PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با بیست میلیون چکار میتوان کرد؟!

cool
11-02-2013, 08:37 AM
درود
دوستان عزیز قرار است بیست میلیون تومان از جیب مبارک پدر به من تعلق بگیرد.با این پول چیکار میتوان کرد؟
الان بیست میلیون پولی نیست ولی خب شاید شما یک پیشنهاد خوب داشته باشید.اصلا نمیدونم چیکار کنم.میخوام یک شغلی با این پول دست و پا کنم.خاهشا راهنمایی بکنید
+
سپاس

MEHDI
11-02-2013, 08:48 AM
رویاهایت، مهارت هایت و علاقه ات را در نظر بگیر.
شاید بخواهی یک ماشین بخری بخصوص برای دختربازی. :e056:
شاید بخواهی با بخشی از پولت دوره های آموزشی مرتبط با رشته ات بری.
چکار بلدی بکنی؟ چقدر مهارت و تجربه داری؟
نخست بگو علاقه ات چیست؟ دغدغه ات چیست؟فلسفه زندگیت(personal mission) چیست؟

cool
11-02-2013, 08:54 AM
رویاهایت، مهارت هایت و علاقه ات را در نظر بگیر.
شاید بخواهی یک ماشین بخری بخصوص برای دختربازی. :e056:
شاید بخواهی با بخشی از پولت دوره های آموزشی مرتبط با رشته ات بری.
چکار بلدی بکنی؟ چقدر مهارت و تجربه داری؟
نخست بگو علاقه ات چیست؟ دغدغه ات چیست؟فلسفه زندگیت(personal mission) چیست؟
نمیخوام این پولا رو عیش و نوش کنم.چرا که هر وقت پول دستم اومده به فاک دادمشون!میخوام با این پولا درامد داشته باشم و یک کاری که سود داشته باشه(به تناسب همین سرمایه)شروع کنم.

cool
11-02-2013, 10:45 AM
هیچ کاری نمیتوان کرد عایا؟:e40e:

Anarchy
11-02-2013, 11:12 AM
بذار تو بانک سودشو بگیر ماهانه :e415: !!

cool
11-02-2013, 11:33 AM
بذار تو بانک سودشو بگیر ماهانه :e415: !!
اگر مثلا در بانک ملی سپرده سرمایه گذاری بلند مدت یکساله با سود هفده در صد باز کنم ماهیانه تقریبا دویست و هفتاد هزار تومان سود داره که اگر فقط با سرمایه پنج میلیون تومان برم دست فروشی کنم مطمئنا بیش از این سود خواهد داشت:e415:!!

Theodor Herzl
11-02-2013, 01:02 PM
قاچاقی از ایران بیا بیرون :e420:

Theodor Herzl
11-02-2013, 01:34 PM
۲۰ میلیون ۳-۴ هزار پوند مثلا می‌شه تو انگلیس ، بیای توی حوزه یورو یا انگلیس چند ماه ۲۰ میلیون جمع میکنی‌ ، هیچی‌ توی ایران ارزش نداره انجام بدی ، حتی میتونی‌ قانونی‌ از نروژ یا اتریش اینجاها ویزا بگیری برای تحصیل که این‌کشور‌ها شهریه هم ندارن ۲۰ میلیون هم برای خرج اولیت باشه تا اونجا کار پیدا کنی‌

sonixax
11-02-2013, 01:38 PM
قاچاقی از ایران بیا بیرون

منم همین رو میخواستم بهش بگم که مهاجرت کنه ! بعد یهو یادم افتاد که با 20 میلیون امروز دیگه نمیشه این کار رو کرد !
چون توی کشورهای اطراف ایران که سکوهای این کار هست همه به یورو پول میگیرند دست کم 12 هزار تا .
و اگر درست یادم باشد ایشون همسر و فرزند هم دارند که دیگه اصلن با این پول نمیشه مگر 4-5 سال ندیدنشون رو جون بخره .

درود
دوستان عزیز قرار است بیست میلیون تومان از جیب مبارک پدر به من تعلق بگیرد.با این پول چیکار میتوان کرد؟
الان بیست میلیون پولی نیست ولی خب شاید شما یک پیشنهاد خوب داشته باشید.اصلا نمیدونم چیکار کنم.میخوام یک شغلی با این پول دست و پا کنم.خاهشا راهنمایی بکنید
+
سپاس

در + کوزه + آب + نوشیدن

توی کشوری که سیب کیلویی 6000 تومانه با 20 میلیون چه کار میخواید بکنید آخه ؟
اگر فکر مهاجرت در سر دارید یک مقداری (دست کم 100%) هم خودتان بذارید روش از ایران بزنید بیرون . فکر کنم 5 میلیون بذارید روش یه 405 هم بتونید بخرید تازه ثبت نامی و نمایندگی و این حرفها (اینجا قیمتش 250 یورو هست صفرش هم نیست چون تولید نمیشه) !!!

نظر من رو میخواید اگر توانایی مالی خودتون خوبه یک مقداری هم بذارید روش و در صورت توافق بقیه اهل خانه از ایران بزنید بیرون . با حدودای 30-40 هزار یورو میشه اینجا به شکل قانونی و سرمایه گذاری اومد کافیه برای 3 تا اروپایی (آلمانی - سوئدی - فرانسوی و ...) کار آفرینی کنید .

Theodor Herzl
11-02-2013, 01:41 PM
منم همین رو میخواستم بهش بگم که مهاجرت کنه ! بعد یهو یادم افتاد که با 20 میلیون امروز دیگه نمیشه این کار رو کرد !
چون توی کشورهای اطراف ایران که سکوهای این کار هست همه به یورو پول میگیرند دست کم 12 هزار تا .
و اگر درست یادم باشد ایشون همسر و فرزند هم دارند که دیگه اصلن با این پول نمیشه مگر 4-5 سال ندیدنشون رو جون بخره .آدم تمام زندگی‌‌اش را بفروشد هم باز ارزش دارد از ایران خارج بشود ، ۳-۴ سال هم خانواده را کسی‌ نبیند باز ارزش دارد ، حداقل اینجا کسی‌ ظرف بشورد ماهی‌ ۱۴۰۰-۱۵۰۰ دلار درامد دارد ، بچه‌ها هرچه در ایران باشند ، در خارج از ایران اوضاع بهتری دارند

sonixax
11-02-2013, 02:08 PM
آدم تمام زندگی‌‌اش را بفروشد هم باز ارزش دارد از ایران خارج بشود ، ۳-۴ سال هم خانواده را کسی‌ نبیند باز ارزش دارد ، حداقل اینجا کسی‌ ظرف بشورد ماهی‌ ۱۴۰۰-۱۵۰۰ دلار درامد دارد ، بچه‌ها هرچه در ایران باشند ، در خارج از ایران اوضاع بهتری دارند

من با این گفته 100% موافقم .
باید دید جناب کول هم موافق هستند یا خیر !
یکی از دوستان نزدیک من دارد در گنداب جمهوری اسلامی و ایران دست و پا میزند و هر روز مینالد ولی خروج از کشور هم برایش تابو است و میگوید از گشنگی بمیرد بیرون نمیاد و نمیتونه همسرش رو حتا یک روز هم نبینه .
البته زندگی در کشوری مثل آلمان گرچه از ایران خیلی خیلی بهتر است ولی وقتی مجبور میشودی 70% درآمدت را بیخود و بیجهت بریزی در خیک دولت به نام مالیات و وظیفه اجتماعی (sozialabgabe) و مالیات تلویزیون و بیمه بازنشستگی ای که طبق سیستم جدید هنگام بازنشستگی ات بهت دیگه تعلق نمیگیره و در حقیقت داری پول قبلی ها رو میدی و باید برای خودت هم جدا یک جایی پرداخت کنی و .... بسی سرخورده میشوی و میخواهی هر چه زودتر از شرِ مزخرفی به نام سوسیالیسم راحت شوی .
البته بله با 30% باقی مانده میتوانی اجاره خانه را بدهی ، خورد و خوراک داشته باشی ، ماشین آخرین مدلت را هم سوار شوی و البته تا خرخره به دولت و بانک و ... هم بدهکار باشی و قسط بدهی .
میدونی بخش مسخره کار کجاست ؟ من رفتم با پولی که جمع کردم نقدی یک خانه خریدم اومدن یقه ام کردن که چرا رفتی نقدی خریدی باید از دولت وام میگرفتی که بعدش بهره بدی که بعدش ایجاد کار بشه :))) میگم چرا میگه وظیفه اجتماعیته :)))) من هم گفتم ریدم توی نظام اجتماعی شماها ! اومدم بیرون . دو روز بعد یک نامه اومد که دفعه بعدی اینطوری خرید کنی (منظورشون خونه و ماشین و زمین و اینها بوده) باید جریمه بدی . بیچاره ها خبر ندارند دفعه بعدی وجود نداره که من پولی که برای بدست آوردنش پوستم کنده شده را در این گنداب سوسیالیستی که سعی میکند بخشهایی از سرمایه داری را به تخمی ترین شکل ممکن قرقره کند برای خرید خانه و ماشین و ... خرج کنم .

cool
11-02-2013, 02:48 PM
سپاس از راهنمایی دوستان.من فعلا نمیتونم از کشور خارج بشم چرا که یک سال مونده تا فارغ التحصیل بشم.کلا نا امید شدم.فکر کنم این بیست تومنو مثل سابق باید به فاک بدم!:e058:

Theodor Herzl
11-02-2013, 02:50 PM
اگه داری لیسانس میگیری از همین الان اقدام کنی‌ اتریش اینها راحت به کشور‌های جهان سوم برای تحصیل ویزا میدهند ، یکبار میلاد توضیح داده بود ، برای فوق لیسانس اقدام کن

cool
11-02-2013, 03:00 PM
اگه داری لیسانس میگیری از همین الان اقدام کنی‌ اتریش اینها راحت به کشور‌های جهان سوم برای تحصیل ویزا میدهند ، یکبار میلاد توضیح داده بود ، برای فوق لیسانس اقدام کن
ببین دوست عزیز پدرم بیست تومن بهم میده میتونم باهاش برم سفر،میتونم یه پولی روش بذارم یه ماشین بگیرم،یا...
ولی من نمیخوام این پولو همینجوری بیخود خرج کنم.از این پولا قبلا از جیب مبارک پدرم بهم رسید و همینجوری بیخود صرف چیزهای بدرد نخور کرده ام.اما الان میخوام با این پولا یه درامدی داشته باشم که لا اقل خرج سیگارم بشه!گرچه که پول کمیه ولی گفتم شاید دوستان یه ایده خوب داشته باشند!

Theodor Herzl
11-02-2013, 03:06 PM
خوب چه سرمایه گذاری از ایران خارج شدن بهتر است؟ کدام سرمایه گذاری در ایران با ۲۰ میلیون ماهی‌ ۵ میلیون در می‌‌آورید؟ در اروپا کم‌ترین کار ممکن ماهی‌ ۱۰۰۰ یورو در میاورید

sonixax
11-02-2013, 03:06 PM
ببین دوست عزیز پدرم بیست تومن بهم میده میتونم باهاش برم سفر،میتونم یه پولی روش بذارم یه ماشین بگیرم،یا...
ولی من نمیخوام این پولو همینجوری بیخود خرج کنم.از این پولا قبلا از جیب مبارک پدرم بهم رسید و همینجوری بیخود صرف چیزهای بدرد نخور کرده ام.اما الان میخوام با این پولا یه درامدی داشته باشم که لا اقل خرج سیگارم بشه!گرچه که پول کمیه ولی گفتم شاید دوستان یه ایده خوب داشته باشند!

اگر به فکر خرج سیگار هستید ! یک ماشین بخرید برید آژانس کار کنید یا بذارید توی بانک سودش رو بگیرید . خرج سیگار در میاد .
اگر به فکر سرمایه گذاری برای آینده هستید که بازده داشته باشد و روی تمام زندگیتان تاثیر داشته باشد بهتر از مهاجرت در شرایط فعلی به یک کشور اروپای شنگن + انگلیس یا آمریکای شمالی وجود ندارد .
بستگی دارد که چه میخواهید . 4 سال دیگه 20 میلیون امروز شما اندازه 2 میلیون فعلی ارزش خواهد داشت . زمانی که من از ایران اومدم بیرون سیب کیلویی 200-300 تومان بود الان شده کیلویی 6000-7000 تومان .
اون موقع مخارج خیلی کمتر از امروز و درآمدها بیشتر و ارزش پول بالاتر بود . الان به جرات میتونم بگم هزینه زندگی شما در هر زمینه ای به جز انرژی در ایران به همان ریال هم که حساب کنیم بیشتر از اروپاست و تازه خود اروپا گران تر از آمریکاست (به خاطر مالیاتهای سنگین) به خصوص فرانسه و انگلیس .

رویا
11-02-2013, 03:17 PM
اگر به فکر خرج سیگار هستید ! یک ماشین بخرید برید آژانس کار کنید یا بذارید توی بانک سودش رو بگیرید . خرج سیگار در میاد .
اگر به فکر سرمایه گذاری برای آینده هستید که بازده داشته باشد و روی تمام زندگیتان تاثیر داشته باشد بهتر از مهاجرت در شرایط فعلی به یک کشور اروپای شنگن + انگلیس یا آمریکای شمالی وجود ندارد .
بستگی دارد که چه میخواهید . 4 سال دیگه 20 میلیون امروز شما اندازه 2 میلیون فعلی ارزش خواهد داشت . زمانی که من از ایران اومدم بیرون سیب کیلویی 200-300 تومان بود الان شده کیلویی 6000-7000 تومان .
اون موقع مخارج خیلی کمتر از امروز و درآمدها بیشتر و ارزش پول بالاتر بود . الان به جرات میتونم بگم هزینه زندگی شما در هر زمینه ای به جز انرژی در ایران به همان ریال هم که حساب کنیم بیشتر از اروپاست و تازه خود اروپا گران تر از آمریکاست (به خاطر مالیاتهای سنگین) به خصوص فرانسه و انگلیس .
به نظر من اینجا یعنی انگلیس هر چقدر هم که مخارج زیاد و گرون باشه باز دخلت با خرجت می خونه اما تو ایران نه فقط الکی همه چی گرونه و هر روز بدتر از دیروز
به نظر من هم از ایران خارج شید با 30 40 میلیون میشه راحت خارج شد

cool
11-02-2013, 03:18 PM
خب دوستان پس به نظر شما بهترین کار خارج شدن از ایران است.چند سوال:
1-چطوری میتونم اینکارو بکنم و چقدر هزینه خواهد داشت؟
2-چه فرصت های شغلی در خارج برای من که سرمایه زیادی ندارم وجود دارد؟
3-به کدام کشور خارجی بروم؟
4-میلاد عزیز از انجایی که شما در المان زندگی میکنی وضعیت المان از نظر شما چگونه است؟!!

kourosh_bikhoda
11-02-2013, 03:22 PM
خب شما الان مطمئنن کاری هم دارید می کنید دیگه؟ یا بیکارید؟ اگر کاری می کنید گزینه ها خیلی کمتر میشه ولی اگر بیکار هستید میشه یه کارایی کرد.

20 تومن پول کمیه برای شروع کار، ولی یه کارایی هم هست که میشه با این مقدار شروع کرد. مثلن میتونید برید توی پاساژ علاالدین اونجا مغازه که نه، میز اجاره ای هست. اجاره میز هم از 2 تومن هست به بالا. میتونید برای یکی دو ماه اجاره از این 20 تومن کنار بذارید که نگران اجارش نباشید. بقیش رو گوشی های تخمی ارزون بخرید از همونجا و به ملت بفروشید. اونجا میشه چند برابر اجاره هم پول درآورد.

کار دیگه دلالی هست. دلالی در بازار مریض و داغون خیلی جواب میده. من شرط میبندم بیشتر اونایی که توی این 7، 8 سال مایه دار شدن دلالی کردن. دلالی ماشین، ملک، جنس. به نظر من میتونید این کارم بکنید. بسته به اینکه در چه زمینه ای آشنا، متخصص، سورسِ خوب، علاقه شخصی دارید. مثلن اگر مشتری سنگ و سرامیک دارید میتونید از عمده فروش ها یا کارخونه ها بخرید و بهش بفروشید. اگر مشتری شوینده دارید، اگه مشتری سیب زمینی دارید و ... من کسیو میشناسم که با خرید و فروش کابل های دیتا و موبایل میلیاردر شده الان. کسیو هم میشناسم که لوازم ساختمانی از کارخانجات میخره و به بازار میفروشه.

Nevermore
11-02-2013, 03:30 PM
با اینکه این چندساله قیمت ملک خیلی بالارفته و مصالح هم به شدت گران شده،اما با این وجود هنوز هم گزینه ی خوبی است برای پولدار شدن.اما به شرط اینکه یکی از اطرافیان تان در این کار باشد.می توانید با دادن این پول بخشی از سهام خانه و یا آپارتمانی که ساخته می شود را بگیرید.

یکی از راههای خوب هم که من یکی دوسال قبل می خواستم انجام دهم اجاره ی کیوسک های شهرداری است که مثلا در شهر ما آمده به مردم واگذار کرده.اگر بتوانید یکی از این کیوسک ها را اجاره کنید پول خوبی به جیب می زنید.من کسی را می شناسم که تنها ماهی 1میلیون و 200 هزار تومان در این اوضاع مزخرف به شاگرد پول می دهد.دست کم ماهی 3،4 میلیون را برایتان دارد.

cool
11-02-2013, 03:33 PM
خب شما الان مطمئنن کاری هم دارید می کنید دیگه؟ یا بیکارید؟ اگر کاری می کنید گزینه ها خیلی کمتر میشه ولی اگر بیکار هستید میشه یه کارایی کرد.

20 تومن پول کمیه برای شروع کار، ولی یه کارایی هم هست که میشه با این مقدار شروع کرد. مثلن میتونید برید توی پاساژ علاالدین اونجا مغازه که نه، میز اجاره ای هست. اجاره میز هم از 2 تومن هست به بالا. میتونید برای یکی دو ماه اجاره از این 20 تومن کنار بذارید که نگران اجارش نباشید. بقیش رو گوشی های تخمی ارزون بخرید از همونجا و به ملت بفروشید. اونجا میشه چند برابر اجاره هم پول درآورد.

کار دیگه دلالی هست. دلالی در بازار مریض و داغون خیلی جواب میده. من شرط میبندم بیشتر اونایی که توی این 7، 8 سال مایه دار شدن دلالی کردن. دلالی ماشین، ملک، جنس. به نظر من میتونید این کارم بکنید. بسته به اینکه در چه زمینه ای آشنا، متخصص، سورسِ خوب، علاقه شخصی دارید. مثلن اگر مشتری سنگ و سرامیک دارید میتونید از عمده فروش ها یا کارخونه ها بخرید و بهش بفروشید. اگر مشتری شوینده دارید، اگه مشتری سیب زمینی دارید و ... من کسیو میشناسم که با خرید و فروش کابل های دیتا و موبایل میلیاردر شده الان. کسیو هم میشناسم که لوازم ساختمانی از کارخانجات میخره و به بازار میفروشه.
راستش مجبور نیستم کار کنم.چرا که با وجود جیب مبارک پدر مشکلی ندارم.اما خب قرار است یه پولی دستم بیاد و میخوام استفاده بهینه بکنم.الان هم چون اتئیست هستم زندگی در ایران برای من مشکل ساز شده که اینجا جاش نیست که بگم.اما الان نمیتونم با وجود مشکلاتی از ایران خارج بشم(البته اگه مجبور بشم اینکارو میکنم).
دلالی هم کارِ من نیست چون هیچ تجربه ای در این زمینه ها ندارم.کارِ موبایل هم خوبه ولی متاسفانه از موبایل سر در نمیارم.

sonixax
11-02-2013, 03:36 PM
1-چطوری میتونم اینکارو بکنم و چقدر هزینه خواهد داشت؟

به جُستار مهاجرت که کسرا ایجاد کرده مراجعه کنید در این باره .

2-چه فرصت های شغلی در خارج برای من که سرمایه زیادی ندارم وجود دارد؟

چه تخصصی دارید ؟ اگر دارید بسته به تخصصتان زیاد .
اگر ندارید باز هم کار زیاد است . شاید کارهای جالبی نباشند ولی درآمدش دست کم ماهی 1500 یورو هستش .

3-به کدام کشور خارجی بروم؟

آلمان ، فرانسه ، انگلیس ، آمریکا ، کانادا ، اتریش ، هلند ، سوئد و مانند اینها .
به جنوب اروپا مثل ایتالیا یا اسپانیا یا پرتغال و البته یونانِ ورشکسته نروید .

4-میلاد عزیز از انجایی که شما در المان زندگی میکنی وضعیت المان از نظر شما چگونه است؟!!

از نظر اقتصادی خوب ، از نظر قوانین جنگل ! آلمان تنها نام نظم و قانون را یدک میکشد در عمل قانونی نیست .
اینجا میتواند برای شما یک سکوی پرتاب به سمت یک کشور بهتر مثل آمریکا ، کانادا یا انگلیس باشد .

Theodor Herzl
11-02-2013, 03:37 PM
من تصور اینکه یک روز در ایران زندگی‌ کنم را هم نمیتوانم داشته باشم ، بوی آزادی را که چشیده باشید ، دیگر نمیتوانید به ایران برگردید! تمام این سرمایه گذاری‌ها در ایران پشم است ، اوضاع اقتصادی ایران روز به روز تغییر می‌کند و ۱ ریال سرمایه گذاری در ایران در آخر به ضرر شما تمام خواهد شد! من در سنّ ۱۶ سالگی ماهی‌ ۲۰۰۰ دلار درامد داشتم زمان دبیرستان از کار بعد مدرسه اینجا

Theodor Herzl
11-02-2013, 03:40 PM
شما اگه در حال لیسانس گرفتن هستی‌ به این وبسایت سر بزن برای تحصیلات در نروژ ، نروژ شهریه دانشگاه نداره و فقط باید خرج خورد و خوراک رو بدی ، تازه کلی‌ بورس اینها هم میگیری که کمک میکنه ، برو اینجا دقیق بخون و رشته‌ها و شرایط رو ببین ، نروژ جای خوبیه ، کشور پولداری هم هست!

Study in Norway/ (http://www.studyinnorway.no/)

cool
11-02-2013, 03:47 PM
چه تخصصی دارید ؟ اگر دارید بسته به تخصصتان زیاد .
اگر ندارید باز هم کار زیاد است . شاید کارهای جالبی نباشند ولی درآمدش دست کم ماهی 1500 یورو هستش .
خرج یک نفر در المان چقدر است؟

Alice
11-02-2013, 04:20 PM
همه‌ی این تزها تنها برای بیست تومان است؟! :e108:
چون ایشان متاهل هستند پیشنهاد من اینست که این پول را برای مایحتاج خانه و فرزند خرج کنند.
می‌شود تکه زمینی هم بخرند تا چند سال دیگر و کمی هم روی آن بگذارند که چند برابر بشود، آنگاه
می‌توان تزهایی داد.

پارسیگر

kourosh_bikhoda
11-02-2013, 04:45 PM
خب ما چون نمیدونیم شما اخلاق و علایقتون چی هست شاید نتونیم خوب راهنمایی کنیم.
مثلن: یه مغازه 10 متری اجاره کنید یه دستگاه کپی بخرید فقط کپی بگیرید. نزدیک دانشگاهی، اداره ای چیزی باشه می صرفه.
یه مغازه اجاره کنید پلاستیک و سینی و کیسه زباله بفروشید.
خیلی کارها میشه کرد، توی همشون تقریبن مهمترین چیز اینه: منبع خوب. چون سود در ارزن خریدنه، نه گرون فروختن.

sonixax
11-02-2013, 06:56 PM
خرج یک نفر در المان چقدر است؟

ماهیانه تا سقف 300 یورو هزینه خورد و خوراک و پوشاک و حمل نقل .
همان مقدار هم اجاره مسکن . البته با مبالغ کمتر هم میشود مسکن اجاره کرد . یا حتا اگر یک نفر تک و تنها هستید میتوانید بروید هایم یک اتاق بهتان میدهند با حمام و آشپزخانه و پول برق و آب و .... ماهی 162 یورو .

به طور کلی یک انسان مجرد میتواند با ماهی 500 یورو به راحتی اینجا زندگی کند . با بیشتر از آن میتواند پس انداز هم داشته باشد .
البته هزینه ها برای خانواده فرق میکند و در قبال هر نفر کمتر است !

بدرترین مشاغل مثل ظرف شویی در رستورانهای زنجیره ای یا طی کشیدن کف فروشگاه ها بین ساعتی 7 تا 13 یورو درآمد دارد .
به طور مثال کار کردن در KFC ساعتی 7 یورو هستش !
کار کردن در Real یا Rewe روزهای دوشنبه تا جمعه قبل از ساعت 8 ساعتی 10 یورو و روزهای شنبه و بقیه روزها بعد از ساعت 8 ساعتی 13 یورو . اگر فروشگاهی باشد که یکشنبه ها هم باز است کار کردن در روز یکشنبه تا ساعتی 15 یا 20 یورو هم میتواند برسد .

کار تخصصی تر مانند برنامه نویسی ، مدیریت شبکه های کامپیوتری ، طراحی وب و ... تا ساعتی 50 یورو هم هست بسته به کارفرما و تخصص شما .

Theodor Herzl
11-02-2013, 11:50 PM
ماهیانه تا سقف 300 یورو هزینه خورد و خوراک و پوشاک و حمل نقل .
همان مقدار هم اجاره مسکن . البته با مبالغ کمتر هم میشود مسکن اجاره کرد . یا حتا اگر یک نفر تک و تنها هستید میتوانید بروید هایم یک اتاق بهتان میدهند با حمام و آشپزخانه و پول برق و آب و .... ماهی 162 یورو .

به طور کلی یک انسان مجرد میتواند با ماهی 500 یورو به راحتی اینجا زندگی کند . با بیشتر از آن میتواند پس انداز هم داشته باشد .

در شهری مثل تورنتو محال هست بتونید با ماهی‌ ۵۰۰ دلار زندگی‌ کنید! اجاره‌ یک اتاق ماهی‌ ۴۰۰-۵۰۰ دلار است یه آپارتمان ۲ خوابه با یکی‌ بگیرید ، مثلا می‌شه یه آپارتمان گرفت ماهی‌ ۸۵۰-۹۰۰$ ۱ خوابه جای خوب ، غذا من ۱ نفر صرفه جوئی کنید ماهی‌ ۲۰۰ $ پول غذا می‌شه ، پول اینترنت برق ، موبایل، اینترنت اینها هم ماهی‌ ۲۰۰ - ۳۰۰ $ دلار ، یعنی‌ هیچی‌ هیچی‌ ماهی‌ ۱۰۰۰$ خرج ماهانه هست بدون پس انداز! پس اوضاع آلمان بهتر و ارزون تره! من الان ماهی‌ ۱۵۰۰$ قسط خونه میدم ، البته روزی ۱۲ ساعت کار می‌کنم که خرج و دخل بخونه ، ارزش داره ، چون اجاره‌ عین پول ریختن توی دستشویی هست ، باز قسط خونه یک جا جمع می‌شه!

sonixax
11-03-2013, 03:18 AM
در شهری مثل تورنتو محال هست بتونید با ماهی‌ ۵۰۰ دلار زندگی‌ کنید! اجاره‌ یک اتاق ماهی‌ ۴۰۰-۵۰۰ دلار است یه آپارتمان ۲ خوابه با یکی‌ بگیرید ، مثلا می‌شه یه آپارتمان گرفت ماهی‌ ۸۵۰-۹۰۰$ ۱ خوابه جای خوب ، غذا من ۱ نفر صرفه جوئی کنید ماهی‌ ۲۰۰ $ پول غذا می‌شه ، پول اینترنت برق ، موبایل، اینترنت اینها هم ماهی‌ ۲۰۰ - ۳۰۰ $ دلار ، یعنی‌ هیچی‌ هیچی‌ ماهی‌ ۱۰۰۰$ خرج ماهانه هست بدون پس انداز! پس اوضاع آلمان بهتر و ارزون تره! من الان ماهی‌ ۱۵۰۰$ قسط خونه میدم ، البته روزی ۱۲ ساعت کار می‌کنم که خرج و دخل بخونه ، ارزش داره ، چون اجاره‌ عین پول ریختن توی دستشویی هست ، باز قسط خونه یک جا جمع می‌شه!

خوب آلمان هم بستگی به شهرش داره ! در دوسلدورف یا فرانکفورت شما نمیتونید با ماهی 1500 یورو هم زندگی کنید !
من شهرهای ارزون تر رو گفتم مثل کلن ، برلین ، هامبورگ ، آخن ، بن و ...

اینجا به طور متوسط این خرجها رو همیشگی دارید :

19 یورو هزینه تلفن و اینترنت (تلفن به خانه ها اینجا مجانی هستش)
اگر خط موبایل قراردادی بگیرید 20 یورو هم برای اون اگر از این پری پید ها بگیرید 1 یورو !!
29 یورو برای بلیط اتوبوس و مترو و کشتی و ترم (همش با هم توی یک بلیط هست به شکل ماهیانه)
240 یورو هم متوسط برای خورد و خوراک و پوشاک . (به شرطی که اهل مارک پوشیدن نباشید یا اگر مارک میخواید برید Outlet خرید کنید و دنبال بیرون غذا خوردن و بیو و ... هم نباشید)
با 200 یورو هم میشه مسکن تهیه کرد ولی بعدش باید 100 یورو هم گذاشت برای پول آب و برق . نظر من اینه که افراد تازه وارد برند هایم (اینجا معروف شده به کمپ پناهندگی ولی اینطوری نیست خود آلمانی ها هم میرند به خصوص وقتی از یک شهر دیگه میرند به یک شهر دیگه تا مسکن جدید پیدا کنند) خوبی هایم اینه که پول برق و آب و مسکن رو با هم از فرد میگیرند که طبق تعرفه های امسال 165 یورو هستش .
یک اتاق بهتون میدند با یخچال و تخت و میز + حمام و دستشویی و آشپزخانه اشتراکی معمولن با 3 نفر دیگه .
همه اینها در شرایطی هستش که شما بخواید ماهی 500-600 یورو خرج کنید و کار پاره وقت بکنید . اگر برید سراغ کار تمام وقت طی کش هم که باشید شیرین ماهی 1500 یورو در میارید که میتونید یک خونه خوب اجاره کنید .
البته هزینه های بیمه و ... هم هست ولی وقتی درآمدتون خیلی زیاد نباشه دولت سر اونها بهتون کمک میکنه و این یکی از معدود بخشهایی از سوسیالیسم هستش که به نظر من انسانی و درست هست - البته از اون طرف سر مالیات بیچارتون میکنند .

ولی به طور کلی از نظر من کشور خوبی برای پول درآوردن نیست . اگر دنبال یک زندگی آروم و معمولی هستید که بعد از 30 سال مثل خر کار کردن آخرش تمام دار و ندارتون یه خونه و یه ماشین باشه آلمان خوبه . اگر دنبال زندگی با کیفیت هستید که در قبال کار زیاد پول زیاد در بیارید و بعد از 10-15 سال یه خونه باحال با یه ماشین آخرین سیستم داشته باشید و یه ویلا توی سویل و یه قایق تفریحی باحال و از این حرفها ! آلمان جاش نیست . خیلی سخت میشه در آلمان چنین کاری کرد شاید فقط از طریق مشاغلی که پول به آلمان وارد میکنند یعنی صادرات که مالیاتشون خیلی کم میشه و راحت میتونند پول پس انداز کنند .

یکی از دایی های من آمریکا زندگی میکنه حدود 30 ساله و اوایل در شرکت بویینگ به عنوان مهندس طراح بدنه کار میکرد و بعدش رفت بلک اند دکر و الان هم برای یک شرکت شخصی کار میکنه . فقط امریکن اکسپرسش 100 هزار دلار کردیت داره سوای خونه 5 هزار متری و ویلا توی مونشن آلمان (همسرش اهل اونجاست) و یه ویلا هم توی مایورکا و ... ولی مثل تراکتور هم البته کار کرده و میکنه - اگر توی آلمان بود الان در بهترین حالت یه خونه قشنگ و یه ماشین خوب داشت .

به عبارت ساده تر آلمان جای سخت کار کردن و خوب پول درآوردن نیست ولی جای آروم زندگی کردن و آرامش داشتن هست .

Anarchy
11-03-2013, 04:31 AM
دوستان ببخشید بی ادبی میکنم... اما باید رید تو مملکتی که اوضاعش این جوری هست و ما رو به این فلاکت رسونده :e408: !! تو ایران فقط دلالی جواب میده و متاسفانه باید تحصیلات و این چیزا رو ریخت تو سطل زباله... دلالی هم تجربه میخواد و البته کمی بی اخلاقی و زبون بازی و داشتن روابط خوب و احیانا چیزمالی برادران ریشو و اطرافیانشون و در عمل کمک به سیستم آخوندی فعلی...

SAMKING
11-03-2013, 04:54 AM
برو خرجش کن:e409:

پ.ن:
ببین با کیا شدیم 75 میلیون!!
2 روز پیش بچت به دنیا اومداااا... هنوز از بابات پول میگیری؟:e405:
:e056:

cool
11-03-2013, 06:15 AM
برو خرجش کن:e409:

پ.ن:
ببین با کیا شدیم 75 میلیون!!
2 روز پیش بچت به دنیا اومداااا... هنوز از بابات پول میگیری؟:e405:
:e056:
مفت باشه کوفت باشه!!
موقعی که بهم پول میده چرا نگیرم!

cool
11-03-2013, 06:24 AM
یه دوست دارم با هشت میلیون تومان کافه زده.قلیون و نوشیدنی و اینجور چیزا!
حدا اقل ماهیانه دو و نیم میلیون براش سود داره.اگه من با بیست میلیون یه کافه بزنم پس حداقل باید ماهیانه برام پنج میلیون سود داشته باشه.که اگر باز هم کمترین حالت رو در نظر بگیرم سالیانه برام 50 میلیون سود داره که چون بعد از یک سال فارغ التحصیل میشم و مشکلی نخواهم داشت پس میتونم از کشور خارج بشم.حالا شما 50 تومن دیگه بزارید روش یعنی بعد از یک سال 100 میلیون تومان خواهم داشت.با این صد میلیون آیا میتوان در خارج یه شغل خوب با در امد خوب داشت؟!!

Anarchy
11-03-2013, 07:28 AM
یه دوست دارم با هشت میلیون تومان کافه زده.قلیون و نوشیدنی و اینجور چیزا! حدا اقل ماهیانه دو و نیم میلیون براش سود داره.اگه من با بیست میلیون یه کافه بزنم پس حداقل باید ماهیانه برام پنج میلیون سود داشته باشه.که اگر باز هم کمترین حالت رو در نظر بگیرم سالیانه برام 50 میلیون سود داره که چون بعد از یک سال فارغ التحصیل میشم و مشکلی نخواهم داشت پس میتونم از کشور خارج بشم.حالا شما 50 تومن دیگه بزارید روش یعنی بعد از یک سال 100 میلیون تومان خواهم داشت.با این صد میلیون آیا میتوان در خارج یه شغل خوب با در امد خوب داشت؟!! اگر کسب و کار این جوری ریاضی وار درست در میومد که خوب بود...اون سودی که دوستت میکنه که زیاد ربطی به سرمایه اولیش نداشته ، پس اصلا این مدلی نمیشه حساب کرد !! برای خارج رفتن هم خیلی فاکتورها رو باید درنظر بگیری... کشور مقصد ، میزان تحصیلات ، سرمایه اولیه ، آشنایی با زبان ، توقع خودت و ...

cool
11-03-2013, 07:42 AM
اگر کسب و کار این جوری ریاضی وار درست در میومد که خوب بود...اون سودی که دوستت میکنه که زیاد ربطی به سرمایه اولیش نداشته ، پس اصلا این مدلی نمیشه حساب کرد !! برای خارج رفتن هم خیلی فاکتورها رو باید درنظر بگیری... کشور مقصد ، میزان تحصیلات ، سرمایه اولیه ، آشنایی با زبان ، توقع خودت و ...
معلومه که به این سادگیا نیست.بالاخره طول میکشه تا کافه جا بیفته ولی در هرحال شدنی است.
کشور مقصد:انگلیس
میزان تحصیلات:لیسانس
سرمایه اولیه:100 میلیون تومان
آشنایی با زبان:یاد میگیرم
توقع من:توقع زیادی ندارم.از پس مخارج ضروری زندگی بر بیام کافیه.

sonixax
11-03-2013, 01:56 PM
کشور مقصد:انگلیس
میزان تحصیلات:لیسانس
سرمایه اولیه:100 میلیون تومان
آشنایی با زبان:یاد میگیرم
توقع من:توقع زیادی ندارم.از پس مخارج ضروری زندگی بر بیام کافیه.

سرمایه برای انگلیس خیلی خیلی کمه .
تحصیلات بستگی به رشته داره! اگر شما توی ایران مثلن حقوق خوندید توی انگلیس به درد نمیخوره . چون قوانینشون با هم فرق داره . پس رشته خیلی مهمه .
زبان انگلیسی زبان سختی نیست سریع آدم یاد میگیره ولی درست یاد گرفتنش با یاد گرفتنش فرق داره . سعی کنید از اول لهجه رو هم یاد بگیرید که بعدش نگید اِستیودنت !!!!
توقع زیاد نداشته باشید هیچ وقت برنده نمیشید . به قول یکی از آشنایان اگر میخوای یه خونه خوب داشته باشید باید به فکر خرید یک جزیره ای باشی که توش یه کاخ هست و برای اون تلاش کنی تا بتونه یه خونه خوب بخری .
آدمهای موفق همیشه آدمهای سخت کوشی بودند . به چرندیات و مزخرفات فلان حزب و فلان تفکر سیاسی هم توجه نکنید اونها فقط در پی تصاحب قدرت هستند و بس . زندگی من و شما براشون دوزار هم ارزش نداره .

Theodor Herzl
11-03-2013, 01:59 PM
انگلیس با ویزای دانشجویی اگه برید ورشکست میشوید خیلی‌ خیلی‌ گرون هست برای خارجی‌ ها! با ویزا اونجا درس بخونند ، بهتر هست یک کشوری که شهریه نداره مثل اتریش یا نروژ مدرک بگیرید که به انگلیسی‌ هم هست ، آن وقت بیوید انگلیس با مدرک EU کار کنید

Reactor
11-06-2013, 01:04 AM
مهاجرت بدون پول درشت بسیار سخته.

20 میلیون تومان برای مهاجرت بسیار ناچیزه.

با 20 میلیون تومان و حتی کمترش در همین ایران هم میشود میلیاردر شد.

باید راهش را دانست و پیش فرض هایی را قبول کرد.

پولدار که شدید میتوانید به هر کجا حتی آمریکا آن هم با ویزای سرمایه گذاری مهاجرت کنید.

Aydin
11-06-2013, 03:23 AM
ما که درست نفهمیدیم ، در کل مهاجرت به اروپا و آمریکا و بیرون آمدن از ایران خوب است یا نه ؟

آیا باید در ایران پولدار شد و سپس مهاجرت کرد یا به وارون ؟

آیا فرصت ادامه تحصیل برای دانشجویان رشته زبان انگلیسی در اروپا فراهم است ؟ در ادامه بازار کار و فرصت شغلی چگونه ؟

دوستانی که بیرون از ایران زندگی می کنید ، آیا دلتنگی برای خانواده آزار دهنده نیست ؟

پرسش آخر اینکه ، برای نمونه در آلمان ، چه اندازه سرمایه نیاز هست برای داشتن یک کار آزاد.مثلا راه اندازی یک فروشگاه کوچک و....

sonixax
11-06-2013, 03:30 AM
ما که درست نفهمیدیم ، در کل مهاجرت به اروپا و آمریکا و بیرون آمدن از ایران خوب است یا نه ؟

آیا باید در ایران پولدار شد و سپس مهاجرت کرد یا به وارون ؟

آیا فرصت ادامه تحصیل برای دانشجویان رشته زبان انگلیسی در اروپا فراهم است ؟ در ادامه بازار کار و فرصت شغلی چگونه ؟

دوستانی که بیرون از ایران زندگی می کنید ، آیا دلتنگی برای خانواده آزار دهنده نیست ؟

پرسش آخر اینکه ، برای نمونه در آلمان ، چه اندازه سرمایه نیاز هست برای داشتن یک کار آزاد.مثلا راه اندازی یک فروشگاه کوچک و....

بستگی داره چه طوری میخواید بیاید بیرون !
دوست من پارسال با 15 میلیون اومد ! 6 ماهه هم اقامتش رو گرفت .
در آلمان برای راه انداختن یک کار خوب احتمالن شما نیازمند دست کم 20 هزار یورو سرمایه هستید .
برای کارهای کوچکتر مانند کیوست ، کافه ، فست فود ، پیتزا فروشی و ... با 5 تا 10 هزار تا هم میشه .
تهیه کردن سرمایه اولیه با توجه به نظام مالیاتی مسخره اینجا کار چندان ساده ای نیست مگر اینکه سیاه کار کنید یا وام بگیرید یا سرمایه رو از خارج منتقل کنید.
اگر اقامت داشته باشید به خصوص اقامت دایم شاید با ارایه دادن یک پلن خوب KFW به شما وام با بهره کم بدهد که کارتان را راه بیندازید .
در غیر این صورت میتونید برای دیگران کار کنید و اگر تخصص داشته باشید بتونید هزینه در رفته نتو ماهی 1300 تا 1500 یورو بذارید کنار .
به نظر من آلمان میتونه یک سکوی پرتاب خوب باشه برای کشورهایی که متحدش هستند و شرایط بهتری دارند مثل آمریکا ، کانادا ، انگلیس ، استرالیا و ...
البته اگر در آلمان وارد کار صادرات آت و آشغالهای کشور (نظیر اجناس Restpost C Ware) به خارج و وارد کردن پول در قبالشون باشید یک شبه ره صد ساله میرید ولی مشکل اینجاست که به شدت از طرف ادارات مختلف تحت نظر و فشار خواهید بود .

Aydin
11-06-2013, 11:09 AM
در همین راستا نوشته های دیگری هم از شما دیدم، گو اینکه از آلمان و آلمانی دل خوشی ندارید.به ویژه از مالیات بالا گویا به ستوه آمده اید. اما من دوست دیگری دارم که از بودن در آلمان بسیار خوشنود است.
به ویژه از درآمد بیکاری و... اینجا ستیز گفته های شما با ایشان گیجم کرده !
هرچند ، پیشتر هم در راستینگی سخن ایشان تردید داشتم.

در آلمان برای راه انداختن یک کار خوب احتمالن شما نیازمند دست کم 20 هزار یورو سرمایه هستید .

پس اگر دیگر هزینه ها را هم در نظر بگیریم ، با 100 تا 150 میلیون ایران می توان مهاجرتی کمابیش موفق داشت ؟

sonixax
11-06-2013, 10:32 PM
در همین راستا نوشته های دیگری هم از شما دیدم، گو اینکه از آلمان و آلمانی دل خوشی ندارید.به ویژه از مالیات بالا گویا به ستوه آمده اید. اما من دوست دیگری دارم که از بودن در آلمان بسیار خوشنود است.
به ویژه از درآمد بیکاری و... اینجا ستیز گفته های شما با ایشان گیجم کرده !
هرچند ، پیشتر هم در راستینگی سخن ایشان تردید داشتم.

نظام اقتصادی و مالیاتی اینجا در ظاهر زیبا و در عمل لجنزاریست که از شاغلین میگیرد که خیابانی را که هفته پیش کنده بودند و درست کرده بودند را دوباره بکنند و از نو بسازند !
حقوق بیکاری هم گرچه در ظاهر قشنگ است ولی عملن شما جم بخورید هزار تا نامه سرتان خراب میشود که بیخود کردی جم خوردی! ما به تو پول نمیدهیم که جم بخوری . بیشتر این حقوق بیکاری برای کسانی خوب است که آن را میگیرند و در کنارش سیاه هم کار میکنند . برای همین معمولن خارجی ها دنبال این هستند که هر طور شده سر کار قانونی نروند و کاری کنند که بیکاریشان از سمت دولت به رسمیت شناخته شود (اگر دولت به این نتیجه برسه که شخص مخصوصن بیکار است حقوقش قطع میشود) و در کنارش بروند سر کار سیاه . در صورتی که اگر از اول این حقوق و مالیات سنگین وجود نداشته باشد کسی هم در پی دور زدن و انداختن فشار زندگی خودش بر دوش شاغلین بر نمی آید .

پس اگر دیگر هزینه ها را هم در نظر بگیریم ، با 100 تا 150 میلیون ایران می توان مهاجرتی کمابیش موفق داشت ؟

قطعن همین طوره . البته فراموش نکنید که برای کشوری مثل آلمان قبل از پول آشنایی کافی با زبان لازمه . هر چند که بهتره زبان را همینجا بیاموزید نه در ایران .
آنهایی که با پیش زمینه آموزشگاه های آلمانی ایران به اینجا می آیند دیرتر زبان یاد میگیرند چون در ایران همه را اشتباه بهشان یاد میدهند .