PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اعجاز عددی 19 در ته خط!

m@hdi
04-10-2015, 07:27 AM
با سلام

خیلی ها روی اعجاز عدد 19 در بسم الله الرحمن الرحیم حساب باز میکنند ولی حالا با این نرم افزاری که معرفی میکنم شما میتوانید خیلی بیشتر از بسم الله الرحمن الرحیم یا هر جمله دیگه بر مبنای هر عددی رابطه بیرون بکشید:

Download RuleFinder.exe (http://emadm.persiangig.com/RuleFinder.exe/dl)

مثلا از کلمه معروف joker یعنی why so serious تعداد 457 رابطه بر مبنای عدد 12 (تعداد حروف why so serious) بیرون کشید به همون شکلی که مسلمین از بسم الله الرحمن الرحیم رابطه بیرون میکشند. مسلمین 18 رابطه از بسم الله الرحمن الرحیم بیرون کشیده اند که البته خیلی تنبل بودند چرا که این نرم افزار با در نظر گرفتن ارزش ابجدی 147 رابطه بیرون میکشه.

پس دیگه دلیلی وجود نداره که این روابط را معجزه نامید چون از هر جمله ای میتوان چنین روابطی بیرون کشید.

mbk
04-10-2015, 01:49 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
" یا نِساءَ النَّبِیِّ لَسْتُنَّ کَأَحَدٍ مِنَ النِّساءِ إِنِ اتَّقَیْتُنَّ فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذی فی‏ قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلاً مَعْرُوفاً 32 "
"ای زنان پیامبر نیستید جور یکی از زنان اگر چند بیم می دارید باز نباشد نرمی می دارید در گفتار باز کشیده می شود کسی در دلش بیماریست هم بگویید گفته ای شناخته گشته ای 32 "

مسلمین 18 رابطه از بسم الله الرحمن الرحیم بیرون کشیده اند که البته خیلی تنبل بودند چرا که این نرم افزار با در نظر گرفتن ارزش ابجدی 147 رابطه بیرون میکشه
ببین راستش من هیچ زمان پی دنبال کردن چیزی که بهم سودمند نیست همانند پیوند میان شماره ها اینی که شما رنگ پی شانید نمی روم تنبلی برخی جا خیلی سودمند است اگر پی فارسی کردنش برویم خیلی سودمند است که واژه ها را سر در می آوریم "بشناسهء خداوند مهرگستر خیلی مهربان " تازه هیچ جای سخن خداوند نگفت پی پیوند شماره ها بروید
"وَلاَتَدْعُ مِن دُونِ اللّهِ مَا لاَ یَنفَعُكَ وَلاَ یَضُرُّكَفَإِن فَعَلْتَ فَإِنَّكَ إِذًا مِّنَ الظَّالِمِینَ ﴿ ۱۰۶﴾" "هم نباشد فرامی خوانی از جدای خداوند چه نباشد سود می دهدت هم نباشد آزار می رساندت باز اگر انجام دادی باز چون تویی آنگاه از ستمکاران 106"
همانند این که بگوییم سیبی نخوریم مگر که 500 گرم تخت باشد نه کمتر نه بیشتر
خداوندا مرا آرام گرفته به بخششهایت کن

sonixax
04-10-2015, 09:19 PM
مهدی جان گیر دادی ها :)))

Agnostic
04-11-2015, 06:57 PM
چه نرم افزار خوبی معرفی کردی! ممنون

m@hdi
04-11-2015, 08:09 PM
مهدی جان گیر دادی ها :)))

الان تنها چیزی که برام بصورت سوال باقی مونده تعداد تکرار ط در قبل و بعد از سوره طه هست که هر دو 636 بار است.

kourosh_iran
04-14-2015, 07:31 AM
با سلام

خیلی ها روی اعجاز عدد 19 در بسم الله الرحمن الرحیم حساب باز میکنند ولی حالا با این نرم افزاری که معرفی میکنم شما میتوانید خیلی بیشتر از بسم الله الرحمن الرحیم یا هر جمله دیگه بر مبنای هر عددی رابطه بیرون بکشید:

Download RuleFinder.exe (http://emadm.persiangig.com/RuleFinder.exe/dl)

...

الان از نظر امنیتی اونوقت ما باید این برنامه رو دانلود و اجرا کنیم؟
از کجا معلوم شاید شما که مدتی هم اومدی با یه حرفایی توی این فروم خودت رو جای آدم درحال شک و بی دین شدن جا زدی ماموری بسیجی ای چیزی نباشی و این برنامه محتوی کد جاسوسی و ردیابی نباشه؟
البته فکر کنم بروبچ یه راههای برای حل این مشکلات بلد باشن. مثلا بگن روی یه سیستم که به اینترنت متصل نیست و نمیشه تست کن، یا روی VM و این حرفا.

sonixax
04-14-2015, 09:18 PM
از کجا معلوم شاید شما که مدتی هم اومدی با یه حرفایی توی این فروم خودت رو جای آدم درحال شک و بی دین شدن جا زدی ماموری بسیجی ای چیزی نباشی و این برنامه محتوی کد جاسوسی و ردیابی نباشه؟
البته فکر کنم بروبچ یه راههای برای حل این مشکلات بلد باشن. مثلا بگن روی یه سیستم که به اینترنت متصل نیست و نمیشه تست کن، یا روی VM و این حرفا.

خوب عزیز من Chroot Jail و SandBox و Virtual Machine و کامپیوترهای قدیمی بی مصرف به درد نخور رو برای همین وقتها ساختند دیگه :))

mbk
04-15-2015, 01:34 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
" لا یقاتلونكم جمیعا إلا فی قرى محصنة أو من وراء جدر بأسهم بینهم شدید تحسبهم جمیعا وقلوبهم شتى ذلك بأنهم قوم لا یعقلون (http://library.islamweb.net/newlibrary/display_book.php?idfrom=3424&idto=3424&bk_no=48&ID=2881#docu) الحشر" "نباشد می کشندتان گردآمده ای جز در سراهایی بندشده ای یا از پشت دیوارها جنگشان میانشان خیلی سختیست گمان می داریشان گردهمی هم دلهاشان پراکنده است آن به که چون آنها همخویشانیند نباشد اندیشه می شوند برانگیخته "

این که چند زمانی تورُ تارگردش کردم برای جاخوردن نبوده چون اکسپت یا دیگری آن اندازه آزارم کرده همانند نمایشهای فلش هم جاوای بی مورد که توی هر برگه باز می شده تازه یک سوراخی پیدا کنم که آسون برم تارگردی می روم با همون تارگردهای ساده مانند کروم هم زودتر برگه ها باز می شود شماهایی که بادکنکی خودتونو بالا بردید هی برنامه نویسیم الیم ولیم همش کاربرهای برنامه های بیگانه اید چیزی نساختید که واسه خودتون آب هم نون بشه من هدفم خداوند پرستیست شما هدفتون سرکشی از خداوند
خداوندا آسیب دشمنان ترسو را بردار

kourosh_iran
04-16-2015, 06:52 AM
خوب عزیز من Chroot Jail و SandBox و Virtual Machine و کامپیوترهای قدیمی بی مصرف به درد نخور رو برای همین وقتها ساختند دیگه :))
البته من یک مقدار هم برای دیگران گفتم که حواسشون جمع باشه اگر متوجه نیستن متوجه بشن که این مسائل امنیتی همیشه وجود داره. خیلی ها خب فنی نیستن اطلاعات دقیق ندارن نمیدونن مثلا حتی اگر روی سیستم خودشون از Tor و نرم افزار دیگر استفاده میکنن، ولی یک نرم افزار جاسوسی بطور مستقیم میتونه این سیستمها رو دور بزنه. حتی فکر کنم VPN رو هم به این شکل بشه دور زد. کلا خیلی مسائل گسترده و ظریفی داره که حتی بعضی وقتا حرفه ایها هم به ذهنشون نمیرسه.

اما درمورد اون روشها که گفتی و منم به VM اشاره کردم، ولی فعلا خودم این ابزارها و امکانات رو در اختیار ندارم. سیستمم هم ضعیفه فکر کنم VM روش خیلی کند کار کنه واسه این اصلا حس و حوصله نصب کردن و تستش رو هم ندارم (تازه اگر جواب بده مثلا نگه باید حداقل فلان قدر RAM داشته باشید).

kourosh_iran
04-16-2015, 07:00 AM
البته اگر آدم واقعا خبره امنیت/هک باشه با یدونه فایل PDF هم میتونه همه رو هک کنه!
اصلا آدم یه چیزایی میخونه در منابع امنیتی که میفهمه تامین امنیت واقعا بالا در دنیای فعلی چقدر مشکله. یعنی اصلا نرم افزارها به کنار، یجا در یه منبع معتبر خوندم که حتی از طریق حفره های امنیتی توی سخت افزارهایی مثل کارت شبکه هم میتونن هک کنن!! البته سازمانها و افرادی که دانش و منابع لازم برای بهره برداری از همه نوع ضعف رو داشته باشن زیاد نیستن و بخاطر همینه که اکثرا یک امنیت نسبی رو میشه فرض کرد. مثلا سیستم خود من هیچوقت ویندوز و آنتی ویروس و فلش و جاوا و بقیه نرم افزارهاش حساس نبودم زود به زود آپدیت کنم، ولی این همه سال مشکل جدی هم نداشتم مثلا بگی ویروس گرفتم یا هک شدم.
من خودم اگر برم در وادی هک و اینها فکر کنم خیلی کارها میتونم بکنم. ولی کو وقتش. تازه علاقهء زیادی هم ندارم چون چندان کار سالم و درست و حسابی نیست و میگم خب آخرش که چی چی ازش عاید میشه واسه آدمی مثل من! بیشتر ترجیح میدم در فیلد مقابلش یعنی امنیت کار کنم، و از اون طرف زبانها و الگوریتم ها و قابلیت های جدید یاد بگیرم و برنامه های مفید و جالب درست کنم بجای اینکه همش در دنیای زیرزمینی هک و مک کار کنم!

kourosh_iran
04-16-2015, 07:08 AM
بنظر من کسانی که واقعا کارشون خطرناکه و میخوان امنیت بالا داشته باشن باید اون سیستمی که باهاش اینترنت میان علاوه بر نرم افزارهای فیلترشکن که بنظرم عاقلانه است چند لایه هم باشه (مثلا همزمان هم VPN و هم Tor فعال باشه روی سیستم)، اون سیستم باید اختصاصی واسه همون کار باشه و روش هیچ اطلاعات شخصی و مشخصهء خاص دیگری نباشه و باهاش کار دیگه ای نکنن.
یه سیستم دیگه هم که باید داشته باشن که روش همینطور کارها مثل تست نرم افزارها رو انجام بدن که اون سیستم از اینترنت قطع باشه و حتی بازم روی اون کار دیگه نکنن و اطلاعات دیگری هم نباشه!
بعد بگو پس یه سیستم دیگه هم باید داشته باشن که کارهای عادی و شخصیشون رو باهاش بکنن.

تا اینجا شد 3 تا سیستم!

حالا بگی VM و این حرفا بجای 3 تا سیستم مجزا استفاده کنن، بنظرم میشه، اما اونم باز نکات و ظرافت های امنیتی داره و فکر نمیکنم به اندازهء سیستمهای مجزا امنیت داشته باشه. تازه شاید روی اون سیستمهای مجزا هم VM ران کنیم بهتر باشه (بازم یه لایهء امنیتی که خواص خودش رو داره).

امنیت واقعی و سطح بالا چیزی نیست که به این سادگی ها بدست بیاد. خودت هم باید متخصص امنیت باشی اصلا!
مثلا من گفتم همزمان هم VPN و هم Tor استفاده کنیم، ولی خودم به این شک دارم و میگم نکنه اصلا امنیت رو به این شکل پایین بیاره! (کاملا ممکنه). یعنی باید کامل احاطه داشته باشی بدونی هر سیستم و پروتکلی چطور کار میکنه چه خواصی داره چه تضمین هایی میده امنیتش چطوریه، باید تحلیل کامل و دقیق بکنی تا بتونی بفهمی که باید چکار کنی.

kourosh_iran
04-16-2015, 07:19 AM
اخیرا کشف شده NSA بدافزارهایی درست کرده که firmware دیسک سخت رو بازنویسی میکنن و یک دیسک مجازی پنهان روی دیسک سخت ایجاد میشه که بدافزار ازش استفاده میکنه. این اطلاعات حتی با فرمت و پارتیشن مجدد دیسک سخت یا حتی روشهای wipe در حد استانداردهای نظامی هم از بین نمیره.
بعید نیست کدهای این بدافزار نهایتا دست دیگران هم بیفته یا افتاده باشه تاحالا.
خلاصه یعنی نرم افزار، سخت افزار، اینترنت، همه رو باید ایزوله کرد و امنیت چند لایه داشت. سیستمهایی که استفاده میشن هم دست آخر نباید فروخته بشن یا برای کار دیگری استفاده بشن. مثلا هاردتون رو باید ذوب یا پودر کنید نمیدونم خلاصه یه بلایی سرش بیارید. البته اینا برای کسانی هست که میخوان امنیت حداکثری بدست بیارن، وگرنه که فکر نمیکنم برای بیشتر افراد این همه هزینه و وسواس صرف بکنه! شاید احتمال اینکه آدم در تصادف رانندگی بمیره از این بیشتره که با این روشهای پیشرفته در نهایت هک و شناساسی و دستگیر بشه!!

kourosh_iran
04-16-2015, 07:21 AM
حالا این برنامه هه درست بود؟ تستش کردید؟ داستانش چیه؟ کی نوشته؟

m@hdi
06-20-2015, 06:39 PM
الان تنها چیزی که برام بصورت سوال باقی مونده تعداد تکرار ط در قبل و بعد از سوره طه هست که هر دو 636 بار است.

این مسئله هم اگه خوب بهش توجه میکردم سوال نبود! یکی از مذهبیون مخالف اعجاز عددی یک حرف خوبی به من زد که الان منظورشو خوب متوجه میشم! اون میگفت این سیستم اعجاز عددی موقعی درست هست که براساس یک "رویه ثابت" صدق کنه. حالا میپرسید رویه ثابت یعنی چی؟ خب از من بپرسید که عمری دنبال اعجاز عددی در قرآن بوده ام!

مثلا بسیاری از سایت ها ادعا میکنند که فلان واژه فلان بار تکرار شده پس معجزه هست حال آنکه این وسط یک رویه ثابت وجود ندارد:

واژه یوم 365 بار تکرار شده است ولی این منوط به این هست که پسوندها را نشماریم.
واژه های رجل و امراة (مرد و زن) 24 بار تکرار شده (مساوی) ولی اینجا رویه تغییر میکنه و باید پسوندها را شمرد تا به این رابطه رسید. (البته این را هم در نظر داشته باشید که بهتر بود تعداد تکرار رجل و امراة 23 بار بود تا برخی فریبکاران مثل هارون یحیی کشفیاتشون مثل اینکه میگن رجل 23 بار اومده و تعداد کروموزوم های پدر 23 تا و امراة 23 بار اومده و تعداد کروموزوم های مادر 23 تا هست درست میشد!)
واژه های جهنم و جنة (جهنم و بهشت) 77 بار تکرار شده (مساوی) ولی در اینجا باید جاهایی که جن به شکل جنة آمده (مثل آخرین آیه قرآن که آمده "من الجنة و الناس") را هم باید بشماریم یعنی باید به شکل ظاهری استناد کنیم نه به معنی تا رابطه شکل بگیرد.

مثال دیگر تکرار حرف "ق" هست که 57 بار است که میگویند بر 19 بخش پذیر است. در اینجا هم یک رویه ثابت وجود ندارد و تعداد تکرار حروف مقطعه در سوره های دیگر بر 19 بخش پذیر نیست.

در مورد تعداد تکرار حرف "ط" قبل و بعد از سوره "طه" هم یک رویه ثابت وجود ندارد. یعنی مثلا اینگونه نیست که تعداد تکرار "ه" هم قبل و بعد سوره "طه" یکسان باشد و بسیاری از حروف مقطعه دیگر. برابر بودن تعداد تکرار حرف "ط" قبل و بعد از سوره "طه" برابر است اما این چیز عجیبی نیست! قرآن 30 جزء هست و سوره "طه" در اوایل جزء 16 قرار دارد و در واقع در اواسط قرآن هست پس برابر بودن تعداد تکرار حرف "ط" قبل و بعد از این سوره معجزه نیست!

در پایان باید گفت از هر کتابی اگر رویه ثابتی نداشته باشیم میتوانیم بسیاری روابط عددی بیرون بکشیم. قرآن هم یک کتاب هست و مستثنی نیست اما چون یک کتاب مذهبی هست برخی افراد از روی نادانی (که قبل از این پست من هم جزو آنان بودم!) اسم معجزه روی آن میگذارند.

Moshref
06-21-2015, 04:46 AM
خود مسلمین هم فهمیدن که اعجاز اعداد همش کشکه برای همین دیگر توی این بحث‌ها حرفی در مورد این خزعبلات نمیزنند