PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فاطی حقیقت جو: در یک انتخابات آزاد بین میرحسین موسوی و رضاپهلوی، قطعا میرحسین موسوی رئیس جمهور میشود

sonixax
11-27-2010, 03:30 PM
http://www.youtube.com/watch?v=ikJJO8_z3cM&feature#t=03m28s

نظرتون در باره مزخرفی که این خانم گفته چیست ؟

Anarchy
11-27-2010, 04:01 PM
نظرتون در باره مزخرفی که این خانم گفته چیست ؟
میلاد جان به نظر من مزخرف نگفت!! جهت فکری خودش شاید مورد تایید من نباشه اما تحلیل من هم از جامعه ایران همینه!!! نه اینکه میرحسین بهتر باشه اما جامعه دین زده ایران هنوز درک سیاسی بالایی نداره و اینکه برای من به عنوان متولد بعد از انقلاب رضا پهلوی یه فرد ناشناخته هست!!! بین این 3 تا خب منم نظرم همینه... به اسم و خاندان که نیست دوست من...

ضمنا, بزنم به تخته بانوی بسیار زیبایی هستن:1::1:

Jooyandeh
11-27-2010, 04:34 PM
من یک‌بار خواب دیدم که رضا پهلوی شاه شده، موسوی شده نخست‌وزیر. :71:

Anarchy
11-27-2010, 05:53 PM
من یک‌بار خواب دیدم که رضا پهلوی شاه شده، موسوی شده نخست‌وزیر. :71:

حالا تعبیرش چیه ؟!

Jooyandeh
11-27-2010, 06:44 PM
حالا تعبیرش چیه ؟!خدا وکیلی چی می‌شه ‌ها! ‌
"نخست‌وزیر امام" بشه "نخست‌وزیر رضاشاه دوم پهلوی". :3:

Russell
11-27-2010, 08:18 PM
البته این نظر خودشه و مرکز اعلام نظرسنجی نیست که.
البته منم به رضا پهلوی زیاد اعتماد ندارم به دلیل موضع غیر شفافش درباره پدرش و یجورایی من حس میکنم فقط میخواد انتقام پدرش رو بگیره.به هر حال بیشتر اعتبارش به خاطر پدرش هست و نمیشه کردیت پهلوی رو بخواد ولی حتی در مورد اعمال پدرش موضع هم نگیره.حتی نمیگه سلطنت رو نمیخواد که مبادا اون چهارتا سلطنت طلب هم ولش کنند.

Dariush Rahazad
12-15-2010, 09:29 AM
با درود

کسی نیست به این بیسواد بگوید که در انتخابات آزاد هیچ کدام از این دو رای نمی آوردند؟!

Anarchy
12-15-2010, 10:15 AM
با درود

کسی نیست به این بیسواد بگوید که در انتخابات آزاد هیچ کدام از این دو رای نمی آوردند؟!
داریوش گرامی شما از مردم هم غاقل نشو!!!

sonixax
12-15-2010, 04:35 PM
داریوش گرامی شما از مردم هم غاقل نشو!!!

من هم با جناب داریوش موافقم ، تنها دلیل بزرگ شدن موسوی و کروبی وجود احمدی نژاد بود ! در صورتی که اگر احمدی نژادی نمیبود و یا جمهوری اسلامی سرنگون شود دیگر مردم مجبور به انتخاب بین بد (موسوی و کروبی و اصلاح طلبها) و بدتر (اصول گرایان و احمدی نژاد و ...) نیستند .

Anarchy
12-15-2010, 08:00 PM
من هم با جناب داریوش موافقم ، تنها دلیل بزرگ شدن موسوی و کروبی وجود احمدی نژاد بود ! در صورتی که اگر احمدی نژادی نمیبود و یا جمهوری اسلامی سرنگون شود دیگر مردم مجبور به انتخاب بین بد (موسوی و کروبی و اصلاح طلبها) و بدتر (اصول گرایان و احمدی نژاد و ...) نیستند .
خب سوالی که از خانم حقیقت جو پرسیده شد این نبود!! بحث بین 3 تا گزینه بود. میلادگرامی بعد از سرنگونی به نظر شما ما کی رو داریم؟!

sonixax
12-15-2010, 08:43 PM
خب سوالی که از خانم حقیقت جو پرسیده شد این نبود!! بحث بین 3 تا گزینه بود. میلادگرامی بعد از سرنگونی به نظر شما ما کی رو داریم؟!

نمیدانم ، ولی یقینن موسوی در بین انتخاب های بعد از سرنگونی جایی نخواهد داشت ، چون تازه باید به جنایاتی که حکومت در دوره ایشون انجام داده در یک دادگاه پاسخگو باشه و اگر بیگناه شناخته شد میتونه به عنوان یک شهروند معمولی به زندگیش ادامه بده چون قطعن ایشون تحصیلات لازم در زمینه سیاست و علوم سیاسی ندارند و سابقه درخشانی هم ندارند که بخواهیم از تجربه ایشون در این زمینه استفاده کنیم .

