PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درگیری روحانی و رهبر ایران در مورد نقش زنان در جامعه

U.S.CENTCOM
04-22-2014, 05:33 PM
روز یکشنبه رئیس جمهور ایران، حسن روحانی، اعتراف کرد که هنوز زنان با موانع فرهنگی و تبعیض رو به رو هستند اما وی تاکید کرد که با آنان بعنوان شهروند دوم رفتار نمی شود. آقای روحانی در سخرانی خود بمناسبت روز زن در ایران اضحار داشت که طبق معیارهای اسلامی نه مرد جنس اول و نه زن جنس دوم است. هم مرد و هم زن همانند یکدیگردارای مقام و کرامت انسانی‌اند. نه این فرودست و نه آن فرادست است.

جمهوری اسلامی برای زنانی که بخارج از کشور سفر میکنند محدودیت هایی زیادی دارد و آنها بدون اجازه رسمی اجازه خروج از کشور را ندارند. در داخل کشور نیز برای مثال در بسیاری از هتل ها به زنان اجازه گرفتن اتاق را نمیدهند و بر اساس قوانین اسلامی در ایران شهادت زنان نصف شهادت مردان اعتبار دارد که این تبعیض کامل در امور ازدواج و طلاق و حضانت فرزند و همچنین ارث و میراث میباشد.

اظهارات آقای روحانی مطابق با وعده های خود درباره آزادی های اجتماعی میباشد که یکی از ابزارها و شعارهای اصلی وی در مبارزات انتخاباتی ماه ژوئن گذشته بود و باعث پیروزی وی شد. اظهارات آقای روحانی درست یک روز پس از سخنرانی آیت الله خامنه ای ایراد شد که در آن رهبر جمهوری اسلامی از برابری زن و مرد انتقاد کرد و آنرا غلط و پدیده‌ای غربی نامید. آقای روحانی بدون اشاره به رهبر ایران و یا فرد بخصوصی گفت که محدود کردن زنان در کار خانه اشتباه است و گفت که چرا عده‌ای حضور زن را تهدید احساس می‌کنند؟

آیا شما فکر میکنید که حضور زنان در جامعه یک تهدید است؟

با سپاس
تیم دیجیتال فارسی
فرماندهی مرکزی ایالات متحده

shirin
04-22-2014, 08:19 PM
اعضای نرینه این تالار اکثرا با رهبر معظم هم نظر هستند. :e403:

Theodor Herzl
04-22-2014, 08:22 PM
اعضای نرینه این تالار اکثرا با رهبر معظم هم نظر هستند.خیر اتفاقا ما خواهان برابری کامل زن و مرد هستیم ، زن‌ها نیز باید در جنگ کشته بشوند و در معدن ذغال سنگ کار کنند .

shirin
04-22-2014, 08:27 PM
اگر اینطور که میگید باشه پس هم نظر هستیم.

undead_knight
04-23-2014, 11:12 AM
خیر اتفاقا ما خواهان برابری کامل زن و مرد هستیم ، زن‌ها نیز باید در جنگ کشته بشوند و در معدن ذغال سنگ کار کنند .
شما نتنها برابری خواه نیستید که حتی مدافع حقوق مردان هم نیستید!یعنی به جای اینکه به دنبال جنگ نشدن(و طبیعتا کشته نشدن مردها در جنگ) یا کاهش مردان کشته شده در جنگ باشید،دنبال این هستید که آدم ها(زن ها) بیشتری هم در جنگ کشته بشند!
بعد هم گویا شما جنگ مدرن رو نمیشناسید!؟در جنگ مدرن بزرگترین قربانیان غیرنظامی ها هستند و بمب و موشک مرد و زن و بچه نمیشناسه ،کلا بدون تبعیض عمل میکنه!

یا اصلا توی هولوکاست که این همه ادم کشته شدند به زن ها امتیاز خاصی میدادند؟!

Theodor Herzl
04-23-2014, 01:40 PM
شما نتنها برابری خواه نیستید که حتی مدافع حقوق مردان هم نیستید!یعنی به جای اینکه به دنبال جنگ نشدن(و طبیعتا کشته نشدن مردها در جنگ) یا کاهش مردان کشته شده در جنگ باشید،دنبال این هستید که آدم ها(زن ها) بیشتری هم در جنگ کشته بشند!
بعد هم گویا شما جنگ مدرن رو نمیشناسید!؟در جنگ مدرن بزرگترین قربانیان غیرنظامی ها هستند و بمب و موشک مرد و زن و بچه نمیشناسه ،کلا بدون تبعیض عمل میکنه!

یا اصلا توی هولوکاست که این همه ادم کشته شدند به زن ها امتیاز خاصی میدادند؟!متوجه سخن من نشدید! من گفتم اگر حرف از برابری کامل می‌زنیم باید در همه جا باشه جنگ چیز خوبی‌ نیست ولی‌ بهر حال یک زمانی‌ لازم می‌شه ، خوب چرا زن‌ها در خط مقدم جنگ نکنند در زمان جنگ؟ یا در برابری حقوق چرا هیچ زنی‌ نمی‌رود در معدن ذغال سنگ کار کند یا چرا هیچ زنی‌ دوست ندارد این کار را انجام بدهد؟

3985

من هم برابری خواه هستم ولی‌ برابری کامل نه اینکه من عین سگ کار کنم شما بخورید و نق بزنید تازه سر من که دارم حق شما را هم میخورم!

undead_knight
04-24-2014, 11:36 AM
متوجه سخن من نشدید! من گفتم اگر حرف از برابری کامل می‌زنیم باید در همه جا باشه جنگ چیز خوبی‌ نیست ولی‌ بهر حال یک زمانی‌ لازم می‌شه ، خوب چرا زن‌ها در خط مقدم جنگ نکنند در زمان جنگ؟ یا در برابری حقوق چرا هیچ زنی‌ نمی‌رود در معدن ذغال سنگ کار کند یا چرا هیچ زنی‌ دوست ندارد این کار را انجام بدهد؟
متوجه حرفت نشدم؟!چرا به جای اینکه بگی "زنان هم باید مثل مردان در جنگ شرکت کنند" میگی"
زن‌ها نیز باید در جنگ کشته بشوند"؟!حرفت اینقدر آشکار هست که تفسیر نمیخواد،چیزیکه این حرف میرسونه کشته شدن زن های بیشتر در جنگه و نه اینکه زن ها هم در جنگ باید مساوی شرکت کنند.

+منوسفر به طور کلی چندان در راستای حمایت از حقوق مردان گام برنمیداره و بیشتر سعی میکنه به زن ها غر بزنه تا اینکه اقدام موثری(مثلا همین کیس مشاغل سخت یا مشاغل نظامی) انجام بده!

3985

Women in the Military: Why Cant We Serve on the Front Lines? | The Muse (https://www.themuse.com/advice/women-in-the-military-why-cant-we-serve-on-the-front-lines?_escaped_fragment_=)
Why Cant Women Serve at the Front? : Discovery News (http://news.discovery.com/human/psychology/women-military-front-120213.htm)

Hundreds of thousands of military positions remain closed to females. What's holding them back?
شغل های نظامی "موقعیت کاری" هستند و اتفاقا این جا قانون هست که به زنان "اجازه" نمیده در مناطق جنگی خدمت کنند،خیلی جالبه در کشوری مثل آمریکا در حال حاضر سربازی اجباری نیست(بنابراین نمیشه غر زد که چرا مردان رو به زور به جنگ میبرند!) ولی به زنان اجازه حضور در مناطق جنگی داده نمیشه،این هم لابد تقصیر زنان هست!؟

four female members of the military filed a lawsuit challenging the Pentagon's ban on women serving in combat

U.S. to lift ban on women in front-line combat jobs | Reuters (http://www.reuters.com/article/2013/01/24/us-usa-military-women-idUSBRE90M1FI20130124)
و البته بعد از اعتراضات "زنان" و "گروه های فمینیستی" بلاخره قانون تغییر کرد.

حالا بریم سراغ مسئله بسیار جالب که واکنش منوسفر هست،بعضیا از این حرکت (شاید به خاطر کشته شدن زنان بیشتر؟!) استقبال میکردند و بعضی ها(مثل "بازگشت پادشاهان") هم باهاش به شدت مخالف بودند:
The Mens Rights Movement Is No Place For Men (http://www.returnofkings.com/7877/the-mens-rights-movement-is-no-place-for-men)

من هم برابری خواه هستم ولی‌ برابری کامل نه اینکه من عین سگ کار کنم شما بخورید و نق بزنید تازه سر من که دارم حق شما را هم میخورم!
امان از مشکلات خانوادگی:)))

Theodor Herzl
04-24-2014, 01:36 PM
شغل های نظامی "موقعیت کاری" هستند و اتفاقا این جا قانون هست که به زنان "اجازه" نمیده در مناطق جنگی خدمت کنند،خیلی جالبه در کشوری مثل آمریکا در حال حاضر سربازی اجباری نیست(بنابراین نمیشه غر زد که چرا مردان رو به زور به جنگ میبرند!) ولی به زنان اجازه حضور در مناطق جنگی داده نمیشه،این هم لابد تقصیر زنان هست!؟]

همین الانش که تعداد محدودی از شغل‌های ارتش آمریکا به روی زنان بسته هست زن‌ها فقط ۱۴% افرادی رو تشکیل میدهند که داوطلب میشوند؟ به راستی‌ چرا؟ یعنی‌ موقعیت بسیار راحت تر اکنون برای زن‌ها در ارتش است ، ولی‌ باز ۱۴% تعداد کّل داوطلب‌ها زن هستند ، حالا زن‌ها را در دلتا فورس هم بگذارید این تعداد میشود ۲% ، پس این نیست که زن‌ها اکنون خواهان تلاش شدید برای عضویت در ارتش هستند ،

undead_knight
04-24-2014, 01:39 PM
همین الانش که تعداد محدودی از شغل‌های ارتش آمریکا به روی زنان بسته هست زن‌ها فقط ۱۴% افرادی رو تشکیل میدهند که داوطلب میشوند؟ به راستی‌ چرا؟ یعنی‌ موقعیت بسیار راحت تر اکنون برای زن‌ها در ارتش است ، ولی‌ باز ۱۴% تعداد کّل داوطلب‌ها زن هستند ، حالا زن‌ها را در دلتا فورس هم بگذارید این تعداد میشود ۲% ، پس این نیست که زن‌ها اکنون خواهان تلاش شدید برای عضویت در ارتش هستند ،
همین الان؟!همین الان رو که نشون دادم به خاطر تلاش فمنیست ها و زنان اینطور شده! :))
بعد هم اینکه در جایی که عضویت در ارتش اجباری نیست باید چیکار کرد؟!احیانا زنان رو اجبارا بیاریم تو ارتش؟!خب اگر زنان رو اجبارا به موقعیت برابر در همه موقعیت ها مهم سیاسی،نظامی و اقتصادی هم بیارند فکر میکنم واقعا برابری حاصل میشه:))))

Theodor Herzl
04-24-2014, 01:49 PM
همین الان؟!همین الان رو که نشون دادم به خاطر تلاش فمنیست ها و زنان اینطور شده! :))
بعد هم اینکه در جایی که عضویت در ارتش اجباری نیست باید چیکار کرد؟!احیانا زنان رو اجبارا بیاریم تو ارتش؟!خب اگر زنان رو اجبارا به موقعیت برابر در همه موقعیت ها مهم سیاسی،نظامی و اقتصادی هم بیارند فکر میکنم واقعا برابری حاصل میشه:))))این نشون میده که زن‌ها از کارهای ساخت و فیزیکی فراری هستند ، کارهایی که برای جامعه لازم هست اگر انتخاب آزاد داشته باشند

shirin
04-24-2014, 01:58 PM
این نشون میده که زن‌ها از کارهای ساخت و فیزیکی فراری هستند ، کارهایی که برای جامعه لازم هست اگر انتخاب آزاد داشته باشند

نه خیر. نشون میده که مردها جنگ طلب هستند و بیشتر تمایل دارند برای جنگیدن و کشتن. و زنها صلح طلب هستند.

undead_knight
04-24-2014, 02:00 PM
این نشون میده که زن‌ها از کارهای ساخت و فیزیکی فراری هستند ، کارهایی که برای جامعه لازم هست اگر انتخاب آزاد داشته باشند
به نتیجه گیریت کاری ندارم ولی بشریت هر روز داره به سمت تنبلی بیشتر بدنی(و به ادعای بعضی ها فکری!) کشیده میشه و تکنولوژی هست داره با یک روند رو به رشد کارهای فیزیکی و سخت رو کم میکنه، ایده سربازها و کارگرهای روبات که به گوشت خورده؟!
http://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/147.jpg
همین الان هم هواپیماهای بدون سرنشین باید ایده خوبی در مورد اینده بهت بده.

موندم توی اون زمان منوسفر میخواد از چی شاکی باشه،از اینکه چرا روبات های زن کمتر کشته میشند؟!اه حواسم نبود روبات ها جنسیت ندارند:))

Theodor Herzl
04-24-2014, 02:12 PM
نه خیر. نشون میده که مردها جنگ طلب هستند و بیشتر تمایل دارند برای جنگیدن و کشتن. و زنها صلح طلب هستند.درست است ، در جنگ ایران و عراق آن سربازانی که به جنگ عراقی‌ها رفتند و از تجاوز به زن و بچه ایرانی‌ جلوگیری کردند خشونت طلب هستند.

Russell
04-24-2014, 03:17 PM
در ایران که البته همه می‌دانیم حاضر شدن در خط مقدم کاملا آزاد است. در همان آمریکا هم نمی‌دانم چرا شما اگر مرد باشید و از طبقه‌یِ کارگر میزان آزادی شما برای فرصت‌هایِ شغلی اینگونه افزایش میابد؟!!!

undead_knight
04-24-2014, 03:56 PM
حالا اینها به کنار،کسی نمیخواد "منطقه ویژه" که رهبری فرمودند رو برامون تبیین کنه؟!:)))
http://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/150.jpg