهین می کند آنهم رو در رو و دلم می گیرد ...........

mbk
08-12-2015, 07:30 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "ولا تهنوا و لا تحزنوا وانتم الأعلون ان كنتم مؤمنین ""هم نه سست می شوید هم نه اندوه می خورید هم شمایید برترها اگر بودید باورمند گشته هایی "
ایشان که ناخدا باور نیستند که! ایشان مسیحی هستند و بنده را به دین مسیحیت دعوت می کنند!! نمی توان هم ازشان بیزاری جست چون استادم هستند. گاهی شما مجبور می شودید بین افرادی باشید که عقاید متضاد با شما را دارند و امکان ترک محیط هم برایتان مقدور نیست. باید به یک روش کاملا مسالمت آمیز مشکلات را حل کرد! بنده بدنبال همان روش مسالمت آمیز می گردم نه پاک کردن صورت مساله با ترک کردن و ببینید اگر این استادتان یاور عیسی درود خداوند برش باد یگانه پرست است نه سه گانه پرست که اون گفتهء زشت }پدر پسر روح ال،،{ را نمی گوید نبایستی با شما درافتد هم باهاشان خوب رفتار کنید هر چند بدخو باشد و گرنه از همبازگذاران مشرکان است شما هم نمونه بگویید ما لانهء زنبور انگبین ساز که پنج گوشست را خدایی بهتان پیشنهاد بدهیم می پذیرید؟ ما هم سه گانه پرستی نخواهیم کرد که اینها سرکش شیطان پرستیست ،پناه بر خداوند یگانه

سارا
08-12-2015, 10:31 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "ولا تهنوا و لا تحزنوا وانتم الأعلون ان كنتم مؤمنین ""هم نه سست می شوید هم نه اندوه می خورید هم شمایید برترها اگر بودید باورمند گشته هایی " ببینید اگر این استادتان یاور عیسی درود خداوند برش باد یگانه پرست است نه سه گانه پرست که اون گفتهء زشت }پدر پسر روح ال،،{ را نمی گوید نبایستی با شما درافتد هم باهاشان خوب رفتار کنید هر چند بدخو باشد و گرنه از همبازگذاران مشرکان است شما هم نمونه بگویید ما لانهء زنبور انگبین ساز که پنج گوشست را خدایی بهتان پیشنهاد بدهیم می پذیرید؟ ما هم سه گانه پرستی نخواهیم کرد که اینها سرکش شیطان پرستیست ،پناه بر خداوند یگانه

ایشان سه گانه پرست هستند! البته اصلا هم بدخو نیستند یک انسان متواضع و فوق العاده دلسوز! اصلا بخاطر همین دلسوزی هست که از من می خواهند مسیحی بشوم. چون ایشان اسلام را دین دروغ و فریب می دانند و پیروانش را تروریست و جانی:e403:

mbk
08-13-2015, 08:43 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "قل ان كانت لكم الدار الآخرة عند الله خالصة من دون الناس فتمنوا الموت إن كنتم صادقین و لن یتمنوه ابدا بما قدمت ایدیهم و الله علیم بالظالمین و لتجدنهم أحرص الناس على حیوة و من الذین اشركوا یود احدهم لو یعمر الف سنة و ما هو بمزحزحه من العذاب ان یعمر و الله بما یعملون بصیر ""بگو اگر بوده تا برایتان سرای واپسین نزد خداوند ویژه ای از جدای مردمان باز آرزو کنید مردنُ اگر بودید راستگویانی هم هیچ آرزو نمی کنندش همیشه ای به چه پیش گذاشت دستهاشان هم خداوندست خیلی دانایی به ستمکاران هم تا برای می یابیشان آزمندترین مردمان بر زندگی هم از همانان همباز گذارند دوست می دارد یکیشان گر سن می کند هزاری سالی هم چه اوست به دورسازیش از ناگوارا كه سن می کند هم خداوند به چه انجام می دهند خیلی بیناییست " من دشمن کسانی ام که دشمن فرشته های خداوند جبرییل هستند که سخن خداوند را بر دل پیامبر فرود آورد هم هر که می خواهد با دور زدن سخن خداوند دوست ناباوران برجا باشد هم کسانی با مسلمان نمایی به آیین آشتی با خداوند اسلام خنجر می زنند هم به باورمندان ویرانسازی مفسدند در پیش چشمم نه بدردبخوری ارزشمند ،خداوندا من جز به پیشگاهت روی نیاوردم

sonixax
08-14-2015, 01:47 AM

جالبه که با ریاضی براتون اثبات میکنه و شما کماکان مسلمان موندید :))) حالا نمیخواد مسیحی بشید! ترک اسلام گفتن و مسیحی شدن درست مصداق بارز از چاله در آمدن و به چاه افتادنه!
ولی همیشه سعی کنید از افرادی که میخواند عقاید خودشون رو بهتون اماله کنند فرار کنید! فرق نمیکنه طرف آلبرت آینشتان باشه یا سید علی خامنه ای!!!
اگر ایران نیستید! (که یحتمل نیستید چون هیچ استادی در ایران جرات این کارها را ندارد) خوب تغییر دانشگاه که آب خوردن است! البته اگر در اروپا هستید باید بدونید که کار استادتون جرمه و قابل پیگرد قانونی!!!

