PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا روزنامه نگاری در ایران جرم است؟

U.S.CENTCOM
10-02-2014, 06:53 PM
به گفته رئیس جمهور ایران، آقای روحانی، کسی در ایران بخاطر روزنامه نگاری در بازداشت و یا در زندان نیست.

همانطور که بسیاری از شما می دانید در 26 سپتامبر 2014، کریستین امانپور مصاحبه ای را با رئیس جمهور ایران آقای روحانی برگزار کرد. یکی از اظهارات آقای روحانی در آن مصاحبه سوالات و ابهاماتی را برای روزنامه نگاران، خبرنگاران و مردم عادی، بخصوص در ایران، بوجود آورد. لینک مصاحبه (http://amanpour.blogs.cnn.com/2014/09/26/full-transcript-hassan-rouhani/http:/amanpour.blogs.cnn.com/2014/09/26/full-transcript-hassan-rouhani/)

بر اساس وبسایت شبکه خبری "سی ان ان"، خانم امانپور از رئیس جمهور ایران پرسید: "همکار ما، (منظور من) روزنامه نگار؛ آیا دلیلی قانع کننده دارید که علت زندانی بودن این شخص باشد؟"

آقای روحانی با رد کردن این واقعیت که برخی از زندانیان روزنامه نگار بخاطر شغلشان در زندان هستند، گفت: "البته من فکر نمیکنم کسی بخاطر روزنامه نگاری و فعالیت رسانه ای دستگیر شده باشه."

پس از این مصاحبه بسیاری از روزنامنه نگاران از سخنان دکتر روحانی در اینمورد انتقاد کردند. امروز هم بر اساس گزارش بسیاری از رسانه های خبری فارسی زبان، تعداد 135 نفر از روزنامه نگاران نامی ایران با ارسال نامه ای به رئیس جمهور ایران از گفته های وی در این مصاحبه انتقاد کرده و آنرا تحریف و انکار واقعیت خواندند.

نظر شما چیست؟
آیا روزنامه نگاران در ایران از آزادی برخوردار هستند؟

باسپاس
تیم دیجیتال فارسی
فرماندهی مرکزی ایالات متحده

Agnostic
10-05-2014, 08:26 PM
روزنامه نگاری در ایران باید در چهرچوب عقاید و منافع رهبر و الیگارشی حاکم باید باشد در نتیجه مفهوم آن با روزنامه نگاری در غرب فرق دارد که کاملا آزاد هستند درباره هر چیزی حتی بر ضد عقاید و منافع مقامات کشوری بنویسند.

Theodor Herzl
10-05-2014, 09:38 PM
آیا روزنامه نگاران در ایران از آزادی برخوردار هستند؟این سوال‌های چرند آخه چیه هست اینجا می‌پرسید؟ مثل اینکه بپرسیم آیا یهودیان از آزادی در آلمان نازی برخوردار بودند؟

kourosh_iran
10-07-2014, 06:54 AM
بابا جمع کنید بند و بساط رو!
بنظر من آمریکا دیگه صلاحیت اظهار نظر کردن درمورد حقوق بشر در نقاط دیگر دنیا رو نداره، چون خودش بصورت مستقیم و غیرمستقیم یکی از عوامل نقض حقوق بشر در سراسر دنیاست.
دست داشتن آمریکا در سرنگونی حکومت مشروطه که اولین دموکراسی ایران بود هم که امروز دیگه همه میدونن.
بعد میان واسه ما از حقوق بشر میگن!
خودشون یک حکومت و ملتی رو ناجونمردانه تحت فشار و تهدید قرار میدن!
ج.ا. هم درسته که مشکلاتی داره و ایدئولوژیش هم مال عهد دقیانوسه، ولی انصافا از خیلی حکومتهای قبلی و حداقل حکومتهای منطقه خودمون بهتره و آزادی بیان و دموکراسی هم توش تاحد قابل توجهی وجود داره. نمیگم کامل یا خیلی زیاد، ولی اونقدری که شرایط خارجی و داخلی و اساس حکومت اجاره میده بد نیست.
اگر نگاه کنیم بهرحال بجز شاید چند سال ابتدای انقلاب، نسبت به سالهای بعدش آزادی بیشتر شده و به مسائلی که یک زمانی گیر میدادن دیگه گیر نمیدن. الان مثلا گهگاهی و بصورت محدود به چیزهایی مثل حجاب، ماهواره، مشروبات الکلی، و اینا گیر میدن که اینا رو هم گیر ندن دیگه گند و ابتذال مملکت رو برمیداره و فضای عمومی رو یک عده آدم اراذل و اوباش و بی ظرفیت به گند میکشن.
مثلا الان دیگه به روابط پسرها و دخترها هم کار ندارن اکثرا. این خودش کلی آزادی و مزیته حداقل از دید غربیش بخوایم نگاه کنیم. بابا کم چیزی نیست در یک حکومت اسلامی با اون مسائل و مشکلات و دشمنی های عدیده و جنگ و دادن اون همه شهید و هزار جور فشار و ظلم و بدبختی دیگه!
حالا آمریکا کیه چیه واسه چی اومده نگران حقوق بشر ما شده؟
مشکل ما فقط همیناس؟
فقط از داخله؟
آمریکا امروز باید خودش رو درست کنه یکی باید بگه دیگ به دیگ میگه روت سیاس!
آمریکا اگر حقوق بشر دیگران براش مهمه و در این زمینه تبعیض قائل نمیشه، چرا تمام قطعنامه های سازمان ملل درمورد اسرائیل رو وتو کرده؟
همین برنامه های نقد و انتقاد و بررسی و مشکلات و خواسته های مردم و مباحثه های تخصصی که در تلویزیون ایران پخش میشه بالاخره خودش چیز مفید و نشانهء پیشرفت و آزادی بیان هست تاحدی هم که شده. در این وضعیتی که ما از همه سو مورد فشار و تهدیدهای نظامی و سیاسی و اقتصادی هستیم، نمیشه انتظار خیلی بیشتر از این رو داشت که به نفع مملکت و عاقلانه هم نیست.

sonixax
10-07-2014, 01:29 PM
دست داشتن آمریکا در سرنگونی حکومت مشروطه که اولین دموکراسی ایران بود هم که امروز دیگه همه میدونن.

کدوم حکومت مشروطه ؟
چون از قبل از به قدرت رسیدن رضاشاه عملن مشروطه ای وجود نداشته که کسی بخواد نابودش کنه! و فقط یک شبهی به نام مشروطه بوده که خود شاهان قاجار هم براش تره خرد نمیکردند و چپ و راست مجالسش رو میبستند و دو مجلس چهارم و پنجمش هم رسمن مجلسهای فرمایشی و دستنشانده و تحت فرمان مستقیم شاه بودند.
این به این معنی هستش که آمریکا منطقن توانایی نابود کردن چیزی که پیشتر به دست خود ایرانیها نابود شده رو نداره! (یک مرده رو دوباره نمیشه کشت!)

خودشون یک حکومت و ملتی رو ناجونمردانه تحت فشار و تهدید قرار میدن!

کدوم حکومت ملی دقیقن ؟ دولت مصدق رو میگید ؟ دولت مصدق فرای اختیارات قانونی که داشت عمل کرد و در نتیجه توسط شاه عزل شد. من به درست بودن یا غلط بودن یا انسانی بودن یا نبودن مساله کار ندارم. به بعد قانونیش کار دارم که داستان صورت گرفته توسط شاه تمامن مبتنی بر قانون بوده. یعنی عزل نخست وزیری که سعی در کله پا کردن سلطنت و شاه داشته.

ج.ا. هم درسته که مشکلاتی داره و ایدئولوژیش هم مال عهد دقیانوسه، ولی انصافا از خیلی حکومتهای قبلی و حداقل حکومتهای منطقه خودمون بهتره و آزادی بیان و دموکراسی هم توش تاحد قابل توجهی وجود داره. نمیگم کامل یا خیلی زیاد، ولی اونقدری که شرایط خارجی و داخلی و اساس حکومت اجاره میده بد نیست.

:e330:
آزادی بیان، اجتماعی و مدنی در جمهوری اسلامی حتا یک صدم دیکتاتوری پیش از آن هم نیست! وضعش بهتره ؟!
در تمام دوران 53 سال سلطنت پهلوییون به اندازه ای که تنها در یک سال در جمهوری اسلامی اعدام میشود و ترور میشود و .... (به طور میانگین) آدم کشته نشده. چیچی .وضعش بهتره!!!

اگر نگاه کنیم بهرحال بجز شاید چند سال ابتدای انقلاب، نسبت به سالهای بعدش آزادی بیشتر شده و به مسائلی که یک زمانی گیر میدادن دیگه گیر نمیدن. الان مثلا گهگاهی و بصورت محدود به چیزهایی مثل حجاب، ماهواره، مشروبات الکلی، و اینا گیر میدن که اینا رو هم گیر ندن دیگه گند و ابتذال مملکت رو برمیداره و فضای عمومی رو یک عده آدم اراذل و اوباش و بی ظرفیت به گند میکشن.

عزیز من اینهایی که الان برای شما شده بهبود وضعیت آزادی قبل از شورش 57 به کل آزاد بود و هیچ قانونی مبنی بر ممنوعیتشون وجود نداشته!
بعد شما میگی جمهوری اسلامی وضعیت آزادی درش بهتره ؟ :))))
الان باقی کشورهای دنیا که به این چیزها گیر نمیدن ابتذال برشون داشته ؟ دوران قبل از شورش 57 ابتذال کشور رو برداشته بود ؟ فساد و فحشا و کثافت کاری که در جمهوری اسلامی هست در تمام طول و عرض تاریخ ایران سابقه نداشته.

مثلا الان دیگه به روابط پسرها و دخترها هم کار ندارن اکثرا. این خودش کلی آزادی و مزیته حداقل از دید غربیش بخوایم نگاه کنیم. بابا کم چیزی نیست در یک حکومت اسلامی با اون مسائل و مشکلات و دشمنی های عدیده و جنگ و دادن اون همه شهید و هزار جور فشار و ظلم و بدبختی دیگه!

به به به عجب آزادیهایی که قبلن نداشتیم صدقه سری جمهوری اسلامی الان داریم!!!!!

آمریکا اگر حقوق بشر دیگران براش مهمه و در این زمینه تبعیض قائل نمیشه، چرا تمام قطعنامه های سازمان ملل درمورد اسرائیل رو وتو کرده؟

کار خوبی کرده! قطعنامه هایی که به نفع تروریستها صادر بشند باید هم وتو بشند. همین فلسطینی ها رو ول کنید از صد تای داعش بدتر میشند! همین داعشی ها یادتون نیست اوایل درگیریهای سوریه چه مظلوم نمایی میکردند ؟! الان خوی وحشی و اسلامی واقعی خودشون رو دارند نشون میدند. فلسطینی ها هم همین پخند.

در این وضعیتی که ما از همه سو مورد فشار و تهدیدهای نظامی و سیاسی و اقتصادی هستیم، نمیشه انتظار خیلی بیشتر از این رو داشت که به نفع مملکت و عاقلانه هم نیست.

ما نیستیم، جمهوری اسلامی هست.
جمهوری اسلامی رو با بقیه مردم ایران جمع نبندید لطفن! اگر شما خود عضوی از جمهوری اسلامی هستی و منظورت از ما دار و دسته جمهوری اسلامی هست بحثی جداست. اگر نیستی جمهوری اسلامی رو با مردم جمع نبند.
انتظار خیلی خیلی بیشتر از این رو هم باید داشت چون شورشیان 57 با وعده بهبود وضعیت شاه رو ساقط کردند! وضعیت کنونی حتا یک صدم کیفت و کمیت وضعیت قبل از شورش 57 رو هم نداره!!!!
چه طور سر شورشیان 57 که میشه تررررررررررررررررر زدن به مملکت به نفع و عاقلانه میشه سر جمهوری اسلامی که میشه خواست حداقلی بازگشت به اوضاع قبل از شورش 57 و برآورده شدن وعده های شورشیان 57 میشه غیر عاقلانه و به ضرر مملکت ؟
نه عزیزم به ضرر مملکت نیست به ضرر یک مشت دزد و قاچاقچی و شورشی مربوط به سال 57 هستش که بعد از دست گرفتن قدرت دارند میلیارد میلیارد ثروتهای ملی رو میکشند بالا!!

kourosh_iran
10-08-2014, 06:42 AM
این به این معنی هستش که آمریکا منطقن توانایی نابود کردن چیزی که پیشتر به دست خود ایرانیها نابود شده رو نداره! (یک مرده رو دوباره نمیشه کشت!)
اهه نه بابا پس واسه چی با ما کار داشته؟ همینطوری بخاطر قانون اومده در امور ما دخالت کرده؟

کدوم حکومت ملی دقیقن ؟ دولت مصدق رو میگید ؟ دولت مصدق فرای اختیارات قانونی که داشت عمل کرد و در نتیجه توسط شاه عزل شد. من به درست بودن یا غلط بودن یا انسانی بودن یا نبودن مساله کار ندارم. به بعد قانونیش کار دارم که داستان صورت گرفته توسط شاه تمامن مبتنی بر قانون بوده. یعنی عزل نخست وزیری که سعی در کله پا کردن سلطنت و شاه داشته.
گه خوردن به بیگانه چه مربوط؟
خیلی هم خوب کاری داشتن میکردن.
آمریکا خودش مگه کم قوانین بین المللی و حقوق بشر رو نقض کرده تا حالا؟

آزادی بیان، اجتماعی و مدنی در جمهوری اسلامی حتا یک صدم دیکتاتوری پیش از آن هم نیست! وضعش بهتره ؟!
در تمام دوران 53 سال سلطنت پهلوییون به اندازه ای که تنها در یک سال در جمهوری اسلامی اعدام میشود و ترور میشود و .... (به طور میانگین) آدم کشته نشده. چیچی .وضعش بهتره!!!
اغراق نکن!
معیار هم فقط تعداد اعدام نیست. قاچاقچی مواد مخدر و جانی رو هم اعدام میکنن.

عزیز من اینهایی که الان برای شما شده بهبود وضعیت آزادی قبل از شورش 57 به کل آزاد بود و هیچ قانونی مبنی بر ممنوعیتشون وجود نداشته!
اولا که اینا آزادیهای چندان مهمی هم نیست از دید من، بلکه آزادیهای سطحیه! اینکه مردم توی خیابون لخت باشن یا سکس کنن یا عرق بخورن بیان مست کنن از نظر من ارزش خاصی نداره. آزادیهای مهمتر از اینا هست که همون آزادی بیان و آزادی سیاسی و اینهاست، که اینا هم نه فقط به نظر من بلکه به گواهی کسانی که اون دوره بودن و اسناد و شواهد خیلی محدود بوده.
ماهواره هم که اون موقع اصلا بحثش مطرح نبوده. اگر میامد و حکومت اون رو بر خلاف منافع خودش میدید چه بسا که باهاش شدیدتر از ج.ا. هم مقابله میکردن. مگه همون شاه که میخواست ایران رو مثل اروپا و آمریکا کنه واقعا حاضر بود هر اصول و سیستمی اونا دارن پیاده کنه و جلوی قدرت و فساد خاندان خودش رو بگیره؟

الان باقی کشورهای دنیا که به این چیزها گیر نمیدن ابتذال برشون داشته ؟ دوران قبل از شورش 57 ابتذال کشور رو برداشته بود ؟ فساد و فحشا و کثافت کاری که در جمهوری اسلامی هست در تمام طول و عرض تاریخ ایران سابقه نداشته.

