PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی اقتصادهای جهان و سنجش سودمندی آنان برای مردم

Agnostic
11-20-2014, 11:49 AM
درود
چند تاپیک با موضوعات غیر اقتصادی مثلا عید قربان و اسلحه و فیزیک هست که پر شده از بحث کمونیسم و کاپیتالیسم و ...
این تاپیک را زدم تا بصورت اختصاصی درباره انواع اقتصاد و میزان سودمندی آن برای مردم کشورها و مردم زمین بحث و گفتگو کنیم.
چه خوب است بحث های آن تاپیکها نیز منتقل به این فروم شود یا در صورت امکات از این تاپیک ادامه یابد.
مرسی

Agnostic
11-20-2014, 12:09 PM
من در تاپیکی دیگر کمونیست و کاپیتالیسم را هر دورا بد و نامناسب دانستم و بهترین مدل موجود را همین اقتصاد سوسیالیستی اروپا معرفی کردم.
دوستمان سونیکس گفتند:

آوای دهل شنیدن از دور خوش است اگناستیک جان.
سوای اینها در اروپا حق مالکیت شخصی چه بر ابزار تولید چه بر شورتی که پاتونه به رسمیت شناخته میشه! چیزی که در کمونیسم به رسمیت شناخته نمیشه.
نتیجتن شما میتوانید انتخاب کنید زیر چتر سوسیالها باشید یا کاپیتالیستها! من دومی را انتخاب کرده ام و با توجه به تجربه ای که پیشتر با اولی ها داشته ام اکنون خیلی هم خوشحال و راضی هستم، نسبت به تمام کسانی که همکاری با اولی ها را انتخاب کرده اند وضع بسیار بهتری دارم، دفتر دستک خودم را دارم و یک نفری !!! بله یک نفری و بدون کارگر و کارمند و ... درآمدی دارم که هیچ یک از آن آویزانهای سوسیالیسم ندارند. همه آنها یا دارند برای ادارات دولتی خر حمالی میکنند! که اتفاقن بسیاریشان هم راستای همین دفتر دستک سوسیالیست، خیلی هایشان هم یا دارند حقوق بیکاری میگیرند (از مالیت همانهایی که دارند خر حمالی میکنند) و یک طوری از شیره مالیدن سر دولت حرف میزنند انگار که رفته اند بن لادن را دستگیر کرده اند! یا به زور یک بخور و نمیری در میاورند و روزی میگذرانند.
من تنها یک دهه است که اینجایم و کمتر از 4 سال است که مشغولم! آنها هر کدام بیش از 30-40 سال است که تنها از گرفتن شهروندی آلمانشان میگذرد!!!
با این حال شرایط اینجا بسیار غیر عقلانی و بد است! و من دارم همه روزه جان میکنم و از ماحصل جان کندنم مالیات بالای 30% به دولت میدهم که بریزد در خیک آن مفت خورهای سوسیالیستِ تن پرورِ گدا گشنه.
به همین جهت هم بخشی از تجارتم را از آلمان خارج کرده ام و در فکر خارج کردن بقیه اش هم هستم! (شاید حالا اندکی بتوانید درک کنید چرا مردم از بلاد کمونیستی فراری میشوند)

در پاسخ:
۱- دوست گرامی شما به غرب پناهنده شده اید. تقریبا موافقان پذیرش پناهندگی احزاب سوسیالیست هستند و مخالفان مهاجرت و پناهندگی دست راستی ها هستند.
۲- برای جان گرفتن در دوران پناهندگی از کمک هزینه های نظام اقتصادی سوسیالیسم استفاده کرده اید.
۳- اگر در اروپا از آمریکا دزدی کمتر است بخاطر امنیت اقتصادی اجتماعی حاصل از پول بیکاری سوسیالیسم است
۴- اگر در اروپا گدا و فقیر نیست بخاطر پول بیکاری و بیمه درمانی واقعی حاصل سوسیالیسم هست.
۵- اگر سرمایه داران اروپا امنیت دارند بخاطر پول بیکاری و بیمه مردم اروپا است.
۶- دولت کشورهای اروپا که نماینده کل مردم است با سیاست خارجی مناسب کارچاق کن سرمایه داران است حالا چرا آنان دین خود را به مردم ادا نکنند و مردم بیکار پول بیکاری و بیمه درمانی نداشته باشند؟
۷- در آلمان به بیکاران ۴۰۰ یورو پول بیکاری و ۴۰۰ یورو یارانه غیر مستقیم می دهند. یک آلمانی به نفعش است کار کند چون ۴۰۰ یورو ممکن است برای پناهندگانی که شهروندی گرفتن و از ایران و ترکیه وافریقا به آلمان رفتن خیلی خوب و چشمگیر باشد ولی برای آلمانی جالب نیست. من دوستی دارم که در آلمان است پسر دوست وی آلمانی است و مثل اکثر دیپلمه های آلمان فنی حرفه ای خوانده و دو سالی است در کارخانه تایرسازی کارگری می کند و با اضافه کاری ماهی ۵۰۰۰ یورو حقوقش است آیا مرض دارد بیکار کند خود را و ۴۰۰ یورو+ ۴۰۰ یورو یارانه غیر نقدی بگیرد؟
مردم بیکار یک کشور باید یک حداقل در آمدی داشته باشند تا تکریم شوند نه این که مثل ایران به گدایی و کلاهبرداری و دزدی و فحشا کشیده شوند.

Agnostic
11-20-2014, 12:20 PM
در نظام کاپیتالیستی آمریکا کارمندان خیلی راحت تر از نظام سوسیالیستی اروپا اخراج میشوند. مثلا در اخبار می شنویم جنرال موتورز ۵۰هزار کارگر و کارمند را نه به دلیل بدکارکردن و قانون شکنی بلکه برای سوداوری بیشتر اخراج کرده در حالیکه کارخانه های اروپای سوسیالیست به سختی اجازه می یابند چنین کاری کنند!

ببینید در غرب خانه و ماشین و لوازم منزل از دم قسط است و کارگران و کارمندان از همان ۱۸-۲۰ سالگی که استخدام میشوند اینها را می خرند و با قسط ۲۰-۳۰ ساله می خرند. حالا حساب کن در نظام کاپیتالیستی ۲۰ سال قسط پرداخت کردی و ۱۰ سال دیگر مانده یکدفعه از کارخانه اخراج میشوی و دیگر پول نداری بقیه قسط را بدی و بانک خانه و زندگی ات را مصادره می کند. در آمریکای کاپیتالیست خیلی چنین چیزی اتفاق می افتد در اروپای سوسیالیست کمتر چنین چیزی می بینید.

مزدك بامداد
11-20-2014, 03:07 PM
این سوسیالیسمی که شما میگویید، همان کاپیتالیسم است که از سوی
برخی مهاد های کمونیستی و در پی تلخی های که بر سر اروپا آمده،
مهار شده است. در این جاها ، کاپیتالیستها همواره و هنوز هم میکوشند
که این " زنجیر" را را پاره کنند یا یک جوری آبکی اش کنند و از زیرش دربروند
و همواره یک استرس برای مردم است که هی باید جلوی این انگلهارا بگیرند
بزبان دیگر، این خوبی که در اینجاها که گفتید هست، تنها و تنها به فرخندگی
برخی آموز های کمونیستی بدست امده است. و اگر ١۰۰% کمونیستی میبود،
١۰۰% بهتر نیز میبود. اینکه در گذشته نشده است، برای کارشکنی های همین
کاپیتالیست ها بوده که تا امروزهم بحران زا میباشند,جنگ براه میاندازند، کوچیدن
ندارها، نابودی جنگلها، آلودگی زیستبوم، برپایی جمهوری اسلامی ، داعش ، ...

پارسیگر

Agnostic
11-20-2014, 04:32 PM
این سوسیالیسمی که شما میگویید، همان کاپیتالیسم است که از سوی
برخی مهاد های کمونیستی و در پی تلخی های که بر سر اروپا آمده،
مهار شده است. در این جاها ، کاپیتالیستها همواره و هنوز هم میکوشند
که این " زنجیر" را را پاره کنند یا یک جوری آبکی اش کنند و از زیرش دربروند
و همواره یک استرس برای مردم است که هی باید جلوی این انگلهارا بگیرند
بزبان دیگر، این خوبی که در اینجاها که گفتید هست، تنها و تنها به فرخندگی
برخی آموز های کمونیستی بدست امده است. و اگر ١۰۰% کمونیستی میبود،
١۰۰% بهتر نیز میبود. اینکه در گذشته نشده است، برای کارشکنی های همین
کاپیتالیست ها بوده که تا امروزهم بحران زا میباشند,جنگ براه میاندازند، کوچیدن
ندارها، نابودی جنگلها، آلودگی زیستبوم، برپایی جمهوری اسلامی ، داعش ، ...

پارسیگر
من با کمونیسم مخالفم در تمام کشورهایی که ایجاد شد ثابت کرد کارامد نیست.
من با سوسیال دموکراسی که چیزی بین کمونیسم و کاپیتالیسم است و درواقع مزایای هر دو را دارد و معایب آن دو را ندارد موافقم. البته هر نظامی به اصلاحات نیاز دارد.

Agnostic
11-20-2014, 04:36 PM
سوسیال دموکراسی چیست؟
سوسیال‌دموکراسی یا مردم‌سالاری جامعه‌خواه یک ایدئولوژی سیاسی چپ در قالب سیاست کلاسیک است. حرکت سوسیال دموکراسی معاصر مسیر اصلاح نظام سرمایه داری را با در نظر گرفتن عدالت اجتماعی طی می‌کند.[۱]

ابتدا سوسیال دموکراسی شامل انواع گرایش‌های مارکسیستی از گرایش‌های انقلابی همچون رزا لوکزامبورگ و ولادیمیر لنین تا گرایش‌های مختلفی همچون کائوتسکی و برنشتاین را شامل بود، اما بخصوص پس از جنگ جهانی اول و انقلاب اکتبر در روسیه، سوسیال دموکراسی بیشتر و بیشتر به گرایشی غیرانقلابی بدل شد.

تا آن جا که گرایش رویزیونیستی که ادوآرد برنشتاین نمایندگی می‌کرد، مبنی بر اینکه سوسیالیسم نه از طریق انقلاب که از طریق اصلاحات تدریجی به دست می‌آید تقریباً بر کل سوسیال دموکراسی حاکم گشت. شعار بعضی سوسیال دموکرات‌ها «نه به انقلاب، آری به اصلاح» بوده‌است. (Evolution, not Revolution)

در میانه‌های سده بیستم سوسیال‌دموکرات‌ها از اِعمال قوانین جدی‌تر کار، ملی کردن صنایع اصلی و ایجاد دولت رفاهی هواداری می‌کردند.

امروزه سازمان انترناسیونال سوسیالیستی مهم‌ترین سازمانی است که در سطح جهانی احزاب سوسیال دموکرات را (در کنار احزاب سوسیالیست دموکراتیک) دربر می‌گیرد.

سوسیال دموکراسی - WiKi (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84_%D8%AF%D9%85% D9%88%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

Agnostic
11-20-2014, 04:37 PM
تفاوت با سوسیالیسم دموکراتیک
گل رز قرمز معمولا به عنوان نماد مردم‌سالاری سوسیال به کار می‌رود. این نماد در دوره‌ای پس از جنگ جهانی دوم انتخاب شد.[۲]

سوسیال دموکراسی نباید با "سوسیالیسم دموکراتیک" اشتباه گرفته شود.

سوسیالیسم دموکراتیک در واقع انشعابی فکری از سوسیال دموکراسی است.

تفاوت این دو همیشه کاملاً مشخص نیست اما سوسیالیسم دموکراتیک معمولاً چپتر از سوسیال دموکراسی است.

احزاب سوسیال دموکرات به همراه احزاب سوسیالیست دموکراتیک در "انترناسیونال سوسیالیستی" گرد آمده‌اند.

Agnostic
11-20-2014, 04:40 PM
من کمی هم با اکو سوسیالیسم موافقم.

اکو سوسیالیسم چیست:
اکوسوسیالیسم، سوسیالیسم سبز یا سوسیالیسم بوم یک ایدئولوژی است که از ترکیب و ادغام جنبه‌ها و نمودهایی از مارکسیسم، سوسیالیسم، سیاست‌های سبز، بوم شناسی و جنبش ضد جهانی سازی شکل گرفته‌است. اکوسوسیالیست‌ها عموماً معتقدند که سیستم سرمایه‌داری (کاپیتالیسم) باعث محرومیت‌های اجتماعی، فقر، و نابودی محیط زیست از طریق جهانی‌سازی و امپریالیسم تحت حاکمیت حکومت‌های سرکوب‌گر و ساختارهای چنددولتی می‌شود. اکوسوسیالیست‌ها مدافع خلع سلاح و نابودی بدون خشونت کاپیتالیسم و حکومت‌ها هستند و کانون تفکرات خود را بر مالکیت اشتراکی ابزار تولید به‌وسیله شرکای آزاد تولید و استقرار مجدد کمون‌ها (مردم عادی) بر قدرت بنا نهاده‌اند.

اکوسوسیالیست‌ها منتقد بسیاری از فرم‌های گذشته و حال سوسیالیسم و سیاست سبز می‌باشند. معمولاً اکوسوسیالیست‌ها را با نام سبزهای سرخ می‌شناسند - پیرو سیاست‌های سبزشان و مخالفت آشکارشان با کاپیتالیسم که اغلب ملهم از مارکسیسم است. (برای فهم بهتر سبزهای سرخ باید آنها را برای مقایسه در مقابل سبزهای آبی قرار داد). به زبان کنایه و تمسخر به سبزهای سرخ هندوانه می‌گویند بنا به این واقعیت که آنها عدالت اجتماعی را بر اهداف محیط زیستی خود ترجیح می‌دهند. دلالت بر اینکه در ظاهر سبز هستند ولی در باطن سرخ. ابداع اصطلاح «هندوانه» را معمولاً به پتر بکمن (Petr Beckmann) و بیشتر به وارن ت.بروکس (Warren T. Brookes) نسبت می‌دهند که هر دو از مخالفین سرسخت جنبش محیط زیست اند.

اکوسوسیالیست‌ها همچنین با بوروکراسی و برخی تئوری‌های سوسیالیستی مثل مائوئیسم و استالینیسم مخالفت می‌ورزند. ایشان با آنچه به کاپیتالیسم دولتی یا بوروکراسی اشتراکی معروف است مخالف اند. در عوض، اکوسوسیالیست‌ها بر ترکیب سوسیالیسم و بوم‌شناسی تاکید می‌کنند در عین حال که اهداف آزادی خواهانهٔ سوسیالیسم اولیه را ارج می‌نهند. اکوسوسیالیست‌ها در جستجوی دنیایی هستند که مالکیت اشتراکی ابزار تولید از طریق «شرکای آزاد تولید» بر آن حاکم باشد و هرگونه سلطه به خصوص نابرابری جنسی (تبعیض بین زن و مرد) و نژادپرستی از آن رخت برافکنده باشد. خواسته‌های ایشان همچنین شامل استقرار مجدد مردم عادی بر قدرت، به جای مالکیت خصوصی می‌شود. در عمل، اکوسوسیالیست‌ها تئوری‌های گوناگونی را بسط داده‌اند که به ایجاد جهانی پست کاپیتالیسمی، پست دولتی منتهی خواهد شد.

اکو سوسیالیسم - WiKi (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DA%A9%D9%88_%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7% D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85)

Agnostic
11-20-2014, 05:31 PM
در مورد دریافت حقوق بیکاری بدون محدودیت زمانی.
اصولا امکان یافت شدن کار برای همه مردم یک کشور بعید است. می توان مثل کمونیستها شغل فرمایشی ایجاد کرد تا همه مردم سرشان به کاری گرم باشد ولی اینکار ضد اقتصادی است.
همچنین تصور اینکه مردم دریافت کننده یارانه و حقوق بیکاری گدا گشنه و مفت خور هستند زشت است.
من چند سال پیش در یک فروم خارجی با یک برنامه نویس آشنا شدم که شغل نداشت و حقوق بیکاری می گرفت ولی صبح تا شب روی توسعه نرم افزارهای اوپن سورس رایگان کار می کرد.
بی بی سی هم در کلیک چند وقت پیش جوانان فقیری را نشان داد که اشتراکی زندگی می کردند در خانه های درب و داغون ولی مخ نرم افزار بودند و روی اوپن سورس و بیت کویین کار می کردند.

sonixax
11-21-2014, 04:23 AM
۱- دوست گرامی شما به غرب پناهنده شده اید. تقریبا موافقان پذیرش پناهندگی احزاب سوسیالیست هستند و مخالفان مهاجرت و پناهندگی دست راستی ها هستند.
من اگر در آن زمان که دار و ندارم توسط اسلامگرایان مصادره شد امکان مالی بیشتری میداشتم به آلمان نمیامدم! به جای دیگری میرفتم! مخالفان پناهندگی های دروغین دست راستی ها هستند! بر کسی پوشیده نیست که اکثر جمعیت پناهجویان با دروغ خود را در معرض خطر معرفی میکنند! برای همین هم باید راه برای اینها سخت تر شود تا حق آنهایی که به راستی در خطر هستند پایمال نشود. همچنین دست راستی ها مخالف مهاجرت نیستند! مهاجرت قانونی موجب سرازیر شدن سرمایه و استعداد به کشور میشود و نتیجه اش پیشرفت آن کشور است! کاری که آمریکا و انگلیس و ... سالهاست که دارند انجام میدهند.

۲- برای جان گرفتن در دوران پناهندگی از کمک هزینه های نظام اقتصادی سوسیالیسم استفاده کرده اید.

ما از ثانیه اول درخواست کار کردیم! نظام اقتصادی سوسیالیس اجازه نداد! به همین جهت مخارج ما را تا زمانی که اقامت بگیریم پرداخت کردند (که باید میکردند چرا که خودشان مانع از کار کردن ما شده بودند - هزینه های یک زندانی هم بر عهده زندان و دولت است در هر نظامی فارق از کمونیستی بودن یا سرمایه داری بودنش) پس در اینجا هم اینها منتی بر سر ما ندارند و به عکس ما از اینها طلبکار هم هستیم که چند سالی از زندگیمان به خاطر این عدم اجازه ها هدر رفت و اتفاقن در دادگاه هم این ادعای ما مورد پذیرش قاضی قرار گرفت و خسارت مالی بهمون پرداخت شد. که مبلغ دریافتی از اون خسارت تمامن کمک شد جهت نوسازی یکی از کمپ های پناهندگی تا شاید اینگونه شرایط بسیار بدی را که ما تحمل کرده بودیم بعدی ها تحمل نکنند.

۳- اگر در اروپا از آمریکا دزدی کمتر است بخاطر امنیت اقتصادی اجتماعی حاصل از پول بیکاری سوسیالیسم است

تنها شکل دزدی در اینجا متفاوت است وگرنه کمتر نیست! همچنین اخبار بسیاری از این دزدیها اصلن منتشر نمیشود! برای همین بازار کار کسانی که دوربینهای مداربسته و آلارم و ... نصب میکنند حسابی داغ است.
این پول بیکاری هم شامل حال همه نمیشود! مثلن مهاجران رومانیایی از آن محروم هستند!!! برای همین در جای جای شهر و کشور مشغول دزدی، شیشه شوری، گدایی و ... هستند! چیزی که تعجب خود آلمانی ها را در پی داشته.
همچنین بیشتر تفکر مردم در اینجا حول محور چگونگی دور زدن مالیاتها میچرخد! در بین آلمانی ها مثلی هست مبنی بر اینکه کسی که به دولت تمام مالیاتش رو میده احمقه!

۴- اگر در اروپا گدا و فقیر نیست بخاطر پول بیکاری و بیمه درمانی واقعی حاصل سوسیالیسم هست.

چنین حرفی درست نیست :
4523 4524 4525 4526 4527

کافیست واژه های Bettler in Deutschland یا obdachlose in deutschland را جستجو کنید و ببینید که در اروپا هم همان صحنه هایی که در ایران و ... میبینید دیده میشود. در اینجا به اینها Penner هم گفته میشود! که اغلب واژه ای بی ادبانه برای توصیف الکلی هاست ولی به اینها هم میگویند.

۵- اگر سرمایه داران اروپا امنیت دارند بخاطر پول بیکاری و بیمه مردم اروپا است.

یکی از بی امنیت ترین قشرهای در اروپا همین سرمایه داران هستند! اینها اغلب حتا توانایی گرفتن یک وام را هم ندارند! مگر اینکه خیلی خیلی گنده باشند!! به عبارت ساده تر اگر شما کارمند یا کارگر نباشید و به شکل شخصی و متکی بر خود کار کنید بهتر است قید کردیت کارتهای درست و حسابی و وام بانکی و قسطی خریدن و اینها را بزنید. در صورت ورشکست شدن هم کسی نیست که دست شما را بگیرد و جلوی ورشکستگیان را بگیرد مگر اینکه از یک تعدادی بیشتر کارمند داشته باشید که در همان صورت هم کمکی که به شما میشود به اندازه ی کافی نیست و نهایتن باز هم نابود میشوید! نمونه های پیشین :
Max Bahr (فروشگاه فروش ابزار آلات و مصالح ساختمانی و ... - ورشکست شد، تعطیل شد)، Praktiker (به مانند همان قبلی)، Schleker (فروشگاه لوازم بهداشتی - ورشکست شد، تعطیل شد)، Karstadt (فروشگاه لوازم ورزشی، لباس، تشک،لوستر، آینه و خلاصه هر چیزی از این دست - در حال ورشکستگی)، Fegro (کلی فروشی برای مشاغل کوچک مانند کیوسکها، رستورانها و ... - ورشکست شد توسط SelGros خریداری شد.) ، Toom (فروشگاه های زنجیره ای مانند شهروند یا رفاه در ایران - ورشکست شد، توسط Rewe خریداری شد)، Kabs (فروشگاه زنجیره ای مبلمان فروشی، در حال ورشکستگی) و ...
نمونه هایی از این دست بسیار زیاد هستند.

۶- دولت کشورهای اروپا که نماینده کل مردم است با سیاست خارجی مناسب کارچاق کن سرمایه داران است حالا چرا آنان دین خود را به مردم ادا نکنند و مردم بیکار پول بیکاری و بیمه درمانی نداشته باشند؟

بالاتر توضیح داده شد!بیشتر مالیات نه از سرمایه داران و Selbstständig ها (افراد مستقل) بلکه از کارمندان و کارگران و ... گرفته میشود و فشار در حقیقت از طرف ساختار سوسیالی حکومت بر روی دوش افرادیست که سوسیالیستها داعیه ی حمایت از آنان را دارند.
ولی آنان که روابط خود را با این ساختار تا جای ممکند گسسته اند چنین فشاری بر روی دوششان نیست یا کمتر هست. من افرادی رو میشناسم که گردش مالیشون در اینجا ماهانه بیش از 1 میلیون یورو هست (یک نفر افغانی ی زبر و زرنگ و نمونه ی مهاجر موفق) ولی مالیاتی که به دولت در یک سال پرداخت میکند از مالیاتی که یک کارمند یا کارگر در سال پرداخت میکند کمتر است! (سوای Umsatzsteuer که از مشتری میگیری به دولت پرداخت میکنی - یعنی از خودت پرداخت نمیکنی) زیر آبی هم نمیرود.

۷- در آلمان به بیکاران ۴۰۰ یورو پول بیکاری و ۴۰۰ یورو یارانه غیر مستقیم می دهند. یک آلمانی به نفعش است کار کند چون ۴۰۰ یورو ممکن است برای پناهندگانی که شهروندی گرفتن و از ایران و ترکیه وافریقا به آلمان رفتن خیلی خوب و چشمگیر باشد ولی برای آلمانی جالب نیست. من دوستی دارم که در آلمان است پسر دوست وی آلمانی است و مثل اکثر دیپلمه های آلمان فنی حرفه ای خوانده و دو سالی است در کارخانه تایرسازی کارگری می کند و با اضافه کاری ماهی ۵۰۰۰ یورو حقوقش است آیا مرض دارد بیکار کند خود را و ۴۰۰ یورو+ ۴۰۰ یورو یارانه غیر نقدی بگیرد؟

در آلمان به بیکاران 650 یورو پول بیکاری (در صورتی که بالای 25 سال سن داشته باشد و مستقل باشد) و تا سقف 2000 یورو یارانه غیر مستقیم میدهند (هزینه اجاره منزل، پول آب و برق، سوسیال کارت برای خرید ارزان تر بلیط و ...، پول بیمه و ...)، کسی که ماهی 5000 یورو حقوق میگیرد دست کم باید 2000 یوروی آن را مالیات بدهد! به خصوص اگر مجرد باشد و خانواده نداشته باشد! یعنی زیر Steuerklasse 1 هستش! در اینجا میتونید مبلغش رو محاسبه کنید : Brutto Netto Rechner 2014 2013 Gehaltsrechner 2014 2013 Lohnrechner 2014 2013 Gehalt (http://www.brutto-netto-rechner.info/)

در برلین کسی که 25 سال سن دارد و ماهی 5000 یورو حقوق میگیرد و از بیمه های دولتی (همانهایی که جناب مزدک پیشتر در باره شان صحبت کرده اند) استفاده میکند ماهیانه 1271 یورو مالیات و 931 یورو Sozial Abgabe پرداخت میکند! جمع این دو میشود 2202 یورو در ماه! و میزان 2797 یورو برای خودش میماند (خرده هایش را حساب نکرده ام برای همین یک یورو اختلاف دارد) .
این میزان رقمی سرسام آور است! و اگر در یک سال آن را جمع کنیم میشود 26424 یورو! اگر فرض را بر این بگیریم که شخصی 10 سال کار کند و پس از 10 سال یک بیماری سخت بگیرد آیا هزینه های درمانی آن بیماری 264 هزار یورو هست ؟! (توجه داشته باشید که با این پول میشه اینجا قصر خرید!) حالا شما این رو حساب کنید در 40 یا 50 سال کار کردن و در شرایطی که با گرفتن ترفیع و ... میزان حقوق هم بالا میرود و مطابق آن مالیات پرداختی هم بیشتر میشود. پول پرداخت شده 5 برابر میشود یعنی یک میلیون سیصد بیست هزار یورو! یعنی هر فردی که چنین سقف حقوقی داره باید این مقدار پول بده! شاید یک روزی بیماری بگیره که به فرض 200 هزار یورو هم هزینه ی درمانش باشه! تازه اگر بیمه هزینه های درمانیش رو قبول کنه! وقتی سن از یک حدی بالاتر است و امید به درمان کم هزینه ها درست و حسابی پرداخت نمیشوند و کلی بهانه تراشی میشود و شخص مجبور به پرداخت شخصی بخشی از هزینه ها میشه. کما اینکه همواره شما مجبور به پرداخت بخشی از هزینه ها هستید خواه نا خواه. به طور مثال در قبال هر دارو باید 5 یورو سر نسخه پرداخت کنید و اگر دارو در فهرست داروهای مورد پوشش بیمه نباشد باید شخصی بخرید! دکترها هم اغلب از نوشتن نسخه و دارو برای بیمار سر باز میزنند، دلیلش معاملاتی هست که خودشون با بیمه دارند.

4528

داستان این آمار اندکی فرق میکند زمانی که شما خانواده دار هستید و باید هزینه آنها را هم بدهید! ولی مادامی که همسر شما شاغل نباشد! اگر باشد مالیات پرداختی همین حدود و حتا سنگین تر میشود! کلاسهای مالیاتی آلمان را میتوانید اینجا ببینید :
- WiKi (http://de.wikipedia.org/wiki/Lohnsteuerklasse)

مردم بیکار یک کشور باید یک حداقل در آمدی داشته باشند تا تکریم شوند نه این که مثل ایران به گدایی و کلاهبرداری و دزدی و فحشا کشیده شوند.

همان طور که بالاتر دیدید، در اروپا و به خصوص آلمان که من از شرایط و قوانینش خبر دارم هم گدا، کلاهبردار، دزد و فاحشه هست! در مورد فحشا سوای آنهایی در هر سوراخی پیدا میشوند خیابانهایی داریم که بین ایرانیان به خیابانهای ویترینی معروف هستند! طرف پشت ویترین خوابیده! میرید میبینید اگر پسند کردید میرید تو کرکره میاد پایین!!! یا میرید اتاق پشتی.
شخصن ترجیح میدهم این میزان مالیات را پس انداز کنم یا از بیمه های خصوصی استفاده کنم ولی چنین مالیاتی به دولت پرداخت نکنم. پیش از این زمانی که یک بیماری ساده مانند سرماخوردگی میگرفتم بیمه مداوای آن را پوشش نمیداد! نتیجه این میشد که فقط حق ویزیت دکتر پرداخت میشد و هیچ دارویی تجویز نمیشد برای همین بیماری گاه تا بیش از دو ماه طول میکشید! که برخی یادگاریهایش مثل سرفه هنوز با من است و دلیلش عدم تمایل بیمه (دولتی) به پرداخت هزینه درمان بوده!!! از وقتی از بیمه های خصوصی استفاده میکنم دکتر را میتوانم مجبور کنم برایم دارو تجویز کند و بیماری بیش از یکی دو هفته طول نمیکشد! اوضاع سرفه هایم هم دارد بهتر میشود ولی هنوز تا بهبودی کامل خیلی مانده. خیلی روشن دکتر فعلیم دلیل این سرفه ها رو تورم سینوسها در نتیجه درست مداوا نشدن در گذشته عنوان کرد و به همین خاطره که ترشحات داخل سینوسهایم زیاده و میریزه روی دریچه ی نای و باعث سرفه میشه! یعنی این مدل بیمه یک بیماری حاد را به یک بیماری مضمن تبدیل کرده! و 2 سال است که تحت مداوا هستم تا خوب بشود!

از چُس ناله که بگذریم، آنچه بالاتر برای شما آوردم مستند و مستدل است! و نشان میدهد اطلاعات شما در مورد اروپا بیشتر بر پایه تبلیغات است تا واقعیتها! البته قطعن اروپا از ایران و روسیه و چین و عراق و اسرائیل و ... بهتر است.
اگر شما با آنچه بالاتر نوشتم مشکلی نداشته باشید قطعن زندگی خوبی در اینجا خواهید داشت! ولی اگر مشکل داشته باشید دو حالت برای شما وجود دارد :

1 - یا در صدد دور زدن سیستم بر می آیید تا شرایط خود را بهتر کنید.
2 - یا مدام سر و کله تان را به در و دیوار میکوبید و حرص میخورد و دست آخر در صورتی که توانایی اش را داشته باشید به جای دیگری مهاجرت میکنید.

مزدك بامداد
11-21-2014, 09:35 AM
من با سوسیال دموکراسی که چیزی بین کمونیسم و کاپیتالیسم است
ایندو تا با هم گردآمدنی نیستند و مانند آب و روغن سرانجام از هم جدا
میشوند همچنان که نمیشود گفت فلان زن یه خورده آبستن است.

kourosh_iran
11-21-2014, 09:47 AM
ایندو تا با هم گردآمدنی نیستند و مانند آب و روغن سرانجام از هم جدا
میشوند همچنان که نمیشود گفت فلان زن یه خورده آبستن است.

ادعایی ثابت نشده است.
بنظرم تاریخ بیشتر نشان میدهند که این مطلق گراییست که خسارت ببار میاورد و محکوم به شکست است! (مگر در نظامهای دیکتاتوری که به زور آن را حفظ کنند)

مزدك بامداد
11-21-2014, 10:19 AM
ادعایی ثابت نشده است.
بنظرم تاریخ بیشتر نشان میدهند که این مطلق گراییست که خسارت ببار میاورد و محکوم به شکست است! (مگر در نظامهای دیکتاتوری که به زور آن را حفظ کنند)
این نشان میدهد که شما هیچ آگاهی در باره ی کمونیسم و .. ندارید!
کمونیسم : بهره کشی هومن از هومن نارواست و غدغن است
کاپیتالیسم: بهره کشی هومن از هومن رواست و قانونی است!
پس ایندو نمیتواند باهم یکجا باشند، هتّا اگر یه خورده ! هم بهره کشی
باشد، بازهم بهره کشی است و جنگ میان بهره کش و بهره ده، دنباله دارد
تا اینکه یکی بر دیگری پیروز شود و چون بهره کش به بهره ده نیاز دارد،
هرگز نمیتواند بهره دهان را ١۰۰% از میان ببرد ولی از انجا که بهره ده،
به بهره کش نیاز ندارد، اگر یکبار بتوانیم آنهارا ١۰۰% نابود کنیم، به
آرمان خود رسیده و از بهره کشی رها گشته ایم.

kourosh_iran
11-21-2014, 11:21 AM
کاپیتالیسم: بهره کشی هومن از هومن رواست و قانونی است!
بنظر بنده ثابت نشده است!
در کمونیسم هم میشود به شکلهای دیگری بهره کشی کرد. مثلا حکومت/طبقهء حاکم اقلیت خودش از همه بهره کشی میکند!
بنده قبلا درمورد این موضوع بحث کرده ام و مثالهایی زده ام که از جوابهای شما قانع نشدم.
تفاوت در بهره مندی بهرحال در جهان ما وجود داشته است و طبیعی است و هرکس به صرف اینکه بهره مندی اش از دیگران بیشتر بود نمیتوان گفت که دیگران را استثمار (عمدی) کرده است.
کاپیتالیسم هم نمیگوید که بهره کشی رواست، وگرنه این قوانین کار و حداقل حقوق و ساعات کار استاندارد و غیره برای چیست؟ برای این است که تفاوت های نامنصفانه در بهره مندی را اگر نمیتواند کاملا ریشه کن کند حداقل آنرا تا حد ممکن کاهش دهد و زمینه برای اینکه اگر کسی تلاش کرد و نخواست ازش بهره کشی شود بتواند فراهم شود.
تفکر کمونیسم مطلق احمقانه است! این سیستم تلاش میکند یا ادعا میدارد که میخواهد بهره کشی و/یا تفاوت در بهره مندی را بطور کامل ریشه کن کند، اما چون جهان ما ایدئال نیست و یکسری عوامل و حقوق دیگر با این امر تداخل و تضاد دارند، خود مرتکب ظلم و سلب آزادی و حقوق طبیعی انسانها و سرکوب و جنایت و بهره کشی ولو به انحاء دیگری ولو از کسانی که با آن توافق ندارند میشود.
کاپیتالیسم هم نمیگوید که بهره کشی خوب و مورد قبول است، اما میداند/میپذیرد که تفاوت در بهره مندی بطور طبیعی وجود دارد و نمیتوان بدون سایدافکت های بدتری جلوی آن را گرفت، مقدور نیست، یعنی در توان بشر نیست، و بهره کشی هم گرچه نامطلوب است اما کم و بیش و بطور محدود هم اگر در این نظام اتفاق بیفتد نمیتوان کل این نظام را زیر سوال برد و گفت ماهیتش اینطور است یا اجازه میدهد و قانونی میداند و این حرفها!

