PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عزاداری‏های محرم

kourosh_bikhoda
11-19-2010, 09:32 PM
به نظر من پیوند مستقیمی بین زنجیر زنی و لات بودن وجود داره. زنجیر زدن مثل چاقوکشی و زورگیری، یک کار خشن و ناملایم هست. زنجیر زدن توام با درد کشیدن و باقی گذاشتن نشانه هایی از یک کار به اصطلاح بزرگ منشانه و مردانه (به سبک باقی گذاشتن جای چاقو یا خالکوبی زیر پوستی) هست که برای دسته ای از مردم که میخوان اینجوری خودشون رو نشون بدند و تا حدی هم به دلیل تغییر شرایط و فضا، نوع لات بازی و قلدری خودشون رو عوض کنند مساعد هست.

به همین دلیل هست که میبینید در اطراف دسته ها و تکیه ها همیشه افراد درب و داغون و کسانی که تا دیشب در همون محله مشغول زنجیر چرخوندن بودند پرسه می زنند. سردسته و ناظم دسته های عزاداری معمولن گـُنده لات ها هستند و کسانی که از همه بیشتر حرفشون میره.

تجربه فردی من میگه در محله هایی از تهران که محله های لات پرور و اوباش خیزی هست، تعداد دسته ها و تکیه ها بیشتره و این تنها به دلیل هایی هست که عرض کردم. من فکر میکنم باز هم مذهب (بطور خاص اسلام) جای خوبی در پشت جهل و نادانی و بیسوادی و لات بازی (به تبعیت از مولا علی) پیدا کرده. بنابر این گمان میکنم راه حل رهایی از این مسائل مثل همیشه دانایی و آگاهی هست.

kourosh_bikhoda
11-19-2010, 09:39 PM
مثلن قیافه این مردک رو ببینید. این شخص نماد نوحه خونی و عزاداری هست. من این رو از نزدیک به تعداد زیادی از نوچه هایی که به خیال خودشون بادیگاردش هستند و شخص مهمی رو محافظت می کنند دیدم. دیدن تعدادی انسان شبیه به هم (و همه شبیه به دزد و لات و چاقوکش) و سیاه پوش، انسان رو به شدت آزرده خاطر میکنه. همین ها هستند که محرم رو زنده نگه می دارند و مقدس معاب ها زیر صدا و نوحه همین ها عشق و حال می کنند.
112

sonixax
11-19-2010, 10:46 PM
به نظر اینجانب ، عزاداری محرم نه تنها نماد وحشی گری و نمونه بارز وحشی گری در جوامع اسلامی از نوع شیعه هستش ، بلکه نوعی ناهنجاری و بی فرهنگی هم هست .

هرکول بازی و زیر یک من آهن پاره رفتن و گَله ای در خیابان حرکت کردن و سر و صداهای گوش خراش ایجاد کردن و سر حیوانات را بریدن و خرج های الکی کردن و ترافیک ایجاد کردن و ... آن هم نه در جهت شادی و خوشی و بالا بردن روحیه جامعه بلکه به وارون در جهت عزاداری و گریه و زاری و پایین کشیدن روحیه جامعه :68:

در اروپا (حد اقل آن کشور هایی که من دیدم) چیزی به نام عزاداری های عمومی وجود ندارد ولی تا دلتان بخواهد جشن و شادی وجود دارد .

و جای شرمساری و تاسف هست که این حرکات و رفتار بَربَر منشانه برای کسی و کسانی صورت میگیره که ایرانی ها رو به چشم دشمن میدیدند - این کار همان قدر احمقانه هستش که 1000 سال دیگه یهودی ها برای هیتلر و نازی ها همچین کارهایی بکنند .

Russell
11-19-2010, 10:59 PM
من واقعاً نمیفهمم از چیه این عزاداری و دسته خوششون میاد اینا.من جداً در یه دوره ای سعی میکردم خوشم بیاد ازش ولی نمیتونستم فکر میکردم ایراد از منه.اما بعداً فهمیدم انسانهای نرمال همین احساس من رو دارند.فقط من چون در بچگی به اندازه کافی شستشوی مغزی نشدم به این نوع لذت از خودآزاری مبتلا نشدم

sourena67
11-20-2010, 08:00 AM
كافيه ماه محرم بيرون برين صحنه هايي مشاهده ميكنيد كه پي به كوته فكري و ناداني اين مردم ميبرين
واقعن بايد تاسف خورد به حال مردمي كه حتي 1 دقيقه در مورد مسئله اي كه بيشترين تاثير رو در زندگيشون داره فكر نميكنن

Anarchy
11-20-2010, 08:57 AM
دوستان اگه میشد مطلبی در مورد تاریخچه این عزاداری هم بگذارید تاپیک کامل تر میشد.تا اونجایی که من شنیدم این رسم و رسومات از دوره صفویه وارد فرهنگ مردم شده...

Jooyandeh
11-20-2010, 04:11 PM
دوستان اگه میشد مطلبی در مورد تاریخچه این عزاداری هم بگذارید تاپیک کامل تر میشد.تا اونجایی که من شنیدم این رسم و رسومات از دوره صفویه وارد فرهنگ مردم شده...

از روی کاتولیک‌ها ظاهراً کپی‌برداری شده است. البته، نمی‌دانم اگر آن‌ها هم به این ضایعی باشند.

kourosh_bikhoda
11-20-2010, 05:53 PM

در مورد تاریخچه قمه زنی و ریشه هاش من مدتی مشغول مطالعه بودم تا یک مقاله خوب روی زندیق ببرم ولی به علت مشغله ناتمام موند. بخشی از یافته های من مربوط به ادعاهایی است که آخوند سید صادق حسینی شیرازی در اینجا (http://imamshirazi.com/ashura.html#ashuraevidence) داره. ظاهرن اولین بار در اسلام، زینب کبری بوده که این رسم رو بنا نهاده. زمانیکه سر حسین برادرش رو در کوفه می گردوندند او سرش رو به وسیله ای که روش سوار بوده می کوبه و خون قابل توجهی از سرش سرازیر میشه. روی این حساب ایشون قمه زنی و خون ریزی رو از نظر اسلام حلال می دونند. ولی منبعی ذکر نکرده این آخوند.

The people who practice Tatbir take lead, amongst the teachings of other infallibles, from Zaynab al-Kubra, heroin of Karbala and sister of Imam Hussain peace be upon them. Zaynab peace be upon her was the first person who hit her forehead to a bar in the carriage she was in, causing considerable bleeding, when the head of al-Hussain (AS) was being paraded in Kufa. This is one evidence that the shedding of blood is permissible; whether from the head or from the back etc. The infallible Imam Zayn-el-Aabidin (AS) used to address Lady Zaynab al-Kubra (AS) by saying to her “You are al-Hamdu-Lillah an untaught scholar” – “Anti al-Hamdu-Lillah ‘Alimah Ghayr Mu'allimah” – This statement is seen by scholars as indicating a degree of infallibility for Lady Zaynab (AS).

همچنین گزارش هایی رو در مورد بازسازی صحنه کربلا توسط امام صادق مدعی شدند که گویا نه فقط برای امام حسین بلکه برای تمامی فداییان کربلا بوده:

There are also reports that Imam al-Saadiq (AS) arranged for SHABEEH or enactment about Ali the Junior (Ali al-Asghar the son of Imam Hussain (AS)) to recreate the scene of Karbala for the people, and the Imam (AS) does not hold this enactment solely for the Ali al-Asghar but for all the martyrs of Karbala.

kourosh_bikhoda
11-20-2010, 08:01 PM
روی این حساب ایشون قمه زنی و خون ریزی رو از نظر اسلام حلال می دونند.

من فکر می کنم زنجیر زدن ویرایش تعدیل شده قمه زنی باشه. یا برعکس قمه زنی ویرایش سخت شده اونه. شاید بشه از روی تقدم و تأخر تاریخی اینها نتیجه نهایی رو گرفت.

sonixax
11-20-2010, 08:30 PM
من فکر می کنم زنجیر زدن ویرایش تعدیل شده قمه زنی باشه. یا برعکس قمه زنی ویرایش سخت شده اونه. شاید بشه از روی تقدم و تأخر تاریخی اینها نتیجه نهایی رو گرفت.

ولی یک سری مسیحی ها (فکر کنم همون کاتولیک ها باشند) با شلاق خودشون رو میزنند ، درست شبیه همین زنجیر زنی هست . توی فیلم داوینچی کد هم نشون داده شده این رسم - فکر کنم زنجیر زنی از اونجا اومده باشه .

kourosh_bikhoda
11-25-2010, 05:41 PM
پلیس محرم در قم تشکیل می شود (http://www.kaleme.com/1389/09/04/klm-39048)

روزبه2
12-16-2010, 01:27 AM
من در مطالعاتي كه داشتم دريافتم كه ريشه رفتار هاي شيعيان در انجام سوگواري ها بخصوص در ايام محرم ، كاملا از رياضت كشي ها و خود آ‍زاري هاي مسيحيون گرفته شده
واين رفتارها تنها اكتسابات شيعيان و برخي ديگر از فرق اسلامي از صوفيان مسيحي نبوده است ... قبول فلسفه افلاطون يه عنوان فلسفه زير بنايي شيعيان و استقبال از احكام و قدرتمداري هاي كليسا ها و روحانيت مسيحيت از جمله تاثرات بخشي از معتزله بوده كه بعد ها در پناه صفويان به رشدو قدرتي رسيدند كه به نوعي خود محل اتكايي براي پادشاهان صفوي شدند ! حالا كه كليسا سالهاست كه بخش عمده اقتدار دوران پيش از رنسانس خودرا از دست داده ..شايد خوشحالي خودرا از اينكه فرزند خوانده هاي دو آتشه خودرا نظاره ميكند كه همچنان رهبري استحمار بخشي از مردم جهان را تحت عنوان اسلام را به عهده گرفته اند بروز نميدهد و در خفا بر اين موفقيت خود شكر گزاري ميكند !

kheradgera
12-16-2010, 01:58 AM
این تصاویر قمه زدن و بر سر و صورت کوبیدن تنها و تنها مایه آبروریزی برای ایران و ایرانی است و همین باعث می شود که ما را نیمه وحشی خطاب کنند و اگر همه کارهای رضا شاه را کنار بگذاریم تعطیل کردن این وحشی بازیها یکی از بهترین کارهایش بوده.
خودشان را قمه می زنند به درک. پدر و مادرهای احمق سر و صورت فرزندان خردسال خود را زخمی و خون آلود می کنند.

ریشه این مراسم از مراسمی به همین صورت در میان کاتولیک های اسپانیا است و تنها در این کشور اجرا می شود و از آنجا وارد ایران شده.

Theodor Herzl
12-16-2010, 03:04 AM
من پدرم داخل ایران نمایندگی‌ یک چیزی رو داشت ، بعدش توی محل ما هم یک حاجی بود که گاهی پدرم با اون کار میکرد ، اینها سر یک چیزی اختلاف پیدا میکنند و دقیقا محرم اون سال طرف دسته عزاداری محله رو ظهر عاشورا میارند جلو خونه ما ، سینه زنی‌ میکنند که این کفار حربی رو از این محل بیرون کنید ، خلاصه با سنگ هم میزنند شیشه رو میشکونند ، خواهر من که حامله بود جلوی در میره که اعتراض کنه ، بهش حمله میکنند و بچه رو سقط میکنه ، خلاصه جریان اذیت‌های این آقا انقدر ادامه پیدا کرد که همه به یک جای دنیا رفتیم. کلا به نظر من افرادی که در دسته‌ها حضور فعال دارند جزو پایین‌ترین افراد جامه هستند(از نظر علمی‌ و اخلاقی‌)

Theodor Herzl
12-16-2010, 05:47 AM
همون مرتیکه شایعه کرده بود سال قبلش که یک شبی‌ که چند نفر تو هیئت خوابیده بودند ، ابوالفضل اومده اونجا و جوانان رو نوازش کرده ، آخه یکی‌ نبود بگه مگه دست ابوالفضل رو قطع نکرده بودند .

Ouroboros
12-16-2010, 11:38 AM
جور ِ دیگری هم می توان به ماجرا نگریست. کاری به قمه زنی و این حرفها نداریم(که بربریت محض است، و در بخشهای بسیار عقب افتاده ی ِ کشور همچنان رواج دارد)، اما در شهرهای بزرگ چند سالی ست که محرم و مراسم ِ آن کلا از معنا تهی شده و به مراسمی برای جمع شدن مردم کنار هم و پیدا کردن دوستان جدید و این قبیل کارها تبدیل شده، نوعی کارناوال. خود ِ من که سالهاست اعتقادی به اسلام ندارم هر سال در این مراسم شرکت می کنم، و هر سال می بینم که بسیاری آدمهای ِ مثل من، با نیات ِ گوناگون به این مراسم می آیند(دختربازی_که باور بفرمایید خوراک ِ این ماه مقدس است_، آشنا شدن با آدمهای دیگر از هر قشری، تماشای دسته جات، احتمالا خوردن غذاهای رنگارنگ و مفت، و این قبیل مسائل). اینهم دارد می شود مثل کریسمس: تهی از معنای اولیه، فرصتی برای دور هم بودن. دو سند هست که این ادعای ِ منرا تائید می کنند، اول جامه دری ها و سینه چاک دادنهای ِ هرساله ی ِ اسلام گرایان افراطی پیرامون ِ تجاوز ِ مردم به ساحت مقدس محرم در سایتها، روزنامه ها و برنامه های تلویزیونی/رادیویی حکومتی، و دیگری اتفاقاتی که سال ِ پیش در ماه محرم افتاد، یعنی تبدیل شدنش به مراسمی برای اعتراض به اسلام ِ سیاسی.

من از دوستان می پرسم، آیا این بهترین بلایی نیست که می توان بر سر ِ مراسم مذهبی آورد؟

kourosh_bikhoda
12-16-2010, 12:26 PM
دقیقن مشاهدات من هم نشون میده که از طول دسته ها داره کم میشه ولی نمیدونم چرا تعداد تکیه ها و دسته ها داره زیاد میشه! انگار همه دارند میرند جزو دست اندرکاران تکیه ها!

Anarchy
12-16-2010, 12:36 PM
خواهر من که حامله بود جلوی در میره که اعتراض کنه ، بهش حمله میکنند و بچه رو سقط میکنه ، خلاصه جریان اذیت‌های این آقا انقدر ادامه پیدا کرد که همه به یک جای دنیا رفتیم
کسری جان خیلی از شنیدن این اتفاق ناراحت شدم!! اصلا یعنی اعصابم ریخته به هم حسابی...

---------- ارسال جدید اضافه شده در 03:06 pm ---------- ارسال قبلی در 03:02 pm ----------

جور ِ دیگری هم می توان به ماجرا نگریست. کاری به قمه زنی و این حرفها نداریم(که بربریت محض است، و در بخشهای بسیار عقب افتاده ی ِ کشور همچنان رواج دارد)، اما در شهرهای بزرگ چند سالی ست که محرم و مراسم ِ آن کلا از معنا تهی شده و به مراسمی برای جمع شدن مردم کنار هم و پیدا کردن دوستان جدید و این قبیل کارها تبدیل شده، نوعی کارناوال. خود ِ من که سالهاست اعتقادی به اسلام ندارم هر سال در این مراسم شرکت می کنم، و هر سال می بینم که بسیاری آدمهای ِ مثل من، با نیات ِ گوناگون به این مراسم می آیند(دختربازی_که باور بفرمایید خوراک ِ این ماه مقدس است_، آشنا شدن با آدمهای دیگر از هر قشری، تماشای دسته جات، احتمالا خوردن غذاهای رنگارنگ و مفت، و این قبیل مسائل). اینهم دارد می شود مثل کریسمس: تهی از معنای اولیه، فرصتی برای دور هم بودن. دو سند هست که این ادعای ِ منرا تائید می کنند، اول جامه دری ها و سینه چاک دادنهای ِ هرساله ی ِ اسلام گرایان افراطی پیرامون ِ تجاوز ِ مردم به ساحت مقدس محرم در سایتها، روزنامه ها و برنامه های تلویزیونی/رادیویی حکومتی، و دیگری اتفاقاتی که سال ِ پیش در ماه محرم افتاد، یعنی تبدیل شدنش به مراسمی برای اعتراض به اسلام ِ سیاسی.

من از دوستان می پرسم، آیا این بهترین بلایی نیست که می توان بر سر ِ مراسم مذهبی آورد؟
با نظرت موافقم تا حدودی!! از معنا داره تهی میشه اما هنوز رسوبات اون اعتقاد اولیه دیده میشه...

kheradgera
12-16-2010, 02:13 PM
من پدرم داخل ایران نمایندگی‌ یک چیزی رو داشت ، بعدش توی محل ما هم یک حاجی بود که گاهی پدرم با اون کار میکرد ، اینها سر یک چیزی اختلاف پیدا میکنند و دقیقا محرم اون سال طرف دسته عزاداری محله رو ظهر عاشورا میارند جلو خونه ما ، سینه زنی‌ میکنند که این کفار حربی رو از این محل بیرون کنید ، خلاصه با سنگ هم میزنند شیشه رو میشکونند ، خواهر من که حامله بود جلوی در میره که اعتراض کنه ، بهش حمله میکنند و بچه رو سقط میکنه ، خلاصه جریان اذیت‌های این آقا انقدر ادامه پیدا کرد که همه به یک جای دنیا رفتیم. کلا به نظر من افرادی که در دسته‌ها حضور فعال دارند جزو پایین‌ترین افراد جامه هستند(از نظر علمی‌ و اخلاقی‌)

بابت خواهرت و اتفاقاتی که برای خانواده ات افتاده واقعا متاسفم.:53:

---------- ارسال جدید اضافه شده در 02:13 pm ---------- ارسال قبلی در 02:11 pm ----------

انگار گذرت به محله های جنوبی تهران نیفتاده دوست من. هنوز همان وحشی بازیها ادامه دارد و ذره ای از آن کم نشده.
علاوه بر اینکه این مراسم سند نیمه وحشی معرفی کردن جامعه ایران است تعطیلاتی که با خود می آورد باعث بدبختی است. هر ساعت تعطیلی کلی به اقتصاد داغون این مملکت ضربه می زند.

Ouroboros
12-16-2010, 03:56 PM
سلام، :53:
اتفاقا دیروز ظهر نازی آباد بودم، و بجز یک دسته ی متعلق به دوستان ِ آذری که با نوعی چوب بازی همراه بود(و بیشتر شبیه به رقص بود تا عزاداری)، نشانی از حرکات عجیب ندیدم، چه برسد به توحش. البته بستگی به تعریف ِ شما از وحشی گری هم دارد، اگر دسته راه انداختن و زنجیر زدن را توحش بدانید قطعا وضع همانست که شما می فرمایید(من اینها را توحش نمی دانم)، وانگهی قمه زدن و این حرفها، حداقل در ملاء عام و در شهرهایی که من در آنها زندگی کرده ام(چند سالی که شیراز دانشجو بودم، و باقی عمرم که در تهران زندگی کرده ام)منقرض شده، و کسی هم عزادار نیست(گروه های متعدد پیر و جوان که در حال گپ زدن و خندیدن هستند شاهد این مدعاست). پیرامون ِ تعطیلی کشور حق با شماست، و من موافق ِ این وضع نیستم. آنچه می گویم اینست که صرف ِ شرکت در عزاداری ها را نشانه ی بربریت و اسلام گرایی(و یا حتی مسلمان بودن)دانستن اشتباهی ست که دوستان ِ مقیم خارج نباید مرتکب بشوند، اوضاع بسیار تغییر کرده.

kheradgera
12-16-2010, 04:05 PM
سلام، :53:
اتفاقا دیروز ظهر نازی آباد بودم، و بجز یک دسته ی متعلق به دوستان ِ آذری که با نوعی چوب بازی همراه بود(و بیشتر شبیه به رقص بود تا عزاداری)، نشانی از حرکات عجیب ندیدم، چه برسد به توحش. البته بستگی به تعریف ِ شما از وحشی گری هم دارد، اگر دسته راه انداختن و زنجیر زدن را توحش بدانید قطعا وضع همانست که شما می فرمایید(من اینها را توحش نمی دانم)، وانگهی قمه زدن و این حرفها، حداقل در ملاء عام و در شهرهایی که من در آنها زندگی کرده ام(چند سالی که شیراز دانشجو بودم، و باقی عمرم که در تهران زندگی کرده ام)منقرض شده، و کسی هم عزادار نیست(گروه های متعدد پیر و جوان که در حال گپ زدن و خندیدن هستند شاهد این مدعاست). پیرامون ِ تعطیلی کشور حق با شماست، و من موافق ِ این وضع نیستم. آنچه می گویم اینست که صرف ِ شرکت در عزاداری ها را نشانه ی بربریت و اسلام گرایی(و یا حتی مسلمان بودن)دانستن اشتباهی ست که دوستان ِ مقیم خارج نباید مرتکب بشوند، اوضاع بسیار تغییر کرده.

با درود

به قول معروف چشمت روز بد نبینه. دو شب پیش منیریه بودم و نمیدونی چجوری با نهایت قدرت به صورت و سینه خودشون می زدند.
قمه زنی هم متاسفانه امسال عاشورا تو میدان راه آهن دیدم.
تازه این وضعیت تهرانه که جوونها برای قرار گذاشتن و چرخ زدن از این شبها استفاده می کنند و متاسفانه در شهرهایی که جو سنتی و مذهبی قالب هستش هنوز در روی همان پاشنه می چرخه.
البته سخنت کاملا اشتباه نیست. به جز جنوب تهران در مناطق دیگر تقریبا دیگه کسی اونجوری خودشو پاره نمی کنه واسه حسین.

Ouroboros
12-16-2010, 04:21 PM
حق با شماست، در شهری 12 میلیونی قطعا هزار راس جانور ِ ذوبی و خودآزار ِ جویای ِ جلب توجه و نمایش ِ عمومی جنون پیدا می شوند، وانگهی ما نباید اوضاع را بر مبنای ِ این اقلیت برسی بکنیم. و ضمنا نقش هجوم نئاندرتالیسم از روستا به شهر را نیز نباید فراموش کرد، فضای بسته ی ِ روستاها و عدم وجود امکانات ِ مناسب ِ ارتباطی شمار زیادی از مردم را در جهل نگه داشته.

milad0511
12-16-2010, 04:21 PM
باور کنید بعضی از این عزادار ها به شدت روی این ماه به خصوص دو روز تاسوعا و عاشورا تعصب دارن بطوریکه حتی خنده رو تقریبا تو این روز ها حروم می دونن دیشب تاسوعا به اتفاق دوستان رفته بودیم یکی از محله های شهرمون ، نوبت به شام رسید ملت غیور یه وحشیگری در می آوردند که اگه یه خارجی اونجا بود فکر می کرد اینجا یکی از کشورهای آفریقایه و مردم واسه گرفتن یه تیکه نون هجوم آوردن ... خلاصه من از این وضعیت خنده ام گرفته بود و داشتم به وضع می خندیدم که یهو یه نفر محکم زد پس کله ام و گفت :
- واسه چی نیشت بازه ؟
- هیچی آقا همینجوری (تقریبا کپ کرده بودم )
- خجالت نمیکشی روز عزاداری امام حسین می خندی ؟
- آقا وحشی گری دارن در میارن خنده ام گرفته ...
- وحشی گری ( صداشو بلند تر کرد)اینا دارن واسه شام امام حسین سر و دست میشکنن ...
وقتی دیدم اوضاع ناجوره و یارو هم از اون هوچی بازاس دیدم قراره کار دست خودم بدم بی خیال شدم و معذرت خواهی کردم
وقتی در باز شد اوج توحش رو می شد دید تا جاییکه وقتی داشتیم می رفتیم تو یه بچه زیر دست و پا داشت له می شد منم اومدم پطرس فداکار بشم پسره رو نجات بدم خودم خوردم زمین
حاشیه هایی های جالب توجه :
1- جوانان غیور شیعه عده ای به امور دختر بازی و عده ای هم به امر مبارک سیگاری بار زدن مشغول بودن
2- سر سفره شام یارو جلوی من نشسته بود شامش که تموم شود پا شد رفت دو تا سفره اونورتر دوباره نشست (اینا فکر کنم همونایی هستن که میخوان یه ذره واسه تبرک بخورن :3: ):3:

sonixax
12-16-2010, 07:30 PM
http://www.youtube.com/watch?v=d1s3SvJoyJY&has_verified=1

sonixax
12-16-2010, 07:35 PM
يکروز پس ازعاشورای سال هشتاد و پنج در شهر قدس اتفاق افتاد.

181182183184

خانه از پایبست ویران است :22:

Theodor Herzl
12-16-2010, 08:08 PM
http://www.youtube.com/watch?v=kPANQ-6wlIs

این ویدئو رو ببینید ، فکر می‌کنید کجاست؟ پاکستان؟لبنان؟ یا ایران؟ خیر اینجا در نیویورک است ، بی‌چاره مردم هم حتما حیرت زده نگاه میکردند که چرا یک عده اینطوری خود را با زنجیر و تیغ پاره پاره میکنند.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 08:08 PM ---------- ارسال قبلی در 08:05 PM ----------

http://www.youtube.com/watch?v=ntnIc21jrcc:71:

Reactor
12-17-2010, 03:47 PM
من واقعاً نمیفهمم از چیه این عزاداری و دسته خوششون میاد اینا.من جداً در یه دوره ای سعی میکردم خوشم بیاد ازش ولی نمیتونستم فکر میکردم ایراد از منه.اما بعداً فهمیدم انسانهای نرمال همین احساس من رو دارند.فقط من چون در بچگی به اندازه کافی شستشوی مغزی نشدم به این نوع لذت از خودآزاری مبتلا نشدم

حاضرم شرط ببندم اگر کافه و بار و دیسکو تو این مملکت داشتیم جز چندتا منگل کسی تو این هیئت ها نمیرفت!
اکثرا بخاطر صدای طبل و سنج و هیجان و سر و صدا هایی که هیئت داره جذبش میشن.
وقتی یک جوون بتونه انرژیش رو جای دیگه خالی کنه فقط باید مغز خر خورده باشه که پاشه بره هیئت جر بده خودش رو!

sonixax
12-17-2010, 05:13 PM
حاضرم شرط ببندم اگر کافه و بار و دیسکو تو این مملکت داشتیم جز چندتا منگل کسی تو این هیئت ها نمیرفت!
اکثرا بخاطر صدای طبل و سنج و هیجان و سر و صدا هایی که هیئت داره جذبش میشن.
وقتی یک جوون بتونه انرژیش رو جای دیگه خالی کنه فقط باید مغز خر خورده باشه که پاشه بره هیئت جر بده خودش رو!

دقیقن :53:
اصلن یکی از اهداف ممنوعیت دیسکو و ... در جمهوری اسلامی پر رنگ تر کردن مراسم مذهبی است .