دزدی و فساد چیزی بوده که در ایران سابقهء خیلی طولانی تری از ج.ا. داره و اینو از بستگان قدیمی که اون دوره بودن هم تایید کردن. مثلا شوهرخالم توی ارتش بوده اون موقع (البته بخش فنی) که میگفت اون موقع هم رشوه خواری تقریبا علنی در ارتش وجود داشت.
الان هم اگر ظاهرا یا واقعا وضع بدتر شده شاید بخاطر اینکه اقتدار حکومت کم شده و مردم آزادی و جرات بیشتری پیدا کردن در این زمینه. وگرنه اگر دوران شاه بود که غیر از خودی هاشون کسی مگر جرات میکرد دزدی های بزرگ بکنه؟ اگر بدشانسی میاورد دخلش رو میاوردن!
ضمنا یکی از قربانیان زورگویی و فساد نظامیان اون دوره مادر خود پدر بنده بوده که پدرم تعریف میکرد چطور یک نظامی نیمی از زمین هاش رو با حقه بازی ازش گرفته و هیچ کاری هم نمیتونستن بکنن. فکر کردی الکی بوده اون زمان و کسی جرات میکرده با یک نظامی در بیفته؟
الانه که مردم به سرهنگش هم فحش میدن و ازش شکایت میکنن. درسته هنوزم مشکل و ارعاب و کارشکنی و رشوه خواری و جانبداری هست، ولی مثل اون دورهء شاه نیست. الان مردم اونقدر حساب نمیبرن و نمیترسن و اینطوری نیست که یک نظامی حداقل اونی که مقامش زیاد بالا نیست جرات بکنه هر غلطی میخواد بکنه و از چیزی نترسه.

کار خوبی کرده! قطعنامه هایی که به نفع تروریستها صادر بشند باید هم وتو بشند. همین فلسطینی ها رو ول کنید از صد تای داعش بدتر میشند! همین داعشی ها یادتون نیست اوایل درگیریهای سوریه چه مظلوم نمایی میکردند ؟! الان خوی وحشی و اسلامی واقعی خودشون رو دارند نشون میدند. فلسطینی ها هم همین پخند.
این شد حرف مفت غیرمنطقی!
حالا شما و آمریکا تنهایی شدید مرجع این تصمیمگیری و بقیهء دنیا و سازمان ملل پشم هستن و قدر شما چشم و شعور و قدرت تشخیص و تصمیمگیری ندارن!
پس بگو سازمان ملل هیچی دیگه فقط آلت دست و مسخرهء قدرتهای بزرگه و یک گروه خاص که یک طور خاص فکر و عمل میکنن.
محکوم کردن و قضاوت پیشاپیش هم کار درستی نیست و در تاریخ بشر تاحالا بارها منجر به خطاهای فاحش و ظلم و فساد و بدبختی شده.
ضمنا نه که حالا اسرائیل خیلی آدم خوبه بوده!! وای عجب متمدن و مهربان و انسان هستن اینا ما نمیدونستیم! اصلا هم زورگو و جنایتکار و غاصب نیستن.

ما نیستیم، جمهوری اسلامی هست.
فعلا بخوای نخوای ما هم نمیتونیم جدای از سرنوشت این نظام باشیم.
آلترناتیو بهتری که هزینش صرف بکنه در حال حاضر وجود نداره. غربی ها هم نشون دادن که دلشون واسه ماها نسوخته که با خوش خیالی باهاشون همکاری کنیم تا نظام رو ساقط کنن و برامون آزادی و دموکراسی بیارن!

انتظار خیلی خیلی بیشتر از این رو هم باید داشت چون شورشیان 57 با وعده بهبود وضعیت شاه رو ساقط کردند! وضعیت کنونی حتا یک صدم کیفت و کمیت وضعیت قبل از شورش 57 رو هم نداره!!!!
از خودت فتوا نده. من توی بستگان کسانی رو داشتم از هر دو نوع مذهبی و ضدمذهبی، آدم عادی که از زندگی اون دوره ناراضی تر از الان بوده و میگفته الان بهتر شده، و آدمی (همون ضدمذهبیه) که اون موقع توی ارتش بوده و میگه اون موقع زندگیمون بهتر بود ولی در عین حال حتی اونم اینقدر درمورد اون دوران طرفداری و اغراق نمیکنه که بگه الان یک صدم اون موقع است!
هر آدمی ممکنه یه نظری داشته باشه. ولی چیزی که خیلی ها گفتن اینکه زمان شاه حکومت و مقامات حتی نظامیان دون پایه یک رعب و حریم امن خیلی شدیدتری از الان داشتن و کسی جرات نداشته باهاشون در بیفته.
ضمنا جمعیت و شرایط اون زمان با این زمان قابل مقایسه نیست بهرحال خیلی چیزها عوض شده و بحث دشمنی و کارشکنی خارجی ها هم هست.

چه طور سر شورشیان 57 که میشه تررررررررررررررررر زدن به مملکت به نفع و عاقلانه میشه سر جمهوری اسلامی که میشه خواست حداقلی بازگشت به اوضاع قبل از شورش 57 و برآورده شدن وعده های شورشیان 57 میشه غیر عاقلانه و به ضرر مملکت؟
بازگشت به اوضاع قبل از شورش 57؟
شوخی میکنی؟
مگه میشه اصلا؟
مثلا میگی بریم با آمریکا و اسرائیل دوستی کنیم؟
یا مشروب و سکس و عریانی آزادی بشه؟
بنظرت این با اساس حکومت مشکل نداره و اون رو از پایه بی معنی نمیکنه و زیر سوال نمیبره؟ دیگه رهبر برای چی آخوند باشه قانون برای چی اسلام باشه دیگه چی میمونه از ج.ا. بعد فکر کردی با مذهبی ها و اسلامیست ها جنگ داخلی پیش نمیاد.
عملا دیگه نمیشه عزیزم! به نفع مملکت نیست. ریسک و خطر واقعی و بزرگی داره.
راهی بود که اون زمان میشد رفت و مردم رفتن. حالا دیگه راه برگشت به اون شکلی که شما میگی نیست. بعضی کارها برگشت پذیر نیست و نمیشه دوباره به این زودی و تحت شرایط متفاوت انجامشون داد. اینو که میفهمی؟

نه عزیزم به ضرر مملکت نیست به ضرر یک مشت دزد و قاچاقچی و شورشی مربوط به سال 57 هستش که بعد از دست گرفتن قدرت دارند میلیارد میلیارد ثروتهای ملی رو میکشند بالا!!
گفتم که دزدی زمان شاه هم بوده و یکی از دزدها و فاسدها خود خانواده شاه و درباریان بودن. در این مورد هم سند و شواهد و همچنین شاهد و داستانهایی که نقل میکنن زیاد هست که من خودم خیلی هاش رو شنیدم. اون موقع یکی از خانواده دربار میخواسته زمین کسی رو بگیره بهش نداده من خبر دارم توی همین شهر ما تعریف میکنن که چطور کشتن و سرش رو زیر آب کردن و بعدم زمین هاش رو راحت در اختیار گرفتن هیچکس هم جرات نداشت چیزی بگه و کاری بکنه.
دوست عزیز حکومت شاهنشاهی در ذاتش فساد هست اون قدرت و مشروعیت فراعادی و ذاتی که به شاه و دربار داده شده بود طبیعتا موجب چنین پدیده هایی هم میشد.
درسته الانم میگید که ج.ا. هم اینطوریه، ولی نه حقیقتا اونطورها هم نیست، در بعضی مسائل هست اما در خیلی چیزهای دیگر هم نیست و مردم هم از این نظام در کل اونقدری حساب نمیبرن که از شاه و ساواک میبردن، کما اینکه الان کارهایی میکنن و چیزهایی میگن که اون موقع جراتش نبوده.

sonixax
10-08-2014, 12:10 PM
کلن نوشتارتون ارزش پاسخگویی نداره!
کسی که میگه شرایط جمهوری اسلامی بهتر از شرایط قبل از اون هست مشخصه با چه هدفی داره این حرفها رو میزنه فلانی جان :)

kourosh_iran
10-08-2014, 03:46 PM
شما هم که همچنان همون طبل توخالی که بودید!
جرات و صداقت اینو ندارید که بپذیرید ممکنه در خیلی مسائل هم اشتباه یا اغراق کرده باشید.
جایی که سختتون میشه و هجمه هاتون اثر نمیکنه با هر ترفندی شده منجمله توهین به مخاطب و بی ارزش خواندن گفته هاش از زیر بحث منطقی دشوار که باید با دلیل و سند هر ادعایی رو که میکنید ثابت کنید و یا حرف کلی و مطلق نزنید، فرار میکنید.
همچنان همان شخصیت توخالی و خودپرست که پشت برچسب خردگرایی و این حرفا قایمش کردید.
بحث میکنی مخاطب جوابت رو میده بعد میگی گفته هات ارزش پاسخگویی نداره. منم خوب بود از اول اینو میگفتم یا وقتی کم میاوردم؟ شاید بنظر منم گفته های تو اینطور بوده باشه! ولی من جوابت رو میدم.
البته افرادی مثل تو که اینا براتون روتین زندگی هست و قبلا با تناقض گویی هاتون و رفتار ناجوانمردانه نشون دادید که فرق چندانی با امثال آمریکا و اسرائیل و بقیهء زورگوها و دروغگویان و مستبدان و حقه بازهای تاریخ ندارید و هرجا منافعتون اقتضا کنه با چندتا حرف و بهانه و ژست هرکاری بخواید میکنید و توجیهش هم میکنید.
همچنان که ملت مظلوم و از خانه رانده شده فلسطین رو پیشاپیش مورد قضاوت و محکومیت قرار میدید و میگید اشکالی نداره باید سرکوب بشن چون اونا دستشون برسه از داعش هم بدتر هستن و این حرفا! شما عملا از استفاده از ترفند هدف وسیله را توجیه میکند ابایی ندارید و براتون هیچ مبنای اخلاقی و اصول انسانی واقعی وجود نداره.
آره فلسطینی ها از اول اینطور وحشی بودن و اونا بودن که در دنیا استثمار و جنایت و جنگ راه انداختن و ملت ها رو از زمین هاشون اخراج کردن. اصلا هم این وصله ها به آمریکا و اسرائیل نمیچسبه!

kourosh_iran
10-08-2014, 04:50 PM
حالا من بی سوادم، آیا افرادی مثل نوام چامسکی که اینقدر از آمریکا و اسرائیل و بقیه دار و دستشون انتقاد میکنه و میگه آمریکا و اسرائیل خودشون تهدیدهای اول برای امنیت و ثبات و عدالت در جهان هستن، یه چیزی همینطور روی هوا و از روی بی سوادی و نفهمی میگه؟
شما میای از آمریکا و اسرائیل دفاع میکنی و به دوتا فلسطینی از خانه رانده شده و بی دفاع که میرسه میگی اینا وحشی و تروریست هستن و اگر ازشون در مقابل امثال اسرائیل دفاع کنیم از داعش بدتر میشن و این حرفا!
واقعا عجب منطق و انصافی!
شما از زور و پیشداوری و اینکه هرکس زورش بیشتر بود و باد از هر جهتی بود حمایت میکنید ظاهرا. احتمالا از ترس جنگ جهانی سوم و بمب اتم :e057:
ولی این ترس و ناجوانمردی، گرگ هایی مثل اسرائیل رو وحشی تر و درنده تر میکنه و به نفع دنیا نخواهد بود.
من نمیگم اسلام بهتره، فلسطینی آدم خوبیه، ج.ا. بهتره ولی میگم انصاف و عدالت باید رعایت بشه و همه چیز رو نندازیم گردن اسلام و ج.ا. و خمینی و خامنه ای و دوتا آدم مظلوم و ضعیف و کارهای نکرده رو بهشون نسبت ندیم و پیشداوری و قضاوت و محکومیت پیشاپیش نداشته باشیم. اینطوری به جایی نمیرسید. این مدل ساده و مطلق شما از جهان هم واقعی و کارا نیست!
اگر قراره به قانون و حقوق بشر احترام گذاشته بشه، نباید سلیقه ای و فقط دست یک عده قدرتمند باشه بر اساس منافع خودشون. اکثریت حتی اگر در مواردی اشتباه بکنن، بهتر از اینه که یک عده حق انحصاری داشته باشن و هرکاری بخوان بکنن.
همین بحران اقتصادی جهانی هم به گواهی خیلی از مطلعان و محققان و متخصصین تقصیر همین امثال آمریکا بود، و اگر نبود اینقدر انحصار و دخالت و زورگویی این کشورها در دنیا شاید الان اقتصاد جهانی وضعش خیلی بهتر و توزیع شده تر و دارای استقلال و ثبات بیشتری بود.
تحریم هایی هم که روی ما اعمال کردن ناجوانمردانه و غیرمنصفانه بود.
وقتی توی دنیا امثال آمریکا و اسرائیل فراتر از قانون و حقوق بشر باشن انتظار عدالت و ثبات و رفاه در جهان رو نداشته باشید.

kourosh_iran
10-08-2014, 05:00 PM
کسی که میگه شرایط جمهوری اسلامی بهتر از شرایط قبل از اون هست مشخصه با چه هدفی داره این حرفها رو میزنه
از آواتار تو هم مشخصه چه شخصیت و هدفی داری!!
واقعا که منطق و انصاف امثال تو رو تاحالا زیاد دیدم.
اگر قرار باشه هرکس نظر شخصی خودش رو بعنوان تردیدناپذیر و قضاوت و فتوی قرار بده و اینطور به دیگران بدون دلیل و سند روشن و محکم اتهام بزنه و از پاسخگویی طفره بره، پس منم میتونم آواتار جنابعالی رو نشانهء واضحی از شخصیت و نیت و اعتبار حرفهات بدونم! خودش گویاست دیگه! نظر من اینه بنظر منکه کاملا مشخصه :e402:

sonixax
10-09-2014, 09:48 AM
یک کلام گفتیم سخنانتان ارزش پاسخگویی ندارد چرا خود را اینگونه به آتش کشیدید ؟ :)))
من حتا وقت نمیذارم نوشتارتون رو بخونم بیخودی خودتون رو خسته نکنید.

kourosh_iran
10-10-2014, 10:30 AM
اونا رو فقط واسه تو ننوشتم.
زیادی خودتو جدی نگیر!

sonixax
10-11-2014, 07:22 PM
اونا رو فقط واسه تو ننوشتم.
زیادی خودتو جدی نگیر!

علی الحساب که نوشتار من را کوت کردید، پس به من پاسخ دادید. حالا هر طور دوست دارید خود را پاره کنید :e415:

kourosh_iran
10-12-2014, 05:56 AM
هه هه هه! معلومه سوختیا :e415:
نه پس بجز نوشته های تو مگه با خودم درگیری داشتم که همینطوری بنویسم و نقل قول کسی رو نکنم. تو یه چیزایی گفتی که مغلطه و رفتار ناشایست بود و اذهان عمومی رو ممکن بود گمراه کنه، منم خواستم روشنگری و رسوا کنم جنابعالی و هرکس مشابهی رو که مرتکب چنین مغلطه ها و رفتارهای ناشایست و توهین به مخاطب میشه. البته که یک مخاطب شخص شما بودید، ولی فقط شما نبودید و حتی اگر در اون زمان به ملکوت اعلی اسپاگتی هم پیوسته بودی بازم جواب نوشته هات رو میدادم.

sonixax
10-12-2014, 03:43 PM
هه هه هه! معلومه سوختیا
نه پس بجز نوشته های تو مگه با خودم درگیری داشتم که همینطوری بنویسم و نقل قول کسی رو نکنم. تو یه چیزایی گفتی که مغلطه و رفتار ناشایست بود و اذهان عمومی رو ممکن بود گمراه کنه، منم خواستم روشنگری و رسوا کنم جنابعالی و هرکس مشابهی رو که مرتکب چنین مغلطه ها و رفتارهای ناشایست و توهین به مخاطب میشه. البته که یک مخاطب شخص شما بودید، ولی فقط شما نبودید و حتی اگر در اون زمان به ملکوت اعلی اسپاگتی هم پیوسته بودی بازم جواب نوشته هات رو میدادم.

عزیزم شما اگر با من نبودی نیازی نیست انقدر خودت رو پاره پاره کنی که حتمن یه جوابی داده باشی :))

kourosh_iran
10-12-2014, 03:59 PM
نگفتم با شما نبودم، گفتم مخاطب فقط شما نبودی. حالا که هستی و گیر کردی سر این موضوع خب منم در خدمتت هستم :e415:
رفتی هم رفتی به سلامت! بهرحال مثل بشر عهد بوق فکر نکن چون ظاهرا همه چیز داره دور سرت میگرده پس کائنات داره فقط دور تو یکی میگرده. بودی بهتر، نبودی هم وجودت ضروری و تنها معنابخش وجود من و حرفها و هدف من نیست. اینقدر هم سواد و توان و اراده دارم که هر وقت جایی به من اهمیت ندادن یا منو بیرون کردم رفتم دنبال اهداف و موارد دیگر و برنامه های معوق خودم و تازه بیشتر هم رشد کردم و قویتر شدم. من هیچوقت از مبارزه دست نمیکشم، حداقل تا وقتی چیزی برای هدف قرار دادن و مبارزه کردن هست! ممکنه جهتم رو تغییر بدم هدفم رو بصورت تاکتیکی تغییر بدم، اما بهرحال از وقت و انرژی خودم استفاده میکنم و لنگ و گیر یکی دو نفر مثل تو نیستم. حتی خشم هم منجر به تولید انگیزه و انرژی بیشتری در من میشه برای قدرتمندتر شدن و برتری یافتن و در نهایت به نفعم تموم میشه. حالا فکر میکنی منو چزوندی خب فکر کن، شایدم اینطور باشه، ولی من اگر آدمی بودم که با این چیزا سرخورده و متوقف میشدم خیلی پیش از این باید اینطور میشد.

kourosh_iran
10-12-2014, 04:04 PM
عزیزم شما اگر با من نبودی نیازی نیست انقدر خودت رو پاره پاره کنی که حتمن یه جوابی داده باشی :))
اهه خودت پس چرا گیر کردی؟ تو که قبلا گفتی نمیخونم و داشتی بی محل میکردی.
مثل اینکه برات خیلی مهمه که ثابت کنی این قضیه رو!
خودت رو پاره پاره نکن عزیزم :e412:
فرق من و تو اینه که من آدم رویی هستم در این زمینه و ظاهر و باطنم یکیه، ولی تو درونت یه چیزه و در ظاهر سعی میکنی چیزی کاملا متفاوت از خودت نشون بدی. من که میدونم شما آنچنان عددی هم نیستید!

sonixax
10-12-2014, 05:58 PM
اهه خودت پس چرا گیر کردی؟ تو که قبلا گفتی نمیخونم و داشتی بی محل میکردی.
مثل اینکه برات خیلی مهمه که ثابت کنی این قضیه رو!
خودت رو پاره پاره نکن عزیزم
فرق من و تو اینه که من آدم رویی هستم در این زمینه و ظاهر و باطنم یکیه، ولی تو درونت یه چیزه و در ظاهر سعی میکنی چیزی کاملا متفاوت از خودت نشون بدی. من که میدونم شما آنچنان عددی هم نیستید!

دیگه اونقدری هم گشاد نیستیم که یکی دو خط را نخوانیم اخوی :))
در ضمن اسکی نرید! از خودتون یه چیزی بگید :))

bilche
10-12-2014, 08:16 PM
جناب کروش عزیز
یک کشوری برای کمک به مردگان متحرک مبتلا به ایبلا در افریقا ، پرستاران و کادر پزشکی اش را اعزام میکند
چه طور به این کشور بگوئیم به فکر بشر نیست .
امروز هم مثل اینکه یکی از پرستاران آمریکایی باعث شیوع ایبلا در آمریکا شده !
آیا مسئولین ایران کاری انجام داده اند :e330:

kourosh_iran
10-14-2014, 06:14 AM
یه همچین ویروس خطرناکی اونجا اونم توی اون قاره و کشورهای عقب مانده و فقیر و ضعیف اومده، اگر کسی در کشورهای پیشرفته اهمیت نده و جلوش رو نگیره ممکنه از کنترل خارج بشه و تمام دنیا رو بگیره. بنابراین منافع همه ایجاب میکنه که در جلوگیری ازش کمک کنن. نمیشه که یک قاره رو ایزوله کرد! چه آمریکایی ها اونجا میرفتن چه نمیرفتن، امکانش همیشه بود که این ویروس از اونجا به هرجای دیگر جهان هم راه پیدا کنه؛ تازه میشه گفت اگر نمیرفتن و جلوش رو نمیگرفتن این خطر بیشتر میبود. الان مسائل رو اونجا از نزدیک تحت نظر و کنترل مستقیم خودشون دارن حداقل.
بعدم از کجا معلوم آمریکایی ها بازم بخاطر بررسی و آزمایشات خودشون روی این ویروس و تاثیرش روی انسانها و درمانش و این حرفا اونجا پروژه ندارن؟ گویا استفاده از این ویروس در سلاحهای میکروبی هم در دستور کار بوده. بنابراین یه همچین شرایطی میتونه از ابعاد مختلف منجمله تحقیقات در بخش نظامی براشون فایده داشته باشه.
میگن بعد از بمباران اتمی ژاپن و تسلیم ژاپن هم آمریکا یکسری از دکترها و متخصصان خودش رو فرستاده در ظاهر برای درمان و کمک به اونا، ولی در اصل برای بررسی و تحقیق درمورد تاثیر این سلاح ها بر انسان.
البته همهء اینا که بنده گفتم فقط فرضیه و احتمال هستن، نمیگم که حتما اینطوره! اما بهرحال آدم نباید ساده لوح باشه و باید این موارد رو درنظر بگیرید و ببینید با بقیهء سیاستها و عملکرد و گفته ها و نقش آمریکا در جهان امروز آیا هماهنگی داره. خلاصه اینطور چیزا ثابت نمیکنه که آمریکا کشور بشردوست و دلسوز بقیهء مردم جهانه و برای حقوق بشر و رفاه و دموکراسی برای تمام جهان هزینه میکنه! در نهایت هم گیریم که دوتا کار بشر دوستانه هم از طرف نظام و سیاست آمریکا انجام شد، آیا این ثابت میکنه که آمریکا در کل حکومت خوب و خیرخواهی در حق بقیهء دنیا داره؟ ایران هم یه وقتا به بقیهء مردم دنیا کمک کرده و میکنه. غیر از اینه؟

ضمنا چه بسا تروریست ها اگر دستشون برسه این ویروس رو از بدن بیماران جمع آوری بکنن (مثلا خونشون رو خشک کنن و بصورت گرد در بیارن) و بعدا ازش برای تهدید و حمله به دیگران استفاده کنن! پس چه بهتر که نیروهای خارجی اونجا باشن و حواسشون جمع باشه.
البته من نمیدونم دستیابی به و تکثیر این ویروس تا چه حد کار دشواریه.

sonixax
10-14-2014, 12:03 PM
در راستای گفتگوی اخیر :

ویروس ابولا - WiKi (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3_%D8%A7%D8%A8%D9%88% D9%84%D8%A7)

این ویروس نخستین بار در سال ۱۹۷۶ میلادی شناخته شد. در سال ۱۹۷۶ ابولا حدود ۳۰۰ نفر را مبتلا کرد و با شیوع آن از هر ۱۰ نفر مبتلا به بیماری ۹ نفر کشته شدند و در سال ۱۹۹۵ از این ویروس ۸۰ درصد مبتلایان کشته شدند. در سال ۲۰۱۴ نیز با انتشار مجدد این ویروس که از گینه شروع شد و به کشورهای همسایه سیرالئون و لیبریا گسترش یافت حدود ۴۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. این بزرگترین مورد شیوع ابولا از نظر موارد ابتلا، آمار مرگ و پراکندگی جغرافیایی به حساب می‌آید. سازمان بهداشت جهانی ۱۵۰ کارشناس را برای کمک به پیشگیری از انتشار ویروس به منطقه اعزام کرده است.[۱] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3_%D8%A7%D8%A8%D9%88% D9%84%D8%A7#cite_note-1)[۲] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3_%D8%A7%D8%A8%D9%88% D9%84%D8%A7#cite_note-.D9.88.DB.8C.D8.B1.D9.88.D8.B3_.D9.85.D9.87.D9.84. DA.A9_.D8.A7.D8.A8.D9.88.D9.84.D8.A7.D8.8C_.DA.A9. D8.B4.D9.88.D8.B1_.D8.A8.D9.87_.DA.A9.D8.B4.D9.88. D8.B1_.D9.BE.DB.8C.D8.B4_.D9.85.DB.8C.E2.80.8C.D8. B1.D9.88.D8.AF-2) نام این ویروس از یکی از رودخانه‌های کشور زئیر، که امروزه جمهوری دموکراتیک کنگو نام دارد، گرفته شده و اینکه این بیماری برای اولین بار در کشور کنگو دیده شد.

Hezbollah_YaHasan
10-17-2014, 05:16 PM
ایران آزادترین کشور برای روزنامه نگاری است چرا که آزادی حقیقی همانا اسلام ناب محمدی در قالب ولایت فقیه است و ضد آزادی همانا مخالفت با اسلام و ولی فقیه است پس دولت باید اشاعه دهندگان ضد آزادی را که همانا روزنامه نگار نما ها هستند را زندانی کند.
در غرب میلیونها خبرنگار و نویسنده در زندانند که نمونه اش استاد بزرگ تاریخ جناب آقای روژه گارودی است.