PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقش و حقوق زنان در دولت ایران

U.S.CENTCOM
03-06-2014, 06:19 PM
http://www.daftarche.com/images/imported/2014/03/10.jpg

از زمان شروع کار آقای روحانی، وی وعده اعتدال داده است. در این راستا، او همچنین اطمینان داده است که زنان ایرانی فعالیت بیشتری در دولت خواهند داشت و به آنها نقش های مهم دولتی داده خواهد شد.

در حالی که هنوز نقش مهمی در کابینه دکتر روحانی به زنان داده نشده است، اما وی یک زن را به عنوان سخنگوی وزارت خارجه، و یک خانم دیگر را به عنوان معاون حقوقی رئیس‌جمهور و برای نخستین‌بار در سیستان و بلوچستان دو زن به سمت‌های سیاسی و اجرایی در سطح معاون استاندار و فرماندار در این استان مرزی منصوب شدند.
با اینحال که حضور زنان در عرصه در دولت آقای روحانی آنچنان که تصور میشد نیست اما مسئولین و معاونین رده بالای کابینه وی به اندازه ای قدرت و توانایی دارند که مشکل حضور و نقش زنان را تا حدی حل کنند.

در کل، تقریبا همه میدانند که زنان ایرانی از جمله باهوشترین و فعالترین زنان دنیا هستند. با وجود تمامی محدودیت ها هنوز اکثریت دانشجویان ایران را دختران تشکیل میدهند. ایران تنها کشوری در منطقه هست که زنان در کنار مردان و یا مستقل در اداره آتش نشانی خدمت میکنند. ورزشکاران زن ایرانی از جمله موفقترین ورزشکاران منطقه هستند. فعالیت و افتخارات زنان ایرانی آنقدر زیاد هست که ما نمی توانیم همه آنها را در این مقاله کوتاه حتی بصورت لیست بنویسیم.

ما قصد انتقاد و یا تحسین از عمکرد دولت ایران در مورد زنان را نداریم، اما دوست داریم بدانیم که شما درباره فعالیت و نقش زنان در ایران چی فکر میکنید.
بنظر شما زنان ایرانی تا چه اندازه باید در امور سطح بالا نقش داشته باشند؟

بنظر شما رئیس جمهور ایران باید چه عملکردی در این زمینه داشته باشد؟ و در واقع چه کاری از دست وی بر میاید؟

با سپاس
فرماندهی مرکزی ایالات متحده

kourosh_bikhoda
03-06-2014, 06:41 PM
شما زن به درد بخوری میشناسید در زمینه سیاسی و کار اجرایی؟ فکر میکنم چندتایی در مجلس ششم بودند که عذرشون خواسته شد! پس زنانی که به دنبالش هستید بیان روی کار در واقع به درد نخور هستند. پس این مساله زیاد مهم نیست از نظر من.

یه نفر
03-06-2014, 07:14 PM
چند بانوی سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کار را در مجلس ششم و دولت محمد خاتمی میشناختم. که به قول کوروش عذرشون خواسته شد.
در این زمان بانوان فعال سیاسی هم هستند که متاسفانه ممنوع ورود به کشورشان شده اند و یا در حبس هستند..

با این حال من شخصا نظرم این است که وجود یک یا چند زن در دولت تاثیری در زندگی زنان و دختران در جامعه نخواهد داشت و سطح زندگی آنان را بالا نخواهد برد.
و با این موضوع هم مخالفم که باید در دولت یک یا چند صندلی وزارت، مخصوص زنان باشد. پس شرط اعلم تر بودن چه می شود؟!! به صرف اینکه زن است پس باید وزیر شود!

مخالف انتصابات جنسیتی سمبلیک هستم.