PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لذت و خوشی در چیست؟

Moshref
05-28-2015, 05:33 AM
من امروز بسیار خوشحال هستم انقدر خوشحال و شادمان هستم که قابل قیاس با هیچ چیزی نیست حتی سکس با دختر زیبا روی 25-30 ساله با اندام سکسی همان چیزی که محمد در قرآن وعده داده :e415: حوریان بهشتی درشت چشم، دخترانی همسال با سینه های برجسته و پیاله های لبالب. اینها هیچکدام برای من لذت بخش‌تر از پول در آوردن نیست. دیروز چک 25 میلیونی مُرده داشتم که قیدش را زده بودم خوشبختانه پول شد. چقدر پول در آوردن برای من لذت بخش است انقدر پول و ثروت میخواهم که محتاج کسی نباشم، قوی باشم، کسی نتواند به من زور بگوید. البته من از اون بچه سوسولا نیستم که پدرشون پول تو جیبی بهشون داده و یه ماشین مدل بالا هم زیر پاشون گذاشته و فقط علافی و دختر بازی، ولگردی را یاد گرفته باشند تو زندگیم به کسی رو نزدم و هرچه دارم از تلاش خودم است.

من حتی دنباله این نبودم که ماشین مدل بالا و گوشی موبایل گران‌قیمت بخرم، اینها شاید برای عده‌ای خوشبختی و لذت باشد اما برای من پیش پا افتاده است و اصلا حاضر نیستم حداقل تا سن 40-50 سالگی اینها را داشته باشم همین گوشی موبایل اندرویدی 1 میلیونی هم جواب کار من را میدهد و فعلا با تاکسی تردد میکنم چون یک حساب سر انگشتی کردم و دیدم ماشین خریدن فعلا ضرر است پس لزومی ندارد که بخواهم ضرر بدهم. بهترین کار این است که با پول ماشین کار بکنم تا سرمایه‌ام بیشتر شود. کُس خوار مردم بزار بگویند طرف ماشین ندارد. حرف اینها پشیزی نمی‌ارزد من جوان هستم و باید از کوچکترین فرصت بهترین را انتخاب کنم و به هیچ وج نباید ضرری بدهم خوشی باشد برای کهنسالی. من اگر یکروزی خر پول شدم و توانستم سرمایه هنگفتی اندوخته کنم میخواهم به جهان‌گردی بپردازم و از همه جاهای تفریحی و باستانی دیدن کنم.

من خیلی حرص و تاسف میخورم از اینکه میبینم بچه‌ها و جوان‌های این دوروزمونه علاف هستن میبینم صبح تا شب سرشان توی گوشی موبایل و تبلت و این کُس‌شعراست و یا دارن تو واتساپ با دختر چت میکنند " البته جنسیت طرف مشخص نیست" یهو میبینی یک سبیل کلفت کله کیری باشد خودش را دختر جا زده باشد که یک شارژی چیزی به جیب بزند. یا اینکه دارن "کلش اف کلنز" بازی میکنند حتی میبینم کلی سکه برای بازی میخرند و این پول بی‌زبان را خرج این بازی بی‌ارزش میکنند و جیب سازنده بازی را پُر پول میکنند واقعا اینها احمق و کودن هستن که وقت با ارزش خودشون رو بیهوده هدر میدهند.

Moshref
05-28-2015, 05:52 AM
من نمیدونم چرا اسلام مخالف با تفکر و خوشی بشر است.
مثلا در "اسلام واقعی" خیلی چیزها حرام است که با عقل جور در نمیاد که بعدها خامنه‌ای این احکام را دست کاری کرد چون میدانست سیاست‌ش بعدها به مشکل بر میخورد و شاید تخت پادشاهی و جایگاهش را از دست بدهد.

من بطور گسترده تحقیق کردم و دیدم در اسلام واقعی میگوید "موسیقی" حرام است "شطرنج و پاستور" حرام است حتی خمینی و آیت الله سیستانی و دیگر علمای مسلمین اینها را حرام کرده بودن ولی خامنه‌ای بعد آمد و اینها را آزاد کرد.

من با چند مسلمان خشکی مقدس که هم صحبت شدم حتی عده‌ای هستن که با دست زدن در مجالس عروسی هم مخالف هستن و میگویند حرام است و در مورد حرمت شطرنج که نظر اینها را جویا شدم میگویند چون یزید بالای سر حسین شطرنج بازی کرده حرام شده!

ولی من شطرنج را دوست دارم فکر آدم باز میشه و همینطور پاستور بازی فکری و مفرحی هستش مخصوصا حکم و شلم حریف میطلبم :e105:

kourosh_iran
05-28-2015, 07:36 AM
قدرتهای اصیل و درونی خیلی خوبه. یک منبع اساسی برای اجتناب از رنج و کسب لذته.
دیشب داشتم روی یه برنامه کار میکردم یه سری امکاناتی بهش اضافه کردم. جای شما خالی حال داد! دیگه قدرتم در برنامه نویسی درحد خفنی شده واقعا حال میبرم تقریبا هیچی جلودارم نیست.

منم بارها اشاره کردم و با شما موافقم که الان اکثریت دنبال لذت های سطحی هستن که قدرتهای اصیل و درونی آدم رو ارتقا نمیدن. شاید یک دلیل اینکه برای اکثریت سکس خیلی بزرگ و اساسی و همه چیز میشه و 24 ساعته توی فکر و دنبالش هستن و بیشتر وقت و انرژیشون صرف این مسئله میشه به هر بهایی و افراط میکنن همین باشه که قدرتهای اصیل و درونی رو نمیشناسن و لذت و مزایاش رو تجربه نکردن. منی که میدونم چیه چقدر مهمه چقدر لذت داره چقدر جلوی رنج ها رو میگیره چقدر برای بالا بردن کیفیت زندگی کارایی داره، مدام در فکر کسب قدرتهای اصیل و درونی بیشتر و بیشتر هستم.

قدرت جسمی، قدرت فکری، علم، مهارت، کنگفو، معنویت، ... اینا همشون قدرتهای اصیل و درونی هستن.
اگر قدرت اصیل و درونی داشته باشی به خیلی لذت های کلیشه ای و سطحی مردم عادی هم نمیگم اصلا حس نیاز و جذب نمیکنی ولی نیازت خیلی کمتر میشه.

این ویدئو رو نگاه کنید: قدرت شائولین - بالانس روی دو انگشت نشانه (http://www.aparat.com/v/veQ7j)

میدونید این قدرتها چقدر آرامش بخش و لذت بخش هستن؟ یه لذت با شدت نسبتا زیاد و در عین حال بادوام و طولانی (سالهای زیادی از عمر میتونه دوام بیاره). در حالیکه سکس یک لذت شدید اما گذرا و کوتاه عمره و در خیلی موارد هزینه و خطرات قابل توجهی هم همراهش هست. سکس چیزی به قدرت خودت اضافه نمیکنه. خودت رو ارتقا نمیده.

حیفه که آدم اینقدر قابلیت داره اما نتونه اونا رو بالفعل کنه و همینطور درپیت و ضعیف بمونه.
چیه یه عده همش دنبال پول و سکس و فریب و حقه بازی هستن به این خاطر!

Moshref
05-28-2015, 08:30 AM
قدرتهای اصیل و درونی خیلی خوبه. یک منبع اساسی برای اجتناب از رنج و کسب لذته.
دیشب داشتم روی یه برنامه کار میکردم یه سری امکاناتی بهش اضافه کردم. جای شما خالی حال داد! دیگه قدرتم در برنامه نویسی درحد خفنی شده واقعا حال میبرم تقریبا هیچی جلودارم نیست.

منم بارها اشاره کردم و با شما موافقم که الان اکثریت دنبال لذت های سطحی هستن که قدرتهای اصیل و درونی آدم رو ارتقا نمیدن. شاید یک دلیل اینکه برای اکثریت سکس خیلی بزرگ و اساسی و همه چیز میشه و 24 ساعته توی فکر و دنبالش هستن و بیشتر وقت و انرژیشون صرف این مسئله میشه به هر بهایی و افراط میکنن همین باشه که قدرتهای اصیل و درونی رو نمیشناسن و لذت و مزایاش رو تجربه نکردن. منی که میدونم چیه چقدر مهمه چقدر لذت داره چقدر جلوی رنج ها رو میگیره چقدر برای بالا بردن کیفیت زندگی کارایی داره، مدام در فکر کسب قدرتهای اصیل و درونی بیشتر و بیشتر هستم.

قدرت جسمی، قدرت فکری، علم، مهارت، کنگفو، معنویت، ... اینا همشون قدرتهای اصیل و درونی هستن.
اگر قدرت اصیل و درونی داشته باشی به خیلی لذت های کلیشه ای و سطحی مردم عادی هم نمیگم اصلا حس نیاز و جذب نمیکنی ولی نیازت خیلی کمتر میشه.

این ویدئو رو نگاه کنید: قدرت شائولین - بالانس روی دو انگشت نشانه (http://www.aparat.com/v/veQ7j)

میدونید این قدرتها چقدر آرامش بخش و لذت بخش هستن؟ یه لذت با شدت نسبتا زیاد و در عین حال بادوام و طولانی (سالهای زیادی از عمر میتونه دوام بیاره). در حالیکه سکس یک لذت شدید اما گذرا و کوتاه عمره و در خیلی موارد هزینه و خطرات قابل توجهی هم همراهش هست. سکس چیزی به قدرت خودت اضافه نمیکنه. خودت رو ارتقا نمیده.

حیفه که آدم اینقدر قابلیت داره اما نتونه اونا رو بالفعل کنه و همینطور درپیت و ضعیف بمونه.
چیه یه عده همش دنبال پول و سکس و فریب و حقه بازی هستن به این خاطر!

اوه اوه! چه قدرت خفنی! اینها با قدرت انگشتشان میتوانند طرف را از پا در بیاورند چقدر بدن ورزیده و محکمی. فنون و طریق جنگیدن شائولین به سبک ببر است؟ واقعا تمرینات طاقت فرسایی دارد که این انگشتان را انقدر محکم میکند.

kourosh_iran
05-28-2015, 08:56 AM
اوه اوه! چه قدرت خفنی! اینها با قدرت انگشتشان میتوانند طرف را از پا در بیاورند چقدر بدن ورزیده و محکمی.
البته میگه در حال حاضر در دنیا فقط دو نفر چنین قابلیتی رو دارن! اما بهرحال شائولین کارها خیلی قوی هستن و خیلی های دیگه قابلیت های قابل توجهی دارن حالا شاید نه در این حد ولی یک مقدار پایین تر زیاد داشتن و دارن.
مثلا بروسلی میگن تنها کسی بوده که روی دو انگشت یک دست شنا رفته، و میگن قوی ترین رزمی کار بوده، ولی من فکر میکنم خیلی های دیگه درحد یا حتی قوی تر از بروسلی بوده و هستن.
توی یه فیلم دیگه دیدم طرف شائولینه روی یک انگشت سر و ته ایستاد (پاهاش به دیوار تکیه داده بود البته).

فنون و طریق جنگیدن شائولین به سبک ببر است؟
نمیدونم.
اینا یه چیزی هست بهش میگن نیروی «چی» ظاهرا به اونم ربط داره.
یه طرفی بود توی اینترنت میگفت یه استادی رو میشناخته که نیروی چی قوی ای داشته و میگفت این نیرو بدن رو مثل سنگ سخت میکنه بطوریکه میگفت اگر به اون استادش حتی در خواب شمشیر میزدن در بدنش فرو نمیره!

واقعا تمرینات طاقت فرسایی دارد که این انگشتان را انقدر محکم میکند.
بله تمرینات بدنی که دارن. ولی بعد از مدت و سالها ادامه دیگه عادت و راحتتر میشه و از اون طرف نیروهای درونی خاصی هم میگن بوجود میاد یا فعال میشه در انسان (البته ظاهرا درمورد نیروی چی نیاز به تمرینات و تمرکز خاص خودش هم داره).

mbk
05-29-2015, 12:39 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
"وذر الذین اتخذوا دینهم لعبا ولهوا وغرتهم الحیاة الدنیا وذكر به أن تبسل نفس بما كسبت لیس لها من دون الله ولی ولا شفیع وإن تعدل كل عدل لا یؤخذ منها أولئك الذین أبسلوا بما كسبوا لهم شراب من حمیم وعذاب ألیم بما كانوا یكفرون "
"هم رها کن کسانیُ چند گیرند آیینشانُ فروگذاری هم خوش گذرانی هم فریباندشان زنده بودنِ نزدیک هم یادآوری کن بهش که زشت روی می شود خودی به چه اندوخت نیست تا برایش از جدای خداوند دوستی هم نباشد میانجی ای هم اگر برابری می گیرد هر برابریُ نباشد بدهند ازش آندسته کسانیند زشت روی می شوند به چه اندوختند تا برایشان نوشیدنیِ از جوشنده ایست هم ناگوارای خیلی دردناکی به چه بودند روی می گردانیدند "

دیدم در اسلام واقعی میگوید "موسیقی" حرام است "شطرنج و پاستور" حرام است
هیچ آهنگ یا موسیقی برایم همانند آواز بلبلان دل انگیز نیست
باز موسیقی دست ساخت همه شان ناروا نیستند من که هفت هشت سالیست از همه شان دست کشیدم
شطرنج هم پاستورُ خودم بلد نیستم نمی دانم به چه دردی می خورند تنها می دانم
که پول درآوردن از راه بردنشان هم از دست دادن پول از راه باختنشان ناروا حرامست هم کار سرکش شیطان است که می خواهد ما را از یاد خداوند هم نماز خواندن دور بدارد هم میانمان دشمنی بیانگیزد به آسان پول درآوردن هم آسان باختن
شاید برای مهندسی که آمارگیری یا پیش بینی کاری کند یک جورهایی بدر بخورد!
خداوندا مرا از کسانی کن که راستی کرده در پیمانش با تو هم دیگرگون نکرده پیمانش را تا چشم براه باشم یا از سرا جان دهم بمیرم

Moshref
05-30-2015, 05:19 AM
هیچ آهنگ یا موسیقی برایم همانند آواز بلبلان دل انگیز نیست
حالا اینها رو بیخیال mbk یاد یه کاری افتادم آخر هفته میخواهم به دعوت دوستم به تهران بروم. تو این فکر بودم که چیکار کنم هزینه سفر مجانی در بیاد گفتم خوبه که با اتوبوس‌های راهیان خمینی برم؟ :e415: نظرت چیه؟ میگن از حق مردم تو راه بهترین سرویس رو ارائه میدن همش مجانی. بعد هم اونجا که رسیدم میرم به یاد خمینی و خط امام و رهبری توی wc میرینم و بعدش یه تاکسی میگیرم و راهی مقصد اصلی میشم. با یک تیر 2 نشون زدم هم کرایه‌ام مجانی میشه هم نهار مجانی.

اما راستی تیپی که من میزنم هیچ سنخیتی به خط امام نداره. یوقت بهم گیر ندن؟ اما اونها میتونن بگن ما اینیم دیگه از همه قشری طرفدار داریم :e415::e05a:

mbk
05-30-2015, 11:29 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
"ما كان محمد أبا أحد من رجالكم ولكن رسول الله وخاتم النبیین وكان الله بكل شیء علیما 40 " "چیست بوده محمد پدر یکی از مردانتان؟هم تا برای بوده فرستادهء خداوند هم بند پیامبران هم بوده خداوند به هر چیزی خیلی دانایی 40"

گمان کردی همه مانند شمایند که دهنشان بگندد!
خداوندا پاس تو بوی گند بددهنانُ ازِمان دورتر بدار همیشه ما باورمندان را خوش زبان هم دیر رنج دار هم دوچهره گان منافقان هم رویگردانانِ کافر را زده از همه چیز بِدار

Rustin
05-31-2015, 08:17 PM
برای من تنها چیزی که در زندگی معنی داره حس کنجکاویه (Curiosity). من از وقتی خودم رو شناختم تنها چیزی که آرومم کرده و زندگیمو معنی دار کرده همین کنجکاوی و فهمیدنه.
من فکر میکنم این قضیه به صورت دیفالت توی ژن آدما نوشته شده. ما ماشین های کنجکاویم. ما از ابتدای زندگیم سعی میکنیم جهان اطرافمون رو درک کنیم (در چارچوب ادراکی محدودمون) و وقتی به یک ادارک تازه میرسیم بدون نیاز به چیزی خارجی خود اون ادارک با معناست.
ماموریت ما دونستنه (البته از نظر من)

sonixax
05-31-2015, 11:08 PM
لذت و خوشی در چیست؟

بخور، بخواب، بکن/بده، برو بگرد و خلاصه از این مدل کارها دیگه!!
ما بقی همه شعار و کشک هستند :)))

kourosh_iran
06-05-2015, 06:36 PM
بخور، بخواب، بکن/بده، برو بگرد و خلاصه از این مدل کارها دیگه!!
ما بقی همه شعار و کشک هستند :)))
بنظر من لذت در چیزهای دیگری هم هست.
مثلا در علم، هوش، قدرت بدنی.
یعنی شاید موضوع این باشه که شما اگر به مواردی که گفتم نپردازید، به زودی تاثیر منفی اون رو درمورد همون موارد طبیعی تری هم که خودت گفتی خواهی دید!
مثلا اگر بی سواد بمونی، خب از خیلی احترام و جایگاه ها و راحتی ها در اجتماع محروم میشی. احتمال اینکه نیاز باشه کارهای سخت بکنی، درآمد کمتری داشته باشی، بیشتر میشه. نه اینکه مثلا آدم بدون سواد یا با سواد کم نتونه پولدار و موفق بشه، همیشه موارد استنثاء و چیزهای شدنی هست، ولی از نظر آمار کلی و برآیند بنظر میاد که سواد و علم و تخصص و توانایی با خوشبختی رابطهء مستقیم داره. مثلا من همین رو دائم تجربه میکنم. مثلا در محیط کارم این سواد و هوش و توانایی های برجسته باعث شده کارهام رو خیلی راحتتر و سریعتر انجام بدم، و اینطوری پول راحتی گیرم میاد. همه هم بهم نیاز دارن بهم احترام میذارن یعنی مجبورن احترام بذارن و رعایتم رو بکنن، چون میدونن که مثل آدمهای عادی نیستم که بتونن کسی رو براحتی جایگزینم کنن.
همینطور وقتی شما ورزش نکنی، وقتی رزمی کار نکنی، ضعیف میشی ترسو میشی توی این دنیای خشن و پر از خشونت و تهدید، و اونوقته که دمار از روزگارت درمیاد. البته شاید بستگی به شانس هم داشته باشه یا هرچی که میخوای اسمش رو بذار، مثلا شاید از نظر موقعیت مکانی و محیطی درجایی متولد بشی زندگی کنی که این مسائل و ریسک ها برات خیلی کمتر بشه، ولی بهرحال من در زندگیم اینقدر در امنیت و شرایط کاملا مساعد نبودم و از اتکا به شانس خیری ندیدم و این کار رو عاقلانه هم نمیبینم!
وقتی مغزت ورزش نکنه، خب به مرور خموده و ضعیف میشه، خنگ تر میشی، و اونوقت این تاثیرات خودش رو در بقیهء زندگی بصورت مستقیم و غیرمستقیم خواهد گذاشت. چه بسا حتی وقتی یه ماشین بهت میزنه بخاطر همین بوده باشه که مغزت و حواست کند شده! یجا فکر اشتباه کردی تصمیم اشتباه گرفتی.
هرچی انسان قدرتهای اصیل و درونی بیشتری داشته باشه، بیشتر میتونه زندگی خودش رو تحت کنترل بگیره و بنابراین خوشبخت تر بشه.
قدرتهای برونی و دست دوم هم میتونن تاحدی برای خوشبختی مفید باشن، اما بنا به مشاهدات و عقل و تجربهء بنده، اونقدرها هم قابل اتکا و تضمین شده نیستن، بخصوص وقتی آدم قدرتهای اصیل و درونی بیش از حد ضعیف داشته باشه. مثلا خیلی آدمها بواسطهء همین پول زیاد که ظرفیتش رو نداشتن نهایتا به فاک رفتن!! بعضیا اصلا روانی و افسرده میشن به دلایلی، باوجود اینکه ثروت دارن. اینا که میگم شعار نیست، نمونه هاش زیاد شنیدیم و دیدیم و دور و بر خودمون هم بوده و هست. چرا اینطور میشه؟ چون فقط پول به تنهایی نمیتونه جای همه چیز رو، جای قدرتهای اصیل و درونی خود آدم رو، پر کنه. مثلا کارفرمای من خودش آدم پولداریه، ولی از دست بچه هاش آزار میبینه، و بچه هاش یکیش واقعا وضعش داره نگران کننده میشه بس که عادت کرده به تنبلی و عیاشی. ممکنه آخرش بلا سرش بیاد، مثلا معتاد بشه، یا توی خلافی گندی چیزی دچار بشه.

sonixax
06-06-2015, 02:41 AM
مثلا در علم، هوش، قدرت بدنی.

هر سه تاش نهایتن در خدمت شکم و زیر شکم هستند!
پس هر چه قدر هم که عالم و ورزشکار و باهوش باشی نهایتن اساسی ترین خوشیهای زندگیت خلاصه میشه در خوردن، خوابیدن، کردن/دادن.
چرا کسب علم میکنی ؟!
برای اینکه پول در بیاره که باهاش بخوری، بخوابی، بکنی .

چرا ورزش میکنی تا قدرت بدنی بیشتری داشته باشی ؟!
برای اینکه دختر/پسر بیشتری رو جذب خودت بکنی!
چرا دنبال جذب دختر/پسر هستی ؟!
برای اینکه بکنی یا بدی!

همه این کارها رو کردی! خسته و کوفته میری میخوابی - فرداش روز از نو روزی از نو .

حتا اگر به خفن ترین شهر بازی دنیا هم که بری یا با دوست دختر/پسرت میری! یا اگر با اونها نری حتمن یه پشمکی چیزی میخوری!!! چون بالا پایین رفتن خالی توی یک سری ماشین خطرناک، تک و تنها طوری که در جهت تحریک طرف یا خودنمایی نباشه لذتی نداره و به نظر بی فایده میاد.

هوش هم که مشخصه ژنتیکیه! نمیشه کم و زیادش کرد - کسی که کودن و کم هوش به دنیا میاد، ممکنه دکتر هم بشه (در نتیجه خر خونی زیاد) ولی نهایتن کودن و کم هوش هم از دنیا میره. دست خودش هم نیست. توانایی مغزیش برای پردازش و درک مفاهیم و دخیره اطلاعات (که اسمشون رو گذاشتیم هوش) بیشتر از اون نیست. کسی هم که باهوش یا نابغه به دنیا میاد، ممکنه هیچ پُخی هم نشه! ولی باهوش یا نابغه هم از دنیا میره! (ولی اگر پُخی نشه با اینکه باهوش بوده اسمش میشه نخاله).

حالا اگر یک آدم باهوش در شرایط مناسب قرار بگیره میشه بیل گیتس!
اگر یک آدم کودن در شرایط مناسب قرار بگیره میشه احمد خاتمی یا جنتی!!!
اگر یک آدم باهوش در شرایط مناسب قرار نگیره میتونه هر کسی بشه - اگر در شرایط فاجعه بار قرار بگیره توی اتوبوس راهیان نور موقعی که داشته میرفته یک سری خاک و خُل ببینه میره ته دره میمیره!!!
اگر یک آدم کودم در شرایط مناسب قرار نگیره میشه کارگر فلان بقالی! اگر در شرایط فاجعه بار قرار بگیره میشه عملی آخرش توی جوب میمیره!!!

ولی همه شرایط فرضی بالا اغلب تاثیری در میزان هوش و درایت طرف نداره - کودن، کودن میمیره - باهوش هم باهوش میمیره.

ولی نهایتن اساسی ترین نیازهای هر موجود زنده ای (+ انسان) چیه ؟!

خواب
سکس (تولید مثل)
خوراک

پس تمام لذتهای دنیا نه برای انسان بلکه برای هر موجود دیگه ای همین سه تا هستش - ما بقی توضیح و تفسیر اضافی هستند که نهایتن هم منجر میشند به همین سه تا.

Moshref
06-07-2015, 04:27 AM
ببینید همینطور که گفتم گاهی به چیزهایی میرسی و کارهایی میکنی که باعث آرامش و لذتت میشه که سکس با زیباروترین زن هم برای رسیدن به اینها نمیتونه جایگاهی کسب کنه. مثلا من فکر کردم گفتم اگر سرمایه 10 میلیاردی داشتم اولین کاری که میکردم یه خانه مرفه و زیبا سه طبقه در محل مورد نظرم میساختم با امکانات پیشرفته که هزینه این کار یک میلیارد میشد و یک مغازه شیک فول امکانات با اجناس کامل در محل کارم راه مینداختم و یک ماشین و جواهرات میگرفتم تا اینجا کل اینها میشه مبلغ 2 میلیارد و 8 میلیارد میماند که 5 میلیارد آن را در بانک میگذاشتم فکر کنم چیزی حدود ماهیانه 100 میلیون بهش سود میخوره و 3 میلیارد آن را در جای امن در گاو صندوق زیرزمین پنهان میکردم که اگر یکروزی بانک‌ها در ایران برشکست شدن و پول ملت رو بردن و فرار کردن، کونم پاره نشه و یه ذخیره مالی داشته باشم. خب این تا اینجا زندگی ایده‌آل من.

خب حالا ما یه زندگی مرفه برای خودمان درست کردیم گرچه این مقدار پول کمی دور از ذهن و رویاپردازی است اما من میخواهم بگویم ثروت بعد از علم همه چیز است، در شهر ما کسانی را میشناسم که این مقدار سرمایه برایشان ناچیز است.

بعد از این میشود یک برنامه ریزی برای کارهای روزانه کرد مثلا هر روز ساعت 5 صبح که هنوز هوا تاریک است صبحانه خودت را ببری و بروی کوه آن بالا میل کنی. ورزش خوب و راحتی است که اگر کسی بتواند همچین اراده‌ای داشته باشد که هر روز برود تا سن 60-70 سالگی نه بیمار میشود و نه زمین‌گیر. بدن توپ و قوی میشود. بعد که برمیگردی تا ظهر میخوابی که خوابت جبران شود بعد نهار رو توپ میزنی بعدظهر هم وقتت آزاده میتونی یه برنامه‌ریزی بکنی و هر چند وقت یکبار بری شنا، سینما، تفریح، مطالعه و اون ورزشی رو که دوست داری انجام بدی و ماهی یکبار به مسافرت خارج از کشور و جهانگردی بری. پس میتونی با پول هنگفت همهٔ اینها رو داشته باشی!

بنظر من کردن و دادن و اینجور چیزها نیاز اصلی بشر نیست و حتی میتونه آسیب پذیر هم باشه، میتوان اینها را سرکوب کرد البته نه اینکه بطور مطلق نباشه خب نمیشود انکار کرد که اینها نیاز هر انسانیه ولی خوب کارهای بزرگتری است که من با حرفای کوروش موافقم.

kourosh_iran
06-07-2015, 05:57 AM
پس هر چه قدر هم که عالم و ورزشکار و باهوش باشی نهایتن اساسی ترین خوشیهای زندگیت خلاصه میشه در خوردن، خوابیدن، کردن/دادن.
چرا کسب علم میکنی ؟!

برای اینکه بکنی یا بدی!

حتا اگر به خفن ترین شهر بازی دنیا هم که بری یا با دوست دختر/پسرت میری! یا اگر با اونها نری حتمن یه پشمکی چیزی میخوری!!! چون بالا پایین رفتن خالی توی یک سری ماشین خطرناک، تک و تنها طوری که در جهت تحریک طرف یا خودنمایی نباشه لذتی نداره و به نظر بی فایده میاد.

هوش هم که مشخصه ژنتیکیه! نمیشه کم و زیادش کرد - کسی که کودن و کم هوش به دنیا میاد، ممکنه دکتر هم بشه (در نتیجه خر خونی زیاد) ولی نهایتن کودن و کم هوش هم از دنیا میره. دست خودش هم نیست. توانایی مغزیش برای پردازش و درک مفاهیم و دخیره اطلاعات (که اسمشون رو گذاشتیم هوش) بیشتر از اون نیست. کسی هم که باهوش یا نابغه به دنیا میاد، ممکنه هیچ پُخی هم نشه! ولی باهوش یا نابغه هم از دنیا میره! (ولی اگر پُخی نشه با اینکه باهوش بوده اسمش میشه نخاله).

اگر یک آدم باهوش در شرایط مناسب قرار نگیره میتونه هر کسی بشه - اگر در شرایط فاجعه بار قرار بگیره توی اتوبوس راهیان نور موقعی که داشته میرفته یک سری خاک و خُل ببینه میره ته دره میمیره!!!
اگر یک آدم کودم در شرایط مناسب قرار نگیره میشه کارگر فلان بقالی! اگر در شرایط فاجعه بار قرار بگیره میشه عملی آخرش توی جوب میمیره!!!

ولی همه شرایط فرضی بالا اغلب تاثیری در میزان هوش و درایت طرف نداره - کودن، کودن میمیره - باهوش هم باهوش میمیره.

خواب
سکس (تولید مثل)
خوراک

پس تمام لذتهای دنیا نه برای انسان بلکه برای هر موجود دیگه ای همین سه تا هستش - ما بقی توضیح و تفسیر اضافی هستند که نهایتن هم منجر میشند به همین سه تا.

همه اینا که گفتی درست، بحث من این بود که در راحت طلبی و عیاشی اگر افراط و نابخردانه کار بشه خسارت و ضرری که بعدا میتونه ببار بیاره و رنجی که به آدم تحمیل میشه، از لذت هایی که محروم میشه، بیشتر از اون لذت و راحتی موقتیه.

در کارتون پینوکیو یادتون باشه گیر یه مرد شیاد میفته و با دوستش مدتی در شهربازی فقط تفریح میکنن، پینوکیو و دوستش یه روز سرانجام به الاغ تبدیل میشن و مرده اونا رو برای بارکشی و بیگاری میفروشه.

من تاحالا آدم عیاشی ندیدم که مشکل نداشته باشه. و خیلی از این افراد رو دیدم که به سرنوشت های بد دچار شدن یا اینکه در چنین مسیری قرار داشتن بطور طبیعی و منطقی، و حداقلش از خیلی جهات آدمهای واقعا ضعیفی بودن.

آدم اگر دائم روی قوی کردن خودش کار نکنه، ورزش جسمی و فکری نکنه، روان خودش رو کنترل نکنه، تحلیل میره و به جاهای بد کشیده میشه. البته بین آدمها در این زمینه و شدت و ضعف و دیر و زودش شاید تفاوت هایی وجود داشته باشه.

اینه که شما حتی بقول دوستمون اگر 10 میلیارد هم پول داشته باشی، بازم بنظر من عاقلانه نیست که زندگیت رو صرفا در استراحت و تن آسایی و عیاشی و تفریح سپری کنی. البته ایشون هم به ورزش اشاره کرد که نشون میده حداقل متوجه این یکی شدن. ولی من میگم بیش از این هم نیازه. مثلا ورزش فکری هم حتما باید باشه. باید دنبال علم و یادگیری هم همیشه باشی. خمودگی و تن آسایی و تفریح مداوم، خیلی زود آدم رو ضعیف میکنه، و آدم ضعیف در برابر خیلی خطرات و رنج ها آسیب پذیره و حتی دنیایی ثروت هم نمیتونه این ضعف ها و خطرات رو جبران کنه.

یه چیزهایی هم حالا فرگشتی در وجود ما ایجاد شده. شما میگی همه چیز از خوردن، خوابیدن، و سکس میاد. تمام انگیزه ها. در این بحثی ندارم، اما بنظر من هدف و لذت لزوما اینقدر مستقیم با اینا در ارتباط نیست. مثلا وقتی ورزش میکنی قوی میشی حتی اگر اهل دختربازی و سکس نباشی بازم یه احساس خوب و لذت و مزایایی داره و از خودت حال میکنی. خب این میتونه درواقع به علت همین انگیزه های اولیه و فرگشت بوده باشه و بقول شما نهایتا ریشه هاش به همین خوردن، خوابیدن و سکس برسه، ولی موضوع اینه که بهرحال فرگشت کور و غیرهوشمنده و الان شما میتونی حتی بدون اینکه مستقیما به این اهداف فکر کنی و اینقدر تمرکز و عجله روشون داشته باشی، از ورزش و قدرت جسمی یا ذهنی لذت ببری، پس نیازی نیست لزوما این قدرت برای رسیدن به مثلا سکس استفاده بشه تا لذت بخش باشه، همینطوریش هم تاحد قابل توجهی لذت بخش هست، چون فرگشت این رو برای رسیدن به همون مسائل در وجود ما گذاشته. همونطور که خود سکس هم درواقع هیچ مفهوم و معنا و لذت ذاتی نداره و بخاطر بقای نسل هست که فرگشت این رو در دید ما لذت بخش قرار داده.
البته شما یه چیز، یه انگیزهء بنیادین و پایه رو فراموش کردی، و اون امنیت است. حفظ بقا و امنیت قدم اول قبل از موارد دیگر است. شاید بخاطر همینه که اینقدر قدرت جسمی و اینها برای انسان جذابیت داره. چون با قدرت، شما احساس امنیت میکنی و در درجهء اول بقای خودت دربرابر تهدیدهای خارجی مثل صدمهء فیزیکی از جانب انسانهای دیگر و حتی حیوانات حفظ میشه یا حداقل بیشتر تضمین میشه.

پس من از قدرت جسمی لذت میبرم، از قدرت ذهنی لذت میبرم، از دانستن، از توانستن، حالا چه به سکس برسم چه نرسم، بهرحال این به خودی خودش هم لذت بخشه. ولی البته تایید میکنم که یک بخش بزرگ هدف و لذت اینها به همون بحث امنیت، خوردن، خوابیدن، سکس برمیگرده. این بخش خودآگاهه. مثلا من میدونستم و میدونم و تجربه کردم و بهم ثابت شده که هرچی دانش و توانایی های بیشتری داشته باشم خب نیاز هست کمتر کار سخت بکنم، احترام و جایگاه اجتماعی بهتری دارم، بیشتر میتونم استراحت کنم (خوابیدن) و اوقات فراغت داشته باشم، پول بیشتر دربیارم غذا بهتر بخورم، ... . اینا همه هست.

اما گذشته از تمام این توجیه های فرگشتی و تماما مادی، من لزوما تفکر و تجربیات خودم رو محدود به این نمیدونم. من احتمال میدم این مسائل ابعادی بیش از این هم داشته باشن. ابعاد روحی و اینها! هرچند نمیشه به این راحتی ثابتش کرد، ولی من فکر میکنم اینکه فقط به همون شکل بدوی و فرگشتی و مادی فکر کنم یک مقدار ناعاقلانه است چون حس ها و تجربیات شخصی خودم رو در این زمینه داشتم و دارم. هرچند شاید بشه گفت، بقولی هم مثل هرم مازلو، که موارد فرگشتی/مادی، طبیعتا پایه ای تر هستن و لازم و اول پیش میان. یعنی تا شما امنیت نداشته باشی، شکمت سیر نباشه، بقدر کافی استراحت و تفریح نکنی، نمیتونی به ابعاد و تعالی روحانی در این باب هم دست پیدا کنی، چون هنوز مسائل اولیه تر و پایه ای تر و غرایز حیوانیت تامین و ارضاء نشده.
بنظر میرسه آدمی حداقل یک ابعاد و نیروهای ناشناخته ای هم داره. این احتمال هست. حالا نمیگم حتما به شکل خاصی مثل خدا و روح و ادیان، ولی یک چیزهایی شاید باشه بهرحال. مثلا در همین هنرهای رزمی و شائولین کارها و اینها که قبلا هم بحثش شده و روایت و فیلم و مطلب زیاد هست که میگن نیروهای عجیبی درشون پیدا میشه. من خودم چندتا فیلم دیدم مثلا طرف با نیروی «چی» یه کارهایی میکنه نمیدونم آجر رو میزنه از چند متری میندازه، یکی بود طرف حیوانات رو خواب میکرد!! و خیلی از این موارد که دیگران تعریف میکنن دیدن.

kourosh_iran
06-07-2015, 06:25 AM
اگر لذت امری ذهنیست، تنها ناشی از یکسری تصورات حاصل از القای ژن ها، پس انسان با هوش و اختیار و ارادهء خود شاید بتواند حداقل تاحدی آن را کنترل کند. مثلا در وجود خود لذت بوجود بیاوریم، آرامش، حس خوشبختی، بدون اینکه سکس کنیم یا ثروت داشته باشیم یا مثلا مسافرت برویم، ولی بتوانیم حس رضایت و خوشبختی و آرامش و لذت را کم و بیش داشته باشیم.
من هم فکر میکنم حداقل نیمی از این قضایا دست خود انسان است. درحالیکه برای بعضیها مثلا سکس یک چیز بسیار اساسی است که اصولا نمیتوانند از آن چشم بپوشند و اگر به هر علتی از آن محروم شوند و به کام دلشان نرسند، دچار فروپاشی و مشکلات روانی شدیدی میشوند و نمیتوانند روی هیچ هدف و پیشرفت دیگری تمرکز داشته باشند.

و این هوش و دانش و بینش و ارادهء برتر است که میتواند در این مسئله به انسان کمک کند.
کسی که زندگیش در عیاشی سپری میشه، معمولا قدرت فکری، دانش، بینش، هوش فعال، و اراده و کنترل بر روان زیادی ندارد. بنابراین چنین کسی نمیتونه درک کنه و این کار رو بکنه و بفهمه که یعنی چی و داستان چیه.
ببینید یک مثال میزنم. مثلا من خودم با اینکه تاحالا سکس نکردم، باوجود اینکه فشار و رنج و ناراحتی دارد که انکار نکرده و نمیکنم، اما بهرحال نسبت به این وضع و فشار و غریزهء سهمگین، مقاومت خوبی از خودم نشان داده ام و از طرف دیگر دچار افسردگی شدید و مشکلات روانی و انحرافات جدی نشده ام. در کل هم میشود گفت از خیلی های دیگر حتی کسانی که پول بیشتری دارند و سکس هم زیاد کرده و میکنند، راحتتر زندگی میکنم، شاید انگیزه و حس خوشبختی بیشتری دارم، و نشانه های جسمی و روانی هم تاحدی این را تایید میکنند، چون مثلا از نظر جسمی اکثرا میگویند خوب مانده ای و شکسته نشده ای و از سنت جوان تر بنظر میایی.
علت این مقاومت غیرعادی و تاثیرپذیری کمتر چیست؟ چطور من حتی بدون سکس کردن و عزب ماندن تا این سن، ولی از خیلی های دیگر از زندگی راضی تر هستم، حس خوشبختی بیشتری دارم، آرامش و راحتی بیشتری دارم، از نظر جسمی و روانی سالم تر مانده ام؟! آیا این بخاطر همان بخش ارادی و کنترل خودآگاهانه ای نیست که آدمی میتواند روی روان خویش و تولید لذت یا حداقل جلوگیری/کاهش رنج به این شکل داشته باشد؟
من میدانم و قبلا هم گفته ام که بزرگترین دشمن انسان میتواند روان خودش باشد! روانی که تحت کنترل نباشد، مدام هر فکر منفی و مضر و هر دستور خطرناکی را به انسان تحمیل میکند. اراده و کنترل بر روان خویش، بنظر بنده یکی از ویژگیهای اولیه و پایه و ضروری ابرانسان بودن است، و رسیدن به یک خوشبختی واقعی تر و پایدارتر.
اینکه شما فقط پول داشته باشید و عیاشی کنید، هرچقدر میخواهید بخورید، بخوابید، سکس کنید، بنده فکر نمیکنم خوشبختی واقعی عمیق و پایدار فقط با اینها تامین شود. اگر هم مدتی خوشبختی ظاهری باشد اما بسیار شکننده و ناپایدار خواهد بود و احتمالا به مرور این حس تحلیل میرود. همین است که آدمهایی را بارها دیده ایم روایتشان را شنیده ایم که باوجود ثروت و خوشبختی ظاهری اما سرانجام رو به سوی افسردگی و انواع اختلال های روانی و انحرافات و ریسک ها رفته اند.
قدرتی در درون نیاز است! و این همان بحث قدرتهای اصیل و درونی است که بنده تاکنون بارها بدان اشاره کرده ام.

Soheil
06-07-2015, 12:22 PM
چرا کسب علم میکنی ؟!

برای اینکه بکنی یا بدی!

خواب
سکس (تولید مثل)
خوراک

تا حد زیادی موافقم.
البته دو مورد ِ قدرت و جذابیت رو هم باید به این چن مورد اضافه کنم.
مقبولیت ُ محبوبیت(همون جذابیت که گفتم) خیلی چیز لذت بخشیه.
البته خودم به شخصه قدرت رو چندان دوست ندارم ولی اکثر آدما عاشقشن.

sonixax
06-07-2015, 11:05 PM
همه اینا که گفتی درست، بحث من این بود که در راحت طلبی و عیاشی اگر افراط و نابخردانه کار بشه خسارت و ضرری که بعدا میتونه ببار بیاره و رنجی که به آدم تحمیل میشه، از لذت هایی که محروم میشه، بیشتر از اون لذت و راحتی موقتیه.

در کارتون پینوکیو یادتون باشه گیر یه مرد شیاد میفته و با دوستش مدتی در شهربازی فقط تفریح میکنن، پینوکیو و دوستش یه روز سرانجام به الاغ تبدیل میشن و مرده اونا رو برای بارکشی و بیگاری میفروشه.

من تاحالا آدم عیاشی ندیدم که مشکل نداشته باشه. و خیلی از این افراد رو دیدم که به سرنوشت های بد دچار شدن یا اینکه در چنین مسیری قرار داشتن بطور طبیعی و منطقی، و حداقلش از خیلی جهات آدمهای واقعا ضعیفی بودن.

آدم اگر دائم روی قوی کردن خودش کار نکنه، ورزش جسمی و فکری نکنه، روان خودش رو کنترل نکنه، تحلیل میره و به جاهای بد کشیده میشه. البته بین آدمها در این زمینه و شدت و ضعف و دیر و زودش شاید تفاوت هایی وجود داشته باشه.

اینه که شما حتی بقول دوستمون اگر 10 میلیارد هم پول داشته باشی، بازم بنظر من عاقلانه نیست که زندگیت رو صرفا در استراحت و تن آسایی و عیاشی و تفریح سپری کنی. البته ایشون هم به ورزش اشاره کرد که نشون میده حداقل متوجه این یکی شدن. ولی من میگم بیش از این هم نیازه. مثلا ورزش فکری هم حتما باید باشه. باید دنبال علم و یادگیری هم همیشه باشی. خمودگی و تن آسایی و تفریح مداوم، خیلی زود آدم رو ضعیف میکنه، و آدم ضعیف در برابر خیلی خطرات و رنج ها آسیب پذیره و حتی دنیایی ثروت هم نمیتونه این ضعف ها و خطرات رو جبران کنه.

یه چیزهایی هم حالا فرگشتی در وجود ما ایجاد شده. شما میگی همه چیز از خوردن، خوابیدن، و سکس میاد. تمام انگیزه ها. در این بحثی ندارم، اما بنظر من هدف و لذت لزوما اینقدر مستقیم با اینا در ارتباط نیست. مثلا وقتی ورزش میکنی قوی میشی حتی اگر اهل دختربازی و سکس نباشی بازم یه احساس خوب و لذت و مزایایی داره و از خودت حال میکنی. خب این میتونه درواقع به علت همین انگیزه های اولیه و فرگشت بوده باشه و بقول شما نهایتا ریشه هاش به همین خوردن، خوابیدن و سکس برسه، ولی موضوع اینه که بهرحال فرگشت کور و غیرهوشمنده و الان شما میتونی حتی بدون اینکه مستقیما به این اهداف فکر کنی و اینقدر تمرکز و عجله روشون داشته باشی، از ورزش و قدرت جسمی یا ذهنی لذت ببری، پس نیازی نیست لزوما این قدرت برای رسیدن به مثلا سکس استفاده بشه تا لذت بخش باشه، همینطوریش هم تاحد قابل توجهی لذت بخش هست، چون فرگشت این رو برای رسیدن به همون مسائل در وجود ما گذاشته. همونطور که خود سکس هم درواقع هیچ مفهوم و معنا و لذت ذاتی نداره و بخاطر بقای نسل هست که فرگشت این رو در دید ما لذت بخش قرار داده.
البته شما یه چیز، یه انگیزهء بنیادین و پایه رو فراموش کردی، و اون امنیت است. حفظ بقا و امنیت قدم اول قبل از موارد دیگر است. شاید بخاطر همینه که اینقدر قدرت جسمی و اینها برای انسان جذابیت داره. چون با قدرت، شما احساس امنیت میکنی و در درجهء اول بقای خودت دربرابر تهدیدهای خارجی مثل صدمهء فیزیکی از جانب انسانهای دیگر و حتی حیوانات حفظ میشه یا حداقل بیشتر تضمین میشه.

پس من از قدرت جسمی لذت میبرم، از قدرت ذهنی لذت میبرم، از دانستن، از توانستن، حالا چه به سکس برسم چه نرسم، بهرحال این به خودی خودش هم لذت بخشه. ولی البته تایید میکنم که یک بخش بزرگ هدف و لذت اینها به همون بحث امنیت، خوردن، خوابیدن، سکس برمیگرده. این بخش خودآگاهه. مثلا من میدونستم و میدونم و تجربه کردم و بهم ثابت شده که هرچی دانش و توانایی های بیشتری داشته باشم خب نیاز هست کمتر کار سخت بکنم، احترام و جایگاه اجتماعی بهتری دارم، بیشتر میتونم استراحت کنم (خوابیدن) و اوقات فراغت داشته باشم، پول بیشتر دربیارم غذا بهتر بخورم، ... . اینا همه هست.

اما گذشته از تمام این توجیه های فرگشتی و تماما مادی، من لزوما تفکر و تجربیات خودم رو محدود به این نمیدونم. من احتمال میدم این مسائل ابعادی بیش از این هم داشته باشن. ابعاد روحی و اینها! هرچند نمیشه به این راحتی ثابتش کرد، ولی من فکر میکنم اینکه فقط به همون شکل بدوی و فرگشتی و مادی فکر کنم یک مقدار ناعاقلانه است چون حس ها و تجربیات شخصی خودم رو در این زمینه داشتم و دارم. هرچند شاید بشه گفت، بقولی هم مثل هرم مازلو، که موارد فرگشتی/مادی، طبیعتا پایه ای تر هستن و لازم و اول پیش میان. یعنی تا شما امنیت نداشته باشی، شکمت سیر نباشه، بقدر کافی استراحت و تفریح نکنی، نمیتونی به ابعاد و تعالی روحانی در این باب هم دست پیدا کنی، چون هنوز مسائل اولیه تر و پایه ای تر و غرایز حیوانیت تامین و ارضاء نشده.
بنظر میرسه آدمی حداقل یک ابعاد و نیروهای ناشناخته ای هم داره. این احتمال هست. حالا نمیگم حتما به شکل خاصی مثل خدا و روح و ادیان، ولی یک چیزهایی شاید باشه بهرحال. مثلا در همین هنرهای رزمی و شائولین کارها و اینها که قبلا هم بحثش شده و روایت و فیلم و مطلب زیاد هست که میگن نیروهای عجیبی درشون پیدا میشه. من خودم چندتا فیلم دیدم مثلا طرف با نیروی «چی» یه کارهایی میکنه نمیدونم آجر رو میزنه از چند متری میندازه، یکی بود طرف حیوانات رو خواب میکرد!! و خیلی از این موارد که دیگران تعریف میکنن دیدن.

حرفهای شما رو قبول دارم! ولی هدف نهایی یک چیزه (تولید مثل) که ابزارشون سکس ، خوردن و خوابیدنه.
حتا وعده های دینی و به قول برخی دوستان معنوی و ... هم تمامن اهدافی مادی دارند!

اسلام : بعد از مرگ اگر آدم خوبی بوده باشید (بر طبق تعریف اسلام از آدم خوب) میرید بهشت! اونجا تنها چیزی که در اختیارتون هست سکس بی پایان و خوراکی رایگانه!
مسیحیت : بعد از مرگ اگر آدم خوبی بوده باشید (بر طبق تعریف مسیحیت از آدم خوب) میتوانید تا ابد در بهشت روی زمین زندگی کنید که درش خبری از مریضی نیست و هر خوراکی بخواهید رایگان در اختیارتان است!
یهودی : بعد از مرگ اگر آدم خوبی بوده باشید (بر طبق تعریف یهودیت از آدم خوب) اجازه ورود به عدن را کسب میکنید که همانا بخور بخواب بکن صفا سیتی!
مذاهب شرقی (بودا،هندو،شینتو و ...) : بعد از مرگ اگر آدم خوبی بوده باشید (بر طبق تعریف آن ادیان از آدم خوب) میتوانید دوباره به جهان باز گردید و یک بار دیگر تمام لذتهایش را تجربه کنید و مادامی که آدم خوبی هستید در این دور تسلسل باقی خواهید ماند!

تا حد زیادی موافقم.
البته دو مورد ِ قدرت و جذابیت رو هم باید به این چن مورد اضافه کنم.
مقبولیت ُ محبوبیت(همون جذابیت که گفتم) خیلی چیز لذت بخشیه.
البته خودم به شخصه قدرت رو چندان دوست ندارم ولی اکثر آدما عاشقشن.

چرا جذابیت رو دوست دارید ؟!
به خاطر جلب توجه دیگران!
چرا به دنبال جلب توجه دیگران هستید ؟!
در مورد جنس مخالف به خاطر رسیدن به سکس!
در مورد همجنس شاید رسیدن به سکس!! و در بیشتر موارد پیروزی در رقابتهای روزانه و پیروزی جهت رسیدن به ثروت که بعدش بتوانید بهتر بخورید، با زنان بهتری بخوابید و خواب بیشتری داشته باشید!

البته من قبول دارم مساله رو خیلی ساده کردم با بسط دادنش به سه لذت بسیار پیش پا افتاده روبروی بشر! ولی نهایتن تمام لذتها ختمِ به این سه میشوند خواه نا خواه. کاریش هم نمیشه کرد برترین لذتها و خوشگذارانی های هر شخص بر پایه یکی از این سه هستش - با ورود انسان به دوره معاصر و پیشرفته یک آدرنالین هم بهش اضافه شده که البته باز به نوعی ریشه در ترس وبقا (تولید مثل) دارد.

باده
06-08-2015, 07:45 AM
:e402:من فکر میکنم لذت های ما دسترسی به نداشته هامون و اهدافمون باشه
هر کسی اهداف و نداشته هاش یه جوره
یکی قدرته
یکی خواب و خوراکه
یکی ارامشه
یکی تحصیلات و موقعیت اجتماعییه
یکی بهشت و حوریه ست:e415:
یکی هم ازادی

یکی زیبایی و تناسب اندام
یکی هم سکس

ادما با هم فرق دارندافکارشون فرق دارند
و افکار ما قابل تغییرند
پس لذتهای ما هم تو هر دوره زندگی یه جور تعریف میشن و همیشه در حال تغییر هستند و نمیشه اونا رو درجه بندی کرد