PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل زندیق حل شد

sonic
11-14-2010, 08:43 AM
مشکل مالی زندیق حل شد و هزار دلاری که به دنبالش بودم توسط یکی از دوستان اهدا شد.
تخمین من این است که نسخه ابتدایی سایت جدید تا روز دوشنبه بعدی یعنی ۲۲ نوامبر روی نت برود. سایت گفتگو نیز با سایت زندیق به گونه جدیدی تلفیق خواه شد.
در طراحی سایت جدید چیزهایی که در ذهن دارم اینهاست
۱- استفاده از صفحات استاتیک برای بالا رفتن سرعت و امنیت
۲- استفاده زیاد از امکانات فیس بوک و یوتوب
۳- حذف قسمتهایی که به اندازه کافی مشتری نداشتند و یا طراحی دوباره آنها
۴- امکانات مشارکت برای بینندگان. سایت جدید خیلی حالت وب ۲ رو خواهد داشت.
۵- طراحی ساده و استفاده کمتر از گرافیک و استفاده حداقلی از فلش
اگر توصیه و یا پیشنهاد یا آرزویی برای سایت جدید دارید میتونید اینجا اظهار نظر کنید.
از دوستی که کمک کرد صمیمانه سپاسگذاری میکنم
وجود چنین آدمهایی بین ما ایرانیها بیشتر از تاریخ گذشته درخشان و یا شرایط آب و هوایی ایران من رو از ایرانی بودن مفتخر و خوشحال میکنه.
گرچه منزل بس خطرناک است و مقصد بس بعید – هیچ راهی نیست کانرا نیست پایان غم مخور

وبلاگ آرش

---------- ارسال جدید اضافه شده در 08:43 am ---------- ارسال قبلی در 08:42 am ----------

بازگشت زندیق رو به امت پاستا پرست تبریک میگویم.

pentageromman
11-14-2010, 09:18 AM
خيلی خوب شد کلی از لينک ها و مطالب و کش گوگل حتی در حال به فنا رفتن بود

Anarchy
11-14-2010, 10:52 AM
از کجا معلوم که حل شده باشه؟ شاید باز هم باید بشینیم 404 ها رو اصلاح کنیم!
خب اشکال نداره!!! حداقل خیالمون راحته که زندیق برگشته...

kourosh_bikhoda
11-14-2010, 11:22 AM
خيلی خوب شد کلی از لينک ها و مطالب و کش گوگل حتی در حال به فنا رفتن بود

از کجا معلوم که حل شده باشه؟ شاید باز هم باید بشینیم 404 ها رو اصلاح کنیم!

sonic
11-14-2010, 12:18 PM
سر آرشیو گفتگو چی اومده؟
باید ببینیم پست ها برگردونده میشه یا نه؟

Anarchy
11-14-2010, 01:44 PM
سر آرشیو گفتگو چی اومده؟
باید ببینیم پست ها برگردونده میشه یا نه؟
منم امیدوارم آرشیو گفتگو به شیوه قابل خوندنی در بیاد!!

Reactor
11-14-2010, 05:55 PM
آرش یکبار تو وبلاگش گفته بود آرشیو سرجاشه

Anarchy
11-14-2010, 06:04 PM
آرش یکبار تو وبلاگش گفته بود آرشیو سرجاشه
یعنی چی سرجاشه؟ خب ما هم میدونیم.نگفتیم که پاک شده اما به شکلی در اومده بود که عملا قابل استفاده نبود.اگه بشه مثل آرشیو تمام انجمن های دیگه خیلی خوبه...

Reactor
11-14-2010, 07:12 PM
یعنی چی سرجاشه؟ خب ما هم میدونیم.نگفتیم که پاک شده اما به شکلی در اومده بود که عکلا قابل استفاده نبود.اگه بشه مثل آرشیو تمام انجمن های دیگه خیلی خوبه...

خوب وقتی آرشیو پاک نشده باشه خیلی راحت میتونه آرشیو رو بیاره تو انجمن.. مهم اینه که دیتابیس سایت سر جاشه

sonixax
11-14-2010, 07:16 PM
خوب وقتی آرشیو پاک نشده باشه خیلی راحت میتونه آرشیو رو بیاره تو انجمن.. مهم اینه که دیتابیس سایت سر جاشه

امیدوارم دیتا بیس پاک نشده باشه ! چون اینجا هم آرشیو داره : http://www.daftarche.com/archive/index.php

و زمانی که پست از روی DB پاک بشه از روی آرشیو این شکلی نمیشه برش گردوند .

Anarchy
11-14-2010, 07:57 PM
امیدوارم دیتا بیس پاک نشده باشه ! چون اینجا هم آرشیو داره : http://www.daftarche.com/archive/index.php

و زمانی که پست از روی DB پاک بشه از روی آرشیو این شکلی نمیشه برش گردوند .
نههههههههههههههههه,یعنی ممکنه به شکل اصلی برنگرده؟؟

sonixax
11-14-2010, 08:29 PM
نههههههههههههههههه,یعنی ممکنه به شکل اصلی برنگرده؟؟

اگر دیتا بیس قبلی گفتگو پاک شده باشه ، بله ممکنه که بر نگرده ولی اگر هنوز موجود باشه بر میگرده . این بستگی به ادمین اونجا و آرش بیخدا داره .

Mehrbod
11-14-2010, 08:48 PM
به سلامتی زندیق و آرش

http://www.daftarche.com/images/imported/2010/11/4.png

Theodor Herzl
11-14-2010, 09:20 PM
دعا می‌کنیم خداوند بزرگ آرش را سالم و آماده نگاه دارد :3:

Anarchy
11-14-2010, 10:02 PM
دوستان چرا آرش گرامی افتخار نمیده بیاد اینجا؟ کسی ازش دعوت نکرده؟

sonic
11-14-2010, 10:29 PM
دعا می‌کنیم خداوند بزرگ آرش را سالم و آماده نگاه دارد

:71:این حرفت خیلی ممنو خندوند

دوستان چرا آرش گرامی افتخار نمیده بیاد اینجا؟ کسی ازش دعوت نکرده؟
آرش گفته فقط گفتگو وپالتاک میاد آیدیش تو پالتاک هم همون آرش بیخداست البته نباید آرش رو اینقدر گنده کنیم مقالاتی که آرش مینویسه رو هر کسی که اندکی مطالعات دینی داشته باشه میتونه بنویسه حتی بهتر وجامع تر وعلمی تر رو خصوصا که تخصص آرش بیشتر تو اسلام است واطلاعاتی راجب مسیحیت ویهودیت وخصوصا آینن بهی ودیگر ادیان شرقی نظیر بودیسم وهندوئیسم ندارد:1:
البته نمیخوام اینجا پای عقاید آرش وسوادش صحبت کنم.

Anarchy
11-14-2010, 10:48 PM
آرش گفته فقط گفتگو وپالتاک میاد آیدیش تو پالتاک هم همون آرش بیخداست البته نباید آرش رو اینقدر گنده کنیم مقالاتی که آرش مینویسه رو هر کسی که اندکی مطالعات دینی داشته باشه میتونه بنویسه حتی بهتر وجامع تر وعلمی تر رو خصوصا که تخصص آرش بیشتر تو اسلام است واطلاعاتی راجب مسیحیت ویهودیت وخصوصا آینن بهی ودیگر ادیان شرقی نظیر بودیسم وهندوئیسم ندارد البته نمیخوام اینجا پای عقاید آرش وسوادش صحبت کنم.

عزیزم من بزرگش نکردم اما آرش کاری کرد که اون افراد دارای اندک اطلاعات نکردن!!! آرش شاید اولین سایت منسجم در این زمینه رو به وجود آورد و تلاشش قابل تحسین هست!! یه نفر که نمیتونه همه فن حریف باشه.من فقط خواستم که ایشون هم به جمع ما اضافه بشه اینجا..
ضمنا میشه بگید آی دی شما تو گفتو چی بود؟!

sonic
11-14-2010, 10:55 PM
ضمنا میشه بگید آی دی شما تو گفتو چی بود؟!
اسرار ازل را نه تو دانی ونه من
این راز نهفته نه تو دانی ونه من

عزیزم من بزرگش نکردم اما آرش کاری کرد که اون افراد دارای اندک اطلاعات نکردن!!! آرش شاید اولین سایت منسجم در این زمینه رو به وجود آورد و تلاشش قابل تحسین هست!! یه نفر که نمیتونه همه فن حریف باشه.من فقط خواستم که ایشون هم به جمع ما اضافه بشه اینجا..
تنها ویژگی مثبت آرش همینه که نترسید ویک کار درست زو شروع کرد ولی خیلی دانشمند تر از آرش در زمینه اسلام هستند که از ترس ودر دسترس نبودن شرایطی که آرش داره مثل خارج بودن از ایران رو ندارن وشناخته نمیشن به حول وقوه پاستایی در جمهوری ایرانی این افراد شناخته میشوند.
ولی درباره مطالبی که درمورد سوادش گفتم
نه یک محقق دینی باید در همه ادیان بررسی کنه مثل استاد مشیری که همه فن حریف است واز همه علوم سر درمیاره.

sonixax
11-14-2010, 11:02 PM
مثل استاد مشیری که همه فن حریف است واز همه علوم سر درمیاره

مگه آچار فرانسست که از همه علوم سر در میاره ؟ اگر از همه علوم سر در میاورد اون وضع سایتش نبود :71:
هر کسی در یک زمینه ای تخصص داره و قرار نیست همه ، همه کاری بلد باشند .
به شخصه با سایت آرش خیلی حال میکنم - با افشا که قبل از زندیق راه اندازی شده باز به دست همین آرش و یکی از دوستانش هم حال میکنم ، با تازینامه خودم هم حال میکنم :4: با سایت انجمن بیخدایان هم خیلی حال میکنم ، کاوه سرا رو هم خیلی دوست دارم ، ممنوعه رو هم که عاشقشم و کلن با این مدل سایتها حال میکنم .

sonic
11-14-2010, 11:09 PM
مگه آچار فرانسست که از همه علوم سر در میاره ؟ اگر از همه علوم سر در میاورد اون وضع سایتش نبود
استاد مشیری ممکن است با وب آشنا نباشند اما در بسیاری از علوم پایه وانسانی تبحر دارند من به شخصه دانشمندی مثل ایشان ندیدم.

به شخصه با سایت آرش خیلی حال میکنم - با افشا که قبل از زندیق راه اندازی شده باز به دست همین آرش و یکی از دوستانش هم حال میکنم ، با تازینامه خودم هم حال میکنم با سایت انجمن بیخدایان هم خیلی حال میکنم ، کاوه سرا رو هم خیلی دوست دارم ، ممنوعه رو هم که عاشقشم و کلن با این مدل سایتها حال میکنم .
درفش کاویانی وسکولاریسم برای ایران رو فراموش کردی:4:

kourosh_bikhoda
11-14-2010, 11:14 PM
آرش گفته فقط گفتگو وپالتاک میاد آیدیش تو پالتاک هم همون آرش بیخداست البته نباید آرش رو اینقدر گنده کنیم مقالاتی که آرش مینویسه رو هر کسی که اندکی مطالعات دینی داشته باشه میتونه بنویسه حتی بهتر وجامع تر وعلمی تر رو خصوصا که تخصص آرش بیشتر تو اسلام است واطلاعاتی راجب مسیحیت ویهودیت وخصوصا آینن بهی ودیگر ادیان شرقی نظیر بودیسم وهندوئیسم ندارد

بجز مساله سواد و دانش آرش، چیزی که خیلی من رو جذب مقالاتش میکنه و به همون دلیل هم مرتب مقالاتش رو چک می کردم، لحن و نحوه نگارش آرش بود. دقت کنید به مقالاتش. میدونه دقیقن از کجا شروع کنه و در کجا تموم کنه. کجا تند بشه و کجا کند. کجا کنایه و تمسخر رو چاشنی کنه و کجا بره سراغ مثال های سیاسی. آرش یک نابغه ست.

ولی من مطمئن هستم که کسی به سواد و آگاهی آرش خیلی کم هست. من بعید میدونم به تعداد انگشتان یک دست برسه. توجه کنید که آرش رو ما فقط از روی نوشتارهاش می شناسیم. ای کاش میتونست مثل خیلی های دیگه بطور زنده و تلویزیونی هم صحبت کنه تا بیشتر خودش و دانشش رو عرضه کنه. یقین دارم که در اینصورت از خیلی ها بزرگ تر می شد. حتا شاید از رضا فاضلی.

sonic
11-14-2010, 11:28 PM
تمسخر رو چاشنی کنه و

توهین به ادیان برخلاف عقاید کوروش کبیر است یک دلیل دیگر که با آرش مخالفت دارم نداشتن عقاید ناسیونالیستی است اومرتب ملیگرایان را به باد تمسخر میگیرد به مطلبی که در وبلاگش با عنوان محمود هخامنشی نوشته توجه کنید ادعای ناسیونالیست بودن دارد ولی ناسیونالیم ایرانی در ارادت به کوروش کبیر خلاصه میشود .از شما که دارای عقاید ناسیونالیستی هستید انتظار است بیشتر به این موارد توجه کنید.

ولی من مطمئن هستم که کسی به سواد و آگاهی آرش خیلی کم هست.

الان کم است چون کسی جرات ندارد حتی با نام مستعار مقاله بر ضد دین بنویسد صبر کنید جمهوری ایرانی که برپا شد هزاران انسان فرهیخته از این دست انسان های مثل آرش میبینی:1:

ای کاش میتونست مثل خیلی های دیگه بطور زنده و تلویزیونی هم صحبت کنه تا بیشتر خودش و دانشش رو عرضه کنه. یقین دارم که در اینصورت از خیلی ها بزرگ تر می شد. حتا شاید از رضا فاضلی.
آرش یک بار با رادیو فردا پیرامون مساله پرویز کامبخش صحبت کرده فکر کنم.
آرش هنوز باید شاگردی بهرام مشیری ها راکند تا به این جایگاهی که میگویی برسد خودم بارها دیدم آرش جلوی مسلمانان وجلوی ادن کاربر مسیحی کم آورد الان بنشیند در تلویزیون با علمای تحصیل کرده مناظره کند حسابی ضایع میشود.

sonixax
11-14-2010, 11:34 PM
آرش یک نابغه ست.

حتا شاید از رضا فاضلی.

راستش اینطوری سخن گفتن یک مقداری هندوانه زیر بغل شخص قرار دادن هستش .

sonic
11-14-2010, 11:41 PM
راستش اینطوری سخن گفتن یک مقداری هندوانه زیر بغل شخص قرار دادن هستش .
همینطور به طرف الغا میکنه که پیامبر وامام ویا چیزی شبیه این باشه:71:

sonixax
11-14-2010, 11:49 PM
همینطور به طرف الغا میکنه که پیامبر وامام ویا چیزی شبیه این باشه:71:

مخالفم - آرش فوق العاده موجود سخت کوشیه و شایسته تقدیر ، به طور یقین هم در راسته تیز هوشان قرار داره . چون یک فرد کودن یا معمولی نمیتونه کاری که اون کرده رو بکنه .
ولی در عین حال نابغه خطاب کردن و یا پتانسیل گرفتن جای بزرگانی مثل رضا فاضلی رو گرفتن یک مقداری نون قرض دادن هست .
بزرگترین مشخصه رضا فاضلی ها و بهرام مشیری ها و فرخزاد ها و ... سوای استعداد و هوش بالا ، شجاعتشون و تحمل زیادشون در برابر سختی ها بوده ، یکی از اون سختی ها عدم توانایی سفر به کشور هست - برای کسانی که مثل من خارج هستند این سخن قابل درکه .

sonic
11-14-2010, 11:57 PM
مخالفم - آرش فوق العاده موجود سخت کوشیه و شایسته تقدیر ، به طور یقین هم در راسته تیز هوشان قرار داره . چون یک فرد کودن یا معمولی نمیتونه کاری که اون کرده رو بکنه . ولی در عین حال نابغه خطاب کردن و یا پتانسیل گرفتن جای بزرگانی مثل رضا فاضلی رو گرفتن یک مقداری نون قرض دادن هست . بزرگترین مشخصه رضا فاضلی ها و بهرام مشیری ها و فرخزاد ها و ... سوای استعداد و هوش بالا ، شجاعتشون و تحمل زیادشون در برابر سختی ها بوده ، یکی از اون سختی ها عدم توانایی سفر به کشور هست - برای کسانی که مثل من خارج هستند این سخن قابل درکه .

بله آدم سخت کوشی است ولی تیز هوش حساب کردنش هم به نوعی نون قرض دادنش است چون تو هیچی ازش نمیدونی وممکنه تفکری رو که نسبت بهش داری با واقعیت وباطن اون فرد کلی فرق کنه از نظر من آدمی مثل آرش که هیچوقت تو نوشته هاش به تاریخ ایران باستان توجهی نمیکنه نباید بیخودی گنده بشه آرش بارها غیر مستقیم با فرهنگ ایرانی دشمنی ورزیده است.

sonixax
11-15-2010, 12:08 AM
بله آدم سخت کوشی است ولی تیز هوش حساب کردنش هم به نوعی نون قرض دادنش است چون تو هیچی ازش نمیدونی وممکنه تفکری رو که نسبت بهش داری با واقعیت وباطن اون فرد کلی فرق کنه از نظر من آدمی مثل آرش که هیچوقت تو نوشته هاش به تاریخ ایران باستان توجهی نمیکنه نباید بیخودی گنده بشه آرش بارها غیر مستقیم با فرهنگ ایرانی دشمنی ورزیده است.

یک آدم معمولی یا کودن میتونه مقاله های اون طوری بنویسه ؟

Mehrbod
11-15-2010, 12:39 AM
تنها ویژگی مثبت آرش همینه که نترسید ویک کار درست زو شروع کرد ولی خیلی دانشمند تر از آرش در زمینه اسلام هستند که از ترس ودر دسترس نبودن شرایطی که آرش داره مثل خارج بودن از ایران رو ندارن وشناخته نمیشن به حول وقوه پاستایی در جمهوری ایرانی این افراد شناخته میشوند.
نه یک محقق دینی باید در همه ادیان بررسی کنه مثل استاد مشیری که همه فن حریف است واز همه علوم سر درمیاره.

به نگر من این "تنها ویژگی مثبت" که نام بردی ارزشی بسیار بیشتر از آن همه نابغه و باهوش ناپیدا و بزدل دارد.
آرش در این موج ضد اسلامی اینترنتی نقش مهمی را ایفا کرده و شایسته احترام بیشتری است.

اگرچه, خود من نیز در بسیاری چیزها او را خردگرا نمی‌دانم, به ویژه در لحن خشک و سرد
او که هر ایدئولوژی دیگری که بر پاد کاپیتالیسم باشد را با سفسته‌گری سرکوب می‌کند.

Anarchy
11-15-2010, 01:26 AM
جناب sonic من در لابه لای صحبت های شما این رو میبینم که سعی در تخریب شخصیت آرش دارین نه انتقاد کردن!! حالا که شرایطش پیش اومده میخواین کل توانایی و فعالیت هاش رو زیر سوال ببرید.آرش به گردن خیلی ها حق داره از جمله خود من.اگه سایت افشا نبود خیلی ها آگاه نمیشدن!!! هیچ انسانی کامل نیست. امثال مشیری و فاضلی هم از نظر سن و سال چند برابر آرش هستن و اصلا نمیشه مقایسه کرد.همین که آرش بعد رفتن از ایران مثل خیلی ها از جمله خود شما بیخیال نبود و نسبت به وطنش و وضعیت احساس مسوولیت کرد واقعا تحسین برانگیزه...آرش به تنهایی کار خیلی عظیمی رو انجام داده اما ممکنه اشتباهاتی هم داشته... ضمنا شما هم سعی کن از اون طرف فاضلی و مشیری رو بزرگ نکنی!! همین مرحوم فاضلی بعد از انقلاب تازه فعالیت در این زمینه رو شروع کرد.چرا زمان شاه یه کلمه حرفی نزد؟!جناب مشیری هم صحبت هاش رو من هیچ وقت منسجم ندیدم و برنامه هاش مثل یه آش هست که همه چی توش پیدا میشه...
آرش مهم ترین کارش همین منسجم و منظم کار کردنش هست...
آرش گفته که یه ناسیونالیست هست ولی معنیش بزرگ کردن یا خوابیدن زیر باد گذشته تاریخی نیست که خود من هم مخالف این نوع طرز فکر هستم!!! ضمنا در زمینه توهین به ادیان نظر شما دقیق چیزی هست که اسلام گراها هم میگن.به فرد باید احترام گذاشت اما هیچ عقیده ای الزاما قابل احترام نیست...عقاید کوروش کبیر یا هر کس دیگه هم ملاک نیست که اگه این طور باشه میشه حکایت احادیث و آیات ...

sonixax
11-15-2010, 01:36 AM
همین مرحوم فاضلی بعد از انقلاب تازه فعالیت در این زمینه رو شروع کرد.چرا زمان شاه یه کلمه حرفی نزد؟!

اشتباه میکنید ، فاضلی هم در حکومت شاه و هم در جمهوری اسلامی به خاطر عقایدش و بیان اونها تحت تعقیب بود .

Anarchy
11-15-2010, 01:41 AM
اشتباه میکنید ، فاضلی هم در حکومت شاه و هم در جمهوری اسلامی به خاطر عقایدش و بیان اونها تحت تعقیب بود .
منبع لطفا...

sonixax
11-15-2010, 01:53 AM
همین که آرش بعد رفتن از ایران مثل خیلی ها از جمله خود شما بیخیال نبود و نسبت به وطنش و وضعیت احساس مسوولیت کرد واقعا تحسین برانگیزه

ایرانی های اروپا اغلب دو دسته اند :

یا تعطیل به تمام معنا - یا مخ و نابغه و ...

دسته اول که فت و فراوان یافت میشند که انتظاری ازشون نیست - دسته دوم هم اگر میخواستند وقتشون رو سر این مسائل بذارند پروفسور سمیعی ها و مهندس تهرانی ها و ... از توشون در نمیومد و در بین مهاجرین ایرانیان رو پر افتخار ترین نمیکردند .

بسیاری از اونهایی که مبارزه سیاسی میکنند !!!!! توی دسته اول هستند فقط و فقط برای قبولی پناهندگی ! احزاب هم که تکلیفشون روشنه هدفشون چیه .

ایرانی هایی هم توی اون دو دسته نیستند ولی توی اروپا هستند یا اینجا زاده شدند و اصلن فارسی بلد نیستند ، یا بعد از مدتی فرار میکنند و مهاجرت میکنند به آمریکا و کانادا چون اینجا محیط به اندازه اونجا برای فعالیت های این طوری امن نبوده و نیست . فرخزاد و بختیار و ... نمونه های خیلی بارز و معروفش هستند .

در بخشی هم بنده فکر میکنم شما من رو با Sonic اشتباه گرفتید !
کلن من مخالف بزرگ کردن فرد خاصی هستم ، مگر اینکه به راستی بزرگ باشد .
از نظر من آرش فردی سخت کوش ، با استعداد و تیز هوشه ولی آدم بزرگی نیست ، چون تمام مشخصات یک آدم بزرگ رو نداره بلکه بخشیش رو داره .
ایرادی که جناب مهربد به آرش گرفتند به نظر من کاملن به جا و درسته - آرش در مقابل هر گونه انتقادی به آمریکا و یا سرمایه داری به شدید ترین وضع گارد میگیره و اینجا در منطق و استدلال رو تخته میکنه (نقطه ضعفشه به نظر من) ، این رفتار رو من بیشتر در آدم های افراطی و تعصبی میبینم - افراط هم حتمن نباید از طرف یک دیندار باشد که ! استالین هم یک بیدین افراطی بود ، بوش پدر هم یک سرمایه دار افراطی بود که آرامش دنیا رو به هم ریخته بود . ولی از اونجایی که شناخت من از آرش در حد همین وبسایت زندیق و گفتگو هست نمیگم افراطی هست یا نیست ولی کارهایی که کرده از نظر من شایان تقدیر هست .

کسی که قبل از من رسیدگی به کار وبسایت رضا فاضلی رو بر عهده داشت یک کلاهبرداد به تمام معنا بود ، طوری که از رضا فاضلی برای یک ماه وب سایتش بیش از 600 دلار پول میگرفت اون هم روی سرور های Share ! خوب اون آدم هم ضد دینه ، هم توی این زمینه ها فعالییت داره !

---------- ارسال جدید اضافه شده در 01:53 AM ---------- ارسال قبلی در 01:52 AM ----------

منبع لطفا...

http://rezafazeli.com/biography.html

Anarchy
11-15-2010, 02:03 AM
در بخشی هم بنده فکر میکنم شما من رو با Sonic اشتباه گرفتید !

نه اشتباه نگرفتم.اما اسم رضا فاصلی رو هم اضافه کردم چون کلا اسمش رو آورده بودن!! در مورد خارج از ایران بودن و بی توجه بودن هم منظورم شما نبودین و همین طور sonic چون اصلا نمیدونم کجا هستن!! فکر کنم جمله رو یه کم بد نوشتم...
ضمنا بازم میگم به نظر صحبت های جناب sonic حمله شخصی میرسه تا انتقاد کردن!!! مایه گذاشتن از استاد مشیری چه فایده داره... اتفاقا من شحصا زیاد با نوع گفتار مشیری حال نمیکنم...

sonixax
11-15-2010, 02:12 AM
اتفاقا من شحصا زیاد با نوع گفتار مشیری حال نمیکنم...

Me2 ، برنامه میذاره در مورد سفسطه و مغلطه بعد میشینه شاهنامه تفسیر میکنه ! حرفهای مشیری رو باید دستچین کرد که بهترین هاش توی کاوه سرا هست :4:

ضمنا بازم میگم به نظر صحبت های جناب sonic حمله شخصی میرسه تا انتقاد کردن!

این رو هم موافقم ، ماها هیچ کدوم از آرش بدی ندیدیم که بخوایم بهش حمله کنیم !
تازه بدی که ندیدیم هیچ ، خوبی هم دیدیم - اگر هم کسی باهاش مشکل شخصی داره مشکل خودشه .
از طرفی من با اینکه الکی شخصی رو گنده کنیم هم مخالفم ، به نظر من بهتره به آرش به چشم یک ایرانی دلسوز که هدفش آگاه کردنه مردمه نگاه کنیم ، همین و بس .

