PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمپین تبلیغ انجمن دفترچه در فیسبوک

Theodor Herzl
04-19-2014, 03:48 PM
دوستان خوب بحث در مورد جذب کاربر بس است بیائید یک ۲ هفته وقت بگذریم شدیدا در فیسبوک تبلیغ انجمن رو انجام بدیم ، حواستون باشه که نام کاربری جدا در فیسبوک بسازید و با نام اصلی‌ خود و حساب اصلی‌ تبلیغ نکنید!

خوب برای شروع کسی‌ میتونه لیست صفحه‌های خرد گرایی و بیخدایی پارسی‌ در فیسبوک رو اینجا بذاره؟

مهربـد
04-19-2014, 05:53 PM
من فکر میکنم اگر با نام دفترچه در فیسبوک توی صفحه های اسلام گرا ها و ... کامنت بذارید میتونید جذب کاربر کنید

shirin
04-19-2014, 06:20 PM
منم فکر میکنم یه پیج تو فیس بوک به اسم دفترچه بسازیم خیلی خوبه. قبلا هم چند بار میخواستم بگم هی میگفتم بذارم یه وقتی که حوصله داشتم بگم. :e414:

Robert
04-19-2014, 07:40 PM
پس این "برگه فیسبوک" اون بالا چیه؟

sonixax
04-19-2014, 07:47 PM
پس این "برگه فیسبوک" اون بالا چیه؟

دیگه خودت ببین دیگه 4 سال پیش درست شده! همش 2 تا پست توشه :))

Theodor Herzl
04-19-2014, 08:27 PM
لیست صفحه‌های بیخدایی و اینها رو در فیسبوک پیدا کنیم به صاحب صفحه پیغام میدیم میگیم ما رو تبلیغ کنه!

Robert
04-19-2014, 08:45 PM
دیگه خودت ببین دیگه 4 سال پیش درست شده! همش 2 تا پست توشه :))

به چند تا بچه های قابل اطمینان دسترسی ادمین بدهید تا مطلب روی پیج بگزارند. مطالب باید کوتاه یا به عبارتی فیسبوکی باشد.
اگر پستهای امیر در جستار بازی را بگزارید در مدت کوتاهی پیج معروف میشود :)

Robert
04-19-2014, 08:56 PM
یه کار دیگه هم میشه کرد. توی گفتگو 4 وب سایت زندیق ، سکولاریسم برای ایران ، کاوه آهنگر و درفش کاویانی تالار اختصاصی داشتند. شما هم مثلا به پیج کانون آتییستها و آگنوستیکهای ایران یک تالار اختصاصی بدهید. البته باید با ادمینش مذاکره کنید.

کافر_مقدس
04-19-2014, 10:11 PM
داشتم کامنت های پیج نوریزاد را می خاندم، یکی به نام "کسرا" بود که نوشته بود به امید آنکه روزی در آزادی کامل از اسلام انتقاد کنیم.

پیش خود گفتم آخ جان یک ضداسلام پیدا کردم! http://www.daftarche.com/images/imported/2014/02/2.png

رفتم داخل پیج شخصی اش تا سخنگاه دفترچه را به او معرفی کنم، دیدم ای دل غافل، این که کسرای خودمان است! http://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/1.png

Theodor Herzl
04-19-2014, 10:19 PM
کاربران انجمن که حاضر هستند بگویند در صفحه دفترچه در فیسبوک ادمین بکنیم آنها را که با نام صفحه بروند و کامنت بگذارند و تبلیغ کنند ، owner صفحه فیسبوک کیست ، میلاد تو هستی‌؟

کافر_مقدس
04-19-2014, 10:26 PM
اگر بتوانید با ادمین های پیج های زیر هماهنگ کنید خیلی خوب می شود.

کانون آگنوستیک ها و آتئیست های ایران Iranian Atheists Agnostics (https://m.facebook.com/Iran.Atheist.agnostic) کانون آگنوستیک ها و آتئیست های ایران

آنتی استبداد (https://m.facebook.com/ANTIESTEBDAD)

ما همه بد حجابیم (http://m.facebook.com/profile.php?id=227453840629655&ref=stream&refid=17&_ft_=fbid.391408637616448)

وبلاگ نقد قرآن (https://m.facebook.com/al.coranaa)

sonixax
04-19-2014, 10:26 PM
کاربران انجمن که حاضر هستند بگویند در صفحه دفترچه در فیسبوک ادمین بکنیم آنها را که با نام صفحه بروند و کامنت بگذارند و تبلیغ کنند ، owner صفحه فیسبوک کیست ، میلاد تو هستی‌؟

نه بابا من از چند و چونش اصلن خبر ندارم.

Anarchy
04-20-2014, 07:03 AM
owner صفحه فیسبوک کیست ، میلاد تو هستی‌؟

خودت هستی کسری جان !!

Robert
04-20-2014, 07:35 AM
جالبه که مدیران سایت نمیدانند صاحب پیج فیسبوک کیه:e057:

زیر پست اول نوشته مهربد. شاید مهربد پیج رو درست کرده.

دو تا پیشنهاد:
ابتدا آدرس رو به fb.com/daftarche تغییر دهید

اسمش رو هم به نظر من انجمن دفترچه یا دفترچه بگذارید.

اگر تعداد اعضا از یک حدی بالاتر رفت، دیگر نمیتوانید تغییر دهید.

izabel
04-20-2014, 10:08 AM
دوستان من وقت زیادی رو در f.b سر میکنم پیج ها و گروه هایی رو که مطالبشون شبیه به محتوای دفترچه هستن رو میشناسم میتونم ادمین پیج بشم و مثلا بحث های داغ رو تیتروار روی وال بذارم و و خلاصه صفحه رو به روز نگه دارم! ولی خب ادم بحث کردن نیستم! (نه حوصله اش رو دارم نه اطلاعاتش رو) :| اینجور موقع ها باید طرف و حواله بدم مستقیم به خودِ سایت!
میشه یکی از سرپرست های اصلی هم ادمین بشه و خودش سر بزنه یا اگر سوال تخصصی چیزی شد جوابگو باشه! ولی اینکه مهره های اینجا تمام وقتشون رو بذارن رو پیج تبلیغاتی خوب نیست یعنی در واقع حیفِ!!! یکی از کم کاران سایت ادمین بشه بهتره ...
تصمیم اخر با دوستان :) با تشکر

Nevermore
04-20-2014, 04:34 PM
به نظرم دوستانی که با نام حقیقی خود در فیس بوک نیستند و بیش از 50 دوست در فیس بوک دارند باید برای ادمین شدن کاندید شوند،بانو ایزابل اگر چنین شرایطی دارند مهره بسیار خوبی برای اینکار هستند Mehrbod جان خود ات باید دست به کار شوی.
یه نفر خدابیامرز اگر بود می توانست بسیار به کارمان بیاید.:e058:

Russell
04-20-2014, 04:40 PM
دوستان من وقت زیادی رو در f.b سر میکنم پیج ها و گروه هایی رو که مطالبشون شبیه به محتوای دفترچه هستن رو میشناسم میتونم ادمین پیج بشم و مثلا بحث های داغ رو تیتروار روی وال بذارم و و خلاصه صفحه رو به روز نگه دارم! ولی خب ادم بحث کردن نیستم! (نه حوصله اش رو دارم نه اطلاعاتش رو) :| اینجور موقع ها باید طرف و حواله بدم مستقیم به خودِ سایت!
میشه یکی از سرپرست های اصلی هم ادمین بشه و خودش سر بزنه یا اگر سوال تخصصی چیزی شد جوابگو باشه! ولی اینکه مهره های اینجا تمام وقتشون رو بذارن رو پیج تبلیغاتی خوب نیست یعنی در واقع حیفِ!!! یکی از کم کاران سایت ادمین بشه بهتره ...
تصمیم اخر با دوستان :) با تشکر

بنظر من هم ایده‌یِ خوبی‌ست و هرکس فعالیت مثبت حداقلی و علاقه داشته باشد خوب است بتواند به صفحه دسترسی داشته باشد.
هر چند بنظر من بد نیست قبل از شروع یک بحث و هماهنگی مختصری درباره‌یِ چگونه تبلیغات داشته باشیم و از اشتباهات و نقاط قوت تبلیغات قبلی در جهتدهی به این سری دعوت‌ها استفاده کنیم.

Mehrbod
04-20-2014, 05:12 PM
به نظرم دوستانی که با نام حقیقی خود در فیس بوک نیستند و بیش از 50 دوست در فیس بوک دارند باید برای ادمین شدن کاندید شوند،بانو ایزابل اگر چنین شرایطی دارند مهره بسیار خوبی برای اینکار هستند Mehrbod جان خود ات باید دست به کار شوی.

I am no bureaucrat, there's too much talk going on here!

Russell
04-20-2014, 06:02 PM
آنجورش را امتحان کردیم، اندکی هم هماهنگی و گفتگو را امتحان کنیم بد نیست.
I thought you were a empiricist

Mehrbod
04-20-2014, 06:42 PM
آنجورش را امتحان کردیم، اندکی هم هماهنگی و گفتگو را امتحان کنیم بد نیست.
I thought you were a empiricist

از این سخنان پیشتر هم زده‌ایم, مگر یادت نیست چند خروار تالار نهان درست کردیم؟

این کارها نیاز به کارمایه دارند, اگر هرکس از خود اش مایه بگذارد خودبه‌خود یک گروه آنجا پدید
میاید و راستا میگیرد (چنانکه من هر روز در گروه‌هایِ پارسیگویی اینچنینی هنباز میشوم).

ما اینجا توان و پول برای راه اندازی برگروه/کارگروه (= team) را نداریم. دیوانسالاری را کشورها میتوانند که
پشتوانه‌یِ پولین و زمان آسودگی برای برنامه‌ریزی در دست دارند, گرنه در همین جُستار سی جور راهْکار آمده بی یک دانه خودِ کار.

به سخن زیباتر: دو سد گفته چون نیم کردار نیست.

پارسیگر

Russell
04-20-2014, 07:14 PM
از این سخنان پیشتر هم زده‌ایم, مگر یادت نیست چند خروار تالار نهان درست کردیم؟

این کارها نیاز به کارمایه[١] دارند, اگر هرکس از خود اش مایه[٢] بگذارد خودبه‌خود یک گروه آنجا پدید
میاید و راستا میگیرد (چنانکه من هر روز در گروه‌هایِ پارسیگویی اینچنینی هنباز[٣] میشوم).

ما اینجا توان و پول برای راه اندازی برگروه/کارگروه (= team) را نداریم. دیوانسالاری[٤] را کشورها میتوانند که
پشتوانه‌یِ پولین و زمان آسودگی برای برنامه‌ریزی در دست دارند, گرنه در همین جُستار سی جور راهْکار آمده بی یک دانه خودِ کار.

به سخن زیباتر: دو سد گفته چون نیم کردار نیست.

چرا، اتفاقا من هم از درهم برهمی و بی‌نظمی و البته عدم تعامل و گفتگو در همان تالار نهان می‌گویم.
اینجا هم وقت ما پول است که بی‌حساب و در بسیاری مواقع در راستای خنثی کردن کار یکدیگر خرجش کرده‌ایم. مثلا در مورد صفحه‌یِ ستیز با مردستیزی این رویکرد عمل بجای سخن و تصمیم یکتنه بجای توافق را بکار بردیم، چقدر موفق بود؟ اساسا هنوز ما درست گفنگو نکرده ایم که برای چه داریم فعالیت می‌کنیم، استراتژی و... که بماند. می‌بینیم همان مزدک یا آرش بیخدای خودمان یکتنه (با توافق خودشان با خودشان) و بدون حمایت دولتی کارها کردند. پس مشکل از سوژه کار ما یا نیاز مالی عجیب نیست. مساله همکاری‌ بر سر موضوعات مورد توافق است که ما نتوانسته‌ایم با هم داشته باشیم. سر تصویب قوانین کم مانده بود من دیگر التماس دوستان بکنم که یکمقدار نظم و همکاری بخرج دهند، دست آخر هم دیدیم که هنوز قوانین روی هواست، گمان نکنم چهار خط قانون برای فروم نوعی دیوانسالاری ِ نیازمند به حمایت مالی دولتی بحساب بیآید.

Theodor Herzl
04-20-2014, 10:25 PM
اگر بتوانید با ادمین های پیج های زیر هماهنگ کنید خیلی خوب می شود.

کانون آگنوستیک ها و آتئیست های ایران Iranian Atheists Agnostics (https://m.facebook.com/Iran.Atheist.agnostic) کانون آگنوستیک ها و آتئیست های ایران

آنتی استبداد (https://m.facebook.com/ANTIESTEBDAD)

ما همه بد حجابیم (http://m.facebook.com/profile.php?id=227453840629655&ref=stream&refid=17&_ft_=fbid.391408637616448)

وبلاگ نقد قرآن (https://m.facebook.com/al.coranaa)
من امشب به تمامی‌ این پیج‌ها پیغام خصوصی میدهم و ۶۰-۷۰ تا کامنت میزارم در فیسبوک ، صفحه‌های شلوغ دیگه که فکر می‌کنید می‌شه اونجا هم تبلیغ کرد رو بگید لطفا!

Mehrbod
04-20-2014, 10:55 PM
چرا، اتفاقا من هم از درهم برهمی و بی‌نظمی و البته عدم تعامل و گفتگو در همان تالار نهان می‌گویم.
..

خوب پس خودتان هماهنگ پیش بروید, اگر کار بجایی رسید و فرجامی بساوپذیر (= tangible) دربر داشت, من هم میایم.

Nevermore
04-21-2014, 07:40 AM

بی خیال مهربد جان،من هم می دانم که در اینجا کار گروهی نتیجه نمی دهد،اما همان شیر کردن مطالب فیس بوک دفترچه و لایک و کامنت دوستانی مانند تو که معروف تر هستند بسیار کمک می کند.:e032:

Mehrbod
04-21-2014, 10:38 AM
من هم می دانم که در اینجا کار گروهی نتیجه نمی دهد

من همچو چیزی نگفتم. چرا نه؟

Nevermore
04-21-2014, 11:20 AM
من همچو چیزی نگفتم. چرا نه؟

تجربه نشان می دهد که اینگونه نیست،در واقع به نظر من مشکل کاربرها نیستند،مشکل کمبود وقت و عدم تعهد لازم و کافی کاربران است.چنانچه می دانی من هنوز بخش دوم آن مقاله را در فیس بوک نگذاشتم،با اینکه پیشتر به طور دستی(با قلم و کاغذ) آنرا ترجمه کرده ام اما حوصله تایپ و ویرایش آنرا ندارم،یا برای نمونه آن پروژه سایت،یا مقاله هایی که امیر گرامی قول ترجمه ی آنرا داده بودند(در مورد فرگشت)،یا فهرست مغالطات که داریوش یک تنه آنرا تا یک جایی جلو بَُرد و موارد پُر شمار دیگر.این میان تنها بهمنیار عزیز است که آن هم با تلاش فردی و به تازگی با کمک راسل ارجمند کتاب ترجمه می کند.

izabel
04-21-2014, 12:43 PM

شرمنده اخلاق ورزشکاریتون :)

بانو گشسب
04-21-2014, 09:44 PM
چرا صفحه فیس بوک دفترچه زا به روز نمی کنید؟!
پیشنهاد می کنم جستارهای داغ اینجا را در فیس بوک share کنید.

من که قبلا هم اینو مطرح کردم، ولی کسی که تحویل نگرفت!

Mehrbod
04-22-2014, 12:16 PM
تجربه نشان می دهد که اینگونه نیست،در واقع به نظر من مشکل کاربرها نیستند،مشکل کمبود وقت و عدم تعهد لازم و کافی کاربران است.چنانچه می دانی من هنوز بخش دوم آن مقاله را در فیس بوک نگذاشتم،با اینکه پیشتر به طور دستی(با قلم و کاغذ) آنرا ترجمه کرده ام اما حوصله تایپ و ویرایش آنرا ندارم،یا برای نمونه آن پروژه سایت،یا مقاله هایی که امیر گرامی قول ترجمه ی آنرا داده بودند(در مورد فرگشت)،یا فهرست مغالطات که داریوش یک تنه آنرا تا یک جایی جلو بَُرد و موارد پُر شمار دیگر.این میان تنها بهمنیار عزیز است که آن هم با تلاش فردی و به تازگی با کمک راسل ارجمند کتاب ترجمه می کند.

خب در این میان من چرا باید برای کسانیکه انگیزه و زمان و تعهد و ... ندارند, انگیزه و زمان و تعهد داشته باشم؟ :39:

از دیدگاه خود ات میپرسما شهریار, داستان چیه؟

Crusader
04-22-2014, 01:28 PM
گرامی برای من محل پرسش است که اصلا شما چه اصراری روی شلوغ بودن اینجا دارید؟ من وضعیت کنونی را مساعد می‌بینم، چه عیبی دارد اینجا فروم کم رفت و آمدی متشکل از دوستان صمیمی برای گپ و گفت‌های مورد علاقه‌مان باشد؟

Mehrbod
04-22-2014, 01:39 PM
مثلا در مورد صفحه‌یِ ستیز با مردستیزی این رویکرد عمل بجای سخن و تصمیم یکتنه بجای توافق را بکار بردیم، چقدر موفق بود؟

hmm.., یک تاربرگ کوچک رویهمرفته ٤٠٠ پسند گرفته و هر نوشته‌یِ آن این روزها میانگین ده پانزده خواننده‌یِ یگانه دارد.

در یاد داشته باش همه‌یِ این سخنگاه رویهم ٤٠٠ کاربر هم ندارد و میانگین دو یا سه تن نوشته هایت را شاید بخوانند.

این هم واپسین آمار تاربرگ نامبرده:

http://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/138.jpg

اگر این را بهمسنجیم با رویکرد تو و این همه گفتگو‌هایِ بیفرجام, به دید من بسیار بسیار کامیابتر بوده است.

ولی خب هنوز زمان هست و من هم دارم میشکبیم ببینم پس از اینکه هرکس هزار و اندی
راهکار داد — و هیچکدام را هم نیانجامید (; — دستآورد سازنده‌ای هم آیا در کار خواهد بود, یا اینکه نه.

پارسیگر

Russell
04-22-2014, 01:44 PM
گرامی برای من محل پرسش است که اصلا شما چه اصراری روی شلوغ بودن اینجا دارید؟ من وضعیت کنونی را مساعد می‌بینم، چه عیبی دارد اینجا فروم کم رفت و آمدی متشکل از دوستان صمیمی برای گپ و گفت‌های مورد علاقه‌مان باشد؟

محفل دوستانه هم بجای خود خوب است، ولی هم دوست جدید هم بحث جدید با وجود نظرات دیگر و بسیاری مواقع مخالف پدید می‌آید، همانطور که مهربد گفت سخنگاه بدون سحنگو بی‌‌فایده است. برای همفکری و گپ و گفت همفکران هم می‌شود نهایتا بخش یا حتی فروم/سایت/صفحه‌یِ جداگانه بوجود آورد ولی چنین رویکردی در قبال کل فروم مشخصا به ضرر آن خواهد بود.

Russell
04-22-2014, 01:52 PM
hmm.., یک تاربرگ[١] کوچک رویهمرفته ٤٠٠ پسند گرفته و هر نوشته‌یِ آن این روزها میانگین ده پانزده خواننده‌یِ یگانه دارد.

در یاد داشته باش همه‌یِ این سخنگاه رویهم ٤٠٠ کاربر هم ندارد و میانگین دو یا سه تن نوشته هایت را شاید بخوانند.

این هم واپسین آمار تاربرگ نامبرده:

تصویر کوچک شده روی این نوار کلیک کنید تا تصویر را در اندازه اصلی (932x747 پیکسل) ببینید .

اگر این را بهمسنجیم[٢] با رویکرد تو و این همه گفتگو‌هایِ بیفرجام[٣], به دید من بسیار بسیار کامیابتر بوده است.

ولی خب هنوز زمان هست و من هم دارم میشکبیم ببینم پس از اینکه هرکس هزار و اندی
راهکار داد — و هیچکدام را هم نیانجامید (; — دستآورد سازنده‌ای هم آیا در کار خواهد بود, یا اینکه نه.

البته اینجا بجز مشکلات خودمان که صحبت شد، مشکل رنک گوگل هم دارد. برخی وبلاگ‌هایِ خود کاربران قدیمی اینجا رنکش از فروم بهتر است.
در مورد پیج هم اینرا می‌توانیم با صفحات چندهزار نفری فمینیستی مقایسه کنیم. با توجه به اینکه ما درباره‌یِ ایران سخن می‌گوییم و با وجود دست بسیار بالاتر فمینیسم من گمان می‌کنم اختلاف ما کمتر از 1 به 1000 باشد، حتی به اندازه‌یِ کافی ما مورد حمله و توهین هم قرار نمی‌گیریم.

نکته‌یِ دیگر اینکه ما اگر بخواهیم کار تکتفره را با کار چند نفره‌یِ بدون هماهنگی و اندیشه‌یِ قبلی مقایسه کنیم نتیجه‌یِ چندانی نمی‌گیریم، سوال اینجاست که آیا کارگروهی هماهنگ با کارایی و نتیجه چندین برابر ممکن است یا تنها خیال ماست. اگر نتیجه شود خواب خیال است بنظر من درجا در فعالیتمان را گل بگیریم بسیار بهتر باشد.

sonixax
04-22-2014, 02:20 PM
hmm.., یک تاربرگ[١] کوچک رویهمرفته ٤٠٠ پسند گرفته و هر نوشته‌یِ آن این روزها میانگین ده پانزده خواننده‌یِ یگانه دارد.

فراموش نکنید که خیلی ها هم تنها و تنها در اینجا خواننده هستند و به شکل میهمان می آیند و میخوانند و میروند :

3979
3980

این آمار نه تنها بد نیست خیلی هم خوبه.
ما باید ببینیم ترس 8188 نفر بازدیدکننده که همگی روی هم بیش از 30 هزار بار از دفترچه از ابتدای ماه آپریل تا کنون دیدن کرده اند در چه بوده که ثبت نام نکرده اند!
حتا اگر فرض کنیم از این 8188 نفر 5000 بارش خودمان و موتورهای جستجو بوده ایم (از آنجایی که موتورهای جستجو آی پی استاتیک دارند و با تور نمی آیند فوقش میشود 10 تا از 5000 تا) آن 3000 نفر دیگر چرا نامنویسی نکرده اند ؟! اصلن شما بگو 300 نفر!!!!
مطالب اینجا به اندازه کافی و قابل قبول توسط بقیه خوانده میشود. اکثر این خوانندگانِ میهمان ترس از نامنویسی دارند.

Mehrbod
04-22-2014, 02:29 PM
این آمار نه تنها بد نیست خیلی هم خوبه.

این آمار بدبختانه بیخوده, چون بیشتر کسانیکه اینجا میایند
براه فیلترشکن Tor میایند و Tor هربار یک IP میاندازد.

خود من دو تا روبات دارم که هر چند دقیقه یکبار اینجا را می‌بررسند (و در آمار میشوند بازدیدگر).
یا خود من در روز سدها بار با Tor اینجا را باز میکنم ( و چون هیچ رویدادی رخ نداده دوباره میبندم) و آنجا در جایگاه ١٠٠ بازدیدگر آمار میشوم!
بسیاری دیگر هم همینکار را میکنند, یعنی اگر ٣٠ تا هموند اینجا که نوشته‌ها را میخوانند روزی سه چهار بار با Tor بیایند, در آمار ٣٠٠ ٤٠٠ بازدیدگری ثبت میشود.

جدای اینها هم نباید فراموشید که تالار اروتیک یکی از پُربازدید شده‌ترین تالارهایِ این سخنگاه است که هیچ نویسنده‌ای ندارد و این جُستار برای نمونه:

ُhttp://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/139.jpg

سومین جُستار پربازدیدگر این سخنگاه است, با ارزشی نزدیک به 0.

به زبان تلخ‌تر, ما اینجا در یک آبخُست دورافتاده (isolated island) هستیم.

Russell
04-22-2014, 02:35 PM
خب من می‌گویم صحبت کنیم/آزمایش کنیم/فکر کنیم همین است. آقاجان یا موضع مهربد اینجا درست است یا میلاد، هر دو که نمی‌شود.
پیامد هر یک از این‌ها و راهکارهای ما برای آن از زمین تا آسمان می‌تواند با هم توفیر داشته باشد. آیا یکسری تجربه گرای اهل حساب و کتاب و خوره‌یِ برنامه‌نویسی و ریاضی می‌توانیم این معما را حل کنند تا مشخص شود کجای کار هستیم و چه گِلی به سرمان باید بگیریم؟

sonixax
04-22-2014, 02:49 PM
این آمار بدبختانه بیخوده, چون بیشتر کسانیکه اینجا میایند
براه فیلترشکن Tor میایند و Tor هربار یک IP میاندازد.

خود من دو تا روبات دارم که هر چند دقیقه یکبار اینجا را می‌بررسند (و در آمار میشوند بازدیدگر).
یا خود من در روز سدها بار با Tor اینجا را باز میکنم ( و چون هیچ رویدادی رخ نداده دوباره میبندم) و آنجا در جایگاه ١٠٠ بازدیدگر آمار میشوم!
بسیاری دیگر هم همینکار را میکنند, یعنی اگر ٣٠ تا هموند اینجا که نوشته‌ها را میخوانند روزی سه چهار بار با Tor بیایند, در آمار ٣٠٠ ٤٠٠ بازدیدگری ثبت میشود.

جدای اینها هم نباید فراموشید که تالار اروتیک یکی از پُربازدید شده‌ترین تالارهایِ این سخنگاه است که هیچ نویسنده‌ای ندارد و این جُستار برای نمونه:

ُhttp://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/139.jpg

سومین جُستار پربازدیدگر این سخنگاه است, با ارزشی نزدیک به 0.

به زبان تلخ‌تر, ما اینجا در یک آبخُست دورافتاده (isolated island) هستیم.

همان طور که بالاتر هم گفتیم شما فرض کن 5000 تا از اون 8188 تا تا کنون مربوط به خود کاربرانِ اینجا باشد. جلوترش گفتم اصلن 300 تا از 8188 تا ویزیت سایرین باشد!
البته یک چیز دیگری هم هست و اینکه این آمار از روی IP تنها ثبت نمیشوند اینها بر پایه Host+IP هستند. یعنی اگر Host شخصی ثابت باشد ولی IP اش صد هزار بار هم که عوض شود تنها یک بار شمارش میشود! این طوری شانس اینکه کاربران اینجا 1000 بار در روز شمارش شوند بسیار کم میشود و این آمار واقعی تر هم میشود.
آماری که خود Vbulletin ارایه میده دقیق و درست نیست و پر است از اشتباه. با این حال طبق همان آمار همین الان 4 نفر میهمان دارند مطالب اینجا را میخوانند! و اگر در 24 ساعت 20 نفر میهمان مطالب اینجا را بخوانند ماهش میشود حدود 600 نفر میهمان!!! (طبق آمار خود ویبولتین)
پیشتر میخواستم آمارگیری از روی MacAddress را هم روشن کنم به خاطر امنیت کاربران این کار را نکردم.

3981

با همه اینها من باز هم به آمارها اطمینان نکردم و گفتم 300 نفر میهمان در ماه!

نکته جالب کار میدانید کجاست ؟

از ابتدای آپریل تا کنون ما 48 بازدید به شکل مستقیم از داخل ایران داشته ایم :

3982

و این یعنی اینجا توسط حکومت و برادران عَرزشی رصد میشود.

Nevermore
04-22-2014, 07:41 PM
خب در این میان من چرا باید برای کسانیکه انگیزه و زمان و تعهد و ... ندارند, انگیزه و زمان و تعهد داشته باشم؟ :39:

از دیدگاه خود ات میپرسما شهریار, داستان چیه؟

مهربد جان،سخن سر این است که هیچ کدام از این کارها قرار نبوده و نیست که برای بهره بردن ِ کاربران حرفه ای این انجمن صورت بپذیرد، چه آنکه اکثر کاربران این انجمن هرکدام چندین زبان خارجی می دانند و همگی هم از زمینه هایی مانند فرگشت و اینها سر در می آورند،مخاطب اصلی به گمانم همان خوانندگانی هستند که این مطالب برایشان تازگی دارد.من خودم از دوران نوجوانی یادم می آید که بی دین و ایمان بودم،اما سالها پیش با خواندن انجمن هایی مانند گفتگو جرقه های ناباوری ام به خدا زده شد و آنرا مدیون نویسندگان آن انجمن ها هستم.در این سالها بسیار کاربرانی را دیده ام که به مرور عقایدشان از این رو به آن رو شده است،به نظرم این بسیار ارزشمند است و رهانیدن ِ حتی یک نفر از چنین منجلاب های فکری ای در جای خود شایسته ی ستایش بسیار است و اینگونه نیست که مهربد با نزدیک به 8000 پیک در این انجمن و هزاران پیک در انجمن های دیگر تاثیری بر دیگران نگذاشته باشد.اگر چه این چند وقت اخیر برای جذب کاربر "دفترچه" به ورطه ی عامپسندی سقوط کرده،اما نباید فراموش کرد که دهها و چه بسا صدها نفر از خواندن مطالب این انجمن از شر اسلام پلید نجات یافته اند و خود تو در این انجمن توانسته ای اکثر کاربران را به پارسی نویسی علاقه مند کنی که به نگرم این کم دستاوردی نیست،قبول دارم که اگر این فعالیت ها در جایی مانند فیس بوک صورت می گرفت شاید نتایج قابل قبول تری می داشت،اما باور کن که جو اینجا،سطح سواد بچه های اینجا و نوع سخن گفتنشان با هیچ کجای فضای مجازی پارسی زبانان قابل قیاس نیست،در همان فیس بوک من گاهی حالت تهوع می گیرم از خواندن استدلال های مردم،قبول نمی کنی از undead_knight بپرس؛با اینکه من تاکنون پوست کلفت تر از او در نت ندیده ام اما به وفور دیده ام که در فضای دیگر از دست حرف های کاربران آنجا که جملگی هم خیر سرشان از خارج نشینان و هموطنان فرهیخته امان هستند سر به دیوار می کوبد و زار می زند:e057:این است که به نظرم نگاه داشتن ِ چنین فضایی به خودی خود آنقدر ارزشمند است که حتی اگر هیچ کاربری هم در این انجمن پست نزند من باز هم اینجا خواهم آمد و مطالب اینجا را خواهم خواند.من هنوز افسوس آرشیو گفتگو را می خورم که چه بحث های گرانبهایی در آن رخ داد و چه نوشته های سترگی در آن بر باد رفت که دیگر هیچ کجا نمی توان یافت،باور کنید من شده بار ها یک جستاری را که پیشتر آنرا خوانده بودم از نو بازخوانی کرده ام و در پس هر پیج بحث های این انجمن نکات بسیاری را آموخته ام.این سنگر را نباید رها کرد و آن پیج خود ات را هم اگر شده هر شش ماه یک بار به روز کنی نباید بگذاری خاک بخورد،فراموش نکن که با تمام این "بازی" و این کس و شعر ها هنوز هم ارزش های مردانه از فضیلت های بزرگ است و مفت خوری و انگل وار زیستن وبه هیچ کس سودی نرساندن پیشه ی زنان* است و دست کم کمک کن که اینجا به چنین روزی نیوفتد.:e105:

*:بگوییم اکثرشان که باز جیغ و داد نکنند.

Nevermore
04-23-2014, 02:30 PM
شرمنده اخلاق ورزشکاریتون :)

خسته نباشید،پس این همه در فیس بوک می گردید چه می کنید که 50 تا فرند هم ندارید؟:e40a:

Russell
04-23-2014, 02:35 PM
بنظر من شرط نمی‌خواهد، هر چندتا فرند هم باشد خوب است. ولی بنظرم نباید دعوت جنبه‌یِ اینرا داشته باشد که "خواهش می‌کنم به اینجا بیایید" و.. بلکه باید تنها آشنایی با دفترچه محیط آزاد آن و مباحث جالب موجود در آن باشد.
همچنین یک راه خوب دیگر که برخی دوستان در وبلاگ خود کرده‌اند همین وارد شدن در بحث‌های مختلف و دعوت برای ادامه‌یِ بحث در دفترچه است. اینطور خودبخود تنها انرژی را صرف کسانی کرد‌ایم که حداقل علاقه‌ای به بحث دارند.

izabel
04-23-2014, 03:01 PM
خسته نباشید،پس این همه در فیس بوک می گردید چه می کنید که 50 تا فرند هم ندارید؟:e40a:

خب من به دوستی های مجازی علاقه ایی ندارم :| فیسبوکم فقط برای خوندن مطالب میرم همین! واسه رفیق بازی نمیرم که :)

بنظر من شرط نمی‌خواهد، هر چندتا فرند هم باشد خوب است. ولی بنظرم نباید دعوت جنبه‌یِ اینرا داشته باشد که "خواهش می‌کنم به اینجا بیایید" و.. بلکه باید تنها آشنایی با دفترچه محیط آزاد آن و مباحث جالب موجود در آن باشد.
همچنین یک راه خوب دیگر که برخی دوستان در وبلاگ خود کرده‌اند همین وارد شدن در بحث‌های مختلف و دعوت برای ادامه‌یِ بحث در دفترچه است. اینطور خودبخود تنها انرژی را صرف کسانی کرد‌ایم که حداقل علاقه‌ای به بحث دارند.

با شما موافقم!
اتفاقا سایتی رو در گذشته میشناختم برای اینکه کاربر بیشتری داشته باشه مدیران و ادمین به هر ننه قمری در فیس بوک ادرس سایت رو داده بودن و التماس که قدم رو تخم چشم ما بذارید! (یادش بخیر چقدر من جوش خوردم!!) بعد از مدتی جمعی از دوستان خز و خیل آنجا فرود آمدند دیگه نمیشد کنترلشون کرد :))
اگر قراره دعوتی صورت بگیره بهتره با شناخت قبلی باشه!
از طرفی اگر به کامنت ها در فیسبوک توجه کنید متوجه میشید که امروزه کمتر کسی از خودش حرفی داره و صاحب نظره!
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید :)

یه نفر
04-23-2014, 03:37 PM
به نظرم دوستانی که با نام حقیقی خود در فیس بوک نیستند و بیش از 50 دوست در فیس بوک دارند باید برای ادمین شدن کاندید شوند،بانو ایزابل اگر چنین شرایطی دارند مهره بسیار خوبی برای اینکار هستند @Mehrbod جان خود ات باید دست به کار شوی.
@یه نفر خدابیامرز اگر بود می توانست بسیار به کارمان بیاید.
برای ادمین شدن صفحه فیسبوک؟ اطرافیان من اکثرا مسلمان هستند و از این بحث ها فراری... مگر اینکه تحریکشان کنید برای قلم فرسایی.! وگرنه بی توجه از این مسائل رد می شوند..

Nevermore
04-23-2014, 04:01 PM
برای ادمین شدن صفحه فیسبوک؟ اطرافیان من اکثرا مسلمان هستند و از این بحث ها فراری... مگر اینکه تحریکشان کنید برای قلم فرسایی.! وگرنه بی توجه از این مسائل رد می شوند..
خیر،پس از مسخره بازی ای که با آلیس در آوردید نمی توانید ادمین باشید.بویژه اینکه تعادل روحی هم نداریم یهو همه چیز را به هم می زنید:e404:همان لایک کردن و کامنت گذاشتن خوبه.

Nevermore
04-23-2014, 04:05 PM
خب من به دوستی های مجازی علاقه ایی ندارم :| فیسبوکم فقط برای خوندن مطالب میرم همین! واسه رفیق بازی نمیرم که :)

آخر گفتید صبح تا شب در فیس بوک هستید گفتم شاید از این fb سلبریتی ها باشید.:e414:

یه نفر
04-23-2014, 06:39 PM
خیر،پس از مسخره بازی ای که با آلیس در آوردید نمی توانید ادمین باشید.بویژه اینکه تعادل روحی هم نداریم یهو همه چیز را به هم می زنیدهمان لایک کردن و کامنت گذاشتن خوبه.

مردک حرف مفت نزن! چه مسخره بازی؟؟ کدومش؟ کوت بگیر ببینم

Nevermore
04-24-2014, 09:48 AM
مردک حرف مفت نزن! چه مسخره بازی؟؟ کدومش؟ کوت بگیر ببینم

اینقدر از این دلقک بازی ها در آوردی که آمارش از دستت در رفته،خودت می گویی "کدومش؟":e415:بیچاره آلیس که با طناب پوسیده ی تو به چاه رفت.حالا هم بیا برادریتو ثابت کن تالار اروتیک را رونق بده یک کاریش برات می کنیم.

یه نفر
04-24-2014, 09:59 AM
اینقدر از این دلقک بازی ها در آوردی که آمارش از دستت در رفته،خودت می گویی "کدومش؟"بیچاره آلیس که با طناب پوسیده ی تو به چاه رفت.حالا هم بیا برادریتو ثابت کن تالار اروتیک را رونق بده یک کاریش برات می کنیم.
میپیچونی؟!
چطوری رونقش بدم؟

Nevermore
04-24-2014, 10:26 AM
میپیچونی؟!
چطوری رونقش بدم؟
مطمئنا اگر عکس دختران زشت با این همه لباس(مانند آواتارت) را بگذاری رونق نخواهد یافت.:e108:

kourosh_bikhoda
05-02-2014, 07:58 AM
این کد QR آدرس انجمن هست. میتونید در جای مناسب ازش استفاده کنید. خیلی ها با استفاده از موبایل به فیسبوک و وبگردی میپردازند. بنابر این قرار دادن این کد در انتهای پست ها یا در جایی مناسب میتونه ترافیک رو به سمت انجمن هدایت کنه.

4020

Theodor Herzl
05-02-2014, 06:12 PM
صفحه یه ۸ تا لایک گرفته تازگی از تبلیغات ، دوستانی که در لیست friend‌های خود هر کسی‌ را دارند به صفحه دعوت کنند

kourosh_bikhoda
05-02-2014, 06:29 PM
صفحه یه ۸ تا لایک گرفته تازگی از تبلیغات ، دوستانی که در لیست friend‌های خود هر کسی‌ را دارند به صفحه دعوت کنند
فعالتی شده جدیدن؟ من یادم رفت برم چک کنم. چون اگه فعالیتی نشده باشه کسی دلیلی برای لایک کردن نمیبینه. لایک از نظر افراد بالاترین چیزیه که در اختیار دارند به همین خاطره که در دادن لایک حسیس هستند.

من اون زمان که بیکار بودم گفتم به من دسترسی بدید ندادید. از نظر فیسبوک، یک پیج چنانچه روزی حداقل یک فعالیت نداشته باشه پیج مرده هست. همینجوریش برای پیج های فعال با 100 هزار لایک reach رو کرده 1 درسد. یعنی فقط هزار نفر یک پست براشون در home نمایش داده میشه. بیشتر از این بخواید فیسبوک ازتون پول میخواد. بعدم در یک نسبت معمولی، 10 درسد کسانی که پست رو میبینند، لایک میکنند. یعنی هر پست یک پیج 100 هزار لایکی، سد لایک میخوره.

بنابر این لازمه حداقل روزی یک پست روی فیسبوک قرار داده بشه. میتونیم موارد و پست های جالب و جنجالی انجمن رو اونجا پست کنیم. یا فرتورها یا هر چیز دیگه. ولی روزی حداقل یک فعالیت لازمه باشه.

Theodor Herzl
05-02-2014, 06:30 PM
من تنها کسی‌ هستم که در صفحه پست می‌کنم ، فعالیت دارد الان

kourosh_bikhoda
05-02-2014, 06:38 PM
share کردن بسیار در لایک گرفتن مهمه. اگه دیدید بیشتر از فرمولی که در پست قبلی گفتم چیزی لایک گرفته، علتش اینه که shareهای اون پست زیاد بوده. تا میتونید دوستان پست های فیسبوک دفترچه رو share کنید.

کافر_مقدس
05-02-2014, 06:40 PM
من تنها کسی‌ هستم که در صفحه پست می‌کنم ، فعالیت دارد الان

به آن چهار تا مطلب یک خطی می گویید فعالیت؟! http://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/1.png

یک مقدار پیج را پربارتر کنید کاربر خودبخود جذب می شود.

Theodor Herzl
05-02-2014, 06:42 PM
به آن چهار تا مطلب یک خطی می گویید فعالیت؟!

یک مقدار پیج را پربارتر کنید کاربر خودبخود جذب می شود.شما خود دوست دارید آستین بالا بزنید ادمین صفحه بشوید:e41f:

کافر_مقدس
05-02-2014, 11:47 PM
شما خود دوست دارید آستین بالا بزنید ادمین صفحه بشوید:e41f:

لکن تا هنگامیکه بزرگان سخنگاه هستند اینجانب جسارت نمی کنم!

هر که ادمین شد من پشتش می ایستم و حمایتش می کنم! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/07/9.png

Russell
05-03-2014, 10:09 AM
لکن تا هنگامیکه بزرگان سخنگاه هستند اینجانب جسارت نمی کنم!

هر که ادمین شد من پشتش می ایستم و حمایتش می کنم!

کافر جان شما و بقیه دوستان مثل بانو ایزابل که گفته‌اید می‌توانید برای صفحه تبلیغ کنید آمادگی خود را اعلام کنید به شما دسترسی می‌دهم.

Theodor Herzl
05-07-2014, 05:52 AM
از هفته پیش صفحه انجمن ۲۰ تا لایک جدید خورده و total reach صفحه ۲۳۰۰% بزرگتر شده ، اگر هفته‌ا‌ی بتونیم بین ۱۰ تا ۲۰ تا لایک جدید بگیریم فکر کنم هدف خوبی‌ باشه

kourosh_bikhoda
05-07-2014, 07:02 AM
برای گرفتن لایک بیشتر یا باید خرج کنیم و از طریق Boost و Promote اقدام کنیم که کار بیهوده ایه، یا از طریق به اشتراک گذاری این کارو انجام بدیم.
فیسبوک مدتیه organic reach رو خیلی کم کرده. حدود یک درسد افرادی که لایک کرده باشند میتونند پست ها رو در home خودشون ببینند. مگه اینکه به پیج سر بزنند.
بنابر این اگر همونایی که میبینند، share هم بکنند reach پست ها خیلی بیشتر میشه و در نتیجه لایک هم بیشتر میشه. این بهترین راه هست. ویل فعلن باید محتوا تولید کنیم برای پیج.

Nevermore
05-07-2014, 08:46 AM
آقا یک سوال:
اگر به کسی فرند ریکوئست بفرستی بعد اون قبول کنه هرچیزی که لایک کنی و کامنت بدی و هر مطلبی رو که شیر کنی تو هوم پیجش می بینه؟

Russell
05-07-2014, 09:18 AM
اگر به کسی فرند ریکوئست بفرستی بعد اون قبول کنه هرچیزی که لایک کنی و کامنت بدی و هر مطلبی رو که شیر کنی تو هوم پیجش می بینه؟
آری، بسته به تنظیمات صفحه‌یِ خودت دارد که چه چیزی خصوصی باشد چه چیزی عمومی دیده شود؛ در بخش Events دیده می‌شود.

kourosh_bikhoda
05-07-2014, 11:24 AM
اگر به کسی فرند ریکوئست بفرستی بعد اون قبول کنه
یعنی فرند هم باشید دیگه؟ فرقی نمیکنه کی ریکوئست داده باشه.

هرچیزی که لایک کنی و کامنت بدی و هر مطلبی رو که شیر کنی تو هوم پیجش می بینه؟
نه همه چیز. ف.ب بصورت رندوم به دوستان هم نمایش میده. مشروط بر اینکه اون چیزایی که لایک کردی پابلیک باشن.

undead_knight
05-07-2014, 11:30 AM
آقا یک سوال:
تا اونجایی که میدونم "رندوم" هست و هر چیزی نیست.

Russell
05-07-2014, 11:45 AM
نه همه چیز. ف.ب بصورت رندوم به دوستان هم نمایش میده. مشروط بر اینکه اون چیزایی که لایک کردی پابلیک باشن.
اینهم جدید اینجوری شده؟ قبلا بنظر من میومد همه رو نشون میداد!؟

sonixax
05-07-2014, 01:03 PM

تا زمانی که توی Privacy اونها رو نبسته باشی آره.

kourosh_bikhoda
05-07-2014, 06:52 PM
اینهم جدید اینجوری شده؟ قبلا بنظر من میومد همه رو نشون میداد!؟
بله چند ماهی هست اینجوری شده. فیسبوک با این کارش پیج های رو وادار کرده برای افزایش reach پست هاشون پول پرداخت کنند.
اون reach که زیر هر پست میبینید که نشون میده چند نفر این پست رو دیدن، بازدید طبیعی هست. برای بیشتر از اون باید یا boost کنید یا promote

ولی بهترین راه همنطور که گفتم شیر کردن هست. الان پست آبجو که 11 ساعت پیش وارد شده 60 نفر دیدنش چون 3 بار شیر شده. در حالیکه پس قبلیش که 23 سات پیش رفته بالا فقط 38 نفر بازدیدکننده داشته چون شیر نشده.

Hezbollah_YaHasan
05-11-2014, 12:39 PM
از وقتی برادران تکاور سایبری فرمانده تان آرش بیخدا و چند ضالین دیگر را دستگیر و به زندان سپرده اند به سبک اصحاب پرشین تولز پاتوقهای شب نشینی راه انداخته اید و نقدنامه دونتون پاره شده و دیگر حوصله ندارید مثل انجمن گفتگو روزی هزارتا خزعبل درباره اسلام بنویسید. من پیشنهاد می کنم در کیهان و همشهری و تلویزیون تبلیغ کنید. :e105:

Russell
05-11-2014, 01:59 PM
از وقتی برادران تکاور سایبری فرمانده تان آرش بیخدا و چند ضالین دیگر را دستگیر و به زندان سپرده اند به سبک اصحاب پرشین تولز پاتوقهای شب نشینی راه انداخته اید و نقدنامه دونتون پاره شده و دیگر حوصله ندارید مثل انجمن گفتگو روزی هزارتا خزعبل درباره اسلام بنویسید. من پیشنهاد می کنم در کیهان و همشهری و تلویزیون تبلیغ کنید.
حاجی خودت تبلیغ نمی‌کنی؟

sonixax
05-11-2014, 02:23 PM
من پیشنهاد می کنم در کیهان و همشهری و تلویزیون تبلیغ کنید.

آشنا دارید معرفی کنید بتونیم تخفیف بگیریم ؟

کافر_مقدس
05-11-2014, 07:49 PM
من پیشنهاد می کنم در کیهان و همشهری و تلویزیون تبلیغ کنید. :e105:

پیشتر با حسین بازجو پیشنهاد شما را مطرح کردیم، ولی ایشان مبلغ بسیار بالایی را درخاست کردند که در توان ما نبود!

تلویزیون حاج آقا ضرغامی هم ثانیه ای 60 میلیون تومان دریافت می کند که آن هم رقم کمر شکنی است و برایمان مقدور نیست!

kourosh_bikhoda
05-11-2014, 08:32 PM
از وقتی برادران تکاور سایبری فرمانده تان آرش بیخدا و چند ضالین دیگر را دستگیر و به زندان سپرده اند به سبک اصحاب پرشین تولز پاتوقهای شب نشینی راه انداخته اید و نقدنامه دونتون پاره شده و دیگر حوصله ندارید مثل انجمن گفتگو روزی هزارتا خزعبل درباره اسلام بنویسید. من پیشنهاد می کنم در کیهان و همشهری و تلویزیون تبلیغ کنید.
آقا شما با این نماینده امام زمان در فیسبوک نسبتی نداری؟ خیلی شبیه این حرف میزنی :e415:
https://www.facebook.com/emamzaman.official?ref=br_rs

Theodor Herzl
05-28-2014, 06:51 AM
دوستان ۲۰۰ نفر شدن صفحه انجمن رو تبریک میگم ، ۳۷ روز پیش که این کمپین شروع شد صفحه انجمن ۶۶ کاربر داشت و امروز ۲۰۰ نفر دارد! در ۳۷ روز گذشته ۱۳۴ کاربر به صفحه انجمن در فیس‌بوک اضافه شده است که میانگین ۳.۵ کاربر در روز است.

کافر_مقدس
05-28-2014, 12:42 PM
200 تایی شدن برگه ی وزین دفترچه را شادباش می گویم، به امید 20000 تایی شدن!

گرچه هنوز سال ها زمان لازم است تا به سوراخ چانه ی پرویز پرستویی برسیم! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/04/6.gif

سوراخ چونه ی پرویز پرستویی (https://m.facebook.com/theparvizhole)

Theodor Herzl
06-14-2014, 01:20 PM
با امداد‌های غیبی موسای نازنین و کمک صهیونیسم بین الملل و فریماسون‌ها صفحه انجمن به ۳۰۰ نفر رسید:e11b:

Theodor Herzl
07-17-2014, 03:49 PM
خوب به سلامتی‌ صفحه انجمن به ۴۰۰ نفر رسید از دیروز تا امروز بیش از ۴۰ تا like گرفتیم

کافر_مقدس
07-18-2014, 08:26 AM
این تگ کردن ها هم بسیار سودمند است و سهم بسزایی دارد در جذب هموندان

Dariush
07-18-2014, 01:08 PM
من می‌گویم به پانصد عضور که رسیدیم یک پست بگذاریم و از همه دعوت کنیم بیایند اینجا فعالیت کنند. کاربران را هم تگ می‌کنیم.

کافر_مقدس
07-18-2014, 06:57 PM
من می‌گویم به پانصد عضو که رسیدیم یک پست بگذاریم و از همه دعوت کنیم بیایند اینجا فعالیت کنند. کاربران را هم تگ می‌کنیم.

من به چند تن از اسلام ستیزهای سرشناس فیس بوک که در لیست دوستانم هستند پیغام دادم و از آن ها پرسیدم آیا به کنشگری در این سخنگاه تمایل دارند یا خیر.

یکی از آن ها گفت با موبایل است و برایش سخت است فارسی تایپ کردن.

دیگری گفت حوصله ی تالارهای گفتمان را ندارد.

آن دیگری گفت سخنگاه پرباری دارید، منتها هر گاه رگ شیرازی ام اجازه داد هموند می شوم.

سایرین هم که ما را به چیز خود حساب نکردند و اصلن پاسخ ندادند! http://www.daftarche.com/images/imported/2014/03/6.gif

پ.ن: بر هموندان فیس بوک 100 تن دیگر که افزوده شود از شمار هموندان سخنگاه هم پیشی می گیرند!

kourosh_bikhoda
07-19-2014, 10:09 AM
آقای نوریزاد در پست امروزش از یکی از فرتورهای فیسبوک دفترچه با آرم و لوگوی انجمن استفاده کرده. این نشون میده که ایشون احتمالن مطالب ما رو میخوانند.

4326

کافر_مقدس
07-20-2014, 12:10 AM
آقای نوریزاد در پست امروزش از یکی از فرتورهای فیسبوک دفترچه با آرم و لوگوی انجمن استفاده کرده. این نشون میده که ایشون احتمالن مطالب ما رو میخوانند.

4326

نه لزومن! ممکن است از طریق همین به اشتراک گذاری ها در یک پیج دیگر اتفاقی به چشمش خورده و آن را ذخیره کرده باشد.

از کجا متوجه این موضوع شدی؟!! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/09/30.gif

البته از آن فرتورهای قدیمی پیج است. من عکس احمدی نژاد را که دیدم خیلی شانسی آرم دفترچه را آن پایین مشاهده کردم.

اینقدر ذوق زده شده بودم نزدیک بود فرش را گاز بگیرم! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/1.gif

ابتدا من گمان کردم خودت آن را برایش فرستاده ای.

روی هم رفته رخداد میمونی بود! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/8.png

Robert
07-20-2014, 10:10 AM
اکبر گنجی چند تا مقاله راجع به فلسفه در اسلام نوشته بود و نصف یکی از نوشتارهای زندیق رو بدون دادن ارجاع کپی کرده بود.
البته نشر مطالب زندیق بدون ذکر منبع آزاد هست.

خیلی خوبه که جناب نوریزاد آرم دفترچه رو حذف نکرده ، شاید خودش هم تو دفترچه عضو شده ، چون حسابی به اسلام شک کرده است :e00e:

Dariush
07-20-2014, 10:15 AM
چون حسابی به اسلام شک کرده است
بر چه اساس این گمانه را مطرح می‌کنید؟ آیا ممکن است با ما مطرح‌اش کنید؟ به شک افتادنِ مسلمانی چون نوریزاد موضوع ِ بسیار جالبی خواهد بود.

Agnostic
07-20-2014, 01:11 PM
farsi.alarabiya.net/fa/iran/2014/07/14 http:///هشت-فعال-فیس-بوکی-در-ایران-در-مجموع-به-۱۲۸-سال-زندان-محکوم-شدند.html

Theodor Herzl
07-20-2014, 02:10 PM
خوب صفحه انجمن به ۵۰۰ نفر رسید

kourosh_bikhoda
07-20-2014, 02:50 PM
نه لزومن! ممکن است از طریق همین به اشتراک گذاری ها در یک پیج دیگر اتفاقی به چشمش خورده و آن را ذخیره کرده باشد.

توجه کن برادر کیشی:

کافر_مقدس
07-20-2014, 06:17 PM
توجه کن برادر کیشی:

این که گفتی یعنی چه؟! ناسزا که نبود؟! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/09/2.gif

پوزش میخاهم، "احتمالن" را ندیدم!

پ.ن: راستی نوریزاد برایم پیغام خصوصی فرستاده! ( محتویات پیام بماند! )http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/26.png

sonixax
07-20-2014, 09:33 PM

من افراد زیادی رو بیرون در دنیای واقعی دیدم که دفترچه رو میشناختند و مطالبش رو میخوندند!
من هم همیشه خودم رو میزنم به اون راه که نه نمیشناسم و چی میگی و اینها!
به اندازه کافی معروف هستیم، مشگل اینجاست کمتر کسی جرات عضو شدن دارد. دلیلش هر چه هست ناشناس بودنمان نیست چرا که حتا اگر طرف گوگل کند "دفترچه معافیت سربازی" ، "دفترچه کنکور سراسری" یا دفترچه خالی یا هر چیز دیگری که درش دفترچه داشته باشد ما در فهرست نتایج هستیم.

Robert
07-20-2014, 10:28 PM
مادری با شمعی در دست + فیلم سخنرانی نوری زاد در منزل مادر سعید زینالی | وب سایت رسمی محمد نوری زاد (http://nurizad.info/?p=25527)
دو دقیقه آخر ویدیو را نگاه کنید.
اتفاقات بعد از انتخابات 88 همان بلایی را بر اعتقادات مردم ایران وارد کرد که زلزله لیسبون براعتقادات مردم اروپا در عصر روشنگری.

بر چه اساس این گمانه را مطرح می‌کنید؟ آیا ممکن است با ما مطرح‌اش کنید؟ به شک افتادنِ مسلمانی چون نوریزاد موضوع ِ بسیار جالبی خواهد بود.

kourosh_bikhoda
07-21-2014, 07:33 AM
این که گفتی یعنی چه؟! ناسزا که نبود؟!
نه نبود. دیدم کافری گفتم کیشمان یکیه احساس برادری دست داد بهم :e415:

پ.ن: من از طرفداران اسمایلی ها و ترول هایی هستم که در نوشته هات میذاره. Go on

kourosh_bikhoda
07-21-2014, 07:38 AM
دو دقیقه آخر ویدیو را نگاه کنید.
هیچ بعید نیست الان از اسلام هم دست شسته باشه ولی عنوان نکنه.

این بابا بعد از زندان اینجوری شد. نمیدونم اونجا شاید با انسان های بیخدا یا از دین دیگه روبرو شده و فهمیده اونها هم یک انسان هستند و شاید خیلی بیشتر از خودش انسان هستند و متحول شده.

کافر_مقدس
07-21-2014, 05:42 PM
نه نبود. دیدم کافری گفتم کیشمان یکیه احساس برادری دست داد بهم :e415:آهان! خیالم راحت شد! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/04/2.gif

آخر یک پسره هست به نام میلاد، این از بس به من ناسزا گفته من اندکی بدبین شده ام و واژه های مشکوک و ناشناخته را هم دشنام تلقی می کنم!http://www.daftarche.com/images/imported/2013/06/74.jpg

هیچ بعید نیست الان از اسلام هم دست شسته باشه ولی عنوان نکنه.

این بابا بعد از زندان اینجوری شد. نمیدونم اونجا شاید با انسان های بیخدا یا از دین دیگه روبرو شده و فهمیده اونها هم یک انسان هستند و شاید خیلی بیشتر از خودش انسان هستند و متحول شده.

نوریزاد همچنان ته رگه هایی مذهبی را در خود حفظ کرده ، ولی هرگز آنچنان نیست که آنرا چماق کرده و در حلق دیگران فرو کند!

به یقین دریافته که اسلام دین حق نیست و انسانیت را سولوحه ی خود قرار داده. همچنین بوسه اش بر پای آن کودک بهایی خیلی پیام ها در خود نهفته داشت

Theodor Herzl
07-24-2014, 07:54 PM
بچه‌ها یک گروه هم درست کردم ، از گروه بیشتر برای تبلیغ جستار‌های انجمن استفاده کنیم ، عضو بشید که ادمین بکنمتون ، در صفحه انجمن هر چیزی که خواستید پست کنید ، در گروه بیشتر تبلیغ انجمن باشه

https://www.facebook.com/groups/673209879419770/

Agnostic
07-24-2014, 08:09 PM
اکبر گنجی چند تا مقاله راجع به فلسفه در اسلام نوشته بود و نصف یکی از نوشتارهای زندیق رو بدون دادن ارجاع کپی کرده بود.
البته نشر مطالب زندیق بدون ذکر منبع آزاد هست.

خیلی خوبه که جناب نوریزاد آرم دفترچه رو حذف نکرده ، شاید خودش هم تو دفترچه عضو شده ، چون حسابی به اسلام شک کرده است :e00e:
این کدوم مقاله گنجی بوده که نصفش را از زندیق کپی کرده بوده؟

Soheil
07-24-2014, 09:47 PM
مادری با شمعی در دست + فیلم سخنرانی نوری زاد در منزل مادر سعید زینالی | وب سایت رسمی محمد نوری زاد دو دقیقه آخر ویدیو را نگاه کنید. اتفاقات بعد از انتخابات 88 همان بلایی را بر اعتقادات مردم ایران وارد کرد که زلزله لیسبون براعتقادات مردم اروپا در عصر روشنگری. دقیقا به شک افتاده است(ظاهرا). سخنانی که اواخر کلیپ مورد نظر جناب رازی میزنه خیلی جالبه: - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Jod1KJ8wrDE&feature=youtu.be)

Robert
07-25-2014, 01:50 AM
این کدوم مقاله گنجی بوده که نصفش را از زندیق کپی کرده بوده؟
یک سلسله مقاله هست در سایت رادیو زمانه که باید گوگل کنید از مقاله آیا اسلام برای ایران علم آورد؟ زندیق کپی پیست کرده

کافر_مقدس
07-31-2014, 11:14 PM
اگر فقط نیمی از همین 30-40 تن که در سخنگاه هستیم در فیس بوک هم فعال باشند و محتوا تولید کنند می توانیم با بزرگ ترین گروه های فیس بوک رقابت کنیم، ولی شوربختانه از این جمع فقط کوروش و کسرا فعالیت می کنند و سایرین گویا به ماه عسل رفته اند!

به هر روی تا همینجا هم خوب پیش رفته ایم و همه ی این را مدیون لطف بی کران اسپاگتی بزرگ هستیم!

kourosh_bikhoda
08-06-2014, 06:40 PM
undead_knight شما وقت/تمایل/علاقه داری دسترسی بهت بدیم فعالیت کنی؟ این سه با هم باید وجود داشته باشه تا فعالیت کنی.

کافر_مقدس
08-07-2014, 12:03 AM
من عادت به زدایش کامنت ها ندارم. شخصی به نام mehdi rezai در اینجا به کسرا بد و بیراه گفته!

https://www.facebook.com/daftarche.forum/photos/a.434380599950681.96716.432851363436938/693185497403522/?type=1&comment_id=707707045951367&offset=0&total_comments=8&refid=48

از آنجایی هم که سخنگاه بین المللی شده است چند مخاطب آمریکایی و برزیلی داریم که یکی اینجا به برزیلی کامنتی گذاشته که نتوانستم ترجمه اش کنم!

https://www.facebook.com/daftarche.forum/photos/a.434380599950681.96716.432851363436938/687371351318270/?type=1&comment_id=714434298611975&offset=0&total_comments=2&_rdr

Anarchy
08-07-2014, 06:34 AM
از آنجایی هم که سخنگاه بین المللی شده است چند مخاطب آمریکایی و برزیلی داریم که یکی اینجا به برزیلی کامنتی گذاشته که نتوانستم ترجمه اش کنم!

https://www.facebook.com/daftarche.forum/photos/a.434380599950681.96716.432851363436938/687371351318270/?type=1&comment_id=714434298611975&offset=0&total_comments=2&_rdr

ترجمه :

It makes me sad to see that !

Russell
08-07-2014, 02:03 PM
من عادت به زدایش کامنت ها ندارم. شخصی به نام mehdi rezai در اینجا به کسرا بد و بیراه گفته!
خب اگر ریدن فحش هست ما هم نباید میگفتیم.
کلا باید سعی کنیم پای فحش به صفحه باز نشه که به گند کشیده میشه کار.

sonixax
08-07-2014, 03:53 PM

نوشته از دیدنش ناراحت شدم! (داداشم ترجمه اش کرد :دی)

undead_knight
08-07-2014, 04:23 PM
@undead_knight (http://www.daftarche.com/member.php?u=307) شما وقت/انرژی/علاقه داری دسترسی بهت بدیم فعالیت کنی؟ این سه با هم باید وجود داشته باشه تا فعالیت کنی.
انرژی ندارم،وقت هم ندارم علاقه چندانی هم ندارم ، البته من به اینجا علاقه دارم ولی به مسئولیت داشتن خیر:))

Russell
08-07-2014, 04:26 PM
انرژی ندارم،وقت هم ندارم علاقه چندانی هم ندارم ، البته من به اینجا علاقه دارم ولی به مسئولیت داشتن خیر:))
آری من هم با توجه به فمینیست بودنت چنین حدسی میزدم :e105:

کجایی پیدایت نیست پسر؟

undead_knight
08-07-2014, 04:39 PM
آری من هم با توجه به فمینیست بودنت چنین حدسی میزدم :e105:

کجایی پیدایت نیست پسر؟
فمنیست بودن تشدیدش کرده ولی لابد ژنتیکی زن زاده شدم:))
انرژی<0
وقت=0
مود=افتضاح
شرایط دست به دست هم داده ولی خب گویا بعضی بقیه همچین بهتر از من نیست:))

Russell
08-07-2014, 04:47 PM
شرایط دست به دست هم داده ولی خب گویا بعضی بقیه همچین بهتر از من نیست:))
اوه اوه، بعض بدتر از اونچیزی هست که گمان میکردم !!

آری یک بگایی دسته جمعی بود، بگمانم یک تشعشع کیهانی چیزی بود، الان ولی مثل اینکه رد شده و همه در مرحله‌یِ ریکاوری هستند !!

kourosh_bikhoda
08-08-2014, 10:41 AM
فهمیدم :e40e: به زبون ما میشه کون گشادی :e409:

کافر_مقدس
08-12-2014, 05:27 PM
حالا که کسرا نیست جا دارد زودتر از او 600 تایی شدن سخنگاه و 1000 تایی شدن گروه را در فیس بوووووووووووووووووووووق به تمام هموندان اینجا و اونجا و آنجا تبریک و شادباش بگویم!

داشتم فکر می کردم چقدر خوب میشد اگر یک مترجم انگلیسی داشتیم و همین نوشتارهایی که به فارسی می گذاریم را به انگلیسی نیز برمی گرداندیم. درست همان کاری که برگه ی آزادی های یواشکی آن را انجام می دهد. با توجه به تعداد اشتراک گذاری های قابل توجهی که صورت می گیرد این کار سبب می شود هموندانی از سایر کشورها نیز به ما بپیوندند و دفترچه گام به سوی جهانی شدن بردارد!

Dariush
08-12-2014, 05:36 PM
دفترچه گام به سوی جهانی شدن بردارد!
قال امام نقی (ع): جهان شایسته ی ما نیست، به همین ملی بودن خودمان راضی هستیم.
ولی خنده‌دار است واقعا! صفحه‌ی فیسبوک انجمن 1000 عضو دارد، خود انجمن 600 تا:e412:

sonixax
08-12-2014, 05:50 PM
ولی خنده‌دار است واقعا! صفحه‌ی فیسبوک انجمن 1000 عضو دارد، خود انجمن 600 تا

600 تا راحت 300 تاش کاربرهای فیک و خاموش و ... هستند!
شاید مهم ترین دلیلش مرگ چنین محیط هاییست، این ابزار های بی نظم و خر تو خر اجتماعی به هر حال عامه پسند تر هستند و پوست چنین جاهایی را میکنند. تازه ما فیلتر هم هستیم، مدام هم میگیم اینجا جیزه خیلی خطرناکه! و از همه بدتر کمی تا اندکی منظم است و همه وقایع را به گوش صاحب نوشته میرساند!!!!

kourosh_bikhoda
08-13-2014, 12:52 PM
حالا که کسرا نیست جا دارد زودتر از او 600 تایی شدن سخنگاه و 1000 تایی شدن گروه را در فیس بوووووووووووووووووووووق به تمام هموندان اینجا و اونجا و آنجا تبریک و شادباش بگویم!
هزارتایی شدیم؟ وقت کنم پست های خیلی خوبی در سر دارم برای ف.ب
خیلی ضعیف هستیم در پست زدن.

kourosh_bikhoda
08-13-2014, 12:52 PM

کافر_مقدس
08-15-2014, 11:07 AM

خب پست هایت را بگذار روی حالت خودکار تا خودبخود منتشر شوند، یا فرتورها را به همراه متن برایم ارسال کن تا بگذارم.

گرچه کمیت چندان مهم نیست، کیفیت مهم تر است.

1000 تایی هم شدیم ، ولی توی انجمن فیس بوکی . که البته نصف بیشترشان هنوز فعال نیستند. وگرنه در گروه هواداری هم اکنون 612 نفر هستند

kourosh_bikhoda
08-16-2014, 02:20 PM
خب پست هایت را بگذار روی حالت خودکار تا خودبخود منتشر شوند، یا فرتورها را به همراه متن برایم ارسال کن تا بگذارم.
من همیشه همین کارو میکنم اگه دیده باشید. ولی موضوع اینه که الان وقت زیادی ندارم. غیر از کار وقت کمی دارم که به ورزش و خانواده و کمی هم دوستان میگذره. باید مطالب رو نخست تهیه کنم بعد schedule کنم.

1000 تایی هم شدیم ، ولی توی انجمن فیس بوکی . که البته نصف بیشترشان هنوز فعال نیستند. وگرنه در گروه هواداری هم اکنون 612 نفر هستند
من فکر کردم پیج انجمن رو میگی. یهو شاخ درآوردم که دو سه روزه 400 تا کاربر گرفتیم.

فکر میکنم انقد که روی گروه تمرکز کردین پیج رو فراموش کردین.

کافر_مقدس
08-17-2014, 01:58 PM
نه کوروش حواسمان به هر دو هست. منتها انجمن یک خوبی که دارد این است که همه ی هموندان در بروز رسانی آن سهیم هستند. یعنی اگر ادمین هیچ کاری هم انجام ندهد خودشان می توانند انجمن را بگردانند.
ولی در برگه ی هواداری چنین نیست. یعنی اگر 2 ماه یا 2 سال ادمین ها مطلبی ارسال نکنند گرد مرده آنجا را فرا می گیرد و به مرور زمان به فراموشی سپرده می شود.
همچنین در انجمن فرد ابتدا به گروه افزوده می شود و سپس دعوت شما را می پذیرد، ولی در برگه ی هواداری ابتدا باید پاسخ آری به دعوت شما بدهد سپس به شمار هواداران اضافه می شود
جدا از این ها همیشه استقبال از انجمن ها بیشتر بوده و این طبیعی است
شلوغ ترین انجمنی که تاکنون در بین انجمن های ایرانی سراغ دارم "دروغ های اسلام" است با بیش از 35000 هموند. پس از آن "بی خدایان ایران" و "کمپ اشرار" که به طور تقریبی 17000 هموند جذب کرده است
https://www.facebook.com/groups/543796599027088?refid=18&__tn__=C
https://www.facebook.com/groups/1433764183501913?refid=18&__tn__=C
https://www.facebook.com/groups/148154605389543?_rdr

A3pik
08-17-2014, 07:31 PM
اینم یه نگاه بندازین شاید کمک کنه 1pezeshk.com/archives/2014/06/get-more-followers-on-social-media.html

کافر_مقدس
08-18-2014, 07:43 PM
اینم یه نگاه بندازین شاید کمک کنه 1pezeshk.com/archives/2014/06/get-more-followers-on-social-media.htmlدرود و سپاس، مقاله ی بسیار سودمندی بود http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/12.gif

kourosh_bikhoda
08-22-2014, 09:41 AM
نه کوروش حواسمان به هر دو هست. منتها انجمن یک خوبی که دارد این است که همه ی هموندان در بروز رسانی آن سهیم هستند. یعنی اگر ادمین هیچ کاری هم انجام ندهد خودشان می توانند انجمن را بگردانند.
با این حساب پس چه نیازیه روی برگه کار کنیم؟ من تجربه ای در مدیریت گروه ندارم ولی برگه چرا. فکر نمیکنید برگه رو تعطیل کنیم بره؟

کافر_مقدس
08-22-2014, 10:17 AM
با این حساب پس چه نیازیه روی برگه کار کنیم؟ من تجربه ای در مدیریت گروه ندارم ولی برگه چرا. فکر نمیکنید برگه رو تعطیل کنیم بره؟

تعطیل کنیم؟!! چرا؟! باسنمان پاره شد تا توانستیم 700 هموند گردآوری کنیم!

به چه دلیل می گویی؟! چون وقتمان را می گیرد؟!

اکنون در گروه هیچکدام از هموندان اینجا حضور ندارند، هتا یک نفر! خب وقتی هموندان خود دفترچه برای تبلیغ و پیشرفت سخنگاه خود دل نمی سوزانند دیگر چه انتظاری از آن هموند فیس بوکی دارید؟!

در مدیریت برگه هم که می گویی تجربه داری، خب یک یا نقی بگو و شروع کن!

دشواری ما کمبود نیرو هست، وگرنه ده تا برگه را هم می توانیم گردانندگی کنیم

kourosh_bikhoda
08-22-2014, 10:57 AM
تعطیل کنیم؟!! چرا؟! باسنمان پاره شد تا توانستیم 700 هموند گردآوری کنیم!
به این خاطر که اون برگه راکد است.

در مدیریت برگه هم که می گویی تجربه داری، خب یک یا نقی بگو و شروع کن!
من تجربیات و اطلاعاتمو در جستار نهان قرار دادم فکر کنم دسترسی نداری شما. گفته ام که دستکم باید روزی یک پست قرار بدیم تا از نظر ف.ب یک برگه فعال باشیم. وگرنه ف.ب ما رو آدم حساب نمیکنه و برای مثال suggestion نمیده به دیگران. مشکل من کمبود وقتم هست. نمیتونم خوراک تهیه کنم در عین اینکه ایده های زیادی دارم برای تهیه محتوا.

کافر_مقدس
08-22-2014, 12:51 PM
به این خاطر که اون برگه راکد است.دستکم باید روزی یک پست قرار بدیم تا از نظر ف.ب یک برگه فعال باشیم. وگرنه ف.ب ما رو آدم حساب نمیکنه و برای مثال suggestion نمیده به دیگران.

چه کسی گفته آن برگه راکد است؟! اصلن طی یک ماه اخیر وقت کرده ای سر بزنی؟!

هر روز هم پست جدید قرار می گیرد ، دیگر از این فعال تر؟!

http://www.facebook.com/daftarche.forum

کافر_مقدس
08-24-2014, 12:05 AM
خخخخخخخخخ! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/04/10.gif

https://www.facebook.com/daftarche.forum/photos/a.434380599950681.96716.432851363436938/723967660991972/?type=1&source=46&refid=17

sonixax
08-24-2014, 12:28 AM
خخخخخخخخخ! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/04/10.gif

https://www.facebook.com/daftarche.forum/photos/a.434380599950681.96716.432851363436938/723967660991972/?type=1&source=46&refid=17

معلومه دلشان خیلی پر است :))

4409

کافر_مقدس
08-24-2014, 03:23 PM
فرد کامنت گذار شناسایی شد! http://www.daftarche.com/images/imported/2014/08/6.gif

یکی از کاربران دفترچه است. هویتش فاش نمی شود مگر اینکه خودش بگوید

پ.ن: من ابتدا گمان کردم بانو آرمیتی است!

بعد می گویند چرا بانوان تمایلی به حضور در دفترچه ندارند، خب تقصیر همین زنخارهای اعظم است دیگر! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/8.png

kourosh_bikhoda
08-29-2014, 05:01 PM
چه کسی گفته آن برگه راکد است؟! اصلن طی یک ماه اخیر وقت کرده ای سر بزنی؟!
چند وقت پیش دیدم هر دو سه روز یک پست گذاشته شده. غیر از اینه؟ این رکوده دیگه برادر.

kourosh_bikhoda
08-29-2014, 05:04 PM
خب تقصیر همین زنخارهای اعظم است دیگر!
همین زن خواره های بزرگ برای یه کف دست گوشت لای پای زن هست که این بساط رو علم کردند. کسی چه میداند شاید در پستو کلی هم xلیسی کنند. فرضش منطقیست.

کافر_مقدس
08-29-2014, 11:40 PM
چند وقت پیش دیدم هر دو سه روز یک پست گذاشته شده. غیر از اینه؟ این رکوده دیگه برادر.

برادر کوروش! از برگه ای که جز یه نفر(!) سایر گردانندگان آن به ماه عسل رفته اند و ماهی یک بار از آن بازدید می کنند چه انتظاری دارید؟! با این اوصاف اگر برگه هفته ای یک بار هم به روز شود باید کلاهمان را بیندازیم بالا و اسپاگتی بزرگ را سپاس بگوییم!

kourosh_bikhoda
09-02-2014, 07:19 AM
برادر کوروش! از برگه ای که جز یه نفر(!) سایر گردانندگان آن به ماه عسل رفته اند و ماهی یک بار از آن بازدید می کنند چه انتظاری دارید؟! با این اوصاف اگر برگه هفته ای یک بار هم به روز شود باید کلاهمان را بیندازیم بالا و اسپاگتی بزرگ را سپاس بگوییم!
بابا زمانیکه 2،3 نفری من و شما و کسرا روش کار میکردیم هم همینطور بود دیگه یادتونه که؟
به هر حال اینکه من انگیزه برای اون برگه ندارم هم خودش علتی داره لابد!

کافر_مقدس
09-03-2014, 04:37 PM
بابا زمانیکه 2،3 نفری من و شما و کسرا روش کار میکردیم هم همینطور بود دیگه یادتونه که؟

به هر حال اینکه من انگیزه برای اون برگه ندارم هم خودش علتی داره لابد!

نه بابا کجا اینطور بود؟! برگه بسیار پویاتر بود و روزانه هموندان بیشتری را هم جذب می کرد.

خب دلیل بی انگیزگی ات چیست؟!! اگر گفتنی است خب بگو! اگر گفتنی نیست هم خصوصی بگو! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/8.png

حال در برگه هیچ، در گروه هم هیچ فعالیتی نداری. آنجا که دیگر چندان نیاز به وقت گذاشتن ندارد.

در مورد بروز رسانی هم پندار من این است که هیچگاه نباید کیفیت را فدای کمیت کرد. یعنی اگر هفته ای فقط یک مطلب پربار و جنجالی گذاشته شود خیلی بهتر از آن است که روزی 2-3 مطلب سطح پایین و بی محتوا ارسال شود.

تاکنون که این روش بازدهی خوبی داشته است

Robert
09-09-2014, 10:03 PM
600

شاید مهم ترین دلیلش مرگ چنین محیط هاییست، این ابزار های بی نظم و خر تو خر اجتماعی به هر حال عامه پسند تر هستند و پوست چنین جاهایی را میکنند. تازه ما فیلتر هم هستیم، مدام هم میگیم اینجا جیزه خیلی خطرناکه! و از همه بدتر کمی تا اندکی منظم است و همه وقایع را به گوش صاحب نوشته میرساند!!!!

آره موافقم!

وبلاگنویسی و فرومنویسی 7-8 سال پیش در اوج بود که اکثر ما جولان میدادیم. ولی الان هر دو مرده اند یا در حال احتضار (امیدوارم که درست نوشته باشم!) هستند و ما مثل بنیادگرایان لجوج در مقابل این حقیقت مقاومت میکنیم.

:e517:

Russell
09-10-2014, 10:11 AM
آره موافقم!

وبلاگنویسی و فرومنویسی 7-8 سال پیش در اوج بود که اکثر ما جولان میدادیم. ولی الان هر دو مرده اند یا در حال احتضار (امیدوارم که درست نوشته باشم!) هستند و ما مثل بنیادگرایان لجوج در مقابل این حقیقت مقاومت میکنیم.
بنظر من فیسبوک جای جایگزین فروم نیست، فیسبوک و سوشال مدیا جای مباحث بسیار سطحی‌ست و نه مخاطب آنجا دنبال این حرف هاست و نه حتی امکانات سایت قابلیت آنرا دارد.
بنظر من این مساله‌یِ دشواری‌ست، سناریو هم برای آن زیاد قابل تصور است:
یا کسی دیگر به مسائل جدی فکر هم نمی‌کند و فرومنویسی نمرده بلکه تفکر جدی مرده، یا افراد با تفکر جدی هنوز هستند ولی عوض شدن شرایط مخصوصا موضعیت اقتصادی‌ امان آن‌ها را بریده یا اینکه ابتذال فضای مجازی حالی برای فرومنویسی جدی نگذاشته و بالاخره اینکه آن موج فرومنویسی فارسی مربوط بود به دوره‌ای از زندگی دهه‌یِ شصتی‌ها بود که تمام شد و در نسل جدید کمتر پیدا می‌شود.
ولی من همچنان گمان می‌کنم در فضای مناسب و جمع شدن چند نفر فرومنویس حرفه‌ای هنوز می‌شود فرومنویسی را زنده نگه داشت ولو بعنوان پدیده‌ای محدود برای افرادی خاص، این نیاز به بحث جدی همچنان هست. حالا شاید بقیه این نیازشان را جای دیگر برطرف می‌گنند که ما خبر نداریم و یا...

Robert
09-10-2014, 11:41 AM
بنظر من فیسبوک جای جایگزین فروم نیست، فیسبوک و سوشال مدیا جای مباحث بسیار سطحی‌ست و نه مخاطب آنجا دنبال این حرف هاست و نه حتی امکانات سایت قابلیت آنرا دارد.
بنظر من این مساله‌یِ دشواری‌ست، سناریو هم برای آن زیاد قابل تصور است:
یا کسی دیگر به مسائل جدی فکر هم نمی‌کند و فرومنویسی نمرده بلکه تفکر جدی مرده، یا افراد با تفکر جدی هنوز هستند ولی عوض شدن شرایط مخصوصا موضعیت اقتصادی‌ امان آن‌ها را بریده یا اینکه ابتذال فضای مجازی حالی برای فرومنویسی جدی نگذاشته و بالاخره اینکه آن موج فرومنویسی فارسی مربوط بود به دوره‌ای از زندگی دهه‌یِ شصتی‌ها بود که تمام شد و در نسل جدید کمتر پیدا می‌شود.
ولی من همچنان گمان می‌کنم در فضای مناسب و جمع شدن چند نفر فرومنویس حرفه‌ای هنوز می‌شود فرومنویسی را زنده نگه داشت ولو بعنوان پدیده‌ای محدود برای افرادی خاص، این نیاز به بحث جدی همچنان هست. حالا شاید بقیه این نیازشان را جای دیگر برطرف می‌گنند که ما خبر نداریم و یا...
به نظر من هم فیسبوک جایگزین فروم نیست ولی اتفاقی هست که افتاده! چه میتوان کرد؟!

Russell
09-10-2014, 12:01 PM
به نظر من هم فیسبوک جایگزین فروم نیست ولی اتفاقی هست که افتاده! چه میتوان کرد؟!
بنظر من مهم بحث هست، حالا در فروم انجام شود یا تلوزیون یا هر جا. همان باید ببینیم جمعیت اهل گفتگو و بحث چرا پیدا نمیشوند، بعد برایش راه حلی پیدا کرد. بنظر من باید با صحیح و خطا جلو رفت. برای شروع باید دید با افراد علاقمند به بحث جدی را چطور میشود پیدا کرد؟

کافر_مقدس
09-14-2014, 12:12 AM
البته در فیس بوک هم من برخی برگه ها را مشاهده کرده ام که در آن بحث های داغ و چالشی صورت می گیرد.

منتها چند دشواری بزرگ دارد نخست اینکه نمی شود نقل قول گرفت. دشواری دیگر این است که برای نمونه اگر کسی بخاهد یک بحث را که 1000 پیک دریافت کرده از ابتدا دنبال کند باید از آخر بخاند تا برسد به آغاز آن!

ولی روی هم رفته پیک های آنجا هم که پیک نیستند، نیمی از آن جملات لوس و بی مفهوم هستند، باقی آن نیز شکلک هستند!!http://www.daftarche.com/images/imported/2014/03/6.gif

پ.ن: کسرا چرا به برگه ی دفترچه سر نمی زنی؟! نکند تو هم مثل کوروش دچار بی انگیزگی شده ای؟!! http://www.daftarche.com/images/imported/2014/09/1.gif

Theodor Herzl
09-14-2014, 12:34 AM
پ.ن: کسرا چرا به برگه ی دفترچه سر نمی زنی؟! نکند تو هم مثل کوروش دچار بی انگیزگی شده ای؟!!فوق لیسانس من شروع کردم ، وقت ندارم زیاد دیگه

کافر_مقدس
09-14-2014, 06:40 PM
Timeline Photos (https://m.facebook.com/daftarche.forum/photos/a.434380599950681.96716.432851363436938/672422782813127/?type=1&comment_id=734741583247913&offset=0&total_comments=15&_rdr)

mahsa http://www.daftarche.com/images/imported/2012/04/10.gif

kourosh_bikhoda
09-19-2014, 08:49 AM
امروز دیگه با وجود شبکه های اجتماعی و موبایل اپ کسی حوصله نمیکنه بیاد پای سیستم بشینه، تور باز کنه، لاگین کنه و یکی یکی تاپیک ها رو مرور کنه. در همین اینستاگرام کلی پیج بیخدایی و بیدینی باز شده. پیشنهاد میکنم یک طرحی بریزیم برای فعالیت روی اینستاگرام. البته از مخاطرات این کار یکی امنیتی و دیگری خطر ریپورت شدن توسط اراذل هست.

kourosh_bikhoda
09-19-2014, 08:50 AM
اگه این کارها رو نکنیم کم کم از قافله عقب میمونیم. اینستاگرام خیلی خوبه چون همه در کوچه و اتوبوس و مترو هم با موبایلشون چک میکنن و کامنت میذارن.

کافر_مقدس
09-19-2014, 09:09 AM
ما برای ضربه زدن به پروستات اسلام به کره ی مریخ هم می آییم، اینستاگرام که چیزی نیست!

sonixax
09-19-2014, 09:00 PM
ما برای ضربه زدن به پروستات اسلام به کره ی مریخ هم می آییم، اینستاگرام که چیزی نیست!
پروستاتش رو عمل میکنند خوب میشه! تازه بعدش هم کلی تبلیغ میکنند از لبنان و ... هم میاند برای عیادت :)))
ولی به طور کلی فاروم نویسی دورانش گذشته! شما یادت نیست ولی قدیمترها که هنوز فاروم و اینترنت نبود ما BBS داشتیم. خفن پفن ترینش 16 تا خط داشت!! یعنی همزمان میشد 15 نفر + 1 نفر ادمین روی خط باشند با Hyper Terminal کانکت میشدیم! میزدیم ATDT برای تون و ATDP برای پالس (تون موقع شماره گیری بیب بیب میکنه، پالس مثل تلفن قدیمیها تلق تلق) و بعدش شماره رو میزدیم . تتق تتق ، بیب بیب بیب بیب! بعد اگر خطها اشغال نبود و شانس میاوردمی بعد از کلی سر و صدا و بنگ و بوق با سرعت 56kbps وصل میشدیم کلی حال میکردیم! اینترنت و فاروم و تکنولوژیهای جدید اومد به کل اون بساط و داستان جمع شد رفت پی کارش. آسیا به نوبت! امروز نوبت فاروم نویسی و این مدل تکنولوژیهاست. باید یک ایده ی نو داشت.

به نظر من باید یک مقداری رو بیاریم به WEB2 و سیستمهای به روز تر. ایده خاصی توی ذهنم نیست اگر دوستان ایده ای دارند بگند استفاده میکنیم:e032:

کافر_مقدس
09-20-2014, 09:28 PM
امروز دیگه با وجود شبکه های اجتماعی و موبایل اپ کسی حوصله نمیکنه بیاد پای سیستم بشینهدشواری اینجاست که به همان شبکه های اجتماعی هم سر نمی زنی!

برای مثال در همین گروه دفترچه بسیاری از افراد حضور دارند، ولی دریغ از یک هموند دفترچه ای! در واقع فقط نامش دفترچه است!

از ماست که بر ماست عزیزم!

Robert
09-20-2014, 11:02 PM
پروستاتش رو عمل میکنند خوب میشه! تازه بعدش هم کلی تبلیغ میکنند از لبنان و ... هم میاند برای عیادت :)))
ولی به طور کلی فاروم نویسی دورانش گذشته! شما یادت نیست ولی قدیمترها که هنوز فاروم و اینترنت نبود ما BBS داشتیم. خفن پفن ترینش 16 تا خط داشت!! یعنی همزمان میشد 15 نفر + 1 نفر ادمین روی خط باشند با Hyper Terminal کانکت میشدیم! میزدیم ATDT برای تون و ATDP برای پالس (تون موقع شماره گیری بیب بیب میکنه، پالس مثل تلفن قدیمیها تلق تلق) و بعدش شماره رو میزدیم . تتق تتق ، بیب بیب بیب بیب! بعد اگر خطها اشغال نبود و شانس میاوردمی بعد از کلی سر و صدا و بنگ و بوق با سرعت 56kbps وصل میشدیم کلی حال میکردیم! اینترنت و فاروم و تکنولوژیهای جدید اومد به کل اون بساط و داستان جمع شد رفت پی کارش. آسیا به نوبت! امروز نوبت فاروم نویسی و این مدل تکنولوژیهاست. باید یک ایده ی نو داشت.

به نظر من باید یک مقداری رو بیاریم به WEB2 و سیستمهای به روز تر. ایده خاصی توی ذهنم نیست اگر دوستان ایده ای دارند بگند استفاده میکنیم:e032:
اگر هدف رو اول مشخص کنیم با توجه به آن شاید بشه سیستم به روزتری طراحی کرد:
چت و سرگرمی؟
بحث و گفتگو؟
کل کل با مومنین؟
ترویج عقاید؟
اعضای بیشتر؟
اعضای با دانش بیشتر؟
...

sonixax
09-20-2014, 11:24 PM
1 - چت و سرگرمی؟
2 - بحث و گفتگو؟
3 - کل کل با مومنین؟
4 - ترویج عقاید؟
5 - اعضای بیشتر؟
6 - اعضای با دانش بیشتر؟
...

من خودم با شماره های 2 و 3 و 4 و 6 موافقم.
شماره 1 و 5 عملن کار رو میرسونه به همینجایی که الان هستیم! چیزی که پیشتر هم در باره اش گفته بودم و مخالفت خودم رو اعلام کرده بودم ولی دوستان نظر دیگری داشتند و از آنجایی که اینجا دموکراسیست خفه خان گرفتیم :e00e:

Russell
09-21-2014, 10:02 PM
چت و سرگرمی؟
بحث و گفتگو؟
کل کل با مومنین؟
ترویج عقاید؟
اعضای بیشتر؟
اعضای با دانش بیشتر؟
...
من هم از روز اول دارم میگم این مساله مشخص بشه خیلی چیزهای دیگه هم مشخص میشه.
بنظر من کیفیت اعضا در اولویت اول هست، ولی خب کجا میشه این‌ها رو پیدا کرد. و با توجه به خلوت بودن اینجا باید تعدادی از این افراد همزمان بیاند اینجا و نسل جدیدی از بحث و گفتگو را راه بندازند.

هدف مطمئنا سرگرمی تنها نیست. خب هست کمی باشه بعنوان نمک کار ولی مساله‌یِ اصلی بحث آزاد هست در مباحث جدی. که البته این هم نیازمند دانش و علاقه و انرژی هست که سخت بشه کسی رو پیدا کرد که این‌ها رو با هم داشته باشه.

نکته از همه مهمتر هم نظم بحث هست و اجرای جدی اون. من فکر میکنم بزرگترین ضربه رو به دفترچه همین مساله زد، جدا از اینکه محتوا و مجری قوانین چه کسی هست مهم هست که قوانین منظم و یکدست اجرا بشه وگرنه کسی انگیزه هم داشته باشه بعد از چند بار بگند کشیده شدن مطالبش نامید میشه از بحث.

کافر_مقدس
09-23-2014, 05:36 PM
میان کلامتان شکر، شخصی در فیس بوک تقاضای گفتگو در مورد وجود یا عدم وجود خدا را کرده است در جستاری که کسرا آن را ایجاد کرده بود.

دایورتش کردم به اینجا ولی گویا اهل شیراز است و نای ثبت نام کردن را ندارد!

اگر کسی علاقه مند به مناظره بود می تواند بیاید و او را به راه راست هدایت کند!

https://www.facebook.com/groups/673209879419770?view=permalink&id=673653946042030&refid=18&_ft_

shirin
09-27-2014, 10:03 PM
صفحه فیس بوک دفترچه رو کافر مقدس مطلب ارسال میکنه و فقط من هم لایک میکنم. :e415:

kourosh_bikhoda
10-01-2014, 02:33 PM
دشواری اینجاست که به همان شبکه های اجتماعی هم سر نمی زنی!
گفتم که کسی حوصله نمیکنه بیاد سر بزنه. از غافله عقبیم.

Robert
06-30-2015, 10:23 AM
یک تناقضی هم وجود دارد ، دفترچه که محیطی برای گفتگوی آزاد هست چرا پیج فیسبوکش باید مبلغ بی‌دینی و خداناباوری باشه؟
بین کاپیتالیسم و کمونیسم طرف کدام است؟ یا فمینیسم و منتقدان آن؟

sonixax
07-01-2015, 05:35 PM
یک تناقضی هم وجود دارد ، دفترچه که محیطی برای گفتگوی آزاد هست چرا پیج فیسبوکش باید مبلغ بی‌دینی و خداناباوری باشه؟
بین کاپیتالیسم و کمونیسم طرف کدام است؟ یا فمینیسم و منتقدان آن؟

دفترچه پیج رسمی فیسبوک نداره!
اون پیج رو برخی دوستان با تلاش و کوشش خودشون به راه انداختند.
اینجا طرف کسی نیست ولی کاربرانش ممکنه هر طرفی باشند.

Robert
07-01-2015, 06:25 PM
دفترچه پیج رسمی فیسبوک نداره!
اون پیج رو برخی دوستان با تلاش و کوشش خودشون به راه انداختند.
اینجا طرف کسی نیست ولی کاربرانش ممکنه هر طرفی باشند.
اینکه لینکش بالای فروم هست ، رسمیت بهش نمیده؟!

sonixax
07-01-2015, 10:23 PM
اینکه لینکش بالای فروم هست ، رسمیت بهش نمیده؟!

اون رو هم به درخواست دوستان اضافه کردیم!
یادتون باشه که مدیریت صفحه فیس بوک دفترچه با تیم مدیریتیش نیست! و دست برخی کاربرانی هست که اون رو درست کردند و گردانندگیش میکنند!
مثلن من به عنوان یکی از مدیران اینجا حتا رمز دسترسی بهش رو هم ندارم :)))