PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا حمله نظامی راه حل خوبی برای رهایی از شر جمهوری اسلامی است؟

kourosh_bikhoda
10-08-2010, 10:44 PM
پاسخ بدید

Mehrbod
10-10-2010, 04:39 PM
آری, بر پاد باور همگانی که آمریکا را شیطان بزرگ و ... می*داند, به نگر من این یک معامله خوب دو-سویه برای هر دو کشور می*تواند باشد.

kourosh_bikhoda
10-10-2010, 08:08 PM
بر پاد باور همگانی که آمریکا را شیطان بزرگ و ... می*داند

کدوم همگان هستند که امریکا براشون شیطان باشه؟ من با این بخش از سخنتون همسو نیستم.

Mehrbod
10-10-2010, 10:22 PM
کدوم همگان هستند که امریکا براشون شیطان باشه؟ من با این بخش از سخنتون همسو نیستم.

گرامی, این همگان چیزی بود که من از نزدیکان و دوستان خود
می‌بینم و اینها کسانی نیستند که پیوندی با سیاست‌های این دولت داشته باشند.
اگرچه, این موج پاد‌آمریکایی که راه افتاده چیز چندان تازه‌ای نیست و تنها به ایران کوتاه نمی‌شود...

kourosh_bikhoda
10-11-2010, 10:43 AM
گرامی, این همگان چیزی بود که من از نزدیکان و دوستان خود
می‌بینم و اینها کسانی نیستند که پیوندی با سیاست‌های این دولت داشته باشند.
اگرچه, این موج پاد‌آمریکایی که راه افتاده چیز چندان تازه‌ای نیست و تنها به ایران کوتاه نمی‌شود...

نکنه شما با کمونیست ها هم پیاله هستید؟ دلیلی برای مخالفت با امریکای عزیز وجود نداره. مردم ایران هم اونهایی که وابستگی ندارند دشمنی با امریکا ندارند.

kourosh_bikhoda
10-22-2010, 09:40 AM
پیک های نامرتبط با موضوع به اینجا (http://www.daftarche.com/showthread.php/28-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D 9%85) منتقل شدند

philsof
10-24-2010, 07:43 AM
نکنه شما با کمونیست ها هم پیاله هستید؟ دلیلی برای مخالفت با امریکای عزیز وجود نداره. مردم ایران هم اونهایی که وابستگی ندارند دشمنی با امریکا ندارند.
دشمنی با کمونیسم هم دلیل بر این نمیشهکه آمریکا حمله کنه به ایران اگر آمریکا حمله کنه.
1.شکست غرور ملی
2.خطر تجزیه برخی نواحی ایران وروی کار آمدن گروههای تروریستی قومی وسیاسی
3.نابودی کامل اقتصاد ایران پالایشگاهها.خساراتی که به شهرها وارد میشود و.......
4.احتمال افزایش پدیده فرار مغزها
این موارد رو باید مدنظر گرفت.

Mehrbod
10-26-2010, 09:36 AM
دشمنی با کمونیسم هم دلیل بر این نمیشهکه آمریکا حمله کنه به ایران اگر آمریکا حمله کنه.
1.شکست غرور ملی
2.خطر تجزیه برخی نواحی ایران وروی کار آمدن گروههای تروریستی قومی وسیاسی
3.نابودی کامل اقتصاد ایران پالایشگاهها.خساراتی که به شهرها وارد میشود و.......
4.احتمال افزایش پدیده فرار مغزها
این موارد رو باید مدنظر گرفت.

درباره شماره دو, به نگر شما ج.ا. خطر تجزیه را پایین نگاه داشته است؟ من چنین چیزی نمی‌بینم, هر
چه کشور فقیر‌تر و بدردنخورتر باشد خطر تجزیه‌پذیری بالاتر می‌رود. از سوی دیگر, زمانی که کشور در راه
پیشرفت و ساخته‌شدن باشد, همان جاهایی که تا دیروز می‌خواستند جدا شوند خودشان را به آن خواهند چسباند.

با این دولت, ما هیچ‌گاه در راه پیشرفت نخواهیم رفت و همواره مانند امروزمان واپس‌مانده خواهیم بود. با حمله نظامی,
یک شانس دیگر به ایران و ایرانیان داده می‌شود که کشورشان را با آزادی بیشتر بسازند و آنرا به چیزی که شایسته‌اش هستند نزدیک کنند.

درباره سه و اینکه اقتصاد ایران گذرا به دشواری خواهد افتاد گمانی نمی‌رود, اما همچنان که گفتم, این
تنها گذرا خواهد بود. با روی کار آمدن یک سیستم بهتر و سالم‌تر, می‌توان پله‌های اقتصادی را بسیار تند و باشتاب بیشتری
بالا رفت؛ نمونه‌های بی‌شماری از کشورهایی که این‌گونه بوده‌اند داریم, برای نمونه‌ به ژاپن و یا آلمان پس از جنگ جهانی دوم نگاه کنید.

و واپسین شماره شما, فرار مغز‌ها. فکر نمی‌کنم در سرتاسر تاریخ ایران پدیده فرار مغز‌ها از چیزی که در این
دم داریم بیشتر شده باشد! از سوی دیگر, آیا شما نگران این هستید که ایرانیانی که از بند ج.ا. آزاد شده‌اند
بخواهند از کشور بروند و زندگی خودشان را جای دیگری بسازند؟ فکر نمی‌کنید این حق انتخاب به آن‌ها وابسته است و نه شما؟

shirin
10-26-2010, 06:27 PM
نه تنها راه حل خوبیست، بلکه تنها راه حل باقی مانده است، جمهوری اسلامی به هیچ روشی غیر از حمله نظامی قابل براندازی نیست.

philsof
10-26-2010, 07:41 PM
نه تنها راه حل خوبیست، بلکه تنها راه حل باقی مانده است، جمهوری اسلامی به هیچ روشی غیر از حمله نظامی قابل براندازی نیست.
به موارد زیر دقت کنید!

دشمنی با کمونیسم هم دلیل بر این نمیشهکه آمریکا حمله کنه به ایران اگر آمریکا حمله کنه. 1.شکست غرور ملی 2.خطر تجزیه برخی نواحی ایران وروی کار آمدن گروههای تروریستی قومی وسیاسی 3.نابودی کامل اقتصاد ایران پالایشگاهها.خساراتی که به شهرها وارد میشود و....... 4.احتمال افزایش پدیده فرار مغزها این موارد رو باید مدنظر گرفت.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:41 pm ---------- ارسال قبلی در 07:39 pm ----------

درباره شماره دو, به نگر شما ج.ا. خطر تجزیه را پایین نگاه داشته است؟ من چنین چیزی نمی‌بینم, هر چه کشور فقیر‌تر و بدردنخورتر باشد خطر تجزیه‌پذیری بالاتر می‌رود. از سوی دیگر, زمانی که کشور در راه پیشرفت و ساخته‌شدن باشد, همان جاهایی که تا دیروز می‌خواستند جدا شوند خودشان را به آن خواهند چسباند.
ولی فعلا اینها نمیتوانند حرکتی کنند چون آزادی های سیاسی ندارند ولی وقتی آمریکا حمله کند به آنها آزادی سیاسی نظیر انچه در کردستان عراق میبینیم که خطر تجزیه این کشور رو چند برابر کرده!

sonixax
10-26-2010, 11:42 PM
به موارد زیر دقت کنید!

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:41 pm ---------- ارسال قبلی در 07:39 pm ----------

ولی فعلا اینها نمیتوانند حرکتی کنند چون آزادی های سیاسی ندارند ولی وقتی آمریکا حمله کند به آنها آزادی سیاسی نظیر انچه در کردستان عراق میبینیم که خطر تجزیه این کشور رو چند برابر کرده!

وضع کنونی عراق و منطقه نتیجه دخالت و ولخرجی های مستقیم و غیر مستقیم جمهوری اسلامی هستش ، اگر این حکومت کنار برود منطقه که هیشچ دنیا آرام میشود چون دیگر کسی نیست که به تروریست جماعت پول تزریق کند .

Reactor
10-30-2010, 08:49 PM
من فکر میکنم هیچ کشوری از این به بعد تجزیه نخواهد شد! امریکا داره این همه جون میکنه تا خاورمیانه رو آروم کنه دوست نداره تا دوباره اینجا خرتوخر بشه و بریزه به هم! ضمنا اگر عراق تجزیه بشه حتما کشورهای دوست امرکا در منطقه نسبت به امریکا بی اعتماد میشن چون میبینن که اگر امریکا نفوذ بیش از اندازه تو کشورشون داشته باشه ممکنه تجزیه بشن! حتی مردم ایران هم حتما نسبت به حمله ی آمریکا از خودشون واکنش متحد و شدیدی نشون میدن.. تازه تازه کردستان تا جایی که من میدونم شامل چندتا کشوره. مثل ایران ترکیه سوریه عراق. خوب حالا اگر کردستان عراق برای خودش کشور مستقلی بشه اونو موقع کرد های ایران و ترکیه و سوریه هم میخوان هرجور که شده یک کشور مستقل تشکیل بدن. این یعنی نا اامنی تو منطقه بیشتر از قبل میشه و این یعنی هر چی امرکا رشته کرده دوباره پنبه میشه و روز از نو روزی از نو

atila
10-31-2010, 10:14 PM
بابا چه حمله بمب شیمیایی هم نمیتونه کاری بکونه با این حکومت اخه شما تنهایی که نمیتونید کاری بکنید چون....ندارید

sonixax
10-31-2010, 10:43 PM
بابا چه حمله بمب شیمیایی هم نمیتونه کاری بکونه با این حکومت اخه شما تنهایی که نمیتونید کاری بکنید چون....ندارید

تا .... (جرات) را چه معنی کنید ! اگر فحشاشی و قد قد کردن منظور شماست بله ما اینکاره نیستیم :71:
ولی اگر منظورتان چیز دیگریست یک نگاهی هم به خودتان بیندازید بد نیست :3:

Reactor
11-01-2010, 03:10 PM

شما که فکر میکنید دارید چرا هیچ بخاری ازتون بلند نشد؟

kourosh_bikhoda
11-01-2010, 04:17 PM

من قول میدم اگر اینطور شما پیش برید هر روز دستکم یک تشکر از پست هاتون بکنم :71:

sonic
11-01-2010, 04:30 PM
تو تجزیه طلبی یا طرفدار ولایت فقیه؟

atila
11-01-2010, 07:24 PM
تو تجزیه طلبی یا طرفدار ولایت فقیه؟

کوچولو جون ایران مال ماست تجزیه لازم نداره
شما خودتون چسبوندین به ما!!!!!
من میگم اذربایجان سر ایران است ولی سری که زبان نداره

ماباید راههای مختلف رو امتحان کنیم چه بوسیله اقا و بزرگمون الهام علی اوف یا توسط خامنه ای

sonixax
11-01-2010, 07:29 PM

ماباید راههای مختلف رو امتحان کنیم چه بوسیله اقا و بزرگمون الهام علی اوف یا توسط خامنه ای

خیلی بدجوگیر شده اید ! شما بپایید یک وقتی دمتان را نگیریم بفرستیمتان ور دست همان بزگتان علی اوف ! با باقی بربر های مقیم مملکت علی اوف یک کاسه شوید !
سر بی زبان :24: من به ایرانیان آذری زبان کار ندارم ولی شما پان تورکهای یک لاقبا همین کارها را میکنید که برایتان حرف در میاورند و بعدش ناراحت هم میشوید ، پس ایران مال شماست ! دیگه کجا مال شماست ؟ 30% آلمان رو هم که صاحب شدید ، آمریکا ، استرالیا ، چین ، روسیه اینها یحتمل مال شما نیستند ؟ :24:

atila
11-01-2010, 07:41 PM
خیلی بدجوگیر شده اید ! شما بپایید یک وقتی دمتان را نگیریم بفرستیمتان ور دست همان بزگتان علی اوف ! با باقی بربر های مقیم مملکت علی اوف یک کاسه شوید !
سر بی زبان :24: من به ایرانیان آذری زبان کار ندارم ولی شما پان تورکهای یک لاقبا همین کارها را میکنید که برایتان حرف در میاورند و بعدش ناراحت هم میشوید ، پس ایران مال شماست ! دیگه کجا مال شماست ؟ 30% آلمان رو هم که صاحب شدید ، آمریکا ، استرالیا ، چین ، روسیه اینها یحتمل مال شما نیستند ؟ :24:
طی تحقیقاتی که کردم

80درصد مردما شریف و زیبای افغانستان
تقریبا از جمعیت 7میلیونیهتاجیکستان 5میلیون نفر ان ایرانی و به قول خودشان فارسی زبان
وبیابان های کویر لوت بلوچستان. ته ران.سیمنان.یزد....:21:
و ناکجا بادهای بندر نمیدونم چی رو به ایران بخشیده اند و این حق مردم شریف فارسی زبان ایران خواهد بود خاک ابدی

sonixax
11-01-2010, 07:56 PM
طی تحقیقاتی که کردم

تقریبا از جمعیت 7میلیونیهتاجیکستان 5میلیون نفر ان ایرانی و به قول خودشان فارسی زبان
و ناکجا بادهای بندر نمیدونم چی رو به ایران بخشیده اند و این حق مردم شریف فارسی زبان ایران خواهد بود خاک ابدی

سند و مدرکش کو ؟ و گرنه حرف مفت است مانند تمام چرندیاتی که تا کنون نوشته اید . اگر سواد درست و حسابی ندارید سخن نرانید . تحقیقاتتان هم لابد مثل داستان لهجه است که هنوز نمیدانید لهجه چیست :71:

Reactor
11-01-2010, 08:26 PM

الان زنگ میزنم بهش میگم ایرانو بفرستن براتون.. راستی کاغذپیچش کنم یا همینجوری نواری بهتره؟
میگم اگه مال الهام بزرگتونه که مال ما که بزرگتره؟
خوشم میاد از این حرکت خامنه ای که تورک هارو به *خم چپ نداشته ش هم حساب نمیکنه چه برسه به به شما موغول ها

atila
11-01-2010, 08:34 PM
الان زنگ میزنم بهش میگم ایرانو بفرستن براتون.. راستی کاغذپیچش کنم یا همینجوری نواری بهتره؟
میگم اگه مال الهام بزرگتونه که مال ما که بزرگتره؟
خوشم میاد از این حرکت خامنه ای که تورک هارو به *خم چپ نداشته ش هم حساب نمیکنه چه برسه به به شما موغول ها

در محضر ترک ادب نگه دار
سر خم کن و حرمت و ادب دار
ما ترک غیور و قهرمانیم
ما سرور مردم جهانیم
ما ملت قهرمان ترکیم
ما زاده سرزمین گرگیم
پا چون به حریم ما گذارید
ساکت شده پارس کم نمایید
ای مظهر هر فساد و پستی
هان حرمت عارفان شکستی
در اوج کلاس بی کلاسی
تو وصله زشت یک لباسی
اویزه گوش کن از این پس
هر دور و زمان و پیش هر کس
زین بعد به هر کجا رسیدی
هر جا که نشان ز ترک دیدی
برخیز و وفای خود نشان ده
در محضر ترک دم تکان ده
یادت نرود ولو به گاهی

Reactor
11-01-2010, 09:01 PM
طی تحقیقاتی که کردم

قلندر بابا ازبک های افغانی که فک و فامیل های شمان! فامیل های مغولیتونن که از 1000 سال پیش اومدن افغانستان! اینا رو هم نمیدونستی یا واقعا جدی جدی فکر میکنی نژاد شماها بر میگرده به براد پیت و جورج کلونی؟:35:

---------- ارسال جدید اضافه شده در 11:31 pm ---------- ارسال قبلی در 11:19 pm ----------

در محضر ترک ادب نگه دار
سر خم کن و حرمت و ادب دار
ما ترک غیور و قهرمانیم
ما سرور مردم جهانیم
ما ملت قهرمان ترکیم
ما زاده سرزمین گرگیم
پا چون به حریم ما گذارید
ساکت شده پارس کم نمایید
ای مظهر هر فساد و پستی
هان حرمت عارفان شکستی
در اوج کلاس بی کلاسی
تو وصله زشت یک لباسی
اویزه گوش کن از این پس
هر دور و زمان و پیش هر کس
زین بعد به هر کجا رسیدی
هر جا که نشان ز ترک دیدی
برخیز و وفای خود نشان ده
در محضر ترک دم تکان ده
یادت نرود ولو به گاهی

چندتا نوشابه هم بده ما برا خودمون باز کنیم مردیم از اینکه کسی برای ما نوشابه باز نکرد!
:36:

Mehrbod
11-02-2010, 07:11 PM
به موارد زیر دقت کنید!

من که می‌گویم بگذارید آزاد شویم و تجزیه هم اگر خواست بشود.

از دیرباز قانون بر این بوده که گروه‌های کوچکتر و ضعیف‌تر خود را به گروه‌های بزرگتر و قدرتمند‌تر نزدیک می‌کنند.

ایران اگر روزگاری این اندازه بزرگ بود, نه برای این بود که همه مردمش
یکرنگ و یک‌زبان بودند, بلکه هسته نیرومندی همه مردم را زیر سایه خود پشتیبانی می‌کرده است.

از همین‌رو, آنچه برای ما بایستی اولیت داشته باشد, آزادی و پیشرفت سراسری ایران است.

این اندازه از این تجزیه‌خواه‌ها نیز نترسید؛ زمانی که کشور
نیرومند و پیروز باشد, همگی‌شان خود به خود ایرانی می‌شوند.

Theodor Herzl
11-04-2010, 06:16 PM
به نظر من آمریکا به ایران به این زودی‌ها حمله نخواهد کرد ، چون از طریق یک لولو به نام جمهوری اسلامی ، میلیارد میلیارد سلاح تو پاچه تازی‌ها می‌کند ، همین چند وقت پیش ۶۰ میلیارد دلار سلاح را قراردادش را با عربستان بستند که بزرگترین قرارداد فروش اسلحه در تاریخ آمریکا بود، پس چشم به انتظار آمریکا نباشیم ، ولی‌ در مورد اسرائیل بگویم که اسرائیل حمله نظامی خود را به ایران شروع کرده است ، همین چند وقت پیش بزرگترین پایگاه موشکی رژیم در خرّم آباد رو که تمامی‌ موشک‌های سجیل ، شهاب و غیره آنجا با سکو‌های پرتاب بودند را یک تیم کماندو از بین بردند که در نوری‌زاده هم گفت که۴۰ درصد توان موشکی رژیم از بین رفت در این قضیه و هنوز بعد از گذشت چندین هفته سپاه نتوانسته کشف کند که این ضربه را از کجا خورده است ، کسی‌ هم که فرمانده این عملیات بود هفته پیش توسط رئیس ستاد کلّ ارتش اسرائیل مورد بالاترین تقدیر نظامی ، البته به صورت کاملا محرمانه قرار گرفت. خبر زیر را نیز به نقل از رادیو اسرائیل مینویسم که ببینید

ارتش اسرائیل عالی ترین نشان ویژه شهامت و دلاوری خود را به یک افسر ارتش اهداء کرد که بردن نام او و یا انتشار هرگونه گزارشی درباره اقداماتی که وی انجام داده است، کاملا محرمانه مانده است. ارتشبد گابی اشکناری، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل شامگاه دوشنبه هنگام اعطای این نشان ویژه که تنها در موارد بسیار حساس و به خاطر شهامت های فوق تصور اهداء می شود، گفت این افسر در یک کشور خارجی، اقداماتی را که تخیلی محسوب می شود و می توان آنرا با عبارت "عبور از هر شیشه" توصیف کرد، انجام داده و یکی از شجاعانه ترین عملیات را به خاطرحفظ میهن خود (اسرائیل) محقق کرده است. ارتشبد اشکنازی گفت: «من به عنوان فرمانده این افسر می توانم تنها بگویم که به خود به خاطر داشتن چنین افسری افتخار می کنم». این افسر از نیروهای واحد اطلاعاتی ارتش است. آئین اعطای نشان ویژه شهامت در پشت درهای بسته و تنها با حضور اندک شماری از مقامات و خانواده خود این افسر به او اعطا شد.

sonixax
11-04-2010, 08:09 PM
به نظر من آمریکا به ایران به این زودی‌ها حمله نخواهد کرد ، چون از طریق یک لولو به نام جمهوری اسلامی ، میلیارد میلیارد سلاح تو پاچه تازی‌ها می‌کند ، همین چند وقت پیش ۶۰ میلیارد دلار سلاح را قراردادش را با عربستان بستند که بزرگترین قرارداد فروش اسلحه در تاریخ آمریکا بود، پس چشم به انتظار آمریکا نباشیم ، ولی‌ در مورد اسرائیل بگویم که اسرائیل حمله نظامی خود را به ایران شروع کرده است ، همین چند وقت پیش بزرگترین پایگاه موشکی رژیم در خرّم آباد رو که تمامی‌ موشک‌های سجیل ، شهاب و غیره آنجا با سکو‌های پرتاب بودند را یک تیم کماندو از بین بردند که در نوری‌زاده هم گفت که۴۰ درصد توان موشکی رژیم از بین رفت در این قضیه و هنوز بعد از گذشت چندین هفته سپاه نتوانسته کشف کند که این ضربه را از کجا خورده است ، کسی‌ هم که فرمانده این عملیات بود هفته پیش توسط رئیس ستاد کلّ ارتش اسرائیل مورد بالاترین تقدیر نظامی ، البته به صورت کاملا محرمانه قرار گرفت. خبر زیر را نیز به نقل از رادیو اسرائیل مینویسم که ببینید

دقیقن کی این کار رو کردند ؟ چون در اخبار چیزی نشنیدم !
در مورد حمله هم ، اسرائیل = آمریکا . اسرائیل حمله کنه یعنی آمریکا حمله کرده :1:

Theodor Herzl
11-04-2010, 10:59 PM
دقیقن کی این کار رو کردند ؟ چون در اخبار چیزی نشنیدم !
در مورد حمله هم ، اسرائیل = آمریکا . اسرائیل حمله کنه یعنی آمریکا حمله کرده :1:

http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=11614

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=125174

http://econews.ir/fa/NewsContent-id_143390.aspx

این لینک‌ها رو ببینید در مورد خبر انفجار ، روزنامه فیگارو هم این خبر رو منتشر کرد که اسرائیل پشت این انفجار بوده ، ولی‌ در مورد اینکه اسرائیل حمله کنه یعنی‌ آمریکا ، این هم درسته هم غلط ، اسرائیل در اکثر موقع با آمریکا هماهنگ می‌کنه اگه بخواد کاری انجام بده ، ولی‌ اگر پای منافع ملی‌ و امنیت کشور به میان بیاد ، حتی اگر آمریکا هم راضی‌ نباشه کار خودش رو میکنه ، نمونه عملیات اپرا (http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/History/osirak1.html) که اسرائیل بدون توجه به نظر مخالف دولت آمریکا رآکتور هسته‌ای عراق رو نابود کرد ، در اون عملیات اسرائیل با ایران همکاری نزدیک داشت و قرار بود اگه سوخت احتیاج بود جنگنده‌ها به ایران برای سوخت گیری بروند

sonixax
11-04-2010, 11:02 PM
http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=11614

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=125174

http://econews.ir/fa/NewsContent-id_143390.aspx

این لینک‌ها رو ببینید در مورد خبر انفجار ، روزنامه فیگارو هم این خبر رو منتشر کرد که اسرائیل پشت این انفجار بوده ، ولی‌ در مورد اینکه اسرائیل حمله کنه یعنی‌ آمریکا ، این هم درسته هم غلط ، اسرائیل در اکثر موقع با آمریکا هماهنگ می‌کنه اگه بخواد کاری انجام بده ، ولی‌ اگر پای منافع ملی‌ و امنیت کشور به میان بیاد ، حتی اگر آمریکا هم راضی‌ نباشه کار خودش رو میکنه ، نمونه عملیات اپرا (http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/History/osirak1.html) که اسرائیل بدون توجه به نظر مخالف دولت آمریکا رآکتور هسته‌ای عراق رو نابود کرد ، در اون عملیات اسرائیل با ایران همکاری نزدیک داشت و قرار بود اگه سوخت احتیاج بود جنگنده‌ها به ایران برای سوخت گیری بروند

منظور من رو بد برداشت کردید ، اگر اسرائیل به طور رسمی و نه به صورت عملیات پنهانی به ایران حمله بکنه ، با توجه به موقعیت جمهوری اسلامی و برای اینکه موقعیت خودشون رو در بین طرفداراشون از دست ندند به اسرائیل پاسخ میدهند و این یعنی درگیری نظامی بین دو طرف و میدانیم که آمریکا با اسرائیل قرارداد های همکاری نظامی دارند ، در نتیجه اگر ایران به اسرائیل پاسخ بده خود به خود آمریکا هم در گیر این حمله میشه و تکلیف ایران از پیش روشنه .

Theodor Herzl
11-05-2010, 12:02 AM
منظور من رو بد برداشت کردید ، اگر اسرائیل به طور رسمی و نه به صورت عملیات پنهانی به ایران حمله بکنه ، با توجه به موقعیت جمهوری اسلامی و برای اینکه موقعیت خودشون رو در بین طرفداراشون از دست ندند به اسرائیل پاسخ میدهند و این یعنی درگیری نظامی بین دو طرف و میدانیم که آمریکا با اسرائیل قرارداد های همکاری نظامی دارند ، در نتیجه اگر ایران به اسرائیل پاسخ بده خود به خود آمریکا هم در گیر این حمله میشه و تکلیف ایران از پیش روشنه .
از این نظر که میگوئید صحیح است ، اگر اسرائیل به ایران حمله کنه ، ایران در پاسخ پایگاه‌های نظامی آمریکا در کشور‌های تازی خلیج فارس رو مورد حمله قرار میده که از اون نظر هم آمریکا به جنگ کشیده می‌شه ، البته این رو هم بدونید ، همین الان اسرائیل چند تا زیر دریایی هسته‌ای در خلیج فارس داره و بیش از ۳۰ تا جنگنده آماده حمله داخل خاک عربستان سعودی ، این زیر دریائی‌های اسرائیلی دارای موشک‌های کروز با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای هستند.۱ موشک ایران به اسرائیل بزنه اسرائیل قادر به بمباران اتمی‌ ایران هست.

مقاله روزنامه اورشلیم پست در مورد زیر دریائی ها http://www.jpost.com/IranianThreat/News/Article.aspx?id=176874

sonixax
11-05-2010, 12:17 AM
از این نظر که میگوئید صحیح است ، اگر اسرائیل به ایران حمله کنه ، ایران در پاسخ پایگاه‌های نظامی آمریکا در کشور‌های تازی خلیج فارس رو مورد حمله قرار میده که از اون نظر هم آمریکا به جنگ کشیده می‌شه ، البته این رو هم بدونید ، همین الان اسرائیل چند تا زیر دریایی هسته‌ای در خلیج فارس داره و بیش از ۳۰ تا جنگنده آماده حمله داخل خاک عربستان سعودی ، این زیر دریائی‌های اسرائیلی دارای موشک‌های کروز با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای هستند.۱ موشک ایران به اسرائیل بزنه اسرائیل قادر به بمباران اتمی‌ ایران هست.

مقاله روزنامه اورشلیم پست در مورد زیر دریائی ها http://www.jpost.com/IranianThreat/News/Article.aspx?id=176874

البته اسرائیل هرگز از سلاح های هسته ای که داره استفاده نمیکنه ، چون کشور هایی مثل کره شمالی بهانه پیدا میکنند که هر کاری خواستند بکنند و منافع که هیچ ماهیت اسرائیل رو به خطر میندازند .
ایران هم توی لینکهایی که دادید داره حاشا میکنه ، چون میدونه اگر تائید کنه اسرائیل این کار رو کرده طرفدارانش انتظار پاسخگویی دارند و از طرفی جرات حمله نداره و از طرف دیگر طرفداراش میفهمند اینها بادکنکی بیش نیستند .
خلاصه این رو میدونم که هیچ کشوری هسته ای از سلاح هسته ای خودش استفاده نخواهد کرد ، همین آخوند ها هم سلاح های هسته ای دارند - شاید خودشون تولید نکرده باشند ولی تونستند تهیه کنند و اگر حمله هسته ای صورت بگیره برای کشوری که این کار رو کرده گران تر تمام خواهد شد . ولی میدانم اگر ایران به اسرائیل حمله بکند 24 ساعت بعدش دیگر وجود خارجی ندارد . نیازی هم به استفاده از سلاح هسته ای علیه تکنولوژی 70 سال پیش شوروی و نازی ها نیست !

Theodor Herzl
11-05-2010, 03:36 AM
البته اسرائیل هرگز از سلاح های هسته ای که داره استفاده نمیکنه ، چون کشور هایی مثل کره شمالی بهانه پیدا میکنند که هر کاری خواستند بکنند و منافع که هیچ ماهیت اسرائیل رو به خطر میندازند .
ایران هم توی لینکهایی که دادید داره حاشا میکنه ، چون میدونه اگر تائید کنه اسرائیل این کار رو کرده طرفدارانش انتظار پاسخگویی دارند و از طرفی جرات حمله نداره و از طرف دیگر طرفداراش میفهمند اینها بادکنکی بیش نیستند .
خلاصه این رو میدونم که هیچ کشوری هسته ای از سلاح هسته ای خودش استفاده نخواهد کرد ، همین آخوند ها هم سلاح های هسته ای دارند - شاید خودشون تولید نکرده باشند ولی تونستند تهیه کنند و اگر حمله هسته ای صورت بگیره برای کشوری که این کار رو کرده گران تر تمام خواهد شد . ولی میدانم اگر ایران به اسرائیل حمله بکند 24 ساعت بعدش دیگر وجود خارجی ندارد . نیازی هم به استفاده از سلاح هسته ای علیه تکنولوژی 70 سال پیش شوروی و نازی ها نیست !

سلاح هسته‌ای بیشتر جنبه بازدارنده دارد ، ولی‌ خوب همیشه به عنوان آخرین انتخاب هست ، در مورد تکذیب کردن رژیم هم درست میگوئید ، نوری‌زاده میگفت که داخل فرماندهان سپاه این عملیات ارتش اسرائیل داخل خاک ایران یک زلزله راه انداخته و نشون میده که چقدر این تهدید‌های آخوند‌‌ها اندازه هیچی‌ ارزش نداره و تو خالی‌ هست

Anarchy
11-05-2010, 08:31 AM
از کجا اطمینان دارین که ایران سلاح هسته ای داره؟! اگه داره این قضیه انرژی هسته ای و غنی سازی به چه دردش میخوره وقتی براش تا حالا این همه هزینه داشته و تو دنیا منزوی شده و هر لحظه خطر جنگ رو داره احساس میکنه؟!

Reactor
11-05-2010, 12:38 PM
از کجا اطمینان دارین که ایران سلاح هسته ای داره؟! اگه داره این قضیه انرژی هسته ای و غنی سازی به چه دردش میخوره وقتی براش تا حالا این همه هزینه داشته و تو دنیا منزوی شده و هر لحظه خطر جنگ رو داره احساس میکنه؟!

دوست عزیز تهیه سلاح هسته ای برای نظامیکه سرمایه ی یک کشور تو دستشه و با روس های کثیف مافیایی بده بستون داره از نظر منطقی اصلا دور از ذهن نیست! من زیاد راجع به بمب اتم اطلاعات ندارم ولی اونقدر میدونم که منفجر کردنش نیاز به آزمایش و خطای زیادی داره یعنی کشور استفاده کننده باید قبلا اونرو آزمایش کرده باشه و همینطور خیلی از تجهیزاتش باید به روز باشه که تهیه ی این تجهیزات هم دوباره خودش لازم به درگیر شدن با دلال های بین المللی و بالطبع ردگیری سازمان های جاسوسی میشه. یعنی هیچکس نمیتونه یک بمب اتم رو آماده انفجار کنه در حالیکه از چشم سازمان های جاسوسی دنیا مخفی بمونه! و اگر همچین اتفاقی بخواد بیوفته حتما همه اون هایی که باید بفهمن میفهمن! خلاصش اینکه منفجر کردن یک بمب هسته ای اصلا به این سادگی ها نیست که تو فیلم ها نشون داده میشه. ولی در مورد مالکیت بمب اتم من شنیدم خیلی از کلکسیونر های حتی اروپایی در بین اشیاء کلکسیونیشون حتی بمب اتم هم دارن!! پس فکر میکنید اون همه کلاهک هسته ای که بعد از فروپاشی شوروی غیب شد کجا رفت؟ بمب اتم داشتن مثل یک تفنگ بدون لوله ی خان و بدون خشاب و فشنگ میمونه که برای کاربردی کردنش باید همه ی این ها رو از جاهای مختلف تهیه کرد! همه ی این جاها هم کنترل شدید میشن! خودتون حساب کنید چقدر ریسک لو رفتن کسی که بخواد این بمب رو بترکونه بالا میره! وگرنه خود بمب بدون چاشنی و تجهیزاتش عین کبریت بیخطره! ولی اگر بتونه خودش این تجهیزات رو داشته باشه اون وقت فرق میکنه! یعنی میتونه هم اسلحه هم لوله ی خان هم خشاب و هم فشنگ رو بدون ترس از زیر نظر گرفته شدن بسازه و راحت مسلح کنه! اون میشه مصیبت عظما! عین کره شمالی!!

sonixax
11-05-2010, 05:06 PM

ایران سلاح هسته ای رو از برخی دوستانش مثل کره خریداری کرده ، و اینکه ایران سلاح هسته ای داشته باشه برای غرب نگران کننده نیست ، بلکه اگر ایران توانایی تولید سلاح هسته ای داشته باشه برای غرب نگران کننده است .
ایران فوقش 10 تا کلاهک هم داره ، طبیعتن اونها رو برای خودش نگه میداره ولی وقتی خودش بشه تولید کننده مثل هواپیما های صاعقه و شفق و موشک های مختلف میوفته دست حزب الله و تروریست ها ! و تمام نگرانی غرب از اینه نه اینکه یک حکومت کلاهک هسته ای داشته باشه .
البته اگر ایران بشه تولید کننده به نوعی جنگ سردی که با غرب و کشور های منطقه راه انداخته وارد مرحله جدید تری میشه و سلاح هسته ای هم بهش اضافه میشه و تمام تلاش دنیا برای کم کردن و یا نابود کردن سلاح های هسته ای میشود کشک .

sonixax
11-08-2010, 03:37 AM
http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2010/11/101107_u04_iran_us_military_option.shtml