PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جنگ جهانی اول

kourosh_iran
11-12-2014, 08:07 AM
تصادفا مقاله ویکیپدیا درمورد جنگ جهانی اول (http://en.wikipedia.org/wiki/World_War_I) رو نگاه کردم، متوجه شدم که ظاهرا جنگ جهانی اول از جنگ جهانی دوم مخوف تر بوده!!
ما فیلمهای و مطالب و تبلیغات زیادی درمورد جنگ جهانی دوم دیدیم تاحالا تا جنگ جهانی اول! بنظر میرسه جنگ جهانی اول تحت الشعاع جنگ جهانی دوم و هیتلر و نازی ها قرار گرفته؛ حالا نمیدونم عمدا یا غیرعمدا.
ضمنا ظاهرا در جنگ جهانی اول از سلاحهای شیمیایی هم در مقیاس قابل توجهی استفاده شده، که این رو در جنگ جهانی دوم ندیدم تاحالا.
گرچه تلفان جنگ جهانی دوم بیشتر بوده، ولی بنظر میاد که به جنگ جهانی اول نسبت به وخامتش خیلی کمتر از جنگ جهانی دوم پرداخته شده.

kourosh_iran
11-12-2014, 08:43 AM
آدم این همه جنگ و کشت و کشتار و بدبختی رو میبینه از زندگی ناامید میشه!
من الان تازه دارم متوجه میشم که افرادی مثل من که هنوز این بلاها سرشون نیامده جزو افراد نسبتا خوش شانس هستن.
و خیلی وقتا به این فکر میکنم و الانم بیشتر، که بجای این همه علم و تخصص در فناوریهای پیشرفته اگر میرفتم دنبال یادگیری چیزهای مربوط به جنگ و هنرهای رزمی و اینا آیا بهتر نبود؟
زندگی سراسر یک نبرد است. ما با طبیعت، با خرافات و ادیان و خدایان یاوه گویشان، با بهره کشان، با زورگویان، با جنایتکاران، در نبردی بی پایان هستیم تا زمانی که سرانجام بمیریم!
آه که چه تصویر غم انگیزی از هستی و زندگی.
نه؟
و شاید هنوز هم امیدهایی هستند.
بقول شاعر که میگوید تا شقایق هست زندگی باید کرد...
ولی من دریافتم که تا با چیزی روبرو نشوی نمیتوانی آن را شکست دهی!
تا با خشونت و صدمه و مرگ روبرو نشوی، برایش آماده نباشی، شجاعت و قدرت یک جنگاور را نیافته باشی، این هراس و رنج و ضعف همواره با تو خواهد بود و زندگی ات را به گند خواهد کشید!

مزدك بامداد
11-12-2014, 10:10 AM
تصادفا مقاله ویکیپدیا درمورد جنگ جهانی اول رو نگاه کردم، متوجه شدم که ظاهرا جنگ جهانی اول از جنگ جهانی دوم مخوف تر بوده!!
جنگ جهانی یکّم چنان سترگ و هراس انگیز و پر کشتار بود
که جنگ جهانی دوّم، خودش پیامد جنگ جهانی یکّم است!.
چرا که کشور های پیروز نخواستند و یا نتوانستند انگیزه ی
درونی پیدایش جنگ و بیزاری را دریافته و بر شکست خوردگان،
چنان سخت گرفتند و چنان آنهارا خوار نمودند که نیروهای ویرانگر
و نفرین گر مانند نازی ها ، توانستند به آسانی رهبری ملت های
شکست خورده و خوار گشته را با نوید کینه جویی و پیروزی بدست بگیرند.
---
در جنگ جهانی دوم نیز کم مانده بود که بازهم با شکست خوردگان
(آلمان و ژاپن و ..) چنین رفتاری بشود ولی آنها شانس آوردند که یک
اردوگاه کمونیستی پدید امده بود که باخترزمین و آمریکا، از ترس ان،
رفتار خود را بزودی با ژاپن و آلمان (باختری) دگرگون نموده به آنها کمک
پولی و سرمایه و .. ریختند که آن کشور هرچه زودتر ساخته شوند تا
بتوانند جلوی روس را بگیرند! ( طرح مارشال)

پارسیگر

Hezbollah_YaHasan
11-12-2014, 03:02 PM
جنگ جهانی اول توطئه صهیونیستها بود تا حکومت اسلامی عثمانی ضعیف و تجزیه شود تا صهیونیستها بتوانند فلسطین را اشغال کنند.

مزدك بامداد
11-12-2014, 03:21 PM
جنگ جهانی اول توطئه صهیونیستها بود:e057:
گوزیدن گربه ی اصغر آقا بقال هم توطییه صهیونیست ها بوده!

ارتابان
11-25-2014, 11:37 PM
تصادفا مقاله ویکیپدیا درمورد جنگ جهانی اول (http://en.wikipedia.org/wiki/World_War_I) رو نگاه کردم، متوجه شدم که ظاهرا جنگ جهانی اول از جنگ جهانی دوم مخوف تر بوده!!
ما فیلمهای و مطالب و تبلیغات زیادی درمورد جنگ جهانی دوم دیدیم تاحالا تا جنگ جهانی اول! بنظر میرسه جنگ جهانی اول تحت الشعاع جنگ جهانی دوم و هیتلر و نازی ها قرار گرفته؛ حالا نمیدونم عمدا یا غیرعمدا.
ضمنا ظاهرا در جنگ جهانی اول از سلاحهای شیمیایی هم در مقیاس قابل توجهی استفاده شده، که این رو در جنگ جهانی دوم ندیدم تاحالا.
گرچه تلفان جنگ جهانی دوم بیشتر بوده، ولی بنظر میاد که به جنگ جهانی اول نسبت به وخامتش خیلی کمتر از جنگ جهانی دوم پرداخته شده.
با درود به شما
شاید جنگ نخست جهانی برای ما ایرانیان یاد اوری درد و رنج بیشتری
در سنجش با جنگ جهانی دوم باشد چرا که ایران قاجاری
در کشاکش جنگ جهانی نخست گرفتار چنان گرسنگی سترگی
شد که به بر اورد برخی بن مایه ها نزدیک به نیمی از مردم
ایران در فرجام ان جان خود را از دست دادند.
ناگفته نماند اگر رضا شاه بزرگی در ایران پدید نمیامد شاید در جنگ
دوم نیز گرفتار چنین سرنوشتی میشدیم
پارسیگر