PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استبداد سبز !

sonixax
11-12-2010, 06:02 PM
نظرتون در باره این واژه چیه ؟

آیا با اون موافقید یا مخالف ؟ چرا ؟

Jooyandeh
11-12-2010, 06:06 PM
نظرتون در باره این واژه چیه ؟

آیا با اون موافقید یا مخالف ؟ چرا ؟

بدجوری موافقم. من نظرم با شما که می‌گویید جنبش تنها ثمری که داشت این بود که دیگر به‌شکل غیرقابل‌انکاری نشان داد این رژیم یک رژیم نامشروع است، موافقم.

فقط یک نگاهی به ریخت و قیافه این موسوی و زنش بیندازید،‌ همه‌چیز روشن می‌شود.

Anarchy
11-12-2010, 06:47 PM
بدجوری موافقم. من نظرم با شما که می‌گویید جنبش تنها ثمری که داشت این بود که دیگر به‌شکل غیرقابل‌انکاری نشان داد این رژیم یک رژیم نامشروع است، موافقم.

فقط یک نگاهی به ریخت و قیافه این موسوی و زنش بیندازید،‌ همه‌چیز روشن می‌شود.
منم موافقم که موسوی یا کروبی افراد ایده آلی نیستن و شاید نگران شدن کلیت نظام به خطر بیوفته و فیتیله حرکت ها رو به هر شکلی که شد کشیدن پایین اما حرفم این هست که این برنامه ای از جانب اونها نبود چون اختلافات بین سران فعلی و فبلی جمهوری اسلامی جدی هست و یه داستان نیست!!! وقتی پای جون خودت در میون هست که دیگه اسمش بازی نیست...
مساله دیگه اینکه به قول آرش بیخدا فعلا تمام داشته های ما در ایران امثال همین موسوی هست و اینکه فکر کنیم یه آدم شیک کراواتی از اون ور آب با هواپیما پاشه بیاد ایران و برامون دموکراسی و آزادی بیاره خواب و خیال هست!!
به نظرم مشکلی که ما ایرانی ها داریم سیاه یا سفید دیدن هست!! تو عالم رویا که نمیشه زندگی کرد.واقعیت ایران هم فعلا اینه...
ضمنا ظاهر افراد هم نباید دستاویز مسخره کردن یا زیر سوال بردن طرز فکرشون باشه!! لااقل شماها که تو کشورهای دموکراتیک دارین زندگی میکیند باید قضاوت بهتری داشته باشید..
همین شیوه هست که باعث شده یه شکاف عمیق بین مردم و روشنفکر های سکولار ایجاد کنه و عملا پایگاه و مخاطبی نداشته باشن...نمیشه توقع داشت مردم ما یا افراد مطرح داخل یه شبه بشن اون چیزی که مطلوب ما هست!!
اینم بگم که خودم نه تو انتخابات شرکت کردم و نه اعتقادی دارم که از داخل بشه حرکت موثری کرد...

دیکتاتوری سبز ! نظرتون در باره این واژه چیه ؟ آیا با اون موافقید یا مخالف ؟ چرا ؟

میشه بیشتر توضیح بدین دقیقا منظورتون چی هست؟!

sonixax
11-12-2010, 07:00 PM
میشه بیشتر توضیح بدین دقیقا منظورتون چی هست؟!

این اسمیه که از طرف برخی فعالین اوپوزوسیون برای این جنبش گذاشته شده ، از جمله نیک آهنگ کوثر .
حالا میخوام بدونم شما با این داستان موافقید یا مخالف .

http://www.khodnevis.org/persian/%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA/9819-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%86-%C2%AB%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D8%A8%D8%B2%C2%BB-%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%B3%D8%AA.html

http://www.khodnevis.org/persian/%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA/9747-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF-%DA%AF%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%C2%AB%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D8%A8%D8%B2%C2%BB.html

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:00 pm ---------- ارسال قبلی در 06:57 pm ----------

مساله دیگه اینکه به قول آرش بیخدا فعلا تمام داشته های ما در ایران امثال همین موسوی هست و اینکه فکر کنیم یه آدم شیک کراواتی از اون ور آب با هواپیما پاشه بیاد ایران و برامون دموکراسی و آزادی بیاره خواب و خیال هست!!

مخالفم ، موسوی و کروبی سرمایه های حکومت هستند برای کنترل جمعیت و پتانسیل انقلابی مردم . سرمایه های مردم و ایران نیستند .
اختلاف بین دو طرف هم یک جنگ زرگری بیش نیست برای سرگرم کردن ملت - اگر اختلاف جدی بود و فیلم و سریال نبود تا حالا 100 بار موسوی و کروبی پخ پخ شده بودند مردم هم فوقش یه داد و بیدادی میکردند و با سرکوب همه چیز تموم میشد میرفت پی کارش .

sonic
11-12-2010, 07:06 PM
روزی که احمدی نژاد دوباره انتخاب شد یکم دیگه داشتم به گریه میافتادم ولی همون روز بعدش متوجه شدم بهترین اتفاقی که افتاد.
نابودی رژیم تازیسم حاکم بر ایران روجلو انداخت.

Anarchy
11-12-2010, 07:14 PM
مخالفم ، موسوی و کروبی سرمایه های حکومت هستند برای کنترل جمعیت و پتانسیل انقلابی مردم . سرمایه های مردم و ایران نیستند . اختلاف بین دو طرف هم یک جنگ زرگری بیش نیست برای سرگرم کردن ملت - اگر اختلاف جدی بود و فیلم و سریال نبود تا حالا 100 بار موسوی و کروبی پخ پخ شده بودند مردم هم فوقش یه داد و بیدادی میکردند و با سرکوب همه چیز تموم میشد میرفت پی کارش .
خب به نظر شما دوست گرامی راه حل چیه؟! بالاخره باید به کسی هم اتکا داشت یا نه؟ من خودم میگم که اصلا گزینه های خوبی نیستن اما واقعیت ایران فعلا همینه...من باور نمیکنم که تمام چیزهایی که اتفاق افتاد جز به جز توطئه بودن چون اصلا همچین سناریویی هم خطرناک و غیرقابل پیش بینی هست و هم امکان ناپذیر...

sonixax
11-12-2010, 07:18 PM
خب به نظر شما دوست گرامی راه حل چیه؟! بالاخره باید به کسی هم اتکا داشت یا نه؟ من خودم میگم که اصلا گزینه های خوبی نیستن اما واقعیت ایران فعلا همینه...من باور نمیکنم که تمام چیزهایی که اتفاق افتاد جز به جز توطئه بودن چون اصلا همچین سناریویی هم خطرناک و غیرقابل پیش بینی هست و هم امکان ناپذیر...

امکان ناپذیر بودنش که داستان او ما کردیم شد هست .
در مورد خطرش هم که ، به هر حال یک وقت هایی باید ریسک کرد .
راه حل هم اینه که مردم ما نشون دادند برای حرکت های اینچنینی به رهبر نیاز ندارند ، مخصوصن رهبری که هدفش چیز دیگریست ، ما باید رفتار موسوی و کروبی رو در طول این یک سال ببینیم که رفتارشون به جز آروم کردن مردم و خریدن امنیت برای حکومت چیز دیگه ای نداشته .
چون دست خالی هستیم دلیل نمیشه که بریم آویزون دشمن بشیم !

Anarchy
11-12-2010, 07:53 PM

اینو که در کل خوب اومدی:4: اما بازم بازم میگم فقط در صورتی میشد که این حکومتی ها علم غیب داشته باشن!!!

در مورد خطرش هم که ، به هر حال یک وقت هایی باید ریسک کرد . راه حل هم اینه که مردم ما نشون دادند برای حرکت های اینچنینی به رهبر نیاز ندارند ، مخصوصن رهبری که هدفش چیز دیگریست ، ما باید رفتار موسوی و کروبی رو در طول این یک سال ببینیم که رفتارشون به جز آروم کردن مردم و خریدن امنیت برای حکومت چیز دیگه ای نداشته . چون دست خالی هستیم دلیل نمیشه که بریم آویزون دشمن بشیم !
نه دیگه مملکت داری که بازی فوتبال نیست که بگه خطر کنیم!! یعنی شما میگی موسوی چند ماه همه اونایی که بعدش رفتن زندان رو گذاشته بود سر کار و اونا هم هیچ کدوم تا حالا نفهمیدن؟! نکنه اینایی که تو زندان هستن هم الکی هست و همگی رفتن هتل 5 ستاره؟:10:
خب مردم رو کی و به چه سمتی ببره که اشتباه نکن؟ این حرف غیر منطقی هست که رهبر نمیخوان!! شما تو هر محیط آکادمیکی این رو مطرح کنی میگن نشدنی هست...
بابا این تئوری توطئه پدر ما ایرانی ها رو در آورده ها!!! خود موسوی و کروبی و اعوان و انصار باعث ایجاد شورش شدن حالا بگیم نه همش الکی بوده؟! شاید واقعا اصل اینکه تقلب شده هم توهم بوده با این حساب!! یعنی موسوی و کروبی میدونستن تقلب نشده بعد گفتن الکی هوچی گری کنیم که تقلب شده که مردم بیان و یه کم سر و صدا کنن و بعد هم به همین بهوونه سرکوب بشن و مخالفای احمدی و خامنه ای هم به این بهوونه دستگیر و از سیستم حذف میشن و ما هم به سلامتی به انقلاب خدمت کردیم!!!
فکر کنم اینی که من گفتم تئوری بهتری باشه...

Reactor
11-12-2010, 08:06 PM
در مورد خطرش هم که ، به هر حال یک وقت هایی باید ریسک کرد .
راه حل هم اینه که مردم ما نشون دادند برای حرکت های اینچنینی به رهبر نیاز ندارند ، مخصوصن رهبری که هدفش چیز دیگریست ، ما باید رفتار موسوی و کروبی رو در طول این یک سال ببینیم که رفتارشون به جز آروم کردن مردم و خریدن امنیت برای حکومت چیز دیگه ای نداشته .
چون دست خالی هستیم دلیل نمیشه که بریم آویزون دشمن بشیم !

دوست عزیز اگر بخواهیم درگیری های بعد از انتخابات و جلو انداختن موسوی و کروبی و تمام این جنگولک بازی ها و بگیر و ببند ها و درگیری با غرب و روی لبه ی تیغ راه رفتن رو کار این حکومت و بالتطبع پولیتیک یک عده مغز متفکر بدونیم! من کافر از همین جا دستان این دوستان رو میبوسم و از مبارزه استعفا میدم چون با همچین غول هایی حتی خدا هم بر فرض وجود نمیتونه درگیر بشه و شکستش از قبل خیلی راحت قابل پیش بینیه!
اگر واقعا خامنه ای و سپاه و احمدی نژاد یک همچین مغزهایی هستند همان بهتر که نه تنها ایران بلکه آمریکا و اروپا هم توسط این نابغه ها اداره شود!!!! و اگر نشه حق این ها رو خوردن و در حقشون ظلم شده!
یک مقدار بیطرف تر فکر کنید منظورم رو متوجه میشید.. این ها اینقدر احمقند که دارن خودشون با دست خودشون تیشه به ریشه ی خودشون میزنن! اگر میبینید گره ای از مردم باز نمیشه بخاطر اینه که جنبش باید از خارج از کشور ساپورت بشه! وقتی اروپا و آمریکا تمام حمایت خودشون از جنبش رو در ریختن چهارتا قطره اشک خلاصه میکنند و باج سبیل سنگین از حکومت میگیرند خوب مسلمه اینجا مردم خودشون رو پاره هم که کنند بازهم زور حکومت از همه ی ما بیشتره! اگر 1ملیون نفر از جان گذشته همین فردا با دست خالی بخوان با یک حکومت تا دندان مسلح درگیر بشن تا پس فردا تنها اتفاقی که افتاده افزایش یک ملیونی کشته های جنبش سبزه!

sonixax
11-12-2010, 08:40 PM
نه دیگه مملکت داری که بازی فوتبال نیست که بگه خطر کنیم!! یعنی شما میگی موسوی چند ماه همه اونایی که بعدش رفتن زندان رو گذاشته بود سر کار و اونا هم هیچ کدوم تا حالا نفهمیدن؟! نکنه اینایی که تو زندان هستن هم الکی هست و همگی رفتن هتل 5 ستاره؟

مملکت داری خطر کردن داره ، اگر نداشت که همه چیز میرفت روی هوا .
اونهایی هم که زندان هستند چه کسانی هستند ؟ همه مردم بدبخ4 با 4 تا سرشناس که کله گنده سیاسی نیستند .

خب مردم رو کی و به چه سمتی ببره که اشتباه نکن؟ این حرف غیر منطقی هست که رهبر نمیخوان!! شما تو هر محیط آکادمیکی این رو مطرح کنی میگن نشدنی هست...
رهبری کاریزماتیک منظورم بود .

بابا این تئوری توطئه پدر ما ایرانی ها رو در آورده ها!!! خود موسوی و کروبی و اعوان و انصار باعث ایجاد شورش شدن حالا بگیم نه همش الکی بوده؟! شاید واقعا اصل اینکه تقلب شده هم توهم بوده با این حساب!!

دوست عزیز همون طور که گفتم هدف تخلیه احساسی مردم بوده و به خوبی هم انجام شد ، خودتون ببینید باد مردم خوابید . شما باید نتیجه رو ببینید نتیجه چی بوده ؟ به نفع کی بوده ؟

یعنی موسوی و کروبی میدونستن تقلب نشده بعد گفتن الکی هوچی گری کنیم که تقلب شده که مردم بیان و یه کم سر و صدا کنن و بعد هم به همین بهوونه سرکوب بشن و مخالفای احمدی و خامنه ای هم به این بهوونه دستگیر و از سیستم حذف میشن و ما هم به سلامتی به انقلاب خدمت کردیم!!!

بنده همچین حرفی نزدم ، ولی موسوی و کروبی از اولش هم میدونستند که قرار نیست انتخاب بشند . تقلب هم شده و باید میشد - همون طور که قبلن گفتم یکی از سیاست های بنیادین جمهوری اسلامی بعد از بنی صدر اینه که بگه هر رئیس جمهور ما به قدری لایق و مردمیه که دو بار انتخاب شده (رجایی هم که ترور شد) ، از طرفی خامنه ای کلی هم نون به احمدی نژاد قرض داده بود .

من قبل از انتخابات گفتم این دوره هم احمدی نژاده چه همه به اون رای بدند چه یک نفر هم بهش رای نده، توی آرشیو گفتگو اگر برگرده برید ببینید هست و برای همین یکی از مخالفین شرکت در انتخابات بودم چون میدونستم مردم رو دارند در گیر یک بازی دیگه میکنند . تمام هدف فریب مردم برای کشاندنشون به پای صندوق های رای بود تا برای دنیا نمایش بدن که خوب البته موفق هم نشدند ولی موسوی و کروبی ناخواسته وارد جریانی شدند که ضد حکومت بود و از طرفی بهترین مهره ها برای حکومت محسوب میشند که بتونند مردمی که در این شرایط از حکومت حرف شنوی ندارند رو کنترل کنند و انصافن هم خیلی خوب دارند عمل میکنند و اوضاع رو تونستند به واسطه ی همین دو نفر کنترل کنند و آروم نگه دارند .

---------- ارسال جدید اضافه شده در 08:40 pm ---------- ارسال قبلی در 08:32 pm ----------

دوست عزیز اگر بخواهیم درگیری های بعد از انتخابات و جلو انداختن موسوی و کروبی و تمام این جنگولک بازی ها و بگیر و ببند ها و درگیری با غرب و روی لبه ی تیغ راه رفتن رو کار این حکومت و بالتطبع پولیتیک یک عده مغز متفکر بدونیم! من کافر از همین جا دستان این دوستان رو میبوسم و از مبارزه استعفا میدم چون با همچین غول هایی حتی خدا هم بر فرض وجود نمیتونه درگیر بشه و شکستش از قبل خیلی راحت قابل پیش بینیه!

خیر اینطوری نیست ، فقط کافیه مردم رام این افراد نشند ، توی پست های قبلی توضیح دادم .

اگر واقعا خامنه ای و سپاه و احمدی نژاد یک همچین مغزهایی هستند همان بهتر که نه تنها ایران بلکه آمریکا و اروپا هم توسط این نابغه ها اداره شود!!!! و اگر نشه حق این ها رو خوردن و در حقشون ظلم شده!

خامنه ای ، سپاه ، مموتی ، موسوی و ... همه مهره هستند و بس - تصمیم گیرنده نهایی نیستند .

یک مقدار بیطرف تر فکر کنید منظورم رو متوجه میشید.. این ها اینقدر احمقند که دارن خودشون با دست خودشون تیشه به ریشه ی خودشون میزنن!

تیشه به ریشه خودشون زدند و فقط با این بازی ها دنبال خریدن زمان بیشتر هستند که موفق هم شدند .

اگر میبینید گره ای از مردم باز نمیشه بخاطر اینه که جنبش باید از خارج از کشور ساپورت بشه! وقتی اروپا و آمریکا تمام حمایت خودشون از جنبش رو در ریختن چهارتا قطره اشک خلاصه میکنند و باج سبیل سنگین از حکومت میگیرند خوب مسلمه اینجا مردم خودشون رو پاره هم که کنند بازهم زور حکومت از همه ی ما بیشتره! اگر 1ملیون نفر از جان گذشته همین فردا با دست خالی بخوان با یک حکومت تا دندان مسلح درگیر بشن تا پس فردا تنها اتفاقی که افتاده افزایش یک ملیونی کشته های جنبش سبزه!

این هم یک انتظار بیجاست ، آمریکا و اروپا دلشون به حال ما نمیسوزه و فقط منافع خودشون براشون مهمه . مردم هم تا زمانی که خیلی راحت درگیر این بازی ها میشند تکلیفشون همینه . و گرنه همون طور که بارها پرسیدم در جریان تمام این بگیر و ببند ها مردم به کدوم یک از خواسته هاشون رسیدند ؟ به جز کشته دادن و زندان و کهریزک و سرکوب و دست آخر هم رام شدن به دست موسوی و کروبی چی به دست آوردند ؟

حکومت چی به دست آورد ؟ یک بار بریاتان شماردم ، این رو هم بهش اضافه کنید :

به مردم هیچ مدله باج نداد ، حتا یک قدم هم عقب نشینی نکرد .

این برای حکومت یک برد بزرگ هست ، درسته که در برنامه ریزی دچار اشکال شد ولی خیلی خوب و سریع اوضاع رو به دست گرفت و کنترل کرد .
شما برای من توضیح بدید چه طوریه که موسوی و کروبی دارند ول ول میچرخند ؟ این که حکومت از شورش مردم و ... میترسه بهانست ، فوقش یک هفته باز شلوغ میشه هزار نفر دیگه رو میبنده به رگبار مردم هم وقتی میبینند چیزی دستشون رو نمیگیره و فقط کشته دادند جمع میکنند میرند خونه هاشون ، درست مثل قبل .

عملکرد موسوی و کروبی طوری بوده که خیلی خوب همه اوضاع رو آروم کردند و به نفع حکومت . یا این دو خیلی احمق هستند ! یا طرف حکومت .

Reactor
11-12-2010, 09:20 PM
خامنه ای ، سپاه ، مموتی ، موسوی و ... همه مهره هستند و بس - تصمیم گیرنده نهایی نیستند .

پس به نظر شما چه کسی پشت این برنامه هاست؟

sonixax
11-12-2010, 09:26 PM
پس به نظر شما چه کسی پشت این برنامه هاست؟

اگر میدانستم دقیق چه کسانی هستند که اینجا نبودم ! ولی ظاهر آن چیزی که میبینیم نیست . همان طور که در دوران خاتمی نبود و عمرن کسی فکر نمیکرد خاتمی تمام حرکاتش را به دستور مستقیم سعید حجاریان انجام میداد و شاید هنوز هم خیلی ها این را ندانند . هدف از ترور سعید حجاریان هم فلج کردن دولت خاتمی بود که موفق هم بود تا حدودی .

Reactor
11-12-2010, 09:55 PM
اگر میدانستم دقیق چه کسانی هستند که اینجا نبودم ! ولی ظاهر آن چیزی که میبینیم نیست . همان طور که در دوران خاتمی نبود و عمرن کسی فکر نمیکرد خاتمی تمام حرکاتش را به دستور مستقیم سعید حجاریان انجام میداد و شاید هنوز هم خیلی ها این را ندانند . هدف از ترور سعید حجاریان هم فلج کردن دولت خاتمی بود که موفق هم بود تا حدودی .

خوب پس وقتی نمیدانید چه کسی ست و تمام شواهد و مدارک هم نشون میده که حکومت از درون دجار مشکل و چند پارگی شده پس فرض شما نادرست هست و مثل تئوری توطئه فقط در حد تئوری باقی خواهد ماند.. چون دلیل منطقی قابل درک یا دلیل دیدنی برای اثباتش موجود نیست

Anarchy
11-12-2010, 10:06 PM
من یادمه تو گفتگو میگفتی ترور حجاریان هم برنامه خود حجاریان بوده!!!

sonixax
11-12-2010, 10:11 PM
خوب پس وقتی نمیدانید چه کسی ست و تمام شواهد و مدارک هم نشون میده که حکومت از درون دجار مشکل و چند پارگی شده پس فرض شما نادرست هست و مثل تئوری توطئه فقط در حد تئوری باقی خواهد ماند.. چون دلیل منطقی قابل درک یا دلیل دیدنی برای اثباتش موجود نیست

خیر ، شواهد و مدارک نشان نمیدهد که حکومت از درون دچار مشکل است ، به عکس نشان میدهد از درون خیلی هم منسجم است ولی مشکل خارجی دارد .
شما چگونه از اینکه من گفتم عوامل پشت صحنه جمهوری اسلامی را نمیشناسم ، نتیجه گیری کردید که فرض من مبنی بر منسجم بودن حکومت و فریب مردم به دست حکومت اشتباه است ؟!؟! :various_094:

و شما هنوز به پرسش من پاسخ ندادید ، اینکه کروبی و موسوی مردم را آرام کردند و به نفع حکومت عمل کردند و باعث شدند همه چیز به فراموشی سپرده شود ناشی از حماقتشان است یا همکاریشان با جمهوری اسلامی ؟
اگر هیچ کدام چرا اینگونه عمل کردند ؟
نمیشود که هم با مردم باشند ، هم احمق نباشند و هم به نفع حکومت و به ضرر مردم عمل کنند و البته و صد البته دروغ هم بگویند !

---------- ارسال جدید اضافه شده در 10:11 PM ---------- ارسال قبلی در 10:09 PM ----------

من یادمه تو گفتگو میگفتی ترور حجاریان هم برنامه خود حجاریان بوده!!!

تا حدودی ، ولی دقیقن این رو نمیگفتم - بلکه گفتم برنامه خود اصلاح طلبان بوده و حجاریان از داستان بیخبر نبوده .

Dariush Rahazad
11-12-2010, 10:29 PM
با درود

شخصن با هر نوع جنبشی موافقم. از جنبش های اسلام گرایان گرفته تا جنبش بی خدایان. در شیوه های رفتاری یک جنبش می توان بحث کرد ولی در کا هر حرکتی که خواستی را نمایندگی کند، خوب است. نکته این است که جنبش ها و حرکت ها هم نقد پذیر هستند. این طور نیست که مثلن نتوان جنبش های فمنیسمی را نقد کرد. به همین صورت هم جنبش موسوم به سبز در ایران را. هم خود جنبش و هم طرفداران اش و هم رهبران اش و هم خواسته هایش را می توان نقد کرد. اینکه یک جنبش آزادی خواهانه و دموکراتیک هست هم با همین سنگ محک مشخص میشود. نقد پذیری. اگر جنبشی نقد پذیر باشد، خوب است و اگر این گونه نباشد بد است. بد به معنای عدم حرکت در مسیر تکامل اجتماعی.

Anarchy
11-12-2010, 10:37 PM
با درود

شخصن با هر نوع جنبشی موافقم. از جنبش های اسلام گرایان گرفته تا جنبش بی خدایان. در شیوه های رفتاری یک جنبش می توان بحث کرد ولی در کل هر حرکتی که خواستی را نمایندگی کند، خوب است. نکته این است که جنبش ها و حرکت ها هم نقد پذیر هستند. این طور نیست که مثلن نتوان جنبش های فمنیسمی را نقد کرد. به همین صورت هم جنبش موسوم به سبز در ایران را. هم خود جنبش و هم طرفداران اش و هم رهبران اش و هم خواسته هایش را می توان نقد کرد. اینکه یک جنبش آزادی خواهانه و دموکراتیک هست هم با همین سنگ محک مشخص میشود. نقد پذیری. اگر جنبشی نقد پذیر باشد، خوب است و اگر این گونه نباشد بد است. بد به معنای عدم حرکت در مسیر تکامل اجتماعی.
داریش گرامی اصولا شما حرکت سال گذشته رو یه جنبش میدونید؟! آیا شاخصه های یک جنبش رو داشت؟!

Dariush Rahazad
11-13-2010, 07:37 AM
داریش گرامی اصولا شما حرکت سال گذشته رو یه جنبش میدونید؟! آیا شاخصه های یک جنبش رو داشت؟!

آری. در نگر من حرکت های سال گذشته و حنی همین حرکت های آرام و در دنیای اینترنتی هم یک جنبش است. یعنی خواسته ای و یا خواسته هایی وجود دارد که گروه پرشماری از مردم آن را طلب می کنند.

kourosh_bikhoda
11-13-2010, 05:43 PM
و شما هنوز به پرسش من پاسخ ندادید ، اینکه کروبی و موسوی مردم را آرام کردند و به نفع حکومت عمل کردند و باعث شدند همه چیز به فراموشی سپرده شود ناشی از حماقتشان است یا همکاریشان با جمهوری اسلامی ؟

من یک سوالی از شما دارم. اگر موسوی و کروبی عامل حکومت هستند، پس چرا حکومت اونها رو وسیله کرد تا دوباره احمدی نژاد سر کار بیاد و اینهمه شلوغ کاری بشه؟ اگر عامل حکومت بودند بهتر نبود یکی از این دو عامل رو سر کار بیارند بدون تقلب و این برنامه ها؟