PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ازدواج با خواهر یا مادر،اخلاقی یا غیر اخلاقی؟!

cool
02-06-2014, 07:58 AM
خب دوستان سوال واضحه.لطفا دلایل خود را بنویسید
:e032:

mosafer
02-06-2014, 08:31 AM
به گونه ای سوال مطرح کردید که ظاهرا فقط مردان جواب دهند

cool
02-06-2014, 08:54 AM
به گونه ای سوال مطرح کردید که ظاهرا فقط مردان جواب دهند
خب شما هم جواب دهید.
ایا ازدواج دختری با پدرش اخلاقی است یا نه؟لطفا دلایل خود را بنویسید.

Persepolis
02-06-2014, 09:19 AM
پیشنهاد میکنم کتاب "توتم و تابو" از زیگموند فروید را بخوانید :e00e:

mosafer
02-06-2014, 10:54 AM
خب شما هم جواب دهید.
ایا ازدواج دختری با پدرش اخلاقی است یا نه؟لطفا دلایل خود را بنویسید.
به نظر من غیر اخلاقیست ، آن هم بخاطر عرف و رسوماتی که در جامعه ی من (نه صرفا جامعه ی اسلامی)حاکم ست و با آن دیدگاه بزرگ شده ام
برای برخی پرسشها ارائه ی دلیل و استناد بدان ،کاری بیهوده ست ، چون از سمت مخالفین به چالش کشیده میشود

+
نظر شخص شما چیست ؟

افسانه ای که ساخته و پرداخته ذهن نویسندست، چه کمکی میکند ؟

Russell
02-06-2014, 12:31 PM
خب دوستان سوال واضحه.لطفا دلایل خود را بنویسید
از میان انواع مختلف ازدواج، بهترین نوع آن‌ست !!

یه نفر
02-06-2014, 12:55 PM
از نظر پزشکی هم مردود شده. اخلاقی و غیر اخلاقی که دیگه جای خودشو داره.. البته بستگی داره اخلاق رو چجوری تعریف کنی!

Philo
02-06-2014, 01:15 PM
در یک چهارچوب سودگرایانه، و نیز در چهارچوب "ژن محورانه" غیر اخلاقی است، چون احتمال به دنیا آمدن بچه های از لحاظ ذهنی معلول در چنین ازدواج هایی بالاست. اگر فرض کنیم همه مردم جهان با محارم (در معنایی خنثی) خود ازدواج کنند، احتمال انقراض نسل بشر بالا می رود.
اگر نیت عمل کننده و اراده نیک را مبنا بگیریم، می تواند اخلاقی باشد و اگر سود شخصی را در نظر بگیریم پاسخ آری یا خیر بسیار به تشخیثص شخص و شرایطی که ازدواج در آن رخ می دهد وابسته می شود، و باز امکان اخلاقی بودنش هست.

من خودم فکر می کنم هیچ کدام این نظریه ها کامل نیستند و برای انجام هر داوری نمی توان نتیجه عمل و نیز شرایطی که عمل در آن رخ می دهد را نادیده گرفت، به همین دلیل در کل نظر خودم این است:
به ازای هر وضعیت، ازدواج با محارم غیر اخلاقی است مگر اینکه بتوان با تحلیل آن وضعیت، خلافش را ثابت کرد.

Alice
02-06-2014, 01:17 PM

خب، چرا به مادرتان پیشنهاد ازدواج نمی‌دهید؟ :e108:

Russell
02-06-2014, 01:33 PM
خب، چرا به مادرتان پیشنهاد ازدواج نمی‌دهید؟
چرا باید بدهم؟ لباس دومادی آواتورم بگمانم باعث سوء تفاهم شده !!

Alice
02-06-2014, 01:45 PM
چرا باید بدهم؟ لباس دومادی آواتورم بگمانم باعث سوء تفاهم شده !!

نه خب، شما گرایشات اودیپ دارید و همانا ازدواج با مادر را «بهترین نوع» می‌خوانید، قاعدتا باید چنین پیشنهادی به مادرتان بدهید.

Russell
02-06-2014, 01:59 PM
نه خب، شما گرایشات اودیپ دارید و همانا ازدواج با مادر را «بهترین نوع» می‌خوانید، قاعدتا باید چنین پیشنهادی به مادرتان بدهید.
من اسپاگتی را شاکرم که تنها Penis envy ندارم، بقیه‌اش مهم نیست !! :4:

Alice
02-06-2014, 02:05 PM
من اسپاگتی را شاکرم که تنها Penis envy ندارم، بقیه‌اش مهم نیست !!

برعکس ما چیزی "کم" نداریم، شما یک تکه "زباله" که تمام جنگ‌ها و بدبختی‌های
بشریت از آن میاید، بیشتر دارید! اگر آن نبود بشریت در صلح و صفا زندگی می‌کرد :)

cool
02-06-2014, 02:13 PM
شما بفرمایید فروید در این کتاب در مورد ازدواج با خواهر یا مادر چه میگوید؟
+
سپاس

cool
02-06-2014, 02:18 PM
به نظر من غیر اخلاقیست ، آن هم بخاطر عرف و رسوماتی که در جامعه ی من (نه صرفا جامعه ی اسلامی)حاکم ست و با آن دیدگاه بزرگ شده ام
برای برخی پرسشها ارائه ی دلیل و استناد بدان ،کاری بیهوده ست ، چون از سمت مخالفین به چالش کشیده میشود
شما در اینجا باید ثابت کنی عرف و رسومات جامعه اخلاقی هستند تا اخلاقی نبودن این ازدواج ثابت شود!

نظر شخص شما چیست ؟
من نمیدانم اخلاقی است یا غیر اخلاقی.پس نظری نمیتوانم بدهم

Alice
02-06-2014, 02:20 PM

فروید کلا چرت و پرت می‌گوید! تمام نظریه‌پردازی‌های او شبه علم و فانتزی‌های شخصی بوده است. چندی پیش
سمیناری بودم و گفتگو حول اراجیف فرویدیسم بود، احمق خنگ عقده‌ی اودیپ را چنان حقیقی و راستین جلوه
می‌داد تو گویی به مادرش نظر داشته! همانجا سرم را پایین گرفته و با طعن و مسخره از سالن خارج شدم.

cool
02-06-2014, 02:20 PM
چرا بهترین نوع است؟

cool
02-06-2014, 02:22 PM
از نظر پزشکی هم مردود شده. اخلاقی و غیر اخلاقی که دیگه جای خودشو داره.. البته بستگی داره اخلاق رو چجوری تعریف کنی!
اگه از نظر پزشکی مردود شده سپاسگذار میشم یه منبع موثق در اینمورد ارائه بدی

cool
02-06-2014, 02:38 PM
در یک چهارچوب سودگرایانه، و نیز در چهارچوب "ژن محورانه" غیر اخلاقی است، چون احتمال به دنیا آمدن بچه های از لحاظ ذهنی معلول در چنین ازدواج هایی بالاست
در ازدواج با خویشاوندان درجه سه (پسر عمو- دختر عمو و دختر خاله - پسر خاله) هم این خطر وجود دارد.اما کسی نمیگوید ازدواج با خویشاوندان درجه سه غیر اخلاقی است!

Russell
02-06-2014, 02:55 PM
چرا بهترین نوع است؟
چون بقیه‌یِ انواع از آن بدتر هستند؟!!

Ouroboros
02-06-2014, 03:00 PM
من اسپاگتی را شاکرم که تنها Penis envy ندارم، بقیه‌اش مهم نیست !!

3509

iranbanoo
02-06-2014, 03:06 PM
در ازدواج با خویشاوندان درجه سه (پسر عمو- دختر عمو و دختر خاله - پسر خاله) هم این خطر وجود دارد.اما کسی نمیگوید ازدواج با خویشاوندان درجه سه غیر اخلاقی است!
من برخلاف نظر بعضی دوستان که فروید را کاملا مردود میدانند هنوز بعضی نظریاتش را مقبول میدانم.
عشق جنسی به خانواده درجه اول در طول زمان و اجتماعی شدن انسان وا پس زده میشود ودور پدر و مادر که که شکل سرپرست و خداگونه برای فرد پیدا میکنند خط قرمز کشیده میشود

Russell
02-06-2014, 03:19 PM
3509
شُله !!

Philo
02-06-2014, 04:26 PM
من متوجه هستم که شما دارید خودِ تابو را نشانه می روید. برای من چنین ازدواجی تابو نیست.
با این حال ما کاری نداریم که دیگران چه می گویند، اگر ازدواج دختردایی و پسرعمه هم همانقدر خطرناک بود که ازدواج خواهر و برادر، با همان استدلال سودگرایانه آن هم غیر اخلاقی میشد. نکته اصلی اینجاست که خطر به دنیا آمدن بچه های معلول ذهنی را "تشابه ژنی" افزایش می دهد. تشابه ژنی میان خویشاوندان درجه 1 هم خیلی زیاد است.

Persepolis
02-06-2014, 08:26 PM
افسانه ای که ساخته و پرداخته ذهن نویسندست، چه کمکی میکند ؟البته خواهر من شما کم لطفی می فرمائید و گمان می کنم اصلن قضیه را نگرفتی !
حتا در همین زمان حاضر، محدوده‌ی "حرام" و "محارم"، تابعی از جغرافیای سیاسی و فرهنگی مردمان به حساب میاد و همه جا یه جور نیست !
البته این را هم اضافه کنم که انسان متمدن برای هم زیستی یه سری شرطها و قرارداهایی را وضع کرده که مثال قوانین رانندگی باعت هماهنگی و حرکت و پیشرفت کل جامعه می شود. به عنوان مثال اینکه پدری با دختر خود رابطه جنسی برقرار کند مشکلات قدرت و محدودیت انتخاب برای دختر پیش میاورد که در روابط بین دو غریبه ریسک کمتری دارد.

از نظر فروید، جنسیت با شهوت متفاوت است فروید نظریه اش نظریه جنسیت است نه شهوانی و هنوز هم در روانشناسی بن و پایه تمامی نظریه می باشد یک نظریه پرداز بسیار ارزشمند است و در این کتاب به روان کاوی این قضیه پرداخته.

kourosh_bikhoda
02-06-2014, 08:40 PM
به نظر من عشق جنسی به محارم اشکالی نمیتونه داشته باشه. اصلن چطور میشه جلوش رو گرفت؟ با سرکوب؟ بعید میدونم. ولی ازدواج رو نظری در موردش ندارم. شک دارم به این دلیل که عرف جوامع این رو نهی میکنه بشه گفت غیراخلاقیه. باید بیشتر بحث بشه در موردش.

Persepolis
02-06-2014, 08:50 PM
به نظر من عشق جنسی به محارم اشکالی نمیتونه داشته باشه. اصلن چطور میشه جلوش رو گرفت؟ با سرکوب؟ بعید میدونم. ولی ازدواج رو نظری در موردش ندارم. شک دارم به این دلیل که عرف جوامع این رو نهی میکنه بشه گفت غیراخلاقیه. باید بیشتر بحث بشه در موردش.
بله به نظر من هم دوتا انسان در همه شئونات زندگیشون باید آزاد باشند و شاید اگر اینجور علائق هم مثل همجنسگرایی رواج پیدا کنه این نوع ازدواج هم عمومی شود.اگر میگی نه از هابیل و قابیل بپرس!! :e057: الان ماله کشان مذهبی میان سراغم!

mosafer
02-06-2014, 08:57 PM
من نمیدانم اخلاقی است یا غیر اخلاقی.پس نظری نمیتوانم بدهم
عرف جامعه ای که در ان زندگی میکنید را چه؟

Persepolis
02-06-2014, 09:16 PM
عرف جامعه ای که در ان زندگی میکنید را چه؟
رجوع كنید به: مقدمه علم حقوق, دكتر كاتوزیان

mosafer
02-08-2014, 06:37 PM

البته این نوع انتخاب مزایایی هم دارد که از آن جمله میتوان شناخت کامل زوجین از یکدیگر و علاقه ی قلبی را ذکر کرد
بهترین نوع ازدواج را برایتان آرزومندم....

Russell
02-08-2014, 07:10 PM
البته این نوع انتخاب مزایایی هم دارد که از آن جمله میتوان شناخت کامل زوجین از یکدیگر و علاقه ی قلبی را ذکر کرد
بهترین نوع ازدواج را برایتان آرزومندم....
آری دقیقا همین است، معلوم است شما توجه دارید!
نفرین نکنید جانم !!

Dariush
02-08-2014, 07:21 PM
عجب تلاش غیر مستقیمی می‌شود برای عذاب وجدان دادن به راسل و بیدار کردنِ ضمیر ناخودآگاهش!

mosafer
02-08-2014, 08:14 PM
آری دقیقا همین است، معلوم است شما توجه دارید!
نفرین نکنید جانم !!

یک حُسنی که دفترچه برای من داشت توجه به این قسم موارد ست
نفرین نیست ارزوی خوشبختی شماست جانم !!

mosafer
02-08-2014, 08:16 PM
عجب تلاش غیر مستقیمی می‌شود برای عذاب وجدان دادن به راسل و بیدار کردنِ ضمیر ناخودآگاهش!
ولی به نگرم ضمیر ناخودآگاه ایشان از هر ضمیر دیگر در این انجمن بیدارترست:e405:

Russell
02-08-2014, 08:32 PM
یک حُسنی که دفترچه برای من داشت توجه به این قسم موارد ست
نفرین نیست ارزوی خوشبختی شماست جانم !!
اگر برای کسی ابلا به طاعون، ولی از بهترین نوعش آرزو شود، آرزوی خوشبختی‌‌ست؟
من هم برای همه‌یِ نازنینان بهترین‌ها را آرزومندم !!

iranbanoo
02-08-2014, 08:35 PM
ازدواج را با ابتلا به طاعون مقایسه میکنید؟:))

mosafer
02-08-2014, 08:41 PM
من هم برای همه‌یِ نازنینان بهترین‌ها را آرزومندم !!
اگر برای خودش آرزو باشد حتما خوشبختی اش را درآن میداند
لزوما خوشبختیهای هر فرد خوشبختی دیگری نیست
من برای شما بهترین نوع ازدواج را ارزو کردم و این بدان معنی نبود که سخن شما را به خودتان برگردانم مگر اینکه خود ِ شما چنین دوست داشته باشید،مایلید؟
+

Russell
02-08-2014, 08:41 PM
ازدواج را با ابتلا به طاعون مقایسه میکنید؟:))
قابل مقایسه که نیست قطعا، تمثیل در این مورد عاجز است !!

Russell
02-08-2014, 08:50 PM
اگر برای خودش آرزو باشد حتما خوشبختی اش را درآن میداند
لزوما خوشبختیهای هر فرد خوشبختی دیگری نیست
من برای شما بهترین نوع ازدواج را ارزو کردم و این بدان معنی نبود که سخن شما را به خودتان برگردانم مگر اینکه خود ِ شما چنین دوست داشته باشید،مایلید؟
+

منقول است که:هر چه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند، من به هیچ وجه در چنین مواردی بخیل نیستم !!

...
خواهش میکنم :e303:

mosafer
02-08-2014, 08:55 PM
منقول است که:هر چه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند، من به هیچ وجه در چنین مواردی بخیل نیستم !!

...
خواهش میکنم :e303:

نفرین نکنید جانم !!

پس نفرین نبود...

+
.....!