PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خداوند شناسی

mbk
01-18-2015, 04:36 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
"افلا ینظرون الى الابل كیف خلقت (17) و الى السماء كیف رفعت (18) و الى الجبال كیف نصبت (19) و الى الارض كیف سطحت (20) فذكر انما انت مذكر (21) لست علیهم بمصیطر (22) الا من تولى و كفر(23) فیعذبه اللّه العذاب الاكبر (24) ان الینا ایابهم (25) ثم ان علینا حسابهم (26)"
"آیا باز نمی بینند سوی شتر چگونه آفریده شد 17هم سوی آسمان چگونه بلندا شد18 هم سوی کوهها چگونه گماشته شد 19 هم سوی زمین چگونه گسترانیده شد 20 باز زبان آور چون چه تو زبان آورگشته ای 21نیست تو را بر ایشان به وادارگرگشتگی 22جز کسی روکج می کند هم روگرداند23باز ناگوار می کندش خداوند ناگواربزرگتر24چون سویمان برگشتشان است25پس چون بر مارسیدگیشان است"
دم دستگاه شتران از آغاز زاییده شدن شیر از سینه مادران می خورند پس از چندی علف خوار می شوند پس از زمانی توان جفت گیری دارند هم گوشتشان هم شیرشان پوستشان سواری دادنشان زیبایی هاشان سراسر آدمی را یاد آور آفریننده ای فرادانا دهد پس آیا مزد کسی نیست که روی از این فهمیدن برمی گرداند هم از آفریننده اش که ناگواری دچار شود هم روز برپایی سست شده در دوزخ افتد
خداوندا پاس تو برای این همه روزی دادنت هم از تو می ترسم که خیلی ناگوار سازی ات سخت است

mbk
01-24-2015, 12:11 PM
" و یستعجلونک بالعذاب و لو لا اجل مسمی لجاءهم العذاب و لیاتینهم بغتة و هم لا یشعرون53 یستعجلونک بالعذاب و ان جهنم لمحیطة بالکافرین54 یوم یغشاهم العذاب من فوقهم و من تحت ارجلهم و یقول ذوقوا ما کنتم تعملون55 یا عبادی الذین آمنوا ان ارضی واسعة فایای فاعبدون56 کل نفس ذائقة الموت ثم الینا ترجعون57 و الذین آمنوا و عملوا الصالحات لنبوئنهم من الجنة غرفا تجری من تحتها الانهار خالدین فیها نعم اجر العاملین58 الذین صبروا و علی ربهم یتوکلون59 و کاین من دابة لا تحمل رزقها الله یرزقها و ایاکم و هو السمیع العلیم60 و لئن سالتهم من خلق السماوات و الارض و سخر الشمس و القمر لیقولن الله فانی یؤفکون61 الله یبسط الرزق لمن یشاء من عباده و یقدر له ان الله بکل شی ء علیم62 و لئن سالتهم من نزل من السماء ماء فاحیا به الارض من بعد موتها لیقولن الله قل الحمد لله بل اکثرهم لا یعقلون63"
"هم می خواهند شتابان ازت به ناگواری هم گر نباشد پایانی نام گذاشته ای تاآمدشان ناگوارا هم تا می آوریمشان ناگهانی هم آنها نباشد آگاهند 53 می خواهند شتابان ازت به ناگوارا هم چون دوزخی تا چیره ای به روپوشندگان است54زمانی فراگیردشان ناگوارا از سرشان هم از زیر پاهاشان هم گفته می شود بچشید چه بودید انجام می دادید55 ای بندگانی کسانی که باورکردید چون زمینم گشاده ای است باز آره مرا باز بندگی کنید 56هر تنی چشنده ء مرگ است پس سویمان برگشت می کنید 57 هم کسانی باورکردند هم انجام دادند سازنده ها تا جای دهیمشان از باغ بالاخانه ای روان می شود از زیرشان رودخانه ها پیوسته اند درش سراسربخش مزد انجام دهندگان است 58 کسانی که شکیبایی کردند هم بر پروردگارشان کارمی گمارند59 هم جور چندی از جنبنده ای نباشد بارمی برد توشه اش را خداوند توشه می دهدش هم آره شما را هم او خیلی شنوا خیلی داناست60 هم تااگر پرسیدیشان کی آفرید آسمانها هم زمین را هم رام کرد آفتاب هم ماه را تا می گویند خداوند بازجوری می بافند62 خداوند پهن می کند توشه را برای کسی می خواهد از بندگانش هم اندازه می کند تا برایش چون خداوند به هر چیزی خیلی داناییست 62هم تااگر پرسیدیشان کی فرودآورد از آسمان آبی باز زنده کند باهاش زمین را از چندگدار مرگش تا می گویند خداوند بگو پسندیده گویی برای خداوند است نه آره خیلیشان نباشد می اندیشند63"
خداوندا مرا از گرایش به بیگانه ات که چون من بنده ای بیش نیستند هم نبودند وا مدار ای خداوند پسندیده گویی برایت که آفریننده ای ناهمانندی

mbk
01-28-2015, 06:39 AM
"بسم الله الرحمن الرحیم
قُلْ إِنَّ صَلاَتِی وَنُسُكِی وَمَحْیَایَ وَمَمَاتِی لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ (162) لاَ شَرِیكَ لَهُ وَبِذَلِكَ أُمِرْتُ وَأَنَاْ أَوَّلُ الْمُسْلِمِینَ (163) قُلْ أَغَیْرَ اللَّهِ أَبْغِی رَبًّا وَهُوَ رَبُّ كُلِّ شَیْءٍ وَلاَ تَكْسِبُ كُلُّ نَفْسٍ إِلاَّ عَلَیْهَا وَلاَ تَزِرُ وَازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرَى ثُمَّ إِلَى رَبِّكُم مَّرْجِعُكُمْ فَیُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ فِیهِ تَخْتَلِفُونَ (164) وَهُوَ الَّذِی جَعَلَكُمْ خَلاَئِفَ الأَرْضِ وَرَفَعَ بَعْضَكُمْ فَوْقَ بَعْضٍ دَرَجَاتٍ لِّیَبْلُوَكُمْ فِی مَا آتَاكُمْ إِنَّ رَبَّكَ سَرِیعُ الْعِقَابِ وَإِنَّهُ لَغَفُورٌ رَّحِیمٌ (165)(الانعام)"
"به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
بگو چون نمازم هم پرستشم هم زنده گشتنم هم مرده گشتنم برای خداوند است پروردگار جهانیان 162نباشد همبازی تا برایش هم به این فرمان یافتم هم من آغازِ فرمانبردارگشته گانم 163بگو آیا بیگانهء خداوند بجویم پرورنده ای هم او پروردگار هر چیزی است هم نباشد می اندوزد هر تنی جز برش هم نباشد بارمی برد باربری باری دیگری پس سوی پروردگارتان برگشت گاه گشته تان است باز هوشیارتان می کند به چه بودید درش پشت در پشت می بودید 164هم اوکسی است گذاشتتان پشت جامانده زمین هم بالابرد برخیتان را سر برخی پله هایی برای می آزمایدتان در چه دادتان چون پروردگارت تند دنبال گیر است هم چون او تابراستی آمرزندهء خیلی مهربان است 165 جانوران سراسر بخشش"
خداوندا آفریننده آدمها زمین آسمان ای خیلی مهربان مرا در راهت بر جا بدار

mbk
02-09-2015, 05:07 PM
بسم الله الرحمن الرحیم
"إِنَّ الصَّفَا وَالْمَرْوَةَ مِن شَعَآئِرِ اللّهِ فَمَنْ حَجَّ الْبَیْتَ أَوِ اعْتَمَرَ فَلاَ جُنَاحَ عَلَیْهِ أَن یَطَّوَّفَ بِهِمَا وَمَن تَطَوَّعَ خَیْرًا فَإِنَّ اللّهَ شَاكِرٌ عَلِیمٌ 158 إِنَّ الَّذِینَ یَكْتُمُونَ مَا أَنزَلْنَا مِنَ الْبَیِّنَاتِ وَالْهُدَى مِن بَعْدِ مَا بَیَّنَّاهُ لِلنَّاسِ فِی الْكِتَابِ أُولَـئِكَ یَلعَنُهُمُ اللّهُ وَیَلْعَنُهُمُ اللَّاعِنُونَ 159 إِلاَّ الَّذِینَ تَابُواْ وَأَصْلَحُواْ وَبَیَّنُواْ فَأُوْلَـئِكَ أَتُوبُ عَلَیْهِمْ وَأَنَا التَّوَّابُ الرَّحِیمُ 160 إِنَّ الَّذِینَ كَفَرُوا وَمَاتُوا وَهُمْ كُفَّارٌ أُولَئِكَ عَلَیْهِمْ لَعْنَةُ اللّهِ وَالْمَلآئِكَةِ وَالنَّاسِ أَجْمَعِینَ 161خَالِدِینَ فِیهَا لاَ یُخَفَّفُ عَنْهُمُ الْعَذَابُ وَلاَ هُمْ یُنظَرُونَ 162 وَإِلَـهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ لاَّ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِیمُ 163 إِنَّ فِی خَلْقِ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ وَاخْتِلاَفِ اللَّیْلِ وَالنَّهَارِ وَالْفُلْكِ الَّتِی تَجْرِی فِی الْبَحْرِ بِمَا یَنفَعُ النَّاسَ وَمَا أَنزَلَ اللّهُ مِنَ السَّمَاء مِن مَّاء فَأَحْیَا بِهِ الأرْضَ بَعْدَ مَوْتِهَا وَبَثَّ فِیهَا مِن كُلِّ دَآبَّةٍ وَتَصْرِیفِ الرِّیَاحِ وَالسَّحَابِ الْمُسَخِّرِ بَیْنَ السَّمَاء وَالأَرْضِ لآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَعْقِلُونَ 164"
"چون سنگ سخت یکدست هم سنگ سپید درخشان از نشانه های خداوندند باز کسی تلاش خانه داشت یا دیدار سالیانه باز نباشد زحمتی برش که می چرخد بهشان هم کسی پیروی می کند بهتری باز چون خداوند خوش بجاآور خیلی داناییست 158چون کسانی که جا می دهند چه فرود آوردیم از روشنگری ها هم راهنمایی از چندگدار چه روشنگری کردیم برای مردمان در نوشتار آندسته نفرینشان می کند خداوند هم نفرینشان می کنند نفرین کنندگان 159جز کسانی که پشیمان برگشتند هم سازندگی کردند هم روشنگری کردند باز آندسته پشیمان پذیری کنم برشان هم من پشیمانان پذیر خیلی مهربانم160چون کسانی که رویگردانیدند هم مردند هم آنها خیلی رویگردان بودند آندسته برشان نفرین خداوند هم داراگشته گان فرشته ها هم مردمان همگی است 161پیوسته ها درش نباشد کمتر می شود ازشان ناگواری ها هم نباشد آنها چشم براه باشند162هم خدایتان خدایی یگانه است نباشد خدایی جز او مهرگستر خیلی مهربان است 163چون در پدید آمدن آسمانها هم پشت در پشتی های شب هم روز هم گردان هایی که روان می شوند در دریا به چه سود می رسانند مردمان را هم چه فرود آورد خداوند از آسمان از آبی باز زنده کند بهش زمین را پس مردنش هم پراکنده کرد درش از هر جنبنده ای هم برگردانیدن بادها هم ابرهای رام گشته میان آسمان هم زمین تابراستی نشانه هایی برای هم خویشانی است که اندیشه می کنند164"
خداوندا مرا از کسانی کن که به خانه ناروا گشته در مکه می روند هم تلاش خانه هم چرخیدن سنگ سخت یکدست هم سنگ سپید درخشان می کنند هم آنجا برایت جانور سراسر بخشش می کشند هم می خورند

mbk
03-02-2015, 11:57 AM
"وَ لَقَدْ ضلَّ قَبْلَهُمْ أَكثرُ الأَوَّلِینَ‏(71) وَ لَقَدْ أَرْسلْنَا فِیهِم مُّنذِرِینَ‏(72) فَانظرْ كیْف كانَ عَقِبَةُ الْمُنذَرِینَ‏(73) إِلا عِبَادَ اللَّهِ الْمُخْلَصِینَ‏(74) وَ لَقَدْ نَادَانَا نُوحٌ فَلَنِعْمَ الْمُجِیبُونَ‏(75) وَ نجَّیْنَهُ وَ أَهْلَهُ مِنَ الْكَرْبِ الْعَظِیمِ‏(76) وَ جَعَلْنَا ذُرِّیَّتَهُ هُمُ الْبَاقِینَ‏(77) وَ تَرَكْنَا عَلَیْهِ فی الاَخِرِینَ‏(78) سلَمٌ عَلی نُوحٍ فی الْعَلَمِینَ‏(79) إِنَّا كَذَلِك نجْزِی الْمُحْسِنِینَ‏(80) إِنَّهُ مِنْ عِبَادِنَا الْمُؤْمِنِینَ‏(81) ثمَّ أَغْرَقْنَا الاَخَرِینَ‏(82) وَ إِنَّ مِن شِیعَتِهِ لابْرَهِیمَ‏(83) إِذْ جَاءَ رَبَّهُ بِقَلْبٍ سلِیمٍ‏(84) إِذْ قَالَ لأَبِیهِ وَ قَوْمِهِ مَا ذَا تَعْبُدُونَ‏(85) أَ ئفْكاً ءَالِهَةً دُونَ اللَّهِ تُرِیدُونَ‏(86) فَمَا ظنُّكم بِرَب الْعَلَمِینَ‏(87) فَنَظرَ نَظرَةً فی النُّجُومِ‏(88) فَقَالَ إِنی سقِیمٌ‏(89) فَتَوَلَّوْا عَنْهُ مُدْبِرِینَ‏(90) فَرَاغَ إِلی ءَالِهَتهِمْ فَقَالَ أَ لا تَأْكلُونَ‏(91) مَا لَكمْ لا تَنطِقُونَ‏(92) فَرَاغَ عَلَیهِمْ ضرْبَا بِالْیَمِینِ‏(93) فَأَقْبَلُوا إِلَیْهِ یَزِفُّونَ‏(94) قَالَ أَ تَعْبُدُونَ مَا تَنْحِتُونَ‏(95) وَ اللَّهُ خَلَقَكمْ وَ مَا تَعْمَلُونَ‏(96) قَالُوا ابْنُوا لَهُ بُنْیَناً فَأَلْقُوهُ فی الجَْحِیمِ‏(97) فَأَرَادُوا بِهِ كَیْداً فجَعَلْنَهُمُ الأَسفَلِینَ‏(98) وَ قَالَ إِنی ذَاهِبٌ إِلی رَبی سیهْدِینِ‏(99) رَب هَب لی مِنَ الصلِحِینَ‏(100) فَبَشرْنَهُ بِغُلَمٍ حَلِیمٍ‏(101)"
"هم تابرای پیش تاریک ماند پیشترشان فراوانی آغازین 71هم تا برای پیش فرستادیم درشان اندرز دهنده گشته گان 72باز ببین چگونه بود دنباله اندرزشده گشته گان 73جز بندگان خداوند ویژه گشته گان 74هم تا برای پیش صدا زدمان نوح باز تابرای سراسری بخشش پاسخ دهنده گشته گان 75هم در آوردیمش هم سزاوارش از دلواپسی خیلی بزرگ 76هم گذاشتیم زاده هایش آنها بجامانده 77هم دست برداشتیم برش در دیگران 78درودی بر نوح در جهانیان 79چون هستیم جور آن مزد می دهیم نیکو گشته گان 80چون او از بندگانمان باور گشته گان 81پس فرو بردیم دیگران 82 هم چون از شاخه اش تا برای ابراهیم 83گداری آمده پروردگارش به دلی خیلی فرمانبردار 84 گداری گفت برای پدرش هم همخویشانش چه دارید بندگی می کنید 85آیا بافیده خدایی جدای خداوند می خواهید 86باز چه گمانتان به پروردگار جهانیان 87باز نگاه کرد نگاهی در ستاره ها 88باز گفت چون هستم خیلی بیمار 89باز روی کج کردند ازش پشت کننده گشته ها 90باز کشیده شد سوی خدایانشان باز گفت آیا نباشد غذا شکم می برید 91چه تا برایتان نباشد زبانی گویش ندارید 92باز کشیده برشان زدنی به راست 93 باز روی آوردند سویش نزدیک می شدند 92 گفت آیا بندگی می کنید چه کنده کاری می کنید 93 هم خداوند آفریدتان هم چه می دانید 96گفتند بسازید تا برای ساختمانی باز روبروکنیدش در آتش سخت 97 باز خواستند بهش فریبی باز گذاشتیمشان پست ترین98هم گفت چون هستم رونده ای سوی پروردگارم زود می نمایاندم 99 پرودگارم بخش تا برایم از سازنده کاران 100باز مژده دادیمش به کودکی خیلی بردباری 101"
خداوندا پاس تو گر بیش یا همه شان روگردان شوند مرا روی به سویت دار از آن پوسخند زنان پوسخند خورده را

یه نفر
03-03-2015, 08:20 PM
حداقل یه سایتی پیدا کن ترجمه اش خوب باشه!

mbk
03-29-2015, 07:10 AM
"
وَالَّذِینَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن یَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ وَلَمْ یُصِرُّواْ عَلَى مَا فَعَلُواْ وَهُمْ یَعْلَمُونَ 135 آل عمران" "هم کسانی گداری انجام دادند زشتکاری یا ستم کردند تنهاشان بازگوشدند خداوندُ باز خواستند آمرزش برای گناهانشان هم کی می آمرزد گناهانُ جز خداوند هم نبوده پافشاری می کنند بر چه انجام دادند هم آنها می دانند135خاندان عمران"
خداوندا مرا از زشتکاری هم دیگر باورمندان را دور بدار اگر ستمی کردیم برخودمان پشیمانیم ای خداوندی که زندگی مان بسته به توست آن که واپسین اگر گناهکار آییم سوی دوزخ روانمان می کنی هم تنها تویی که می آمرزی نه دیگران اگر پافشاری نکردیم مارا به درستراه درآور که دیدم دنبالهء خوبی نداشت زشتکاری, هم تو دوست می داری شکیبا گرایان ای خداوند بیامرز برایمان گناهانمان هم گزافکاریمان در دستورمان هم برجا کن پاپیش گذاریمان هم یاریمان کن بر همخویشانی رویگردانان

mbk
04-12-2015, 04:03 PM
" اللّهُ الَّذِی رَفَعَ السَّمَاوَاتِ بِغَیْرِ عَمَدٍ تَرَوْنَهَا ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ وَسَخَّرَ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلٌّ یَجْرِی لأَجَلٍ مُّسَمًّى یُدَبِّرُ الأَمْرَ یُفَصِّلُ الآیَاتِ لَعَلَّكُم بِلِقَاء رَبِّكُمْ تُوقِنُونَ 2 الرعد "
"خداوند کسیست سر کرد آسمانها به بیگانهء ستونی می بینیدش پس استوار کرد بر پشته هم رام کرد آفتاب هم ماه هری روان می شود برای پایانگاهی نام گذاشته ای سامان می دهد دستور بندبند می کند نشانه ها تا برای انگیزدتان به روبرو شدن پروردگارتان یکدل می شوید 2 آذرخش"
راستی آسمان بی ستونهای دیدنی زیباست یا آسمانی بود درهم برهم همهء چیزها درش با چیدمان بجا کار گذاشته شدند آفتا رام شده است روشنایی دارد هم گرما بخش است هم ماه رام شده که برای پایانگاهی نام گذاشته روانند
آیا براستی دلخوش به پوسخند زدن کاری همانند گیر کرده ها یا خداوند ناباوران باشیم خوب است؟ یا به اندیشه بپردازیم در کار خداوند هم بترسیم ازش که خداوند که این همه جهان را آفرید توان بازخواست از آدمهای خودخواه را هم دارد هم آنها را در آتش دوزخ می اندازد شاید همین نزدیک رسواییشان در بیاید بیچاره شوند
خداوندا مرا پذیرا بدار نه بهانه جوی سرکش خودبین

mbk
04-29-2015, 12:41 PM
"أعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم

قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ یُوحَى إِلَیَّ أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَمَنْ كَانَ یَرْجُو لِقَاءَ رَبِّهِ فَلْیَعْمَلْ عَمَلًا صَالِحًا وَلَا یُشْرِكْ بِعِبَادَةِ رَبِّهِ أَحَدًا "
"پناه می برم به خداوند از بیهوده گستر خیلی رانده به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
بگو چون چه من پوست آشکاری مانندتان نشانه می شود سویم که چون چه خدایتان خدایی یگانه ای باز کسی بود امید می دارد روبروشدن پروردگارش باز بایست انجام می دهد انجامی سازنده ای هم نباشد هم می بازد به بندگی پروردگارش یکیُ"
خداوندا بر تو تکیه کردم زنده ء برپا که نباشد می میری هم تو بسی به گناهان بندگان خیلی سنجنده ای که آفریدی آسمانها هم زمین هم چه میانشان در شش زمانها پس پشته گذاشتی بر تخت مهرگستر از تو می پرسم تا خیلی سنجنده شوم نه یکی دیگری

kourosh_iran
05-02-2015, 09:45 AM
mbk نظرت درمورد این مطالب چیه: Not Acceptable! (http://www.daftarche.com/%D8%AF%DB%8C%D9%86-11/%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%85%D8%B0%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D8%A8-32/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-15.html#post73139)

mbk
05-02-2015, 10:21 AM
"﴿إِنَّ أَوَّلَ بَیْتٍ وُضِعَ لِلنَّاسِ لَلَّذِی بِبَكَّةَ مُبَارَكًا وَهُدًى لِّلْعَالَمِینَ / فِیهِ آیَاتٌ بَیِّنَاتٌ مَّقَامُ إِبْرَاهِیمَ وَمَن دَخَلَهُ كَانَ آمِنًا وَلِلّهِ عَلَى النَّاسِ حِجُّ الْبَیْتِ مَنِ اسْتَطَاعَ إِلَیْهِ سَبِیلاً وَمَن كَفَرَ فَإِنَّ الله غَنِیٌّ عَنِ الْعَالَمِینَ﴾""چون آغازین خانه ای برپا شد برای مردمان تا برای همان که به شلوغ جایی خجسته گشته ای هم نمایانی برای جهانیان /درش نشانه هایی روشن گشته ها جایگشتهء ابراهیم هم کسی درون شدش بود باورشده ای هم برای خداوندست بر مردمان آهنگ تلاش خانهُ کسی می خواهد فرمان ببرد سویش راهیُ هم کسی رویگردانده باز چون خداوند بهرهمندی بارهء جهانیان است"

mbk نظرت درمورد این مطالب چیه: Not Acceptable! (http://www.daftarche.com/%D8%AF%DB%8C%D9%86-11/%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%85%D8%B0%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D8%A8-32/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-15.html#post73139)
َacceptable is very easy for me
دوست دارم فرمان پروردگار جهانیانم را انجام دهم بروم آنجا باز توان داراییم کم است بروم بچرخم دور چهار گوش آنجا نماز بخوانم دیگر باورمندان در آنجا را ببینم تلاش گردیدن میان سنگ سخت سپید مروه هم سنگ سخت یکدست صفا کنم سراسر یک گوسفند گاوی بزی شتری در راه خداوند بکشم هم بخورم هم به دیگران بدهم خداوند را خوش بجا بیاورم که این همه بخشش مرا داده
فراز میان بندگی گاه های کنونی معبد گمان می کنی چی هست با بندگی گه های درست تراشیده سنگی جلویتان می گذارند نمای آدمی
"لِکُلِّ أُمَّةٍ جَعَلْنا مَنْسَکاً هُمْ ناسِکُوهُ فَلا یُنازِعُنَّکَ فِی الْأَمْرِ وَ ادْعُ إِلی‏ رَبِّکَ إِنَّکَ لَعَلی‏ هُدیً مُسْتَقیمٍ67..""برای هر سردسته ای گذاشتیم روشی پرستش آنها روشش پرستش می کنند باز نباشد بگو مگو می کنندت در دستور باز فرابخوان سوی پروردگارت چونی تا برای روی نمایانی پایسته خواسته گشته ای."
کی را پرستش می کنند خداوند را چگونه برایش همتا نمی گذارند از دستوراتش پی می روند هر چه گفت خداوند
مگر چهار گوش خانه نمای آم رویش نوشته نه!یک جایست که روی به یکسو آورند از سراسر زمین هم در آنجا کشتن شکار جانوران نارواست یا زن مرد باهم آمیزش برپا نمی سازند نماز می خوانند تا زمانی که ناروایند محرم اند من رویگردان نیستم
من هم دوست دارم آنجا بروم همیشه باور شده امن باشد از هیچ کسی باک هم ندارم که بخواهند آسیبی مرا برسانند جز خداوند یگانه که خداوندا ترسانید ام سخت از زمانی که زاینده برای زاده پاداش نمی گیرد هم زاده برای زاینده هم گفتی فریبتان مسازد زندگی نزدیک هم فریبمان ندهد به خداوند فریبها هم رویگردانان را به راه درست بنما

Agnostic
05-04-2015, 04:15 PM
ادیان ابراهیمی تبلیغ می کنند در روز قیامت خدا به ثروتمندان می گوید چرا به فقرا کمک نکردید؟ هم عقل داشتید و هم ثروت پس در قبال فقرا مسئول هستین و به جهنم می روید.
حال بررسی این خدای مذکور:
1- از هر عیبی بری است
2- دانای مطلق است.
3- یک بشکن بزند هر چیزی بخواهد خلق می کند

ولی آن انسان گناهکار نه دانشش به اندازه خداست و نه مثل خدا خالق ثروت و اجسام از هیچ است پس این خداست که مرض دارد که برای اینکه آزمایش کند فقر را نابود نمی کند و مسئول فقر انسانها چنین خدایی است.

بنظرم اگر انسان وظیفه دارد به فقرا بدون منت کمک کند پاداش و عذاب قیامت نیست بلکه نوع دوستی است.
این فرض که خدای ستمگری بر جهان حکومت می کند که مردمی را فقیر کرده بیشتر با عقل و مشاهدات جور در میاد. همچنین عدم وجود خدا بارزتر است.

mbk
05-04-2015, 05:19 PM
"«فَمَنْ حَاجَّكَ فِیهِ مِنْ بَعْدِ ما جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعالَوْا نَدْعُ أَبْناءَنا وَ أَبْناءَكُمْ وَ نِساءَنا وَ نِساءَكُمْ وَ أَنْفُسَنا وَ أَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْكاذِبِینَ» (آل‏ عمران-61)"
"باز کسی آهنگ تلاش کردت درش از چند چه آمدت از دانش باز بگو بالا می شوید فرامی خوانیم فرزندانمان هم فرزندانتان هم زنانمان هم زنانتان هم تنهامان هم تنهاتان پس نفرین می کنیم باز می گذاریم خشم سخت خداوند بر دروغ گویان 61 خاندان عمران"

ولی آن انسان گناهکار نه دانشش به اندازه خداست و نه مثل خدا خالق ثروت و اجسام از هیچ است پس این خداست که مرض دارد که برای اینکه آزمایش کند فقر را نابود نمی کند و مسئول فقر انسانها چنین خدایی است.
خداوند خودش آفریده اگر بندگی اش را نکنیم که هدف پایه اش است می گذاردمان توی دوزخ
ببینم همین تو یا پدرت تا کار نمی کردند زمانی که تندرست بودید هم تنبلی خانه خوابیده بودید یا هیچ دیگر غذایی نخورید با آنکه گشنه بودید گناهش را به گردن خداوند بیاندازید چه می شود تنتان را نشویید بدبو شوید با آن که دستگاه شستن فراهم باشد چه می شود
هر کس به اندازهء گنجایشش خداوند ازش باز خواست می کند نه کمتر نه بیشتر تازه سرای نزدیک سرای بازیچه بیش نیست هم گذرا هم دیگر سرا ماندگار است
خداوندا پشیمان برگشتم سویت که تویی فریادرس پاس تو که فراهم کردی واسه ام همسر که از رنج تنهایی درآمدمتویی که بهره مند می کنی پیامبران هم جورمان بودند همه بنده ات بودند نه فرزندت

kourosh_iran
05-04-2015, 05:46 PM
mbk یه چیزی واسه من سواله همش میگی خدا اگر خوب بخواد بد بخواد واسه کسی هیچ چیزی جلودارش نیست.
حتی اگر فرض کنیم الله شما وجود داره ولی منطقا این به تنهایی برای امید و اعتماد داشتن بهش کافی نیست. بلکه به خدایی میشه امید و اعتمادی داشت که بشه باور کرد منطقی و خوبه. ولی خدایی که حرفهای ضد و نقیض و غیرمنطقی و ظالمانه زده از دید منطق و عقل و وجدان بشری، طبیعتا نمیشه در این باب بهش اطمینانی داشت. یعنی از دید من چندان فرقی نمیکنه تازه عاقلانه نیست که بیای بخاطر اطاعت ازش به خودت فشار بیاری زحمت و رنج بدی، چون دست آخر معلوم نیست هیچ دلیل و مدرک و منطق و اثبات درست و حسابی نداره که منطق و عدالت و نیکی سرش بشه و پای حرف خودش بمونه و با عدالت و رحمت قضاوت و رفتار کنه.
مثلا تو خودت این همه اومدی نماز خوندی روزه گرفتی و غیره، آخرش از کجا معلوم خدات به وعده هاش عمل بکنه؟ از کجا ثابت شده خدات منطقی رو که ما میشناسیم داره و رعایت میکنه؟ از کجا معلوم که موجود دروغگو و فریب کاری نیست؟ بر اساس ادیان و مذاهب و کتابهای آسمانی اگر بخوایم قضاوت کنیم باید بگیم ضد و نقیضه و غیرقابل درک!
خدای اسلام که یه وقتا من خودم قرآن میخوندم بنظرم بیشتر شبیه یک هیولا میامد تا چیز دیگه! هیولایی که سعی میکنه ما رو فریب بده و رام کنه تا ازش اطاعت کنیم. موجودی که اصلا معلوم نیست چیه و از کجا اومده. آیا توهم و جعل خود انسانه؟ آیا کار موجودات فضاییه؟ آیا یک خدای واقعیه؟
چیزی که سر و تهش بقدر کافی معلوم نیست بنابراین نمیشه بر اساسش هم فکر و کاری چندانی کرد.
ولی بعضی چیزها هست خب معقول و منطقیه آدم خودش درک و حتی در زندگی تجربه میکنه اینا رو میشه در بابشون حداقل احتیاط کرد. مثل همون معنویت و مشترکات میان ادیان.

kourosh_iran
05-04-2015, 05:47 PM
حالا بگذریم از اینکه در وهلهء اول چطوری وجود خدا ثابت شده؟ در وهلهء بعدش هم چطور این چیزایی که بهش نسبت داده میشه واقعا از خودش و دست نخوره است؟

kourosh_iran
05-04-2015, 05:48 PM
خلاصه ادیان یه چیزی هست سراسر پر از مغلطه و فرضها و ادعاهای ثابت نشده و بی پایه و بی سر و ته.
کدوم کسخلی میره میچسبه بهشون امید میبنده؟
یک کودنی مثل تو!