من اطلاعاتم از داخل ایران در حد همون موقعی هست که اونجا زندگی میکردم و اون موقع مردم دیدشون نسبت به اوپوزوسیون خیلی دید عجیب و غریب و اشتباهی بود . در مورد مجاهدین ، سلطنت طلب ها ، کمونیست ها ، مشروطه خواه ها و ... دیدگاه های بسیار بسیار اشتباهی وجود داشت . مثلن در مورد مجاهدین میگفتند اگر اینها بیان از آخوندها هم بد تر میکنند ! در صورتی که این پیش فرض در مورد این افراد اشتباهه چون گروه مجاهدین از همون ابتدا به تشکیل حکومت سکولار و غیر دینی معتقد بوده . (در مورد کشتار و اعدام ترور و ... نظری ندارم و نمیدانم) ، یا در مورد کمونیست ها میگفتند اگر اینها بیایند دین به کل از بین میره و میشیم شوروی و ... که باز این دیدگاه هم اشتباه هست . در مورد سلطنت طلب ها و مشروطه خواه ها و ... هم همچنین . برای همین مردم ایران به دلیل اطلاع رسانی اشتباه در طول این سی سال در مورد انتخاب های احتمالی یه جورایی تعطیل هستند .

در صورتی که در مورد عملکرد هیچ کدام از اینها تا زمانی که به صورت احزاب در ساختار حکومت ایران نتوانند آزادانه فعالیت کنند نمیشود نظری داد چون هیچ سابقه حکومتی از هیچ کدامشان به جز سلطنت طلب ها (تازه اون هم قدیمی هاشون و نه جدید ها) وجود ندارد .

ولی عملکرد اسلامگرایان را از همه جناح ها به خوبی دیده ایم و تکلیفمان باهاشون روشنه ، هر چند که در حکومت آینده همینها هم باید اجازه تشکیل حزب و فعالیت در ساختار حکومت رو داشته باشند .

متاسفانه ساختار قدرت و حکومت در ایران به شدت بد تعریف شده هم در قوانین جاری و هم در جامعه ، ساختار قدرت در ایران هرمی هستش و اول و آخر میرسه به یک نفر و این برای کشوری مثل ایران ساختار مناسبی نیست . در صورتی که در حکومت های درست و حسابی ساختار هرمی وجود نداره و قدرتمند ترین فرد کشور در مقابل تصمیمات جامعه قدرتی نداره . این شیوه فکری در جامعه ایران نهادینه شده و همیشه فکر میکنند یک نفری باید اون بالا باشه و اصلن دلیل مطرح کردن چنین پرسشی از این خانم همین طرز فکر هست .

kheradgera
12-16-2010, 02:09 AM

پرسش کامبیز حسینی از این خانم درباره انتخاب بین آن سه تن بود و من با وجود اینکه می دانم رضا پهلوی سوابق سیاسی ندارد ولی به نظرم نداشتن سابقه سیاسی و سفید بودن کارنامه بسیار بهتر از داشتن کارنامه ای جنایت بار به مانند آن دو تن دیگر است.

Anarchy
12-16-2010, 12:39 PM
پرسش کامبیز حسینی از این خانم درباره انتخاب بین آن سه تن بود و من با وجود اینکه می دانم رضا پهلوی سوابق سیاسی ندارد ولی به نظرم نداشتن سابقه سیاسی و سفید بودن کارنامه بسیار بهتر از داشتن کارنامه ای جنایت بار به مانند آن دو تن دیگر است.
به نظر من اگه مردم فرضا تو حکومت بعدی صاف بیان رای بدن به شاهزاده رضا پهلوی به صرف اینکه از خاندان پهلوی هست باز خودش یه اشتباه دیگه هست...

kheradgera
12-16-2010, 01:19 PM
به نظر من اگه مردم فرضا تو حکومت بعدی صاف بیان رای بدن به شاهزاده رضا پهلوی به صرف اینکه از خاندان پهلوی هست باز خودش یه اشتباه دیگه هست...

بستگی دارد که برای چه پستی بخواهند به او رای بدهند. اگر برای نخست وزیری یا ریاست جمهوری باشد بله سخن شما درست است ولی بازهم رقیبانش تنها آن دو تن باشند که در برنامه پارازیت نام برده شد بسیار بهتر از آن دو است.

Anarchy
12-16-2010, 01:36 PM
بستگی دارد که برای چه پستی بخواهند به او رای بدهند. اگر برای نخست وزیری یا ریاست جمهوری باشد بله سخن شما درست است ولی بازهم رقیبانش تنها آن دو تن باشند که در برنامه پارازیت نام برده شد بسیار بهتر از آن دو است.
بهتر و بدتر نداریم!!! این انتخاب اشتباه هست اگه تنها بر اساس وابستگی به فلان خاندان باشه.تعارف هم نباید داشته باشیم!!!

kheradgera
12-16-2010, 02:07 PM
بهتر و بدتر نداریم!!! این انتخاب اشتباه هست اگه تنها بر اساس وابستگی به فلان خاندان باشه.تعارف هم نباید داشته باشیم!!!

