PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اصول و فنون دفاع شخصی

kourosh_bikhoda
02-06-2014, 07:19 PM
پیک زیر از بانو Alice منجر شد که یک تاپیک درباره دفاع شخصی و تکنیک های دفاع شخصی باز کنم.

دوست داشتید اینگونه کتک بخورید و در نهایت خفه شوید:

3511

3515

نمونه های بیشتر:

3516

3517

این تکنیک خفه کُن، یکی از سخت ترین تکنیک ها هم از نظر اجرا و هم از نظر دفاع هست. چرا که از نظر اجرا، نبرد و مبارزه معمولن از روبرو شروع میشه و رسیدن به پشت حریف کار سخت و حرفه ای هست. از نظر دفاع هم، چون مدافع بین 3 تا 7 ثانیه فقط فرصت برای رهایی داره خیلی باید زود تصمیم انتخاب روشی برای رهایی بگیره. این روش میتونه با توجه به موقعیت مبارزه (نشسته، ایستاده، خوابیده) متفاوت باشه. با توجه به اینکه در این تکنیک خفگی موفقت ایجاد میشه، فرد بعد از بلند شدن حالت سرگیجه و لمس شدن بدن پیدا میکنه. یعنی در همون یکی دو ثانیه اول مهمه که اقدامی برای رهایی بکنه. به نظر شما چه روشهایی میشه به کار برد؟

دفاع شخصی: به نظر من بهترین تعریف برای دفاع شخصی استفاده از کمترین نیرو در برابر بیشتری نیروها در کمترین زمان ممکن برای رهایی و نجات یافتن است. در دفاع شخصی به دنبال کسب امتیاز و اثبات برتری فنی نیستید، بلکه میخواهید کمترین زحمت رو بکشید و بیشتری عایدی رو بدست بیارید که همانا نجات یافتن و فرار از صحنه باشه.

kourosh_bikhoda
02-06-2014, 07:44 PM
دوستان تکنیک های دفاع شخصی، مختص رشته ورزشی یا گروه خاصی از انسان ها نیست. دفاع شخصی برای همه و درون همه وجود نداره تا حدی. مثلن ضربه زنانه به آلت مردانه خودش یک تکنیک دفاع شخصی ست که سبب رهایی میشه.

پس اگر پرسش یا موردی دارید اینجا مطرح کنید تا همه استفاده کنند. اگر سایر کاربران بلد بودند آموزش میدند، بلد هم نبودیم میریم از بیرون میپرسیم میایم میگیم.

دفاع شخصی مثل هر ورزش دیگه ای دو بخش داره: آموزش، تمرین.

آموزش همینیه که در این جستار مطرح میشه. تمرین خودش دو بخش داره: ذهنی، بدنی.

تمرین ذهنیو میتونید شب ها قبل از خواب، در مستراح، حمام و غیره انجام بدید و مرتبط مرور کنید. ولی تمرین بدنی رو یک فکری براش بکنید. دستکم چندبار امتحان کنید که در اجراء به مشکل نخورید.

Alice
02-06-2014, 07:54 PM
این تکنیک خفه کُن، یکی از سخت ترین تکنیک ها هم از نظر اجرا و هم از نظر دفاع هست.

یعنی این پیامی که من گذاشتم انقدر مرگبار بود؟! :e40b:
یادم باشد از این پس این فن را روی بتایگان خیابانی که به من نزدیک می‌شوند اجرا کنم! :)

kourosh_bikhoda
02-06-2014, 08:35 PM
یعنی این پیامی که من گذاشتم انقدر مرگبار بود؟! :e40b:
یادم باشد از این پس این فن را روی بتایگان خیابانی که به من نزدیک می‌شوند اجرا کنم! :)

بله خیلی. فکر میکنم از تکنیک های جودو باشه. حالا روش این خفه کن رو هم آموزش میدم ولی رهاییش رو ببینیم کسی بلده یا نه.
البته یکی دو روش نیست، ممکنه چندین روش مختلف داشته باشه برای رهایی.

Philo
02-06-2014, 08:45 PM
ولی رهاییش رو ببینیم کسی بلده یا نه.
اون دست یارو که رو گلو نیست رو میگیری میتابونی بعد با آرنج میزنی تو شکمش؟

Alice
02-06-2014, 09:05 PM
ولی رهاییش رو ببینیم کسی بلده یا نه.

