PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قرآن سخن خدا هست یا پیامبر؟

m@hdi
10-08-2013, 07:43 PM
من دچار تناقض شده ام از این نظر که قرآن سخن خدا هست یا پیامبر؟ مثلا بسیاری از آیات بگونه ای هست که انگار پیامبر میخواهد مشکلات خودش را رفع کند یا مثلا با فلان مسئله موافق یا مخالف بوده و آیه ای را گفته که نازل شده تا مشکلش را رفع کند. مثال ها هم فراوانند فقط کافیست که ترجمه قرآن را بخوانید یک نمونه بارزش هم آیات 50 تا 52 سوره احزاب هست. شاید بپرسید که خودت بریدی و دوختی و اینطور که از صحبت هایت پیداست قرآن سخن پیامبر است اما حقیقت این است که این وسط مسائلی وجود دارد که حرف من را نقض میکند. اگر قرآن سخن خداست چرا در برخی آیات خدا به شخصی ترین مسائل زندگی پیامبر پرداخته انگار نه انگار که قرآن کتابیست برای تمامی مسلمین برای تمامی قرون و اعصار؟ اگر قرآن سخن پیامبر است و پیامبر رو این حساب که با فلان مسئله حال کرده گفته این سخن خداست پس چگونه ممکن است که فلان روابط ریاضی در قرآن وجود داشته باشد؟ اگر پیامبر 20 و چند سال از روی هوس سخن میگفته پس چطور نتیجه اش کتابی شده که فلان روابط ریاضی بر آن حاکم است و اگر از روی هوس سخن نمیگفته چرا حتی شخصی ترین مسائل زندگیش شده آیه قرآن؟ ظاهر امر این است که اتفاقات مختلف زمینه ساز نزول آیات مختلف شده اند اما نتیجه کتابی شده است که حتی یک آیه اش را هم نمیتوان جابجا کرد!

چطور چنین چیزی ممکن هست؟!

m@hdi
10-09-2013, 08:31 AM
من دچار تناقض شده ام از این نظر که قرآن سخن خدا هست یا پیامبر؟ مثلا بسیاری از آیات بگونه ای هست که انگار پیامبر میخواهد مشکلات خودش را رفع کند یا مثلا با فلان مسئله موافق یا مخالف بوده و آیه ای را گفته که نازل شده تا مشکلش را رفع کند. مثال ها هم فراوانند فقط کافیست که ترجمه قرآن را بخوانید یک نمونه بارزش هم آیات 50 تا 52 سوره احزاب هست. شاید بپرسید که خودت بریدی و دوختی و اینطور که از صحبت هایت پیداست قرآن سخن پیامبر است اما حقیقت این است که این وسط مسائلی وجود دارد که حرف من را نقض میکند. اگر قرآن سخن خداست چرا در برخی آیات خدا به شخصی ترین مسائل زندگی پیامبر پرداخته انگار نه انگار که قرآن کتابیست برای تمامی مسلمین برای تمامی قرون و اعصار؟ اگر قرآن سخن پیامبر است و پیامبر رو این حساب که با فلان مسئله حال کرده گفته این سخن خداست پس چگونه ممکن است که فلان روابط ریاضی در قرآن وجود داشته باشد؟ اگر پیامبر 20 و چند سال از روی هوس سخن میگفته پس چطور نتیجه اش کتابی شده که فلان روابط ریاضی بر آن حاکم است و اگر از روی هوس سخن نمیگفته چرا حتی شخصی ترین مسائل زندگیش شده آیه قرآن؟ ظاهر امر این است که اتفاقات مختلف زمینه ساز نزول آیات مختلف شده اند اما نتیجه کتابی شده است که حتی یک آیه اش را هم نمیتوان جابجا کرد!

شماها که همتون جهنمی هستید ولی اگر من رو از تناقضی که درش گیر کردم بیرون بیارید یکی از حوری هام رو براتون میفرستم!

مزدك بامداد
10-09-2013, 08:45 AM

قران آمیزه ای سخنان ورقة ابن نوفل، ( عموی خدیجه و اسقف مسیحی قبطی) که
محمد آهنگینش نمود و بیشتر سوره های مکی هستند و پس از مرگ او، و دیرتر
سخنان خود محمد است که بیشتر سوره های مدنی هستند و برای همین
درونمایه این دو بخش قران با هم یکی نیست.

همچنین در قران، پیوند های مزدائیک ( روابط ریاضی ) نیست، یک کسی بنام
راشد خلیفه چنین داوی کرد که دیرتر دیدند دروغ گفته. خود اسلامیست ها هم او را کشتند!

آیه هایش هم بسیار جاوجا شده و در زمان عثمان این ویراش از قران پدید آمد
و روی هم رفته ١۴ ویرایش از قران بوده که حافظ همه را میدانسته

( قران با ١۴ روایت)

m@hdi
10-09-2013, 09:57 AM
همچنین در قران، پیوند های مزدائیک ( روابط ریاضی ) نیست، یک کسی بنام
راشد خلیفه چنین داوی کرد که دیرتر دیدند دروغ گفته. خود اسلامیست ها هم او را کشتند!

سطحی نگری هست که بگوییم چون برخی از سخنان رشاد خلیفه غلط بوده کل ادعاهایش غلط هست و در قرآن هیچ رابطه ریاضیی نیست. بله بسیاری از این ادعاها غلط هستند و برخی مسلمین طوطی وار فقط آنها را تکرار میکنند و محض رضای خداشون هم که شده نمیان یکی از این ادعاها را بررسی کنند و ببینند که آیا گوینده قابل اعتماد هست یا نه. فقط کافیست به این صفحه ها سر بزنید:

اعجاز قرآن - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B9%D8%AC%D8%A7%D8%B2_%D9%82%D8%B1%D8%A2% D9%86)
نظریه روابط ریاضی در قرآن - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86_%D9%88_%D8%B1%DB%8C%D8%A7 %D8%B6%DB%8C%D8%A7%D8%AA)
نظریه روابط ریاضی آیه بسم‌الله در قرآن - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87_%D8%B1%D9%88%D8%A7% D8%A8%D8%B7_%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C_%D8%A2% DB%8C%D9%87_%D8%A8%D8%B3%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%8 4%D9%84%D9%87_%D8%AF%D8%B1_%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%8 6)

صفحه اول بخش "اعجاز ریاضی قرآن" صفحه دوم بخش "تناسب تعداد تکرار واژه ها" و کل صفحه سوم را نگاه کنید و با استفاده از سایت پارس قرآن به همراه ماشین حساب ویندوز و همچنین یک ماشین حساب آنلاین ادعاهای مطرح شده را بررسی کنید اگر ادعاهای مطرح شده ایرادی داشتند بنده را با خبر کنید. بنده همه ادعاهای مطرح شده را بررسی کرده ام و همچنین خودم برخی ادعاها را اضافه کرده ام. درسته که در فضای اینترنت فراوانند ادعاهایی که بی اساس هستند اما در سایت ویکیپدیا در بخش هایی که گفتم ادعای غلطی وجود ندارد. همین ها کافیست تا انسان دچار شک شود که قرآن سخن خداست یا پیامبر.