Moshref
05-05-2015, 06:01 AM
خداوند خودش آفریده اگر بندگی اش را نکنیم که هدف پایه اش است می گذاردمان توی دوزخ
تو خیلی بحالی من ترکیدم از خنده :e415:

mbk
05-05-2015, 09:03 AM
"یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا تُوبُوا إِلَى اللَّهِ تَوْبَةً نَّصُوحًا عَسَىٰ رَبُّكُمْ أَن یُكَفِّرَ عَنكُمْ سَیِّئَاتِكُمْ وَیُدْخِلَكُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ یَوْمَ لَا یُخْزِی اللَّهُ النَّبِیَّ وَالَّذِینَ آمَنُوا مَعَهُ ۖ نُورُهُمْ یَسْعَىٰ بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَبِأَیْمَانِهِمْ یَقُولُونَ رَبَّنَا أَتْمِمْ لَنَا نُورَنَا وَاغْفِرْ لَنَا ۖ إِنَّكَ عَلَىٰ كُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (8)التحریم"
"ای هرآن کسانی باورکردید پشیمان بر گردید سوی خداوند پشیمانیِ دوزنده ای نزدیک است که می پوشاند بارهءتان بدیهاتان هم درون می کندتان باغهایی روان می شود از زیرشان رودهایی زمانی نباشد رسوا می کند خداوند پیامبر هم کسانی باورکردند باهاش روشناییشان تلاش می دارد میان دستهاشان هم به راسته شان می گویند پروردگارا پر کن تا برایمان روشناییمان هم درست کن تا برایمان چونی بر هر چیزی خیلی گنجاینده ای8 نارواسازی"

حالا بگذریم از اینکه در وهلهء اول چطوری وجود خدا ثابت شده؟ در وهلهء بعدش هم چطور این چیزایی که بهش نسبت داده میشه واقعا از خودش و دست نخوره است؟
من پیشتر ها پی هر چه بودم سرگردان هم چیزی پاسخی بهم نداد جز سخن خداوند ترانه های زشت که نه ساده از خواننده های ایرانی گوش می کردم زده می شدم که گفته دلم را باز گو کند سرودهای سراینده ها پیشان رفتم همیشه سرگردان بودم نوشتار کتاب دانشگاهی هم دوست داشتم پیشرفتی درشان نداشتم بازم می دیدم من برای اینکارها ساخته نشدم توی سخن خداوند گشت می زدم همش روبرو با شرک همان همتا گذاری به خداوند می شدم گفتم پس خودم آلودگی داشتم خواستم جور گفتهء خداوند رفتار کنم از گرایشهای پیشینم دست برداشتم که دلخوش به کسی جز خداوند نشوم خداوند هم کمکم کرد هم گفتهء خداوند به دل آدمی می نشیند
همانند نشانه یا آیه بالایی خانمم را سفارش به پوشش خوب هم خانواده امُ هم نمازُ خودم هم خانواده ام می خوانیم به خانمم می گویم اگر سختت است ازم جدا شو مهرت را بدهم یا نمی گذارمش سرکار بیرون از خانه برود سراسر هیچ کس را بها نمی دهم جز خداوند آفریننده ام که بهم چشم گوش اندیشه هم توشه می دهد هم تاکنون کم واسم نگذاشت ازش می خواهم مرا پاک از سرای نزدیک ببرد هم رسوایم نکندپناه بر خداوندی که دم بازدم بهم داد آسمانی گذاشته هفت تایی با زمینُ

mbk
05-11-2015, 02:14 PM
"یَعْلَمُونَ مَا تَفْعَلُونَ12إِنَّ الْأَبْرَارَ لَفِی نَعِیمٍ13وَإِنَّ الْفُجَّارَ لَفِی جَحِیمٍ14یَصْلَوْنَهَا یَوْمَ الدِّینِ15وَمَا هُمْ عَنْهَا بِغَائِبِینَ16 وَمَا أَدْرَاكَ مَا یَوْمُ الدِّینِ17ثُمَّ مَا أَدْرَاكَ مَا یَوْمُ الدِّینِ18یَوْمَ لَا تَمْلِكُ نَفْسٌ لِنَفْسٍ شَیْئًا ۖ وَالْأَمْرُ یَوْمَئِذٍ لِلَّهِ 19الانفطار"
"می دانند چه انجام می دهید 12 چون راستی در سوگند ها تا برای در خوشی هایی 13هم چون براانگیز ها تا برای در آتش سختی 14دوخته می شوندش زمانیست آیین 15هم چیست آنها باره اش به پنهانی 16هم چیست دریابد{آگاه کندت} چیست زمانیست آیین 17پس چیست دریابد{آگاه کندت} چیست زمانیست آیین 18زمانی نباشد داراست خودی برای خودی چیزی هم دستورست زمان آنگاه برای خداوند 19شکافتن"
برگردان "ادراک" برپایه دو واژهء{ درک } هم {درئ} گذاشتم که دومی در برگردانیدن های به فارسیِ دیگرانست خداوند داناترست
خداوندا پاس تو برای چشم گوش اندیشه ای که بهمان دادی هم چهره ای که ویژهء هر یک ماست برای شناخت همدیگر هم کسی روی برگرداند در آتش سخت دوزخ خواهد سوخت که برانگیخته بر تو مرا هم باورمندانُ دلخوش به خودت کن نه فریب خورده از سرکش

باده
05-17-2015, 09:05 AM
نود و نه درصد مسلمونایی (چون کمتر با بقیه ادیان در ارتباط بودم اسمی از اونا نبردم والا حتما تو بقیه ادیان هم وضعی بهتر از وضع ما نیست)که من اطراف خودم میبینم( خانواده و همکار و همشهری و روحانی و..................) اظهار میکنن که خدا شناسن ،نماز میخونن،روزه میگیرن،نذری میدن،تو عزاداریا شرکت میکنن، همشون چندین بار از امام ها معجزه و شفا دیدن،هر کسی که مثل خودشون نباشه رو نقد میکنن،همشون میگن اسلام واقعی این نیست (میشه گفت همه مذهبی ها به همین صورت هستن)
شاید یک درصد باقیمونده واقعا پاک و انسان باشند، که اون نود و نه درصد همیشه فکر میکنند که جزو اون یک درصد هستند:e412:

ولی عملا با رفتاراشون ثابت میکنن به هیچ چیزی اعتقاد ندارن و چیزی برا ترسیدن یا اطاعت وجود نداره(غیبت میکنن، حق رو ناحق میکنن،مال مردم رو میخورن،تهمت میزنن،دزدی میکنن (تو درجات مختلف)

فقط وقتی کارشون به بن بست میخوره دوست دارن یه نیروی برتری وجود داشته باشه و مشکلشون رو حل کنه
و اینکه تو حرفای شیرین مذهبی صحبتی از مرگ ابدی نیست این دلیلییه که خدا رو انکار نمیکنن
دوست هم ندارم برا حرفام نقل قول با ایات قران بگیرید چون برا من سندیت ندارن:e032:

وجود خدایی که قدرت محافظت از بنده هاشو نداره برا من قابل قبول نیست :e056:

mbk
05-17-2015, 10:09 AM
"قل لا یستوی الخبیث والطیب ولو أعجبك كثرة الخبیث فاتقوا الله یا أولی الألباب لعلكم تفلحون ."
"بگو نکند یکسانند ناپاک آلوده هم پاکیزه هم گر شگفتت زند فراوانیِ ناپاک آلوده باز بیم بدارید خداوندُ ای برترین بهره بران تا برای انگیزدتان رستگار می شوید "

نود و نه درصد مسلمونایی (چون کمتر با بقیه ادیان در ارتباط بودم اسمی از اونا نبردم والا حتما تو بقیه ادیان هم وضعی بهتر از وضع ما نیست)که من اطراف خودم میبینم( خانواده و همکار و همشهری و روحانی و..................) اظهار میکنن که خدا شناسن ،نماز میخونن،روزه میگیرن،نذری میدن،تو عزاداریا شرکت میکنن، همشون چندین بار از امام ها معجزه و شفا دیدن،هر کسی که مثل خودشون نباشه رو نقد میکنن،همشون میگن اسلام واقعی این نیست (میشه گفت همه مذهبی ها به همین صورت هستن)
شاید یک درصد باقیمونده واقعا پاک و انسان باشند، که اون نود و نه درصد همیشه فکر میکنند که جزو اون یک درصد هستند

ولی عملا با رفتاراشون ثابت میکنن به هیچ چیزی اعتقاد ندارن و چیزی برا ترسیدن یا اطاعت وجود نداره(غیبت میکنن، حق رو ناحق میکنن،مال مردم رو میخورن،تهمت میزنن،دزدی میکنن (تو درجات مختلف)

فقط وقتی کارشون به بن بست میخوره دوست دارن یه نیروی برتری وجود داشته باشه و مشکلشون رو حل کنه

من دوست باورمندانم هر چند شمارشان اندک باشد خداوند کسیست که بهم چشم گوش داده شکم داد گیاهان آفرید پرورش می دهد تا خوراک شکمم شود هم جانوران آزاد گوشتُ آفریده, آبم را فراهم می کند بخورم تا تشنگی ام برداشته شود مرا هنگامی ناخوشی یا دردی دچار شدم باز تندرست می کند پسش میرانَدم پسش روز بازخواست زنده ام می کند
خداوندا مرا ببخش هم بچسبانم به سازنده کاران هم در باغ بهشت در خوشی ات جای بده هم مرا نماز خوان برجا بدار

باده
05-17-2015, 01:51 PM
ای کاش خداوند به هزاران انسان که هر روز بی گناه کشته میشوند و هزاران نفر که بر اثر گرسنگی میمیرند هم توجه میکرد
مثلا میتونست ی گوشه از قدرتشو به کار بگیره و جلوی زلزله و سیل و سونامی و اتشفشان رو بگیره
یا اونا رو جایی واقع کنه که مسکونی نیست
ولی فقط نگاه میکنه
1400سال پیش حرف زده و دیگه سکوت کرده

Moshref
05-17-2015, 02:59 PM
شاید یک درصد باقیمونده واقعا پاک و انسان باشند، که اون نود و نه درصد همیشه فکر میکنند که جزو اون یک درصد هستند:e412:

و اینکه تو حرفای شیرین مذهبی صحبتی از مرگ ابدی نیست این دلیلییه که خدا رو انکار نمیکنن
دوست هم ندارم برا حرفام نقل قول با ایات قران بگیرید چون برا من سندیت ندارن:e032:

وجود خدایی که قدرت محافظت از بنده هاشو نداره برا من قابل قبول نیست :e056:

هر دینی هر اندیشه‌ای هر مذهبی از زمانیکه دنیا بود تا همینک که ما داریم نفس میکشیم به مرور زمان به ابزاری تبدیل شده است برای:

1- فریب مردم
2- سرکیسه کردن مردم
3- فرمانروایی بر مردم

باید این نکته را در نظر بگیریم که در هر دین و هر مذهبی همچون اسلام بعد انواع روحانی و آخوند به وجود آمده‌اند. اگر به اصل هر دینی برگردید می بینید پایه و اساس همه آنها یکی است همه آنها بر وحدانیت پادشاه عالم سخن میگویند توصیه به برادری و برابری نخوردن مال ربا -دزدی نکردن دروغ نگفتن و مهمتر از همه چیز اینکه وقتی خداوند را میخوانند چیزی یا کسی را با او نخوانند این چیزها که عرض کردم اگر ادیان سامی و اریائی را بررسی کنید میبیند پایه و اساس همه بوده و رفته رفته هر دینی به چندین مذاهب گوناگون تبدیل می‌شود و خرافات قبل از آن سبب به وجود آمدن آن است و اینجا است که آخوند در جامعه به وجود می‌آید.

mbk
05-18-2015, 09:17 AM
"بسم الله الرحمن الرحیم
( الحمد لله فاطر السماوات والأرض جاعل الملائكة رسلا أولی أجنحة مثنى وثلاث ورباع یزید فی الخلق ما یشاء إن الله على كل شیء قدیر ( 1 ) )"
"به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
پسندیده گفتن برای خداوند شکافندهء آسمانها هم زمین گذارندهء داراگشته فرشته ها برتری بالی دوگشته ای هم سه تا ها هم چهارتاها می افزاید در آفرینش چه می خواهد چونست خداوند بر هر چیزی اندازه گذاری 1"

ای کاش خداوند به هزاران انسان که هر روز بی گناه کشته میشوند و هزاران نفر که بر اثر گرسنگی میمیرند هم توجه میکرد
مثلا میتونست ی گوشه از قدرتشو به کار بگیره و جلوی زلزله و سیل و سونامی و اتشفشان رو بگیره
یا اونا رو جایی واقع کنه که مسکونی نیست
ولی فقط نگاه میکنه
1400سال پیش حرف زده و دیگه سکوت کرده
هر که می خواهد سربلندی باز برای خداوند است سربلندی همگی که سویش بالا می رود گفتار پاکیزه هم کار سازنده را بالا می برد درست است می بینیم مرگ میر سختی باز سفارش به شکیبایی شدیم همان خداوند که ما را از خاک آفرید پس از تخمی پس گذاشتمان جفتهایی کاریست که دست خداوند است برخی سختی ها از کردهء خودمانست که برای ناپاس گذاری دچارش می شویم

4705
اگر خداوند بخواهد ما را می برد هم می آورد به آفرینشی دیگر پناه بر او که ما دربرابرش کوچکترین هستی نداریم خداوندا مرا همیشه ترسیده دربرابرت کن هم برپادار نماز

mbk
05-20-2015, 06:30 PM
" قل یا اهل الکتاب تعالوا الی کلمة سواء بیننا وبینکم الا نعبد الا الله ولا نشرک به شیئا ولا یتخذ بعضنا بعضا اربابا من دون الله فان تولوا فقولوا اشهدوا بانا مسلمون ﴿64﴾ یا اهل الکتاب لم تحآجون فی ابراهیم وما انزلت التوراة والانجیل الا من بعده افلا تعقلون ﴿65﴾ هاانتم هولاء حاججتم فیما لکم به علم فلم تحآجون فیما لیس لکم به علم والله یعلم وانتم لا تعلمون ﴿66﴾ ما کان ابراهیم یهودیا ولا نصرانیا ولکن کان حنیفا مسلما وما کان من المشرکین ﴿67﴾ ان اولی الناس بابراهیم للذین اتبعوه وهذا النبی والذین آمنوا والله ولی المومنین ﴿68﴾ ودت طآئفة من اهل الکتاب لو یضلونکم وما یضلون الا انفسهم وما یشعرون ﴿69﴾ یا اهل الکتاب لم تکفرون بآیات الله وانتم تشهدون ﴿70﴾ یا اهل الکتاب لم تلبسون الحق بالباطل وتکتمون الحق وانتم تعلمون ﴿71﴾ وقالت طآئفة من اهل الکتاب آمنوا بالذی انزل علی الذین آمنوا وجه النهار واکفروا آخره لعلهم یرجعون ﴿72﴾ ولا تومنوا الا لمن تبع دینکم قل ان الهدی هدی الله ان یوتی احد مثل ما اوتیتم او یحآجوکم عند ربکم قل ان الفضل بید الله یوتیه من یشاء والله واسع علیم ﴿73﴾ یختص برحمته من یشاء والله ذو الفضل العظیم ﴿74﴾"
"بگو ای سزاوار نوشتار بالا می آیید سوی گفتاری یکسانیست میانمان هم میانتان که نباشد بندگی می کنیم جز خداوند هم نباشد همباز می گذاریم بهش چیزیُ هم نباشد چند می گیرد برخیمان برخیُ پرورندگانی از جدای خداوند باز اگر روکج کردند باز گویید گواهی دهید به چونیم فرمانبرداران 64ای سزاوار نوشتار برای چه آهنگ تلاش می دارید در ابراهیم هم چه فرود آمده تورات هم انجیل جز از چندش آیا باز نباشد اندیشه می شوید 65اینجا شمایید اینانی آهنگ تلاش کردید در چه تا براتان بهش دانشیست باز برای چه آهنگ تلاش می دارید در چه نیست تا براتان بهش دانشی هم خداوند می داند هم شمایید نباشد می دانید 66چه بوده ابراهیم یهودی ای یا یاوران نصارایی هم تا برای بود خیلی گراییده به درستی فرمانبردارگشته ای هم چه بوده از همبازگذاران 67چون برترین مردمان به ابراهیم تا برای کسانیست پیروی کردندش هم این پیامبر هم کسانی باور کردند هم خداوند است دوست پشتیبانِ باورمندان 68آرزو کردند گردنده گروهی از سزاوار نوشتار گر تاریک می گذارندتان هم چه تاریک می گذارند جز خودهاشان هم نباشد آگاهند 69ای سزاوار نوشتار برای چه روی می گردانید به نشانه های خداوند هم شما گواهی می دهید 70ای سزاوار نوشتار برای چه می پوشید درستُ به بیهوده هم پنهان می کنید درستُ هم شما می دانید 71هم گفتند گردنده گروهی از سزاوار نوشتار باورکنید به همانکه فرود آمد بر کسانی باورکردند رخی روز هم روگردانید واپَسَش تا برای انگیزدشان برگردند 72هم نباشد باورمی کنید جز برای کسی پیروی کرد آیینتان بگو چون نمایان نمایانیِ خداوند که می دهد یکی نمونهء چه دادتان یا آهنگ تلاش کندتان نزد پروردگارتان بگو چون بیشتردهی بدست خداوندِ می آوردش کسیُ می خواهد هم خداوند گشاینده ایست خیلی دانایی 73ویژه می کند به مهربانیش کسیُ می خواهد هم خداوند دارای بشتردادنِ خیلی بزرگ است 74"
آیا براستی درپشت در پشتی شب هم روز هم آفرینش خداوند نشانه ای برایش نیست آری هست شما برای چه دشمنی برای خداوندید خداوند هم باورمندان هیچگاه ناباورانُ دوست نمی داریم هم خداوند جهانُ بیهوده نیافریده پاکی ات ای خداوند دورنگهدامان خداوند ناگوارای آتشُ هر که را درش اندازی رسوایش ساختی هم چه برای ستمکاران از کمک یاوریست؟

mbk
07-05-2015, 10:58 AM
" بسم الله الرحمن الرحیم لإلف قریش إلفهم رحلة الشتاء و الصیف فالیعبدوا رب هذا البیت الذی اطعمهم من جوع و آمنهم من خوف " "به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان برای همدلیِ قریش همدلیشان کوچیست زمستان هم تابستان بازبایِست بندگی می کنند پروردگارِ این خانهُ همانی خورانده شان از گرسنگی هم باورِپناه دادشان از ترسی " چرا پاسِ خداوندُ نگذاریم همانی که ما را از گشنگی درآورد هم خوراکمانُ فراهم کرد همچنین سرزمینمانُ از جنگ رهایی بخشید که هر جا بخواهیم می رویم هم چه در دل داریم بی ترسی به هر کس بازگو می شویم پاس بی پایان خداوندُ

سارا
07-09-2015, 01:00 PM
" بسم الله الرحمن الرحیم لإلف قریش إلفهم رحلة الشتاء و الصیف فالیعبدوا رب هذا البیت الذی اطعمهم من جوع و آمنهم من خوف " "به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان برای همدلیِ قریش همدلیشان کوچیست زمستان هم تابستان بازبایِست بندگی می کنند پروردگارِ این خانهُ همانی خورانده شان از گرسنگی هم باورِپناه دادشان از ترسی " چرا پاسِ خداوندُ نگذاریم همانی که ما را از گشنگی درآورد هم خوراکمانُ فراهم کرد همچنین سرزمینمانُ از جنگ رهایی بخشید که هر جا بخواهیم می رویم هم چه در دل داریم بی ترسی به هر کس بازگو می شویم پاس بی پایان خداوندُ

با سلام
اگر جسارت نیست لطفا از ترجمه ی روانتری استفاده کنید.:e032:

mbk
07-10-2015, 08:47 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "ذالكم الله ربكم لا اله الا هو خالق كل شیء فاعبدوه و هو علئ كل شیء وكیل لا تدركه الابصار و هو یدرك الابصار و هو الطیف الخبیر قد جائكم بصائر من ربکم فمن ابصر فلنفسه و من عمی فعلیها و ما انا علیكم بحفیظ""آنتان خداوند پروردگارتان نباشد خدایی جز او آفرینندهء هر چیزیست باز بندگی کنیدش هم اوست بر هر چیزی خیلی کارگماری نباشد درمی یابدش چشمها هم اوست در می یابد چشمهاُ هم اوست خیلی نازکدانِ خیلی آگاه پیش آمدِتان بیناگری هایی از پروردگارتان باز کسی بیند باز برای خودشِ هم کسی کور مانده باز بر خودشانست هم چه مَنَم بَرِتان به نگهبانی؟ "
با سلاماگر جسارت نیست لطفا از ترجمه ی روانتری استفاده کنید.:e032: درود من هیچ کس را بنده نیستم پیامبر پیشوای رفته آنهایی که از جدای خداوند فرا می خوانید ،این چم یا برگردانی ها از خودمِ شما دوست دارید می توانید شمارِ نوشته های مرا بخوانید تا بهتر از روشهایم در برگردانی دربیابید یا نه بروید از دیگرانی که این کارُ کردند بهره بری کنید یا خودتان عربی آموزید که نیازمند دیگران نشوید باز بدیدم اینه که فارسی نویسی ام بدک نیست کَمِش خودم سر در می آورم،خداوندا پاسِ تو که که دیگران مگسی هم نیافریدند هم دیگران سُستند هم خواسته شان مگسه سست است

mbk
07-15-2015, 03:49 PM
به نام خداوند مهرگرستر خیلی مهربان "و من الناس من یشترئ لهو الحدیث لیضل عن سبیل الله بغیر علم و یتخذها هزوا اولائک لهم عذاب مهین و اذا تتلی علیه آیاتنا ولئ مستکبرا کأن لم یسمعها کأن فی اذنیه وقرا فبشره بعذاب الیم " "هم از مردُمانست کسی می خَرَد بازیچه ای رخدادگفته برای گمراه می کند بارهء راه خداوند به بیگانهء دانشی هم چند می گیردش پوسخوندی آندسته تا براشانست ناگوارایی خیلی سست کننده گشته ای هم گُداری پی می خوانی بَرَش نشانه ها مان روی کج می کند بزرگی خواه گشته ای جوری که نمی شنودش جوری که در دوگوشش سنگینیست باز مژده بدهش به ناگوارایی خیلی دردناکی"برخی هی بلدند بر طبل دودستگی سازی بکوبند،من آشتی با خداوند دارم که بهم چشم گوش زندگی داده خوشی برایشست نه دیگران

mbk
07-16-2015, 12:46 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "إنما المؤمنون الذین آمنوا بالله و رسوله ثم لم یرتابوا و جاهدوا فی سبیل الله بأموالهم و انفسهم اؤلئك هم الصادقون ""چون چه باورمند گشته هایند کسانی باورکردند به خداوند هم فرستنده اش پس نبوده دودلی می کردند هم تلاش کردند در راهِ خداوند به داراییهاشان هم خودیشان آندسته ای آنها راست پیشه گانند" نمی دانم برخی چه سود می برند همهء کارُبارشان شده دیگری را پوسخند می زنند سَرشان درد نمی گیرد؟ راستی دادن کمی از دارایی در راه خداوند برای کمک به نیازمندان هنگامِ روزه یا پایانِ ماهِ ارزشمندِ روزه چقدر می تواند کمکِ نیازمندان شود ؟بدیدم ارزشمند است خودداری نکنیم که خداوند دریغ کنندگانُ در تنگنا می گذارد،پناه بر خداوند

سارا
07-17-2015, 05:43 PM
سلام عید فطر میارک. نماز و روزه هاتون هم قبول. طرز نوشتن شما خیلی جالب است. آیا همینطوری هم صحبت می کنید؟ زبان شما پارسی دری است اگر اشتباه نکنم.

mbk
07-18-2015, 10:52 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "و عباد الرحمن الذین یمشون علی الأرض هونا و إذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما " "هم بندگانی مهرگسترُ همانانی می گذرند بر زمین خواری هم گُداری روبروشدندشان کم داناها گفتند آشتی ای" درود بهتان هم بندگی تان را خداوند بپذیرد،نه من زبان دری گویش ندارم،چون دوست دارم پارسی خودشُ بگویم هم بشنوم نمی آیم چیزی که از جای دیگر بِهِش افزوده شد بکار ببرم، هم بچرخم ببینم تو همین زبان چی می گفتند که زبانِ خودمان دور ریخته نشود به گذارِ زمان ،باز در بیرون با مردم اینگونه تلاشی دارم باز چون بایست تند گفتگو کنم همچنین یاد آورم همچنین رفتار مردم تند خو می شود خیلی پیروز نیستم ،خداوندا ما را کمک کن که بندگی ات کنیم نه دیگریُ که زندگی بر ما سخت گذر نکند

m@hdi
07-18-2015, 01:26 PM
فارسی نویسی ام بدک نیست کَمِش خودم سر در می آورم

اینجا بلاگتون نیست یک فرومه. اینکه من خودم میفهمم که نشد جواب!

mbk
07-21-2015, 12:47 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "الم ذالك الكتاب لا ریب فیه هدی للمتقین الذین یؤمنون بالغیب و یقیمون الصلاة و مما رزقناهم ینفقون و الذین یؤمنون بما انزل الیك و ما انزل من قبلك و بالآخرة هم یوقنون اؤلائك على هدئ من ربهم و اؤلائك هم المفلحون..""الف لام میم آنست نوشتار نباشد دودلی درش نمایانگری برای بیمناکان کسانی باور می کنند به پنهان هم برپا می دارند پیوستِ نمازُ هم از چه توشه دادیمشان پرداخت می کنند هم کسانی باور می دارند به چه فرودآمد سویت هم چه فرود آمد از پیشترت هم به واپسین آنها یکدلند آندسته اند بر نمایانگری از پروردگارشان هم آندسته اند آنها رستگارگشته ها.." چیست برما که تکیه نکنیم بر خداوند؟ هم پیشتر نمایاندمان کوچه مانُ ،هم بر خداوند تکیه می کنند تکیه کنندگان

mbk
08-12-2015, 10:26 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "ألم نخلقكم من ماء مهین فجعلناه فی قرار مكین الی قدر معلوم فقدرنا فنعم القادرون ویل یومئذ للمكذبین""آیا نبوده می آفرینیمتان از آبی خیلی سست گشته ای باز گذاشتیمش در ایستگاهی خیلی جا دهنده گشته ای سوی اندازه ای شناخته گشته ای باز اندازه گذاشتیم باز خوشی اندازه گذاران بَدی زمان آنگاهی برای دروغ پنداران " خداوندا مرا ببخش هم با روگرداندن همنشین مکن

mbk
08-16-2015, 11:40 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "و یا قوم إعملوا علی مكانتكم انی عامل سوف تعلمون من یأتیه عذاب یخزیه و من هو كاذب وأرتقبوا انی معكم رقیب " "هم إی برپاها انجام دهید بر جایگشته تان چونم انجام‌گری زودی می دانید کسیُ می آیدش ناگواری رسوا می کندش هم کسی او درغگوست باز چند پی نگرید چونم باهاتان خیلی پی نگری " خداوند مرا به آشتی با خودت بدار نه دیگری هم مرا نماز خوان بدار هم از دهندگان پاکیزه ها در راهت

mbk
02-21-2016, 11:48 AM
" ﻭﺍﻟﺬﻳﻦ ﺍﺟﺘﻨﺒﻮﺍ ﺍﻟﻄﺎﻏﻮﺕ ﺃﻥ ﻳﻌﺒﺪﻭﻫﺎ ﻭﺃﻧﺎﺑﻮﺍ ﺇﻟﻰ
ﺍﻟﻠﻪ ﻟﻬﻢ ﺍﻟﺒﺸﺮﻯ ﻓﺒﺸﺮ ﻋﺒﺎﺩﻱ 17 ‏
ﺍﻟﺬﻳﻦ ﻳﺴﺘﻤﻌﻮﻥ ﺍﻟﻘﻮﻝ ﻓﻴﺘﺒﻌﻮﻥ ﺃﺣﺴﻨﻪ ﺃﻭﻟﺌﻚ ﺍﻟﺬﻳﻦ ﻫﺪﺍﻫﻢ ﺍﻟﻠﻪ ﻭﺃﻭﻟﺌﻚ ﻫﻢ ﺃﻭﻟﻮﺍ ﺍﻷﻟﺒﺎﺏ 18 "
" هم کَسهایی بازدارند به هم گمراه شده ها که بندگی می کنندش هم پیوسته برگردند سوی خداوند تا آنها را مژده باز مژده ده بندگانیم 17
کَسهایی می شنوند باهم گفته باز پِی می روند با هم نیکوترش آندسته کَسهایی نمایاندِشان خداوند هم آندسته آنها برتری بهره برهایند 18 "
بنده یکی باشیم آنهم خداوند که براستی نمایاند هم آنکه به چشمها سو داده خوراکی پاکیزه فراهم سازد ،
نه بنده دیگرها که کوچکترین سودی به کسی نرسانند هم کوچکترین آسیبی ،گمانِ ترس از توانایی دیگرها کار بنده های خداوند نیست،
نمونه دانش آموزی ترسِ بیشتر فهمی دیگرها تکاپو دارد هم دیگری باورمند برای خوشنودی خداوند تکاپو می افتد یکسان نیست ، یکی خدایش فهمهای بیشتر دیگری، دیگری ندارد جز خداوند خدایی که او را به نیازش فهمانَد ،خداوندا ما باورمندها را خوشنود از داده ات کن هم نمازخوانمان پیوسته دار‏ هم ترسان از خودت

سارا
02-21-2016, 12:02 PM
پنهان زحاسدان به خودم خوان که منعمان
خیر نهان برای رضای خدا کنند
من این شعر حضرت حافظ را خیلی دوست دارم گویی تفسیر سوره ی حمد است:e032:

پ.ن
راستی در همین جستار خودتان مطلب بگذارید بهتر است چون بعضی ها تاب واژه های شما را ندارند!

mbk
02-27-2016, 01:00 PM
" بسم الله الرحمن الرحیم
..ﻭﮐﯿﻒ ﺗﮑﻔﺮﻭﻥ ﻭ ﺍﻧﺘﻢ ﺗﺘﻠﯽ ﻋﻠﯿﮑﻢ ﺍﯾﺎﺕ ﺍﻟﻠﻪ ﻭ
ﻓﯿﮑﻢ ﺭﺳﻮﻟﻪ ﻭﻣﻦ ﯾﻌﺘﺼﻢ ﺑﺎﻟﻠﻪ ﻓﻘﺪ ﻫﺪﯼ ﺍﻟﯽ
ﺻﺮﺍﻁ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ..."
" به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان
...هم چگونه رو می گردانید هم شما پِی خوانده می شود بَرِتان نشانه های خداوند هم دَرِتان فرستنده اش هم کسی چنگ می زند به خداوند باز پیش نمایانده شد سوی راستراهی گردنده خواسته پابرجایی...."
خداوندا مرا همیشه باورمند دار نه روگردان پس از نمایانده شدن بکمک سخنت قرآن هم نماز خوانم دار‏

mbk
04-02-2016, 11:11 AM
".. ﻭَﻳَﻌْﺒُﺪُﻭﻥَ ﻣِﻦْ ﺩُﻭﻥِ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﻣَﺎ ﻻ ﻳَﻤْﻠِﻚُ ﻟَﻬُﻢْ ﺭِﺯْﻗًﺎ ﻣِﻦَ ﺍﻟﺴَّﻤَﺎﻭَﺍﺕِ ﻭَﺍﻷَﺭْﺽِ ﺷَﻴْﺌًﺎ ﻭَﻻ ﻳَﺴْﺘَﻄِﻴﻌُﻮﻥَ ‏ 73 ‏
ﻓَﻼ ﺗَﻀْﺮِﺑُﻮﺍ ﻟِﻠَّﻪِ ﺍﻷَﻣْﺜَﺎﻝَ ﺇِﻥَّ ﺍﻟﻠَّﻪَ ﻳَﻌْﻠَﻢُ ﻭَﺃَﻧْﺘُﻢْ ﻻ ﺗَﻌْﻠَﻤُﻮﻥَ ‏ .. 74 "
"‏ هم میکنند بندگی از جدای خداوند چه نه میباشد دارا تا براشان توشه ای از آسمانها هم زمین چیزی هم نه میخواهند چند فرمان برند 73
باز نه میزنید براخداوند نمونه ها اگرِ خداوند میداندُ شما نه میدانید ..74 "
خداوندا مرا برپادارنده پیوست نماز کن نه جورِ فرزندهای اسرائیلی که گوساله طلایی بندگی میکردند که سودی ندادشان نیز نه جورِ دو سه گانه پرستهای دریافت داشته های نوشتار آسمانی که آدمهای مرده یا رفته از پیششان را بنده هم دوستدارند بی اندکی یاری شدن تویی که هوش هم گوش نیز بینایی دست پا خوراکی خانه پیراهن نیز...برای زندگی مان فراهمیدی مرا بنده ای به یاد دیگر سرا دار نه دلبسته نزدیک سرا