دست او را محکم گاز می‌گیریم تا رها کند؟

kourosh_bikhoda
02-07-2014, 10:35 AM
اون دست یارو که رو گلو نیست رو میگیری میتابونی بعد با آرنج میزنی تو شکمش؟
شاید شما بتونید این کارو بکنید ولی فراموش نکیند دفاع شخصی باید تکنیک ساده ای باشه که ضعیف ترین فرد در برابر قوی ترین فرد بتونه اونو اجرا کنه. تابوندن دست نیرومند یک مهاجم اونهم در اون پوزیشن و در حال خفگی کار هر کسی نیست.

kourosh_bikhoda
02-07-2014, 10:36 AM
دست او را محکم گاز می‌گیریم تا رها کند؟
گاز روش خوبیه ولی اینجا کاربرد نداره. دست مهاجم زیر چونه مدافع قرار داره. نمیتونید دهنتونو بهش برسونید.

Philo
02-07-2014, 10:11 PM
شاید شما بتونید این کارو بکنید ولی فراموش نکیند دفاع شخصی باید تکنیک ساده ای باشه که ضعیف ترین فرد در برابر قوی ترین فرد بتونه اونو اجرا کنه. تابوندن دست نیرومند یک مهاجم اونهم در اون پوزیشن و در حال خفگی کار هر کسی نیست.
محکم با پاشنه ی پا به ساق پاش می کوبیم و تا میاد بفهمه چی شده اون دستش که روی گلومونه رو میتابونیم و بلافاصله محل رو ترک می کنیم؟
یا اینکه محکم با پشت دست (که به حالت مشت درش آوردیم) به صورت یارو میکوبیم و تا بیاد بفهمه دستش رو جدا میکنیم و در میریم؟

Nevermore
02-08-2014, 09:51 AM
به نظرم بهترین راه این است که با آرنج آن دست آزاد به پهلو و قفسه ی سینه ی مهاجم بزنیم.ضربه ی با آرنج مهاجم را دچار درد شدید می کند و به همین دلیل احتمال ول کردن دست هایش بالا است.

Theodor Herzl
02-08-2014, 03:33 PM
من یک دورهٔ آموزشی خلع سلاح دیدم که خیلی‌ جالب بود. مثلا اگه یک جا یکی‌ با مسلسل مثل کلاشینکف یا AR-15 در حال حمله بود بهترین راه از پشت نزدیک شدن و زدن یک ضربه محکم به زیر اسلحه است که نوک اسلحه به سمت سقف نشونه بره که اگر گلوله‌ای در شد به کسی‌ نخوره ، بعدش اگر چاقو دارید مثلا با چاقو به بازوی طرف می‌زنید تا اسلحه از دستش بیفته و بعدش با لگد اسلحه رو دور می‌کنید و با چاقو از خودتون دفاع می‌کنید تا جایی که طرف خطرش خنثا بشه!

kourosh_bikhoda
02-08-2014, 07:02 PM
ببینید تمام این چیزهایی که دوستان گفتند ممکنه جواب بده، یا ممکنه جواب نده. نظر شخصی من رو بخواید بعید میدونم ضربه باآرنج یا پا در اون موقعیت عمل کنه. میپرسید چرا؟ از دوستتون بخواهید این تکنیک رو روتون اجرا کنه تا متوجه جدیت ماجرا بشید. به همین منظور من روش این قفل رو براتون تشریح میکنم:

روش انجام تکنیک "خفه کن از پشت"

برای انجام این تکنیک شما اول طبیعتن باید پشت حریف قرار بگیرید. فرض میکنیم شما فردی تکنیکی و قوی هستید و این اتفاق افتاده. حالا گام نخست اینه که یک دستتون رو زیر چانه حریف قرار بدید به طوری که انگشتانش نزدیک بدنتون قرار بگیره. مانند فرتور زیر:

3547

اسم این دست رو میگذاریم دست 1. حالا باید کف دست 1 رو طوری روی بازوی دست 2 قرار بدید که با خم شدن آرنج دست 2، یک قفل برای کف دست 1 ایجاد بشه تا به راحتی این مجموعه از هم جدا نشند. یعنی کف دست 1 بین بازو و ساعد دست 2 گیر کنه. خب بقیش هم روشنه که وقتی آرنج 2 رو خم کنید، ساعد و کف دست 2 میره پشت گردن حریف قرار میگیره و اینطوری شرایط براش سخت تر میشه. حالا کافیه برای باز هم بدتر کردن شرایط، کف دست 2 رو به پشت سر حریف بچسبونید و سرش رو به پایین هل بدید تا خفگی شدیدتر بشه. فرتور زیر:

