PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر چهره ها به مرور زمان

m@hdi
11-18-2013, 05:25 PM
وقتی پسری یا دختری به دنیا میاد حالت چهرش به پدرش میره یا مادرش یا هر دو اما چیزی که غیر قابل انکار هست اینه که چهره های انسان ها به مرور زمان زیباتر میشه در صورتی که میدانیم بچه متولد شده چیزی جز نطفه ای نیست که اسپرمش از مرده و تخمکش از زن پس چطور ممکن است به مرور زمان چهره ها تغییر کنه؟! یکی به من گفت شرایط زندگی به مرور زمان داره راحت تر میشه و همین علت تغییر چهره ها هست. این حرف تا حدی صحیح است مثلا همین الان پسرها و دخترهایی که در شرایط خشن آب و هوایی زندگی میکنند و پوست کلفت تری دارند زشت تر از پسرها و دخترهایی هستند که در شهرها زندگی میکنند و پوست نازک تری دارند البته مثال نقض هم داریم که من رو به این استدلال مشکوک میکنه.

به نظر شما علل این تغییرات چیست؟

izabel
11-18-2013, 09:18 PM
من منظور این دوستون رو نفهمیدم یعنی چی که شرایط داره راحت تر میشه و در چهره تاثیر میذاره؟!! باید دید استدلال ایشون چی بوده
ولی چیزی که من میدونم هرچیزی بستگی به ژن داره و چیزی غیر از ژن نیست و گاهی هم جهش ژنی که بیش تر از دو نسل قبل اتفاق نمیوفته!
و اما در مورد شرایط اب و هوا و محیط .. بله تاثیر داره و به مرور زمان روی مردم هر ناحیه تاثیر خودش رو گذاشته مانند مردم افریقا ولی این طی مدت کمی پیش نمیاد که بگیم در طی طول سن رشد یک فرد روی چهره اش تاثیر گذاشته!

sara
11-18-2013, 09:25 PM
من منظور این دوستون رو نفهمیدم یعنی چی که شرایط داره راحت تر میشه و در چهره تاثیر میذاره؟!! باید دید استدلال ایشون چی بوده
ولی چیزی که من میدونم هرچیزی بستگی به ژن داره و چیزی غیر از ژن نیست و گاهی هم جهش ژنی که بیش تر از دو نسل قبل اتفاق نمیوفته!
و اما در مورد شرایط اب و هوا و محیط .. بله تاثیر داره و به مرور زمان روی مردم هر ناحیه تاثیر خودش رو گذاشته مانند مردم افریقا ولی این طی مدت کمی پیش نمیاد که بگیم در طی طول سن رشد یک فرد روی چهره اش تاثیر گذاشته!

این چهره ای که در مردم آفریقا میبینی مربوط به ژن هست و نه آب و هوا
وگرنه قرن های متمادی چهره ی اینها به همین صورت بوده
ولی در برخی مناطق دیگر بله ... تغییرات و شرایط زندگی و هتا نوع غذا و خوراک
در تغییر چهره میتونه اثر گذار باشه .

izabel
11-18-2013, 09:42 PM
این چهره ای که در مردم آفریقا میبینی مربوط به ژن هست و نه آب و هوا
وگرنه قرن های متمادی چهره ی اینها به همین صورت بوده
ولی در برخی مناطق دیگر بله ... تغییرات و شرایط زندگی و هتا نوع غذا و خوراک
در تغییر چهره میتونه اثر گذار باشه .

درسته عزیزم من هم میگم مربوط به ژن هست ولی اب و هوا در طولانی مدت در رنگدانه های پوست تاثیر گذاشته و طبیعتا جزئی از ژن افراد شده! و به دنبال اون با گذشت زمان از طریق پدر و مادر ها به نسل های بعدی رسیده!! و این در همه جا یکسان هستش!

Mehrbod
11-18-2013, 09:46 PM
خورد و خوراک بهتر
پاکیزگی بیشتر (آب و گرمابه و ...)
افزار آرایش (برداشتن ابروها, موهای fashion, ...)
دگرش‌هایِ ژنتیک (همراه با آمیزش بالای نژادها)
...

undead_knight
11-19-2013, 04:49 AM
زیبایی رو اول تعریف بنمائید.

homayoun
11-19-2013, 10:37 AM
دگرش چهره از برای فرگشتن آمده! نون اینکه چگونه خود را فرگشت دهیم برمیگردد به پیرامون و زیستبوممان!
که پس از سالها ما را فرمیگرداند و ژن ما دگرگون میشود!

پارسیگر

m@hdi
11-19-2013, 11:27 AM
خورد و خوراک بهتر

من خودم فرضیه ای بر همین مبنا دارم! هرچی ظاهر غذاها زشت تر باشه مردم آن ناحیه زشت تر هستند! مثال هایش هم میتونه آفریقا و آسیای جنوب شرقی از یک طرف و اروپا و آمریکا از طرف دیگر باشه!

زیبایی رو اول تعریف بنمائید.

من از بحث های کیفیتی فلسفه خوشم نمیاد! منظور من از زیبایی ظاهر افراد هست فقط کافیست که چهره مردان و زنان 150 سال پیش را با 50 سال پیش و 50 سال پیش را با الان مقایسه کنید منظور بنده را متوجه میشوید که تعریفم چیست.

دگرش[١] چهره از برای فرگشتن[٢] آمده! نون[٣] اینکه چگونه خود را فرگشت دهیم برمیگردد به پیرامون[٤] و زیستبوممان!
که پس از سالها ما را فرمیگرداند و ژن ما دگرگون میشود!

خب فرگشت چیزی هست که در بلند مدت خود را نشان میدهد و همانطور که بنده گفتم لازم نیست به خیلی وقت پیش برگردید فقط کافیست تغییرات چهره مردان و زنان را در 150 سال اخیر در نظر بگیرید.

homayoun
11-19-2013, 12:03 PM
خب فرگشت چیزی هست که در بلند مدت خود را نشان میدهد و همانطور که بنده گفتم لازم نیست به خیلی وقت پیش برگردید فقط کافیست تغییرات چهره مردان و زنان را در 150 سال اخیر در نظر بگیرید.

خوب خود چهره دگرگون نشده. بیشتر آرایش و مد و جامه پوشیدن ها دگرگون شده! چون ژن در کوتاه زمان دگرگون نمیشود!
چیز های دیگر همان خوردن و نوشیدن(برای نمونه نوشیدن شیر پوست را سپیدتر میکند)
آفتاب که پوست را تیره میکند. اسلاو های ایران را با اسلاوهای روسیه همسنجی کنید هردو چشم آبی و موی سرخ دارند
ولی پوست اسلاوهای ایران گاهی بسیار تیره تر است!
آب و هوا هم خیلی مهند است. برای نمونه بدن چینی ها مو ندارد ولی هنگامی که یک چینی 5 سال در ایران میزید بدنش مو درمیآورد!

امیدوارم پاسخ خود را گرفته باشید:e00e:

اگر چیز دیگری باشد پیرامون ژن است :e00e:

پارسیگر

undead_knight
11-19-2013, 12:15 PM
زیبایی یک مفهوم نسبی هست،در واقع اگر یک زن "زیبا و خوش اندام" رو به 200 سال پیش ببرید احتمالا میگن "زشت و لاغر" هست.
من بعد میدونم کسی خوشگل تر شده باشه(بیش از تاثیر لوازم آرایشی!) بلکه دیدگاه زیباشناسانه ماست که تغییر کرده.

یه نفر
11-21-2013, 10:09 AM
عذر خواهی میکنم که جفت پا میپرم وسط این بحث علمیتون!
ولی چند خطی نظرم رو ابراز میکنم

بچه که به دنیا میاد قیافش مثل نوزاد خوک هست! چجوری میشه تشخیص داد مثل باباشه یا مامانش! البته بعد از چند روز که نوزاد به هوا و تنفس عادت کرد و رشد کرد، چهره خودش رو نشون میده.. این که شبیه پدرش یا مادرش شده خب یک پدیده علمی و ثابت شده و بسیار پیش پا افتاده هست.. ژن
ژن های والدین خود را داره پس شبیه اونها میشه!

شرایط زندگی به هیچ وجه نمیتونه روی تغییر چهره به طور مستقیم تاثیر بگذاره. چرا؟ اگر قرار بر این باشه، پس افراد زیادی مثل هم میشن! زندانی های حبس ابد همشون مثل هم!
پرستارها مثل هم!
مستاجر ها :-) مثل هم
طلا فروش ها - نانوا ها - خانه دار ها و ... استاد ها .....

ولی شرایط زندگی میتونه روی روح انسان ها اثر بگذاره.. روح که تغییر کنه، باعث تغییر حالات جسمی آدم میشه.. روح و روان یه نفر شاد باشه، ناخودآگاه لبخند بر لب خواهد داشت
روح و روان یه نفر غمگین باشه، ناخودآگاه همیشه لب های بسته و ابروهای گره خورده خواهد داشت..

طبیعیه کسی که زیاد میخنده، پیشانی بلند تر و لب های کشیده تر و چال گونه زیبا و .. خواهد داشت که باعث زیبایی میشه
و کسی که غمگینه ابروهای پیوسته و چانه نسبتا کشیده خواهد داشت..!

در ضمن به قول دوستمون باید زیبایی رو تعریف کرد! خوبی رو تعریف کرد.. یه زمانی میگفتن بچه باید تپل و مپل باشه. دوس داشتنیه..
حالا میگن تپل و مپل خوب نیست!
یه زمانی چشم آبی مُد بود. الان مشکی
یه زمانی پاچه شلوار تا میشد بالا :-) آخر مُد بود. الان هرکی اینکارو کنه خب بهش میخندن!! :-)))
یه زن یا مرد زیبای امروزی رو در نظر بگیر. قطعا 50 سال پیش اصلا زیبا و خوش تیپ نبوده و 50 سال آینده هم نخواهد بود..!
پس اینکه بچه ها دارن زیبا میشن، غلطه. دید ما نسبت به اونها تغییر کرده! زیباشناسی ما تغییر کرده..!

* منظور از یه نفر، من نیستم
* روح وجود داره/ نداره. اینجا محل اثبات روح نیست
* خر یک جاندار است! :e057:

m@hdi
11-21-2013, 10:56 AM
پس اینکه بچه ها دارن زیبا میشن، غلطه. دید ما نسبت به اونها تغییر کرده! زیباشناسی ما تغییر کرده..!

بهتره شما یک نگاهی به عکس سوگولی های ناصر الدین شاه بیاندازید تا مطمئن شوید به کنار از اینکه تعریف زیبایی تغییر کرده واقعا باید ما مردها اسپاگتی را شکر کنیم که در آن دوره به دنیا نیامدیم!