PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش و پاسخ در مورد اسرائیل ، یهودیت و صهیونیسم

Theodor Herzl
07-27-2014, 03:30 AM
اون یکی‌ جستار خیلی‌ بزرگ شده و پیدا کردن مطالب سخت هست ، برای این اینجا رو باز کردم که هرکی‌ سوال داره اینجا بپرسه و من هر سوال رو در پست اول لیست می‌کنم و شماره پست پاسخ ، آن‌ جستار دیگری مربوط به اخبار و بحث‌های عمومی بشه بهتر است ، اینجوری یک لیست کامل از تمامی‌ پرسش‌ها و پاسخ‌ها ایجاد می‌کنیم.

1- روزه در یهودیت - پست ۴

Theodor Herzl
07-27-2014, 11:09 PM
خوب کسی‌ دوست نداره سوال اول رو بپرسه؟ فکر می‌کنم موضوع " قوم برگزیده" خیلی‌ بحث برانگیز باشه و هیچ کس بین ایرانی‌‌ها منظور واقعی‌ این رو از نظر دینی نمیدونه چی‌ هست در یهودیت! البته خودم اعتقاد دارم یهودیت جنبه الهی نداره و به تورات من به چشم شاهنامه نگاه می‌کنم ، یعنی‌ یک کتاب ملی‌ با داستان‌های ملی‌ و اینها ، نه اینکه خدا اون رو فرستاده ، در این جستار اگر هم از نظر دینی یک چیز رو توضیح میدم به معنی‌ باور شخصی‌ من به اون قضیه نیست.

Russell
07-27-2014, 11:17 PM
روزه رو در یهودیت شرح میدی؟ از خواستگاه تاریخیش تا وضعیت فعلیش بین یهودی‌ها.

Theodor Herzl
07-28-2014, 04:21 PM
روزه رو در یهودیت شرح میدی؟ از خواستگاه تاریخیش تا وضعیت فعلیش بین یهودی‌ها.در یهودیت ۳ روز روزه واجب وجود داره که مهمترین اونها در روز یوم کیپور یا روز کفاره هست که روز بخشش گناهان محسوب میشه ، روزه دوم در سالگرد نابودی معبد در سال ۷۰ میلادی هست که برای سوگواری این روزه گرفته می‌شه و روزه سوم روزه در عید پوریم هست. در ۲ روزه اول روزه ۲۵ ساعت طول میکش که در این زمان شخص آب و غذا نمیخوره و خیلی‌ کارهای دیگه هم نباید انجام بده ، در روزه استر زمانش کوتاه تر هست که از طلوع آفتاب تا تاریک شدن هوا ادامه داره ، به غیر از این ۳ چیز ، دیگه روزه واجب وجود نداره ، روزه‌های مستحب البته هست.

Hezbollah_YaHasan
07-29-2014, 01:04 PM
ضمن آرزوی نابودی اسرائیل و ملت صهیونیستش.
چرا صهیونیستها اینقدر خونخوار و صفاکند؟ ببین چقدر بمب روی سر کودکان غزه ریختند. در حالیکه موسی کلیم الله و تورات سفارش از اطاعت از حضرت محمد (ص) را داده و دستور داده تا قیامت یهودیان باید آواره و ذلیل باشند چرا به دستورات تورات عمل نمی کنند؟ببین چگون یک نوجوان فلسطینی را دزدیدند و به قتل رساندند که باعث این جنگ کودک کش شد. آیا اگر نژادی گرگ صفت و کودک کش نباشد به خود اجازه می دهد کودک ربایی و قتل کند؟