PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اسنودن

بهمنیار
02-08-2014, 06:39 AM
از نگر من اسنودن کار بزرگی کرد و انسان ها را در رسیدن به حقوق بشر یک قدم جلو برد.
دست کم کسانی که به دیدگاه آنارشیسم باور دارند چه دیدگاهی دارند؟

Theodor Herzl
02-08-2014, 06:44 AM
اسنودن کار درستی‌ در افشای جاسوسی از مردم آمریکا کرد ، ولی‌ خیلی‌ چیز‌هایی‌ رو افشا کرد که نه غیر قانونی‌ هست و نه اشتباه! مثل جاسوسی در خارج از آمریکا و از رهبران کشور‌های دیگه! اصولا کار یک سازمان جاسوسی هست که از کشور‌های دیگه چه دوست و چه دشمن جاسوسی کنه و نظرات واقعی‌ پشت پرده اونها رو بدونه! پس این کار اسنودن واقعا احمقانه بودش! در ضمن پناهنده شدن در یک کشور جنایت کاری مثل روسیه و به دامان پوتین رفتن که ۱۰۰ برابر خودش از آمریکا جنایت کار تر هست کار اشتباهی‌ بود!

Anarchy
02-08-2014, 02:06 PM
من که خوندم اسنودن اصولا نفوذی روس ها بوده !! حالا کدوم کارش خیلی بزرگ بوده مثلا ؟

sonixax
02-08-2014, 04:29 PM
اسنودن کار درستی‌ در افشای جاسوسی از مردم آمریکا کرد ، ولی‌ خیلی‌ چیز‌هایی‌ رو افشا کرد که نه غیر قانونی‌ هست و نه اشتباه! مثل جاسوسی در خارج از آمریکا و از رهبران کشور‌های دیگه! اصولا کار یک سازمان جاسوسی هست که از کشور‌های دیگه چه دوست و چه دشمن جاسوسی کنه و نظرات واقعی‌ پشت پرده اونها رو بدونه! پس این کار اسنودن واقعا احمقانه بودش! در ضمن پناهنده شدن در یک کشور جنایت کاری مثل روسیه و به دامان پوتین رفتن که ۱۰۰ برابر خودش از آمریکا جنایت کار تر هست کار اشتباهی‌ بود!

بله جاسوسی یک کار روتین و معموله ولی همین آمریکا از چین به خاطر اینکه ازش جاسوسی میکرد گلگی کرده بود!!!!!!!!
اگر خوشت نمیاد کسی ازت جاسوسی کنه از کسی جاسوسی نکن!!! اگر میکنی وقتی گندش در اومد که خودت هم هدفی شاکی نشو!

بهمنیار
02-20-2014, 05:33 PM

کجا می توانست برود؟ گزینه های فراوانی پیش رو نداشت
البته اگر با دقت نگاه کنید می بینید که کمابیش جایی برای درخواست پناهندگی نداشت. نه اروپا نه امریکای جنوبی نه شرق آسیا و نه استرالیا نه کانادا. پس چون چاره نداشته به روسیه پناهنده شده و ارزش کار او کم نمی شود.
جاسوسی از کشورهای دیگر هم منظور من نیست. اگر بخواهیم از جاسوسی کشورها علیه هم انتقاد کنیم بهتر است از ساخت جنگ افزار و بمب و موشک انتقاد کنیم.
هدف بنیادی حقوق بشر حفاظت و حمایت افراد در برابر دولت است. افراد مانند من که زیر سایه الله قرار گرفتیم هر کاری که خواست بر سر ما می آورد که خوب هیچ حسابشان با کرام الکاتبین است حالا شانس آوردیم حقوق بشری هست والا که مانند صفویه روشن نیست چندتا مانند ما را خوردند البته با دوغ و ریحان. خوب البته آدم خوردن صفویه هم جهنم، من بیشتر به آورغی که پس از خوردن یکی مانند من زده حساسیت بیشتری دارم. اصرار الله برای به راه انداختن حقوق بشر اسلامی هم از همین جا آب می خورد.تا دوباره بتوانند آدم را با سبزی و دوغ و پیاز نوش جان کرده و خوب بعد هم یک آروغ بزنند!! برای همین گمان می کنم هواداران آنارشی دست کم باید دوستدار اسنودن هم باشند
خوب در واقع اسنودن روشن کرد که دولت های دموکراسی (البته بدون توجه به شیوه و اندازه ی دموکراسی) چگونه می تواند به حقوق اساسی بشر آسیب رسانده و آن را زیر پا بگذارد یعنی حقوقی که در اعلامیه جهانی حقوق بشر آمده است. در واقع نشان داد که دولت ها از هر نوع و با هر سیستمی به فرد آسیب می رساند خوب گویا همین ادعای آنارشیسم هم هست

تنها مردم امریكا هم نیستند مردم اروژا و بخش هایی از امریكایی جنوبی و آسیا هم بودند. ایران هم كه بود.

آخرین سخنی که از وی به یاد دارم «ماموریت انجام شد» مشخص کننده این است که هدفش آگاه کردن مردم جهان بوده است

من که خوندم اسنودن اصولا نفوذی روس ها بوده !! حالا کدوم کارش خیلی بزرگ بوده مثلا ؟

----

دست مریزاد دیگر بابا چطور هوادار آنارشی شدی؟ این سخنان به خاطر این هست که امریکایی ها فکر می کنند که اسنودن به منافع سیاسی آن ها ضربه زده . کسانی مانند آسانژ، اسنودن یک سرباز دیگر هم بود که عینک گرد به چشم ها زده بود و نامش را به یاد ندارم این ها در واقع سربازان آزادی دوران نوین هستند

Anarchy
02-20-2014, 08:41 PM
دست مریزاد دیگر بابا چطور هوادار آنارشی شدی؟ این سخنان به خاطر این هست که امریکایی ها فکر می کنند که اسنودن به منافع سیاسی آن ها ضربه زده . کسانی مانند آسانژ، اسنودن یک سرباز دیگر هم بود که عینک گرد به چشم ها زده بود و نامش را به یاد ندارم این ها در واقع سربازان آزادی دوران نوین هستند

این چه سرباز آزادی دوران نوینی هست که یک سند علیه خود روسیه و کارهایی که سازمان های جاسوسی روسیه انجام دادن و میدن ، ارائه نکرده ؟!

sonixax
02-21-2014, 01:07 AM
در واقع نشان داد که دولت ها از هر نوع و با هر سیستمی به فرد آسیب می رساند

بله و درستش هم همینه . دولت یعنی کثافت کاری چرا ؟ چون قدرت و ثروت دستشه و زورش به همه میرسه.
دولتی که در خدمت مردمه و جامعه و اینهاست هم شر و ور و دری وری محض هستش . یک چیزی شبیه تک شاخی صورتی رنگِ بالداری که به بچه های یتیم خوراکی میدهد هستش :e415:
دولت یا نباید باشد یا اگر هست باید بسیار ضعیف ، محدود ، بی اختیار و وابسته به جامعه و مردم باشد.

این چه سرباز آزادی دوران نوینی هست که یک سند علیه خود روسیه و کارهایی که سازمان های جاسوسی روسیه انجام دادن و میدن ، ارائه نکرده ؟!

آنارشی جان این بابا آمریکایی بوده و توی آمریکا کار میکرده پس به اسناد اونها دسترسی داشته! گیر بنی اسرائیلی میدی ها!!!

undead_knight
02-21-2014, 08:18 AM
دقیقا همینی که میلاد گفت.
ما هم وقتی کسی از جنایات و کثافت کاری های جمهوری اسلامی مدرک میزاره نباید بگیم چرا زا آمریکا یا چین یا روسیه چیزی دستت نیست! خب بدبخت توی سیستم اونا که کار نمی کرده:))

Anarchy
02-21-2014, 08:19 AM
آنارشی جان این بابا آمریکایی بوده و توی آمریکا کار میکرده پس به اسناد اونها دسترسی داشته! گیر بنی اسرائیلی میدی ها!!!

بنی اسرائیل مگه چشه :e415: ؟ خب تو آمریکا باشه ، یعنی تو اسناد سیا و ان اس ای چیزی در مورد کثافت کاری های روسیه و سازمان های اطلاعاتیش نوشته نشده بود ؟ به هر حال به نظر من انسان بی طرفی نبوده ...

من اخیرا به شدت از آمریکا و سیاست هاش بدم اومده ... فقط مردم دنیا رو گذاشتن سر کار !! یه قرن دنیا رو با جنگ سرد سرگرم کردن ، این قرن هم احتمالا با تروریسم و القاعده و این برنامه ها ...

Anarchy
02-21-2014, 08:21 AM
دقیقا همینی که میلاد گفت.
ما هم وقتی کسی از جنایات و کثافت کاری های جمهوری اسلامی مدرک میزاره نباید بگیم چرا زا آمریکا یا چین یا روسیه چیزی دستت نیست! خب بدبخت توی سیستم اونا که کار نمی کرده:))

مع الفارق است آندد جان... ان اس ای و سیا به اسناد همه دنیا ظاهرا دسترسی داشتن پس احتمالش تقریبا نزدیک به صفر هست چیزی در مورد کثافت کاری های روسیه نداشته باشه !!

تازه اسنودن در مورد بریتانیا هم کلی افشاگری کرد...

undead_knight
02-21-2014, 08:29 AM
مع الفارق است آندد جان... ان اس ای و سیا به اسناد همه دنیا ظاهرا دسترسی داشتن پس احتمالش تقریبا نزدیک به صفر هست چیزی در مورد کثافت کاری های روسیه نداشته باشه !!

تازه اسنودن در مورد بریتانیا هم کلی افشاگری کرد...
ببین شغل اسنودن این بوده:
System administrator - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/System_administrator)
چیزی که در نظر نمیگیری "سطح دسترسی" هست،اسنودن شخص بلند پایه ای نبوده که به همه چیز دسترسی داشته باشه.
Five Eyes - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Five_Eyes)
دلیل اینکه بیشتر افشاگری هاش متوجه آمریکا و بریتانیا بوده اینه که اونها دو عضو مهمش هستند.

Anarchy
02-21-2014, 10:28 AM
ببین شغل اسنودن این بوده:
System administrator - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/System_administrator)
چیزی که در نظر نمیگیری "سطح دسترسی" هست،اسنودن شخص بلند پایه ای نبوده که به همه چیز دسترسی داشته باشه.
Five Eyes - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Five_Eyes)
دلیل اینکه بیشتر افشاگری هاش متوجه آمریکا و بریتانیا بوده اینه که اونها دو عضو مهمش هستند.

اگه شغلش این بوده که دیگه مشکوک تره ( چون اطلاعاتش سطح پایین نیست نبوده اصلا و معلوم نیست از کجا به دست آورده )... این همه اطلاعات سطح بالا داره و رفته تو فرودگاه مسکو رختخواب پهن کرده ، هر از گاهی به صورت "قسطی" ، اون کامیون سند و مدرکی که داره رو میده بیرون ، اما لابه لای اینا هیچی در مورد روسیه نیست از قضای روزگار ...

خلاصه قضیه مشکوکه...

Defector Describes Russia’s Handling of NSA Leaker Snowden (http://www.aim.org/aim-column/defector-describes-russias-handling-of-nsa-leaker-snowden/)

Lt. Gen Ion Mihai Pacepa, the highest-ranking Soviet bloc intelligence official ever to defect to the West, tells Accuracy in Media that recent developments in the case of NSA leaker Edward Snowden have convinced him that Snowden’s arrival in Russia was “the result of a well-prepared Russian intelligence operation” against the United States.
Snowden “is an agent of the Russian foreign intelligence service,” he has concluded.

Theodor Herzl
02-21-2014, 12:58 PM
امکان نداره روسیه اسنودن رو بدون تخلیه اطلاعاتی بهش پناهندگی داده باشه!‌ها کشور دیگه‌ای برای دلسوزی به چنین شخصی‌ پناهندگی نمیده! الان هم فکر می‌کنم مامورین اطلاعاتی روسی به این میگن چی‌ رو انتشار بده ، چی‌ رو نده! چون ۹۰% چیز‌هایی‌ که افشا کرده غیر قانونی‌ نیست طبق قوانین آمریکا! دولت آمریکا اجازه داره که از کشور‌های دیگه جاسوسی کنه!

undead_knight
02-22-2014, 11:21 AM
امکان نداره روسیه اسنودن رو بدون تخلیه اطلاعاتی بهش پناهندگی داده باشه!‌ها کشور دیگه‌ای برای دلسوزی به چنین شخصی‌ پناهندگی نمیده! الان هم فکر می‌کنم مامورین اطلاعاتی روسی به این میگن چی‌ رو انتشار بده ، چی‌ رو نده! چون ۹۰% چیز‌هایی‌ که افشا کرده غیر قانونی‌ نیست طبق قوانین آمریکا! دولت آمریکا اجازه داره که از کشور‌های دیگه جاسوسی کنه!
تئوریت رو میپسندم و منطقی به نظر میاد،خودم هم سر اینکه اسنودن به روسیه امتیازاتی داده باشه مشکوک بودم ولی اینکه "از اول" جاسوس روسیه بوده باشه یه مسئله کاملا متفاوته.

Theodor Herzl
02-22-2014, 02:06 PM
تئوریت رو میپسندم و منطقی به نظر میاد،خودم هم سر اینکه اسنودن به روسیه امتیازاتی داده باشه مشکوک بودم ولی اینکه "از اول" جاسوس روسیه بوده باشه یه مسئله کاملا متفاوته.من هم فکر نمیکنم این جاسوس روسیه بوده باشه ، چون حدود ۱ سال بیشتر برای NSA کار نکرده و قبلش هم چند سال در یک مقام پایین برای CIA در سوئیس کار کرده ، اگر من اطلاعات روسیه بودم همچین شخصی‌ رو در سیستم نگاه میداشتم تا اطلاعات به روز بگیرم ازش نه اینکه فراریش بدم!

بهمنیار
02-26-2014, 04:39 AM
با درود به همگی دوستان :e032:

گویا نتوانستم دیدگاه خودم را به خوبی باز کنم. ببینید، این طور بگویم، بکوشید که از دید جناح دولت و اردوگاهی به قضیه نگاه نکنید. یعنی اردوگاه سوسیالیست یا سرمایه داری یا تقابل شرق و غرب یا . . .
از دیدگاه یک انسان مستقل از هر دیدگاه دولتی و غیر اردوگاهی تنها از دیدگاه شک گرا آن گاه دو تا نکته را ببینید:

1- همیشه شایعات تکنولوژیکی وجود داشته است. ولی اکنون به راستی می دانیم که این پیشامد روی داده است با آمار
2- همکاری دستگاه های امنیتی برای کنترل

خواه اسنودن کثیف ترین جاسوس کره زمین باشد یا پاک و فداکارترین فرد روی زمین، تخلیه اطلاعاتی شده یا نشده، جایی برای فرار داشته یا نداشته باید ببینیم اکنون به عنوان یک انسان مستقل و بدون دیدگاه اردوگاهی به ما چه داده و چه چیزی از او یاد گرفتیم.

بهمنیار
02-27-2014, 07:14 AM
روشن است که حقوق بشر یعنی محافظت فرد در برابر دولت زیستگاه همان فرد
خوب با توجه به این مطالب به نظر شما اسنودن کار بزرگی نکرده است؟ چگونه می توانیم حقوق بشر را با توجه به این رویداد گسترش داده که در آینده چنین پیشامدهای رخ ندهد؟

Dariush
02-27-2014, 10:13 AM
روشن است که حقوق بشر یعنی محافظت فرد در برابر دولت زیستگاه همان فرد
خوب با توجه به این مطالب به نظر شما اسنودن کار بزرگی نکرده است؟ چگونه می توانیم حقوق بشر را با توجه به این رویداد گسترش داده که در آینده چنین پیشامدهای رخ ندهد؟
درود به شما.
خودِ اسنودن در این موضوع چندان اهمیت ندارد، دو نکته‌‌ی مهمتر یکی این است که همیشه اسنودن‌هایی در سازمان‌های امنیتی و جاسوسی چون ان‌اس‌ای به وجود خواهند آمد، نکته‌ی مهم‌تر اما این است که هربار که چنین اتفاقی در موردِ این سازمان‌ها می‌افتد، پنهان‌کاری‌ها و حصارهای امنیتیِ آنها چندبرابر قوی‌تر می‌شود و هر دفعه بیشتر به سوی نهادی نامرئی پیش می‌روند. از این جهت بر مردم است که از هر اسنودنی نهایتِ استفاده را بکنند. به نظرِ من مردمِ امریکا باید کار را بدانجا می‌کشاندند که اوباما استعفا دهد.

Anarchy
02-27-2014, 11:15 AM
درود به شما.
خودِ اسنودن در این موضوع چندان اهمیت ندارد، دو نکته‌‌ی مهمتر یکی این است که همیشه اسنودن‌هایی در سازمان‌های امنیتی و جاسوسی چون ان‌اس‌ای به وجود خواهند آمد، نکته‌ی مهم‌تر اما این است که هربار که چنین اتفاقی در موردِ این سازمان‌ها می‌افتد، پنهان‌کاری‌ها و حصارهای امنیتیِ آنها چندبرابر قوی‌تر می‌شود و هر دفعه بیشتر به سوی نهادی نامرئی پیش می‌روند. از این جهت بر مردم است که از هر اسنودنی نهایتِ استفاده را بکنند. به نظرِ من مردمِ امریکا باید کار را بدانجا می‌کشاندند که اوباما استعفا دهد.

استعفا :e40d: ؟ یعنی به این سرعت ما به آرمان شهر آنارشیستی رسیدیم ؟!

Dariush
02-27-2014, 12:12 PM
استعفا ؟ یعنی به این سرعت ما به آرمان شهر آنارشیستی رسیدیم ؟!
یک استعفا از طرف رئیس جمهوری که نهادی زیر نظرش مستقیما تمامِ ارتباطات و جزئیاتِ زندگی شخصی شهروندان‌اش را جاسوسی می‌کرده، که چیزی نیست که آنارشی جان!

Anarchy
02-27-2014, 12:46 PM
یک استعفا از طرف رئیس جمهوری که نهادی زیر نظرش مستقیما تمامِ ارتباطات و جزئیاتِ زندگی شخصی شهروندان‌اش را جاسوسی می‌کرده، که چیزی نیست که آنارشی جان!

نمیشینن که قصه های خاله زنکی شهلا با لیلا رو گوش کنن :e417: !! شما خودت فکر میکنی دلیل این کار سیستم های اطلاعاتی چیه ؟

Dariush
02-27-2014, 01:00 PM
نمیشینن که قصه های خاله زنکی شهلا با لیلا رو گوش کنن !! شما خودت فکر میکنی دلیل این کار سیستم های اطلاعاتی چیه ؟
ببین آنارشی جان، اینکه چه چیز را جاسوسی می‌کردند و چه چیز را نمی‌کردند، اهمیتی ندارد. مهم این است که تمامِ عرصه‌های ارتباطی بین شهروندان (ایمیل، تلفن، فیسبوک، توئیتر و... ) همگی زیر نظر مستقیم انان بوده. هدف هم باز اهمیتی ندارد، چرا که آنان همیشه یک چیز می‌گویند : امنیتِ شهروندان‌مان !

Anarchy
02-27-2014, 01:17 PM
ببین آنارشی جان، اینکه چه چیز را جاسوسی می‌کردند و چه چیز را نمی‌کردند، اهمیتی ندارد. مهم این است که تمامِ عرصه‌های ارتباطی بین شهروندان (ایمیل، تلفن، فیسبوک، توئیتر و... ) همگی زیر نظر مستقیم انان بوده. هدف هم باز اهمیتی ندارد، چرا که آنان همیشه یک چیز می‌گویند : امنیتِ شهروندان‌مان !

پس چی اهمیت داره داریوش جان ؟ دنیا با ساختار فعلیش تا حدی این کنترل کردن ها رو هم میطلبه ...

undead_knight
02-27-2014, 01:18 PM
راستی یه راست گرا از این حرکت دولت اوباما دفاع کرده بود،استدلال هاش هم البته جالب بود،سعی میکنم چندتاشو بزارم.

Dariush
02-27-2014, 01:27 PM
پس چی اهمیت داره داریوش جان ؟ دنیا با ساختار فعلیش تا حدی این کنترل کردن ها رو هم میطلبه ...
مهم این است که حریم شخصی شما تهدید می‌شود و معلوم نیست از داده‌هایی که از زندگی شخصی شما بدست می‌اید بعدا چه استفاده‌هایی بشود.
ساختارِ دنیای امروز هم خود از همین بازی‌های جاسوسی و پنهانی و جنگِ قدرت شکل گرفته «آنارشی» جان!

Anarchy
02-27-2014, 01:32 PM
مهم این است که حریم شخصی شما تهدید می‌شود و معلوم نیست از داده‌هایی که از زندگی شخصی شما بدست می‌اید بعدا چه استفاده‌هایی بشود.
ساختارِ دنیای امروز هم خود از همین بازی‌های جاسوسی و پنهانی و جنگِ قدرت شکل گرفته «آنارشی» جان!

خب شما چند تا حدس برای ما بزن ببینیم مساله تا چه حد فاجعه بار هست ؟؟؟

من شخصا تا اسلام هست از وجود چیز دیگه ای زیاد احساس خطر نمیکنم ...

بهمنیار
03-05-2014, 08:07 AM
گمان کنم درک گسترده ای از حقوق بشر نداریم :e52d:

بهمنیار
03-16-2014, 04:36 AM
مخترع شبکه جهانی وب، در دفاع از نیاز به منشور حقوق اساسی
(http://www.radiofarda.com/content/f2-world-internet-berners-lee-inventor-magna-carta/25295682.html)

تیم برنرز لی، مخترع شبکه جهانی وب، روز چهارشنبه، ۲۱ اسفند، گفت که پس از افشای شنود و جاسوسی گسترده در مورد ارتباطات مردم توسط دولت‌ها برای محافظت از آزادی بیان و حقوق کاربران شبکه جهانی اینترنت به یک «منشور کبیر» حقوق اساسی نیاز هست.
به گزارش خبرگزاری رویترز، تیم برنرز لی در بیست و پنجمین سالگرد اختراع شبکه اینترنت گفت که برای تضمین معیارها و ارزش‌های بنیادی شبکه اینترنت به منشوری شبیه به «مگنا کارتا» (فرمان کبیر پادشاه انگلستان که در دفاع از حقوق شهروندی در قرن سیزدهم میلادی صادر شد) نیاز هست.

از زمان افشاگری‌های ادوارد اسنودن، کارمند سابق نهادهای امنیتی آمریکا، در مورد شنود و کنترل تماس‌های تلفنی و اینترنتی مردم توسط ارگان‌های اطلاعاتی آن کشور، موضوع آزادی بیان و حریم خصوصی کاربران روی شبکه اینترنت مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

اعمال فشارها در انتقاد از این روش نهادهای امنیتی آمریکا و به‌خصوص ادعاهای مربوط به جمع‌آوری اطلاعات مردم از شبکه‌های اجتماعی در نهایت باعث شد که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، انجام اصلاحاتی در روش کار نهادهای امنیتی آمریکا را اعلام کرده و کنترل مکالمات و ارتباطات رهبران و مقامات دولت‌های دوست و متحد آمریکا را ممنوع کند.

تیم برنرز لی، مخترح اینترنت و کارشناس بریتانیایی ارتباطات مدرن، هشدار داد که افزایش سانسور و کنترل اینترنت در کشورهایی نظیر چین به حدی است که آینده دموکراسی را به مخاطره انداخته است.

او در مصاحبه‌ای با شبکه خبری بی‌بی‌سی گفت: «آیا ما می‌خواهیم به همین وضعیت ادامه داده و به دولت‌ها اجازه دهیم که کنترل خود را افزایش دهند؟ یا این که تلاش کنیم که یک قانون یا منشور اساسی و جهان‌شمول برای حفاظت از شبکه اینترنت تنظیم کنیم؟ اکنون اینترنت به بخش بسیار مهمی از زندگی همه مردم بدل شده و می‌توان آن را با اهمیت حقوق بشر یکسان دانست.»

آقای برنرز لی ضمن پذیرش این که دولت‌ها برای مبارزه با جرائم و خلافکاران باید قدرت و امکانات کافی داشته باشند تاکید کرد که فعالیت نهادهای امنیتی آمریکا و بریتانیا در زمینه کنترل و جمع‌آوری اطلاعات مردم باید شفاف‌تر باشد و تحت نظارت دقیق‌تری قرار بگیرد. وی افزود این شفافیت و کنترل عمومی باید در مورد هر نهاد و موسسه‌ای که به اطلاعات مردم دسترسی دارد اجرا شود.

خبرگزاری رویترز یادآوری می‌کند که آقای برنرز لی از ادوارد اسنودن حمایت کرده و اقدام وی در افشای روش‌های جاسوسی گسترده نهادهای امنیتی آمریکا را «در خدمت منافع عمومی» توصیف کرده است.

تیم برنرز لی و نهاد مستقلی به نام «ورلد واید وب کنسرسیوم» که موسسه‌ای بین‌المللی با هدف ارتقای قابلیت و توانایی‌های شبکه اینترنت است، در یک کارزار مشترک امسال را به عنوان سال مبارزه و تلاش برای تصویب یک منشور اساسی برای استفاده از اینترنت در هر کشور اعلام کرده‌اند.

او در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه بریتانیایی گاردین گفت: «حقوق همه ما از جهات و به اشکال گوناگون هر روزه نقض می‌شود. خطر اصلی در این است که ما به این وضعیت عادت کنیم. به همین خاطر من می‌خواهم از مناسبت بیست و پنجمین سال اختراع شبکه اینترنت استفاده کنم که همه ما با تلاش خود بتوانیم کنترل این شبکه را به دست خود گرفته و خود ما تعیین کنیم که برای ۲۵ سال آینده شبکه اینترنت را به چه شکل می‌خواهیم.»

و زاکربرگ: اینترنت در خطر است
(http://www.radiofarda.com/content/f3-zukerbeg-says-internet-is-in-danger/25297352.html)

زاکربرگ: اینترنت در خطر است

مارک زاکربرگ بنیانگذار و مدیرعامل میلیاردر فیس بوک روز پنجشنبه ۲۲ اسفند در پیامی که روی صفحه فیس بوک خود منتشر کرد گفت که برنامه های شنود و جاسوسی دولت آمریکا از کاربران اینترنت خطری برای این شبکه است و اعلام کرد که برای ابراز نارضایتی و مخالفت خود با این وضعیت شخصا با باراک اوباما تماس گرفته است.

به گزارش رویترز یک روز قبل از انتشار پیام مارک زاکر برگ، وب سایت «اینتر سپت» در خبری اعلام کرد که اداره امنیت ملی آمریکا (ان اس آی) در برنامه های جمع آوری اطلاعات از سیستم های خودکار پخش بدافزار روی شبکه اینترنت و حتی از سرورهای جعلی با مشخصات فیس بوک استفاده کرده است.

مارک زاکر برگ در بخشی از پیام خود نوشت:«دولت آمریکا باید مدافع و پیشروی شبکه اینترنت باشد و نه خطری برای آن. آنها باید اقدامات خود در کنترل شبکه اینترنت را شفاف تر کنند در غیر اینصورت مردم بدترین تصور را پیدا خواهند کرد.»

بنیانگذار فیس بوک اضافه کرد که برای بیان «مخالفت و اعتراض خود به صدمه ای که دولت آمریکا به آینده همه ما می زند» شخصا با باراک اوباما تماس گرفته و به وی گفته است که در مورد عملکرد دولت در این زمینه سردرگم شده است.

آقای زاکر برگ در بخش دیگری از پیام خود نوشت:« دلیل اصلی ادامه کار و توسعه شبکه اینترنت این است که افراد و موسسات زیادی با کار مشترک خود سعی می کنند یک محیط امن مجازی ایجاد کرده و این فضای مشترک را برای استفاده تمام جهان بهبود ببخشند.»
«به همین خاطر من تحت تاثیر انتشار گزارش های مکرر در مورد عملکرد دولت آمریکا در این زمینه احساس سردرگرمی می کنم. وقتی که مهندسان شرکت ما با تلاش فراوان سعی می کنند امنیت اینترنت را افزایش دهند هدف ما مقابله با اقدامات تبهکارانه است و نه محافظت از کاربران در برابر دولت.»

روزنامه گاردین نیز می نویسد که موسسه فیس بوک درگذشته نیز ازاقدامات دولت آمریکا برای کنترل شبکه اینترنت انتقاد کرده است. ولی با توجه به اینکه خود موسسه فیس بوک نیز بارها به خاطر عدم رعایت حریم خصوصی کاربران مورد انتقاد قرار گرفته است می توان گفت که مارک زاکر برگ در این پیام خود لحن انتقادی بسیار تندی را به کار گرفته است.

مارک زاکر برگ یکی از مجموعه بزرگی از مدیران شرکت های بزرگ اینترنتی جهان است که از برنامه های کنترل و شنود شبکه اینترنت توسط نهادهای امنیتی آمریکا انتقاد کرده اند.
مجموعه ای از این شرکت ها از جمله فیس بوک، گوگل، یاهو، مایکروسافت و لینکدین در ماه دسامبر سال گذشته در یک بیانیه و اقدام مشترک از دولت آمریکا خواستند که روشهای کنترل شبکه اینترنت را اصلاح کند.

تحت تاثیر این اعتراضات رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که در روش نهادهای امنیتی آن کشور تغییراتی صورت خواهد گرفت و از جمله ارتباطات مقامات ارشد دولتهای دوست و متحد آمریکا کنترل نخواهند شد.
ماریسا مایر مدیرعامل شرکت یاهو نیز در بیانیه ای در ماه دسامبر گفت :«افشای اقدامات و طرحهای دولت آمریکا برای کنترل ارتباطات مردم به اعتماد کاربران به شبکه اینترنت به شدت لطمه زده است ودولت آمریکا با انجام اقدامات لازم باید اعتماد مردم سراسر جهان را احیا کند.»

در پرانتز و به عنوان پاورقی بگویم، نکته مورد توجه برای من در این جا این بود که هم اختراع این فناوران مایه پیشرفت جامعه شده و هم این فناوران جلوتر از بقیه دانشمندان خواهان امنیت برای آن هستند. یعنی هم در فناوری یعنی به وجود آورنده نیرویی که مایه تغییرات اجتماعی و جهانی می شود و هم در حقوق بشر جلودار هستند. نکته ای که استفان هاوکینگ در کتاب طرح بزرگ یاد کرده ، آن جا که می گوید «ولی فلسفه مرده است» البته یک برداشت آزاد ساید به شمار آید

بهرحال به وجود آورنده این موج یعنی اسنودن نیز می تواند فناور یا کاربر فناور به شمار آید

Mehrbod
03-16-2014, 05:53 AM
(http://www.radiofarda.com/content/f2-world-internet-berners-lee-inventor-magna-carta/25295682.html)

و زاکربرگ: اینترنت در خطر است
(http://www.radiofarda.com/content/f3-zukerbeg-says-internet-is-in-danger/25297352.html)

از دست او؟

sonixax
03-16-2014, 08:37 PM
تکنولوژی شبکه و وب به جایی رسیده که دولتها تقریبن هیچ نظارتی نمیتونند روش داشته باشند! و نهایتن تمام کنترل به بخش بسیار کوچک آن که در تصویر میبینید منتهی میشود :

3782

مابقی همش پروپاگاندا و تبلیغاته! تبلیغات و اثر روانی خیلی بیشتر عامل بازدارنده هست تا نظارت واقعی.

Mehrbod
03-17-2014, 07:37 PM
تکنولوژی شبکه و وب به جایی رسیده که دولتها تقریبن هیچ نظارتی نمیتونند روش داشته باشند! و نهایتن تمام کنترل به بخش بسیار کوچک آن که در تصویر میبینید منتهی میشود :

3782

مابقی همش پروپاگاندا و تبلیغاته! تبلیغات و اثر روانی خیلی بیشتر عامل بازدارنده هست تا نظارت واقعی.

میلاد جان این ژرف-تار بخش بزرگی اش همان torrent باید باشد که جستجوپذیری
ندارد. می‌اندیشم ٧٠ ٨٠% درسد رفت‌وآمد‌هایِ اندرتار همین torrent باشند!

اگرنه بجز این Tor و چند تا تارنما و انجمن گنگ و دور افتاده چه چیز دیگری هست که دیده نمیشود؟

پارسیگر

sonixax
03-17-2014, 11:29 PM
میلاد جان این ژرف-تار بخش بزرگی اش همان torrent باید باشد که جستجوپذیری
ندارد. می‌اندیشم[١] ٧٠ ٨٠% درسد رفت‌وآمد‌هایِ اندرتار[٢] همین torrent باشند!

اگرنه بجز این Tor و چند تا تارنما و انجمن گنگ و دور افتاده چه چیز دیگری هست که دیده نمیشود؟

نه بیشتر از این حرفهاست.
96% وب رو Deep Web تشکیل میده و همش 4% اش چیزی هست که اغلب باهاش کار میکنیم.
Onion ، Hidden Wiki , KindZaza Chan , PedoPlanet , sTORage , Hard Candy و حتا خود دولتها و سازمانهای جاسوسی و ...
حتا میشه شبکه دوربینهای مداربسته خصوصی و عمومی رو هم به این فهرست اضافه کرد.
خلاصه زیاد هستند و البته سر و کار هر کسی هم بهشون نمیوفته.

Mehrbod
03-18-2014, 05:39 PM
حتا میشه شبکه دوربینهای مداربسته خصوصی و عمومی رو هم به این فهرست اضافه کرد.

نگران نباش, big brother و نزدیکان گوگل هماکنون همه‌یِ اینها را بهریخته‌اند.

آن جاهای دیگر که گفتی هم کمابیش از همان Tor بودند, بیرون از Tor هم چیز چندانی نداریم, ب.
ن. تالارهای نهان همین سخنگاه هم زیردسته‌یِ «ژرف-تار» فرومیروند, ولی خب بود و نبود اشان به کاری نمیاید.

پارسیگر

sonixax
03-18-2014, 08:25 PM
نگران نباش, big brother و نزدیکان گوگل هماکنون همه‌یِ اینها را بهریخته‌اند[١].

آن جاهای دیگر که گفتی هم کمابیش از همان Tor بودند, بیرون از Tor هم چیز چندانی نداریم, ب.
ن. تالارهای نهان همین سخنگاه هم زیردسته‌یِ «ژرف-تار» فرومیروند, ولی خب بود و نبود اشان به کاری نمیاید.

با این حال هنوز بزرگترین بخش وب رو تشکیل میدند!

Dariush
06-02-2014, 12:46 PM
خب شما چند تا حدس برای ما بزن ببینیم مساله تا چه حد فاجعه بار هست ؟؟؟
اجازه هست من یکسری وسائل شنود درونِ خانه‌ی شما نصب بکنم و تمامِ گفتگوهای خصوصی‌تان را گوش بدهم؟ هیچ کارِ خاصی نمی‌خواهم با آنها بکنم، فقط دلم می‌خواهد آنها را گوش بدهم و شما را زیر نظر داشته باشم.

Anarchy
06-02-2014, 04:38 PM
اجازه هست من یکسری وسائل شنود درونِ خانه‌ی شما نصب بکنم و تمامِ گفتگوهای خصوصی‌تان را گوش بدهم؟ هیچ کارِ خاصی نمی‌خواهم با آنها بکنم، فقط دلم می‌خواهد آنها را گوش بدهم و شما را زیر نظر داشته باشم.

قیاس مع الفارق است داریوش جان !!

Dariush
06-02-2014, 05:44 PM
نه، قیاس کدام است؟ من که قیاسی نکرده‌ام هنوز، فقط پرسیدم اشکالی ندارد از نظر شما اینکار را بکنم؟

Anarchy
06-02-2014, 07:50 PM
نه، قیاس کدام است؟ من که قیاسی نکرده‌ام هنوز، فقط پرسیدم اشکالی ندارد از نظر شما اینکار را بکنم؟

ما رو گرفتاری داریوش جان ... اگر قیاس نیست پس نکنه جدی جدی آدرس میخوای بیای تجهیزات رو تو خونمون نصب کنی :e415: !!

kourosh_iran
11-20-2014, 08:46 AM
نظر به اینکه جناب مزدک در جریان بحثهای اخیر چند بار به این قضیه اشاره کردن و ازش برای محکوم کردن نظام سرمایه داری استفاده کردن، این تاپیک رو ایجاد کردم تا بگید این مدارک مثلا محتوی چه مطالبی هستن و دقیقا چطوری چی رو ثابت میکن!
بنده خودم شخصا اطلاع خاصی از این قضیه و مدارک ندارم.

Agnostic
11-20-2014, 05:02 PM
آمریکا دارای چندین سازمان جاسوسی امنیتی موازی است. یکی از آنها NSA است. اسنودن افشا کرد که آمریکا از طریق رسانه های اینتراکتیو مثل تلفن و اینترنت از مردم آمریکا و مردم و دولتهای متحد آمریکا جاسوسی می کند و حریم خصوصی را نقض می کند.
اکثر این جاسوسی ها توسط نرم افزارهای هوشمند بدون دخالت انسان انجام شده است.
البته این گزارشات اسنودن فقط مربوط به مردم و متحدان آمریکا نیست و اخبار متعددی درباره فعالیتهای این سازمان جاسوسی نشر شده.
در ۶ ژوئن ۲۰۱۳ روزنامه گاردین شروع به انتشار یک سری اطلاعات افشا شده توسط یک افشاگر نامعلوم امریکایی کرد، که چند روز بعد مشخص شد که یک تحلیل‌گر پیشین سازمان سیا و آژانس امنیت ملی امریکا به نام ادوارد اسنودن بوده است. اسنودن یک مخزن اسناد را به دو روزنامه‌نگار داد، که شامل حدود ۲۰ هزار سند و مدرک بود، که برخی از این اسناد بسیار بزرگ و مفصل بوده و برخی کوچک بوده‌اند.[۴]
مثلا در این گزارش آمده این سازمان فقط در مارس ۲۰۱۳ حدود ۱۴ میلیارد گزارش جاسوسی از داخل ایران دریافت داشته است.
طبق اطلاعات گاردین، جمهوری اسلامی ایران کشوری است که بیشترین مقدار اطلاعات از آن جمع‌آوری شده است؛ به طوری که در پروژه خبرچین بیکران، تنها در ماه مارس ۲۰۱۳ تعداد ۱۴ میلیارد گزارش از ایران جمع‌آوری شده است.[
برای اطلاعات بیشتر لینک زیر را بخوانید:
افشاگری‌های جاسوسی گسترده (از سال ۲۰۱۳ تا کنون) - WiKi (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%81%D8%B4%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C%E2%80%8 C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B3 %DB%8C_%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%AF%D9%87_%28%D8 %A7%D8%B2_%D8%B3%D8%A7%D9%84_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB %B3_%D8%AA%D8%A7_%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%86%29)

Agnostic
11-20-2014, 05:04 PM
برنامه‌های جمع‌آوری و تحلیل، یا سخت‌افزارها

خبرچین بیکران: برنامه‌ای رایانه‌ای که جمع‌آوری فیزیکی داده‌ها را انجام می‌دهد.[۳۰]
دراپ‌مایر: برنامه‌ای که به طور ویژه سفارت‌خانه‌ها و دیپلمات‌های خارجی را هدف قرار می‌دهد.
پریزم(منشور): برنامه‌ای برای همدستی بین NSA و شرکت‌های اینترنتی، که به وسیله آن شرکت‌ها به NSA اجازه می‌دهند به سِروِرهایشان دسترسی ایجاد شود.[۳۱]
ایکس‌کی‌اسکور: برنامه‌ای که اجازه جستجوی داده‌های جمع‌آوری شده را به روش‌های مختلف می‌دهد.[۳۲][۳۳]
شل‌ترامپت(محافظ شیپور): یک برنامه فراداده که ارتباطات بین‌المللی را هدف قرار می‌دهد.[۳۴]
ابزار هدف‌گیری یکپارچه: یک نرم‌افزار جلویی(frontend) گرافیکی برای جستجوی پایگاه‌های داده‌ای.[۳۳][۳۵] [۳۳][۳۵]
لاپرز: یک سیستم نرم‌افزاری برای جاسوسی روی شبکه‌های عمومی تلفن.[۳۶]
توربیولنس(آشفتگی): شامل قابلیت‌های جنگ سایبری، مانند هدف‌گیری دشمنان با بدافزارها.
جوگرنات(غلطک): سیستمی برای شنود شبکه‌های موبایل، شامل تلفن، فاکس و نوشته‌ها(پیامک‌ها).[۳۶]
چالکفان(CHALKFUN)[۳۳]
ثبت مکان بازدید(VLR): پایگاه داده‌ای که جزء سیستم تلفن همراه GSM است، و اطلاعاتی درباره همه موبایل‌هایی که به مرکز سوئیچ موبایلی که به آن متصلند ذخیره می‌کند.[۳۳]
ترانس‌ایکس[۳۳]
اسپایدر(SPYDER)[۳۳]
رگ‌تایم: اصطلاحی برای چهار برنامه جاسوسی مختلف.[۳۳][۳۷]
سرویس جمع‌آوری ویژه: تیم استراق‌سمع مشترک سیا و NSA متمرکز در ۸۰ سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های امریکا در سراسر دنیا. به گفته اشپیگل، این کار مخالف سه پیمان‌نامه امضا شده توسط امریکاست.[۳۸]
استیت‌روم: شنود از سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها. فوق سری.[۳۸]

kourosh_iran
11-20-2014, 07:46 PM
اینا درست، ولی جز جاسوسی چیز دیگه ای نیستن!
من میگم چیزهای خفن تر توش هست یا نه؟ مثلا یک نقشه برای کودتا در یک کشور بخاطر منافع آمریکا، یا سر به نیست کردن مخالفان سیاسی یا دانشمندان کشورهای رقیب.
خلاصه یه چیزهایی کثیف تر از صرف جاسوسی و احاطه اطلاعاتی و نقض حیطهء خصوصی و چند تا تکه کاغذ پیمان نامه!
یه چیزهایی پلید که واقعا پلیدی و خباثت و نامردی حکومت آمریکا رو ثابت کنه.
حالا بعدش اینکه باز چطور ربطش بدیم به نظام سرمایه داری خودش بحثیه!

مزدك بامداد
11-21-2014, 10:59 AM
اسنودن افشا کرد که آمریکا از طریق رسانه های اینتراکتیو مثل تلفن و اینترنت از مردم آمریکا و مردم و دولتهای متحد آمریکا جاسوسی می کند و حریم خصوصی را نقض می کند.
:e00e::e032:

kourosh_iran
11-29-2014, 10:51 PM
اینجا دربارهء یکسری محتوای اسناد افشا شده اشاره کرده:
جعلیات بی بی سی 3؛ مرگ خوب است اما برای ملت ایران | تارنگار فردا (http://farda.us/%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%B1%DA%AF-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86.html)
اینم یکی دیگه:
اسرائیل بزرگترین حامی تروریسم اسلامی در جهان است | تارنگار فردا (http://farda.us/%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C.html)
ظاهرا به داعش هم ربط داره و اینکه مزدک میگه داعش رو آمریکا ایجاد کرده چندان دور از حقیقت نیست!