PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جهان دیگر ,خواب!چگونه خواب های خود را دریابیم و بکنترلیم!!!!!!!!!

homayoun
11-19-2013, 10:35 AM
دیرهنگامی بود اندیشه ی جهان دیگر را داشتم. چون ما در هر دو جهان هستیم.ولی پیرامون دیگری زیاد نمیاندیشیم.
از دوستان میخواهم از بنمایه های خود پیرامون خواب هایشان یا اینکه تا چه اندازه میتوانند آن ها را بکُنترُلند(کنترل کنند) بگویند.
یا اینکه آیا شما باور دارید با اندیشه و پژوهش هنگامی که در دنیای دیگر هستیم میتوانیم خیلی چیزها را بیابیم؟
من تلاش میکنم از این پس همیشه خواب های خودم را بنویسیم و با دستور نوشته های زیر خواب هایم را بکنترلم.

“خواب دیدن به همه ما این امکان را می دهد که با آرامش و اطمینان هر شب از زندگیمان دیوانگی را تجربه کنیم.” –ویلیام دیمنت

خواب شفاف یا خواب آگاهانه خوابی که بیننده هنگام دیدن آن، نسبت به اینکه
مشغول دیدن یک خواب است آگاهی دارد. این واژه نخستین بار توسط یک فیلسوف
آلمانی به نام فردریک وان ادن [۱] [Frederik van Eeden] بکار رفته‌است. در خواب
شفاف فرد می‌تواند در روند خواب دخالت کند و تجربه‌های متصور شدهٔ خود را
دستکاری کند. خواب‌های شفاف می‌توانند واقعی و زنده به نظر برسند.[۲]
یک خواب شفاف می‌تواند به یکی از دو راه زیر ایجاد شود:

نخست روش خواب آغاز[۳](به انگلیسی: (dream-initiated lucid dream (DILD) که

از خواب معمولی شروع شده و در دنباله خواب بیننده به این نتیجه می‌رسد که این
یک خواب بوده.

دوم روش هوشیار آغاز[۴] (به انگلیسی: (wake-initiated lucid dream (WILD) که

خواب بیننده از موقعیت کاملا هوشیار به موقعیت خواب شفاف وارد می‌شود.
خواب شفاف یک نظریه علمی است و برای آن اثبات علمی وجود دارد.
خیلی ها آرزو دارند رویای شفاف ببینند. بعضی‌ها هم وقتی متوجه می‌شوند که دارند
رویای شفاف می‌بینند، به قدری هیجان‌زده می‌شوند که از خواب می‌پرند! رویای
شفاف، نوعی خواب دیدن آگاهانه است. گاهی اوقات، فرد هنگام خواب دیدن، خودش
می‌داند که دارد خواب می‌بیند. رویای شفاف همین است. هنگام دیدن رویای شفاف،
فرد درمی‌یابد که می‌تواند آنچه که در خوابش اتفاق می‌افتد را کنترل کند. چطور
می‌شود رویای شفاف دید؟ در اینجا، آموزش مرحله به مرحله‌ی دیدن رویای شفاف به
طور خلاصه بیان گردیده است.
۱-خودآگاهیتان را از طریق اطمینان از خواب نبودن، افزایش دهید.