مزدك بامداد
10-09-2013, 10:26 AM
سطحی نگری هست که بگوییم چون برخی از سخنان رشاد خلیفه غلط بوده کل ادعاهایش غلط هست و در قرآن هیچ رابطه ریاضیی نیست. بله بسیاری از این ادعاها غلط هستند و برخی مسلمین طوطی وار فقط آنها را تکرار میکنند و محض رضای خداشون هم که شده نمیان یکی از این ادعاها را بررسی کنند و ببینند که آیا گوینده قابل اعتماد هست یا نه. فقط کافیست به این صفحه ها سر بزنید:

اعجاز قرآن - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B9%D8%AC%D8%A7%D8%B2_%D9%82%D8%B1%D8%A2% D9%86)
نظریه روابط ریاضی در قرآن - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86_%D9%88_%D8%B1%DB%8C%D8%A7 %D8%B6%DB%8C%D8%A7%D8%AA)
نظریه روابط ریاضی آیه بسم‌الله در قرآن - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87_%D8%B1%D9%88%D8%A7% D8%A8%D8%B7_%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C_%D8%A2% DB%8C%D9%87_%D8%A8%D8%B3%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%8 4%D9%84%D9%87_%D8%AF%D8%B1_%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%8 6)

صفحه اول بخش "اعجاز ریاضی قرآن" صفحه دوم بخش "تناسب تعداد تکرار واژه ها" و کل صفحه سوم را نگاه کنید و با استفاده از سایت پارس قرآن به همراه ماشین حساب ویندوز و همچنین یک ماشین حساب آنلاین ادعاهای مطرح شده را بررسی کنید اگر ادعاهای مطرح شده ایرادی داشتند بنده را با خبر کنید. بنده همه ادعاهای مطرح شده را بررسی کرده ام و همچنین خودم برخی ادعاها را اضافه کرده ام. درسته که در فضای اینترنت فراوانند ادعاهایی که بی اساس هستند اما در سایت ویکیپدیا در بخش هایی که گفتم ادعای غلطی وجود ندارد. همین ها کافیست تا انسان دچار شک شود که قرآن سخن خداست یا پیامبر.

این سخن هم بیجاست، چرا که نوزده یک نخستمر (عدد اول) است و
همه ی مر ها از به هم خوردن نخستمر ها پدید میاید ، برای نمونه
نیمی از همه ی مرها به دو بخش پذیرند ، یک سوم به ۳ و بیست درسد
آنها به ۵ و ... سرانجام ۵% همه ی مرهای جهان به ١۹ بخش پذیرند
و بدینسان میتوان گشت و واژه هایی در قران یا فت که شمار ابجدشان،
یا اگر نشد، شمار خودشان!، یا به هر قانون من درآوردی دیگر!،
چندینه ای از ١۹ باشند. پس این ، یک بازی با مزدائیک است و
نه یک معجزه ی مزدائیک. خود قران هم تویش نوشته که این
راهنامه است ( کتاب هدایت) و نه نسک مزدائیک و فیزیک و شیمی و ..
. و همچنین گفته "نشانه های روشن" و نه رازهای نهفته !

تنها آنگاه که شنونده سواد (مزدائیک و ...) نداشته باشد، زود مخش را میزنند

پارسیگر

Unknown
10-09-2013, 10:42 AM
آنها "اعجاز" ریاضی نیستند، چنان روابطی از هر متنی قابل استخراج است.

چرخسفه (http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?p=193271)

Anarchy
10-09-2013, 12:37 PM

اگر قرار بود چنین به اصطلاح معجزات ریاضی ای در قرآن گنجونده بشه توسط الله و اعوان و انصار ، یک آیه ای چیزی هم در موردش داشتیم !! نه اینکه بعدها مسلمین با هزار دوز و کلک یک روابطی در اون پیدا کنن...

m@hdi
10-09-2013, 12:46 PM
آنها "اعجاز" ریاضی نیستند، چنان روابطی از هر متنی قابل استخراج است.

چرخسفه

پست دومش خیلی باحال بود!

بنده خیلی دوست دارم که به شما یکی از حوری هام رو بدم اما مشکل اینجاست که الان من هم مثل شما ناباور شده ام و به جهنم میرم پس از حوری خبری نیست! به هر حال خیلی ممنون که بنده را از این تناقض بیرون آوردید.

Russell
10-09-2013, 12:54 PM
شماها که همتون جهنمی هستید ولی اگر من رو از تناقضی که درش گیر کردم بیرون بیارید یکی از حوری هام رو براتون میفرستم!
ما خودمان حوری‌هایی از نوع بهترش داریم که همراه با یک پرس اسپاگتی مخصوص برای ما سرو میشوند، به شما هم نمیدهیم، فوتینا !! :)))

m@hdi
10-16-2013, 02:18 PM
اگه در پی روابط ریاضی در قرآن باشید به نکته ای پی میبرید که حتی کسانی هم که به این روابط معجزه میگویند مجبورند قبول کنند. نکته ای که گفتم این هست که سیستم روابط ریاضی در قرآن یک سیستم منظم و قانونمند نیست یعنی مثلا در تمامی سوره هایی که با حروف مقطعه شروع شده اند تعداد حروف مقطعه بر 19 بخش پذیر نیست فقط در بعضی سوره ها اینطوره یا مثلا در سوره قلم مجبوریم "ن" اول سوره رو تبدیل به "نون" کنیم تا تعداد "ن" ها به اندازه کافی برسد. نمونه دیگر این هست که در یک جا مجبوریم کلمه رو همراه با پسوند هایش بشماریم تا به رابطه برسیم در جایی دیگر باید کلمه رو بدون پسوند هایش بشماریم. در یک جا مجبوریم برای رسیدن به روابط 2 آیه آخر سوره توبه را جعلی تلقی کنیم و در جایی دیگر مجبوریم 2 آیه مذکور را هم جزوی از قرآن حساب کنیم. در یک جا مجبوریم بسم الله های اول سوره ها را حساب کنیم در جایی دیگر نباید حساب کنیم.

مثال ها فراوانند ولی اگر قرآن واقعا کار موجودی به نام خدا باشد باید سیستم عریض و طویل مذکور منظم و قانونمند باشد که اینطور نیست.

homayoun
10-16-2013, 02:45 PM
نه دیگه...نشد... اگه یه اسپ پرنده میدی که باهاش از جهنم در برم تو بهشت و 2 تا گوگولی مگولی .... چون 3 تا هستیم بکنش 2 تا اسب پرنده با یه درشکه...
اگه اینکارو میکنی هستم :e415: :e105:

m@hdi
10-21-2013, 05:08 PM
یکی از دوستان من امروز به من گفت که سوره نحل به معنای زنبور عسل سوره 16 قرآن هست و تعداد کروموزوم های زنبور عسل 16 عدد است. همانطور که گفتم اگر قرآن کار خدا باشد باید این سیستم عریض و طویل در همه جا صدق کند وگرنه همه اینها میتواند اتفاقی باشد. در جواب به او گفتم سوره حدید به معنای آهن سوره 57 است و در آیه 25 آن آمده است که آهن نازل شده در صورتی که عدد اتمی آهن 26 است که نه ربطی داره به شماره سوره نه شماره آیه. شاید بجای آیه 25 در آیه 26 حرف از آهن زده میشد که در این صورت هم امکان داشت کاملا اتفاقی باشد اما اسپاگتی را شاکرم که در آیه 25 حرف از آهن زده شده نه 26 تا دوستم بخوبی بفهمد که همه اینها اتفاقی است.

کوشا
10-21-2013, 05:49 PM
یکی از دوستان من امروز به من گفت که سوره نحل به معنای زنبور عسل سوره 16 قرآن هست و تعداد کروموزوم های زنبور عسل 16 عدد است. همانطور که گفتم اگر قرآن کار خدا باشد باید این سیستم عریض و طویل در همه جا صدق کند وگرنه همه اینها میتواند اتفاقی باشد. در جواب به او گفتم سوره حدید به معنای آهن سوره 57 است و در آیه 25 آن آمده است که آهن نازل شده در صورتی که عدد اتمی آهن 26 است که نه ربطی داره به شماره سوره نه شماره آیه. شاید بجای آیه 25 در آیه 26 حرف از آهن زده میشد که در این صورت هم امکان داشت کاملا اتفاقی باشد اما اسپاگتی را شاکرم که در آیه 25 حرف از آهن زده شده نه 26 تا دوستم بخوبی بفهمد که همه اینها اتفاقی است.
پایه استدلال قرار دادن این گونه امور که بیشتر ذوقی و یا به قول شما اتفاقی است کار درستی نیست و عالمان دین هیچ التفاتی به آن ندارند.
خود پیامبر ص ملاک تشخیص اینکه قرآن سخن خداست یا سخن بشر را در آیه 82 سوره نساء بیان کرده است:

أَ فَلا یَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ وَ لَوْ كانَ مِنْ عِنْدِ غَیْرِ اللَّهِ لَوَجَدُوا فیهِ اخْتِلافاً كَثیراً
چرا در یكا یك آیه‏هاى این قرآن دقت نمى‏كنند با اینكه اگر از ناحیه غیر خدا بود، اختلاف فراوان در آن مى‏یافتند.

برای باطل کردن مدعای پیامبر ص کافی است یک تناقض منطقی در قرآن نشان دهید.

نکته بعدی برای از اعتبار ساقط کردن قرآن، آوردن کتاب یا سوره هایی همانند قرآن است که بعد از چهارده قرن هنوز چنین اتفاقی نیفتاده است.

Anarchy
10-21-2013, 08:33 PM
برای باطل کردن مدعای پیامبر ص کافی است یک تناقض منطقی در قرآن نشان دهید.

نکته بعدی برای از اعتبار ساقط کردن قرآن، آوردن کتاب یا سوره هایی همانند قرآن است که بعد از چهارده قرن هنوز چنین اتفاقی نیفتاده است.

خب من یک مورد رو مطرح میکنم...اتفاقا در راستای همین ادعای توخالی تحدی که در قرآن اومده !!!

أَمْ یَقُولُونَ تَقَوَّلَهُ بَل لَّا یُؤْمِنُونَ ﴿۳۳﴾

فولادوند: یا مى‏گویند آن را بربافته [نه] بلكه باور ندارند

مکارم: آنها می‏گویند قرآن را به خدا افترا بسته، ولی آنها ایمان ندارند.

خرمشاهی: یا گویند آن را از خود بربافته است، حق این است كه ایمان نمى‏ورزند

فَلْیَأْتُوا بِحَدِیثٍ مِّثْلِهِ إِن كَانُوا صَادِقِینَ ﴿۳۴﴾

فولادوند: پس اگر راست مى‏گویند سخنى مثل آن بیاورند

مکارم: اگر راست می‏گویند سخنی همانند آن بیاورند.

خرمشاهی: پس اگر راستگو هستند سخنى مانند آن بیاورند

قُلْ فَأْتُوا بِكِتَابٍ مِّنْ عِندِ اللَّهِ هُوَ أَهْدَى مِنْهُمَا أَتَّبِعْهُ إِن كُنتُمْ صَادِقِینَ ﴿۴۹﴾

فولادوند: بگو پس اگر راست مى‏گویید كتابى از جانب خدا بیاورید كه از این دو هدایت كننده‏تر باشد تا پیرویش كنم

مکارم: بگو، اگر راست می‏گوئید (كه تورات و قرآن از سوی خدا نیست) كتابی هدایت بخشتر از ایندو بیاورید تا من از آن پیروی كنم.

خرمشاهی: بگو اگر راست مى‏گویید كتابى از سوى خداوند بیاورید كه از این دو راهنماتر باشد، تا از آن پیروى كنم‏

فَإِن لَّمْ یَسْتَجِیبُوا لَكَ فَاعْلَمْ أَنَّمَا یَتَّبِعُونَ أَهْوَاءهُمْ وَمَنْ أَضَلُّ مِمَّنِ اتَّبَعَ هَوَاهُ بِغَیْرِ هُدًى مِّنَ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ ﴿۵۰﴾

فولادوند: پس اگر تو را اجابت نكردند بدان كه فقط هوسهاى خود را پیروى مى‏كنند و كیست گمراه‏تر از آنكه بى‏راهنمایى خدا از هوسش پیروى كند بى‏تردید خدا مردم ستمگر را راهنمایى نمى‏كند

مکارم: هر گاه این پیشنهاد تو را نپذیرند، بدان آنها از هوسهای خود پیروی می‏كنند و آیا گمراهتر از آنكس كه پیروی هوای نفس خویش كرده و هیچ هدایت الهی را نپذیرفته است كسی پیدا می‏شود؟ مسلما خداوند قوم ستمگر را هدایت نمی‏كند.

خرمشاهی: و اگر پاسخت را ندادند پس بدان كه ایشان از هوى و هوسهایشان پیروى مى‏كنند، و كیست گمراه‏تر از كسى كه بدون رهنمود الهى از هواى نفس خویش پیروى كند، بى‏گمان خداوند قوم ستمكار را هدایت نمى‏كند

سوال :
1) برای ما یک مثال تاریخی بیارید که چنین درخواستی به طور رسمی همراه با ارسال یک جلد کلام الله مجید به کفار انجام شده و اونها از انجامش عاجز شدن !!
2) برای ما بفرمایید به لحاظ تاریخی آیات 33 و 34 سوره طور و همین طور آیات 49-50 سوره قصص در چه سالی نازل شده و در اون زمان چه مقدار از قرآن نازل شده و مکتوب شده بود؟
3) مهمترین سوال اینکه ، زمان نزول این آیات ، آیا اصلا قرآن به صورت یک کتاب واحد وجود داشته که جناب الله رجز خوانده اند که یک کتاب مثل قرآن بیارید ؟ آیا میشه کسی درخواست کنه مثل چیزی که هنوز کامل نازل نشده یا در دسترس طرف مقابل نیست آورده بشه ؟ آیا این تناقض یا فراموشکاری الله نبوده ؟

kourosh_bikhoda
10-21-2013, 10:03 PM
اتفاقن تنها ایزوتوپ هسته ای آهن ایزوتوپ 57 آهنه که نشانه ای بر تایید صلاح هسته ای برای مسلمانان است.

Anarchy
10-21-2013, 10:55 PM
یکی از دوستان من امروز به من گفت که سوره نحل به معنای زنبور عسل سوره 16 قرآن هست و تعداد کروموزوم های زنبور عسل 16 عدد است.

همینم دوستتون اشتباه گفته.. زنبور عسل نر 16 تا کروموزم داره اما زنبور عسل ماده 32 تا !!!

Hezbollah_YaHasan
10-22-2013, 03:34 PM
در اثبات اینکه قران کلام الله برای راهنمایی بشر است این بس که علامه طباطبائی ده ها جلد تفسیر برای آن نوشته است.:e032:

کوشا
10-22-2013, 07:21 PM
سوال :
1) برای ما یک مثال تاریخی بیارید که چنین درخواستی به طور رسمی همراه با ارسال یک جلد کلام الله مجید به کفار انجام شده و اونها از انجامش عاجز شدن !!
تعابیر تحدی متفاوت است؛ (قُلْ لَئِنِ اجْتَمَعَتِ الْإِنْسُ وَ الْجِنُّ عَلى‏ أَنْ یَأْتُوا بِمِثْلِ هذَا الْقُرْآنِ، لا یَأْتُونَ بِمِثْلِهِ، وَ لَوْ كانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهِیراً، فَأْتُوا بِسُورَةٍ مِنْ مِثْلِه، أَمْ یَقُولُونَ افْتَراهُ؟ قُلْ فَأْتُوا بِعَشْرِ سُوَرٍ مِثْلِهِ مُفْتَرَیاتٍ، وَ ادْعُوا مَنِ اسْتَطَعْتُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ، إِنْ كُنْتُمْ صادِقِینَ)
گاهی گفته شده مثل قرآن را بیاورید و گاهی گفته یک سوره و گاهی هم ده سوره
لذا لازم نیست که همه قرآن در زمان چنین درخواستی نازل شده و یا یک جا جمع شده باشد، علاوه بر اینکه به همان میزان که قرآن در دسترس مسلمانان بوده، کفار نیز به آن دسترسی داشته اند و در آخر اینکه این درخواست محدود به زمان نزول نیست و اکنون نیز به قول اوباما ! روی میز است.

2) برای ما بفرمایید به لحاظ تاریخی آیات 33 و 34 سوره طور و همین طور آیات 49-50 سوره قصص در چه سالی نازل شده و در اون زمان چه مقدار از قرآن نازل شده و مکتوب شده بود؟با توضیح بالا نیازی به دانستن این موضوع نیست.

)3 مهمترین سوال اینکه ، زمان نزول این آیات ، آیا اصلا قرآن به صورت یک کتاب واحد وجود داشته که جناب الله رجز خوانده اند که یک کتاب مثل قرآن بیارید ؟ آیا میشه کسی درخواست کنه مثل چیزی که هنوز کامل نازل نشده یا در دسترس طرف مقابل نیست آورده بشه ؟ آیا این تناقض یا فراموشکاری الله نبوده ؟همان

Anarchy
10-22-2013, 10:29 PM
تعابیر تحدی متفاوت است؛ (قُلْ لَئِنِ اجْتَمَعَتِ الْإِنْسُ وَ الْجِنُّ عَلى‏ أَنْ یَأْتُوا بِمِثْلِ هذَا الْقُرْآنِ، لا یَأْتُونَ بِمِثْلِهِ، وَ لَوْ كانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهِیراً، فَأْتُوا بِسُورَةٍ مِنْ مِثْلِه، أَمْ یَقُولُونَ افْتَراهُ؟ قُلْ فَأْتُوا بِعَشْرِ سُوَرٍ مِثْلِهِ مُفْتَرَیاتٍ، وَ ادْعُوا مَنِ اسْتَطَعْتُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ، إِنْ كُنْتُمْ صادِقِینَ)
گاهی گفته شده مثل قرآن را بیاورید و گاهی گفته یک سوره و گاهی هم ده سوره
لذا لازم نیست که همه قرآن در زمان چنین درخواستی نازل شده و یا یک جا جمع شده باشد، علاوه بر اینکه به همان میزان که قرآن در دسترس مسلمانان بوده، کفار نیز به آن دسترسی داشته اند و در آخر اینکه این درخواست محدود به زمان نزول نیست و اکنون نیز به قول اوباما ! روی میز است.

چرا برای من قصه میگید... خودم بهتر از شما میدونم جناب الله چند مدل تحدی کرده !! اما من همون درخواست دست بالاش یعنی "کل قرآن" رو اینجا مطرح کردم !! به جای صغری کبری چیدن ، جواب سوال من رو بدید استاد...

وقتی درخواست شده "مثل کل قرآن" ، باید کلش وجود داشته باشه یا نه ؟؟!! خب همون مسلمینش هم همون زمان دسترسی نداشتن ، چون اصلا هنوز جمع نشده بود...

لطفا مثال تاریخی چنین چیزی رو بیارید تا باور کنیم این رجز خوانی الله محدود به نجواهای محمد در گوش علی و ابوبکر و ... نبود و نمود عیبی و عملی هم داشته !!

------------------------------------

در مورد این "در آخر" شما هم که البته نکته انحرافی هست و گشتن به دنبال راه فرار ، باید بگم اصولا ادعای تحدی و خواستن این که مثل چیزی آورده بشه منطقی نیست...چون مثل هیچ چیزی قابل آوردن نیست !! چون در نهایت یا گفته میشه این چیزی که آورده شده مثل اون چیز مورد نظر شما نیست یا گفته میشه تقلید از اون هست...آیا مثل هیچ اثر ادبی یا غیر ادبی در طول تاریخ بشر آورده شده ؟ مثل دیوان حافظ ، مثل شاهنامه ، مثل صد سال تنهایی مارکز ؟ اگر آورده شده به ما هم خبر بدید...

حالا یک ادعای تحدی از طرف آنارشی دفترچه ای :e105: : شما اگر میتونید ، تنها یک پست مثل یکی از پست های من در این انجمن بیارید تا ببینیم ادعای توخالی تحدی تنها مختص به الله مدینه هست یا هر کس دیگه ای هم میتونه چنین ادعایی بکنه !!!

با توضیح بالا نیازی به دانستن این موضوع نیست.

جواب سوال من رو بدید لطفا :e415: !!

همان

همان یا همین :e415: ؟ کلا جواب نمیدادی سنگین تر بودی استاد...

جناب الله شما زمانی درخواست کرده "مثل کل قرآن" رو بیارید که اصلا کلش هنوز یکجا جمع نشده بود :24::24::24:!!

دیدید که به سادگی آب خوردن یک مورد تناقض و خطای جناب الله شما یافت شد ... حالا مرد میدان باشید و این خطای الله رو توجیه کتید یک جوری :e11b: !!!

Hezbollah_YaHasan
10-23-2013, 03:33 PM
جناب الله شما زمانی درخواست کرده "مثل کل قرآن" رو بیارید که اصلا کلش هنوز یکجا جمع نشده بود :24::24::24:!!

دیدید که به سادگی آب خوردن یک مورد تناقض و خطای جناب الله شما یافت شد ... حالا مرد میدان باشید و این خطای الله رو توجیه کتید یک جوری :e11b: !!!

بسمه تعالی
خب حضرت باری تعالی در قرآن می تواند دو منظور از این تحدی داشته:
اولا کل قرآن تا زمان تحدی
ثانیا کل قرآن. یعنی ای کفار صبر کنید قرآن تکمیل شود بعد ببینید می توانید مثل آن را بیاورید؟:e14c:

Anarchy
10-23-2013, 04:40 PM
بسمه تعالی
خب حضرت باری تعالی در قرآن می تواند دو منظور از این تحدی داشته:
اولا کل قرآن تا زمان تحدی
ثانیا کل قرآن. یعنی ای کفار صبر کنید قرآن تکمیل شود بعد ببینید می توانید مثل آن را بیاورید؟:e14c:

اون اولی نمیشه با توجه آیات سوره قصص چون اونجا اشاره به تورات هم شده که کتاب کاملش موجود بوده و قرآن هم در کنارش و هم عرضش محسوب شده !! پس منظور قرآن کامل بوده...خب مساله اینجاست که قرآن تا همون زمان تحدی هم جمع آوری و مکتوب نشده بود...نمونه تاریخی هم نیاز داریم که آیا چنین درخواستی اصلا علنی مطرح شده یا نه !!

دومی هم نظر شماست ظاهرا چون از جمله ای که نوشته شده چنین برداشتی نمیشه و منظور اشاره به آینده دور و بعد از تکمیل قرآن و این داستان ها نبوده... پس این توهمات شماست نه حضرت الله !!

کوشا
10-23-2013, 06:46 PM
من همون درخواست دست بالاش یعنی "کل قرآن" رو اینجا مطرح کردم !! به جای صغری کبری چیدن ، جواب سوال من رو بدید استاد...

وقتی درخواست شده "مثل کل قرآن" ، باید کلش وجود داشته باشه یا نه ؟؟!! خب همون مسلمینش هم همون زمان دسترسی نداشتن ، چون اصلا هنوز جمع نشده بود...
بمثل هذا القرآن حتی اگر در میانه راه نزول قرآن نازل شده باشد هیچ اشاره ای به تمام قرآن ندارد،
بمانند این قرآن یعنی همان قرآنی که همگان از کافر و مسلمان آن را می شناختند؛ یک سوره یا آیه از آن نازل شده باشد یا قسمت اعظم آن و یا تمام آن.

لطفا مثال تاریخی چنین چیزی رو بیارید تا باور کنیم این رجز خوانی الله محدود به نجواهای محمد در گوش علی و ابوبکر و ... نبود و نمود عیبی و عملی هم داشته !!
نیازی به ارائه نمونه نیست، این آیات در جواب کسانی نازل شده که مدعی بودند که قرآن گفته های خود پیامبر ص است:

آنها مى‏گویند: «او به دروغ این (قرآن) را (به خدا) نسبت داده (و ساختگى است)!»
بگو: «اگر راست مى‏گویید، شما هم ده سوره ساختگى همانند این قرآن بیاورید و تمام كسانى را كه مى‏توانید- غیر از خدا- (براى این كار) دعوت كنید!
هود_13

در مورد این "در آخر" شما هم که البته نکته انحرافی هست و گشتن به دنبال راه فرار ، باید بگم اصولا ادعای تحدی و خواستن این که مثل چیزی آورده بشه منطقی نیست...چون مثل هیچ چیزی قابل آوردن نیست !! چون در نهایت یا گفته میشه این چیزی که آورده شده مثل اون چیز مورد نظر شما نیست یا گفته میشه تقلید از اون هست...آیا مثل هیچ اثر ادبی یا غیر ادبی در طول تاریخ بشر آورده شده ؟ مثل دیوان حافظ ، مثل شاهنامه ، مثل صد سال تنهایی مارکز ؟ اگر آورده شده به ما هم خبر بدید...
آری آورده شده غزل های مولوی اگر قوی تر از غزلیات حافظ نباشد، ضعیف تر نیست و یا در همان طراز است و افراد زیادی تاکنون غزل سرایی کرده اند.
البته سخن در اینکه آورده شده یا نه نیست بلکه صحبت در امکان آن است؛ اگر فردوسی شاهنامه را معجزه می پنداشت و مدعی می شد هیچکس را یارای آوردن مثل آن نیست آنوقت معلوم می شد که آیا ده ها و یا شاید صدها اثر مشابه آن خلق می شد یا نه.

حالا یک ادعای تحدی از طرف آنارشی دفترچه ای :e105: : شما اگر میتونید ، تنها یک پست مثل یکی از پست های من در این انجمن بیارید تا ببینیم ادعای توخالی تحدی تنها مختص به الله مدینه هست یا هر کس دیگه ای هم میتونه چنین ادعایی بکنه !!!
تمام پست های من و دیگر دوستان مشابه نوشته های شماست به گونه ای که اگر اسم ما را از ابتدای پست حذف کنند در بسیاری از نوشته ها تشخیص اینکه کدام پست متعلق به کدام کاربر است مشکل می شود.

دیدید که به سادگی آب خوردن یک مورد تناقض و خطای جناب الله شما یافت شد ... حالا مرد میدان باشید و این خطای الله رو توجیه کتید یک جوری :e11b: !!!توصیه می کنم قدر منطق بخوانید تا معنای تناقض را بدانید و آگاهانه آن را به خدا یا دیگران نسبت دهید.

Anarchy
10-23-2013, 07:52 PM
بمثل هذا القرآن حتی اگر در میانه راه نزول قرآن نازل شده باشد هیچ اشاره ای به تمام قرآن ندارد،
بمانند این قرآن یعنی همان قرآنی که همگان از کافر و مسلمان آن را می شناختند؛ یک سوره یا آیه از آن نازل شده باشد یا قسمت اعظم آن و یا تمام آن.

شما به زیرکی از جواب به 3 سوال من فرار کردید و دارید پراکنده پاسخ میدید تا به مشکل بر نخورید !!

وقتی آیاتی داریم که داره اشاره به یک و ده سوره میکنه ، پس وقتی میگه قرآن یعنی قرآن دیگه... یعنی اشاره به مقدار و تعداد میکنه !! بعد کدوم قرآن رو میفرمایید میشناختند ؟ قرآن یک مجموعه هست ، به قول شما مسلمین یک کتاب هست ... یعنی تا زمانی که به عنوان یک مجموعه جمع آوری نشده بود جز اشعار پراکنده محمد کسی حساب دیگه ای روش نمیکرده و کسی قرآنی نمیشناخت...

بد نیست مطالعه کنید تا ببینید علمای دین شما خودشون هم در توجیه این مساله موندن و به قصد ماله کشی میگن منظور معنای جنسی اون هست...

حالا یه سوال دیگه : بفرمایید به طور کلی ترتیب نزول آیات تحدی به چه شکل هست ؟

نیازی به ارائه نمونه نیست، این آیات در جواب کسانی نازل شده که مدعی بودند که قرآن گفته های خود پیامبر ص است:

نیاز هست !! چون خیلی مهم هست که ببینیم اینها نجوا ها و ناله های محمد در گوش علی و ابوبکر و ... بوده یا یک درخواست جدی و مستند و مکتوب از طرف مقابل !!

پس بفرمایید نمونه تاریخی ارائه کنید...

شما که خیلی منطق دان هستید باید بدونید نمیتونید به خود قرآن استناد کنید برای اثبات حرفتون که چنین درخواستی از طرف مقابل شده...

آری آورده شده غزل های مولوی اگر قوی تر از غزلیات حافظ نباشد، ضعیف تر نیست و یا در همان طراز است و افراد زیادی تاکنون عزل سرایی کرده اند.

شما انگار هنوز در درک معنی "مثل" مشکل دارید... یعنی الان شما میگید غزل های مولوی مثل غزل های حافظ هست ؟ بر چه اساسی چنین حرفی میزنید ؟

البته سخن در اینکه آورده شده یا نه نیست بلکه صحبت در امکان آن است؛ اگر فردوسی شاهنامه را معجزه می پنداشت و مدعی می شد هیچکس را یارای آوردن مثل آن نیست آنوقت معلوم می شد که آیا ده ها و یا شاید صدها اثر مشابه آن خلق می شد یا نه.

نمیدونم به این نوشته شما بخندم یا گریه کنم !!! پس مهم "امکان" هست و رجز خونی درون نوشته :e415:... فردوسی و حافظ و بقیه مگر عقده داشتن که بیان چنین رجزخوانی ای کنن ؟ اونها انقدر عقل داشتن که بدونن چنین ادعایی از بیخ غیر منطقی و احمقانه هست و مثل چیزی رو اصلا نمیشه آورد...

بعد میگیم شما یک نمونه تاریخی به ما ارائه کنید ببینیم اصلا چنین درخواستی از طرف مقابل شده یا نه میگید مهم نیست !! بعد هم که کم میارید میگید هنوز گزینه روی میز هست...

تمام پست های من و دیگر دوستان مشابه نوشته های شماست به گونه ای که اگر اسم ما را از ابتدای پست حذف کنند در بسیاری از نوشته ها تشخیص اینکه کدام پست متعلق به کدام کاربر است مشکل می شود.

خب الان من میگم چنین چیزی نیست و پست های من خیلی خاص هست و اگر تمام جن و انس هم جمع بشن نمیتونن مثل یکی از پست های من رو بیارن... جواب شما چی هست ؟ چطور ثابت میکنید پست هایی که میگید مثل پست های من هست حتما ؟

اون بخشی که بولد کردم هم بی ربط هست...مثل بسیاری از نوشته ها هم آورده نشده ، اما الان من یک جمله اگر از اون نوشته بیارم ، شما میتونید بدید مال کدوم نوشته هست ؟ یعنی اینکه نوشته غیر معجزه(از دید شما) هم ممکنه ناشناس باشه و این دلیل منطقی ای نیست...

توصیه می کنم قدر منطق بخوانید تا معنای تناقض را بدانید و آگاهانه آن را به خدا یا دیگران نسبت دهید.

اول که من گفتم "تناقض و خطا" اونم مربوط به الله نه قرآن !! دوم هم شما لازم نیست به من معنای تناقض رو یاد بدید... شما جواب اصل حرف رو بدید !! به وقتش معلوم میشه تناقضی بین ادعای الله و واقعیت تاریخی وجود داره یا نه...

مزدك بامداد
10-24-2013, 10:36 AM
بیشتر هماوردجویی محمد روی شعر گویی بوده و برای همین کسانی در همان زمان،
به این هماورد خواهی اش پاسخ دادند، مانند مسلم پیامبر که دیرتر مسلمین او را
ترور شخصیت کرده و نامش را " مسیلمه ی کذاب" نهادند، = " مسلم کوچولوی دروغگو"
و سپس رفتند و خودش را هم کشتند. برای اینکه او توانسته بود بهتر از محمد و برای
ریشخند او "آیه" هم "بیاورد". ولی پس از کشته شدن او و بالا گرفتن کار راهزنان و
برده گیران محمد(مسلمین) و دیدن سرنوشت آن پیامبر(مسلم) کسی یارای آن را
نداشت که از ترس ترور، چنین کاری کند. همین امروزه هم دیدید که بر سر سلمان
رشدی چه فتوایی دادند. پس این گروه فاشیست هم هماوردخواهی در باره ی قران
میکنند و هم هر که بخود یارای این کار را داد، گیر آورده میخواهند بکشند!

برای اینکه نشان دهیم که می توان بهتر ازقرآن آیه سرود, سوره یی را می آوریم که بدست "بشر" سروده شده است:

سورهء الرحمن المزدکی: !

الحمد للرحمن
رب الاکوان
الملک الدیان
لک العبادة وبک المستعان
اهدنا صراط الایمان!

( الملک , المالک خوانده می شود, للرحمن للرحمان خوانده می شود )
در بارهء سورهء الرحمن (مزدکی ) هم باید اذعان کرد که بسیار زیباتر از سورهء فاتحه است.

اهدنا صراط الیمان به تنهایی از اهدنا الصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم غیرالمغضوب علیهم ولا الضالین !!
هم موجز تراست وهم نه تنها معنی آن را می رساند بلکه بیش از آن هم درونمایه دارد, چراکه راه ایمان نه تنها راه
مستقیم است ( حال بگذریم که راه مستقیم خود بس گویا نیست) ونه تنها راه کسانی است که بدانها نعمت داده
شده ونه تنها راه کسانی نیست که از "ضالین " هستند , بلکه واژهء ایمان دارای درونمایهء بیش ازاینها ست!

براستی اگر نیک بنگریم این" غیرالمغضوب علیهم" واقعاً اضافی وتکرار مکررات است چراکه " انعمت علیهم " خود
می رساند" ولا الضالین" خود می رساند که اینها همان " غیر المغضوب علیهم " هستند.

1- در ترکیب "مالک یوم الدین" هم نمیتوان دید که " جهان" دیگری برای پاداش یا بادافره دادن هست تنها می توان
دید که یک روزی اینکار انجام می شود در حالیکه " ملک الدیان " نشان می دهد که پادشاهی هرآئینه ازآن خداوند
است واوست که عقاب وثواب رامی دهد وچون این عقاب وثواب راهم در این دنیا وهم در هر زمانی ( ونه دریک یوم
وزمان ویژه) وهرمکانی انجام می دهد, پس اینکار را مختص به آن جهان وآن زمان ندانسته وازآوردن واژگان "اضافی"
مانند "یوم" خودداری کرده واینست که این "آیه" از دید درون مایه غنی تر از "مالک یوم الدین" وهم موجز تر ومختصر تر
از آن وهم خوش آهنگ تر ازآن و در نتیجه در بسیاری از وجوه برتر ازهمانند قرآنی خود است.

2-" ایاک نعبد وایاک نستعین" خود از دید گرامر دستور زبان عربی نادرست است وراست آن "نعبدک ونستعینک"
باید باشد اما در لهجهء محلی قبیله یی که محمد درآن بزرگ شده بود , این غلط مصطلح یا این گویش را بکار
می برده اند ( بنی سعد) واین مانند آنست که ما درمیان شعر حافظ , بیتی هم از بابا طاهر عریان به لهجهء محلی
بیاوریم که البته زیبا است اما بازبان " دری " سازگار نیست ( لک العبادة وبک المستعان ) به یکنواختی " ایاک نعبد
وایاک نستعین" نیست واز دوحرف اضافهء گوناگون بزیبایی درآن سود برده شده ونشان می دهد عبادت برای اوست
واستعانت از"سوی" اومی تواند باشد چه انسان می تواند در زندگی از کسان دیگرهم برای هرکاری کمک بخواهد
وکمک هم بگیرد واین منافاتی با وحدانیت خدا وبا ایمان به وی ندارد!

رب الاکوان هم بهتر ازرب العالمین است , چون جهان و جهانیان زیر مجموعهء باشندگان هستند وربوبیت
وپروردگاری تنها مال زیندگان نیست" .

پارسیگر

Anarchy
10-24-2013, 11:43 AM
در مورد مدعیان پیامبری هم عصر محمد که هر کدوم رو به شکلی از بین بردن و همپنین سروده های اونها که مشابه سوره های قرآن بود هم قبلا تاپیکی داشیم:

مدعیان پیامبری هم عصر محمد بن عبدالله (http://www.daftarche.com/%D8%AF%DB%8C%D9%86-11/%D9%85%D8%AF%D8%B9%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D9%85-%D8%B9%D8%B5%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D8%A8%D9%86-%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-1126/)

Anarchy
10-24-2013, 11:47 AM
این هم به نقل از سایت های ماله کش اسلامی که خود به خود ادعای تحدی قرآن رو زیر سوال بردن :

اندیشه قم (http://www.andisheqom.com/Files/quranshenasi.php?idVeiw=3960&level=4&subid=3960)

نمونه‎هایی از این معارضه‎ها به شرح زیر است:
مسیلمه كذاب كه ادعای نبوت و پیامبری داشت در مقابل سوره‎ی «فیل» این جملات را ساخته است: الفیل، ما الفیل، و ما ادراك ما الفیل، له ذنب و بیل و خرطوم طویل....[15] (http://www.andisheqom.com/Files/quranshenasi.php?idVeiw=3960&level=4&subid=3960#_ftn15)
یكی از نویسندگان مسیحی كه مدعی معارضه با قرآن است در مقابل سوره «حمد» با اقتباسی كه از خود سوره داشته است، سوره خودساخته‎ای عرضه نموده است: الحمد للرحمن، رب الاكوان، الملك الدّیان، لك العبادة و بك المستعان، اهدنا صراط الایمان.[16] (http://www.andisheqom.com/Files/quranshenasi.php?idVeiw=3960&level=4&subid=3960#_ftn16) و در مقابل سوره كوثر گفته است: انا اعطیناك الجواهر، فصلّ لربك وجاهر و لا تعتمد قول ساحر! این فرد با تقلید كامل از نظم و تركیب آیات قرآنی و تغییر برخی از الفاظ آن چنین تلقین می‎كند كه با قرآن معارضه نموده است. او همین بافته‎هایش را نیز از مسیلمه كذاب به سرقت برده است. مسیلمه در برابر سوره‎ی كوثر گفته است: انا اعطیناك الجماهر، فصل لربك و هاجر و انّ مبغضك رجلٌ كافر.[17] (http://www.andisheqom.com/Files/quranshenasi.php?idVeiw=3960&level=4&subid=3960#_ftn17)
نمونه‎هایی دیگر نیز از معارضه‎های واهی و بی‎اساس وجود دارد كه برای همیشه به بایگانی تاریخ سپرده شده‎اند.[18] (http://www.andisheqom.com/Files/quranshenasi.php?idVeiw=3960&level=4&subid=3960#_ftn18)

فقط ما موندیم چرا این معارضه ها واهی و بی اساس هست !! لابد چون ادعای تحدی قرآن رو زیر سوال بردن :e415:

کوشا
10-24-2013, 02:37 PM
وقتی آیاتی داریم که داره اشاره به یک و ده سوره میکنه ، پس وقتی میگه قرآن یعنی قرآن دیگه... یعنی اشاره به مقدار و تعداد میکنه !! بعد کدوم قرآن رو میفرمایید میشناختند ؟ قرآن یک مجموعه هست ، به قول شما مسلمین یک کتاب هست ... یعنی تا زمانی که به عنوان یک مجموعه جمع آوری نشده بود جز اشعار پراکنده محمد کسی حساب دیگه ای روش نمیکرده و کسی قرآنی نمیشناخت...
ذلک الکتاب لاریب فیه در ابتدای سوره بقره قطعا آخرین آیه ای که به پیامبر ص نازل شده نیست؛ اگر کمی آشنایی با ادبیات عرب داشتید اینقدر پرت و پلا نمی گفتید.

بد نیست مطالعه کنید تا ببینید علمای دین شما خودشون هم در توجیه این مساله موندن و به قصد ماله کشی میگن منظور معنای جنسی اون هست... یک مقدار سواد همین جاها به کار آدم میاد که بدونه چند نوع الف و لام تو زبان عربی وجود داره تا اگر مفسر یا ادیبی تشخیص الف لام جنس، استغراق، عموم، تعریف و ... داد حمل بر ماله کشی نکنه !

نیاز هست !! چون خیلی مهم هست که ببینیم اینها نجوا ها و ناله های محمد در گوش علی و ابوبکر و ... بوده یا یک درخواست جدی و مستند و مکتوب از طرف مقابل !!

پس بفرمایید نمونه تاریخی ارائه کنید... در هیچ منبع تاریخی نیامده که مخاطبان قرآن اعم از مومن و کافر به آیات نازل شده دسترسی نداشته اند و الا معنا نداشت که پیامبر ص را ساحر، شاعر، دیوانه و ... بخوانند.
اگر مدعی هستید که غیر این بوده این شمایید که باید مدرک و نمونه ارائه کنید.

شما انگار هنوز در درک معنی "مثل" مشکل دارید... یعنی الان شما میگید غزل های مولوی مثل غزل های حافظ هست ؟ بر چه اساسی چنین حرفی میزنید ؟
این شمایید که توانایی فرق گذاشتن بین معنای مشابه و مثل را ندارید بله غزل های این دو شاعر از این جهت که غزل اند مثل هم اند.

کوشا
10-24-2013, 03:01 PM
حالا یه سوال دیگه : بفرمایید به طور کلی ترتیب نزول آیات تحدی به چه شکل هست ؟
نیازی به سوال نبود با یه سرچ ساده می تونستید به جواب برسید:
7. موضوع تحدّی به ترتیب نزول، عبارت است از مثل القرآن، سورة مثله، عشرسور مثله مفتریات، حدیث مثله، سورة من مثله.
منبع
(http://www.andisheqom.com/Files/quranshenasi.php?idVeiw=3961&level=4&subid=3961)
نمیدونم به این نوشته شما بخندم یا گریه کنم !!! پس مهم "امکان" هست و رجز خونی درون نوشته :e415:... فردوسی و حافظ و بقیه مگر عقده داشتن که بیان چنین رجزخوانی ای کنن ؟ اونها انقدر عقل داشتن که بدونن چنین ادعایی از بیخ غیر منطقی و احمقانه هست و مثل چیزی رو اصلا نمیشه آورد...
نه عزیزجان بحث عقده نیست؛ وقتی کسی مدعی پیامبری است و مدعی است گفتار او معجزه است و این ادعا با انکار مخالفان روبرو می شود ساده ترین و پیش پا افتاده ترین راه برای ساکت کردن آنها این است به ایشان بگویی:
گر تو بهتر می زنی بستان بزن.

فردوسی و حافظ و دیگران اینقدر عقل داشتند که عیار سخن خویش را سنجیده، آن را معجزه ندانسته و ادعای پیامبری نکنند.

خب الان من میگم چنین چیزی نیست و پست های من خیلی خاص هست و اگر تمام جن و انس هم جمع بشن نمیتونن مثل یکی از پست های من رو بیارن... جواب شما چی هست ؟ چطور ثابت میکنید پست هایی که میگید مثل پست های من هست حتما ؟
گفتم که بروید مقداری منطق بخوانید در منطق از چند نوع تقابل بحث می شود یکی از متقابلان تقابل مثلان است؛ به طور مثال کلمات مزدک و هوشنگ مثلان هستند؛ از این جهت که هر دو اسم برای انسان اند.

کوشا
10-24-2013, 03:18 PM
" مسیلمه ی کذاب"
نمونه ای از آیات نازل شده بر مسیلمه کذاب !!!

«یا ضفدع نقىّ، لا الشراب تمنعین و لا الماء تكدّرین»

«اى قورباغه! آواز بخوان، نه آب را تیره مى‏سازى و نه آشامیدن را باز مى‏دارى»

کوشا
10-24-2013, 03:28 PM
در مورد مدعیان پیامبری هم عصر محمد که هر کدوم رو به شکلی از بین بردن و همپنین سروده های اونها که مشابه سوره های قرآن بود هم قبلا تاپیکی داشیم:

مشکل آنها این بوده که تنها مدعی بوده اند اگر ادعای آنها پشتوانه ای داشت قطعا از بین نمی رفتند؛ قرن ها یهودیان مدینه و قبایل اوس و خزرج منتظر آمدن پیامبر آخرالزمان بودند، نشانه ها و قرائن دیگر به همراه معجزه جاویدان محمد ص سر بقاء او و نابود شدن دیگران است چرا که باطل همیشه رفتنی است.

مزدك بامداد
10-24-2013, 03:32 PM
نمونه ای از آیات نازل شده بر مسیلمه کذاب !!!

«یا ضفدع نقىّ، لا الشراب تمنعین و لا الماء تكدّرین»

«اى قورباغه! آواز بخوان، نه آب را تیره مى‏سازى و نه آشامیدن را باز مى‏دارى»
بیجاست بیسواد*!!
این ایه ها همان اندازه بر ایشان فرود آمده اند که ان آیه ها بر محمد!
فزون بر این این آیه را الله مسلم ! برای ریشخند محمد فروفرستاده است،
از دست همان ایه های قرانی کمثل الحمار و کمثل الکلب و شرالدواب
است و به محمد گفته" تو غورباغه ای بیش نیستی که نیمت در ان و نیمت
خشکی است و غور غور میکنی، نه آب را میتوانی آلوده کنی ( از بس که ناچیزی)
و نه میتوانی نوشنده را از اب نوشیدن بازداری ( خوارداشت محمد) پس بیا و
دست از غور غور بردار و نیم سرزمین از تو باشد و نیمی از من !"