3548

حالا سعی کنید این تکنیک رو خیلی با احتیاط و به صورت کنترل شده روی یکی اجرا کنید و بعد ازش بخواهید روی شما اجرا کنه تا در شرایط قرار بگیرید و متوجه عمق فاجعه بشید :e057:

اونوقت بیاید ببینیم چطور خلاص شدید. فقط یادتون باشه در تمرین اگه هر قدر مهاجم بهتون فشار وارد نمیکنه، در مبارزه واقعی ممکنه چنان فشاری وارد کنه که در طی 2،3 ثانیه چشماتون سیاهی بره.

تکنیک: Rear naked choke - WiKi (https://en.wikipedia.org/wiki/Rear_naked_choke)

یه نفر
02-08-2014, 07:13 PM
منم چند نکته دفاع شخصی یاد بدم :-)
1- هرکسی دست شما رو محکم گرفته باشه، میتونید سریع با چرخش دستتون در دست اون، آزاد شوید
به این صورت که طرف مقابل دست شما رو با انگشتان و مچ دستش محکم می فشارد بجوری که استخوان دستتان در کف دست اوست. اینک با چرخش دست، قسمت نازک دست در سمت انگشت شست و سبابه قرار میگیرد و اصطلاحا قفل دستش باز میشود و شما به سادگی آزاد می شوید..
اگر متوجه نمیشوید تا شکلش رو بکشم... احتمالا کورش بی خدا متوجه شده. اگر امکانش هست چندتا عکس و یا نقاشی بگذار...

2- اگر کسی شما را از پشت سر گرفته باشد، بهترین روش برای خلاصی این است که یک مرتبه بنشینید و حالت دویدن بگیرید و فرار کنید..
تا زمانیکه شما ایستاده اید، وزن شخص بر روی شماست و به هر طرف حرکت کنید در آغوش اون هستید.. راه فرار نیست مگر اینکه با یکمرتبه نشست زیر وزن وی را خالی و سریع فرار کنید..

3- بیضه های آقایان را هدف قرار دهید :-) زمین را گاز میگیرند! :)))

mosafer
02-08-2014, 09:05 PM
وقتی یک مرد، زنی را با تمام قدرت در اغوش بگیرد چه فنی میتواند او را نجات دهد ؟هیچ...

Theodor Herzl
02-08-2014, 09:12 PM
وقتی یک مرد، زنی را با تمام قدرت در اغوش بگیرد چه فنی میتواند او را نجات دهد ؟هیچ...گاز بگیرید! مثلا گوش شخص یا هرجا که دهان شما می‌رسد را با تمام قدرت گاز بگیرید طرف ول می‌کند!

mosafer
02-08-2014, 09:24 PM
گاز بگیرید! مثلا گوش شخص یا هرجا که دهان شما می‌رسد را با تمام قدرت گاز بگیرید طرف ول می‌کند!

گاز گرفتن که او را وحشی تر میکند:e108:

Theodor Herzl
02-08-2014, 09:37 PM
گاز گرفتن که او را وحشی تر میکندگاز معمولی‌ که نه ، یک گازی که مثلا شاهرگ گردن طرف را پاره کند ، یعنی‌ گوشت گردن را با دندان جوری بکنید که شاهرگ پاره شود!:e420:

Theodor Herzl
02-08-2014, 09:40 PM
یا مثلا با انگشت چشم طرف مقابل را از کاسه میتوانید در بیاورید! اگر ۲ انگشت اشاره را با قدرت داخل چشم طرف فرو کنید به صورتی‌ که چشم او بتّرکد ، دیگر کاری نمیکند!

sonixax
02-08-2014, 09:43 PM
وقتی یک مرد، زنی را با تمام قدرت در اغوش بگیرد چه فنی میتواند او را نجات دهد ؟هیچ...