مزدك بامداد
11-21-2014, 01:21 PM
مثلا حکومت/طبقهء حاکم اقلیت خودش از همه بهره کشی میکند!
طبقه در آنجا نیست.
در کاپیتایسم:
١- کار همگانی است
٢- سرمایه همگانی ینست
در کمونیم:
١- کار همگانی است
٢-سرمایه همگانی است
از اینرو کسی سرمایه دار نیست که بهره بکشد، سرمایه دار ، دولت نماینده ی مردم است
و دولتی ها هم حقوق میگیرند نه انیکه سرمایه مال آنها باشد.
بر این پایه ، نگر شما مهند نیست و باید به اموزه های مارکسیسم و کاپیتالیسم بنگرید.
اینکه ۹۰% دارایی و بنمایه های جهان در دست یک درسد یا کمتر از مردم جهان است،
نمیتواند با این گزاره که " بهره مندی ها یکسان نیستند"، پاسخ داده شود یا بدتر از ان که
بگوییم بهره کشی نیست! چرا که فربود جهان، و دارا تر شدن انگل ها و ندار تر شدن کارگران،
که سازندهی همه ی فراورده ها میباشند، با آمار و شمار در دست است!

4532
Distribution of wealth - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Distribution_of_wealth)
پارسیگر

مزدك بامداد
11-21-2014, 01:27 PM
فکر کمونیسم مطلق احمقانه است! این سیستم تلاش میکند یا ادعا میدارد که میخواهد بهره کشی و/یا تفاوت در بهره مندی را بطور کامل ریشه کن کند
بیجاست،
بهره کشی و دگرسانی در بهره مندی دو چیز سراسر جداگانه میباشند.
دگرسانی در بهره مندی در کمونیسم رواست و تازه آنهم یک بهره مندی کمترینه دارد
و در آنجا چنین ینست که پارسی هیلتون شب تا بامداد پارتی برود روز تا شب هم
بخوابد و و میلیاردر هم باشد و دیگران نوکری اش را بکنند و کمترین بهره نداشته باشند.
هیچ رده ای بیشتر از کسانی که کار و مغز خود را میفروشند، : کارگران و هنداسگران و
کشاورزان و ... کار نمیکند و هیچ رده ای ندار تر از اینها نیست!! پس نمیشود این را
با گفتن اینکه "بهره مندی ها طبیعتا! یکسان نیستند" ماست مالی کرد و کمونیسم هم هیچ
چیز احمقانه ای ندارد، جز اینکه کسانی که آگاهی ندارند که کمونیسم چه میگوید، از روی
گمانه زنی های خود داوری های احمقانه نمایند!

4533
پارسیگر

mbk
11-21-2014, 02:29 PM
بیجاست،
بهره کشی و دگرسانی در بهره مندی دو چیز سراسر جداگانه میباشند.
دگرسانی در بهره مندی در کمونیسم رواست و تازه آنهم یک بهره مندی کمترینه دارد
و در آنجا چنین ینست که پارسی هیلتون شب تا بامداد پارتی برود روز تا شب هم
بخوابد و و میلیاردر هم باشد و دیگران نوکری اش را بکنند و کمترین بهره نداشته باشند.
هیچ رده ای بیشتر از کسانی که کار و مغز خود را میفروشند، : کارگران و هنداسگران و
کشاورزان و ... کار نمیکند و هیچ رده ای ندار تر از اینها نیست!! پس نمیشود این را
با گفتن اینکه "بهره مندی ها طبیعتا! یکسان نیستند" ماست مالی کرد و کمونیسم هم هیچ
چیز احمقانه ای ندارد، جز اینکه کسانی که آگاهی ندارند که کمونیسم چه میگوید، از روی
گمانه زنی های خود داوری های احمقانه نمایند!

پارسیگر
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
" إن الله لا یغفر أن یشرك به ویغفر ما دون ذلك لمن یشاء ومن یشرك بالله فقد افترى إثما عظیما ( 48 )"
"چون خداوند نباشد می آمرزد که همتا گذاشته می شود بهش هم می آمرزد چه جدای این برای کسی می خواهد هم کسی همتا می گذارد به خداوند باز پیشتر بافد گناه خیلی بزرگی 48"
آنچه که من در ایران در پیرامون خود می بینم برای سیر کردن شکمم اگر توانایی دارم نباید خانه بخوابم اگر دارایی چندانی در کف ندارم یا بیمار نیستم
اما سرمایه دار ی که بیشتر کارکرد اندوخت یا از دیگری دریافت به گونه ء درست تازمانی که ته نکشید می تواند بخوابد اگر آزار سختی به دوربری هاش نرسد نمونه اش مغازه داری که دوربرش مغازه های همجورش است
پس خودتان بیاندیشید این دو راه برای آدمهای تندرست است اما چیز دیگری هم در کار است
یک پنجم بهره افزون آمده یا خمس همچنین پرداخت پاکیزه ها زکات هم راست دانسته شده صدقه هم پرداختی های دیگری است که برای خداوند هم فرستاده رسول اگر هست کسی که دارایی سراسری به دست اوست که به نیازمندان هم دیگر جاها به کار می برد به دیدم اگر وام گیری از دیگر ادبیات نمی کردیم خراج مالیات بیمه ها کارمان بسامانتر می بود که نه گدای بیمه گر بودیم هم نه اندوهگین از پرداخت مالیات سنگین که فشار سنگین دچار شدیم
همچنین بالا گیری که رسم شد چک دو سه ماهه بیشتر می زنند از درجا نقدی در آیین جلوگیری شدیم همچنین دو برابر سود یا بیشتر از خرید هم فروشش که بار خودمه هر چی بفروشیم هم جلوگیری شدیم که با اندوه می بینیم هم از بانکها هم دیگر جا برش نادیده می گیرند خداوندا تو نباشی راه می نمایانی خویشانی ستمکاران را که آفتاب از برآمد گاه می آوری به یک سو پیوسته

sonixax
11-22-2014, 01:39 AM
ولی از انجا که بهره ده،
به بهره کش نیاز ندارد، اگر یکبار بتوانیم آنهارا ١۰۰% نابود کنیم، به
آرمان خود رسیده و از بهره کشی رها گشته ایم.

چه کسی پول را تامین میکند ؟! سرمایه دار! پس سرمایه نباشد کار کارگر دو زار ارزش ندارد و برعکس! به فرض هم که ریختید و زدید و کشتید و تمام سرمایه داران را له کردید و خودتان (دولت) شدید سرمایه دار اعظم! وقتی مدیریت سرمایه را بلد نباشید همه اش را سر کل کل و ... به باد میدهید!
یعنی این دو باید همواره با هم تعامل داشته باشند تا کارها درست پیش برود! هر کدام از این دو پا نباشند سیستم لنگ میشود. یکی باید کار کند و آن را مدیریت کند، دیگر باید سرمایه را تامین کند و آن را مدیریت کند.
همان طور که خودتان هم پیشتر فرموده بودید اگر کلنگ را بگذارید در انباری دیگر ابزار کار نیست! یعنی اگر شخصی ثروتش را بگذارد درون گاو صندوق و بهش دست نزند دیگر اسمش سرمایه نیست و به مرور زمان هم ارزشش کم میشود و سر انجام بی ارزش میشود! اگر هم بروید به زور وارد خانه اش شوید ثروتش را تصاحب کنید میشوید دزد!!!

در مدلی که شما ازش دفاع میکنید چیزی به نام مدیریت وجود ندارد! و این عدم مدیریت را میشود از اوضاع خراب اقتصادی کشورهای کمونیستی دید! همین کشورهای کمونیستی اگر با هم متحد میبودند با توجه به وسعت، منابع و نیروی انسانی که در اختیار داشتند تحریمهای غرب اصلن رویشان تاثیر نمیگذاشت! تحریم زمانی تاثیر میگذارد که اقتصاد سیستم به مرحله خود پسندی و خود محوری نرسیده باشد و وابسته به تعامل با دیگران باشد! پس در آن صورت تحریم اوضاعشان را خراب میکند.
باقی سخنانتون هم در این باره که نقاشی و شعار و تهی هستند و پیشتر پاسخ داده شده اند.

kourosh_iran
11-22-2014, 07:12 AM
۹۰% دارایی و بنمایه های جهان در دست یک درسد یا کمتر از مردم جهان است
اولا که بنظر بنده این مهمترین چیز نیست که دیگری 1000 تا دارد و من 10 تا، بلکه مهمتر اینست که آیا 10 تا برای من کافیست و به اندازهء منصفانه در برابر کار و زحمت و استعدادهای خودم بوده است یا نه.
دوما اینکه آن 990 تا اضافه دیگری از کجا آمده است، شما طوری صحبت میکنید که انگار همهء آنرا من شخصا تولید کرده ام و حالا دست کس دیگریست پس نتیجه میشود که از من دزدیده (مرا استثمار کرده).
بنظر بنده قضیه به این سادگی نیست و جای بحث و تحلیل بیشتری دارد.
این افراد بهرحال استعداد تجارت و پول درآوردن داشته اند یا هدفشان این بوده است خب یک شرایطی را ایجاد کرده اند که این ثروت ها تولید شوند (بدون آنها این ثروت اضافه زیاد تولید نمیشد). این وسط من هم سود خود را برده ام (درصورت کافی و منصفانه بودن آن 10 تا در مقابل کار و زحمت و استعداد خودم) و تازه برایم خوب شده است چون آن افراد با انگیزه و با استعداد در زمینهء تجارت، بازار کار و رونق و پیشرفت صنعت را ایجاد کرده اند که موجب پیشرفت علم و فناوری و رفاه همگانی هم میشود (که منهم از نتایج آن بهره مند میشوم) و من توانسته ام با کار منصفانه ای زندگی منصفانه ای داشته باشم. دیگر اینکه چرا آنها صدها و هزاران برابر من پول درآورده اند بدون اینکه صدها و هزاران برابر من کار کنند، خب این مسئلهء دوم و فرعی میشود در مقابل اینکه برای منهم شرایط مساعدتری برای زندگی بهتری فراهم شده (کار و درآمد و زندگی راحتتر از حالتی که اینقدر رونق تجارت و صنعت نبود).
البته ما فرض را بر این گذاشتیم که شرایط واقعا اینگونه باشد و اینقدر متعادل و منصفانه و افراد بصورت شخصی راضی باشند! یعنی مثلا من یک کار استانداردی بکنم و فشار زیادی به خودم نیاورم ولی پول کافی برای یک زندگی عادی دربیاورم و امکانات و کیفیت زندگی در حد قابل قبول داشته باشم. در عمل شاید اکثرا شرایط اینقدر ایدئال نیست، ولی من خواستم اساس مسئله را مطرح کنم که بگویم داستان بیشتر از این گسترده و پیچیده است.
شما یک طور صحبت میکنید که انگار حتی بدون وجود این افراد باانگیزه که دنبال پول هستند و سرمایه دار میشوند، افراد میتوانستند با همان مقدار کار همان قدر پول/آسایش و بهره مندی بدست بیاورند. ولی فکر کنید اگر این سرمایه دارها نبودند الان شاید من و شما هنوز باید روی زمین با گاو شخم میزدیم و صبح زود بلند میشدیم و شیر گاوها را میدوشیدیم، که این فکر نمیکنم فرضا از شغل و درآمد و زندگی ای که من اکنون دارم راحتتر باشد! هرچند در این مورد هم جای تردیدهای جدی و بحث هست! و بهرحال خیلی ها خیلی سخت تر از این زندگی میکنند این را قبول دارم، اما حرف من اینست که در درجهء اول این مهم نیست که چرا یک سرمایه دار با زحمت خیلی کمتری پول و بهره مندی خیلی بیشتری دارد، بلکه این مهم است که آیا آنها کیفیت زندگی دیگران را نسبت به حالتی که نبوده باشند، ارتقا میدهند یا خیر؟ آیا کیفیت زندگی بشر را در مجموع افزایش داده اند یا خیر؟ آیا مثلا امروز یک نفر 8 ساعت کار استاندارد با رعایت تمامی قوانین کار میکند و از کارش راضی است و فشار زیاد و بیش از حد به خودش نمی آورد، بعد از امکانات و زندگی و آسایش و رفاهی که برخوردار است، آیا کافی است و آیا نسبت به گذشته های دور که این سیستم وجود نداشت در مجموع زندگی راحتتر و بهره مندتری است یا خیر؟ آیا بدون وجود سرمایه دارها و نظام سرمایه داری و تجارت خصوصی، وضع زندگی افراد معمولی بهتر میبود یا نه؟ مسئلهء اصلی اینست، نه اینکه سرمایه دار خیلی بیشتر از کارگر پول دارد!
یک وقت هست من یک استعدادی دارم، اما خودم بلد نیستم/عرضه ندارم از آن استفاده کنم، یک نفر آدم زرنگ می آید و از استعداد من استفاده میکند و 1000 تا پول درمیاورد، 10 تا به من میدهد و 990 تا را خودش برمیدارد. اینجا درست است که شاید این تقسیم منصفانه نبوده باشد، ولی اصل وجود آن شخص و برخورد و همکاری من با او در کل میتواند مفید بوده باشد چون اگر آن شخص و آن همکاری نبود من خودم از استعدادم استفاده ای نمیکردم و آن 10 تا را هم بدست نمی آوردم! پس باید دید در قبال زحمت و فشاری که به من آمده است آیا آن 10 تا ارزشش را داشته یا نه، نه اینکه بگویم چون تقسیم منافع حاصله منصفانه نبوده پس این برخورد و همکاری از اساس نامفید بوده است.
نظام سرمایه داری هم داستانش همین است که باوجود تمام بی انصافی ها در آن باید دید که در مجموع آیا نسبت به شرایطی که وجود نمیداشت، کیفیت زندگی همگان را بالاتر برده است یا خیر! مسئلهء اصلی اینست که برای توجیه وجود و مشروعیت آن کافیست! بعد میرسیم به این مسئله که اگر بی انصافی در آن هست خب چطور میتوانیم آن را به حداقل ممکن برسانیم.

sonixax
11-23-2014, 05:03 AM
اولا که بنظر بنده این مهمترین چیز نیست که دیگری 1000 تا دارد و من 10 تا، بلکه مهمتر اینست که آیا 10 تا برای من کافیست و به اندازهء منصفانه در برابر کار و زحمت و استعدادهای خودم بوده است یا نه.
دوما اینکه آن 990 تا اضافه دیگری از کجا آمده است، شما طوری صحبت میکنید که انگار همهء آنرا من شخصا تولید کرده ام و حالا دست کس دیگریست پس نتیجه میشود که از من دزدیده (مرا استثمار کرده).
بنظر بنده قضیه به این سادگی نیست و جای بحث و تحلیل بیشتری دارد.
این افراد بهرحال استعداد تجارت و پول درآوردن داشته اند یا هدفشان این بوده است خب یک شرایطی را ایجاد کرده اند که این ثروت ها تولید شوند (بدون آنها این ثروت اضافه زیاد تولید نمیشد). این وسط من هم سود خود را برده ام (درصورت کافی و منصفانه بودن آن 10 تا در مقابل کار و زحمت و استعداد خودم) و تازه برایم خوب شده است چون آن افراد با انگیزه و با استعداد در زمینهء تجارت، بازار کار و رونق و پیشرفت صنعت را ایجاد کرده اند که موجب پیشرفت علم و فناوری و رفاه همگانی هم میشود (که منهم از نتایج آن بهره مند میشوم) و من توانسته ام با کار منصفانه ای زندگی منصفانه ای داشته باشم. دیگر اینکه چرا آنها صدها و هزاران برابر من پول درآورده اند بدون اینکه صدها و هزاران برابر من کار کنند، خب این مسئلهء دوم و فرعی میشود در مقابل اینکه برای منهم شرایط مساعدتری برای زندگی بهتری فراهم شده (کار و درآمد و زندگی راحتتر از حالتی که اینقدر رونق تجارت و صنعت نبود).

یک اصل ساده وجود دارد! خریدار! فروشنده.
یک کارگر (من کارگر رو از دید دوستان اینجا تعریف میکنم نه از دید خودم! در این تعریف مهندس، عمله، بنا، دکتر، راننده تاکسی، خلبان و خلاصه هر کسی که کار میکند میشود کارگر) یک کالا دارد برای فروش! نام آن کالا نیروی کار است.
سرمایه دار هم خریدار آن کالا (نیروی کار است) . پس سرمایه دار می آید نیروی کار کارگر را میخرد و سپس آن را در جایی دیگر با مقداری سود میفروشد!
این کار غیر اخلاقی نیست! یعنی اگر شما بروید از یک باغبان 10 کیلو سیب بخرید 10 دلار و بعد بفروشید 20 دلار! کارتان غیر اخلاقی نبوده.
در اینجا دیگر به کسی ربطی ندارد که خریدار با کالای خریداری شده چه میکند! تنها بحثی که پیش می آید پرداخت مبلغ عادلانه در قبال کالا هستش! یعنی اگر شما برای کالایی که 50 دلار ارزش دارد 10 دلار بدهید کلاهبرداری کرده اید! اگر 100 دلار بدهید سرتان کلاه رفته!

طبیعتن کالاها قیمتهای متفاوتی دارند بسته به ماهیت و کاربردشون! پس از آنجایی هم که نیروی کار کالاست (خود کمونیستها هم این رو قبول دارند و بارها و بارها در کتابهاشون بهش اشاره کردند که کارگر کالایی به جز نیروی کار خودش برای فروش نداره) و انواع و اقسام دارد! پس ارزشهای متفاوتی هم براش وجود داره! مثلن :

یک مهندس هوافضا ارزش نیروی کارش بیشتر از یک راننده اتوبوس است! به همین دلیل پولی که در قبال فروش نیروی کارش دریافت میکند بیشتر است.

یک عده هم هستند این وسط! مثل من، مثل شما، مثل مهربد! که نه تنها نیروی کار (که یکی از ابتدایی ترین دارایی های هر فرد سالمی هست) رو در اختیار دارند! بلکه اندکی سرمایه علمی و مالی هم در اختیار دارند و میتونند از ترکیب اینها کالاهای جدید تری تولید کرده و بدون واسطه بفروشند! به خصوص در دنیای فعلی. یعنی چه ؟

یعنی فرد مورد اشاره در اینجا یک دانشی دارد مثلن برنامه نویسی (آگاهی، سرمایه علمی) ، توانایی استفاده از آن و تولید برنامه های کامپیوتری را هم دارد (نیروی کار) ، یک کامپیوتر هم در منزل دارد با کامپایلرها و برنامه های مورد نظر برای ساخت یک برنامه (سرمایه + ابزار تولید) .

این شخص میاد از هر سه اینها استفاده میکنه! یک برنامه ی کامپیوتری درست میکنه از طریق فروشگاهِ آنلاینِ خودش! یا دیگران اون رو به هر قیمتی که دوست داره برای فروش میذاره! و از این طریق کسب درآمد میکنه. حالا اگر استعدادش و ایده ای که داشته به اندازه کافی خوب باشه حتا میتونه خیلی زود میلیونر هم بشه! نمونه های این چنینی هم خیلی زیاد وجود داشته! ولی در یک نظام کمونیستی از بیخ چنین چیزی غیر ممکن است! چون شخص حق ندارد مالک آن کامپیوتر و نرم افزارهایش باشد! پس وقتی حق ندارد مالکش باشد حق هم ندارد آن طور که خود دوست دارد از آن استفاده کند! نتیجتن هرگز نمیتواند محصولی که مد نظرش است را تولید کند! به فرض هم که بتواند محصول نهایی مال وی نیست!!!! در اینجا نقش فرد مورد نظر درست مساوی است با عمله و حمال.

این فقط یک مثالِ ساده بود. شاید طرف آهنگر باشد!!!!! شاید کشاورز باشد!!!! شاید هر چیز دیگری باشد. تازه در مثالی که من زدم پیاده سازی ایده های شخصی به کل غیر ممکن است چرا که خود شما بهتر از من میدانید یک کامپیوتر عمومی چه مشکلاتی با خود دارد!

در نظام شراکتی فرد تولید میکند همه استفاده میکنند! در نتیجه تولید فرد باید با صلاحدید بقیه (در مورد نظامهای کمونیستی دولت) باشد! نه خودش در نتیجه آن عمله ای که مقامش از فرد بالاتر باشد با تصمیم گیریهایش منجر به گندهایی میشود مانند چرنوبیل!
(متصدی نیروگاه چرنوبیل بدون توجه به هشدارهای مهندسان و متخصصین دستور آزمایش یکی از راکتورهای در حال توسعه و نیمه تمام آن را در عین غیر فعال کردن سیستم امنیتی داده بود که همین امر در کنار متریال نا مرغوب و غیر استاندارد منجر به منفجر شدنش شد)
این حادثه به خوبی نشان میدهد که در چنین سیستمهایی اگر شخص یا اشخاص بالادستی تخصص کافی نداشته باشند میتوانند فاجعه هم درست کنند! در نظامهایی مانند نظامهای کمونیستی که همیشه و بدون استثناء کارشان به فساد کشیده شده (تا کنون) شانس به قدرت رسیدن افراد بیسواد در نتیجه رابطه و پارتی بازی و ... بیشتر هم میشود و در نتیجه شانس رخ دادن چنین فجایعی هم بیشتر میشود. دقیقن یکی از دلایل بدبختی ایرانِ امروز هم همین است! افراد بیسواد و نالایق تنها و تنها به خاطر داشتن رابطه! در مسند کارهایی هستند که در باره اش نه تخصص کافی! بلکه اصلن دانشی ندارند! نتیجه میشود گندهای پیاپی اقتصادی، نظامی، سیاسی، آموزشی، ورزشی، اجتماعی، علمی، صنعتی ، پزشکی و ...

یک سری مهندش و دانشمند و ... می آیند یک راکتور درست میکنند! آنهایی که تخصص دارند میگویند هنوز آماده به کار نیست و نمیشود این آزمایشها را رویش انجام داد! ولی یک سری گوسفند دستور شروع آزمایشی که متخصصین گفته اند راکتور توانش را ندارد را صادر میکنند (فقط و فقط برای کل کل با غرب) نتیجه چیزی نیست جز فاجعه! آخر سر هم آقایون کشف میکنند که انگشت آمریکا توی گلوی راکتور گیر کرده بوده :))

در حادثه ی مشابهی در تری مایل آیلند آمریکا (قبل از چرنوبیل) نه گوسفندی و بی شعوری مقامات! بلکه نقص فنی و ایراد در طراحی (چراغهای هشدار دهنده در جای مناسب نصب نشده بودند و همین امر باعث شده بود متخصصان 8 ساعت بعد متوجه داستان بشوند) منجر به این حادثه شده بوده!
در حادثه ی مشابهی دیگر در فوکوشیمای ژاپن، عامل نه نفهمی مقامات بلکه زلزله بوده!

هر دوی این حوادث خرابیهای کمتری (غیر قابل مقایسه با چرنوبیل حتا) بر جای گذاشتند.

مزدك بامداد
11-24-2014, 09:15 AM
اما سرمایه دار ی که بیشتر کارکرد اندوخت یا از دیگری دریافت به گونه ء درست تازمانی که ته نکشید می تواند بخوابد اگر آزار سختی به دوربری هاش نرسد نمونه اش مغازه داری که دوربرش مغازه های همجورش است
:e412::e412::e412::e530:

مزدك بامداد
11-24-2014, 09:17 AM
اگر بسنده بود که اینهمه گرسنگی و شورش و کوچ و جنگ و .. اینها نبود.
کار این سیستم این است که با این فشار، همواره گروه یرا آماده ی بهره کشی نگه دارد!
فزون بر این، اگر کسی از شما بدزدد و برای شما تکه نانی را بگذارد، شادمانید؟

مزدك بامداد
11-24-2014, 09:19 AM
چه کسی پول را تامین میکند ؟! سرمایه دار!
:e415:
لابد از خدا بهش رسیده این سرمایه؟
:e41f:

mbk
11-24-2014, 11:37 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان

از خداوند که همیشه می رسد یکی از راه درست از خداوند می گیرد یکی از راه کج اما نه که خداوند آگاه نباشد تنها آزمونی است که زمانی پاسخگو بایستی باشد چگونه دریافت. پناه بر خداوند

مزدك بامداد
11-24-2014, 12:58 PM
از خداوند که همیشه می رسد4535

sonixax
11-25-2014, 01:53 AM
:e412::e412::e412::e530:

یعنی شما واقعن فهمیدی این چی نوشته ؟! :e40b:

نه خیر از جانکندن فراوان بهش رسیده! چیزی که شما اصلن توانایی درکش را ندارید و فکر میکنید سرمایه دار از روز ازل سرمایه دار بوده !
بسیاری از سرمایه داران خودشان روزی ندار، بدبخت بیچاره و کارگر بوده اند!
ولی هوش و استعداد و کون تنگ تر و میزان ریسک پذیری بیشتری نسبت به بقیه داشتند خود را به جایی رساندند و پس از آن دست یک سری کور و کچل را هم گرفتند. از میان همین کور و کچل ها هم همیشه افرادی بلند میشوند که لیاقت داشته ، هوش و استعداد کافی دارند و دفتر دستکی به اندازه استعدادشان به راه خواهند انداخت! بعضی ها هم تا آخر عمر کور و کچل باقی میمانند! ولو دکتر و مهندس باشند.
کافیست به همه ی آنهایی که ایده های کمونیستی دارند و این پایبندیشان راستین است و نقاب نگاه کنید! همگی از بیخ کور و کچل و ندار و عقب مانده هستند. جالبترش اینکه همگی یه وری و در به داغون و تعمیری هم هستند و مدام آویزون این پزشک و آن پزشک هستند!
یعنی اعتقاد به کمونیسم رابطه مستقیم دارد با بزرگی کالیبر! :e415:

مزدك بامداد
11-26-2014, 04:48 PM
یعنی شما واقعن فهمیدی این چی نوشته
همان یاوه هایی را نوشته که شما نوشتید در همین پیام واپسین تان!
که گویا سرمایه دار از کار و کوشش و اینها ! به میلیارد ها رسیده است
که درست است ولی از کار و کوشش دیگران !
:e057:
کالیبر پاریس هیلتون هم که گویا بسی ریز است!
:e415::e412::e412:

sonixax
11-27-2014, 03:38 AM
همان یاوه هایی را نوشته که شما نوشتید در همین پیام واپسین تان!
که گویا سرمایه دار از کار و کوشش و اینها ! به میلیارد ها رسیده است
که درست است ولی از کار و کوشش دیگران !

کالیبر پاریس هیلتون هم که گویا بسی ریز است!

در مورد پاریس هیلتون : گربه دستش به گوشت نمیرسد میگوید پیف پیف!
در مورد نوشتارشون هم که من کماکان نفهمیدم چی نوشته! ولی قطعن با این گفتار خنک نمیشود! دمایی که اکنون به آن رسیده اید بالای حد مجاز است پدر جان و ممکن است سکته کنید :))
همچنین مغز گرفتار به ویروس کمونیسم مزدک توانایی درک بازار آزاد و اقتصاد و این چیزها را ندارد! اوج دفاعیاتش از کمونیسم هم بر میگرده به شوروی و استالین! که به بدبختی تمام تار و مار شد :e405:

Agnostic
11-27-2014, 09:48 PM
کمونیسم و کاپیتالیسم هر کدام معایبی دارند که شاید بگویند این کمونیسم و کاپیتالیسم واقعی نیست و کمونیسم و کاپیتالیسم واقعی آن است که ما انتظار داریم و می گوییم. مثل بهانه های مسلمانان که مثلا می گویند داعش اسلام راستین نیست و مثلا اسلام ولایت فقیه اسلام ناب است یا اسلام سروش و ملی مذهبی ها اسلام درست است.

۱- کمونیست میگوید کارگران باید حکومت کنند و از کارگران برای حمایت پوپولیستی از حکام استفاده می کنند. حقیقت این است که عده ای از حکام بجای کارگران خوب می خورند و کارگران بهانه هستند و کارگران باز قشر فقیر هستند. مثالش چین و شوروی و کره شمالی و حتی کوبا.

در ضمن مزیت کارگر بیسواد نسبت به تحصیکرده گان با سواد چیست که آنان باید حکومت کنند؟

۲- کمونیست عملا فقر را بین مردم تقسیم می کند. بجای اینکه دست کارگران را بگیرد و بالا ببرد بقیه را پایین میکشد.

این دو مورد عملا در کمونیسم شوروی و اروپای شرقی و چین و کره و.. مشاهده شده.

دو مزیت مشاهده شده در کمونیسم:
۱- افزایش سطح سواد و افزایش درصد مردم با سواد در کشورهای جهان سوم که کمونیست شدند. مثلا کوبا
۲- مبارزه با دین
۳- فقیر خیلی بدبخت ندارند و فقیرترینشان هم از یک استاندارد زندگی برخوردار بودند

اما مزایای ذکر شده در برابر سوسیال دموکراسی اروپای کنونی هیچ است

Agnostic
11-27-2014, 10:07 PM
همانطور که در قبل گفتم:
کمونیسم و کاپیتالیسم هر کدام معایبی دارند که شاید بگویند این کمونیسم و کاپیتالیسم واقعی نیست و کمونیسم و کاپیتالیسم واقعی آن است که ما انتظار داریم و می گوییم. مثل بهانه های مسلمانان که مثلا می گویند داعش اسلام راستین نیست و مثلا اسلام ولایت فقیه اسلام ناب است یا اسلام سروش و ملی مذهبی ها اسلام درست است.

۱- در کاپیتالیسم بقدری سودطلب است که آینده نگری ندارد و هرچه اصلاحات درباره آینده شده حاصل فشار سوسیالیستها بوده. مثلا:
در آمریکا تدابیر ممانعت از گازهای گلخانه ای و گاز ضد اوزون با تاخیر انجام گرفته و برخی موارد که سوسیال دموکراسی اروپا رعایت کرده آمریکا نکرده. در نتیجه محیط زیست و انسانها در معرض خطر شدید قرار گرفته اند.
مثال دیگر:
نفت در حال آلوده کردن هوا است و از طرفی منبع تولید مواد مختلف است. اما کمپانی های پرنفوذ نفتی نمی گذارند ماشینها از سوخت غیر نفت استفاده کنند. از هیدروژن و برق و.. در نتیجه هوا آلوده و همچنین نفت تمام خواهد شد و منبع تولید مواد شیمیایی ضروری از بین می رود. مثلا در ۵۰۰ سال آینده آیا نفتی هست مواد شیمیایی ضروری تولید شود؟

۲- کاپیتالیسم برعکس کمونیسم دین پرور است و در آمریکا برای خوش آیند کلیسا نظریه تکامل را از کتب درسی حذف کردند (در دوران جرج بوش)

۳- کاپیتالیسم برای سودآوری جنگ راه می اندازدو کودتا می کند. نمونه اش کودتای ۲۸ مرداد

۴- در کاپیتالیسم تبلیغات مردم خر کن مجاز است. و با این تبلیغات پول مردم دزدیده به جیب سرمایه داران می رود.

۵- مردم فقیر کم اهمیت هستند و مثل اروپای سوسیال دموکرات دارای بیمه درمانی درست و حسابی و حقوق بیکاری درست و حسابی نیستند.

sonixax
11-28-2014, 04:40 AM

کاپیتالیسم واقعی چیست ؟ تلاش و آویزان شدن به هر وسیله ای برای حفظ سرمایه!
در نتیجه مثل تیغ دو لبه میماند اگر کنترلش نکنی میتواند کشنده باشد! برای همین در کنار کاپیتالیسم یک چیز دیگری پدید آمده به نام لیبرالیسم که پایه های دنیای آزاد فعلی رو تشکیل میده و این طوری کاپیتالیسم رو (که در حقیقت تنها و تنها یک ابزاره) کنترل میکنه.
پس نمیشه گفت یک ابزار به خودی خود بد هست یا خوب هست! شما با زبان برنامه نویسی C میتونید یک سیستم عامل خفن پفن بنویسید اسمش رو بذارید لینوکس و به بشریت خدمت کنید! میتونید یک ویروس خیلی خطرناک بنویسید و کلی خراب کاری کنید!!!
همین دوستان کمونیستِ ما اصلن متوجه نیستند که صدقه سری لیبرالیسم هست که میتونند حرفشون رو آزادانه در جوامع آزادِ غربی و سرمایه داری بزنند! در صورتی که کاپیتالیست اصلن نمیتواند در کمونیسم نفس بکشد! چه برسد به ابراز عقیده!!! استدلال های چُسکی شون هم بر میگرده به اینکه آقا دزده حق نداره از خودش دفاع کنه!!!! :e330::e05a: ما هم میگیم دیکتاتورها و کسانی که حرف از دیکتاتوری میزنند حق ندارند از خودشون دفاع کنند! خوب پس بریزیم مثل وحوش همدیگه رو بکشیم! (اتفاقی که در تمام بلاد کمونیستی افتاده ، میوفته و خواهد افتاد) .

۱- کمونیست میگوید کارگران باید حکومت کنند و از کارگران برای حمایت پوپولیستی از حکام استفاده می کنند. حقیقت این است که عده ای از حکام بجای کارگران خوب می خورند و کارگران بهانه هستند و کارگران باز قشر فقیر هستند. مثالش چین و شوروی و کره شمالی و حتی کوبا.

آفرین، اگر تمرکز سرمایه بد است! دیگر بیل گیتس و پاریس هیلتون و شوروی ندارد! اگر خوب است! باز هم فرقی نمیکند دست دولت باشد یا دست فرد! تازه دست فرد باشد بهتر است چرا که میزان جنایتش کمتر میشود. شما تا حالا جایی خوندید که بیل گیتس جنایت کرده باشه ؟! ولی تا دلتون بخواد از جنایات شوروی سند و مدرک و ... هست و از سیبیل استالین خون میچکد.

۲- کمونیست عملا فقر را بین مردم تقسیم می کند. بجای اینکه دست کارگران را بگیرد و بالا ببرد بقیه را پایین میکشد.

۱- در کاپیتالیسم بقدری سودطلب است که آینده نگری ندارد و هرچه اصلاحات درباره آینده شده حاصل فشار سوسیالیستها بوده.

چرا سوسیالیستها سرکوب یا سانسور نمیشوند در همین دنیاهای کاپیتالیستی ؟! مثلن آمریکا،ژاپن،آلمان و ... زورشان نمیرسد سوسیالیستها را خفه و یا محو کنند ؟! آیا این جوجه سوسیالیستها زورشان از شوروی بیشتر است ؟! اگر هست چرا در سایر جاهای دنیا مثل ایران که سیستم یک صدم زور آمریکا را هم ندارد توانایی خفه کردنشون وجود داره و همه شون فراری شدند و صداشون به گوش داخل نمیرسه ؟! دلیلش همونیه که بالاتر گفتم.

نفت در حال آلوده کردن هوا است و از طرفی منبع تولید مواد مختلف است. اما کمپانی های پرنفوذ نفتی نمی گذارند ماشینها از سوخت غیر نفت استفاده کنند. از هیدروژن و برق و.. در نتیجه هوا آلوده و همچنین نفت تمام خواهد شد و منبع تولید مواد شیمیایی ضروری از بین می رود. مثلا در ۵۰۰ سال آینده آیا نفتی هست مواد شیمیایی ضروری تولید شود؟

اینکه کنسرسیومهای نفتی نمیذارند منابع سوختی عوض بشه یک شایعه و توهم توطئه هستش. درست کردن یک خودروی کاملن الکترونیکی خیلی گرون تمام میشد!!!! ماشینهای الکترونیکی توانِ ماشینهای درون سوز رو ندارند و از همه مهم تر هزینه نگهداریشون خیلی زیاده! با همه اینها ایستگاه های شارژ برای این خودرو ها در بیشتر کشورهای اروپایی مجانی هستش! یا خیلی ارزون! مثلن پارک کردن در گوشه خیابانی که پارکومتر داره در آلمان میتونه تا ساعتی 2 یورو و بیشتر باشه! ولی اگر همونجا یک ایستگاه شارژ باشه شما میتونید همون یک ساعت رو پارک کنید، 2 یورو رو بدید و از خدمات شارژ مجانی بهره مند بشید!
خودروی هیدروژنی هم فعلن! افسانه هستش تا واقعیت. یک سری خودروهایی هستند که باتری های هیدروژنی دارند و نه موتور هیدروژنی! یعنی موتور الکترونیکی خودرو میتونه برق مورد نیاز خودش رو از یک منبع هیدروژنی تامین کنه که این مدل خودرو ها خیلی گرون هستند و هر کسی توانایی خریدشون رو نداره! دلیل گرونی، گرون بودن تجهیزاته.

ولی با همه ی اینها شما میبینید که روز به روز به تعداد ماشینها Hybrid داره افزوده میشه، رفته رفته خودروهای شهری جای خودشون رو دارند میدند به Smart و IQ و ... به خصوص انواع الکترونیکیش. کشتیهای اقیانوس پیما با سوخت فسیلی دارند از رده خارج میشند، حتا شرکتهای هواپیمایی روی هواپیماهای مسافر بری خورشیدی تحقیق میکنند، در کشورهای پیشرفته حتا کارخانه های ذوب آهن با سوخت فسیلی کار نمیکنند و با القای الکترونیکی فلزات رو ذوب میکنند، بیشتر سیستم حمل و نقل و راه آهن الکترونیکی شده یا داره میشه، در اروپا در کمتر خانه ای گاز پیدا میکنید و همه چیز برقیه! و خلاصه اینکه این اعمال نفوذ شرکتهای نفتی فقط یک سری شایعه هستش! مثلن اگر از فردا VW تصمیم بگیره خودروی بنزینی یا دیزلی تولید نکنه کدوم کنسرسیوم نفتی میخواد جلوش رو بگیره ؟! به خصوص که امروزه میشه تمام مصنوعاتی که از نفت به دست میاد مثل لاستیک و پلاستیک و ... رو از روشهای دیگه و بدون وابستگی به نفت هم تولید کرد(به طور مثال و تنها برای نمونه : BIOplastics Home
(http://www.bioplastics.com/)). حتا در اروپا دست کم 20-30% دیزل مصرفی خودروها بیو دیزل هست! که نه از دل زمین و چاه های نفت بلکه از مزارع به دست میاد! شرکتهای نفتی هم این مساله رو خیلی خوب میدونند و الان دارند روی منابع دیگه سرمایه گذاری میکنند! مثلن BP در تمام دیزلهایی که به مصرف کننده عرضه میکنه 7% بیو دیزل قاطی کرده.

۲- کاپیتالیسم برعکس کمونیسم دین پرور است و در آمریکا برای خوش آیند کلیسا نظریه تکامل را از کتب درسی حذف کردند (در دوران جرج بوش)

یورش بردن به دین آن هم در ابعاد دولتی تنها و تنها نتیجه عکس میدهد! خود شوروی نمونه ی خوبیست که امروزه بسیاری از مردمان ساکن در سرزمینهای جدا شده متدین هستند. پیشتر برای جناب مهدی در این باره نوشته ام.

۳- کاپیتالیسم برای سودآوری جنگ راه می اندازدو کودتا می کند. نمونه اش کودتای ۲۸ مرداد

مگر کومونیسم راه نمیندازد ؟! بعد واقعه ی 28 مرداد نه برای سود آوری بلکه برای جلوگیری از نفوذ کمونیسم بوده و تازه اصلن نمیشه اسم کودتا رو روش گذاشت به خاطر اینکه تمام اتفاقاتی که افتاده بود در چارچوب قوانین کشور صورت گرفته بوده.
نمیشه که یکی نصب مصدق توسط شاه رو در چارچوب قانون مشروطه قانونی بدونه ولی عزلش رو نه! چنین حقی خیلی روشن در قوانین مشروطه به شاه داده شده بوده. تنها کمونیستها و اسلامگرایان اسم واقعه 28 مرداد رو کودتا میذارند! و مدام این مساله رو تبلیغ میکنند.
بحث به حق بودن یا نبودن مصدق یک چیز دیگه هستش و میشه جداگانه در موردش صحبت کرد! ولی چون کاری که شاه کرده در چارچوب قوانین کشور بوده اسمش کودتا نمیشه. البته در دراز مدت هم به نفع ایران شد و کشور به دستِ توده ای ها نیوفتاد! چون در آن صورت وضع خیلی خیلی بدتر میشد و قطعن یک هولدومور دیگر ولی این بار در ایران به راه میوفتاد.

۴- در کاپیتالیسم تبلیغات مردم خر کن مجاز است. و با این تبلیغات پول مردم دزدیده به جیب سرمایه داران می رود.

تبلیغات باید همواره مجاز باشد، نام این کار Marketing است. آن چیزی که مجاز نیست کلاهبرداریست. به طور مثال کمونیستها با همین تبلیغات به قول شما مردم خر کن مردم را بر علیه سیستم و به امید آینده ی بهتر میشورانند و دست آخر کره شمالی به راه میندازند و علت جنایت پیشه بودن و گند و کثافت کاریشون رو انگشت آمریکا معرفی میکنند!!!!
در دنیای آزادِ امروز هم شما حق ندارید در تبلیغات خود دروغ بگویید! مثلن نمیتوانید بگویید این نوشابه شکر ندارد ولی با شکر اشباعش کنید. اسم این کار میشود کلاه برداری و میزنند کاس و کوزتون رو میشکنند! حتا اپل نتونست این طوری زیر آبی بره و زدند پدر صاحبش را در آوردند (سر قضیه ی سازگاری محصولات اپل با محیط زیست).

۵- مردم فقیر کم اهمیت هستند و مثل اروپای سوسیال دموکرات دارای بیمه درمانی درست و حسابی و حقوق بیکاری درست و حسابی نیستند.

این حقوق از کجا تامین میشود !؟ از مالیاتی که سرمایه داران و شرکتهای بزرگ و تمام تشکیلاتشان (کارگرانشان) و اقتصادهای کوچک و بزرگ و ... به دولت میپردازند. در عین حال خود دولت هم منابع درآمد برای خودش دارد که همیشه ملی هستند! چون دولت چیزی سوا از کشور و ملت و اموال عمومی نیست.
نتیجتن امکان عدم رشد برای همین فقرا و قشر کم درآمد در همین اروپای سوسیال دموکرات است که فراهم میشود! میدانید چرا ؟! چون یک کارگر باید حدود نیمی از درآمدش را مالیات و بیمه و ... بدهد! (پیشتر با جدول و منبع و سند و ... نشان داده ایم) و اگر مجبور به پرداخت هزینه های دیگران باشد! مثلن خانواده دار باشد درست است که مالیاتش کمتر میشود و قدرت پس انداز کردنش هم به همان اندازه کم میشود و به این صورت تا آخر عمرش نمیتواند پول زیادی پس انداز کند! در نتیجه هرگز ثروتمند نمیشود! و در مقابل همیشه یک زندگی بخور و نمیر خواهد داشت.
بعد انسانی این داستان که مدام کمونیستها و مزدکها و خیارها و هویجها رویش مانور میدهند این است که کسی گشنه و مریض و بیخانمان نمیماند! ولی بعد غیر انسانی داستان که همیشه از طرف همینها سانسور میشود این است که فرد هر چه قدر هم که سگ دو بزند شانس پیشرفتِ بسیار اندکی دارد و در سیستمهای تمام کمونیستی که اصلن چنین شانسی ندارد!!!
مادامی که بعد دوم هست! بعد اول خواه نا خواه کم اهمیت میشود!!! میدانید چرا ؟! چون جمعیت فقرا و آنهایی که ممکن است از گشنگی بمیرند به مراتب از آنهایی که شبانه روز سگ دو میزنند تا به جایی یا چیزی برسند خیلی خیلی کم تر است! برای همین آن جمعیتی که سگ دو میزند ولی به جایی نمیرسد (انگار که روی تردمیل است) شروع میکند به زیر آبی رفتن و پیچاندن مالیات و ... تا بتواند اندکی ثروت و آسایش برای خودش دست و پا کنه! و لب کلام اینکه از اینکه کار کند، مالیات و کوفت و ... بدهد و پولهایی که میدهد به جای اینکه خرج آبادانی محل زندگیش شود خرج پول تو جیبی کسی شود که نمیخواهد کار کند (نه آنی که نمیتواند) احساس خوبی نخواهد داشت! برای همین است که دولت در آلمان به شدت از طرف آنهایی که کار میکنند تحت فشار است و مدام دارد چوب در ماتحت بیکاران میکند تا بروند کار کنند. البته ناگفته نماند اکثریت مطلق افراد فقیر که از نظر جسمانی سالم هستند یا کودن هستند یا کون گشاد!!! افراد سخت کوش حتا اگر در شروع کار فقیر هم باشند سر انجام فقر را شکست خواهند داد!

به قول بیل گیتس : تقصیر شما نیست اگر فقیر به دنیا بیاید! ولی تقصیر شماست اگر فقیر از دنیا برید!!!

پس میبینیم این سیستم هم نهایتن منجر به نارضایتی عمومی میشود و راه حل دایمی و درست این نیست. به نظر من دولت تنها و تنها باید کمک حال آنهایی باشد که به دلیل بیماری، عقب ماندگی ذهنی، پیری و ... توانایی کار کردن ندارند! و مقدمات کارکردن را برای آنهایی که میخواهند کار کنند فراهم کند. حالا یا با آموزش، یا با تامین بخشی از سرمایه اولیه به صورت وام و ... اینکه شیوه که تو بیکاری من بهت پول میدم برو برای خودت بچر! کار درستی نیست و در دراز مدت تنها و تنها باعث فراری شدن سرمایه و استعدادها از کشور میشود و ضرری جبران ناپذیر به کل سیستم خواهد زد.

Agnostic
11-28-2014, 10:57 AM

من سخنم را اصلاح بکنم. در ادیان بخصوص اسلام چون فرض شده در چند صد سال قبل یک دین کامل آمده و تمام دستورات دین تا ابد واجب الاجرا است و پیامبر داناترین انسان تاریخ است؛ مذاهب منشعبه مدعی می شوند دین به مرور زمان از خط راست خارج شده و دین اصیل دست آنان است.
اما کاپیتالیسم و کمونیسم ادعای تقدس ندارند و می توانند به راحتی خود را اصلاح کنند و اشتباهات بنیانگزاران خود را تایید کنند. الان کمونیست هایی هستند که مارکس و لنین را زیر سوال می برند. همچنین کاپیتالیسم اروپا بصورت سوسیال دموکرات درآمده و کاپیتالیسم فعلی آمریکا مثل ۵۰ سال پیش نیست.

Agnostic
11-28-2014, 11:03 AM
کاپیتالیسم واقعی چیست ؟ تلاش و آویزان شدن به هر وسیله ای برای حفظ سرمایه!
در نتیجه مثل تیغ دو لبه میماند اگر کنترلش نکنی میتواند کشنده باشد! برای همین در کنار کاپیتالیسم یک چیز دیگری پدید آمده به نام لیبرالیسم که پایه های دنیای آزاد فعلی رو تشکیل میده و این طوری کاپیتالیسم رو (که در حقیقت تنها و تنها یک ابزاره) کنترل میکنه.
منظور من هم کاپیتال دموکراسی آمریکاست.

Agnostic
11-28-2014, 11:06 AM
چرا سوسیالیستها سرکوب یا سانسور نمیشوند در همین دنیاهای کاپیتالیستی ؟! مثلن آمریکا،ژاپن،آلمان و ... زورشان نمیرسد سوسیالیستها را خفه و یا محو کنند ؟! آیا این جوجه سوسیالیستها زورشان از شوروی بیشتر است ؟! اگر هست چرا در سایر جاهای دنیا مثل ایران که سیستم یک صدم زور آمریکا را هم ندارد توانایی خفه کردنشون وجود داره و همه شون فراری شدند و صداشون به گوش داخل نمیرسه ؟! دلیلش همونیه که بالاتر گفتم.
منظورم از سوسیالیست ها ، سوسیال دموکرات ها بود! سبزها و حکومت سوسیالیستی اروپا.
من در بحثها سوسیالهای کمونیست را کمونیست و سوسیالهای دموکرات سرمایه دار را سوسیالیست می نامم.

Agnostic
11-28-2014, 11:27 AM
نتیجتن امکان عدم رشد برای همین فقرا و قشر کم درآمد در همین اروپای سوسیال دموکرات است که فراهم میشود! میدانید چرا ؟! چون یک کارگر باید حدود نیمی از درآمدش را مالیات و بیمه و ... بدهد! (پیشتر با جدول و منبع و سند و ... نشان داده ایم) و اگر مجبور به پرداخت هزینه های دیگران باشد! مثلن خانواده دار باشد درست است که مالیاتش کمتر میشود و قدرت پس انداز کردنش هم به همان اندازه کم میشود و به این صورت تا آخر عمرش نمیتواند پول زیادی پس انداز کند! در نتیجه هرگز ثروتمند نمیشود! و در مقابل همیشه یک زندگی بخور و نمیر خواهد داشت.
بعد انسانی این داستان که مدام کمونیستها و مزدکها و خیارها و هویجها رویش مانور میدهند این است که کسی گشنه و مریض و بیخانمان نمیماند! ولی بعد غیر انسانی داستان که همیشه از طرف همینها سانسور میشود این است که فرد هر چه قدر هم که سگ دو بزند شانس پیشرفتِ بسیار اندکی دارد

در یک برنامه اقتصادی بی بی سی نشان داد که در آمریکا سرمایه داران کمتر مالیات می دهند و کارگران و کارمندان بیشترین مالیات را می دهند (از لحاظ درصد مثلا کارمند ۴۰ درصد درامدش را مالیات می دهد و یک میلیارد مثلا ۱۵ درصد). اوباما می خواست این را اصلاح کند نمی دانم توانست یا نه.
در اروپا برعکس آمریکا هست من شنیده ام سرمایه داران تا ۸۰ درصد مالیات می دهند.
یک برنامه بی بی سی فقرای اروپا را نشان می داد که ماشین آخرین مدل و تلویزیون بزرگ ال سی دی و فرش دستباف و مبلمان شیک داشتند. این همان سیستم اقتصادی خوب است که یک فقیر بیکار چنین زندگی دارد.

Agnostic
11-28-2014, 11:32 AM
یورش بردن به دین آن هم در ابعاد دولتی تنها و تنها نتیجه عکس میدهد! خود شوروی نمونه ی خوبیست که امروزه بسیاری از مردمان ساکن در سرزمینهای جدا شده متدین هستند. پیشتر برای جناب مهدی در این باره نوشته ام.

در یک آمار که معتبر بود دیدم آذربایجان که زمانی مردمش مثل آذربایجان ایران اکثرا شیعه دو آتشه بودند اکنون درصد قابل توجهی بیخدا و بی دین دارد. و دیندارانش هم معتدل هستند. آنقدر که روسری به سر در ترکیه می بینی در آذربایجان نمی بینی.

Agnostic
11-28-2014, 02:29 PM
به قول بیل گیتس : تقصیر شما نیست اگر فقیر به دنیا بیاید! ولی تقصیر شماست اگر فقیر از دنیا برید!!!
مثلا این قحطی زدگان بیابان۸ای آفریقا که اسکلت شدند چه کار می توانند بکنند؟؟
من در یک مجله مربوط به ۳۰ سال قبل خواندم که اروپا و آمریکا سالانه مقادیر عظیمی از گندم و سایر محصولات غذایی را در دریا می ریزند تا قیمت کالاها حفظ شود و کشورزان و دهاتی های اروپا و آمریکا ضرر نکنند.
خب این یک اقتصاد بر حسب بازار آزاد است. نمی دانم چرا این مازاد تولید را به فقرای آفریقا نمی دهند؟ چون به نظر نمی رسد باعث سقوط قیمت بشود جون افریقا خارج مجموعه بازار جهانی است.

kourosh_iran
11-28-2014, 05:36 PM
درست کردن یک خودروی کاملن الکترونیکی خیلی گرون تمام میشد!!!! ماشینهای الکترونیکی توانِ ماشینهای درون سوز رو ندارند و از همه مهم تر هزینه نگهداریشون خیلی زیاده!
ظاهرا درحال حاضر پیشرفت فناوری آنقدری بوده که این گفته های شما دیگر چندان صدق نمیکنند!
بنده قبلا یک تاپیک در یک مورد مشابه زده بودم: خودروهای برقی تسلا (http://www.daftarche.com/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-12/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D8%A7-1669/)

اتفاقا خودروهای الکتریکی از نظر ساختمان و قطعات متحرک (و تعداد قطعات متحرک) بسیار ساده تر از خودروهای درون سوز میباشند و به همین خاطر خرابی و هزینه های نگهداری و تعمیر آنها میتواند از خودروهای درون سوز در کل بسیار کمتر باشد.
شاید هزینهء تولید و قیمت اولیه کمی زیاد باشد و در ابتدا تا فراگیر شوند هزینهء قطعات و تعمیر آنها بالا باشد، اما بعد وضع خیلی بهتر خواهد بود و بنظرم خیلی از اجزای آنها را هم (مثلا باتریهای لیتیومی) را میشود بازیافت کرد که با گسترش تولید و حمایت از آنها این امر مقدور خواهد شد.
از نظر توان هم که همین نمونه که در آن تاپیک مطرح کردم نشان میدهد که این حرف دیگر صدق نمیکند و توان این خودروها در حال حاضر به یاری باتری های بسیار کارا و قوی و الکتروموتورهای پیشرفته قدرتمندی که در دسترس هستند کمتر از خودروهای غیربرقی نیست بلکه میتواند حتی بیشتر هم باشد! (درواقع درمورد خودروهای تسلا چنین حرفی میزدند!)
تنها مسئلهء عمده ای که باقی میماند زمان شارژ باتری هاست.
البته یک مسئلهء دیگر هم این است که کمپانی هایی که در این زمینه پیشتاز بوده اند و پیشرفت خوبی داشته باشند بنابراین انحصارهای فکری زیادی را هم در این زمینه به ثبت رسانده اند و بنابراین دیگران نمیتوانند به سادگی وارد این فیلد شده و از فناوریهای جدید و پیشرفته ابداع شده، گرچه خودشان به آنها برسند و طراحی کرده و بسازند، استفاده کنند.

یک مستند دیگری هم یک بار از یکی از کانال های ماهواره دیدم که نامش فکر کنم «انتقام خودروی برقی» بود که درمورد این بود که یک زمانی در گذشته (سالها پیش) بحث این خودروها داغ شده بود و یک تعدادی کمپانی ها نیز وارد این حیطه شدند و یکسری اتومبیل های کم و بیش با کیفیت و پتانسیل رقابت قابل توجهی هم تولید شد، ولی بصورت تاحدی عجیب و سوال برانگیزی این بحث و تولید این خودروها مسکوت ماند و متوقف شد. یک فرد عادی که یک زمانی یکی از این ماشین ها را داشته صحبت میکرد و میگفت که خیلی از آن اتومبیلش راضی بوده و آن را دوست داشته و افسوس میخورد که چرا آن اتومبیل ها دیگر پشتیبانی و تولید نشدند. تازه این ماجرا مال سالها پیش است (نمیدانم دقیقا چقدر شاید چند دهه قبل) که پیشرفت و امکانات فناوری در این زمینه مثل الان نبود.

یک مورد دیگری هم که شخصا سراغ دارم و البته از نوع موتورهای درون سوز است، موتور دورانی وانکل میباشد که ظاهرا یک کمپانی ژاپنی روی آن کار کرده و اتومبیل هایی را هم مجهز به این موتور تولید کرده است که چند تا از آنها در مسابقات استقامت (از نظر دوام در شرایط سخت در زمان طولانی) مقام اول را آورده بودند که این نشان از پیشرفت این نوع موتور و رفع اشکالات آن توسط این کمپانی دارد و اینکه بخاطر ساده تر بودن مکانیزم/کمتر بودن قطعات متحرک نسبت به موتورهای پیستونی از دوام بیشتری برخوردار است. اما این موتور هم بصورت گسترده جایگزین موتورهای پیستونی نشده، هرچند فکر نمیکنم کاملا در انحصار آن شرکت ژاپنی باشد و تاجاییکه میدانم در موتورهای هواپیما هم از آن استفاده شده است. و شاید دلیل این عدم فراگیر شدن انحصارهای فکری روی فناوریهای تکمیلی آن باشد، اما دلایل سیاسی و همدستی نظام تجارت و سرمایه داران بخاطر منافع مالی بیشتر موجود در موتورهای پیستونی هم به گمانم امکان دارد! البته ما به این شکل میگوییم همدستی و توطئه، ولی درواقع شاید این باشد که به سادگی، تولید این خودروها سود کمتری برای این شرکتها دارد و از طرفی هم ریسک وارد شدن به این حیطه و هزینهء اولیه تحقیقات و توسعه و رفع مشکلات آن، و خب بنابراین این کمپانی ها تمایل و ریسک پذیری زیادی در این زمینه از خود نشان نمیدهند حداقل تا وقتی که بازار خودروهای غیربرقی بقدر کافی برقرار و آباد است و فشار و اجبار زیادی برای تغییر ندارند. شاید حکومت ها در اینطور موارد بهتر است دخالت کنند بخاطر منافع عمومی و محیط زیست و طولانی مدت. بهرحال این میتواند یک نقیصه نظام سرمایه داری و اتکا تنها به روابط رقابت و بازار آزاد باشد. بازار آزاد تا وقتی نفت تمام نشده است و تقاضا هست اتومبیل بنزینی تولید میکند و برایش اینکه تا 50 یا 100 سال دیگر چه میشود آنقدرها مهم و تاثیر گذار نیست! حتما باید به لبهء پرتگاه فاجعه آنقدر نزدیک شوند و برای خودشان هم خطر جدی بشود تا کاری بکنند، و بنابراین معقول بنظر نمیرسد که سرنوشت همه چیز را صرفا بدست بازار آزاد و رقابت و تقاضا و سرمایه داران شخصی بسپاریم. گرچه باید گفت که اتومبیل های با سوخت فسیلی هم نسبت به گذشته در زمینهء میزان مصرف سوخت و میزان آلایندگی پیشرفت های خوبی کرده اند، ولی فکر نمیکنم برای ادامهء طولانی مدت این صنعت این بهبود کافی باشد، و از سوی دیگر تعداد و میزان استفاده از این اتومبیل ها نیز نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده.

sonixax
11-28-2014, 09:25 PM
منظور من هم کاپیتال دموکراسی آمریکاست.

آمریکا در مسیر اصلاح است! ولی در عین حال موفق ترین نمونه ی کاپیتالیسم هم هست. یعنی آمریکا به خوبی نشان داده که کاپیتالیسم کار میکند! فقط باید چگونگی این کارکرد تحت کنترل باشد. برای همین رفته رفته سیستم به جای اینکه ضعیف تر شود (بر خلاف ادعای کمونیستها) قوی تر و پایدار تر میشود. چون رفته رفته ایرادهایش رفع میشوند (اصلاح پذیر است) .

منظورم از سوسیالیست ها ، سوسیال دموکرات ها بود! سبزها و حکومت سوسیالیستی اروپا.
من در بحثها سوسیالهای کمونیست را کمونیست و سوسیالهای دموکرات سرمایه دار را سوسیالیست می نامم.

متوجه شدم :e00e:

در یک برنامه اقتصادی بی بی سی نشان داد که در آمریکا سرمایه داران کمتر مالیات می دهند و کارگران و کارمندان بیشترین مالیات را می دهند (از لحاظ درصد مثلا کارمند ۴۰ درصد درامدش را مالیات می دهد و یک میلیارد مثلا ۱۵ درصد). اوباما می خواست این را اصلاح کند نمی دانم توانست یا نه.
در اروپا برعکس آمریکا هست من شنیده ام سرمایه داران تا ۸۰ درصد مالیات می دهند.
یک برنامه بی بی سی فقرای اروپا را نشان می داد که ماشین آخرین مدل و تلویزیون بزرگ ال سی دی و فرش دستباف و مبلمان شیک داشتند. این همان سیستم اقتصادی خوب است که یک فقیر بیکار چنین زندگی دارد.

نه در اروپا هم همین است! سرمایه دار همواره مالیت کمتری میدهد. چرا ؟! چون کار آفرینی میکند و به همین خاطر میتواند مخارج کارهایش را از مالیات پرداختی کم کند. حالا چه طوری مالیات کمتری میده ؟! میره به اسم شرکتش یک فراری لیزینگ میکنه و هزینه لیزینگ رو از مالیاتی که پرداخت میکنه کم میکنه! این طوری اون فراری رو تقریبن مجانی یا با قیمت خیلی کم سوار میشه!!! (این کاریه که خود من هم میکنم و برای همین الان یک کامارو دارم - مجانی هم سوارش میشم).
ولی یک کارمند نه تنها چنین امکانی را ندارد! بلکه پرداخت حق سوسیال و بیمه و ... برایش اجباریست!!! (در صورتی که برای من مثلن نیست - من نه کارمند دارم نه برای کسی کار میکنم، تک و تنها کار میکنم). بیمه ی دولتی هم استفاده نمیکنم بیمه ی خصوصی دارم که هزینه اش تقریبن برابر ولی امکانات و مزایایش ده ها برابر بیشتر است.
دلیل این فشار سنگین روی قشر کارگر همان قوانین سوسیالیستیست که دوستان کمونیست ما ازش دفاع میکنند! ولی من چون بخشی از اون سیستم نیستم و بهش وابستگی ندارم اون فشار سنگین روم نیست و راه فرار (قانونی) هم زیاد دارم - با همه ی اینها باز هم انتقال سرمایه به خارج از کشور و ادامه روند فعالیتهای اقتصادی در خارج از اروپا را ترجیه دادم و از تصمیمم هم راضی هستم.

در یک آمار که معتبر بود دیدم آذربایجان که زمانی مردمش مثل آذربایجان ایران اکثرا شیعه دو آتشه بودند اکنون درصد قابل توجهی بیخدا و بی دین دارد. و دیندارانش هم معتدل هستند. آنقدر که روسری به سر در ترکیه می بینی در آذربایجان نمی بینی.

ولی به جایش اوکراین و حتا خود روسیه تا دلتان بخواهد مسیحی دو آتشه دارد!
امتحان کنید! بروید به یک دیندار بگویید ریدم به قبر پیامبرت ببینید چه میکند!!!!!!

مثلا این قحطی زدگان بیابان۸ای آفریقا که اسکلت شدند چه کار می توانند بکنند؟؟

کاری که خیلیهایشان کردند! مهاجرت یا تلاش برای ساختن یک زندگی بهتر. بیشتر این قحطی زدگان دست روی دست گذاشته اند و منتظر کمکهای خارجی هستند!!!
اگر به آفریقا سفر کنید متوجه حرف من میشوید.

من در یک مجله مربوط به ۳۰ سال قبل خواندم که اروپا و آمریکا سالانه مقادیر عظیمی از گندم و سایر محصولات غذایی را در دریا می ریزند تا قیمت کالاها حفظ شود و کشورزان و دهاتی های اروپا و آمریکا ضرر نکنند.

30 سال پیش! و در اوج جنگ سرد و پروپاگاندای کمونیستها! برای تحریک عوام!
من خیلی گشتم و هیچ منبع متعبری در این باره پیدا نکردم! اگر کسی منبع معتبری در این باره داره خیلی هم خوشحال میشوم که ببینم چون این مساله برای خود من هم یک سوال است.

چون به نظر نمی رسد باعث سقوط قیمت بشود جون افریقا خارج مجموعه بازار جهانی است.

دقیقن به همین دلیل این مساله برای من یک سوال است و تحقیق کردم و چیزی هم پیدا نکردم!

ظاهرا درحال حاضر پیشرفت فناوری آنقدری بوده که این گفته های شما دیگر چندان صدق نمیکنند!
بنده قبلا یک تاپیک در یک مورد مشابه زده بودم: خودروهای برقی تسلا

خوب این تسلا که میفرامیید میدونید قیمتش چنده ؟ تازه دست دومش!!!

Tesla Tesla Model S 85 Performance wie NEU EU Fahrzeug als Limousine in Berching (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/tesla-andere-tesla-model-s-85-performance-wie-neu-eu-fahrzeug-berching/198733689.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=135&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&noec=1)

115 هزار یورو! خوب آدم میرود فراری میخرد یک دفعه ای!

اتفاقا خودروهای الکتریکی از نظر ساختمان و قطعات متحرک (و تعداد قطعات متحرک) بسیار ساده تر از خودروهای درون سوز میباشند و به همین خاطر خرابی و هزینه های نگهداری و تعمیر آنها میتواند از خودروهای درون سوز در کل بسیار کمتر باشد.

تنها هزینه ی تعویض باتری یک اسمارت برقی حدودن نصف قیمت کل ماشین است!

تنها مسئلهء عمده ای که باقی میماند زمان شارژ باتری هاست.

در مدلهای جدید حدود نیم ساعت!

در حال حاضر بهترین نوع خودروهای Hybrid هستند که با مدت کمی راندن با سوخت فسیلی باتری شارژ شده و میتوانید سوییچ کنید! در نتیجه مصرف سوخت به شدت پایین می آید! ولی با همه اینها این ماشینها یخ، بی صدا و بی بخار هستند.

kourosh_iran
11-29-2014, 06:32 AM
خوب این تسلا که میفرامیید میدونید قیمتش چنده ؟ تازه دست دومش!!!

Tesla Tesla Model S 85 Performance wie NEU EU Fahrzeug als Limousine in Berching (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/tesla-andere-tesla-model-s-85-performance-wie-neu-eu-fahrzeug-berching/198733689.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=135&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&noec=1)

115 هزار یورو! خوب آدم میرود فراری میخرد یک دفعه ای!
من مطمئن نیستم این همون باشه. مشخصات دقیقش رو هم ظاهرا نزده (سرعت و شتاب و برد).
بهرحال معلومه که باید گرون باشه چون یک ماشین اسپورته. اونطور که طرف میگفت حتی پرشتاب ترین اتومبیل جهانه! باور کن! طرف خودش نشست توش گاز که داد گفت مغزم داشت میامد توی دهنم :e105:
حالا قیمت فراری چنده مگه؟
ضمنا ماشین برقی بهرحال بعضی مزایایی داره. مثلا سر و صدای تقریبا صفر، خرابی و بنظرم نگهداری ساده تر و کمتر.

تنها هزینه ی تعویض باتری یک اسمارت برقی حدودن نصف قیمت کل ماشین است!
خب باید دید باتریش چه طول عمری داره چقدر احتمال خرابی داره هر چند وقت چقدر باید پول بدی و در مقابل هزینه های دیگری که نداره و صرفه جویی میکنه صرف میکنه یا نه.
اتفاقا فکر کنم توی اون برنامه دربارهء هزینه های نگهداریش هم یک مقدار صحبت کردن ولی متاسفانه من یادم نیست.

در مدلهای جدید حدود نیم ساعت!
من میگم میتونن باتری ها رو بصورت ماجولی که میشه راحت و سریع تعویضش کرد درست کنن و مثلا در مکانهای شارژ اینطوری باشه که باتری هایی رو که از قبل کاملا شارژ شدن با باتری هایی که روی ماشین هست فورا تعویض کنن. اینطوری زمان رو میشه به حداقل رسوند!

در حال حاضر بهترین نوع خودروهای Hybrid هستند که با مدت کمی راندن با سوخت فسیلی باتری شارژ شده و میتوانید سوییچ کنید! در نتیجه مصرف سوخت به شدت پایین می آید! ولی با همه اینها این ماشینها یخ، بی صدا و بی بخار هستند.

بهرحال Hybrid مثل برقی خالص نمیشه. در یک Hybrid شما پیچیدگی و هزینه های هردوی احتراقی و برقی رو کم و بیش با هم ترکیب و جمع کردید، بعد وزن اضافی دارید که زمانیکه یک موتور کار میکنه باید هزینه وزن اضافی اون یکی رو هم بپردازه.

Robert
11-29-2014, 05:40 PM
من خودم الان گیج شدم و فکر نمیکنم کشورهای اروپایی سوسیالیتی باشند ، چون اسم شوروی کمونیست هم در زمان خودش اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی بود. بهتر نیست سه تعریف رسمی و دقیق (از نظر اقتصادی ) از کمونیسم ، سوسیالیسم و کاپیتالیسم ابتدا ارائه کنید؟

sonixax
11-29-2014, 10:14 PM
من مطمئن نیستم این همون باشه. مشخصات دقیقش رو هم ظاهرا نزده (سرعت و شتاب و برد).
بهرحال معلومه که باید گرون باشه چون یک ماشین اسپورته. اونطور که طرف میگفت حتی پرشتاب ترین اتومبیل جهانه! باور کن! طرف خودش نشست توش گاز که داد گفت مغزم داشت میامد توی دهنم
حالا قیمت فراری چنده مگه؟
ضمنا ماشین برقی بهرحال بعضی مزایایی داره. مثلا سر و صدای تقریبا صفر، خرابی و بنظرم نگهداری ساده تر و کمتر.

اینی که من گذاشتم فقط یک تسلای دست دوم جهت فروش هست از بزرگترین سایت جستجوی ماشین در آلمان! حالا همون هست یا نیست زیاد مهم نیست چون محصولات این کمپانی همه توی همین مایه ها هست قیمتش!
قیمت فراری صفر کیلومتر هم :
Ferrari F430 Spider "NEU" ohne Km Lp. 210.000 als Cabrio/Roadster in Mühlheim/Main (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ferrari-f430-spider-neu-ohne-km-lp-210-000-m%C3%BChlheim-main/59623364.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=12&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=8600&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&noec=1)

یعنی قیمت صفرش تو مایه های دست دوم این هست! خود شما بودی این جیگر طلای 489 اسب بخاری رو میخریدی یا تسلا ؟ :دی
من یکی که هیچ وقت این کار رو نمیکنم به خصوص که پشت هر دوتاش نشستم و به جرات میتونم بگم رانندگی با تسلا اصلن حال نمیده.

خب باید دید باتریش چه طول عمری داره چقدر احتمال خرابی داره هر چند وقت چقدر باید پول بدی و در مقابل هزینه های دیگری که نداره و صرفه جویی میکنه صرف میکنه یا نه.
اتفاقا فکر کنم توی اون برنامه دربارهء هزینه های نگهداریش هم یک مقدار صحبت کردن ولی متاسفانه من یادم نیست.

عمرش به طرز استفاده ی صاحب ماشین بستگی داره و اغلب 4 سال! یعنی شما بعد از 4 سال باید نصف قیمت ماشین (در روز خرید) و کل قیمت ماشین (پس از 4 سال) رو بدید باتری عوض کنید!!!!!!
Hybrid ها عمر باتریشون بیشتره برای همین به صرفه تر هستند، افت قیمتشون هم خیلی کمتره.

من میگم میتونن باتری ها رو بصورت ماجولی که میشه راحت و سریع تعویضش کرد درست کنن و مثلا در مکانهای شارژ اینطوری باشه که باتری هایی رو که از قبل کاملا شارژ شدن با باتری هایی که روی ماشین هست فورا تعویض کنن. اینطوری زمان رو میشه به حداقل رسوند!

این باتری ها خیلی گنده هستند!

4568

و مکان قرار گیریشون برای اینکه فضای ماشین حروم نشه معمولن زیر صندلی سرنشینان عقب هستش! یعنی تعویضشون کار سختی هست حتا اگر ماژولار باشند (که البته مدل جدیدهاش هستند) .
شما فکر کن قرار باشه هر 150 کیلومتر لاستیک ماشین رو عوض کنی! اصلن اون رو میخری ؟! شارژ به هر حال به صرفه تره! مثلن میری توی یک فروشگاهی خرید همونجا میزنی شارژ میشه (بیشتر پارکینگهای این فروشگاه ها ایستگاه شارژ دارند بعضی ها هم مجانی هستند اصلن).

بهرحال Hybrid مثل برقی خالص نمیشه. در یک Hybrid شما پیچیدگی و هزینه های هردوی احتراقی و برقی رو کم و بیش با هم ترکیب و جمع کردید، بعد وزن اضافی دارید که زمانیکه یک موتور کار میکنه باید هزینه وزن اضافی اون یکی رو هم بپردازه.

ولی باز به صرفه تر از برقی خالی هستش! چرا ؟!

1 - مجبور به توقف برای شارژ نیستید.
2 - اگر باتری ماشین خراب بشه یا خالی بشه باز هم میتونید به راهتون ادامه بدید و ماشین گیر نمیکنه.
3 - هزینه ی نگهداری کمتری دارند.
4 - در صورت خرابی باتری اجباری برای تعویضش نیست!
5 - افت قیمت ماشین خیلی کمتره!
6 - میشه گفت با یک بار پر کردن باک ماشین میتونید حدود یک ماه با ماشین رانندگی کنید البته اگر مقدار مصرفتون از ماشین خیلی زیاد نیست! مثلن من ماهی 3 تا 5 هزار کیلومتر ماشینم رو راه میبرم! پس اگر دست من باشه بیشتر از یک باک لازمم میشه در ماه.

sonixax
11-29-2014, 10:21 PM
من خودم الان گیج شدم و فکر نمیکنم کشورهای اروپایی سوسیالیتی باشند ، چون اسم شوروی کمونیست هم در زمان خودش اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی بود. بهتر نیست سه تعریف رسمی و دقیق (از نظر اقتصادی ) از کمونیسم ، سوسیالیسم و کاپیتالیسم ابتدا ارائه کنید؟

من پیشتر چنین تعریفی رو ارایه کرده بودم! از نظر من کمونیسم زیر شاخه ای از سوسیالیسم، برای همین من جفتشون رو یک پُخ میدونم. خود دوستان کمونیست انجمن هم مشکلی با این تعریف ندارند.
این دو ماهیتن یکی هستند، نازیسم هم زیر مجموعه ای از سوسیالیسم بوده، حالا این کمونیستهای انجمن خودشون رو جر هم بدهند فرقی در اصل داستان و حقیقتی که وجود داشته نمیکنه!
این استدلال های چسکی هم که فورد رفته برای آلمان تانک ساخته پس آلمان سوسیالی نبوده هم دو زار ارزش ندارند! خود استدلال کنندگان دارند در کشورهای سرمایه داری زندگی میکنند حاضر به ترک اونجا هم نیستند! پس با این حساب کمونیست نیستند!!!!!!! برای همین این مدل استدلالهای کشکی به کل مردوده.

از میون تمام این اشکال سوسیالیسم، افتضاح ترین ایده و مخرب ترین ایده ی موجود تا حالا کمونیسم بوده و حتا نازیسم به اندازه ی کمونیسم مخرب نبوده! (ولی غیر انسانی تر و وحشیانه تر بوده) .
دلیل این مخرب بودن هم پرده ی تقدسیه که طرفداران این ایدئولوژیهای پوسیده به دورشان کشیده اند! نتیجه میشود ظهور مخوف ترین دیکتاتوریهای تاریخ بشریت که انواع کمونیستیش از بیخ در پیتی و به درد نخور بوده اند.

Robert
11-30-2014, 03:45 AM
در ویکی پدیا نوشته شده است:
هدف سوسیالیسم لغو مالکیت خصوصی بر ابزارهای تولید و برقراری مالکیت اجتماعی بر ابزارهای تولید است.

و گویا حالت نهایی و ایده آل سوسیالیسم میشود کمونیسم.

درباره کاپیتالیسم هم نوشته شده:
کپیتالیسم (به انگلیسی: Capitalism) یا سرمایه‌داری،[۱][۲][۳] سرمایه‌محوری[۴] یک نظام اقتصادی است که در آن پایه‌های یک سیستم اقتصادی بر روی مالکیت خصوصی ابزارهای تولیدِ اقتصادی است و در دست مالکان خصوصی است و از این برای ایجاد بهره‌مندی اقتصادیدر بازارهایی رقابتی استفاده می‌شود. که به این نظام، آزادی مالکیت شخصی نیز گفته می‌شود. که معنای آن، تولید و توزیع کالا هاست.[۵]

پس اقتصاد کشورهایی چون آلمان یا حتی اسکاندیناویی با اینکه مالیات زیادی میگیرند ، طبق تعاریف بالا سوسیالیستی نیستند.

این مطلب از فردریش فون هایک با عنوان ریشه های سوسیالیستی نازیسم هم خواندنی است :

ریشه های سوسیالیستی نازیسم - باغ مخفی (http://secretgarden.blogsky.com/1387/09/25/post-434/)

آنچه نازی ها از مارکس امانت گرفته اند - باغ مخفی (http://secretgarden.blogsky.com/1386/11/01/post-140/)

sonixax
11-30-2014, 04:41 AM
در ویکی پدیا نوشته شده است:
هدف سوسیالیسم لغو مالکیت خصوصی بر ابزارهای تولید و برقراری مالکیت اجتماعی بر ابزارهای تولید است.

و گویا حالت نهایی و ایده آل سوسیالیسم میشود کمونیسم.

درباره کاپیتالیسم هم نوشته شده:
کپیتالیسم (به انگلیسی: Capitalism) یا سرمایه‌داری،[۱][۲][۳] سرمایه‌محوری[۴] یک نظام اقتصادی است که در آن پایه‌های یک سیستم اقتصادی بر روی مالکیت خصوصی ابزارهای تولیدِ اقتصادی است و در دست مالکان خصوصی است و از این برای ایجاد بهره‌مندی اقتصادیدر بازارهایی رقابتی استفاده می‌شود. که به این نظام، آزادی مالکیت شخصی نیز گفته می‌شود. که معنای آن، تولید و توزیع کالا هاست.[۵]

پس اقتصاد کشورهایی چون آلمان یا حتی اسکاندیناویی با اینکه مالیات زیادی میگیرند ، طبق تعاریف بالا سوسیالیستی نیستند.

این مطلب از فردریش فون هایک با عنوان ریشه های سوسیالیستی نازیسم هم خواندنی است :

ریشه های سوسیالیستی نازیسم - باغ مخفی

آنچه نازی ها از مارکس امانت گرفته اند - باغ مخفی

نه اقتصاد آلمان سوسیالیستی نیست! ولی در سیستم حکومتداری آلمان المان هایی از سوسیالیسم دیده میشه و همین المانها در عین حال که تونسته برای قشر کون گشاد، مریض، کور، کچل، فلج و ... امکاناتی رو فراهم کنه، تونسته پدر صاحب بچه ی اکثریت مطلقی که کار میکنند رو هم در بیاره! برای همین در آلمان سخته شما کسی رو پیدا کنید که به دنبال دسترسی به راه هایی برای پیچوندن مالیات نباشه!

ابزار تولید هم خیلی خودمونی و بدون پیچاندن و تاب دادن اضافی (ماستمالیهای کمونیستی)! یعنی هر چیزی که بتوانید با آن پول در بیاورید ولو سوراخی مابین دو پایتان باشد! دقیقن برای همینه که کمونیستها با تن فروشی هم مشکل دارند ولی این مخالفت رو خیلی با سیاست بیان میکنند! یعنی میگویند باید برای افرادی که این کار را میکنند جواز کسب صادر کرد ولی در عین حال باید کاری کرد که دیگه این کار رو نکنند!

از کتاب یک دنیای بهتر (برنامه حزب کمونیست کارگری) :

مبارزه با فحشاء

مبارزه فعال با فحشاء از طریق از میان بردن زمینه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن و مقابله قاطع با شبکه ای سازماندهی فحشاء، دلالان، واسطگان و باج خورها.

ممنوعیت اکید هر نوع سازماندهی فحشاء، دلالی، واسطگی و بهره کشی از افرادی که مبادرت به تن فروشی میکنند.

غیر جنایی کردن زندگی و کار افرادی که دست به تن فروشی میزنند. کمک به بازیابی حرمت اجتماعی و احترام به نفس آنها و کوتاه کردن دست شبکه ها و باندهای جنایتکار از زندگی آنها از طریق:

رفع ممنوعیت فروش سکس بعنوان یک شغل فردی و حمایت قانون و نهادهای انتظامی از این افراد در مقابل شبکه ها و باندهای گانگستری، باج خورها و اوباش.

صدور جواز کسب برای افرادی که بعنوان یک شغل فردی مبادرت به تن فروشی میکنند، مصون داشتن شخصیت و حیثیت آنها بعنوان شهروندان محترم جامعه و کمک به سازمانیابی آنها در سازمان صنفی خویش.

ارائه رایگان خدمات پزشکی ویژه پیشگیرانه و درمانی برای مصون داشتن این افراد از بیماری ها و صدمات ناشی از مبادرت به این حرفه.

کار آگاهگرانه، ترغیب و مساعدت های عملی نهادهای مسئول دولتی به افراد تن فروش در کناره گیری از این حرفه، کسب مهارت و آموزش لازم برای اشتغال در بخش های دیگر جامعه.

این بخش مبارزه با فحشا شما رو یاد طرح امر به معروف و نهی از منکر جمهوری اسلامی ننداخت ؟! :e415:

همچنین این بخش بسیار خواندنیست و البته بیربط به بحث بالا! فقط خواستم بدانید با چه جانورانی طرف هستید :

مساله کرد
نظر به سابقه طولانی ستم ملی بر مردم کرد در همه کشورهای منطقه و سرکوب خونین خواست های حق طلبانه و جنبش های اعتراضی و خودمختاری طلبانه در کردستان ایران در رژیم های سلطنتی و اسلامی، حزب کمونیست کارگری بعنوان یک اصل، حق جدایی از ایران و تشکیل دولت مستقل از طریق یک پروسه انتخاب آزاد و عمومی را برای مردم کردستان به رسمیت میشناسد و هر نوع اقدام قهرآمیز و نظامی برای جلوگیری از این انتخاب آزادانه را قویا محکوم میکند. حزب کمونیست کارگری خواهان حل فوری مساله کرد در ایران از طریق برگزاری یک رفراندم آزاد در مناطق کردنشین غرب ایران ، زیر نظارت مراجع رسمی بین المللی است. این رفراندم باید با خروج نیروهای نظامی دولت مرکزی و تضمین یک دوره فعالیت آزادانه کلیه احزاب سیاسی در کردستان به منظور آشنا کردن توده مردم با برنامه و سیاست و نظرشان در رفراندم، انجام شود.

حزب کمونیست کارگری در هر مقطع تنها در صورتی به جدایی کردستان رای موافق میدهد که قویا محتمل باشد چنین مسیری کارگران و زحمتکشان در کردستان را از حقوق مدنی پیشرو تر و موقعیت اقتصادی و مناسبات اجتماعی برابرتر و ایمن تری برخوردار خواهد ساخت. موضع رسمی حزب کمونیست کارگری در هر مقطع بر مبنای یک بررسی مشخص از موقعیت موجود و مصالح و منافع کل طبقه کارگر و مردم کارگر و زحمتکش در کردستان بطور اخص تعیین خواهد شد.

حزب کمونیست کارگری طرح های مختلف خودمختاری کردستان را که از جانب نیروهای خودمختاری طلب در کردستان ارائه میشود را نه فقط گامی به پیش در امر حل مساله ملی کرد تلقی نمیکند، بلکه آنها را نسخه ای برای دائمی کردن هویت های ملی کرد و غیر کرد در یک چهارچوب کشوری واحد، ابدی کردن و قانونیت بخشیدن به جدایی های ملی و زمینه ای برای تداوم تخاصمات و کشمکش های ملی در آینده ارزیابی میکند.

حزب کمونیست کارگری هر نوع ترتیباتی در مورد آینده سیاسی کردستان را که بدون مراجعه به آراء عمومی خود مردم کردستان و صرفا بر مبنای تصمیمات دولت مرکزی و یا توافقات از بالا میان دولت و احزاب محلی به اجراء گذاشته شود، فاقد مشروعیت و غیرقانونی میداند.

خلاصه اش کنم! اکثریت این شعارهایی که در این مدل کتابهای مردم خر کن و تبلیغات کمونیستی وجود دارد در هیچ کشور کمونیستی تا کنون وجود نداشته!!!!

لینک به نوشته : مصوبات حزب (http://www.wpiran.org/asnsad-mosavab-wpi/barname-osul%20sazmani/program-wpi.htm)

kourosh_iran
11-30-2014, 07:12 AM
قیمت فراری صفر کیلومتر هم :
Ferrari F430 Spider "NEU" ohne Km Lp. 210.000 als Cabrio/Roadster in Mühlheim/Main (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ferrari-f430-spider-neu-ohne-km-lp-210-000-m%C3%BChlheim-main/59623364.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=12&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=8600&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&noec=1)

یعنی قیمت صفرش تو مایه های دست دوم این هست! خود شما بودی این جیگر طلای 489 اسب بخاری رو میخریدی یا تسلا ؟ :دی
32 هزار یورو قیمتشون فرق میکنه. کمه بنظرت؟
ضمنا اون عددهای ریزتر زیرش که زده برای تسلا مثلا ‎97,059 EUR (net)‎ دقیقا نمیدونم چیه. اختلاف اونم 27 هزار تاست.
بعد تسلا لیموزین هست و 4 درب و جای 5 نفر داره، درحالیکه اون فراری رودستر 2 درب و جای 2 نفر داره. بنابراین از نظر کاربردی بودن تسلا خیلی بیشتر همه کاره است.
بعد تجهیزات جانبی و اینا که زده ظاهرا برای تسلا بیشتره.
قدرت فراری هم درسته که 68 اسب بخاطر بیشتره، ولی فکر نمیکنم این اختلاف خیلی زیاد و سرنوشت سازی در انتخاب باشه (مگر اینکه بخوای مدام توی اتوبان اونم اگر بتونی و جاش باشه و قانونی باشه مسابقه بدی!)، و از طرف دیگه فقط قدرت نیست که حداکثر سرعت و شتاب رو مشخص میکنه بلکه به پارامترهای دیگر مثل وزن و غیره هم بستگی داره. اطلاعات راجع به حداکثر سرعت و شتاب اونا رو نزده ظاهرا. تازه حالا هرچی بنظر من این اختلافهای کم در عمل چندان اهمیتی ندارن چون مسابقه که نمیخوایم بدیم! اصلا نه جاش هست نه چیز دیگه. اینا بیشتر ترفندهای تبلیغاتیه یا مال آدمهای به شدت دیوونه سرعت و مسابقه! فکر نمیکنم برای من و شما اهمیت چندانی داشته باشی که مثلا یکی از صفر تا 100 چند ثانیه کمتره و حداکثر سرعتش مثلا 350 کیلومتره یا 300 کیلومتر بر ساعت! البته من قبلا به این موارد درمورد تسلا اشاره کرده بودم بخاطر نشون دادن میزان پیشرفت و توانایی این فناوری جدید باتری ها و الکتروموتورهاشون که به حد قابل رقابت و حتی برتر نسبت به اتومبیل های سوخت فسیلی رسیده.

من یکی که هیچ وقت این کار رو نمیکنم به خصوص که پشت هر دوتاش نشستم و به جرات میتونم بگم رانندگی با تسلا اصلن حال نمیده.
این احتمال زیاد صرفا عادته. اگر تاحالا فقط ماشین برقی سوار شده بودی و حالا میرفتی اتومبیل بنزینی سوار بشی احتمالا این احساس بعکس بود.
بهرحال من خودم باشم این فکر رو هم میکنم که با خرید تسلا به محیط زیست کمتر آسیب میزنم و به بقا و پیشرفت صنعت اتومبیل های برقی کمکی کرده باشم.

kourosh_iran
11-30-2014, 07:40 AM
آنچه نازی ها از مارکس امانت گرفته اند - باغ مخفی (http://secretgarden.blogsky.com/1386/11/01/post-140/)
عجب متن پرمحتوی ایه!
اینجاهاش خیلی جالبه:

تا اواسط قرن نوزدهم هیچ کس جسارت به زیر سوال بردن این واقعیت را که ساختار منطقی ذهن بشر غیر قابل تغییر است و در میان تمامی انسان ها مشترک به خود نداده بود. تمامی روابط میان انسان ها مبتنی بر پذیرفتن یک ساختار یک شکل و منطقی است. ما فقط به همین خاطر که به چیزی مشترک در میان تمامی انسان ها یعنی به ساختار منطقی خرد متوسل می شویم است که می توانیم با یکدیگر وارد گفتگو شویم. بعضی انسان ها می توانند عمیق تر اندیشه کنند و افکار خود را پالایش بیشتری ببخشند تا دیگران. انسان هایی وجود دارد که متاسفانه نمی توانند یک جریان استنتاج متشکل از زنجیره ی طولانی استدلال قیاسی را دریابند. اما تا زمانی که انسان قادر به اندیشیدن و تعقیب جریان اندیشه ی استدلالی است، او پیوسته به همان اصول نهایی اندیشه منطقی وابسته می ماند که در تمامی انسان های دیگر نیز به کار بسته می شود.
اینکه میگه «انسان هایی وجود دارد که متاسفانه نمی توانند یک جریان استنتاج متشکل از زنجیره ی طولانی استدلال قیاسی را دریابند» من فکر میکنم به خیلی از مذهبیون میخوره! بارها دیدید که با اینطور افراد بحث میکنیم اول بحث ظاهرا خوب پیش میره و رسیدن به نتیجهء نهایی مورد نظر تقریبا روشن و قطعی بنظر میاد، ولی از یه مرحله ای که رد میشی طرف اصلا انگار قاطی میکنه و هرچی تاحالا بافته بودیم پنبه میشه! من اکثرا خیال میکنم طرف خودش رو زده به اون راه و داره از دروغ و فریب استفاده میکنه و این حرفا، البته گاهی هم متوجه میشم که ظاهرا از نظر مغزی مکانیزمی در درون ذهن اونا دچار شکست شده و کشش و درکشون کم اومده!

انسان هایی وجود دارد که نمی توانند بیش از عدد 3 را شمارش کنند، اما شمارش آنها تا هر جا که از عهده اش برآیند تفاوتی با شمارش دانشمندانی مانند لاپلاس یا گاوس ندارد. هیچ تاریخ نگار یا سیاح گزارشی از انسان های دیگر نیاورده که در میان آنها الف و غیر الف با هم مشابه باشد، یا کسانی که قادر به درک تفاوت میان تایید و نفی نباشند. البته درست است که روزانه مردم اصول منطق را در اندیشه ها و استدلال ها ی خود نقض می کنند، لیکن هر انسانی که استنتاج های خود را به طور کل مورد بررسی قرار دهد می تواند خطاهای خودش را هم پیدا کند.

از آنجا که هر انسانی این واقعیت ها را به عنوان امری مسلم می پذیرد، انسان ها می توانند با هم وارد مباحثه شوند. آنها با همدیگر صحبت می کنند، نامه و کتاب می نویسند. آنها برای اثبات یا رد موضوعاتی تلاش می کنند. همکاری متقابل اجتماعی و فکری میان انسان ها غیر ممکن می بود اگر این قضیه ها به این گونه نمی بودند. ذهن های ما حتی نمی تواند بدون تناقض جهانی را به تصور در آورد که در آن انسان هایی با ساختار های متفاوت منطقی یا با یک ساختار متفاوت از ما زندگی کنند.

با این وجود در مسیر قرن نوزدهم این واقعیت انکار ناپذیر مورد تردید قرار گرفت. مارکس و طرفدارانش ـ مهمتر از همه « فیلسوف پرولتاریایی » Dietzgen ـ این گونه می اندیشیدند و آموزش می دادند که تفکر انسان ها وابسته به جایگاه طبقانی آنها است. آنچه اندیشه ی انسانی را بوجود می آورد نه حقیقت بلکه ایدئولوژی است. منظور از این سخن در فضای مارکسی این است که منافع خودخواهانه طبقه ی اجتماعی که فرد اندیشمند به آن وابسته است خود را در ظاهری مبدل مورد قضاوت قرار می دهد. بنابراین مباحثه در باره ی هر موضوعی با کسانی که در یک طبقه ی اجتماعی دیگری قرار دارند بی ثمر است. ایدئولوژی ها را نباید توسط منطق استدلالی ابطال کرد، بلکه باید آنها را توسط نقد از جایگاه طبقاتی و زمینه ی اجتماعی که به آن تعلق دارند و نویسندگانشان افشا نمود. مارکسیست ها در مورد ارزش های نظریه های فیزیکی بحث نمی کنند، آنها صرفاً منشا « بورژوازی » فیزیکدانها را برملا می سازند.

مارکسیست ها با ظهور خود، پولی لوگیزم را دوباره احیا کردند، زیرا آنها نمی توانند با روش های منطقی نظریه هایی را ابطال کنند که در اقتصاد « بورژوازی » تکوین یافته است یا استنتاج هایی را رد کنند که غیر عملی بودن سوسیالیسم را نشان داده و از این نظریه ها اقتباس شده اند. از آنجایی که آنها نمی توانند به طور منطقی صحت ایده های خود را نشان دهند و یا اشتباه بودن اندیشه های مخالفینشان را، آنها روش های منطقی پذیرفته شده را مردود می شمرند. موفقیت این ترفند مارکسیستی بی همتا است. به این ترتیب آنها اثبات نادرستی انتقاد های منطقی نسبت به پوچی به اصطلاح علم اقتصاد و جامعه شناسی مارکسیستی را بجا آورده اند. فقط به کمک ترفند های منطقی پولی لوگیزم است که دولت گرایی توانسته است در برابر ذهن معاصر مقاومت کند.

پولی لوگیزم ذاتاً چنان مهمل و بی معنا است که نمی تواند بدون تناقض به نتایج اصلی و منطقی که انتظار دارد بینجامد. هیچ مارکسیستی به اندازه ی کافی متهور نبود که تمامی پیامدهایی که نظرگاه معرفت شناسانه اش متضمن آنها بود را بیرون کشد. اصول پولی لوگیزم به این استنباط منجر می شود که آموزه های مارکسی نیز به طور عینی درست نبوده بلکه فقط اظهارت « ایدئولوژیک » هستند. اما طرفداران مارکس این نتیجه گیری را رد می کنند. آنها در مورد آموزه های خود مدعی حقیقت تمام و کمال هستند. از این رو Dietzgen این گونه نظر می دهد که « اندیشه های منطق پرولتاریایی نه ایده های حزبی بلکه پیامدهای یک منطق ساده و ناب هستند ». منطق پرولتاریایی « ایدئولوژی » نیست بلکه منطق تمام عیار است. مارکسیست های روزگار خود ما که عنوان « جامعه شناسی شناخت » را برای تعالیم خود برگزیده اند همان آشفتگی و تناقض ها را به اثبات می رسانند.
این چیزایی هم که میگه بنظر من خیلی شبیه ایده ها و آموزه ها و تفکر ادیان و مذهبی ها میاد چون بنظر میاد اونا هم از خودشون یک نوع عقل و منطق خاص رو تعریف میکنن که برای پذیرش و بقای خود باورهاشون طراحی شده!

sonixax
11-30-2014, 07:13 PM
32 هزار یورو قیمتشون فرق میکنه. کمه بنظرت؟

تسلا دست دوم! و فراری صفر هست! یعنی وقتی هر دو ماشین صفر باشند تفاوت قیمتی وجود نداره! این رو مد نظر بگیرید.
اینجا شما یک ماشینی بخرید به محض اینکه باهاش حرکت کنید (دست دوم بشه) 20 تا 30% میخوره توی سرش از نظر قیمت.

ضمنا اون عددهای ریزتر زیرش که زده برای تسلا مثلا ‎97,059 EUR (net)‎ دقیقا نمیدونم چیه. اختلاف اونم 27 هزار تاست.

قیمتهای نتو (بدون مالیات) و بروتو (با مالیات هستش) . اگر شما خریدار شخصی باشید باید قیمت بروتو رو پرداخت کنید و اگر شرکت باشید یا دلال باشید و ... میتونید 19% مالیات رو ندید و قیمت نتو رو پرداخت کنید.

بعد تسلا لیموزین هست و 4 درب و جای 5 نفر داره، درحالیکه اون فراری رودستر 2 درب و جای 2 نفر داره. بنابراین از نظر کاربردی بودن تسلا خیلی بیشتر همه کاره است.

توجه داشته باشید که فراری ماشین اسپورت هست!
اگر بخوایم خارد از مود اسپورتها صحبت کنیم باز هم تسلا جلوی پورشه، رنج روور و ... حرفی برای گفتن نداره! نمونه :

Porsche Cayenne Diesel *PLATINUM-EDITION*KAMERA*PANO*PCM als Geländewagen/Pickup in Hürth (bei Köln) (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/porsche-cayenne-diesel-platinum-edition-kamera-pano-pcm-h%C3%BCrth-bei-k%C3%B6ln/201534727.html?lang=de&pageNumber=1&action=topOfPage&__lp=75&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=20100&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&doorCount=FOUR_OR_FIVE)
Porsche Macan S Diesel- kurzfristig & auf Bestellung -6% als Geländewagen/Pickup in Steinebrunn (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/porsche-macan-s-diesel-kurzfristig-auf-bestellung-6-steinebrunn/187030136.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=75&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=20100&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&doorCount=FOUR_OR_FIVE&noec=1)
Land Rover RANGE ROVER SPORT II 3.0 SDV6 HSE AUTO als Geländewagen/Pickup in Paris (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/land-rover-range-rover-range-rover-sport-ii-3-0-sdv6-hse-auto-paris/200966975.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=43&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=14800&makeModelVariant1.modelId=5&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&noec=1)

تازه اینها ارزون تر هم هستند!!! من تسلا رو با یک سوپر اسپورت مقایسه کردم! نه یک سدان یا شاسی بلند 4 دره! و نشون دادم که تسلا هم قیمت یک سوپر اسپورته - یعنی اصلن ارزون نیست. میخواستم با انواع و اقسام سدانها مقایسه کنم که اصلن از همون اول بحث بسته بود!

این هم دو فروند مازراتی سدان :

Maserati Ghibli Diesel NAVI-KAMERA-KEYLESS-SOUND-20'' als Limousine in Mönchengladbach (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/maserati-ghibli-diesel-navi-kamera-keyless-sound-20-m%C3%B6nchengladbach/194200450.html?lang=de&pageNumber=1&action=topOfPage&__lp=26&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=16600&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT)

Maserati Ghibli Diesel Automatik / Sport / 1. Hand als Limousine in Nettetal (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/maserati-ghibli-diesel-automatik-sport-1-hand-nettetal/201441296.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=26&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=16600&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&noec=1)

بعد تجهیزات جانبی و اینا که زده ظاهرا برای تسلا بیشتره.

اون تجهیزات زیاد مهم نیستند! نه اینکه نباشند! ولی مثلن یک BMW سری 7 با 544 اسب بخار قدرت (تقریبن دو برابر تسلا)، ده برابر این تجهیزات روشه قیمتش هم زیر صد هزار تاست!

BMW 760 iA M-Sport LED B+O HUD Driving MID Cam Keram als Limousine in Bielefeld (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-760-ia-m-sport-led-b-o-hud-driving-mid-cam-keram-bielefeld/202209413.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=33%2C34%2C35%2C36%2C37%2 C38%2C39%2C40%2C41%2C63&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=334&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&noec=1)

خود شما اگر 150 هزار یورو بخوای خرج ماشین کنی چی میخری ؟! بنز و BMW و شورلت و نیسان و فراری و پورشه و آئودی و صدها انتخاب برتر و بهتر رو ول میکنی میری تسلا میخری ؟!
راستی یک چیز جالب! یک فورد ماستنگ سوپر اسپورت (صفر) همش 21 هزار یورو قیمت داره!!!!

Ford 2015 Mustang V6 300hp 3700cc als Sportwagen/Coupé in Miami (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mustang-2015-mustang-v6-300hp-3700cc-miami/201152368.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=14&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=30&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&noec=1)

یا کامارو صفر همش 40 هزار تا قیمتشه :

Chevrolet Camaro Cpe MT 6.2 V8 Europamod. 2014 als Sportwagen/Coupé in Düsseldorf (http://suchen.mobile.de/auto-inserat/chevrolet-camaro-cpe-mt-6-2-v8-europamod-2014-d%C3%BCsseldorf/199854293.html?lang=de&pageNumber=1&action=topOfPage&__lp=10&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=5600&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT)

لب کلام اینکه خیلی انتخابهای بهتر و ارزونتری وجود داره.

قدرت فراری هم درسته که 68 اسب بخاطر بیشتره، ولی فکر نمیکنم این اختلاف خیلی زیاد و سرنوشت سازی در انتخاب باشه (مگر اینکه بخوای مدام توی اتوبان اونم اگر بتونی و جاش باشه و قانونی باشه مسابقه بدی!)،

توی اتوبانهای آلمان که خیلی جاها محدودیت سرعت وجود نداره خیلی سرنوشت سازه!!!

و از طرف دیگه فقط قدرت نیست که حداکثر سرعت و شتاب رو مشخص میکنه بلکه به پارامترهای دیگر مثل وزن و غیره هم بستگی داره. اطلاعات راجع به حداکثر سرعت و شتاب اونا رو نزده ظاهرا.

خوب این تسلا وزنش بیشتره! پس حتمن از فراری شتاب کمتری داره! و در اینکه فراری یکی از سریع ترین ماشینهای دنیاست هم که شکی نیست.

تازه حالا هرچی بنظر من این اختلافهای کم در عمل چندان اهمیتی ندارن چون مسابقه که نمیخوایم بدیم! اصلا نه جاش هست نه چیز دیگه. اینا بیشتر ترفندهای تبلیغاتیه یا مال آدمهای به شدت دیوونه سرعت و مسابقه! فکر نمیکنم برای من و شما اهمیت چندانی داشته باشی که مثلا یکی از صفر تا 100 چند ثانیه کمتره و حداکثر سرعتش مثلا 350 کیلومتره یا 300 کیلومتر بر ساعت! البته من قبلا به این موارد درمورد تسلا اشاره کرده بودم بخاطر نشون دادن میزان پیشرفت و توانایی این فناوری جدید باتری ها و الکتروموتورهاشون که به حد قابل رقابت و حتی برتر نسبت به اتومبیل های سوخت فسیلی رسیده.

عه!
اختیار دارید برای من یکی خیلی فرق میکنه! من رفتم کامارو خریدم به عشق سرعت! میندازم توی اتوبانهای آلمان 260 تا (بیشتر از این جرات نکردم برم :دی) سرعت میرم حالشو میبرم! خلاف هم نکردم اینش قشنگش میکنه.

این احتمال زیاد صرفا عادته. اگر تاحالا فقط ماشین برقی سوار شده بودی و حالا میرفتی اتومبیل بنزینی سوار بشی احتمالا این احساس بعکس بود.
بهرحال من خودم باشم این فکر رو هم میکنم که با خرید تسلا به محیط زیست کمتر آسیب میزنم و به بقا و پیشرفت صنعت اتومبیل های برقی کمکی کرده باشم.

آره خوب این حرف تا حدود زیادی درسته و من مخالفتی باهاش ندارم.
ولی با همه ی اینها من تسلا بخر نیستم :e415: حیف پول نیست خداییش ؟!

Agnostic
12-03-2014, 06:46 PM
پس میبینیم این سیستم هم نهایتن منجر به نارضایتی عمومی میشود و راه حل دایمی و درست این نیست. به نظر من دولت تنها و تنها باید کمک حال آنهایی باشد که به دلیل بیماری، عقب ماندگی ذهنی، پیری و ... توانایی کار کردن ندارند! و مقدمات کارکردن را برای آنهایی که میخواهند کار کنند فراهم کند. حالا یا با آموزش، یا با تامین بخشی از سرمایه اولیه به صورت وام و ... اینکه شیوه که تو بیکاری من بهت پول میدم برو برای خودت بچر! کار درستی نیست و در دراز مدت تنها و تنها باعث فراری شدن سرمایه و استعدادها از کشور میشود و ضرری جبران ناپذیر به کل سیستم خواهد زد.
گویا در اقتصاد کار باید حساب شده باشد. مثلا همانطور که نمی توان هرچقدر دلمان بخواهد اسکناس چاپ کنیم چون ضرر اقتصادی می بینیم کار هم در کشور چنین است اگر همه بیکاران آلمان بخواعند عملگی کنند اول اینکه برایشان کار نیست دوم اینکه بازار کار خراب و دست زیاد میشه. همیشه درصد قابل توجهی از مردم باید بیکار باشند تا چرخ اقتصاد درست بچرخد. مثلا آلمان نمی تواند با یک دستور n مقدار کار به دلخواه دولت ایجاد کند، هیچ کشوری نمی تواند برای همین مثلا یک دولت در یک کشور مثلا ۱۰۰ میلیونی مثلا در طی ۴سال ۱۰۰ هزار شغل جدید ایجاد می کند کلی تشویقش می کنند.
بیکاران باید حمایت شوند. می بینید که حقوق بیکاری آلمان ۶۵۰ یورو وحقوق کارگر متخصص تازه کار ۵۰۰۰ یورو است. البته من شنیدم برخی از بیکاران دودره بازی می کنند یعنی با حیله خود را بیکار نشان میدهند و کار می کنند مثلا ۱۰۰۰ یورو کار می کندو ۶۵۰ یورو هم بیکاری می گیرد.

Agnostic
12-05-2014, 07:39 PM
چرا مزدک اینقدر از کمونیسم طرفداری میکنه؟ در حالیکه بنظر من بر هر عاقلی باید واضح شده باشه که کمونیسم از سرمایه داری بیشتر مشکل داره. البته به شعار و ادعا و ایدهء برابری که خیلی هم خوبه و بخاطر همین کمونیسم خیلی فریبنده است و حتی اوایل مزدک داشت منو هم به سمت کمونیسم متمایل میکرد! ولی در عمل و با تمام جزییات و تحلیل کامل که بررسی میکنی متوجه توخالی بودن اون میشی!
بقول sonixax که میگه مزدک حتی خودش هم به کمونیسم اعتقاد واقعی نداره، پس دلیل اینکه اینقدر ازش دفاع میکنه چیه؟ اصلا من تعجب میکنم چطور چنین شخصی که خردگراست و دانش خوبی داره اینطور شده و این رفتار رو میکنه! مشکوکه! کسی میتونه به من جواب این سوالات رو بده؟ البته من خودم یک تئوری مطرح کردم، و اون اینکه شاید مزدک از/در نظام سرمایه داری لطمهء جدی ای خورده و بخاطر همین (و شاید به اقتضای سن و سال و شرایطش) دچار عقده و برخورد احساسی شده چون نتونسته بر فشار روانی این لطمه غلبه کنه.
درود. من این پست را از تاپیک دیگر نقل کردم و نظرم را در این تاپیک میدم چون مرتبط با این تاپیک است.

۱- در مورد مزدک خود ایشان باید پاسخ دهد

۲- چرا مارکس و بقیه بنیانگزاران کمونیسم را بنیان نهادند؟
الف) از ابتدای صنعتی شدن تا اوایل قرن گذشته دموکراسی پیشرفت کمی داشته. اگر سریالهای ساخت اروپا وامریکارا دیده باشید می بینید کارگران اروپا همگی فقیر بودند و کارخانه داران با ظلم و ستم به آنان سرمایه جمع می کردند. پولداران در رفاه کامل و کارگران در فقر مطلق.

ولز در کتاب ماشین زمان امیدی نشان نمیدهد که کارگران مرفه شوند و پیشبینی کرده بود بعد از چند صد هزار سال بر اثر تکامل پولداران و کارگران دو نژاد متفاوت از انسان بوجود خواهد آمد و...

این بود که تفکرات کمونیستی هواداران زیادی داشت

۳- به علت وجود دموکراسی و لیبرالیسم مبارزه مردم و فیلسوفان حقوق بشر پیشرفت کرد و به مرور زمان از ظلم و ستم بر مردم غیر سرمایه دار کاسته شد که بهترین حالت اقتصادی همان سوسیال دموکراسی اروپا هست. حتی بیکاران از حقوق مادی خوبی برخوردارند.

۴- بخشی از رفاه کارگران امروزی به علت دموکراسی نیست بلکه به علت پیشرفت تکنولوژی و تولید انبوه و ارزان شدن تکنولوژی هست. یعنی یک کارگر ۱۰۰هزار دلار دارایی دارد و صاحب همان کارخانه ۲۰ میلیارد دارایی دارد یعنی ۲۰۰هزار بار بیشتر دارایی دارد و اختلاف دارایی خیلی زیاد است مثل همان ۲۰۰ سال قبل ولی همان کارگر کامپیوتر و تلفن موبایل و تلویزیون و همه امکانات ضروری رفاهی را دارد اما در ۲۰۰ سال قبل این امکانات نبود و کارگران یک خانه داغون و لباس پاره و نان خشکی بیش نداشتند.

۵- همانطور که از نظر شما دفاع مزدک از کمونیست مسخره به نظر میاد دفاع از سیستم سرمایه داری آمریکا هم برای من مسخره است و سیستم سوسیال دموکراسی اروپا را بهتر می دانم.

۶- من گاهی تلویزیون های کمونیستهای ایران را نگاه می کنم. هروقت کانال آنها را می گیرم می بینم دارند حقوق بشر را تبلیغ می کنند. نمی دانم آیا آنها کمونیسم های موجود مثل چین و کره شمال و کوبا را تایید می کنند یا متحول شدند و مثلا چیزی مثل سوسیال دموکراسی اروپا را می خواهند یا اگر هنوز خیلی سخت گیر هستند متحول شدند ولی آرمانشان مثل حکومت سوسیالهای فعلی آمریکای جنوبی است. سوسیالهای آمریکای جنوبی بین سوسیال دموکراسی اروپا و کمونیسم هستند.

۷- در نظام سرمایه داری فعلی هنوز یک نوع تبعیض دیده می شود مثلا سرمایه داران و مدیران بازاریابی و بازرگانی شرکتها میلیاردی ثروت دارند و مدیران فنی و مخترعین شرکتها میلیونی ثروت دارند. زحمت اصلی به دوش دانشمندان و مخترعین است ولی سرمایه داران و مدیران تبلیغات و بازرگانی شرکتها خیلی بیشتر درامد دارند.

۸- می گویند چون بازاریابی و مدیریت نباشد امکان جذب ثروت کلان برای کمپانی نیست پس آنها باید بیشتر ببرند و مخترعین و دانشمندان درصد کمتری ببرند! در پاسخ میتوان گفت می توان با قانون سهم مخترعین و دانشمندان را میلیاردی و سهم سرمایه داران و مدیران بازرگانی را میلیونی کرد. اگر دانشمند اختراعش را می کند و اجبارا به چند میلیون دلار میسازد خب میتوان کاری کرد مدیران بازرگانی و سرمایه داران هم به کمتر غانع باشند.

sonixax
12-06-2014, 01:35 AM
۱- در مورد مزدک خود ایشان باید پاسخ دهد

من فقط نظرم رو در مورد ایشون گفتم! نه بیشتر.

الف) از ابتدای صنعتی شدن تا اوایل قرن گذشته دموکراسی پیشرفت کمی داشته. اگر سریالهای ساخت اروپا وامریکارا دیده باشید می بینید کارگران اروپا همگی فقیر بودند و کارخانه داران با ظلم و ستم به آنان سرمایه جمع می کردند. پولداران در رفاه کامل و کارگران در فقر مطلق.

خودتون دارید میگید سریال!!!
سریالها و فیلمهای ایرانی رو هم ببینید هر چی جمشید و مزدک و مانی و کوروش و آناهیتا و ... هست دزد و شارلاتان و پدر سوخته و هر چی محمد و حسن و حسینه نوه ی پی غنبر!!!

ولز در کتاب ماشین زمان امیدی نشان نمیدهد که کارگران مرفه شوند و پیشبینی کرده بود بعد از چند صد هزار سال بر اثر تکامل پولداران و کارگران دو نژاد متفاوت از انسان بوجود خواهد آمد و...
این استدلال یک مقدار زیادی تخیلی هست!
شما با نگاه به جوامع آزاد امروزی میبینید که تنها فرق پولدار با یک کارگر معمولی اینه که اون فراری سوار میشه این یکی مرسدس آخرین مدل!!!! یعنی سایز زندگیها فرق داره نه کیفیتشون. هر چی جلو تر میره این میزان کیفیت نزدیک تر هم میشه ولی قاعدتن ابعاد فرق خواهد کرد.

این بود که تفکرات کمونیستی هواداران زیادی داشت

کمونیسم وعده های سرخرمن زیادی میده! ولی به هیچ کدومشون نمیتونه رنگ واقعیت ببخشه! به خاطر اینکه کمونیسم درک درستی از اقتصاد و جامعه و رفتارشناسی انسانها نداره! و به خاطر همین هم بود/هست که همه جا شکست خورده.
ما پیشتر به نقل از یکی از دوستان آنارشیستمان پرسشهایی از کاربران کمونیست این انجمن پرسیده ایم! هنوز پاسخی نگرفته ایم.

پرسش : همان طور که میدانید لازمه ی ترقی رقابت است، حال به ما نشان دهید چگونه در حکومتی که سیستم پاداش و جزا وجود ندارد رقابت و میل به رقابت و در نتیجه اش ترقی و پیشرفت حاصل میشود ؟!
پرسش : اگر خود شما بدانید چه خوب کار کنید چه بد هموار تامین خواهید بود چگونه کار میکنید ؟!
پرسش : وقتی تفاوت چندانی بین کیفیت زندگی کسی که سخت کوشیده ، درس خوانده و به خود سختی داده با کسی که این کارها را نکرده! چگونه افرادی حاضر به تحمل این همه سختی و مشقت میشوند ؟!

همچنین مد نظر داشته باشید که تمام پیشرفتهای شوروی خدابیامرز در زمینه نظامی!!!!! بوده یعنی درست جایی که نیاز به رقابت با آمریکا و غرب وجود داشته و در باقی زمینه ها عقب مانده به معنای واقعی کلمه بوده است.

۳- به علت وجود دموکراسی و لیبرالیسم مبارزه مردم و فیلسوفان حقوق بشر پیشرفت کرد و به مرور زمان از ظلم و ستم بر مردم غیر سرمایه دار کاسته شد که بهترین حالت اقتصادی همان سوسیال دموکراسی اروپا هست. حتی بیکاران از حقوق مادی خوبی برخوردارند.

دوستان که لیبرالیسم را اخی میدانند! ولی در تمام نظامهای کمونیستی تا کنون به جز دیکتاتوری و خفقان دیده نشده!
یک نمونه خیلی ساده و خوب :
در شوروی و تمام کشورهای کمونیستی جهان هر کسی که مخالف کمونیسم باشد زندانی، شکنجه ، ترور یا کشته میشود! (خود جناب مزدک هم حق ابراز عقیده و حتا حیات و دفاع از خود رو برای مخالف کمونیسم به رسمیت نشناخته اند در جای جای این بحثها . با قیاسی مع الفارق آنها را به دزد و جانی و آدمکش تشبیه کرده اند - سفسطه) ولی در تمام دنیای آزاد و لیبرال کمونیستها نه تنها حق ابراز عقیده دارند بلکه از حقوق مساوی با سایر شهروندان برخوردار هستند و برای خود حزب و دفتر دستک دارند!
همین یک مورد به تنهایی برتری لیبرالیسم را بر کمونیسم نشان میدهد - یعنی همین یک مورد کافیست تا ما در مورد باقی ایرادهای کمونیسم صحبت نکنیم.

۴- بخشی از رفاه کارگران امروزی به علت دموکراسی نیست بلکه به علت پیشرفت تکنولوژی و تولید انبوه و ارزان شدن تکنولوژی هست. یعنی یک کارگر ۱۰۰هزار دلار دارایی دارد و صاحب همان کارخانه ۲۰ میلیارد دارایی دارد یعنی ۲۰۰هزار بار بیشتر دارایی دارد و اختلاف دارایی خیلی زیاد است مثل همان ۲۰۰ سال قبل ولی همان کارگر کامپیوتر و تلفن موبایل و تلویزیون و همه امکانات ضروری رفاهی را دارد اما در ۲۰۰ سال قبل این امکانات نبود و کارگران یک خانه داغون و لباس پاره و نان خشکی بیش نداشتند.

تولید همه ی اینها سوای نیروی کار! به سرمایه و مدیریت سرمایه نیاز دارد و بدون اینها هیچ کدام اینها بوجود نمی آمدند! پس طبیعیست که کسی که بر روی دارایی خود ریسک میکند و از آن به عنوان سرمایه برای تولید استفاده میکند حق دارد سهم بیشتری ببرد! هر چه قدر که سرمایه اولیه بزرگتر باشد سهم فرد هم بزرگتر میشود!
همچنین در دنیای امروزی یک نفر یا دو نفر صاحب یک نظام نیستند! بلکه افرادی (سهامدار) تامین کنندگان سرمایه اولیه هستند! یعنی شما نمیتونید بگید صاحب اپل انقدر پول داره! بلکه باید بگید صاحبین اپل هر کس بسته به میزان سهامی که دارد انقدر از سود را در اختیار دارد.

۵- همانطور که از نظر شما دفاع مزدک از کمونیست مسخره به نظر میاد دفاع از سیستم سرمایه داری آمریکا هم برای من مسخره است و سیستم سوسیال دموکراسی اروپا را بهتر می دانم.

اشتباه گرفتید! من از آمریکا دفاع نمیکنم! دلیل کشیده شدن بحث به اینجا (آمریکا - شوروی) این است که جناب مزدک کمونیسم را = شوروی میدانند! و جایی که من گفته بودم کمونیسم پس از گذشت حدود 200 سال از عمرش دستاورد خاصی نداشته جناب مزک کوت کردند که 70!!!!! (عمر شوروی) .
آمریکا تنها و تنها یکی از نمونه های موفق سرمایه داریست! چیزی که ما از دوستان کمونیست خواستیم نشان بدهند (یک نمونه موفق کمونیستی) که تا کنون نتوانسته اند. ولی در مورد سرمایه داری دست کم یک مورد وجود دارد.
طبیعی هست که سیستمی که مالکیت خصوصی (فرقی نمیکند بر شورت سکینه خانم یا ابزار تولید) را به رسمیت بشناسد اخلاقی تر و انسانی تر از سیستمهای شراکتی است که بر خلاف میل صاحبین اموال، اموالشان مشترک شده!
در اروپایی که شما ازش صحبت میکنید حق مالکیت خصوصی به رسمیت شناخته شده و دولت نمیریزه تمام محصول و ابزار کشاورزی دهقانان را ازشان بگیرد و از تولید خودشان به خودشان ندهد بخورند تا در نتیجه اش بین 2 تا 6 میلیون نفر از گشنگی کشته شوند (هولدومور) .
همین اروپای فعلی هم در حقیقت نوعی از سرمایه داریست! چون سرمایه داری انعطاف پذیر است و توان تغییر شکل و اصلاح دارد بر خلاف کمونیسم که خشک و شکننده است و توانایی اصلاحات و تغییر شکل را ندارد.
پس وقتی ما میگوییم سرمایه داری بهتر است به این خاطر است که :

1 - بر خلاف کمونیسم سرمایه داری کار میکند.
2 - سرمایه داری منعطف و اصلاح پذیر است.
3 - سرمایه داری حق و حقوق انسانها را به رسمیت میشناسد.
4 - سرمایه داری (از نوع لیبرالش) آزادی بیان و عقیده را به رسمیت میشناسد.
5 - در نظامهای لیبرال دنیا فرقی بین رئیس جمهور و کارگر شهرداری نیست و هر دو از حقوق مدنی برابر برخوردار هستند! (در صورتی که میدانیم در کمونیسم چنین نیست! شوروی و کره شمالی و کوبا و ... گواه هایی بر این مدعا هستند)
6 - سرمایه داری این توانایی را دارد که برای هر کسی که به اندازه ای مشخص استعداد و سخت کوشی داشته باشد موقعیت پیشرفت فراهم کند!
7 - سرمایه داری ضامن پیشرفتهای تکنولوژیکی و رفاهی است! (همون طوری که خودتون هم بهش اشاره کردید)

پس یک حکومت لیبرال ایده آل ترین حالت ممکن است مادامی که شکل بهتری معرفی نشده است.

۶- من گاهی تلویزیون های کمونیستهای ایران را نگاه می کنم. هروقت کانال آنها را می گیرم می بینم دارند حقوق بشر را تبلیغ می کنند. نمی دانم آیا آنها کمونیسم های موجود مثل چین و کره شمال و کوبا را تایید می کنند یا متحول شدند و مثلا چیزی مثل سوسیال دموکراسی اروپا را می خواهند یا اگر هنوز خیلی سخت گیر هستند متحول شدند ولی آرمانشان مثل حکومت سوسیالهای فعلی آمریکای جنوبی است. سوسیالهای آمریکای جنوبی بین سوسیال دموکراسی اروپا و کمونیسم هستند.

اینها همه حرف و تبلیغات است! بنگرید به سخنان جناب مزدک در همین انجمن! در عین حال که از دفاع از حقوق ستمدیدگان و زحمتکشان و اینها حرف میزنند! حقوق بقیه آنهایی که مخالف وی هستند را به کل نادیده میگیرد و هیچ حق و حقوقی برایشان قایل نیست!
اینهایی که شما در تلویزیون میبینید را من از نزدیک میبینم و در جلساتشون شرکت کردم و باهاشون بحث کردم! افکار همه شان فتوکپی افکار جناب مزدک است یک مقداری اینور تر آنور تر! یعنی میگویند کسی که میگوید کمونیسم بد است نوکر سرمایه داری و بهره کشان است و باید کشته شود!!!

۷- در نظام سرمایه داری فعلی هنوز یک نوع تبعیض دیده می شود مثلا سرمایه داران و مدیران بازاریابی و بازرگانی شرکتها میلیاردی ثروت دارند و مدیران فنی و مخترعین شرکتها میلیونی ثروت دارند. زحمت اصلی به دوش دانشمندان و مخترعین است ولی سرمایه داران و مدیران تبلیغات و بازرگانی شرکتها خیلی بیشتر درامد دارند.

دانشمند برای تحقیق و توسعه و تولید نیاز به منابع دارد!!! بدون آنها در بیابان و جنگل که نمیتوندی پردازنده 8 هسته ای تولید کند! این منابع و سرمایه اولیه از کجا می آید ؟! از جیب سرمایه گذار! چرا شخصی سرمایه گذاری میکند ؟! برای اینکه سرمایه اش را بیشتر کند. پس اگر قرار باشد سرمایه گذاشته شود و شخص از همان بتدا بداند که قرار است همه اش از دست برود باید کودن باشد که سرمایه گذاری کند!
کمونیستهای همین انجمن به یک پیشنهاد 100% کمونیستی من دست رد زدند! سرمایه از آنها، کار از من!!! در صورتی که کار گرفت من 100% سرمایه شان را بدون سود بهشان بر میگردانم (این وسط کارگر هم استخدام نمیکنیم) .
یعنی سرمایه را آنها بگذارند ولی سودش مال من کارگر باشد!!!! (تازه من گفتم که حتا حاضرم هنگام برگرداندن سرمایه اولیه بخش کوچکی از سود را هم بدهم) هیچ کدامشان قبول نکردند!! چرا ؟! چون خودشان به خوبی میدانند که نظریه ای که دارند احمقانه است! هیچ دیوانه ای حاضر نیست سرمایه بگذارد برای کاری که قرار نیست خودش از آن کار سودی ببرد!!! همین مساله در مورد هر شخص دیگری هم صدق میکنه! هیچ احمقی دارایی خودش رو به عنوان سرمایه در اختیار شخص دیگه یا دولت قرار نمیده تا به عنوان سرمایه ازش استفاده بشه و دست آخر هم هیچی بهش نرسه یا خیلی کم برسه! یعنی سود چند برابری نسبت به کارگر در حقیقت دستمزد سرمایه گذاری و ریسک از دست رفتن آن است. در مورد بیل گیتسها مدیریت سرمایه را هم اضافه بفرمایید.
یعنی اینها میگویند مرگ خوب است ولی برای همسایه!!!!!!!!!!ً

۸- می گویند چون بازاریابی و مدیریت نباشد امکان جذب ثروت کلان برای کمپانی نیست پس آنها باید بیشتر ببرند و مخترعین و دانشمندان درصد کمتری ببرند! در پاسخ میتوان گفت می توان با قانون سهم مخترعین و دانشمندان را میلیاردی و سهم سرمایه داران و مدیران بازرگانی را میلیونی کرد. اگر دانشمند اختراعش را می کند و اجبارا به چند میلیون دلار میسازد خب میتوان کاری کرد مدیران بازرگانی و سرمایه داران هم به کمتر غانع باشند.

در آن صورت هیچ سرمایه گذاری روی پروژه مخترعین و دانشمندان سرمایه گذاری نمیکند! (یک خط بالاتر توضیح دادم چرا).
خود دولت هم به عنوان سرمایه داری کلان! حاضر به انجام چنین ریسکی نیست حتا در یک حکومت کمونیستی!!!

sonixax
12-06-2014, 01:44 AM
گویا در اقتصاد کار باید حساب شده باشد. مثلا همانطور که نمی توان هرچقدر دلمان بخواهد اسکناس چاپ کنیم چون ضرر اقتصادی می بینیم کار هم در کشور چنین است اگر همه بیکاران آلمان بخواعند عملگی کنند اول اینکه برایشان کار نیست دوم اینکه بازار کار خراب و دست زیاد میشه. همیشه درصد قابل توجهی از مردم باید بیکار باشند تا چرخ اقتصاد درست بچرخد. مثلا آلمان نمی تواند با یک دستور n مقدار کار به دلخواه دولت ایجاد کند، هیچ کشوری نمی تواند برای همین مثلا یک دولت در یک کشور مثلا ۱۰۰ میلیونی مثلا در طی ۴سال ۱۰۰ هزار شغل جدید ایجاد می کند کلی تشویقش می کنند.
بیکاران باید حمایت شوند. می بینید که حقوق بیکاری آلمان ۶۵۰ یورو وحقوق کارگر متخصص تازه کار ۵۰۰۰ یورو است. البته من شنیدم برخی از بیکاران دودره بازی می کنند یعنی با حیله خود را بیکار نشان میدهند و کار می کنند مثلا ۱۰۰۰ یورو کار می کندو ۶۵۰ یورو هم بیکاری می گیرد.

در نظام اقتصادی میزان عرضه و تقاضا باید همخوانی داشته باشد در غیر این صورت خطر ورشکستگی و نابودی وجود دارد!
هر وقت این تعادل به هم خورد یک بحران اقتصادی پشت سرش اومده!
یعنی بر خلاف ادعاهای مفت کمونیستها! هر وقتی به حرفهای آنها بهای بیشتری داده شده یک بحران جدید بوجود آمده!
کار کردن هم به معنی عملگی نیست! این کمونیستها هستند که هر کسی که کار میکند را کارگر مینامند و با ماست مالی و استدلالهای چُسکی سعی در توجیه گفته شان دارند.
در یک نظام اقتصادی درست و قوی حتا یک نقاش آثار هنری هم در حقیقت صاحب یک شغل و کار است!
یعنی کافیست شما بلد باشید چگونه پول در بیاورید!
پس طبیعتن همه ی مردم در چین نمیشوند عمله و کارگر برای فلان شرکت! یکی میرود میشود نقاش! یکی میشود خواننده! یکی میشود برنامه نویس و .... و به نسبت تخصصی که کسب میکند حقوقش فرق خواهد داشت.
از آنجایی که همه ی مردم همواره به تمام جنبه های زندگی و دنیای مدرن نیازمند هستند! پس میشود سیستم را طوری تنظیم کرد که کسی بیکار نباشد! یعنی چه ؟!
یعنی اگر یک کشاورز به پزشک نیاز دارد در مقابلش هم یک پزشک به گوشت و مرغ و گندم و سیب و ... نیاز دارد!
یعنی تمام تمدن بشری در حقیقت یک سری حلقه (بخوانید چرخ دنده) های کوچک و بزرگ هستند که برای حرکت کردن و چرخیدن به سایر حلقه ها نیاز دارد! عملن حلقه ای وجود ندارد که هرز بچرخد، پس هر کسی میتواند عوض هر حلقه ای باشد که دلش میخواهد! فقط باید راندمان هر حلقه طوری باشد که آن حلقه اشباع نشود تا ظرفیت قبول عضو جدید را نداشته باشد! به این میگویند مدیریت منابع و نیرو. که تنها به رئیس فلان کمپانی شدن نیست! آموزش، فعالیتهای فرهنگی، حمایت از مشاغل مختلف و ... همگی جزو این پروسه هستند.

kourosh_iran
12-06-2014, 09:40 AM
خودتون دارید میگید سریال!!!
سریالها و فیلمهای ایرانی رو هم ببینید هر چی جمشید و مزدک و مانی و کوروش و آناهیتا و ... هست دزد و شارلاتان و پدر سوخته و هر چی محمد و حسن و حسینه نوه ی پی غنبر!!!

منم زیاد از این فیلمها دیدم. بالاخره اینا که بی پایه و تخیلی نبوده و واقعیت داشته چون کاملا مشخصه که واقعیت های روزمره اجتماع رو به تصویر میکشیدن که اگر غیر از این بود اصلا فیلمهای مناسب زمان خودشون و موفقی نمیبودن (مثل اینکه الان یکی بیاد فیلم درمورد زندگی و اجتماع روز بسازه ولی کاملا متفاوت از واقعیت هایی که همه لمس میکنن!).

Hezbollah_YaHasan
12-06-2014, 06:36 PM
بنام حق تعالی.
کفار گمراه بیخود دور برندارید همگی شما در اشتباهید. اقتصاد اسلام بهترین اقتصاد است و با توجه به سقوط قریب الوقوع کاپیتالیسم به سرکردگی آمریکای جهانخوار ما آمادگی داریم تجربیات ۱۴۰۰ ساله اقتصاد اسلام را به جهانیان عرضه کنیم.
اقتصاد اسلام مترقی ترین اقتصاد است و مابین کمونیسم و کاپیتالیسم است و در آن تقوا سالاری حرف نخست را می زند. مثلا برای مدیریت صنایع و کارخانه ها دو فاکتور تقوا و حضور در جبهه مد نظر قرار می گیرد که اقتصد ایران اسلامی را شکوفا نموده است.
یا حضور در مساجد و نماز جمعه فاکتور مهمی است. کلا اقتصاد از نوع غربی اش مال خر است ولی اقتصاد اسلام مال الله و به نمایندگی اش مال حزب الله است.
ببینید ما بعد از جنگ تحمیلی به فاصله کمی بدون کمک گرفتن از کشوری ماشین سمند را ساختیم که بهترین تکنولوژی را دارد و هواپیمای ضد رادار قاهر ۳۱۳ و پرداخت یارانه از دیگر نمادهای قدرت اقتصاد ماست.
انشا الله ظهور نزدیک است و با کمک آقایمان امام زمان اقتصاد اسلام را به جهانیان و بخصوص آمریکاییان که به قول برادر ارزشیمان آقای احمدی نژاد مردم آمریکا اکثرا از منتظران آقا مسیح هستند که حضرت مسیح از معاونان آقایمان امام زمان است و بزودی با ظهور یوسف زهرا اقتصاد جهان به اوج خواهد رسید.
نصر من الله و فتح قریب

Hezbollah_YaHasan
12-06-2014, 07:07 PM
اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری تبیین شده نمونه دیگری از قدرت اقتصاد کشور اسلامی ایران است. چون اقتصاد ما متصل به قدرت لایزال الله است همواره پابرجاست و آمریکا همین استواری اقتصادمان را دید کوتاه آمد و ما فاز اول مذاکرات هسته ای را با صلابت بردیم و راند دوم مذاکرات آغاز شد.

sonixax
12-07-2014, 03:15 AM
منم زیاد از این فیلمها دیدم. بالاخره اینا که بی پایه و تخیلی نبوده و واقعیت داشته چون کاملا مشخصه که واقعیت های روزمره اجتماع رو به تصویر میکشیدن که اگر غیر از این بود اصلا فیلمهای مناسب زمان خودشون و موفقی نمیبودن (مثل اینکه الان یکی بیاد فیلم درمورد زندگی و اجتماع روز بسازه ولی کاملا متفاوت از واقعیت هایی که همه لمس میکنن!).

همیشه در فیلم و سریال exaggerate و یا understate میشه، شاید یک چیزی بوده باشه ولی نه به اون شوری شوری بوده و نه به اون بینمکی که در فیلم اومده!
برای همین کسی از روی فیلم استدلال نمیکنه مگر اینکه اون فیلم مستند باشه و سند و مدرک حرفش رو زده باشه. حتا در مورد قدرت نازیها و نسلکشی یهودیان و ... هم یک جاهایی بزرگنمایی میشه در فیلمها مثلن به جای 11 میلیون قربانی هلوکاست یک دفعه ای 50 میلیون آدم رو سلاخی میکنند!!! یا میبینید که یک افسر نازی بچه خودش رو هم اشتباهی قاطی یهودیان میفرسته توی اتاق گاز یا حتا میبینید تک تکِ سربازان نازی و مردم آلمان از یهودیان متنفر هستند!!! در صورتی که میدونیم در واقعیت از این خبرها نبوده، دلیل احساسی کردن مخاطب هست.

kourosh_iran
12-07-2014, 07:02 AM
همیشه در فیلم و سریال exaggerate و یا understate میشه، شاید یک چیزی بوده باشه ولی نه به اون شوری شوری بوده و نه به اون بینمکی که در فیلم اومده!
ولی من در تجربهء زندگی خودم چنین مواردی رو خودم کم و بیش برای مدت خیلی کوتاهی هم که شده تجربه کردم و فکر نمیکنم چندان هم اغراق باشه. بخصوص در زمانهای قدیم تر که طبیعتا اینقدر تجربه و حقوق بشر و اصلاحات وجود ندارن.
اصلا شما همین تاریخ رو که میخونی میبینی چه جنایاتی شده چه فجایع بزرگی رخ داده که خبر نداشتی و فکرش رو هم نمیکردی! مثل همون هولدومور که خودت اشاره کردی.

sonixax
12-07-2014, 11:02 PM
ولی من در تجربهء زندگی خودم چنین مواردی رو خودم کم و بیش برای مدت خیلی کوتاهی هم که شده تجربه کردم و فکر نمیکنم چندان هم اغراق باشه. بخصوص در زمانهای قدیم تر که طبیعتا اینقدر تجربه و حقوق بشر و اصلاحات وجود ندارن.
اصلا شما همین تاریخ رو که میخونی میبینی چه جنایاتی شده چه فجایع بزرگی رخ داده که خبر نداشتی و فکرش رو هم نمیکردی! مثل همون هولدومور که خودت اشاره کردی.

من نگفتم نبوده! گفتم فیلم و سریال منبع استدلال کردن نیست!
مثلن آیا شما هر چی داریوش و کوروش و مانی و ... دیدید پفیوز و هر چی حسن و حسین دیدید فرشته بودند ؟!

مزدك بامداد
12-08-2014, 10:05 AM
سرمایه داران و مدیران بازاریابی و بازرگانی شرکتها میلیاردی ثروت دارند و مدیران فنی و مخترعین شرکتها میلیونی ثروت دارند. زحمت اصلی به دوش دانشمندان و مخترعین است ولی سرمایه داران و مدیران تبلیغات و بازرگانی شرکتها خیلی بیشتر درامد دارند.
:e41f::e032:

مزدك بامداد
12-08-2014, 10:12 AM
من از آمریکا دفاع نمیکنم! دلیل کشیده شدن بحث به اینجا (آمریکا - شوروی) این است که جناب مزدک کمونیسم را = شوروی میدانند! و جایی که من گفته بودم کمونیسم پس از گذشت حدود 200 سال از عمرش دستاورد خاصی نداشته جناب مزک کوت کردند که 70!!!!! (عمر شوروی) .
:e057::e057:
نه جانم پس از عمه ی اینجانب پدافند میکنید؟
شوروی یکی از آروین های کمونیسم و بزرگترین ان بود و دستاورد هایی داشت و لغزش هایی
هم داشت، ولی امریکاپرستان ناآگاهی مانند سما، تنها به کاستی های آن که آنهم بیشتر از
سوی دشمنان آن پدید امده بوده است میتازند چون دلشان برای هومنی که نسوخته، برای
جیب خودشان سوخته و گمان میکنند با عشق آمریکا میتوان به پول و پله رسید و "کون لق کارگران!"
کمونیسم ( مارکسیسم ) هم یک پدیده ی نوین است و پیش از شوروی در جایی پیاده نشده بود.
پس بهتر است تاریخ بیشتر و بهتر بخوانید تا زادروز مارکس (1818) را برابر با پیدایش کمونیسم نگیرید!!
:e412:

پارسیگر

مزدك بامداد
12-08-2014, 10:14 AM
نازیسم هم زیر مجموعه ای از سوسیالیسم بوده،
جوک !

مزدك بامداد
12-08-2014, 10:20 AM
این مطلب از فردریش فون هایک با عنوان ریشه های سوسیالیستی نازیسم هم خواندنی است
سوسیالیسم یک کران‌نمایی یک پارچه دارد، نمیتوان گفت خرگوش ریشه هایی
از خر در خود دارد چون گوشش مانند خر دراز است، بساکه همه ی ویژگی های
سوسیالیسم باید/کمونیسم/.. باید گردهم آمده باشند که بتوان آنرا چنین نامید.
مانند اینکه یکی بگوید من هوادار کارگرانم ولی تنها کارگران سفید پوست!!!
نمیتوان اینجا، هواداری از کارگران را نکوهش کرد چون یارو نژاد پرست هم هست!
از اینجور سفسته ها، از سوی هوادارن سرمایه داری ( که خود نازیسم برخاسته
از ان است)، بسیار شده است که کوشیده اند یک جورهایی کمونیسم را به
نازیسم بدنام آلوده کنند که بتوانند خود به چپاول خود دنباله دهند. برای نمونه
چشم بندی های خانم "هانا ارنت"!

پارسیگر

مزدك بامداد
12-08-2014, 10:28 AM
همین دوستان کمونیستِ ما اصلن متوجه نیستند که صدقه سری لیبرالیسم هست که میتونند حرفشون رو آزادانه در جوامع آزادِ غربی و سرمایه داری بزنند! در صورتی که کاپیتالیست اصلن نمیتواند در کمونیسم نفس بکشد!
یاوه ای بیجاست، گمان میکنید سرمایه داران این آزادی را به ما داده اند؟
نه ! ما خودمان در دهه ها جنگ و پیکار کارگری و اعتصاب و شورش
و خون دادن انرا بدست اورده ایم و گرنه سرمایه داران همواره کمونیستها
را به تیرباران یا سیبری یا زندان و شکنجه و .. میسپردند و تا اکنون هم
در جاهای گوناگون جهان میسپارند. گرفتاری شما انی است که تاریخ نخوانده
و نمیدانید که همه ی آزادیهای کنونی هومنی، از جنگ و شورش و خون
آزادی خواهان و رنجبران پدید آمده است، از خون اسپارتاکوس گرفته تا
خون گاندی و چه گوارا و ... بسنده است که رنجبران یکی دو دهه، پیکار
نکنند تا بیمه و بازنشستگی و کاریاری های درمانی و مزد ها و .. اندک اندک
از میان بروند! در همین اروپا ، تازه با فشار چپ ها، به زور آمده اند و سرانجام
کمترینه ی دستمزد را روادیده اند، آنهم ۸ یا ۹ یورو در ساعت!!
کاپیتالیست در کشور کمونیستی جایی ندارد چون سامانه ی کمونیستی به کسی
پروانه ی بهره کشی نمیدهد! سخن شما همان اندازه ریشخند آمیز است که بگوییم
چرا در بهشت، دزدان را راه نمیدهند؟

پارسیگر

مزدك بامداد
12-08-2014, 10:31 AM
در مورد پاریس هیلتون : گربه دستش به گوشت نمیرسد میگوید پیف پیف!
سفسته است، که از پروپاگاند های سرمایه داران آلمانی یاد گرفته اید.
آنها هم هرگونه نکوهش از بهره کشی را به رشک ( Neid) پیوند میدهند
تو گویی که هیچگونه بیدادگری و ستم و بخور بخور و بهره کشی نیست!

پارسیگر

sonixax
12-09-2014, 12:49 AM
نه جانم پس از عمه ی اینجانب پدافند[١] میکنید؟

عمه شما مگر سرمایه دار است :))))

شوروی یکی از آروین[٢] های کمونیسم و بزرگترین ان بود و دستاورد هایی داشت و لغزش هایی
هم داشت، ولی امریکاپرستان ناآگاهی[٣] مانند سما، تنها به کاستی های آن که آنهم بیشتر از
سوی دشمنان آن پدید امده بوده است میتازند چون دلشان برای هومنی[٤] که نسوخته[٥]، برای
جیب خودشان سوخته و گمان میکنند با عشق آمریکا میتوان به پول و پله رسید و "کون لق کارگران!"

و چه بسا این لغزشها بسیار بیشتر از دستاوردهایش بوده!
کاستی های کمونیسم هم ربطی به آمریکا و بقیه ندارد! به خاطر عقب ماندگی خود ایدئولوژیست!
طرف با یک عده اعلام جنگ کرده! زده اند تکه پاره اش کرده اند حالا مینالد که اگر نمیکردید من شما را میکردم :))))

کمونیسم ( مارکسیسم ) هم یک پدیده ی نوین است و پیش از شوروی در جایی پیاده نشده بود.
پس بهتر است تاریخ بیشتر و بهتر بخوانید تا زادروز مارکس (1818) را برابر با پیدایش کمونیسم نگیرید!!

ما پیدایش کمونیسم را برابر با تاریخ انتشار منیفست کمونیست (1848) قرار میدهیم! برای همین همه جا میگوییم حدود 200 سال (دقیق 166 سال) از عمر نکبتی کمونیسم گذشته اشت!
پس بهتر است شما انقدر تاریخ جعل نکنید جانم! و کمونیسم را = شوروی قرار ندهید که با این سفسته راه به جایی نمیبرید پدر جان و از مزدک باسواد!!! یک مزدک بیسواد نسازید! بگذارید خاطره مردم از شما همان مزدک فرزانه و دانشمند باشد :))
یه چیز خیلی جالب اینه که برخی طرفداران کمونیسم کمون پاریس (کمون = حکومت محلی) را به عنوان نخستین نمونه کمونیسم میدانند! در همین انجمن هم اسنادش موجوده :e528:

sonixax
12-09-2014, 12:58 AM
جوک !

با لودگی راه به جایی نمیبرید خال قرمزی جان :e056:

گمان میکنید سرمایه داران این آزادی را به ما داده اند؟

نه خیر عمه جانتان که پیشتر در باره اش حرف زده بودید به شما داده :)))

ما خودمان در دهه ها جنگ و پیکار کارگری و اعتصاب و شورش
و خون دادن انرا بدست اورده ایم و گرنه سرمایه داران همواره کمونیستها
را به تیرباران یا سیبری یا زندان و شکنجه و .. میسپردند و تا اکنون هم
در جاهای گوناگون جهان میسپارند.

شما خودتان تمامی جنگ و پیکار و ... با کمونیسم را به شدید ترین شکل ممکن سرکوب کردید و همه را میلیون میلیون کشتید جانم! ولی در دل سرمایه داری نه تنها شوربختانه کشتار و منقرض نشدید! بلکه هنوز هم هستید و حزب و دفتر دستک دارید! و به زندگی انگلی خود زیر سایه سرمایه داری عزیز ادامه میدهید.

گرفتاری شما انی است که تاریخ نخوانده
و نمیدانید که همه ی آزادیهای کنونی هومنی[١]، از جنگ و شورش و خون
آزادی خواهان و رنجبران پدید آمده است،

گرفتاری شما هم آن است که هر چرندی را جای تاریخ جا میزنید (تاریخ را جعل میکنید) و فکر میکنید بقیه این را نمیفهمند! و وقتی دستتان رو میشود داغ میکنید!

ز خون اسپارتاکوس گرفته تا
خون گاندی و چه گوارا و ...

رابین هود را یادتان رفت بگویید :))))

کاپیتالیست در کشور کمونیستی جایی ندارد چون سامانه[٥] ی کمونیستی به کسی
پروانه[٦] ی بهره کشی نمیدهد! سخن شما همان اندازه ریشخند[٧] آمیز[٨] است که بگوییم
چرا در بهشت، دزدان را راه نمیدهند؟

ولی کاپیتالیست به کمونیستِ دزد و مفت خورد اجازه حرف زدن میدهد!
سخن شما درست همانند است با جفنگیات آخوندها در رابطه با آزادیهایی که خودشان در غرب دارند و همانها را به ایرانیهای داخل ایران نمیدهند! (سفسطه).

سفسته است، که از پروپاگاند های سرمایه داران آلمانی یاد گرفته اید.
آنها هم هرگونه نکوهش از بهره کشی را به رشک ( Neid) پیوند میدهند
تو گویی که هیچگونه بیدادگری و ستم و بخور بخور و بهره کشی نیست!
اوه اوه گویا باز زدم در نقطه حساس مزدک جوش آورد :)))
پس کماکان گربه دستش به گوشت نمیرسد! حسودیش هم میشه تازه :)))

Robert
12-11-2014, 02:12 AM
How to Fight Global Poverty | Learn Liberty:

http://youtu.be/JzmxQOonnGE

Agnostic
12-12-2014, 08:15 PM
درباره وضعیت ناگوار کارگران قرون قبل از قرن ۲۰ گفتم که در سریالها و فیلمها نشان داده شده برای این بود که برای خواننده ملموستر باشد در کتب و مقالات و فیلمهای مستند به آن اشاره شده است.

باید به خاطر داشته باشید بعد از انتشار تئوری کمونیسم کارگران به مبارزه مدنی دست زدند و حق خود را به مرور زمان از سرمایه داران بصورت قانونی گرفتند ترس از قیام همگانی و ایجاد حکومت کمونیستی باعث شد سرمایه داران کوتاه بیایند. معمولا تمایلات سرمایه داران تمامیت خواهی است یعنی حقوق کمتر دادن و کار بیشتر کشیدن.

پس کمونیست اگرچه بلایی بود که بر سر مردم شوروی آمد اما موحبتی بود برای مردم دیگر کشورها.

کمونیسم و لیبرالیسم تقریبا همزمان تئوریزه شدند و چون دموکراسی پا به پای این دو بر کشورهای اروپایی حاکم بود مبارزه مدنی کارگران ره به جایی برد وگرنه اگر جامعه اروپا یک کاپیتالیسمی بود که مثل شوروی اختناق داشت انوقت دو حالت رخ می داد یا کمونیسم جهان را می گرفت که یک پیشرفت نصف نیمه داشت یا کاپیتالیسم هم مثل کمونیستها پیشرفت نیم بند داشتند.

خود سرمایه داران هم فهمیدند اول اینکه به کارگران باید اجازه اعتصاب و حق اعتراض و بیان بدهند دوم اینکه باید دستمزدها و رفاه کارگران را افزایش بدهند.

اما در کمونیسم شوروی و دیگر کشورها حکومت به اختناق و رشوه و پارتی بازی و زیرکار در رویی و عیوبی که ایرانیان نیز در اقتصاد ناب محمدی آن را مشاهده می کنند و برایشان ملموس است کشیده شد و عملا شکست خورد.

Agnostic
12-12-2014, 08:36 PM
فرق نظریه های فلسفی با نظریه های دینی این است که دین می گوید پیامبرش عقل کل بوده و هرچه گفته تا ابد درست است لذا اصلاحات یا مقدور نیست یا خیلی کند است و با انشعابات نیز مبارزه می شود و کلا خشتش کج گذاشته شده.

ولی در فلسفه کسی ادعای عقل کل و نماینده صاحب جهان و این خزعبلات را ندارد. اصلاحات و التقاط آزاد است. کسی مالک کمونیسم و لیبرالیسم نیست تا مثل اسلام اگر کسی بهاییت را تاسیس کند بگویند حق نداری از دین ما استفاده کنی دین جدید بنیان بگذاری. در نتیجه بهینه سازی نظریه های فلسفی به سرعت قابل اجراست.

من فیلسوف نیستم ولی شخصا با ترکیب کمونیسم و لیبرالیسم و کاپیتالیسم موافق هستم و تقربا آن را در اروپای امروز در قالب سوسیال دموکراسی می بینیم. البته در اروپا هم کاپیتالیسم غالب است.

یکی از اشکالات کمونیسم این است که می گوید حکومت باید حکومت کارگران باشد یعنی قشر کم سواد بیاید حکومت کند باز اگر مثل ارسطو بگوییم دانشمندان حکومت کنند خیلی بهتره تا افسار را بدیم دست عمله و کارگر. البته در شوروی هم کارگران حکومت نکردند بلکه بهانه بودند تا مشتی نظامی و امنیتی حکومت کنند و زندگی مرفه داشته باشند و بقیه مردم به فقر نزدیک باشند.

بهترین حالت این است که اجازه دهند سرمایه دار کارش را بکند بعد با یک سیستم مالیاتی قوی مالیات کلان از او بگیرند. من شنیدم سرمایه داران آمریکا ۳۰ درصد مالیات می دهند ولی در اروپا ۸۰ درصد که عدالت در اروپا بهتر است. مالیات خرج کارگران و مردم و بیکاران میشود و آنچه خواست مارکس بود محقق میشود.

sonixax
12-12-2014, 10:39 PM
باید به خاطر داشته باشید بعد از انتشار تئوری کمونیسم کارگران به مبارزه مدنی دست زدند و حق خود را به مرور زمان از سرمایه داران بصورت قانونی گرفتند ترس از قیام همگانی و ایجاد حکومت کمونیستی باعث شد سرمایه داران کوتاه بیایند. معمولا تمایلات سرمایه داران تمامیت خواهی است یعنی حقوق کمتر دادن و کار بیشتر کشیدن.

کارگران یا بهتر است بگوییم عموم مردم نه علیه سرمایه داران بلکه علیه حاکمانِ ظالم و فئودالها دست به تظاهرات و شورش زدند! خیلی جاها هم نزدند!!!
و تمام اون شورشها و تظاهرات و ... منجر به مخوف ترین دیکتاتوریها و خفقانهای تاریخ شد! طوری که دوباره مجبور شدند علیه آشی که خودشان پخته بودند دست به تظاهرات و شورش و کودتا و ... بزنند.

پس کمونیست اگرچه بلایی بود که بر سر مردم شوروی آمد اما موحبتی بود برای مردم دیگر کشورها.

بله! سایر کشورها درس عبرت گرفتند از بلایی که به جان بقیه افتاد و به سمتش کشیده نشدند. از این نظر بله موهبت بود.

کمونیسم و لیبرالیسم تقریبا همزمان تئوریزه شدند و چون دموکراسی پا به پای این دو بر کشورهای اروپایی حاکم بود مبارزه مدنی کارگران ره به جایی برد وگرنه اگر جامعه اروپا یک کاپیتالیسمی بود که مثل شوروی اختناق داشت انوقت دو حالت رخ می داد یا کمونیسم جهان را می گرفت که یک پیشرفت نصف نیمه داشت یا کاپیتالیسم هم مثل کمونیستها پیشرفت نیم بند داشتند.

همان طور که پیشتر هم گفتم اشتباه شما این است که کاپیتالیسم را سیستم کشور داری میپندارید! که از از تبلیغات و دروغهای کمونیستها خارج شده و شما ناخودآگاه تحت تاثیر آن قرار گرفته اید!
کاپیتالیسم تنها و تنها یک نظام اقتصادیست نه سیستم حکومت داری!!!
این نظام اقتصادی میتواند دست لیبرالها باشد و اروپا و آمریکا بسازد! میتواند دست دیکتاتورها باشد و عراق بعثی بسازد!
همان طور که نظام بانکی میتواند در دست اروپایی ها باشد و تمیز و سالم! و در دست جمهوری اسلامی باشد و کثیف و ناسالم!!!!
کمونیستها به دروغ کاپیتالیسم را = امپریالیسم قرار میدند! همان طور که هر چپی را کمونیست مینامند! و اگر آن چپ باب میلشان نباشد فقط اسمش میشود سوسیالیست و چپکی و چپی نیست!!!!

خود سرمایه داران هم فهمیدند اول اینکه به کارگران باید اجازه اعتصاب و حق اعتراض و بیان بدهند دوم اینکه باید دستمزدها و رفاه کارگران را افزایش بدهند.

دقیقن! سرمایه دار به فکر حفظ سرمایه و افزایش اون هست! پس هر راهی که منجر به این هدف بشه و خطر از دست رفتن سرمایه درش نباشه رو حاضره قبول کنه!
اگر این تفکر در قالب لیبرالیسم باشه سیستم سالمی خواهیم داشت و اگر شکل دیگری باشد میتواند منجر به کشتار و جنایت شود.

اما در کمونیسم شوروی و دیگر کشورها حکومت به اختناق و رشوه و پارتی بازی و زیرکار در رویی و عیوبی که ایرانیان نیز در اقتصاد ناب محمدی آن را مشاهده می کنند و برایشان ملموس است کشیده شد و عملا شکست خورد.

دلیل این است که در یک نظام کمونیستی تمام سرمایه و قدرت در دست دولت است! و برای همین دولت هر کاری که دلش بخواهد میکند.
در صورتی که در نظامهای سرمایه داری ثروت در دست سرمایه داران و شرکتهای چند ملیتی و سهام داران و ... هست و برای هر کسی با هر میزان سرمایه و پولی که داشته باشه امکان شراکت در سهام یک سیستم اقتصادی وجود داره.
پس چون بر خلاف کمونیسم ثروت از دولت (نوک حرم) به جامعه تزریق نمیشود و به عکس از یک سری کانون (شرکتها،بانکها،مغازه ها و ...) ثروت تقسیم میشود آن راس قدرت توانایی اعمال نفوذ و به بردگی گرفتنش کمتر و کمتر میشود و شما نمیشنوید که یک کشور لیبرالِ کاپیتالیستی در گزارش سازمان ملل مثل کره شمالی که کمونیستیست به برده داری متهم شود!

رژیم کره شمالی دست در کار برده داری مدرن | آسیا و اقیانوسیه | DW.DE | 08.11.2014 (http://www.dw.de/%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86/a-18048955)

هزاران کارگر اهل کره شمالی سال‌هاست که در قطر به کارهای پرمشقت مشغول هستند. بیشتر آنها در ساختمان‌هایی کار می‌کنند که قرار است برای مسابقات جهانی فوتبال سال ۲۰۲۲ آماده شوند. اما بیشتر دستمزد کارگران به جیب دولت کره شمالی سرازیر می‌شود. بنا به گزارش روزنامه بریتانیایی "گاردین" یکی از کارگران به خبرنگار این نشریه گفته است: «وظیفه ما این است که برای ملت خود ارز به دست آوریم.»

در تمامی باقی انواع حکومتهای کمونیستی هم بیشتر دستمزد کارگران به جیب دولت سرازیر میشود! بر خلاف دری وری جات و ادعاهای مفت جناب مزدک!

بهترین حالت این است که اجازه دهند سرمایه دار کارش را بکند بعد با یک سیستم مالیاتی قوی مالیات کلان از او بگیرند. من شنیدم سرمایه داران آمریکا ۳۰ درصد مالیات می دهند ولی در اروپا ۸۰ درصد که عدالت در اروپا بهتر است. مالیات خرج کارگران و مردوم و بیکاران میشود و آنچه خواست مارکس بود محقق میشود.

در حقیقت این کارگره که در اروپا بیشترین مالیات رو میده! پیشتر جدولی برای مثال گذاشته ام!
80% درآمد فردی را تحت عنوان مالیات بگیری در حقیقت داری دزدی میکنی!!!! فکر کنید که 80% درآمدتان تحت عنوان مالیات از شما گرفته میشود و در قبالش مدعی میشوند که به شما خدمات ارایه میشود!

1 - اگر خودتان کار کنید بیمه عمومی شامل حالتان نمیشود!!
2 - اگر بشود همه خدمات را بهتان نمیدهند.
3 - انقدر چوب توی ماتحت مبارک میکنند در قبال خدمات چسکی که میدهند! در صورتی که 80% پولتان را هم گرفته اند!!!!

برای همینه که میگویم کومونیسم هر جایی که رفته فقط ریده!!!! هر چه دوز قدرتش بیشتر بوده بیشتر ریده.

Agnostic
12-13-2014, 08:35 AM
همان طور که پیشتر هم گفتم اشتباه شما این است که کاپیتالیسم را سیستم کشور داری میپندارید! که از از تبلیغات و دروغهای کمونیستها خارج شده و شما ناخودآگاه تحت تاثیر آن قرار گرفته اید!
کاپیتالیسم تنها و تنها یک نظام اقتصادیست نه سیستم حکومت داری!!!
این نظام اقتصادی میتواند دست لیبرالها باشد و اروپا و آمریکا بسازد! میتواند دست دیکتاتورها باشد و عراق بعثی بسازد!
همان طور که نظام بانکی میتواند در دست اروپایی ها باشد و تمیز و سالم! و در دست جمهوری اسلامی باشد و کثیف و ناسالم!!!!
کمونیستها به دروغ کاپیتالیسم را = امپریالیسم قرار میدند! همان طور که هر چپی را کمونیست مینامند! و اگر آن چپ باب میلشان نباشد فقط اسمش میشود سوسیالیست و چپکی و چپی نیست!!!!

دوران مک کارتیسم را بخاطر آورید که حکومت در خدمت کاپیتالیسم بود و برای مثال ببینید با چارلی چاپلین چه کردند.

مک‌کارتیسم (به انگلیسی: McCarthyism) اصطلاحی است برای اشاره به فعالیت‌های ضدکمونیستی سناتور جوزف مک‌کارتی (۱۹۰۸ تا ۱۹۵۷) در آغاز دوره جنگ سرد، که موجب شد موجی از عوامفریبی، سانسور، فهرست‌های سیاه، گزینش شغلی، مخالفت با روشنفکران، افشاگری‌ها و دادگاه‌های نمایشی و تفتیش عقاید، فضای اجتماعی دهه ۱۹۵۰ آمریکا را دربرگیرد. بسیاری از افراد به ویژه روشنفکران، به اتهام کمونیست بودن شغل خود را از دست دادند و به طرق مختلف آزار و اذیت شدند. نکته جالب توجه، شباهت زیاد این مبارزه ضد کمونیستی با روش‌های مرسوم در کشورهای کمونیستی بود.[۱]

مک‌کارتیسم - WiKi (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%DA%A9%E2%80%8C%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8 C%D8%B3%D9%85)

Agnostic
12-13-2014, 08:46 AM
منابعی فارسی جهت کسب اطلاعات درباره مالیات آلمان و اروپا:
آلمان - نرخ مالیات بر درآمد شخصی - 2014
(http://fa.tradingeconomics.com/germany/personal-income-tax-rate)
Fotosammlung (http://www.canoun.org/Invest_Germany/Steuerarten-De-FA.htm)
مالیات در آلمان (http://www.bhowco.ir/tax)
اروپایی ها چقدر مالیات می دهند؟ (http://www.khabaronline.ir/detail/215392/Economy/world-economy)

Agnostic
12-13-2014, 09:06 AM
در تاریخ ویل دورانت نوشته در قبایل بدوی و در دوران کهن نوعی نظام کمونیستی داوطلبانه برپا بوده و هست. در کتاب گفته شده این مانع پیشرفت بوده و وقتی هرکس به فکر خود افتاده و راه خود را از بقیه جدا کرده پیشرفت حاصل شده.
به نظرم این تحلیل مثل تحلیلهای فرمایشی دکترهای تلویزیون ایران درباره فواید روزه سفارش نظام سرمایه داری بوده.

به نظرم نظام فعلی سرمایه داری حاصل رشد نیافتگی مردم و فرهنگ است. در قدیم خیلی راحت برده داری می کردند و عادی بود و آن را ضروری می دانستند حالا بر اثر مبارزات مدنی برده داری زشت شده و مردم جهان اول قلبی از آن متنفرند ولی مسلمانان آن را زشت نمی دانند.
اگر در آینده فرهنگ مردم رشد کند ثروتمندان به حقوق بیشتر کارگران و مالیات بیشتر قانع میشوند.

الان چون سرمایه داران حریص هستند با پول و سیاست و دسیسه هرکاری می کنند تا نظام سرمایه داری برپا و به شیوه ناعادلانه ادامه یابد: کودتا، حمایت از حکومتهای مذهبی مثل ایران، حمایت از کلیسای موافق سرمایه داری، خر کردن مرذم توسط رسانه ها، بردن سرمایه به کشوری که مالیات کمتر می گیرد و...

sonixax
12-13-2014, 07:45 PM
دوران مک کارتیسم را بخاطر آورید که حکومت در خدمت کاپیتالیسم بود و برای مثال ببینید با چارلی چاپلین چه کردند.

باز هم این مساله از کاپیتالیسم نظام حکومت داری درست نمیکنه!!!

sonixax
12-13-2014, 07:57 PM
منابعی فارسی جهت کسب اطلاعات درباره مالیات آلمان و اروپا:

اینها فقط آمار و ارقامه و البته وحشتناک!!!
حقیقت از این هم وحشتناکتره!!!

1 - شما در آلمان فقط مالیات پرداخت نمیکنید! هزینه های اجتماعی و ... رو هم باید پرداخت کنید که البته در یکی از لینکها آمده بود.
2 - شما میتوانید به شکل قانونی مالیات پرداخت نکنید اگر صاحب شغل باشید! چگونه ؟! برای شغل خود مخارج اضافی بتراشید و بنویسید به پای هزینه های کاسبی! همان مقدار از مالیاتتان کم میشود کاری که خیلی ها میکنند. مثلن میروند برای چلوکبابیشان پورشه کاررا لیزینگ میکنند میگویند برای کارمان است !!!!!!!!!!! ولی تنها ازش استفاده شخصی میکنند. البته پورشه در چلوکبابی چه کاربردی داره من موندم :e415:
3 - قشر کم درآمد تر در حقیقت مالیات سنگین تری پرداخت میکند با اینکه نرخ مالیاتی کمتری دارند! چگونه ؟! تا 450 یورو حقوق در ماه در آلمان معاف از مالیات هستش! (Aushilfe) که در این لینکها من ندیدم در باره اش صحبت شده باشه!! اگر شما فقط و فقط 1 یورو از این میزان در ماه بزنید بالا اون وقت پایین ترین کلاس مالیاتی در کنار سایر هزینه هایی که دولت بر میداره شامل حالتون میشه که میتونه تا تصف و حتا بیشتر از این درآمد رو ازتون بگیره!!!

تمام آنچه خواندید تنها و تنها مالیات بر درآمد بوده! یعنی شما از آن 50% و بیشتری که از پولتون مونده خوب باید برای مخارج خودتون خرج کنید! در این صورت روی هر مبلغ پرداختی باید 19% مالیات بدهید! یعنی اگر قیمت چیزی 100 یورو باشد باید 19 یورو رویش مالیات بپردازید. در مورد مواد خوراکی (نه غذاهای آماده در رستوران و ...)، آثار هنری و کتاب و ... 8% هست فکر میکنم. (پایین ترین نرخ فروش که در لینکهای شما آمده اشتباهه 16% نیست و کمتره)

پس از اونجایی که شما باقیمانده پولتان را خرج میکنید عقلانیست که این 19% را به آن 50% ای که در لینکهای شما هم آمده اضافه کنید! یعنی 69% تنها و تنها مالیات!!!! چه جالب 69 هم هست :)))
البته من یک میانگین رو در نظر گرفتم برای افرادی با درآمد شخصی! و همون طوری که میبینید میزان مالیات برای اشخاصی که خودشون کار میکنند حداقل 44% و حداکثر 57% هستش!!! ولی برای شرکتها حد اقل 29 و حداکثر 56 درصد هستش.
بگذریم! که نه اون شرکته و نه اون کاسبه هیچ کدوم این مالیات رو پرداخت نمیکنند (مگه خدایی نکرده خرند ؟!)
خلاصه داستان اینکه اگر بخواهید در این سوسیال دموکراسی مد نظر شما از قوانین طبعیت کنید و در پی دور زدن آنها نباشید حتا اگر گردش مالی شما ماهی یک میلیون یورو هم باشد آخر ماه حتا یک یورو هم نمیتونید پس انداز کنید و همیشه بدهکار خواهید بود.

Agnostic
12-20-2014, 03:01 PM
اینها فقط آمار و ارقامه و البته وحشتناک!!!
حقیقت از این هم وحشتناکتره!!!

1 - شما در آلمان فقط مالیات پرداخت نمیکنید! هزینه های اجتماعی و ... رو هم باید پرداخت کنید که البته در یکی از لینکها آمده بود.
2 - شما میتوانید به شکل قانونی مالیات پرداخت نکنید اگر صاحب شغل باشید! چگونه ؟! برای شغل خود مخارج اضافی بتراشید و بنویسید به پای هزینه های کاسبی! همان مقدار از مالیاتتان کم میشود کاری که خیلی ها میکنند. مثلن میروند برای چلوکبابیشان پورشه کاررا لیزینگ میکنند میگویند برای کارمان است !!!!!!!!!!! ولی تنها ازش استفاده شخصی میکنند. البته پورشه در چلوکبابی چه کاربردی داره من موندم :e415:
3 - قشر کم درآمد تر در حقیقت مالیات سنگین تری پرداخت میکند با اینکه نرخ مالیاتی کمتری دارند! چگونه ؟! تا 450 یورو حقوق در ماه در آلمان معاف از مالیات هستش! (Aushilfe) که در این لینکها من ندیدم در باره اش صحبت شده باشه!! اگر شما فقط و فقط 1 یورو از این میزان در ماه بزنید بالا اون وقت پایین ترین کلاس مالیاتی در کنار سایر هزینه هایی که دولت بر میداره شامل حالتون میشه که میتونه تا تصف و حتا بیشتر از این درآمد رو ازتون بگیره!!!

تمام آنچه خواندید تنها و تنها مالیات بر درآمد بوده! یعنی شما از آن 50% و بیشتری که از پولتون مونده خوب باید برای مخارج خودتون خرج کنید! در این صورت روی هر مبلغ پرداختی باید 19% مالیات بدهید! یعنی اگر قیمت چیزی 100 یورو باشد باید 19 یورو رویش مالیات بپردازید. در مورد مواد خوراکی (نه غذاهای آماده در رستوران و ...)، آثار هنری و کتاب و ... 8% هست فکر میکنم. (پایین ترین نرخ فروش که در لینکهای شما آمده اشتباهه 16% نیست و کمتره)

پس از اونجایی که شما باقیمانده پولتان را خرج میکنید عقلانیست که این 19% را به آن 50% ای که در لینکهای شما هم آمده اضافه کنید! یعنی 69% تنها و تنها مالیات!!!! چه جالب 69 هم هست :)))
البته من یک میانگین رو در نظر گرفتم برای افرادی با درآمد شخصی! و همون طوری که میبینید میزان مالیات برای اشخاصی که خودشون کار میکنند حداقل 44% و حداکثر 57% هستش!!! ولی برای شرکتها حد اقل 29 و حداکثر 56 درصد هستش.
بگذریم! که نه اون شرکته و نه اون کاسبه هیچ کدوم این مالیات رو پرداخت نمیکنند (مگه خدایی نکرده خرند ؟!)
خلاصه داستان اینکه اگر بخواهید در این سوسیال دموکراسی مد نظر شما از قوانین طبعیت کنید و در پی دور زدن آنها نباشید حتا اگر گردش مالی شما ماهی یک میلیون یورو هم باشد آخر ماه حتا یک یورو هم نمیتونید پس انداز کنید و همیشه بدهکار خواهید بود.

خلاصه مطلب شما این است که کارمندان و کارگران بیشترین مالیات را می دهند و خرده سرمایه داران از بزرگ سرمایه داران بیشتر مالیات می دهند. بله این بد است که کارمند و کارگر چنین مالیاتی میدهند.

من نمی گویم نظام فعلی آلمان بهترین است بلکه می گویم از آمریکا بهتر است. مسلما در آلمان هم باید تغییراتی بدهند تا کارمندان کمتر مالیات بدن ولی مسئله این است که سرمایه داران فرار می کنند و این مثل دوران برده داری است که فرهنگ بهره کشی از مردم بود و کسی زشت نمی دانست اما الان زشت است و سرمایه دار به فکر آن نیست.

sonixax
12-20-2014, 08:24 PM
خلاصه مطلب شما این است که کارمندان و کارگران بیشترین مالیات را می دهند و خرده سرمایه داران از بزرگ سرمایه داران بیشتر مالیات می دهند. بله این بد است که کارمند و کارگر چنین مالیاتی میدهند.

این نقص سیستم سوسیالیست!
سیستمهای سوسیالی برای بقا یا نیاز به دریافت مالیات از افراد مختلف دارند یا اینکه تسلط کامل بر تمام منابع و درآمدهای کشور داشته باشند!
اولی میشود اروپای امروزی! دومی میشود شوروی و کره شمالی و ....
هر دو سیستم هم مردوده!
کسی مجبور نیست به زور مالیات سنگین بده که بعدن شاید بخواد از بیمه دولتی نصفه نیمه به درد نخوری که بسیاری از بیماریها به خصوص بیماریهای پر هزینه را پوشش نمیدهد و یا اگر طرف زیادی پیر باشد به خاطر کهولت سن مخارجش را قبول نمکند استفاده کند!
اسم این کار دزدیه!
شما در آلمان باید یک بار مالیات بدهید برای نوسازی و بازسازی و هزینه نگهداری سیستم آب و فاضلاب!!!!!! بعدش یک بار دیگر باید پول جدا ماهیانه بدهید برای استفاده از این سیستمها!!!! اسم این کار دزدیه.
حالا این وسط همون کارگری که این سیستمها ادعای حفاظت ازش رو دارند و مدام اون رو میکنند سپر بلا خیلی خیلی فشار بیشتری روشه!!!! در جامعه کمونیستی هم که کلن اوضاع عَنی هستش و همه ی مردم در فقر و بدبختی به سر میبرند.
برای همین نظامهای اروپایی نه تنها یک حالت ایده آل نیستند بلکه به درد نخور هم هستند و رفته رفته همین سیستمها در حال حذف شدنه چون صدای جامعه در اومده.
دولت باید موظف باشه هزینه های زندگی کسانی که توانایی کار کردن ندارند رو تامین کنه! نه کسانی که نمیخواند کار کنند. در اروپای فعلی دولت داره هزینه های هر دو دسته رو تامین میکنه و فشار این تامین هزینه سوای هزینه های تحریم فلان کشور و حمله به بهمان کشور و کمک مالی به یونان و ... افتاده روی دوش مالیات دهندگان.

من نمی گویم نظام فعلی آلمان بهترین است بلکه می گویم از آمریکا بهتر است.

و من به شما میگم بهتر نیست! تنها یک ظهار قشنگ دارد ولی در عمل غیر انسانیست. دلایلش رو هم پیشتر گفتم. بیمه عمومی که در آلمان هست دو زار به درد نمیخوره تا همین یکی دو سال پیش باید سوای همین بیمه هر کوارتر 10 یورو هم به پزشک میدادید برای ویزیت! همین الان در قبال هر نسخه باید 5 یورو پرداخت کنید.. (ممکنه قیمت داروی توی نسخه زیر 5 یورو باشه) و از اون طرف هم دارید بیشتر از نیمی از درآمدتون رو مالیات میدید!!!!
شخصن میپسندم که آن نیمی از درآمد که مستقیم در خیک دولت و یک مشت مفت خور و کمونیستِ دوزاری ریخته میشه در دستان خودم باشه و خودم تصمیم بگیرم از چه بیمه ای استفاده کنم و از چی استفاده نکنم. یعنی یک مشت دزدِ کلاهبردار کمونیست و سوسیالیست حق ندارند برای مردم تکلیف مشخص کنند که کجا باید پولشان را خرج کنند.

مسلما در آلمان هم باید تغییراتی بدهند تا کارمندان کمتر مالیات بدن ولی مسئله این است که سرمایه داران فرار می کنند و این مثل دوران برده داری است که فرهنگ بهره کشی از مردم بود و کسی زشت نمی دانست اما الان زشت است و سرمایه دار به فکر آن نیست.

صاحبین مشاغل شانس فرار کردن دارند چرا که نیازمند به یک سیستم نیستند! و میتونند پول، سرمایه و استعدادشون رو از آلمان خارج کنند و در صورتی که این اتفاق بیوفته هزینه ای که روی دوش همان کارمندان و کارگران میوفته خیلی خیلی بیشتر و سنگین تر میشه.
برای همین نسبت بهشون سخت گیری وجود نداره که کشور به روز شوروی و کره شمالی و ... نیوفته! ولی به جاش همین سیستم سوسیالی که داره خودش رو برای دفاع از حقوق کارگر جر میده تمام فشار رو گذاشته روی دوش همان کارگران!!! (مثل شوروی و کره شمالی و ...). به عبارت ساده تر از سوسیالیسم و کمونیسم غیر اخلاقی تر و ناکارآمد تر وجود نداره.
اگر بخوای به آرمانهای دزد پسندانه کمونیسم و سوسیالیسم پایبند باشی و در عین حال بخوای تا حدودی پیشرفت اقتصادی و تکنولوژیکی و ... هم داشته باشی باید بشی آلمان. اینها به جای اینکه ایراد را در ایده ها و خواستهای عقبمانده سوسیالیسم بجویند آن را در کاپیتالیسم میجویند! در صورتی که ایراد واقعی در دل خود سوسیالیسم خوابیده.
انتخاب در حق استفاده از بیمه همگانی باید اختیاری باشه نه زورچپانی! بهره مند شدن از امکانات سوسیالی باید اختیاری باشه نه زورچپانی! و وقتی کسی اعلام کرد که نمیخواهد از این سیستمها استفاده کند متقابلن نباید ازش به خاطر این خدمات پول و مالیات و شارژ گرفته بشه و اگر گفت میخوام استفاده کنم باید هزینه هاش رو هم پرداخت کنه. انسانه و عادلانه این است شما در قبال سرویس و چیزی که ازش استفاده میکنید پول پرداخت کنید!!! نه برای کونِ گشادِ کمونسیت جماعت. پس ایراد اصلی در زورچپان کردن کمونیسم و سوسیالیسم به مردمه نه کاپیتالیسمِ عزیز.

Agnostic
12-20-2014, 08:36 PM
این نقص سیستم سوسیالیست!
سیستمهای سوسیالی برای بقا یا نیاز به دریافت مالیات از افراد مختلف دارند یا اینکه تسلط کامل بر تمام منابع و درآمدهای کشور داشته باشند!
اولی میشود اروپای امروزی! دومی میشود شوروی و کره شمالی و ....
هر دو سیستم هم مردوده!
کسی مجبور نیست به زور مالیات سنگین بده که بعدن شاید بخواد از بیمه دولتی نصفه نیمه به درد نخوری که بسیاری از بیماریها به خصوص بیماریهای پر هزینه را پوشش نمیدهد و یا اگر طرف زیادی پیر باشد به خاطر کهولت سن مخارجش را قبول نمکند استفاده کند!
اسم این کار دزدیه!
شما در آلمان باید یک بار مالیات بدهید برای نوسازی و بازسازی و هزینه نگهداری سیستم آب و فاضلاب!!!!!! بعدش یک بار دیگر باید پول جدا ماهیانه بدهید برای استفاده از این سیستمها!!!! اسم این کار دزدیه.
حالا این وسط همون کارگری که این سیستمها ادعای حفاظت ازش رو دارند و مدام اون رو میکنند سپر بلا خیلی خیلی فشار بیشتری روشه!!!! در جامعه کمونیستی هم که کلن اوضاع عَنی هستش و همه ی مردم در فقر و بدبختی به سر میبرند.
برای همین نظامهای اروپایی نه تنها یک حالت ایده آل نیستند بلکه به درد نخور هم هستند و رفته رفته همین سیستمها در حال حذف شدنه چون صدای جامعه در اومده.
دولت باید موظف باشه هزینه های زندگی کسانی که توانایی کار کردن ندارند رو تامین کنه! نه کسانی که نمیخواند کار کنند. در اروپای فعلی دولت داره هزینه های هر دو دسته رو تامین میکنه و فشار این تامین هزینه سوای هزینه های تحریم فلان کشور و حمله به بهمان کشور و کمک مالی به یونان و ... افتاده روی دوش مالیات دهندگان.

و من به شما میگم بهتر نیست! تنها یک ظهار قشنگ دارد ولی در عمل غیر انسانیست. دلایلش رو هم پیشتر گفتم. بیمه عمومی که در آلمان هست دو زار به درد نمیخوره تا همین یکی دو سال پیش باید سوای همین بیمه هر کوارتر 10 یورو هم به پزشک میدادید برای ویزیت! همین الان در قبال هر نسخه باید 5 یورو پرداخت کنید.. (ممکنه قیمت داروی توی نسخه زیر 5 یورو باشه) و از اون طرف هم دارید بیشتر از نیمی از درآمدتون رو مالیات میدید!!!!
شخصن میپسندم که آن نیمی از درآمد که مستقیم در خیک دولت و یک مشت مفت خور و کمونیستِ دوزاری ریخته میشه در دستان خودم باشه و خودم تصمیم بگیرم از چه بیمه ای استفاده کنم و از چی استفاده نکنم. یعنی یک مشت دزدِ کلاهبردار کمونیست و سوسیالیست حق ندارند برای مردم تکلیف مشخص کنند که کجا باید پولشان را خرج کنند.

صاحبین مشاغل شانس فرار کردن دارند چرا که نیازمند به یک سیستم نیستند! و میتونند پول، سرمایه و استعدادشون رو از آلمان خارج کنند و در صورتی که این اتفاق بیوفته هزینه ای که روی دوش همان کارمندان و کارگران میوفته خیلی خیلی بیشتر و سنگین تر میشه.
برای همین نسبت بهشون سخت گیری وجود نداره که کشور به روز شوروی و کره شمالی و ... نیوفته! ولی به جاش همین سیستم سوسیالی که داره خودش رو برای دفاع از حقوق کارگر جر میده تمام فشار رو گذاشته روی دوش همان کارگران!!! (مثل شوروی و کره شمالی و ...). به عبارت ساده تر از سوسیالیسم و کمونیسم غیر اخلاقی تر و ناکارآمد تر وجود نداره.
اگر بخوای به آرمانهای دزد پسندانه کمونیسم و سوسیالیسم پایبند باشی و در عین حال بخوای تا حدودی پیشرفت اقتصادی و تکنولوژیکی و ... هم داشته باشی باید بشی آلمان. اینها به جای اینکه ایراد را در ایده ها و خواستهای عقبمانده سوسیالیسم بجویند آن را در کاپیتالیسم میجویند! در صورتی که ایراد واقعی در دل خود سوسیالیسم خوابیده.
انتخاب در حق استفاده از بیمه همگانی باید اختیاری باشه نه زورچپانی! بهره مند شدن از امکانات سوسیالی باید اختیاری باشه نه زورچپانی! و وقتی کسی اعلام کرد که نمیخواهد از این سیستمها استفاده کند متقابلن نباید ازش به خاطر این خدمات پول و مالیات و شارژ گرفته بشه و اگر گفت میخوام استفاده کنم باید هزینه هاش رو هم پرداخت کنه. انسانه و عادلانه این است شما در قبال سرویس و چیزی که ازش استفاده میکنید پول پرداخت کنید!!! نه برای کونِ گشادِ کمونسیت جماعت. پس ایراد اصلی در زورچپان کردن کمونیسم و سوسیالیسم به مردمه نه کاپیتالیسمِ عزیز.

من از هر کس که آمریکا و آلمان را دیده پرسیدم گفته امنیت اجتماعی و اقتصادی در آلمان خیلی بهتر است از آمریکا. بی بی سی هم برنامه ای مستند نشان داد که آمریکایی ها حتی همان بیمه نصف و نیمه آلمان را هم نداشتند و کارگران خیلی راحت اخراج میشدند نه برای بد کار کردن بلکه برای کم کردن تعداد کارگران.

شما چگونه نظام آمریکا را بهتر از آلمان می دانی؟ کارگر و کارمند بودن در آمریکا چه مزیتی نسبت به آلمان دارد؟

* البته یک نکته ناگفته نماند من شنیدم رفاه اجتماعی مردم شاغل و بیکار در سوئد و نروژ که آنها هم سوسیال دموکراسی هستند از آلمان بیشتر است. ( حقوق بیکاری و بیمه درمانی)

sonixax
12-20-2014, 09:07 PM
من از هر کس که آمریکا و آلمان را دیده پرسیدم گفته امنیت اجتماعی و اقتصادی در آلمان خیلی بهتر است از آمریکا. بی بی سی هم برنامه ای مستند نشان داد که آمریکایی ها حتی همان بیمه نصف و نیمه آلمان را هم نداشتند و کارگران خیلی راحت اخراج میشدند نه برای بد کار کردن بلکه برای کم کردن تعداد کارگران.

من یکی از کسانی هستم که هر دو را دیده و به شما میگوید نظام آمریکا خیلی انسانی تر و بهتره! برای همین هم دارم این طرف (آلمان) کارهام رو دونه دونه میبندم و تمام میکنم تا دمم رو بذارم روی کولم و برم.
اتفاقن در آلمانه که شما باید نگران امنیت اجتماعیتون باشید! در آلمان خیلی راحت میتونند سر شما کلاه بذارند، حق شما رو بخورند، شما رو بکشند!!!، ماشین شما رو آتش بزنند و ... و به شکل کاملن قانونی مجازات هم نشند!!! (این رو میدونستید ؟!)
اگر کارمند یا کارگر یک اداره یا شرکت در حق شما کار غیر قانونی انجام بده حتا در صورت اثبات جرم نهایتن اخطار کتبی و 3 ماه زیر نظر بودن بهش میدند!!!
اگر یکی بیاد و گلوی شما رو با چاقو ببره کافیه بتونه ثابت کنه تحت تاثیر مواد یا مشروب بوده! فوق فوقش 1 سال بره زندان!!!! (در خیلی از موارد همین هم نیست)
اگر یکی بیاد ماشین شما رو که بر خیابون پارکه آتش بزنه در صورتی که بگیرنش و بگه توانایی پرداخت خسارت رو ندارم ولش میکنند بره! به شما (با کمال پوزش) دست خر هم نمیدهند، بیمه هم خسارتتون رو متقبل نمیشه چون میگه آتش سوزی بوده!! مگر اینکه Voll Kasko بیمه کرده باشید.
برعکسش اگر یکی بیاد از شما یه چیزی بدزده! و بعد شما تعقیبش کنید و بگیریدش و در این گیر و داد مثلن دردش بگیره، زخمی بشه یا بگه به شخصیت من توهین شده!!! اون میتونه از شما شکایت کنه و چوب در آستین مبارک کنه!!!!! اگر هم که ولش کنید بره پلیس میاد یه صورت جلسه میکنه 90% میگند طرف رو نتونستیم پیدا کنیم! پیدا هم کنند داستان آتش زدن ماشین برقراره!!! مثلن میگه گشنم بود دزدی کردم!!!

اینها رو تا حالا کسی براتون گفته بوده ؟!

من هم روزهای اول این دست حرفها رو زیاد از این عشاقِ آلمان میشنیدم ولی با زندگی در اینجا و آشنا شدن با قوانین و ... متوجه شدم که یکی از شیر تو شیر ترین و خر تو خر ترین کشورهای دنیاست همین آلمان! و اگر دست از خایه مالی برای آمریکا بردارد در چشم بر هم زدنی به خاک سیاه مینشیند.
من حتا کسانی رو میشناسم با اینکه حتا یک روز هم در آمریکا زندگی نکردند میگند اونجا بده و اخی هستش و ....

شما چگونه نظام آمریکا را بهتر از آلمان می دانی؟ کارگر و کارمند بودن در آمریکا چه مزیتی نسبت به آلمان دارد؟

کارگری کردن و کارمند بودن در هیچ جای دنیا خوب نیست از نظر من!
ولی کمترین برتری نظامهای اقتصادی درست (نه فقط آمریکا) اینه که کارگر یا کارمند مجبور نیست بیشتر درآمدش رو بده به دولت! و اگر اون کارگر یا کارمند اندکی استعداد داشته باشه و یک مقداری هم سخت کوشی در وجودش باشه میتونه با اندک سرمایه ای که جمع کرده پیشرفت کنه*. کارگر بودن و کارمند بودن باید دروه گذر از بدبختی و نداری و به دوره پیشرفت و کسب ثروت باشند نه شیوه و روش زندگی. با همه ی اینها، دایی من که در آمریکا سالهای سال است مهندس فلان شرکت و بهمان شرکت است از همترازان خودش در آلمان بسیار جلوتر و ثروتمند تر است.
یک کارمند بسته به شغلش و در قیاس با انواع آلمانیش درآمد و حقوق بیشتری در کشوری مثل آمریکا دارد تا آلمان در عین حال که مثل تراکتور نباید کار کند! چرا اگر بخواهد در بورلی هیلز یا منهتن نیویورک زندگی کنه باید مثل خَر کار کنه! ولی اگر مثلن بخواد در آوستین تکزاس زندگی کنه کمتر باید کار کنه! به عبارتی شرایط زندگی در آمریکا بسته به مکانی که درش زندگی میکنید فرق داره. البته در آلمان هم همین طوریه یعنی شما اگر بخواید در دوسلدورف زندگی کنید خیلی راحت پاره میشوید زیر بار هزینه ها!!! با این تفاوت که اینجا باید نیمی از درآمدتون رو مالیات بدید.

* البته یک نکته ناگفته نماند من شنیدم رفاه اجتماعی مردم شاغل و بیکار در سوئد و نروژ که آنها هم سوسیال دموکراسی هستند از آلمان بیشتر است. ( حقوق بیکاری و بیمه درمانی)

و البته در نظام اقتصادی خشک تری هم زندگی میکنند! مثلن در کشورهای اسکاندیناوی (در این مورد دانمارک) شما حق ندارید به کسی دستی پول قرض بدهید و حتمن باید این قرض دادن از طریق واریز بانکی با ذکر دلیل صورت بگیره وگرنه دولت میگیره چوب در ماتحت فرد گیرنده ی پول میکنه.
یعنی دولت میخواد از تمام جنبه های زندگی طرف سر در بیاره!!!! یعنی شما باید آزادیتون رو به تکه استخوانی که جلوی شما در صورت بیکار شدن میندازند بفروشید!!!! من هرگز چنین کاری نمیکنم.
تمام اینها تا زمانی که از دور میشنوید زیبا هستند! واردش که میشید میبینید جهنمیه که نگو و سعی در دور زدن سیستم یا فرار کردن ازش میکنید.

* مثلن امروزه شما بدون اینکه حتا 1 یورو! خرج کنید میتونید شرکت طراحی نرم افزار خودتون رو داشته باشید و ازش پول در بیارید!!! فقط استعداد و سخت کوشی میخواد. نمونه دیگه، اخیرن Unreal Engine اعلام کرده که دانشجویان میتونن با استفاده از این انجین به صورت رایگان و یا خرید یک لایسنس 99$ ای (برای انجین 500 هزار دلاری!!!!) بازی بسازند و بعد از اینکه بازی رو تولید کردند و فروختند و وقتی فروش بازی از 50 هزار دلار زد بالا!!!! باید بعد از اون 25% از فروش رو به Unreal بدند مادامی که بازی به فروش میره. یعنی شما میتونید با سرمایه 0 بازی کامپیوتری درست کنید و بعد از اینکه 50 هزار دلار هم ازش پول درآوردید تازه شروع کنید به پرداخت سهم توسعه دهنده موتور بازی!!!!!!! برای کاربران عادی هم هزینه ماهیانه 19 دلار در نظر گرفته شده و 5% از درآمد فروش بازی پس از اینکه بازی دست کم 3000 دلار فروش کرد!!!! CryEngine که دست Unreal رو هم بسته و فقط 10 دلار در ماه میگیره و هزینه های Royality رو هم نداره!!! (این دو موتوری که معرفی کردم از غول ترین موتورهای بازیسازی دنیا هستند که پیشتر به ترتیب معرفی 500 هزار دلار و یک میلیون دلار قیمت داشتند - دارند) - سایر نرم افزارهای مورد نیاز هم که به لطف توسعه دهندگان دنیای آزاد رایگان در اختیارتونه و برای شروع اتفاقن خوب هم هستند مثل Blender . من در رابطه با کار خودم میتونم هزاران مثال برای شما بزنم که با سرمایه 0 شروع به کار کنید و خیلی زود پولدار بشید. این دنیای امروزی هستش که مارکس و انگلس و انگل و زالو حتا توانایی تصور کردنش رو هم نداشتند چه برسه نقد کردنش.

UDK Licensing Resources (https://www.unrealengine.com/products/udk/udk-licensing-resources)

Educational institutions can use UDK under our "free for educational and non-commercial use" policy, even though they're charging tuition. No commercial license is required for faculty or students.

If a student, for example, decides he wants to sell a game he made as a school or hobby project he is welcome to do that as well. He would need to purchase our $99 license and then pay us royalties of 25% of his earnings after the first $50,000 he makes.
Note: We highly encourage all students and academic organizations to consider Unreal Engine 4 (https://www.unrealengine.com/products/unreal-engine-4)!

Unreal Engine FAQ (https://www.unrealengine.com/faq)

UE4 is available for $19 per user per month, with a 5% royalty on gross revenue after the first $3,000 per game per calendar quarter from commercial products.

Developers in Europe pay €19 per user per month, including VAT, and the 5% royalty applies here as well.
European friends, we're sorry this isn't more obvious through the website! We were not set up for dual currency payment until very close to launch. This will be a smoother experience soon.

Reactor
12-23-2014, 11:32 PM
هر سیستمی یک خوبی هایی داره و یک بدی هایی داره.
سیستم سرمایه داری آمریکایی یا لیبرال کاپیتالیسم نشون داده که از بقیه منعطف تر و تغییر پذیرتره و نیازهای انسان رو بیشتر از بقیه جوابگو هست.

بزرگترین عیب سیستم های کمونیستی اینه که این ها رو اصلا نمیشه تغییر داد و اگر به یک ترتیبی این سیستم بر کشوری حاکم میشد دیگه آش کشک خاله بود و نمیشد عوضش کرد. تا یک کوهی از فقر و بدهی و فاحشه و جنازه روی دست کشور باقی نذاره نمیشد عوضش کرد.

اینه که سیستمی که سازوکاری برای تغییر در قوانینش پیش بینی نشده و یک حکومت مقدس حساب میشه و مثل وحی منزل میمونه همون بهتر که سر کار نیاد.

تخمی ترین طرز فکر رو اگر تعصب روش نباشه میشه با تلاش و فکر, اون رو بهتر و بهینه کرد.
ولی وقتی یک چیزی وحی منزل حساب میشه دیگه نمیشه هیچ جوری طرفش رفت. چون دیگه راه برگشتی نداری!

Agnostic
02-12-2015, 06:18 PM
اتفاقن در آلمانه که شما باید نگران امنیت اجتماعیتون باشید! در آلمان خیلی راحت میتونند سر شما کلاه بذارند، حق شما رو بخورند، شما رو بکشند!!!، ماشین شما رو آتش بزنند و ... و به شکل کاملن قانونی مجازات هم نشند!!! (این رو میدونستید ؟!)
اگر کارمند یا کارگر یک اداره یا شرکت در حق شما کار غیر قانونی انجام بده حتا در صورت اثبات جرم نهایتن اخطار کتبی و 3 ماه زیر نظر بودن بهش میدند!!!
اگر یکی بیاد و گلوی شما رو با چاقو ببره کافیه بتونه ثابت کنه تحت تاثیر مواد یا مشروب بوده! فوق فوقش 1 سال بره زندان!!!! (در خیلی از موارد همین هم نیست)
اگر یکی بیاد ماشین شما رو که بر خیابون پارکه آتش بزنه در صورتی که بگیرنش و بگه توانایی پرداخت خسارت رو ندارم ولش میکنند بره! به شما (با کمال پوزش) دست خر هم نمیدهند، بیمه هم خسارتتون رو متقبل نمیشه چون میگه آتش سوزی بوده!! مگر اینکه Voll Kasko بیمه کرده باشید.
برعکسش اگر یکی بیاد از شما یه چیزی بدزده! و بعد شما تعقیبش کنید و بگیریدش و در این گیر و داد مثلن دردش بگیره، زخمی بشه یا بگه به شخصیت من توهین شده!!! اون میتونه از شما شکایت کنه و چوب در آستین مبارک کنه!!!!! اگر هم که ولش کنید بره پلیس میاد یه صورت جلسه میکنه 90% میگند طرف رو نتونستیم پیدا کنیم! پیدا هم کنند داستان آتش زدن ماشین برقراره!!! مثلن میگه گشنم بود دزدی کردم!!!
این ها که شما گرامی فرمودید مشکل سیستم قضایی هست نه سیستم اقتصادی سوسیال دموکراسی

Agnostic
02-12-2015, 06:28 PM
* مثلن امروزه شما بدون اینکه حتا 1 یورو! خرج کنید میتونید شرکت طراحی نرم افزار خودتون رو داشته باشید و ازش پول در بیارید!!! فقط استعداد و سخت کوشی میخواد. نمونه دیگه، اخیرن Unreal Engine اعلام کرده که دانشجویان میتونن با استفاده از این انجین به صورت رایگان و یا خرید یک لایسنس 99$ ای (برای انجین 500 هزار دلاری!!!!) بازی بسازند و بعد از اینکه بازی رو تولید کردند و فروختند و وقتی فروش بازی از 50 هزار دلار زد بالا!!!! باید بعد از اون 25% از فروش رو به Unreal بدند مادامی که بازی به فروش میره. یعنی شما میتونید با سرمایه 0 بازی کامپیوتری درست کنید و بعد از اینکه 50 هزار دلار هم ازش پول درآوردید تازه شروع کنید به پرداخت سهم توسعه دهنده موتور بازی!!!!!!! برای کاربران عادی هم هزینه ماهیانه 19 دلار در نظر گرفته شده و 5% از درآمد فروش بازی پس از اینکه بازی دست کم 3000 دلار فروش کرد!!!! CryEngine که دست Unreal رو هم بسته و فقط 10 دلار در ماه میگیره و هزینه های Royality رو هم نداره!!! (این دو موتوری که معرفی کردم از غول ترین موتورهای بازیسازی دنیا هستند که پیشتر به ترتیب معرفی 500 هزار دلار و یک میلیون دلار قیمت داشتند - دارند) - سایر نرم افزارهای مورد نیاز هم که به لطف توسعه دهندگان دنیای آزاد رایگان در اختیارتونه و برای شروع اتفاقن خوب هم هستند مثل Blender . من در رابطه با کار خودم میتونم هزاران مثال برای شما بزنم که با سرمایه 0 شروع به کار کنید و خیلی زود پولدار بشید. این دنیای امروزی هستش که مارکس و انگلس و انگل و زالو حتا توانایی تصور کردنش رو هم نداشتند چه برسه نقد کردنش.
به نظرم جنبش اوپن سورس و نرم افزار رایگان در دنیای کامپیوتر به سوسیالیسم خیلی نزدیکتره تا کاپیتالیسم. افرادی حاصل مهارتو فکر و خلاقیت خود را رایگان در اختیار مردم جهان می گذارند.

درباره همین موتور آنریل آیا اگر این موتور ساخت آلمان یا سوئد سوسیال دموکرات بود نمی توانست همین سیستم فروش را مثلا همین شرایط فروش به دانشجویان را داشته باشد؟

همچنین آیا تولیدات رایگان و اوپن سورس در آلمان و کشورهای سوسیال دموکرات مورد حمایت دولت نیست؟ چون من شنیدم فعالیتهای عام المنفعه در اروپا تخفیف مالیاتی و کمکهای دولتی به دنبال دارد.

sonixax
02-13-2015, 12:29 AM
این ها که شما گرامی فرمودید مشکل سیستم قضایی هست نه سیستم اقتصادی سوسیال دموکراسی

این سیستم قضایی تاثیر گرفته از قوانینی هست که سوسیالیستها به سیستم تحمیل کردند!!!
سوسیال دموکراسی هم به هیچ عنوان اقتصادی خالی نیست!!!! که بخوایم بگیم اقتصاشون فلان!!!
تمام مشکلاتی که گفتم از گور سوسیالیستها بلند شده در آلمان و به شدت مردم رو دچار مشکل کرده هر وقت هم که اعتراضی نسبت به این کثافت کاریشون باشه فوری مظلوم نمایی میکنند و فریاد وا مصیبتا سر میدهند تا مردم ساکت شند!

به نظرم جنبش اوپن سورس و نرم افزار رایگان در دنیای کامپیوتر به سوسیالیسم خیلی نزدیکتره تا کاپیتالیسم. افرادی حاصل مهارتو فکر و خلاقیت خود را رایگان در اختیار مردم جهان می گذارند.

فکر نمیکنم من تعریفی از Open Source در نوشته ام کرده باشه به جز اشاره ای مختصر به Blender!
Unreal ای هم که معرفی کردم 100% تجاری و غیر آزاد است!!!!!
CryEngine از آنریل هم سفت و سخت تر است و هرگز سورس کد را در اختیار کسی قرار نمیدهد! تا قبل از این رقابت که تنها و تنها در دنیای سرمایه داری میتواند وجود داشته باشد قیمت Unreal بدون دریافت سورس کد بود 500 هزار دلار و CryEngine هم از یک میلیون یورو قیمتش شروع میشد!!!
پس اینها صدقه سری برنامه های آزاد یا سوسیالیسم نیستند! بلکه نتیجه وجود چیزی به نام رقابت در دنیای سرمایه داری هستند که چنین چیزی بنا به اعتراف خود طرفداران سوسیالیسم و البته استدلال هایی که هست و تجربه تاریخی اصلن در کمونیسم و سوسیالیسم وجود نداره!

درباره همین موتور آنریل آیا اگر این موتور ساخت آلمان یا سوئد سوسیال دموکرات بود نمی توانست همین سیستم فروش را مثلا همین شرایط فروش به دانشجویان را داشته باشد؟

Unreal یک موتور آمریکایی هستش دوست عزیز! تولید شرکت Epic Games !!!! سوئد و آلمان کجا بودند ؟!
CryEngine هم تولید شرکت CryTek هست که HQ اش در فرانکفورته ولی سرمایه گذاری ها و سهامداران عمده آمریکایی هستند!!!
موتور معروف دیگه ای هم هست به نام Unity که اون هم تولید شرکت Unity Technology مستقر در سانفرانسیسکو هستش!!!
سوسیالیسم کجای این مساله رو گرفته دقیقن ؟!

ویرایش : خود آلمان یا سوئد هم محصول تجاری با این قدرت و عظمت هرگز تولید نکرده اند و یا اگر چیزی بوده زیر سایه سرمایه گذاری سرمایه داران آمریکایی و انگلیسی و اصلن خود آلمان بوده!! این سیستم هم مختص دانشجویان نیست بلکه افراد عادی هم میتونند ازش استفاده کنند - دانشجویان فقط به جای رسیدن به مرز 3 هزار دلار از فروش باید به مرز 50 هزار تا برسند و هزینه ماهیانه 19 یورو را ندارند. اصولن در زیر سایه سوسیالیسم اصلن چنین چیزی نمیتواند پدید بیاید که بعدش بخواهد اینچنین در اختیار افراد قرار گیرد! به فرض هم که پدید بیاید سوسیالیسم اجازه گنده شدن و ثروتمند شدن افراد را از بیم تبدیل شدنشان به سرمایه دار نمیدهد! و از آنجایی که به سیستمهایی مانند این به چشم ابزار تولید و در مایملک دولت با شعار برای توده نگاه میکند اصلن آن را در اختیار توده های مردم نخواهد گذاشت!!!!! در تمام شوروی کمونیستی چند تا کارخونه سراغ دارید که در کنترل و اختیار مردم بوده باشه نه دولت ؟!
تمام دانش کامپیوتر هم که از دل سرمایه داری و شرکتهای عظیم سرمایه داری نظیر IBM و یا سیستمهای نظامی سرمایه داران مانند پنتاگون پدید آمده! نخستین کامپیوتر دنیا هم که توسط تورینگ ساخته شد توسط سرمایه داران و برای رمز گشایی انیگما ساخته شد. به عبارت ساده تر زیر سایه سوسیالیسم و کمونیسم اینها اصلن نمیتوانستند وجود داشته باشند! منطقی برای وجود داشتنشان وجود ندارد در چنین سیستمهایی.

همچنین آیا تولیدات رایگان و اوپن سورس در آلمان و کشورهای سوسیال دموکرات مورد حمایت دولت نیست؟

نه خیر نیستند!

چون من شنیدم فعالیتهای عام المنفعه در اروپا تخفیف مالیاتی و کمکهای دولتی به دنبال دارد.

اشتباه شنیدید!
به محض اینکه شخصی سعی کند مستقل شود از طرف همین نهادهای سوسیالیستی آنچنان فشاری بر رویش میگذارند که در اکثر موارد طرف زیر خودش رو خراب میکنه! ولو اگر عام المنفعه باشه! کمک دولتی رو هم خدا بیامرزد!!! تخفیف مالیاتی هم شامل هر کسی نمیشه و اگر کارمند یا کارگر باشید که اصلن شامل حالتون نمیشه!!! مگر حقوقتون کمتر 450 یورو در ماه باشه (یعنی هیچی) .

Agnostic
02-13-2015, 08:06 AM
فکر نمیکنم من تعریفی از Open Source در نوشته ام کرده باشه به جز اشاره ای مختصر به Blender!

چون شما مثال از نرمافزار زدی یاد محصولات اوپن سورس و رایگان افتادم. اکثر تولیدکنندگان نرم افزار اوپن سورس و رایگان تفکرات کاپیتالیستی ندارند. برعکس مثلا بیل گیتس تفکرات کاپیتالیستی دارد.

شما در اینترنت جستجو می کنید که نرم افزاری برای فلان کار می خواهید، می بینید یک نرمافزار است که مثلا الف تا دال را انجام میدهد و ۲۰ دلار قیمت دارد ولی نرم افزاری دیگری الف تا ی را انجام می دهد و بهتراست و رایگان است!

البته برخی تولیدکنندگان نرم افزار رایگان شیوه بازاریابی شان اقتضا می کند نرم افزار رایگان بدهند تا مشتری جذب سایر کالاهایشان شود. ولی در کل تولید اوپن سورس و رایگان کارشان نوعی سوسیال دموکراسی است.

sonixax
02-15-2015, 03:48 PM
چون شما مثال از نرمافزار زدی یاد محصولات اوپن سورس و رایگان افتادم. اکثر تولیدکنندگان نرم افزار اوپن سورس و رایگان تفکرات کاپیتالیستی ندارند. برعکس مثلا بیل گیتس تفکرات کاپیتالیستی دارد.

شاید تفکرات کاپیتالیستی نداشته باشند ولی قطعن تفکرات سوسیالیستی و کمونیستی هم ندارند که شما این طوری مصادره به مطلوب میفرمایید!
بنا به اسنادی که کاربر "کوروش ایران" در بحث مربوط به نرمافزارهای آزاد گذاشته اند به روشنی بنیانگذاران و رهبران دنیای نرم افزار آزاد خودشون رو به دور از سوسیالیسم و کمونیسم معرفی کردند!

شما در اینترنت جستجو می کنید که نرم افزاری برای فلان کار می خواهید، می بینید یک نرمافزار است که مثلا الف تا دال را انجام میدهد و ۲۰ دلار قیمت دارد ولی نرم افزاری دیگری الف تا ی را انجام می دهد و بهتراست و رایگان است!

اتفاقن درست برعکس است!
نرم افزاری که الف تا ی را انجام میدهم 20 دلار قیمت دارد و نرم افزاری که الف تا دال را نصفه نیمه انجام میدهد رایگان است!!!
چند تا میخواید مثال بزنم ؟! تمام این ادعاهایی که شما دارید میکنید در تاپیک مربوط به نرم افزارهای آزاد پیشتر در باره شان بحث شده و نشان داده شده همیشه انواع تجاری از انواع رایگان سرتر بوده اند از هر نظری که فکرش را بکنید! حتا در دنیای توزیع های لینوکس هم توزیع Fedora Core - Red Hat که رایگان هم نیست البته بهترین گزینه برای برپایی سرورهاست!!!
در ضمن بسیار فرق است بین نرم افزار آزاد! با نرم افزار رایگان!!!! یک نرم افزار میتوان رایگان باشد ولی آزاد نباشد مثل (Format Factory) و یک نرم افزار دیگر میتواند آزاد باشد ولی رایگان نباشد مثل همین Fedora Core - Red Hat ...
همچنین دنیای نرم افزارهای آزاد همیشه یک پله عقب تر از دنیای نرم افزارهای تجاری بوده و همیشه! ایده های مورد استفاده در نرم افزارهای آزاد از یک سیستم یا نرم افزار تجاری گرفته شده اند! به طور مثال یکی از معروف ترین افتخارات طرفداران نرم افزارهای آزاد به عنوان نو آوری!!! Tab Browsing هست که به هیچ عنوان ایده ی اونها نبوده و به دروغ میگویند که ایده ی آنها بوده! بلکه ایده مروبط به نرم افزار Unipress Emacs بوده که آزاد نبوده!!!
در مقام مقایسه هم هر نرم افزار رایگانی را بخواهید با نمونه تجاری و غیر رایگانش (در صورت وجود داشتن) مقایسه کنید به هیچ عنوان حرفی برای گفتن ندارد. حتا حرفه ای ترینهای دنیای رایگان و حتا آزاد مانند OpenGL همیشه کلی از نمونه های تجاری عقب ترند! مثلن همین OpenGL مدت بسیار طولانی پس از ارائه تکنیک Tessellation در DirectX به فکر ارائه این تکنیک افتاد و برای همین محصولات تولیدی که از OpenGL استفاده میکردند از نظر گرافیکی ضعیف و عقب مانده بودند.

ولی در کل تولید اوپن سورس و رایگان کارشان نوعی سوسیال دموکراسی است.

نه خیر به هیچ عنوان این طور نیست!
پیشتر امیر گرامی لینکی از درخواست کاربرانِ Gnome (که کم هم نیستند) به توسعه دهنده هایش مبنی بر بازگشت خاصیت Transparency ترمینال به آنها را گذاشته بودند که در پاسخ به آن همه نوشته و درخواست و ... توسعه دهنده یک کلام نوشته بود "No" یعنی حتا زحمت پاسخ دادن و ارائه دلیل را هم در مقابل پرسشهای کاربران به خود نداده بود! اسم این دیکتاتوریست نه دموکراسی!!! پس بهتر است بگویید سوسیال دیکتاتوری!!!! (کما اینکه همیشه حکومتهای سوسیالی دیکتاتوریهایی مخوف بوده اند) .

Reactor
02-22-2015, 02:15 PM
به نظرم جنبش اوپن سورس و نرم افزار رایگان در دنیای کامپیوتر به سوسیالیسم خیلی نزدیکتره تا کاپیتالیسم.

ویروس مزدک انگار واگیر داره:e404:
این همه چیزهای خوب چرا در کشورهای کمونیستی ساخته نشد و در مهد کاپیتالیزم ساخته شد؟
یک ذره به این فکر کنید.
هرچیزی که درش حرف از اشتراک گذاشتن و تقسیم داشته ها به میان میاد کمونیستی نیست!
مارکس همش 200 ساله که کمونیست رو تولید اسهال کرده.
چیزهایی مثل اشتراک گذاشتن داشته ها و تقسیم فایده و دادن مزد از خیلی قبل تر از این ها بوده.
حتی اسلام هم به این ها اشاره کرده.

Agnostic
02-27-2015, 06:02 PM
ویروس مزدک انگار واگیر داره:e404:
این همه چیزهای خوب چرا در کشورهای کمونیستی ساخته نشد و در مهد کاپیتالیزم ساخته شد؟
یک ذره به این فکر کنید.
هرچیزی که درش حرف از اشتراک گذاشتن و تقسیم داشته ها به میان میاد کمونیستی نیست!
مارکس همش 200 ساله که کمونیست رو تولید اسهال کرده.
چیزهایی مثل اشتراک گذاشتن داشته ها و تقسیم فایده و دادن مزد از خیلی قبل تر از این ها بوده.
حتی اسلام هم به این ها اشاره کرده.
من نگفتم تولیدکنندگان اوپن سورس و فری ویرها کمونیست هستند. بلکه گفتم این کار مطابق با آرمانهای سوسیال دموکراسی است حتی اگر تولید کننده چنین محصولی ضد سوسیال دموکراسی باشد باز در آرمانهای سوسیال دموکراسی است. یعنی یک مغز متفکر یا گروهی مغز متفکر حاصل کارش را بدون اینکه چماق و زور قانون بالا سرش باشد برایگان و با رضایت قلبی چنین می کند.

sonixax
02-27-2015, 11:29 PM
من نگفتم تولیدکنندگان اوپن سورس و فری ویرها کمونیست هستند. بلکه گفتم این کار مطابق با آرمانهای سوسیال دموکراسی است حتی اگر تولید کننده چنین محصولی ضد سوسیال دموکراسی باشد باز در آرمانهای سوسیال دموکراسی است. یعنی یک مغز متفکر یا گروهی مغز متفکر حاصل کارش را بدون اینکه چماق و زور قانون بالا سرش باشد برایگان و با رضایت قلبی چنین می کند.

هر مدله بخواهید حساب کنید کارشان هیچ شباهتی به سوسیالیسم ندارد!!!
نویسنده یک نرم افزار متن باز اغلب آن را با دو هدف مشخص مینویسد :

1 - مطرح کردن و معروف کردن خودش به عنوان یک توسعه دهنده در جهت کسب بازار کار
2 - درآمد زایی از راه پشتیبانی محصول و کمکهای مردمی (از آنجایی که محصول مربوطه رایگان و متن باز است میشود انتظار کاربران بیشمار و درآمد خوبی را داشت)

به خاطر دو مورد بالاست که نرم افزارهای متن باز زنده و سرپا هستند و نویسندگانشان نه تنها از نظر مالی کمبودی ندارند!!! بلکه میروند گران ترین غرفه های Cebit را نیز اجاره میکنند!!!!!

هر دو مورد از بیخ و اساس در سوسیالیسم حرام است!!!

Agnostic
03-15-2015, 08:52 PM
هر مدله بخواهید حساب کنید کارشان هیچ شباهتی به سوسیالیسم ندارد!!!
نویسنده یک نرم افزار متن باز اغلب آن را با دو هدف مشخص مینویسد :

1 - مطرح کردن و معروف کردن خودش به عنوان یک توسعه دهنده در جهت کسب بازار کار
2 - درآمد زایی از راه پشتیبانی محصول و کمکهای مردمی (از آنجایی که محصول مربوطه رایگان و متن باز است میشود انتظار کاربران بیشمار و درآمد خوبی را داشت)

به خاطر دو مورد بالاست که نرم افزارهای متن باز زنده و سرپا هستند و نویسندگانشان نه تنها از نظر مالی کمبودی ندارند!!! بلکه میروند گران ترین غرفه های Cebit را نیز اجاره میکنند!!!!!

هر دو مورد از بیخ و اساس در سوسیالیسم حرام است!!!

سوسیال دموکراسی - WiKi (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84_%D8%AF%D9%85% D9%88%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

من قبلا گفته ام منظورم سوسیال دموکراسی است شما از کمونیسم صحبت می کنی. من به عقیده شخص برنامه نویس کاری ندارم وقتی دارد آن را رایگان می گذارد برای دانلود یا کد را انحصاری نمی کند اصلا به کاپیتالیسم منفعت طلب که پول ندی حتی جواب سلام را نمی دهند شباهت ندارد ولی به سوسیال دموکراسی شبیه است. همینطور وقتی یک آتئیست به فقیر پول می دهد هدفش جواب به وجدانش و نوع دوستی است ولی مسلمان به هدف کسب حوری و آب کوثر و قصر در بهشت به فقیر پول می دهد این دو کارشان شبیه هم است ولی دزد سرگردنه به هر نیتی که باشد جیب فقیر و غنی را می زند و اصلا شباهت ندارد.

sonixax
03-15-2015, 10:24 PM
من قبلا گفته ام منظورم سوسیال دموکراسی است شما از کمونیسم صحبت می کنی. من به عقیده شخص برنامه نویس کاری ندارم وقتی دارد آن را رایگان می گذارد برای دانلود یا کد را انحصاری نمی کند اصلا به کاپیتالیسم منفعت طلب که پول ندی حتی جواب سلام را نمی دهند شباهت ندارد ولی به سوسیال دموکراسی شبیه است. همینطور وقتی یک آتئیست به فقیر پول می دهد هدفش جواب به وجدانش و نوع دوستی است ولی مسلمان به هدف کسب حوری و آب کوثر و قصر در بهشت به فقیر پول می دهد این دو کارشان شبیه هم است ولی دزد سرگردنه به هر نیتی که باشد جیب فقیر و غنی را می زند و اصلا شباهت ندارد.

1 - سوسیالیسم = کمونیسم!
2 - برنامه آزاد به هیچ عنوان به هیچ شاخه ای از سوسیالیسم شباهت ندارد! پیشتر هم گفتم دلیل متن باز بودن امکان توسعه بیشتر و معروف شدن جهت تبدیل شدن به یکی از همان کاپیتالیست جماعت است!! از گوگل و مایکروسافت و اپل و ... کاپیتالیست تر نداریم ولی همینها هر کدام یک برنامه متن باز گنده منده برای خودشان دارند. دلیل چیست ؟! کسب درآمد بیشتر.
دنیای نرم افزارهای آزاد برعکس یک دنیای کاملن ضد سوسیالیستی و کمونیستی هستش!!! در کمونیسم حاکمین با شارلاتان بازی و نام بردن از ملت سعی در انحصاری کردن همه چیز برای خودشان دارند و حتا به مدل مو و لباس مردم هم کار دارند!!! برعکس در کاپیتالیسم هدف تنها و تنها افزایش و حفظ سرمایه هستش!!! و هیچ ایدئولوژی و افراط و ... ای به جز حفظ سرمایه پشت سرش نیست. برای همین مادامی که شرایط حفظ سرمایه باقی باشد دست شخص باز است تا هر روشی را پیاده کند! (برخلاف ایده های سوسیالی) به همین جهت است که کاپیتالیسم بسیار پویا ، پولساز و البته مترقی است برعکس هر ایده سوسیالی دیگری.
درسته که سوسیال دموکراسی که شما ازش تنها حرف میزنید و من درش زندگی میکنم! جهنم کمونیستی نیست! ولی بهشت کاپیتالیستی هم نیست. وقتی مجبور شدید 53% از درآمدتان را مالیات بدهد و موقعی که نیاز جدی به خدماتی که برایش مالیات دادید پیدا کردید و گفتند شامل حالت نمیشود چون زیادی جوانی! چون زیادی پیری! چون فلان سال فلان قانون بوده الان نیست یا اصلن همه چیز درست بود ولی کارمندی که میبایستی کارت را انجام دهد یک آشغال عوضیست و هیچ پشتیبانی قانونی هم ندارید و قانون به شما هیچ کمکی نمیکند و هیچ وکیلی هم حاضر نمیشود علیه این نهادهای سوسیالی! برای شما اقامه دعوا کند تازه میفهمید چه گندیست!!!
در همین کشورهای سوسیالی اگر یک نهاد دولتی ناگهان به منزل یا محل کار شما بریزد و همه چیز را زیر و رو کند و بزند همه خانه و زندگی شما رو داغونه کنه و بعدش معلوم بشه اشتباه شده هیچ خسارتی بهتون پرداخت نمیشه!!! در صورتی که در جهان کاپیتالیستی شما نه تنها اجازه دارید شکایت کنید بلکه کلی وکیل دست به سینه وایساده تا به شکایت شما رسیدگی کنه و حق و حقوق شما رو بگیره!!!!
به قول قدیمی ها آوای دهل شنیدن از دور خوش است گرامی.

Agnostic
09-23-2015, 07:03 PM
درود میلاد جان.
در تاپیکهای متعدد شما در مخالفت با سوسیال دموکراسی حاکم بر اروپای غربی مثل آلمان گفتید مالیاتی که از کارمندان و کارگران می گیرند خیلی بالا است حال اگر بیایند از سرمایه داران و کارخانه ها ۹۰ درصد و از کارگران و کارمندان ۱۵ درصد مالیات بر درامد بگیرند شما با نظام سوسیال دموکراسی میانه خوبی خواهید داشت؟ چون اکثر پستها شما از مالیاتی که اقشار کم درامد می پردازند شاکی هستید.

sonixax
09-24-2015, 02:04 AM
درود میلاد جان.
در تاپیکهای متعدد شما در مخالفت با سوسیال دموکراسی حاکم بر اروپای غربی مثل آلمان گفتید مالیاتی که از کارمندان و کارگران می گیرند خیلی بالا است حال اگر بیایند از سرمایه داران و کارخانه ها ۹۰ درصد و از کارگران و کارمندان ۱۵ درصد مالیات بر درامد بگیرند شما با نظام سوسیال دموکراسی میانه خوبی خواهید داشت؟ چون اکثر پستها شما از مالیاتی که اقشار کم درامد می پردازند شاکی هستید.

سرمایه داران اتفاقن مالیات سنگین تری میدند! یک سرمایه دار اگر درآمدش زیاد باشه کلاس مالیاتی 6 بهش میخوره که میشه 53% از سودش! یعنی بیشتر از نصف!!!! منتها صاحبین مشاغل راه فرار دارند! نه اینکه 53% رو ندند! بلکه راه دارند تا مخارج شخصی رو ببندند به کسب و کارشون و بتونند این طوری از میزان پولی که باید نصفش رو بدند کم کنند.

مشکل اینجاست که دولت زمانی که داره 53% از درآمدتون رو میگیره باید در قبالش خدمات ارایه کنه که نمیکنه!!! من شاغل باید کلی مالیات بدم بعدش پول بیمه زورکی که دولت به زور بهم تحمیل کرده رو هم بدم امکان لغو اون بیمه هم برام وجود نداره! (پول زور) - باید به زور به مفت خورهای دولتی و گدا گشنه های کمونیست و سوسیالیست مالیاتِ تلویزیون بدم! تلویزیونی که اصلن نگاهش هم نمیکنم و هیچ استفاده ای ازش ندارم.
نظام سوسیالیستی تمام زورش رو میزنه که از مردم مثل خَر کار بکشه و دست آخر هم اجازه نده پولدار بشند! از همین رو بوده که حتا یک نظام کمونیستی موفق در دنیا وجود نداشته و نداره و نخواهد داشت! آلمان و فرانسه و ... هم اگر سرمایه داری عزیز و برتر نمیبود الان به همون فلاکت شوروی و کوبا و ... افتاده بودند چون سوسیالیستها در یک کلام کله شق، عقبمانده، متحجر، بیسواد و دیکتاتور هستند. مزدک خودمون نمونه بارزش.

Agnostic
09-24-2015, 07:00 PM
سرمایه داران اتفاقن مالیات سنگین تری میدند! یک سرمایه دار اگر درآمدش زیاد باشه کلاس مالیاتی 6 بهش میخوره که میشه 53% از سودش! یعنی بیشتر از نصف!!!! منتها صاحبین مشاغل راه فرار دارند! نه اینکه 53% رو ندند! بلکه راه دارند تا مخارج شخصی رو ببندند به کسب و کارشون و بتونند این طوری از میزان پولی که باید نصفش رو بدند کم کنند.

مشکل اینجاست که دولت زمانی که داره 53% از درآمدتون رو میگیره باید در قبالش خدمات ارایه کنه که نمیکنه!!! من شاغل باید کلی مالیات بدم بعدش پول بیمه زورکی که دولت به زور بهم تحمیل کرده رو هم بدم امکان لغو اون بیمه هم برام وجود نداره! (پول زور) - باید به زور به مفت خورهای دولتی و گدا گشنه های کمونیست و سوسیالیست مالیاتِ تلویزیون بدم! تلویزیونی که اصلن نگاهش هم نمیکنم و هیچ استفاده ای ازش ندارم.
نظام سوسیالیستی تمام زورش رو میزنه که از مردم مثل خَر کار بکشه و دست آخر هم اجازه نده پولدار بشند! از همین رو بوده که حتا یک نظام کمونیستی موفق در دنیا وجود نداشته و نداره و نخواهد داشت! آلمان و فرانسه و ... هم اگر سرمایه داری عزیز و برتر نمیبود الان به همون فلاکت شوروی و کوبا و ... افتاده بودند چون سوسیالیستها در یک کلام کله شق، عقبمانده، متحجر، بیسواد و دیکتاتور هستند. مزدک خودمون نمونه بارزش.

درود
۱- من در پستهای شما خواندم از اینکه بخشی از مالیات آلمان به عنوان یارانه به مردم بیکار آلمان و فقرای آلمان داده میشود ناراضی هستید. آیا می دانید در هر اقتصادی ظرفیت کار محدود است؟ یعنی چون جمعیت زیاد است و اقتصاد یک شرایطی دارد که عده زیادی بیکار باید وجود داشته باشد. اینکه کشورهای ابرقدرت دنیا زور میزنند اشتغال زایی کنند ولی نمی توانند! چون حقیقتا کار برای همه نیست اگر همه بیکاران آلمان راضی شوند علی رغم مثلا داشتن لیسانس عملگی کنند باز کار با درامد استاندارد نخواهند داشت.
بیکاری یک واقعیت است و اینکه اشتغالزایی در اقتصاد حدی دارد که بیش از آن مشاغل کاذب و بلای اقتصادی است.
پس آلمان باید به مردم بیکارش حقوق خوبی بدهد. اگر در آلمان دزدی و کلاهبرداری مثل ایران فراوان نیست بخاطر یارانه (حقوق به بیکاران) است.
راه حل شما برای بیکاران آلمان چیست؟

۲- آیا مالیات خرج مردم آلمان نمیشود که شما ناراضی هستید؟
آیا دزدی هایی توسط سیاستمداران میشود که مقدار زیادی از مالیات دزدی میشود؟
اگر دزدی نمیشود این مالیات ها باید پول خیلی زیادی باشد که همه خرج مردم دارد میشود و این ناراحتی ندارد بلکه خرج زیربناهای مملکت و خدمات مختلف به مردم میشود و اینکه آلمان و سوئد از بهترین کشورهای دنیا هستند که مردم عادی اش نسبت به مردم عادی آمریکا در آرامش و امنیت اجتماعی بیشتری هستند بخاطر کار زیاد مردم و مالیات زیاد است وگرنه آلمانی ها مثل یونانی ها بدبخت بودند.
شبکه حمل و نقل، شبکه پلیس، شبکه برق و آب و مخابرات،ُ قدرت نظامی معقول، شبکه آموزشی و شبکه بیمارستانی ودرمانی آلمان و سوئد بسیار بهتر از آمریکا است.
من سوالم را تکرار می کنم:
آیا مالیات خرج مردم آلمان نمیشود که شما ناراضی هستید؟

sonixax
09-25-2015, 12:49 AM
۱- من در پستهای شما خواندم از اینکه بخشی از مالیات آلمان به عنوان یارانه به مردم بیکار آلمان و فقرای آلمان داده میشود ناراضی هستید. آیا می دانید در هر اقتصادی ظرفیت کار محدود است؟ یعنی چون جمعیت زیاد است و اقتصاد یک شرایطی دارد که عده زیادی بیکار باید وجود داشته باشد. اینکه کشورهای ابرقدرت دنیا زور میزنند اشتغال زایی کنند ولی نمی توانند! چون حقیقتا کار برای همه نیست اگر همه بیکاران آلمان راضی شوند علی رغم مثلا داشتن لیسانس عملگی کنند باز کار با درامد استاندارد نخواهند داشت.
بیکاری یک واقعیت است و اینکه اشتغالزایی در اقتصاد حدی دارد که بیش از آن مشاغل کاذب و بلای اقتصادی است.
پس آلمان باید به مردم بیکارش حقوق خوبی بدهد. اگر در آلمان دزدی و کلاهبرداری مثل ایران فراوان نیست بخاطر یارانه (حقوق به بیکاران) است.
راه حل شما برای بیکاران آلمان چیست؟

آلمان ظرفیم ایجاد شغل برای تک تک شهروندانش رو داره! مساله بیکاری در آلمان به خاطر خود سیستم سوسیالیستی/کمونیستی حاکم هست که ماهیتش احمق و تنبل پروره!
من از اینکه به کسانی که بیمارند، توانایی کار کردن ندارند و یا همه زورشون رو زدند ولی نشده حقوق بدند نه تنها ناراحت نیستم خیلی هم راضی و خوشحالم. مساله اینه که این سیستم بیشتر از اینکه به داد این افراد برسه داره به داد کون گشادها میرسه از جیب شهروندان.

۲- آیا مالیات خرج مردم آلمان نمیشود که شما ناراضی هستید؟

اون قدری که باید نمیشه! شما فکر میکنید چون آلمانه پس دیگه توش دزدی و ... نیست ؟!
یک دور ازتون مالیات میگیرند بابت هزینه فاضلاب و ... بعد یک دور هم پول فاضلاب میگیرند!!!!
از اون طرف توی اتوبان 7 روزی N نفر به فاک میرند به خاطر مشکلات طراحی کسی به بیضه مبارکش هم نیست.

سیستم دزدی اینجا خیلی فرق میکنه! یه طوری دزدی میکنند که 50 سال بعد گندش در میاد و عملن نمیشه کاری کرد. مثل همین داستان VW .

اگر دزدی نمیشود این مالیات ها باید پول خیلی زیادی باشد که همه خرج مردم دارد میشود و این ناراحتی ندارد بلکه خرج زیربناهای مملکت و خدمات مختلف به مردم میشود و اینکه آلمان و سوئد از بهترین کشورهای دنیا هستند که مردم عادی اش نسبت به مردم عادی آمریکا در آرامش و امنیت اجتماعی بیشتری هستند بخاطر کار زیاد مردم و مالیات زیاد است وگرنه آلمانی ها مثل یونانی ها بدبخت بودند.

شما از اینکه ثروت ایران داره خرج یمن و فلسطین و عملیات تروریستی و ... میشه خوشحالید یا ناراحت ؟!
اگر خوشحالید که قطعن همنظر حکومت هستید و مثل اونها فکر میکنید بدون شک و جای بحث!
اگر خوشحال نیستید مثل بقیه ایرانیها پی باید درک کنید چه حسی دارند مالیات دهندگان وقتی مالیاتشون خرج بیلیاقتیهای یک مشت کمونیستِ ابله در یونان و فرانسه و ... میشه.

شبکه حمل و نقل، شبکه پلیس، شبکه برق و آب و مخابرات،ُ قدرت نظامی معقول، شبکه آموزشی و شبکه بیمارستانی ودرمانی آلمان و سوئد بسیار بهتر از آمریکا است.

تنها چیزی که میتونم بگم این کلمه هستش : زرشک!!!
اگر اینها بهتر از آمریکا بود ملت پول سفر نمیدادند برند آمریکا برای دوا درمون!!!
سوئد رسمن دهاته! استکهلم که پایتختشه جلوی یک ده کوچک توی آلمان عقبمونده محسوب میشه! همین شرایط رو آلمان نسبت به آمریکا داره. آی اینکه شبکه حمل و نقل و پلیس و ... شون بهتره یک سری تبلیغات دروغ و جعلیه از طرف آمریکا ستیزانِ معمولن کمونیست هستش!
تنها کشوری که واقعن شبکه درمانیش بهتر از آمریکاست انگلیسه که اون هم فقط به درد شهروندان خودش میخوره و برای همین کسی از اینجا نمیره لندن برای درمان!
قدرت نظامی هم که به نظرم شوخی میکنید!
برترین دانشگاه آلمان، دانشگاه مونیخه که رتبه 10 دنیا رو داره! از 1 تا 9 آمریکایی یا انگلیسی هستند!! پس خبری هم از شبکه آموزشی برتر نیست!
خلاصه اینکه این داستانهای علمی تخیلی رو باور نکنید! من به تمام رسانه های آلمانی از بیخ میگم زرد حتی به اشپیگل! چون تقلب میکنند مثل همون VW.

آیا مالیات خرج مردم آلمان نمیشود که شما ناراضی هستید؟

من هم جوابم رو تکرار میکنم :

بیشتر از 70% مالیات از مردم گرفته میشه ولی اندازه 10% از مالیات گرفته شده هم امکانات داده نمیشه! پس اسمش میشه دزدی!
و در مورد دزدی هم بله دزدی میکنند خیلی راحت،دست کسی هم به تخم مبارکشون بند نیست.

Agnostic
09-25-2015, 07:58 AM
آلمان ظرفیم ایجاد شغل برای تک تک شهروندانش رو داره! مساله بیکاری در آلمان به خاطر خود سیستم سوسیالیستی/کمونیستی حاکم هست که ماهیتش احمق و تنبل پروره!
من از اینکه به کسانی که بیمارند، توانایی کار کردن ندارند و یا همه زورشون رو زدند ولی نشده حقوق بدند نه تنها ناراحت نیستم خیلی هم راضی و خوشحالم. مساله اینه که این سیستم بیشتر از اینکه به داد این افراد برسه داره به داد کون گشادها میرسه از جیب شهروندان.

‌در لینک زیر نوشته آلمان و ژاپن و کره جنوبی با نرخ ۵.۵ درصد کمترین بیکار جهان را دارد و آمریکا که یارانه نمی دهد ۷.۵ نرخ بیکاری اش است. پس شما اشتباه می کنید و یارانه باعث نشده مردم آلمان کون گشاد و زیرکار دررو شوند. شاید با مشاهده برخی دوستان و آشنایان و مهاجران دودره باز فکر کردین در آلمان اپیدمی شده. مردم ژاپن و کره به اشتیاق به کار مشهورند و می بینید درصد آلمان با آنها یکی است. سایر کشورهای صنعتی دنیا درصد بیکارانشان بیشتر از آلمان است.

نکونیوز - نرخ بیکاری در کشورهای توسعه یافته چقدر است (http://www.neconews.com/vdcaewn6.49n0w15kk4.html)

Agnostic
09-25-2015, 07:58 AM
بیشتر از 70% مالیات از مردم گرفته میشه ولی اندازه 10% از مالیات گرفته شده هم امکانات داده نمیشه! پس اسمش میشه دزدی!
و در مورد دزدی هم بله دزدی میکنند خیلی راحت،دست کسی هم به تخم مبارکشون بند نیست.

اگر آلمان چنین باشد پس در بقیه کشورهای جهان توسعه یافته دزدی از آلمان بیشتر است. وام به کشورها می دهند ولی دزدی باید خیلی کم باشد. چون مطبوعات و قوای مستقل مانع میشود سیاستمداران دزدی کلان کنند.

من با ایرانیان مقیم و تبعه آلمان ارتباط دارم و شما تنها کسی هستین که درباره آلمان چنین توصیفات منفی دارید.

sonixax
09-25-2015, 06:46 PM
‌در لینک زیر نوشته آلمان و ژاپن و کره جنوبی با نرخ ۵.۵ درصد کمترین بیکار جهان را دارد و آمریکا که یارانه نمی دهد ۷.۵ نرخ بیکاری اش است. پس شما اشتباه می کنید و یارانه باعث نشده مردم آلمان کون گشاد و زیرکار دررو شوند. شاید با مشاهده برخی دوستان و آشنایان و مهاجران دودره باز فکر کردین در آلمان اپیدمی شده. مردم ژاپن و کره به اشتیاق به کار مشهورند و می بینید درصد آلمان با آنها یکی است. سایر کشورهای صنعتی دنیا درصد بیکارانشان بیشتر از آلمان است

نه خیر من اشتباه نمیکنم!
آلمان نرخ بیکاری مهاجرین رو توی آمارش نمیاره چون اونها رو آلمانی و جزو آمار حساب نمیکنه!
همچنین جمعیت آلمان کجا و جمعیت آمریکا کجا! بزرگی اقتصاد آلمان کجا و بزرگی اقتصاد آمریکا کجا! به این نسبتها که نگاه کنید میبینید همون 5.5 درصد هم برای آلمان زیاده!!!! تازه اینها باز توی آمارشون کارهای ساعتی یک یورو و Aushilfe و ... رو هم حساب میکنند در صورتی که توی آمریکا این مدل کارها اصلن شغل حساب نمیشه!!!!

اگر آلمان چنین باشد پس در بقیه کشورهای جهان توسعه یافته دزدی از آلمان بیشتر است. وام به کشورها می دهند ولی دزدی باید خیلی کم باشد. چون مطبوعات و قوای مستقل مانع میشود سیاستمداران دزدی کلان کنند.

من با ایرانیان مقیم و تبعه آلمان ارتباط دارم و شما تنها کسی هستین که درباره آلمان چنین توصیفات منفی دارید.

همون طوری که گفتم توی آلمان یک دفعه نمیرند 3 هزار یورو اختلاس کنند! راه های دیگه ای دارند! مثلن یک بودجه ای برای نوسازی شهر مشخص میکنند بعدش ده برابر بودجه با بهانه اشتباه در محاسبات خرج میکنند.
ساختمانی که قرار بود با 10 میلیون یورو ساخته بشه یک دفعه ای خرجش میشه 500 میلیون!!!! ولی عملن 20 یا 30 میلیون خرجش شده!
اینجا این طوری دزدی میکنند و مطبوعات هم رسمن بوق هستند!! همین مطبوعات در آلمان اون قدری که به گندهای خودشون بپردازند به سوتی های بقیه گیر میدند!
رسوایی الان VW گوش دنیا رو کَر کرده!! آلمانی ها با یک اشاره مختصر مفید به نسبت ابعاد قضیه از کنارش گذشتند!!!!
خلاصه اینکه گُه ترین نظامهای دنیا نظامهای سوسیالی و کمونیستی هستند و اغلب هم مردمی خرفت و احمق تحویل میدند! دوز خرفتی مردم آلمان شرقی صدها برابر بیشتر از مردم آلمان غربیه چون بیشتر در معرض کمونیسم و سوسیالیسم بودند!
همون طور که پیشتر هم گفتم اگر انگلیس و آمریکای عزیز و در کنار اینها سرمایه داری عزیز نبود الان آلمان هم یک بدبختی بود مثل لهستان و مجارستان و ...

kourosh_bikhoda
09-26-2015, 02:43 PM

این مقدار واقعن زیاده. نصف سود برای مالیات خیلی خیلی زیاده. البته در همه کشورهای غربی به جز امریکا به همین منوال طی میشه ولی من فکر میکنم درست همین مساله است که باعث شده امریکا بهشت سرمایه گذاری باشه وگرنه آلمان و انگلیس هم بازارهای بزرگ و تشنه ای دارند.

همون طور که پیشتر هم گفتم اگر انگلیس و آمریکای عزیز و در کنار اینها سرمایه داری عزیز نبود الان آلمان هم یک بدبختی بود مثل لهستان و مجارستان و ...
میلاد اقتصاد انگلیس هم خیلی شبیه آلمانه. مقدار مالیت اونجا هم بالاست. اینجور نیست؟

sonixax
09-26-2015, 10:34 PM
میلاد اقتصاد انگلیس هم خیلی شبیه آلمانه. مقدار مالیت اونجا هم بالاست. اینجور نیست؟

انگلیس کشور سرمایه داریه و برخلاف آلمان و فرانسه و ... کمونیستها و سوسیالیستها به گند نکشیدنش! در نتیجه میزان مالیات دریافتی خرجِ کمک به مردم کمونیست زده یونان نمیشه که اونها هم همش رو به گا بدند بعدش بیاند بگن باز هم پول بدید!!

همچنین بالاترین میزان مالیات در انگلیس 45% هستش که باز با قیاس با آلمان 8% کمتره!

Income Tax rates and Personal Allowances - GOV.UK (https://www.gov.uk/income-tax-rates/current-rates-and-allowances)

نکته بعدیش هم اینه که توی انگلیس شما نباید برای سرویسی که از دولت میخرید مالیات هم بدید! در آلمان ولی هم باید مالیاتش رو بدید و هم پول خود سرویس رو که باز توش 19% مالیاته!!!!
بعد یکی از دلایل اصلی همین سنگینی مالیات در انگلیس هم عضویتش در اتحادیه اروپا هست و مجبوره حداقل های اتحادیه رو اجرا کنه و باز یکی از دلایلی که دولت قول برگزاری یک همه پرسی بین سال آینده و 2017 رو برای جدایی از اتحادیه اروپا رو داده هم همینه که بهترین و درست ترین کاره جدایی از اتحادیه سوسیالیستهای آویزون به سرمایه داری!

بعد توی انگلیس واقعن در قبال دریافت مالیات خدمات به مردم داده میشه! توی آلمان نه!!! اینجا ازتون مالیات خیلی سنگین میگیرند بعدش از اون طرف کمترین میزان پرداختی برای بیمه هم ماهی 250 یورو هست! یعنی اگر شما ماهی 700 یورو درآمد داشته باشی 250 تاش رو میگیرند برای بیمه! اگر ماهی 3000 تا درآمد داشته باشی تا 700 یورو در ماه هم باید برای بیمه بدی و این مساله اجباریه!! یعنی شما حق نداری بیمه نباشی به عبارت ساده تر به زور دارند بخش دیگه ای از درآمدت رو ازت میگیرند. اگر هم توانایی پرداخت هزینه بیمه رو نداشته باشی رسمن پوستت رو میکنند تا بتونی ثابت کنی توانایی پرداخت رو نداری! این پروسه معمولن 10 ماهی طول میکشه که توی اون 10 ما دست کم شما 2500 یورو به بیمه بدهکار شدی و حتا بعد از ثابت کردن عدم توانایی در پرداخت حق بیمه هم دولت اون 10 ماه پرداخت شده رو نمیده و ماتحت مبارک پاره هست تا بتونید اون پول رو پس بدید!!!! توی انگلیس اینطوری نیست.

خلاصه اینکه از سوسیالیسم و کمونیسم به جز بوی گُه چیزی بلند نمیشه!

Agnostic
09-28-2015, 04:07 PM
همون طوری که گفتم توی آلمان یک دفعه نمیرند 3 هزار یورو اختلاس کنند! راه های دیگه ای دارند! مثلن یک بودجه ای برای نوسازی شهر مشخص میکنند بعدش ده برابر بودجه با بهانه اشتباه در محاسبات خرج میکنند.
ساختمانی که قرار بود با 10 میلیون یورو ساخته بشه یک دفعه ای خرجش میشه 500 میلیون!!!! ولی عملن 20 یا 30 میلیون خرجش شده!

اینجا این طوری دزدی میکنند و مطبوعات هم رسمن بوق هستند!! همین مطبوعات در آلمان اون قدری که به گندهای خودشون بپردازند به سوتی های بقیه گیر میدند!

شما از کجا خبر دارین که 50 برابر یعنی 5000% کلاهبرداری در ساخت پروژه میشود؟شما میگویید مطبوعات در زمینه حیف و میل مالیات نقش نظارتی و خبر رسانی ندارند.

2-

Agnostic
09-28-2015, 04:11 PM
رسوایی الان VW گوش دنیا رو کَر کرده!! آلمانی ها با یک اشاره مختصر مفید به نسبت ابعاد قضیه از کنارش گذشتند!!!!
خلاصه اینکه گُه ترین نظامهای دنیا نظامهای سوسیالی و کمونیستی هستند و اغلب هم مردمی خرفت و احمق تحویل میدند! دوز خرفتی مردم آلمان شرقی صدها برابر بیشتر از مردم آلمان غربیه چون بیشتر در معرض کمونیسم و سوسیالیسم بودند!

1- این کلاهبرداری ضد محیط زیست را فلوکس که یک کارخانه است و سرمایه دار است مطابق منش سرمایه داری انجام داده نه دولت سوسیالیست آلمان.
2- از این دزدی ها و کلاهبرداری ها در آمریکا بیشتر است. دولت آمریکا خیلی از شرایط توافق بین المللی حفظ محیط زیست را امضا نکرده و گفته که کارخانه ها و اقتصاد آمریکا ضرر می کنند ولی آلمان بیشتر رعایت محیط زیست را کرده.

sonixax
09-29-2015, 01:24 AM
شما از کجا خبر دارین که 50 برابر یعنی 5000% کلاهبرداری در ساخت پروژه میشود؟شما میگویید مطبوعات در زمینه حیف و میل مالیات نقش نظارتی و خبر رسانی ندارند.

از همین مطبوعات! اعلام میکنند پروژه ساخت فلان ساختمان 5 میلیون یورو هزینه دارد و بعدش! هنوز پروژه تمام نشده اعلام میشه تا حالا بیشتر از 30 میلیون خرجش شده! و هنوز تمام نشده!! از همینجا.
منتها چون اخبار ذره ذره به خورد جامعه داده میشه اتفاق خاصی نمیوفته!

حکایت داستان قورباغه و آب جوشه!

sonixax
09-29-2015, 01:29 AM
1- این کلاهبرداری ضد محیط زیست را فلوکس که یک کارخانه است و سرمایه دار است مطابق منش سرمایه داری انجام داده نه دولت سوسیالیست آلمان.
2- از این دزدی ها و کلاهبرداری ها در آمریکا بیشتر است. دولت آمریکا خیلی از شرایط توافق بین المللی حفظ محیط زیست را امضا نکرده و گفته که کارخانه ها و اقتصاد آمریکا ضرر می کنند ولی آلمان بیشتر رعایت محیط زیست را کرده.

روشتان برای حمله به سرمایه داری بسیار نخنما و پوسیده هست جانم!
فولکس واگن این کار رو کرده برای سود بیشتر! چرا ؟! چون میزان مالیاتی که باید طبق قوانین گندیده سوسیالیستی پرداخت کند به قدریست که رسمن دارد ماتحتش را جر میدهد از همین روی دست به چنین اقداماتی میزند تا هزینه تولید، پشتیبانی و تعمیرات را کاهش دهد تا بتواند از سد این قوانین مزخرف کمونیستی بگذرد و از بین نرود!
شما هم مثل باقی طرفداران سوسیالیسم و کمونیسم فقط نوک بینیتان را میبینید و جار میزنید که هاااا مشکل به خاطر طمع سرمایه داریست! ولی گند و کثافتی که کمونیسم و سوسیالیسم به بار آورده اند را به کل نمیبینید!!! که البته صرف هم نمیکنم ببینید.

مورد 2 هم که به کل اتهام بی پایه و اساس و از جنس کمونیستیه که مدام در مورد آمریکا گفته میشه.

Agnostic
10-02-2015, 07:03 PM
روشتان برای حمله به سرمایه داری بسیار نخنما و پوسیده هست جانم!
فولکس واگن این کار رو کرده برای سود بیشتر! چرا ؟! چون میزان مالیاتی که باید طبق قوانین گندیده سوسیالیستی پرداخت کند به قدریست که رسمن دارد ماتحتش را جر میدهد از همین روی دست به چنین اقداماتی میزند تا هزینه تولید، پشتیبانی و تعمیرات را کاهش دهد تا بتواند از سد این قوانین مزخرف کمونیستی بگذرد و از بین نرود!
شما هم مثل باقی طرفداران سوسیالیسم و کمونیسم فقط نوک بینیتان را میبینید و جار میزنید که هاااا مشکل به خاطر طمع سرمایه داریست! ولی گند و کثافتی که کمونیسم و سوسیالیسم به بار آورده اند را به کل نمیبینید!!! که البته صرف هم نمیکنم ببینید.

مورد 2 هم که به کل اتهام بی پایه و اساس و از جنس کمونیستیه که مدام در مورد آمریکا گفته میشه.

پس تایید می کنید سرمایه دار برای سود بیشتر کلاه سر مردم گذاشته و تقصیر دولت آلمان این بوده که مالیات ۵۳ درصدی گرفته تاخرج مردم کند.

Agnostic
10-02-2015, 07:14 PM
از همین مطبوعات! اعلام میکنند پروژه ساخت فلان ساختمان 5 میلیون یورو هزینه دارد و بعدش! هنوز پروژه تمام نشده اعلام میشه تا حالا بیشتر از 30 میلیون خرجش شده! و هنوز تمام نشده!! از همینجا.
منتها چون اخبار ذره ذره به خورد جامعه داده میشه اتفاق خاصی نمیوفته!

حکایت داستان قورباغه و آب جوشه!

برداشت شما درست نیست. من چند سال پیش خواندم آلمان یکی از کشورهایی است که کمترین فساد مالی و اداری را دارد و فساد مالی در ایالات متحده بیشتر از آلمان است.

این لینک نشان میدهد در آمریکای کاپیتالیسم شما از آلمان سوسیالیست فساد مالی بیشتری دارد.

ترین ها - فاسد‌ترین و سالم‌ترین کشورها در 2013 + جدول رتبه‌بندی در «شاخص درک فساد» (http://bijanzadmehr.blogfa.com/post/187/%D9%81%D8%A7%D8%B3%D8%AF%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8 C%D9%86-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%85%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8 C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-2013-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%D8%A8%D9%86%D8%A F%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%C2%AB%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5-%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D9%81%D8%B3%D8%A7%D8%AF%C2%BB)

sonixax
10-03-2015, 02:56 AM
پس تایید می کنید سرمایه دار برای سود بیشتر کلاه سر مردم گذاشته و تقصیر دولت آلمان این بوده که مالیات ۵۳ درصدی گرفته تاخرج مردم کند.

نه خیر! تایید میکنیم که سیستم دزد کمونیستی که در داخل دولت قدری قدرت کسب کرده با وضع مالیات سنگین رسمان ماتحت ملت را پاره کرده و سرمایه دار عزیز برای اینکه بتواند حقوق کارگرش را بدهد مجبور است زیر آبی برود! حال اینکه سایر سرمایه داران عزیز در کشورهایی که مالیات پدر صاحب بچه را در نمیاورد (کشور مادر) دست به چنین کاری نمیزنند!
همچنین خرج کردن مالیات برای مردم دروغی بیشرمانه است که کمونیستهای دوزاری مدام تکرار میکنند! اگر شما کمونیست دوزاری و مدافع جنایاتشان نیستید این دروغ را کورکورانه تکرار نکنید!

برداشت شما درست نیست. من چند سال پیش خواندم آلمان یکی از کشورهایی است که کمترین فساد مالی و اداری را دارد و فساد مالی در ایالات متحده بیشتر از آلمان است.

من هم چند سال پیش خواندم که مرگ مایکل جکسون دروغه!!!!!! شما خواندید و من دارم هر روز با این سیستم دست و پنجه نرم میکنم! پس اجالتن برداشت و اطلاعات شما درست نیست.

این لینک نشان میدهد در آمریکای کاپیتالیسم شما از آلمان سوسیالیست فساد مالی بیشتری دارد.

این لینک به جز یک وبلاگ شخصی چیز دیگری نیست! مهر ورزیده از منابع معتبر سند بیاورید!!!