سارا
08-14-2015, 03:51 AM
جالبه که با ریاضی براتون اثبات میکنه و شما کماکان مسلمان موندید :)))

وسط دعوا نرخ نعیین می کنید شما هم:)) خب بنده هم هرچه باشد شاگرد ایشان هستم و مقابله به مثل می کنم و تمام معادلاتشان را بهم می ریزم ;)

حالا نمیخواد مسیحی بشید!
خوب شد گفتید وگرنه همین الان داشتم می رفتم که مسیحی بشم:))
من را اگر تکه تکه هم بکنند دست از دینم بر نمی دارم!
مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم

ولی همیشه سعی کنید از افرادی که میخواند عقاید خودشون رو بهتون اماله کنند فرار کنید! فرق نمیکنه طرف آلبرت آینشتان باشه یا سید علی خامنه ای!!!

حق با شماست ولی گاهی نمی شود فرار کرد:( البته شخصیت آدمها با هم فرق می کند خب شما بنظرم شخصیت محکمی دارید و اعتماد به نفس بالایی دارید خب با اینجور افراد خیلی رک و راحت برخورد می کنید حتی اگر به آنها مدیون هم باشید اما بنده نمی توانم. بنده به این استادم مدیونم. ایشان برایم خیلی کارها انجام داده حتی قبل از اینکه به این دانشگاه بیایم خیلی برای گرفتن پذیرش و.. کمک کرد . ایشان در رشته ی ما در سطح جهانی سرشناس هستند و معروف.

اگر ایران نیستید! (که یحتمل نیستید چون هیچ استادی در ایران جرات این کارها را ندارد) خوب تغییر دانشگاه که آب خوردن است! البته اگر در اروپا هستید باید بدونید که کار استادتون جرمه و قابل پیگرد قانونی!!!
دانشگاهم خیی خوب است و دیگر اینکه مانوس شده ام به فضایش دوستانی دارم و... استادم که مجبورم نکرده که ولی هی مدام بدِ اسلام و پیامبر را می گوید در حالی که رشته ی ما هیچ ربطی به دین و علوم انسانی ندارد!! وسط بحث یهو می بینم دارد از اسلام و قرآن و پیامبر و.. می گوید. ولی اگر این جنبه اش را بگذاریم کنار یک انسان فوق العاده مهربان و دلسوز است. در ضمن اروپا که مردمش آنچنان مذهبی نیستند نسبت به مردم کشورهایی نظیر آمریکا.

sonixax
08-16-2015, 02:42 AM
وسط دعوا نرخ نعیین می کنید شما هم:)) خب بنده هم هرچه باشد شاگرد ایشان هستم و مقابله به مثل می کنم و تمام معادلاتشان را بهم می ریزم ;)

عجب!
اثبات رو به هم میریزید ؟ :)))

خوب شد گفتید وگرنه همین الان داشتم می رفتم که مسیحی بشم:))
من را اگر تکه تکه هم بکنند دست از دینم بر نمی دارم!

این فقط نشان از دگماتیزم فکریتون داره نه چیز دیگه! انسان خردمند میگه مادامی که فلان مساله با خرد و منطق جور باشه قبولش میکنم و اگر نباشه میذارمش کنار! نه اینکه من اگر تکه تکه هم بشم باز هم در باورهای خودم غلت میزنم!!! یک مقداری از حسن آغا یاد بگیرید هی میگه اعتدال :))

حق با شماست ولی گاهی نمی شود فرار کرد:( البته شخصیت آدمها با هم فرق می کند خب شما بنظرم شخصیت محکمی دارید و اعتماد به نفس بالایی دارید خب با اینجور افراد خیلی رک و راحت برخورد می کنید حتی اگر به آنها مدیون هم باشید اما بنده نمی توانم. بنده به این استادم مدیونم. ایشان برایم خیلی کارها انجام داده حتی قبل از اینکه به این دانشگاه بیایم خیلی برای گرفتن پذیرش و.. کمک کرد . ایشان در رشته ی ما در سطح جهانی سرشناس هستند و معروف.

خوب هر کسی یه طوریه :)

دانشگاهم خیی خوب است و دیگر اینکه مانوس شده ام به فضایش دوستانی دارم و... استادم که مجبورم نکرده که ولی هی مدام بدِ اسلام و پیامبر را می گوید در حالی که رشته ی ما هیچ ربطی به دین و علوم انسانی ندارد!! وسط بحث یهو می بینم دارد از اسلام و قرآن و پیامبر و.. می گوید. ولی اگر این جنبه اش را بگذاریم کنار یک انسان فوق العاده مهربان و دلسوز است. در ضمن اروپا که مردمش آنچنان مذهبی نیستند نسبت به مردم کشورهایی نظیر آمریکا.

زیاد به مردم ربطی نداره! اصلی ترین مرکز مسیحیت در اروپاست و اتفاقن خرافاتی ترین و باورمند ترین و متدین ترینها هم از همین اروپا هستند به خصوص اسپانیا. ولی با همه اینها تدریس علوم دینی تا قبل از 18 سالگی که به کل ممنوعه! بعد از اون هم نقد ادیان و تدریسشون و ... به غیر از ساعات درسی مربوط به ادیان (که توش همه ادیان تدریس و بررسی و نقد میشند نه یک دین خاص) ممنوع و قابل پیگیری قانونیه!! آمریکا هم همین طوریه! چون اینها از پایه ها و اساس حقوق بشر هستند و همون طور که سکس با فرد زیر 18 سال ولو با رضایتش تجاوز محسوب میشه! تبلیغ و تدریس ادیان هم به افراد زیر 18 سال تحمیل عقیده محسوب میشه.

سارا
08-16-2015, 03:10 AM
عجب!
اثبات رو به هم میریزید ؟ :)))

اثباتی که بر مبنای پیش فرض های غلط باشد را می توان براحتی بر هم زد!

این فقط نشان از دگماتیزم فکریتون داره نه چیز دیگه! انسان خردمند میگه مادامی که فلان مساله با خرد و منطق جور باشه قبولش میکنم و اگر نباشه میذارمش کنار! نه اینکه من اگر تکه تکه هم بشم باز هم در باورهای خودم غلت میزنم!!! یک مقداری از حسن آغا یاد بگیرید هی میگه اعتدال :))
وقتی شما چیزهایی را شهود کنید و از راه شهود به حقایقی برسید آیا می توانید آنها را انکار کنید؟

زیاد به مردم ربطی نداره! اصلی ترین مرکز مسیحیت در اروپاست و اتفاقن خرافاتی ترین و باورمند ترین و متدین ترینها هم از همین اروپا هستند به خصوص اسپانیا. ولی با همه اینها تدریس علوم دینی تا قبل از 18 سالگی که به کل ممنوعه! بعد از اون هم نقد ادیان و تدریسشون و ... به غیر از ساعات درسی مربوط به ادیان (که توش همه ادیان تدریس و بررسی و نقد میشند نه یک دین خاص) ممنوع و قابل پیگیری قانونیه!! آمریکا هم همین طوریه! چون اینها از پایه ها و اساس حقوق بشر هستند و همون طور که سکس با فرد زیر 18 سال ولو با رضایتش تجاوز محسوب میشه! تبلیغ و تدریس ادیان هم به افراد زیر 18 سال تحمیل عقیده محسوب میشه.

اروپاییها به اندازه آمریکایی ها مذهب برایشان مهم نیست. مثلا اورلاند را با آن وضعیت خانوادگی به رییس حمهوری انتخاب شد . در حالی که در انتخابات ریاست جمهوری مثلا جرج بوش ، همش تبلیغ می شد که بوش هر یکشنبه ها کلیسا می رود و چقدر مذهبی است و.......... در حالی که در اروپا کسی به اینکه ریس جمهور مذهبی هست یا نه اینقدر توجه می کند ؟ یا در فیلم های انتخاباتیشان رفتن به کلیسا را نشان می دهند؟؟ در همان ایتالیا که مرکز مسیحیت هست طرف برای اینکه در انتخابات مجلس رای بیاورد خود را برهنه می کند!!!!!! آمریکایی ها مذهب برایشان مهمتر از غربی ها است . هر چند نسل جدیدش چی بگم ................

sonixax
08-18-2015, 02:18 AM
اثباتی که بر مبنای پیش فرض های غلط باشد را می توان براحتی بر هم زد!

همینجا شما باید ثابت کنید پیشفرض ها غلطه!!! با توجه به بحثی که با شما داشتم مشخصن نه اطلاعات درست و درمانی از تاریخ اسلام دارید! نه از خود اسلام و قوانینش! حالا چه طوری اثبات رو به هم زدید! کنجکاوم بدونم چطوری!

وقتی شما چیزهایی را شهود کنید و از راه شهود به حقایقی برسید آیا می توانید آنها را انکار کنید؟

شهود! یعنی دیدن - پس مثلن در اینجا شما به چشم خود محمد رو دیدید! یا با چشم خودتون دیدید که الله اومده زمین گفته این پیامبر منه پس دینش بر حقه! یا خودتون دیدید که محمد دست علی رو گرفته گفته این بعد از منه و خلاصه هر آنچه پایه های باور شما رو تشکیل داده عینن دیدید!!!
من به این مدل ادعاها میگم جوگیری! چون در بهترین حالت شما یک سری چیزها رو احساس کردید! مثلن میخواستید یک کاری بکنید دست به دامن دعا شدید بعد اون کاره شده در استدلال و منطق تخته شده و احساس کردید که کار خدا بوده و بهتون حال داده! پس اسم اینها رو نمیش گذاشت شهود!
اسلام دینیه که حتا ورود بهش با دروغ شروع میشه :

اشهد ان لا اله الا الله واشهد ان محمد رسول الله

یعنی شما شهادت میدید که خدایی به جز الله نیست و باز شهادت میدید که مهمد پیامبر همون خداست!!! حالا شما (منظور شخصی که داره اسلام میاره و اینها رو برای ورود به اسلام به زبان میاره) چه طوری رفتید کل کائنات رو گشتید و خدایی به جز الله پیدا نکردید! (تازه الله رو هم دیدید) و بعدش باز شهادت دادید (یعنی دیدید) اون هم با فاصله زمانی 1400 سال که الله محمد رو کرده پیامبر خودش کلی جای بحث و گفتگو داره.

اروپاییها به اندازه آمریکایی ها مذهب برایشان مهم نیست. مثلا اورلاند را با آن وضعیت خانوادگی به رییس حمهوری انتخاب شد . در حالی که در انتخابات ریاست جمهوری مثلا جرج بوش ، همش تبلیغ می شد که بوش هر یکشنبه ها کلیسا می رود و چقدر مذهبی است و.......... در حالی که در اروپا کسی به اینکه ریس جمهور مذهبی هست یا نه اینقدر توجه می کند ؟ یا در فیلم های انتخاباتیشان رفتن به کلیسا را نشان می دهند؟؟ در همان ایتالیا که مرکز مسیحیت هست طرف برای اینکه در انتخابات مجلس رای بیاورد خود را برهنه می کند!!!!!! آمریکایی ها مذهب برایشان مهمتر از غربی ها است . هر چند نسل جدیدش چی بگم ................

همون طوری که گفتم این یک باور غلط و عامیانه هستش! اروپایی ها با اینکه بیشترین تعداد خداناباور رو در خودشون دارند در عین حال خرافاتی ترین و مذهبی ترین افراد دنیا رو هم توی خودشون جا دادند! اینکه یک کسی در انتخابات برنده میشه ربطی به مذهب و مسایل مذهبی نداره! به جز ایران و یک سری کشور ابوداعشی دیگه در دنیا هیچ کشوری نیست که مردمش دین و مذهب رو ملاک برتری قرار بدند برای سیاست و ... اگر بخوایم اینطوری حساب کنیم باراک حسین اوبامای پروتستان!!!! (خودتون تا تهش رو حساب کنید) اصلن نباید رئیس جمهور آمریکا میشد!!!!

سارا
08-18-2015, 05:14 AM
همینجا شما باید ثابت کنید پیشفرض ها غلطه!!! با توجه به بحثی که با شما داشتم مشخصن نه اطلاعات درست و درمانی از تاریخ اسلام دارید! نه از خود اسلام و قوانینش! حالا چه طوری اثبات رو به هم زدید! کنجکاوم بدونم چطوری!

چه جالب بنده هم با توجه به مباحثی که با شما داشتم به همین نتیجه رسیدم که شما اطلاعات چندانی راجع به اسلام و تاریخش و قوانینش ندارید.
اگر شما تازه کتاب سیره ابن اسحاق بدستتان رسیده ، بنده در ده سالگی ام آن را خوانده ام! تاریخ اسلام را بطور کامل چه از دید تاریخ نگاران مسلمان و چه از دید غیر مسلمانان خوانده ام .
در ضمن کلی کتاب در باب حدیث شناسی و ......خوانده ام تا به هر روایتی اعتماد نکنم بخصوص روایاتی که چرت بودنشان فریاد می زند ولی دوستان آنتی اسلام آن را درست و معتبر می دانند.
کتب اصلی فقه را هم خوانده ام. آدمی باید در باره دین و آیینش تحقیق کند . بنده ام از همان کودکی شروع به تحقیق کردم ..........و از دینم چیزی جز مهربانی ندیدم.

و آیینم نظر انداختن بر روی خوبان شد
و دینم مهرورزی مهربانی مهرافشانی است

لباسم قرمز براق چون خون در وضوی عشق
نگارم کشته در صحراست چون یحیی است قربانی است

شهود! یعنی دیدن - پس مثلن در اینجا شما به چشم خود محمد رو دیدید! یا با چشم خودتون دیدید که الله اومده زمین گفته این پیامبر منه پس دینش بر حقه! یا خودتون دیدید که محمد دست علی رو گرفته گفته این بعد از منه و خلاصه هر آنچه پایه های باور شما رو تشکیل داده عینن دیدید!!!
من به این مدل ادعاها میگم جوگیری! چون در بهترین حالت شما یک سری چیزها رو احساس کردید! مثلن میخواستید یک کاری بکنید دست به دامن دعا شدید بعد اون کاره شده در استدلال و منطق تخته شده و احساس کردید که کار خدا بوده و بهتون حال داده! پس اسم اینها رو نمیش گذاشت شهود!
اسلام دینیه که حتا ورود بهش با دروغ شروع میشه :

اشهد ان لا اله الا الله واشهد ان محمد رسول الله

یعنی شما شهادت میدید که خدایی به جز الله نیست و باز شهادت میدید که مهمد پیامبر همون خداست!!! حالا شما (منظور شخصی که داره اسلام میاره و اینها رو برای ورود به اسلام به زبان میاره) چه طوری رفتید کل کائنات رو گشتید و خدایی به جز الله پیدا نکردید! (تازه الله رو هم دیدید) و بعدش باز شهادت دادید (یعنی دیدید) اون هم با فاصله زمانی 1400 سال که الله محمد رو کرده پیامبر خودش کلی جای بحث و گفتگو داره.

خب بستگی دارد با چه چشمی ببینید! با چشم سر یا با چشم دل؟ چشم سر که دیدِ محدودی دارد و تا فاصله ی محدودی را می تواند ببیند که اگر نبود تلسکوپ و میکروسکوپ اختراع نمی شدند جانم!! پس خیلی کارآمد نیست ولی با چشم دل می توان تا انتهای احساس رفت تمام هستی را دید ......... بقول هاتف اصفهانی:
چشم دل باز کن که جان بینی

آنچه نادیدنی است آن بینی

گر به اقلیم عشق روی آری

همه آفاق گلستان بینی

بر همه اهل آن زمین به مراد

گردش دور آسمان بینی

آنچه بینی دلت همان خواهد

وانچه خواهد دلت همان بینی

بی‌سر و پا گدای آن جا را

سر به ملک جهان گران بینی

هم در آن پا برهنه قومی را

پای بر فرق فرقدان بینی

هم در آن سر برهنه جمعی را

بر سر از عرش سایبان بینی

گاه وجد و سماع هر یک را

بر دو کون آستین‌فشان بینی

دل هر ذره را که بشکافی

آفتابیش در میان بینی

هرچه داری اگر به عشق دهی

کافرم گر جوی زیان بینی

جان گدازی اگر به آتش عشق

عشق را کیمیای جان بینی

از مضیق جهات درگذری

وسعت ملک لامکان بینی

آنچه نشنیده گوش آن شنوی

وانچه نادیده چشم آن بینی

تا به جایی رساندت که یکی

از جهان و جهانیان بینی

با یکی عشق ورز از دل و جان

تا به عین‌الیقین عیان بینی

که یکی هست و هیچ نیست جز او

وحده لااله الاهو

همون طوری که گفتم این یک باور غلط و عامیانه هستش! اروپایی ها با اینکه بیشترین تعداد خداناباور رو در خودشون دارند در عین حال خرافاتی ترین و مذهبی ترین افراد دنیا رو هم توی خودشون جا دادند! اینکه یک کسی در انتخابات برنده میشه ربطی به مذهب و مسایل مذهبی نداره! به جز ایران و یک سری کشور ابوداعشی دیگه در دنیا هیچ کشوری نیست که مردمش دین و مذهب رو ملاک برتری قرار بدند برای سیاست و ... اگر بخوایم اینطوری حساب کنیم باراک حسین اوبامای پروتستان!!!! (خودتون تا تهش رو حساب کنید) اصلن نباید رئیس جمهور آمریکا میشد!!!!

شما یکسر بیایید آمریکا یک مدتی را اینجا زندگی کنید تا بفهمید من چی می گم. خود اروپاییان هم که به آمریکا مهاجرت کرده اند هم معترفند. یکشنبه ها کلیسا می روند و....... البته نسل جوانشان خب چی بگم....
در ضمن مذهبی بودن یک مسیحی غربی خب معلوم است که شبیه یک داعشی و سلفی نیست!!! آدمهای معتقد تری هستند . اتفاقا آمریکایی ها خرافاتی هستند خرافات که همه جا هست........ مثلا به چوب کوبیدن برای چشم نخوردن!!!!
همین اوباما جرات دارد بگوید از همسرش جدا شده؟؟بعد اورلاند را با آن وضع در فرانسه در نظر بگیرید!!
من هنوز با استادم مشکل دارم شما چرا هی بحث را بجای دیگری می برید؟
بجای ترولینگ راهنمایی کنید لطفاً!

Anarchy
08-18-2015, 08:53 AM
در ضمن کلی کتاب در باب حدیث شناسی و ......خوانده ام تا به هر روایتی اعتماد نکنم بخصوص روایاتی که چرت بودنشان فریاد می زند ولی دوستان آنتی اسلام آن را درست و معتبر می دانند.

کلا علم حدیث پایه اش رو هواست چون در نهایت راهی نداره حدیثی رو 100% تایید یا 100% رد کنه !! فقط درجه بندی ضعیف تا صحیح کردن ... هر جا حدیثی مشکل داشت ، 4 نفر پیدا میشن به عنوان عالم بزرگ و میگن فلان راوی مشهور به زندقه هست یا جز غلات هست یا مزخرفاتی از این دست تا اعتبار حرف اون شخص رو زیر سوال ببرن !! یعنی مغلطه پرداختن به سخنگو ...

حالا یکی نیست بگه چرا باید حرف اونها رو در مورد راوی قبول کرد ؟ شاید اونها دروغ بگن ؟ یعنی تایید هر فرد توسط فرد دیگه تا جایی میره عقب که باید به یکی برسن که دیگه کسی نیست تاییدش کنه در نتیجه فرض برهانشون زیر سوال میره ... یه چیزی تو مایه مردود بودن برهان علیت :e415: !!

sonixax
08-19-2015, 01:57 AM
چه جالب بنده هم با توجه به مباحثی که با شما داشتم به همین نتیجه رسیدم که شما اطلاعات چندانی راجع به اسلام و تاریخش و قوانینش ندارید.

نتیجه گیری شما در حد همون اطلاعاتتونه و اگر این طوری حرف زدن حس بهتری بهتون میده مشکلی نداره! مثلن شما تا قبل از بحث با من نمیدونستید که مسلمان اجازه ازدواج با غیر مسلمان رو نداره با یک سری اگر و مگر! بعد یک سری منابعی رو لینک کرده بودید که خودتون هم یک دور اونها رو نخونده بودید :))

اگر شما تازه کتاب سیره ابن اسحاق بدستتان رسیده ، بنده در ده سالگی ام آن را خوانده ام! تاریخ اسلام را بطور کامل چه از دید تاریخ نگاران مسلمان و چه از دید غیر مسلمانان خوانده ام .

عجب!!!

کتب اصلی فقه را هم خوانده ام. آدمی باید در باره دین و آیینش تحقیق کند . بنده ام از همان کودکی شروع به تحقیق کردم ..........و از دینم چیزی جز مهربانی ندیدم.

پس با کمال پوزش مشکل ذهنی باید داشته باشید که حتا ندیدید پیامبر اسلام ترتیب دختر بچه 9 ساله رو داده! یا گردن زدن ملت رو مهربانی میدونید :))

شما یکسر بیایید آمریکا یک مدتی را اینجا زندگی کنید تا بفهمید من چی می گم. خود اروپاییان هم که به آمریکا مهاجرت کرده اند هم معترفند. یکشنبه ها کلیسا می روند و....... البته نسل جوانشان خب چی بگم....
در ضمن مذهبی بودن یک مسیحی غربی خب معلوم است که شبیه یک داعشی و سلفی نیست!!! آدمهای معتقد تری هستند . اتفاقا آمریکایی ها خرافاتی هستند خرافات که همه جا هست........ مثلا به چوب کوبیدن برای چشم نخوردن!!!!
همین اوباما جرات دارد بگوید از همسرش جدا شده؟؟بعد اورلاند را با آن وضع در فرانسه در نظر بگیرید!!
من هنوز با استادم مشکل دارم شما چرا هی بحث را بجای دیگری می برید؟
بجای ترولینگ راهنمایی کنید لطفاً!

من هم آمریکا بودم! هم اروپا هستم، هم استرالیا و تقریبن به جز اسرائیل، افغانستان و کشورهای مشابه همه جای دنیا بودم حتا شاخ آفریقا! شما از روی یک سری نرمها و باورهای عامیانه حرف میزنید و مشخصن هیچ تحقیق درست و درمون در مورد چیزهایی که بیان میکنید ندارید!
شما فقط کافیه اسپانیایی ها، یونانیها،پرتغالیها یا حتا بخش بزرگی از همین آلمانیها رو ببینید تا دیگه همچین ادعایی در مورد بیش از حد مذهبی بودن آمریکایی ها مطرح نکنید !!

سارا
08-26-2015, 05:44 PM
چرا اینقدر از اسلام بدتان می آید؟ چرا اینقدر از مسلمانان بیزارید؟ چرا مسلمانان و دینشان را خطرناک می بینید؟

مسیحیت هم یک دین ابراهیمی است با این تفاوت که با سه خدا طرف هستیم!! ما در اثبات یک خدایش مانده ایم حال باید به پسرش ایمان بیاوریم!!!

dr.mcclown
08-26-2015, 06:40 PM
دورود, وقت بخیر

پس با کمال پوزش مشکل ذهنی باید داشته باشید که حتا ندیدید پیامبر اسلام ترتیب دختر بچه 9 ساله رو داده! یا گردن زدن ملت رو مهربانی میدونید :))

دوست عزیز شما با معیار این زمان عمل سالهای بسیار دور رُ قضاوت می‌کنید و یا به اصطلاح تاریخ رُ از آخر به اول می‌خونید. با توجه به نُرم اون زمان, شرایط اقلیمی عربستان که گرم و خشک بوده و بلوغ زود رس داشته, نه سالگی دختر جوان محسوب می‌شده. دختری که توانایی تولید مثل داشته. مسلماً این دختر نمی‌گفته قصد ادامه تحصیل داره یا می‌خواد بیشتر بازی کنه .. شرایط سخت دوران کودکی رُ بسیار کوتاه می‌کنه.
شرایط خشن, مقررات خشن ایجاب می‌کنه.. چیزی که معقوله اینه که ببینیم با توجه به شرایط اون زمان آیا مقررات اسلام خشن بوده یا در جهت تعدیل خشونت موجود و احیای حقوق زنان و .. .

Anarchy
08-27-2015, 08:49 PM
دوست عزیز شما با معیار این زمان عمل سالهای بسیار دور رُ قضاوت می‌کنید و یا به اصطلاح تاریخ رُ از آخر به اول می‌خونید. با توجه به نُرم اون زمان, شرایط اقلیمی عربستان که گرم و خشک بوده و بلوغ زود رس داشته, نه سالگی دختر جوان محسوب می‌شده. دختری که توانایی تولید مثل داشته. مسلماً این دختر نمی‌گفته قصد ادامه تحصیل داره یا می‌خواد بیشتر بازی کنه .. شرایط سخت دوران کودکی رُ بسیار کوتاه می‌کنه.
شرایط خشن, مقررات خشن ایجاب می‌کنه.. چیزی که معقوله اینه که ببینیم با توجه به شرایط اون زمان آیا مقررات اسلام خشن بوده یا در جهت تعدیل خشونت موجود و احیای حقوق زنان و .. .

گویا از اسناد تاریخی بی اطلاع هستین :

منقول است از عایشه:پیامبر اسلام وقتی با من ازدواج کرد که من شش یا هفت ساله بودم. وقتی ما به مدینه آمدیم، چند زن آمدند، ام رومان وقتی من در حال تاب بازی بودم پیش من آمد، مرا بردند، آماده و آرایشم کردند، بعد مرا نزد پیامبر خدا بردند، و او وقتی من 9 ساله بودم با من جماع کرد. او مرا جلوی در نگه داشت و من از خنده در حال ترکیدن بودم
.عایشه همچنین با عروسکهایش بازی میکرده است. «صحیح بخاری 8.73.151»

منقول است از عایشه:
من در حضور پیامبر با عروسکهایم بازی میکردم و دختر بچه های دیگر که دوستان من بودند نیز با من همبازی میشدند. وقتی پیامبر خدا به مکان بازی من وارد میشد آنها (دوستان عایشه) پنهان میشدند، اما پیامبر آنها را صدا میکرد تا بیایند و با من بازی کنند. (بازی با عروسک و تصاویر ممنوع است، اما برای عایشه مجاز بود زیرا در آن زمان وی هنوز دختر کوچکی بود، و هنوز به سن تکلیف نرسیده بود.«(فاتح البری ج.13 ص.143) صحیح مسلم 8.3311»

سارا
08-27-2015, 08:56 PM
Anarchy
قربان موضوع جستار بنده چی هست؟ برید برای این قضیه یک جستار دیگری را باز کنید دیگه!!! با بنده همفکری که نکردید که حالا اینقدر بر روی زخم ما نمک نپاشید:((

Anarchy
08-27-2015, 09:00 PM
@Anarchy (http://www.daftarche.com/member.php?u=31)
قربان موضوع جستار بنده چی هست؟ برید برای این قضیه یک جستار دیگری را باز کنید دیگه!!! با بنده همفکری که نکردید که حالا اینقدر بر روی زخم ما نمک نپاشید:((

حق با شماست . من عذر میخوام :e404: !! یه مقدار زیادی به بحث های اسلامی علاقه دارم ، همینه که هر جا باشه منم اونجا ظاهر میشم :e415: ...

سارا
08-27-2015, 09:05 PM
حق با شماست . من عذر میخوام :e404: !! یه مقدار زیادی به بحث های اسلامی علاقه دارم ، همینه که هر جا باشه منم اونجا ظاهر میشم :e415: ...

الان این استاده میگه اسمش را از مقاله ام حذف کنم:((( میگم چرا ؟ میگه همینجوری!!! خیلی بابت این مقاله بهم کمک کرد و خودش هم خوب می داند که حذف نامش برای من سخت است ولی خب باید اذیتم کند دیگر!!
مدام برام فیلم های ضد اسلامی می فرستد!!! بخدا وقتی ایمیلم را چک می کنم از دیدن ایمیلهای ایشان عرق سرد بر پیشانی ام می نشیند!!! ما مسلمانها حق زندگی نداریم یعنی؟؟

sonixax
08-27-2015, 10:21 PM

مگه شما (مسلمانان) دارید در سالهای بسیار دور زندگی میکنید که دستور العمل های 1400 سال پیش رو امروزه اجرا میکنید ؟!
تازه به همون زمان هم این عمل نکوهیده بوده و ممد بابش کرده!
به همین سادگیست که استدلال شما میشود مغلطه.

سارا
08-27-2015, 10:27 PM
لطفا برای هر بحثی برید در جستار مربوط به آن !! اینجا جستار مباحث اسلامی نیستااااااااا!!!

dr.mcclown
08-28-2015, 02:00 AM
سلام, روز بخیر
من هم از @سارا (http://www.daftarche.com/member.php?u=1283) عذر خواهی می‌کنم که در مورد موضوع غیر مرتبط نوشتم. اما با عذرخواهی فراوان اجازه می‌خوام که حرفم رُ تموم کنم.
از دوستان دیگر هم که مجبور شدن به صحبت من جواب بدن هم عذر خواهی میکنم از این بابت که با کمی توضیح بیشتر می‌شد که اصلاً به زحمت جواب دادن نیفتن.

اما توضیح بیشتر این بود که @ sonixax اینجور حملات به مذهب اسلام حملات ضعیفیه و اگر قراره کاری صورت بگیره, در مقابل چیزهایی که راه فرار بسیار وسیع و همواری داره نباید این چنین وقتگذرانی کرد.

گویا از اسناد تاریخی بی اطلاع هستین :..
دوست عزیز گیرم که من فرض کردم یک دختر نه ساله قصد بازی کردن و ادامه تحصیل نداشته, ولی از روایاتی که شما اوردید چه چیز استنباط می‌شود؟ اول اینکه قصد بازی کردن داشته و دوم اینکه با خوش‌دلی و آسودگی به اونچه که می‌خواسته می‌رسیده.

مگه شما (مسلمانان) دارید در سالهای بسیار دور زندگی میکنید که دستور العمل های 1400 سال پیش رو امروزه اجرا میکنید ؟!

1. من مسلمان نیستم.
2. قصدم از نوشتن جواب برای سخن شما, دفاع از اسلام یا اعمال پیامبرش نبوده, دفاع از حقیقت تاریخی قضیه است.
3. این سوال شما مربوط میشه به سوال اینکه "چرا اسلام بررسی نقادانه و به روز آوری نشد" که اگر مایل باشید در جستاری جداگانه درباره آن صحبت کنید.

تازه به همون زمان هم این عمل نکوهیده بوده و ممد بابش کرده!
بعید می‌دونم همچین چیزی نکوهیده بوده بخصوص از سنت های عرب اون زمان. ازدواج محمد هم به پیشنهاد پدر عایشه بوده.

دوست عزیز,
sonixax, همونطور که ابتدای حرفم گفتم, اگر دوست دارید درباره مذهب, اسلام, شریعت و مباحث مرتبط بحث کنید, بهتره درباره چیزهای کلان تر و اصلی بخث کنید تا سطح بحث‌ها بالا بره. وگرنه برید به یک عرب مسلمان بگید پیامبر چندتا زن داشته و گاهی در طول روز با همه زنهاش می‌خوابیده, که باعث افتخار طرف هم هست و می‌گه ای ول! عجب کمری داشته! مرد بوده, مرد!

Anarchy
08-28-2015, 01:16 PM
دوست عزیز گیرم که من فرض کردم یک دختر نه ساله قصد بازی کردن و ادامه تحصیل نداشته, ولی از روایاتی که شما اوردید چه چیز استنباط می‌شود؟ اول اینکه قصد بازی کردن داشته و دوم اینکه با خوش‌دلی و آسودگی به اونچه که می‌خواسته می‌رسیده.

از روایتی که آوردم این مطلب استنباط میشه که اینکه دخترهای اون زمان در 6-7 سالگی بالغ میشدن و بچه نبودن ، داستان سرایی بیش نیست ...

ازدواج محمد هم به پیشنهاد پدر عایشه بوده.

با عرض معذرت نمیدونم چرا با این دانش کمی که در مورد تاریخ اسلام دارید ، این همه با اعتماد به نفس نظر میدید ...

از این روایت معلوم میشه ابوبکر چقدر خودش پیشنهاد داده و چقدر به این وصلت راضی بوده !!!

پیامبر از ابوبکر ازدواج با عایشه را تقاضا کرد. ابوبکر گفت “اما من برادر تو هستم”. پیامبر گفت “من و تو در دین الله و کتابش برادر هستیم اما عایشه بر من حلال است.” ابوبکر و محمد پیمان برادری بسته بودند، و بنابر رسوم و قوانین عایشه همچون برادرزاده محمد بود، اما این محمد را از میل به عایشه باز نداشت، حتی وقتی که عایشه 6 سال سن داشت. «صحیح بخاری 9.87.140»

اینجا هم به خوبی معلومه عایشه کاملا رضایت داشته ...

آیا عایشه در سن 9 سالگی با پیامبر ازدواج كرد ؟ چرا؟ | اسلام تکس (http://islamtxt.net/%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%AA/%D8%A2%D9%8A%D8%A7-%D8%B9%D8%A7%D9%8A%D8%B4%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%86-9-%D8%B3%D8%A7%D9%84%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D9%8A%D8%A7%D9%85%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC/)

عایشه میگوید من خبر نداشتم که نامزد رسول الله شده ام و در کوچه با دخترکان بازی میکردم ،اما مادرم مرا در خانه حبس کرد فهمیدم اتفاقی افتاده و دارم زن میشوم
مکان این طلبکاری و عقد،مکه بود.

sonixax
08-30-2015, 01:11 AM
1. من مسلمان نیستم.

پس لزومی هم نداره از اسلام دفاع کنید!

2. قصدم از نوشتن جواب برای سخن شما, دفاع از اسلام یا اعمال پیامبرش نبوده, دفاع از حقیقت تاریخی قضیه است.

هیچ حقیقت تاریخی وجود نداره که سکس با دختر بچه به روایتی 7 ساله و به روایت دیگه 9 ساله توسط پیرمرد 54 ساله رو توجیه کنه! در ضمن همون موقع هم در جایجای دنیا و حتا خود عربستان چنین کاری قبح زیادی داشته که محمد اون رو شکسته! کافیه به نقل قولهایی که از خود عایشه آمده نگاه کنید. همچنین بلوغ زودرس و دخترای 9 ساله اون موقع قدر زنهای 30 ساله الان بودند و ... هم توجیهات غیر علمی اسلامگرایان هست برای لاپوشانی عمل زشت پیامبرشون.
همچنین یک کار زشت همواره زشت است 1400 سال پیش و 1500 سال بعد ندارد، بله شاید 1400 سال پیش برده داری یک چیز عادی بوده ولی همواره و در هر شرایطی برده داری یک کار زشت و غیر انسانیست.

بعید می‌دونم همچین چیزی نکوهیده بوده بخصوص از سنت های عرب اون زمان. ازدواج محمد هم به پیشنهاد پدر عایشه بوده.

دوست عزیز,
sonixax, همونطور که ابتدای حرفم گفتم, اگر دوست دارید درباره مذهب, اسلام, شریعت و مباحث مرتبط بحث کنید, بهتره درباره چیزهای کلان تر و اصلی بخث کنید تا سطح بحث‌ها بالا بره. وگرنه برید به یک عرب مسلمان بگید پیامبر چندتا زن داشته و گاهی در طول روز با همه زنهاش می‌خوابیده, که باعث افتخار طرف هم هست و می‌گه ای ول! عجب کمری داشته! مرد بوده, مرد!

این را بخوانید :

علی سینا و منتظری، سن پایین عایشه. | زندیق (http://zandiq.com/2008/12/09/ali-sina-va-montazeri-sene-payine-ayeshe/)

نقد قرآن: زنان حضرت محمد (عایشه) (http://alcorana.blogspot.de/2010/11/blog-post_5607.html)