قبل از اینکه یک مرد وی را با تمام قدرت در آغوش بگیرد بهتر است یک کمربند سیاهی چیزی بگیرد :e00e:
ولی همون گاز گرفتن که کسرا گفت خیلی خوبه مشروط بر اینکه دهانتان به دستی ، پایی جایی برسد. اگر نرسید صبر کنید تا یک موقعیت خوب فراهم شود.
من به توصیه و مجوز پلیس آلمان همیشه با خودم اسپری فلفل و یک اسلحه بادی کوچک همراه دارم. یک کپسول هوا درش میخوره با تعدادی ساچمه های بسیار نوک تیز و میتونید تا 30 ساچمه رو پشت سر هم و بدون وقفه شلیک کنید که در صورتی که سر یا قلب رو از فاصله خیلی نزدیک هدف بگیرید مرگباره.

3553
3554
3555

بسیار وسیله مناسبی برای دفاع شخصی هستش و بهتون فرصت کافی رو میده تا فرار کنید. ساچمه هاش از فاصله 20-30 متری هم میتونه داخل بدن فرو بره و زخمی کنه .

Theodor Herzl
02-08-2014, 09:46 PM
اگر به ناحیه‌‌ سر نزدیک نیستید باید نزدیکترین شاهرگ به خود را پیدا کنید و با یک گاز آن را پاره کنید مثلا اگر دست طرف مقابل نزدیک دهان شما هست باید در ۱۰ ثانیه مچ دست او را پاره کنید .

iranbanoo
02-08-2014, 09:46 PM
ورجه وورجه کنید و فرار کنید!
اتفاقا من با کتک زدن مرد مخالفم.چون طرف را تحریک به پاسخگویی میکند و نشان میدهید که هماوردش هستید و چه بسا شدید تر کتک بخورید.
اگر میتوانید با زبان از چنگش فرار کنید و گرنه فرار کنید:e05a:

mosafer
02-08-2014, 09:48 PM
گاز معمولی‌ که نه ، یک گازی که مثلا شاهرگ گردن طرف را پاره کند ، یعنی‌ گوشت گردن را با دندان جوری بکنید که شاهرگ پاره شود!:e420:

مدتی قبل یکی از دوستانم گرفتار مردی تنومند شده بود و برای دفاع دستش را گاز گرفت و اقا هم متقابلا گردنش را، و باعث پارگی گوشت گردنش شده بود

Theodor Herzl
02-08-2014, 09:51 PM
مدتی قبل یکی از دوستانم گرفتار مردی تنومند شده بود و برای دفاع دستش را گاز گرفت و اقا هم متقابلا گردنش را، و باعث پارگی گوشت گردنش شده بودخوب سرعت عمل نیز مهم است شما باید در گاز اول طرف را از کار بیندازید نه اینکه بیشتر او را تحریک کنید! مثلا برای مچ دست باید دهان خود را کاملا باز کرده و با تمام قدرت از مچ گاز بگیرید و بکنید! برای تمرین یک رون مرغ رو استفاده کنید خام ببینید میتونید در یک گاز قسمت بزرگی‌ از اون رو بکنید!

mosafer
02-08-2014, 09:51 PM
ورجه وورجه کنید و فرار کنید!
اتفاقا من با کتک زدن مرد مخالفم.چون طرف را تحریک به پاسخگویی میکند و نشان میدهید که هماوردش هستید و چه بسا شدید تر کتک بخورید.
اگر میتوانید با زبان از چنگش فرار کنید و گرنه فرار کنید:e05a:

سپاس ایران بانوی عزیز
خوشبختانه برای من تا بحال چنین اتفاقی پیش نیامده
ولی خب دانستن بهتر از ندانستن است

iranbanoo
02-08-2014, 09:56 PM
سپاس ایران بانوی عزیز
خوشبختانه برای من تا بحال چنین اتفاقی پیش نیامده
ولی خب دانستن بهتر از ندانستن است
امیدورام که هیچ وقت برایتان هم اتفاق نیفتد.اما برای من اتفاق افتاده و موقعیت بدیست و اینطور نیست که آقایان تصور مکینند.نه وقت دارید که شاهرگش را پیدا کنید و نه اینکه بیضه های را آنچنان نشانه بگیرید.
به نظرم تنها کاری که میتواند یک زن انجام دهد این است که با حرکات زیاد طرفش را گیج کند وگرنه هماوردی با یک مرد خشمگین کار سختیست و با چنین توصیه هایی کار به جایی نمیبرد

