PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خسته شده ام!

m@hdi
11-27-2014, 03:38 PM
حدود 2 سال هست که در فروم askdin.com (که بزرگترین تالار گفتگوی دینی هست) با چند id متفاوت (چون هر چند وقت یک بار به بهانه های مختلف بنم میکنند) فعالیت کرده ام و تاکنون شاید بیش از 100 تاپیک و 1000 پست داده ام که قبل از اینکه هر تاپیکی را ایجاد کنم به واکنش های مختلفش فکر کرده ام و قبل از اینکه هر پستی را جواب بدهم بخوبی استدلالاتم را آماده کرده ام و شاید بیشترین تاثیری که در دادن پستها از کسی پذیرفته باشم از سازنده سایت زندیق گرفته ام یعنی با دلایلی محکم جواب داده ام اما بعید میدانم که تاکنون کسی را مرتد کرده باشم و در هر تاپیکی که میزنم بعضا کسانی که کنار من هستند قبلا مرتد شده اند و کسانی که مقابلم هستند نمیدانم چرا اصلا قانع نمیشوند و واقعا مانده ام با وجود این همه ایراداتی که از اسلام گرفته ام چرا هنوز مثل احمقها طرف اسلام را میگیرند و بر موضع خویش تاکید دارند!

کاری به کارشناسان فروم ندارم که خودشان آخوند هستند و برای قانع نشدن پول میگیرند اما کاربران دیگر همگی انگار مخشان را تعطیل کرده اند و هرچه میگویم نمیفهمند!

بنده خودم هم مسلمان بودم اما خیلی زود با خواندن سایت زندیق (با آنکه به قول خود سایت لحنش چندان مناسب نیست) از نظر اصلیم که انسانی بودن اسلام بود برگشتم. واقعا نمیدانستم پیامبرم دختری 7-6 ساله را عقد کرده و بچه بازی در دینم حلال است! واقعا نمیدانستم که برده داری از نظر دینم تایید شده! واقعا نمیدانستم یک نظام اسلامی چقدر نظامی غیر انسانی هست و جمهوری اسلامی و آخوندهایش را از اسلام واقعی جدا کرده بودم اما نمیدانستم که اسلام واقعی اگر برپا شود حتی وضعیت از همین جمهوری اسلامی هم بدتر میشود! و خیلی نمیدانستم های دیگر ....

اما وقتی که دانستم به قول زندیق "آنچه نمیخواهند شما بدانید" را دیگر تصمیمی گرفتم که از نظر اسلام جزایش مرگ بود یعنی ابراز علنی اعتقاداتم به عنوان یک مرتد. در این سایت بارها بن شدم و پست هایم پاک شد اما دست از ادامه کار نکشیدم. وقتی که در این سایت به ولایت مطلقه فقیه از این نظر که اسلامی نیست حمله کردم بعضا دیدم که برخی از نظراتشان دارند برمیگردند که همین باعث شد تاپیکم قفل شود و خود مدیر سایت شخصا با پیام خصوصی با من وارد بحث شد و در نهایت اولین حساب کاربریم را برای همیشه بن کرد که همین باعث شد بفهمم که مطرح کردن این موضوع واقعا نتیجه ای داشته که انقدر مدیر سایت را آشفته کرده اما باور کنید وقتی که پیکان حملاتم را به سمت ریشه همه این بدبختیها که اسلام هست گرفتم نتیجه ای نگرفتم!

حالا هم دلیلی برای ادامه فعالیتم نمیبینم وقتی که میبینم مردم انقدر احمق هستند و حرفهایم را نمیفهمند! هرچه هم فکر میکنم به اشکالی در کارم نمیرسم. واقعا اشکال کارم در کجاست؟!

kourosh_iran
11-27-2014, 05:57 PM
ادیان که تاکنون به میزان زیادی در هم شکسته اند.
تا آن حد که مانده است خب یک ته مانده ای و طبیعی است. مثل ویروس مقاومی که کنترل میشود اما هیچوقت کاملا ریشه کن نمیشود. همواره آدمهای مخ تعطیل هستند که بهرحال از این ویروس ذهنی-روانی استقبال کنند.
همانطور که فرضا خرافات و شبه علم و تئوری های توطئه هم هنوز طرفداران زیادی دارند. ولی در واقعیت اینها و در نزد خواص و آدمهای فرهیخته چندان اقبالی ندارند و در عمل تاثیر عملی زیادی در دنیا بنظر نمیرسد که داشته باشند.
بعدهم خب مسئلهء ادیان آنقدرها هم ساده و روشن نیست. حتی درمورد اسلام. حتی این ایرادهایی که شما میگویید میتوان نظریاتی برای دلایل دیگری برای آنها داشت. احتمالاتی هست بهرحال. رد کرد کل ادیان بطور مطلق کار نشدنی است بنظرم. بنده خود بارها گفته ام که به اصول بنیادین معنویت و مشترکات میان ادیان فکر میکنم بعنوان موارد معقول محتمل از روی احتیاط هم که شده باید سعی کرد که پایبند بود. من خود نمیتوانم با اطمینان حتی درمورد اسلام با آن همه چرندیات و تناقضهایش بگویم که %100 مطمئن هستم که دروغ و باطل است! درمورد خیلی مسائل میتوان تفسیرها و تئوریهایی را مطرح کرد یا منطقا شک کرد که از ابتدا اصلا جزء واقعی آن دین بوده اند. شما میگویید تاریخ، من میگویم حتی امروز هم به آنچه که در خانهء همسایه گذشته است نمیتوان باور 100% داشت، چه برسد به یک تاریخ و روایت هایی که از زمان و مکانی دور آمده است.
من میگویم دلیل منطقی کافی برای قبول دربست ادیان و باور خدایشان به همان صورتی که تعریف شده است ندارم، و نه اینکه بتوانم ناحق بودن آنها را بطور مطلق ثابت کنم که خود هم براستی مطمئن نیستم! ضمنا آنچه در ادیان آمده میتواند فراخور سطح فکر و نیاز و مصلحت مردم دوران بوده باشد که بعلاوهء تحریف ها و مفقودشدگی ها در طول تاریخ و تفسیرهای غلط منجر به این فاجعه شده باشد، و شاید واقعا پشت همهء اینها یک حقیقت متعالی تری وجود داشته باشد. اما بهرحال ما بر اساس عقل و خرد خویش عمل میکنیم و در این زمینه مجوز و اثبات کافی وجود دارد که فکر میکنم ثابت کردن آن خیلی ساده تر از ثابت کردن دروغ بودن ادیان و خدایشان از اساس باشد. البته همین را هم خیلی ها، همان مخ تعطیل ها، به سادگی قبول نمیکنند، ولی حداقلش اینست که وارد بازیهای فکری مسخره شان هم نمیشوی و آنها هم نمیتوانند در برابر تو کار زیادی از پیش ببرند.
هرکار بکنی این نادان ها و لجبازها هستند. پس خودت را زیاد اذیت نکن. من در وبلاگم اخیرا بحثها و مطالبی داشته ام که شاید برایتان جالب و آموزنده باشد؛ بطور مثال:
علم خوره (http://hamidreza-mz2.tk/?p=1298)
علم خوره (http://hamidreza-mz2.tk/?p=1305)
به کامنت های بعضی از آن مطالب اگر توجه کنید با افرادی بحثهایی در این خصوص داشته ام.

kourosh_iran
11-27-2014, 06:10 PM
یک آدمهایی که میایند به اینطور فرومها هنوز در مرحلهء مذهبی بودن هستند. اکثرا.
حال شاید بعضی کمتر مخشان تعطیل بوده و قابلیت تغییر داشته باشند، اما خیلی ها هم خیر.
در این جهان آنهایی که استعداد بیشتری داشتند تاحالا خودشان فهمیده اند که این داستانها از اساس مشکلات جدی دارند.
من خیلی آدمها در اطرافم میبینم که اینطور هستند. آدمهایی که حتی تعجب میکنی چقدر بی اعتقاد هستند یا اعتقادات بی باکانه ای دارند. تعداد این آدمها خیلی زیاد است. درواقع تعدادشان از مذهبی ها بیشتر است. اما خب شما اینها را اکثرا نمیبینی که بیایند در آن فرومهای کذایی و بخواهند در این موارد با شما یا دیگران بحث کنند. به دلایل مختلف! پس فکر نکن چون در آنطور جاها و بحث ها آنها را نمیبینی وجود ندارند. بعضی ها اصلا این مباحث را آنقدر جدی نمیگیرند که بصورت مفصل و جدی بخواهند براحتی با کسی حتی رو در رو بحث کنن.
یکی از همکاران بنده که سید هم هست و وکیل است همینطور است. بعضی ها اصولا تمام این مسائل و خیلی بخشهای دیگر زندگی را آنقدر جدی نمیگیرند که بخواهند سرش سر خودشان را درد بیاورند. البته همین طرف تعریف میکرد که با بعضی بستگان و دوست و آشنایان مذهبی اش وارد مجادله های نسبتا سخت و جدی شده است و ظاهرا در برگرداندن اعتقاد عده ای اقبال هم داشته است! اصلا کارش در اینترنت و حتی در وایبر و اینها هم یک بخش همین است بقول خودش و انسانهای صفر کیلومتر و ساده لوح در این زمینه را ارشاد میکند!! من آنقدر به او شک کرده بودم که از او پرسیدم اصلا به خدا اعتقادی دارد یا نه!! او هم بقول خودش به خدا اعتقاد دارد، اما نه آن خدا و با آن دینی که تبلیغ میشود!
حالا شما رفته ای با یک مشت جوجه و نوجوان و آدمهای ساده لوح و آیکیو پایین بحث کرده ای و میخواهی با استدلال و بینش خودت آنها را ارشاد کنی، خب تجربه نشان میدهد که نباید زیاد هم برای این موجودات ضعیف وقت و انرژی صرف کرد. یعنی اینکه اینقدر مستقیم و سریع بخواهی عمل کنی فکر میکنم برایشان بیش از حد سنگین باشد چنین انتظاری! اصلا چنین توانی دارند؟ شرایط و اقتضای سنشان آیا اجازه میدهد؟ آیا قدرت ذهن و دانش و سواد و آگاهی و تجربه و ثبات شخصیتی کافی دارند؟

kourosh_iran
11-27-2014, 06:31 PM
شما نگاه کنید اصلا مذهب به کنار. خیلی افراد در دنیا هستند که اصولا مذهب و خدایی بدان شکل ندارند، اما به خرافات، جادو، گیر رمال افتادن، گول کلاهبردارها و شارلاتان ها را خوردن، شبه علم و تئوری های توطئه را باور کردن دچار میشوند.
همواره!
این دیگر ضعف و ساده لوحی و ناقص بودن خود انسانهاست.
حال یک وقت سوژه دین است و یک وقت چیزهای دیگر که بطور مثال اشاره کردم.
شما نمیتوانید در هیچ زمانی همهء مردم دنیا را به سطح فکری و اعتقاد خودتان بکشانید، حتی اگر مطلقا درست باشد.
هنوز هم باوجود این همه علم هستند کسانی که دنبال خرافات و افسانه های قرون وسطی ای روان میشوند! حال دین و خدا که اساسا مبحث پیچیده تر و گسترده تر و دشوارتری است و هزاران سال بصورت گسترده به خورد بشریت داده شده است و هنوز هم بخصوص در جوامع مذهبی کودکان را از کودکی با آن بار میاورند و بهشان تلقین میکنن.
این تلاش شما بوده است که بیهوده بوده است! سعی کرده اید آب در هاون بکوبید! در تلاش برای رسیدن به هدفی ناممکن بوده اید.
البته بنده هم خیلی وقتها بحث میکنم و در گذشته بخصوص زیاد درگیر اینطور بحثها میشدم، و هنوز هم وقتی یک فردی بیاید و مثلا در وبلاگم کامنت بگذارد میبینید که با او سر این مسائل تاحدی هم که شده درگیر میشوم و جوابش را میدهم، ولی مشاهده میکنید که بارها در همان کامنت ها طرف درخواست ارائه دلیل و سند و بحث جدی کرده است که من از آن عذر خواسته ام و البته دلایل منطقی خود را نیز ذکر کرده ام (اینکه در گذشته بقدر کافی وقت و انرژی و عمرم را روی این بحثها صرف کرده ام و قرار نیست تا آخر عمرم دوباره و دوباره و از نو این کارها را تکرار کنم و این همه وقت و فرصتهای خویش را بدین شکل هدر بدهم). بهرحال در نبرد با مذاهب یاوه گو یا هر نوع خرافات و شارلاتانیزم دیگر توقف نیست و تولید این مطالب و آدمهای صفر کیلومتر و ساده لوح همواره ادامه دارد و این نبرد نیز بنابراین کم و بیش ادامه دارد، اما میبینید که به مرور این عقل و خرد و علم بوده که بر این خرافات و یاوه گویی ها غلبه یافته و سهم خیلی بیشتری در دنیای امروز دارد (از نظر قدرت و کاربرد عملی و تعداد پیروان واقعی و جدی).
بروید دنبال یک کار مفیدتری در مکان مناسب تری. خودتان بیخودی خودتان را خسته کرده اید.

Agnostic
11-27-2014, 09:26 PM
حالا هم دلیلی برای ادامه فعالیتم نمیبینم وقتی که میبینم مردم انقدر احمق هستند و حرفهایم را نمیفهمند! هرچه هم فکر میکنم به اشکالی در کارم نمیرسم. واقعا اشکال کارم در کجاست؟!

در این باره به چند نکته باید اشاره کنم.
۱- مردم از لحاظ ژنتیکی و سواد و سلامت روان و اموزش و پرورش یکسان نیستند.
۲- بخش عظیمی از مردم از لحاظ ژنتیکی از کشتار و توحش بدشان نمی اید بلکه خمیره آنها توحش پرستی است در نتیجه هرچقدر از کشتار و قتل و دزدی و تجاوز که توسط امامان و پیامبر اسلام و یارانشان بگویی آنها عاشق اسلام میشوند. انصار حزب الله مشتی از خروار هستند.

۳- برخی دیگر سودطلب هستند آنها می دانند قتل و کشتار و دزدی و تجاوز بد هستند اما اسلام برایشان ابزاری است برای با وجدان راحت کلاهبرداری و دزدی کردن. شما این را در تجار و بازاریان می بینید. بخشی از این گروه خصیصه گروه مورد ۲ را هم دارند مثل جنایتکاری مثل اسدالله لاجوردی دژخیم .

۴- برخی بر اثر نشستن پای تبلیغات و سخنرانی ملایان و روضه از کودکی تحت تلقینات مزخرفات اسلام بوده اند.

۵- برخی اصلا اسلام را نمیشناسند و ترجمه قران را نخوانده اند (البته حتی ترجمه ها هم ماله کشی هستند). آنها یک اصل ملکه ذهنشان است. اسلام بهترین و کاملترین دین است. پس هرچه خوبی میبینند آن را اسلامی و حاصل اسلام می دانند. مثلا آنها اسلام را دینی مثل مسیحیت می دانند. یا هرچه بگویی محمد فلان جنایت را کرده باور نمی کنند.

۶-برخی ترسو هستند. می ترسند سوسک بشن یا دینداران مزاحم شوند یا شرارت کنند.

۷- برخی میدانند اسلام گوه است برای مصلحت آن را تایید و برای کاهش گند و توحش اسلام با ترفندهایی می خواهند آن را تغییر دهند.

۸- برخی ترکیبی از گروه بندی فوق هستند.

لازم است بگویم نکته های ۴و۵و۶ حاصل تبلیغ و تلقین مکرر دین است.

Agnostic
11-27-2014, 09:30 PM
تغییر در فرهنگ مردم از دو طریق صورت می گیرد تبلیغ و آموزش و مباحثه با سرعت کم و فشار و تحکم از بالا از طریق حکومت با اثر گذاری سریع و موثر.

به نظرم هردو باید با هم انجام شود. یعنی اول یک چند دهه تبلیغ شود بعد یکی مثل رضا شاه بیاید و تجدد و فرهنگ درست را بزور به جامعه عقب مانده تحمیل کند.

sonixax
11-28-2014, 03:39 AM
حدود 2 سال هست که در فروم askdin.com (که بزرگترین تالار گفتگوی دینی هست) با چند id متفاوت (چون هر چند وقت یک بار به بهانه های مختلف بنم میکنند) فعالیت کرده ام و تاکنون شاید بیش از 100 تاپیک و 1000 پست داده ام که قبل از اینکه هر تاپیکی را ایجاد کنم به واکنش های مختلفش فکر کرده ام و قبل از اینکه هر پستی را جواب بدهم بخوبی استدلالاتم را آماده کرده ام و شاید بیشترین تاثیری که در دادن پستها از کسی پذیرفته باشم از سازنده سایت زندیق گرفته ام یعنی با دلایلی محکم جواب داده ام اما بعید میدانم که تاکنون کسی را مرتد کرده باشم و در هر تاپیکی که میزنم بعضا کسانی که کنار من هستند قبلا مرتد شده اند و کسانی که مقابلم هستند نمیدانم چرا اصلا قانع نمیشوند و واقعا مانده ام با وجود این همه ایراداتی که از اسلام گرفته ام چرا هنوز مثل احمقها طرف اسلام را میگیرند و بر موضع خویش تاکید دارند!

کاری به کارشناسان فروم ندارم که خودشان آخوند هستند و برای قانع نشدن پول میگیرند اما کاربران دیگر همگی انگار مخشان را تعطیل کرده اند و هرچه میگویم نمیفهمند!

بنده خودم هم مسلمان بودم اما خیلی زود با خواندن سایت زندیق (با آنکه به قول خود سایت لحنش چندان مناسب نیست) از نظر اصلیم که انسانی بودن اسلام بود برگشتم. واقعا نمیدانستم پیامبرم دختری 7-6 ساله را عقد کرده و بچه بازی در دینم حلال است! واقعا نمیدانستم که برده داری از نظر دینم تایید شده! واقعا نمیدانستم یک نظام اسلامی چقدر نظامی غیر انسانی هست و جمهوری اسلامی و آخوندهایش را از اسلام واقعی جدا کرده بودم اما نمیدانستم که اسلام واقعی اگر برپا شود حتی وضعیت از همین جمهوری اسلامی هم بدتر میشود! و خیلی نمیدانستم های دیگر ....

اما وقتی که دانستم به قول زندیق "آنچه نمیخواهند شما بدانید" را دیگر تصمیمی گرفتم که از نظر اسلام جزایش مرگ بود یعنی ابراز علنی اعتقاداتم به عنوان یک مرتد. در این سایت بارها بن شدم و پست هایم پاک شد اما دست از ادامه کار نکشیدم. وقتی که در این سایت به ولایت مطلقه فقیه از این نظر که اسلامی نیست حمله کردم بعضا دیدم که برخی از نظراتشان دارند برمیگردند که همین باعث شد تاپیکم قفل شود و خود مدیر سایت شخصا با پیام خصوصی با من وارد بحث شد و در نهایت اولین حساب کاربریم را برای همیشه بن کرد که همین باعث شد بفهمم که مطرح کردن این موضوع واقعا نتیجه ای داشته که انقدر مدیر سایت را آشفته کرده اما باور کنید وقتی که پیکان حملاتم را به سمت ریشه همه این بدبختیها که اسلام هست گرفتم نتیجه ای نگرفتم!

از راهش وارد نشده اید!
شما اگر بروید به کسی بگویید من ریدم به اعتقاداتت به جای اینکه به حرف شما گوش کند جلوی شما گارد میگیرد!
اولین شرط برای وارد شدن به بحثهای دینی به خصوص با دیندار جماعت حفظ احترام و عدم توهین به آنچه آنان مقدسات میخونند هست. البته این عدم توهین نباید باعث بشه شما بخوای خایه مالی ممد و تقی و نقی رو بکنی مثل خودشون!
مثلن من یک دوست مسلمانی داشتم! الان کافر شده :))) (یکی از نمونه های موفق من هستش) هیچ وقت جلوش نگفتم ممد! یا محدبن عبدالله و ... همیشه میگفتم پیامبر! کم کم که پختمش پیامبر شد محمد ابن عبد الله! کمتر تر شد محمد! بعد شد ممد! الان شده ممد چوپون!!!
مسلمونها با مسیحی ها و یهودی ها و باقی دینداران!!!! فرق دارند! خیلی هم فرق دارند.
مسیحی،یهودی،بودایی و ... خیلی خیلی نرم تر و ملایم تر هستند دلیلش هم اینه که آگاهی بیشتری دارند ولی مسلمون حتا اگر بگی پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محد (ص) بعد از بردن نامش هم 12 تا صلوات بفرستی! با دختر 7 ساله ازدواج کرده بوده و از منابع اسلامی هم براش منبع بیاری! گردنت رو میزنه!!! البته تا 10-20 سال پیش گردن نمیزد چون اون موقع این کار رو خوب میدونستند! الان که بد میدونند (چون همه بد میدونند) یک دفعه ای تاریخشون عوض شده و عایشه 7 ساله شده 18 ساله و حتا بیشتر!!!!
از راهش وارد بشید نتیجه میده. زندیق و پندیق و ... مال زمانیه که طرف یک اندازه ای پخته شده باشه! یک ضرب نوشتار زندیق رو بکوبید توی سرش سنگکوب میکنه! من 3-4 سال پیش به این نتیجه رسیدم و برای همین دیگه تازینامه رو آپدیت نکردم و شده قبرستون.
در ضمن کار کردن روی کسی که با اسلام کاسبی میکنه اصلن نتیجه نمیده!

کوشا
11-28-2014, 08:34 AM
هرچه هم فکر میکنم به اشکالی در کارم نمیرسم. واقعا اشکال کارم در کجاست؟!

اولا با این پیش فرض وارد بحث شده ای که کاملا بر حق هستی و طرف مقابل باطل محض است در حالیکه هیچ دلیلی تاکید می کنم هیچ دلیلی بر حقانیت خودت نداری و تنها با توسل به یکسری توهمات انتظار داری طرف همه داشته هایی که پشتوانه عقلی و منطقی دارند رو رها کنه و بچسبه به توهمات تو

ثانیا مرجع تحول فکر خودت رو نوشته های زندیق ذکر کردی، زندیق نوشته ها یا مطالب جمع آوری شده توسط آرش بیخدا در سنین نوجوانی و دبیرستان است و تنها ممکنه روی افرادی با همین سن و سال اثری داشته باشد
مطالب زندیق بسیار سست و بی اساس و در یک کلام یک سری جفنگیاتی است که سرهم بندی شده و طرف چون سن و سالش کم بوده فکر کرده فیل هوا کرده
لذا اصلا مورد اقبال قرار نگرفت و الآن هم تبدیل به یک قبرستان متروکه شده که حتی سازنده و سازندگان اصلی اون هم رغبت نمی کنند یه سر به اونجا بزنند.

ثالثا از تلاشی که کردی و قبل از تو هم خیلی ها کردند و الآن هم عده ای مشغول به اون هستند من جمله همین تالار مخروبه و نتیجه نگرفتی و نگرفتند و نخواهند گرفت
معلوم می شه دلیل فطرت بر وجود خدا دلیل محکم و استواری است لذا لازمه یکبار دیگه این دلیل رو مورد بررسی قرار بدی.

و در آخر یکبار دیگه این مدعای خودم به عنوان یک مسلمون شش موتوره مبنی بر کنار گذاشتن اسلام و خداباوری
به شرط ارائه یک جای پای محکم در بیخدایی از طرف بیخدایان رو تکرار می کنم؛
فرض کنید که معارف اسلام دارای نقائصی است اما آیا مبانی خداناباوری از استحکام لازم و کافی برخوردار است که دست از آن شسته و به دامن این پناه بیاوریم؟

kourosh_iran
11-28-2014, 10:32 AM
هه هه! باز این کوشا اومد یه مشت چرندیات خودش رو لای زرورق پیچید!
تو خودت نمونه ای از موجودی هستی که به سمت مذهب کشیده میشه یا موجودی که مذهب پرورش میده! یه سری چیزهایی میگی کم و بیش منطقی و یک مقدمه نسبتا خوب و معقولی، ولی بعدش لابلاش هر چرندی رو میچپونی.
مذهب هم دقیقا همینه، از عقل و منطق و علم تنها برای مقدمه و مفروضات تاحدی که میتونه استفاده میکنه، بعضی وقتا هم لابلا برای استفادهء درونی خودش، و بقیه هیچی! دیگه هرجا نقص و تناقض منطقی باشه بیخیال میشه و درموردش براحتی مغلطه و سفسطه و حتی دروغگویی و فریب میکنه.

الان مثلا از کجا میدونی سایت زندیق بازدید چقدر داره و چقدر افراد ازش استفاده میکنن و تاثیر میگیرن؟ و سوال همیشگی که اگر اینقدر پیش پا افتاده و کم تاثیره پس چرا فیلترش کردن؟ تازه سایتش بنظرم اخیرا از نظر ظاهر و دسته بندی و اینها بروز شده.
بعدم این طرف آرش بیخدا که میگی در سنین نوجوانی و اینها اینا رو نوشته و جمع آوری کرده پس هوش خوبی داشته چون مطالبش هنوزم قابل توجه است و پاسخی برای خیلی هاش تاحالا ابدا ندیدم (مثلا اون مقاله که شخصیت و رفتار خود پیامبر رو با سند و دلیل نقد میکنه و میگه تروریسم از ابتدا در اسلام بوده و خودم پیامبر هم اون رو ایجاد کرده). و اینکه میبینیم انسانهای زیرک و باهوش اکثرا نسبت به مذهب بی اعتقاد میشن و حتی منتقد و مخالف اون. و اینکه این ادیان چقدر سطحی و بی سر و ته و کودکانه هستن که اینقدر راحت میشه اینقدر ایراد از توشون درآورد و اینقدر چالش درست کرد براشون. واقعا چقدر مستحکم و روشن و خورشید حق هستن!!

ضمنا هرکس توی همین جامعه ایران باشه گستردگی و شدت بی اعتقادی رو میبینه و اینکه اعتقاد و پایبندی مردم به مراتب و به سرعت کمتر شده و این روند همچنان هم کم و بیش ادامه داره. کار به جایی رسیده که خیلی ها دیگه علنا ابزار بی اعتقادی و حتی توهین میکنن به بالاترین مقدسات اسلام و ترس زیادی از این کار ندارن. اینا که میگم تقریبا تجربیات روزمره خود من در محیط کار و همکاران و غیره هست و کاملا عینی و واقعی. تاجاییکه خیلی وقتا فکر میکنم کاش آدم هرچی میدید و میشنید بطور خودکار ضبط میشد که بعدا میشد برای هرکس که این مسائل رو انکار میکنه پخش کنی، از رسانه ها و اینترنت پخش کنی، و خلاصه سندی باشه و مشتی بر دهان یاوه گویانی که میگن اینطور نیست و مردم ما هنوز اعتقاد درست و حسابی دارن. نه عزیزم، فقط عدهء بسیار کمی هستن که ایمان قوی دارن و واقعا هرچی مذهب میگه رو قبول دارن.
ضمنا خیلی از همین مواردی که اشاره شد و توسط افراد و منابع منتقد و مخالف ادیان و اسلام و خداشون تولید/نشر شده رو من بارها از زبان همین افراد ولو به شکلهای مختلف شنیدم، که این نشون میده این مطالب در جامعه به گردش درآمده و توسط عدهء زیادی پذیرفته شده و تاثیر خودشون رو کم و بیش گذاشتن. مثلا همین مسئله که پیامبر دختربچه رو به همسری گرفته و چند همسری و غلام و کنیز داشتن پیامبر/امامان رو خیلی از مردم بصورت کنایه داری یا برای توجیه هوس ها و اعمال خودشون بارها دیدم که بهش اشاره کردن. همینطور یکسری مسائل دیگر مثل اینکه اسلام با زور شمشیر به مردم ایران تحمیل شد و ظلم ها و تجاوزهایی که عربها به ایرانیها کردن و غیره. بله همهء اینا رو دیگه امروز همهء مردم از طرق مختلف شنیدن و روی خیلی از اونا هم تاثیر گذاشته. اینقدر که اینها مثل جک های تکراری شده و دیگه نیازی به انتشار اونا نیست (هرچند گاهی بعضی موارد مثلا در نرم افزارهای چت موبایل هم منتشر میشن - مثلا تازگی تصویری که فروش زنان ایرانی در صدر اسلام توسط عربها رو به تصویر کشیده بود در وایبر دیدم).

