PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مجرم یا بی‌ گناه؟

Theodor Herzl
04-14-2014, 03:57 PM
من شغلم در زمینه حقوق هست و خیلی‌ به این مسائل علاقه دارم گفتم یک جستار مفید و سرگرم کننده باز کنم که یک پرونده در دادگاه هست ، و هر کدام از ما یک نقش رو در دادگاه بر عهده میگیریم. من یک پرونده حقوقی رو اینجا توضیح میدهم و بر اساس نقشمون در موردش مثل یک دادگاه بحث می‌کنیم ، افراد زیر برای این بازی نیاز است.

۱- قاضی

۲ - ۳ نفر برای هیأت منصفه

۳-دادستان

۴-وکیل مدافع متهم

من خودم دوست دارم نقش دادستان رو بازی کنم ، دوستان برای بقیه نقش‌ها ابراز آمادگی کنند!

خوب پرونده از این قرار است:

شخصی‌ با یک چاقو خونی بالای جسد همسر خود دستگیر شده است ، و متهم به کشتن همسرش است ، ولی‌ ادعا می‌کند که هیچ چیزی از شب حادثه به یاد ندارد ، بین این زوج هیچ مشکلی‌ نبوده که به قتل بیانجامد و آنها زندگی‌ خوبی داشتند اما چاقو با اثر انگشت متهم موجود است و او نیز بیهوش بالای جسد همسرش دستگیر شده است! آنها یک کودک دارند که از ابتدای دستگیری پدر سخنی نگفته است و بسیار می‌ترسد. خوب اینجا وکیل مدافع باید از موکل خود شروع به دفاع کند ، ببینیم چگونه بی‌گناهی این شخص را کسی‌ میتواند ثابت کند؟

افراد درون بازی میتوانند از خود داستان بسازند بر اساس داستان اولیه که من گفتم و نفر بعدی در ادامه هرچه گفته شده است باید ادامه بدهد

Fiona
04-14-2014, 04:45 PM
مرا در هیئت منصفه نام نویسی کنید.

kourosh_bikhoda
04-14-2014, 06:46 PM
من خیلی به مسائل حقوقی علاقمندم ولی شوربختانه قوه تخیل خوبی ندارم که در این بازی شرکت کنم.

undead_knight
04-15-2014, 03:56 AM
۴-وکیل مدافع متهم
این به من خیلی میاد:))

بانو گشسب
04-15-2014, 09:35 AM
منم بدم نمیاد وکیل مدافع بشم. :e057:

Anarchy
04-15-2014, 10:31 AM
منم میخوام خود متهم باشم :e105: !!

بانو گشسب
04-15-2014, 10:38 AM
منم میخوام خود متهم باشم !

میخوای خود مقتول باش! :e404:

undead_knight
04-15-2014, 10:43 AM
منم بدم نمیاد وکیل مدافع بشم. :e057:
میتونی به عنوان کارمندم بهم کمک کنی:))

Crusader
04-15-2014, 11:10 AM
منم میخوام خود متهم باشم !!

من قاتلی سریالی هستم که زن‌های شوهردار را نخست جلوی چشم همسرش می‌گایم و بعد او را سلاخی می‌کنم. در بزنگاه جنایت‌ها هیچ ردی از خودم باقی نمی‌گذارم و تمام شواهد موجود را بر علیه شوهر کذایی ترتیب می‌دهم! اکنون پیدا کنید پرتقال فروش را. :e40a:

بانو گشسب
04-15-2014, 11:13 AM
میتونی به عنوان کارمندم بهم کمک کنی:))

باشه قبول؛ بعضی اوقات این دستیارها بهتر عمل می کنند. :e420:

undead_knight
04-15-2014, 11:47 AM
من قاتلی سریالی هستم که زن‌های شوهردار را نخست جلوی چشم همسرش می‌گایم و بعد او را سلاخی می‌کنم. در بزنگاه جنایت‌ها هیچ ردی از خودم باقی نمی‌گذارم و تمام شواهد موجود را بر علیه شوهر کذایی ترتیب می‌دهم! اکنون پیدا کنید پرتقال فروش را. :e40a:
خسته نباشید اینطور بدون نیاز به تلاش دادستان محکوم میشی:))

Theodor Herzl
04-18-2014, 03:45 AM
هیأت منصفه:

فیونا

وکیل متهم:

شوالیه

متهم:

آنارشی

بانو گشسب شما نیز میتوانید به عنوان شاهد یا کارآگاه خصوصی به وکیل کمک کنید!

کورش میتوانی‌ عضو هیأت منصفه بشی‌ که باید در آخر بگی‌ چرا فکر میکنی‌ مجرم بیگناه یا گناهکار هست!

به یک عضو دیگر هیأت منصفه و یک قاضی نیز احتیاج داریم هنوز!

Russell
04-18-2014, 12:31 PM
من می‌خواستم نقش میرغضب را عهده‌دار شوم ولی حالا که قاضی کم دارید دیگر چاره‌ای نیست، من هم قاضی !!

بانو گشسب
04-22-2014, 11:47 AM
هیأت منصفه:

فیونا

وکیل متهم:

شوالیه

متهم:

آنارشی

بانو گشسب شما نیز میتوانید به عنوان شاهد یا کارآگاه خصوصی به وکیل کمک کنید!

کورش میتوانی‌ عضو هیأت منصفه بشی‌ که باید در آخر بگی‌ چرا فکر میکنی‌ مجرم بیگناه یا گناهکار هست!

به یک عضو دیگر هیأت منصفه و یک قاضی نیز احتیاج داریم هنوز!

خب زود باشید محکمه رو راه بندازید دیگه...بنده case زیاد دارماااا...گفته باشم :e404:

kourosh_bikhoda
04-22-2014, 08:05 PM
خودت چکاره ای کسرا؟ خودتم یک نقشی بگیر دیگه.

Theodor Herzl
04-22-2014, 08:14 PM
خودت چکاره ای کسرا؟ خودتم یک نقشی بگیر دیگه.من گفتم دادستان هستم خودم ، یک چند روزی صبر کنید دارم دستان را مینویسم تمام شد اینجا پست می‌کنم! از زبان دادستان case خود را بر ضدّ متهم خواهم ساخت!

kourosh_bikhoda
05-02-2014, 05:21 PM
یک قرن بعد...

Theodor Herzl
05-02-2014, 05:37 PM
وقت نکردم تموم کنم هنوز! فردا شب به وقت ما حتما پست می‌کنم ، منتظر یک ماجرای پلیسی‌ جنایی باشید!

Theodor Herzl
05-04-2014, 04:54 AM
متّهم اصلی‌ ماجرا‌ شخصی‌ به نام حسن است. او قاتل نیست ولی‌ همهٔ شواهد و مدارک بر ضدّ او هست ، اینجا وکیل مهتم باید اثبات کند که او قاتل نیست یا حداقل یک کاری کند که پرونده dismiss شود یا هیأت منصفه رای به بی‌ گناهی بدهد.

حسن با یک چاقوی خونی در دست در کنار جسد همسرش پیدا شده است ، فرزند آنها کودکی ۵ ساله زنده و سالم در منزل است ، این ۲ نفر با یکدیگر چندین ماه بود که دعوا داشتند و شب حادثه نیز همسایه‌ها صدای دعوا را مثل هر شب میشنوند. حسن فکر می‌کند که همسر او نازنین به او خیانت می‌کند ، حسن یک دکتر ثروتمند است و همسر او یک شخص بیکار که از نظر قیافه خیلی‌ بهتر از شوهرش است.

۱- چرا حسن در این موقعیت از طرف پلیس پیدا شده؟

۲-قاتل اصلی‌ کیست؟

۳-چگونه بی‌گناهی حسن اثبات میشود؟

(من سیستم بازی رو عوض کردم! هر کسی‌ میتواند تئوری‌های خود را اینجا بگه ، آخر هیأت منصفه رای به گناهکاری و بی‌گناهی میده ، یعنی‌ نقش‌های دیگه از بین میروند به جز قاضی و هیأت منصفه ، بیائید همگی‌ بی‌گناهی حسن را اثبات کنیم و پیدا کنیم که قاتل کیست!)

undead_knight
05-04-2014, 08:03 AM
(من سیستم بازی رو عوض کردم! هر کسی‌ میتواند تئوری‌های خود را اینجا بگه ، آخر هیأت منصفه رای به گناهکاری و بی‌گناهی میده ، یعنی‌ نقش‌های دیگه از بین میروند به جز قاضی و هیأت منصفه ، بیائید همگی‌ بی‌گناهی حسن را اثبات کنیم و پیدا کنیم که قاتل کیست!)
12 Angry Men (1957 film) - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/12_Angry_Men_%281957_film%29)
:))