mosafer
02-08-2014, 09:59 PM
خوب سرعت عمل نیز مهم است شما باید در گاز اول طرف را از کار بیندازید نه اینکه بیشتر او را تحریک کنید! مثلا برای مچ دست باید دهان خود را کاملا باز کرده و با تمام قدرت از مچ گاز بگیرید و بکنید! برای تمرین یک رون مرغ رو استفاده کنید خام ببینید میتونید در یک گاز قسمت بزرگی‌ از اون رو بکنید!
اگر زنی در چنین موقعیتی قرار بگیرد انقدر استرس و دلهره دارد که گاه فراموش میکند یک گاز هم میتواند کمک بزرگی باشد
البته جایی خواندم که وقتی انسان خیلی بترسد قدرت بدنی او بیشتر میشود

mosafer
02-08-2014, 10:01 PM
امیدورام که هیچ وقت برایتان هم اتفاق نیفتد.اما برای من اتفاق افتاده و موقعیت بدیست و اینطور نیست که آقایان تصور مکینند.نه وقت دارید که شاهرگش را پیدا کنید و نه اینکه بیضه های را آنچنان نشانه بگیرید.
به نظرم تنها کاری که میتواند یک زن انجام دهد این است که با حرکات زیاد طرفش را گیج کند وگرنه هماوردی با یک مرد خشمگین کار سختیست و با چنین توصیه هایی کار به جایی نمیبرد

سپاس و امیدوارم این خاطره ی تلخ دگر برایت تکرار نشود
بله ،تا در موقعیتش قرار نگیری نمیدانی چه میکنی و پیش میاید

Anarchy
02-08-2014, 10:04 PM
دانلود Up Close and Personal - آموزش دفاع شخصی (http://p30download.com/fa/entry/48898/)

دانلود فیلم آموزش دفاع شخصی به روش بروس لی - Bruce Lee Fighting Methods - دانلود رایگان (http://www.sarzamindownload.com/781/-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D9%84%DB%8C---Bruce-Lee-Fighting-Methods)

دانلود فیلم آموزشی دفاع شخصی هاگانا - F.I.G.H.T Series (http://www.bargdownload.com/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DA%AF%D8%A7%D9%86%D8%A7-haganah-f-i/)

دانلود فارسی | دانلود نرم افزار - دانلود فیلم آموزشی دفاع شخصی Effortless Combat Throws (http://download.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C-effortless-combat-throws/)

آموزش جودو و دفاع شخصی (http://defakar.blogfa.com/category/9/%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C-(Self-Defense))

کونگ فو - دانلود فیلم آموزش دفاع شخصی (http://kongfou.blogfa.com/post-162.aspx)

mosafer
02-13-2014, 06:53 PM
چه رشته ای برای دختر بچه ها مناسب ست که بتواند ادامه دهد و مشکلی خاص برایش بوجود نیاورد؟

مزدك بامداد
02-14-2014, 12:14 AM
البته جایی خواندم که وقتی انسان خیلی بترسد قدرت بدنی او بیشتر میشود
Adrenaline
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/36/Adrenalin_-_Adrenaline.svg

kourosh_bikhoda
02-14-2014, 09:15 AM
چه رشته ای برای دختر بچه ها مناسب ست که بتواند ادامه دهد و مشکلی خاص برایش بوجود نیاورد؟
بیشتر از خود رشته، استاد ماهر و آشنا به آموزش کودکان مهمه. روش آموزش رزمی در کودکان زمین تا آسمان با بزرگسالان فرق میکنه. کودکان معنی خیلی از تمرین های بیهوده وار و تکراری و حوصله سر بر هنرهای رزمی رو نمیفهمند. من شرط میبندم نیمی از بزرگسالان هم نمیفهمند. در رزمی گاهی یک تمرینی آموزش داده میشه که میبینید فقط عقب جلو کردن دستان به صورت سینوسی و تکراری ست و مثلن اهدافی پشت این تمرین هست. یک رزمی کار حرفه ای همین تمرین های پایه ای و مسخره رو به خوبی انجام داده تا تونسته از عهده بعدی ها بر بیاد. اینها رو کودکان زیاد درک نمیکنند و اینجاست که نقش مربی برای از بین بردن کسالت و یکنواختی سالن دوجو و تنوع در آموزش ها خیلی پر رنگ میشه. بنابر این به دنبال یک استاد خوب باشید تا رشته خوب. از چند سالن ورزشی دیدن کنید، از مادران پرس و جو کنید، تمرینشون رو ببینید.

ولی چیزی که خودم بیشتر میپسندم اینه که کودکان باید به سراغ ژیمناستیک برند. ژیمناستیک به نوعی مادر همه ورزش های دیگست. اگر بدن یک انسان از کودکی با اصول ژیمناستیک آشنا بشه، میتوه در نوجوانی و جوانی برای پیگیری هر ورزش دیگه ای به طور نیمه حرفه ای یا حرفه ای پاسخ بده. ژیمناست ها نه تنها انعطالف بسیار بالایی دارند و تقریبن از پس هر تمرین و تکنینی بر میاند، بلکه قدرت بدنی بسیار مناسبی هم دارند و با کوچکترین ضربه نفسشون بند نمیاد.

mosafer
02-14-2014, 12:44 PM
ولی چیزی که خودم بیشتر میپسندم اینه که کودکان باید به سراغ ژیمناستیک برند. ژیمناستیک به نوعی مادر همه ورزش های دیگست. اگر بدن یک انسان از کودکی با اصول ژیمناستیک آشنا بشه، میتوه در نوجوانی و جوانی برای پیگیری هر ورزش دیگه ای به طور نیمه حرفه ای یا حرفه ای پاسخ بده. ژیمناست ها نه تنها انعطالف بسیار بالایی دارند و تقریبن از پس هر تمرین و تکنینی بر میاند، بلکه قدرت بدنی بسیار مناسبی هم دارند و با کوچکترین ضربه نفسشون بند نمیاد.
سپاس بابت توضیح:e032:
مدتیست ژیمناستیک کار میکند
البته این رشته را انتخاب کردیم تا مقدمه ای هم باشد برای انتخاب رشته ای دیگر،اگر علاقه نشان دهد
در ایران بهترست دختر یک رشته ی رزمی هم بداند شاید روزی بکارش آید

kourosh_bikhoda
02-14-2014, 06:45 PM
سپاس بابت توضیح
مدتیست ژیمناستیک کار میکند
البته این رشته را انتخاب کردیم تا مقدمه ای هم باشد برای انتخاب رشته ای دیگر،اگر علاقه نشان دهد
در ایران بهترست دختر یک رشته ی رزمی هم بداند شاید روزی بکارش آید
خب خیلی خوبه. دختر بچه زیاد نیازی به رزمی و دفاع شخصی نداره چون هرجا لازم باشه شما و پدرش هستید. پس هدف از رزمی کار کردن در کودک و بزرگسال با هم متفاوته. به نظر من هدف والدین اینه که بچشون با ورزش آشنا بشه یا علاقه در او بوجود بیاد و کم کم کار کنند تا زمانیکه مثلن به سن 16-17 رسیدند دستکم یک مشکی گرفته باشند. خب این مشکی بدست آمده، ولی در طول مثلن 7-8 سال تمرین، اونم به خاطر مسائل و مشکلاتی که در زمینه آموزش کودکان وجود داره و بعلاوه نامنظم و مستمر بودن آموزش اونها. کودکان معمولن فقط تابستون به ورزش میرند.

خلاصه اینکه بگذارید ژیمناستیک رو کار کنه. اگر در ژیمناستیک خوب پیشرفت بکنه احتمالن در هر ورزش دیگه ای هم میتونه موفق باشه. رزمی گاهی کسل کننده و ملال آوره. به همین خاطر باید به شدت تحت تاثیر علاقه دنبال بشه. برخی تمرین ها و تکنیک های هستند در رزمی که خیلی دردآور و آزار دهنده هستند. مثلن سامورایی ها، به خاطر احترام به امپراتور در جایی که حضور داشت به خودشون اجازه نمیدادند ایستاده راه برند و روی زانو حرکت میکردند. این راه رفتن اسمش شیکو (shikko) هست که البته تمریناتش بسیار سخت و دردآوره. من یک استادی داشتم میگفت انقدر شیکو برید که سر زانوهاتون زخم بشه و خون بیاد. واقعن هم همینطور میشد و من مثلن تمام بدنم از شدت ضعف میلرزید. خب اگر علاقه نداشته باشم از جلسه بعد دیگه نمیرم. اینه که شما باید اجازه بدید خودش انتخاب کنه رشته مورد علاقشو و پی بگیره. فعلن ژیمناستیک رو ادامه بدید به نظر من.
YouTube - Shikko (http://www.youtube.com/watch?v=ToZfTWYIYlk)

mosafer
02-14-2014, 07:24 PM
خب خیلی خوبه. دختر بچه زیاد نیازی به رزمی و دفاع شخصی نداره چون هرجا لازم باشه شما و پدرش هستید. پس هدف از رزمی کار کردن در کودک و بزرگسال با هم متفاوته. به نظر من هدف والدین اینه که بچشون با ورزش آشنا بشه یا علاقه در او بوجود بیاد و کم کم کار کنند تا زمانیکه مثلن به سن 16-17 رسیدند دستکم یک مشکی گرفته باشند. خب این مشکی بدست آمده، ولی در طول مثلن 7-8 سال تمرین، اونم به خاطر مسائل و مشکلاتی که در زمینه آموزش کودکان وجود داره و بعلاوه نامنظم و مستمر بودن آموزش اونها. کودکان معمولن فقط تابستون به ورزش میرند.

خلاصه اینکه بگذارید ژیمناستیک رو کار کنه. اگر در ژیمناستیک خوب پیشرفت بکنه احتمالن در هر ورزش دیگه ای هم میتونه موفق باشه. رزمی گاهی کسل کننده و ملال آوره. به همین خاطر باید به شدت تحت تاثیر علاقه دنبال بشه. برخی تمرین ها و تکنیک های هستند در رزمی که خیلی دردآور و آزار دهنده هستند. مثلن سامورایی ها، به خاطر احترام به امپراتور در جایی که حضور داشت به خودشون اجازه نمیدادند ایستاده راه برند و روی زانو حرکت میکردند. این راه رفتن اسمش شیکو (shikko) هست که البته تمریناتش بسیار سخت و دردآوره. من یک استادی داشتم میگفت انقدر شیکو برید که سر زانوهاتون زخم بشه و خون بیاد. واقعن هم همینطور میشد و من مثلن تمام بدنم از شدت ضعف میلرزید. خب اگر علاقه نداشته باشم از جلسه بعد دیگه نمیرم. اینه که شما باید اجازه بدید خودش انتخاب کنه رشته مورد علاقشو و پی بگیره. فعلن ژیمناستیک رو ادامه بدید به نظر من.
YouTube - Shikko (http://www.youtube.com/watch?v=ToZfTWYIYlk)

البته منظور من از آموزش برای آینده ی اوست
و اینکه کودک به چه رشته ای علاقه دارد کمی کار را سخت میکند
کودک چگونه علاقه پیدا میکند به رشته هایی که هیچ از آن نمیداند در حد شناختی کم آن هم در حد فیلم یا شنیده ها؟؟
گاه لذت میبرد و ظاهرا علاقه نشان میدهد بواسطه ی چنین شناختهایی ولی بعد از گذراندن مدتی کوتاه در همان رشته زود خسته میشود

+
پسرم مدتی تکواندو کار میکرد در یکی از ضربه هایی که استادش به او زد باعث ترس شدید در او (و حتی خود استادش)شد و چند ماهی هم کمر درد
دگر نتوانستیم او را مجاب کنیم این رشته را ادامه دهد

kourosh_bikhoda
02-15-2014, 08:47 PM
و اینکه کودک به چه رشته ای علاقه دارد کمی کار را سخت میکند
کودک چگونه علاقه پیدا میکند به رشته هایی که هیچ از آن نمیداند در حد شناختی کم آن هم در حد فیلم یا شنیده ها؟؟
گاه لذت میبرد و ظاهرا علاقه نشان میدهد بواسطه ی چنین شناختهایی ولی بعد از گذراندن مدتی کوتاه در همان رشته زود خسته میشود
بله راه دیگه ای جز همین سعی و خطا ندارید. اگر به تاریخ هر رشته رزمی رجوع کنید میبینید که هر کدوم به دست یک طبقه اجتماعی مثلن در زمانی که تحت فشار بودند بوجود آمده. خب هر کدوم نقاط ضعف و قوتی دارند نسبت به دیگری که این چیزها زیاد مورد علاقه کسی نیست. معمولن هنرجوها از یک رشته "بی دلیل" خوششون میاد. ولی خب ممکنه کسی هم مثل هم چند رشته رو به دلیل خواستگاهش دوست داشته باشند. پس اجازه بدید خودش امتحان کنه و تصمیم بگیره. یک فایده دیگه این کار اینه که توان دفاعیش با آموزش در رشته های گوناگون بالاتر میره. همونطور که گفتم دفاع شخصی مجموعه ای تکنیک هاست که با کمترین هزینه سعی در بیشترین عایدی که همانا نجات جان شما باشه داره. هیچ رشته ای به نام دفاع شخصی در دنیا وجود نداره. معمولن کلاس های دفاع شخصی توسط اساتیدی برگزار میشه که خودشون در چند رشته ماهر هستند و از هرکدوم چند تکنیکو گلچین کردند و با کمی دخل و تصرف آموزش میدند. بنابر این اگر دختر شما چند رشته رو در سطح قابل قبول بلد باشه، مهارتش در دفاع هم بالاتر میره. پس نگران سعی و خطاش نباشید.

پسرم مدتی تکواندو کار میکرد در یکی از ضربه هایی که استادش به او زد باعث ترس شدید در او (و حتی خود استادش)شد و چند ماهی هم کمر درد
دگر نتوانستیم او را مجاب کنیم این رشته را ادامه دهد
متاسفانه این از عوارض استاد ناشی و کارنابلد هست. استاد ممکنه درجه بالایی هم داشته باشه ولی روش آموزش کودکان رو بلد نباشه که در نتیجه اون درجه بالاش به درد عمش میخوره. من حدس میزنم پسرتون هم سنش کم باشه. خیلی حیف هست که در سن کم و تازه ابتدای کار ورزشی مشکل بدنی پیدا کنه یا آسیب ببینه. این وضعیت نتیجه وجود یک استاد واقعن ناشی و یابو هست. من 7، 8 سال رزمی کار کردم ولی جز یک بار که خفیف بود آسیبی ندیدم!

kourosh_bikhoda
02-16-2014, 06:58 PM
به نظر شما چه روشهایی میشه به کار برد؟
خب بعضی دوستان علاقمند یه کارهایی کردند و قرار شد برند تکینک روشون اجرا بشه ببینیم میتونند فرار کنند یا نه. آنارشی گرامیم چندتا لینک گذاشت ولی تا اونجا که من بعضیاشو مرور کردم پاسخی به این تکنیک توشون نبود.

همونطور که گفتم روش های مختلفی ممکنه در این وضعیت شما رو خلاص کنه. چندتاشون رو من بلدم که سعی میکنم توضیح بدم.

یک کاری که میتونید بکنید اینه که به بخشی از گردن مهاجم که در تصویر با فلش مشخص کردم یک فشار وارد کنید. تصویر بهتری پیدا نکردم. این بخش رو در گردن خودتون پیدا کنید. دقیقن اگر از زیر لولای فک به سمت چانه بیایید، یکجا هست که خالی میشه و با فشار کمی میره داخل. در هم پوزیشن خوابیده و هم نشسته یا ایستاده میتونید این تکنیک رو اجرا کنید. خیلی راحت 4 انگشتتون رو پشت گوش مهاجم قرار میدید و به این صورت شست شما رو به پایین میره :e421: اونوقت با شستتون یک فشار حسابی وارد میکنید به این ناحیه. خیلی ضعیف و کنترل شده روی خودتون اجرا کنید. میبینید که یک حالت خفگی یا تهوع بهتون دست میده. این یکی از نقاط حساس بدنه. با این کار اگر فشار کافی باشه طرف ول میکنه و دچار آشفتگی میشه و شما زمان برای ترک صحنه و قرار بدست میارید.

3628

روش های دیگری هم هست که قرار خواهم داد.

mosafer
03-01-2014, 04:50 AM
متاسفانه این از عوارض استاد ناشی و کارنابلد هست. استاد ممکنه درجه بالایی هم داشته باشه ولی روش آموزش کودکان رو بلد نباشه که در نتیجه اون درجه بالاش به درد عمش میخوره. من حدس میزنم پسرتون هم سنش کم باشه. خیلی حیف هست که در سن کم و تازه ابتدای کار ورزشی مشکل بدنی پیدا کنه یا آسیب ببینه. این وضعیت نتیجه وجود یک استاد واقعن ناشی و یابو هست. من 7، 8 سال رزمی کار کردم ولی جز یک بار که خفیف بود آسیبی ندیدم!

استاد مثلا جزو بهترینهاست و سرشناس در این رشته
وقتی استاد این باشد وای بحال بقیه
پسرم هنوز ده سال ندارد و متاسفانه هنوز هم با وحشت از اون ضربه یاد میکند

+
سپاس:e032: