PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تکرار واژگان در دیگر کتب

m@hdi
09-22-2014, 03:29 PM
من که فهمیدم روابط ریاضی عدد 19 یا دیگر اعداد (مثل 7 و 13) در قرآن معجزه نیستند چرا که در دیگر کتابها هم چنین چیزهایی یافت میشود اما از نظر تکرار واژگان در کتاب های تورات و انجیل هم روابطی وجود دارد؟ در دیگر کتب چطور؟

برخی از روابط تکرار واژگان در قرآن به نقل از ویکیپدیا:

نظریه روابط ریاضی در قرآن - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87_%D8%B1%D9%88%D8%A7% D8%A8%D8%B7_%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C_%D8%AF% D8%B1_%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86#.D8.AA.D9.86.D8.A7. D8.B3.D8.A8_.D8.AA.D8.B9.D8.AF.D8.A7.D8.AF_.D8.AA. DA.A9.D8.B1.D8.A7.D8.B1_.D9.88.D8.A7.DA.98.D9.87.E 2.80.8C.D9.87.D8.A7)

1-واژه «یَوم» (به معنای روز) در قرآن ۳۶۵ بار تکرار شده که برابر تعداد روزهای سال است.
2-واژه یوم ۳۰ بار به شکل مثنی و جمع آمده است که به تعداد روزهای ماه است.
3-واژه «شَهر» (به معنای ماه) در قرآن ۱۲ بار تکرار شده که برابر تعداد ماه‌های سال است.
4-واژه «امام» ۱۲ بار (۵ بار به شکل ائمه و ۷ بار به شکل امام با کسره) در قرآن آمده که برابر تعداد امامان شیعه است و با حدیث جابر ارتباط دارد.
5-تعداد واژه‌های «رجُل» (به معنای مرد) و «امراة» (به معنای زن) با هم برابرند و هرکدام ۲۴ بار آمده‌اند.
6-تعداد واژه‌های «دنیا» و «آخرت» با هم برابرند و هرکدام ۱۱۵ بار آمده‌اند.
7-تعداد تکرار واژه‌های مردمان بد (فجار) ۳ بار و مردمان نیک (ابرار) ۲ برابر یعنی ۶ بار آمده است.
8-کلمات حزب الله (۳ بار مستقیم) و حزب الشیطان (۲ بار مستقیم ۱ بار غیر مستقیم) هر دو ۳ بار تکرار شده‌اند.
9-کلمه ساعه ۴۸ بار تکرار شده و کلمه سجد هم ۶۸ بار و یک مسلمان در ۴۸ ساعت ۶۸ بار سجده می‌کند.
10-بهشت ۸ در دارد و جهنم ۷ در و کلمه ابواب به معنی درها ۱۵ بار تکرار شده است. بهشتیان با لباسی سبز توصیف شده‌اند و جهنمیان با رویی سیاه و کلمات سبز و سیاه به ترتیب ۸ بار و ۷ بار تکرار شده‌اند.
11-تعداد تکرار واژه‌های شمس (خورشید) ۳۳ بار و نور ۳۳ بار است.
12-کلمه صلوات ۵ بار آمده است و نام پیامبر اسلام ۵ بار (۴ بار محمد ۱ بار احمد) آمده است و تعداد دفعاتی که یک مسلمان در روز نماز می‌خواند ۵ بار است.

Rouzbeh
09-24-2014, 03:14 AM
پاسخ آین‌ها داده شده که درست نیستند. برای نمونه "نسا" هم یعنی زن ولی آن را حساب نکرده اند. "یوم" هم باز به گونه‌های دیگر هم هستند: یوما، الیوم، یوم، یومیذ ، ایام، .. ولی آین هم گزینشی آن‌ها را شمرده اند تا حساب‌شان جور در بیاد.

Rouzbeh
09-25-2014, 07:26 AM
-واژه «یَوم» (به معنای روز) در قرآن ۳۶۵ بار تکرار شده که برابر تعداد روزهای سال است.
2-واژه یوم ۳۰ بار به شکل مثنی و جمع آمده است که به تعداد روزهای ماه است.

یک نکته ی دیگر در باره ی سالنامه الله.

از محمد پرسیدند که شما میگویید که الله یک نور کوچک (ماه) برای شب آفرید. پس چگونه است که خیلی از شب‌ها یا دیده نمیشود یا چنان کوچک است که جیزی را روشن نمی‌کند.?.. محمد آیه نازل کرد به این چم که الله خودش دستی دستی‌ این کار را کرده که شما از آن برای روز و ماه و سال شماری (تقویم) استفاده بکنید...

پس روشن است که سال و تقویم الله "قمری" بوده و ه‌‌ر ماه قمری هم ۳۰ روز نیست و سال قمری هم ۳۵۴ روز است نه‌ ۳۶۵ روز.به سخنی دیگر الله سال شماری خورشیدی را نمی‌‌شناخت.:e105:

mbk
09-25-2014, 01:36 PM
یک نکته ی دیگر در باره ی سالنامه الله.
پس روشن است که سال و تقویم الله "قمری" بوده و ه‌‌ر ماه قمری هم ۳۰ روز نیست و سال قمری هم ۳۵۴ روز است نه‌ ۳۶۵ روز.به سخنی دیگر الله سال شماری خورشیدی را نمی‌‌شناخت.
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
آقا روزبه این را بدان که من اگر بدگویی کنم از خداوند می ترسم اما شکیبایی پیش می گیرم پناه بر خداوندی که زبان هرز را دوست ندارد

sonixax
09-25-2014, 08:49 PM
آقا روزبه این را بدان که من اگر بدگویی کنم از خداوند می ترسم اما شکیبایی پیش می گیرم پناه بر خداوندی که زبان هرز را دوست ندارد

اگر به خاطر ترس از خدا و جهنم و ... رفتار خوبی دارید! حقیقتن آدم بدی هستید.

sonixax
09-27-2014, 07:17 PM
خداوندی که شما نمی شناسیدش با گمانهایی که دارید به خود که خودتان سرک کشیدید جوانه زدید با خداوندی که من بنده اش هستم که هم مرا هم شما را رویاند هم روزی می دهد هم خشک می کند هم رسیدگی به کارم میکند یکی است جدایی میان من هم شما است که زمانی انجیر هم دانه های میانشان را می بینم هم شیرینی انجیر رسیده را مزه می کنم یاد آفریننده می افتم باز شما پوسخند می زنید که مگر می شود خداوند به آن سوگند بخورد؟ خداوندا پاس هم پاکی برای توست که نه رودر رو یت همنشین هم نه فرزند داری هم هرچه هست هم نیست برای توست

انصافن خودت میفهمی چی مینویسی ؟!

kourosh_bikhoda
10-01-2014, 02:33 PM
خردگرایی و ایمان ستیزی: رد معجزات قرآنی: کلمه یوم (روز) 365 بار در قرآن تکرار شده (http://kheradgaraei.blogspot.com/2014/08/365.html)

Rouzbeh
10-01-2014, 09:37 PM
اگر به خاطر ترس از خدا و جهنم و ... رفتار خوبی دارید! حقیقتن آدم بدی هستید.

همین است. آلبرت انیشتن هم همین را جائی گفته است .
خوب بودن برای پاداش (حوری، غلمان ، دختران نار پستان )و ترس از پادافره (آتش جهنم، چماق آتشین بسر خوردن، آب جوش در گلو ریختن ) .... ارزشی ندارد. این روش کنترل خرگوشی است

m@hdi
10-26-2014, 03:30 PM
من همان لینک ویکیپدیا را بررسی کردم و در 2 مورد فهمیدم که ادعاها غلط هستند (تعداد واژه آخرت و الله) و همانجا نوشتم و به نکته دیگری هم که برخورد کردم این بود که نویسنده برای رسیدن به اعداد مد نظرش بعضا پسوندها را نشمرده ولی در جایی دیگر شمرده است مثلا در مورد واژه یوم برای رسیدن به عدد 365 پسوندها را نشمرده اما در مورد واژه زن (امراة) پسوندها را شمرده است! این گزینشی رفتار کردن بدون منطق این ادعاها را سست میکند.

m@hdi
10-27-2014, 03:33 PM
در بخش های دیگر ویکیپدیا:

اعجاز قرآن - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B9%D8%AC%D8%A7%D8%B2_%D9%82%D8%B1%D8%A2% D9%86)
قرآن و علم - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86_%D9%88_%D8%B9%D9%84%D9%85 )

در بخش "نسبت مساحت دریاها با خشکیها" اگر خود واژه "بحر" را که 1 بار تکرار شده در نظر بگیریم محاسبات به هم میریزد.

mbk
11-12-2014, 03:36 PM
همین است. آلبرت انیشتن هم همین را جائی گفته است .
خوب بودن برای پاداش (حوری، غلمان ، دختران نار پستان )و ترس از پادافره (آتش جهنم، چماق آتشین بسر خوردن، آب جوش در گلو ریختن ) .... ارزشی ندارد. این روش کنترل خرگوشی است
خداوندا خودت ما را آفریدی خودت روزی می دهی من کیستم که کینه به دل بگیرم همانند کارگری که چشم داشت مزد دارد کجایش بد است یا دزدانی که ترس از بریدن انگشتان داشته باشند هم!

مزدك بامداد
11-12-2014, 03:42 PM
خداوندا خودت ما را آفریدی خودت روزی می دهی
4498

mbk
11-13-2014, 12:35 PM
4498
"وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ أَنفِقُوا مِمَّا رَزَقَكُمُ اللَّهُ قَالَ الَّذِینَ كَفَرُوا لِلَّذِینَ آمَنُوا أَنُطْعِمُ مَن لَّوْ یَشَاءُ اللَّهُ أَطْعَمَهُ إِنْ أَنتُمْ إِلَّا فِی ضَلَالٍ مُّبِینٍ (47)یس"
"هم گداری گفته شد تاایشان را بپردازید از چه توشه دادتان خداوند گفته ء کسانی که روپوشاندند به کسانی که باور کردند آیا بخورانیم کسی را گر می خواهد خداوند خوراندش چون نیستید شما جز در تاریکی های آشکار گشته 47 یس"
بیزار است خداوند هم بیزارم از هر روپوشنده که نه کمک خواهد کرد نه باور به خداوند دارد تازه اگر کمک کرد گفت ما از خداوند دلسوزتریم
ای روپوشنده های همتا گذار نیستید که بیچاره کنید خداوند را هم مژده می دهمتان به ناگواری ها دردناک

مزدك بامداد
11-13-2014, 01:03 PM
نگفتید چرا الله احمق شما روزی این بدبخت هارا نمیدهد ولی به آقازاده ها و آخوند های نفت خور انگل روزی چلوکبابی میدهد؟
4501

Rouzbeh
11-13-2014, 01:23 PM
خداوندا خودت ما را آفریدی خودت روزی می دهی من کیستم که کینه به دل بگیرم همانند کارگری که چشم داشت مزد دارد کجایش بد است یا دزدانی که ترس از بریدن انگشتان داشته باشند هم!

الله خودش مال دگران را چپاول می‌کرد و میگفت مال من و رسول من است.
اگر نمیدانستید بوید سوره ی انفال را بخوانید و در معنای آن اندیشه بکنید.

مزدك بامداد
11-13-2014, 01:30 PM
... اندیشه بکنید
این یک درخواست سنگین از یک مسلمان = :e530: است!!
اگر بگویید برو آدم بکش و به زنش تجاوز بکن ، زود هوش میکند!

mbk
11-13-2014, 01:31 PM
الله خودش مال دگران را چپاول می‌کرد و میگفت مال من و رسول من است.
اگر نمیدانستید بوید سوره ی انفال را بخوانید و در معنای آن اندیشه بکنید.
خداوندا دارایی چپاول گران را چپاول کن

mbk
11-13-2014, 01:37 PM
گفتید چرا الله..
احمق کسی است گناه خودش را برگردن دیگری اندازد آنهم بر گردن خداوند
خداوند شماها را بدتر از این نیازمندان بگذارد

مزدك بامداد
11-13-2014, 05:14 PM
احمق کسی است گناه خودش را برگردن دیگری اندازد آنهم بر گردن خداوند
خداوند شماها را بدتر از این نیازمندان بگذارد
مگه الله احمق به کفار روزی نمیدهد؟
من میگم چرا به این بچه بدبخت روزی نداده این احمق؟

4506

Rouzbeh
11-15-2014, 02:51 PM
مگه الله احمق به کفار روزی نمیدهد؟
من میگم چرا به این بچه بدبخت روزی نداده این احمق؟

4506

لله خودش دستی‌ دستی‌ (مخصوصا) این کار را کرده تا زور بازو (ضرب شصت) خودش را به‌‌‌ رخ بکشد. الله است دیگر. هه هه. و نیز میخواهد ببیند که چه کسی‌ به آن بد بخت کمک می‌کند تا او را به بهشت ببرد و حوری و غلمان آاش بدهد. الله است دیگر. هه ههالله از این کارهای دستی‌ دستی‌ (مخسوسنی) خیلی کرده است. ازش پرسدند تو این که میگویی من ماه را برای روشنایی شب آفریدم پس چرا بیشتر شب‌ها یا نیست یا ریزه است? .

گفت : اها. ما خودمان دستی دستی این کار را کردیم که از آن برای گاهنامه (تقویم) سود ببرید و بدانید کی‌ روزه بگیرید، به حج بروید. شوخی نیست الله است دیگر.:e404:

mbk
11-15-2014, 03:38 PM
ازش پرسدند تو این که میگویی من ماه را برای روشنایی شب آفریدم پس چرا بیشتر شب‌ها یا نیست یا ریزه است? .
گفت : اها. ما خودمان دستی دستی این کار را کردیم که از آن برای گاهنامه (تقویم) سود ببرید و بدانید کی‌ روزه بگیرید، به حج بروید. شوخی نیست الله است دیگر.:e404:
با لجبازی چیزی برجا نمی شود گفته ات جور پرسش آدمی که از باغبان می پرسد چرا رنگ میوه در روی درخت جور با جور می شود اگر بگوید برای دانستن که آیا رسیده است یا نه توی دانشمند بگویی نه برای اینه که رنگ دانه اش این کار را می کند
مگر خداوند در سوره شمس نمی گوید "والقمر اذا تلاها""هم ماه گداری که باز می تاباندش" هر چی دانشمند باشید باز بایستی پیش خداوند کرنش داشته باشید وگر نه دانشتان به درد خودتان هم نمی خورد خداوندا مرا دانشی همراه فروتنی بده

kourosh_iran
11-15-2014, 06:02 PM
هر چی دانشمند باشید باز بایستی پیش خداوند کرنش داشته باشید وگر نه دانشتان به درد خودتان هم نمی خورد خداوندا مرا دانشی همراه فروتنی بده
من اتفاقا پیش خدا کرنش میکنم. اونم چجور کرنشی یعنی به فکرت هم نمیرسه اصلا روم نمیشه بگم چطوری میترسم بدآموزی داشته باشه :e105:
من اگر میدونستم خدا درست و حسابی هست و اگر خودش میذاشت حرفش رو گوش میکردم ولی الان که نمیدونم بازم کرنش خاص خودم رو دارم خودش خیلیه.
کرنش من نماز خوندن و مثل شما نیست. حرف من با خدا یه چیز دیگس مخصوص خودمه. فکر کنم اختراع کرده باشم و کسی تاحالا اینطوری انجام نداده باشه!!
میدونی در اون مواقع مثلا به خدا چی میگم؟ میگم تو رو خدا کون منو پاره نکن بابا گاهیدی منو آخه نخواستیم بابا نخواستیم نه هستی خواستیم نه حوری خواستیم فقط خواهشا کون ما رو پاره نکن اگر کرم و معرفت داشتی خدا بودی واقعا دوست داشتی بیشتر بدی خب بده منم تشکر میکنم ولی دیگه اینقدر دستور و بار و این چیزا روی دوش ما نذار اینقدر انتظارهای گنده نداشته باش من توان ندارم روحیه ندارم نمیتونم خب، خودم که خوب میدونم!
من از خدا انتظار بیشتر از این دارم میگم من به بزرگی و توانایی خودم امید نبستم و از تو چیزی نمیخوام بر این مبنا و اصلا چیز نداشتم و ندارم و نخواهم داشت که بتونم بابتش به تو بدم، ولی ازت انتظار دارم رایگان هم که شده به من بدی نعمت هات رو چون من شان خدایی رو غیر از این در نمی یابم، چون تو بزرگی و بی حد بزرگی و از بزرگی این انتظار و گمان نیک میره، و به کوچکی من و اینکه چکار کردم ربطی نمیبینم.
والا من نمیدونم چطور اومدم به این هستی آیا خدا اول نظرم رو پرسید آیا خودم درخواست دادم، ولی فکر میکنم احتمال زیاد به امید خدا اومده باشم نه به امید خودم! اگرم که اینطور نبوده خب خر بودم خدا که نبودم یه گهی خوردم یه اشتباهی کردم میگم حالا غلط کردم اشتباه کردم تو که خدایی و میتونی خودت یجوری درستش کن. حالا این درسته که خدای شما بیاد و همش فقط دستور بده و بار روی دوشم بذاره و تهدید و ارعاب کنه بگه اگه نکنی کونت رو جر میدم دهنت رو میگام و این حرفا و تازه توی همین زندگی هم سختی و کون پارگی بقدر کافی و حدی که تحملش رو داشته باشم بوده حالا دیگه اونور هم بخواد این کارا بکنه اصلا من دیگه نمیدونم چه خداییه این چون اصلا با عقل و وجدان من یکی که جور در نمیاد و نمیتونم شان خدایی رو این تصور کنم.
من وجدان میکنم با خودم میگم اگر من خدا بودم چه دلیلی داشت که این همه سخت بگیرم و بگم حتما باید بیل بزنید عملگی کنید تا یه چیزی بهتون بدم. میگم خدایا اگر من جای تو بودم و تو (با عرض معذرت البته) جای من بودی هرچی میخواستی مفتی بهت میدادم بری حالش رو ببری آخه واسه چی باید ازت دریغ میکردم یا در ازاش ازت انتظارهای سختی میداشتم؟ حالا من نمیدونم شاید چون من خدا نیستم نمیفهمم ولی بهرحال الان درک و وجدان من اینه و بخاطر همین نمیتونم این داستانها و ادعاها رو باور کنم میگم یا خدایی نیست یا داستان یجور دیگس یا اصلا خدا درواقع یه چیز بدی است که الکی میگه من خوبم و از خودش تعریف میکنه و صفات خوب روش میذارن.

کرنش کردن کاری نداره به خدا اگر خدا فقط بابت کرنش کردن مسئله رو حل میکرد من به خدا اند کرنش ام!! کون هم میدم، بر فرض خدا آلت داشت ساک هم میزدم بخاطر یه لقمه نون فقط مثل سگ مینداخت جلوم میخوردم و دهنم رو سرویس نمیکرد بابت دوزار زندگی. چرا؟ چون من میدونم که ما هیچی نیستیم و چقدر ضعیف و بدبخت هستیم. اما دیگه خداییش از خدا هم انتظارم بیش از اینه! خدا باید خدا باشه اگر یه چیز مسخره باشه اگر شبیه انسان باشه اگر متفاوت نباشه که دیگه هیچی اصلا باید بگیم اینا همش سراسر چرند و یاوه است، هیچ معنا و مفهومی نداره برام!

طرف میگه بهشت رو به بها دهند نه بهانه! ولی من با این حرفا میونه ندارم نمیفهمم چرا آخه. خیلی نامردی و ناجوانمردیه که به انسانی که اینقدر فروتنه و به ضعف و ناتوانی و حقارت خودش معترفه بهشت ندن بگن چون بیل نزدی توی دنیا نذاشتی کونت خوب جر بخوره!!
خدای من اون خداییه که میگه بیا پام رو لیس بزن من میبرمت توی بهشت! به خدا من حاضرم همچین کاری بکنم و از نظرم هیچ اشکالی هم نداره. اما مگه ادیان و خداشون قبول میکنن؟ فقط دنبال بهانه میگردن که حال آدمای بیچاره رو بگیرن!

kourosh_iran
11-15-2014, 06:10 PM
چیزی که من ازش بدم میاد و باهاش مخالفم همون خدای عجق وجق غیرمنطقی و بی معرفت ادیان و توده هاست که دیگه میگم مرا به خیر تو امیدی نیست شر مرسان!
معلوم نیست اصلا حرف حسابش چیه منطقش چیه چرا باید باورش کنیم چرا فکر کنیم خوب و خیرخواهه چطور بهش اعتماد داشته باشیم. این خدا از نظر من منطقی نیست اگرم باورش کنم نمیتونم بهش اعتماد کنم میگم بابا به تخمش هم نیست فردا کون خودمون رو هم جر دادیم بخاطرش از کجا معلوم این حرفا و وعده ها همش کشک نباشه نزنه زیرش یا اینکه به یک بهانه و یک سقوط زرتی همه چیزمون رو ازمون نگیره. ادیان خودشون طورهایی حرف میزنن که اینطور نشون میده! وگرنه کی از یک خدای خوب و ابدیت و خوشبختی بدش میاد؟ این ادیان هستن و خدای کلاسیک که مشکل داره. منکه شخصا با خدا و کرنش کردن مشکلی ندارم ولی اون خدایی که وجودم شناساییش میکنه میگه آره همینه درسته شان خدایی اینه.
کاش خدای شما به کرنش کردن راضی میشد حداقل در این حد که وعدهء کون پارگی در قیامت بهمون نده!
والا خیلی بی انصاف و بی رحمه خدایی که ادیان تاحالا مطرح کردن!

شما همتون یا یه مشت احمق هستید یا کلاهبردار و دروغگو!
همچین میگه خدا انگار ما بچه ایم نمیدونیم خدا یعنی چی. همچین میگه کرنش انگار ما از اینکه در برابر خدای واقعی کرنش کنیم ابا داریم و خیلی مغروریم!
حداقل من یکی که اینطور نیستم و با اصل خدا و کرنش مشکلی ندارم. ولی دیگه اون ادیان و خدایی رو که اونا تعریف کردن با اون همه بند و بساط و خاصیت دهن سرویس کننده خواهشا بعنوان خدای مورد باور و دوست داشتنی و قابل اعتماد برای همه معرفی نکنید. نگید که خدا فقط اینه و هیچ خدای دیگری ممکن نیست و کسی نمیتونه ایدهء بهتری از دید خودش هم که شده در باب خدا داشته باشه. نه من خدای خودم رو دارم. خدای شما اگر واقعی باشه من بهش امید خیر ندارم یا اینطور بگم که من از پس این همه انتظار و بارهای سختی که ازمون داره برنمیام و ترجیح میدم بیخودی زور نزنم و کون خودم رو پاره نکنم حداقل این دو روز زندگی به خودم محبت کنم و عدالت و محبتی رو که درک میکنم و شایستهء هر موجود نیکی میدونم در حق خودم روا کنم.
اه اه حالم از خدای امثال شما بهم میخوره اصلا نمیخوام توی هستی ای که اون هست وجود داشته باشم!
والا هستی با وجود خدای امثال شما لطف چندانی نداره در نظر من زیاد بر عدم اولویت نداره. شاید یه ذره شانس و امیدی باشه فقط، ولی زیاد نیست.

kourosh_iran
11-15-2014, 06:32 PM
والا کون دادن و ساک زدن و کرنش همه جوره کردن از نماز خوندن واسه اون خدای مخوف ادیان و روزه گرفتن و این همه اراجیف ادیان رو دربست قبول کردن و به خود فرو کردن خیلی راحتتره. مشکل اینه که این خدای ادیان خودش هنوز معلوم نیست سر و تهش چیه چطور ثابت میشه منطق و حرف حسابش چیه چرا اینطوریه بعد کلی دستور کون پاره کن هم میده و میگه باور کنید اینا رو انجام بدید و منتظر باشید توی دنیای دیگه حالش رو میبرید ولی اونایی هم که اطاعت نکرده باشن خودم میدونم باهاشون چکار کنم پیشفرض اینه که میلگرد گداخته میدم بکنن توی مقعدشون تا ابد زجر بکش مگر شاید یه وقتی خواستم کمی به تخمم بگیرم یه نگاهی بهشون کردم گفتم خب دیگه بستشه ادب شده بیاریدش بیرون!
چرا خدا همش چیزای سخت میخواد و اینقدر هم تهدید میکنه و به خودش اجازه میده بخاطر اینکه ما اهمال کردیم اینطور سخت ما رو مجازات کنه. تازه اونم اهمال اونطور نبوده به خدا در حدی بوده که میشده باور کرد و توان داشتیم.
آیا شما میای بچت رو یا شاگردت رو بخاطر اینکه درس نخونده اینطور شکنجه کنی و محرومش کنی در عین حالی که ثروت و قدرت بی پایان داری؟
بابا بدبخت اونقدری هم دست خودش نبوده. کسی مگه کسخله با اینکه میدونه چی درسته و چی نادرست و اگر خطا بکنه بعدا دهنش بینهایت یا شونصدهزار برابر سرویس میشه بیاد کار درست رو نکنه و کار اشتباه بکنه؟
من گناه دیگران رو نمیشورم چون جای اونا نیستم نمیدونم، اما حداقل درمورد خودم میتونم قضاوت کنم یا نه؟ خودم یه وجدان و درک دارم یا نه؟ خودم میدونم چی هستم چکاره ام یا نه؟
به خدا من موجود بدی نیستم. حالا بگی شاید بهم سخت بگذره یوقت بد بشم اشتباهی بکنم، ولی تاحدی که تونستم تلاش خودم رو کردم که ضعف های خودم رو برطرف کنم. و اگر بیشتر نمیتونم خب نمیتونم چکار کنم به حرف و دستور که نیست! خدا مگه آزار داره منو تحت فشار الکی بذاره که میدونه نمیتونم از پسش بربیام و بعد بخاطرش منو مجازات کنه؟

mbk
12-03-2014, 09:23 AM
"(قل اطیعوا الله و اطیعوا الرسول فان تولوا فانما علیه ما حمل و علیکم ما حملتم و ان تطیعوه تهتدوا و ما علی الرسول الا البلاغ المبین) النور ۵۴" "بگو پیروی کنید خداوند هم پیروی کنید فرستاده را باز اگر رو کج کردند باز چون چه برش چه برداشت هم برتان چه برداشتید هم اگر پیروی کنیدش راه می یابید هم چه بر فرستاده جز رسانیدن آشکارگشته است روشنایی 54"

آیا شما میای بچت رو یا شاگردت رو بخاطر اینکه درس نخونده اینطور شکنجه کنی و محرومش کنی در عین حالی که ثروت و قدرت بی پایان داری؟
شاگرد اگر پرده دری کند یا بچه با اینکه نخواند یا کار نکند نشان از ویران خواهی اش دارد از اون دانش آموزهایی که 9 می گرفتند نمره ده خواهش کنند نبودم رو نداشتم چه برسد یک بگیرند بدگویی آموزگار که چشم تنگ است نمره بده نیست بگویند تازه زمانی که تندرست بودم روزه میگرفتم با فرما خواهش تن هم دیگری نمی خوردمش اما زمانی است که نمی توانم ماههای دیگر یا اگر باز نتوانستم جایگزینش روزی هر چه توان دارم به نیازمند می دهم که خداوند در سخنش قرآن بر من سخت نگرفت نماز را که رها کنم دیگر مرده باشم تنم را تکان ده نباشم بهانه ء بی جا که بی سود است را هم در نیاورم که نماز سودمندترین است ساده می شوم پیش خداوند