PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تناقض اسلام و مسیحیت؟

kourosh_iran
01-29-2015, 08:52 AM
دیروز این فیلم رو نگا کردم: درگذشت دختر 11ساله ی كانادایی كه شیمی درمانی را نپذیرفت (http://www.aparat.com/v/0ADzy)

فیلم یه دختر 11 ساله کانادایی هست که سرطان داشته و بخاطر عوارض جانبی که شیمی درمانی داشته شیمی درمانی رو کنار گذاشته، و میگن اخیرا بالاخره مرده!

در فیلم این دختر میگه که حضرت مسیح رو در خواب دیده که بهش گفته شفا پیدا کرده. حالا منظور از این شفا شاید شفای جسمانی فعلی نبود (چون آخرش هم که مرد) و من خودم شخصا به نظام زندگیهای چندگانه یجورایی اعتقاد دارم فکر میکنم منظورش از شفا شاید پاک شدن گناهان زندگی گذشته اش بوده.
اما یه نکتهء جالب اینکه میگه کف دست های حضرت مسیح سوراخ هایی بوده! جالب اینه که خیلی از افراد دیگر هم که ادعا میکنن مسیح رو در خواب یا بیداری دیدن از اثر زخم و سوراخ روی دست های مسیح یاد میکنن، که طبیعتا در دین مسیحیت علامت مصلوب شدن ایشان است دیگر! حتی یکسری افراد یا قدیسانی که در مسیحیت بودن (بعضیا معاصر) و میگن افرادی بودن و شاید هنوزم هستن که اثر چنین زخمهایی رو در بدن خودشون دارن و نمیدونم در زمان خاص و فلان و اینها ازش خون جاری میشه و این حرفا.
ولی همهء اینا در حالیه که در اسلام و قرآن آمده که مسیح واقعا مصلوب نشده و بجاش شخصی که شبیه او بوده رو مصلوب کردن!
پس اینجا یک تناقص نه تنها میان کتابهای مقدس و اعتقادات دین مسیحیت و اسلام وجود داره، بلکه میان الهامات و تجربه های شخصی و معجزات ادعایی مسیحیان و آموزه های اسلام هم تناقض وجود داره. کی این وسط دروغ میگه؟ شایدم هردو!! آیا ممکنه هردوی این مسائل (تجربه ها و معجزات ادعایی تعداد زیادی از افراد مسیحی و ادعای اسلام درمورد مصلوب نشدن مسیح) همزمان واقعیت داشته باشن؟
البته اگر کلا نخوایم همهء این موارد رو حاصل دروغها و فریب ها + توهمات و تلقین های انسانها بدونیم، شاید بتونیم ادعا کنیم که این یک نوع اثر ایمان به این باوره! ولی بهرحال موضوع جالبیه، و بهرحال حتی اعتبار دریافت های مستقیم انسان (الهام و شهود و مشاهده معجزه...) رو زیر سوال میبره.

از اونجایی که من خودم اکیدا خداناباور نیستم و بیشتر ندانم گرا هستم، طوری صحبت نکردم که تمام این جریانات رو نفی و تمسخر کنم، ولی بهرحال خواستم این نکات رو مطرح و احتمالات ممکن رو بیان کنم و به بحث و هم اندیشی دیگران بذارم.

mbk
01-29-2015, 10:17 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
"﴿ یَاأَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا تُوبُوا إِلَى اللَّهِ تَوْبَةً نَصُوحًا عَسَى رَبُّكُمْ أَنْ یُكَفِّرَ عَنْكُمْ سَیِّئَاتِكُمْ وَیُدْخِلَكُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ یَوْمَ لَا یُخْزِی اللَّهُ النَّبِیَّ وَالَّذِینَ آمَنُوا مَعَهُ نُورُهُمْ یَسْعَى بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَبِأَیْمَانِهِمْ یَقُولُونَ رَبَّنَا أَتْمِمْ لَنَا نُورَنَا وَاغْفِرْ لَنَا إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ(8) ﴾""ای همهء کسانی که باورکردید پشیمان برگردید سوی خداوند پشیمانی ای سازنده ای شاید پروردگارتان که می پوشاند از شما بدکاریهاتان را هم درون می کندتان باغهایی روان می شود از زیرشان رودخانه ها زمانی نباشد رسوا می کند خداوند پیامبر هم کسانی که باورکردند باهاش روشناییشان تلاش می دارد میان دستهاشان هم به راستهاشان می گویند پروردگارما سراسری کن برایمان روشناییمان را هم آمرز تا براستی برایمان چون تو بر هر چیزی خیلی توانایی هستی 8"
یک چیزی که مردمان برای هر دوره پیامبر دست زدند افزودن پیرایه هایی که در آن آیین نبود که با آن خودشان را سرگرم می کنندبجای خداوند پرستی دو سه گانه پرستی آوردن میانجی های گمان شده کردند آری عیسی درود خداوند بر او باد کسی است که نشانه های فراوانی برای نشان دادن پیامبری خودش آورد بی پدر زاده شدن هم زنده کردن مردگان یا درمان برخی بیماران نادرمان گفتگو در زمان نوزادی که خداوند گفت در زمان زنده بودنش باز کم باور می کردند کنون او را دار زدند خدایی دیگر گفتند بهانه شگفت آور که او فداشد برای بخشودن گناهان دیگران هم دیگر چیزها
از این چیزها هم فراوان در آیین ما درست کردند که نمی خواهم پی شان گرفته شود خداوندا تویی که مرا با این همه بهره مندی آفریدی توان سرکش شیطان هم پیروانش را بگیر

Hezbollah_YaHasan
01-30-2015, 03:33 PM
بسمه تعالی
بسیار بحث ارزنده ای است و جادارد تشکر کنم.
اگر در دین مسیحیت تفحص و تددق کنید متوجه تحریف این دین الهی میشوید. این دین مسیحیت دین جعلی است که توسط دجال مسیحیان تحریف شده. انجیل اصل همانا انجیل بارنابا است که در آن به صراحت از ۵تن آل عبا نام برده شده.
برادران سپاه سالانه ۴۰هزار انجیل تقلبی را که همانا توطئه صهیونیستها است را میسوزانند. ما باید جوانان اروپا را روشن کنیم و همانطور که رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای به جوانان اروپا و آمریکا امر فرمودند آنان باید چشمها و گوشهایشان راباز کنند بفهمند که ما حق می گوییم و دست از اطاعت دین جعلی مسیحیت برداشته به انجیل بارنابا و سپس به اسلام ناب محمدی ایمان بیاورند.

Hezbollah_YaHasan
01-30-2015, 03:37 PM
در حقانیت اسلام همینروایت بس است که حضرت علی شاه ولایت و حضرت ختمی مرتبت کشیشان مسیحی را به اسلام دعوت کردند کشیشها گفتند اگر راست می گویی بگو آن درخت حرکت کند بیاید اینجا حضرت رسولاکرم به درخت امر کردند و درخت ریشه از خاک برکشید به نزد حضرت آمد که نشان از حقانیت قرآن و کامل بودن دین اسلام دارد.

Hezbollah_YaHasan
01-30-2015, 03:39 PM
حضرت امام خامنه ایبا حضرت مسیح ویژگی مشترکی دارند که همانا سخنوری هنگام تولد است که همین حقانیت مقام عظمای ولایت را اثبات می کند.

mbk
01-30-2015, 04:13 PM
"( یا أیها الذین آمنوا إذا لقیتم فئة فاثبتوا واذكروا الله كثیرا لعلكم تفلحون ( 45 ) وأطیعوا الله ورسوله ولا تنازعوا فتفشلوا وتذهب ریحكم واصبروا إن الله مع الصابرین ( 46 ) ) ""ای همه کسانی که باور کردید گداری روبرو شدید دسته ای را باز ایستادگی کنید هم بازگویی کنید خداوند را فراوان تابراستی انگیزدتان رستگار می شوید 45هم پیروی کنید خداوند هم فرستاده اش را هم نباشد کشمکش می کنید باز سست می شوید هم می رود توانتان هم شکیبایی کنید چون خداوند با شکیباگران است 46"

حضرت امام خامنه ایبا حضرت مسیح ویژگی مشترکی دارند که همانا سخنوری هنگام تولد است که همین حقانیت مقام عظمای ولایت را اثبات می کند.
شما چجوری می خواهید بباورانیدمان گواهی دارید از این سخن وری نمی دانم چرا داستان پردازی بی اندیشه چرا سخن خداوند را کنارگذاری هم برنابا چرا 5 تن آل عبا را درخود جا دهد که چه شود کجایش نوشته تازه اینها کجا هم سخن خداوند قرآن کجا که آن یکجا هم نگفت آدم پرستی کنید
خداوندا ای خداوند مهربان تکیه گاه

Hezbollah_YaHasan
01-30-2015, 07:17 PM
. در انجیل برنابا می نویسد: «چون آدم و حوا از بهشت بیرون شدند، مشاهده كردند كه بالای دروازه بهشت نوشته اند: «لا اله الّا الله محمد رسول الله.»(4)
4. همچنین در انجیل برنابا ذكر شده كه «راست می گویم كه پسر ابراهیم همان اسماعیل بود كه واجب است كه از نسل او بیاید مسیا (حضرت محمد) كه ابراهیم به او وعده داده شده بود كه همه قبائل زمین او بركت یابند.»(5)
همه قبایل زمین از او وقتی برکت میابند که آقایمان امام زمان ظهور کند که صراحتا به ائمه اشاره شده ولی مستتر است.

mbk
01-31-2015, 11:47 AM
" یا أهل الكتاب لم تحاجون فی إبراهیم وما أنزلت التوراة والإنجیل إلا من بعده أفلا تعقلون ( 65 ) ها أنتم هؤلاء حاججتم فیما لكم به علم فلم تحاجون فیما لیس لكم به علم والله یعلم وأنتم لا تعلمون ( 66 )آل عمران"
"ای خانوادهء نوشتار برای چه تلاش می دارید در ابراهیم هم چه فرود آمد تورات هم انجیل جز از چند گداری اش آیا باز نمی اندیشید 65 نیست شما آنهایید که تلاش کردید در چه تا شما را بهش دانشی بود باز برای چه تلاش می دارید در چه نیست تا شما را بهش دانشی هم خداوند می داند هم شما ها نباشد می دانید66خاندان عمران"

در انجیل برنابا می نویسد: «چون آدم و حوا از بهشت بیرون شدند، مشاهده كردند كه بالای دروازه بهشت نوشته اند: «لا اله الّا الله محمد رسول الله.»(4)
دوست چرا سرهم می کنید کجای برناوا هست نشانی اش را بهتر بنویسید می خواهی بگویی تنها فرستاده خداوند محمد درود خداوند برش باد بود دیگران پس چه هم چه پیوندی با آل عبا داشت همبازگذاری تاکی جز خداوند دگران چه آفریدند؟

4. همچنین در انجیل برنابا ذكر شده كه «راست می گویم كه پسر ابراهیم همان اسماعیل بود كه واجب است كه از نسل او بیاید مسیا (حضرت محمد) كه ابراهیم به او وعده داده شده بود كه همه قبائل زمین او بركت یابند.»(5)
اسحاق که خداوند برش مهربانی کند پس چه؟ پیامبر نبود بود

همه قبایل زمین از او وقتی برکت میابند که آقایمان امام زمان ظهور کند که صراحتا به ائمه اشاره شده ولی مستتر است.
این یکی را چجوری می سازید خداوند کجا گفت بروید دنبال جاخورده آدم نگفت کارش هم نیست که مردم را سرگردان کند
خداوندا تویی که آسمان را بی ستون آفریدی در زمین کوهها قله ها گذاشتی شمارجانوران پراکنده کردی در زمین اگر مثقال چیزی از دانه خردل در سنگلاخی یا در آسمانها یا در زمین فرو رود ازش نشانه تو در می آید مرا به بیگانه خودت وامدار هم بر نمازم پایدار ساز

Hezbollah_YaHasan
01-31-2015, 06:58 PM
انجیا برنابا33/41

اندیشه قم؛ تنها مرکز حوزوی پاسخگویی تخصصی به سؤالات و شبهات دینی (http://www.andisheqom.com/public/application/index/viewData?c=687&t=qa)