نه بکنیمش نابغه و جیمی نوترون و بالا تر از دیگران ، نه بکوبیمش و بیاریمش پایین تر از شخص دیگه ای . آرش بیخدا - آرش بیخداست نه از کسی برتر است (حتا افراد بی نام و نشان) و نه از کسی پست تر و پایین تر (حتا افراد بی نام و نشان) .

کلن هم قابل مقایسه نیست با دیگران ، درسته که زمینه فعالیتش منحصر به فرد نیست ، چون هم نسل ماست و 100 سال پیش وجود خارجی نداشته ! و در رابطه با منسجم کردن هم باز نخستین فرد نیست (برای مثال درفش کاویانی 2 سال قبل از افشا راه اندازی شده یا 1400 سال یا شبنامه یا سایت میرفطروس و پیام ما آزادگان با آدرس http://www.mehrdad.org/rowshangar/ که سال 1997 راه اندازی شده) - ولی هر چی که هست و هر کاری که کرده خیلی خوب عمل کرده و از خیلی ها و خیلی تشکیلات ها و سایت ها و ... بهتر عمل کرده .

طبیعتن ضعف هایی هم داره ، مثل غرور کاذب و خود برتر بینی و علاقه شدید به کاپیتالیسم و اینها که به من و شما ربطی نداره ، هر چی هست برای خودش هست - همین که مقالاتی که نوشته رو میتونیم استفاده کنیم و از اطلاعات سایتش بهره ببریم برای ما کافیه.

kourosh_bikhoda
11-15-2010, 12:06 PM
توهین به ادیان برخلاف عقاید کوروش کبیر است یک دلیل دیگر که با آرش مخالفت دارم نداشتن عقاید ناسیونالیستی است اومرتب ملیگرایان را به باد تمسخر میگیرد به مطلبی که در وبلاگش با عنوان محمود هخامنشی نوشته توجه کنید ادعای ناسیونالیست بودن دارد ولی ناسیونالیم ایرانی در ارادت به کوروش کبیر خلاصه میشود .از شما که دارای عقاید ناسیونالیستی هستید انتظار است بیشتر به این موارد توجه کنید.

ناسیونالیسمی که منطقی و قابل دفاع باشه رو آرش بارها گفته که قبول داره. در نوشته هاش بارها به تاریخ و فرهنگ کشورش افتخار کرده. ولی اونچه که آرش باهاش مخالفه ناسیونالیسم افراطی هست. درست مثل پان تورک ها که ناسیونالیست افراطی هستند. در ضمن کوروش کبیر یکی از نمادهای ملی گرایی ماست ولی دلیلی وجود نداره که هر چه کوروش نظر داشته باشه ما هم اکنون نظرمون همون باشه. کوروش شاید بیخدایی رو تقبیح کنه ولی ما ناسینالیست بیخدا هم داریم.

الان کم است چون کسی جرات ندارد حتی با نام مستعار مقاله بر ضد دین بنویسد صبر کنید جمهوری ایرانی که برپا شد هزاران انسان فرهیخته از این دست انسان های مثل آرش میبینی

پس تا اونموقع.

آرش یک بار با رادیو فردا پیرامون مساله پرویز کامبخش صحبت کرده فکر کنم.
آرش هنوز باید شاگردی بهرام مشیری ها راکند تا به این جایگاهی که میگویی برسد خودم بارها دیدم آرش جلوی مسلمانان وجلوی ادن کاربر مسیحی کم آورد الان بنشیند در تلویزیون با علمای تحصیل کرده مناظره کند حسابی ضایع میشود.

من ندیدم کم بیاره بلکه از بحث کناره گیری کرده. این سیاست خوبیه که آدم خودش رو درگیر بحث های سطح پایین و دست چندم نکنه. فرض کنید کسی بیاد با آرش در مورد مساله پیش پا افتاده ای مثل عدم نقد اسلام بحث کنه!

البته من اینجا وکیل مدافع آرش نیستم ولی این حرف ها که زدید پاسخی داشت که باید به عنوان یک شخص سوم می دادم.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 02:32 pm ---------- ارسال قبلی در 02:26 pm ----------

مخالفم - آرش فوق العاده موجود سخت کوشیه و شایسته تقدیر ، به طور یقین هم در راسته تیز هوشان قرار داره . چون یک فرد کودن یا معمولی نمیتونه کاری که اون کرده رو بکنه .
ولی در عین حال نابغه خطاب کردن و یا پتانسیل گرفتن جای بزرگانی مثل رضا فاضلی رو گرفتن یک مقداری نون قرض دادن هست .
بزرگترین مشخصه رضا فاضلی ها و بهرام مشیری ها و فرخزاد ها و ... سوای استعداد و هوش بالا ، شجاعتشون و تحمل زیادشون در برابر سختی ها بوده ، یکی از اون سختی ها عدم توانایی سفر به کشور هست - برای کسانی که مثل من خارج هستند این سخن قابل درکه .

رضا فاضلی پدر معنوی من هست. من بخشی از دیدگاه امروزم رو مدیون او هستم. ولی این دلیل نمیشه که نگم که فاضلی از منطق و فلسفه سر در نمیاورد. فاضلی مردی بود که تاریخ جهان رو در سر داشت. از هزاره های پیش گرفته تا همین الان رو بلد بود. شاهنامه رو حفظ بود. اسلام رو خوب می شناخت و خیلی چیزهای دیگه. ولی او در فلسفه و منطق کم میاورد. همه گمان می کردند که او به دلیل پایین آوردن سطح سخنانش اینطوری حرف میزنه. ولی بارها شده بود که در پاسخ یک نامه یا تلفن فلسفی، حرفها و جواب های سطحی می داد که قابل قبول نیست.

در مقابل آرش با داشتن مقدار زیادی از ویژگی های تاریخ شناسی رضا فاضلی، فلسفه و منطق رو استاد هست. آرش تازه 25- 26 سالشه و تا سن 70 سالگی فاضلی خیلی راه داره. بنابر این نه من هندونه زیر بغل کسی گذاشتم و نه از او بیخود تعریف کردم. آرش نابغه ایران امروز هست و چه برای کسی خوش باشه یا نباشه، بطور ناشناس خودش رو اینچنین بالا کشونده.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 02:36 PM ---------- ارسال قبلی در 02:32 PM ----------

اتفاقن خیلی شده که آرش تاریخ ایران رو به رخ بکشه. نمیشه از کار بزرگی مثل پروژه تازش که با همت او استارت خورد گذشت. برگه تازش که در زندیق تهیه شده بود یکی از افتخارات ایرانیان آزادست و منبع بسیار بسیار خوبی برای مطالعه. ولی بله آرش بارها از فرهنگ چاپلوسی و دو رویی و تعارفات بیجا و این مسائل ایرانی انتقاد کرده که البته با دلیل بوده و راجع بهش بحث کرده.

sonic
11-15-2010, 12:10 PM
ناسیونالیسمی که منطقی و قابل دفاع باشه رو آرش بارها گفته که قبول داره. در نوشته هاش بارها به تاریخ و فرهنگ کشورش افتخار کرده. ولی اونچه که آرش باهاش مخالفه ناسیونالیسم افراطی هست. درست مثل پان تورک ها که ناسیونالیست افراطی هستند. در ضمن کوروش کبیر یکی از نمادهای ملی گرایی ماست ولی دلیلی وجود نداره که هر چه کوروش نظر داشته باشه ما هم اکنون نظرمون همون باشه. کوروش شاید بیخدایی رو تقبیح کنه ولی ما ناسینالیست بیخدا هم داریم.

کوروش پدر ملت ایران است کوروش مرکز ناسیونالیسم ایرانی است نه یکی از نماد ها کوروش فردی بوده که وسعت فکریش بیشتر از زمان خودش بوده است مردم دنیا همه دموکراسی وآزادی که دارند مدیون کوروش هستند اگر کوروش نبود جامعه به این پیشرفتی که الان رسیده نمیرسید قانون اساسی آمریکا از روی کتاب کوروش نامه گزنفون نوشته شده است از شما انتظار شنیدن این حرف ها نبود:44:
آرش وقتی از عبارت محمود هخامنشی استفاده میکنه وبه تمسخر به ملیون میگوید بروید جهاد کنید که چرا برای نقش کوروش بازیگر خوش تیپی انتخاب نشده معلوم میکند که دشمنی زیادی با تاریخ شکوهمند ایران دارد من پست هایی که با ملیون گفتگو مانند آرمیتی.مزدک بامداد.سام و... را به یاد دارم گفتگو که دوباره راه افتاد اسنادش را اینجا میگذارم که همگی در آرشیو موجود است.

من ندیدم کم بیاره بلکه از بحث کناره گیری کرده.
در یک گفتگو با کاربر حسام پیرامون پیش بینی سوره رم
وگفتگو با ادن پیرامون وجود عیسی مسیح(البته اینو دقیق یادم نیست)

Anarchy
11-15-2010, 12:16 PM
http://rezafazeli.com/biography.html
میلاد گرامی من قبلن هم این رو حتی کامل ترش رو خونده بودم اما یه کلمه هم ندیدم اون زمان فعالیت خردگرایانه داشته باشه و به طور کلی زندگی نامه ایشون خیلی گنگ هست.اصولا حتی انتقاد به افرادی نظیر شجاع الدین شفا هم هست که پیش از انقلاب از این دست حرف هایی که بعد از انقلاب میزدن , نزدن!!!
حتی استاد مشیری هم گفت یه بار که شفا اون زمان خودش عمله ظلم بوده!!
فقط یه جمله تو زندگی نامه رضا فاضلی هست.

پس از بازگشت به ايران به خاطر داشتن سوابق سياسی به سوی شغل آزاد رفت و بزودی سر از سينمای ايران در آورد.

که این هم چیزی رو نشون نمیده گرامی!! شما اثری داری که نشون بده ایشون قبل از انقلاب فعالیت این چنینی و ضد مذهب داشته؟! به هر حال من اگه بخوام صادق باشم سطح رضا فاضلی رو خیلی بالا نمیدونم در مبارزه با خرافات دینی ولی انسان دوست داشتنی و شجاعی بود که قصدش رهایی کشورش بود.همون طور که کوروش گرامی هم گفتم در زمینه فلسفه و منطق چیزی برای ارائه نداشت. اما کاری که آرش کرد به نظر من بسیار ستودنی هست.با توجه به سنش خیلی پخته عمل میکنه.

kourosh_bikhoda
11-15-2010, 12:17 PM
کوروش پدر ملت ایران است کوروش مرکز ناسیونالیسم ایرانی است نه یکی از نماد ها کوروش فردی بوده که وسعت فکریش بیشتر از زمان خودش بوده است مردم دنیا همه دموکراسی وآزادی که دارند مدیون کوروش هستند اگر کوروش نبود جامعه به این پیشرفتی که الان رسیده نمیرسید قانون اساسی آمریکا از روی کتاب کوروش نامه گزنفون نوشته شده است از شما انتظار شنیدن این حرف ها نبود

خب تمام اینها که البته فرضیات شماست چه معنی میده؟ معنیش اینه که کوروش باید خداوند ما باشه؟

آرش وقتی از عبارت محمود هخامنشی استفاده میکنه وبه تمسخر به ملیون میگوید بروید جهاد کنید که چرا برای نقش کوروش بازیگر خوش تیپی انتخاب نشده معلوم میکند که دشمنی زیادی با تاریخ شکوهمند ایران دارد من پست هایی که با ملیون گفتگو مانند آرمیتی.مزدک بامداد.سام و... را به یاد دارم گفتگو که دوباره راه افتاد اسنادش را اینجا میگذارم که همگی در آرشیو موجود است.

خب اون پست آرش یک اشاره هست به حقیقت. حقیقتی که یک کاراکتر کوروش رو شبیه ا.ن نشون میده. شما میگید اینطور نیست؟ جهاد هم خطاب به برو بچ باستانگرا بوده. این با ملی گرایی فرق داره. در ضمن شما زیاد خودتو ناراحت نکن. این قبیل اشاره ها و کنایه ها بد نیست زیاد.

Anarchy
11-15-2010, 12:22 PM
کوروش پدر ملت ایران است کوروش مرکز ناسیونالیسم ایرانی است نه یکی از نماد ها کوروش فردی بوده که وسعت فکریش بیشتر از زمان خودش بوده است مردم دنیا همه دموکراسی وآزادی که دارند مدیون کوروش هستند اگر کوروش نبود جامعه به این پیشرفتی که الان رسیده نمیرسید قانون اساسی آمریکا از روی کتاب کوروش نامه گزنفون نوشته شده است از شما انتظار شنیدن این حرف ها نبود
عزیزم آرش با ناسیونالیسم باستانی مشکل داره!!! ناسیونالیسم ایرانی هم هیچ ربطی به کوروش کبیر نداره!! گویا شما مفهموم ناسیونالیسم رو خوب درک نکردین...من به هیچ وجه قبول ندارم مردم دنیا دموکراسی و آزادی خودشون رو مدیون کوروش هستن!!! این چه توهم بی پایه و اساسی هست که شما دارید!! اگه بخوایم از کوروش یا هر شخصیت تاریخی دیگه ای بت بسازیم چه فرقی با مسلمون ها و ادعای اونها در مورد محمد داریم؟!

من نمیتونم به جای آرش فکر کنم که منظورش چی بوده اما اینجا توهینی به کوروش کبیر نمیبینم بلکه بیشتر تلاش های پوچ ملیون رو داره مورد انتقاد قرار میده...من باز هم میگم هیچ شخصیتی رو نباید بت کرد!! چه کوروش کبیر چه آرش بیخدا و چه هر کس دیگه...

sonic
11-15-2010, 12:38 PM
خب تمام اینها که البته فرضیات شماست چه معنی میده؟ معنیش اینه که کوروش باید خداوند ما باشه؟
نمیگویم کوروش خدای ما باشد ولی باید الگوی اول ما در همه حال باشد

عزیزم آرش با ناسیونالیسم باستانی مشکل داره!!! ناسیونالیسم ایرانی هم هیچ ربطی به کوروش کبیر نداره!! گویا شما مفهموم ناسیونالیسم رو خوب درک نکردین...من به هیچ وجه قبول ندارم مردم دنیا دموکراسی و آزادی خودشون رو مدیون کوروش هستن!!! این چه توهم بی پایه و اساسی هست که شما دارید!! اگه بخوایم از کوروش یا هر شخصیت تاریخی دیگه ای بت بسازیم چه فرقی با مسلمون ها و ادعای اونها در مورد محمد داریم؟!
ناسیونالیسم ایرانی رو داریوش به راه انداخت ولی رکن اولش کوروش است ما به کوروش افتخار نکنیم به چه چیز باید افتخار کنیم نام ایران با نام کوروش گره خورده یا به قول شاعر بزرگ دکتر بادکوبه ای بی کوروش وبی تهمتن دیگر چه گویی از وطن ؟
اینا رو من از خودم در نمیارم اگر کوروش اعلامیه حقوق بشر رو صادر نمیکرد الان فکر میکنی تو تمام دنیا چیزی به نام حقوق بشر وجود داشت؟

من نمیتونم به جای آرش فکر کنم که منظورش چی بوده اما اینجا توهینی به کوروش کبیر نمیبینم بلکه بیشتر تلاش های پوچ ملیون رو داره مورد انتقاد قرار میده...من باز هم میگم هیچ شخصیتی رو نباید بت کرد!! چه کوروش کبیر چه آرش بیخدا و چه هر کس دیگه...
کوروش اینقدر بزرگ است که احتیاج نباشه ما ازش بت بسازیم کوروش الگوی همه کشورها بوده واست.

Anarchy
11-15-2010, 12:53 PM
ناسیونالیسم ایرانی رو داریوش به راه انداخت ولی رکن اولش کوروش است ما به کوروش افتخار نکنیم به چه چیز باید افتخار کنیم نام ایران با نام کوروش گره خورده یا به قول شاعر بزرگ دکتر بادکوبه ای بی کوروش وبی تهمتن دیگر چه گویی از وطن ؟ اینا رو من از خودم در نمیارم اگر کوروش اعلامیه حقوق بشر رو صادر نمیکرد الان فکر میکنی تو تمام دنیا چیزی به نام حقوق بشر وجود داشت؟
شما لطفا در مورد ناسیونالیسم (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D9%84%DB%8C%E2%80%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8 C%DB%8C)مطالعه کنید حالا ایرانیش یا غیر ایرانیش!!! من جایی گفتم افتخار نکنیم؟!من میگم تو باد گذشته تاریخی خوابیدن چه ارزشی داره؟کوروش کبیر حتی اگه امروز دوباره زنده بشه برای زمامداری قطعا مفید نخواهد بود.عزیزم شوخی نکن با ما!! اعلامیه جهانی حقوق بشر (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%87_%D8%AC% D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82_% D8%A8%D8%B4%D8%B1)تاریخچه خودش رو داره.ادعاهای شما منو یاد ادعاهای اسلام گراها میندازه!! کوروش کبیر انسان بزرگ و قابل احترامی هست.منشوری هم داشته اما مسائل اون زمان تاریخ رو با الان یکی دونستن کمی دور از منطق هست و از این دست ادعاهایی که اگه نبود الان اعلامیه جهانی حقوق بشر هم نبود هیچ کمکی به ما نمیکنه!!! ما بهتره دست از این توهمات خودمون برداریم و ببینیم امروز کجای دنیا ایستادیم و باید برای پیشرفت چه کاری انجام بدیم...

کوروش اینقدر بزرگ است که احتیاج نباشه ما ازش بت بسازیم کوروش الگوی همه کشورها بوده واست.
به هر حال حرف های شما نشون میده کوروش رو کردین بت!!! به قول کروبی شما اسم 5 تا کشور رو بگو...

Anarchy
11-15-2010, 01:04 PM
ضمنا این رو هم اضافه کنم که من به عنوان یک ایرانی به گذشته تاریخی خودم افتخار میکنم اما دلخوشی تنها به اون و بزرگ کردنش رو بیهوده میدونم!!!
اینم متن منشور کوروش کبیر: فارسی (http://ghiasabadi.com/manshur.html)- انگلیسی (http://www.britishmuseum.org/explore/highlights/article_index/c/cyrus_cylinder_-_translation.aspx)

sonixax
11-15-2010, 05:13 PM
میلاد گرامی من قبلن هم این رو حتی کامل ترش رو خونده بودم اما یه کلمه هم ندیدم اون زمان فعالیت خردگرایانه داشته باشه و به طور کلی زندگی نامه ایشون خیلی گنگ هست.اصولا حتی انتقاد به افرادی نظیر شجاع الدین شفا هم هست که پیش از انقلاب از این دست حرف هایی که بعد از انقلاب میزدن , نزدن!!!
حتی استاد مشیری هم گفت یه بار که شفا اون زمان خودش عمله ظلم بوده!!
فقط یه جمله تو زندگی نامه رضا فاضلی هست.

که این هم چیزی رو نشون نمیده گرامی!! شما اثری داری که نشون بده ایشون قبل از انقلاب فعالیت این چنینی و ضد مذهب داشته؟! به هر حال من اگه بخوام صادق باشم سطح رضا فاضلی رو خیلی بالا نمیدونم در مبارزه با خرافات دینی ولی انسان دوست داشتنی و شجاعی بود که قصدش رهایی کشورش بود.همون طور که کوروش گرامی هم گفتم در زمینه فلسفه و منطق چیزی برای ارائه نداشت. اما کاری که آرش کرد به نظر من بسیار ستودنی هست.با توجه به سنش خیلی پخته عمل میکنه.

رضا فاضلی خودش بارها در برنامه هاش این موضوع رو گفته بود که قبل از انقلاب این فعالیت ها رو داشته ، توی کتابی هم که معرفی شده شرح کاملش نوشته شده ، منتها به زبان انگلیسی هست .
در مورد فلسفه ، همه کس همه چیز دان نیست - یک بار من یک بحثی با آرش داشتم در گفتگو ، آرش میگفت که ویندوز خیلی بهتر از لینوکسه و امن تره و ... خلاصه آرش هم در زمینه کامپیوتر اطلاعاتش خیلی زیاد نیست با اینکه روزانه با اون سر و کار داره .
نمونه های اینچنینی من زیاد دیدم از آرش و برای همینه که میگم نابغه نیست - نابغه یک شاخص اصلی داره ، iq بالای 140 و اصولن کسی که این میزان از iq رو داشته باشه اصولن دیدش فرق میکنه نسبت به جهان و حل مسائل و درک الگو ها و ...
ولی آرش این طوری نیست .
من قبلن هم گفتم ، آرش برای من خیلی محترمه - خیلی از دانسته هایم در رابطه با اسلام ستیزی رو از مقالات ایشون استخراج کردم ، ولی نمیتونم این موضوع رو کتمان کنم که آرش در مواردی غیر از فلسفه و تاریخ ضعف داره ، اگر جمله کورش رو اینطوری بگوییم : "آرش در زمینه فعالیت خودش نابغه است" برای من بیشتر قابل قبول است .
بنده شخصن مزدک رو خیلی با اطلاع تر و با دانش تر میدونم .

---------- ارسال جدید اضافه شده در 05:13 PM ---------- ارسال قبلی در 05:12 PM ----------

ضمنا این رو هم اضافه کنم که من به عنوان یک ایرانی به گذشته تاریخی خودم افتخار میکنم اما دلخوشی تنها به اون و بزرگ کردنش رو بیهوده میدونم!!!

به قول یکی از دوستان ، مهم نیست چه بودی - مهم اینه که الان چه هستی :53:

Anarchy
11-15-2010, 05:47 PM
رضا فاضلی خودش بارها در برنامه هاش این موضوع رو گفته بود که قبل از انقلاب این فعالیت ها رو داشته ، توی کتابی هم که معرفی شده شرح کاملش نوشته شده ، منتها به زبان انگلیسی هست . در مورد فلسفه ، همه کس همه چیز دان نیست - یک بار من یک بحثی با آرش داشتم در گفتگو ، آرش میگفت که ویندوز خیلی بهتر از لینوکسه و امن تره و ... خلاصه آرش هم در زمینه کامپیوتر اطلاعاتش خیلی زیاد نیست با اینکه روزانه با اون سر و کار داره . نمونه های اینچنینی من زیاد دیدم از آرش و برای همینه که میگم نابغه نیست - نابغه یک شاخص اصلی داره ، iq بالای 140 و اصولن کسی که این میزان از iq رو داشته باشه اصولن دیدش فرق میکنه نسبت به جهان و حل مسائل و درک الگو ها و ... ولی آرش این طوری نیست . من قبلن هم گفتم ، آرش برای من خیلی محترمه - خیلی از دانسته هایم در رابطه با اسلام ستیزی رو از مقالات ایشون استخراج کردم ، ولی نمیتونم این موضوع رو کتمان کنم که آرش در مواردی غیر از فلسفه و تاریخ ضعف داره ، اگر جمله کورش رو اینطوری بگوییم : "آرش در زمینه فعالیت خودش نابغه است" برای من بیشتر قابل قبول است . بنده شخصن مزدک رو خیلی با اطلاع تر و با دانش تر میدونم .

نمیدونم شاید هم اینگونه بوده اما ایشون سال 56 در ایران فیلم بازی کرده یعنی مشکل سیاسی نداشته و آزاد بوده!! به هر حال به نظر من اون زمان انقدر جو به نفع اسلام و همین طور جریان چپ بود که عملا مسائل دیگه نه طرفدار داشت و نه کسی به طور جدی فعالیتی در اون زمینه داشت...
من هم موافق بزرگ کردن بیش از حد آرش نیستم اما میتونم بگم بین تمام افراد و سایت هایی که دیدم فعالیتش دقیق تر و هدفمند تر بوده و دقیقا میدونه باید چیکار کنه!!! اما همه چیز را همه کس دانند و آرش هم دست تنها که نمیتونه همه کار بکنه و به همه مباحث مسلط باشه.مهم اینه که یه نفره خیلی موثر عمل کرده..

به قول یکی از دوستان ، مهم نیست چه بودی - مهم اینه که الان چه هستی
موافقم و تو همین تاپیک هم چند بار تکرار کردم..

sonixax
11-15-2010, 05:59 PM
من هم موافق بزرگ کردن بیش از حد آرش نیستم اما میتونم بگم بین تمام افراد و سایت هایی که دیدم فعالیتش دقیق تر و هدفمند تر بوده و دقیقا میدونه باید چیکار کنه!!! اما همه چیز را همه کس دانند و آرش هم دست تنها که نمیتونه همه کار بکنه و به همه مباحث مسلط باشه.مهم اینه که یه نفره خیلی موثر عمل کرده..

دقیقن ، آرش کارش هدفمند تر و منظم تر و دقیق تر بوده . ولی نه نخستین فرد بوده و نه تنها فرد هست . در اینکه تونسته حسابی کنفیکون کنه این داستان رو هم بحثی نیست .

Reactor
11-15-2010, 08:15 PM
دوستان به نابغه بودن یا نبودن آرش چکار دارید؟ حالا مگه نابغه ها چه گلی به سر من و شما زدن؟ این همه نابغه داریم تو این مملکت همه فرار میکنن میرن خارج دیگه هیچی به *خمشون هم نیست.. این دوستمون آرش هر چی که باشه مرد عمله! این مهمترین خصوصیتشه.. تا الان که ثابت کرده آدم پنج زاری نیست.. آدم اهل مبارزه ست. اونور دنیا نشسته هم کار میکنه پول در میاره هم درسشو میخونه هم عشق و حالشو میکنه هم به موثرترین شکل مبارزه شو میکنه! حالا ما این همه استاد تاریخ و ادبیات داریم که ممکنه از آرش خیلی بیشتر بدونن ولی وقتی تمام فهمشون تو همون حوزه ی تخصصیشون خلاصه شده و نمیتونن یک سایت مثل آرش بسازن یا مقالاتشون رو به سایت های اینچنینی گفتگو پست کنن و دانششون رو به بقیه برسونن خوب اصلا این ها آی کیو انیشتن داشته باشن و کل تاریخ رو از حفظ باشن! چه سود؟! آرش اینشتن نیست! آرش هم یکی هست مثل ما! ولی خیلی مرده که با تمام پتانسیلش داره مبارزه میکنه و مادر اسلام رو داره ***ه. هر کدوم از ما هم میتونیم یکی مثل اون یا شاید بهتر از اون باشیم. باید سعی کنیم تو هر زمینه ای پیشرفت کنیم تا هر کدوم یک رکن باشیم تا وزنه ی خودمون رو سنگین تر کنیم. همونجور که آرش مبارزه میکنه ما هم باید هر کار از دستمون بر میاد برای مبارزه انجام بدیم!

Russell
11-15-2010, 08:44 PM
من خودم شخصاً جناب مشیری رو دوست دارم و کاری که کرده خیلی ناثیر گذار بوده.فکر میکنم کسی که میخ آخر تابوت اسلام رو در دهن من زد اون بود.
اما جناب مشیری ضعف زیادی دارند.مخصوصاً در زمینه سیاست رسماً نعطیل هستند.اما خیلی انسان صادقی هستند و دوست داشتنی.
بیشتر صحبتهای ادبیش برام جالب هست.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 08:44 PM ---------- ارسال قبلی در 08:40 PM ----------

از اینها گذشته Christopher Hitchens یک چیز دیگست.

http://www.youtube.com/watch?v=mQorzOS-F6w

sonic
11-15-2010, 09:51 PM
شما لطفا در مورد ناسیونالیسم مطالعه کنید حالا ایرانیش یا غیر ایرانیش!!! من جایی گفتم افتخار نکنیم؟!من میگم تو باد گذشته تاریخی خوابیدن چه ارزشی داره؟کوروش کبیر حتی اگه امروز دوباره زنده بشه برای زمامداری قطعا مفید نخواهد بود.عزیزم شوخی نکن با ما!! اعلامیه جهانی حقوق بشر تاریخچه خودش رو داره.ادعاهای شما منو یاد ادعاهای اسلام گراها میندازه!! کوروش کبیر انسان بزرگ و قابل احترامی هست.منشوری هم داشته اما مسائل اون زمان تاریخ رو با الان یکی دونستن کمی دور از منطق هست و از این دست ادعاهایی که اگه نبود الان اعلامیه جهانی حقوق بشر هم نبود هیچ کمکی به ما نمیکنه!!! ما بهتره دست از این توهمات خودمون برداریم و ببینیم امروز کجای دنیا ایستادیم و باید برای پیشرفت چه کاری انجام بدیم...
باید تاریخ را مرور کرد اگر ملت ما تاریخ میدانست وضعش این نبود گرامی :1:من نمیدونم شما چرا به خاطر آرش دارید بداخلاقی میکنید شاید به راستی او را پیامبر آیین خداناباوری میدانید؟
گرامی مگر کوروش چه گفته؟
گفته برده ها را آزاد کنید.
دنیای امروز در این باره چه میگوید؟
گفته هر کس به دین خود آزاد است.
دنیای امروز چه میگوید؟
ببین دوست من کوروش یک انسانی بود که سطح فکریش بسیار از زمان خودش فراتر میرفت.

Anarchy
11-16-2010, 12:16 AM
باید تاریخ را مرور کرد اگر ملت ما تاریخ میدانست وضعش این نبود گرامی :1:من نمیدونم شما چرا به خاطر آرش دارید بداخلاقی میکنید شاید به راستی او را پیامبر آیین خداناباوری میدانید؟
گرامی مگر کوروش چه گفته؟
گفته برده ها را آزاد کنید.
دنیای امروز در این باره چه میگوید؟
گفته هر کس به دین خود آزاد است.
دنیای امروز چه میگوید؟
ببین دوست من کوروش یک انسانی بود که سطح فکریش بسیار از زمان خودش فراتر میرفت.
حرف های شما درست اما نظر شما در مورد آرش سفسطه حمله شخصی و تفسیر نادرست همراه با هم هست!!! آرش رو من نه بت میدونم و نه همه فن حریف!!!! اما این حرف های شما که باید شاگردی فلانی رو بکنه و خیلی ها مثل اون هستن و ... اینجا چه معنی میده؟!
شما اصلا نظرات من رو میخونید؟! اگه میخونید چرا مرتب ادعای خودتون رو تکرار میکنید؟! من هم کوروش رو قابل احترام میدونم اما همین فقط!! از کوروش دیگه امروز استفاده ای نمیشه کرد.اندیشه نو اومده و بسیار بهتر از کوروش میتونه راهنمای ما باشه!!! اینکه اگه کوروش نبود منشور جهانی حقوق بشر نبود یا اینکه همه کشور ها کوروش رو الگوی خودشون کردن هم ادعای پوچی هست هم هیچ کمکی به امروز ما نمیکنه!!!
دوستان انتظار ندارن که مثلا برگردیم به آیین اون دوره ایران؟! به هر حال همه بحث از اینجا شروع شد که به آرش حمله شخصی کردین...
اگه مشکلی با ایشون دارین, هفته دیگه که گفتگو باز شد همونجا انتقادتون نسبت بهش رو مطرح کنید!! اگه قصدتون تخریب و نیست البته...

sonic
11-16-2010, 06:13 AM
اگه مشکلی با ایشون دارین, هفته دیگه که گفتگو باز شد همونجا انتقادتون نسبت بهش رو مطرح کنید!! اگه قصدتون تخریب و نیست البته...
من دلیل دشمنی باهاش ندارم مگه چه هیزم تری بهم فروخته؟من فقط دارم به خاطر نداشتم احساسات ملی ازش انتقاد میکنم.

دوستان انتظار ندارن که مثلا برگردیم به آیین اون دوره ایران؟!
اتفاقا همین مد نظر من است مشکلات ایران از زمانی شروع شد که مرذم آیین خودشون رو رها وبه آیین بیگانه پیوستند.

حرف های شما درست اما نظر شما در مورد آرش سفسطه حمله شخصی و تفسیر نادرست همراه با هم هست!!! آرش رو من نه بت میدونم و نه همه فن حریف!!!! اما این حرف های شما که باید شاگردی فلانی رو بکنه و خیلی ها مثل اون هستن و ... اینجا چه معنی میده؟!
فکر میکنید فقط آرش مخ روزگاره درحالی که درگفتگو قبل از اینکه شما کاربران جدید عضو بشید ما آرمیتی ومزدک رو داشتیم که از همه علوم یک مقداری بلد بودند اولی رو که نمیدونم کجاست.ولی دومی تو بیشتر فروم های مذهبی وفرهنگی وعلمی فعالیت کم وبیشی داره ومیتونی دنبالش بگردی تو همین دفترچه هم عضوه ولی شرکت نمیکنه خلاصه منم میگم همه نمیتونن همه فن حریف باشند ولی متاسفانه گروهی میخوان ازش یه نابغه درست کنند.

کوروش دیگه امروز استفاده ای نمیشه کرد.ا
همین 200 سال پیش قانون اساسی آمریکا از روی کتاب کوروش نامه گزنفون نوشته شد یعنی راه کوروش پایان نیافته وهمیشه میتونه تاثیر گذار باشه

Theodor Herzl
11-16-2010, 06:18 AM
جناب سونیک شما مشکلت چیه با آرش ، هر وقت ۹ ماه سر یک مقاله وقت گذاشتی ، کاملترین وبسایت ستیز با اسلام رو به راه انداختی ، جونت در خطر بود ، با ۲-۳ هفته بسته بودن سایتت ، سپاه به عکس‌العمل وادار می‌شه و شایعه میکنه که دستگیر شدی ، وقتی‌ پروفسور انصاری تاییدت میکنه ، اون موقعه حق دارید به آرش گیر بدید

sonic
11-16-2010, 08:26 AM
جناب سونیک شما مشکلت چیه با آرش ، هر وقت ۹ ماه سر یک مقاله وقت گذاشتی ، کاملترین وبسایت ستیز با اسلام رو به راه انداختی ، جونت در خطر بود ، با ۲-۳ هفته بسته بودن سایتت ، سپاه به عکس‌العمل وادار می‌شه و شایعه میکنه که دستگیر شدی ، وقتی‌ پروفسور انصاری تاییدت میکنه ، اون موقعه حق دارید به آرش گیر بدید
کامل ترین وبسایت که هیچ کامل ترین تلویزیون اسلام ستیز رو هم راه بندازد وکوروش را را قبول نداشته باشد کارش ثمری ندارد اگر آرش به جای رویارویی وتمسخر ملیون به همکاری ودوستی با آنها بپردازد درکارهایش موفق تر خواهد بود تا زمانی که آرش به ملیون ایرانی لقب باستان پرست و....بدهد نباید از ملیون شما انتظار داشته باشید به آرش گیر ندهند آرش وقتی به تمسخر ملی گرایی میپردازد فرقی با خلخالی ندارد مسعود انصاری هم نظر شخصیش است امیدوارم آقای انصاری مطالبی که آرش درباره ملیون در وبلاگ شخصیش مینویسد را هم خوانده باشند.
در ضمن من ندیدم جایی آرش رو تایید کند!منبع؟
جناب شین بیت قبل از هرچیز دو نکته رو یاد اوری کنم
نکته یک شما در اسراییل هسید واونجا رو وطن اصلی خود میدانیدحدس میزنم فرزندان شما در اینده حتی یک کلمه فارسی هم بلد نباشند حرف بزنند پس شما نه حرف من ونه حرف هیچ ملی گرای دیگر را درک نمیکنید.
نکته دوم اینکه اگر کوروش اجداد شما را از بابل نجات نمیداد معلوم نبود چه بلایی بر سر قوم شما می آمد به نظر خودتان بهتر نیست کمی به گذشته خود فکر کنید واز مسبب کسی که باعث شد حیات قوم یهود ادامه پیدا کند ممنون باشید؟

Anarchy
11-16-2010, 09:40 AM
من دلیل دشمنی باهاش ندارم مگه چه هیزم تری بهم فروخته؟من فقط دارم به خاطر نداشتم احساسات ملی ازش انتقاد میکنم.
اونی که بهش میگی احساسات ملی من اسمش رو توهم میدونم!! کارش رو هم تایید میکنم در نقد ناسیونالیسم باستانی...به شما لینک دادم که بری معنی ناسیونالیسم رو یاد بگیری!!!

اتفاقا همین مد نظر من است مشکلات ایران از زمانی شروع شد که مرذم آیین خودشون رو رها وبه آیین بیگانه پیوستند.
اگه ما مسلمون هم نشده بودیم امروز زرتشتی یا هر آیین دیگه ای به درد لای جرز دیوار هم نمیخورد!!! دوباره میشد مثل همین امروز ما!!!

فکر میکنید فقط آرش مخ روزگاره درحالی که درگفتگو قبل از اینکه شما کاربران جدید عضو بشید ما آرمیتی ومزدک رو داشتیم که از همه علوم یک مقداری بلد بودند اولی رو که نمیدونم کجاست.ولی دومی تو بیشتر فروم های مذهبی وفرهنگی وعلمی فعالیت کم وبیشی داره ومیتونی دنبالش بگردی تو همین دفترچه هم عضوه ولی شرکت نمیکنه خلاصه منم میگم همه نمیتونن همه فن حریف باشند ولی متاسفانه گروهی میخوان ازش یه نابغه درست کنند.
عزیزم شما که من کلا بهت شک دارم و احتمال میدم از دوستان اسلامی ما باشی که فعلا لباست رو عوض کردی که بین ما تفرقه بندازی!! چرا میترسی آی دی خودت تو گفتگو رو بگی؟! من کاربر جدید هستم؟ گفتگو که برگشت برو ببین تاریخ عضویت من اونجا کی هست!! همه این دوستانی رو هم که گفتی میشناسم!! جناب مزدک هم با یه آی دی دیگه اینجا تشریف دارن. آرش نابغه نیست اما فعالیتش قابل تحسین هست!! شما که ایراد میگیری بهش خودت چه کاری کردی تا حالا؟!

همین 200 سال پیش قانون اساسی آمریکا از روی کتاب کوروش نامه گزنفون نوشته شد یعنی راه کوروش پایان نیافته وهمیشه میتونه تاثیر گذار باشه
لینک بده عزیزم ببینم این توهمی که زدی از کجا اومده!! اگه نتونستی ثابت کنی بهتره دیگه بیشتر از این خودت رو ضایع نکنی...گفتم که گفتگو که برگشت برو همونجا از آرش انتفاد کن...

Anarchy
11-16-2010, 09:52 AM
کامل ترین وبسایت که هیچ کامل ترین تلویزیون اسلام ستیز رو هم راه بندازد وکوروش را را قبول نداشته باشد کارش ثمری ندارد اگر آرش به جای رویارویی وتمسخر ملیون به همکاری ودوستی با آنها بپردازد درکارهایش موفق تر خواهد بود تا زمانی که آرش به ملیون ایرانی لقب باستان پرست و....بدهد نباید از ملیون شما انتظار داشته باشید به آرش گیر ندهند آرش وقتی به تمسخر ملی گرایی میپردازد فرقی با خلخالی ندارد مسعود انصاری هم نظر شخصیش است امیدوارم آقای انصاری مطالبی که آرش درباره ملیون در وبلاگ شخصیش مینویسد را هم خوانده باشند.
اگه واقعا همینی باشی که میگی آدم به وضوح میبینه که تعصب چه بلایی به سر اندیشه میاره که دیگه کور میشه و هیچی رو نمیبینه!!! الان شما معیار و ملاک و خدا و دینت شده کوروش!!! آرش باید حتما همونی باشه که تو میخوای و عین تو فکر کنه تا تاییدش کنی؟آرش انقدر شهامت داره که نظرش رو میگه.اینو تو وبلاگش در مورد خودش نوشته:

خود را پیرو خردگرایی، بیخدایی، دموکراسی، سکولاریسم، انسانگرایی، فمینیسم، سرمایه داری، لیبرالیسم، ناسیونالیسم، جمهوریت و هوادار جدی اطلاعیه جهانشمول حقوق بشر میدانم. برای اینکه هرکسی ممکن است از این واژه ها تصور خود را داشته باشد من تعریف کوتاهی از آنها در زیر خواهم آورد تا منظور من روشن شود و برداشت غلطی انجام نگیرد
ناسیونالیسم: پذیرش وجود کشور، مرز های جغرافیایی و مسئله “منافع ملی” و لزوم تلاش حکومت برای کسب آن، همچنین تلاش برای بهبود وضعیت کشور و باور به اینکه روزهای بهتر برای میهن در آینده خواهند بود.
از نگر سیاسی من منتقد اسلامگرایی، کمونیسم، ناسیونالیسم افراطی، و پادشاهی هستم. خب پس نظر آرش رو میبینی!!! ناسیونالیسم رو این میدونه نه بت کردن کوروش!! آرش هم مثل هر انسان دیگه نقاط ضعفی هم داره اما نقاط قوتش بسیار بیشتر هست..

Russell
11-16-2010, 10:02 AM
من موندم اگر غرب به سرکردگی آمریکای جهانخوار نیومده بود به تحقیق و حفاری در ایران اینها میخواستند چی بگند دیگه.

گیرم که پدر توراست فاضل(جاهل)..................... از فضل(جهل) پدر تو را چه حاصل

sonic
11-16-2010, 10:49 AM
اونی که بهش میگی احساسات ملی من اسمش رو توهم میدونم!! کارش رو هم تایید میکنم در نقد ناسیونالیسم باستانی...به شما لینک دادم که بری معنی ناسیونالیسم رو یاد بگیری!!!
تلاش برای گسترش فرهنگ ایران توهم است؟ما میخواهیم فرهنگ ایران همان باشد که ایرانی لایقش است.

اگه ما مسلمون هم نشده بودیم امروز زرتشتی یا هر آیین دیگه ای به درد لای جرز دیوار هم نمیخورد!!! دوباره میشد مثل همین امروز ما!!!
همین الان میدونی پارسیان هند اونجا رو صنعتی کردند خصوصا باستان شناسی ها ثابت میکند که زرتشتیان همواره به علم ودانش علاقه مند بودند پس اگر ما زرتشتی باقی میماندیم شک نداشته باش ایران امروز یک ایران صنعتی فوق پیشرفته بود.

عزیزم شما که من کلا بهت شک دارم و احتمال میدم از دوستان اسلامی ما باشی که فعلا لباست رو عوض کردی که بین ما تفرقه بندازی!! چرا میترسی آی دی خودت تو گفتگو رو بگی؟!
باز تئوری توطئه شروع شد!
سونیکزاز منو میشناسه.
ولی تمایلی به این که بقیه دوستان هم نام کاربری من درگفتگو را بدانند ندارم چون من در هر سایت با یک آیدی متفاوت ثبت نام میکنم ولی واسه این که فکر نکنی چون اسلام گرا هستم از آرش انتقاد میکنم برو آرشیو رو نگاه کن که چند تا خداناباور دیگه نظیر فرهاد با آرش مشکل داشتند مشکل من وآرش هم به خاطر نوع دید مذهبیمون نیست چون من هم مثل اون لامذهب هستم مشکل ما نوع نگرش متفاوت در تاریخ ایران کهن است.
یا نه فکر نمیکنی اگر اسلام گرا بودم چرا باید اولین کسی باشم که خبر راه اندازی مجدد زندیق رو دادم؟
اگر پیرو کوروش بودی تهمت نمیزدی:47:

لینک بده عزیزم ببینم این توهمی که زدی از کجا اومده!! اگه نتونستی ثابت کنی بهتره دیگه بیشتر از این خودت رو ضایع نکنی...گفتم که گفتگو که برگشت برو همونجا از آرش انتفاد کن...
نمیدونم شما متن قانون اساسی آمریکا رو خوندید یا نه ولی در همون متن توضیح داده شده است:1:

من موندم اگر غرب به سرکردگی آمریکای جهانخوار نیومده بود به تحقیق و حفاری در ایران اینها میخواستند چی بگند دیگه. گیرم که پدر توراست فاضل/جاهل از فضل/جهل پدر تو را چه حاصل
استاد راسل دانشمند گرامی!
حفاری رو انگلیسی ها مدت ها قبل از اینکه آمریکا ابر قدرت شود شروع کرده وکتاب کوروش نامه را هم همه قبل از حفاری ها میشناختند!
متن این شعری را هم که گذاشتید متوجه مفهومش نشدم چون انگار تحریفش کردید.
دوستان ما چرا وقتی میتونیم دوستانه بحث کنیم بیام با دعوا گفتگو کنیم.
عقاید متفاوت است ولی دوستی ها که متفاوت نیست؟

Russell
11-16-2010, 12:16 PM
استاد راسل دانشمند گرامی!
حفاری رو انگلیسی ها مدت ها قبل از اینکه آمریکا ابر قدرت شود شروع کرده وکتاب کوروش نامه را هم همه قبل از حفاری ها میشناختند!
متن این شعری را هم که گذاشتید متوجه مفهومش نشدم چون انگار تحریفش کردید.
عقاید متفاوت است ولی دوستی ها که متفاوت نیست؟

جداً متوجه پست من نشدید یا من رو گرفتید؟!!
آمریکا جهان خوار رهبر غرب است این رو همه میدونند.البته انگلیسی و آلمانی و... هم بودند حفاران.که میشوند عیادی امریکای جهانحوار.
قبل این حفاریها این صحبتها نبود که،نمیدونستند زمانش اصلاً کی هست.
اینها تقریباً همه با حفاریها و پژوهشهای بعدی بدست اومد.این باستانپرستی شوخی هست.اگر این حفاریها و ارتباط با غرب نبود احتمالاً ما نمیدونستیم کوروش کیه.
کوروش خوب بوده یا بد بوده برای خودش بوده.نادر شاه افشار هم یک ایرانی بوده که هندی ها رو غارت میکرده(جدا از خدماتش به ایران) شما مسئولیت اونها رو قبول میکنی که حالا افتخار کوروش رو هم قبول کنی؟
این تقکر شما به تحریف تاریخ ختم میشه.

متن این شعری را هم که گذاشتید متوجه مفهومش نشدم چون انگار تحریفش کردید.:21:
تحریف ؟!!!!

عقاید متفاوت است ولی دوستی ها که متفاوت نیست؟از پست قبلی شما دوستی چندانی مشاهده نشد،ولی من هم با این سخن موافقم
:53:

sonic
11-16-2010, 12:27 PM
تحریف ؟!!!!
من متوجه منظورتان در پست قبلی نشدن

من موندم اگر غرب به سرکردگی آمریکای جهانخوار نیومده بود به تحقیق و حفاری در ایران اینها میخواستند چی بگند دیگه. گیرم که پدر توراست فاضل/جاهل از فضل/جهل پدر تو را چه حاصل

Anarchy
11-16-2010, 01:24 PM
تلاش برای گسترش فرهنگ ایران توهم است؟ما میخواهیم فرهنگ ایران همان باشد که ایرانی لایقش است.
فرهنگ ایران؟منظورت دقیقا چیه؟! تلاش برای برقراری آیین باستانی توهم هست...

همین الان میدونی پارسیان هند اونجا رو صنعتی کردند خصوصا باستان شناسی ها ثابت میکند که زرتشتیان همواره به علم ودانش علاقه مند بودند پس اگر ما زرتشتی باقی میماندیم شک نداشته باش ایران امروز یک ایران صنعتی فوق پیشرفته بود.
شما عادت داری بدون دلیل و مدرک و رو هوا حرف بزنی!!! اینم اگه ثابت نکنی باز میشه مثل بقیه ادعاهای تو خالیت!!! یعنی الان پیشرفت هند مدیون زرتشتی های اونجا هست؟ بعد دقیقا ارتباط این مثلا پیشرفت با آیین زرتشتی چیه؟!

باز تئوری توطئه شروع شد! سونیکزاز منو میشناسه. ولی تمایلی به این که بقیه دوستان هم نام کاربری من درگفتگو را بدانند ندارم چون من در هر سایت با یک آیدی متفاوت ثبت نام میکنم ولی واسه این که فکر نکنی چون اسلام گرا هستم از آرش انتقاد میکنم برو آرشیو رو نگاه کن که چند تا خداناباور دیگه نظیر فرهاد با آرش مشکل داشتند مشکل من وآرش هم به خاطر نوع دید مذهبیمون نیست چون من هم مثل اون لامذهب هستم مشکل ما نوع نگرش متفاوت در تاریخ ایران کهن است. یا نه فکر نمیکنی اگر اسلام گرا بودم چرا باید اولین کسی باشم که خبر راه اندازی مجدد زندیق رو دادم؟ اگر پیرو کوروش بودی تهمت نمیزدی
تئوری توطئه نیست بلکه حدس خودم هست!! نوع گفتار شما هم اگه به قول خودتون کوروشی بود به آرش حمله شخصی نمیکرید!! به هر حال عوض کردن آی دی نشون میده یه مشکلی این وسط هست...بله آرش از یه نظرهایی بهش انتقاد وارد هست و منم 100% تاییدش نکردم.حالا اینکه بیای خبر باز شدن زندیق یا .. رو بدی فرقی نمیکنه!! میتونه همش یه پوشش باشه.. به هر حال شما عملکردت شفاف نیست..

نمیدونم شما متن قانون اساسی آمریکا رو خوندید یا نه ولی در همون متن توضیح داده شده است
تا حالا این چندمین ادعای بی پایه و اساس شما بود که وقتی ازت مدرک خواستم خواستی یه جوری بپیچونی!! چرا وقتی نمیتونی ثابت کنی ادعای بیخود میکنی؟!

sonic
11-16-2010, 02:21 PM
فرهنگ ایران؟منظورت دقیقا چیه؟! تلاش برای برقراری آیین باستانی توهم هست...
گفتار نیک.پندار نیک.کردار نیک

شما عادت داری بدون دلیل و مدرک و رو هوا حرف بزنی!!! اینم اگه ثابت نکنی باز میشه مثل بقیه ادعاهای تو خالیت!!! یعنی الان پیشرفت هند مدیون زرتشتی های اونجا هست؟ بعد دقیقا ارتباط این مثلا پیشرفت با آیین زرتشتی چیه؟!
اگر شما اندکی مطالعه در سطح وب هم داشتید کار من راحت تر بود.

3- پارسيان در دوران تسلط استعمار بريتانياي كبير بر هند :
پارسيان از قرن هيجده روابط خود با انگليسيان را آغاز كردند تا جايي كه نزد آنها از ارج و قرب مناسبي برخوردار گرديدند.با استقرار تدريجي پارسيان در بمبئي و توجه خاص انگليس به اين شهر ، پارسيان مورد عنايت واقع شدند. آنها علاوه بر اخذ مناسب دولتي در بمبئي موفق شدند كه به مجلس عوام انگليس به عنوان نمايندگان هند راه يابند.[5] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftn5#_ftn5) تعدادي از آنها نيز نخستين هندياني بودند كه القاب سلحشور (شواليه) و بارون را اخذ كردند.
در اواخر اين دوران و در جريان مبارزات استقلال خواهي ، پارسيان نقش آفريني كرده اند به طوري كه جواهر لعل نهرو و سپس گاندي يكي از پارسيان به نام (DADABHAI NAOROJI) را به عنوان « تنها پيرمرد بزرگ هند» خوانده است چرا كه اواين جرأت را به خود داد تا در پارلمان انگليس لغت « SWARAJ » (وطن بومي) را براي هند استفاده نمايد.[6] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftn6#_ftn6) همچنين سر فيروزشاه مهتا (Pherozeshah Mehta)، سر دينشا واچا (Dinshaw Vacha) و خانم بهيكاجي كاما (Bhikaiji Cama) در 18 اوت 1908 نخستين هندياني بودند كه پرچم ملي هند را در كنگره بين الملل سوسياليستها برافراشتند.
پارسيان هند در قرون اخير نقش مهمي در اقتصاد آن كشور نيز ايفا نمودند. با اينكه آنها ابتدا از تجارتهاي كوچك شروع كردند ولي با توجه به نزديكي شان به حاكمان انگليسي بتدريج موفق گرديدندكه نقش پيشتاز را در توسعه صنعتي هند داشته باشند. خود آنها مدعي هستند كه تمامي صنايع اصلي هندراآنان بنياد نهاده اند.به برخي از نمونه هاي آن در ذيل اشاره مي گردد:
- كشتي سازي: در 1740 يك پارسي به نام (La vji Nusserwanji Wadia) نخستين كارگاه كشتي سازي و تعميرات كشتي -كه مورد استفاده نيروي دريايي انگليس قرار مي گرفت – را بنا نهاد.
- آهن و فولاد:پدر صنعت هندوستان Jamshidji N. Tata در سال 1907 نخستين كارخانه آهن و فولاد را راه انداخت .نخستين ماشين سواري در هند متعلق به وي (1901) مي باشد. آقاي J.N TATA تنها عضو كميته برنامه ريزي هند نيز بود. او سه جزء اصلي اقتصاد دولت مدرن هند را بنياد نهاد: كارخانه هاي آهن و فولاد ، نيروگاه برق آبي و نخستين مؤسسه علوم هند در بنگلور.
- فيزيك هسته اي: نخستين رئيس كميسيون انرژي اتمي هند در سال 1948 آقاي HOMI J BHABHA (1909 – 1966) از پارسيان بود. او را پدر علوم هسته اي هند مي نامند.
- نساجي : نخستين كارخانه پنبه بافي در 1854 توسط يك پارسي راه اندازي شد.
- صنعت قفل سازي :در سال 1897 يك پارسي به نام A . B. Godrej نخستين كارخانه قفل سازي را در هند تأسيس كرد. وي در سال 1902 كارخانه ساخت گاو صندوق را راه اندازي كرد. نخستين ماشين تحرير و نخستين يخچال هندي در سالهاي 1955 و 1958 از سوي گودريج ساخته شد.
- پرس مكانيكي در سال 1942 توسط يك پارسي در هند ساخته شد.
- صنايع مواد شيميايي: نخستين هندي كه كارخانه صنايع سنگين در خصوص ساخت ماده شيميايي منيزيم كلرايد را ساخت ، پارسي بود.
در ساير زمينه هاي اجتماعي نيز پارسيان نقش هاي مهمي در اين كشور ايفا نموده اند.به طور مثال :
- نخستين نشريه چاپي توسط (Rustomji Cursetji) در سال 1778 در بمبئي منتشر شد.در 1780 او نخستين متن انگليسي چاپي در هند را كه يك تقويم بود چاپ كرد.
- نخستين نشريه هندي كه بين المللي شد يونيون پرس بود كه توسط (Nanabhai Rustomji Ranina) چاپ مي شد.نخستين لغت نامه گجراتي به انگليسي را هم او چاپ كرد.
- قديمي ترين روزنامه موجود The Bombay Samachar توسط Ervad Fardoonjee Marzbanjee در اول جولاي 1822 چاپ شد.
- در سال 1900 سر كلانتر بميئي از پارسيان برگزيده شد.
- نخستين زن هندي كه رانندگي كرد خانم سوزان تاتا (1905)بود.
- J. R .D TATA نخستين هندي خلبان بودو او هواپيمايي اير اينديا را راه انداخت.
- نخستين هندي كه از دانشگاه آكسفورد فارغ التحصيل شد پارسي بود.
- نخستين هندي كه بر اساس سيستم جديد آموزشي مدرك پزشكي را از شخص ملكه ويكتوريا در سال 1875 گرفت پارسي بود.
- نخستين هندياني كه دانشنامه جراحي و داروسازي گرفتتند پارسي بودند(سال 1887).
- نخستين گروه كريكتي - ورزش ملی هندوستان -كه از انگليس ديدار كرد بطور كامل از پارسيان تشكيل شده بود.
4-پارسيان در هند جديد:
پارسيان پس از استقلال هند نيز به خاطر شايستگي هاي سياسي و اجتماعي خود از جايگاه مناسبي برخوردار بوده اند.[7] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftn7#_ftn7) آنها در برگزاري مراسم عبادي مخصوص خود آزادمي باشند.[8] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftn8#_ftn8)پارسي ن سنتي نظام طب قديم خود از جمله شكسته بندي و حكيم گري را حفظ كرده اند و در برخي نقاط در گجرات و بمبئي آن را بكارمي برند.هم اكنون پارسيان « بهاروچ » همچنان آب باران را براي نوشيدن جمع مي كنند. آنها اخيراً موفق شده اند نظر مقامات ارشد (سر وزير) شهر بمبئي را براي تعطيل كردن يك روز به مناسبت جشن سال نو زرتشتي جلب نمايند.[9] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftn9#_ftn9)
پارسيان تنها اقليتي هستند كه موفق گرديده اند دردوران پس از استقلال هر سه مقام فرماندهي قواي سه گانه ارتش هند را كسب نمايند:
= سپهبد هوايي ASPI ENGINEER در سال 1960 فرمانده نيروي هوايي شد.
= سپهبد نيروي زميني SAM MANECSHAW CM در 1971 فرمانده نيروي زميني شد. او اولين سپهبد نيروي زميني ارتش هند بوده است.
= درياسالار JAL CURSETJI در سال 1976 فرمانده نيروي دريايي شد.

[1] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftnref1#_ftnref1) زرتشتيان پيروان زرتشت پيامبر هستند كه شش قرن قبل از ميلاد مسيح (عصر برنز) در پارس (ايران كنوني) ظهور كرد. برخي معتقدند كه زرتشت (zarathushtra) نخستين دين تك خدايي را تأسيس كرده است.
[2] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftnref2#_ftnref2) آتش مقدس پس از تسخير سان جان به دست مسلمانان به « نو ساري » برده شد و در قرن 18 از آنجا به « اودوادا » در نزديكي نوساري فعلي آورده شد.
[3] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftnref3#_ftnref3) HUMATA, HUKATA , HUVARASHTA
[4] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftnref4#_ftnref4) زري دوزي دكني ، بافت TANCHOI گجراتي و نظام آبياري TANKA در گلشن در شهر BHARUCH از زرتشتيان تأثير پذيرفته است.
[5] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftnref5#_ftnref5) .به طور مثال سه نـفر اول هندي اي كه به عنوان نماينده مجلس عوام انگليس برگزيده شدند ،پارسي بودند.
[6] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftnref6#_ftnref6) او اولين هندي اي بود كه به عضويت پارلمان انگليس در آمد.
[7] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftnref7#_ftnref7) گاندي زماني گفته بود: « بمبئي رفاه خود را مديون پارسيان است.»
[8] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftnref8#_ftnref8) چهل و چهار معبد زرتشتيان در بمبئي در ايالت مهاراشترا ، شش معبد در شهر BHARUCH و 9 معبد در شهر SURAT در ايالت گجرات واقع هستند. (مقدسترين محل عبادت زرتشتيان در روستاي اودوادا در ايالت گجرات واقع است.) البته در برخي مناطق كه تعداد زرتشتيان زياد نيست آتشكده ها در شرايط نامناسبي قرار دارند كه علت اصلي آن كمبود تعداد موبدان مي باشد با اين حال به علت مقدس تلقي شدن آتش ، روحانيون زرتشتي با ادغام اين آتشكده ها مخالفند.
[9] (http://www.iran-embassy.org.in/More_affairsf1.asp?ID=5000#_ftnref9#_ftnref9) هم اكنون زرتشتيان هند ازسه تقويم تبعيت مي كنند :
= Shehenshahi : بر اساس اين تقويم سال نو از ماه اوت آغاز مي شود. در اين روز آنها در آتشكده جمع مي شوند و به زرتشت احترام گذاشته و عبادت مي كنند
= Kadmi : بر اساس اين تقويم سال نو در ماه جولاي آغاز مي شود.
= Fasli ياجمشيدي:بر اساس تقويم مذكورآغازسال نودر21 مارس مي باشد.
البته همه پارسيان هند بر اساس سنت آريايي خود مراسمي تحت عنوان « جشن نوروز » را به مناسبت آغاز بهار در 21 مارس (اول فروردين) برگزار مي كنند.

منبع (http://www.amirworld.com/parsian%20Hend.htm)

تئوری توطئه نیست بلکه حدس خودم هست!!
لطفا قبل از حدس زدن اندکی فکر کنید تا بیدلیل تهمت نزنید اگر رویه شما ادامه داشته باشد راهی جز شکایت کردن ندارم.

وع گفتار شما هم اگه به قول خودتون کوروشی بود به آرش حمله شخصی نمیکرید!!
من هیچ حمله ای به آرش نکردم فقط یک انتقاد ساده کردم که آن هم حق هر کاربری است.

به هر حال عوض کردن آی دی نشون میده یه مشکلی این وسط هست...
سونیکزاز منو میشناسه مشکل اینه که تمایلی ندارم تو همه سایت ها یک آیدی داشته باشم ناژنین.

حالا اینکه بیای خبر باز شدن زندیق یا .. رو بدی فرقی نمیکنه!! میتونه همش یه پوشش باشه.. به هر حال شما عملکردت شفاف نیست..
خدا رو شکر معلوم شد کی متوهم است این وسط:71:
من خودم هزار تا کار دارم حوصله کل کل با شما رو هم ندارم:53:
:3:

Theodor Herzl
11-16-2010, 02:31 PM
در ضمن من ندیدم جایی آرش رو تایید کند!منبع؟
جناب شین بیت قبل از هرچیز دو نکته رو یاد اوری کنم
نکته یک شما در اسراییل هسید واونجا رو وطن اصلی خود میدانیدحدس میزنم فرزندان شما در اینده حتی یک کلمه فارسی هم بلد نباشند حرف بزنند پس شما نه حرف من ونه حرف هیچ ملی گرای دیگر را درک نمیکنید.
نکته دوم اینکه اگر کوروش اجداد شما را از بابل نجات نمیداد معلوم نبود چه بلایی بر سر قوم شما می آمد به نظر خودتان بهتر نیست کمی به گذشته خود فکر کنید واز مسبب کسی که باعث شد حیات قوم یهود ادامه پیدا کند ممنون باشید؟
اولا چه کسی‌ گفته آرش کورش را قبول ندارد؟ شما یک لینک در این مورد بدهید. بعد من آرش از بسیاری از شما‌ها ملی‌ گرا تر هست ولی‌ نا ملی‌ گرای کور و افراطی ، بعد چرا من هنوز ۱ کلمه راجع‌به کورش کبیر صحبت نکردم فکر می‌کنید که من مثلا به ضد یا مخالفش هستم؟

sonic
11-16-2010, 02:42 PM
اولا چه کسی‌ گفته آرش کورش را قبول ندارد؟
آرش درکجا در باره کوروش کبیر مقاله یا مطلبی نوشته که در شان آن بزرگوار باشد تا جایی که دیدیم فقط ملیون رو مسخره میکند:47:

بعد من آرش از بسیاری از شما‌ها ملی‌ گرا تر هست ولی‌ نا ملی‌ گرای کور و افراطی
شما یک ناسونالیسم یهودی هستید بحث ما راجب ملی گرایان ایرانی است.

بعد چرا من هنوز ۱ کلمه راجع‌به کورش کبیر صحبت نکردم فکر می‌کنید که من مثلا به ضد یا مخالفش هستم؟
من نگفتم شما ضد کوروش حرفی زدید اما الطاف کوروش نسبت به احداد تان را یاد آور شدم اگر امروز شما اسراییلی دارید از لطف کوروش وداریوش دارید:1:

Jooyandeh
11-16-2010, 04:12 PM
به نظر من،‌ همین‌که آرش بی‌خدا این‌قدر نبوغ و فهم داشته که برود نوشتارهایی تحقیقی منتشر کند (کاری ندارم که آن‌ها نقاط ضعف دارند یا نه)، همین فی-نفسها یک نبوغ به‌تمام معنا هست.

من شخصاً‌ در ایران‌دوستی او شکی ندارم. او را به‌هیچ‌عنوان ضد-کورش هم نمی‌دانم. مگر هرکس ضد-کورش نبود،‌ بایستی در مدح و ستایش کورش مقاله بنویسد؟ اصلاً‌ شاید آرش در رابطه با کورش اطلاعات زیاد نداشته باشد (مثل من). هرکسی در یک زمینه‌ای بیشتر تحقیقات می‌کند و در آن زمینه تخصص پیدا می‌کند؛ چه خوب بود اگر ما ایرانی‌ها بیشتر راجع به چیزی که درش تخصص داریم، سخن گوییم. ( من هم این هندی‌بازی‌های کورش-پرست‌ها را به دیدِ‌ تحقیر می‌نگرم.)

تنها انتقاد کوچکی که من از آرش داشتم تحقیر و حتّی ناسازهایی بود که دیدم نسبت به شاهان پهلوی (خصوصاً رضاشاه) روامی‌داشت. در یک جستار در کفت‌وگو-دات-کام همین کار را کرد. منطقش هم این بود که شاهی‌ها هی راجع به این‌ها غلو می‌کنند من هم تحقیرشان می‌کنم تا شاهی‌ها آدم شوند. البته،‌ الآن ظاهراً نظرش عوض شده است و دیگر مثل سابق نیست.

نقدهای آرش در رابطه با اسلام هم عموماً‌ خوبند، اما ضعف‌هایی هم دارند (که طبیعی است).

sonixax
11-16-2010, 04:25 PM
هرکسی در یک زمینه‌ای بیشتر تحقیقات می‌کند و در آن زمینه تخصص پیدا می‌کند

100% موافقم

چه خوب بود اگر ما ایرانی‌ها بیشتر راجع به چیزی که درش تخصص داریم، سخن گوییم.

تنها انتقاد کوچکی که من از آرش داشتم تحقیر و حتّی ناسازهایی بود که دیدم نسبت به شاهان پهلوی (خصوصاً رضاشاه) روامی‌داشت.

من یک دوستی داشتم خیلی رفتارش شبیه آرش بود یه جورایی اون من رو توی برنامه نویسی راه انداخت . بدون حتا یک دقیقه کلاس رفتن زبان انگلسی و آلمانیش فول بود همین طور 4-5 تا زبان برنامه نویسی رو مسلط بود و از اونجایی که پدرش استاد فلسفه دانشگاه بود فلسفه هم بارش بود ولی از نظر رفتار درست مثل آرش بود و رفتارش روی استعداد و توانایی هاش تاثیر میذاشت - یکی از مشکلاتی که براش پیش میومد این بود با وجود تمام توانایی هایی که داشت هر جا برای کار میرفت 2 روز بعد مینداختنش بیرون .

آرش هم من در بارش 3 تا ایرادی که تونستم تشخیص بدم و قبلن هم گفتم : 1 - غرور کاذب داره ، 2 - خود برتر بینه (خود شیفتست) ، 3 - شدیدن شیفته سرمایه داری هست طوری که وقتی حرف سرمایه داری میشه منطق رو تعطیل میکنه .

2 مورد اول به من و شما ربطی نداره و توی زندگی شخصی خودش تاثیر میذاره ، مورد سوم هم باز به خودش ربط داره ولی تا زمانی که تفاسیر سیاسیش و گفته هاش در باره سرمایه داری باعث لاپوشانی و منحرف کردن افکار مردم نشه .

Anarchy
11-16-2010, 04:35 PM
گفتار نیک.پندار نیک.کردار نیک
خب این های نکات اخلاقی مورد قبول همه هست.اما برای مملکت داری همین 3 تا کافیه؟! من میگم دست از ناسیونالیسم باستانی برداریم.بقیه اش رو بحثی ندارم...

اگر شما اندکی مطالعه در سطح وب هم داشتید کار من راحت تر بود.
خب این متنی رو که گذاشتی نشون داد که پارسی های موفقی در هند وجود داشتن!!! شما داری میگی آیین زرتشتی باعث این پیشرفت شده و همین طور اینکه پارسی ها هند رو صنعتی کردن!!! یعنی یه دونه غیر پارسی تو این جمعیت بیشمار هندی نبوده که تو پیشرفت هند نقش داشته باشه؟!من میگم ربطش به آیین زرتشتی چیه؟ توصیه به علم رو محمد هم به مسلمونا داشته....ضمنا این تنها ادعای شما نیست!! قانون اساسی آمریکا و اعلامیه جهانی حقوق بشر.اونا رو هم بگو دوست عزیز

لطفا قبل از حدس زدن اندکی فکر کنید تا بیدلیل تهمت نزنید اگر رویه شما ادامه داشته باشد راهی جز شکایت کردن ندارم.

تهمت نیست دوست عزیز!!! طرز حمله شما به آرش شک برانگیز بود.در هر صورت برای شکایت کردن هم آزاد هستین!! حالا نمیدونم به کسی بگی اسلامی هستی توهین هست یا نه!!!

من هیچ حمله ای به آرش نکردم فقط یک انتقاد ساده کردم که آن هم حق هر کاربری است.
شما انتقاد ساده نکردین.شما حمله شخصی به اضافه تفسیر نادرست کردین.اینجا هم بحث نقد آرش نبود که شما پریدی وسط.فقط من گفتم چرا آرش رو به اینجا دعوت نمیکنید!!!

سونیکزاز منو میشناسه مشکل اینه که تمایلی ندارم تو همه سایت ها یک آیدی داشته باشم ناژنین.
امیدوارم همین باشه که شما میگین!!!

خدا رو شکر معلوم شد کی متوهم است این وسط من خودم هزار تا کار دارم حوصله کل کل با شما رو هم ندارم
من در جواب شما که گفتین من خبر وبلاگ رو گذاشتم پس یعنی بیخدا هستم.منم خواستم بگم این استدلال به طور کلی برای 5 سال به بالا کاربرد نداره:4:
به هر حال اسلامی بودن یا نبودن شما هیچ ایرادی نداره...

Reactor
11-16-2010, 08:52 PM
... البته نباید آرش رو اینقدر گنده کنیم مقالاتی که آرش مینویسه رو هر کسی که اندکی مطالعات دینی داشته باشه میتونه بنویسه حتی بهتر وجامع تر وعلمی تر رو خصوصا که تخصص آرش بیشتر تو اسلام است واطلاعاتی راجب مسیحیت ویهودیت وخصوصا آینن بهی ودیگر ادیان شرقی نظیر بودیسم وهندوئیسم ندارد
.
.
.
ولی خیلی دانشمند تر از آرش در زمینه اسلام هستند که از ترس ودر دسترس نبودن شرایطی که آرش داره مثل خارج بودن از ایران رو ندارن وشناخته نمیشن به حول وقوه پاستایی در جمهوری ایرانی این افراد شناخته میشوند.
نه یک محقق دینی باید در همه ادیان بررسی کنه مثل استاد مشیری که همه فن حریف است واز همه علوم سر درمیاره

دوست عزیز مگه این آرش بیچاره خواسته با کسی کل کل کنه یا شاخ کسی رو بشکونه یا کسی رو بکشه پائین و خودش رو بکشه بالا و اصولا مگه چیزی بهش میماسه؟ این دوستمون آرش هم مثل بقیه جوون های دین گریز دیگه با اسلام مشکل داره و میخواد ابراز عقیده کنه! منطقش هم درسته! میگه اسلامه که تو همه جای زندگی ما دخالت میکنه! منتها فرقش با بقیه اینه که آدم عملگراییه! رفته برای خودش و همه ی ما یک کار ارزشمند کرده و زندیق رو راه انداخته.. هر روز هم داره سعی میکنه بهترش کنه.. هر کس هم غیر از آرش چیزی بلده نوش جونش! کسی جلوش رو نگرفته میتونه بره هر جور که صلاح میدونه از دونسته هاش استفاده کنه.. من به نوبه ی خودم از آرش خیلی متشکرم و ندیده دوستش دارم

Anarchy
11-23-2010, 05:39 PM
دوستان پس چرا زندیق و گفتگو برنگشتن؟! مگه قرار نبود دیروز دوباره شروع به فعالیت کنن؟!

sonixax
11-23-2010, 05:45 PM
دوستان پس چرا زندیق و گفتگو برنگشتن؟! مگه قرار نبود دیروز دوباره شروع به فعالیت کنن؟!

خوب به جاش ios 4.2 اومد :4:

kourosh_bikhoda
11-23-2010, 09:45 PM

آرش احتمال داده که اینطور بشه. میاد به زودی.

shoqad
11-25-2010, 06:18 AM
نوشته اصلی توسط sonic http://www.daftarche.../images/buttons/viewpost-left.png (http://www.daftarche.../showthread.php?p=1345#post1345) کوروش اینقدر بزرگ است که احتیاج نباشه ما ازش بت بسازیم کوروش الگوی همه کشورها بوده و است.

یاد روضه های علی شریعتی در مورد بزرگی و دموکرات بودن علی بن ابیطالب و کتاب فاطمه فاطمه است افتادم:71:...

sonic
11-25-2010, 12:44 PM
یاد روضه های علی شریعتی در مورد بزرگی و دموکرات بودن علی بن ابیطالب و کتاب فاطمه فاطمه است افتادم...
میان ماه من تا ماه گردون
تفاوت از زمین تا آسمان است:47:

Anarchy
11-28-2010, 01:33 PM
بالاخره یه تغییری تو سایت زندیق دیده شد و وقتی امروز واردش شدم دیدم نوشته:
...We will be back
همینم باز خودش نشون میده یه اتفاقاتی افتاده در نهایت:1:

Theodor Herzl
12-16-2010, 03:46 AM
این لینک از سایت زندیق باز می‌شه ، عجیبه...

http://www.zandiq.com/articles/0000000057.shtml

Anarchy
12-16-2010, 12:38 PM

کسری تو اینو از کجا پیدا کردی !!!! معلوم شد آرش رو طراحی جدید سایت زندیق خوب کار کرده...

kourosh_bikhoda
12-16-2010, 12:44 PM

نوشتارها هم باز میشه.

sonixax
12-16-2010, 05:08 PM

خوب این خبر خوش است و نشان میدهد که آرش داره روی زندیق کار میکنه - فقط موندم چرا آنلاین داره ویرایش میکنه ! این باعث میشه سرعت کارش وحشتناک کم بشه .

sonic
12-16-2010, 05:21 PM
خوب این خبر خوش است و نشان میدهد که آرش داره روی زندیق کار میکنه - فقط موندم چرا آنلاین داره ویرایش میکنه ! این باعث میشه سرعت کارش وحشتناک کم بشه .
حتما بلد نیست تو لوکال هاست کار کنه!

sonixax
12-16-2010, 07:02 PM
حتما بلد نیست تو لوکال هاست کار کنه!

بعید میدونم بلد نباشه !

sonic
12-16-2010, 10:58 PM
بعید میدونم بلد نباشه !

یعنی چی؟
اامیدوارم آرش تو سایت جدید بیشتر به کشورش احساس مسئولیت کنه:36:

sonixax
12-16-2010, 11:32 PM
یعنی چی؟
اامیدوارم آرش تو سایت جدید بیشتر به کشورش احساس مسئولیت کنه:36:

یعنی کسی که بلده کد PHP بنویسه کار رو لوکال رو حتمن بلده ، چون اولین چیزی که توی هر کتاب یا مقاله یا کلاس برنامه نویسی به زبان PHP آموزش میدند کار کردن روی لوکال هستش . همون طور که اولین چیزی که موقع یاد گرفتن VC++ یاد میگیرید کار کردن با محیط IDE و استفاده از Win API هستش .

Anarchy
12-23-2010, 10:57 AM
نوشتارهای زندیق برگشت (http://arashbikhoda.wordpress.com/2010/12/23/%d9%86%d9%88%d8%b4%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%d b%8c-%d8%b2%d9%86%d8%af%db%8c%d9%82-%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b4%d8%aa/)

نوشته شده در دسامبر 23, 2010 به وسیله‌ی Arash_Bikhoda
حالش رو ببرید:

http://www.zandiq.com/articles

بقیه قسمت ها هم به تدریج اضافه خواهند شد،
به نظر شما کدوم قسمت ها مهمتر از بقیه بودند؟

sonixax
12-23-2010, 01:34 PM
نوشتارهای زندیق برگشت (http://arashbikhoda.wordpress.com/2010/12/23/%d9%86%d9%88%d8%b4%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%d b%8c-%d8%b2%d9%86%d8%af%db%8c%d9%82-%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b4%d8%aa/)

نوشته شده در دسامبر 23, 2010 به وسیله‌ی Arash_Bikhoda
حالش رو ببرید:

بقیه قسمت ها هم به تدریج اضافه خواهند شد،

به نظر من همین بخش مقالاتش از همه مهم تر بود ، البته به جز قرآن و تازش که باز دو تا بخش خیلی خوب بودند باقی چیز هاش خیلی مهم نبودند یعنی بخش دیگه ای نمیموند .
کتابخانه و پندیق و ویدئوبلاگ و نگارخانه و یاوه نامه و جوکستان هم که یا همه جا در دسترس بود مطالب و محتواشون یا زیاد ارزش علمی و آکادمیک نداشتند که دل آدم بخواد براشون بسوزه .

Detection
12-27-2010, 03:45 PM
جدیدترین خبر وبلاگ آرش:

http://arashbikhoda.wordpress.com/2010/12/23/%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%D B%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%82-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B4%D8%AA/
نشانی زندیق:
حالشو ببرید

sonic
12-28-2010, 07:19 PM
انگاربعضی کاربرای ماتووبلاگ آزش میخوابن:71:

گفتگو مهمترین قسمت است.

sonixax
12-28-2010, 07:22 PM
گفتگو مهمترین قسمت است.

گفتگو ربطی به زندیق نداره که ! اصلن بخشی از زندیق هم نبوده فقط ادمینش با آرش به توافق رسیدند که سرور هاشون یکی بشه .

sonic
12-28-2010, 08:55 PM
گفتگو ربطی به زندیق نداره که ! اصلن بخشی از زندیق هم نبوده فقط ادمینش با آرش به توافق رسیدند که سرور هاشون یکی بشه .

میلاد جان قبلا هم گفتگو بخشی از زندیق شده سال 2005 یا 2006 بود فکر کنم :3:
ولی خدا کنه کاربران اصلی کاری برگردن:2:
سام.آرمیتی.کوروش ایراندوست.فریمن

sonixax
12-28-2010, 09:56 PM
میلاد جان قبلا هم گفتگو بخشی از زندیق شده سال 2005 یا 2006 بود فکر کنم :3:
ولی خدا کنه کاربران اصلی کاری برگردن:2:
سام.آرمیتی.کوروش ایراندوست.فریمن

نه عزیزم ، خود آرش تا این آخری ها گلوی خودش رو هزار بار پاره کرده بود که گفتگو ربطی به زندیق نداره - تمامش شایعاتی بود که بسیجی ها و برادر های عرزشی درست کرده بودند .
حتی اون یک باری هم که مثل همینجا به گفتگو کمک مالی کردم کمکم ربطی به آرش نداشت و این بار هم به زندیق حتمن یک کمکی میکنم اون موقع فکر نمیکردم برای زندیق مشکل پیش بیاد ، البته کمک من نمیتونه تاثیر گذار باشه ولی پیش خودم وجدان درد نمیگیرم که از مطالبش استفاده کردم و در حد توانم کاری براش نکردم .

doubt
01-07-2011, 07:13 AM
اخرین خبر وبلاگ ارش بی خدا

پرسشی که حسین شریعتمداری از آن فرار میکند
[/URL]
[URL]http://arashbikhoda.wordpress.com/ (http://arashbikhoda.wordpress.com/)

sonic
01-08-2011, 10:40 AM
اخرین خبر وبلاگ ارش بی خدا

بهتره یک تاپیک مجزا برای بحث پیرامون مطالب وبلاگ ارش بگذاریداینجا مختص زندیق است :3: