PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاکنون با کسی بر سر برهان های پارسیک گویی گفتگو کرده اید؟آنان چه گفته اند؟ شما چه پاسخ داده اید؟برآیند گفتگو چه بود؟آروین ها(تجربه ها)یمان

aradnamjoo
02-05-2014, 10:38 AM
درود دوستان..این یکمین جستاریه که من اینجا بنیاد می نهم...بارها برایم پیش اومده که دیگران چه با ریشخند و از سر لودگی و چه از روی ناآگاهی و یا دوستداری درباره ی چرایی و فرنودهای(دلیل های) پارسیک گویی از من پرسیده اند.من در بسیاری جاها پاسخ درخور دادم و برخی جاها هم پاسخم شاید بهترین و فرزام ترین پاسخی نبود که می شد داد...بیاید آروین هایمان از چنین گفتگوهایی به ویژه گفتگو با ناهمسویان پارسی گویی را باهم در میان بگذاریم تا بتوانیم پهرستی از خرده های ناهمسویان و پاسخ های شایسته بیاماییم و در پایان به رخسار(صورت) دفترچه ای گرانمایه و پرمغز برای پارسیک گویی و پاسخ به پرسش ها و خرده های ناهمسویان دربیاوریم و در دسترس همگان بگذاریم.

Alice
02-05-2014, 11:01 AM
درود دوستان..این یکمین جستاریه که من اینجا بنیان می نهم...بارها برایم پیش اومده که دیگران چه با ریشخند و از سر لودگی و چه از روی ناآگاهی و یا دوستداری درباره ی برهان های پارسیک گویی از من پرسیده اند.من در بسیاری جاها پاسخ درخور دادم و برخی جاها هم پاسخم شاید بهترین و فرزام ترین پاسخی نبود که می شد داد...بیاید آروین هایمان از چنین گفتگوهایی به ویژه گفتگو با ناهمسویان پارسی گویی را باهم در میان بگذاریم تا بتوانیم پهرستی از خرده های ناهمسویان و پاسخ های شایسته بیاماییم و در پایان به رخسار(صورت) دفترچه ای گرانمایه و پرمغز برای پارسیک گویی و پاسخ به پرسش ها و خرده های ناهمسویان دربیاوریم و در دسترس همگان بگذاریم.

پارسی‌یاب:
1. «بنیان» عربی‌ست. (به گمان فراوان عربی شده‌ی "بنیاد")
2. «برهان» عربی‌ست. (به گمان نزدیک به بی‌گمانی عربی شده‌ی "پَروَهان")

aradnamjoo
02-05-2014, 06:01 PM
پارسی‌یاب:
1. «بنیان» عربی‌ست. (به گمان فراوان عربی شده‌ی "بنیاد")
2. «برهان» عربی‌ست. (به گمان نزدیک به بی‌گمانی عربی شده‌ی "پَروَهان")
سپاس..درستش کردم...آروینی ازاین گونه گفتگوها خودتون ندارید؟

Alice
02-05-2014, 06:38 PM
سپاس..درستش کردم...آروینی ازاین گونه گفتگوها خودتون ندارید؟

ه م م م م! من بتازگی پیرامون پارسیگویی بدبین شده‌ام، ولی خب بگذریم! بایسته است که این پیام را بنگرید، اگر آنرا نخوانده‌اید:

هفت خوان اسپندیاد (http://www.daftarche.com/%D8%A7%D8%AF%D8%A8%D8%B3%D8%A7%D8%B1-14/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D 8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%A9-56/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-5.html#post10621)

aradnamjoo
02-10-2014, 04:34 PM
ه م م م م! من بتازگی پیرامون پارسیگویی بدبین شده‌ام، ولی خب بگذریم! بایسته است که این پیام را بنگرید، اگر آنرا نخوانده‌اید:

هفت خوان اسپندیاد (http://www.daftarche.com/%D8%A7%D8%AF%D8%A8%D8%B3%D8%A7%D8%B1-14/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D 8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%A9-56/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-5.html#post10621)
سپاس..چرا بدبین؟؟؟!!!..این نوشتار مهربد رو پیشتر خونده بودم...من خودم با فرنودهای دیگری از سوی ناهمسویان رویارو شده ام...مانند این که این کار یه جور نژادپرستیه...یا این که این زبان زبان فارس ها(یا درست تر بگیم پارس ها)ست تو که پارس نیستی چرا به زبان مادری خودت سخن نمی گی و در اون سره گرا نیستی..این کار مایه ی ناسازی(اختلاف) میان تیره (قوم)ها می شه و بسیاری فرنودهای دیگه

Alice
02-10-2014, 07:07 PM
سپاس..چرا بدبین؟؟؟!!!..این نوشتار مهربد رو پیشتر خونده بودم...من خودم با فرنودهای دیگری از سوی ناهمسویان رویارو شده ام...مانند این که این کار یه جور نژادپرستیه...یا این که این زبان زبان فارس ها(یا درست تر بگیم پارس ها)ست تو که پارس نیستی چرا به زبان مادری خودت سخن نمی گی و در اون سره گرا نیستی..این کار مایه ی ناسازی(اختلاف) میان تیره (قوم)ها می شه و بسیاری فرنودهای دیگه

این حرفها بیش از صدبار تکرار شده‌اند... مهربد و مزدک کارشناسی سر و کله زدن با ناسازگاران را دارند!
مهربد هم‌اینک نیست، هرگاه ایشان بازگشتند پاسخ شما را خواهند دارد، من چندان گرایشی به پدافند
از زبان پارسیگ ندارم. به نگر من پارسیگویی "نژادپرستی" نیست، تنها روشی بهینه و ناخودآگاه برای
دین‌ستیزی و مبارزه با اسلام بشمار می‌رود. Mehrbod

aradnamjoo
02-25-2014, 08:17 AM
مهربد هم‌اینک نیست، هرگاه ایشان بازگشتند پاسخ شما را خواهند دارد، Mehrbod سپاس...من با مهربد پیش از گذاشن این جستار سخن گفتم...به هر روی سپاس...پاینده باشید