ببین دوست من ما داریم از یک انتخابات آزاد فرضی که این سه تن کاندید آن هستند سخن می گوییم. اگر به جای شاهزاده رضا پهلوی هر شخص دیگری بدون کارنامه سیاسی یا با کارنامه ای در همان حد کاندید باشد و در برابر آن دو تن قرار گیرد آن شخص بسیار واجد شرایط تر از کسانی است که دستشان به خون هزاران هم میهنمان آلوده است.

sonixax
12-16-2010, 05:05 PM

متاسفانه مردم ما در خیلی از موارد احساسی عمل میکنند ، شاید داشتن خاطرات خوش تر از خاندان پهلوی نتیجه اش چنین انتخابی شود ولی به نظر من این امر مهم نیست . مهم این است که قوانین طوری تدوین شوند که جامعه و انتخاب کنندگان بتوانند عملکرد حزب ها و گروه های سیاسی مختلف و مستقل را در ساختار حکومت ببینند و بر طبق آن نتیجه گیری و انتخاب کنند .
اینکه رئیس جمهور موقت چه کسی شود چندان هم مهم نیست ولی یقینن موسوی و کروبی نیستند . شاید مش قربون در مقابل این دو نتیجه بهتری بدست بیاره :71:

روزبه2
12-16-2010, 08:51 PM
بله ... اين خانم كه با كمال شجاعت آن هم در صداي امريكا دروغ ميگويد ..بايد هم موسوي خناس را رييس جمهور كند و حتما خودش هم سخنگوي وي خواهد شد !!
اون رضا پهلوي هم بهتره خودشو سبك نكنه ..چون بر كسي پوشيده نيست كه از جمهوري اسلامي مواجب ميگيره و مامورين وزرات اطلاعات هم حافظ امنيتش هستن ! اگه فردا روزي حرف زدن آزاد بشه ..همه اين چيزا با مدرك ميريزه جلو مردم ... مثل باباش كه به اسم كمك بلا عوض به دولت فرانسه يك ميليارد دلار داد ..در صورتي كه با اون پول اون شهرك نوفل لوشاتو رو خريدن واسه روزي كه خميني ميره اونجا .. و ديگر هزينه هاي سفرش !

kheradgera
12-17-2010, 11:27 AM
بله ... اين خانم كه با كمال شجاعت آن هم در صداي امريكا دروغ ميگويد ..بايد هم موسوي خناس را رييس جمهور كند و حتما خودش هم سخنگوي وي خواهد شد !!
اون رضا پهلوي هم بهتره خودشو سبك نكنه ..چون بر كسي پوشيده نيست كه از جمهوري اسلامي مواجب ميگيره و مامورين وزرات اطلاعات هم حافظ امنيتش هستن ! اگه فردا روزي حرف زدن آزاد بشه ..همه اين چيزا با مدرك ميريزه جلو مردم ... مثل باباش كه به اسم كمك بلا عوض به دولت فرانسه يك ميليارد دلار داد ..در صورتي كه با اون پول اون شهرك نوفل لوشاتو رو خريدن واسه روزي كه خميني ميره اونجا .. و ديگر هزينه هاي سفرش !

دوست من در در بخش شخصیت ها پیرامون شخص محمد رضا شاه جستاری وجود دارد. تا این اندازه راحت برچسب و اتهام نزنیم.
اگر شاهزاده رضا پهلوی بر طبق سخن شما مواجب بگیر این حکومت بود که امروز مانند سایر مواجب بگیران میکروفن رسانه ها در اختیارش بود.
اینکه کسی بگوید او سابقه کار سیاسی ندارد یا اینکه به اعتبار خانواده اش نامی برای خود دارد سخن اشتباهی نیست ولی اینکه بگوییم او مواجب بگیر جمهوری اسلامی است از آن حرفهای کیلویی و بی سند و مدرکی است که فقط و فقط در آن رسانه ای که 24 ساعته فحش خواهر و مادر در آن است پیدا می شود.

mhgh
04-14-2014, 09:47 PM
در آن انتخابات آزاد آرای باطله اول خواهد‌شد.

Camus
04-15-2014, 08:51 AM

موافقم !:e303:

به گفته شادروان شاعر عزیز احمد شاملو ؛ فاشیستی جای فاشیستی دیگر ؛(این پاسخ پرسشی درباره انقلاب و جهاد بود )

به نگرم ؛به یک حکومت ِ نئو لیبرال دموکراسی بیندیشیم ،بهتر است ،با یک انتخابات آزاد و سرنگونی و سقوط حاکمیت موجود.

کافر_مقدس
04-15-2014, 03:57 PM
انتخاب دشواریست ، ولی با احترام به آقای رضا پهلوی نظر اینجانب به نظر میرحسین نزدیک تر است!

Persepolis
04-17-2014, 03:53 PM
هرکه تعهد بده عرب بازی و عرب پرستی از ایران بزرگ ریشه کن بشه :e011: