PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انواع قتل در جوامع و مذاهب

kourosh_iran
11-17-2014, 09:44 AM
من چند وقت پیش تصادفا یه مقاله در ویکیپدیا خوندم که دربارهء جرم قتل در قوانین آمریکا بود و اینطور که نوشته بود مثلا اگر کسی در معرض خطر باشه و شما بتونی کمکش کنی اما نکنی (از روی بی تفاوتی/عمد) و اون شخص بمیره اونوقت اون یک درجه خاص (البته از نظر جرم سبک) از قتل بحساب میاد و همینطور چندتا درجه داشت تا میرسید به سنگین ترین نوعش (قتل عمد - قتل عمد با نقشه قبلی).

گفتم شاید این موضوع جالبی باشه و نظر و اطلاعات شما در این باره چیه و در کشورهای دیگه هم همینطوره یا نه.
مثلا من تاحالا در اسلام یا ایران ندیدم که به چنین مواردی بگن قتل و اصلا قتل که هیچی اصلا ندیدم قانونی چیزی در این زمینه باشه و جرم محسوب بشه بخاطرش کسی رو دادگاهی و مجازات کنن. حالا یکی بگی مسئول کاری هست اون چرا، ولی مثلا یه رهگذر اگر به کسی که در معرض خطر مرگه کمک نکنه فکر نمیکنم کسی بتونه بیاد خرش رو بگیره!

بنظر شما درستش کدومه؟

mbk
11-17-2014, 10:36 AM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
"التَّائِبُونَ الْعابِدُونَ الْحامِدُونَ السَّائِحُونَ الرَّاکِعُونَ السَّاجِدُونَ الْآمِرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّاهُونَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ الْحافِظُونَ لِحُدُودِ اللَّهِ وَ بَشِّرِ الْمُؤْمِنینَ112التوبه" "پشیمانان بندگی کنندگان پسندیده گویان سفرکنندگان خم شوندگان پیشانی بخاک گذاران دستوردهندگان به شناخته گشته ها هم جلوگیرندگان برای ناخوش گشته هم نگهبانان برای مرزهای خداوند هم مژده بده باورمند گشته ها112 پشیمانی"
چی بی اندیشه می گویی در آیین فرمانبرداری اسلام چنین چیزی نیست جادادن کار هر خودخواه روپوشانیده بوده هم هست
خداوندا آسیب بد خواهان را به خودشان روا بدار

kourosh_iran
11-18-2014, 07:25 PM
بابا تو چی میگی خوندن نوشته هات سخته.
بهرحال منظور من اون قوانین رسمی و اینا بود. وگرنه از لحاظ وجدانی و اون دنیایی که معلومه هرکس مسئوله دربرابر حقیقت.
من میگم مثلا توی ایران آیا اگر یک رهگذر بی تفاوت از کنار کسی که در حال مرگه یا طلب کمک میکنه عبور کنه، با اینکه میتونه کمکش کنه و نجاتش بده و این عمل خودش رو در خطر و/یا هزینهء جدی قرار نمیده، میتونن خر طرف رو بگیرن و دادگاهی و محکومش کنن یا نه؟
ظاهرا در آمریکا میشه. هرچند مطمئن نیستم!

sonixax
11-19-2014, 01:56 AM
ظاهرا در آمریکا میشه. هرچند مطمئن نیستم!

در اروپا (آلمان) که میشه و پدر صاحب بچه طرف را در میاورند. پس احتمالن در آمریکا هم میشود

mbk
11-19-2014, 09:52 AM
بهرحال منظور من اون قوانین رسمی و اینا بود.
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
به دیدم بهتره گوشه هایش را بررسی کنید اگر دیگری کاری از دستش بر نیامد چه یا اگر بر می آمد چگونه می توانست که نکرد آیا براستی با آشنای این کار در کشور خودمان گفتگو شد یا نه چون یادمه چند سال پیش چوپانی را که از داستان چاه افتادن یکی از کودکانی که باهم بازی می کردند پس چند سال به خانمش چیزی گفت که دهن به دهن گشت ازش شاکی شدند ازش دیه گرفتند که چرا زودتر کاری نکرد
خداوندا دستور به شناخته شده ها هم جلوگیری از ناخوشایند ها را بردوش من هم دیگر باورمندان بگذار هم توانش را به ما بده