ملکوت
04-02-2016, 02:18 PM
خداوند را فقط خداوند به طور کامل میتواند بشناسد .

mbk
04-02-2016, 04:14 PM
" بسم الله الرحمن الرحیم
.. ﺿَﺮَﺏَ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﻣَﺜَﻼ ﻋَﺒْﺪًﺍ ﻣَﻤْﻠُﻮﻛًﺎ ﻻ ﻳَﻘْﺪِﺭُ ﻋَﻠَﻰ ﺷَﻲْﺀٍ ﻭَﻣَﻦْ ﺭَﺯَﻗْﻨَﺎﻩُ ﻣِﻨَّﺎ ﺭِﺯْﻗًﺎ ﺣَﺴَﻨًﺎ ﻓَﻬُﻮَ ﻳُﻨْﻔِﻖُ ﻣِﻨْﻪُ ﺳِﺮًّﺍ ﻭَﺟَﻬْﺮًﺍ ﻫَﻞْ ﻳَﺴْﺘَﻮُﻭﻥَ ﺍﻟْﺤَﻤْﺪُ ﻟِﻠَّﻪِ ﺑَﻞْ ﺃَﻛْﺜَﺮُﻫُﻢْ ﻻ ﻳَﻌْﻠَﻤُﻮﻥَ ‏75
‏ ﻭَﺿَﺮَﺏَ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﻣَﺜَﻼ ﺭَﺟُﻠَﻴْﻦِ ﺃَﺣَﺪُﻫُﻤَﺎ ﺃَﺑْﻜَﻢُ ﻻ ﻳَﻘْﺪِﺭُ ﻋَﻠَﻰ ﺷَﻲْﺀٍ ﻭَﻫُﻮَ ﻛَﻞٌّ ﻋَﻠَﻰ ﻣَﻮْﻻﻩُ ﺃَﻳْﻨَﻤَﺎ ﻳُﻮَﺟِّﻬْﻪُ ﻻ ﻳَﺄْﺕِ ﺑِﺨَﻴْﺮٍ ﻫَﻞْ ﻳَﺴْﺘَﻮِﻱ ﻫُﻮَ ﻭَﻣَﻦْ ﻳَﺄْﻣُﺮُ ﺑِﺎﻟْﻌَﺪْﻝِ ﻭَﻫُﻮَ ﻋَﻠَﻰ ﺻِﺮَﺍﻁٍ ﻣُﺴْﺘَﻘِﻴﻢٍ ‏ 76 "
" ..زد خداوند نمونه ای بنده ای دارایی گشته ای نه اندازه میشود بر چیزی هم کسی توشه دادیمش ازِمان توشه ای نیکویی باز او میپردازد ازِش رازی هم هویدایی اینجا همسانند ؟پسند براخداوند نه آری فراوانیشان نه میدانند 75
هم زد خداوند نمونه ای دو مردی یکیشان گنگ شونده ای نه اندازه میشود بر چیزی هم اوست سرباری بر سرپرستش کجا چه روی میاوردش نه می آورد به بِهی اینجا همسانند؟ هم کسی دستور میدهد به برابر هم او بر راستراهی پیوسته برپاییست 76 "

درود
خداوندا درست ساز هم مهرآور
ببینید منهم در این جستار از خوشی هایی که خداوند میبخشد میگویم نه جورِ برخی که بگویند خود خداوند کجا آمده چه ویژگی دارد کجا ببینیمش چگونه با پیامبر هاش گفتگو میکند.ببینید همش از آفریده های خداوند شتر آدمی آسمانها هم زمین که همه خوشی سازند پی به خداوند که از همه مهربانتر هست ببریم که در سخن خداوند قرآن بود اینگونه قشنگ یافتم،پناه بر خداوند ای که تو بهترین مهربانهایی مرا برپادار پیوست نماز کن

sonixax
04-02-2016, 09:04 PM

پس با این حساب وجودش دو زار نمی ارزد و برابر هیچ است!

mbk
04-03-2016, 06:44 AM
" ﺃَﻟَﻢْ ﻳَﺮَﻭْﺍ ﺇِﻟَﻰ ﺍﻟﻄَّﻴْﺮِ ﻣُﺴَﺨَّﺮَﺍﺕٍ ﻓِﻲ ﺟَﻮِّ ﺍﻟﺴَّﻤَﺎﺀِ ﻣَﺎ
ﻳُﻤْﺴِﻜُﻬُﻦَّ ﺇِﻻّ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﺇِﻥَّ ﻓِﻲ ﺫَﻟِﻚَ ﻵﻳَﺎﺕٍ ﻟِﻘَﻮْﻡٍ ﻳُﺆْﻣِﻨُﻮﻥَ 79‏ "
"آیا نبوده میبینند سمت پرنده خرامنده هایی در پیرامونیِ آسمان چه نگاهداری میکندشان جز خداوند؟ اگرِ در این تا نشانه هاییست برابرپاهایی میباورند 79 "

پس با این حساب وجودش دو زار نمی ارزد و برابر هیچ است!
ببینید در یک برنامه نویسی چیز گرا یا شی گرا پنهان سازی کپسوله سازی ،توانِ دسترسیِ بالادست به پایینتر داریم،
یا در زندگی همینگونه در سازمانها سر رئیس تا کارمند جاروکش،
یا در یک جاندار مغز داریم تا ناخنی یا مویی کوتاه شونده،آیا هستی یا وجود بالادست بِه است یا پایین دست ،کدام شناختش سختتر هست؟کدامشان دوزار می ارزد؟کدام ارزش بودنش بیشتر از همه هست ؟
خداوندا تو را پاس که کسی ترازُ همتایت نیست پس مرا پیوسته برپادار نماز کن

sonixax
04-04-2016, 12:45 AM
ببینید در یک برنامه نویسی چیز گرا یا شی گرا پنهان سازی کپسوله سازی ،توانِ دسترسیِ بالادست به پایینتر داریم،
یا در زندگی همینگونه در سازمانها سر رئیس تا کارمند جاروکش،
یا در یک جاندار مغز داریم تا ناخنی یا مویی کوتاه شونده،آیا هستی یا وجود بالادست بِه است یا پایین دست ،کدام شناختش سختتر هست؟کدامشان دوزار می ارزد؟کدام ارزش بودنش بیشتر از همه هست ؟
خداوندا تو را پاس که کسی ترازُ همتایت نیست پس مرا پیوسته برپادار نماز کن

من که از ادبیات شما هیچ نمیفهمم! ولی اگر منظورتون از اشاره به برنامه نویسی شی گرا این هستش که به جز خود کلاس (کپسول) هیچ کس دیگه ای نمیتونه ازش شناخت داشته باشه کاملن در اشتباهید و مثال در پیتی زدید!
در برنامه نویسی شی گرا برنامه نویس ثالث لازم نیست از طرز کار کلاس خبر داشته باشد! ولی این بدان معنا نیست که استفاده از آن را هم لازم نیست بداند یا شناخت درست و کاملی نسبت به آن نداشته باشد که در آن صورت عملن و اساسن نمیتواند از کلاس یا شی مورد نظر درست استفاده کند یا اصلن استفاده کند!!! یعنی => کلاسی که اجازه نمیدهد درست و کامل شناخته شود به درد سطل آشغال میخورد! درست مثل خدایی که به جز خودش هیچ کسی نمیتونه شناختِ درست و کاملی ازش داشته باشه.

mbk
04-04-2016, 06:31 AM
" ﻗﺎﻝ ﻓﺮﻋﻮﻥ ﺁﻣﻨﺘﻢ ﺑﻪ ﻗﺒﻞ ﺃﻥ ﺁﺫﻥ ﻟﻜﻢ ﺇﻥ ﻫﺬﺍ ﻟﻤﻜﺮ ﻣﻜﺮﺗﻤﻮﻩ ﻓﻲ ﺍﻟﻤﺪﻳﻨﺔ ﻟﺘﺨﺮﺟﻮﺍ ﻣﻨﻬﺎ ﺃﻫﻠﻬﺎ ﻓﺴﻮﻑ ﺗﻌﻠﻤﻮﻥ ‏ 123 ‏ ﻷﻗﻄﻌﻦ ﺃﻳﺪﻳﻜﻢ ﻭﺃﺭﺟﻠﻜﻢ ﻣﻦ ﺧﻼﻑ ﺛﻢ ﻷﺻﻠﺒﻨﻜﻢ ﺃﺟﻤﻌﻴﻦ ‏ 124 ‏ ﻗﺎﻟﻮﺍ ﺇﻧﺎ ﺇﻟﻰ ﺭﺑﻨﺎ ﻣﻨﻘﻠﺒﻮﻥ ‏ 125 ‏ﻭﻣﺎ ﺗﻨﻘﻢ ﻣﻨﺎ ﺇﻻ ﺃﻥ ﺁﻣﻨﺎ ﺑﺂﻳﺎﺕ ﺭﺑﻨﺎ ﻟﻤﺎ ﺟﺎﺀﺗﻨﺎ ﺭﺑﻨﺎ ﺃﻓﺮﻍ ﻋﻠﻴﻨﺎ ﺻﺒﺮﺍ ﻭﺗﻮﻓﻨﺎ ﻣﺴﻠﻤﻴﻦ 126 "
" گفت فرعون باوریدید بِهِش پیشِ که گوش رسانیده ام تا شما را؟اگرِ این تا فریبی فریبانده ایدش در شهر برای بیرون میکنید ازش سزاوارش باز زود میدانید 123 تا بُرَم دستهاتان هم پاهاتان از پُشتی پس کوبانمتان باهمی 124 گفتند اگریم سوی پروردگارمان دگرگون گردنده هایی 125 هم چه سخت ناخوش میگردی ازِمان جز که باوریدیم به نشانه های پروردگارمان تا نبوده چه آمدِمان پروردگارا آسوده ساز بَرِمان شکیبایی هم سراسر جانِما گیر آشتی گرهایی 126 "

من که از ادبیات شما هیچ نمیفهمم! ولی اگر منظورتون از اشاره به برنامه نویسی شی گرا این هستش که به جز خود کلاس (کپسول) هیچ کس دیگه ای نمیتونه ازش شناخت داشته باشه کاملن در اشتباهید و مثال در پیتی زدید!
در برنامه نویسی شی گرا برنامه نویس ثالث لازم نیست از طرز کار کلاس خبر داشته باشد! ولی این بدان معنا نیست که استفاده از آن را هم لازم نیست بداند یا شناخت درست و کاملی نسبت به آن نداشته باشد که در آن صورت عملن و اساسن نمیتواند از کلاس یا شی مورد نظر درست استفاده کند یا اصلن استفاده کند!!! یعنی => کلاسی که اجازه نمیدهد درست و کامل شناخته شود به درد سطل آشغال میخورد! درست مثل خدایی که به جز خودش هیچ کسی نمیتونه شناختِ درست و کاملی ازش داشته باشه.
ببینید یک کلاس چیزهایی را pubic هم چیزهایی را private گذاشت هم argument هایی دارد یکی میپذیرد بکارگیری درست میکند هم از دستاورد کلاس خوشنود هست،
یکی نخواهد بکارگیریِ قانونی کند از سازنده برنامه نویس با کمبود گیری بیجا دشمنی میکند هم آن را پنهانی بکار برَد دغل بازی کند زیرآبی برود میتوان چشم داشتِ پذیرفتن کرد؟ یا کسی برنامه نویسی نداند کورکورانه رفتار کند بیهدف بن بست میخورد، یا یکی ندید بگیرد گوید همش دروغست اندکی زمان با بدبختی کشیدن فکرش را باز میکند تا نگوید کلاسی که در دستم هست هیچ نمی ارزد ،
ما باورمندها به خداوند برای ناباور شدن برخی دلزده نیستیم که همان بهتر خودمان میفهمیمُ بکار میبریم ،
خداوندا مرا پیوسته برپادارنده نماز کن

sonixax
04-05-2016, 01:19 AM
ببینید یک کلاس چیزهایی را pubic هم چیزهایی را private گذاشت هم argument هایی دارد یکی میپذیرد بکارگیری درست میکند هم از دستاورد کلاس خوشنود هست،
یکی نخواهد بکارگیریِ قانونی کند از سازنده برنامه نویس با کمبود گیری بیجا دشمنی میکند هم آن را پنهانی بکار برَد دغل بازی کند زیرآبی برود میتوان چشم داشتِ پذیرفتن کرد؟ یا کسی برنامه نویسی نداند کورکورانه رفتار کند بیهدف بن بست میخورد، یا یکی ندید بگیرد گوید همش دروغست اندکی زمان با بدبختی کشیدن فکرش را باز میکند تا نگوید کلاسی که در دستم هست هیچ نمی ارزد ،
ما باورمندها به خداوند برای ناباور شدن برخی دلزده نیستیم که همان بهتر خودمان میفهمیمُ بکار میبریم ،
خداوندا مرا پیوسته برپادارنده نماز کن

تمام آنچه Private است خود را در تمام آن چیزهایی که Public است بروز میدهند!
پس کماکان برنامه نویس شناخت کامل از کلاس دارد که میتواند از آن به درستی استفاده کند! که اگر نتواند شناخت کاملی داشته باشد (به عبارتی کلاسی که راهنمای درستی نداشته باشد) برابر است با کشک.

mbk
04-05-2016, 06:40 AM
"... ﺧَﻠَﻖَ ﭐﻹِﻧْﺴَﺎﻥَ ﻣِﻦ ﻧُّﻄْﻔَﺔٍ ﻓَﺈِﺫَﺍ ﻫُﻮَ ﺧَﺼِﻴﻢٌ ﻣُّﺒِﻴﻦٌ 4 .."
"..آفرید آدمی از تخمکی باز گُداریست او دشمنی آشکارگردنده ای .."

تمام آنچه Private است خود را در تمام آن چیزهایی که Public است بروز میدهند!
پس کماکان برنامه نویس شناخت کامل از کلاس دارد که میتواند از آن به درستی استفاده کند! که اگر نتواند شناخت کاملی داشته باشد (به عبارتی کلاسی که راهنمای درستی نداشته باشد) برابر است با کشک.
ببینید یک input سازگار با argument
از class a یک output از چیزِ pubic از class a میدهد ،
خوب چیزِ public یا output از class a چگونه از یک private از class a بهره گرفت پنهان هست هم نبایستی دیگر برنامه نویسها جز خودِ برنامه نویسندهء class a آگاه باشند ، هم میبینیم که در یک برنامه نویسی چون جاوا تنها file با شناسه ای چون class.Jar هست نه class.text یا class.Java .همچنین یک راهنمای class a تنها از argument ها یا output دهنده ها از چیزهای public از این class میدهد هم شناسه یا نام کلاس روشن یا واضح هست همچنین شناسهء چیز یا شی یا کارانجامنده یا function های public روشن هست .نه آگهی سازی از روشِ کارِ کارانجامنده ها که private شناخته شدند،
سراسر نه تنها یک برنامه نویسی که در یک مغازه یا سازمان هم اینگونه هست که نه هر کسی توانِ دسترسی به همه جا داشته باشد که رفتیم به یک سبزی فروشی نمیدانیم سبزی فروش سبزی چند از کجا خرید هم چه اندازه در انبارش نهفته هست ،
خداوند برای آسودگی کارِ ما جانورها چون گاوُ گوسفند برای خوراکی هم بکارگیریِ پشمشان داده این نیست که از چوپان میخریم پول ندهیم هم زمانی میخوریمش یادِ خداوند نیافتیم که چه گوشت هم پشمِ باارزشی به ما داده را ناخوش بداریم باز اگر گوشت گندیده شد بایستی بنگریم کمکاری از ما هست یا چوپان یا کسی دیگر باز نبایستی از خداوند روگردانیم چون ارزشش از ما هم گوشت هم چوپان هم همه چیز برترُ پاکیزه تر هم هستیمان سخت بِهِش وابسته،خداوندا مرا چون دمدمی رفتارها روگردانُ دورگردنده ازت مکن هم یادآورِ روز بازخواست دار هم برپادارِ پیوستِ نماز برای بازگوییت

solo
04-08-2016, 09:10 AM
سلام
از برنامه نویسی بکش بیرون برای مثال و مقاسیه
همینطوری ادمه بدین فکر کنم به انواع کلاس ها از جمله Interface,Abstract یا به بحث های شی گرا oop و معماری معماری چند لایه کد نویسی هم برسید

sonixax
04-09-2016, 12:12 AM
ببینید یک input سازگار با argument
از class a یک output از چیزِ pubic از class a میدهد ،
خوب چیزِ public یا output از class a چگونه از یک private از class a بهره گرفت پنهان هست هم نبایستی دیگر برنامه نویسها جز خودِ برنامه نویسندهء class a آگاه باشند ، هم میبینیم که در یک برنامه نویسی چون جاوا تنها file با شناسه ای چون class.Jar هست نه class.text یا class.Java .همچنین یک راهنمای class a تنها از argument ها یا output دهنده ها از چیزهای public از این class میدهد هم شناسه یا نام کلاس روشن یا واضح هست همچنین شناسهء چیز یا شی یا کارانجامنده یا function های public روشن هست .نه آگهی سازی از روشِ کارِ کارانجامنده ها که private شناخته شدند،
سراسر نه تنها یک برنامه نویسی که در یک مغازه یا سازمان هم اینگونه هست که نه هر کسی توانِ دسترسی به همه جا داشته باشد که رفتیم به یک سبزی فروشی نمیدانیم سبزی فروش سبزی چند از کجا خرید هم چه اندازه در انبارش نهفته هست ،
خداوند برای آسودگی کارِ ما جانورها چون گاوُ گوسفند برای خوراکی هم بکارگیریِ پشمشان داده این نیست که از چوپان میخریم پول ندهیم هم زمانی میخوریمش یادِ خداوند نیافتیم که چه گوشت هم پشمِ باارزشی به ما داده را ناخوش بداریم باز اگر گوشت گندیده شد بایستی بنگریم کمکاری از ما هست یا چوپان یا کسی دیگر باز نبایستی از خداوند روگردانیم چون ارزشش از ما هم گوشت هم چوپان هم همه چیز برترُ پاکیزه تر هم هستیمان سخت بِهِش وابسته،خداوندا مرا چون دمدمی رفتارها روگردانُ دورگردنده ازت مکن هم یادآورِ روز بازخواست دار هم برپادارِ پیوستِ نماز برای بازگوییت

هر چه قدر هم که بنویسید، درست آخر کلاسی که اطلاعات کامل و لازم جهت استفاده را در اختیار برنامه نویس قرار ندهد دو زار نمی ارزد :))

mbk
04-09-2016, 06:15 AM

هر چه قدر هم که بنویسید، درست آخر کلاسی که اطلاعات کامل و لازم جهت استفاده را در اختیار برنامه نویس قرار ندهد دو زار نمی ارزد :))
ببین یک نمونه می آورم ،
پیرو یا تابع یا function در یک چیزی همانند class a که شناخته شده public به شناسه sort( array a[1,100000] )
همچنین یک پیرو یا تابعی دیگری شناخته شده private به شناسه sortx
شمایی که برنامه نویسی میدانید آیا چیدن یا sort میخواید از class a اگر از کسی دیگر گرفتید؟ یا روش چیدن یا sortingکه میتواند چند جورِ گوناگون رخ دهد؟
جایی که سازنده بگوید برای انجام این چیز نیاز به پردازنده آ این شماری نگهدار حافظه هم پرداخت input به این روش هم دریافت output به این روش دارید ،
اگر کسی برنامه نویسی نمیداند نمونه روشن ترش در روبرداری یا copy از یک رشته نوشته text ،آیا شما روبرداری از رایانه میخواهید با دانستن روش چپ کلید+...؟یا ساختارِ درونی روش انجام این کار که میتواند با شیوه هایی رخ دهد که آگاهی بهش نیست هم اگر نیاز بود میروی دنبال میکنی که شاید نتوانی بیابی !!
یا اگر سرماخوردگی با گلودرد گرفتی میروی از پزشک درمان میخواهی؟ یا روش درمان؟ یا از چیزهایی که در دارو هست میروی میپرسی ؟یا میپرسی گروه خونی سازنده دارو چه بوده که این را ساخت؟
خداوندا مرا پیوسته برپادار نماز کن نه ناباور که نمیدانند چگونه برپا مانند هم نه بهانه گیرهای سردرگم

sonixax
04-09-2016, 11:59 PM
ببین یک نمونه می آورم ،
پیرو یا تابع یا function در یک چیزی همانند class a که شناخته شده public به شناسه sort( array a[1,100000] )
همچنین یک پیرو یا تابعی دیگری شناخته شده private به شناسه sortx
شمایی که برنامه نویسی میدانید آیا چیدن یا sort میخواید از class a اگر از کسی دیگر گرفتید؟ یا روش چیدن یا sortingکه میتواند چند جورِ گوناگون رخ دهد؟
جایی که سازنده بگوید برای انجام این چیز نیاز به پردازنده آ این شماری نگهدار حافظه هم پرداخت input به این روش هم دریافت output به این روش دارید ،
اگر کسی برنامه نویسی نمیداند نمونه روشن ترش در روبرداری یا copy از یک رشته نوشته text ،آیا شما روبرداری از رایانه میخواهید با دانستن روش چپ کلید+...؟یا ساختارِ درونی روش انجام این کار که میتواند با شیوه هایی رخ دهد که آگاهی بهش نیست هم اگر نیاز بود میروی دنبال میکنی که شاید نتوانی بیابی !!
یا اگر سرماخوردگی با گلودرد گرفتی میروی از پزشک درمان میخواهی؟ یا روش درمان؟ یا از چیزهایی که در دارو هست میروی میپرسی ؟یا میپرسی گروه خونی سازنده دارو چه بوده که این را ساخت؟
خداوندا مرا پیوسته برپادار نماز کن نه ناباور که نمیدانند چگونه برپا مانند هم نه بهانه گیرهای سردرگم

باز هم میگویم هزاری هم که بنویسید در صورتی که کلاس مورد بحث اطلاعات کامل و کافی جهت استفاده برنامه نویس دیگر را در اختیار وی قرار ندهد دو زار ارزش ندارد! برای همین هر برنامه نویسی یک راهنمای کامل با کلاسی که نوشته منتشر میکند و یا درست و درمان آن را کامنت میکند! فرق نمیکند که برنامه نویسی بعدی از سورس کد خبر داشته باشد یا نداشته باشد هنگام استفاده به کامنتها و یا راهنما مراجعه میکند تا بداند کلاس چگونه کار میکند! اگر نداند کلاس ارزشی برابر پشکل دارد!
مثالتون هم در مورد درمان دری وری محض هست! پزشکه که باید روش درمان رو بدونه! (برنامه نویس - توسعه دهنده) نه بیمار (کاربر)، اون کسی هم که روش درمان رو کشف میکنه (نویسنده کلاس) باید روش درمانش رو در اختیار بقیه پزشکان بذاره تا بتونند ازش استفاده کنند وگرنه روش درمان وی هم ارزشی برابر پشکل خواهد داشت.

پس بیخودی دست و پا نزنید که بیشتر فرو میرودی!

mbk
04-10-2016, 05:41 AM
" ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻳُﺆْﻣِﻨُﻮﻥَ ﺑِﺎﻟْﻐَﻴْﺐِ ﻭَﻳُﻘِﻴﻤُﻮﻥَ ﺍﻟﺼَّﻼﺓَ ﻭَﻣِﻤَّﺎ ﺭَﺯَﻗْﻨَﺎﻫُﻢْ ﻳُﻨﻔِﻘُﻮﻥ "
" کَسهایی میباورند به پنهان هم میدارند برپا پیوستن نمازُ هم از چه توشه دادیمشان میپردازند "

باز هم میگویم هزاری هم که بنویسید در صورتی که کلاس مورد بحث اطلاعات کامل و کافی جهت استفاده برنامه نویس دیگر را در اختیار وی قرار ندهد دو زار ارزش ندارد! برای همین هر برنامه نویسی یک راهنمای کامل با کلاسی که نوشته منتشر میکند و یا درست و درمان آن را کامنت میکند! فرق نمیکند که برنامه نویسی بعدی از سورس کد خبر داشته باشد یا نداشته باشد هنگام استفاده به کامنتها و یا راهنما مراجعه میکند تا بداند کلاس چگونه کار میکند! اگر نداند کلاس ارزشی برابر پشکل دارد!
مثالتون هم در مورد درمان دری وری محض هست! پزشکه که باید روش درمان رو بدونه! (برنامه نویس - توسعه دهنده) نه بیمار (کاربر)، اون کسی هم که روش درمان رو کشف میکنه (نویسنده کلاس) باید روش درمانش رو در اختیار بقیه پزشکان بذاره تا بتونند ازش استفاده کنند وگرنه روش درمان وی هم ارزشی برابر پشکل خواهد داشت.
پس بیخودی دست و پا نزنید که بیشتر فرو میرودی!

ببین شما گرداننده این تالار باشی آیا براکاربرهای دیگر دسترسی پله ای پایینتر یا کمتر از خود میدهید؟ یا دسترسی سراسری ،
نمونه به یک کاربری چون این بندهء خداوند شناسه هم کلید واژهء سر گرداننده ها admin را میدهید؟ یا کاربر پله پایینتر user?
نمونه من یکی ازتان درخواست کنم؟ شناسهء آ یا ب هم کلید واژهء درون شدن به تارنمایشان را میدهید؟ یا میگویید با همان شناسهء خودتان بیایید یا درخواست کنم برای شناسه ام گزینش دسترسی بالاتر دهید چه میکنید؟ ،
یا رفتید یک مغازه میگویید میشود کلید مغازه تان را به بنده دهید تا من یکسره در مغازه تان آزاد بگردم ببینم چه اندازه پول دارید؟چه اندازه فروش دارید ؟
یا تنها میروید میپرسید اون چیزی که آنجا هست چند؟تا بخریدش یا نه !
پناه بر خداوند یگانه دانا که ازش میخواهم مرا ناباور مکند هم خداوندا مرا برپادار نماز کن برای پیوستت

mbk
06-09-2016, 03:43 PM
به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان
" ﻛَﻴْﻒَ ﻳَﻬْﺪِﻱ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﻗَﻮْﻣًﺎ ﻛَﻔَﺮُﻭﺍ ﺑَﻌْﺪَ ﺇِﻳﻤَﺎﻧِﻬِﻢْ ﻭَﺷَﻬِﺪُﻭﺍ ﺃَﻥَّ ﺍﻟﺮَّﺳُﻮﻝَ ﺣَﻖٌّ ﻭَﺟَﺎﺀَﻫُﻢُ ﺍﻟْﺒَﻴِّﻨَﺎﺕُ ﻭَﺍﻟﻠَّﻪُ ﻻ ﻳَﻬْﺪِﻱ ﺍﻟْﻘَﻮْﻡَ ﺍﻟﻈَّﺎﻟِﻤِﻴﻦَ 86 "
"چگونه مینمایاند خداوند برپاهایی روپوشاندند چندی باوریشانُ گواهیدند که اگرِ فرستاده درستیُ آمدِشان ریزروشنشده هاُ خداوند نه مینمایاند برپاها ستمکارها 86 "
ببینید خداوند راهنمای ناباورهای روپوشاننده چندی پس از باورشان که درستی را شناختندُ روپوشاندند نه مینمایاند جورِ کسی که دانست خداوند آفتاب روز شبُ تابستان زمستانُ گذاشت بجای پذیرفتن هم فروتنی آغاز به پوسخند هم ناچیز دانی هم گمان پردازی آرزوی بیخود سرکشی دورویی روی آورد خداوند هم رهایش کند، خداوندا تویی که به ما اندیشه گزینش ها واداری به خوردن خوابیدن دادی نه دیگری ها که مگسی را توشه ندهند مرا برپاساز پیوست نماز دار نه دوگانه رفتار در گزینش

mbk
08-22-2016, 07:36 AM
"بسم الله الرحمن الرحیم
.. ﻳَﺎ ﺃَﻳُّﻬَﺎ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﺁﻣَﻨُﻮﺍ ﺇِﻥْ ﺗُﻄِﻴﻌُﻮﺍ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻛَﻔَﺮُﻭﺍ ﻳَﺮُﺩُّﻭﻛُﻢْ ﻋَﻠَﻰ ﺃَﻋْﻘَﺎﺑِﻜُﻢْ ﻓَﺘَﻨْﻘَﻠِﺒُﻮﺍ ﺧَﺎﺳِﺮِﻳﻦَ ‏ 149 ﺑَﻞِ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﻣَﻮْﻻﻛُﻢْ ﻭَﻫُﻮَ ﺧَﻴْﺮُ ﺍﻟﻨَّﺎﺻِﺮِﻳﻦَ ‏ 150 ﺳَﻨُﻠْﻘِﻲ ﻓِﻲ ﻗُﻠُﻮﺏِ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻛَﻔَﺮُﻭﺍ ﺍﻟﺮُّﻋْﺐَ ﺑِﻤَﺎ ﺃَﺷْﺮَﻛُﻮﺍ ﺑِﺎﻟﻠَّﻪِ ﻣَﺎ ﻟَﻢْ ﻳُﻨَـﺰِّﻝْ ﺑِﻪِ ﺳُﻠْﻄَﺎﻧًﺎ ﻭَﻣَﺄْﻭَﺍﻫُﻢُ ﺍﻟﻨَّﺎﺭُ ﻭَﺑِﺌْﺲَ ﻣَﺜْﻮَﻯ ﺍﻟﻈَّﺎﻟِﻤِﻴﻦَ ‏ 151 ‏ﻭَﻟَﻘَﺪْ ﺻَﺪَﻗَﻜُﻢُ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﻭَﻋْﺪَﻩُ ﺇِﺫْ ﺗَﺤُﺴُّﻮﻧَﻬُﻢْ ﺑِﺈِﺫْﻧِﻪِ ﺣَﺘَّﻰ ﺇِﺫَﺍ ﻓَﺸِﻠْﺘُﻢْ ﻭَﺗَﻨَﺎﺯَﻋْﺘُﻢْ ﻓِﻲ ﺍﻷَﻣْﺮِ ﻭَﻋَﺼَﻴْﺘُﻢْ ﻣِﻦْ ﺑَﻌْﺪِ ﻣَﺎ ﺃَﺭَﺍﻛُﻢْ ﻣَﺎ ﺗُﺤِﺒُّﻮﻥَ ﻣِﻨْﻜُﻢْ ﻣَﻦْ ﻳُﺮِﻳﺪُ ﺍﻟﺪُّﻧْﻴَﺎ ﻭَﻣِﻨْﻜُﻢْ ﻣَﻦْ ﻳُﺮِﻳﺪُ ﺍﻵﺧِﺮَﺓَ ﺛُﻢَّ ﺻَﺮَﻓَﻜُﻢْ ﻋَﻨْﻬُﻢْ ﻟِﻴَﺒْﺘَﻠِﻴَﻜُﻢْ ﻭَﻟَﻘَﺪْ ﻋَﻔَﺎ ﻋَﻨْﻜُﻢْ ﻭَﺍﻟﻠَّﻪُ ﺫُﻭ ﻓَﻀْﻞٍ ﻋَﻠَﻰ ﺍﻟْﻤُﺆْﻣِﻨِﻴﻦَ ‏ 152.."
" به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان
.. ای هران همانها باوریدند اگر فرمان میبرید همانها روپوشاندند کنارمیزنندتان بر دنبالهاتان باز وارونه میشوید تباهکارهایی 149 آری خداوند دوستدارتانُ او بِهی یاورهایی 150 زود روبرو میسازیم در دلهای همانها روپوشاندند هراس بِچه همبازگذارند بِخداوند چه نبوده فرو میاید بِهِش انگیزانیُ آغوششان گودال آتشیُ بدی جایگاهِ روشنی بندسازها 151 هم تا پیش راست ساختتان خداوند نویدش گُداری یافتیدشان به گوشرسانیش تا زمان گُداری سُستشدیدُ کشمکشکار شدید در دستورُ فرمان نبردید از چندی چه دیده ساختتان چه دوستمیدارید ازِتان کسی هدف میدارد نزدیکسراُ ازِتان کسی هدف میدارد دگرسرا پسِ چندی درکارآوردِتان فراباره شان برامی آزمایدتان هم تا پیش گذشت کرد فراباره تانُ خداوند دارای بیشتری بر باورمند ها 152.."
ببینید باورمندها نبایستی هیچگونه فرمانبری از روپوشنده های به خداوند کنند یا باهاشان دوست باشند که اینها درپِی روپوشنده سازیِ باورمندهای به خداوند یگانه اند،برای رفتن پیش هم راهنمای هم اندیش روانشناس پزشک ها فروشگاهها بایستی خیلی تیزنگر باشیم تا در دامِ دشمنیشان نیافتیم که هدفشان پست هستُ
دشمنیشان آشکار،،،، خداوندا تویی که دگرسرا برای باورمندها میسازی به هدفی درست مرا برپاساز پیوست نماز دار نه نزدیکسرا دوستِ دشمنهایت

