PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اسلام و تروریسم

Robert
02-06-2014, 05:43 PM
در این جستار درباره اسلام و تروریسم بحث خواهد شد و من مستنداتی ارایه میکنم.

Robert
02-06-2014, 05:50 PM
http://ia341332.us.archive.org/3/items/islam-er/er.pdf

جزوه بالا توسط یکی از علمای سنی نوشته شده است با عنوان ارهاب (به معنی تروریسم ) از اسلام است و در آن با توجه به قرآن و احادیث صحیح استدلال میکند و میگوید کشتن زنان ، کودکان و بیگناهان نیز در شرایط تروریستی اشکال ندارد. متاسفانه به دلیل دستگیری نویسنده جزوه ناتمام مانده.

Robert
02-07-2014, 10:03 AM
آیتی
و تا آنجا که می توانید نیرو و اسبان سواری آماده کنید تا دشمنان خدا، ودشمنان خود و جز آنها که شما نمی شناسید و خدا می شناسد را بترسانید وآنچه را که در راه خدا هزینه می کنید به تمامی به شما بازگردانده شود و به شما ستم نشود

خرمشاهی
و در برابر آنان هر نیرویى كه مى توانید، از جمله نگاهدارى اسبان، فراهم آورید، تا به آن وسیله دشمن خدا و دشمن خود را بترسانید، همچنین دیگرانى را هم غیر از آنان، كه شما ایشان را نمى شناسید، و خداوند مى شناسدشان; و آنچه در راه خدا انفاق كنید، پاداشش به تمامى

کاویانپور
در برابر آنها آنچه توانایى دارید از نیروهاى مسلح پیاده و سواره آماده كنید تا وسیله آن نیروها، دشمنان خدا و دشمنان خودتان را بترسانید و نیز گروه دیگرى غیر از اینها كه شما آنها را نمیشناسید و خدا آنها را مى‏شناسد، بترسانید و هر چه در راه خدا (و تقویت نیروهاى مسلح اسلام) بخشش كنید به شما بازگردانده میشود و بشما هیچگونه ظلم و ستمى نخواهد شد.

سوره الأنفال (8) آیه 60 | زندیق (http://zandiq.com/surah-008-ayah-0060/)

اسم آیه 60 سوره الانفال رو من گذاشتم آیه ترور. چون مدافعان تروریسم اسلامی به آن استدلال میکنند. جالب اینجاست که این آیه در آرم سپاه پاسداران نیز وجود دارد!

Robert
02-09-2014, 07:32 PM
این رو مصباح یزدی در خطبه های پیش از نماز جمعه ، در سال 1378 ، در تهران گفته و در کتاب نظریه های سیاسی اسلام جلد 2 ، هم چاپ شده است:

همچنین در آیه دیگر خداوند مى‌فرماید:
«وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قَوَّة وَمِنْ رِبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدوَّكُمْ وَاخَرِینَ مِنْ دُونِهِم لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ یَعْلَمُهُمْ...»(1)

هر نیرویى در قدرت دارید، براى مقابله [=دشمنان] آماده سازید، و (همچنین) اسبهاى ورزیده (براى میدان نبرد)، تا به وسیله آنها دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید؛ و (همچنین) گروه دیگرى غیر از اینها كه شما نمى‌شناسید و خدا آنها را مى‌شناسد.

(به كسانى كه با ادبیات عرب آشنا هستند، توصیه مى‌كنم بنگرند معادل واژه «ارهاب» در زبانهاى خارجى و غیر عربى چیست؛ اگر من بگویم، روزنامه‌ها تیتر مى‌كنند كه فلانى طرفدار تروریسم است.)
به هر حال، قرآن دستور داده است كه درباره كسانى كه با منطق نمى‌شود با آنان سخن گفت و گستاخانه راه هدایت و ارشاد و دعوت پیامبر را سد كرده‌اند و از روى عناد و دشمنى و آگاهانه با اسلام مى‌جنگند، با خشونت و شدّت تمام برخورد شود و مسلمانان در آنان رعب و وحشت ایجاد كنند، تا خیال تجاوز، خیانت و ضربه زدن به مسلمانان به سرشان نزند. نمى‌شود به آنان گفت: شما به دین خودتان، ما نیز به دین خودمان؛ بیایید دوستانه و برادرانه در كنار هم زندگى مسالمت‌آمیزى داشته باشیم.

پایگاه اطلاع رسانی آثار حضرت آیت الله مصباح یزدی (http://mesbahyazdi.ir/node/2180#p237)

* اون قسمت داخل پرانتز از خود متن کتاب و گفته مصباح یزدی است.

kourosh_bikhoda
02-10-2014, 07:51 PM
همچنین در آیه دیگر خداوند مى‌فرماید:
«وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قَوَّة وَمِنْ رِبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدوَّكُمْ وَاخَرِینَ مِنْ دُونِهِم لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ یَعْلَمُهُمْ...»(1)

آیه 60 سوره انفال (8)

گویا در همین زمان بود که محمد گفت با یک تیر سه نفر به بهشت میرند: سازنده، پشتیبان، تیرانداز.

Robert
02-11-2014, 09:29 AM
نظر دوستان در مورد نقد حجاریان بر سخنان مصباح یزدی چیست؟

این خشونت ها توجیه ایدئولوژیك داشت؟
این موضوع از زمانی شروع شد كه آقای م-ی گفتند كه من می خواهم یك حرفی را بگویم اما نمی گویم چون اگر بگویم، می گویند تروریست هستم. اما آیه «واعدوا لهم ماستطعتم من قوة و من رباط الخیل ترهبون به عدوالله و عدوكم» را خواند و گفت این «ترهبون» می دانید یعنی چه ؟ یعنی ترور! ما این را نقد كردیم و به ایشان گفتیم شما چه اسلام شناسی هستید كه قرآن را اشتباه ترجمه می كنید؟ ترهبون در عربی جدید به معنای ترور است اما در عربی قدیم كه مبنای ترجمه و تفسیر قرآن است به معنای ترس است. در عربی قدیم كلمات دیگری معنی ترور می دهند. شما چرا ترور را به قرآن نسبت می دهید؟ این حرف ها را زدم و بعد ترور من اتفاق افتاد.

92/7/29: (http://www.magiran.com/npview.asp?ID=2833703)

Anarchy
02-11-2014, 10:58 AM
نظر دوستان در مورد نقد حجاریان بر سخنان مصباح یزدی چیست؟

خب برادر مصباح هم همین رو گفته ، اما به شکل دیگه ای :

به هر حال، قرآن دستور داده است كه درباره كسانى كه با منطق نمى‌شود با آنان سخن گفت و گستاخانه راه هدایت و ارشاد و دعوت پیامبر را سد كرده‌اند و از روى عناد و دشمنى و آگاهانه با اسلام مى‌جنگند، با خشونت و شدّت تمام برخورد شود و مسلمانان در آنان رعب و وحشت ایجاد كنند، تا خیال تجاوز، خیانت و ضربه زدن به مسلمانان به سرشان نزند.

Anarchy
02-11-2014, 11:02 AM
آیه 60 سوره انفال (8)

گویا در همین زمان بود که محمد گفت با یک تیر سه نفر به بهشت میرند: سازنده، پشتیبان، تیرانداز.

بله درسته :

title html (http://www.ghadeer.org/site/thekr/tafsir/t_almizan/j9/almi9014.htm#link86)

در تفسیر عیاشى از جابر انصارى روایت كرده كه گفت : رسول خدا فرمود: (( و اعدوا لهم ما استطعتم من قوة )) و مرادش تیراندازى بود.
مؤ لف : این روایت را كافى هم بسند خود از عبد الله بن مغیره و او بدون ذكر سند از رسول خدا (صلى الله علیه و آله ) روایت كرده است . زمخشرى هم در ربیع الابرار از عقبه بن عامر و سیوطى در الدر المنثور از احمد، مسلم ، ابى داود، ابن ماجه ، ابن جریر، ابن منذر، ابن ابى حاتم ، ابو الشیخ و ابى یعقوب اسحاق بن ابراهیم و همچنین بیهقى از عقبه بن عامر جهنى از آنجناب روایت كرده اند.

و در الدر المنثور است كه ابو داود، ترمذى ، ابن ماجه و حاكم - وى سند را صحیح دانسته - و بیهقى از عقبه بن عامر جهنى روایت كرده اند كه گفت : من از رسول خدا (صلى الله علیه و آله ) شنیدم كه فرمود: خداوند بوسیله یك تیركمان سه طایفه را به بهشت مى برد، یكى سازنده آنرا به شرطى كه از ساختن آن غرض خیر داشته باشد، و یكى آن كسى را كه با آن تیر خود را در راه خدا مسلح مى كند، و یكى آن كسى را كه آن تیر را در راه خدا به كار مى برد.

کنار اینها من یه چیزی پیدا کردم که واقعا و جالبه و نشون میده ذهنیت محمد در هر جایی آمیخته با چه مسائلی بوده :e415: :

نیز مى فرمود: تیراندازى كنید و سوارى بیاموزید، البته اگر تیرانداز (قابلى ) شوید از فن سواره نظامى بهتر است . و نیز فرمود: هر چیزى كه بنى نوع بشر با آن بازى كند حرام است مگر سه چیز: یكى تمرین تیراندازى و آموختن اینكه چگونه تیر را از كمان خود بیرون كند، دوم تربیت اسب خود و تمرین اسب سوارى ، و سوم بازى كردن با همسران ، چون اینها بازى نیست بلكه حق است . و كسى كه تیراندازى بیاموزد و سپس آنرا ترك كند در حقیقت نعمتى را كفران كرده است .