PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چه کسی اسلام را خوب فهمید؟!

m@hdi
02-26-2014, 07:19 PM
در مورد اینکه مثلا در قرآن گفته شده لا اکراه فی الدین (در دین هیچ اجباری نیست) و در جای دیگر گفته شده گردن ناباوران را بزنید معمولا یا با ماستمالی حرف دوم را اشتباه نشان میدهند یا حرف دوم را ناسخ حرف اول میدانند اما به نظر من خمینی کسی بود که اسلام را بخوبی فهمید!

حقیقتا محمد در دورانی که در مکه بود نمیتوانست بگوید ناباوران را گردن بزنید و اگر به او ناسزا میگفتند یا به قول معلم دینی ها آشغال روی سرش میریختند دستور کشتن فرد مورد نظر را نمیداد اما در مدینه وقتی به قدرت رسید از این دستورات داد. خمینی کسی بود که اسلام را خوب فهمید و وقتی که در فرانسه بود حرف از حقوق بشر میزد و میگفت ایران باید از نظر آزادی کشوری شود مثل فرانسه اما وقتی در ایران به قدرت رسید ایران را تبدیل به یکی از بدترین دیکتاتوری های خاورمیانه و جهان کرد.

به نظر من هم ما در قرآن ناسخ و منسوخ نداریم هرچه که در ظاهر ناسخ و منسوخ هست یا تناقض هست یا دستوراتی با توجه به موقعیتی که محمد در آن قرار داشته. در مکه بهترین سیاست لا اکراه فی الدین بود و در مدینه گردن زدن ناباوران.

یه نفر
02-26-2014, 07:39 PM
خب که چی؟

viviyan
02-26-2014, 08:02 PM
میفرمایند تفاوت در نیت و عمل هست. شما در باطن میتوانید هر دینی داشته باشید ولی در عمل برای شما چنین امکانی وجود ندارد. من اینطور برداشت نمودم.

Anarchy
02-26-2014, 08:53 PM
خب که چی؟

به دلمون موند تو بحث های دینی جز ترول کردن کار دیگه ای بلد باشی بکنی ... یا بیا و درست و حسابی دفاع کن از نظرت یا پست دو کلمه ای بی هدف نده :e407: !!

Anarchy
02-26-2014, 08:55 PM
به نظر من هم ما در قرآن ناسخ و منسوخ نداریم هرچه که در ظاهر ناسخ و منسوخ هست یا تناقض هست یا دستوراتی با توجه به موقعیتی که محمد در آن قرار داشته. در مکه بهترین سیاست لا اکراه فی الدین بود و در مدینه گردن زدن ناباوران.

به طور کلی هیچ حسابی روی ساختار محتوایی قرآن نکن... متن آشفته ای که دست پخت چندین و چند نفر افراد مختلف هست و کاملا بی سر و ته و با تحریف هم همراه بوده ، چیز زیادی ازش در نمیاد !! محمد جدای از همون رسم و رسوم قبائل عرب نبوده ، جاهایی هم که حرف تازه زده یا برای منافع خودش بوده یا کنترل اجتماع زیر دستش...

undead_knight
02-27-2014, 12:02 AM
“Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful.”

http://www.daftarche.com/images/imported/2014/02/6.gif Seneca quotes (http://thinkexist.com/quotes/seneca/) (Roman philosopher, mid-1st century AD)

اینکه چه کسی خوب فهمید رو میشه سرش بحث کرد ولی اینکه چه کسی بهترین استفاده رو ازش کرد،طبقه ای هستند که مرجعیت مذهبی دارند.

یه نفر
02-27-2014, 10:44 AM
تفاوت رفتار و اندیشه و اعتقاد در عمل ، صرفا مربوط به دین نیست! شما نگرش های سیاسی رو در نظر بگیرید. اونجا هم رفتارها با اساسنامه ها فرق میکنه..
حتی توی زندگی شخصیتون هم همینجوره.. با دیدن یک عکس کودک گدا ناراحت میشید و دلتون میخواست که بهش کمک کنید. ولی در عمل توی خیابان حتی نگاهتون رو از گداها دور میکنید..

m@hdi
02-27-2014, 11:15 AM
خب که چی؟

هدفم این بود که چهره یک مسلمان واقعی را نشان بدهم و بگویم چقدر این چهره به اندیشه های نیکولو ماکیاولی نزدیک است!

Anarchy
02-27-2014, 11:32 AM
تفاوت رفتار و اندیشه و اعتقاد در عمل ، صرفا مربوط به دین نیست! شما نگرش های سیاسی رو در نظر بگیرید. اونجا هم رفتارها با اساسنامه ها فرق میکنه..
حتی توی زندگی شخصیتون هم همینجوره.. با دیدن یک عکس کودک گدا ناراحت میشید و دلتون میخواست که بهش کمک کنید. ولی در عمل توی خیابان حتی نگاهتون رو از گداها دور میکنید..

مساله اینه که همون محتوای دین خودش دچار تناقضه ...

یه نفر
02-27-2014, 11:46 AM
درضمن لا اکراه فی دین در سوره بقره هست که این سوره مدنی هست. یعنی در مدینه نوشته شده

یه نفر
02-27-2014, 11:56 AM
بله. دچار تناقصه. ولی نه اون تناقصی که شما میگید..
ببین هرکسی توی قبر خودش میخوابه. درسته؟ پس رفتارها و اعتقادهای من هیچ ربطی به تو نداره.
حالا اگر یه نفر دلش بخواهد که معتاد بشه. سیگار و حشیش و تریاک بکشه. به خودش صدمه میزنه. درسته؟ پس چرا همه جوامع دنیا جلوی این رفتار ناهنجار رو میگیرن؟!!!
چون اعتیاد یه نفر به مواد مخدر نه فقط خودش بلکه اطرافیانش رو هم درگیر میکنه.. برای همین مجازات برای اعتیاد و معتاد در نظر گرفته شده..
و به قول آقای خاتمی مجازات، تنبیه نیست!
در اسلام هم همینطوره. کسی به اجبار نمیتونه دیگران رو به اسلام و دین دعوت کنه.. و اگر گفته شده گردن کافران رو بزنید ، به راحتی به این جمله نرسیده..
اول به راه راست هدایتش کن
دوم صبر کن
سوم استقامت نشان بده - بازم دعوتش کن-
چهارم صبر کن
پنجم با دشمنانت بجنگ!
اگر نکشی، کشته می شوی..

Anarchy
02-27-2014, 12:03 PM
درضمن لا اکراه فی دین در سوره بقره هست که این سوره مدنی هست. یعنی در مدینه نوشته شده

1) در همین سوره بقره مدنی شما ، چند آیه قبل از این "لا اکراه" در آیه 191 داریم :

خرمشاهی: و هر جا كه بر آنان دست یافتید بكشیدشان و آنان را از همانجا كه شما را رانده ‏اند [مكه‏] برانید، و فتنه شرك بدتر از قتل است، و در مسجدالحرام با آنان [آغاز] كارزار نكنید، مگر آنكه آنان در آنجا با شما كارزار كنند، و چون كارزار كردند بكشیدشان كه سزاى كافران چنین است‏

2) هم اینکه تمامی مفسرین به طرز محیرالعقولی میگن بین این آیه و مساله ارتداد و اعدام مرتد تناقضی وجود نداره !!

یه نفر
02-27-2014, 12:14 PM
http://sizor.com/flash/jesus.swf

Anarchy
02-27-2014, 12:16 PM
بله. دچار تناقصه. ولی نه اون تناقصی که شما میگید..
ببین هرکسی توی قبر خودش میخوابه. درسته؟ پس رفتارها و اعتقادهای من هیچ ربطی به تو نداره.
حالا اگر یه نفر دلش بخواهد که معتاد بشه. سیگار و حشیش و تریاک بکشه. به خودش صدمه میزنه. درسته؟ پس چرا همه جوامع دنیا جلوی این رفتار ناهنجار رو میگیرن؟!!!
چون اعتیاد یه نفر به مواد مخدر نه فقط خودش بلکه اطرافیانش رو هم درگیر میکنه.. برای همین مجازات برای اعتیاد و معتاد در نظر گرفته شده..
و به قول آقای خاتمی مجازات، تنبیه نیست!
در اسلام هم همینطوره. کسی به اجبار نمیتونه دیگران رو به اسلام و دین دعوت کنه.. و اگر گفته شده گردن کافران رو بزنید ، به راحتی به این جمله نرسیده..
اول به راه راست هدایتش کن
دوم صبر کن
سوم استقامت نشان بده - بازم دعوتش کن-
چهارم صبر کن
پنجم با دشمنانت بجنگ!
اگر نکشی، کشته می شوی..

پس کدوم تناقض ؟ مگه تناقضم مدل داره ؟

این ماله کشی های تکراری هم کارساز نیست . اول اینکه در همه جوامع مصرف مواد جرم نیست و البته مجازات هم نداره ، دوم قیاس شما مع الفارق و فاقد پشتوانه منطقی هست. من به دین شما باورمند نباشم ، حکم معتاد رو دارم ؟ منطق خنده دار تر از این هم میشه ؟ تازه خوبه الان یه کم دنیا متمدن شده و گرنه جنگ های مذهبی دنیا با تفکر امثال شما ایجاد میشد دیگه ...

آقای خاتمی هم اگر چیزی گفته ، کاملشو بگو نه سر و ته زدشو ... ازش پرسیدن چرا تو ایران همجنسگراها رو مجازات میکنید ؟ مردک متقلب به جای جواب دادن ، گفت اینجاد دانشگاهه باید حرف علمی بزنیم ... مجازات ، خشونت نیست ... پس این استدلال شما به نقل از خاتمی مکار هم راه به جایی نمیبره !!

اسلام اجبار نمیکنه ، اما به قول عبید زاکانی اسلام دینی هست که وقتی واردش بشی سر آلتتو میبرن ، وقتی بخوای خارج شی سر خودت رو ...

تازه ما حق انتخاب هم نداریم و عملا محیط رو جوری سازماندهی کردن که راهی جز اسلام نداشته باشی...

شما بفرمایید چرا اسلام خودش رو حق میدونه و منکرینش رو نا حق و مجوز داده برای کشتن اونها ؟ هیچ نیازی هم به این نیست اونها دست به شمشیر برده باشن ، حکم مرتد مرگه در هر حالتی ...

یه نفر
02-27-2014, 12:29 PM
و در راه خدا با كسانى كه با شما مى‏جنگند بجنگید ولى از اندازه درنگذرید زیرا خداوند تجاوزكاران را دوست نمى‏دارد(۱۹۰)

و هر كجا بر ایشان دست‏یافتید آنان را بكشید و همان گونه كه شما را بیرون راندند آنان را بیرون برانید [چرا كه] فتنه [=شرك] از قتل بدتر است [با این همه] در كنار مسجد الحرام با آنان جنگ مكنید مگر آنكه با شما در آن جا به جنگ درآیند پس اگر با شما جنگیدند آنان را بكشید كه كیفر كافران چنین است
(۱۹۱)

اگر بازایستادند البته خدا آمرزنده مهربان است (۱۹۲)

با آنان بجنگید تا دیگر فتنه‏اى نباشد و دین مخصوص خدا شود پس اگر دست برداشتند تجاوز جز بر ستمكاران روا نیست (۱۹۳)

این ماه حرام در برابر آن ماه حرام است و [هتك] حرمتها قصاص دارد پس هر كس بر شما تعدى كرد همان گونه كه بر شما تعدى كرده بر او تعدى كنید و از خدا پروا بدارید و بدانید كه خدا با تقواپیشگان است
(۱۹۴)

نکته: من مرجع تقلید اسلام و طرفدار اسلام نیستم. فقط نظرمو در این مورد میدهم.
اینجا بحث در مورد اینه که اگر اونا فتنه کردن و جنگیدند شما هم بجنگید و امانشان ندهید!
حالا چرا پیامبر اسلام چنین حرفی زده؟!
چون مسلمانان از محمد میپرسیدند در ماه حرام که نمیشود جنگید. حرام است.. بد است.. چکار کنیم؟!
که چنین جمله ای نازل میشه و بهشون میگه چکار کنید

kourosh_bikhoda
02-27-2014, 12:45 PM
پس میشه ما هر نگاهی داشته باشیم و در عمل دست به هر کار دیگری بزنیم.
در اینصورت چه نیازی به دین یا ایدئولوژی هست؟

بقره بخشیش مربوط به زمانیه که محمد رو از مکه بیرون کرده بودند و هنوز محمد قدرت در دست نداشت. آیه ها هم بعدن قاطی پاطی جمع آوری شدند.

یه نفر
02-27-2014, 12:47 PM
پس کدوم تناقض ؟ مگه تناقضم مدل داره ؟

این ماله کشی های تکراری هم کارساز نیست . اول اینکه در همه جوامع مصرف مواد جرم نیست و البته مجازات هم نداره ، دوم قیاس شما مع الفارق و فاقد پشتوانه منطقی هست. من به دین شما باورمند نباشم ، حکم معتاد رو دارم ؟ منطق خنده دار تر از این هم میشه ؟ تازه خوبه الان یه کم دنیا متمدن شده و گرنه جنگ های مذهبی دنیا با تفکر امثال شما ایجاد میشد دیگه ...

بله. تناقض مدل داره. زیاددددددددددد

من نگفتم اگر دین من رو قبول نداشته باشی، حکم معتاد رو داری! (( تازه از خدات باشه حکم معتاد داشته باشی :-) معتاد مجرم نیست. بیمار است! ))

ببین آنارشی جان، خوبه که خودت اینو میدونی که متاسفانه عملا محیط رو جوری ساخته اند که راهی جز اسلام نداشته باشی..

یه نفر
02-27-2014, 12:53 PM
پس میشه ما هر نگاهی داشته باشیم و در عمل دست به هر کار دیگری بزنیم.
در اینصورت چه نیازی به دین یا ایدئولوژی هست؟
متاسفانه چه بخواهی و نخواهی، همینجوره.. نیازی به دین نیست. وجدان آدمی بهترین دینه

Anarchy
02-27-2014, 12:54 PM
نکته: من مرجع تقلید اسلام و طرفدار اسلام نیستم. فقط نظرمو در این مورد میدهم.
اینجا بحث در مورد اینه که اگر اونا فتنه کردن و جنگیدند شما هم بجنگید و امانشان ندهید!
حالا چرا پیامبر اسلام چنین حرفی زده؟!
چون مسلمانان از محمد میپرسیدند در ماه حرام که نمیشود جنگید. حرام است.. بد است.. چکار کنیم؟!
که چنین جمله ای نازل میشه و بهشون میگه چکار کنید

نکته اینه که شما خودتم نمیدونی نظرت چیه ... طرفدار اسلام نیستی ، اما طرفدار اسلام هم هستی :e415: !!

من این آیه رو آوردم چون گفتی تو سوره بقره مثلا حرف از لا اکراه زده ، خواستم بگم اونجا چیزای دیگه هم گفته ... ضمن اینکه نظر هر مفسری رو که بخونی میگن بین اون لا اکراه و اعدام مرتد ، تناقضی وجود نداره !!

ضمنا گفتم که ساختار قرآن کاملا نا منظم و غیر قابل اتکا هست و تاریخ اسلام و عمل محمد و اعوان و انصارش جلوی چشم ما هست که خیلی از متن قرآن گویا تره ...

تاریخ نگاران اسلامی، در صدر اسلام، اسم تعدادی از مرتدها را آورده اند. آنگونه که از متون تاریخی به دست می آید پس از فتح مکه، محمد دستور اعدام 4 مرتد را صادر کرد : عبدالله بن خطل، عبدالله بن سعد بن ابی سرح، مقیس بن صبابه یا حبابه، ساره.[۵] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D8%AF_%D8%AF%D8%B1_ %D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85#cite_note-8)

حكم مرتد در روایات: 1- در فروع كافی، ج 6، ص 174، روایت 1، وسائل الشیعه، ج 28، ص 324 آمده است، عمار ساباطی گوید: از امام صادق - علیه السلام- شنیدم كه فرمود: هركس از مسلمانان از اسلام برگردد(مرتد شود) وپیامبری حضرت محمد-صلی الله علیه و سلم- را انكار كند وبه او نسبت دروغ دهد، برای هركسی كه می‌شنود خون او مباح است وزنش برای همیشه از او جدا می‌شود ومالش بین ورثه تقسیم می‌شود وزنش عده وفات می‌گیرد.
2- در فروع كافی، ج 7، ص 257، روایت 10، استبصار، ج 4، ص 245، روایت 8 آمده است، علی بن جعفر گوید: از موسی بن جعفر-علیه السلام- در مورد مسلمانی كه مسیحی می‌شود سؤال كردم؛ فرمود: كشته می‌شود وتوبه داده نمی‌شود. سؤال كردم شخصی كه مسیحی بوده وبعد اسلام آورده وبعد از اسلام برگشته (مرتد شده) فرمود: توبه داده می‌شود اگر قبول كرد (رها می‌شود) واگر قبول نكرد كشته می‌شود.
3- در من لایحضره الفقیه، ج 3، ص 152، روایت 3552 آمده است: حضرت علی- علیه السلام- فرمود: هركس از مسلمانان به فطرت به دنیا آمده وبعد مرتد شود من گردن او را می‌زنم، وهركس بر فطرت تولد نیافته او را توبه می‌دهم اگر توبه كرد (رها می‌شود) واگر نپذیرفت گردن او را می‌زنم. 4- در من لایحضره الفقیه، ج 3، ص 150، روایت 3549 آمده است: حضرت علی- علیه السلام- فرمود: زن اگر از اسلام برگردد ومرتد شود كشته نمی‌شود؛ ولی حبس ابد دارد.
اعدام مرتد در زمان پیامبر اكرم- صلی الله علیه و سلم- وائمه علیهم السلام
1. در فتح مكه پیامبر از خونریزی خودداری كردند، اما در عین حال كسانی را نام برد ومسلمانان را امر فرمود كه هر یك از آنان را هر كجا بیابند بكشند. این افراد عبارتند از: 1- عبدالله بن سعد ابی سرح، كه قبلا اسلام آورد وسپس مرتد ومشرك شده ونزد قریش بازگشت. بعد از فتح مكه عثمان بن عفّان (خلیفه سوم) كه برادر رضاعی او بود او را پنهان كرد و پس از آنكه آرامش برقرار شد او را نزد رسول خدا آورد وامان خواست پیامبر خاموش ماند تا شاید كسی از مسلمانان او را گردن بزند. اما كسی به این فكر نیفتاد وپیامبر او را امان داد. 2- عبدالله بن خطل ادرمی كه قبلا اسلام آورده بود مرتد شد وبه مكه گریخت در فتح مكه او را در حالی كه پرده كعبه را گرفته بود در آوردند وكشتند. 3و4- فرتنا وقریبه دو كنیز آوازخوان ابن حظل كه اشعار مشتمل بر هجو (ناسزاگویی) رسول خدا آوازخوانی می‌كردند، قریبه روز فتح مكه كشته شد وفرتنا اسلام آورد. 5- قیس بن صبابه لیثی كه وارد مدینه شد واسلام آورد وسپس مرتد شد و گریخت و در روز فتح مكه كشته شد. [4] (http://www.andisheqom.com/Files/faq.php?level=4&id=3675&urlId=246#_ftn4)
در زمان ائمه علیهم السلام نیز نمونه‌هایی بسیاری بوده است. یك نمونه آن جنگ حضرت علی - علیه السلام- با خوارج است، خوارج از دین خارج شده وبه آن حضرت نسبت گناه وكفر دادند حضرت با آنها جنگید واكثر آنها را كشت. نمونه دیگر كشته شدن متوكل عباسی است به دست فرزندش معتصم به خاطر جسارتی كه به حضرت علی كرده بود. [5] (http://www.andisheqom.com/Files/faq.php?level=4&id=3675&urlId=246#_ftn5)

Anarchy
02-27-2014, 01:04 PM
بله. تناقض مدل داره. زیاددددددددددد

من نگفتم اگر دین من رو قبول نداشته باشی، حکم معتاد رو داری! (( تازه از خدات باشه حکم معتاد داشته باشی :-) معتاد مجرم نیست. بیمار است! ))

ببین آنارشی جان، خوبه که خودت اینو میدونی که متاسفانه عملا محیط رو جوری ساخته اند که راهی جز اسلام نداشته باشی..

خب مثالت دقیقا همین بود ... میگی جلوگیری از کفر به زعم دین اسلام مثل همون جلوگیری از اعتیاد هست ... خب این حرف نادرسته کلا !!

بله محیط رو این جوری ساختن ، اما وقتی مطمئن شدیم که راه نادرستی رو رفتیم ، چه دلیلی داره کورکورانه ادامش بدیم ؟

undead_knight
02-27-2014, 01:05 PM
امان از دین کافه تریایی!
محمد باید امتش در آینده رو از دین کافه تریایی برحذر میداشت نه چیزهای دیگه:))

یه نفر
02-27-2014, 01:08 PM
طرفدار اسلام نیستی ، اما طرفدار اسلام هم هستی
طرفدارش نیستم. مخالفش هم نیستم.
اسلام رو صرفا یک دین بد نمیدونم. اگر بدی وجود داشته باشه از ماهیت دین هست. نه ماهیتِ نوع دین!!

Anarchy
02-27-2014, 01:11 PM
طرفدارش نیستم. مخالفش هم نیستم.
اسلام رو صرفا یک دین بد نمیدونم. اگر بدی وجود داشته باشه از ماهیت دین هست. نه ماهیتِ نوع دین!!

واقعا این سخنان گوهربار شما رو باید با آب طلا نوشت :e415: !! اسلام رو بد نمیدونی یعنی خوب میدونی ؟ ماهیت دین بد هست یا خوب بالاخره ؟

یه نفر
02-27-2014, 01:17 PM
اما وقتی مطمئن شدیم که راه نادرستی رو رفتیم ، چه دلیلی داره کورکورانه ادامش بدیم ؟

آفرین

همین که بدونی چه راهی غلط و اشتباه هست، قدم بزرگی رو برداشتی.. این که راه درست رو هم پیدا کنی واقعا عالی میشه.. ولی مطمئنم راه درست رو هیچکس پیدا نکرده!

پس همینکه بدونیم چه چیزی اشتباهه، به نظر من بخش قابل توجهی از مشکلاتمون رفع میشه..

باز هم میگم. ماهیت دین برایم حل ناشدنی ست. وگرنه اسلام و یهودی و مسیحی که فقط نام هایی برای دین هستند..

بنظر من تقصیر از اسلام و محمد نیست. تقصیر از خودمونه که راه نادرست رو میفهمیم ولی همچنان کورکورانه و بدون علاقه دنبالش میکنیم. صرفا عادت شده!

یه نفر
02-27-2014, 01:21 PM
واقعا این سخنان گوهربار شما رو باید با آب طلا نوشت !! اسلام رو بد نمیدونی یعنی خوب میدونی ؟ ماهیت دین بد هست یا خوب بالاخره ؟

توی عمرت آب طلا دیده ای؟! :e405:
من چیزی رو بد نمیدونم، یعنی خوب میدونم؟؟؟؟؟؟!! من همچین حرفی نزدم.
ماهیت دین رو هنوز درک نکردم. لیکن احساس میکنم ماهیت دین پوچ است!
نظر تو چیه؟

یه نفر
02-27-2014, 01:24 PM
امان از دین کافه تریایی!
محمد باید امتش در آینده رو از دین کافه تریایی برحذر میداشت نه چیزهای دیگه:))
کصافط :-)

کافه تریا بدجوری مرا وسوسه کرده بود :-))

آنارشی در فیسبوک یه پوک بزن تا پیدایت کنم. هرچی میسرچم نمی یابمت..

undead_knight
02-27-2014, 01:34 PM
کصافط :-)کافه تریا بدجوری مرا وسوسه کرده بود :-))آنارشی در فیسبوک یه پوک بزن تا پیدایت کنم. هرچی میسرچم نمی یابمت..i'm the heavy cavalry of trolls :))یعنی توی کافه تریا با نامحرم غذا میخورند و شوخی میکنند ولی مواظب هم هستند حجابشون حفظ بشه :))

Anarchy
02-27-2014, 01:39 PM
آفرین

همین که بدونی چه راهی غلط و اشتباه هست، قدم بزرگی رو برداشتی.. این که راه درست رو هم پیدا کنی واقعا عالی میشه.. ولی مطمئنم راه درست رو هیچکس پیدا نکرده!

پس همینکه بدونیم چه چیزی اشتباهه، به نظر من بخش قابل توجهی از مشکلاتمون رفع میشه..

باز هم میگم. ماهیت دین برایم حل ناشدنی ست. وگرنه اسلام و یهودی و مسیحی که فقط نام هایی برای دین هستند..

بنظر من تقصیر از اسلام و محمد نیست. تقصیر از خودمونه که راه نادرست رو میفهمیم ولی همچنان کورکورانه و بدون علاقه دنبالش میکنیم. صرفا عادت شده!

تقصیر از امثال تو هست دیگه :e105: !! ما این همه باید وقت تلف کنیم تا چیزی رو که میگی میدون ، بفهمی...

توی عمرت آب طلا دیده ای؟! :e405:
من چیزی رو بد نمیدونم، یعنی خوب میدونم؟؟؟؟؟؟!! من همچین حرفی نزدم.
ماهیت دین رو هنوز درک نکردم. لیکن احساس میکنم ماهیت دین پوچ است!
نظر تو چیه؟

پس چرا طرفداری میکنی ؟ حالا باز میای میگی طرفداری نمیکنم...

نظر من اینه که یه زمانی به درد میخورده ، الان باید ریختش دور ...

m@hdi
02-27-2014, 04:04 PM

اکثر آیات این سوره مدنی هست نه همه آن. محمد هم وقتی به مدینه رسید به یکباره قدرتمند نشد که بگوید گردن ناباوران را بزنید!

Rouzbeh
08-16-2014, 04:50 PM
به طور کلی هیچ حسابی روی ساختار محتوایی قرآن نکن... متن آشفته ای که دست پخت چندین و چند نفر افراد مختلف هست و کاملا بی سر و ته و با تحریف هم همراه بوده ، چیز زیادی ازش در نمیاد !! محمد جدای از همون رسم و رسوم قبائل عرب نبوده ، جاهایی هم که حرف تازه زده یا برای منافع خودش بوده یا کنترل اجتماع زیر دستش...
hamin ast. ashofteh bazar chand ganeh guyi , tekrar, tekrar ..

mosafer
08-18-2014, 10:47 AM
اسلام را کسانی فهمیدن که از آن به نفع خود کیسه هایی دوختند که هیچ گاه پر نمیشود
کسانی فهمیدند که بر تمام کثافتکاری های خود، نام شرع را نهادند
عوامی که مسلمانند هیچ از اسلام نمیدانند،هیچ...

azarnoosh
08-19-2014, 07:37 AM
بیشتر آموزه های ادیان به صورت کلی مطرح شده و در خیلی از بخش ها نیز با مسایلی تمثیلی روبرو هستیم . برای نمونه بخش بزرگی از پرسش انسان که به آفرینش مربوط می شود در ادیان به صورت تمثیلی به تصویر کشیده می شود که با عقل و منطق انسانی به هیچ روی هماهنگ نیست . در برخی جاها نیز تناقض هایی دیده می شود ( به ویژه در بعد اجتماعی و برابری حقوق انسان ها ) که آن را به چالش می کشد و درک را برای منطق انسانی به حداقل می رساند . به همین دلیل درک دین و در اینجا اسلام با منطقی عقلانی دشوار است و همخوانی ندارد مگر آنکه نادانسته سرسپرده باشیم که در پست بالایی دوستمان اشاره کردن چه کسانی خوب میتوانند اسلام را درک کنند .. دی