خلاصه خشتک اسلام تاحالا بقدر کافی پایین کشیده شده!
حالا تو دلت رو خوش کردی به اون عدهء معدود و قلیل که اکثرا هم شواهد و دلایل داره که مخ تعطیل و قاطی و آیکیو پایین و کم سواد هستن و یکسری افراد سانسورچی و جیره خور و مزدور و کلاهبردارها و سوء استفاده چی هایی که منافع و امنیتشون در اینطور چیزهاست، که بله ببینید اینها رو هرکاری بکنی دست از اسلام برنمیدارن و این نشانهء فطرت است و این چرندیات!!

نه عزیزم اون اتفاقا نشانهء فطرت نیست. من میتونم بگم چیزی که در وجود منه و این نیمچه اعتقاد و احتیاط و اصول بنیادین درونی که نسبت به معنویت و خدای واقعی برای خودم دارم خیلی بیشتر میتونه نشانهء فطرت واقعی باشه تا اون چیزهای مسخره در وجود آدمهای مسخره ای که تو نشانهء فطرت میدونی!

مطالب زندیق بسیار سست و بی اساس و در یک کلام یک سری جفنگیاتی است که سرهم بندی شده و طرف چون سن و سالش کم بوده فکر کرده فیل هوا کرده
شما همون مقاله خاص که اشاره کردم رو با سند و دلیل روشن و محکم رد کن ببینیم!

فرض کنید که معارف اسلام دارای نقائصی است اما آیا مبانی خداناباوری از استحکام لازم و کافی برخوردار است که دست از آن شسته و به دامن این پناه بیاوریم؟
سوال مقداری مبهم و مغلطه آمیز بنظر می آید.
فکر کنم باید براش باید تاپیک جداگانه بزنی که بشه درست روش بحث کرد.
البته من خودم یک خداناباور قطعی نیستم و در این باب بیشتر ندانم گرا هستم و در باب اصول بنیادین و قابل درک معنویت و انسانیت و مشترکات معقول میان ادیان سعی میکنم احتیاط کنم. یکسری چیزهایی خودم به تجربهء زندگی بهشون رسیدم. ولی ادیان و این بازیهای مذهبیت و این حرفا یک چیز خیلی گسترده تر و پیچیده تر و پرهزینه تری هست به مراتب که اتفاقا فکر میکنم باید سوال رو برعکس بکنیم و بپرسیم واقعا چرا باید این همه چرندیات و آیین عریض و طویل و پرهزینه رو براحتی باور کنیم بعنوان یگانه راه رستگاری و نجات و این همه هزینه بابتش بپردازیم و عمری خودمون رو درگیر پیچیدگی های بیشمار و حل تناقضات و مشکلات و پاسخگویی در باب اونا بکنیم که دلمون خوش باشه آره حالا حتما درسته و خداشون اون دنیا بابتش بهمون جایزه های بزرگ میده و شکنجمون نمیکنه! بنظر من ادیان واضحا خیلی سطحی و کودکانه هستن و بیش از حد گسترده و پیچیده و پرهزینه و پر از ظواهر و تبلیغات، که من یکی شخصا هیچ دلیل کافی ندارم که بخوام وارد بازی های واضحا مسخرهء اونا بشم!

کوشا
11-28-2014, 10:49 AM
نه عزیزم اون اتفاقا نشانهء فطرت نیست. من میتونم بگم چیزی که در وجود منه و این نیمچه اعتقاد و احتیاط و اصول بنیادین درونی که نسبت به معنویت و خدای واقعی برای خودم دارم خیلی بیشتر میتونه نشانهء فطرت واقعی باشه تا اون چیزهای مسخره در وجود آدمهای مسخره ای که تو نشانهء فطرت میدونی!
معلومه با خودت چند چندی !

من مسخره ام یا شما ؟

Agnostic
11-28-2014, 11:41 AM
معلوم می شه دلیل فطرت بر وجود خدا دلیل محکم و استواری است لذا لازمه یکبار دیگه این دلیل رو مورد بررسی قرار بدی.
فطرت حاصل تلقینات است. یعنی مسلمانان از کودکی تلقین می شوند و بعد در بزرگسالی فکر می کنند مسلمانی و اعتقاد به خدا در خون و فطرتشان بوده!
این موارد که قبلا گفتم در جامعه بگردی تجربه می کنی:
۲- بخش عظیمی از مردم از لحاظ ژنتیکی از کشتار و توحش بدشان نمی اید بلکه خمیره آنها توحش پرستی است در نتیجه هرچقدر از کشتار و قتل و دزدی و تجاوز که توسط امامان و پیامبر اسلام و یارانشان بگویی آنها عاشق اسلام میشوند. انصار حزب الله مشتی از خروار هستند.

۳- برخی دیگر سودطلب هستند آنها می دانند قتل و کشتار و دزدی و تجاوز بد هستند اما اسلام برایشان ابزاری است برای با وجدان راحت کلاهبرداری و دزدی کردن. شما این را در تجار و بازاریان می بینید. بخشی از این گروه خصیصه گروه مورد ۲ را هم دارند مثل جنایتکاری مثل اسدالله لاجوردی دژخیم .

۴- برخی بر اثر نشستن پای تبلیغات و سخنرانی ملایان و روضه از کودکی تحت تلقینات مزخرفات اسلام بوده اند.

۵- برخی اصلا اسلام را نمیشناسند و ترجمه قران را نخوانده اند (البته حتی ترجمه ها هم ماله کشی هستند). آنها یک اصل ملکه ذهنشان است. اسلام بهترین و کاملترین دین است. پس هرچه خوبی میبینند آن را اسلامی و حاصل اسلام می دانند. مثلا آنها اسلام را دینی مثل مسیحیت می دانند. یا هرچه بگویی محمد فلان جنایت را کرده باور نمی کنند.

۷- برخی میدانند اسلام گوه است برای مصلحت آن را تایید و برای کاهش گند و توحش اسلام با ترفندهایی می خواهند آن را تغییر دهند.

kourosh_iran
11-28-2014, 12:11 PM
ثالثا از تلاشی که کردی و قبل از تو هم خیلی ها کردند و الآن هم عده ای مشغول به اون هستند من جمله همین تالار مخروبه و نتیجه نگرفتی و نگرفتند و نخواهند گرفت
برایتان دلایل و مثال آوردم که این تلاشها تاثیر مشهودی و حتی میتوان گفت زیادی در جامعه گذاشته است!
لابد منظورت از اینکه نتیجه نگرفتند مثلا اثر نکردن (ظاهرا) روی یکی دو نفر مثل خودت است :e415:
این مطالب و تلاشها اثر خودشان را روی جامعه و مردم گذاشته اند، حتی خیلی ها که مستقیما در اینترنت و بخصوص فرومها و بحثهای مفصل و جدی تقریبا حضوری نداشته و ندارند، اما این مطالب به شکلهای مختلف و از کانالهای مختلف و توسط افراد مختلف منجمله همان تاثیرپذیرفته ها در همه جا منتشر شده و به آنها هم رسیده است.
حال تو اینقدر کور و ابلهی که فکر میکنی اینطور نیست، یا فقط اینطور ادعا میکنی و خودت هم میدانی که اینطور نیست، زهی خیال باطل! ما خودمان در جامعه به وضوح انتشار و اثر و پذیرش خیلی از این انتقادها و تقابل ها را مشاهده کرده و میکنیم! حال کو تلاش و اثر مدافعان و خورشید روشن حقانیت مذهبیون؟ مثل اینکه روند و برد با آنها نبوده است! البته که فساد گسترده موجود در جامعه ایران هم لابد کاملا اسلامی میباشد!! البته من خودم طرفدار این مسائل و مثلا بی بند و باری جنسی گسترده ای که در جامعه باب شده است نیستم، اما این هم بهرحال دلیل دیگری بر سست مایه بودن هرچه بیشتر ایمان و اسلام واقعی در جامعهء ایران است. بعلاوهء دزدی و رشوه و مسائل دیگر.

این فروم هم درست است که کاربران فعال معدودی دارد ولی تاجاییکه شخصا دیده ام بیشتر آنها افرادی خاص و دارای سواد و هوش و تجربیات و توانایی ها و بینش قابل توجهی در طیف گسترده و بعضا اساسی ی از مسائل هستند که بنده در مطالب و بحثهای آنها کاملا این برجستگی ها را مشاهده میکنم و شخصا چیزهای مفیدی ازشان یاد گرفته ام. خودتان در بحثها میبینید. بطور مثال در بحث پیرامون کمونیسم و سرمایه داری و اینها که شخصا برای بنده بسیار آموزنده بود و مشاهده میکنید که اینها مثل آن دوتا افراد مذهبی که دایرهء سواد و بینش آنها فقط در کتب مذهبی و شبه علم و تئوری های توطئه و عقل و منطق و علم درون دینی میگردد نیستند و از سواد خواندن مطالب انگلیسی بگیر تا تجربیات و اطلاعات خوب از شرایط و سیستم کشورهای خارجی و مسائل تاریخی و ارائه منابع و مستندات دقیق و معتبر و علمی، توانایی های برجسته ای دارند که شما نزد مذهبیون به ندرت در این حد پیدا میکنید.

در ضمن اینکه کاربران فعال اینجا کم هستند علل دیگری هم دارد. بطور مثال خیلی ها اصولا بخاطر ترس از مذهبیون و حکومت مذهبی ایران و ارتش سایبری و این حرفها شاید دلشان بخواهد اما جرات نمیکنند که در این فروم ثبت نام کنند و پست بزنند و حرفی خلاف اسلام و ج.ا. بزنند. به همین دلیل بعضی افراد صرفا ناظر و خواننده هستند (در آمار بازدیدها گاهی مشاهده میشود)، گذشته از کسانی که حتی از باز کردن و حضور مکرر و طولانی در اینطور سایتها هراس دارند. دلیل دیگر اینکه خود فیلتر شدن طبیعتا باعث دشواری و کاهش دسترسی میشود هم بطور مستقیم و هم بطور غیرمستقیم. بطور مستقیمش که معلوم است، اما بطور غیرمستقیم مثلا بخاطر اینکه درج لینک و تبلیغ این فروم هم در جاها و سایتهای دیگر اکثرا ممکن نیست چون خطرناک است میترسند یا منجر به فیتلر شدن آن سایتها میشود یا توسط مدیران آن سایتها یا فرومهای دیگر سانسور میشود. بنده خودم جرات نمیکنم لینک اینجا را مستقیم در وبلاگم درج کنم چون علاوه بر خطر امنیتی افزوده ای که برایم دارد ممکن است منجر به فیلتر شدن وبلاگم بشود؛ فقط یکی دو مورد در بخش کامنت ها در پاسخ دیگران به این فروم اشاره کرده ام و آنهم لینک مستقیم نداده و برای جلوگیری از تشخیص خودکار اینطور نوشته ام: daftarche دات کام.

این شما و نظام و ایدئولوژی مسخره تان هستید که مخروبه و قراضه هستید، وگرنه که وضعتان اینطور نبود و اینقدر بقایتان در سانسور نبود.

راستی خودت در این فروم مخروبه چه میکنی؟ چرا حضور داری و بحث میکنی؟

معلومه با خودت چند چندی !

من مسخره ام یا شما ؟
چطور؟

کوشا
11-28-2014, 01:37 PM
چطور؟
هیچی بابا شما اصلا خودشو ناراحت نکن

در ضمن از افاضات مفصل شما به حد اعلا و اکمل مستفیض شده ایم اجازه دهید شروع کننده جستار اگر حرفی برای گفتن دارد ارائه کند.

m@hdi
11-28-2014, 03:23 PM
اجازه دهید شروع کننده جستار اگر حرفی برای گفتن دارد ارائه کند.

من که هنوز به اعتقاداتی که دارم باور دارم چرا که مثل دینم آن را از خانواده و دوستان و جامعه و مدرسه و مسجد و غیره نگرفته ام بلکه با تحقیق به این نتیجه رسیدم که دینم ایراد داره و کنار گذاشتمش اما به دلیل برخی اتفاقاتی که در زندگیم رخ داده و برخی باورهای ظاهرا مسخره ای که دارم (که نمیتونم بیانش کنم) هنوز نمیتونم رک و پوست کنده بگویم که یک بی دین و بیخدا هستم چرا که هنوز برخی مسائل برای من حل نشده است و بعضا فکرم به سمت این میرود که خدایی هست البته به فطرت اعتقادی ندارم. چیزی که دینداران فطرت میدانند من اثر محیطی (که جناب Agnostic بخوبی راجع به آن توضیح دادند) و ضعف انسان مینامم که انسان به نظر من بیشتر از اینکه بخاطر مثلا فطرت بگوید خدا هست بیشتر بخاطر این میگوید خدا هست که دوست دارد آخرتی هم باشد و جاودانه باشد و برای اینکه بتواند به جاودانگی برسد باید خدایی باشد که بهشت را برای وی خلق کند و این چیزی که میگویم روی افراد کم اطلاع یا بی اطلاع بسیار تاثیرگذار است.

این هم که میگویید اینجا و زندیق متروکه است به نظر من صحیح است چرا که نسل فعلی حال و حوصله خوندن هیچ چیز بلندی را ندارد و این از آمار بسیار پایین مطالعه و انتشار کتاب در ایران مشخص است. نسل فعلی به دنبال فیسبوک و وایبر و اینستاگرام و این جور چیزهاست و اگر به این 3 جا سر بزنید میبینید که بی دینان و بیخدایان فعال هستند و مطالب ضد اسلامی فراوانی در این 3 جا رد و بدل میشود و یک نمونه مثلا در فیسبوک صفحه بی خدایان و مشکوکان به وجود خدا بیش از 100 هزار طرفدار دارد اما هیچوقت انتظار نداشته باشید که مثلا دفترچه و زندیق به اندازه شهوانی بازدید کننده داشته باشد!

در مورد وضعیت و جایگاه فعلی دین در جامعه ایران باید بگویم که الان به قول خود منابع دولتی اکثر مردم ماهواره دارند و فیلترینگ را دور میزنند یعنی حکومت اسلامی ایران جایگاه ضعیفی در بین عموم ایرانیان دارد و البته جایگاهی قوی در بین اقلیت! اقلیتی که حاضرند در راه حکومت اسلامی حتی جانشان را فدا کنند اما متاسفانه در اکثریت این روحیه برای سرنگونی حکومت اسلامی وجود ندارد و همه منتظرند یکی دیگه پاشه و انقلاب کنه و این رمز ماندگاری حکومت اسلامی است! نمونه ای از عزم اقلیت 9 دی 88 بود که حکومت اسلامی با به وسط کشیدن توهین به عاشورا همگی را به میدان آورد که هرچند عده شان با توجه به جمعیت 75 میلیونی ایران در اقلیت بود اما نشان داد که اگر روزی انقلابی داخلی بخواهد شکل بگیرد مطمئنا جنگی داخلی شکل خواهد گرفت چرا که برخلاف گفته های بسیاری از مخالفان، حکومت اسلامی طرفدارانش فقط شامل جیره خورانش نیست بلکه در اقشار پایین دست جامعه طرفداران فراوانی دارد.

چیزی که الان در جامعه ایران در جریان است ارتداد نیست بلکه دین گریزی هست و در مقابل سرعت بالای دین گریزی، ارتداد سرعت بسیار کمتری دارد. مردم در ظاهر میگویند مسلمانند اما اسلام واقعی را نمیشناسند و مسلمان واقعی نیستند. من که پای ثابت منبر مسجد محلمان بودم و هر سال در تاسوعا و عاشورا زنجیر زنی میکردم حالا وقتی که از دوستان مسلمانم وضعیت را میپرسم با اینکه جمعیت زیادتر شده اما مساجد خالی تر شده اند و دسته های عزاداری هم تعدادشان کمتر شده و هم کسانی که به این دسته ها میروند کمتر شده اند.

اما اینکه شما جناب "کوشا" میگویید طرف مقابل من داشته هایی با پشتوانه قوی دارد و به استدلالات من میگویید اوهام سوال دارم که مثلا پشت بچه بازی محمد که رفته عایشه 7-6 ساله را عقد خودش کرده و در روایتی به قول خود عایشه در همان روز اول ازدواج محمد متحیرش کرده! (که نمیدانم چجوری!) و با آن دختر بچه در 9 سالگی جماع کرده چه استدلالی خوابیده؟! پشت تایید برده داری توسط محمد چه استدلالی خوابیده؟! پشت این اعتقاد که مسلمان حق دارد دینش را تبلیغ کند و نامسلمان نه چه استدلالی خوابیده؟! پشت قصاص که میگوید چشم در مقابل چشم چه استدلالی خوابیده؟! پشت سنگسار کردن که باید در نهایت توحش یک نفر را انقدر سنگ زد تا بمیرد چه استدلالی خوابیده؟! پشت اینکه خدا انسان را ختنه شده نیافریده چه استدلالی خوابیده؟! پشت اینکه خدا شرک رو هرگز نمیبخشه چه استدلالی خوابیده؟! پشت اینکه خدا براساس یک زندگی محدود تصمیم به حبس کردن نامحدود برخی انسانها در جهنم میگیره چه استدلالی خوابیده؟! پشت اینکه دزد باید در نهایت توحش دستش قطع بشه چه استدلالی خوابیده؟! پشت اینکه خدا قبلا بخاطر گناهان عذاب الهی نازل میکرد اما الان در چند سال پیش وقتی که 3 میلیون همجنس گرا در برزیل به خیابان آمدند و فستیوال برگذار کردند عذاب الهی نازل نکرد چه استدلالی خوابیده؟!

کوشا
11-28-2014, 05:20 PM
من که هنوز به اعتقاداتی که دارم باور دارم چرا که مثل دینم آن را از خانواده و دوستان و جامعه و مدرسه و مسجد و غیره نگرفته ام بلکه با تحقیق به این نتیجه رسیدم که دینم ایراد داره و کنار گذاشتمش اما به دلیل برخی اتفاقاتی که در زندگیم رخ داده و برخی باورهای ظاهرا مسخره ای که دارم (که نمیتونم بیانش کنم) هنوز نمیتونم رک و پوست کنده بگویم که یک بی دین و بیخدا هستم چرا که هنوز برخی مسائل برای من حل نشده است و بعضا فکرم به سمت این میرود که خدایی هست البته به فطرت اعتقادی ندارم. چیزی که دینداران فطرت میدانند من اثر محیطی (که جناب Agnostic بخوبی راجع به آن توضیح دادند) و ضعف انسان مینامم که انسان به نظر من بیشتر از اینکه بخاطر مثلا فطرت بگوید خدا هست بیشتر بخاطر این میگوید خدا هست که دوست دارد آخرتی هم باشد و جاودانه باشد و برای اینکه بتواند به جاودانگی برسد باید خدایی باشد که بهشت را برای وی خلق کند و این چیزی که میگویم روی افراد کم اطلاع یا بی اطلاع بسیار تاثیرگذار است.هر اسمی که مایلید روی این موضوع بگذارید
محیط منهای انسان معنا ندارد، این انسانها بوده اند که محیط را به وجود آورده اند و تمام اندیشه ها از جمله اندیشه وجود خدا را در آن جاری کرده اند
اعتقاد به ماوراء (با شدت و ضعفی که در آن وجود دارد) حتی در جوامع بدوی که متاثر از پیرامون نبوده اند وجود داشته و دارد.

این هم که میگویید اینجا و زندیق متروکه است به نظر من صحیح است چرا که نسل فعلی حال و حوصله خوندن هیچ چیز بلندی را ندارد و این از آمار بسیار پایین مطالعه و انتشار کتاب در ایران مشخص است. نسل فعلی به دنبال فیسبوک و وایبر و اینستاگرام و این جور چیزهاست و اگر به این 3 جا سر بزنید میبینید که بی دینان و بیخدایان فعال هستند و مطالب ضد اسلامی فراوانی در این 3 جا رد و بدل میشود و یک نمونه مثلا در فیسبوک صفحه بی خدایان و مشکوکان به وجود خدا بیش از 100 هزار طرفدار دارد اما هیچوقت انتظار نداشته باشید که مثلا دفترچه و زندیق به اندازه شهوانی بازدید کننده داشته باشد!

منظور من کلیت اندیشه مبارزه با خداست و این سایت و زندیق از باب نمونه ذکر شد و آن صد هزار نفر اولا در مقابل میلیونها نفر معتقد به خدا عددی نیستند ثانیا همین تعداد هم وقتی به سن پختگی و میانسالی می رسند 98 درصدشان ریزش کرده و از گذشته خود پشیمان می شوند و در صدد جبران گذشته بر می آیند.

در مورد وضعیت و جایگاه فعلی دین در جامعه ایران باید بگویم که الان به قول خود منابع دولتی اکثر مردم ماهواره دارند و فیلترینگ را دور میزنند یعنی حکومت اسلامی ایران جایگاه ضعیفی در بین عموم ایرانیان دارد و البته جایگاهی قوی در بین اقلیت! اقلیتی که حاضرند در راه حکومت اسلامی حتی جانشان را فدا کنند اما متاسفانه در اکثریت این روحیه برای سرنگونی حکومت اسلامی وجود ندارد و همه منتظرند یکی دیگه پاشه و انقلاب کنه و این رمز ماندگاری حکومت اسلامی است! نمونه ای از عزم اقلیت 9 دی 88 بود که حکومت اسلامی با به وسط کشیدن توهین به عاشورا همگی را به میدان آورد که هرچند عده شان با توجه به جمعیت 75 میلیونی ایران در اقلیت بود اما نشان داد که اگر روزی انقلابی داخلی بخواهد شکل بگیرد مطمئنا جنگی داخلی شکل خواهد گرفت چرا که برخلاف گفته های بسیاری از مخالفان، حکومت اسلامی طرفدارانش فقط شامل جیره خورانش نیست بلکه در اقشار پایین دست جامعه طرفداران فراوانی دارد.

خیلی دلتان را به تحلیل های ماهواره ای و اونور آبی خوش نکنید و مردم را از این جهت به اقلیت و اکثریت تقسیم نکنید
بخواهید یا نخواهید اکثریت مردم این محب اهل بیت علیهم السلام هستند، ماهواره داشتن و انجام کارهایی که مطلوب حکومت و دین نیست دلیل بی دینی مردم نیست هر دو برادر خود من و تعداد زیادی از افراد فامیل ماهواره دارند و دلخوری خود را از حکومت به گونه ای اعلام می کنند اما تقریبا همه آنها از شرکت کنندگان پر و پا جفت در مراسم عزاداری و حتی برگزار کننده آن هستند و اگر کسی جلوی اونها کوچکترین اهانتی به اهل بیت علیهم السلام بکنه از وسط دو نصفش می کنند.

چیزی که الان در جامعه ایران در جریان است ارتداد نیست بلکه دین گریزی هست و در مقابل سرعت بالای دین گریزی، ارتداد سرعت بسیار کمتری دارد. مردم در ظاهر میگویند مسلمانند اما اسلام واقعی را نمیشناسند و مسلمان واقعی نیستند. من که پای ثابت منبر مسجد محلمان بودم و هر سال در تاسوعا و عاشورا زنجیر زنی میکردم حالا وقتی که از دوستان مسلمانم وضعیت را میپرسم با اینکه جمعیت زیادتر شده اما مساجد خالی تر شده اند و دسته های عزاداری هم تعدادشان کمتر شده و هم کسانی که به این دسته ها میروند کمتر شده اند.

این موضوع کلیت ندارد و ممکن است در بعضی از مناطق اینگونه باشد و با توجه به گسترش وسایل ارتباطی و هجمه ای بر معنویات وارد می شود تا حدی طبیعی است البته عکس این موضوع نیز صادق است و این گسترش یک طرفه عمل نکرده و اگر بیشتر به نفع خدا و دین و ... نبوده کمتر نیز نبوده است
امروز عمق اعتقاد مومنان قابل قیاس با گذشته نیست و این یکی از دلائل عدم موفقیت کسانی مثل شماست.

کوشا
11-28-2014, 05:30 PM
اما اینکه شما جناب "کوشا" میگویید طرف مقابل من داشته هایی با پشتوانه قوی دارد و به استدلالات من میگویید اوهام سوال دارم که مثلا پشت بچه بازی محمد که رفته عایشه 7-6 ساله را عقد خودش کرده و در روایتی به قول خود عایشه در همان روز اول ازدواج محمد متحیرش کرده! (که نمیدانم چجوری!) و با آن دختر بچه در 9 سالگی جماع کرده چه استدلالی خوابیده؟!
موضوعاتی از این قبیل تنها می تواند بهانه ای برای دین گریزی باشد چرا که یک موضوع تاریخی است و اثبات جزئیات آن تقریبا ناممکن است یک منکر دین انگشت خود را روی بدترین فرضیات و منقولات گذشته و بر طرف مقابل خود می تازد که چه و چه
از طرف مقابل هم ممکن است توجیهاتی ارائه شود که چندان دلچسب نباشد اما در مجموع موضوعی نیست که با آن بتوان کلیت یک جهانبینی را متزلزل کرد.
اگر قبول کنیم که عایشه در نه سالگی عروس شده است از نظر طبیعی و علمی اتفاق ناگواری نیفتاده است؛ در طبیعت هر جنس ماده ای که به سن بلوغ برسد طبیعت هیچ فرصت و فرجه ای جهت حامله شدن به او نمی دهد، اگر ما بخواهیم انسان را از این قاعده و قانون طبیعی استنثا کنیم نیازمند دلیلی محکم و متقن هستیم.

پشت تایید برده داری توسط محمد چه استدلالی خوابیده؟!

جواب این اشکال را حتما خودتان بهتر از می دانید، پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم انقلاب نکرد که با روش انقلابی ناهنجاری های اجتماع را از بین ببرد، حرکت پیامبرانه همیشه نوعی حرکت اصلاح گرایانه با ایجاد کمترین تنش در جامعه است، لذا رفع این نوع ناهنجاری ها نیز تدریجی است و آینده نشان داد که روش موفقی بوده و برای همیشه ریشه برده داری را از بین برد.

پشت این اعتقاد که مسلمان حق دارد دینش را تبلیغ کند و نامسلمان نه چه استدلالی خوابیده؟!
نا مسلمان دینش را تبلیغ کند که چه شود؟

پشت قصاص که میگوید چشم در مقابل چشم چه استدلالی خوابیده؟!
این استدلال که هر کس خربزه می خورد باید پای لرز آن هم بنشیند.
پشت اینکه همیشه طرف مجرم را گرفته و به او امتیاز دهیم چه استدلالی خوابیده است؟

پشت سنگسار کردن که باید در نهایت توحش یک نفر را انقدر سنگ زد تا بمیرد چه استدلالی خوابیده؟!
این استدلال کسی هوس نکند برای رسیدن به خواهش دل خود، گند به یک نسل زده و بنیان آن را لجن مال کند.

پشت اینکه خدا انسان را ختنه شده نیافریده چه استدلالی خوابیده؟!
این یکی را باید بیخدایان جواب دهند که اگر انسان از میمون به وجود آمده چرا میمون ها ختنه شده اند اما انسانها نه؟ اگر خدا وجود نداشت انسان هم باید مانند سایر حیوانات ختنه شده به دنیا می آمد.
البته جواب حلی نیز داده شده است.

پشت اینکه خدا شرک رو هرگز نمیبخشه چه استدلالی خوابیده؟!
این استدلال که موجودی به نام انسان با دست خود خود را از دایره انسانیت خارج کرده و عملا تبدیل به حیوانی پست شده است.

پشت اینکه خدا براساس یک زندگی محدود تصمیم به حبس کردن نامحدود برخی انسانها در جهنم میگیره چه استدلالی خوابیده؟!
همان قبلی، کسی که از روی عناد بر خلاف حکم عقل خویش عمل می کند سخیتی با حضور در بهشت ندارد و جنس او از آتش است و تنها لیاقت آتش را دارد؛ هیزم تنها به درد سوزانده شدن می خورد.

پشت اینکه دزد باید در نهایت توحش دستش قطع بشه چه استدلالی خوابیده؟!