mbk
09-11-2016, 09:08 AM
"بسم الله الرحمن الرحیم
..ﺍﻋْﻠَﻤُﻮﺍ ﺃَﻧَّﻤَﺎ ﺍﻟْﺤَﻴَﺎﺓُ ﺍﻟﺪُّﻧْﻴَﺎ ﻟَﻌِﺐٌ ﻭَﻟَﻬْﻮٌ ﻭَﺯِﻳﻨَﺔٌ ﻭَﺗَﻔَﺎﺧُﺮٌ ﺑَﻴْﻨَﻜُﻢْ ﻭَﺗَﻜَﺎﺛُﺮٌ ﻓِﻲ ﺍﻟْﺄَﻣْﻮَﺍﻝِ ﻭَﺍﻟْﺄَﻭْﻟَﺎﺩِ ﻛَﻤَﺜَﻞِ ﻏَﻴْﺚٍ ﺃَﻋْﺠَﺐَ ﺍﻟْﻜُﻔَّﺎﺭَ ﻧَﺒَﺎﺗُﻪُ ﺛُﻢَّ ﻳَﻬِﻴﺞُ ﻓَﺘَﺮَﺍﻩُ ﻣُﺼْﻔَﺮّﺍً ﺛُﻢَّ ﻳَﻜُﻮﻥُ ﺣُﻄَﺎﻣﺎً ﻭَﻓِﻲ ﺍﻟْﺂَﺧِﺮَﺓِ ﻋَﺬَﺍﺏٌ ﺷَﺪِﻳﺪٌ ﻭَﻣَﻐْﻔِﺮَﺓٌ ﻣِﻦَ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﻭَﺭِﺿْﻮَﺍﻥٌ ﻭَﻣَﺎ ﺍﻟْﺤَﻴَﺎﺓُ ﺍﻟﺪُّﻧْﻴَﺎ ﺇِﻟَّﺎ ﻣَﺘَﺎﻉُ ﺍﻟْﻐُﺮُﻭﺭِ * ﺳَﺎﺑِﻘُﻮﺍ ﺇِﻟَﻰ ﻣَﻐْﻔِﺮَﺓٍ ﻣِﻦْ ﺭَﺑِّﻜُﻢْ ﻭَﺟَﻨَّﺔٍ ﻋَﺮْﺿُﻬَﺎ ﻛَﻌَﺮْﺽِ ﺍﻟﺴَّﻤَﺎﺀِ ﻭَﺍﻟْﺄَﺭْﺽِ ﺃُﻋِﺪَّﺕْ ﻟِﻠَّﺬِﻳﻦَ ﺁَﻣَﻨُﻮﺍ ﺑِﺎﻟﻠَّﻪِ ﻭَﺭُﺳُﻠِﻪِ ﺫَﻟِﻚَ ﻓَﻀْﻞُ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﻳُﺆْﺗِﻴﻪِ ﻣَﻦْ ﻳَﺸَﺎﺀُ ﻭَﺍﻟﻠَّﻪُ ﺫُﻭ ﺍﻟْﻔَﻀْﻞِ ﺍﻟْﻌَﻈِﻴﻢِ .."
"به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان
..دانید که اگرِ چه زنده بودنِ نزدیکسرا بازیُ سرگرمیُ چشم نماییُ خودنمایی میانتانُ چند فراوانی در داراییهاُ فرزندها جورِ نمونه رگباری شگفتسازد روپوشنده ها رویشش پس تندباد میشود باز میبینیش پژمرده شده ای پس میشود پوکیده ایُ در دگرسرا ناگواری خیلی سختیُ آمرزیده شدنی از خداوندُ خوشنودیهاُ چیست زندگیِ نزدیکسرا جز بهرمندیِ فریبها * جلو افنتید سمتِ درستسازی از پرورنده تان هم باغی پهناش جورِ پهنای آسمانهاُ زمین شمارفراهم شده براهمانها باوریدند به خداوندُ فرستاده هاش آن بیشتریِ خداوند می آوردش کسی میخواهد هم خداوند دارای بیشترِ بزرگُ گران.."
ببینید باورمندهای به خداوند یگانه نبایستی فریبِ دارایی های گذرا جورِ خانه فرزند پول بازیچه نیز سرگرمی چون آهنگ های رنگارنگ را بخوریم که چون زمینی خشک پس از رگبار میماند که سبز میشود باز به بادی خشک میشود هم دگر سرا ناگواری خیلی سخت برای روپوشنده های ناباور هم آمرزش برای باورگرها که پذیرایند هست ،پس جلو افتیم سمت درستسازی خداوند هم باغ بهشتی که پهنایش بیشتر از پهنای زمینُ آسمانها که فراهم شده برا همانها باوردارند به خداوندُ فرستاده هاش با برپایی پیوست نماز هم دادن دارایی برای پاکیزه شدن نیز اگر کسی توان دارد جانوری آزاد گوشت میکشد به نیازمندان میدهد که برای خوشنودی خداوند هست،،
خداوندا مرا برپاساز پیوست نماز برای یادگوییت دار

mbk
09-13-2016, 11:56 AM
به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان "..ﻫُﻮَ ﺍﻟَّﺬِﻱ ﺧَﻠَﻖَ ﻟَﻜُﻢ ﻣَّﺎ ﻓِﻲ ﺍﻟْﺄَﺭْﺽِ ﺟَﻤِﻴﻌًﺎ ﺛُﻢَّ ﺍﺳْﺘَﻮَﻯٰ ﺇِﻟَﻰ ﺍﻟﺴَّﻤَﺎﺀِ ﻓَﺴَﻮَّﺍﻫُﻦَّ ﺳَﺒْﻊَ ﺳَﻤَﺎﻭَﺍﺕٍ ۚ ﻭَﻫُﻮَ ﺑِﻜُﻞِّ ﺷَﻲْﺀٍ ﻋَﻠِﻴﻢٌ 29.."".او همان آفرید تاتان چه در زمین همگی پس چندهمسان کند سمتِ آسمان باز همسان ساختش هفتی آسمانهاُ او بِهَر چیزی دانایی 29.." ببینید باورمندها یکی از آفریده های خداوند روغنی شناخته شده به شناسه نفت هست کنارش بخارهایی چون متانُ دگر ها که سوخت هستند در کوره ها، از قیر در آببندی خانه ها ساختن نارساناهای نرم پلاستیک سازی نخ سازی یا ،،گوگرد یا دگر چیزها که کنارِ برداشتِ این سوختها گرفته میشود چیزهای خورنده چون لک بر شوینده ها که فراوان کار میبندیم درست هست که از اینها در آینده شاید برای گرمازایی کمتر کاربرند باز همچنان کاربری فراوان دارند،،اگر توان خورشیدی آید پوشنده سیمها یا دسته هاش بایستی نارساناهایی باشند که از همین روغنها یافت میشوند،،،رنگ زدنشان چسباندنشان، سوار کردنشان بایستی رو همین نرم ابراز با این نرم ابزار روغنی باشد،، خداوندا مرا باورمند به خودت که خوشیرسانها از توست سازُ برپاساز پیوست نماز دار

mbk
04-01-2017, 07:04 AM
"بسم الله الرحمن الرحیم
.. ﻭَ ﻣَﻦْ ﺃَﻇْﻠَﻢُ ﻣِﻤَّﻦِ ﺍﻓْﺘَﺮﻱ ﻋَﻠَﻲ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﺍﻟْﮑَﺬِﺏَ ﻭَ ﻫُﻮَ ﻳُﺪْﻋﻲ ﺇِﻟَﻲ ﺍﻟْﺈِﺳْﻼﻡِ ﻭَ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﻻ ﻳَﻬْﺪِﻱ ﺍﻟْﻘَﻮْﻡَ ﺍﻟﻈَّﺎﻟِﻤﻴﻦَ ٧
ﻳُﺮﻳﺪُﻭﻥَ ﻟِﻴُﻄْﻔِﺆُﺍ ﻧُﻮﺭَ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﺑِﺄَﻓْﻮﺍﻫِﻬِﻢْ ﻭَ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﻣُﺘِﻢُّ ﻧُﻮﺭِﻩِ ﻭَ ﻟَﻮْ ﮐَﺮِﻩَ ﺍﻟْﮑﺎﻓِﺮُﻭﻥَ ٨ .."
"به شناسه خداوند پرمهر خیلی مهربان
..هم کیست حیفنده تر از کسی بافدچند بر خداوند دروغ ُ او فراخوانی میشود سمت آشتی؟ُ خداوند نه راه میکشاند برپاها حیف کارها ٧
هدف میدارند برا خاموش میکنند روشنیِ خداوندُ به بازدم هاشانُ خداوند همه گیر کنندهء روشنایشُ تایا ناخوش داشت روپوشنده ها ٨.."
بینید دستی داریم باهاش کارهایی چون نوشتن خوراک دهان گذاشتن مهار کردن چهار پا دوشیدن چهار پا کاشتن بذر جابجایی چیزها، ناخنی که برای در آوردن روکش گوشی یا،،،،آیا اگر بیهوش شویم چنین کاری میتوانیم انجام دهیم یا دست مان اگر ایست مغزی کنیم همان کار را انجام میدهد؟یا پاره شدن رگهای پیامرسها به دست،
کنون برخی جور یهودی خود را
» آمرزش از خداوند میخواهم « خداوند زاده میدانند کنون میتوانند بی بخشش خداوند زنده مانند یا خود را از ناخوشیُ مرگ برهانند، یا مسیح آشتی خداوند برش باد کنون هست پیش ما؟ که خودی نشان دهد؟ یا که او هم آفریده ای از آفریده های خداوند بود که زمانهایی خیلی پیش خداوند بهش زندگی بخشید پسش آن زندگی را ازش گرفت؟نادلارامهای پُر سرکش چه کاری از دست آنها بر می آید آیا سهمی در بهترشدن زندگی خودشان دارند؟
خداوندا مرا از آیین نادلارامها دور ساز که به بخششهایت روپوشنده نباشم با برپایی پیوست نماز برای یاد گوییت

بهمنیار
09-03-2017, 05:25 PM
درود:e303:

با توجه به اوضاع کنونی جهان، من گمان کنم که برخی از آفرینش گرایان به این نتیجه رسیده که خدا جهان را نیافریده بلکه آن را ریده است؟!!!!:e140:

خوب بنابراین، آنها را نمی توان آفرینش گرا نامید بلکه باید ریده گرا نماید (اگر خدا را هنوز قبول داشته باشند) - یا یک ورژن قابل ارائه تر - خداوند اجابت مزاج گرایی (الله اجابت مزاج گرایی):e00e:

امروز یکیشون می گفت ما که هر چه دعا کردیم چیزی نصیب مان نشد، گفتم شاید کور و کر شده؟ بعد توضیح دادم که می دانی که زمین و خورشید و همه این جهان در اثر انفجار بزرگ -مهبانگ، بیگ بنگ - به وجود آمده شاید حواسش نبوده و زیادی نزدیک ایستاده چشم هایش کور شده و گوش ها کر؟ هان؟ :e105:

بعد دیدم که یک لحظه رفت تو فکر نمی دانم یا به طور تصادفی یک نظریه تازه را در اندیشه های الهیاتی بنیاد گذاشتم یا طرف رفت تو فکر که چطوری اینجانب را بفروشد؟؟؟

به هر حال، برای مسلمانان می توان این طور دعا کرد::e303:

اگر زن بود، باید برایش دعا کرد که خدا پسرخاله ی سعد بن ابی وقاص یا پسر دایی عماریاسر یا دادش عثمان بن حنیف یا پسر عموی بلال حبشی یا خود بلال حبشی را شریک جنسی شما در بهشت قرار دهد ...
اگر مرد بود باید برایش دعا کرد که انشالله خدا دختر خاله میثم تمار یا دختر برادر زبیر بن عوام یا خاله سعد بن معاذ یا عمه عبدالله بن رواحه را شریک جنسی شما در بهشت قرار دهد

mbk
09-11-2017, 05:46 PM
"بسم الله الرحمن الرحیم
..ﺃَ ﻓَﻐَﻴْﺮَ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﺃَﺑْﺘَﻐِﻲ ﺣَﻜَﻤﺎً ﻭَ ﻫُﻮَ ﺍﻟَّﺬِﻱ ﺃَﻧْﺰَﻝَ ﺇِﻟَﻴْﻜُﻢُ ﺍﻟْﻜِﺘﺎﺏَ ﻣُﻔَﺼَّﻼً ﻭَ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﺁﺗَﻴْﻨﺎﻫُﻢُ ﺍﻟْﻜِﺘﺎﺏَ ﻳَﻌْﻠَﻤُﻮﻥَ ﺃَﻧَّﻪُ ﻣُﻨَﺰَّﻝٌ ﻣِﻦْ ﺭَﺑِّﻚَ ﺑِﺎﻟْﺤَﻖِّ ﻓَﻼ ﺗَﻜُﻮﻧَﻦَّ ﻣِﻦَ ﺍﻟْﻤُﻤْﺘَﺮِﻳﻦَ ‏ 114 ‏ﻭَ ﺗَﻤَّﺖْ ﻛَﻠِﻤَﺔُ ﺭَﺑِّﻚَ ﺻِﺪْﻗﺎً ﻭَ ﻋَﺪْﻻً ﻻ ﻣُﺒَﺪِّﻝَ ﻟِﻜَﻠِﻤﺎﺗِﻪِ ﻭَ ﻫُﻮَ ﺍﻟﺴَّﻤِﻴﻊُ ﺍﻟْﻌَﻠِﻴﻢُ ‏ 115 ﻭَﺇِﻥْ ﺗُﻄِﻊْ ﺃَﻛْﺜَﺮَ ﻣَﻦْ ﻓِﻲ ﺍﻟْﺄَﺭْﺽِ ﻳُﻀِﻠُّﻮﻙَ ﻋَﻦْ ﺳَﺒِﻴﻞِ ﺍﻟﻠَّﻪِ ۚ ﺇِﻥْ ﻳَﺘَّﺒِﻌُﻮﻥَ ﺇِﻟَّﺎ ﺍﻟﻈَّﻦَّ ﻭَﺇِﻥْ ﻫُﻢْ ﺇِﻟَّﺎ ﻳَﺨْﺮُﺻُﻮﻥَ 116.."
"به شناسه خداوند پرمهر بسیار مهربان
..آیا واربیگانهء خداوند چندجویم فرمانیُ؟ او همان فرستد نوشتار بندبندشده ایُ همانها آورده ایم دادیمشان نوشتار میدانند که تنهاش فرستاده شده ای از پرورندت به درست، وارنه میباشی از ‏پاره شونده ها ۱۱۴ نیزرساشد گفتاری پرورندت راستکاریُ برابری، نه جاگزینسازی برا گفتارهاشُ، او بسیار شنوا بسیار دانا ۱۱۵ نیز گر پِیمیروی فراوانی کسی در زمین، گُم میکنندت فرابارهء راهی خداوند، گر پِیمیروند گرنه گمانُ؟ گر پیمیروند گرنه تخمین میزنند؟ ۱۱۶.."
بینید ای گمانپردازهاُ تخمین زننده ها به زودی شکست میخوریدُ سمت آتش سوزانچالُ بدی جابجاشدن، ، خداوند پرمهر بسیار مهربان یگانه ،گشاینده دانهُ هسته، گشاینده تازه دم ها سپیده دم ها را نمیپذیرید، به خواست خداوند هم نزدیکسراُ هم دگرسرا ناگوارِ رسواساز دچار میسازدتان که نه دوست میدارد حیفکارها را،،
"اَللهم""خداوندا" تو نمونه آفرینش عیسی آشتی ات برش باد را جور نمونه آفرینش آدم گذاشتی که از خاک آفریدیشُ پس گفتیش باش میشود زنده ، که از جفت آدم آغازین ماده ای بود که ازش آدم، نیز ما آفریده شدیم، همانند ناپیوند از دگر گونه، بی جفت، asexual,خود زایشی، نیز ما هم از خاک از خوراکی از پدر مادر آفریده میشویم،جوری که عیسی از گل پرنده میساخت آغازین ماده آدموار را هم اینگونه آفریدی، مرا به یادت گفتن دار با برپایی پیوستن نماز نه روگردانی تنبل نادان دشمنت

Agnostic
09-20-2017, 04:15 PM
درود:e303:

با توجه به اوضاع کنونی جهان، من گمان کنم که برخی از آفرینش گرایان به این نتیجه رسیده که خدا جهان را نیافریده بلکه آن را ریده است؟!!!!:e140:

خوب بنابراین، آنها را نمی توان آفرینش گرا نامید بلکه باید ریده گرا نماید (اگر خدا را هنوز قبول داشته باشند) - یا یک ورژن قابل ارائه تر - خداوند اجابت مزاج گرایی (الله اجابت مزاج گرایی):e00e:

امروز یکیشون می گفت ما که هر چه دعا کردیم چیزی نصیب مان نشد، گفتم شاید کور و کر شده؟ بعد توضیح دادم که می دانی که زمین و خورشید و همه این جهان در اثر انفجار بزرگ -مهبانگ، بیگ بنگ - به وجود آمده شاید حواسش نبوده و زیادی نزدیک ایستاده چشم هایش کور شده و گوش ها کر؟ هان؟ :e105:

بعد دیدم که یک لحظه رفت تو فکر نمی دانم یا به طور تصادفی یک نظریه تازه را در اندیشه های الهیاتی بنیاد گذاشتم یا طرف رفت تو فکر که چطوری اینجانب را بفروشد؟؟؟

به هر حال، برای مسلمانان می توان این طور دعا کرد::e303:

اگر زن بود، باید برایش دعا کرد که خدا پسرخاله ی سعد بن ابی وقاص یا پسر دایی عماریاسر یا دادش عثمان بن حنیف یا پسر عموی بلال حبشی یا خود بلال حبشی را شریک جنسی شما در بهشت قرار دهد ...
اگر مرد بود باید برایش دعا کرد که انشالله خدا دختر خاله میثم تمار یا دختر برادر زبیر بن عوام یا خاله سعد بن معاذ یا عمه عبدالله بن رواحه را شریک جنسی شما در بهشت قرار دهد

درود
غِلمان یاب: گالری غلمان های داغ برای نسوان مومنه محجبه حزب اللهی جهت جهاد النسوان و جهاد النکاح (http://ghelmanyab.blogspot.com/2016/01/blog-post.html)

mbk
09-20-2017, 05:13 PM
"بسم الله الرحمن الرحیم
.. ﻗَﺎﻟَﺖْ ﺃَﻧَّﻰٰ ﻳَﻜُﻮﻥُ ﻟِﻲ ﻏُﻠَﺎﻡٌ ﻭَﻟَﻢْ ﻳَﻤْﺴَﺴْﻨِﻲ ﺑَﺸَﺮٌ ﻭَﻟَﻢْ ﺃَﻙُ ﺑَﻐِﻴًّﺎ ‏ 20 .."
"به شناسه خداوند پرمهر بسیار مهربان
..گفت که تنها چگونه برام پسریُ؟ نبوده میسایدم پوست آشکاریُ،» به پیدا آدمها که موی کم پشت دارند میگویند بشر، به گوسفندها نه یا پرنده ها»، نبوده میباشم جوینده ای» جوینده هوسبازی« ۲٠.."
بینید تا کنون بوده که آزادُ رها از گفته دگری اندیشه کرده باشید ،پدرها مادرها دگرهایی گمراه که چیزی درست نداشته بودند برای کشانیدنتان سمت یگانه خداوند،،چون دگران گفتند خداوند فرزند دارد}آمرزش از خداوند میخوام{ کورکورانه پذیرفتیم، چون دگری گفت غلمان میشود همگونه بازی یا دنبال هوسبازی با نرها پذیرفتم، چون گفتند آیین آشتی با خداوند گفته گفته»ملکت ایمان» میشود کنیز،پذیرفتیم،بی اندکی اندیشه!!
غلام به مریم آشتی خداوند برش باد نوید شد، به یحیی، به بهشتیها،، چگونه این را سر خود دلخواه برگردان کردید،،
» ملکت ایمان»»داراشده پیمان» نمونه کسی با کسی پیمان بندد دو سال برایش چوپانی کند، مغاز داری کند، زیر دست کسی کار کند،یا زنی با پیمان نامه ای به بند همسری مردی درآید،خواه همسری همیشگی، خواه همسری گذرا،،،
شما دلارام به خداوند نیستید هم اندیشه تان تنها برای خوشگذرانی نزدیکسرا هست ،،
"اَللهم""خداوندا" نگاه دارمان با یادت گفتن با برپایی پیوستن نماز، تویی توشه دهنده گیاه جنبنده ها جانورها پیدا آدمها ، پنهان پری ها ‏

mbk
03-18-2020, 01:46 PM
"باِسم اَلله اَلرّحمان اَلرّحیــــم
..لِلَّذِینَ لَا یُؤۡمِنُونَ بِٱلۡـَٔاخِرَةِ مَثَلُ ٱلسَّوۡءِۖ وَلِلهِ ٱلۡمَثَلُ ٱلۡأَعۡلَىٰۚ وَهُوَ ٱلۡعَزِیزُ ٱلۡحَكِیمُ ۝
وَلَوۡ یُؤَاخِذُ ٱللهُ ٱلنَّاسَ بِظُلۡمِهِم مَّا تَرَكَ عَلَیۡهَا مِن دَاۤبَّةٍ وَلَـٰكِن یُؤَخِّرُهُمۡ إِلَىٰۤ أَجَلٍ مُّسَمًّىۖ فَإِذَا جَاۤءَ أَجَلُهُمۡ لَا یَسۡتَـٔۡخِرُونَ سَاعَةً وَلَا یَسۡتَقۡدِمُونَ ۝
وَیَجۡعَلُونَ للهِ مَا یَكۡرَهُونَۚ وَتَصِفُ أَلۡسِنَتُهُمُ ٱلۡكَذِبَ أَنَّ لَهُمُ ٱلۡحُسۡنَىٰۚ لَا جَرَمَ أَنَّ لَهُمُ ٱلنَّارَ وَأَنَّهُم مُّفۡرَطُونَ
60 - 62
سوره النحل.."
"به شناسه بی کمداشت خداوند پُر بارآورنده بسیاربسیار بارآورنده
.. برا تاداشته اند نه روراست میشوند به دگرسرا نمونهء بدُ, برا بی کمداشت خداوند نمونهء برترُ, او بسیارسربلند بسیارفرمان دهنده *
هم تا یا میگیرد بی کمداشت خداوند اُفتُ خزنده ها{مردم شبها میافتند میخوابند روز میخزند دنبال کار} به تاریک کاریشان! چه واگذاشت برش از بسیارکُند کاری جنبنده ایُ؟ تا هست دگرتر میگذاردشان سمتِ پایانگهی شناسه داشته ای, پس آنگداری آمد پایانگه شان, نه بایدمیخواهندهمه دگرتر گذاشته شوند شتابانیُ, نه بایدمیخواهندهمه پیشترافتند *
هم می گذارند برا بی کمداشت خداوند چه ناخوش میدارندُ, نوبتی میسازد زبانهاشان دروغ, که اگرِ تاشان نكوشده, نه ته نشینیِ {براشان}که اگرِ تاشان سوزانندهُ كه اگرند پیشدستی کننده ها؟ *
۶۰_۶۲ انگبین زنبور.."
بینید
برخی دگرسرا را روراست نمیشوند پذیرا شوند, برایشان نمونهء بد هست,برای "اَلله"" بی كمداشت" نمونهء برتر هست,اون بی نیاز چنان که نشانه هاش را گذاشت میتواند از سر نیست کندُ بسازد,
کُندا كاری که تاریک روی میکند از دید بی کمداشت خداوند دور نیست, اگر خواهد او را گیر اندازد میتواند, هیچ کس را جا نمیگذارد, باری پایان زمانی دارد برایش, که آن زمان آمد نبایستی از بی کمداشت خداوند شتابان خواهند که دگر تر شود, هم زودتر از آن پایان زمان شود,
برخی هر چه ناخوش میدارند را برای "اَلله""بی کمداشت خداوند" میگذارند, زیرورو کنان کافر کیش, تا گویند ازش چیز خوبی نداریم, نمونه دستاوردهای بد نافرمانیهای خویش, اندیشه های بد خویش, گمانهای بیهودهء خویش به آیینشُ آیینمندهاش, به دروغ كه گویند برایشان نکو هست,,
بی کمداشت خداوند نیازهای زندگیمان فراهم کرده,
خوراکیها گوشت دانه ها شیر دلچسب انگبین شیرین درمانگر, نمک ,,
سواریهای جابجا ساز اسب خر الاغ پاهامان تازگیها ابزارهای دست ساخت,,,
پیامرسانی دهن زبان گوش نوشتاریها دورگفتگوهای تازه ساخت,,
خانه,جفت بستگان وابسته ها,,
اگر ارزش اینها را نداسته, پیشدستی کنیم از "اَلله"بی کم داشت خداوند" ندانیم در آتشچال دوزخ بسته بندی شده <جرم><ته نشین><رسوب> آنجا میشویم,,

"اَللّهمَّ""بی کمداشت خداوندا" مرا شیرین بجای آور خوشیهات گذار که ارزش چیزهای سودمندت دانم, پیشدستی به بد نکنم دنبال گمان راه نیافتم سرگردان, هم به یادت مرا همیشه سرنگون برپاساز پیوستن نماز سمت همنشینی خانه ات در مکه برآمده کعبه دار

Scary
03-20-2020, 10:06 PM
خانه الله تعطیل شد دنباله چه میگردی!
چرا مسلمین پنهان شدن؟

mbk
03-21-2020, 06:48 PM
"باِسم اَلله اَلرّحمان اَلرّحیــم
...وَلَنَبۡلُوَنَّكُم بِشَیۡءٍ مِّنَ ٱلۡخَوۡفِ وَٱلۡجُوعِ وَنَقۡصٍ مِّنَ ٱلۡأَمۡوَٰلِ وَٱلۡأَنفُسِ وَٱلثَّمَرَٰتِۗ وَبَشِّرِ ٱلصَّـٰبِرِینَ ۝
ٱلَّذِینَ إِذَاۤ أَصَـٰبَتۡهُم مُّصِیبَةٌ قَالُوۤا۟ إِنَّا للهِ وَإِنَّاۤ إِلَیۡهِ رَٰجِعُونَ ۝
أُو۟لَـٰۤىِٕكَ عَلَیۡهِمۡ صَلَوَٰتٌ مِّن رَّبِّهِمۡ وَرَحۡمَةٌۖ وَأُو۟لَـٰۤىِٕكَ هُمُ ٱلۡمُهۡتَدُونَ ۝
إِنَّ ٱلصَّفَا وَٱلۡمَرۡوَةَ مِن شَعَاۤىِٕرِ ٱللَّهِۖ فَمَنۡ حَجَّ ٱلۡبَیۡتَ أَوِ ٱعۡتَمَرَ فَلَا جُنَاحَ عَلَیۡهِ أَن یَطَّوَّفَ بِهِمَاۚ وَمَن تَطَوَّعَ خَیۡرًا فَإِنَّ اللهَ شَاكِرٌ عَلِیمٌ
سوره البقرة
155 - 158..."
"به شناسه بی کمداشت خداوند پُربار آورنده بسیاربسیار بارآورنده
..هم تا میآزماییمتان به چیزی از ترسُ گرسنگیُ كاستی از داراییهاُ خویشهاُ میوه هاُ, آشکارساز شکیباها *
تاداشتند دارد برخورَدِشان برخوردكننده ای, گفتند: اگریم برا بی کمداشت خداوندُ اگریم سمتش برگردنده هایی *
آندسته برشان پیوستهایی از بالاکشاننده شانُ بارآورده ای,ُ آندسته آنها راه بُرده شونده ها*
اگرِ کوهِ صفا یكدست هموارُ, كوهِ مروه زبر خشن, از نشانه های بی کمداشت خداوند, پس کَسی تلاش همسانِ همنشینی خانه كرد, یا همه بازسازی کند, وار نبایستی بازویی برش که میگَردَد به دوتایشانُ, كسی فرمان میبرد بِهیُ, پس اگرِ بی کمداشت خداوند شیرین بجای آوری بسیاردانایی ۱۵۵-۱۵۸ ماده گاو.."

خانه الله تعطیل شد دنباله چه میگردی!
چرا مسلمین پنهان شدن؟

بینید بدید این عبدالله بندهء بی کمداشت خداوند, یک زمانی ناچاری پیش میآید برای جلوگیری از پیشامدهای ناشناخته یک دنباله کارهای پیشگیرانه انجام میشود, خوب!
آگهی خوش رسانه دولتی عربستان از بازگشایی مکان‌های زیارتی در مکه و مدینه خبر داد (https://www.radiofarda.com/a/Saudi-reopen-mosques/30471472.html) برا رو راست شونده ها با "اَلله""بی کمداشت خداوند" که این کم کم دارد از سر گرفته میشود,
"اِن شاء اَلله"" گر خواست بی کمداشت خداوند" ما را درمان میکند ما را با خوراکیهای پاکیزه, با آرامش, با ورزش, با خانه گرم, با شستشوی تن,با شكیبایی,,,
"اللّهمّ""بی كمداشت خداوندا" تو را بنده ایم که آفرینیمانُ درآمد زندگیمان فراهم کنی, هم مرا به یادت دار همیشه سرنگون سمت همنشینی خانه ات در مکه