PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا در آیین زرتشت حکم مرتد اعدام هست؟!

m@hdi
05-27-2014, 11:52 AM
ما فکر میکردیم این زرتشتی ها آدم حسابی هستند و فردوسی هم همینطور اما این ابیات که میگویند از شاهنامه آمده است واقعا مال شاهنامه است؟! :

که زردشت گوید به استا و زند
که هر کس که از کردگار بلند

بپیچد، به یک سال پندش دهید
همان مایه سودمندش دهید

پس از سال اگر او نیاید به راه
کشیدش به خنجر به فرمان شاه

اعدام مرتد در دین زرتشتی - گفت و گو با زرتشتیان (http://zartoshtimosalman.parsiblog.com/Posts/196/%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%85+%D9%85%D8%B1%D8%AA% D8%AF+%D8%AF%D8%B1+%D8%AF%D9%8A%D9%86+%D8%B2%D8%B1 %D8%AA%D8%B4%D8%AA%D9%8A/)

Dariush
05-27-2014, 12:06 PM
کجای شاهنامه، در کدام نسخه این شعر آمده؟ در چه کانتکسی بوده؟

m@hdi
05-27-2014, 12:16 PM
کجای شاهنامه، در کدام نسخه این شعر آمده؟ در چه کانتکسی بوده؟

در یک فرومی داشتیم با یک مسلمان بحث میکردیم و بهش میگفتیم که کسی از اسلام برگردد حکمش اعدام است که وی به ما گفت در ادیان دیگر هم همینطور است و برای آیین زرتشت این شعر را آورد. یک جستجویی هم در نت کردیم اما به نتایج زیادی نرسیدیم. فقط کافیست مصراع آخر را جستجو کنید فقط کمتر از یک صفحه نتیجه میاورد اما وقتی "اعدام مرتد زرتشتی" نتایج بیشتری آمد مثلا همین لینک زیر:

ارتداد در ادیان یهود ، مسیحیت و زرتشت (http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=206358)

Dariush
05-27-2014, 04:27 PM
نشد باز! آدرسِ دقیقِ این قطعه شعرِ فردوسی را بدهید. من به دین بهی کاری ندارم.

Agnostic
07-23-2014, 02:02 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
"كَیْفَ یَكُونُ لِلْمُشْرِكِینَ عَهْدٌ عِندَ اللّهِ وَعِندَ رَسُولِهِ إِلاَّ الَّذِینَ عَاهَدتُّمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ فَمَا اسْتَقَامُواْ لَكُمْ فَاسْتَقِیمُواْ لَهُمْ إِنَّ اللّهَ یُحِبُّ الْمُتَّقِینَ (7) كَیْفَ وَإِن یَظْهَرُوا عَلَیْكُمْ لاَ یَرْقُبُواْ فِیكُمْ إِلاًّ وَلاَ ذِمَّةً یُرْضُونَكُم بِأَفْوَاهِهِمْ وَتَأْبَى قُلُوبُهُمْ وَأَكْثَرُهُمْ فَاسِقُونَ (8) التوبه" "چگونه می شود برای همتاگذاران پیمان گذاری نزد خداوند هم نزد فرستاده اش جز کسانی که پیمان بستیدشان نزد پیشانی بخاک گذارگاه نارواها{مسجدالحرام}باز آنچه خواستندپابرجاباشند برایتان بازبخواهیدپابرجاباشید برایشان چون خداوند دوست میدارد بیمناکان را 7 چگونه هم اگر آشکارفراشوند برشما نیست نزدیک باشند در شما خویشاوندی را هم نیست پیمان نکوهیده ای دلخوشتان میکنند با دهانشان هم خودداری میکند دلهاشان هم خیلی شان خرابکارانند 8 پشیمان برگشت"پروردگارا بارها دیدم که درست است گفته ات

کتاب نقد قرآن دکتر سها را بخوان فقط کافی است بخش نقد آیات به اصطلاح علمی قرآن را بخوانی بفهمی الله قدر خر هم از جهان اطلاع نداشته چه برسد به اینکه الله آفریدگار جهان باشد.

Russell
07-23-2014, 04:59 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
البته آن دکتر نبود از این دکتری که کرنش به پروردگار ندارد هم درآغاز نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان را نگذاشت من هم بی کرنشم برایش برخی جا را خوب فهمید که دانشمند را قرآن کسی میداند که اسلام را باور کند من توی دنیا راهنماتر از این سخن ندیدم چه با زبان خودم چه با زبان دشمنانش. آن دودلی که برایش پیش آمد هم , آن را به نادرست پنداری جایگزین کرد برگشت به خودخواهی هم زود خواهی ها داشت نمونه اش نقشه بزرگ شدن نوزاد در شکم مادر بود هم تار بود هم اینگلیسی نه خودش فهمید نه من , تازه نقشه دانش بنیان از روشنگری دلپسند برخورددار است نه سرپوش دار, گفت گوشت در دم با استخوان رشد میکند{ خداوند گفت پوشانیدیم استخوان را گوشت } همانند گفته نادکتر این که بگویی بتون هم اسکلت هم میله گردو باهم میریزم تو ساختمان اونهم ساختمان پیچیده.البته من باید از خداوند درس بگیرم نه اون از ما هم سفارشش به شکیبایی در کارهاست
درود بر شما نوهموند گرامی.
خیلی ممنون که کمی هم فارسی نوشتی تابالاخره ما و بقیه‌یِ هم متوجه بشیم. باز هم روشنتر و شمرده‌تر بنویسید سپاسگزار خواهیم شد.
ضمنا شما می‌فرمایید که هر که نامسلمان است دانمشمند هم نمی‌تواند باشد و دانش تنها در قرآن است؟ درست متوجه شده‌ام؟