در طول روز، از خود بپرسید که آیا خوابید یا بیدار. این کار را اطمینان از خواب نبودن
(Reality Check) می نامیم.
یکی از راه های قابل اطمینان برای این کار، تنظیم کردن ساعت دیجیتالیتان است تا
هر یک ساعت یک بار، زنگ بزند. وقتی ساعت زنگ می زند، به دستانتان نگاه کنید و
از خود بپرسید «دارم خواب می بینم؟» سپس سعی کنید دستتان را از دیوار یا میز
تحریر عبور دهید. اغلب اوقات، اگر این کار را در خواب انجام دهید، دستانتان می توانند
از هر جسم جامدی عبور کنند. افزایش ناگهانی خودآگاهی، بلافاصله، شفافیت شما
را نیز فعال می کند!
راه های دیگری هم برای فهمیدن اینکه خواب هستید یا بیدار وجود دارد مانند:
نفس کشیدن: می توانید راه دهان و بینی تان را بب
ندید و همچنان نفس بکشید؟
پریدن: وقتی می پرید، به آرامی سر جای خود برمی گردید؟
خواندن: می توانید یک جمله را دو بار بخوانید بی آن که تغییر کند؟
بینایی: دیدتان از همیشه واضح تر است یا تارتر؟
دستان: آیا می توانید انگشتان دست راستتان را از دست چپتان عبور دهید؟
زمان: می توانید ساعت را از روی ساعت دیواری یا ساعت مچی بخوانید؟
جادو: آیا می توانید پرواز کنید، تغییر شکل دهید، یا از دیوار عبور کنید؟
چراغ ها: آیا کلید چراغ ها خوب کار می کند؟
حافظه: چه روزی است و الان دارید چه می کنید؟
منطق: آیا می توانید دو عدد را درست با هم جمع کنید؟

البته این روش ها، تنها راه نیستند – و لزوماً ۱۰۰% موفق نیستند – اما نیاز به مهارت
خاصی ندارند و به سرعت به ذهن ناخودآگاهتان می آموزند چگونه رؤیای شفاف ببیند.
اگر از این روش ها مخصوصا عبور دست از دیوار استفاده کنید، هرگز وسط خواب،
بیدار نخواهید شد!
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/11/55.jpg
۲-این است که بدانید چه زمانی برای دیدن رویای شفاف، بهترین زمان محسوب
می‌شود. نخست این که به برنامه‌ی زمانی خواب خود و مدت زمانی که طول می‌کشد
تا خواب ببینید، توجه داشته باشید (می‌توانید این کار را با در نظر گرفتن زمانی که با
دیدن یک رویا از خواب بیدار می‌شوید و مقایسه‌ی آن با زمانی که به خواب رفته بودید،
انجام دهید). رویای شفاف معمولاً طی مرحله‌ی REM صورت می‌پذیرد، یعنی چرخه‌ی
خواب پیش از بیدار شدن. آسان‌ترین راه برای دستیابی به چرخه‌ی REM، این است
که پیش از زمانی که همیشه از خواب بیدار می‌شوید، بیدار شوید، یک تا یک و نیم
ساعت بیدار بمانید و سپس دوباره بخوابید. در این صورت مغز به چرخه‌ی REM
می‌افتد و می‌توانید رویای شفاف ببینید.
۳-این است که تصمیم بگیرید رویای شفاف ببینید. این تکنیک، به رویای شفاف
حافظه‌ای معروف است (Mnemonic Induced Lucid Dreaming یا به اختصار MILD).
زمانی که دارد خوابتان می‌برد، تصمیم بگیرید که هر چه را در خواب دیدید به خاطر
بسپارید، و بر روی این تصمیم تمرکز کنید. پیش خودتان تکرار کنید: «رویای بعدی‌ام را
به خاطر خواهم سپرد» با این کار، به مغزتان فرمان می‌دهید که به رویای بعدی‌تان
توجه کند و به این ترتیب، به احتمال زیاد، وقتی خواب دیدن‌تان شروع شد، خواهید
دانست که دارید خواب می‌بینید. و این یعنی دستیابی به رویای شفاف.
۴-چهارمین مرحله از مراحل آموزشی دیدن رویای شفاف، به خاطر سپردن رویاها
است. یک دفتر برای خود بردارید و تمام جزئیات خواب‌هایتان را در آن بنویسید. با به یاد
آوردن تمام جزئیات خواب هایتان، به مغز خود این پیام را می‌رسانید که رویاها هم به
اندازه‌ی جریان زندگی در زمان بیداری اهمیت دارند. این گونه است که مغز هنگام
خواب دیدن هم هشیاری خود را حفظ خواهد کرد. ثبت تمام رویاها به شما کمک
می‌کند از الگوی خواب دیدن خودتان آگاهی پیدا کنید. انجام این کار، به شما در عمل
کردن به گام چهارم آموزش دیدن رویای شفاف کمک خواهد کرد.
مرتب به چک کردن واقعیت (Reality Check) بپردازید. در طول روز به طور مداوم از خود
بپرسید که خواب هستید یا بیدار. به اطراف نگاه کنید، موقعیت خود را بررسی نمایید
و با هوشیاری اطمینان پیدا کنید که خواب هستید یا بیدار. هر وقت با کسی دیدار
کردید، به جایی رفتید، یا در موقعیتی قرار گرفتید که بیشتر در خواب‌هایتان با آن‌ها رو
به رو می‌شوید، حتماً واقعی بودن آن را به دقت بررسی نمایید. به مرور زمان، مغزتان
می‌آموزد این کار را خود به خود و بدون این که شما بدانید، انجام دهد، حتی در خواب.
در این صورت، هر وقت خواب دیدید، مغزتان این را خواهد فهمید!
یاد گرفتن اینکه چطور رویاهایمان را کنترل کنیم، بخش بسیار مهمی از رویای شفاف
است. تشخیص اینکه دقیقاً چه زمانی خواب می بینیم کافی نیست باید با قوانین
دنیای خواب و رویا آشنا شویم.
شما می توانید بااستفاده از تکنیک های خاص یادبگیرید که چطور در واقعیت مجازی
دنیای خواب هر کاری را انجام دهید.
رویای پرواز
اکثر افراد وقتی یاد می گیرند که رویای شفاف داشته باشند، به سراغ رویای پرواز
می روند. این یک آرزوی متداول است و مطمئنم که همه آنها که اصول رویای شفاف
را یاد گرفته اند، یکبار هم که شده این رویا را دیده اند.
اما، کنترل خواب پرواز همیشه هم آسان نیست. پرواز کردن در زندگی عادی امری
عادی نیست به همین خاطر وقتی سعی می کنید خواب پرواز ببینید، ذهن خودآگاه
شما در باور آن کمی مشکل خواهد داشت.
ممکن است متوجه شوید که خیلی بالا رفته اید یا خودتان را متقاعد کنید که حتماً
پایین می افتید. این مشکل فیزیکی نیست، مشکلی ذهنی است.
به فیلم ماتریکس فکر کنید، وقتی که مورفوس از نئو می پرسد که چطور در جنگ
واقعیت مجازی او را می زند. آیا به خاطر این بود که در دنیای شبیه سازی شده، قوی
تر، سریع تر یا شایسته تر بود؟ خیر. به خاطر این بود که واقعاً باور داشت که بهتر
است. در رویای شفاف هم وضع به همین صورت است.
برای پروراندن این باور و دیدن یک رویای پرواز عالی، باید کم کم از پریدن های کوتاهتر
شروع کنید و بعد تدریجاً به خودتان اجازه دهید که بالاتر بروید. باید همیشه یادتان
باشد که این یک رویاست و هیچ آسیبی نخواهید دید. با تمرین خیلی زود می توانید
مثل سوپرمن بالاتر از ابرها و روی شهر پرواز کنید.
اگر می خواهید می توانید از کمک پرواز هم استفاده کنید. این کمک می تواند هر
چیزی مثل بال های خیلی بزرگ یا یک جت یکنفره باشد، یا حتی نشستن روی یک
اژدهای بالدار.
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/11/56.jpg
تغییر صحنه در رویا
ایجاد تغییر صحنه در خواب در جلوی چشمانتان کار دشواری است. دلیل اصلی آن این
است که خودتان انتظار آن تغییر را ندارید.
البته، وقتی صحبت از یاد گرفتن کنترل رویاها به میان می آید، همیشه راهی وجود
دارد. تحقیقات مربوط به خواب های شفاف راه های مختلفی را برای تغییر صحنه در
خواب های آگاهانه کشف کرده است.
من یکبار می خواستم در خواب چیزی بخورم اما در وسط یک مزرعه بودم. به خاطر
همین یک کمی جادو و جنبل در خوابم راه انداختم. تجسم کردم که یک رستوران
پشت سرم است و وقتی یک ثانیه بعد سرم را برگرداندن، آن رستوران همانجا بود.
بعد داخل شدم و یک غذای خیلی خوشمزه سفارش دادم.
گاهی اوقات یک در جادویی پیدا می کنم و پشت آن می ایستم. مقصدم را پشت در
تجسم می کنم. اینکار را می توانید با آینه هم انجام دهید. آینه ها هم معمولاً به
مکان های دیگری راه دارند و راهی برای تغییر واقعیت به حساب می آیند.
مهمترین چیز این است که واقعاً باور داشته باشید که صحنه می تواند عوض شود.
درغیراینصورت با ذهن خودآگاهتان وارد جنگ منطقی خواهید شد. عادت کنید که هر
از گاهی به خودتان بگویید که “این یک رویا است” و خیلی زود یاد می گیرید که هر
چیزی در رویا ممکن است.
و خواب های دیگر که بستگی به قدرت تخیل شما دارد.

پارسیگر

Mehrbod
11-19-2013, 09:23 PM
تجربیات شما پیرامون رویاها - برگ 5 (http://www.daftarche.com/%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-2/%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%A7-647/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-5.html)

sara
11-19-2013, 09:56 PM
خواب و رویا بسیار موضوع پیچیده ای است

و از آن پیچیده تر رویاهای صادقه ای است که به سراغ ما می آیند که البته خیلی ها این رویای صادقه را حاصل پردازش های مغزی ما
میدانند ولی به هر حال اتفاقی که در رویای صادقه می افتد گاهی هتا خارج از کنترل مغز و خارج از پردازش های مغزی ماست .
سفر به مکان ها و شناخت مکان هایی که وجود دارند اما آن ها را نمی شناخته ایم و تنها با یک خواب با آن آشنا می شویم و در آینده در باره ی بودن آن
اطمینان حاصل میکنیم ...

Mehrbod
11-19-2013, 10:16 PM
و از آن پیچیده تر رویاهای صادقه ای است که به سراغ ما می آیند که البته خیلی ها این رویای صادقه را حاصل پردازش های مغزی ما
میدانند ولی به هر حال اتفاقی که در رویای صادقه می افتد گاهی هتا خارج از کنترل مغز و خارج از پردازش های مغزی ماست .

این خیلیها همان دانشمندان باشند دیگر؟ ((:

خواب هم چیزی بیشتر از پردازش مغز نیست, اگر شک دارید یک توهم‌زا نوشیده و ببینید چه ها که نمی‌پردازد!

sara
11-19-2013, 10:24 PM
این خیلیها همان دانشمندان باشند دیگر؟ ((:

خواب هم چیزی بیشتر از پردازش مغز نیست, اگر شک دارید یک توهم‌زا نوشیده و ببینید چه ها که نمی‌پردازد!

ببنید مهربد جان پیش از این هم در این باره به بحث پرداخته ایم در سخنگاهی دیگر اگر خاطرتان باشد
برخی مسایل پیش آمده در خواب و پیش بینی ها جوابی ندارند
برای نمو نه در پست قبل تر خودم مثالی زدم : آگاهی دادن این خواب های از مکانی است که هرگز نمیشناختیدو هرگیز ندیده بودید
ولی به واقع آن مکان وجود دارد و برای خود شما هم بعد از دیدن خواب ثابت شده باشد .
برای این مورد چه پاسخی میتوان داشت ؟؟؟آیا این هم باز پردازش مغزی است که آن مکان را هرگز ندیده
و اطلاعاتی از آن مکان نداشته است ؟

kourosh_bikhoda
11-19-2013, 10:31 PM
برای این مورد چه پاسخی میتوان داشت ؟؟؟آیا این هم باز پردازش مغزی است که آن مکان را هرگز ندیده
و اطلاعاتی از آن مکان نداشته است ؟
هر خواب بین 2 تا 8 دقیقه فکر میکنم طول میکشه. در اینصورت در طول 2 ساعت خواب رم که ما در شبانه روز داریم دستکم به طور متوسط 24 خواب میبینیم. یک فرد در طول 50 سال زندگی خودش که آدم عاقلی باشه، میتونه 1200 خواب ببینه. آیا احتمال اینکه فقط یک خوابی رو ببینه که پس از مدتی شبیه اون رو تجربه کنه احتمال خیلی بالاییه؟ (یک در 1200) تازه با این شرایط که از خواب دیده شده تنها سایه روشنی باقی مونده در ذهن و جزییات فراموش شدند.

Reactor
11-19-2013, 10:37 PM
حیوانات هم خواب میبینند.

خواب چیزی جز تراکنش مغز در موقعیت استند بای نیست.

sara
11-19-2013, 10:51 PM
هر خواب بین 2 تا 8 دقیقه فکر میکنم طول میکشه. در اینصورت در طول 2 ساعت خواب رم که ما در شبانه روز داریم دستکم به طور متوسط 24 خواب میبینیم. یک فرد در طول 50 سال زندگی خودش که آدم عاقلی باشه، میتونه 1200 خواب ببینه. آیا احتمال اینکه فقط یک خوابی رو ببینه که پس از مدتی شبیه اون رو تجربه کنه احتمال خیلی بالاییه؟ (یک در 1200) تازه با این شرایط که از خواب دیده شده تنها سایه روشنی باقی مونده در ذهن و جزییات فراموش شدند.

فکر می کنم برای خواب دیدن هم محدودیت داشته باشیم و اینطور که شما گفتید روح و یا مغز و هر آنچه که سرچشمه ی این خواب هاست
( هر چه که نامیده می شود ) توانایی اینو نداشته باشه که تمام اون ساعت هایی رو که در خواب هست ، رویا ببینه .
ولی به نگرم هتا اگر یک بار هم برای هر فرد آن نمونه ای که در بالا گفتم اتفاق بیافتد ( خبر از مکانی که وجود دارد و یا پیش بینی
اتفاقاتی که هیچ پیش زمینه ای برای آن نداشته ایم ) باز جای بحث زیادی باقی میگذارد و موضوع تنها به یک پردازش ساده محدود نمی شود و
این اتفاق باید چیزی فراتر از یک پردازش ساده باشد .
برای خود من این اتفاق افتاده و هتا شده که حادثه ای را در خواب دیدم و بعد اتفاق افتاده ... حادثه ای که چیزی فراتر از یک روزمرگی
بوده باشد .

homayoun
11-19-2013, 11:13 PM
خوب اینکه خواب به فربود بپیونده یا اینده را پیشگویی کنه چیز دیگریست
که پیرامون آن شنیده ام خواب هایی به فربود میپنده که پیش از برخواستن خورشید باشه
در آغاز خواب هم نباشه . یا اینکه باید با دیدن آن خواب از جا بپری!

ولی بیشتر میخوام به این بپردازم که اگر خواب تنها کنش های مغزی هم باشد
بازهم میشه در خواب خیلی چیزها را به یاد آورد یا دریافت... انگار زمان بیشتری داریم

از خیلی ها شنیده ام که با خواب هایشان چیز میآموزند
یه بنده خدایی گفته بود توی خواب مزدائیک را یادگرفته و بدون خواندن در آزمون 20 گرفته!
نون راست یا دروغ این جهان خواب جایی است که همه کس آن را خوب درنیافته
برخی توانایی های بیشتری در خواب دیدن دارند و برخی کمتر .

خواب چیزیه که درونش یادت نمیاد از کجا رسیدی به اینجا همه چیز کم رنگ و تار و گیژکنندست...

پارسیگر

sonixax
11-19-2013, 11:52 PM
خواب چیزی جز تراکنش مغز در موقعیت استند بای نیست.

من اسمش رو گذاشتم Defragment مغز !

kourosh_bikhoda
11-20-2013, 01:07 AM
فکر می کنم برای خواب دیدن هم محدودیت داشته باشیم و اینطور که شما گفتید روح و یا مغز و هر آنچه که سرچشمه ی این خواب هاست
( هر چه که نامیده می شود ) توانایی اینو نداشته باشه که تمام اون ساعت هایی رو که در خواب هست ، رویا ببینه .
البته ما فقط خوابهایی که در حالت رم میبینیم رو یادمون میمونه. در فازهای non-rem به خصوص اون فاز عمیق یادمون نمیمونه.

برای خود من این اتفاق افتاده و هتا شده که حادثه ای را در خواب دیدم و بعد اتفاق افتاده ... حادثه ای که چیزی فراتر از یک روزمرگی
بوده باشد .
علت خوابیدن هنوز مشخص نیست. یعنی ما نمیدونیم اصلن چرا میخوابیم. ولی یه حدس هایی زده میشه. از جمله همونی که sonixax گفت. یعنی خواب برای اینه که ذهن به بازسازی و طبقه بندی اطلاعات بپردازه (البته در کنار چند علت دیگه). ذهن در حالت بیداری حتا اگه نیاز باشه خیلی سفرها میکنه. برای مثال اگر شما در لاتاری گرین کارت شرکت کرده باشید بعید نیست برای خودتون رویاپردازی کنید که مثلن برنده شدید و میخواهید به کالیفرنیا برید. همین اتفاق در خواب هم میفته و ذهن تمام داده های خودش رو که حاصل تجارب گذشتش هست آنالیز و طبقه بندی میکنه. پس اگر خواب ببینید مثلن به 10 شهر دیگه امریکا هم رفتید زیاد خارق العاده نیست.

Mehrbod
11-20-2013, 01:48 AM

من هم خوانده‌ام همچو کاری میکند, ولی خب Linux از بیخ defragment نمیخواهم, به نگرم مغز ما هم نمیخواهد! (;

ولی هر چه هست, میدانیم که پس از خواب چیزهاییکه در چیزهاییکه آموخته‌ایم پیش‌میرویم, برای همین نگره‌یِ یادگیری و فراگیری در خواب آن اندازه‌ای که به نگر میاید سست نیست.

sonixax
11-20-2013, 02:57 AM
من هم خوانده‌ام همچو کاری میکند, ولی خب Linux از بیخ defragment نمیخواهم, به نگرم مغز ما هم نمیخواهد! (;

مغز ما در هنگام شب داده ها را از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت انتقال میدهد و حافظه بلند مدت را هم مرتب میکند . احتمالن برای همین ما خواب میبینیم .
افرادی که توانایی یاد آوری خاطرات و استفاده از حافظه را نداشته باشند به بیماری به نام Amnesia دچار هستند

Amnesia - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Amnesia)

که این افراد به خاطر آسیبهایی که به مغزشون وارد شده توانایی این کار رو ندارند ! در برخی از انواع این بیماری شخص توانایی انتقال داده ها از حافظه کوتاه مدت به بلند مدتش رو نداره و برای همین داده ها بایگانی نمیشند .

البته لینوکس هم دیفرگ کردن لازم داره گاهی اوقات ! منتها میزان فرگمنتیشن درش در قیاس با ویندوز بسیار بسیار کمتر هستش و بیشتر این مشکل زمانی دیده میشه که دیسک تقریبن پُر شده باشه و چون لینوکس هم گاهی به این داستان نیاز داره برنامه هایی مانند Shake تولید شدند :

Vleu.net: ShAkE (http://www.vleu.net/shake/)

Linux File-system defragmenter | Free System Administration software downloads at SourceForge.net (http://sourceforge.net/projects/defragfs/)

Reactor
11-29-2013, 12:01 AM

بله به نظر من هم دقیقا همین کار را میکند:e00e:

sara
11-29-2013, 11:02 PM
البته ما فقط خوابهایی که در حالت رم میبینیم رو یادمون میمونه. در فازهای non-rem به خصوص اون فاز عمیق یادمون نمیمونه.

علت خوابیدن هنوز مشخص نیست. یعنی ما نمیدونیم اصلن چرا میخوابیم. ولی یه حدس هایی زده میشه. از جمله همونی که sonixax گفت. یعنی خواب برای اینه که ذهن به بازسازی و طبقه بندی اطلاعات بپردازه (البته در کنار چند علت دیگه). ذهن در حالت بیداری حتا اگه نیاز باشه خیلی سفرها میکنه. برای مثال اگر شما در لاتاری گرین کارت شرکت کرده باشید بعید نیست برای خودتون رویاپردازی کنید که مثلن برنده شدید و میخواهید به کالیفرنیا برید. همین اتفاق در خواب هم میفته و ذهن تمام داده های خودش رو که حاصل تجارب گذشتش هست آنالیز و طبقه بندی میکنه. پس اگر خواب ببینید مثلن به 10 شهر دیگه امریکا هم رفتید زیاد خارق العاده نیست.

خب البته که خواب ها طبقه بندی دارند و درجات مختلف و برخی از اونها نشات گرفته از رخ دادهای روزمره و تحت تاثیر اونها هستند.
من در مورد خواب هایی صحبت میکنم که برای نمونه هم گفتم : مکانی را می بینید در خواب که نه تاکنون دیده اید و نه در مورد آن شنیده اید
و بعدها برایتان ثابت می شود که اری... چنین جایی هم بوده است و خواب شما پیش تر از اینکه آن را در واقعیت دریابید ، آن مکان را به نوعی
به شما گوشزد کرده .
در اینجا ما با واقعیتی روبرو هستیم و پرسشی رخ میدهد که آیا مغز ، در جاییکه مرکز خواب ها و رویاهاست توانایی گذر از روزمره و پیش بینی
آینده و آگاهی ما از مسالی که نمیدانیم را دارد یا نه ؟
در ضمن به این نیز توجه داشته باشد که قسمت های بسیاری از مغر و کارکرد آن هنوز برای بشر ناشناخته است .

kourosh_bikhoda
11-30-2013, 07:31 PM
در اینجا ما با واقعیتی روبرو هستیم و پرسشی رخ میدهد که آیا مغز ، در جاییکه مرکز خواب ها و رویاهاست توانایی گذر از روزمره و پیش بینی
آینده و آگاهی ما از مسالی که نمیدانیم را دارد یا نه ؟
ممکنه اینطور باشه. اگر به زندگی روزمره نگاهی بکنید میبینید که ما در طول روز مدام در حال پیش بینی آینده هستیم. ممکنه بخواهید نوسان بازار رو در مثلن 6 ماه آینده پیش بینی کنید. ممکنه بخواهید برای خرید خانه اقدام کنید. ممکنه هرکاری بکنید. به هر حال مغز ما در طول روز مدام در حال همین کار هست. پس زیاد چیز عجیبی نیست که در خواب هم همین فرایند ادامه داشته باشه.

ولی منطقی ترین توضیحی که میشه داد همونی بود که گفتم. ضمن اینکه بعضی وقتها از رویایی که دیدیم پس از سالها فقط یه سایه روشن باقی میمونه. در واقع به درستی شاید مطمئن هم نباشیم که صحنه ای رو در رویا قبلن دیدیم. ولی به طرز عجیبی برامون آشنا میاد. شاید براتون اتفاق افتاده باشه کسیو ببینید که میگه من این صحنه رو قبلن جایی دیدم. معمولن نمیگن خواب دیدم. همه میگن در جایی دیدم.

من خودم در کودکی یه صحنه از کارتون تام و جریو وقتی دیدم مطئن بودم که قبلن در جایی تجربش کردم. یادمه که اون زمان مطمئن بودم این صحنه رو در جایی دیدم. شاید الان اگه از رویا و خواب دیدن اطلاعات علمی نداشتم بی درنگ نتیجه میگرفتم که در رویا دیدمش.