PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قرآن انجمن دفترچه

Theodor Herzl
03-01-2014, 03:00 PM
یکی‌ از چیز‌هایی‌ که قرآن زیاد می‌گوید این هست که اگر میتوانید یک آیه مثل قرآن بیاورید! خوب بیایید اینجا آیه و سوره مثل قرآن که نه ، بهتر از قرآن بیاوریم!

سوره عدالت و برابری

۱-‌ای کسانی‌ که ایمان آوردید ، با ادیان دیگر به احترام برخورد کنید و آنها را به زور شمشیر مجبور به گرویدن به دین خود نکنید که همانا خدا همه را دوست دارد.

۲- در بعد از جنگ زن‌های قبیله دشمن را به کنیزی نبرید زیرا آنها انسان هستند و نه کالا.

۳- مسیحیان و یهودیان را نکشید ، چون خدا آنها را دوست دارد و دین آنها با شما برابر است.

۴- با کودک ۶ ساله ازدواج نکنید تا با او بخوابید در ۹ سالگی ، بلکه با افرادی سکس داشته باشید که به سنّ قانونی‌ ۱۶ سال رسیده باشند و بتوانند تصمیم بگیرند!

Alice
03-01-2014, 03:07 PM
یکی‌ از چیز‌هایی‌ که قرآن زیاد می‌گوید این هست که اگر میتوانید یک آیه مثل قرآن بیاورید! خوب بیایید اینجا آیه و سوره مثل قرآن که نه ، بهتر از قرآن بیاوریم!

نیازی نیست که سوره بیاوریم، هرکسی برای اثبات خدا بگوید چه می‌دانم آیه و سوره ... بیاور در واقع "بار اثبات" را جا به جا می‌کند.
= به زبان پارسی سفسته‌ی ملانصرالدینی، یا همان مغالطه‌ی shifting the burden of proof.
ما یک معلم دینی چادری داشتیم می‌گفت تاکنون کسی نتوانسته یک "حرف" مانند قران بیاورد!!! (خود قران می‌گوید یک سوره بیاورید
آنگاه او به ما می‌گفت یک حروف هم کسی نتوانسته!!!!)

Anarchy
03-01-2014, 03:18 PM
خنده دار ترین استدلال برای اثبات اینکه قرآن سخن خداست ، همین "تحدی" هست !!

Theodor Herzl
03-01-2014, 03:20 PM
نیازی نیست که سوره بیاوریم، هرکسی برای اثبات خدا بگوید چه می‌دانم آیه و سوره ... بیاور در واقع "بار اثبات" را جا به جا می‌کند.
= به زبان پارسی سفسته‌ی ملانصرالدینی، یا همان مغالطه‌ی shifting the burden of proof.
ما یک معلم دینی چادری داشتیم می‌گفت تاکنون کسی نتوانسته یک "حرف" مانند قران بیاورد!!! (خود قران می‌گوید یک سوره بیاورید
آنگاه او به ما می‌گفت یک حروف هم کسی نتوانسته!!!!)همانا مساله burden of proof نیست ، بلکه اینها می‌گویند از نظر ادبیاتی انقدر قرآن پیشرفته است که هیچ کس نمیتواند عین آن را بیاورد!

Alice
03-01-2014, 03:42 PM
آری، اما وقتی می‌گوییم حافظ و سعدی در اوج فصاحت اشعار ماندگاری آفریده‌اند، تفاوت آنها با قران چیست می‌گویند نه باید به زبان عربی نثر فصیح و بلیغ بگویید!!!

Anarchy
03-01-2014, 04:06 PM
همانا مساله burden of proof نیست ، بلکه اینها می‌گویند از نظر ادبیاتی انقدر قرآن پیشرفته است که هیچ کس نمیتواند عین آن را بیاورد!

من سر این قضیه با برادران اسلامیست تو هم میهن زیاد بحث کردم ... گفتم این ادعا از اساس پوچه چون مثل هیچ نوشته ای رو نمیشه آورد از یه پست من بگیر تا نوشته های یه بچه دو ساله ، چون نهایتش میشه تقلید از اون !!

Alice
03-01-2014, 04:14 PM
من سر این قضیه با برادران اسلامیست تو هم میهن زیاد بحث کردم ... گفتم این ادعا از اساس پوچه چون مثل هیچ نوشته ای رو نمیشه آورد از یه پست من بگیر تا نوشته های یه بچه دو ساله ، چون نهایتش میشه تقلید از اون !!

خب اگر از این دید بنگریم که دیگر برهانی برای اثبات حقانیت قران و "معجزه" محسوب نمی‌شود، اگرنه همین پست من هم معجزه است چون شما نمیتوانید عین آن را بیاورید! مسلمانان می‌گویند معجزه‌ی امروز از جنس "کتاب" است. (=تحدی) اگر قران از لحاظ ادبی در اوج فصاحت قرار دارد، با ارائه‌ی چندین نثر شاهکار ادبی این ادعا که قران ابربشری می‌باشد ابطال می‌شود.

Anarchy
03-01-2014, 04:29 PM
مسلمانان می‌گویند معجزه‌ی امروز از جنس "کتاب" است. (=تحدی) اگر قران از لحاظ ادبی در اوج فصاحت قرار دارد، با ارائه‌ی چندین نثر شاهکار ادبی این ادعا که قران ابربشری می‌باشد ابطال می‌شود.

یکی دیگه از ابهامات ادعای تحدی ، همین گنگ بودن مفهومش هست... یعنی از متن قرآن اصلا مشخص نیست منظور از "مثل" چی هست و این بحث فصاحت و بلاغت و این داستان ها ، ادعای مسلمان ها هست صرفا !! مشکل دیگه این هست که کی قراره داوری کنه که فلان متن مثل قرآن هست یا نه ... ایراد دیگه اینه که زمانی که ادعای تحدی به اصطلاح نازل شده ، اصلا قرآن یکپارچه و گردآوری شده نداشتیم و همین نشون میده با متن ویرایش و دستکاری شده ای به نام "قرآن" سر و کار داریم که از این سوتی ها زیاد داده ...

kourosh_bikhoda
03-01-2014, 06:27 PM
این تحدی یک استدلال ابطال ناپذیره. آیا واقعن راهی هست که بشه کذب/صدق تحدی رو آزمایش کرد؟

Theodor Herzl
03-01-2014, 08:32 PM
این تحدی یک استدلال ابطال ناپذیره. آیا واقعن راهی هست که بشه کذب/صدق تحدی رو آزمایش کرد؟اصلا فکر میکنی‌ کوروش منظور قرآن چی‌ که میگه اگر میتوانید آیه‌ای مثل قرآن بیاورید؟ اگر مسائل ادبیات باشه که خوب خیلی‌ راحت می‌شه یک چیز بسیار زیباتر و بهتر از قرآن نوشت!

kourosh_bikhoda
03-01-2014, 08:53 PM
اصلا فکر میکنی‌ کوروش منظور قرآن چی‌ که میگه اگر میتوانید آیه‌ای مثل قرآن بیاورید؟ اگر مسائل ادبیات باشه که خوب خیلی‌ راحت می‌شه یک چیز بسیار زیباتر و بهتر از قرآن نوشت!
بله چه بسا بسیار هم آوردند. من فکر میکنم این موضوع مربوط به فصاحت و معیارهای زیبایی شناسی نیست. اگر این آیات همون آیاتی باشند که در زمانی که قرآن هنوز گردآوری نشده بود توسط محمد سروده شدند، من فکر میکنم منظور محمد در واقع اشاره به شیوه نزول آیه ها بوده. یعنی یک رجز خوانی تکنیکی هست. مثلن در سوره بقره آیه 23 قرآن میگه:

و اگر در آنچه بر بندة خویش نازل کرده‌ایم شک دارید، سوره‌ای «مثل» آن بیاورید و جز خدا همة حاضرانتان را فرا خوانید اگر راست می‌گویید
خود قرآن در مورد این موضوع سکوت کرده و معیاری رو ارائه نداده. فقط گفته سوره ای مثل قرآن بیارید: فَأْتُواْ بِسُورَةٍ مِّن مِّثْلِهِ
میگه سوره ای بیاورید. نمیگه بسرایید. احتمالن منظورش هرچیزی جز زیبایی و فصاحت بوده. به خصوص مسائل تکنیکی نزول آیات. با توجه به اینکه محمد در حالت خاصی آیات رو دریافت میکرد و برای مدتی از خود بیخود میشد.

Robert
03-01-2014, 08:58 PM
این راه را باید مسلمین نشان دهند و تا آنزمان نباید وارد چنین بحثی شد و وقت را تلف کرد.یکی از روشهای مومنین برای دفاع از ادعای اولیه خود، ابطال ناپذیر کردنش در مراحل بعد و طی شرط و شروط بعدی است. مقاله مهم آنتونی فلو در این زمینه بخوانید:

Theology Falsification: A Golden Jubilee Celebration (http://infidels.org/library/modern/antony_flew/theologyandfalsification.html)

مقاله حجت الله نیکویی در زمینه ابطال ناپذیر بودن این ادعا:

gooya news :: politics : نگاهی نقادانه به تحدی قرآن، حجت الله نیکویی (http://news.gooya.com/politics/archives/2008/11/079968.php)

این تحدی یک استدلال ابطال ناپذیره. آیا واقعن راهی هست که بشه کذب/صدق تحدی رو آزمایش کرد؟

Robert
03-01-2014, 09:42 PM
لینک زیر ترجمه و شرحی از مقاله آنتونی فلو هست:

خیالگون: ایمان و تعقل ۷ (http://khialgoon.blogspot.com/2014/01/blog-post_25.html)

Theodor Herzl
03-01-2014, 10:10 PM
نظریه آخوندی در مورد این مساله چیه؟

Robert
03-01-2014, 10:44 PM
پاسخ به نقد محمد علی ایازی در مورد تحدی قرآن | زندیق (http://zandiq.com/2008/12/28/pasokh-be-naghde-mohammad-ali-ayazi-dar-morede-tahadie-ghoran/)

اخوندها نظریه مظریه حالیشون نمیشه!
تخصصشون سفسطه کردن هست با عنوان پاسخ به شبهات.

بررسی برخی ازشبهات هماوردطلبى قرآن (http://ayazi.net/index.php/2012-07-08-07-13-33/100-2013-04-27-05-11-35)

نظریه آخوندی در مورد این مساله چیه؟

Alice
03-05-2014, 09:57 AM

اگر مقصود از "تحدی" را فصاحت و بلاغت لفظی و ایجاز کلام در نظر بگیریم، چطور ادعایی ابطال‌ناپذیر خواهد بود؟!!
قران در بسیاری از موارد حتی نثر زیبایی هم ندارد، آیات آن به لحاظ ادبی سرشار از فراز و نشیب ظاهری می‌باشد.

kourosh_bikhoda
03-05-2014, 07:36 PM
اگر مقصود از "تحدی" را فصاحت و بلاغت لفظی و ایجاز کلام در نظر بگیریم، چطور ادعایی ابطال‌ناپذیر خواهد بود؟!!
قران در بسیاری از موارد حتی نثر زیبایی هم ندارد، آیات آن به لحاظ ادبی سرشار از فراز و نشیب ظاهری می‌باشد.
من متخصص زبان تازی نیستم ولی آیا واقعن راهی هست که بشه فصاحت و بلاغت رو «اندازه گیری» گرد؟
مثلن فصاحت و بلاغت حافظ نمره بالاتری داره یا سعدی؟

Rouzbeh
09-09-2014, 09:32 AM
با براوردی نزدیک به‌‌‌ یک سوم قرآن حتی برای عرب زبانان هم گنگ و نارسا است. آین آیه‌ها ، برای نمونه، زمانی‌ که به فارسی بازگردان میشوند ناچار یا مترجم از خودش بار معنا به‌‌‌ آن می‌‌بندد و یا توی پرانتز می‌‌نویسد. که این یک کاستی بشمار می‌‌رود.

نزدیک به‌‌‌ نیمی از قران هم داستان است که نیمی از آن‌ها هم تکراری هستند. پس این‌ها هم چنگی بدل نمی زند..
از نگر درونمایه هم پر از اشتباه‌های پیش پا افاده است.
اگر نتوان سوره ایّ مانند قرآن آورد دلیل آسمانی و مینویی بودن آن نیست. ولی تنها بودن یک نادرستی در آن، آسمانی بودن آن را باطل میکند.

یک نمونه: باران و تگرگ:
نویسنده ی قرآن می‌‌پندارد که منبع آب آسمان است. که این برداشت نادرست را هم از تورات برداشته است. که در طوفان نوح هم در فلک‌ها باز شد .. و آب روی زمین را فرا گرفت.

یعنی، یک سقفی هست که بالای آن آب است ، اریکه و تخت الله هم آن بالا روی آب است. بسخنی دیگر، گوینده ی قرآن نمی دانسته که زمین منبع آب است نه‌ آسمان.

در باره ی تگرگ هم گفته است که در آسمان کوه هایی از یخ هستند که الله از آن‌ها کنده و پرت میکند و به هرجا و کسی‌ که میخواهد می‌زند و نخواهد نمی زند.

باز بسادگی، آین الله نحوه ی باریدن باران و تگرگ را اشتباهی‌ گفته است.

پس ما نیازی نداریم سوره ایّ بیاریم که از آین اشتباه‌ها داشته باشد ..

mbk
09-09-2014, 02:36 PM
یکی‌ از چیز‌هایی‌ که قرآن زیاد می‌گوید این هست که اگر میتوانید یک آیه مثل قرآن بیاورید! خوب بیایید اینجا آیه و سوره مثل قرآن که نه ، بهتر از قرآن بیاوریم! سوره عدالت و برابری
۱-‌ای کسانی‌ که ایمان آوردید ، با ادیان دیگر به احترام برخورد کنید و آنها را به زور شمشیر مجبور به گرویدن به دین خود نکنید که همانا خدا همه را دوست دارد.
۲- در بعد از جنگ زن‌های قبیله دشمن را به کنیزی نبرید زیرا آنها انسان هستند و نه کالا.
۳- مسیحیان و یهودیان را نکشید ، چون خدا آنها را دوست دارد و دین آنها با شما برابر است.
۴- با کودک ۶ ساله ازدواج نکنید تا با او بخوابید در ۹ سالگی ، بلکه با افرادی سکس داشته باشید که به سنّ قانونی‌ ۱۶ سال رسیده باشند و بتوانند تصمیم بگیرند!
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
آقای هرزل راستی تو اینهمه مهربانی ؟به تو چه که پرچم اسلام را در فروگاه آفتاب به زیر بکشانی مگر مغز ایشان کار نمی کند که خود بپذیرند یا کنار بگذارند یا گمانت اینه که به زور مرگ آتشبار! گناهش که باور کرد به خداوند؟
1-باور یا ایمان به کی؟خداوند یا گمانشان, کدام آیین یا گرایشها ؟ناباوران به خداوند , همتاگذاران به خداوند ؟به زور شمشیر نه هر چند آنها هسته ای یا آتشپاره دارند که همیشه برسرتان می ریزند در میان دوستانتان رخنه برای برادر کشی دارند ؟ وادار به گرویدن یا وادار به فرمان پذیری؟خداوند همه را دوست دارد هرچند دشمن چشم در چشمش باشند
2- در پس جنگ برده های دشمن را برده نگیرید یا زن های دشمن را به بردگی؟برده گیران زنانشان را اگر برده بگیریم چرا بد است
3-مسیحیان هم یهودیان را نکشید هر چند که سراسر را به چنگ می گیرند می کشند برای خداوند همتا تراشیدند گفتند{آمرزش از خداوند می خواهم} فرزند دارد خودشان را فرزندش دانستند هر چه دلشان خواست؟
۴-با کودک 6 ساله ازدواج نکنید تا با او در 9 سالگی بخوابید ما درسوره زن یا نساء در نشانه یا آیه 6 در باره بی پدر مادران چنین چیزی داریم اما سن 16 از کجا آمد؟نمی دانم خداوند گفت اگر رسیدند آمیزش پذیری هم پیشرفت کردند.. کنون بروند 9 سالگی جفت پیدا کردند خانه اش چه بد است؟ نه بروند هرزه گی بهتر است.!
خداوندا آسیب ناباورمند به خودت را هم همتا گذاران به خودت را به خودشان برگردان که رودر روی گفته هاشان که گرامی دارنده اند نه چنینند هم سخت دشمنند

Rouzbeh
09-16-2014, 01:54 PM
سم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین الرحمن الرحیم مالک یوم الدین ایاک نعبد وایاک نستعین اهدنا الصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم غیر المغضوب علیهم ولا الضالین

آین الله شما خودش نماز را را هم "دیزاین" کرده که اینجوری برایم نماز بخوانید. هی‌ از خودش مایه گذاشته و خودش را تعریف و توصیف کرده. خوب چرا در جلد سوم شخص آین حرف‌ها را زده است؟ "قول !" من عله‌ام بله ام'
از آین‌ها هم که بگذریم "الله" ترجمه ندارد همنگونه که "محمد" ترجمه ندارد. الله یک نام "خاص" است.
واژه ی خدا در زبان عربی "الاه ، اله" است نه‌ "الله"

mbk
09-17-2014, 08:40 AM
آین الله شما خودش نماز را را هم "دیزاین" کرده که اینجوری برایم نماز بخوانید. هی‌ از خودش مایه گذاشته و خودش را تعریف و توصیف کرده. خوب چرا در جلد سوم شخص آین حرف‌ها را زده است؟ "قول !" من عله‌ام بله ام'
از آین‌ها هم که بگذریم "الله" ترجمه ندارد همنگونه که "محمد" ترجمه ندارد. الله یک نام "خاص" است.
واژه ی خدا در زبان عربی "الاه ، اله" است نه‌ "الله"
به دیدم خیلی خوب است آموزگار جهانیان در نوشتارش مارا بیاموزد چگونه پسندیده گویی برایش داشته باشیم جوری که بهترین روش شد زمانی که با موسی درود خداوند برش باد سخن گفت خودش را هم آنجا یکم خوب نشان داد "انی انا الله ..اقم الصلاة لذکری"که به دلم خوب می نشیند "الله" "ال + اله" هر چی را برای شناسایی اش بکار ببرند ال می افزایند که برگردان "اله "را خدا گفتند خوب نمی دانم باز محمد هم م +حمد است که به دیدم برگردانش پسندیده گشته می شود آره خداوند خودش را نقاشی کرد در دسته جدا شده پسندیده گویی حمد هم دیگر نشانه ها که یگانه ای است که طراز ندارد برای کیست آنچه در آسمانها هم زمین است؟می گویم برای خداوند که چشمی بهم داد خوب ببینمش هم سینه ای که ازش دم هم بازدم بکشم چرا بازگو نشوم؟

Rouzbeh
09-17-2014, 11:10 AM
"الله" "ال + اله" هر چی را برای شناسایی اش بکار ببرند ال می افزایند که برگردان "اله "را خدا گفتند خوب نمی دانم باز محمد هم م +حمد است که به دیدم برگردانش پسندیده گشته می شو

تازیان خدایان داشتند که یکی‌ از آن‌ها نامش "الله" بود.
برای همین هم محمد آمد و گفت " لا اله الا الله". یعنی‌ تنها از میان آن خدایان الله خدا است. بسخنی دیگر "الله" یک خدای ویژه است همچنان که اهورا مزدا یک خدای ویژه است، همچنان که اتون و تاتون .. هرکدام یک خدای ویزه هستند.

"محمد" و هر نام خاص دیگر هم گرچه معنا دارند ولی در نوشتار و گفتار ترجمه نمیشوند، درست مانند "الله"

mbk
09-17-2014, 04:47 PM
"الله" "ال + اله" هر چی را برای شناسایی اش بکار ببرند ال می افزایند که برگردان "اله "را خدا گفتند خوب نمی دانم باز محمد هم م +حمد است که به دیدم برگردانش پسندیده گشته می شو

تازیان خدایان داشتند که یکی‌ از آن‌ها نامش "الله" بود.
برای همین هم محمد آمد و گفت " لا اله الا الله". یعنی‌ تنها از میان آن خدایان الله خدا است. بسخنی دیگر "الله" یک خدای ویژه است همچنان که اهورا مزدا یک خدای ویژه است، همچنان که اتون و تاتون .. هرکدام یک خدای ویزه هستند.

"محمد" و هر نام خاص دیگر هم گرچه معنا دارند ولی در نوشتار و گفتار ترجمه نمیشوند، درست مانند "الله"
خوب" الله " اهورا مزدا خداوند اگر جداجداباشند هرکدام خودی نشان بدهند پس دیدتان اینه که یگانه ای فرمانروا نداریم؟ خوب اونها چه نشانه ای از کارکرد دارند که بدانم کی چکاره است؟مرا راه بنمایید شاید خودتان یکی از آن خدایان باشید که من نمی دانستم .آن که سراسر زمین است بهار تابستان پاییز زمستان درست در فرمان خداوند کار میکند شب روز می شود همه بر رویش کار میکنیم خوب زندگی می کنیم برآن و آن که ماییم بر سراسر بدنمان اگر تندرست باشیم چیره ایم مگر همه اش کار خودمان است یا سپرده ای به ما است؟یا عربها با فارس با اینگلیسیها با زاپنی یا دیگر مگر روزی خوار خداوند نیستند دم بازدم ندارند؟یا بی چشم هم گوش به زندگی می پردازند؟خداوندا تورا یگانه میدانم که تو نزدیک تر هم برتری

Rouzbeh
09-18-2014, 12:39 AM
خوب" الله " اهورا مزدا خداوند اگر جداجداباشند هرکدام خودی نشان بدهند پس دیدتان اینه که یگانه ای فرمانروا نداریم؟ خوب اونها چه نشانه ای از کارکرد دارند که بدانم کی چکاره است؟مرا راه بنمایید شاید خودتان یکی از آن خدایان باشید که من نمی دانستم .آن که سراسر زمین است بهار تابستان پاییز زمستان درست در فرمان خداوند کار میکند شب روز می شود همه بر رویش کار میکنیم خوب زندگی می کنیم برآن و آن که ماییم بر سراسر بدنمان اگر تندرست باشیم چیره ایم مگر همه اش کار خودمان است یا سپرده ای به ما است؟یا عربها با فارس با اینگلیسیها با زاپنی یا دیگر مگر روزی خوار خداوند نیستند دم بازدم ندارند؟یا بی چشم هم گوش به زندگی می پردازند؟خداوندا تورا یگانه میدانم که تو نزدیک تر هم برتری

امروزه همه یا دستکم بیشترینه ی خدا باوران"تک‌" خدا باور هستند و همه هم ادعا می‌کنند که خدای آنان آفریننده و گرداننده ی جهان است.ولی آین خدایان ویژگی‌های گوناگون دارند. مثلا خدای مسیح با خدای محمد یکی‌ نیستند.

خدای محمد که الله باشد همان خدای زرتشت نیست، حتا خدای انجیل هم نیست.

خدای محمد یک موجود خشن است. او فرمان بگیر و بکش میدهد. با همان انسان‌ها که ادعا میکند آفریده است در گیر میشود و میگوید اگر شما نیرنگ و مکر بکنی‌د ، من بهتر ا ز همه نیرنگ باز هستم.

خدایان ساخته اندیشه ی آدم ‌ها هستند. برای همین هم فرق دارند.

mbk
09-18-2014, 10:38 AM
امروزه همه یا دستکم بیشترینه ی خدا باوران"تک‌" خدا باور هستند و همه هم ادعا می‌کنند که خدای آنان آفریننده و گرداننده ی جهان است.ولی آین خدایان ویژگی‌های گوناگون دارند. مثلا خدای مسیح با خدای محمد یکی‌ نیستند.

خدای محمد که الله باشد همان خدای زرتشت نیست، حتا خدای انجیل هم نیست.

خدای محمد یک موجود خشن است. او فرمان بگیر و بکش میدهد. با همان انسان‌ها که ادعا میکند آفریده است در گیر میشود و میگوید اگر شما نیرنگ و مکر بکنی‌د ، من بهتر ا ز همه نیرنگ باز هستم.

خدایان ساخته اندیشه ی آدم ‌ها هستند. برای همین هم فرق دارند.
"اقرا و ربک الاکرم " "بخوان هم پروردگارت گرامیتر است "
اگر براستی مسیحیان عیسی را بنده خداوند بدانند نه فرزندش ما باهاشان جنگی در این نداریم جز اینکه آنها با مابجنگند درچیزی که خداوند دستورشان نداد اون جایی که می گویی فرمان بگیر هم بکش می دهد اگر ندهد باورمندان بهش باید یا آتش بر سرشان بریزد از سوی روپوشندگان یا همانند روپوشندگان روبپوشند نمونش کشاورز بایستی زمینش را بیل بزند پسش علف هرز را بکند که کشته اش پیشرفت کند نه که دانه بر روی هر جا بپاشد .خداوندا کسانی که پشت بهت کردند مرا از آنها مگذار

Rouzbeh
09-20-2014, 07:36 PM
اصلا فکر میکنی‌ کوروش منظور قرآن چی‌ که میگه اگر میتوانید آیه‌ای مثل قرآن بیاورید؟ اگر مسائل ادبیات باشه که خوب خیلی‌ راحت می‌شه یک چیز بسیار زیباتر و بهتر از قرآن نوشت!
گیریم که ادبیاتش رودست ندارد. آیا آین چیزی را اثبات می‌کند ؟ که چنین هم نیست سد‌ها اشتباه دستورزبانی ( صرف و نحوی) و منطقی در آن هست.حتا گیریم که آن اشتباه هم نباشند. به اشتباه‌های دیگر چه می‌توان گفت. نمونه: باریدن باران و تگرگ ، سر چشمه ی آب منی مٔرد و اینک نطفه از معنی‌ مٔرد
درست میشود .. برای همین هم بچه از آن مٔرد است. در باره ی باران هم فکر و برداشت کرده که منبع آن در اسمان است. تگرگ هم از کوه‌های یخی در آسمان پرت می‌شوند.

Rouzbeh
11-08-2014, 04:14 PM
Chapter (24) sūrat l-nūr (The Light) http://www.daftarche.com/images/imported/2014/11/1.png (http://corpus.quran.com/wordbyword.jsp?chapter=24&verse=43#%2824:43:1%29)

ترجمه ی قمشه ای‌
آیا ندیدی که خدا ابر را از ه‌‌ر طرف براندتا بهم در پیوندند و انبوه و متراکم سازدو آنگاه بنگری قطرات باران از میان ابر فرو ریزد

و نیز از جبال آسمان تگرگ فرو برد که آن به‌‌‌ هر که بخواهد اصابت می‌کند و از ه‌‌ر که خواهد باز میدارد.
و روشنی برق چنان بتابد که خواهد روشنی دیده‌ها را از بین ببرد.
--------
چند نکته در باره ی ترجمه: "جبال" را ترجمه نکرده که ردّ گم بکند. فارسی آن "کوه ها" است.
همه ی باران‌ها هم برق همراه ندارد. خیلی جاها هم ابر‌ها پراکنده نیستند و از همان آغاز بهم پیوسته هستند.
اما خنده دار ترینش کوه‌های یخی در آسمان است. تگرگ همان باران است که در اثر سرد شدن یخ زده و بهم میچسبند.
چیز جالبی‌ که الله از برف چیزی نگفته چونکه در حجاز برف نمی‌‌باریده است.
و این ادعا که به هر که بخواهد تگرگ اصابت می‌کند (می‌ خورد) و به هر که بخواهد باز میدارد، یکسر پوچ است. تگرگ که موشک هدایت شونده نیست که الله آن را کنترل بکند.

mbk
11-09-2014, 11:00 AM
Chapter (24) sūrat l-nūr (The Light) http://www.daftarche.com/images/imported/2014/11/1.png (http://corpus.quran.com/wordbyword.jsp?chapter=24&verse=43#%2824:43:1%29)

"آیا نمی دیده ای که خداوند می راند ابری را پس پیوند می سازد میانش پس می کندش فشرده ای باز می بینی باران درمی آید از بجامانده اش هم فرو می آورد از آسمان از کوههایی درش از یخ زده ای باز می زند به آن کسی را می خواهد هم برمیداردش برای کسی می خواهد نزدیک است درخشش روشنای اش برود به چشمها43 روشنایی"
مگر پیش از باران نمی بینیم که باد ابرها را در آسمان می راند سوی همسوی چرخش زمین غرب یا رودررویش شرق یا دیگر سو یا نمی بینیم که ابری که سیاهی اش بیشتر است پیشامد باریدنش بیشتر است همچنین در آسمان همچون کوه روی هم انباشته نیستند هر چه گشادی هم بلندی اش بیشتر باشد بیشتر خنک هستند که نورخورشید را بیشتر سایه کردند هم آذرخش هایی درخشنده ازشان نمیتابد چرا گلوله های تگرگ با گلوله های برف یکجور نیستند من دیدم اینه که تگرگ آب بارانی بوده که یخ زد اما برف خودش یخ زده بود در آغاز که بزرگتر شد
خداوندا مرا خودبین مگذار هم اندوهناک در برپایی

mbk
11-10-2014, 11:55 AM

"آیا نمی دیده ای که خداوند می راند ابری را پس پیوند می سازد میانش پس می کندش فشرده ای باز می بینی باران درمی آید از بجامانده اش هم فرو می آورد از آسمان از کوههایی درش از یخ زده ای باز می زند به آن کسی را می خواهد هم برمیداردش برای کسی می خواهد نزدیک است درخشش روشنای اش برود به چشمها43 روشنایی"
مگر پیش از باران نمی بینیم که باد ابرها را در آسمان می راند سوی همسوی چرخش زمین غرب یا رودررویش شرق یا دیگر سو یا نمی بینیم که ابری که سیاهی اش بیشتر است پیشامد باریدنش بیشتر است همچنین در آسمان همچون کوه روی هم انباشته نیستند هر چه گشادی هم بلندی اش بیشتر باشد بیشتر خنک هستند که نورخورشید را بیشتر سایه کردند هم آذرخش هایی درخشنده ازشان نمیتابد چرا گلوله های تگرگ با گلوله های برف یکجور نیستند من دیدم اینه که تگرگ آب بارانی بوده که یخ زد اما برف خودش یخ زده بود در آغاز که بزرگتر شد
خداوندا مرا خودبین مگذار هم اندوهناک در برپایی
دربالا سوی همسوی چرخش زمین نوشتم غرب که نادرست گفتم شرق بود هم دیگری را پناه بر خداوند

Rouzbeh
11-11-2014, 03:27 PM
یکی‌ دیگر از ادعا‌های پوچ و بیمایه ی قرآن اینست که میگوید: ما (الله) چارپایان را برای شما رام کردیم که یکسر نادرست است. این خود آدمیان هستند که این کار را کرده و می‌کنند. هیچ چارپایی از روی سرشتین رام آدامیان نبوده است. برای نمونه اگر شما چند تا اسب و گاو و شتر را در چرا گاهی‌ رها بکنید و چند زادمان آزادانه زیست بکنند دیگر رام نخواهند بود. حتا همان کره اسب که دنال مادرش میدود که به آدم‌ها سواری میدهد رام نیست و اگر شما بخواهید بار نخست سوارش بشوید در میرود، و جفتک و لگد می‌‌اندازد.

mbk
11-12-2014, 11:37 AM
" أولم یروا أنا خلقنا لهم مما عملت أیدینا أنعاما فهم لها مالكون وذللناها لهم فمنها ركوبهم ومنها یأكلون ولهم فیها منافع ومشارب أفلا یشكرون " "آیا هم نمی دیده اند که ما آفریدیم برایشان از چه انجام داد دستهامان جانوران سراسر بخششی باز آنها برایشان داراگشته گانند هم رام کردیمشان برایشان باز از آنها سواریشان هم ازشان می خورند هم برایشان درشان سودگشته ها هم نوش گشته ها آیا باز خوش بجا نمی آورند "
چیزی که هست پرخاشی که هست همش از خودبزرگ بینی سر می زند وگرنه کاری نیست جز که از خداوند دستور هست شما رام شدن را به همین گرفتید که در خانه تان بمانند که با آموزش آدمی است اگر این ویژگی درشان نبود که با آموزش رام شوند می دانم که آنها را هرکاری می کردیم به ما کوچکترین سودی نمی رساندند یا می مردند یا کاری دستمان می دادند
خداوندا دل مرا گشاده گردان به پذیرایی نه روپوشانی

مزدك بامداد
11-12-2014, 03:48 PM
جانوران سراسر بخششی باز آنها برایشان داراگشته گانند هم رام کردیمشان برایشان باز از آنها سواریشان هم ازشان می خورند
الله برای چی خوک را برای مسلمین آفریده است؟
:e415:

Rouzbeh
11-15-2014, 03:08 PM
الله برای چی خوک را برای مسلمین آفریده است؟
:e415:

برای "روز مبادا" این کار را کرده. مثلا مرد را هم آفریده و به او پستان هم داده .. برای روز مبادا ..الله است دیگر ، شوخی که نیست. یا روی آلت مردانه پوستی گذاشه و سپس گفته آن را ببرید، چیز خوبی نیست.. خودش هم توی کتابش گفته "ما از اینکه امروز یک چیز میگوییم و فرداش یک چیز دیگر، از اینکار باکی نداریم .."

الله است دیگر، شوخی که نیست . (***)
------------------------------------------------------------
(***) وام گرفته از گفته‌های استاد.

mbk
11-16-2014, 09:07 AM
رای "روز مبادا" این کار را کرده. مثلا مرد را هم آفریده و به او پستان هم داده .. برای روز مبادا ..الله است دیگر ، شوخی که نیست. یا روی آلت مردانه پوستی گذاشه و سپس گفته آن را ببرید، چیز خوبی نیست.. خودش هم توی کتابش گفته "ما از اینکه امروز یک چیز میگوییم و فرداش یک چیز دیگر، از اینکار باکی نداریم .."
" ومن الناس من یشتری لهو الحدیث لیضل عن سبیل الله بغیر علم ویتخذها هزوا أولئك لهم عذاب مهین ( 6 ) وإذا تتلى علیه آیاتنا ولى مستكبرا كأن لم یسمعها كأن فی أذنیه وقرا فبشره بعذاب ألیم ( 7 )لقمان"
"هم از آدمیان کسی است می خرد بیهوده رخدادگفته را تا تاریک کند از راه خداوند به بیگانه ء دانشی هم می گذاردش پوسخندی آن دسته برایشان ناگواری پست کننده گشته است 6 هم گداری خوانده می شود برش نشانه های ما روکج می کند بزرگ گشته ای جوری که نمی شنیده است اش جوری که در گوشهایش سنگینی هست باز مژده بدهش به ناگواری خیلی دردناک 7لقمان"

Rouzbeh
11-16-2014, 12:25 PM
لهم عذاب مهین ... فبشره بعذاب ألیم ... الله الرحمن الرحیم ....
:e057:
روش منطق قرآنی همین است : خرگوشی:
به هویج خوشحال کن ، از چوب و ترکه بترسان.

mbk
11-17-2014, 11:36 AM
:e057:
روش منطق قرآنی همین است : خرگوشی:
به هویج خوشحال کن ، از چوب و ترکه بترسان.
خیلی جاها گفت به میوه ها طرز رسیدنش رنگش همانند هویج مزه اش بنگرید هم یاد توانایی خداوند بیافتید کله تان را کار نمی زنید همان چوب جوری است که کله می شکاند چوب چه اندازه سخت شد آغاز دانه بود ساقه نازکی بود در گل بزرگ شد برای آتش افروختن بکار گرفته می شود همان بهتر که اتشش زنند بر تن هم کله های کسانی که باور نمی کنند بزنند که سزایشان همین است

پسرها نمی گریند
06-29-2015, 09:01 PM
به وبلاگ مبارزه طلبی قران سر بزنید
مبارزه طلبی قران (http://andeshehazad.blogspot.com)

mbk
06-30-2015, 11:17 AM
"بسم الله الرحمن الرحیم ان الذین كفروا و صدوا عن سبیل الله قد ضلوا ضلالا بعیدا ان الذین كفروا و ظلموا لم یكن الله لیغفر لهم و لا لیهدیهم طریقا الا طریق جهنم خالدین فیها ابدا و كان ذالك على الله یسیرا " "به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان چون کسانی رویگردانیدند هم بند کردند بارهء راه خداوند پیش گم گشتند گم شدنی خیلی دوری چون کسانی روی گردانیدند هم ستم کردند نبوده هست خداوند برای درست سازی می کند تا براشان هم نباشد برای می نمایاندشان راهیُ جز راه دوزخی پیوسته هایی درِش همیشگی هم بود آن بر خداوند خیلی آسانی "
به وبلاگ مبارزه طلبی قران سر بزنید مبارزه طلبی قران (http://andeshehazad.blogspot.com) چرا پیِ بند کردنِ راه خداوندید؟خداوندی که بهِمان آفرینش زندگی چشم گوشی داده زمین آسمانِ پهناور آفریده خیلی پاکی می گویند برایش چه در آسمانند هم زمین هیچ کس توانِ رویارویی باهاش ندارد ..این سخن گردآمدهء خداوند به یکدل سازی راهنماست، خداوندا مرا نماز خوان بدار که واپسین بهتریست هم پایدارتری که در برگه های پیشینیان هم این را در برگه های ابراهیم هم موسی گفتی