باز هم حمایت از مجرمین و جنایتکاران

پشت اینکه خدا قبلا بخاطر گناهان عذاب الهی نازل میکرد اما الان در چند سال پیش وقتی که 3 میلیون همجنس گرا در برزیل به خیابان آمدند و فستیوال برگذار کردند عذاب الهی نازل نکرد چه استدلالی خوابیده؟
برای این که امت پیامبر آخر الزمان امت مرحومه هستند و عذاب نمی شوند زیرا آنگونه که حجت برای امت های گذشته تمام می شد برای این امت تمام نشده است.

kourosh_iran
11-28-2014, 06:32 PM
اعتقاد به ماوراء (با شدت و ضعفی که در آن وجود دارد) حتی در جوامع بدوی که متاثر از پیرامون نبوده اند وجود داشته و دارد.
خب که چی؟ چطوری چی رو ثابت میکنه؟ میشه براش دلایل متعددی آورد که اصلا ربطی هم به وجود داشتن واقعی ماوراء ندارن! مثلا ضعف و ترس و نقصهای روانی خود انسان.
خیلی عقاید اشتباه و خرافات و شبه علم در تاریخ بوجود آمدن و هنوز هم طرفدار دارن که البته در عمل هم تقریبا همیشه بطلان اونا و بیهوده بودنشون ثابت شده.
مثلا طرف یک چیزی تصادفی انجام شده چون اون موقع اینقدر علم و روش علمی و دانش نداشتن واسه خودش یه تفسیر کرده یه خرافات و تصور غلط به این شکل ایجاد شده! به همین سادگی!
خیلی چیزها صرفا تصادف بوده و هستن که مردم اونا رو به نیروهای ناشناخته ربط دادن و از خودشون داستان ساختن.
بخاطر همینه که خیلی ها به مواردی از این دست اعتقاد دارن. حالا همیشه اون تصادف برای بعضی رخ میده و میگن ایناهاش دیدی درست بود!! و واسه خیلی های دیگه یا اکثریت هم رخ نمیده! حالا بعضیا متوجه این تصادفی بودن و بیهوده بودن میشن و بعضیا هم باز جور دیگه توجیه و حتی خرافات و تخیلات جدیدی در این باب تولید میکنن!

منظور من کلیت اندیشه مبارزه با خداست و این سایت و زندیق از باب نمونه ذکر شد و آن صد هزار نفر اولا در مقابل میلیونها نفر معتقد به خدا عددی نیستند
اون صدهزار نفر طبیعتا عملا کسر کوچکی از کل بی اعتقادهای دنیا هستن. شما که فکر نمیکنید همهء اونا اومدن توی فیسبوک و اون صفحه رو لایک یا follow کردن؟ مثلا خود من اصلا با فیسبوک میانه ای ندارم. تازه خیلی از کسانی هم که در فیسبوک فعال هستن لزوما از وجود چنین صفحاتی اطلاع ندارن (مثلا من خودم صفحه فیسبوک رئیسم رو مدیریت میکنم ولی تاحالا به این صفحاتی که میگن برخورد نکردم).
ضمنا خیلی ها به دلایل دیگر لزوما خودشون رو هر جایی ثبت نمیکنن و شما از وجودشون مطلع نمیشید طبیعتا. مثلا خود من اکیدا خداناباور نیستم و بنابراین نمیام خودم رو تحت این عنوان به ثبت برسونم. من یک اگنوستیک هستم. یا شده بعضی وقتا خواستم پای پستهای مزدک یا دیگران thanks بزنم چون با مطالبش خیلی حال کردم و حتی با 90% اش موافق بودم ولی بخاطر 10% که باهاش موافق نبودم و بنظرم مشکل داشته و مثلا افراط و اغراق یا دروغ بوده thanks نزدم. پس خیلی وقتا ممکنه آدم 90% هم به یه طرف نزدیک باشه ولی باز این رو بروز نده.

از آن سو هم اگر واقعا تحلیل و بررسی و آمار واقعی کنیم که این میلیون ها نفر معتقد به خدا که شما میگی واقعا چی فکر میکنن و چرا و چطوری به چه خدایی اعتقاد دارن فکر کنم واقعا خنده دار بشه! واقعا کدوم ابلهی هست که امروز ندونه بین اعتقاد دربست به خدا از نوع خدایی که ادیان کلاسیک تعریف میکنن و اعتقاد و تصورات درونی که خیلی از انسانها واسه خودشون دارن تفاوتهای فاحشی هست، خیلی ها اصلا تعریف کامل و دقیق خدای ادیان رو نمیدونن، خیلی ها همینطور از بچگی و خانوادگی بوده با تلقین و سنت صرف که به اسم خدایی دارن و هیچوقت بقدر کافی علمی و کامل و دقیق و جدی اصلا روش تحقیق و نظر شخصی نداشتن و بهش نپرداختن و بنظرشون اهمیتی نداره حالا بگن با خدا هستن میگن خب چه اشکالی داره مگه خدا چیز بدیه!! خلاصه خیلی بحث و واقعیت ها هست در این موارد.

تازه شما خودت میبینی که مجبور شدی به آخرین سنگرها که همون صرف اعتقاد به یه چیزی به اسم خدا باشه عقب نشینی کنی و دیگه حرف دین و مذهب و خدای مشخص خاصی نیاوردی. پس خودت میدونی که چقدر مشکل و تردید و تعارض هست در اون زمینه های دیگر.

ثانیا همین تعداد هم وقتی به سن پختگی و میانسالی می رسند 98 درصدشان ریزش کرده و از گذشته خود پشیمان می شوند و در صدد جبران گذشته بر می آیند.
خب که چی؟ چطوری چی رو ثابت میکنه؟ من میگم شاید این باشه که انسان وقتی ضعیف و ترسو میشه و با سرنوشت محتوم خودش روبرو میبینه از روی ترس و ضعف و اینکه دیگه در فکر کردن هم فایده ای نمیبینه به باور و تخیل و فرافکنی و ترفندهای روانی روی میاره. بنظرت چنین رویکری نشانهء فطرت و یک خدای درست و حسابیه؟

خیلی دلتان را به تحلیل های ماهواره ای و اونور آبی خوش نکنید و مردم را از این جهت به اقلیت و اکثریت تقسیم نکنید
بخواهید یا نخواهید اکثریت مردم این محب اهل بیت علیهم السلام هستند، ماهواره داشتن و انجام کارهایی که مطلوب حکومت و دین نیست دلیل بی دینی مردم نیست هر دو برادر خود من و تعداد زیادی از افراد فامیل ماهواره دارند و دلخوری خود را از حکومت به گونه ای اعلام می کنند اما تقریبا همه آنها از شرکت کنندگان پر و پا جفت در مراسم عزاداری و حتی برگزار کننده آن هستند و اگر کسی جلوی اونها کوچکترین اهانتی به اهل بیت علیهم السلام بکنه از وسط دو نصفش می کنند.

lol
اتفاقا شما هم خیلی دلت رو به این تصورات خودت خوش نکن، چون میشه خلاف این هم دلایل و شواهد آورد و من خودم روندی که اطرافم در جامعه دیدم خلاف این بوده! اعتقاد و تعصب روی این چیزها هم تا جاییکه من دیدم بیشتر تحت تاثیر محیط و تلقین و تبلیغ و تابوسازی ها هست و در جاهاییکه این عوامل تاحد زیادی از بین رفتن میبینیم که به مرور این اعتقادات و تعصب ها هم تحلیل رفتن. ضمنا عزاداری حسینی که این روزها دیگه بیشتر یه تفریح و سرگرمی و واسه خودنمایی و غذا و شربت مفتی و مثل کارناوال شده و خیلی ها هم واسه کارهای دیگه میان توش. تعدادشون هم کم شده. حالا شما شاید توی یه محیط و محله و خانواده بیشتر مذهبی هستی شاید این تغییرات کمتر بوده باشه یا حتی به دلایلی موقتا برعکس شده باشه، فکر نکن همه جا و در کل همونطوره!
من یه مدت توی دفتر املاک کار میکردم، این محرم و صفر که کار املاک خوابید، قبلش حداقل یه باریکه ای بود با اینکه بازم رکود بود (بخصوص توی خرید و فروش) و بازار خوبی نبود، یکی از بچه های املاک جلوی همه چند بار میگفت که ببخشید البته ها، «امام حسین بهمون کیر زد»! کسی هم چندان برخوردی باهاش نکرد. درواقع فقط مدیر املاک که اونم خانوادش مذهبی هستن بهش گیر داد (جالب اینکه یه وقتا با هم عرق میخورن!).

این موضوع کلیت ندارد و ممکن است در بعضی از مناطق اینگونه باشد و با توجه به گسترش وسایل ارتباطی و هجمه ای بر معنویات وارد می شود تا حدی طبیعی است البته عکس این موضوع نیز صادق است و این گسترش یک طرفه عمل نکرده و اگر بیشتر به نفع خدا و دین و ... نبوده کمتر نیز نبوده است
امروز عمق اعتقاد مومنان قابل قیاس با گذشته نیست و این یکی از دلائل عدم موفقیت کسانی مثل شماست.
کل بشریت از زمان رنسانس و انقلاب علمی از دین و اعتقادات ماورایی دور شده و این روند با وجود شاید مقداری فراز و نشیب و تند و کند شدن اما فکر نمیکنم حتی برای مدت کوتاهی در کل معکوس یا حتی متوقف شده باشه. در کل بشریت به سمت بی دینی و بی اعتقادی رفته و همینطور هم داره میره و فعلا دلیلی نداره که این روند تغییر بکنه. حالا در بعضی نقاط محدود در دنیا بصورت موقت هم که شده شاید روند به ظاهر معکوسی دیده بشه، اما علاوه بر اینکه در برایند کلی تقریبا ناچیزه ناپایدار هم هست و نمیتونه در برابر جریان و جهت اصلی رودخانه در طولانی مدت و در یک جهانی که هر روز بازتر و نزدیکتر میشه مقاومت کنه (مگر اینکه کشورش مثل کرهء شمالی به زور بسته باشه). کشور ما هم تاجاییکه دیدیم از این امر مستثنی نبوده و نیست (فقط یه مدت اوایل انقلاب و قبلش شاید این روند معکوس شد بخاطر هیجان و اعتقاد انقلابی مردم و فساد و فشار و خشونت حکومت شاهنشاهی و کاریزمای افرادی مثل خمینی).
درسته مثلا تعداد مسلمان ها نسبت به گذشته از نظر تعداد و درصد (نسبت به ادیان دیگر) زیاد شده طبیعتا بخاطر افزایش جمعیت و عوامل دیگر، ولی در کل بی دینی و بی اعتقادی رسمی و غیررسمی بیشتر شده و الان اکثریت اگر نگیم بی اعتقاد ولی مسلما دین دار و مذهبی هم نیستن.

sonixax
11-28-2014, 09:27 PM
من مسخره ام یا شما ؟

مشخصن شما با آن آواتار دوزاریتان :e415:

Anarchy
11-29-2014, 09:32 AM

اشکالی در کار شما نیست مهدی عزیز ... اصولا دست شستن از باوری که سال ها در تمام ارکان زندگی هر فردی حضور داشته ، به مقدار زیادی دقت ، شهامت و ریز بینی نیاز داره !! همیشه بر خلاف جریان آب شنا کردن هزینه داشته و مساوی با از دست دادن بسیاری از امتیازان بوده !!! بسیاری از مردم از این هزینه گریزان هستن ... انتظار تغییر در کوتاه مدت نداشته باشین ، بلکه نگاه تاریخی به این قضیه داشته باشید و بدونید ما نتیجه تلاش گذشتگان هستیم و این راه ادامه داره ...

جفنگ نگید لطفا برادر کوشا ... شما بفرمایید ترس از محیط آزاد و فیلتر کردن چنین سایت هایی به چه دلیل هست ؟ مگه نمیگید فطرت خدا جو هست ... خب بذارید همه حرفشونو آزادانه بزنن ، ببینیم نتیجه چی میشه !!

در یک رقابت نا برابر ، همینی هم که هست خیلی خوبه ... بودجه های چند صد میلیاردی برای تبلیغ دین کجا و چند سایت فیلتر شده کجا ...

به شرط ارائه یک جای پای محکم در بیخدایی از طرف بیخدایان رو تکرار می کنم؛

اول اینکه به فرض درستی حرف شما ، این میشه مغلطه "تو هم بدی" !! دوم اینکه جواب سوال شما تا حدی در این نوشتار زندیق اومده : جایگزین شما برای اسلام چیست؟ | زندیق (http://zandiq.com/2007/11/12/jaygozin-shoma-baraye-islam-chist/)

ارتابان
11-29-2014, 10:12 AM
فطرت حاصل تلقینات است. یعنی مسلمانان از کودکی تلقین می شوند و بعد در بزرگسالی فکر می کنند مسلمانی و اعتقاد به خدا در خون و فطرتشان بوده!
این موارد که قبلا گفتم در جامعه بگردی تجربه می کنی:

درود به شما
گرامی من میپندارم شما با من در این زمینه هم راستا
هستید که بیشترینه مردمان جهان گونه ای گرایش به پرستیدن چیزی برتر از خود دارند
اینک پرسش من از شما این است که اگر چنین کاری را نکوهیده و تباه میدانید چه چاله ای درون روان ادمی مایه
ان شده که او به سوی پرستیدن گراییده شود
ایا چنین رفتاری برخاسته از ناتوانی او در برابر سرشت است؟
ایا برخاسته از نااگاهی است؟
پارسیگر

Anarchy
11-29-2014, 10:24 AM
هر اسمی که مایلید روی این موضوع بگذارید
محیط منهای انسان معنا ندارد، این انسانها بوده اند که محیط را به وجود آورده اند و تمام اندیشه ها از جمله اندیشه وجود خدا را در آن جاری کرده اند

محیط منهای انسان معنا نداره :e415: ؟ انسان ، محیط رو به وجود آورده :e412: ؟ آها شما فکر کردی خدا دنیا رو برای انسان آفریده ... بله بله :e404: !! البته اعتراف جالبی کردی ... اندیشه وجود خدا رو خود انسان در واقع ابداع کرده !!

منظور من کلیت اندیشه مبارزه با خداست و این سایت و زندیق از باب نمونه ذکر شد و آن صد هزار نفر اولا در مقابل میلیونها نفر معتقد به خدا عددی نیستند ثانیا همین تعداد هم وقتی به سن پختگی و میانسالی می رسند 98 درصدشان ریزش کرده و از گذشته خود پشیمان می شوند و در صدد جبران گذشته بر می آیند.

استاد گویا از دنیا بی خبرید ... اول که به قول محمد بن عبدالله :الناس علی دین ملوکهم
دوم اینکه آمار بر خلاف سخن شما رو نشون میدن :
Demographics of atheism - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_atheism)

اما اینکه باور به خدا ، ریشه در ترس انسان از نابودی و مرگ داره رو موافقم .

هر دو برادر خود من و تعداد زیادی از افراد فامیل ماهواره دارند و دلخوری خود را از حکومت به گونه ای اعلام می کنند اما تقریبا همه آنها از شرکت کنندگان پر و پا جفت در مراسم عزاداری و حتی برگزار کننده آن هستند و اگر کسی جلوی اونها کوچکترین اهانتی به اهل بیت علیهم السلام بکنه از وسط دو نصفش می کنند.

چشممان روشن :e415: !! اعزامشون کنید به بلاد عراق و شام ... حالا یا تو جبهه این وری یا تو جبهه اون وری :e404: !! استعدادشو دارن ، فقط باید شکوفا بشن ... خب البته این تناقضات فکری و رفتاری در جامعه ایران دقیقا مسیر حرکت به سمت کمرنگ شدن دین رو نشون میده !!

حرف های بدون سند شما هیچ ارزشی ندارن ... حضور در جامعه نشون میده ، دین هر روز داره نقشش کمرنگ تر میشه !! بودجه های چند صد میلیاردی رو کافیه برای یه سال قطع کنن ، بعد نتیجه دیدنی میشه ...

اگر قبول کنیم که عایشه در نه سالگی عروس شده است از نظر طبیعی و علمی اتفاق ناگواری نیفتاده است؛ در طبیعت هر جنس ماده ای که به سن بلوغ برسد طبیعت هیچ فرصت و فرجه ای جهت حامله شدن به او نمی دهد، اگر ما بخواهیم انسان را از این قاعده و قانون طبیعی استنثا کنیم نیازمند دلیلی محکم و متقن هستیم.

آخی ... چقدر شیک و تمیز توجیه کردی !! فقط موندم اگه همه چی به این خوبیه که شما میگی ، چطور شده برادران همفکر شما سعی کردن در چند سال اخیر با آسمون ریسمون بافتن بگن عایشه زمان ازدواج 18 سالش بوده !! مگه نه ساله بودن ایرادی داره ؟

جواب این اشکال را حتما خودتان بهتر از می دانید، پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم انقلاب نکرد که با روش انقلابی ناهنجاری های اجتماع را از بین ببرد، حرکت پیامبرانه همیشه نوعی حرکت اصلاح گرایانه با ایجاد کمترین تنش در جامعه است، لذا رفع این نوع ناهنجاری ها نیز تدریجی است و آینده نشان داد که روش موفقی بوده و برای همیشه ریشه برده داری را از بین برد.

کدوم آینده ؟ هیچ جای اسلام گفته نشده برده داری بده یا اون رو ملغی کرده باشن و همین امروز هم وجود داره در اسلام .. کمتر دروغ بگید برادر کوشا !!

آیات برده داری قرآن | زندیق (http://zandiq.com/2007/11/14/ayate-barde-dari-dar-ghoran/)

نا مسلمان دینش را تبلیغ کند که چه شود؟

از منظر دینی : تا مردم خودشان بعد از شنیدن همه قول ها ، انتخاب کنند ...

از منظر غیر دینی : تا دست شما رو شود و ببینید چه ایراداتی در تفکر شما وجود داره ...

شما در یک کلام به آزادی بیان اعتقادی ندارین ... درسته ؟

این استدلال که هر کس خربزه می خورد باید پای لرز آن هم بنشیند.
پشت اینکه همیشه طرف مجرم را گرفته و به او امتیاز دهیم چه استدلالی خوابیده است؟

البته انتظاری نیست از ذهن دین زده شما ، که این مطلب رو درک کنه ... کسی اینجا طرف مجرم رو نگرفته !! فقط مساله اینه که راه های انسانی تری برای مجازات هست تا انتقام گیری خشونت آمیز ...

این استدلال کسی هوس نکند برای رسیدن به خواهش دل خود، گند به یک نسل زده و بنیان آن را لجن مال کند.

چنین روش خشونت آمیزی چقدر قابلیت بازدارندگی داشته ؟ آیا بعد از اجرای اون کسی دیگه هوس نکرده ؟ راه حل انسانی تری وجود نداره ؟ آیا با این انتقام گیری ، گندی که به قول شما به یک نسل زده شده ، برطرف میشه ؟ یا فقط دل ما خنک میشه با این کار ؟

این یکی را باید بیخدایان جواب دهند که اگر انسان از میمون به وجود آمده چرا میمون ها ختنه شده اند اما انسانها نه؟ اگر خدا وجود نداشت انسان هم باید مانند سایر حیوانات ختنه شده به دنیا می آمد.
البته جواب حلی نیز داده شده است.

اول اینکه سوال رو با سوال جواب نمیدن... وقتی جوابی ندارید سکوت کنید !!

دوم اینکه به قول مزدک ، مسلمان دوزاری بی سوادی هستید ... کی گفته انسان از میمون به وجود آمده بی سواد ( شما هنوز از درک مقدمات فرگشت هم عاجزید ) ؟ بعد هم کی گفته میمون ختنه شده و انسان نشده بی سواد ؟ حداقل میگفتی میمون foreskin نداره ( که داره ) نه که ختنه شده بی سواد :e412: !!

Foreskin - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Foreskin#Evolution)

Evolution

In primates, the foreskin is present in the genitalia of both sexes and likely has been present for millions of years of evolution.[45] (http://en.wikipedia.org/wiki/Foreskin#cite_note-45) The evolution of complex penile morphologies like the foreskin may have been influenced by females.[46] (http://en.wikipedia.org/wiki/Foreskin#cite_note-46)[47] (http://en.wikipedia.org/wiki/Foreskin#cite_note-47)[48] (http://en.wikipedia.org/wiki/Foreskin#cite_note-48)
The foreskin is also suggested to aid in the absorption of vaginal secretions, which contain hormones like vasopressin (http://en.wikipedia.org/wiki/Vasopressin), that helps induce pair bonding and protective behaviors in the male.[49] (http://en.wikipedia.org/wiki/Foreskin#cite_note-49)

این استدلال که موجودی به نام انسان با دست خود خود را از دایره انسانیت خارج کرده و عملا تبدیل به حیوانی پست شده است.

اول اینکه حیوان اونم پستش چه ایرادی داره ؟ مگه مخلوق خدا نیست از نظر شما ؟ دوم اینکه نکته اینه که چرا هرگز نمیبخشه ؟ یعنی چون انسان به خدا شرک ورزیده ، خدا کینه شخصی به دل گرفته ؟

همان قبلی، کسی که از روی عناد بر خلاف حکم عقل خویش عمل می کند سخیتی با حضور در بهشت ندارد و جنس او از آتش است و تنها لیاقت آتش را دارد؛ هیزم تنها به درد سوزانده شدن می خورد.

همون قبلی !!

باز هم نگرفتید ... برای گناه و اثر گناه محدود ، چرا عذاب نامحدود ؟

باز هم حمایت از مجرمین و جنایتکاران

باز هم نگرفتن موضوع ... هر انسانی حتی دزد و قاتل هم حق و حقوقی داره !! گناه دزد ، دزدی هست ... دلایل دزد شدنش هم مفصل که شاید من و شما هم در شکل گیری اون نقش داشته باشیم ... اما این دزد باید برای همیشه از جامعه طرد بشه ؟ بعد از قطع شدن دستش ، میتونه زندگی نرمالی داشته باشه ، حتی اگه واقعا پیشمون شده باشه و بخواد زندگی خوبی داشته باشه ؟ واقعا راه انسانی تری برای مجازات دزد وجود نداره ؟

واقعا مغز شما ، کشش درک این مسائل رو نداره :e407: ؟

برای این که امت پیامبر آخر الزمان امت مرحومه هستند و عذاب نمی شوند زیرا آنگونه که حجت برای امت های گذشته تمام می شد برای این امت تمام نشده است.

:e415::e415::e415:

این جوابت دیگه شاهکار بود برادر کوشا !! عجب سوتی ای دادی ... یعنی اون 3 میلیون همجنس گرا ، امت پیامبر آخر الزمان هستن :e412: ؟

بی سواد ... امت مرحومه ، امت اسلامی هست نه همجنس گرایان برزیل !! فکر کنم اینجا خط رو خط شده اومدی یه چیزی بگی ، مغزت قاتی کرد و گند بالا آوردی :e412: !! جواب سوالا رو اشتباهی حفظ کردی برادر :e415::e415::e415:...

حالا غیر از این سوتی جناب عالی ، این خدای باری تعالی هدفش از این جداسازی و تبعیض قائل شدن برای امت اسلامی چی بوده ؟ چرا برای بقیه به قول شما حجت رو تموم کرده و برای امت اسلامی نکرده ؟

kourosh_iran
11-29-2014, 11:48 AM
درود به شما
اینک پرسش من از شما این است که اگر چنین کاری را نکوهیده و تباه میدانید چه چاله ای درون روان ادمی مایه
پارسیگر
قبلا در این مورد صحبتی کرده بودم و اشاره به بعضی فرضیه ها یا درواقع مقدماتی که ریچارد داوکینز در «توهم خدا» مطرح کرده است.
فرایند تکامل بی نقص نیست و اساسا هوش و هدفی در آن در کار نیست. از این رو از نظر بقای بهینه جاندار لزوما بدون ضعف و نقص و خطاهای فاحش نیست. ریچارد داوکینز پیشنهاد میکند که این خصایص را بعنوان یک سایدافکت یا اشتباه کارکردی یک سیستم و مکانیزم تکاملی دیگر که میتواند برای بقا مفید بوده باشد در نظر بگیریم، نه بعنوان یک گرایش و سیستم اصلی و مستقل، و از این راه شاید به نتایج بهتری برسیم.
بطور مثال ایشان قضیه کشیده شدن شب پره ها به سمت نورهای مصنوعی ساخته دست انسان مثل شمع و لامپ را بعنوان یک خطای طبیعی در یک سیستم تکاملی که اساسا در جهت بقای این حشرات ایجاد شده و تا عصر معاصر در کل کارکرد مناسب و مفید برای این حشرات داشته است مطرح میکند.
چرا شب پره ها به سمت این نورها کشیده میشوند؟ آیا یک سیستم تکاملی (یا یک چیز دیگر مثل همان فطرت الهی که مذهبیون مدعی آن هستند) اختصاصا برای این گرایش عجیب که نفعی برای بقای این حشرات ندارد بلکه آنها را دچار خطا و نابودی میکند در آنها وجود دارد؟ پاسخ روشن این است که خیر و اینگونه نیست و این رفتار درواقع حاصل خطای یک سیستم جهت یابی تکامل یافته در وجود این جانوران در طی میلیون ها سال است.
همینطور گرایش به باورهای ماورایی و ادیان و مذاهب و به دام آنها گرفتار شدن هم میتواند ناشی از یک سیستم تکاملی خاصی باشد که در طی میلیون ها سال در وجود انسانها شکل گرفته است و برای بقای آنها در کل مفید بوده است، اما دچار خطا و انحراف شده است.
البته اینها همه تئوری و فرضیه است و من خودم چندان اطمینانی در این باب ندارم، اما بهرحال ایدهء درخشان و هوشمندانه قابل توجهی است که ممکن است ادامهء بیشتر این مسیر را بگشاید :e105:
بهرحال این ایده نشان میدهد که چنین مسائلی میتوانند ممکن باشند. ولی برخلاف نظریه داروین فکر نمیکنم تاحالا شواهد عملی قابل توجهی برای آن پیدا شده باشد.

mbk
11-29-2014, 01:05 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
"وَأَنْذِرْهُمْ یَوْمَ الْحَسْرَةِ إِذْ قُضِیَ الْأَمْرُ وَهُمْ فِی غَفْلَةٍ وَهُمْ لَا یُؤْمِنُونَ 19 مریم" "هم بترسانشان روزی دریغ خورردن آنگدار که پایان بسته شد دستور هم آنها در کناره ای هم آنها نباشد باور می کنند 19 مریم"
خداوندا مرا از ناباورانی که به بن بست رسیدند مگذار هم مرا از خوشنودها در درگاهت بگذار
زمانی که کسی به واپسین باور ندارد مانند فرزند نوح چاره ای جز جدا شدن ازشان نیست
پناه بر خداوند یگانه

کوشا
11-29-2014, 01:55 PM
جناب m@hdi

یکی از ثمرات حداقلی دین جلوگیری از تبدیل شدن انسان به دلقک است.

مرور اجمالی آنچه مثلا به عنوان جواب به مطالب من داده شده است، شاهد این مدعاست با کنار گذاشتن دین شخص رسما اعلام می کند که خود را دیگر انسان نمی داند چرا که اصلا انسان منهای خدا معنا ندارد و تنها حیوانی در عرض سایر حیوانات است با حجم بزرگتری از مغز

یکی از دلایلی که دین برخورد جدی با ریشه های بی دینی می کند ریشه در همین موضوع دارد.

Anarchy
11-29-2014, 04:04 PM
یکی از ثمرات حداقلی دین جلوگیری از تبدیل شدن انسان به دلقک است.

جفنگ میگی مسلمان بی سواد دوزاری !! اتفاقا ادیان استعداد بسیار خوب در دلقک پروری دارن ...

یه دلقک خوب 2014 رو خدمتتون معرفی میکنم ... لازم شد بازم نمونه میارم برات :

- YouTube (https://www.youtube.com/results?search_query=%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%AC%DB%8 C+%D8%AF%D9%87%D9%86+%DA%AF%D8%B4%D8%A7%D8%AF)

مرور اجمالی آنچه مثلا به عنوان جواب به مطالب من داده شده است، شاهد این مدعاست با کنار گذاشتن دین شخص رسما اعلام می کند که خود را دیگر انسان نمی داند چرا که اصلا انسان منهای خدا معنا ندارد و تنها حیوانی در عرض سایر حیوانات است با حجم بزرگتری از مغز

حرف شما پر از مغلطه هست ... اول اینکه جواب هایی که به شما داده شده ، نشون دهنده بی سوادی و مسلمان دوزاری بودن شماست که بعد از این همه یاسین خوندن تو گوشتون ، نفهمیدین فرگشت نمیگه انسان از نسل میمونه ... میگه انسان و میمون نیای مشترک دارن !! انقدر بی سوادی که نمیدونی امت مرحومه ، امت اسلامی هست نه همجنسگراهایی که تو برزیل راه پیمایی کردن و جواب سوالا رو اشتباهی حفظ کرده بودی :e415: ... انقدر دوزاری هستی که فکر میکردی میمون به صورت مادر زادی ، ختنه شده میاد بیرون ...

نگفتی حیوان مگه مخلوق الله شما نیست ؟ اینکه به عنوان فحش و تحقیر ازش استفاده میکنی نشون دهنده چیه ؟ ببخشید یادم نبود شما پیرو الله هستید :

توهین هایِ قرآن به انسان | فضول محله (http://www.fozoolemahaleh.com/2013/01/13/%D8%AA%D9%88%D9%87%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86%DB%8C)
نقد قرآن: توهین و فحاشی در قرآن (http://alcorana.blogspot.de/2011/08/blog-post_20.html)
اسلام شناسی: توهین های قرآن به مخالفان و ضعفا و ناسزاگوئی قرآن به صورت لعنت فرستادن. (http://iran000.blogspot.de/p/blog-page_4154.html)

یکی از دلایلی که دین برخورد جدی با ریشه های بی دینی می کند ریشه در همین موضوع دارد.

حرف مفت !! شما برید یه فکری به حال خودتون بکنید که بعد از 14 قرن ، محصولاتتون از بوکوحرام و داعش و القاعده فراتر نرفته ... کارخانه دلقک سازی شما که 24 ساعته فعاله !!

Robert
11-29-2014, 05:10 PM

بحث رو در رو چه در دنیای واقعی و چه در دنیای مجازی تاثیری کمتری دارد. بهترین حالت این است که فردی که دنبال پرسش است مقالات نقد اسلام را بخواند و به دنبال پاسخ آن برود و در تنهایی خود به آنها فکر کند. اما اگر بخواهد بحث کند قصدش پیروزی در بحث میشود و نه کشف حقیقت. من خودم تجربه زیادی در بیدین کردن افراد دارم و کمتر بحث کرده ام.

مسئله دیگر این است که سایتهایی مثل زندیق کار خود را کرده اند و هنوز هم میکنند ، هر کس این فضا را با فضای سال 2006 مقایسه کند میفهمد که چقدر نشر افکار ضد دین موثر بوده و رشد داشته است.

دیگر اینکه شما اگر هدفتان بیدین کردن افراد است مکان مناسبی را انتخاب نکردید. چه کسانی در سایتی مثل اسکدین عضو هستند؟ آدمهای به شدت مذهبی و ولایتمدار! بهتر نیست مثلا در فیسبوک یا گوگل پلاس سرمایه گذاری کنید؟

کوشا
11-29-2014, 05:16 PM
انسان و میمون نیای مشترک دارن !!

حوصله کل کل کردن با آدمی که بلد نیست عین بچه آدم دو کلمه حرف بزنه ندارم اما دوست دارم توضیح بدی چرا پسر عموت بدون غلاف آلت به دنیا میاد اما تو غلاف داری؟
نیای مشترکتون غلاف داشته یا نداشته؟

Anarchy
11-29-2014, 08:28 PM
حوصله کل کل کردن با آدمی که بلد نیست عین بچه آدم دو کلمه حرف بزنه ندارم

شما اگه درست و از سر احترام حرف بزنید ، پاسخ درست هم میگیرید ...

اما دوست دارم توضیح بدی چرا پسر عموت بدون غلاف آلت به دنیا میاد اما تو غلاف داری؟
نیای مشترکتون غلاف داشته یا نداشته؟

استاد ، شما مطالب رو اگه درست بخونی این حرف ها پیش نمیاد ... گفتم چه انسان و چه بقیه primate ها میلیون ها سال هست که این به قول شما "غلاف" رو دارن !!

In primates, the foreskin is present in the genitalia of both sexes and likely has been present for millions of years of evolution.[45] (http://en.wikipedia.org/wiki/Foreskin#cite_note-45)

در همین زمینه :

Male and Female Circumcision - Google Books (http://books.google.com/books?id=ljZZ9ZvD_kQC&pg=PA19&lpg=PA19&dq=Anatomy+and+Histology+of+the+Penile+and+Clitora l+Prepuce+in+Primates&source=bl&ots=GzWLiESJKk&sig=H8VDCGPGHX_UOaDTwqLSDjQKCNk&hl=en&sa=X&ei=dBh6VLbPCcf1avbqgLAO&ved=0CDEQ6AEwAg#v=onepage&q=Anatomy%20and%20Histology%20of%20the%20Penile%20 and%20Clitoral%20Prepuce%20in%20Primates&f=false)

حالا شما جواب مذهبی اون سوال رو بده که اگه قراره غلاف برداشته بشه بعد از تولد ، خدای "حکیم" و "علیم" شما اصلا چرا خلقش کرد ؟

kourosh_iran
11-29-2014, 09:27 PM
بابا اینا اکثرا انگلیسی هم بلدن نیستن و میان از توی چندتا سایت دوزاری مذهبی و اینا از روی نوشته های فارسی اشتباه و شبه علمی و دروغ یه چیزی رو تکرار میکنن جالب اینکه لینک منابعی هم که میدن حالا اونایی که دوزاری و بدون اعتبار هستن به کنار، گاهی توی همون منبع واضحا چیزی خلاف یا متفاوت با اون چیزی که ادعا و تفسیر میکنن گفته.

mbk
11-30-2014, 09:13 AM
" نَحْنُ أَعْلَمُ بِمَا یَقُولُونَ وَمَا أَنتَ عَلَیْهِم بِجَبَّارٍ فَذَكِّرْ بِالْقُرْآنِ مَن یَخَافُ وَعِیدِ ﴿۴۵﴾ ""ما داناتریم به چه می گویند هم چه تو برایشان به وادارگری هستی باز زبان آور به سخن گشته کسی می ترسد پیش پیمان گشته ها را"
کنون رفتید به ختنه که منهم یکجا توی قرآن نخواندم این کار وادار گشته است تازه یکجا دیدید پزشکی آب مروارید درآورد از چشمی که نشد زیرپرسش ببرید خداوند را که خداوند اینها را برای نون خوردن گروهی آورد آدم با اندیشه بهره مندی ها یک جایی رسید همانندتان کنون با 4 تا اینگلیسی خواندن تنها بلدید پوسخند بزنید من اگر اینگلیسی ام خوب بود دنبال این می رفتم 4 تا را فرمانبردار مسلمان کنم نه خودبزگ بین شوم خداوندا تو را پاس برای هم این کم

کوشا
11-30-2014, 11:41 AM
استاد ، شما مطالب رو اگه درست بخونی این حرف ها پیش نمیاد ... گفتم چه انسان و چه بقیه primate ها میلیون ها سال هست که این به قول شما "غلاف" رو دارن !!

In primates, the foreskin is present in the genitalia of both sexes and likely has been present for millions of years of evolution.[45] (http://en.wikipedia.org/wiki/Foreskin#cite_note-45)

در همین زمینه :

Male and Female Circumcision - Google Books (http://books.google.com/books?id=ljZZ9ZvD_kQC&pg=PA19&lpg=PA19&dq=Anatomy+and+Histology+of+the+Penile+and+Clitora l+Prepuce+in+Primates&source=bl&ots=GzWLiESJKk&sig=H8VDCGPGHX_UOaDTwqLSDjQKCNk&hl=en&sa=X&ei=dBh6VLbPCcf1avbqgLAO&ved=0CDEQ6AEwAg#v=onepage&q=Anatomy%20and%20Histology%20of%20the%20Penile%20 and%20Clitoral%20Prepuce%20in%20Primates&f=false)

به طور مشخص در حیواناتی مثل اسب و الاغ و میمون که من با چشم خود مشاهده کرده ام هیچ اثری از این غلاف در آلت آنها وجود ندارد و ادعای فوق مصداق ندارد.

حالا شما جواب مذهبی اون سوال رو بده که اگه قراره غلاف برداشته بشه بعد از تولد ، خدای "حکیم" و "علیم" شما اصلا چرا خلقش کرد ؟

شخصى از امام صادق پرسید: آیا جائز است که به کارهاى خدایى و در خلقت او دست ببریم؟
حضرت فرمود: نه.
گفت: پس چرا ختنه مى کنید و پوستى را که خدا خلق کرده، جدا مى نمایید؟ آیا خدا این پوست را اضافه و بر اساس غیر حکمت آفریده است؟
امام صادق (ع) فرمود: خلقت آن پوست بر اساس حکمتى است. ازاله آن بر اساس حکمتى بالاتر است. همان طورى که وقتى بچه به دنیا مى آید، ناف او به مادرش وصل است، این هم مخلوق خدا است و خدا این طور قرار داده، ولى براى نجات فرزند و مادر، خداوند حکیم دستور داده آن را قطع کنیم.
همین طور ناخن هاى انسان را خدا خلق کرده و بلند شدن آن ها بر اساس قانون خدا است. خدا مى توانست از اول ناخن ها را طورى بیافریند که همیشه به اندازه خاصى باشد، ولى با این حال چون بزرگ مى شود، به ما دستور داده که آن ها را کوتاه کنیم.

موهاى بدن نیز همین طور، یا در مورد گاوهاى نر اگر آن ها را اخته کنیم، براى انسان نافع تر خواهد بود. این گونه دخالت ها در خلقت، منافاتى با حکمت الهى ندارد. بر اساس مصلحتى بالاتر صورت مى گیرد.

m@hdi
11-30-2014, 07:05 PM
بحث رو در رو چه در دنیای واقعی و چه در دنیای مجازی تاثیری کمتری دارد. بهترین حالت این است که فردی که دنبال پرسش است مقالات نقد اسلام را بخواند و به دنبال پاسخ آن برود و در تنهایی خود به آنها فکر کند. اما اگر بخواهد بحث کند قصدش پیروزی در بحث میشود و نه کشف حقیقت. من خودم تجربه زیادی در بیدین کردن افراد دارم و کمتر بحث کرده ام.

منم هیچوقت در دنیای واقعی در مورد این موارد بحث رو در رو نمیکنم چون هرکس به نوبه خودش خیال میکند که دیدگاهش بهتره و اگر هم دلیلی در بر ضد دیدگاهش را نتواند پاسخ دهد با خودش فکر میکند که مثلا اون کسی که مرجعش برای سخنانش هست اگر بود میتوانست آن را جواب دهد پس قانع نمیشود.

مسئله دیگر این است که سایتهایی مثل زندیق کار خود را کرده اند و هنوز هم میکنند ، هر کس این فضا را با فضای سال 2006 مقایسه کند میفهمد که چقدر نشر افکار ضد دین موثر بوده و رشد داشته است.

حقیقت این است که هم این فروم هم سایت زندیق متروکه هستند! این سایت که حتی روزهای تعطیل تعداد کاربران آنلاینش در لحظه به 10 نفر هم نمیرسد در حالی که مثلا در فروم askdin.com در روزهای عادی در اکثر موارد تعداد افراد آنلاین بیش از 50 نفر است. سایت زندیق هم اگر از سایت الکسا آمار بگیرید میفهمید که میزان بازدیدهایش بسیار کم هست.

دیگر اینکه شما اگر هدفتان بیدین کردن افراد است مکان مناسبی را انتخاب نکردید. چه کسانی در سایتی مثل اسکدین عضو هستند؟ آدمهای به شدت مذهبی و ولایتمدار! بهتر نیست مثلا در فیسبوک یا گوگل پلاس سرمایه گذاری کنید؟

بابا من خودم عضو بسیج بودم ولایتمدار بودم حافظ جزء 30 قرآن بودم مسجد میرفتم راهپیمایی میرفتم اما وقتی که برخی حقایق را راجع به دینم و پیامبرم فهمیدم بلافاصله با اسلام خداحافظی کردم! آخه وقتی به شما بگویند فلانی از طریق بچه بازی خودشو ارضای جنسی میکنه اگه بهترین دید رو نسبت به اون فرد داشته اما مطمئن شوید این حرفا راسته دیدتون 180 درجه عوض نمیشه؟! من محمد را بهترین انسانها از همه لحاظ میدانستم با توجه به چیزهایی که به من در مدرسه و مسجد و صدا و سیمای جمهوری اسلامی یاد داده بودند اما وقتی مطمئن شدم محمد بچه باز بوده کلا با اسلام خداحافظی کردم اما در همین فروم اسکدین من تلاش زیادی نکردم برای فهماندن این مطلب به مخاطبان سایت اما در نهایت ناباوری فهمیدم که آنجا همگی این چیزا رو میدانند اما هنوز مسلمان هستند!!!

این چیزی هست که مرا گیج کرده! بهت زده کرده! خسته ام کرده! دیگه دلیلی بر ادامه فعالیتم نمیبینم چون میبینم هرچقدر که ایراد از اسلام و قرآن و محمد بیرون میکشم طرف مقابلم باز محکم پای عقایدش ایستاده و عین احمق ها با اینکه میداند عقیده اش تا چه اندازه غلط است باز هم ابراز مسلمانی کرده و من را لجوج و معاند مینامد! تا همین چند ماه پیش هم بعضا افرادی بودند که در بحث هایم به کمکم میامدند و چیزی میگفتند (که البته هیچکدام از آنها در این سایت نامسلمان نشدند و قبلا نامسلمان شده بودند) اما الان تک و تنها مقابل لشگری از احمق ها قرار دارم که هرچقدر استدلال میکنم باز هم نمیفهمند یا با اینکه میفهمند دینشان ایراد دارد و پیامبرشان آدم عوضیی بوده باز هم از عقیده شان برنمیگردند!

Robert
11-30-2014, 07:43 PM
بابا من خودم عضو بسیج بودم ولایتمدار بودم حافظ جزء 30 قرآن بودم مسجد میرفتم راهپیمایی میرفتم اما وقتی که برخی حقایق را راجع به دینم و پیامبرم فهمیدم بلافاصله با اسلام خداحافظی کردم! آخه وقتی به شما بگویند فلانی از طریق بچه بازی خودشو ارضای جنسی میکنه اگه بهترین دید رو نسبت به اون فرد داشته اما مطمئن شوید این حرفا راسته دیدتون 180 درجه عوض نمیشه؟! من محمد را بهترین انسانها از همه لحاظ میدانستم با توجه به چیزهایی که به من در مدرسه و مسجد و صدا و سیمای جمهوری اسلامی یاد داده بودند اما وقتی مطمئن شدم محمد بچه باز بوده کلا با اسلام خداحافظی کردم اما در همین فروم اسکدین من تلاش زیادی نکردم برای فهماندن این مطلب به مخاطبان سایت اما در نهایت ناباوری فهمیدم که آنجا همگی این چیزا رو میدانند اما هنوز مسلمان هستند!!!

این چیزی هست که مرا گیج کرده! بهت زده کرده! خسته ام کرده! دیگه دلیلی بر ادامه فعالیتم نمیبینم چون میبینم هرچقدر که ایراد از اسلام و قرآن و محمد بیرون میکشم طرف مقابلم باز محکم پای عقایدش ایستاده و عین احمق ها با اینکه میداند عقیده اش تا چه اندازه غلط است باز هم ابراز مسلمانی کرده و من را لجوج و معاند مینامد! تا همین چند ماه پیش هم بعضا افرادی بودند که در بحث هایم به کمکم میامدند و چیزی میگفتند (که البته هیچکدام از آنها در این سایت نامسلمان نشدند و قبلا نامسلمان شده بودند) اما الان تک و تنها مقابل لشگری از احمق ها قرار دارم که هرچقدر استدلال میکنم باز هم نمیفهمند یا با اینکه میفهمند دینشان ایراد دارد و پیامبرشان آدم عوضیی بوده باز هم از عقیده شان برنمیگردند!
شیعیان یک نکته مثبت نسبت به اهل سنت دارند و اون اینه که حداقل در تئوری فکر میکنند عقایدشون عقلانی هست. پس من حرفم رو اصلاح میکنم به این شکل که ممکن است یک فرد مسلمان مقیدی هم باشد ولی همین اعتقاد به عقلانی بودن باورش به او کمک کند. نکته دیگر این است که شما باید پارامترهای دیگر رو هم در نظر بگیرید. مثل فرض کنید دختری از نظر اعتقادی به این نتیجه برسد که حجاب ضرورتی ندارد و بخواهد بیحجاب باشد ، که دولت اسلامی مانع او است. حتی اگر این دولت هم نباشد خانواده و جامعه اسلامی مانع او هستند که شاید قدرتشان بیشتر از حکومت هم باشد در این زمینه.

مهم ترین مشکل فرومی مثل askdin.com این است که اکثریت مسلمان هستند و شاید هم روحیه و اعتماد به نفس بیشتری به آنها در ثابت قدم بودن در اعتقاداتشان میدهد و در طرف مقابل شما هستید که به صورت تک نفره باید با همه آنها بحث کنید و همین کافی است که شما را خسته کند.

بهترین کار به نظر من این است که در یک سایتی که وب2 باشد به صورت بخش - بخش به هر سفسطه جدید مسلمانان پاسخ داد و در بحثهای آنلاین فقط این افراد را به پاسخها ارجاع داد و یا پاسخها را برایشان کپی کرد. ادامه حیات سایتی مثل زندیق یا تازینامه هم به چنین شکلی ممکن است.

Agnostic
11-30-2014, 08:47 PM
نوشته اصلی از سوی ارتابان نمایش پست ها
درود به شما
پارسیگر

بنظرم بنظرم باید عوامل متعددی نقش داشته باشد. مهمترین عامل همان تبلیغ و تلقین است. ببینید یک شیعه از حضرت عباس کمک می خواهد که بر اساس فرضیه یکتاپرستی یک نوع بت پرستی است و می گوید از حضرت عباس هرچه خواستم داده سنی ها به ریش این شیعه می خندند دستشان برسد سرش را می برند.

این سنی اصلا احساسی نسبت به حضرت عباس ندارد اما فطرت! شیعه عباس پرست است.

ضعف و ناتوانی هم موثر است مثلا بچه دار نمیشود و یا فلان مرض را دارد از حضرت عباس و امام رضا.. که بتهای شیعه هستند کمک می خواهد.

گربه و خرگوش و جوجه و مرغ هم وقتی می ترسند به انسانی که نگهداریشان می کند پناه می برند. حالا انسانی که کسی را ندارد به او تکیه کند به خدا تکیه می کند. یکی خدا را اختراع کرده و بقیه به آن اتکا می کنند.

البته همیشه ترس خالق خدا نیست و سودجویی هم خالق خداست. خدا برای مخترعانش که پیامبران هستند مزایا و حقوق مادی و معنوی انحصاری هم اختصاص داده. ببینید زنان متعدد، حکمرانی و مقام اول حکومت شدن، و یک پنجم غنیمت جنگ مزایای مادی بودند که محمد از جانب خدای خود ساخته اش برای خودش تخصیص داده. حالا ادعایی که در کتب دینی هست که محمد گفته من از شما پول نخواستم و هدف مادی از پیامبری ندارم و.. چقدر خنده داره؟

در حقیقت علاوه بر اینکه یک فرد برای ترسهایش خدا را از لحاظ روانی نیاز دارد حکومت هم استفاده ابزاری از خدا می کند تا جامعه را برای اهداف خوب و بد کنترل کند پس خدا را تبلیغ می کند.

kourosh_iran
12-01-2014, 07:11 AM
مثلا در فروم askdin.com در روزهای عادی در اکثر موارد تعداد افراد آنلاین بیش از 50 نفر است.

آمار بازدید به خودی خودش ارزش زیادی نداره.
بقول خودت اون همه احمق و حزب اللهی خب جذب همین چیزها میشن میان اونجا به خیال خودشون مشتی بر دهان استکبار جهانی زده باشن :e415:
تازه شاید بشه گفت یه عده چون به کون سوزی افتادن از حرفها و ایرادهای منتقدان اصرار دارن بیان و ببینن چی میشه یا جواب بدن.
یه عده هم هنوز نیمه استرلیزه هستن ولی به شک افتادن.
خلاصه این آمارها رو جور دیگر هم میشه تفسیر کرد.
این همه هم طلبه و این موجودات بی خاصیت که تولید شدن خب کار و زندگیشون همین چیزاست دیگه!!

mbk
12-01-2014, 12:56 PM
"وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا* وَالْقَمَرِ إِذَا تَلاهَا* وَالنَّهَارِ إِذَا جَلاَّهَا* وَاللَّیْلِ إِذَا یَغْشَاهَا* وَالسَّمَاء وَمَا بَنَاهَا* وَالأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا* وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا* فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا*قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا * وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا * كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا * إِذِ انْبَعَثَ أَشْقَاهَا * فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّهِ نَاقَةَ اللَّهِ وَسُقْیَاهَا * فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَیْهِمْ رَبُّهُمْ بِذَنْبِهِمْ فَسَوَّاهَا * وَلَا یَخَافُ عُقْبَاهَا‏""هم آفتاب هم تابش اش هم ماه گداری بازمی تاباندش هم روز گداری روشن می کندش هم شب گداری می پوشاندش هم آسمان هم چه ساخته اش هم زمین هم چه پهناوری اش هم تن هم چه یکسره گی اش باز راهنمایی درونی کردش سرکشی اش هم بیمناکی اش را پیشتر رستگار شود کسی پاکیزه کندش هم پیشتر از دست دهدش کسی ویرانش کند دروغ پنداشت ثمود به گمراهیش گداری انگیخته شد شکافداشته ترینش باز گفت برایشان فرستاده ء خداوند شتر خداوند هم بنوشانیدش باز دروغ پنداشتندش باز سلاخی اش کردند باز خشم گرفت برایشان پروردگارشان به گناهشان باز یکسره کردشان هم نباشد می ترسد دنباله ء شان"

ضعف و ناتوانی هم موثر است مثلا بچه دار نمیشود و یا فلان مرض را دارد از حضرت عباس و امام رضا.. که بتهای شیعه هستند کمک می خواهد.
گربه و خرگوش و جوجه و مرغ هم وقتی می ترسند به انسانی که نگهداریشان می کند پناه می برند. حالا انسانی که کسی را ندارد به او تکیه کند به خدا تکیه می کند. یکی خدا را اختراع کرده و بقیه به آن اتکا می کنند.

این ها کمبود درنگرش است نه ناباوری در خداوند مانند تو که رویگردان به خداوند شدی که انگیزه ء سست سازی دیگر ناباورانی کسی خداوند را کشف نکرد نه آره خداوند من هم تورا کشف کرد از راه پدر مادر غذا دم بازدم که بخوریم بریزیم بزرگ شویم پیر شویم ببینیم بشنویم ببوییم بخوابیم بیدار شویم کار کنیم خستگی در کنیم تا بمیریم که پسش برپایی دوباره در روزی نامگذاشته شویم برای بازخواست که درباره اش جز خداوند کسی آگاه نیست که کی باشد همانجور که نمی دانستیم کی دنیا خواهیم آمد کی خواهیم مرد کجا می میریم چگونه می میریم
خداوندا تو را پاس به این بینشی که به من دادی هم مرا در این راه برجا دار

مزدك بامداد
12-01-2014, 12:58 PM
برای دگرگونی نیاز به دو فاکتور می باشد:
انگیزه ی درون ویری ( ذهنی)
انگیزه ی برون ویری ( عینی)
شما برای انیکه سخنتان میان مردم جای بیشتری باز کند باید
١- به نابرابری ها، بهره کشی ها، بیداد ها و ستم های همبودین بیشتر بپردازید و سپس انرا به دین پیوند بزنید،
نمونه بسیار ساده شده: آخوند ها و اقازاده ها هرروز فربه تر میشوند و مردم بینوا تر! این چه دینی است؟!
٢- بیشتر از اینکه به خرد مردم برگشت کنید، روی سهش ها (احساسات) انها انگشت بگذارید، چرا که
مردم ما بیش از آبکه خردمند باشند، سهشمند میباشند!
برای نمونه بدبختی های خودویژه ی مردم فرودست را برشمارید که خواننده با وی همدردی نماید، مانند
بیماری کودکشان که نذر و دعا هم هیچ اثری نکرده و پدر خانواده بیکار شده مدیران مؤمن کارخانه حقوقش را ندداند و ...
چرا؟
چون این مهند نیست که خدا هست یانه، دین داریم یا نداریم، مهند این است که آیا این باور ها به بهزیستی
ما کمکی میکنند یانه؟ اگر بتوانید نشان دهید که این باور، بر پاد بهروزی و خوشبختی و سرافزاری ملت
است، سخن شما به دل مینشیند و گوش می یابد.
پس نبرد مهادین، بر سر دادگری همبودین و جنگ با مفت خوری و بهره کشی باید باشد وگرنه تنها
تازش به دین و خداباوری هیچ سودی ندارد، چون دو فاکتور بالا را که انگیزه ی دگرگونی رفتار
هومن هستند ، در نگر نمیگیرد.

پارسیگر

m@hdi
12-01-2014, 07:07 PM
١- به نابرابری ها، بهره کشی ها، بیداد ها و ستم های همبودین[٢] بیشتر بپردازید و سپس انرا به دین پیوند بزنید،
نمونه بسیار ساده شده: آخوند ها و اقازاده ها هرروز فربه تر میشوند و مردم بینوا تر! این چه دینی است؟!

عزیز این نیاز به اثبات دارد که این کسانی که روز به روز وضعشان بهتر میشود در حالی که عموم مردم وضعشان بدتر میشود آخوندها و آقازاده ها هستند و منابعی که برای اثبات این مسائل هست همگی فیلترند و گردانندگان آن سایت ها همگی از نظر کاربران اسکدین (که به قول جناب razi به شدت مذهبی و ولایتمدار هستند که راست هم میگویند) بی دین و ایمان هستند و به قول خودشون خدا و پیغمبر حالیشون نمیشه و حرف های آنها را اصلا نمیخوانند چه برسه به اینکه باور کنند! نکته دیگر هم اینجاست که اگه من حرفی از این بزنم که آخوندها و آقازاده ها روز به روز فربه تر میشوند شک نکنید حساب کاربریم را مسدود میکنند و من بعد از 2 سال فعالیت در آن سایت با چند حساب کاربری مختلف این را بخوبی فهمیده ام.

به عنوان مثال من کتاب نقد قرآن دکتر سها را آن هم 200 صفحه اولش (فصل 1 و 2) را وقتی بهشون پیشنهاد دادم بخونند برای اینکه نظر مخالف را هم بشنوند (که البته دکتر سها مثل جناب آرش بیخدا لحن توهین آمیزی ندارند) در حالی که آنها خودشان من را به منابع اسلامی ارجاع میدانند قبول نکردند و میگفتند اینها فلانند و بمانند و بهانه میاوردند و به همان بهانه اصلا سراغ حرف مخالفین نمیروند و همین کار را هم در مورد استدلالات من میکنند و به من انگ های قرآنی مثل غرض و مرض و عناد و لجاجت و اینها میزنند و به حرف هایم توجهی نمیکنند. خلاصه خیلی متعصب تر از اونی هستند که فکرش را بکنید و از این نظر تنها فرقی که با وهابیون دارند این است که جلیقه انفجاری تنشون نمیکنند!

٢- بیشتر از اینکه به خرد مردم برگشت کنید، روی سهش[٣] ها (احساسات) انها انگشت بگذارید، چرا که
مردم ما بیش از آبکه خردمند باشند، سهشمند میباشند!
برای نمونه بدبختی های خودویژه[٤] ی مردم فرودست را برشمارید که خواننده با وی همدردی نماید، مانند
بیماری کودکشان که نذر و دعا هم هیچ اثری نکرده و پدر خانواده بیکار شده مدیران مؤمن کارخانه حقوقش را ندداند و ...
چرا؟

برای آن کودک که میگویند تقدیرش این بوده یا باید بیشتر نذر و نیاز کنند و تقوا پیشه کنند و در مورد پدر خانواده هم میگویند مدیر کارخانه اش مومن نیست و لائیکه! من واکنش هایشان را بخوبی میتوانم حدس بزنم.

چون این مهند[٥] نیست که خدا هست یانه[٦]، دین داریم یا نداریم، مهند این است که آیا این باور ها به بهزیستی[٧]
ما کمکی میکنند یانه؟ اگر بتوانید نشان دهید که این باور، بر پاد بهروزی[٨] و خوشبختی و سرافزاری ملت
است، سخن شما به دل مینشیند و گوش می یابد.
پس نبرد مهادین[٩]، بر سر دادگری[١٠] همبودین و جنگ با مفت خوری و بهره کشی باید باشد وگرنه تنها
تازش به دین و خداباوری هیچ سودی ندارد، چون دو فاکتور بالا را که انگیزه ی دگرگونی رفتار
هومن[١١] هستند ، در نگر نمیگیرد.

در این که حکومت اسلامی و مسئولینش بر گرده مردم نشسته اند و دارند و حق مردم را میخورند شکی نیست و حکومت اسلامی از بی اطلاعی عده ای از مردم سوء استفاده کرده که توانسته خودش را سرپا نگه دارد اما وقتی که منابع کاربران اسکدین آخوندها هستند که خودشان عضوی از این سیستم هستند من چگونه میتوانم به آنها نشان دهم که دینشان ایراد دارد؟! شما نمیدانید چون با این افراد سر و کله نزده اید بنده 2 سال پیش وقتی کارم را شروع کردم وقتی چند تا ایراد واضح از قرآن گرفتم با خود گفتم الان عده زیادی از دینشان برمیگردند اما بعد از 2 سال و ارسال بیش از 1000 پست فهمیده ام که این خودشان هستند که بخوبی مصداق بارز غرض و مرض و عناد و لجاجت و اینها هستند!

Anarchy
12-01-2014, 07:23 PM
به طور مشخص در حیواناتی مثل اسب و الاغ و میمون که من با چشم خود مشاهده کرده ام هیچ اثری از این غلاف در آلت آنها وجود ندارد و ادعای فوق مصداق ندارد.

گفتم "پریمات" ها ... نه خر و گاو !! بیشتر دقت کنید :

کلاس زیست شناسی - پریمات ها (http://biology-class.blogfa.com/post-51.aspx)

مشاهدات شما مهم نیست چون در این زمینه تخصصی ندارین و احتمالا فکر کردین غلاف آلت بقیه پریمات ها عینا مثل مال خودتونه ... اما منابع آکادمیک چیز دیگه ای میگن :

In primates, the foreskin is present in the genitalia of both sexes and likely has been present for millions of years of evolution

Martin, Robert D. (1990). Primate Origins and Evolution: A Phylogenetic Reconstruction. New Jersey: Princeton University Press. ISBN (https://en.wikipedia.org/wiki/International_Standard_Book_Number) 978-0-691-08565-4 (https://en.wikipedia.org/wiki/Special:BookSources/978-0-691-08565-4).

خلقت آن پوست بر اساس حکمتى است. ازاله آن بر اساس حکمتى بالاتر است.

:e415::e415:

در نگه داشتنش هم ظاهرا حکمت خیلی بالاتری هست ... لزومی به بریدن غلاف نیست مگر در موارد خاص !!

همان طورى که وقتى بچه به دنیا مى آید، ناف او به مادرش وصل است، این هم مخلوق خدا است و خدا این طور قرار داده، ولى براى نجات فرزند و مادر، خداوند حکیم دستور داده آن را قطع کنیم.
همین طور ناخن هاى انسان را خدا خلق کرده و بلند شدن آن ها بر اساس قانون خدا است. خدا مى توانست از اول ناخن ها را طورى بیافریند که همیشه به اندازه خاصى باشد، ولى با این حال چون بزرگ مى شود، به ما دستور داده که آن ها را کوتاه کنیم.

اول که اینها قیاس مع الفارق هست دوم هم اینکه واقعا خدا اگر میتونست اونجوری خلق کنه که نیاز به کوتاه کردن ناخن نباشه ، چرا نکرد ؟ دست پیش گرفته که پس نیوفته :e415: ؟؟

میبینم که مغلطه اسلامیون از 1400 سال پیش تا حالا پیشرفتی نکرده :e405: ...

Anarchy
12-01-2014, 07:55 PM
این چیزی هست که مرا گیج کرده! بهت زده کرده! خسته ام کرده! دیگه دلیلی بر ادامه فعالیتم نمیبینم چون میبینم هرچقدر که ایراد از اسلام و قرآن و محمد بیرون میکشم طرف مقابلم باز محکم پای عقایدش ایستاده و عین احمق ها با اینکه میداند عقیده اش تا چه اندازه غلط است باز هم ابراز مسلمانی کرده و من را لجوج و معاند مینامد!

دوست عزیز چرا فکر کرده بودی که راحت میتونی نظر عده ای رو تغییر بدی ؟ چرا فکر کردی عوام الناس اصولا اهل فکر و تغییر نظر و عقیده هستن ؟ به نظر من قرن ها زمان میبره تا تغییرات گسترده ایجاد بشه ...

شما نمیدانید چون با این افراد سر و کله نزده اید

جناب مزدک خودشون 10-11 سال هست در فورم های مختلف فعالیت کردن و اتفاقا خیلی بهتر اسلام گراها رو میشناسن ... حتی تاثیر خیلی زیادی روی کاربران همین دفترچه داشتن ( البته در فورم گفتمان ) !!

کوشا
12-01-2014, 08:37 PM
گفتم "پریمات" ها ... نه خر و گاو !! بیشتر دقت کنید :

کلاس زیست شناسی - پریمات ها (http://biology-class.blogfa.com/post-51.aspx)

مشاهدات شما مهم نیست چون در این زمینه تخصصی ندارین و احتمالا فکر کردین غلاف آلت بقیه پریمات ها عینا مثل مال خودتونه ... اما منابع آکادمیک چیز دیگه ای میگن :

In primates, the foreskin is present in the genitalia of both sexes and likely has been present for millions of years of evolution

Martin, Robert D. (1990). Primate Origins and Evolution: A Phylogenetic Reconstruction. New Jersey: Princeton University Press. ISBN (https://en.wikipedia.org/wiki/International_Standard_Book_Number) 978-0-691-08565-4 (https://en.wikipedia.org/wiki/Special:BookSources/978-0-691-08565-4).

گوگل عبارت فوق را اینگونه ترجمه می کند :
در پستانداران، پوست ختنه گاه در حال حاضر در دستگاه تناسلی از هر دو جنس است و به احتمال زیاد برای میلیون ها سال تکامل بوده است.

تا قبل از ارسال این پست که الاغ ها جزء پستانداران بودند از این به بعد را نمی دانم احتمالا تغییر موضع داده و از گذشته خود پشیمان شده باشند !

اول که اینها قیاس مع الفارق هست دوم هم اینکه واقعا خدا اگر میتونست اونجوری خلق کنه که نیاز به کوتاه کردن ناخن نباشه ، چرا نکرد ؟ دست پیش گرفته که پس نیوفته :e415: ؟؟
اینطوری دنیا خیلی خسته کننده می شد و کسانی مثل شما بهانه ای نداشتند راه به راه نیششون رو تا بناگوش باز کنند و از غصه دق می کردند می مردند !

کوشا
12-01-2014, 08:44 PM
در این که حکومت اسلامی و مسئولینش بر گرده مردم نشسته اند و دارند و حق مردم را میخورند شکی نیست و حکومت اسلامی از بی اطلاعی عده ای از مردم سوء استفاده کرده که توانسته خودش را سرپا نگه دارد اما وقتی که منابع کاربران اسکدین آخوندها هستند که خودشان عضوی از این سیستم هستند من چگونه میتوانم به آنها نشان دهم که دینشان ایراد دارد؟! شما نمیدانید چون با این افراد سر و کله نزده اید بنده 2 سال پیش وقتی کارم را شروع کردم وقتی چند تا ایراد واضح از قرآن گرفتم با خود گفتم الان عده زیادی از دینشان برمیگردند اما بعد از 2 سال و ارسال بیش از 1000 پست فهمیده ام که این خودشان هستند که بخوبی مصداق بارز غرض و مرض و عناد و لجاجت و اینها هستند! آدم نمی دونه به حال این درجه از حماقت بخنده یا به این بی نهایت سادگی و بلاهت بشینه گریه کنه !

شما قاچ زین بچسب سواری پیشکش !
اول ببین می تونی یه گزاره منطقی و عقلانی بر درستی راهی که در حال طی کردن اون هستی اقامه کنی بعد دنبال خرکش کردن بقیه و کشوندن اونها به این راه باش !

علت اینهمه تلاش برای از راه به در کردن دیگران ترس بسیار زیادی است که همه وجودت را پر کرده می ترسی راهی که انتخاب کردی اشتباه باشه
لذا دنبال همراه کردن یک عده دیگه هستی که یه موقع تنها نمونی و الا لزومی به اینهمه تلاش نیست

من جای تو بودم می رفتم به یکی از بهترین نقاط دنیا و تا اونجایی که ممکن بود لذت می بردم و حال می کردم فلان لق بقیه !

Anarchy
12-01-2014, 09:38 PM
گوگل عبارت فوق را اینگونه ترجمه می کند :
در پستانداران، پوست ختنه گاه در حال حاضر در دستگاه تناسلی از هر دو جنس است و به احتمال زیاد برای میلیون ها سال تکامل بوده است.

تا قبل از ارسال این پست که الاغ ها جزء پستانداران بودند از این به بعد را نمی دانم احتمالا تغییر موضع داده و از گذشته خود پشیمان شده باشند !

عزیزم ... زحمت بکش روی لینک فارسی کلیک کن تا مجبور نشی به ترجمه آبکی گوگل ترنسلیت متوسل شی که primate رو برات ترجمه میکنه پستاندار !! به نقل از لینک نخونده :

پریماتها(نخستی ها)
در صفحه ی ۵۳ زیست سال سوم در بحث مقایسه ی مغز مهره داران اسمی از پریمات ها برده شده و در زیر نویس نام لمور ذکر گردیده و دانش آموزان که با توجه به نقص کتاب های زیست ، رده بندی را نخوانده اند سردرگم می شوند.آنان خواستار توضیحات بیش تری راجع به پریمات ها و این که لمور چگونه موجودی است می شوند.آنچه به اختصار در ذیل می آید به منظور روشن شدن بحث است.
در اولین سطح رده بندی موجودات زنده را به ۵ گروه تقسیم می کنند.به موجب قرارداد نام اولین سطح رده بندی را فرمانرو یا سلسله می گویند.براین اساس موجودات زنده در اولین سطح رده بندی به فرمانروی باکتری ها ، آغازیان ، قارچ ها ، گیاهان و جانوران رده بندی می شوند.اگر هر یک از این گروه های بزرگ را به گروه های کوچکتر تقسیم کنیم به دومین سطح رده بندی می رسیم که نام آن شاخه است. سومین سطح رده بندی را رده ، چهارمین را راسته و سطوح بعدی را به ترتیب تیره ، جنس(سرده) و گونه می گویند.
حال جایگاه انسان در سطوح رده بندی چنین است:
فرمانرو جانوران – شاخه مهره داران – رده پستانداران – راسته نخستیان(پریمات ها) – تیره انسان نماها – جنس یا سرده انسان ها(Homo) – گونه بخرد(sapiens)
پریمات ها را به سه دسته تقسیم می کنند که عبارتند از لمورها ، میمون ها و آدمیان
لمورها ابتدایی ترین نخستی ها هستند.آنها جانورانی کوچک و ترسو بوده و دم درازی دارند.لکورها مانند میمون ها همه چیز خوارند و بر روی درختان در جنگل های ماداگاسکار زندگی می کنند.
میمون ها خود به دو دسته ی کوچکتر دم دار و بی دم تقسیم می شوند.میمون های دم دار از نظر طرز زندگی پیشرفته تر از لمورها هستند. بوزینه و میمون عنکبوتی نمونه هایی از این گروه هستند.در میمون های بی دم دست ها درازتر از پاهاست ولی پاها برای گرفتن اشیا مناسب است.ژیبون ، اورانگوتان ، شمپانزه و گوریل از میمون های بی دم هستند.
آدمیان به خاطر توانایی یادگیری فوق العاده ، هوشمندی ، قدرت تفکر ، داشتن بدن راست موقع حرکت ، پیشانی راست ، قابلیت سخن گویی ، داشتن مخ بزرگ و بسیار چین خورده از دیگر پستانداران متمایز هستند

همچنین :

در جلد دوم کتاب بیولوژی کمپبل ، در مورد تکامل انسان می خوانیم:

« انسان ها عضو یک راسته از پستانداران به نام پریمات ها هستند که برای اولین بار در حدود 65 میلیون سال قبل ظاهر شدند. اولین پریمات ها روی درخت زندگی می کردند و ما برخی از خصوصیات آن ها به ارث برده ایم.

مفاصل تا شونده ، دست های حساس و چنگ زننده ، پوزه ی کوتاه و چشم های رو به جلو که درک بالایی از عمق دید دارند.

دو گروه از پریمات های زنده وجود دارند : پروسیمیان ها (مانند لمورها ) و آنتروپوئیدها ( مانند میمون ها ، ایپ ها و انسان)

انسان ها قرابت زیادی به ایپ ها دارند. ایپ ها ، پریمات هایی هستند که فاقد دم بوده و دست هایشان بلندتر از پاهایشان می باشد. ایپ ها شامل گوریل ها ، شامپانزه ها ، اورانگوتان ها و... غیره هستند.

ما در 97 درصد ژن ها با شامپانزه ها ، که نزدیک ترین خویشانوند زنده ی ما هستند مشترک هستیم و رفتارهایمان نیز تشابهاتی دارند... »

یعنی یافته ی علمی نشان می دهد که ما از نسل پریمات ها هستیم.

و در بخش های دیگری از کتاب هم می خوانیم که در آغاز حیات ابتدا تک سلولی ها و جاندارانی با ساختار بسیار ابتدایی پدید آمدند و در گذر زمان پیچیده تر شدند.

اینطوری دنیا خیلی خسته کننده می شد و کسانی مثل شما بهانه ای نداشتند راه به راه نیششون رو تا بناگوش باز کنند و از غصه دق می کردند می مردند !

خیلی بده وقتی جوابی برای چنین ادعاهایی آبکی وجود نداشته باشه ... حالا واقعا خدا اگه میتوست چرا نکرد ؟ آها یادم نبود ، میخواست ما رو وادار به فکر کنه :e415: ...

Anarchy
12-01-2014, 09:41 PM
علت اینهمه تلاش برای از راه به در کردن دیگران ترس بسیار زیادی است که همه وجودت را پر کرده می ترسی راهی که انتخاب کردی اشتباه باشه
لذا دنبال همراه کردن یک عده دیگه هستی که یه موقع تنها نمونی و الا لزومی به اینهمه تلاش نیست

همین حرفی که میزنی مگه شامل حال خداباور ها نمیشه ؟ بودجه های میلیاردی در همین مملکت خودمون برای چی صرف میشه ؟ پس حرف شما مغلطه هست ... هر کس برای اثبات باورش تلاش کرد ، لزوما دلیلش اینی که شما میگی نیست !!

kourosh_iran
12-02-2014, 06:54 AM
علت اینهمه تلاش برای از راه به در کردن دیگران ترس بسیار زیادی است که همه وجودت را پر کرده می ترسی راهی که انتخاب کردی اشتباه باشه لذا دنبال همراه کردن یک عده دیگه هستی که یه موقع تنها نمونی و الا لزومی به اینهمه تلاش نیست
وظیفهء هر دانشمند و خردمندیست که دانش خود را انتشار دهد و جامعه را از خرافات و تفکرات اشتباه و خطرناک آگاه سازد. بهرحال این در مدت طولانی تر به نفع خودش هم خواهد بود.
بعدهم بهرحال خیلی دلایل دیگر برای علت بحث با دیگران میشه آورد.
البته بعضی ها شاید بقول شما خیلی افراطی و مشکوک با این قضیه برخورد میکنن که شاید ادعای شما درمورد اونا تاحدی صادق باشه، ولی همه که اینطور نیستن! مثلا من بیشتر از باب تجربه و نظر شخصی صحبت میکنم و از خودم دفاع میکنم، و بحث با دیگران هم به روشن تر شدن و آپدیت بودن من و محک زدن بیشتر و بیشتر تفکرات و استنباط هام در طول زمان کمک میکنه. بهرحال اینا مسائل قطعی و تموم شده ای نیست که بگیم خب نتیجه مطلقا و برای همیشه برامون مشخص شد و دیگه مطلقا نیازی به بحث و تحقیق و پاسخگویی/محک بیشتری نداریم.
مذهبیون هر روز در پی آوردن دروغها و فریب ها و استدلال ها و اسناد جدیدی هستن و این حتی من رو با این همه تجربه و اطمینان گاهی تاحد کمی هم که شده به شک میندازه. ولی پیگیری که میشم میبینم طبق معمول چیزی که نتیجه رو عوض بکنه ارائه نکردن و اکثرا مغلطه ها و دروغها و اشتباهات مشابهی درشون پیدا میشه.
خلاصه خیلی مسائل ظریف هست. ما همیشه آمادهء پاسخگویی و محک زدن صحت و استحکام تفکرات خودمون و از اون طرف رسوا کردن تفکرات و تبلیغات اشتباه/دروغ و فریب ها هستیم.
ضمنا بنده قبلا در بحث با شما به نتیجه و جمع بندی رسیده بودم که دیگه اون بحث رو مسکوت گذاشتید و نگفتید که اشکالش چیه! (همون بحث که آخراش گفتید که خدای شما منشاء اثر نیست و از این حرفا).
البته من این روزها دیگه زیاد وقت و اولویت بحثهای طولانی رو ندارم، ولی همین گذری بعضی وقتا وقت میکنیم بحث میکنیم. اصل راه رو قبلا طی کردم و سالها دیدم که مذهبیون چند مرده حلاجن و چی در چنته دارن و مخالفان چی! باید بگم روز به روز هم مطمئن تر شدم که باورهای مذهبی و ادیان و خداشون ایراد دارن.

من جای تو بودم می رفتم به یکی از بهترین نقاط دنیا و تا اونجایی که ممکن بود لذت می بردم و حال می کردم فلان لق بقیه !
پول بده من برم :e105:

mbk
12-02-2014, 07:35 AM
"بسم الله الرحمن الرحیم وَاتْلُ عَلَیْهِمْ نَبَأَ الَّذِی آَتَیْنَاهُ آَیَاتِنَا فَانْسَلَخَ مِنْهَا فَأَتْبَعَهُ الشَّیْطَانُ فَكَانَ مِنَ الْغَاوِینَ (175) وَلَوْ شِئْنَا لَرَفَعْنَاهُ بِهَا وَلَكِنَّهُ أَخْلَدَ إِلَى الْأَرْضِ وَاتَّبَعَ هَوَاهُ فَمَثَلُهُ كَمَثَلِ الْكَلْبِ إِنْ تَحْمِلْ عَلَیْهِ یَلْهَثْ أَوْ تَتْرُكْهُ یَلْهَثْ ذَلِكَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِینَ كَذَّبُوا بِآَیَاتِنَا فَاقْصُصِ الْقَصَصَ لَعَلَّهُمْ یَتَفَكَّرُونَ (176)"
"به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
هم دنبال رو بر ایشان آگاهی از کسی دادیمش نشانه ها مان را باز برید ازش باز پی اش رفت سرکش باز بود از گمراهان 175 هم گر خواسته بودیم تا بالاتر می بردیمش باهاش هم نه تا گذاشتش پیوسته در زمین هم پیروی کرد خواهش هایش را باز نمونه اش جور نمونه سگ اگر نزنی برش لهو می کند یا رهایش کنی لهو می کند این نمونه خویشان کسانی دروغ پنداشتند به نشانه ها مان باز داستان کن داستانها را تا انگیزد آنها یاد آوری کنند176"

ه عنوان مثال من کتاب نقد قرآن دکتر سها را آن هم 200 صفحه اولش (فصل 1 و 2) را وقتی بهشون پیشنهاد دادم بخونند
نا دکتر سها من خیلی جاها را خواندم خیلی اندیشه پایین دارد که خداوند را پذیرا نیست نمونه ء گفته اش که چرا خداوند به انجیر سوگند خورد از آدمهایی چنین کوته بین چیزی برنمی آید خود من زمانی به این میوه هم طرز رسیدنش هم مزه اش هم طرز چینش ساختمانی درونی انجیر جوری تازه دل هم شگفت از کار خداوند می آیم که اگر نخورمش باز هم کار خداوند را می پسندم
همان بهتر که این روزی ها را ازتان بردارند ارزششان را بدانید
تازه هرچی بدگویی دارید داشته باشید اگر پیامبر با دختر تازه رسیده به همسری درآمد هیچم بد نیست اگر روشش درست بود که آن زمان سن پایینتر همسر می شدند آنجا هم که قرآن گفت همسر پسرخوانده اش که ازش جدا شد باهاش همسر شد کجایش بد است شماها هم برگردان درست خیلی واژه ها را نمیدانید نمونه "ملکت ایمان" را کنیز می گویید "امة" "عبد" نمی دانم چه هدفی را دنبال می کنید؟ پناه بر خداوند یگانه

کوشا
12-02-2014, 11:18 AM
عزیزم ... زحمت بکش روی لینک فارسی کلیک کن تا مجبور نشی به ترجمه آبکی گوگل ترنسلیت متوسل شی که primate رو برات ترجمه میکنه پستاندار !! به نقل از لینک نخونده :

همچنین :
این موضوع در نتیجه بحث ما اثری ندارد چون آلت تناسلی به این شکل تنها در پستانداران وجود دارد و سایر رسته های جانوری سیستم تناسلیشان متفاوت از پستانداران است و در میان پستانداران تنها انسان است که غلاف آلتش به این شکل است و این موضوع به شدت قصه تکامل را زیر سوال می برد.

خیلی بده وقتی جوابی برای چنین ادعاهایی آبکی وجود نداشته باشه ... حالا واقعا خدا اگه میتوست چرا نکرد ؟ آها یادم نبود ، میخواست ما رو وادار به فکر کنه :e415: ...
خدا خواسته و کرده، فاصله بین موی سر تا موی ابرو و مژه چند سانتیمتر بیشتر نیست؛ رشد موی سر محدودیتی ندارد اما موی ابرو و مژه از حد خاصی بیشتر رشد نمی کنند.
رشد موهای اطراف آلت و مقعد نامحدود است اما موی روی پوست اطراف آن و سایر پوستهای بدن رشد محدودی دارند؛ آیا می توانید دلیل فرگشتی این ظرافت در خلقت را بیان کنید؟

کوشا
12-02-2014, 11:28 AM
همین حرفی که میزنی مگه شامل حال خداباور ها نمیشه ؟ بودجه های میلیاردی در همین مملکت خودمون برای چی صرف میشه ؟ پس حرف شما مغلطه هست ... هر کس برای اثبات باورش تلاش کرد ، لزوما دلیلش اینی که شما میگی نیست !!

خیر نمی شود، خداباوران از این جهت دغدغه و نگرانی ندارند، نگرانی آنها از جهات دیگری است؛ بیخدایی که با قطع و یقین خدا را نفی کند وجود ندارد اگر هم وجود داشته باشد در میان اقلیت بیخدایان در اقلیت هستند پس ولو به احتمال ضعیف ممکن است خدا وجود داشته باشد لذا لازم است عده ای را با خود همراه کنند تا اگر این احتمال ضعیف محقق شد تنها نباشند و تحمل عذاب برایشان (البته به زعم خودشان) راحت تر باشد؛ مرگ دسته جمعی عروسیه !

کوشا
12-02-2014, 11:37 AM
وظیفهء هر دانشمند و خردمندیست که دانش خود را انتشار دهد و جامعه را از خرافات و تفکرات اشتباه و خطرناک آگاه سازد. بهرحال این در مدت طولانی تر به نفع خودش هم خواهد بود.
بعدهم بهرحال خیلی دلایل دیگر برای علت بحث با دیگران میشه آورد.
البته بعضی ها شاید بقول شما خیلی افراطی و مشکوک با این قضیه برخورد میکنن که شاید ادعای شما درمورد اونا تاحدی صادق باشه، ولی همه که اینطور نیستن! مثلا من بیشتر از باب تجربه و نظر شخصی صحبت میکنم و از خودم دفاع میکنم، و بحث با دیگران هم به روشن تر شدن و آپدیت بودن من و محک زدن بیشتر و بیشتر تفکرات و استنباط هام در طول زمان کمک میکنه. بهرحال اینا مسائل قطعی و تموم شده ای نیست که بگیم خب نتیجه مطلقا و برای همیشه برامون مشخص شد و دیگه مطلقا نیازی به بحث و تحقیق و پاسخگویی/محک بیشتری نداریم.
مذهبیون هر روز در پی آوردن دروغها و فریب ها و استدلال ها و اسناد جدیدی هستن و این حتی من رو با این همه تجربه و اطمینان گاهی تاحد کمی هم که شده به شک میندازه. ولی پیگیری که میشم میبینم طبق معمول چیزی که نتیجه رو عوض بکنه ارائه نکردن و اکثرا مغلطه ها و دروغها و اشتباهات مشابهی درشون پیدا میشه.
خلاصه خیلی مسائل ظریف هست. ما همیشه آمادهء پاسخگویی و محک زدن صحت و استحکام تفکرات خودمون و از اون طرف رسوا کردن تفکرات و تبلیغات اشتباه/دروغ و فریب ها هستیم.
ضمنا بنده قبلا در بحث با شما به نتیجه و جمع بندی رسیده بودم که دیگه اون بحث رو مسکوت گذاشتید و نگفتید که اشکالش چیه! (همون بحث که آخراش گفتید که خدای شما منشاء اثر نیست و از این حرفا).
البته من این روزها دیگه زیاد وقت و اولویت بحثهای طولانی رو ندارم، ولی همین گذری بعضی وقتا وقت میکنیم بحث میکنیم. اصل راه رو قبلا طی کردم و سالها دیدم که مذهبیون چند مرده حلاجن و چی در چنته دارن و مخالفان چی! باید بگم روز به روز هم مطمئن تر شدم که باورهای مذهبی و ادیان و خداشون ایراد دارن.

اگر بتونی هدفی معقول تر از آنچه قرآن برای وجود انسان ذکر کرده (عبادت کردن برای رسیدن به رستگاری) به من معرفی کنی من همینجا کافر شدن خودم را علنا بیان می کنم و دست از تمام عقایدم می کشم.

m@hdi
12-02-2014, 02:47 PM
اول ببین می تونی یه گزاره منطقی و عقلانی بر درستی راهی که در حال طی کردن اون هستی اقامه کنی بعد دنبال خرکش کردن بقیه و کشوندن اونها به این راه باش !

من که در شک هستم و راه خاصی را طی نمیکنم اما مطمئنم که اسلام ایراد دارد علت اینکه این تاپیک را زدم بحث بر سر ایراد داشتن یا نداشتن اسلام نیست بلکه بر سر این است که چرا با وجود ایرادات واضح در اسلام مسلمین دست از ایمانشان نمیکشند پس شما که نظرت اینه که اسلام ایرادی نداره حرف هایتان برای من بی معنی هست و من به اندازه کافی تحقیق کرده ام و میدانم که اسلام ایراد دارد.

m@hdi
12-02-2014, 03:09 PM
در پستی در اسکدین در حالی که عصبانی بودن به خیال خودم پته خمینی رو ریختم رو آب و انتظار داشتم ملت یا از نظرشون برگردن یا پست من حذف و شایدم حساب کاربریم مسدود بشه اما نه ملت از نظرشون برگشتن نه پست من حذف شد و نه حساب کاربریم مسدود! حالا این پست این بود:

تحریر الوسیله - باب نکاح - جلد سوم صفحه 430 و 431 مساله 12:

کسیکه زوجه ای کمتر از نه سال دارد وطی او برای وی جایز نیست چه اینکه زوجه دائمی باشد، و چه منقطع ، و اما سایر کام گیریها از قبیل لمس بشهوت و آغوش گرفتن و تفخیذ اشکال ندارد هر چند شیرخواره باشد.

امامتان کثیف ترین کارها با یک نوزاد را هم اشکال نمیبیند!

خمینی داره میگه میتونی دختر 6 ماهه رو بعد توافق با پدرش باهاش ازدواج کنی و آلتت رو بکنی لای پاهاش (تفخیذ) و حال کنی!!!!!!!!!!

آخه ایهاالناس کثیفتر از این کار هم کاری هست؟!!!!!!!!!!

آخه خمینی چی تو این مسلمین دیده که علنا در کتابش چنین عمل کثیفی را در موردش صحبت کرده؟!!!!!!!!!!

باور کنید من این رو همون 2 سال پیش وقتی خوندم در حالی که از اسلام هم برگشته بودم با خودم گفتم مطمئنا جعلیه اما حقیقی بود اما در آن زمان فکر نکردم که خمینی چجور انسانی هست که مجوز چنین عمل فوق العاده کثیفی را داده و مسلمینی که این را میخوانند چرا از اسلام برنمیگردند؟!

حال سوال من این است که چرا کاربران اسکدین خیلی راحت از کنار این پست من رد شدند؟!

باور کنید من هم مذهبی بودم مسجد میرفتم حسینیه میرفتم اما در زمانی که مذهبی بودم اینجور کارها برای من عادی نبود که برای اینا عادیه! باور کنید که اینها مذهبی نیستند مریض هستند! مریض جنسی هستند که اینجور کارا براشون عادیه!

کوشا
12-02-2014, 04:10 PM
من که در شک هستم و راه خاصی را طی نمیکنم اما مطمئنم که اسلام ایراد دارد علت اینکه این تاپیک را زدم بحث بر سر ایراد داشتن یا نداشتن اسلام نیست بلکه بر سر این است که چرا با وجود ایرادات واضح در اسلام مسلمین دست از ایمانشان نمیکشند پس شما که نظرت اینه که اسلام ایرادی نداره حرف هایتان برای من بی معنی هست و من به اندازه کافی تحقیق کرده ام و میدانم که اسلام ایراد دارد.

شک و اطمینان با هم تناقض است اگر شک دارید باید به دنبال رفع شک باشید نه انتقال شک

شما تنها فرض را بر ایراد داشتن اسلام گذاشته اید آن هم با خواندن یکی دو مقاله آبکی، اصلا همین که به سرعت به این نتیجه رسیده اید نشان از اشتباه صدرصد شماست

نگاه از یک زاویه بسیار تنگ و تاریک به بعضی از موضوعات که اتفاقا فرعی هم هستند منشاء این اشتباه بزرگ شده است
اگر کمی اوج بگیرید و با دید باز نگاه کنید قطعا مشکلتان حل خواهد شد، خواستید توضیح می دهم.

کوشا
12-02-2014, 04:45 PM
در پستی در اسکدین در حالی که عصبانی بودن به خیال خودم پته خمینی رو ریختم رو آب و انتظار داشتم ملت یا از نظرشون برگردن یا پست من حذف و شایدم حساب کاربریم مسدود بشه اما نه ملت از نظرشون برگشتن نه پست من حذف شد و نه حساب کاربریم مسدود! حالا این پست این بود:

خمینی داره میگه میتونی دختر 6 ماهه رو بعد توافق با پدرش باهاش ازدواج کنی و آلتت رو بکنی لای پاهاش (تفخیذ) و حال کنی!!!!!!!!!!

آخه ایهاالناس کثیفتر از این کار هم کاری هست؟!!!!!!!!!!

آخه خمینی چی تو این مسلمین دیده که علنا در کتابش چنین عمل کثیفی را در موردش صحبت کرده؟!!!!!!!!!!

باور کنید من این رو همون 2 سال پیش وقتی خوندم در حالی که از اسلام هم برگشته بودم با خودم گفتم مطمئنا جعلیه اما حقیقی بود اما در آن زمان فکر نکردم که خمینی چجور انسانی هست که مجوز چنین عمل فوق العاده کثیفی را داده و مسلمینی که این را میخوانند چرا از اسلام برنمیگردند؟!

حال سوال من این است که چرا کاربران اسکدین خیلی راحت از کنار این پست من رد شدند؟!

باور کنید من هم مذهبی بودم مسجد میرفتم حسینیه میرفتم اما در زمانی که مذهبی بودم اینجور کارها برای من عادی نبود که برای اینا عادیه! باور کنید که اینها مذهبی نیستند مریض هستند! مریض جنسی هستند که اینجور کارا براشون عادیه!

منشاء اشتباه شما نگاه احساسی به موضوع است
بر اساس ولایتی که والدین بر فرزندان خود دارند اگر به مصلحت کودک باشد می توانند قبل از بالغ شدن دختر یا پسر او را به عقد دیگری درآورند
وقتی صیغه عقد خوانده شد دختر و پسر در هر سن و سالی باشند محرم یکدیگر می شوند و می توانند از یکدیگر لذت ببرند تنها در صورتی که دختر بالغ نشده باشد حق دخول ندارند

پس از نظر مبنایی هیچ موضوع غیر قابل فهمی اتفاق نیفتاده است نهایت چیزی که قابل تصور است عدم هضم چنین موضوعی نسبت به کودک است که لازم است دلیل معتبری غیر از احساس بر این عدم هضم بیان شود

علاوه بر این، این احتمال هم هست که مستند این فتوا دلیل ضعیفی بوده و حضرت امام رحمت الله علیه در صدور این فتوا اشتباه کرده باشد و یک اشتباه دلیل حکم کردن به باطل بودن یک کلیت نمی شود و از منظر عقلا امری نکوهیده است.

مطمئن باش وقتی به مرز حدود پنجاه سالگی برسی به این قضاوت خود خواهی خندید.

m@hdi
12-02-2014, 06:40 PM
شما تنها فرض را بر ایراد داشتن اسلام گذاشته اید آن هم با خواندن یکی دو مقاله آبکی، اصلا همین که به سرعت به این نتیجه رسیده اید نشان از اشتباه صدرصد شماست

یکی دو مقاله نبوده و از نظر شما آبکی هست از نظر من کاملا منطقی هست. من که دیگه در اون اسکدین فعالیت نمیکنم به این دلیل که میخ آهنی در سنگ فرو نمیرود اما آنجا هم نهایت تلاش کاربرانش این است که با توهین و تحقیر طرف مقابل را مسخره کنند تا اینکه جواب شبهه را بدهند چون جوابی ندارند که بدهند و شما هم ظاهرا همین رویه را میروید ولی من همانطور که با توهین ها و تحقیر های آنان از همان 2 سال پیش تاکنون شکسته نشدم و به فعالیتم ادامه دادم در اینجا هم مطمئن باشید که با توهین و تحقیر به جایی نمیرسید.

بر اساس ولایتی که والدین بر فرزندان خود دارند اگر به مصلحت کودک باشد می توانند قبل از بالغ شدن دختر یا پسر او را به عقد دیگری درآورند

چه مصلحتی بالاتر از نظر خود دختر هست؟! مگه دختر بچه وقتی به دنیا آمد جزو مایملک پدرش هست که اگر مصلحت دید به کسی دیگر واگذار کند؟! اون هم واگذاریی که اجازه انجام اعمال چنین شنیعی را به واگذار شده میدهد!

وقتی صیغه عقد خوانده شد دختر و پسر در هر سن و سالی باشند محرم یکدیگر می شوند و می توانند از یکدیگر لذت ببرند تنها در صورتی که دختر بالغ نشده باشد حق دخول ندارند

خونه ما جلوی یک دبستان دخترانه هست و دخترانی که از آن دبستان بیرون میایند یک متر هم نیستند متوسط سنشون هم میشه همون 9 سالی که پیامبرتان گفته حالا شما میخواید با این بچه دخول کنید؟!!!!!!!!!!

پس از نظر مبنایی هیچ موضوع غیر قابل فهمی اتفاق نیفتاده است نهایت چیزی که قابل تصور است عدم هضم چنین موضوعی نسبت به کودک است که لازم است دلیل معتبری غیر از احساس بر این عدم هضم بیان شود

فقط احساس؟! یعنی به حکم عقل شما کردن آلت در لای پاهای دختر شیرخواره ایرادی ندارد؟!!!!!!!!!!

اینطور که به نظر میرسد شما هم یک مریض جنسی هستید که ایراد این کارها را نمیفهمید. از نظر شما مسلمین بچه بازی ایرادی ندارد؟! اگر دارد مگه بچه بازی غیر از انجام این کارهای کثیف با کودکان هست؟! این ایرادات واضح را فقط کسی میتواند رد کند که مریض جنسی هست.

Anarchy
12-02-2014, 07:30 PM
این موضوع در نتیجه بحث ما اثری ندارد چون آلت تناسلی به این شکل تنها در پستانداران وجود دارد و سایر رسته های جانوری سیستم تناسلیشان متفاوت از پستانداران است و در میان پستانداران تنها انسان است که غلاف آلتش به این شکل است و این موضوع به شدت قصه تکامل را زیر سوال می برد.

حرف مفت موقوف اون هم برای کسی که تا پست قبل نمیدونست پریمات یعنی چی !! گفتیم انسان و سایر پریمات ها ، میلیون ها سال هست که آلتشون غلاف داره ... کجای این تکامل رو زیر سوال میبره ؟ آخه تو اصلا میدونی تکامل چی هست و اصولش چیه ؟ اگه چیزی حالیته تو خط برای ما توضیح بده تکامل چی میگه ...

تو اگه بتونی به این راحتی تکامل رو زیر سوال ببری ، سریع یه مقاله تهیه کن و برای مجامع آکادمیک ارسال کن ... هم به نون و نوایی میرسی هم اسمت در تاریخ علم و دین ثبت میشه !!

خدا خواسته و کرده، فاصله بین موی سر تا موی ابرو و مژه چند سانتیمتر بیشتر نیست؛ رشد موی سر محدودیتی ندارد اما موی ابرو و مژه از حد خاصی بیشتر رشد نمی کنند.
رشد موهای اطراف آلت و مقعد نامحدود است اما موی روی پوست اطراف آن و سایر پوستهای بدن رشد محدودی دارند؛ آیا می توانید دلیل فرگشتی این ظرافت در خلقت را بیان کنید؟

نه برادر ... قرار نشد دیگه دروغ بگی !! خدا اگر میخواست و میکرد ، باید کلیه موهای بدن رو در اندازه ای که لازم بود از اول قرار میداد نه که لازم باشه موی سر و ابرو رو کوتاه کنیم هر از چند گاهی !!

بقیه نوشته شما که نشان دهنده بی سوادی شما هست نیاز به این داره که مطالعه کنید ... البه بعید میدونم اهل این حرفا باشید !! شما فکر کردین در بدن انسان فقط یک نوع مو وجود داره ؟ شما اول نشون بدین این ظرافت ها چه تناقضی با فرگشت داره ، بعد دنبال علتش باشید ...

این لینک رو هم اگه وقتی سواد انگلیسیتون بالا رفت بخونید ، جای دوری نمیره :

Medscape: Medscape Access (http://emedicine.medscape.com/article/837994-overview#showall)

خیر نمی شود، خداباوران از این جهت دغدغه و نگرانی ندارند، نگرانی آنها از جهات دیگری است؛ بیخدایی که با قطع و یقین خدا را نفی کند وجود ندارد اگر هم وجود داشته باشد در میان اقلیت بیخدایان در اقلیت هستند پس ولو به احتمال ضعیف ممکن است خدا وجود داشته باشد لذا لازم است عده ای را با خود همراه کنند تا اگر این احتمال ضعیف محقق شد تنها نباشند و تحمل عذاب برایشان (البته به زعم خودشان) راحت تر باشد؛ مرگ دسته جمعی عروسیه !

شما اول بفرمایید نگرانی از چه جهات دیگه ای هست ؟

اصولا وجود و عدم وجود خدا بر پایه احتمالات هست . یعنی نه 100% میشه گفت خدا هست نه میشه گفت خدا نیست . بحث باورمندی هست که شمای نوعی میتونی به چیزی باورمند باشی که اجتمالش رو نزدیک به صفر میدونی !!

شما هم لازم نکرده از طرف خداناباور ها تز بدی که به چه دلیل به دنبال اثبات نظراتشون هستن ... تحمل عذاب فردی و گروهی ، تفاوتی نداره !! اما خوبی این بحث این بود که غیر مستقیم گفتی از ترس عذاب هست که شما و امثال شما خدا باور شدین و به ما هم همین توصیه رو میکنید ظاهرا !!

کوشا
12-02-2014, 07:37 PM
خونه ما جلوی یک دبستان دخترانه هست و دخترانی که از آن دبستان بیرون میایند یک متر هم نیستند متوسط سنشون هم میشه همون 9 سالی که پیامبرتان گفته حالا شما میخواید با این بچه دخول کنید؟!!!!!!!!!!

روضه خواندن دردی از این نوع بحث ها دوا نمی کند

دلیل علمی آوردم که جنس ماده نوع انسان در نه سالگی بالغ می شود و از نظر طبیعی اگر جنس نر با او درآمیزد حامله می شود

هر حیوان ماده ای که بالغ می شود طبیعت حتی یک لحظه هم به او اجازه تاخیر باروری را نمی دهد و بلافاصله تولید نسل را شروع می کند،
حال به چه دلیل علمی ادعا می کنید که انسان باید از این قاعده استثنا باشد؟

اگر جواب منطقی به این سوال دادید مشخص می شود واقعا انسانی هستید که درد فهم دارید در غیر این صورت مریضی بیش نیستید که نیاز به درمان جدی دارید.

Anarchy
12-02-2014, 07:44 PM

جالبه وقتی بخوای وارد اسلام شی ، سرعت که هیچی با اذان تو گوشت تو نوزادی وارد میشی ... اما به محض اینکه بگی اسلام رو گذاشتم کنار میگن به این سرعت غلطه !! نشستی در مورد همه چیزش تحقیق کنی ؟!

نیازی به تحقیق در موردش همه چیزش نیست ... تنها یکی از ادعاهاش در مورد کتابش یا پیامبرش زیر سوال بره ، کلش زیر سواله !!

واقعا درک نمیکنی فرد خودش باید برای رابطه جنسی و غیر جنسیش با یه فرد دیگه تصمیم بگیره ... اونم بعد از اینکه به بلوغ عقلی و جسمی رسید ، نه اینکه پدر بچه شیرخواره رو در اختیار بقیه بذاره !!

نگاه از یک زاویه بسیار تنگ و تاریک به بعضی از موضوعات که اتفاقا فرعی هم هستند منشاء این اشتباه بزرگ شده است

اینها فرعیات نیستن ... اینها نشون میده سرچشمه این قبیل تفکرات به کجا وصل شده و ادعاهایی که به دنبالش میشه ، همه پوچ هستن !!

کوشا
12-02-2014, 07:46 PM
حرف مفت موقوف اون هم برای کسی که تا پست قبل نمیدونست پریمات یعنی چی !! گفتیم انسان و سایر پریمات ها ، میلیون ها سال هست که آلتشون غلاف داره ... کجای این تکامل رو زیر سوال میبره ؟ آخه تو اصلا میدونی تکامل چی هست و اصولش چیه ؟ اگه چیزی حالیته تو خط برای ما توضیح بده تکامل چی میگه ...

تو اگه بتونی به این راحتی تکامل رو زیر سوال ببری ، سریع یه مقاله تهیه کن و برای مجامع آکادمیک ارسال کن ... هم به نون و نوایی میرسی هم اسمت در تاریخ علم و دین ثبت میشه !!

نه برادر ... قرار نشد دیگه دروغ بگی !! خدا اگر میخواست و میکرد ، باید کلیه موهای بدن رو در اندازه ای که لازم بود از اول قرار میداد نه که لازم باشه موی سر و ابرو رو کوتاه کنیم هر از چند گاهی !!

بقیه نوشته شما که نشان دهنده بی سوادی شما هست نیاز به این داره که مطالعه کنید ... البه بعید میدونم اهل این حرفا باشید !! شما فکر کردین در بدن انسان فقط یک نوع مو وجود داره ؟ شما اول نشون بدین این ظرافت ها چه تناقضی با فرگشت داره ، بعد دنبال علتش باشید ...

این لینک رو هم اگه وقتی سواد انگلیسیتون بالا رفت بخونید ، جای دوری نمیره :

Medscape: Medscape Access (http://emedicine.medscape.com/article/837994-overview#showall)

شما اول بفرمایید نگرانی از چه جهات دیگه ای هست ؟

اصولا وجود و عدم وجود خدا بر پایه احتمالات هست . یعنی نه 100% میشه گفت خدا هست نه میشه گفت خدا نیست . بحث باورمندی هست که شمای نوعی میتونی به چیزی باورمند باشی که اجتمالش رو نزدیک به صفر میدونی !!

شما هم لازم نکرده از طرف خداناباور ها تز بدی که به چه دلیل به دنبال اثبات نظراتشون هستن ... تحمل عذاب فردی و گروهی ، تفاوتی نداره !! اما خوبی این بحث این بود که غیر مستقیم گفتی از ترس عذاب هست که شما و امثال شما خدا باور شدین و به ما هم همین توصیه رو میکنید ظاهرا !!

خوش باشین !!!

Anarchy
12-02-2014, 07:53 PM
دلیل علمی آوردم که جنس ماده نوع انسان در نه سالگی بالغ می شود و از نظر طبیعی اگر جنس نر با او درآمیزد حامله می شود

هر حیوان ماده ای که بالغ می شود طبیعت حتی یک لحظه هم به او اجازه تاخیر باروری را نمی دهد و بلافاصله تولید نسل را شروع می کند،

چه جالب قبل از این برای تحقیر خداناباوران و بعضی رفتارهاشون ، از حیوانات و پستی اونها مثال میاوردید ... اینجا برای موجه سازی بچه بازی ، حیوانات شدن الگوی شما !! رد ادعای شما به این شکل هست که مغلطه "توسل به طبیعت" کردین ... یعنی میگید هر چیزی که طبیعی بود یعنی خوبه ...

در این صورت در طبیعت هم موجود قوی تر ، موجود ضعیف رو تکه پاره میکنه ... چطوره چنین بلایی به سر شما بیاریم ؟

یا در مورد تجاوز .... اون هم در طبیعت هست . چطوره به خانواده شما تجاوز کنن ؟ آیا خانواده شما باید از این قاعده مستثنی باشن ؟

اگر جواب منطقی به این سوال دادید مشخص می شود واقعا انسانی هستید که درد فهم دارید در غیر این صورت مریضی بیش نیستید که نیاز به درمان جدی دارید.

واقعا اگر نگذارید خانواده شما رو تکه پاره کنن یا بهشون تجاوز کنن ، نشون میدین که مریضی بیش نیستین که نیاز به درمان جدی دارین ...

Anarchy
12-02-2014, 07:55 PM
خوش باشین !!!

هر وقت تو بحث کم میاری ، جوابت میشه این !! عادت کردیم برادر کوشا ... نمیخوای که باور کنیم دختر 14 ساله هستی و انقدر حساس :e415: !!

کوشا
12-02-2014, 08:09 PM
چه جالب قبل از این برای تحقیر خداناباوران و بعضی رفتارهاشون ، از حیوانات و پستی اونها مثال میاوردید ... اینجا برای موجه سازی بچه بازی ، حیوانات شدن الگوی شما !! رد ادعای شما به این شکل هست که مغلطه "توسل به طبیعت" کردین ... یعنی میگید هر چیزی که طبیعی بود یعنی خوبه ... در این صورت در طبیعت هم موجود قوی تر ، موجود ضعیف رو تکه پاره میکنه ... چطوره چنین بلایی به سر شما بیاریم ؟ یا در مورد تجاوز .... اون هم در طبیعت هست . چطوره به خانواده شما تجاوز کنن ؟ آیا خانواده شما باید از این قاعده مستثنی باشن ؟ واقعا اگر نگذارید خانواده شما رو تکه پاره کنن یا بهشون تجاوز کنن ، نشون میدین که مریضی بیش نیستین که نیاز به درمان جدی دارین ...
منهای وجود خدا و قانون شرع من مانعی در این کار نمی بینم

جنگل قانون خود را دارد !
در نظام طبیعت ضعیف پامال است.

در ضمن در بحث دیگران دخالت نکنید، من می دانم که شما لال نیستید !

Anarchy
12-02-2014, 08:18 PM
منهای وجود خدا و قانون شرع من مانعی در این کار نمی بینم

جنگل قانون خود را دارد !
در نظام طبیعت ضعیف پامال است.

در ضمن در بحث دیگران دخالت نکنید، من می دانم که شما لال نیستید !

زرنگی موقوف ... خدا و شرع رو چرا وارد بحث کردید ؟ شما برای توجیه یک حکم شرعی ، به قانون طبیعت استناد کردید ... گفتم این مغلطه توسل به طبیعت هست !! پس مخالفتی هم با قتل و تجاوز هم نباید داشته باشید ...

اگر بنا به شرع و خدا بود ، دیگه چرا به طبیعت آویزون شدید ؟ میگفتید چون حکم خداست پس درسته ...

بحث هم مال شما و دیگران نیست ... فورم برای بحث هست و محیط شخصی نیست . هدف من اینه که استدلال های آبکی شما رو یکی یکی رد کنم تا خیلی دور بر ندارید !!

البته با این اعتراف های صادقانه ای که میکنید ، واقعا باید به فکر درمان جدی خودتون باشید ...

کوشا
12-02-2014, 08:28 PM
زرنگی موقوف ... خدا و شرع رو چرا وارد بحث کردید ؟ شما برای توجیه یک حکم شرعی ، به قانون طبیعت استناد کردید ... گفتم این مغلطه توسل به طبیعت هست !! پس مخالفتی هم با قتل و تجاوز هم نباید داشته باشید ...

شما که از درک موضوع به این راحتی عاجز هستید چرا به خود اجازه می دهید در هر بحثی دخالت کنید؟
من انسانیت انسان را به متشرع بودن او می دانم و اصلا موجودی به نام انسان منهای خدا و شرع برایم معنا و مفهومی ندارد اما کسی که مقابل من ایستاده علم گراست از نظر علمی هیچ منعی برای بارور شدن ماده بالغ نیست اگر این قانون و قاعده علمی را قبول دارد حق اعتراض به رفتاری که بر اساس این قاعده صورت گرفته را ندارد مگر اینکه با قاعده و قانونی محکمتر آن را رد کند.

امیدوارم بفهمید اما بعید می دانم.

بحث هم مال شما و دیگران نیست ... فورم برای بحث هست و محیط شخصی نیست . هدف من اینه که استدلال های آبکی شما رو یکی یکی رد کنم تا خیلی دور بر ندارید !!

البته با این اعتراف های صادقانه ای که میکنید ، واقعا باید به فکر درمان جدی خودتون باشید ...

شما درست می فرمایید !!!

اجازه بفرمایید اگر دیگران نیز حرفی برای گفتن دارند بیان کنند.

mbk
12-03-2014, 07:15 AM
" ومن آیاته اللیل والنهار والشمس والقمر لا تسجدوا للشمس ولا للقمر واسجدوا لله الذی خلقهن إن كنتم إیاه تعبدون ( 37 ) فإن استكبروا فالذین عند ربك یسبحون له باللیل والنهار وهم لا یسأمون ( 38 ) ومن آیاته أنك ترى الأرض خاشعة فإذا أنزلنا علیها الماء اهتزت وربت إن الذی أحیاها لمحیی الموتى إنه على كل شیء قدیر ( 39 )"
"هم از نشانه هایش شب هم روز هم آفتاب هم ماه نباشد پیشانی بخاک گذارید برای آفتاب هم نباشد ماه هم پیشانی بخاک گذارید برای خداوند کسی که آفریدشان اگر بودید آره ای او را بندگی می کردید 37باز اگر بخواهید بزرگ بکار برید باز کسانی نزد پروردگارت هستند پاکی گویی می گردند تا او را به شب هم روز هم آنها نباشد خسته می شوند 38 هم از نشانه هایش که می بینی زمین را آرام خشکی باز آنگدار فرود آوریم برش آب تکان خورد هم رویید چون کسی زنده کردش تا زنده کننده گر مرده است چون او بر هر چیزی خیلی تواناییست39"

اگر بنا به شرع و خدا بود ، دیگه چرا به طبیعت آویزون شدید ؟ میگفتید چون حکم خداست پس درسته
آویزان شدن به سرشت پیرامون جوری باشد که زندگی مان را بسامان دهد خوب است ما باید برای خداوندی که آفریدشان پیشانی بخاک گذاریم

kourosh_iran
12-03-2014, 10:12 AM
اگر بتونی هدفی معقول تر از آنچه قرآن برای وجود انسان ذکر کرده (عبادت کردن برای رسیدن به رستگاری) به من معرفی کنی من همینجا کافر شدن خودم را علنا بیان می کنم و دست از تمام عقایدم می کشم.
هدف معقول؟ عبادت => رستگاری؟
خب اینکه میگی برای من از نظر عقلانی و نیز از نظر تجربی و عملی زیاد قابل درک نیست.
یعنی شاید عبادت چنین خاصیتی داشته باشه، ولی من فکر نمیکنم تنها راه رستگاری این باشه و فکر نمیکنم خدا اینقدر اصرار داشته باشه که بهش ایمان بیاریم و کونمون پاره بشه تا ما رو جهنم نندازه و حتی بهشت ببره.
بنظر من معقول تر اینه که بگیم همون نیک بودن و انصاف داشتن و راست و مردانه زندگی کردن و فهم و شعور در این حد که خیرخواه همهء موجودات باشیم و به دیگران بدی نکنیم (آنچه بر خود روا میداریم بر دیگران هم روا بداریم و آنچه بر خود روا نمیداریم بر دیگران نیز روا نداریم)، با وجود فشارها و سختی های زندگی، اونم نه بصورت مطلق که عملا بنظر من برای اکثریت انسانها امکان نداره چون هیچکس اونقدر کامل و قوی و سوپرمن نیست، به مرور موجب رشد و تعالی روحانی انسان میشه و رستگاری و خوشبختی ابدی از این راه هم قابل حصوله.
بنظر من طبیعی است و انتظار و گمان نیک از خدای قادر مطلق خیرخواه هم جز این نیست که میخواد به هر نحوی شده اون خوشبختی و لذت ابدی رو به تمام مخلوقاتش بده. منتها اینکه چرا این خوشبختی رو باید بصورت تدریجی و با رنج و زحمت و تحمل محرومیت در این مدت بدست آورد خب جواب خاصی براش ندارم اما میشه تا این حد بپذیرفت که بالاخره عقل و ظرفیت ما گنجایش نداره و لزومی نداره جواب همهء سوالات رو بدونیم تا در این باب احتیاط کنیم. اما اینکه بگی کسی بخاطر اینکه اسلام رو باور نکرده، به وجود خدا شک منطقی داشته (بر اساس هردوی عقل و تجربه)، نماز نخونده، روزه نگرفته، و خلاصه بخاطر صرف بی ایمانی و اینکه یک دین و مناسک خاص و گسترده و پیچیده و پرهزینه ای رو طبیعتا پیروی نکرده مجازات شدید میکنه و جهنم میبره و از خوشبختی نهایی و ابدی برای همیشه باز میمونه، با وجدان و عقل و تجربهء من جور در نمیاد و برام باور پذیر نیست.
من تا اون حدی که عقل و وجدان خودم میرسه میگم اگر خودم جای خدا بودم، یعنی موجودی که خودش کاملا خوشبخته و چیزی خوشبختیش رو تهدید نمیکنه، و قدرت مطلق و صفات نیک مطلق هم دارم، مهربان و خیرخواه هستم، و اونم تازه چیزی رو که بدست خودم خلق میکنم، مطمئنا هدفم جز محبت کردن و عشق ورزیدن و لذت و بهره مندی دادن به اون موجود نیست و برای رسیدن به اون هدف هیچ مانع و محدودیت و شرطی نمی شناسم! دلیلی نداره که مانع و محدودیت و شرط سختی در کار باشه! مسلما چیزی هم که خلق میکنم چون عالم و قادر مطلق هستم و از آینده هم خبر دارم، اگر قرار بود که تا ابد بدبخت باشه هرگز خلقش نمیکردم! چون این قدرت رو داشتم که خوشبختی اون موجود رو تضمین کنم، و هدفم از خلقتش برآورده بشه، خلقش کردم!
به بیان ساده، من اگر بتونم، به همه حال میدم! این ذات منه. این خوبی محضه. چیزی از این بالاتر؟ چیزی از این روشنتر؟ چیزی از این بدیهی تر؟ از بابتش هم چیزی از کسی نمیخوام که اگر میخواستم که دیگه چه ذات بخشنده و مهربان و نیکی محضی میشد؟ برای چی باید از بابتش چیزی از کسی بخوام؟
بنظر من هدف خداوند هم جز حال دادن چیزی نبوده! البته به زبان عامیانه/خودمانی. چیزی جز این هم نمیتونه باشه.
حال میگیم بالاترین درجهء این حال با تکامل تدریجی و با دخالت ارادهء خود یک موجود مختار میتونه حاصل بشه (بخاطر بدست آوردن فهم و شعور و ظرفیت اون). این نظریه ای هست که وجود داره (و البته دلیل و اثباتی هم براش سراغ ندارم، ولی بهرحال چون در واقعیت ما وجود داریم و تحت این شرایط و محدودیت و فشار و رنج هستیم، اون رو مفروض میگیرم برای بحث درمورد هدف و روش خدا). ولی این نظریه باید در عمل عملی باشه. نه اینکه اونقدر ایدئالیست و دشوار/مطلق گرا و با پافشاری محض بر روی روش «همه چیز یا هیچ چیز» باشه که اکثریت انسانها نتونن از پسش بربیان یا ازش ناامید بشن یا بهش شک کنن. عقل بنده بر اساس تجربه و وجدان شخص بنده میگه که مثلا حتی یک فردی مثل من باوجود تمام شک و اینکه دین مشخصی ندارم و نماز نمیخونم و روزه نمیگیرم و غیره، و حتی بد و بیراه و انتقادهایی که نثار دین و حتی خدا میکنم، اما چون صادق هستم و از روی غرور و خباثت نیست، و چون ذاتا آدم خوبی هستم و سعی میکنم خوب باشم و خوبتر بشم، و به دیگران ظلم و آزارم نمیرسه (تاحدی که واقعا در اراده و توان خودم بوده سعی خودم رو کردم و اکثر اطرافیان هم از من خیلی راضی هستن)، نه تنها دلیلی برای مجازات و جهنم رفتنش وجود نداره، بلکه خدا اساسا باید منو مقبول بدونه حالا بصورت حداقلی هم که شده، و پایین ترین درجات بهشت رو حداقل بهم بده، اگر هم که باز نیاز هست مراحل تکامل و رشد روحانی بیشتری رو طی کنم فرضا بخاطر اینکه هدف نهایی انسان و چیزی که خدا براش میخواد اینه که بقول معروف به درجهء کمال عرفانی برسه، پس خدا باید به من فرصت این رو بده، نه اینکه بگه نه همون یه دفه همون چند سال عمر و فرصت و شرایط همون یکی بود و دیگه تموم شد و مقدور نیست! به همین دلیل من شخصا به نظام زندگیهای چندگانه اعتقاد دارم؛ یعنی میگم اگر خدا و ماوراء و بقای پس از مرگ و بهشت و جهنم و کمال واقعی باشه، پس نظام زندگیهای چندگانه هم معقول و لازمه. من دیگه درمورد خودم که میتونم قضاوت کنم درمورد توان و صداقت و وجدان خودم آیا میتونم قضاوت کنم یا نه؟ خب من میگم برای من با این شرایط همین حد از باور/اعتقاد/ایمان/احتیاط و تلاش و تعالی مقدور بوده و نه بیشتر. بیشتر حتی اگر بشه و من تنبلی کرده باشم بازم ذاتا میبینم آدم بدی نیستم و قصد بدی نداشتم و دلیلی برای پلیدی ندارم، و به هیچ وجه انصاف نمی بینم که به جهنم برم و مجازات سختی بشم؛ چه برسه به جهنم و مجازات و بدبختی ابدی و محروم ماندن ابدی از خوشبختی!

kourosh_iran
12-03-2014, 10:47 AM
این چیزی که شما میگی «عبادت کردن برای رسیدن به رستگاری» و اون رو هدفی معقول برای وجود انسان میدونی، خب واسه چی فکر میکنی که تنها راه رستگاریه؟ البته باید پرسید منظور شما از رستگاری هم دقیقا چیه؟ جهنم نرفتن؟ رسیدن به درجات حداقلی بهشت؟ درجات بالاش؟ رسیدن به بالاترین درجات و کمال؟
من فکر میکنم که چون دلایلی منطقی برای تردید در تمامی این مسائل منجمله اصل وجود خدا و ماهیتش هست، بنابراین با فرض وجود خدایی که این شرایط رو خودش خلق کرده و میدونسته و از این دلایل تردید منطقی و ضعف توان انسانها اطلاع داشته، عبادت، حداقل به شکل خاص و انحصاری ادیان یا هر طوری که مد نظر شماست، لزوما تنها راه رستگاری برای همه کس نیست.
شاید شما بگی چنین دلایلی وجود ندارن، اما عقل و تجربه و وجدان من خلافش رو میگن. فکر نمیکنم که هیچ طرفی هم بتونه دیدگاه خودش رو به دیگری ثابت کنه. موضوع اینه که این فقط یک امر تئوریک و تفکر مجرد عقلانی نیست، بلکه تجربه و وجدان شخصی هم هست که لزوما قابل انتقال/اثبات به دیگران نیست؛ یعنی مثلا من خودم میدونم که توان و ظرفیتم چقدر بوده واقعا میتونستم کاری رو انجام بدم یا نه، یا واقعا میتونستم نسبت به چه چیزهایی تا چه حدی باور داشته باشم؛ شما که درون من در شرایط من نبودی اطلاع نداری نمیتونی قضاوت مطلق یا معتبرتری از من نسبت به خودم داشته باشی!

اوه راستی یه چیزی هم یادم رفت قبلا بگم. خود عبادت چطور باعث رستگاری میشه یعنی چی چرا؟ خدا که نیاز به عبادت ما نداره. بنظر من عبادت پس با همون بالا بردن ظرفیت روحانی ما و رشد روح باعث میشه که ظرفیت کسب حال بزرگی رو که خدا میخواد بهمون بده پیدا کنیم. یعنی میخوام بگم در اصل حالا چه بگی عبادتهای کلیشه ای ادیان با ظواهر خاص خودشون چه فکر و تشکر ذهنی و درونی و توجه شخصی به خدا چه انسان ماندن و نیک بودن در زندگی نسبت به دیگران با وجود فشار و سختی (حتی برای آدمی که در اصل وجود خدا هم تردید داره)، همه وسیله ای هستن برای رشد روحانی و بالا بردن ظرفیت کسب رحمت بی حد خدا. یعنی هدف خدا جز همون حال دادن چیزی نیست، که طبیعتا هدف دیگری هم بنظر من معنایی نداره برای موجودی مثل خدا (خدا میخواد که ما هم مثل خودش بی حد و حصر خوشبخت باشیم و لذت ببریم)، و عبادت و اینها فقط وسیله ای هستن که ما بتونیم ظرفیت کسب اون حال عظیم رو پیدا کنیم. وگرنه در صرف عبادت کردن که نیاز خدا نیست. حالا میگی خود عبادت لذت داره بحثی نیست شاید اینطور باشه شاید برای شما اینطور باشه شاید برای منم بتونه باشه، ولی فعلا تجربه و توان و تشخیص من اولویت رو بر چیزهای دیگری میده. اون زمان هم که آدم کامل بشه دیگه اساسا وجودش متصل دائم به خداست مثل خود خداست عین وجودش عین افکار و خیرخواهی و درک و حضورش عبادته! به این معنا عبادت دیگه شکل خاصی و ظاهری نداره.

Anarchy
12-03-2014, 11:28 AM
شما که از درک موضوع به این راحتی عاجز هستید چرا به خود اجازه می دهید در هر بحثی دخالت کنید؟
من انسانیت انسان را به متشرع بودن او می دانم و اصلا موجودی به نام انسان منهای خدا و شرع برایم معنا و مفهومی ندارد اما کسی که مقابل من ایستاده علم گراست از نظر علمی هیچ منعی برای بارور شدن ماده بالغ نیست اگر این قانون و قاعده علمی را قبول دارد حق اعتراض به رفتاری که بر اساس این قاعده صورت گرفته را ندارد مگر اینکه با قاعده و قانونی محکمتر آن را رد کند.

امیدوارم بفهمید اما بعید می دانم.

به جای ناله کردن ، بدونید در هر حالتی شما مرتکب مغلطه توسل به طبیعت شدید : Appeal to nature - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_nature)

طرف مقابل هم اگر علم گرا ( که اینجا اعلام نکرده ) باشه ، منافاتی با این حرف من نداره ... علم گرایی در حوزه شناخت هست ، اما بحث ما اینجا اخلاقی بودن و نبودن یه عمل هست !!

ضمنا ما بحثمون ماده بالغ نیست ، بلکه نوزاد شیرخواره بود ... تازه همه هم در یک سن به بلوغ جسمی نمیرسن !! به فرض هم که به بلوغ جسمی رسیده باشه ، اینکه کس دیگه ای بدون رضایت اون فرد بخواد اونو به کس دیگه واگذار کنه تا بارورش کنه فکر کنم کمی غیر اخلاقی باشه ...

اما در مورد خدا و شرع شما ، اتفاقا دستوراتی که صادر شده به راحتی احکام اخلاقی جهانشمول رو زیر پا گذاشته ...

شما درست می فرمایید !!!

اجازه بفرمایید اگر دیگران نیز حرفی برای گفتن دارند بیان کنند.

اینجا جلوی کسی گرفته نشده ... لازم نیست هر بار اظهار فضل بفرمایید در این زمینه !!

m@hdi
12-03-2014, 11:28 AM
روضه خواندن دردی از این نوع بحث ها دوا نمی کند

روضه خوانی که در منش شما شیعیان هست پس به ما نچسبانید!

مگر ما حیوانیم که با طبیعت مقایسه میکنید؟! اگه اینطوریه در طبیعت جنس نر اجازه ای از پدر جنس ماده نمیگیرد برای تجاوز و حامله کردن جنس ماده پس اینجا دین شما اشکال دارد!

اگر واقعا شما فرقی بین انسان و حیوان نمیبینید پس چرا باورمند به اسلام هستید؟! قانون جنگل یعنی بی قانونی و بی قانونی یعنی هرکی هر کاری خواست میتونه بکنه و به نسبت زوری که داره زندگی بهتری داره خب پس اینجا چه نیازی به اسلام هست اگر انسان با حیوان فرقی نداره؟! انسان خودش میتونه بفهمه که مثلا دختر شما وقتی به بلوغ رسید شما رهایش می کنید و گاییدن دختر شما توسط یک انسان دیگر و حامله کردن او منعی نداره و از شما هم اجازه ای نمیخواد! چنین دنیایی مدینه فاضله شما مسلمین است؟!

البته شما مسلمین از حیوان هم کمترید چون حیوانات ملاکشان بلوغ است اما انسان های پست تر از حیوان مثل خمینی (رحمت الله علیه!) ور رفتن با دختری که به بلوغ هم نرسیده را به اذن پدرش بدون اشکال میدانند!

جواب منطقی به شما به اندازه کافی داده شده و کسی مریض است که میاد بچه بازی را تایید میکنه مثل پیامبر بچه بازتان!

ویرایش=یاد مختارنامه افتادم که در اون میگفت وقتی سپاه شام به مدینه رسید مردان را کشت و به زنانشان تجاوز کرد و حامله شان کرد که به همین طریق چند هزار بچه پدید آمدند. خب اگر ملاک طبیعت باشه این کار سپاه شام چه ایرادی داره؟! منتظر جوابتان هستم جناب کوشا.

mbk
12-03-2014, 11:56 AM
"فأما من أوتی كتابه بیمینه فیقول هاؤم اقرءوا كتابیه ( 19 ) إنی ظننت أنی ملاق حسابیه ( 20 ) فهو فی عیشة راضیة ( 21 ) فی جنة عالیة ( 22 ) قطوفها دانیة ( 23 ) كلوا واشربوا هنیئا بما أسلفتم فی الأیام الخالیة ( 24 )"
"باز یا چه کسی گیرد نوشتارش به راستش باز می گوید آگاهیتان این بخوانید نوشتارم است 19 چون من گمان کردم که من روبرو گشته رسیدگی ام هستم 20 باز او در شادمانی خوشنود است 21در باغی بالاتر است 22 میوه هایش دسترس است23 بخورید هم بنوشید پاکیزه ای به چه گذاشتید در دوران بجاگذاری24"

این چیزی که شما میگی «عبادت کردن برای رسیدن به رستگاری» و اون رو هدفی معقول برای وجود انسان میدونی، خب واسه چی فکر میکنی که تنها راه رستگاریه؟ البته باید پرسید منظور شما از رستگاری هم دقیقا چیه؟ جهنم نرفتن؟ رسیدن به درجات حداقلی بهشت؟ درجات بالاش؟ رسیدن به بالاترین درجات و کمال؟
رفتارتان که با خداوند اینجور است با بنده هایش چه جور خواهد بود بریدن پیوند با خداوند سخت تر از بریدن با آفریده هاست
خداوندا مرا از پشت پازنندگان به خودت هم فرستاده هایت هم سپرده هایی که به من می دهی نگذار که مزد خیلی بزرگ نزد توست که افسانه سرایان خودشانند که هدفم همین است جهنم نروم بهشت بروم هم خوشنودی تو هم خوشنودی من

mbk
12-03-2014, 01:31 PM
"وابتلوا الیتامى حتى إذا بلغوا النكاح فإن آنستم منهم رشدا فادفعوا إلیهم أموالهم ولا تأكلوها إسرافا وبدارا أن یكبروا ومن كان غنیا فلیستعفف ومن كان فقیرا فلیأكل بالمعروف فإذا دفعتم إلیهم أموالهم فأشهدوا علیهم وكفى بالله حسیبا "
"هم بیازمایید بی پدران را تا زمانی گداری رسیدند آمیزش کردن را باز اگر دانستید ازشان پیشرفتی باز کنارگذارید سویشان دارایی هاشان را هم نباشد می خوریدش فزون کاری هم زودزود که بزرگ می شوند هم کسی بود بی نیاز باز خویشتن داری کند هم کسی بود نیازمند باز تا می خورد به شناخته گشته باز گداری کنار گذاشتید سویشان دارایی هاشان را باز گواه گیرید برشان هم بس است به خداوند رسیدگی گری "

البته شما مسلمین از حیوان هم کمترید چون حیوانات ملاکشان بلوغ است
من خیلی دانش در داستان های پیشین ندارم همین است که خداوند گفت آمیزش گری زمانی دارد کنون هدفتان نمی دانم پرخاش است یا راستی جویی
خداوندا مرا از پرخاشجویان مگذار

کوشا
12-03-2014, 02:24 PM
بنظر من معقول تر اینه که بگیم

نظر من و شما تا وقتی که نتونیم برهان بر اون اقامه کنیم هیچ ارزشی نداره

بقیه حرفهاتون هم تعیین تکلیف کردن از طرف یک موجود محدود برای موجودی نامحدود است، به جای یک کوه حرف زدن بی دلیل سعی کنید یک نیم خط استدلال بیاورید.

قبلا هم فکر کنم اشاره کردم که خدا به وظایف خدایی خود کاملا آشناست و جای نگرانی نیست، آنچه جای نگرانی دارد انجام تکلیف از طرف ماست.

کوشا
12-03-2014, 03:48 PM
مگر ما حیوانیم که با طبیعت مقایسه میکنید؟!
پس فکر کردید فرشته هستیم !

متاسفانه مشکل شما خیلی ریشه ای تر از آن چیزی که تصور می رفت، من فکر می کردم شما از حداقل دانش لازم در این نوع مباحث برخوردار هستید !!

اگر بتوانید معادله زیر درک کنید احتمالا مشکلتان حل خواهد شد.

انسان - ایمان = حیوانی از رسته پستانداران با ویژگیهای خاص به خود که هیچ امتیازی بر سایر حیوانات ندارد.

انسان + ایمان = موجود شایسته تکریم

مزدك بامداد
12-03-2014, 04:13 PM
و به همان بهانه اصلا سراغ حرف مخالفین نمیروند و همین کار را هم در مورد استدلالات من میکنند و به من انگ های قرآنی مثل غرض و مرض و عناد و لجاجت و اینها میزنند و به حرف هایم توجهی نمیکنند.
همانگونه که در پیک پیشین نیز گفتم، تا زمانی که در کسی انگیزه ی دگرگونی درون ویری یا برون ویری نباشد،
دگرگونی را نمی پذیرد. این در فیزیک هم هست که یک پیکره هیچگاه راستا و تندای خودش را دگرگون نمیکند،
مگر اینکه داد و ستد انرژی با بیرون از خود داشته باشد. پس کسانی که شکمشان با سیب زمینی سپاه
پاسداران پر شده و کله شان با پروپاگاند سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان اهل بیت و کوفت و زهرمار دیگر،
و تراز هوشی شان هم جوری نیست که بتوانند از این چاه ویل بیرون بیایند، به این زودی انگیزه ای برای گمان
و دگرگونی در اندیشه و رفتار خود نخواهند دید. ولی آروین به من نشان داده است که کسانی هم هستند
که با اینکه دین دارند، ولی یک جور هایی هوش میکنند که یک چیزهایی ناجور است ولی درست نمیدانند
چه چیزهایی. ما در این جا برای گونه کسان باید بگوییم که چه چیزهایی با ان چهره ای که سازمان تبلیغات
اسلامی نمایش میدهد، جور نیستند و خردپذیر نیستند. برای ما برگشتن آدمهای هوشمند تر، از دین گند
اسلام، مهند است و این کله ها هستند که روند فرهنگی همبود را سرانجام دگرگون می سازند و کودن های
دیگر، تنها دنباله رو میباشند و تا کنون هم چنین بوده که کودن ها، هر دینی را که زورمندان به میان اورده اند،
پذیرفته اند و اگر فردا بگویند گاو را بپرست، میپرستند. سرنوشت همبود را ولی روشن اندیشان، در واپسین نگاه، برپا میکنند.

پارسیگر

مزدك بامداد
12-03-2014, 04:16 PM
انسان - ایمان = حیوانی از رسته پستانداران با ویژگیهای خاص به خود که هیچ امتیازی بر سایر حیوانات ندارد.

انسان - ایمان + خرد = شایسته ارج
انسان + ایمان = زامبی تروریست
:e412:

مزدك بامداد
12-03-2014, 04:23 PM
فاصله بین موی سر تا موی ابرو و مژه چند سانتیمتر بیشتر نیست؛ رشد موی سر محدودیتی ندارد اما موی ابرو و مژه از حد خاصی بیشتر رشد نمی کنند.
:e057:
میان چشم و دماغ هم دو سانت است،ولی کارشان با یهم یکی نیست!
این هیچ پیوندی به ظرافت در خلقت ندارد و برای این است که در ماهی ها هم همین بوده!
در پیشانی که میان ابرو و سر است هم هیچ مویی نمیروید! ، در گوریل ها ولی میروید، اکنون
سود آدمی از انیکه نمیروید چه بود که خدا این ظرافت را پدید اورده؟ اگر ما بجای دو چشم،
۴ تا هم چشم داشتیم، باز گروهی خل و چل دینی مانند شما میگفتند که این اوج خلقت خدا بوده !!
پس ما هیچ جهان و گیتی دیگری نداریم که بتوانیم بسنجیم و بگوییم که این خلقت ظریف و کامل بوده!
به وارونه، با دیدن کسانی مانند شما و تبهکاری ها و ترور ها و بدبختی ها و بیکاری و رشوه و تریاک
کشی و ... ، پی میبریم که این جهان بسیار آکمند و کاستی مند هم میباشد!

:e412:

مزدك بامداد
12-03-2014, 04:26 PM
این با برده داری و خرید و فروش کودک هیچ دگرسانی ندارد!
اگر خواست خود یک تن را ارزشمند بدانیم، زمانی
این خواست راستین است که به برنایی (بلوغ) رسیده
باشد و گرنه میشود خرید و فروش کودک برای کژبهره
جنسی که در کشور پیشرفته، دارای گوشمالی قانونی است!

Anarchy
12-03-2014, 05:08 PM

اول که میگفتی جناب مهدی علم گرا هستن ( البته اصلا نمیدونی علم گرایی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D9%84%D9%85%E2%80%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8 C%DB%8C) یعنی چی و معنی لفظی اون رو در نظر گرفته بودی !! ) ، حالا که حرف شما رو رد کردن رو آوردی به این تقسیم بندی بی پایه و اساس ...

کی گفته منشا گزاره های اخلاقی ، ایمان هست ؟ اثبات بفرمایید لطفا ...

کوشا
12-03-2014, 06:17 PM
حالا که حرف شما رو رد کردن رو آوردی به این تقسیم بندی بی پایه و اساس ....
کسی چیزی رو رد نکرد
یا قبول کنید انسان موجودی استثنایی است که در این صورت چاره ای جز پذیرش وجود خدا رو ندارید

یا اگر گفتید انسان حیوانی در عرض سایر حیوانات است دیگر حق تراشیدن کرامت برای او را ندارید؛ کرم آسکاریس و انسان ارزشی برابر دارند

کی گفته منشا گزاره های اخلاقی ، ایمان هست ؟ اثبات بفرمایید لطفا ..
بدیهیات نیاز به اثبات ندارند
این شمایید که باید منشائی برای کرامت انسان پیدا کنید.

کوشا
12-03-2014, 06:26 PM
انسان - ایمان + خرد = شایسته ارج

دلیل ؟

m@hdi
12-03-2014, 06:47 PM

پس از نظر شما چنین انسانی با حیوانات قابل مقایسه نیست،درسته؟ پس چرا بر مبنای صحبت های خود شما و دینتان با دختران مثل حیوانات با هم هنگام رسیدن به بلوغ جسمی که شما و دینتان آن را 9 سال میدانید میشود مجامعت کرد؟! چرا بلوغ فکری برای تصمیم مهمی مثل ازدواج از نظر دینتان ملاک نیست تا نظر دختر هم پرسیده شود؟! اصلا چرا ازدواج با دختری که به بلوغ نرسیده هم از نظر دینتان قانونی است؟! این نگاه پست تر از حیوان فقط از مریضی جنسی میتواند سر بزند که پیامبرتان محمد مصداق عملی آن و امامتان خمینی مصداق نظری آن هستند! واقعا شما انقدر احمقید که بد بودن فرو کردن آلت در لاپای دختر شیرخواره را هنوز نفهمیده اید یا مثل پیامبرتان محمد و امامتان خمینی مریض جنسی هستید که بدتان نمی آید با دختر بچه ای چنین کاری کنید؟!

پس این نگاه دین شماست که حیوانی است وگرنه در کشورهای سکولار اجازه ازدواج به کودکان چه از طریق پدرشان چه از طریق خودشان را نمیدهند و این مساله از نظر اخلاقی و عقلانی انقدر بدیهی است که وقتی سازمان ملل قطعنامه ای در مورد منع ازدواج کودکان صادر کرد حتی کشورهای غیر سکولار و اسلامی که بعضا عملا در کشورشان چنین ازدواج هایی رخ میدهد اما قانون برخوردی نمیکند هم پذیرفتند که ازدواج برای کودکان ممنوع باشد و فقط این وسط 2 کشور مخالفت کردند که یکیشان سودان بود و دیگری ایران که نشان میدهد طرز فکر حکام ایران حتی از حکام عربستان سعودی هم عقب مانده تر هست! بروید این را به لیست افتخارات جمهوری اسلامی اضافه کنید که در قرن 21 هنوز بد بودن ازدواج کودکان را نفهمیده.

ویرایش=در اسکدین وقتی که درخواست توضیح کردم از مسلمین در مورد احکامی که خمینی در مورد ازدواج با کودک زیر 9 سال و کارهایی که تا قبل از 9 سالگی میشود با او کرد مسلمانی گفت حرف های خمینی برای عوام نوشته نشده! پس بهتر است ما عوام در این رابطه اظهارنظر نکنیم و بگذاریم که خواص (علما) به بچه بازیهایشان بپردازند!

کوشا
12-03-2014, 09:59 PM
پس از نظر شما چنین انسانی با حیوانات قابل مقایسه نیست،درسته؟ پس چرا بر مبنای صحبت های خود شما و دینتان با دختران مثل حیوانات با هم هنگام رسیدن به بلوغ جسمی که شما و دینتان آن را 9 سال میدانید میشود مجامعت کرد؟! چرا بلوغ فکری برای تصمیم مهمی مثل ازدواج از نظر دینتان ملاک نیست تا نظر دختر هم پرسیده شود؟! اصلا چرا ازدواج با دختری که به بلوغ نرسیده هم از نظر دینتان قانونی است؟! این نگاه پست تر از حیوان فقط از مریضی جنسی میتواند سر بزند که پیامبرتان محمد مصداق عملی آن و امامتان خمینی مصداق نظری آن هستند! واقعا شما انقدر احمقید که بد بودن فرو کردن آلت در لاپای دختر شیرخواره را هنوز نفهمیده اید یا مثل پیامبرتان محمد و امامتان خمینی مریض جنسی هستید که بدتان نمی آید با دختر بچه ای چنین کاری کنید؟!

پس این نگاه دین شماست که حیوانی است وگرنه در کشورهای سکولار اجازه ازدواج به کودکان چه از طریق پدرشان چه از طریق خودشان را نمیدهند و این مساله از نظر اخلاقی و عقلانی انقدر بدیهی است که وقتی سازمان ملل قطعنامه ای در مورد منع ازدواج کودکان صادر کرد حتی کشورهای غیر سکولار و اسلامی که بعضا عملا در کشورشان چنین ازدواج هایی رخ میدهد اما قانون برخوردی نمیکند هم پذیرفتند که ازدواج برای کودکان ممنوع باشد و فقط این وسط 2 کشور مخالفت کردند که یکیشان سودان بود و دیگری ایران که نشان میدهد طرز فکر حکام ایران حتی از حکام عربستان سعودی هم عقب مانده تر هست! بروید این را به لیست افتخارات جمهوری اسلامی اضافه کنید که در قرن 21 هنوز بد بودن ازدواج کودکان را نفهمیده.

ویرایش=در اسکدین وقتی که درخواست توضیح کردم از مسلمین در مورد احکامی که خمینی در مورد ازدواج با کودک زیر 9 سال و کارهایی که تا قبل از 9 سالگی میشود با او کرد مسلمانی گفت حرف های خمینی برای عوام نوشته نشده! پس بهتر است ما عوام در این رابطه اظهارنظر نکنیم و بگذاریم که علما به بچه بازیهایشان بپردازند!
یه بار از شما خواستم منبر نری و روضه نخوانی، ما خودمون این کاره ایم

همه این روضه ها وقتی اثر داره که بتونی قبلش وجود موجودی به نام انسان را منهای دین و خدا ثابت کنی و نه تنها تو و کسانی که در این جا مدعی علم و کمالات هستند، بلکه احدی از اولین و آخرین توانایی اثبات چنین چیزی رو نداره

هزار و اندی سال پیش مردی با دختری به نام عایشه ازدواج کرده و هیچ سند تاریخی مبنی بر اینکه عایشه از این ازدواج ناراضی بوده به دست نیامده حالا عده ای ناراضی هستند، اصلا مهم نیست، مهم این است که آن دو راضی بوده اند تمام/

این هم فتوای آیت الله مکارم مدظله در مورد رابطه بلوغ و انواع رشد در انسان که جلوی هر گونه بهانه جویی را می گیرد:

با توجه به اینکه ازلحاظ منطقی مسوولیت کیفری واعمال مجازات برمبنای قوه تشخیص فرد می باشد وصرف رسیدن به یک سن خاص ویا بلوغ جنسی وجسمی که در اکثر موارد ممکن است با رشد عقلی وقدرت تشخیص مسایل همراه نباشد نمی تواند مبنای مسوولیت فرد قرار گیرد نظر شما در مورد پذیرش مفهومی به نام"رشد کیفری"- به معنای رسیدن به آن اندازه از رشد عقلی که فرد قادر به درک صحیح امر ونهی شارعیاقانونگذارباشد- به جای مفهوم بلوغ چیست؟

از نظر ما بلوغ مراحل مختلفی دارد کسی ممکن است در سن و سال معینی بلوغ برای انجام وظائف عبادات و مانند آن داشته باشد ولی بلوغ جهت ازدواج ندارد ، یا هر دو را دارد ولی بلوغ در جهت اقتصادی ندارد یا هر سه را دارد ولی بلوغ کیفری ندارد، این جهات قابل تفکیک هستند ولی روی حساب.

sonixax
12-04-2014, 03:11 AM
انسان - ایمان

4572
4573
4574

انسان + ایمان

4575
4576
4577
4578
4579

sonixax
12-04-2014, 03:35 AM
انسان + ایمان
4580

4581

4582

4583

kourosh_iran
12-04-2014, 06:29 AM
نظر من و شما تا وقتی که نتونیم برهان بر اون اقامه کنیم هیچ ارزشی نداره

بقیه حرفهاتون هم تعیین تکلیف کردن از طرف یک موجود محدود برای موجودی نامحدود است، به جای یک کوه حرف زدن بی دلیل سعی کنید یک نیم خط استدلال بیاورید.

قبلا هم فکر کنم اشاره کردم که خدا به وظایف خدایی خود کاملا آشناست و جای نگرانی نیست، آنچه جای نگرانی دارد انجام تکلیف از طرف ماست.
خودت گفتی «اگر بتونی هدفی معقول تر از آنچه قرآن برای وجود انسان ذکر کرده (عبادت کردن برای رسیدن به رستگاری) به من معرفی کنی من همینجا کافر شدن خودم را علنا بیان می کنم و دست از تمام عقایدم می کشم». یعنی قضاوت و عقل خودت رو معیار قرار دادی! اگر تو درک نمیکنی خدا چی میگه و برای چی، و فقط از روی ایمان اون رو باور میکنی و از روی وظیفه انجام میدی، پس دیگه این حرفا چیه که گفتی؟

بعدهم نظر ما، عقل و وجدان ما، اتفاقا ارزش داره. برهانش همون عقل و وجدانه. چیزی که بطور مستقیم و درونی درک میکنیم و عقلمون هم تایید میکنه.
مغلطهء شما در اینجاست که وجود و حقانیت و کمال مطلق و نیکی خدا، اون خدای خاص ادیان رو، مفروض گرفتید! خب اگر منم چنین فرضی داشتم، اگر همه داشتن، اگر واقعا بصورت تردیدناپذیری ثابت شده بود، که بقول شما بحثی نبود و نمیشد روی حرفش حرف زد، اما وقتی ثابت نشده، وقتی خدایان کم و بیش متفاوتی هست، و وقتی حتی میشه خدای واقعی رو خود تصور و استنباط کرد، البته خدای احتمالی رو درصورت وجود، اونوقت مسئله همینه که چرا باید خدای غیرمنطقی و غیرقابل درک ادیان، بطور مثال اسلام، رو باور کنیم و چرا خدایان دیگه یا خدای شخصی خودمون رو باور نکنیم و معقول تر و بنابراین وجودش رو محتمل تر ندونیم؟

بنظر من کاملا طبیعیه که آدم خدایی رو که درکش میکنه و بیشتر با عقل و وجدان خودش هم جور درمیاد باور کنه و بطور معقولی ترجیح بده.

کوشا
12-04-2014, 11:08 AM
بنظر من کاملا طبیعیه که آدم خدایی رو که درکش میکنه و بیشتر با عقل و وجدان خودش هم جور درمیاد باور کنه و بطور معقولی ترجیح بده.

لطفا برهان

Hezbollah_YaHasan
12-06-2014, 06:16 PM
بسمه تعالی
کفار مرا تبعید کرده بودند و من اکنون به رزمگاه بازگشته با قلم زدن در اینجا مشت محکمی بر دهان آنان می زنم.
در این مبحث مشاهده کردم برادر کوشا با توانمندی و قدرت با منطق به جنگ شیاطین آمده و به ایشان تبریک عرض می کنم.

درباره ختنه در این مبحث کفار شبهه افکنی کرده اند که چرا خداوند منان و حکیم انسان را ختنه شده بدنیا نمی آورد.
من با عالمی صحبت کردم و دو دلیل بین آوردند:
اولا خداوند حکیم برای تشخیص اولیای خدا نشانه هایی در هنگام تولد ظاهر می کند تا آنان شناخته شوند. برای مثال مقام معظم رهبری هنگام تولد یا علی گفتند و سخن گفتن ایشان در بدو تولد حاکی از اولیا الله بودن ایشان است.
خدا خواسته اولیا الله ختنه شده بدنیا بیایند و رسول الله ختنه شده بدنیا آمدند. در همین قم پسری ختنه شده بدنیا آمد که احتمال میرود از سرداران آقا امام زمان باشند.

ثانیا خداوند حق تعالی به واسطه حکمت خود تدابیری برای سنجش کاربرد در احکام اتخاذ نموده که ختنه گاه از آنجمله است. ختنه علاوه بر بهداشت محل سنجش است.مثلا در بعضی احکام جماع در رمضان سنجش دخول تا ختنه گاه مهم است.

Hezbollah_YaHasan
12-06-2014, 06:25 PM
یک نمونه دیگر از حکمتهای خداوند تبارک و تعالی همین خلقت ماه است که به هدف زمانسنجی برای مسلمانان آن را خلق کرده تا حساب ایام مذهبی را داشته باشند و در قرآن کریم به این امر اشاره شده است

sonixax
12-07-2014, 03:09 AM
یک نمونه دیگر از حکمتهای خداوند تبارک و تعالی همین خلقت ماه است که به هدف زمانسنجی برای مسلمانان آن را خلق کرده تا حساب ایام مذهبی را داشته باشند و در قرآن کریم به این امر اشاره شده است

زمان سنجی از روی خورشید که دقیق تره :e415:

کوشا
12-07-2014, 12:51 PM
زمان سنجی از روی خورشید که دقیق تره :e415:

تعیین زمان بر اساس حرکت خورشید یک موضوع اعتباری است یعنی هر لحظه و هر آن سال در حال تحویل شدن است و این انسان است که می تواند انتخاب کند کدامیک را مبنای تاریخ خود قرار دهد
به خلاف حرکت ماه که مثلا روز پانزدهم ماه فقط روز پانزدهم است و نمی توان آن را لحظه ای عقب و جلو کرد.

sonixax
12-07-2014, 11:04 PM
تعیین زمان بر اساس حرکت خورشید یک موضوع اعتباری است یعنی هر لحظه و هر آن سال در حال تحویل شدن است و این انسان است که می تواند انتخاب کند کدامیک را مبنای تاریخ خود قرار دهد
به خلاف حرکت ماه که مثلا روز پانزدهم ماه فقط روز پانزدهم است و نمی توان آن را لحظه ای عقب و جلو کرد.

و برای همین است که تقویم قمری همیشه عقب جلو میشه یک بار 10 عاشور وسط زمستانه یک بار وسط تابستان :)))
خسته نباشید واقعن!

mbk
12-08-2014, 09:14 AM
" {فالق الإصباح وجعل اللیل سكنا والشمس والقمر حسبانا ذلك تقدیر العزیز العلیم} [الأنعام: 96]""باز کننده سپده دمان هم گذاشت شب را آرام گزینی هم آفتاب هم ماه شماره گشته ای این اندازه گذاری ِخیلی شکست ناپذیر خیلی داناست 96جانوران سراسر بخشش"

خداوند هم آفتاب هم ماه را برای شمارش گذاشت برپایه کاربردی که ازشان می بریم یکی را می گزینیم نمونه اش کاری کشاورزی از آفتاب که چرخیدن خمش هم دوری اش به میانه آسمان کمتر بیشتر شود تابستان زمستان هم ماه که به نازک دیده شدن یا یکسو سراسر دیده شدن هم شمار اینها برای انجام آیین تلاش خانه خداوند حج کاربرد دارد اگر یک زمانی انجام گردش دور خانه در تابستان یا زمستان افتد خواست خداوند است یا همینجور ماه خوداری از خوردن روزه گیری شاید بالا آمدن آب دریا یا فروکش کردنش به ماه پیوند پایه برای آدمیان داشته باشد
خداوندا تو را برای همه ء کارهایت که بجاست هم جای اندیشیدن دارد پاس

مزدك بامداد
12-08-2014, 09:56 AM
بیجاست!
در ماه هم میتوان برای نمونه روز نخست را در نیمه هلال نهاد و پیمان بست.
همه چیز اینجا هم پیمانی است. تازه، هر سال گردار ماه دگرگون میشود و
ماه ۴ سانت از زمین دورتر. پس نمیشود گفت که این جاودانه باریکسنج (دقیق) است.
از سوی دیگر، در گردش زمین برد خورشید، دو زمان بسیار باریک داریم که بدان
ترازمندی ( اعتدال) میگویند که آنجا، شب و روز درست و ١۰۰% برابر هم میباشند
که یکی همان نوروز )اعتدال ربیعی) و دیگری همان مهرگان است. از اینرو این نوروز
بگونه ی طبیعی ، آغازگاه روزشماری سالانه شده است. گاهشمار عربی به اندازه ای
ناجور است که گاه ماه "جمادی" (= زمستان) به تابستان میافتد!!= گوه

پارسیگر

مزدك بامداد
12-08-2014, 10:04 AM
سفسته:
ایام مذهبی از روی ماه پدید آمده اند! نه وارونه:
چیزی که شما میگویید این است که اگر اسلام نبود، ماه هم نبود!
گرچه میدانیم که گویال بهرام ( سیاره ی مریخ) هم دو تا ماه دارد
ولی هیچ مسلمان گوهی در ان زندگی نمیکند! آنهارا الله احمق
برای چه آفرید؟
:e415:

پارسیگر

mbk
12-08-2014, 10:39 AM

ایام مذهبی از روی ماه پدید آمده اند! نه وارونه:
آدم نادان دیگری هر چند آفریننده اش را نادان می داند مانند کسی که راننده نباشد نشیند پشت فرمان بگوید جاده کج شد برای فرمان نه که بگوید فرمان گذاشته شد برای راننده که در جاده های خم راه برود خداوند هیچ کارش بیهوده نیست هر چند انگلی در انگلدان بیافریند بالا گفتم خداوند گذاشتشان هر کدام را بگزینیم برای کاری ویژه بجاست نه که بی جا کنارشان بگذاریم آنهم شتا وصیف زمستان تابستان در شمارسال آفتابی است نه ماهی جدای همند
خداوندا مرا خودخواه از نشانه هایت مگذار

مزدك بامداد
12-08-2014, 10:56 AM
آدم نادان دیگری هر چند آفریننده اش را نادان می داند مانند کسی که راننده نباشد نشیند پشت فرمان بگوی
بیجاست بیسواد!
سخن یاوه این است که بگوییم که خداوند قطب شمال را برای خرس برفی آفرید!
نه بیسواد الممالک! خرس برفی برای این سفید شد که بتواند در قطب شمال بزید!

کوشا
12-08-2014, 11:35 AM
و برای همین است که تقویم قمری همیشه عقب جلو میشه یک بار 10 عاشور وسط زمستانه یک بار وسط تابستان :)))
خسته نباشید واقعن!

عقب و جلو نمی شود سیری یکنواخت دارد اول ماه، وسط ماه و آخر ماه بر اساس حرکت ماه ثابت است.

در عالم ماده یک لحظه از زمان هرگز دو بار تکرار نمی شود.

کوشا
12-08-2014, 11:49 AM
بیجاست!
در ماه هم میتوان برای نمونه روز نخست را در نیمه هلال نهاد و پیمان[١] بست.

آن وقت زمانی که ماه به محاق می رود باید منتظر بمانیم که مثلا فردا شانزدهم است یا هفدهم ! و به جای اینکه بگوییم ماه تمام است یا بیست و نه روزه باید بگوییم ماه شانزدهم دارد یا ندارد، اگر اینگونه کنیم آسمان به زمین نمی آید و اتفاق خاصی نمی افتد اما حتما قبول دارید کمی تا قسمتی احمقانه است.

درست است که دنیای ما سراسر اعتبار است اما این قدرها هم کشکی نیست.

مزدك بامداد
12-08-2014, 11:54 AM
عقب و جلو نمی شود سیری یکنواخت دارد اول ماه، وسط ماه و آخر ماه بر اساس حرکت ماه ثابت است.

دوتا سخن بیجا گفتید!
١- اینکه کجارا ارا آغاز ماه بگیریم و کجا را میان ماه و اینها، پیمانی است (قراردادی)
برای نمونه میشد ماه شب ١۴ را یکم ماه گرفت و آنگاه پایان ماه میشد ١۴-هم آن !!
درست مانند مزدائیک ( ریاضیات) که هر کجارا میتوان برای شمارگری، آغازگاه همارا
( مبدا مختصات) گرفت و بر پایه ان پیش رفت. روشن است که آدم جایی را میگیرد که
کمی پررنگ تر و آسانتر باشد ولی چنین نیست که تنها و تنها یک گزینه باشد!
٢- ما هم نگفتیم که یک دم از زمان باز میگردد، ( بیرون از فرهشت)، گفتیم که جنبش
ماه و زمین و انیها، چون گرداری است، ناوسان periodic و بازآینده هم هست، هر سال بهار
و زمستان داریم و هر ماه ، ماه شب چارده و .. هم داریم. این بدان چم نیست که زمان
باز میگردد! به این میگویند جنبش ناوسانی یا گرداری ( پریودیک) و ما باشمردن
این گونه جنبش های بازآیند، زمان را میشماریم ! و گفتیم که از انجا که این جنبش
ماه وزمین و اینها هر سال اندکی دگرگون میشود، نمیتواند "نظم الهی" برای گاهشماری
بشمار اورده شود!

پس اینجا هم باز بیسوادی دین یاران ( بویژه اسلامیست ها که در ته چاه بیسوادی اند) رو شد!

پارسیگر

mbk
12-08-2014, 11:57 AM

سخن یاوه این است که بگوییم که خداوند قطب شمال را برای خرس برفی آفرید!
چرا باشتاب راه روم خرس برفی را هم برای قطب آفرید قطب را هم برای خرس برفی چون من گمان داشتم اگر خرس برفی مویش سیاه بود شاید گرمای بیشتری از آفتاب به دست می آورد که خداوند جور دیگر کردش
خداوندا برای همه سرزمینهایت از دونوک سرماخیز هم میانشان گرما خیز هم بیابانهایت هم جاهای دیگر که طراز است پاس تو

مزدك بامداد
12-08-2014, 12:17 PM
اگر اینگونه کنیم آسمان به زمین نمی آید و اتفاق خاصی نمی افتد
مهند همین است که خستو شدید که میشود!
اینکه احمقانه است یانه، در تراز دوم است.
پس همه ی فرنود شما پوچ شد!

پارسیگر

mbk
12-08-2014, 02:05 PM
به نام خداوند مهر گستر خیلی مهربان
" وَبِالْحَقِّ أَنزَلْنَاهُ وَبِالْحَقِّ نَزَلَ وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلاَّ مُبَشِّرًا وَنَذِیرًا *وَقُرْآناً فَرَقْنَاهُ لِتَقْرَأَهُ عَلَى النَّاسِ عَلَى مُكْثٍ وَنَزَّلْنَاهُ تَنزِیلاً*"هم به درستی فروفرستیمش هم به درستی فروفرستاده شد هم چه فرستادیمت جز مژده دهنده گشته ای هم ترس دهنده ای * هم سخن گردآمده ای فرازکردیمش تا بخوانی برآدمیان بر درنگی هم فرودآوردیمش فروآمده ء آرام آرام*"

پس همه ی فرنود[٥] شما پوچ شد!
شما دانش کم دارید می گویید خداوند نشانی ندارد پوچ نیستید ؟ همین یا نه را با هم نوشتید درست کنید چون پارسیگر بکار می برید سود ماه هم چرخشش فراوان است از بازگشت نورش هم از بالا پایین کردن طراز آب هم از زمانسنجی اش برای برپاداری آیین هم تازه اگر بروید روی ماه جایی است که زمین رودررویتان می چرخد در پیش چشم خیلی زیبا که تک است برابر دیگر جا که زمین همیشه پیش چشمتان باشد هم اینکه می توانیم در زمین با دیدنش شب هنگام بدانیم آفتاب کجا پشت زمین جای دارد شاید این دور شدنش به ما نوسانی باشد نه همیشگی که بستگی دارد نزدیک ترین جایش به زمین را بسنجیم
پناه براو

کوشا
12-08-2014, 04:47 PM
دوتا سخن بیجا گفتید!
١- اینکه کجارا ارا آغاز ماه بگیریم و کجا را میان ماه و اینها، پیمانی است (قراردادی)
برای نمونه میشد ماه شب ١۴ را یکم ماه گرفت و آنگاه پایان ماه میشد ١۴-هم آن !!

دِ خب نمی شود، درست است که ما بیسوادیم و فلان اما با چشم غیر مسلح به ابزار اندازه گیری چگونه می خواهید حکم به قرص کامل بودن ماه کنید که بگویید شب آخر ماه است یا شب اول ؟ و تکلیف روز و شب محاق چه می شود بالاخره چندم است پانزدهم یا شانزدهم ؟

ما گفتیم می شود، اما خیلی از کارهای دیگر هم در این دنیا شدنی است مثل اینکه زیرپوش را روی کت بپوشند اما !!!!

در گردش زمین برد خورشید، دو زمان بسیار باریک داریم که بدان
ترازمندی ( اعتدال) میگویند که آنجا، شب و روز درست و ١۰۰% برابر هم میباشند
که یکی همان نوروز )اعتدال ربیعی) و دیگری همان مهرگان است. از اینرو این نوروز
بگونه ی طبیعی ، آغازگاه روزشماری سالانه شده است.

آیا این موضوع جای تفکر ندارد؟

گاهشمار عربی به اندازه ای
ناجور است که گاه ماه "جمادی" (= زمستان) به تابستان میافتد!!

جهت مطالعه (http://thought.persianblog.ir/post/15/)

sonixax
12-09-2014, 02:26 AM

کوشا جان خودتان متوجه هستید چه میگویید ؟!
وسط ماه، اول ماه، آخر ماه یک مساله ی قراردادی بین انسانهاست از روی شکل و شمایل ماه!
وگرنه دوشنبه هرگز جایش با چهارشنبه عوض نمیشود!!!!!! نیازی هم به حرکت چیزی ندارد برای اینکه جایش ثابت بماند!
ولی به عکس در تقویم قمری یک بار محرم وسط زمستان است! یک بار دیگر وسط تابستان! جابجایی از این بیشتر ؟!
یعنی این زمانسنجی به هیچ عنوان سیستم مناسبی جهت مشخص کردن ایام نیست! چرا که اگر پدربزرگ شما سوم شعبان به دنیا آمده باشد! یک بار باید برایش وسط تابستان تولد بگیرید! یک بار وسط زمستان! یک بار دیگر وسط پاییز!!!! یعنی هرگز نمیتوانید مشخص کنید که ایشون دقیقن کی به دنیا اومده! یعنی مشخص کردن زمان تولد ایشون امکان پذیر نیست!
پس در اینجا میبینیم که الله بیسواد بوده و نمیدانسته چنین اشکال بزرگی وجود دارد! ولی گویا اهورامزدا باهوش تر و باسواد تر از الله بوده :)))
همچنین زمین میتواند بیش از یک قمر داشته باشد! هم اکنون خرده سیاره هایی هستند که ممکن است به دام نیروی جاذبه زمین بیوفتند! و چند صد سالی طول میکشد تا مدارشان کامل شود! یکی از آنها کرویزن است که در صورت به دام افتادن در جاذبه زمین 770 سال طول میکشد تا مدارش شکل بگیرد و پس از آن 5000 سال میهمان زمین بوده و به گرد آن خواهد چرخید و سر انجام رها شده و به اعماق فضا پرتاب میشود. ماه هم همین داستان را دارد! ماه هر ساله 3.8 سانتیمتر از زمین دورتر میشود! یعنی اگر بشر برای چند میلیون سال یا شاید هم چندصد هزار سال آینده دوام بیاورد و زمین را به دست خودش نابود نکند احتمالن فرار کردن ماه از دست زمین را خواهد دید! (با استفاده از همین اصل نیروی محرکه ی فضاپیمایی مانند وویجر 1 و 2 برای حرکت در فضا تامین میشود)
پس باز هم الله بیسواد بوده و این مساله را که انسانها بعدن فهمیده اند را نمیدانسته!!!

آن وقت زمانی که ماه به محاق می رود باید منتظر بمانیم که مثلا فردا شانزدهم است یا هفدهم ! و به جای اینکه بگوییم ماه تمام است یا بیست و نه روزه باید بگوییم ماه شانزدهم دارد یا ندارد، اگر اینگونه کنیم آسمان به زمین نمی آید و اتفاق خاصی نمی افتد اما حتما قبول دارید کمی تا قسمتی احمقانه است.

30 روزه بودن ماه هم قراردادیست جانم! برای همین در تقویم مسیحی یک ماهی 28 روز است! یک ماه دیگر 31 روز و نه بر اساس شکل ماه بلکه بر اساس تولد فلان شاه! یا ختنه سرون فلان پرنس!!!!!

mbk
12-09-2014, 11:28 AM

چرا که اگر پدربزرگ شما سوم شعبان به دنیا آمده باشد! یک بار باید برایش وسط تابستان تولد بگیرید! یک بار وسط زمستان! یک بار دیگر وسط پاییز!
چرا جنگ می کنید اگر کسی سوم شعبان دنیا آمده باشد هر سال ماه شمار بگذرد ماه همان جور در آسمان دیده می شود که دیده می شد زمستان پاییز برای سال شمار آفتابی است برای همین است که باهم درسال ده روز کم بیشتر دارند
خداوندا برای کار درست اندیشه ام را بسپار

کوشا
12-09-2014, 12:58 PM
کوشا جان خودتان متوجه هستید چه میگویید ؟!
وسط ماه، اول ماه، آخر ماه یک مساله ی قراردادی بین انسانهاست از روی شکل و شمایل ماه!
اندازه های مختلف ماه در طول بیست و نه یا سی روز یک موضوع واقعی در عالم خارج است و هیچکس قدرت تغییر آن بر اساس قرارداد را ندارد ماه که متولد می شود (اولین هلال ماه) طبق بنای عقلا که هر تولد هر چیزی را اول آن چیز می دانند، اول ماه است
30
روزه بودن ماه هم قراردادیست جانم! برای همین در تقویم مسیحی یک ماهی 28 روز است! یک ماه دیگر 31 روز و نه بر اساس شکل ماه بلکه بر اساس تولد فلان شاه! یا ختنه سرون فلان پرنس!!!!!

این به قول عوام برج است نه ماه، ماه ماه است و قابل عقب جلو کردن توسط بشر نیست

mbk
12-09-2014, 01:08 PM
"بَدیعُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ أَنَّى یَکُونُ لَهُ وَلَدٌ وَ لَمْ تَکُنْ لَهُ صاحِبَةٌ وَ خَلَقَ کُلَّ شَیْ‏ءٍ وَ هُوَ بِکُلِّ شَیْ‏ءٍ عَلیمٌ101ذلِکُمُ اللَّهُ رَبُّکُمْ لا إِلهَ إِلاَّ هُوَ خالِقُ کُلِّ شَیْ‏ءٍ فَاعْبُدُوهُ وَ هُوَ عَلى‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ وَکیلٌ102لا تُدْرِکُهُ الْأَبْصارُ وَ هُوَ یُدْرِکُ الْأَبْصارَ وَ هُوَ اللَّطیفُ الْخَبیرُ103قَدْ جاءَکُمْ بَصائِرُ مِنْ رَبِّکُمْ فَمَنْ أَبْصَرَ فَلِنَفْسِهِ وَ مَنْ عَمِیَ فَعَلَیْها وَ ما أَنَا عَلَیْکُمْ بِحَفیظٍ104""خیلی تازه آورنده ء آسمانها هم زمین که چون گونه می باشد برایش فرزندی هم نبوده برایش همنشینی هم آفرید هر چیزی هم او به هر چیز خیلی داناست 101اینتان خداوند پروردگارتان نباشد خدایی جز او آفریننده هر چیزی باز بندگی کنیدش هم او بر هر چیزی کارگذار است 102نباشد درمی یابدش چشمها هم او درمی یابد چشمها را هم او خیلی نازک خیلی آگاه است 103پیش آمدتان بینایی هایی از پروردگارتان باز کسی ببیند باز برای تن خویش هم کسی کور ماند باز برش هم چه من برشما به نگهداری ام104"

همچنین زمین میتواند بیش از یک قمر داشته باشد! هم اکنون خرده سیاره هایی هستند که ممکن است به دام نیروی جاذبه زمین بیوفتند! و چند صد سالی طول میکشد تا مدارشان کامل شود! یکی از آنها کرویزن است که در صورت به دام افتادن در جاذبه زمین 770 سال طول میکشد تا مدارش شکل بگیرد و پس از آن 5000 سال میهمان زمین بوده و به گرد آن خواهد چرخید و سر انجام رها شده و به اعماق فضا پرتاب میشود. ماه هم همین داستان را دارد! ماه هر ساله 3.8 سانتیمتر از زمین دورتر میشود! یعنی اگر بشر برای چند میلیون سال یا شاید هم چندصد هزار سال آینده دوام بیاورد و زمین را به دست خودش نابود نکند احتمالن فرار کردن ماه از دست زمین را خواهد دید! (با استفاده از همین اصل نیروی محرکه ی فضاپیمایی مانند وویجر 1 و 2 برای حرکت در فضا تامین میشود)
زمین می تواند بیش از اندازه ء یک ماه داشته باشد همانند ماهواره هایی که دورزمین می چرخند جز یک نیروی آغازین هم سوی درست پرتاب چیزی نمی خواهد تازه زیباتر زمین است که اگر دور خورشید می گردد دور خودش می گردد هم نوسانی تلوتلو می خورد که چند جور آب هوا را ساخت
خداوندا مرا جور دانشمندان کور اندیش خودخواه نادان مکن

sonixax
12-10-2014, 12:07 AM
چرا جنگ می کنید اگر کسی سوم شعبان دنیا آمده باشد هر سال ماه شمار بگذرد ماه همان جور در آسمان دیده می شود که دیده می شد زمستان پاییز برای سال شمار آفتابی است برای همین است که باهم درسال ده روز کم بیشتر دارند
خداوندا برای کار درست اندیشه ام را بسپار

لیکن اگر کسی ساعت 9 شب به دنیا آمده باشد عقربه های ساعت همیشه در هنگام تولدش همان شکلی هستند!!!! :e415:

اندازه های مختلف ماه در طول بیست و نه یا سی روز یک موضوع واقعی در عالم خارج است و هیچکس قدرت تغییر آن بر اساس قرارداد را ندارد ماه که متولد می شود (اولین هلال ماه) طبق بنای عقلا که هر تولد هر چیزی را اول آن چیز می دانند، اول ماه است

طبیعت دارد جانم!

این به قول عوام برج است نه ماه، ماه ماه است و قابل عقب جلو کردن توسط بشر نیست

برج!!! واژه ای عربیست! ماه واژه ای پارسیست! چون ما عرب نیستیم پس لازم نیست به جای ماه از برج استفاده کنیم!
در انگلیسی هم Month به معنی ماه و Moon به معنی کره ماه معنی میدهد!!!
دیگه در این حد مغلطه کردن نوبره !

sonixax
12-10-2014, 12:08 AM
همانند ماهواره هایی که دورزمین می چرخند

اینها ساخت دست کفار نجس هستند! بروید دهانتان را آب بکشید :))

جز یک نیروی آغازین هم سوی درست پرتاب چیزی نمی خواهد تازه زیباتر زمین است که اگر دور خورشید می گردد دور خودش می گردد هم نوسانی تلوتلو می خورد که چند جور آب هوا را ساخت

این رو بدید یکی که دور و برتونه و دستور زبانش خوبه بنویسه بفهمیم چی شد!

mbk
12-10-2014, 06:40 AM

اینها ساخت دست کفار نجس هستند! بروید دهانتان را آب بکشید :))
من جزخداوند بنده ء کسی نیستم هم شگفت زده از کارشان که بهره ای گذرا پس زین پس روپوشندگان غذایی نخورند دم بازدمی نداشته باشند چشمشان را ببندند باز چیز بسازند چون همه را خداوند داد دیگر کج روی بس است تو گفتی فضا پیما ما گفتیم ماهواره که کمی دیگر گونه اند همانند سنگی را به نخ بند کنی بچرخانیش می شود ماهواره اگر رهایش کنی میشود فضا پیما آدمی اگر دانش دارد بهتر است فروتن باشد که دانشمندترش هست که از همه دانشمندتر خداوند است
خداوندا تویی که خنده می آوری هم گریه می آوری هم تو زنده می کنی هم می میرانی آفریدی دو جفت نر هم ماده هم تو نابود کردی مردمان پیشین را هم آفرینش دوباره برای توست پروردگار ستارگان آسمانی مرا ببخش اگر رو در رویت بایستم

mbk
12-10-2014, 03:27 PM
" ربنا ما خلقت هذا باطلا سبحانك فقنا عذاب النار 191""پروردگارما چه آفریدی این را بیهوده ای پاکی تو باز دورنگاهدارمان گوارایی آتش را 191"

لیکن اگر کسی ساعت 9 شب به دنیا آمده باشد عقربه های ساعت همیشه در هنگام تولدش همان شکلی هستند!!
دانا !پایگاه داده ء تک بردار بهتر است یا دوتا ؟اگر کسی بگوید فلان سال آفتابی شمار هم فلان سال ماه شمار به دنیا آمدم بهتر است یا تنها بگوید آفتابی شمار که آفتابی شمار تنها ویژه ء آفتاب است نه ماه که دوتایی آگاهی بیشتری از پیرامون خواهد داد که هم دانیم آفتاب هم موسمهایش بهار تابستان پاییز زمستان چه بود هم ماه در کجای آسمان جای داشت که آیین را برپا بداریم
خداوندا مرا بیهوده انگار کارهایت مکن

sonixax
12-10-2014, 11:51 PM
دانا !پایگاه داده ء تک بردار بهتر است یا دوتا ؟اگر کسی بگوید فلان سال آفتابی شمار هم فلان سال ماه شمار به دنیا آمدم بهتر است یا تنها بگوید آفتابی شمار که آفتابی شمار تنها ویژه ء آفتاب است نه ماه که دوتایی آگاهی بیشتری از پیرامون خواهد داد که هم دانیم آفتاب هم موسمهایش بهار تابستان پاییز زمستان چه بود هم ماه در کجای آسمان جای داشت که آیین را برپا بداریم
خداوندا مرا بیهوده انگار کارهایت مکن

شما اول برو از اول دبستان بشین! هر وقت 5 سال ابتدایی رو رد کردی و درست نوشتن رو یاد گرفتی بیا :))