PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا از مرگ نباید ترسید!

m@hdi
07-28-2015, 09:53 AM
وقتی که درک صحیحی از مرگ داشته باشید به این سخن اپیکور میرسید که گفت "وقتی من هستم مرگ نیست وقتی مرگ هست من نیستم" اما چرا این سخن صحیح است؟

در گذشته خواب را با مرگ مقایسه میکردند حتی این مسئله در اسلام هم به نوعی آمده وقتی که میگوید در خواب روح از بدن جدا میشود و به پرواز درمیاید و به محض بیداری به بدن بازمیگردد. این تفکر یک نوع ظاهربینی بوده چرا که وقتی فردی خواب است با مرده تفاوت چندانی ندارد.

اما اگر شما به یک نفر که خواب است چاقو بزنید از خواب بیدار میشود در حالی که یک مرده را نصف هم بکنید واکنشی نشان نمیدهد!

بیهوشی نوعی مرگ موقتی هست که تنها تفاوتش با مرگ این است که اعضای حیاتی در حالت بیهوشی فعال هستند. در بیهوشی شاید بدن فرد را جر بدهند ولی فرد واکنشی نشان نمیدهد. حتی اگر اعضای حیاتی را به نوعی از کار انداخت باز هم فرد واکنشی نشان نمیدهد و بدون هیچ عکس العملی از مرگ موقتی وارد مرگ دائمی میشود. اصولا به همین دلایل است که یکی از زیر شاخه های تخصصی پزشکی را بیهوشی تشکیل میدهد چرا که بدون بیهوشی بسیاری از اعمال جراحی را نمیتوان انجام داد.

من تاکنون 13 بار و هر بار بطور موقت 15-10 دقیقه بیهوش شده ام ولی چه چند دقیقه چه چند ساعت بیهوش شوید پس از به هوش آمدن نمیتوانید تشخیص بدهید چه مدت بیهوش بوده اید. همه چیز لحظه ای رخ میدهد. در یک لحظه بیهوش میشوید و درست در لحظه بعد به هوش میایید. این چیزی هست که شما درک میکنید.

در بیهوشی شما هیچ چیزی احساس نمیکنید و حتی خواب هم نمیبینید. کسانی که بیهوش میشوند و پس از بیهوشی حرف از دیدار با امام زمان یا عیسی مسیح یا هرکس دیگری میزنند دروغگو هستند. چرا؟! مثال بارزش خود من! من 13 بار بیهوش شدم ولی حتی یک بار هم با دنیای به قول مدعیان ماوراالطبیعه ارتباطی برقرار نکردم حال آنکه بنده خیلی شایسته تر از کسانی هستم که به دینشان ایمان دارند چرا که کافرم و نشانه میتواند کافر را مومن کند.

فرقی نمیکند که شجاع باشید یا ترسو. فرقی نمیکند که تعریفتان از خوشی و غم چیست. فرقی نمیکند منتظر چی هستید. فرقی نمیکند دنیا چند سال دیگر نابود میشود. فرقی نمیکند واقعیت چیست. شما بعد از مرگ هیچی احساس نمیکنید! آیا میتوانید از چیزهایی که قبل از تولد احساس کردید حرفی بزنید؟! قبل از تولد شما شامل میلیاردها سال میشود اما شما یک ثانیه از آن را هم نمیتوانید تعریف کنید. چرا؟! چون نبودید! بعد از مرگ هم همینطور است.

mbk
07-28-2015, 04:34 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "یا صاحبی السجن أأرباب متفرقون خیر ام الله الواحد القهار ما تعبدون من دونه الا اسماء سمیتموه انتم و آباؤکم ما انزل الله بها من سلطان ان الحکم الا لله امر ان لا تعبدوا الا ایاه ذالک الدین القیم و لکن اکثر الناس لا یعلمون ""ای همنشینانی زندانُ آیا پرورندگانی چند فرازگشته ای بهتریست یا خداوند یگانه خیلی چیره چه بندگی می کنید از جدایش؟ جز نامهایی شناسه گذاشتیدشان شما هم پدرانتان چه فرستد خداوند بهشان انگیزانی؟اگر فرمانیست جز برای خداوندِ؟دستورداد که نه بندگی می کنید جز خودشُ آنست آیینِ برپا هم تا برای بود فراوانی مردمان نه می دانند" دربارهء جان آدمی یا روحش ما خیلی نمی دانیم دانشِ خداوندست همینی که داستانشُ گفتی سخن مردیست که داستانش در سخن خداوند آمد که مردی از کنار شهری گذشت گفت خداوند چجور این شهرِ مرده را زنده می کند که خداوند میراندش صد سالی پسش زنده اش کرد گفت چند درنگ کردی گفت روزی یا نیمه روزی گفت نه صد سالی مرده بودی به آب هم خوراکت بنگر که دست نخوردند باز بنگر به خرت چگونه زنده اش کنیم که گفت باور کرد به خداوند که همه کار بلدست،پناه بر خداوند که همه جور می آفریند می گوید کشته شدگان در راهش زنده اند هم ما درنمی یابیم

m@hdi
07-28-2015, 07:55 PM
همینی که داستانشُ گفتی سخن مردیست که داستانش در سخن خداوند آمد که مردی از کنار شهری گذشت گفت خداوند چجور این شهرِ مرده را زنده می کند که خداوند میراندش صد سالی پسش زنده اش کرد گفت چند درنگ کردی گفت روزی یا نیمه روزی گفت نه صد سالی مرده بودی به آب هم خوراکت بنگر که دست نخوردند باز بنگر به خرت

این داستان ایراداتی بهش وارد هست ولی در صورت حقیقت برای خود شخص معجزه هست نه برای من! اگر میخواهید واقعا بیطرف باشید فکر کنید که مثلا من الان بیام بگم که فلان اتفاق برای من افتاد پس به فلان دین که پیامبرش منم ایمان بیاورید! شما اول میگید مدرکت کو؟! اگر بگم مدرکی ندارم بهم میگید پس بگرد دنبال کسانی که بهت ایمان دارن چون من به صداقت تو شک دارم. خب همینطور که من میتونم دروغ بگم محمد هم میتونسته!

اگر به قرآن رجوع کنیم میبینیم که ابراهیم که پیامبر خدا بود به معاد شک داشت و از خدا درخواست معجزه کرد! در روز قیامت اگه خدا به من بگه "گمشو برو جهنم" منم بهش میگم "دیوث! ابراهیم که پیامبرت بود بعد از معجزه به معاد ایمان اورد چطور از من که هیچی نشونم ندادی انتظار داری که به معاد ایمان بیارم؟! اینکه ابراهیم دیده پرنده های مرده چجوری زنده شدن برای اون حجته من که نه ابراهیم رو دیدم نه اون پرنده ها رو و بین تولد من و اون چند هزار سال فاصله هست چطور حرفای اونو باور کنم؟!"

پس اگر خدا آفریننده من باشه آفریننده عقل من هم هست و نباید انتظار داشته باشه که من از عقلم استفاده نکنم! البته خدای اسلام خیلی عجیبه! مثلا میگه شیطان رو بهش ماموریت دادم که کارهای بد رو برای شما انسانها خوب جلوه بده منم در این راه کمکش میکنم و روی چشماتون پرده میندازم که حقیقت رو نبینید خواستید هم فرار کنید جلو و عقبتون سدی رو قرار میدم و مخلص کلام اینکه کاری میکنم تا گولش رو بخورید بعد میندازمتون جهنم حال آنکه در دنیای متمدن امروز عدم آگاهی مجرم از اینکه عملی جرم بوده یا نه حداقل از مجازات فرد میکاهد اما خدای مهربان اسلام خودش کاری میکنه که ما فکر کنیم عملی صحیح است بعد ما رو بخاطر انجام همون عمل میندازه جهنم مثل اینکه به یه بچه بگی فلان کار رو بکن بعد که کرد بزنی پس کلش!!!

mbk
07-29-2015, 07:50 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "شرع لكم من الدین ما وصی به نوحا والذی اوحینا الیک و ما وصینا به ابراهیم و موسی و عیسی ان اقیموا الدین و لا تتفرقوا فیه کبر علی المشرکین ما تدعوهم الیه الله یجتبی الیه من یشاء و یهدی الیه من ینیب ""شاخه شده تا براتان از آیین چه سفارش شده بهش نوحی هم همان نشانه دادیم سویت هم چه سفارش کردیم بهش ابراهیم هم موسی هم عیسئ که برپابدارید آیینُ هم نه چند فراز می گردید درش بزرگ شده بر همتاگذارگشته ها چه فرا می خوانید سویش خداوندست می گزیند سویش کسیُ می خواهد هم می نمایاند سویش کسیُ پیوسته برگشت می کند" ببین یک که هدف پایه ام رسانیدن همانست که آدمی درازای زمان مرگ یا گفته ات بیهوشیُ در نمی یابد که یک گاه کوچک یا روزی یا صدسالی برایش زمان کوچکیست چون آگاه نبود همانند رایانه ای که پس از خاموش کردن زمانسنجی نکند تا دوباره روشن شود زمانسنجش به کار افتد،خوب دوباره بر انگیختن را باورداشتن به این نیست که به چشم ببینی ابراهیم درود خداوند برش باد باور داشته باز می خواست دلش آرام بگیرد ،چرا خداوند که آغاز مرا هیچی نبودم بی الگویی آفریده دوباره نتواند زنده ام کند چشمی به این پیچیدگی گوشی اندیشه ای داده خیلی آسان می تواند زنده ام کند هر چند چگونگی اشُ ندانم.پناه بر خداوند که اوست باورساز

Moshref
07-29-2015, 10:52 AM
پس تو قرار بود خودکشی کنی چی شد؟
ترس ما از مرگ بخاطر حرفایی که مسلمین از بچه‌گی خورد ما داده‌اند است که میگویند شب اول قبر نکیر و منکر با چهره ترسناک و آتش‌گونه همراه با گرز آهنین به سراغ شما می‌آیند و در صورت جواب ندادن به سوالات کون‌تان را پاره میکنند
ترسیدن از مرگ عقده‌هایی که بهاش بزرگ شدیم تلقین ترسی که بهمون شده وگرنه جای ترسی ندارد

مرزبان
07-29-2015, 11:09 AM
سلام .
شرمنده من زیاد اشخاص رو نمیشناسم . میشه بگی عکس آواتارت مربوط به چه کسی هست؟

در بیهوشی شما هیچ چیزی احساس نمیکنید و حتی خواب هم نمیبینید. کسانی که بیهوش میشوند و پس از بیهوشی حرف از دیدار با امام زمان یا عیسی مسیح یا هرکس دیگری میزنند دروغگو هستند. چرا؟! مثال بارزش خود من! من 13 بار بیهوش شدم ولی حتی یک بار هم با دنیای به قول مدعیان ماوراالطبیعه ارتباطی برقرار نکردم حال آنکه بنده خیلی شایسته تر از کسانی هستم که به دینشان ایمان دارند چرا که کافرم و نشانه میتواند کافر را مومن کند.

.

خودت هم میدونی که هیچ کسی رو نداری که بخواد بهت سر بزنه . چون بقول خودت کافری . سر زدن مال اوناست که تو دلشون یکی رو دارن و بعد دچار تردید میشن . میترسن . بعد شاید دیدارشون حاصل بشه .

الان فکر میکنی مثلا علمی حرف زدی . میخوای من برات دقیق تر بگم ؟ شما وقتی بیهوشی ، یه جورایی قسمت هایی از مغزت هم مختله . پس خواب نمیبینی . یه عده بیهوشیاشون برا کارای سبکه . بدن قویه و سریع بهوش میان .
اما یه عده که بدنشون ضعیف تره . دیر بهوش میان . یعنی زمانی که اثر داروی بیهوشی دیگه تمومه ولی هنوز بیهوش هستن . احتمالا میتونن بدلیل ضعف تو یه خواب سنگین باشن . که خوب چون داروی بیهوشی اثرش رفته پس میتونن خواب ببینن .. یه عده ای هم هستن که وارد یه حیطه ای میشن که از علم پزشکی خارجه و علم پزشکی براش هیچ راه حلی نداره و فقط یک اسم روش گزاشته . کما . در این حالت بیمار بیهوش با دارو نیست . اما هوشیاری نداره . اینم همون حالتی هست که خیلی اتفاقا برای شخص میتونه رخ بده . هم خواب میتونه ببینه و هم چیزهایی در عالم واقعی رو . تجربه های عمل های نیمه سرپایی خودت رو با دیگران مقایسه نکن و بعد دیگران رو محکوم نکن .

شما هنوز یاد نگرفتی که علم هیچ وقت هیچ چیز رو نمیتونه تایید قطعی کنه یا مردود قطعی . چون طبق قانون احتمال همه چی امکان داره . پس الکی و با یک برهان ضعیف دیگران رو دروغگو خطاب نکن .

ببینم ابراهیم کافر بود بعد خدا نشونش داد؟ نه داداش . مومن بود اما سوال داشت . شک نداشت . سوال کرد که چگونه انجام میشه . اونم چگونگی رو از طریق یک راه نشونش داد . ابراهیم بت شکست . با استکبار زمانش در افتاد . شما چه کردی که نشونت بدن ؟ چه دلیلی داره خدا بیاد به کسی که بهش ایمانی نداره چیزی رو مستقیما نشون بده .

دقت کردی خدا تو قران دیگه چی گفته . گفته اینا انتظار دارن من به تک تکشون نشون بدم . گفته من اینجور ادما رو نمیخوام . اونی رو میخوام که خودش به سمتم بیاد . نه اینکه به زور بکشمش .
البته قطعا قران پیش شما بی ارزشه و اصلا سندیت نداره . چون از کتاب ما مثال زدی برات مثال آوردم . وگرنه من هیچوقت قران رو برای شما مثال نمیزنم .

در روز قیامت اگه خدا به من بگه "گمشو برو جهنم" منم بهش میگم "دیوث! ابراهیم که پیامبرت بود بعد از معجزه به معاد ایمان اورد چطور از من که هیچی نشونم ندادی انتظار داری

کلی خندیدم به این . آخه تو که به زندگی بعد از مرگ اعتقادی نداری چرا چنین مثالی میزنی . مرگ برای شما مثل خاموش شدنه . تاریکی . مثل بیهوشی نیست که تو یه لحظه اتفاق بیفته . احساس خطر کردی نه . بعد با خودت میگی خوب اگه بعدش هم روزی بود که خواستن منو بخاطر کفرم محاکمه کنن ، به خداهه اینجوری میگم . لابد پیش خودتم فکر کردی که خداهه میگه راست میگیا . حالا چکار کنم ؟ بیا بشین کنارم پسر گلم . همش تقصیر منه .

اما واقعیت اینه که وقتی کت بسته بردنت پیش سلطان . و حکم کردن . دیگه از ترست چیزی نمیتونی بگی . دستور میده بندازیدش فلان جا . حالا تو بگو بابا این سلطانه دیوثه . اینجوریه . اونجوریه ؟ سلطان تنها کاری که میکنه اینه که پا میشه وا میسته و میگه ببرید صداشو . بعد فرض کن (اینو از خودم میگماا . قدرت تصورم اینجوریه ) فرض کن یه قفل میارن . از همین قفلای U شکل . بعد فک بالا و پایینت رو بهم قفل میکنن . بعد زبونتم میمونه لای قفل و کلا دهنت باز نمیشه . خیلی ترسناکه نه . حتی تو فیلم اره هم ندیدی .

اخه پسر خوب . پیش قاضی و ملق بازی . وقتی قدرت دست کس دیگه ایه . داد و بیداد تو چه فایده .
فرض کن 10 تا مرغ داری و میخوای یکیشون رو برا امشب بخوری . نظر مرغه مگه برات مهمه ؟

یه نتیجه گیری هم برا خودم میکنم . اکثر ادمایی که اینجا دارن صحبت میکنن همه برای روز باز پسین خودشون رو مثل شما آماده کردن . اینطور که معلومه همه تو دلشون یه چیزایی رو قبول دارن و بعد دنبال بهونه میگردن که خودشون رو تبرعه کنن . میدونی یاد جی افتادم . یاد حرف خدام که میگه خودشان را به کری و کوری زده اند . میگه سخن گفتن به ادمایی که کرن و نشان دادن به ادمهایی که کورن چه معنی داره . البته نمیگه شما کر و کور هستی هاا . میگه شما خودتون رو به کری و کوری زده اید . یعنی سخن حق رو میشنوید و حق رو میبینید . اما خودتونرو به اون راه زدید .

البته خدای اسلام خیلی عجیبه! مثلا میگه شیطان رو بهش ماموریت دادم که کارهای بد رو برای شما انسانها خوب جلوه بده منم در این راه کمکش میکنم و روی چشماتون پرده میندازم که حقیقت رو نبینید خواستید هم فرار کنید جلو و عقبتون سدی رو قرار میدم و مخلص کلام اینکه کاری میکنم تا گولش رو بخورید بعد میندازمتون جهنم حال آنکه در دنیای متمدن امروز عدم آگاهی مجرم از اینکه عملی جرم بوده یا نه حداقل از مجازات فرد میکاهد اما خدای مهربان اسلام خودش کاری میکنه که ما فکر کنیم عملی صحیح است بعد ما رو بخاطر انجام همون عمل میندازه جهنم مثل اینکه به یه بچه بگی فلان کار رو بکن بعد که کرد بزنی پس کلش!!!

بعد این شرو ور ها رو از کجات در آوردی و به اسلام نسبت میدی ؟ . مثل این میمونه که از سخنرانی 1 ساعته یه نفر . سر و ته صحبت ها رو بزنی و یک صحبت 1 دقیقه ای درست کنی که معنی کل رو معکوس کنه . شما خیلی ساده اندیش هستی پسر جان .
بعدشم . خدا کجا به شیطان چنین ماموریتی داده؟

m@hdi
07-29-2015, 02:25 PM
پس تو قرار بود خودکشی کنی چی شد؟

شما هم که هنوز منتظری ما خودکشی کنیم! گفتم باید فرصتش پیش بیاد. من تو خونه حبسم و تمام اعضای خانواده کلید در خونه رو دارن بجز من و وقتی میرن و میان قفلش میکنن. وقتی خودکشی کردم بهت میگم!

m@hdi
07-29-2015, 03:13 PM
سلام .
شرمنده من زیاد اشخاص رو نمیشناسم . میشه بگی عکس آواتارت مربوط به چه کسی هست؟

هوادار تیراختور!

خودت هم میدونی که هیچ کسی رو نداری که بخواد بهت سر بزنه . چون بقول خودت کافری . سر زدن مال اوناست که تو دلشون یکی رو دارن و بعد دچار تردید میشن . میترسن . بعد شاید دیدارشون حاصل بشه .

یعنی کسی بیاد تو بیهوشی با من حرف بزنه؟ خب مگه امام زمان و عیسی مسیح رفیق فابریک اون شیعیان و مسیحیان چاخان گو هستند که میان بهشون پیام میدن؟!!! مگه من تردید ندارم؟! پیام یک کدوم از اینا منو حداقل میتونه خداباور کنه ولی تاثیر خاصی تو زندگی یک باورمند نداره. من خالم و داییم و مادربزرگم و پدربزرگم رو دیدم و از دست دادم یعنی کسی رو دارم که باهام دیدار کنه ولی چرا باهام دیدار نمیکنن؟! لطفا مرا به حکمت خدا ارجاع ندهید که ذهنم از این کسشعرها پره!

الان فکر میکنی مثلا علمی حرف زدی . میخوای من برات دقیق تر بگم ؟ شما وقتی بیهوشی ، یه جورایی قسمت هایی از مغزت هم مختله . پس خواب نمیبینی . یه عده بیهوشیاشون برا کارای سبکه . بدن قویه و سریع بهوش میان .
اما یه عده که بدنشون ضعیف تره . دیر بهوش میان . یعنی زمانی که اثر داروی بیهوشی دیگه تمومه ولی هنوز بیهوش هستن . احتمالا میتونن بدلیل ضعف تو یه خواب سنگین باشن . که خوب چون داروی بیهوشی اثرش رفته پس میتونن خواب ببینن .. یه عده ای هم هستن که وارد یه حیطه ای میشن که از علم پزشکی خارجه و علم پزشکی براش هیچ راه حلی نداره و فقط یک اسم روش گزاشته . کما . در این حالت بیمار بیهوش با دارو نیست . اما هوشیاری نداره . اینم همون حالتی هست که خیلی اتفاقا برای شخص میتونه رخ بده . هم خواب میتونه ببینه و هم چیزهایی در عالم واقعی رو . تجربه های عمل های نیمه سرپایی خودت رو با دیگران مقایسه نکن و بعد دیگران رو محکوم نکن .

نکته جالب توجهی بود! فرد بعد از بیهوشی به خواب میره و خواب میبینه. به اینجاش توجه نکرده بودم!

شما هنوز یاد نگرفتی که علم هیچ وقت هیچ چیز رو نمیتونه تایید قطعی کنه یا مردود قطعی . چون طبق قانون احتمال همه چی امکان داره . پس الکی و با یک برهان ضعیف دیگران رو دروغگو خطاب نکن .

اگر فرد خواب دیده (که من از این حالت اطلاع نداشتم) که خب دروغگو نیست ولی بسیاری هم دروغگو هستن.

ببینم ابراهیم کافر بود بعد خدا نشونش داد؟ نه داداش . مومن بود اما سوال داشت . شک نداشت . سوال کرد که چگونه انجام میشه . اونم چگونگی رو از طریق یک راه نشونش داد . ابراهیم بت شکست . با استکبار زمانش در افتاد . شما چه کردی که نشونت بدن ؟ چه دلیلی داره خدا بیاد به کسی که بهش ایمانی نداره چیزی رو مستقیما نشون بده .

من ماجرای کشتن پرندگان و زنده کردنشون رو میگم. منم کم تحقیق نکردم راجع به خدا. من که پیامبر نیستم الان هم بتی وجود نداره و بتی هم اگه باشه بت شکنی کار غلطیه. یکی بیاد خانه کعبه مسلمین رو خراب کنه مسلمین ناراحت نمیشن؟! بعد خدا به کسی که بهش ایمان نداره باید مستقیما چیزی رو نشون بده وقتی که من ایمان دارم نیازی به معجزه ندارم!

دقت کردی خدا تو قران دیگه چی گفته . گفته اینا انتظار دارن من به تک تکشون نشون بدم . گفته من اینجور ادما رو نمیخوام . اونی رو میخوام که خودش به سمتم بیاد . نه اینکه به زور بکشمش .
البته قطعا قران پیش شما بی ارزشه و اصلا سندیت نداره . چون از کتاب ما مثال زدی برات مثال آوردم . وگرنه من هیچوقت قران رو برای شما مثال نمیزنم .

چه ایرادی داره که به همه معجزه نشون بده؟! مگه به ابراهیم نشون نداد؟! اصلا چرا یک معجزه همیشگی باقی نذاشته؟! حتما میگید قرآن! قرآن حداقل 1000 ایراد منطقی داره و حتی از یک کتاب داستان کودکانه هم جایگاهش پایینتره مگه برای مسلمینی که با تعصب بهش نگاه میکنن. در ضمن بنده به سمت خدا اومدم 100 روز تحقیق کردم 100 روز نماز خوندم 100 روز بعد نماز دعا کردم 100 شب گریه کردم 100 بار به خدا اولتیماتوم دادم ولی جوابی نشنیدم اگر از نظر الله اینها براش کافی نیست و همچین آدمی رو نمیخواد خب نخواد به تخمم که نمیخواد.

کلی خندیدم به این . آخه تو که به زندگی بعد از مرگ اعتقادی نداری چرا چنین مثالی میزنی . مرگ برای شما مثل خاموش شدنه . تاریکی . مثل بیهوشی نیست که تو یه لحظه اتفاق بیفته . احساس خطر کردی نه . بعد با خودت میگی خوب اگه بعدش هم روزی بود که خواستن منو بخاطر کفرم محاکمه کنن ، به خداهه اینجوری میگم . لابد پیش خودتم فکر کردی که خداهه میگه راست میگیا . حالا چکار کنم ؟ بیا بشین کنارم پسر گلم . همش تقصیر منه .

بله دیوانه ها هم زیاد میخندن از من که بیش از 100 روز تیمارستان بودم بپرسید! شما ایرادی در سخنان من میبینید؟! خب نشان دهید! من احساس خطر نمیکنم دارم به بی دینان میگم احساس خطر نکنید که پشت ادیان مخصوصا قرآن هیچ منطقی وجود نداره. جالبه! واقعا جالبه! شما مسلمین از کتابی دفاع میکنید که برای اصول دینش حتی یک دلیل هم نیاورده بعد برچسب بی منطقی را بر پیشانی ما بی دینان میزنید! نتیجش اینه که زمانی که انیشتن داشته نظریه نسبیت رو میداده هنوز توی ایران پادشاهی مطلقه حاکم بوده و ملاها سر اینکه زنان باید مدرسه بروند یا نه و آیا باید در مکتبخانه ها علوم مدرن تدریس بشه یا نه با نواندیشها که انواع و اقسام انگها رو بعدا از سوی روحانیون خوردن درگیر بودن!

اما واقعیت اینه که وقتی کت بسته بردنت پیش سلطان . و حکم کردن . دیگه از ترست چیزی نمیتونی بگی . دستور میده بندازیدش فلان جا . حالا تو بگو بابا این سلطانه دیوثه . اینجوریه . اونجوریه ؟ سلطان تنها کاری که میکنه اینه که پا میشه وا میسته و میگه ببرید صداشو . بعد فرض کن (اینو از خودم میگماا . قدرت تصورم اینجوریه ) فرض کن یه قفل میارن . از همین قفلای U شکل . بعد فک بالا و پایینت رو بهم قفل میکنن . بعد زبونتم میمونه لای قفل و کلا دهنت باز نمیشه . خیلی ترسناکه نه . حتی تو فیلم اره هم ندیدی .

نمیخواد به من بگید چه بلایی سرم میارن! محمد هم وقتی مکه بود به مشرکان میگفت به اسلام ایمان بیارید وگرنه الله فلان بلاها رو سرتون میاره! مشرکان هم از محمد دلیل میخواستن و باز هم محمد حرفاش رو تکرار میکرد! ولی وقتی مدینه رفت وقتی تعداد طرفداراش به مرور زیادتر شد دیگه حرف نزد عمل کرد و همون بلاهایی که الله میخواست اون دنیا سر مشرکان بیاره این دنیا خودش سر مشرکان اورد و صحابه محمد هم بعد از وی وحشیانه به ایران و روم حمله کردن و هنوز هم در توحش به سر میبرن! شما که اره رو دیدید و رفتار یک انسان بیمار رو دیدید وقتی قرآن میخونید واقعا نمیفهمید که یک بیمار روانی این کتاب رو نوشته؟! نمیفهمید چون مسلمانی با نفهمی رابطه مستقیم داره!

اخه پسر خوب . پیش قاضی و ملق بازی . وقتی قدرت دست کس دیگه ایه . داد و بیداد تو چه فایده .
فرض کن 10 تا مرغ داری و میخوای یکیشون رو برا امشب بخوری . نظر مرغه مگه برات مهمه ؟

استدلالت منو کشته!!!

یه نتیجه گیری هم برا خودم میکنم . اکثر ادمایی که اینجا دارن صحبت میکنن همه برای روز باز پسین خودشون رو مثل شما آماده کردن . اینطور که معلومه همه تو دلشون یه چیزایی رو قبول دارن و بعد دنبال بهونه میگردن که خودشون رو تبرعه کنن . میدونی یاد جی افتادم . یاد حرف خدام که میگه خودشان را به کری و کوری زده اند . میگه سخن گفتن به ادمایی که کرن و نشان دادن به ادمهایی که کورن چه معنی داره . البته نمیگه شما کر و کور هستی هاا . میگه شما خودتون رو به کری و کوری زده اید . یعنی سخن حق رو میشنوید و حق رو میبینید . اما خودتونرو به اون راه زدید .

معلوم میشه یک بار هم قرآن نخوندی! محمد وقتی حرف میزد و میدید کسی حرفاش رو باور نمیکنه نگفت اینها کر و کورن گفت خدا اینا رو کر و کور کرده و پرده جلوی چشماشون و گوشاشون گذاشته و خدا هرکس را بخواهد هدایت میکند و هرکس را بخواهد گمراه میکند و کسی را که خدا گمراه کنه کسی نمیتونه هدایتش کنه. همه اینا آیات قرآنه و اگر خواستید شماره سوره و آیه بهتون میدم اگه حاضر باشید در صورت قبول اینکه اینا حرف من نبود و حرف خداتون بود از اسلام دست بکشید. حاضرید؟! کسی اینجا دنبال بهونه نیست برای آخرتش بلکه آگاهان میخوان اونایی که مثل شما ناآگاه هستن رو آگاه کنن ولی چیکار کنن که به قول بهرام "دور و وریام یا گرگن یا خیلی احمق"!

بعد این شرو ور ها رو از کجات در آوردی و به اسلام نسبت میدی ؟ . مثل این میمونه که از سخنرانی 1 ساعته یه نفر . سر و ته صحبت ها رو بزنی و یک صحبت 1 دقیقه ای درست کنی که معنی کل رو معکوس کنه . شما خیلی ساده اندیش هستی پسر جان .
بعدشم . خدا کجا به شیطان چنین ماموریتی داده؟

میگم حتی یک بار هم قرآن رو نخوندی!

جناب "مرزبان کوچک" میخوام ازت یه قول بگیرم و اگه قول دادی برم قرآن رو زیر و رو کنم و شماره سوره و آیه حرفایی که زدم رو در بیارم و با یک ترجمه مستقیم بهت نشون بدم که همه اینا حرفای الله خودتونه و من از خودم حرفی درنمیارم.

باید قول بدی اگه الله در قرآن این حرفا رو زده بود اسلام رو کنار بزاری.

این قول رو میدی؟! اگه نمیدی یعنی نمیخوای با حقیقت روبرو بشی و میخوای تو حماقتت بمونی و با رویای گاییدن حوریان بهشتی نمازهات رو بخونی و روزه هات رو بگیری اما اگه قول میدی ...

ماتریکس رو دیدی؟!

اگه قرص آبی رو بخوری (قول ندی) ایمان پیدا میکنی به اون چیزی که دوست داری بهش ایمان داشته باشی (چه درست باشه چه غلط) اما اگه قرص قرمز رو بخوری (قول بدی) مثل آلیس توی سرزمین عجایب میمونی و من بهت نشون میدم سوراخ خرگوش چقدر عمیقه. (واقعیت اسلام)

تنها چیزی که من بهت پیشنهاد میدم حقیقته نه چیز بیشتر ....

قرص آبی یا قرص قرمز؟!

ویرایش=من تمامی این آیات رو خوندم و چند ساعته میتونم همشونو پیدا کنم ولی از شما میخوام در اولین فرصت پاسخ بدید چون من در اولین فرصت که بتونم اقدام به خودکشی میکنم شایدم دوباره با خانوادم درگیر بشم و دوباره بیفتم تیمارستان شایدم جمهوری اسلامی منو گرفت و سرمو زیر آب کرد تا شما و امثال شما راحت تر زندگی کنید بدون ترس از مرگ و با امید به گاییدن حوریان بهشتی به زندگیتون ادامه بدید ولی اگه چند روز از خوردن قرص قرمز گذشت و جواب ندادم وارد بحث با اندک منتقدین باقیمانده اسلام در این فروم بشید و مطمئنم همونها توان پاسخگویی به سخنان شما رو دارن.

mbk
07-30-2015, 07:11 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "و هو الذی انزل من السماء ماء فأخرجنا به نبات کل شیء نخرج منه خضرا نخرج منه حبا متراکبا و من النخل من طلعها قنوان دانیة و جنات من اعناب و الزیتون و الرمان مشتبه و غیر متشابه انظروا الی ثمره اذا اثمر و ینعه ان فی ذالك لآیات لقوم یؤمنون""هم اوست همان فرستد از آسمان آبی باز در آوریم بهش روئیدنی های هر چیزی درمی آوریم ازش سبزی باز درمی آوریم ازش دانه ای چند سوار گشته ای هم از خرما از شکوفه اش خوشه هایی نزدیک گشته ای هم باغهایی از انگورهایی هم زیتون هم انار همجورگشته ای هم بیگانهء چندهمجورگشته ای بنگرید سوی میوه اش گُداری میوه دهد هم رسیدنشُ چون در آن تا برای نشانه هاییست برای همخویشانی باور می کنند" من خودم سراسر قرآنُ خواندم به دلم نشسته بویژه این راهنمایی هایی که می گوید در پیرامون بنگرید هیچ نیاندیشیدم که آدمی چنین هنری داشته باشد چرا به سراغ دیگر نوشته ها نمی روم،چون باورمند گشته ام که خدایی جز خداوند یگانه نباشد.یک چیزی آقای مهدی اگر می خواهی خود کشی کنی به دیدت هوشبران این کارُ برات آسان می کنند که هیچی درد نکشی باز خداوند روز برپایی روز از نو دمار از روزگارت در می آورد جور این سرا که نیست همه نازتُ بکشند بلا سر خودت نیاری خداوندُ پاس من که اون زمانها درد رنج می کشیدم در بیمارستان اندیشهء خودکشی نداشتم همیشه امید بهتر زیستن داشتم از خداوند هم می رفتم کنار گل درختان باغچه که خویم تنگ نگردد،خداوندا برای توست داراییهای آسمانها هم زمین هم سویتست جابجا گشتن ها

m@hdi
07-30-2015, 09:15 AM
من خودم سراسر قرآنُ خواندم به دلم نشسته بویژه این راهنمایی هایی که می گوید در پیرامون بنگرید هیچ نیاندیشیدم که آدمی چنین هنری داشته باشد چرا به سراغ دیگر نوشته ها نمی روم،چون باورمند گشته ام که خدایی جز خداوند یگانه نباشد

کتابی بهتر از قرآن نیست چون شما با تعصب به آن نگاه میکنی. الله در قرآنش برای اصول دین مشترک بین شیعه و سنی (توحید و معاد و نبوت محمد) حتی یک دلیل هم نیاورده و همش به کسانی که درخواست دلیل میکنند میگوید دلیل هم بیاورم شما باور نمیکنید (یعنی همان معجزه که محمد نداشت) یا آنها را از آتش جهنم میترساند. اولی که کاملا مسخره هست ولی دومی با توجه به حرفایی که روحانیون براساس قرآن و سنت در مورد عذاب های جهنم زده اند باورمند واقعی را میترساند! من خودم اواخر پیش دانشگاهی با زندیق آشنا شدم دقیقا یادمه با خودم گفتم به ریسکش نمیارزه (که بهشتم رو از دست بدم) ولی بعد از پیش دانشگاهی در تابستان با خودم کنار اومدم و زندیق رو خوندم و بی دین شدم.

یک چیزی آقای مهدی اگر می خواهی خود کشی کنی به دیدت هوشبران این کارُ برات آسان می کنند که هیچی درد نکشی باز خداوند روز برپایی روز از نو دمار از روزگارت در می آورد جور این سرا که نیست همه نازتُ بکشند بلا سر خودت نیاری خداوندُ پاس من که اون زمانها درد رنج می کشیدم در بیمارستان اندیشهء خودکشی نداشتم همیشه امید بهتر زیستن داشتم از خداوند هم می رفتم کنار گل درختان باغچه که خویم تنگ نگردد

من دختر نیستم که نازکش بخوام (طبق تحقیقات اکثر زنانی که خودکشی میکنند دنبال جلب توجه هستند) اینجا هم کسی ناز مرا نکشید. من این حرف رو به همه روانپزشکام و روانشناسام زدم و هیچ کدوم جوابی ندادند:

در قرن 19 قرص ضد افسردگی وجود ندارد و فرد تحت تاثیر افسردگی خودکشی میکند و به جهنم میرود. فردی در قرن 21 قرص ضد افسردگی میخورد و خودکشی نمیکند و به بهشت میرود. عدالت خدا در مورد این دو نفر را برای من نشان دهید.

فقط یکیشون گفت خدا با توجه به شرایط حکم میکند و من به او گفتم طبق نص صریح قرآن خدا هیچ دلیلی را از فردی که خودکشی کرده نمیپذیرد و سپس هیچی نگفت.

mbk
07-30-2015, 09:49 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "و قالت الیهود لیست النصری علی شیء و قالت النصری لیست الیهود علی شیء و هم یتلون الکتاب كذالك قال الذین لا یعلمون مثل قولهم فالله یحكم بینهم یوم القیامة فی ما كانوا فیه یختلفون ""هم گفت نمایانده شده یهود نیست یاوران نصری بر چیزی هم گفت یاوران نصری نیست نمایانده شده یهود بر چیزی هم آنهایند پی خوانی می کنند نوشتارُ جور آن گفت کسانی نمی دانند نمونهء گفته شان باز خداوندست فرمان می دهد میانشان زمانیست برپاشدن در چه بودند درِش پشت در پشت می کردند" ببینید خداوند به یهود هم نصری که نوشتار آسمانیشان جدا بود اینگونه گفته که بایستی به آن نوشتارشان چنگ بزنند همدیگرُ کوچک نکنند ،باز شیعه سنی که باورمندند به سخن خداوند قرآن چرا بایستی از گذشتگان پند نگیرند همانندشان رفتار کنند ؟بایستی یگانه پرستی کنیم جدای آیین آشتی اسلام گرایش دیگر نداشته باشیم تا یکپارچگی مان نگهداشته شود.دربارهء پرسش دومت خیلی سردر نمی آورم نمونه اش خودم قرص بازدارنده افسردگی را ناکارا می دانم زمانی آدمی خودش نخواهد باز قرص بازدارندهء درد هم وابسته سازند جز کوتاه زمان ارزش چندانی ندارند هم به گمانم کسی با دیوانگی خودکشی کرده که خداوند نمی آید ببردش دوزخ،پناه بر خداوند

m@hdi
07-30-2015, 02:35 PM
ببینید خداوند به یهود هم نصری که نوشتار آسمانیشان جدا بود اینگونه گفته که بایستی به آن نوشتارشان چنگ بزنند همدیگرُ کوچک نکنند ،باز شیعه سنی که باورمندند به سخن خداوند قرآن چرا بایستی از گذشتگان پند نگیرند همانندشان رفتار کنند ؟بایستی یگانه پرستی کنیم جدای آیین آشتی اسلام گرایش دیگر نداشته باشیم تا یکپارچگی مان نگهداشته شود.

الان این استدلال بود؟! چی بود این؟!

دربارهء پرسش دومت خیلی سردر نمی آورم نمونه اش خودم قرص بازدارنده افسردگی را ناکارا می دانم زمانی آدمی خودش نخواهد باز قرص بازدارندهء درد هم وابسته سازند جز کوتاه زمان ارزش چندانی ندارند هم به گمانم کسی با دیوانگی خودکشی کرده که خداوند نمی آید ببردش دوزخ

حرفتان غلط است از چند نظر. اولا قرص های ضد افسردگی کاملا بی اثر نیستند و روی برخی اثر میگذارند. دوما گاهی اوقات شنیدن حرف های منطقی از یک نفر میتونه خودش بازدارنده باشه حالا اون یک نفر میخواد یک روانشناس باشه یا یک انسان عادی. سوما گاهی اوقات شرایط زندگی انقدر سخت هست که فرد چاره ای جز خودکشی نمیبینه! توجه کنید نگفتم نیست گفتم نمیبینه. (این رو گفتم تا اگه نظرتون این هست که همیشه راه حلی وجود داره بهانه نیاورید) این هم که چاره دیگری ندیده تقصیر خودش نیست آگاهیش انقدر بوده مثل اینکه شما میای اسلام رو برای من توضیح میدی و من حرفای یکی دیگه رو هم میشنوم و در نهایت شک میکنم. خب این شک تقصیر منه؟! مشخصه که نه ولی خدای بی رحم اسلام در قرآن شکاکان رو تهدید به آتش جهنم میکنه! مسخره تر از این هم میشه؟!!!

نکته بعدی اینکه اصولا از نظر علم روانپزشکی حداقل روی کاغذ شاید روزی درمانی قطعی برای افسردگی و سایکوز و اسکیزوفرنی و مانیا و عقب ماندگی و منگلی بیاد حال آنکه در هرکدام از این 6 حالت آگاهی در سطوح مختلفی وجود داره ولی قرآن و سنت فرقی بین هیچکدام از اینها نگذاشته که ما بفهمیم کی دیوانه هست و کی نیست! مثلا در اسکیزوفرنی آگاهی مثل دو حالت قبلی کامل هست ولی غلطه و در دنیای امروز کسی که اسکیزوفرنی داشته باشه و قتل هم انجام بده در صورت اثبات بیماری روانیش زندان هم نمیره چه برسه به اینکه اعدامش کنن حال آنکه در 1400 سال اخیر در سراسر دنیا از جمله کشورهای اسلامی بسیاری افراد شاید همین بیماری را داشته اند و قتل کرده اند و اعدام شده اند پس اسلام نمیتونه آخرین دین باشه چون کامل نیست. شاید بگید خدا میدونه که اون فرد اسکیزوفرنی داره پس عذابش نمیکنه خب من چالش ایجاد میکنم! فرض میکنیم که فرد در لحظه قصاص کافر بوده خب این فرد باز هم جهنم میره در صورتی که اگه مثلا 10 سال بیشتر عمر میکرد شاید مومن میشد و بهشتی! اینجاست که مشخص میشه سیستم محاکمه در ادیان میلنگه!

mbk
07-30-2015, 04:20 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "فأما الذین فی قلوبهم مرض فزادتهم رجسا الی رجسهم و ماتوا و هم كافرون""باز یا چه کسانی در دلهاشان بیماریست باز افزودشان پلیدی سوی پلیدیشان هم مردند هم آنها رویگردانانی"
الان این استدلال بود؟! چی بود این؟!حرفتان غلط است از چند نظر. اولا قرص های ضد افسردگی کاملا بی اثر نیستند و روی برخی اثر میگذارند. دوما گاهی اوقات شنیدن حرف های منطقی از یک نفر میتونه خودش بازدارنده باشه حالا اون یک نفر میخواد یک روانشناس باشه یا یک انسان عادی. سوما گاهی اوقات شرایط زندگی انقدر سخت هست که فرد چاره ای جز خودکشی نمیبینه! توجه کنید نگفتم نیست گفتم نمیبینه. (این رو گفتم تا اگه نظرتون این هست که همیشه راه حلی وجود داره بهانه نیاورید) این هم که چاره دیگری ندیده تقصیر خودش نیست آگاهیش انقدر بوده مثل اینکه شما میای اسلام رو برای من توضیح میدی و من حرفای یکی دیگه رو هم میشنوم و در نهایت شک میکنم. خب این شک تقصیر منه؟! مشخصه که نه ولی خدای بی رحم اسلام در قرآن شکاکان رو تهدید به آتش جهنم میکنه! مسخره تر از این هم میشه؟!!!نکته بعدی اینکه اصولا از نظر علم روانپزشکی حداقل روی کاغذ شاید روزی درمانی قطعی برای افسردگی و سایکوز و اسکیزوفرنی و مانیا و عقب ماندگی و منگلی بیاد حال آنکه در هرکدام از این 6 حالت آگاهی در سطوح مختلفی وجود داره ولی قرآن و سنت فرقی بین هیچکدام از اینها نگذاشته که ما بفهمیم کی دیوانه هست و کی نیست! مثلا در اسکیزوفرنی آگاهی مثل دو حالت قبلی کامل هست ولی غلطه و در دنیای امروز کسی که اسکیزوفرنی داشته باشه و قتل هم انجام بده در صورت اثبات بیماری روانیش زندان هم نمیره چه برسه به اینکه اعدامش کنن حال آنکه در 1400 سال اخیر در سراسر دنیا از جمله کشورهای اسلامی بسیاری افراد شاید همین بیماری را داشته اند و قتل کرده اند و اعدام شده اند پس اسلام نمیتونه آخرین دین باشه چون کامل نیست. شاید بگید خدا میدونه که اون فرد اسکیزوفرنی داره پس عذابش نمیکنه خب من چالش ایجاد میکنم! فرض میکنیم که فرد در لحظه قصاص کافر بوده خب این فرد باز هم جهنم میره در صورتی که اگه مثلا 10 سال بیشتر عمر میکرد شاید مومن میشد و بهشتی! اینجاست که مشخص میشه سیستم محاکمه در ادیان میلنگه!هر چه انگیزان آوردم گفتی چی که بخواهی خداوند هم پندش که به او هم نوشتارش چنگ بزنیمُ نادیده بگیری باز ندید می گیرم چون تو در هیچ دو چند گروه باورمندان جای نداری،تازه هر که کشته چه دیوانه چه هوشیار بایستی پی جویی شود که خونبها دهد اگر نادانسته کشتش یا دانسته کشت بکشنش یا خانواده کشته شده بخشش کنند تازه مرز دیوانگی بایستی از سزاوار دانشمندش در این باره پرسیده شود من که این پزشکانُ دیدم گوش به گفتهء بیمارشان نمی دهند اگر بیمار سخن خداوندُ بلدست، گناهکارند نبایستی ازشان پی روی کنیم، بایستی پزشک باورمند به خداوند هم مرزش در سخن خداوند قرآن باشد که ازش پیروی کنیم،پناه بر خداوند دانا

m@hdi
07-30-2015, 07:35 PM
هر چه انگیزان آوردم گفتی چی که بخواهی خداوند هم پندش که به او هم نوشتارش چنگ بزنیمُ نادیده بگیری باز ندید می گیرم چون تو در هیچ دو چند گروه باورمندان جای نداری

خدایی خودت فهمیدی چی گفتی؟

تازه هر که کشته چه دیوانه چه هوشیار بایستی پی جویی شود که خونبها دهد اگر نادانسته کشتش یا دانسته کشت بکشنش یا خانواده کشته شده بخشش کنند تازه مرز دیوانگی بایستی از سزاوار دانشمندش در این باره پرسیده شود من که این پزشکانُ دیدم گوش به گفتهء بیمارشان نمی دهند اگر بیمار سخن خداوندُ بلدست، گناهکارند نبایستی ازشان پی روی کنیم، بایستی پزشک باورمند به خداوند هم مرزش در سخن خداوند قرآن باشد که ازش پیروی کنیم

آقا جان من میگم اسلام اگر هم دین خدا باشد باید بعد از آن دین دیگری میامد چون به درد دنیای امروز نمیخورد. علمای اسلام در صدر اسلام بنا بر سخن پیامبر که گفته بود علم اصلی در قرآن است به دنبال علوم دیگر نبودند. سنت هم در کنار اسلام پاسخگوی نیازهای دنیای امروز نیست. اصلا همه چیز در 100 کتاب هم نمیگنجد چه برسه به یک کتاب! (برای همین بعدا مسلمین به زحمت افتادند و گفتند منظور پیامبر از همه چیز، همه چیز برای هدایت بوده!)

طبق نظر اسلام به فلان اقلام زکات تعلق میگیره به بمان اقلام خمس حال آنکه زکات بیشتر مورد نیاز هست چون مختص سادات نیست ولی در دنیای امروز در همین ایران که پر سید 100 تومنی هست درآمد ناشی از خمس بیشتر از زکاته و اگه قرار باشه خمس و زکات اجباری بشه سادات فقیر کاخ نشین میشوند و فقرای معمولی فقط از گرسنگی نمیمیرند!

طبق نظر اسلام کسی از زمین چیزی استخراج کند مال اوست حال آنکه تمامی منابع و معادن چه در زمین چه در دریا چه فلزات چه نفت چه گاز چه هر چیز دیگر در دنیای امروز سرمایه ملی هست و به کسی تعلق ندارد ولی محمد فقط معادن نمک رو میدیده و نمیدونسته روزی معادن اورانیوم چقدر ارزشمند خواهند شد. (اصلا نمیدونسته اورانیوم چی هست!)

اگر ربا نباشد بانک نیست و اگر سیستم بانکی نباشد تحقیق و توسعه و تولید میخوابد ولی محمد این چیزها را نمیدانسته.

محمد نمیدانسته خزانه داری و بانک مرکزی به چه درد میخوره و بلافاصله هر چیزی که به دست میامده را بین مسلمین پخش میکرده.

سیستم حکومتی خلیفه محور منسوخ شده و الان در تمامی کشورها دولت و مجلس و دیگر ارگان های دولتی و خصوصی و تعاونی وجود دارد و سیستم حکومتی زمان محمد که بر اطاعت بی چون و چرا از پیامبر استوار بود و بعد از او به اطاعت بی چون و چرا از خلیفه یا امیرالمومنین تبدیل شد به درد دنیای امروز نمیخورد.

تا صبح میتونم از کمبودهای قرآن و سنت برای اداره یک کشور در دنیای امروز مثال بیاورم. در اول انقلاب هم عده ای از روحانیون مخالف تشکیل مجلس بودند و میگفتند هرچیزی که برای اداره جامعه اسلامی نیاز هست را خدا در قرآن و سنت اورده که فقط نیاز به تفسیر دارد که ما (روحانیون) انجام میدهیم که خمینی چون میدانست این حرفها خزعبلاتی بیش نیست مخالفت کرد.

اما در مورد سخنتان راجع به بیماران روانی باید بگم که در صدر اسلام هر کسی که منگل بوده یا عقب مانده ذهنی یا مانیای شدید داشته را دیوانه میگفتند حال آنکه در دنیای امروز بیماری های روانی شاخه های مختلفی دارند. براتون مثال میزنم:

یک فردی که اسکیزوفرنی دارد در ظاهر شاید عادی رفتار کند ولی درونش غوغاست! او به همه چیز و همه کس مشکوک است حتی خانواده اش! چنین فردی مستعد این هست که رو حساب سوء ظن حتی قتل کند! من وقتی روزبه بستری بودم به انترنم گفتم ای کاش طرف میمرد و منو اعدام میکردن و راحت میشدم که گفت با توجه به گزارش پزشکی قانونی در صورت مرگ طرف هم منو اعدام نمیکردن! در صدر اسلام علم پزشکی در حدی نبوده که پزشکان بفهمند طرف اسکیزوفرنی داره پس اعدامش میکردن و اگه فرد 40 ساله و کافر بود قاعدتا باید میرفت جهنم ولی اگه همین انسان الان به دنیا میامد شاید اعدام نمیشد و شاید 60 سال عمر میکرد و شاید مومن میمرد و میرفت بهشت! با توجه به این مسئله شما که طرفدار اسلام هستید به من میشه عدالت خدا رو در این مورد نشون بدید؟!

پس از این نظر هم اسلام کمبود داره! اصلا اگر قرآن و سنت را قانون و تفسیر و اجرا و نظارت بر آن را بر عهده خلیفه یا امیرالمومنین (یا ولی فقیه!) بیاندازیم نمیگم نتیجه اش میشود فلان چرا که اصولا نمیتوان براساس اینها کشوری را اداره کرد. همین ایران کنونی ما هم که میبینید مخلوطی از اسلام و دموکراسی و مدرنیسم و کمونیسم و کپیتالیسم و هزار کوفت و زهرمار دیگر هست که نتیجه اش شده این بدبختی روزافزون که میبینید!

mbk
07-31-2015, 03:22 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
"یسئلك الناس عن الساعة قل انما علمها عند الله و ما یدریك لعل الساعة تكون قریبا""می پرسندت مردمان بارهء گاه بگو چون چه دانشش نزد خداوندست هم چه می درمی یابد تا برای انگیزد گاه هست خیلی نزدیکی"
برو پاسِ خداوند داشته باش که نبردنت زندان یا بهای خراشیدن تن مردم ازت نگرفتند بخشیدنت،خداوند دانش آموزی را ناروا نکردش ،همان نشست هم اندیشی مجلس در سخن خداوند آمد ،خداوند توی جدا گشته بیش آمده انفال نگفت هر چه یافتی داراییتِ گفت برا خداوندست هم فرستنده باز بترسید از خداوند هم سازش کنید باهم درباره یک پنجم سود خمس هم دادن پاکیزه زکات اونجوری نیست که گفتی ،خداوند هم اون فرستنده کنونی هست که هر جور خواست خمسُ پرداخت می کند چون خداوند بهش داد هم ربا می شود بالا گیری اینست که چهل تومن کار کردی درخواستِ چهل و دو کنی کارمند پول انبار هم بایستی همسوی کارش مزد بگیرد نه بیشتر،کمبودی در سخن خداوند نیست هم جدا جدا همه چیزُ گفته "تفصیل کل شیء"زمانی گفتش روزُ گذاشتیم برای جستجوی بیشتر دهیِ خداوند روزی خداوند باورمند بایست دستش بیاید نه که بهانه بیاورد جورت چرا خداوند نگفته ترمز ماشین را خداوند تو سخنش نیاورده!خداوندا مرا نمازخوان کن هم بهانه گیر مکن

مرزبان
07-31-2015, 04:28 PM
سلام رفیق .
معلومه آتیشت خیلی تنده هااا . میدونی چیه . اینجوری نمیشه . باید اول دوست شیم . خوب بیا اول با هم راحت باشیم و نوشته های همدیگه رو با لحن بد و تدافعی نخونیم . بیا از حالا ببعد منطقی فکر کنیم و دوستانه صحبت کنم . بنظرم من زیادی تند رفتم .

یک اعتراف . من تازه بعد از 30 سال تونستم 1 بار قران رو با کمی توجه بخونم . راستش رو بخوای خوندن قران خیلی سخته .

میخواستم از لابلای حرفات کلی حرف در بیارم و بزنم . اما بی خیال . میخوام شرطی رو که گزاشتی رو قبول کنم . البته منم 2 تا شرط دارم .
شما ایراداتی که از قران داری رو عنوان کن . حتی همونها که گفتی خدا گفته و من تکذیب کردم . رفرنس هم بده .
و اما شرایط من
1 اجازه بده برای ایراداتت دفاعیه ای ارائه کنم .
2 اگه دفاعیات من برات قابل قبول بود شما باید قول بدی که یه خورده نگاهت رو عوض کنی

و اگه شما تونستی منو مجاب کنی به اشتباهات قران . منم ادمم . میتونم تو این زمینه شک کنم و بشم یکی مثل شما .

و اما راجعب صحبت های تند من .
ببینید شما یک باره حجم عظیمی از مسائل رو ریختید داخل 2 تا پست . و همه اونها فعلا از نظر من اشتباه شماست .

2 تا نکته هم بگم .
1 .باید اول محرم بشی تا نشونت بدن .
2 .واقعا نظر مرغه مهمه ؟

:e105:
منتظرتم رفیق .
دوستیمااااا . باشه؟؟ . فرضم بر اینه که شما میخوای من رو با یه سری واقعیات اشنا کنی .

m@hdi
08-01-2015, 09:37 AM
من ماجرای کشتن پرندگان و زنده کردنشون رو میگم.

سوره بقره آیه 260:

و (یاد كن‏) آنگاه كه ابراهیم گفت‏: (پروردگارا، به من نشان ده‏؛ چگونه مردگان را زنده مى‏كنى‏؟) فرمود: (مگر ایمان نیاورده ‏اى‏؟) گفت‏: (چرا، ولى تا دلم آرامش یابد.) فرمود: (پس‏، چهار پرنده برگیر، و آنها را پیش خود، ریز ریز گردان‏؛ سپس بر هر كوهى پاره‏ اى از آنها را قرار ده‏؛ آنگاه آنها را فرا خوان‏، شتابان به سوى تو مى‏ آیند، و بدان كه خداوند توانا و حكیم است‏.)

نکته مهم=ابراهیم واقعا به معاد ایمان نداشته وگرنه درخواست معجزه نمیکرد.

چه ایرادی داره که به همه معجزه نشون بده؟! مگه به ابراهیم نشون نداد؟! اصلا چرا یک معجزه همیشگی باقی نذاشته؟! حتما میگید قرآن! قرآن حداقل 1000 ایراد منطقی داره و حتی از یک کتاب داستان کودکانه هم جایگاهش پایینتره مگه برای مسلمینی که با تعصب بهش نگاه میکنن.

راجع به ابراهیم همون منبع قبلی و راجع به 1000 ایراد منطقی قرآن رجوع شود به کتاب نقد قرآن دکتر سها.

شما مسلمین از کتابی دفاع میکنید که برای اصول دینش حتی یک دلیل هم نیاورده

اگر برای توحید و معاد و نبوت محمد حتی یک دلیل از قرآن پیدا کردید من حرفمو پس میگیرم.

محمد هم وقتی مکه بود به مشرکان میگفت به اسلام ایمان بیارید وگرنه الله فلان بلاها رو سرتون میاره! مشرکان هم از محمد دلیل میخواستن و باز هم محمد حرفاش رو تکرار میکرد! ولی وقتی مدینه رفت وقتی تعداد طرفداراش به مرور زیادتر شد دیگه حرف نزد عمل کرد و همون بلاهایی که الله میخواست اون دنیا سر مشرکان بیاره این دنیا خودش سر مشرکان اورد و صحابه محمد هم بعد از وی وحشیانه به ایران و روم حمله کردن و هنوز هم در توحش به سر میبرن! شما که اره رو دیدید و رفتار یک انسان بیمار رو دیدید وقتی قرآن میخونید واقعا نمیفهمید که یک بیمار روانی این کتاب رو نوشته؟! نمیفهمید چون مسلمانی با نفهمی رابطه مستقیم داره!

راجع به تهدیدات محمد به مشرکان که کل قرآن منبع هست. در مورد حمله صحابه محمد (خلفای راشدین) به ایران و روم هم که منابع تاریخی به اندازه کافی گویا هستند. راجع به مقاومت مردم ایران در مقابل خلفای راشدین (حتی علی که اون هم زورگو بود و برعکس سخن روحانیون شیعه ایرانیان فرقی بین او و عمر قائل نبودند) به کتاب دو قرن سکوت عبدالحسین زرینکوب رجوع کنید که نشان میدهد ایرانیان در مقابل زورگویی های خلفای راشدین و بنی امیه و بنی عباس ساکت نبودند و با آغوش باز اسلام را نپذیرفتند و شورش کردند ولی توحش بی حد و حصر اعراب باعث سرکوبی تمامی این جنبش ها شد.

محمد وقتی حرف میزد و میدید کسی حرفاش رو باور نمیکنه نگفت اینها کر و کورن گفت خدا اینا رو کر و کور کرده و پرده جلوی چشماشون و گوشاشون گذاشته و خدا هرکس را بخواهد هدایت میکند و هرکس را بخواهد گمراه میکند و کسی را که خدا گمراه کنه کسی نمیتونه هدایتش کنه.

در مورد اینکه کفار کر و کور نیستند بلکه خدا آنها را کر و کور کرده تا ایمان نیاورند و آنها را به جهنم بفرستد:

بقره 7:

خداوند بر دلهاى آنان و بر شنوایى ایشان مهر نهاده و بر دیدگانشان پرده ‏اى است و آنان را عذابى دردناك است.

انعام 25:

و برخى از آنان به تو گوش فرا مى‏دهند و[لى] ما بر دلهایشان پرده‏ ها افكنده‏ ایم تا آن را نفهمند و در گوشهایشان سنگینى [قرار داده‏ ایم] و اگر هر معجزه ‏اى را ببینند به آن ایمان نمى‏ آورند تا آنجا كه وقتى نزد تو مى‏ آیند و با تو جدال مى‏كنند كسانى كه كفر ورزیدند مى‏گویند این [كتاب] چیزى جز افسانه‏ هاى پیشینیان نیست.

یس 9:

و [ما] فراروى آنها سدى و پشت‏ سرشان سدى نهاده و پرده ‏اى بر [چشمان] آنان فرو گسترده‏ ایم در نتیجه نمى‏ توانند ببینند.

جاثیة 23:

پس آیا دیدى كسى را كه هوس خویش را معبود خود قرار داده و خدا او را دانسته گمراه گردانیده و بر گوش او و دلش مهر زده و بر دیده ‏اش پرده نهاده است آیا پس از خدا چه كسى او را هدایت‏ خواهد كرد آیا پند نمى‏ گیرید.

در مورد اینکه خداست که گمراه و هدایت میکند:

رعد 27:

و كسانى كه كافر شده‏ اند مى‏ گویند چرا از جانب پروردگارش معجزه ‏اى بر او نازل نشده است بگو در حقیقت‏ خداست كه هر كس را بخواهد بى‏راه مى‏ گذارد و هر كس را كه [به سوى او] بازگردد به سوى خود راه مى‏ نماید.

نحل 93:

و اگر خدا مى‏خواست قطعا شما را امتى واحد قرار مى‏داد ولى هر كه را بخواهد بیراه و هر كه را بخواهد هدایت مى‏كند و از آنچه انجام مى‏دادید حتما سؤال خواهید شد.

فاطر 8:

آیا آن كس كه زشتى كردارش براى او آراسته شده و آن را زیبا مى‏بیند [مانند مؤمن نیكوكار است] خداست كه هر كه را بخواهد بى‏راه مى‏ گذارد و هر كه را بخواهد هدایت مى‏كند پس مبادا به سبب حسرتها[ى گوناگون] بر آنان جانت [از كف] برود قطعا خدا به آنچه مى‏كنند داناست.

در مورد کسانی که خدا گمراه کرده کسی نمیتواند آنها را هدایت کند:

نحل 37:

اگر [چه] بر هدایت آنان حرص ورزى ولى خدا كسى را كه فرو گذاشته است هدایت نمى‏ كند و براى ایشان یارى‏ كنندگانى نیست.

زمر 36:

آیا خدا كفایت‏ كننده بنده ‏اش نیست و [كافران] تو را از آنها كه غیر اویند مى‏ ترسانند و هر كه را خدا گمراه گرداند برایش راهبرى نیست.

نساء 88:

شما را چه شده است كه در باره منافقان دو دسته شده ‏اید با اینكه خدا آنان را به [سزاى] آنچه انجام داده ‏اند سرنگون كرده است آیا مى‏خواهید كسى را كه خدا در گمراهى‏ اش وانهاده است به راه آورید و حال آنكه هر كه را خدا در گمراهى ‏اش وانهد هرگز راهى براى [هدایت] او نخواهى یافت.

حرف آخر=مطمئنا در طول تاریخ علمای اسلام پاسخ هایی برای کسانی که این آیات را دلیلی بر غیر منطقی بودن قرآن دانسته اند آورده اند اما تمامی این پاسخ ها تفسیر های متضاد با متن هستند.

اما اینکه چرا محمد این پاسخ ها را داده به این برمیگردد که محمد دلیلی برای حرفهایش نمیاورده و برای اینکه بتواند برای ایمان نیاوردن مشرکین دلیل بتراشد این آیات را آورده. از طرف دیگر مسلمین نفهم هم برایشان سوال بود که چرا کفار به قرآن ایمان نمیاورند و محمد میگفت خدا اینها را گمراه کرده و هرکس که خدا گمراهش کند هرگز هدایت نمیشود حال آنکه انسان هر لحظه در معرض این قرار دارد که به چیزی باور پیدا کند یا باورش نسبت به چیزی را از دست بدهد.

حالا منطقا باید اسلامتان را کنار بگذارید اما اگر میخواهید تفسیر متضاد با متن تحویل من بدهید منتظر پاسخ من نباشید.

ویرایش=بنده ملاکم برای ترجمه سایت پارس قرآن و ترجمه فولادوند هست که با توجه به ترجمه های موجود قابل اعتمادتره. ترجمه های دیگر را هم تا حدی قبول دارم ولی ترجمه مکارم شیرازی را که اکنون همه قرآن های چاپ شده در ایران عملا براساس ترجمه ایشون بازنویسی میشن تا ایرادات قرآن حتی با ترجمه غلط و اضافه کردن (بدون در پرانتز قرار دادن) تا حد ممکن پوشش داده بشه رو قبول ندارم. ایشون حتی تفسیرشون هم کسشعر هست و اصولا هدف ایشون از ترجمه و تفسیر انتقال حقایق با اولویت اعتبار (حتی از نظر شیعه) نیست بلکه به دنبال این هستن که ایرادات قرآن رو به هر قیمتی که شده پوشش بدن.

mbk
08-01-2015, 11:08 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "ومن آیاته انک تری الارض خاشعة فإذا انزلنا علیه الماء أهتزت و ربت ان الذی احیاها لمحی الموتی انه علی كل شیء قدیر""هم از نشانه هاشِ كه چونی می بینی زمینُ سخت ترسنده ای باز گداری فرودآوریمش آبی تکان خورَد هم رویید چون کسی زنده کردِش تا برای زنده گریست مردهُ چونیست برای هر چیزی اندازه گذاری" چون ناباورانید با گمراهی تلاش در گمراه ساختن باورمندان دارید دلم برایتان می سوزد،هم درخواست دارم از خداوند مرا پس از نمایاندن راه درست به راه دوزخ نبرد برای کوتاهی هایم،پناه بر تو ای خداوندی که زمینُ سبز کردی با باران

mbk
08-01-2015, 03:35 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "و یستعجلونك بالسیئة قبل الحسنة و قد خلت من قبلهم المثلات و ان ربك لذو مغفرة للناس علی ظلمهم و ان ربك لشدید العقاب""هم می خواهند بشتابندت به بد پیشِ نیکو هم پیشتر به جا گذاشته شد ازپیششان نمونه شده ها هم چون پروردگارت تا برای دارای درست گر گشته گیست برای مردمان بر ستمشان هم چون پروردگارتست تا برای خیلی سخت دنبال گیر"
سوره بقره آیه 260:و (یاد كن‏) آنگاه كه ابراهیم گفت‏: (پروردگارا، به من نشان ده‏؛ چگونه مردگان را زنده مى‏كنى‏؟) فرمود: (مگر ایمان نیاورده ‏اى‏؟) گفت‏: (چرا، ولى تا دلم آرامش یابد.) فرمود: (پس‏، چهار پرنده برگیر، و آنها را پیش خود، ریز ریز گردان‏؛ سپس بر هر كوهى پاره‏ اى از آنها را قرار ده‏؛ آنگاه آنها را فرا خوان‏، شتابان به سوى تو مى‏ آیند، و بدان كه خداوند توانا و حكیم است‏.)نکته مهم=ابراهیم واقعا به معاد ایمان نداشته وگرنه درخواست معجزه نمیکرد.راجع به ابراهیم همون منبع قبلی و راجع به 1000 ایراد منطقی قرآن رجوع شود به کتاب نقد قرآن دکتر سها.اگر برای توحید و معاد و نبوت محمد حتی یک دلیل از قرآن پیدا کردید من حرفمو پس میگیرم.راجع به تهدیدات محمد به مشرکان که کل قرآن منبع هست. در مورد حمله صحابه محمد (خلفای راشدین) به ایران و روم هم که منابع تاریخی به اندازه کافی گویا هستند. راجع به مقاومت مردم ایران در مقابل خلفای راشدین (حتی علی که اون هم زورگو بود و برعکس سخن روحانیون شیعه ایرانیان فرقی بین او و عمر قائل نبودند) به کتاب دو قرن سکوت عبدالحسین زرینکوب رجوع کنید که نشان میدهد ایرانیان در مقابل زورگویی های خلفای راشدین و بنی امیه و بنی عباس ساکت نبودند و با آغوش باز اسلام را نپذیرفتند و شورش کردند ولی توحش بی حد و حصر اعراب باعث سرکوبی تمامی این جنبش ها شد.در مورد اینکه کفار کر و کور نیستند بلکه خدا آنها را کر و کور کرده تا ایمان نیاورند و آنها را به جهنم بفرستد:88بقره 7:خداوند بر دلهاى آنان و بر شنوایى ایشان مهر نهاده و بر دیدگانشان پرده ‏اى است و آنان را عذابى دردناك است. انعام 25:و برخى از آنان به تو گوش فرا مى‏دهند و[لى] ما بر دلهایشان پرده‏ ها افكنده‏ ایم تا آن را نفهمند و در گوشهایشان سنگینى [قرار داده‏ ایم] و اگر هر معجزه ‏اى را ببینند به آن ایمان نمى‏ آورند تا آنجا كه وقتى نزد تو مى‏ آیند و با تو جدال مى‏كنند كسانى كه كفر ورزیدند مى‏گویند این [كتاب] چیزى جز افسانه‏ هاى پیشینیان نیست.یس 9:و [ما] فراروى آنها سدى و پشت‏ سرشان سدى نهاده و پرده ‏اى بر [چشمان] آنان فرو گسترده‏ ایم در نتیجه نمى‏ توانند ببینند.جاثیة 23:پس آیا دیدى كسى را كه هوس خویش را معبود خود قرار داده و خدا او را دانسته گمراه گردانیده و بر گوش او و دلش مهر زده و بر دیده ‏اش پرده نهاده است آیا پس از خدا چه كسى او را هدایت‏ خواهد كرد آیا پند نمى‏ گیرید.در مورد اینکه خداست که گمراه و هدایت میکند:رعد 27:و كسانى كه كافر شده‏ اند مى‏ گویند چرا از جانب پروردگارش معجزه ‏اى بر او نازل نشده است بگو در حقیقت‏ خداست كه هر كس را بخواهد بى‏راه مى‏ گذارد و هر كس را كه [به سوى او] بازگردد به سوى خود راه مى‏ نماید.نحل 93:و اگر خدا مى‏خواست قطعا شما را امتى واحد قرار مى‏داد ولى هر كه را بخواهد بیراه و هر كه را بخواهد هدایت مى‏كند و از آنچه انجام مى‏دادید حتما سؤال خواهید شد.فاطر 8:آیا آن كس كه زشتى كردارش براى او آراسته شده و آن را زیبا مى‏بیند [مانند مؤمن نیكوكار است] خداست كه هر كه را بخواهد بى‏راه مى‏ گذارد و هر كه را بخواهد هدایت مى‏كند پس مبادا به سبب حسرتها[ى گوناگون] بر آنان جانت [از كف] برود قطعا خدا به آنچه مى‏كنند داناست.در مورد کسانی که خدا گمراه کرده کسی نمیتواند آنها را هدایت کند:نحل 37:اگر [چه] بر هدایت آنان حرص ورزى ولى خدا كسى را كه فرو گذاشته است هدایت نمى‏ كند و براى ایشان یارى‏ كنندگانى نیست.زمر 36:آیا خدا كفایت‏ كننده بنده ‏اش نیست و [كافران] تو را از آنها كه غیر اویند مى‏ ترسانند و هر كه را خدا گمراه گرداند برایش راهبرى نیست.نساء 88:شما را چه شده است كه در باره منافقان دو دسته شده ‏اید با اینكه خدا آنان را به [سزاى] آنچه انجام داده ‏اند سرنگون كرده است آیا مى‏خواهید كسى را كه خدا در گمراهى‏ اش وانهاده است به راه آورید و حال آنكه هر كه را خدا در گمراهى ‏اش وانهد هرگز راهى براى [هدایت] او نخواهى یافت.حرف آخر=مطمئنا در طول تاریخ علمای اسلام پاسخ هایی برای کسانی که این آیات را دلیلی بر غیر منطقی بودن قرآن دانسته اند آورده اند اما تمامی این پاسخ ها تفسیر های متضاد با متن هستند.اما اینکه چرا محمد این پاسخ ها را داده به این برمیگردد که محمد دلیلی برای حرفهایش نمیاورده و برای اینکه بتواند برای ایمان نیاوردن مشرکین دلیل بتراشد این آیات را آورده. از طرف دیگر مسلمین نفهم هم برایشان سوال بود که چرا کفار به قرآن ایمان نمیاورند و محمد میگفت خدا اینها را گمراه کرده و هرکس که خدا گمراهش کند هرگز هدایت نمیشود حال آنکه انسان هر لحظه در معرض این قرار دارد که به چیزی باور پیدا کند یا باورش نسبت به چیزی را از دست بدهد.حالا منطقا باید اسلامتان را کنار بگذارید اما اگر میخواهید تفسیر متضاد با متن تحویل من بدهید منتظر پاسخ من نباشید.ویرایش=بنده ملاکم برای ترجمه سایت پارس قرآن و ترجمه فولادوند هست که با توجه به ترجمه های موجود قابل اعتمادتره. ترجمه های دیگر را هم تا حدی قبول دارم ولی ترجمه مکارم شیرازی را که اکنون همه قرآن های چاپ شده در ایران عملا براساس ترجمه ایشون بازنویسی میشن تا ایرادات قرآن حتی با ترجمه غلط و اضافه کردن (بدون در پرانتز قرار دادن) تا حد ممکن پوشش داده بشه رو قبول ندارم. ایشون حتی تفسیرشون هم کسشعر هست و اصولا هدف ایشون از ترجمه و تفسیر انتقال حقایق با اولویت اعتبار (حتی از نظر شیعه) نیست بلکه به دنبال این هستن که ایرادات قرآن رو به هر قیمتی که شده پوشش بدن.اینها را که آوردی کارِ باورمندُ ساده تر می کند از این که پس زمانهای درازی سرکله زدن با ناباوران بهانه جو هم پوسخند زن رهاشان کنیم که راست درآ نیستند همانند این نشانه ها هم آیه ها که آوردی خیلی جا بدردم خورد که از گفتگو با ناباوران پرهیز می کنم اگر آنها پی آزارند نه پی پاسخ درست گرفتن هم زود می خواهند آگاه شوند نه با شکیبایی هم تلاش خودشان،باز هم پناه بر دانای بردباری که هدفمان را واپسین گذاشت نه تنها این سرای گذرا

Agnostic
08-01-2015, 04:56 PM
من تاکنون 13 بار و هر بار بطور موقت 15-10 دقیقه بیهوش شده ام ولی چه چند دقیقه چه چند ساعت بیهوش شوید پس از به هوش آمدن نمیتوانید تشخیص بدهید چه مدت بیهوش بوده اید. همه چیز لحظه ای رخ میدهد. در یک لحظه بیهوش میشوید و درست در لحظه بعد به هوش میایید. این چیزی هست که شما درک میکنید.

درود مهدی گرامی.
1) من در جایی علائم چند بیماری اعصاب را دیدم که شخص دچار صرع میشود و در حالت صرع هضیان و توهمات دارد. پیامبر اسلام هم چنین بوده و خیلی از مدیوم های ارواح چنین هستند. مثلا یکی مصروع است می گوید من بیهوش شدم یا غش کردم فلان اتفاق دینی و رابطه با ماورا الطبیعه پیدا کردم.

2) ممکن است نوع بیهوش شدن شما متفاوت باشد. مثلا کسی که با نوعی خاص از مواد شیمیایی بیهوش میشود در طی بیهوشی توهمات خواهد داشت. شوک برای درمان بیماری اعصاب احتمالا بگونه ای ضد توهم است یا قسمت خواب دیدن فرد را از کار می اندازد.

مرزبان
08-02-2015, 08:15 AM
تفسیر های متضاد با متن هستند.
یعنی چی؟ دقیقا ؟

حالا منطقا باید اسلامتان را کنار بگذارید اما اگر میخواهید تفسیر متضاد با متن تحویل من بدهید منتظر پاسخ من نباشید.

چقدر زود قضاوت میکنید . از همین الان من رو بازنده میدون میدونید . ایا در باره خوندن قران هم همینطور زود قضاوت کردید؟

بنده ملاکم برای ترجمه سایت پارس قرآن و ترجمه فولادوند هست که با توجه به ترجمه های موجود قابل اعتمادتره. ترجمه های دیگر را هم تا حدی قبول دارم ولی ترجمه مکارم شیرازی را که اکنون همه قرآن های چاپ شده در ایران عملا براساس ترجمه ایشون بازنویسی میشن تا ایرادات قرآن حتی با ترجمه غلط و اضافه کردن (بدون در پرانتز قرار دادن) تا حد ممکن پوشش داده بشه رو قبول ندارم. ایشون حتی تفسیرشون هم کسشعر هست و اصولا هدف ایشون از ترجمه و تفسیر انتقال حقایق با اولویت اعتبار (حتی از نظر شیعه) نیست بلکه به دنبال این هستن که ایرادات قرآن رو به هر قیمتی که شده پوشش بدن.

من یاد گرفتم که هیچ ترجمه ای رو قبول نکنم . گرچه مجبورم در خیلی جا ها بهشون رجوع کنم . اصولا در ترجمه سعی و تلاش نویسنده گم میشه . چون در زبانهای مختلف کلمات زیادی وجود داره که هیچ وقت در ترجمه ارزش کلمه اصلی رو نداره .
ایرادات شما هم الان به ترجمه هست . نه خودش . والان داری میگی که مکارم داره یه جوری ترجمه میکنه که ایراد ها رو بپوشونه . راستش باید بگم که من در ترجمه اصلا پرانتز ها رو قبول ندارم . من با نظرات شخصی مترجمان کاری ندارم .

یه روز یه بنده خدایی بهم گفت بی خیال ترجمه شو . سعی کن قران رو از آخرین سوره به اولین سوره بخونی . چون سوره های انتهایی قران ترتیب نازل شدنشون زود تر بوده از سوره های اول قران . و اینکه سوره های انتهایی بیشتر جنبه های انفرادی داره و سوره های ابتدایی بیشتر جنبه های اجتماعی و حکومتی .

بگذریم .
شما میتونید کلمه شیر رو ترجمه کنید؟

مطمئنا برای کلماتی که چند معنی و کاربرد دارن نمیشه ترجمه واحدی رو ارائه کرد . شاید یه جمله بهتر باشه .

شما میتونید جمله زیر رو به انگلیسی ترجمه کنید؟

"راه عبور شیر باز شد"

و اما پاسخهای من به شما . من 3 مدل جواب برای شما دارم . همشونم نظرات خودم هست . اما برای اینکه دچار اشتباه نشم میخوام بدونم تفسیر مضاد متن یعنی چی ؟ میشه مثال بزنید؟
ترجمه بالا رم اگه میشه انجام بدین .

m@hdi
08-02-2015, 09:04 AM
یعنی چی؟ دقیقا ؟

یعنی در متن قاطعانه گفته شده که این خدا هست که هدایت و گمراه میکنه ولی مفسر میگه که نه منظور خدا که با صراحت اینو گفته این نیست! مثلا مکارم شیرازی نظرش اینه که یه سری گناهان رو اگه انجام بدی خدا گمراهت میکنه و دیگه هدایت نمیشی که اینو اولا خدا خودش میتونست بگه دوما چنین کاری ظلمه.

مرزبان
08-03-2015, 07:45 AM
ترجمه جمله من چی ؟ اونم میتونی انجام بدی؟

m@hdi
08-03-2015, 10:26 AM
ترجمه جمله من چی ؟ اونم میتونی انجام بدی؟

ببینید من ترجمم تو عربی ضعیف هست (در انگلیسی هم همینطور ولی درک مطلبم در انگلیسی بالاست) و کاری جز رجوع به ترجمه ها ندارم. قرآن هم اگر فقط برای کسانی که عربی را خودشان خوب میفهمند بود پس دینی هست برای مردم حجاز نه تمام مردم عالم. با این حرف شما اصولا ترجمه کاری بی ارزش هست چون در ترجمه ارزش از بین میرود که البته تا حدی صحیح است ولی نه در حدی که شما ادعا میکنید! شما میخواهید مسئله ترجمه را پیش بکشید تا حرفای منو زیر سوال ببرید حال آنکه عرب زبانان هم در مورد تفسیر بعضی آیات اختلاف نظر دارند! اگر باز هم بخواهیم ریزتر شویم عربی 1400 سال پیش با عربی الان فرق میکنه. آیا صحیح است با توجه به این شرایط احمقانه قرآن را قبول کنیم چون اونطور که محمد گفته نمیتونیم درکش کنیم؟! اصلا خود قرآن هم بعد محمد جمع آوری شد و مسلما کم و زیاد شده. ایراداتی هم که بنده میگیرم بله به ترجمه هست ولی اختلاف ترجمه با اصل انقدر زیاد نیست که شما میگید ایرادات من به ترجمه هست نه اصلش و میخواید نتیجه بگیرید پس اصلش ایرادی نداره!

mbk
08-03-2015, 10:41 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "أفلم یروا الی ما بین ایدیهم و ما خلفهم من السماء و الأرض ان نشاء نخسف بهم الأرض أو نسقط علیهم كسفا من السماء ان فی ذالك لآیة لكل عبد منیب" "آیا باز نمی بینند سوی چه پیش دستشان هم چه پشتشان از آسمان هم زمین اگر می خواهیم فرومی بریم بهِشان زمینُ یا می اندازیم بَرشان پاره ایُ از آسمان چون در آن تا برای نشانه ایست برای هری بنده ای خیلی پشیمان برگشت کننده ای"
یعنی چی؟ دقیقا ؟چقدر زود قضاوت میکنید . از همین الان من رو بازنده میدون میدونید . ایا در باره خوندن قران هم همینطور زود قضاوت کردید؟من یاد گرفتم که هیچ ترجمه ای رو قبول نکنم . گرچه مجبورم در خیلی جا ها بهشون رجوع کنم . اصولا در ترجمه سعی و تلاش نویسنده گم میشه . چون در زبانهای مختلف کلمات زیادی وجود داره که هیچ وقت در ترجمه ارزش کلمه اصلی رو نداره .ایرادات شما هم الان به ترجمه هست . نه خودش . والان داری میگی که مکارم داره یه جوری ترجمه میکنه که ایراد ها رو بپوشونه . راستش باید بگم که من در ترجمه اصلا پرانتز ها رو قبول ندارم . من با نظرات شخصی مترجمان کاری ندارم .یه روز یه بنده خدایی بهم گفت بی خیال ترجمه شو . سعی کن قران رو از آخرین سوره به اولین سوره بخونی . چون سوره های انتهایی قران ترتیب نازل شدنشون زود تر بوده از سوره های اول قران . و اینکه سوره های انتهایی بیشتر جنبه های انفرادی داره و سوره های ابتدایی بیشتر جنبه های اجتماعی و حکومتی .بگذریم .شما میتونید کلمه شیر رو ترجمه کنید؟ مطمئنا برای کلماتی که چند معنی و کاربرد دارن نمیشه ترجمه واحدی رو ارائه کرد . شاید یه جمله بهتر باشه .شما میتونید جمله زیر رو به انگلیسی ترجمه کنید؟"راه عبور شیر باز شد"و اما پاسخهای من به شما . من 3 مدل جواب برای شما دارم . همشونم نظرات خودم هست . اما برای اینکه دچار اشتباه نشم میخوام بدونم تفسیر مضاد متن یعنی چی ؟ میشه مثال بزنید؟ترجمه بالا رم اگه میشه انجام بدین . ببین برگردانهایی از زبان عربی به فارسی که این آقا آورد همچنین از آقای دیگر که بگویید بد برگردان شدند ،اینجا من چنین ندیدم همشون خوبست ،کی گفته خداوند روبرو مستقیم نگفته اینها از کرده خودشانست که گمراه شدند ؟چند نشانه یا آیه همینو گفت گمان بد به خداوند دارند یگانگی اش را باور ندارند چون خودشان کجروی گزیدند خداوند هم آنها را رها کرد من که آماده نیستم خودمُ هم دیگر باورمندانُ پیشمرگ هم فدای ناباوران کنم،خداوندا ناباورانُ سرگردانتر از پیش کن

مرزبان
08-04-2015, 03:42 AM
ببینید من ترجمم تو عربی ضعیف هست (در انگلیسی هم همینطور ولی درک مطلبم در انگلیسی بالاست) و کاری جز رجوع به ترجمه ها ندارم. قرآن هم اگر فقط برای کسانی که عربی را خودشان خوب میفهمند بود پس دینی هست برای مردم حجاز نه تمام مردم عالم. با این حرف شما اصولا ترجمه کاری بی ارزش هست چون در ترجمه ارزش از بین میرود که البته تا حدی صحیح است ولی نه در حدی که شما ادعا میکنید! شما میخواهید مسئله ترجمه را پیش بکشید تا حرفای منو زیر سوال ببرید حال آنکه عرب زبانان هم در مورد تفسیر بعضی آیات اختلاف نظر دارند! اگر باز هم بخواهیم ریزتر شویم عربی 1400 سال پیش با عربی الان فرق میکنه. آیا صحیح است با توجه به این شرایط احمقانه قرآن را قبول کنیم چون اونطور که محمد گفته نمیتونیم درکش کنیم؟! اصلا خود قرآن هم بعد محمد جمع آوری شد و مسلما کم و زیاد شده. ایراداتی هم که بنده میگیرم بله به ترجمه هست ولی اختلاف ترجمه با اصل انقدر زیاد نیست که شما میگید ایرادات من به ترجمه هست نه اصلش و میخواید نتیجه بگیرید پس اصلش ایرادی نداره!

تا حدودی با اینکه در ترجمه ارزش کلام از بین میرود با من موافقید . و منهم با شما کهما راهی جز استناد به این ترجمه ها نداریم موافقم . اما در جمله ای که ارائه کردم نکاتی بود جالب . همون یه ذره اختلافی که میگید وجود داره در ترجمه بسه که یکی بخواد سعی کنه بهتر ترجمه رو ارائه کنه نه ؟

دوست خوبم جناب mbk هم میگن ما برگردان بد نداریم . راستش چرا داریم . برگردانهایی از قران الان وجود داره که درش غرض ورزی دیده میشه و از عمد میخوان ذهن رو متوجه مساله دیگری کنند . جناب mbk روی سخنم باشماست . اهل کجایی که درک نوشته های شما برای من خیلی دشواره ؟

گفتم که برای شما 3 مدل جواب دارم . اما باید یک زمینه برای اون ها بسازم . میشه دعوتتون کنم که نظرتون رو در باره اینکه عقل قویتر است یا احساس رو بگید . لطفا در همون پست مربوطه بگید . در ضمن حبت ها زیاد نیست . اگه مقدور بود مطالب رو یک بار بخونید بعد نظر بدید .

dr.mcclown
08-17-2015, 08:01 PM
سلام و صبح بخیر

در قرن 19 قرص ضد افسردگی وجود ندارد و فرد تحت تاثیر افسردگی خودکشی میکند و به جهنم میرود. فردی در قرن 21 قرص ضد افسردگی میخورد و خودکشی نمیکند و به بهشت میرود. عدالت خدا در مورد این دو نفر را برای من نشان دهید.

برای بعضی انسان‌ها تصور اینکه جهنم وجود داشته باشه و عذاب ابدی بکشن خیلی خوشایندتره از اینکه بپذیرن فانی و بی‌پناهن. آدما زندگیشون رو به تاخیر می‌ندازن و زندگی نمی‌کنن به امید چیزهایی مثل بابانوئل یا ساکت دست به سینه می‌شینن به امید اینکه کارت صد آفرین و هزارآفرین بهشون بدن.

نگاه کنید که چقدر فردوسی در یک بیت مرگ سهراب توصیف کرده, وقتی رستم پهلوی سهرابُ خنجر می‌زنه, سهرابُ اینطور توصیف می‌کنه:
بپیچید زان پس یکی آه کرد / ز نیک و بد اندیشه کوتاه کرد

Secular
10-09-2015, 02:02 PM
مرگ یعنی یه خواب شیرین بعد از کلی زندگی کردن و لذت بردن پ ترس نداره :e404:

Mehrbod
10-13-2015, 01:29 AM
مرگ یعنی یه خواب شیرین بعد از کلی زندگی کردن و لذت بردن پ ترس نداره :e404:

در پس خواب بیداریه, ولی در پس مرگ هیچ, ازینرو چرا,‌ ترس یا بهتر بگوییم, بیم دارد.

Secular
10-13-2015, 02:20 AM
در پس خواب بیداریه, ولی در پس مرگ هیچ, ازینرو چرا,‌ ترس یا بهتر بگوییم, بیم دارد.

این بیم داشتن خب نظر شخصی شماس و لزومی هم نداره که حتمن درست باشه. برای من مرگ یعنی خواب بی پایان!

Mehrbod
10-13-2015, 02:31 AM
این بیم داشتن خب نظر شخصی شماس و لزومی هم نداره که حتمن درست باشه. برای من مرگ یعنی خواب بی پایان!

واقعیت به هر روی این است که مُردن همان خوابیدن نیست زیرا در پس هر خُفتنی یک بیداری نهفته است, ولی در پس مرگ هیچ و نیست.

بیم از مرگ هم نظر شخصی نیست بساکه زابی (trait, صفت) ناگسستنی است که روند فرگشت (تکامل)
پدید آمده است و کسیکه از مرگ بیم نداشته باشد نداریم, چه که خود به خود بسویی میرود که میمیرد.

رویکرد منطقی اینجا پذیرفتن این واقعیت است که مرگ پایان خودآگاهی‌ست,
چه که جازدن مرگ با خواب شیرین و جزآن تنها یک خودفریبی خواهد بود.

پ.ن.
اینجا شاید این پرسش به میان بیاید که این "خودفریبی" چه اشکالی دارد اگر به کسی آسیبی نرساند,
پاسخ آن از دیدگاه منطقی باز روشن است, در هر جایی که خودفریبی انجام شود, هزینه‌یِ پنهانی نیز پرداخت خواهد شد که
شاید در نگاه نخست به چشم نیاید. برای نمونه ملموس‌ترین آن این است که مغزی که خو میگیرد به پذیرفتن دروغ
و خودفریفتن, در جای دیگر نیز احتمال بالایی میرود بجای رویارویی با واقعیت‌ها از ابزار خودفریبی بهره بگیرد.

Secular
10-13-2015, 02:58 AM
واقعیت به هر روی این است که مُردن همان خوابیدن نیست زیرا در پس هر خُفتنی یک بیداری نهفته است, ولی در پس مرگ هیچ و نیست.

بیم از مرگ هم نظر شخصی نیست بساکه زابی (trait, صفت) ناگسستنی است که روند فرگشت (تکامل)
پدید آمده است و کسیکه از مرگ بیم نداشته باشد نداریم, چه که خود به خود بسویی میرود که میمیرد.

رویکرد منطقی اینجا پذیرفتن این واقعیت است که مرگ پایان خودآگاهی‌ست,
چه که جازدن مرگ با خواب شیرین و جزآن تنها یک خودفریبی خواهد بود.

پ.ن.
اینجا شاید این پرسش به میان بیاید که این "خودفریبی" چه اشکالی دارد اگر به کسی آسیبی نرساند,
پاسخ آن از دیدگاه منطقی باز روشن است, در هر جایی که خودفریبی انجام شود, هزینه‌یِ پنهانی نیز پرداخت خواهد شد که
شاید در نگاه نخست به چشم نیاید. برای نمونه ملموس‌ترین آن این است که مغزی که خو میگیرد به پذیرفتن دروغ
و خودفریفتن, در جای دیگر نیز احتمال بالایی میرود بجای رویارویی با واقعیت‌ها از ابزار خودفریبی بهره بگیرد.

پ اونایی که خودکشی می کنن چی؟ من از پیری بیشتر از مرگ می ترسم نکنه شما دلت میخواد تا اونجا که ممکنه تو این دنیا زندگی کنی؟ مثلا 200 ساله بشی!! آخه تا یه سنی واقعا دنیا دلپذیره ولی بعدش از مرگ بدتره!

Mehrbod
10-14-2015, 01:31 AM
پ اونایی که خودکشی می کنن چی؟ من از پیری بیشتر از مرگ می ترسم نکنه شما دلت میخواد تا اونجا که ممکنه تو این دنیا زندگی کنی؟ مثلا 200 ساله بشی!! آخه تا یه سنی واقعا دنیا دلپذیره ولی بعدش از مرگ بدتره!

مرگ یعنی یه خواب شیرین بعد از کلی زندگی کردن و لذت بردن پ ترس نداره

پس میبینید شما هم از مرگ میترسید (یا بهتر بگوییم بیم دارید), نکته‌یِ سخن من این بود که بهتر
است این واقعیت تلخ پذیرفته شود که آری, مرگ ناخواستنی‌ست و بد و بیمناک, تا اینکه با
باورهای دلخوش‌خنک و بیهوده, مانند اینکه مرگ خواب خوش است و دیگرها ... خود بفریبیم.

پ اونایی که خودکشی می کنن چی؟

خودکشی کنش پیشگزین (default) نیست, کنش پیشگزین «زیستن» است.
هر دمی که فروبرده میشود انگیزه‌ای است برای بازدم و دنباله‌دهی به زندگی.

Secular
10-14-2015, 01:36 AM
پس میبینید شما هم از مرگ میترسید (یا بهتر بگوییم بیم دارید), نکته‌یِ سخن من این بود که بهتر
است این واقعیت تلخ پذیرفته شود که آری, مرگ ناخواستنی‌ست و بد و بیمناک, تا اینکه با
باورهای دلخوش‌خنک و بیهوده, مانند اینکه مرگ خواب خوش است و دیگرها ... خود بفریبیم.

خودکشی کنش پیشگزین (default) نیست, کنش پیشگزین «زیستن» است.
هر دمی که فروبرده میشود انگیزه‌ای است برای بازدم و دنباله‌دهی به زندگی.

خودمونیم شما خیلی لجبازیا:-) من هنوزم میگم از مرک نمی ترسم ولی از بد زندگی کردن چرا! میخوام تا میتونم از زندگیم لذت ببرم بخاطر همینم خدا رو تو زندگیم حذف کردم چرا چون زندگی با اعتقاد به یه لولو سرخرمن واقعن وحشتناک میشه خب از اونجایی هم که به وجود هیچ لولویی اعتقاد ندارم پ برام مرگ ترسی نداره فک کنم این خداباورها هستن که از مرگ می ترسن !

Mehrbod
10-14-2015, 01:46 AM
خودمونیم شما خیلی لجبازیا:-) من هنوزم میگم از مرک نمی ترسم ولی از بد زندگی کردن چرا! میخوام تا میتونم از زندگیم لذت ببرم بخاطر همینم خدا رو تو زندگیم حذف کردم چرا چون زندگی با اعتقاد به یه لولو سرخرمن واقعن وحشتناک میشه خب از اونجایی هم که به وجود هیچ لولویی اعتقاد ندارم پ برام مرگ ترسی نداره فک کنم این خداباورها هستن که از مرگ می ترسن !

مرگ چیزی بیمآور است و کسیکه از آن نترسد, یا دستکم بباورد که نمیترسد, خودفریبی میکند.

واقعیت = بد و بیمناکی ِ مرگ
خودفریبی = خوشایند و دلپذیراندن مرگ

Secular
10-14-2015, 02:04 AM
مرگ چیزی بیمآور است و کسیکه از آن نترسد, یا دستکم بباورد که نمیترسد, خودفریبی میکند.

واقعیت = بد و بیمناکی ِ مرگ
خودفریبی = خوشایند و دلپذیراندن مرگ

مرگ تو جوونی آره ولی تو پیری نه ! من از مرگ در پیری نمی ترسم چون برام بهترین اتفاقه ولی آقاباریک نگر اگر دقت کرده باشی گفتم چی ؟

مرگ یعنی یه خواب شیرین بعد از کلی زندگی کردن و لذت بردن پ ترس نداره
افتاد؟! یا باس توضیح بدم بیشتر؟