*
تازه این هارا نادرست هم آورده اید:
این ایه ها خوش آهنگ که برای ریشخند محمد نازل شده اند چنین اند:

یا ضفدع بنت ضفدعین،
نقی ما تنقین،
نصفك فی الماء و نصفك فی الطین ،
لاالماء تكدرین
و لاالشارب تمنعین
...

پارسیگر

کوشا
10-24-2013, 03:34 PM
فقط ما موندیم چرا این معارضه ها واهی و بی اساس هست !! لابد چون ادعای تحدی قرآن رو زیر سوال بردن :e415:

دلیلش اینه که مردم عقل و شعور دارند و فرق بین خرمهره و مروارید رو می فهمند و می دونند که هر شیشه گلرنگ عقیق یمنی نیست.

مزدك بامداد
10-24-2013, 03:38 PM
دلیلش اینه که مردم عقل و شعور دارند و فرق بین خرمهره و مروارید رو می فهمند و می دونند که هر شیشه گلرنگ عقیق یمنی نیست.
سفسته ی گریز از پاسخ با این داو که هوش و
خرد مردم، به سود ایشان سخن میگوید!
( از چشمبندی های اسلامیستی/فاشیستی)

پارسیگر

مزدك بامداد
10-24-2013, 03:48 PM
مسلم، پیامبری بود که به کارگران و کشاورزان ارج مینهاد و میخواست همبودی بهتر از برده داری
انزمان پدید یباورد. در جاییکه محمد از داغ و درفش و دوزخ و ترس از الله سخن به میان می آورد،
مسلم از کارگران و کشاورزان، از زیبایی کار و خوشی های زندگی این جهان سخن میسرود:

والمبذرات بذراً ،
والحاصدات حصداً ،
والذاریات قمحاً ،
والطاحنات طحناً ،
والعاجنات عجناً ،
والخابزات خبزاً
، والثاردات ثرداً ،
‌ والاقمات لقماً ،
اهالة و سمناً »

، قسم به دهقانان و كشاورزان،
قسم به درو كنندگان،
قسم به جداكنندگان گندم
از كاه، قسم به خمیر كنندگان،
قسم به نان پزندگان،
قسم به ترید كنندگان،
قسم به افرادی كه لقمه های چرب و نرم بر می‌دارند.

Anarchy
10-24-2013, 04:22 PM
ذلک الکتاب لاریب فیه در ابتدای سوره بقره قطعا آخرین آیه ای که به پیامبر ص نازل شده نیست؛ اگر کمی آشنایی با ادبیات عرب داشتید اینقدر پرت و پلا نمی گفتید.

پرت و پلا رو شما میگی... میگیم کدام قرآن در زمان نزول آیات تحدی بوده ، میگی همون قرآنی که همه میشناختن... میگیم قرآن یک مجموعه هست ، تا همش جمع نشه اسمش قرآن نیست !! تازه همون شعر های نصفه نیمه محمد هم مدون و مکتوب و یک جا جمع آوری شده نبوده که طرف مقابل بدونن با چی طرف هسن...

حالا دوزاری افتاد جناب مسلم ؟!

انقدر هم برای ما مغلطه فضل فروشی نکنید...

یک مقدار سواد همین جاها به کار آدم میاد که بدونه چند نوع الف و لام تو زبان عربی وجود داره تا اگر مفسر یا ادیبی تشخیص الف لام جنس، استغراق، عموم، تعریف و ... داد حمل بر ماله کشی نکنه !

باز که مغلطه فضل فروشی میکنی جناب مسلم... دقیقا در متن همون لینک (http://www.andisheqom.com/Files/quranshenasi.php?idVeiw=3960&level=4&subid=3960)به نقل از اساتید شما صبحت از اختلاف نظرات هست و این یعنی ماله کشی :

گرچه اكثر قریب به اتفاق مفسران و دانشمندان علوم قرآنی مفاد آیات تحدی به مثل قرآن را به كل قرآن دانسته‎اند ولی این احتمال كه مقصود از قرآن در این آیات معنای جنسی باشد و درصدد بیان مقدار معجزه قرآن نباشد به صورت جدّی مطرح است زیرا قرآن از ماده قرائت است و قرائت و تلاوت، هم بر كل قرآن صادق است و هم بر جزء آن.

پس لطف کنید کمی از فضل فروشی خودتون کم کنید...

در هیچ منبع تاریخی نیامده که مخاطبان قرآن اعم از مومن و کافر به آیات نازل شده دسترسی نداشته اند و الا معنا نداشت که پیامبر ص را ساحر، شاعر، دیوانه و ... بخوانند.
اگر مدعی هستید که غیر این بوده این شمایید که باید مدرک و نمونه ارائه کنید.

و البته در هیچ منبع تاریخی هم نیامده که مخاطبان تحدی به قرآن به شکل مکتوب و مدون دسترسی داشتن و اصلا پیام تحدی بهشون به طور رسمی ابلاغ شده و اونها از آوردن مثلش عاجز شدن...

شما اگر مدعی هستید که پیام تحدی به طور رسمی ابلاغ شده ، باید منبع ارائه کنید... شما که ادعای منطق دانی هم دارید جناب فضل فروش !!

این شمایید که توانایی فرق گذاشتن بین معنای مشابه و مثل را ندارید بله غزل های این دو شاعر از این جهت که غزل اند مثل هم اند.

اتفاقا یکی از مشکلات تحدی ، مفهوم و منظور همین "مثل" هست...و یکی از موضوعاتی که منجر به ماله کشی اساتید شما شده ، دقیقا معنی همین موضوع هست و خود قرآن شما سکوت کرده و ماله کشان در قرن های بعدی یک چیز هایی گفتن...

یکی دیگه از موضوعات ماله کشی اساتید شما هم که جلو جلو به شما برای راهنمایی میگم ، موضوع این هست که کی قرار هست تشخیص بده یک اثر مثل قرآن هست یا نه !! رو اینم یه کم مطالعه کنی بد نیست جناب فضل فروش...

نیازی به سوال نبود با یه سرچ ساده می تونستید به جواب برسید:
7. موضوع تحدّی به ترتیب نزول، عبارت است از مثل القرآن، سورة مثله، عشرسور مثله مفتریات، حدیث مثله، سورة من مثله.
منبع

جناب فضل فروش... حداقل شرافت و صداقت داشته باش از لینک گزینشی مطلب کپی نکن... همین لینکی که دادید در صفحه دو :

اندیشه قم (http://www.andisheqom.com/Files/quranshenasi.php?idVeiw=3961&level=4&subid=3961&page=2)

به موارد دیگه ای که در واقع ناشی از سر درگمی علمای شما هست اشاره داره !! یعنی حتی دقیقا نمیدونن ترتیب نزول آیات چطوری هست...

همه اینها از جایی شروع شده که قرآن شما رو بعد ها جمع کردن و محمد مرد در حالی که یادش رفته بود کتاب الله مدینه رو مکتوب و مدون کنه... باز اسپاگتی پدر ابوبکر و عمر و عثمان رو بیامرزه یه چیزی برای شما باقی گذاشتن !!

پس شما اول برید علمای دینتون رو جمع کنید که انقدر حرف های متفاوت و متناقض نزنن ،بعد بیاید با ما بحث کنید...

نه عزیزجان بحث عقده نیست؛ وقتی کسی مدعی پیامبری است و مدعی است گفتار او معجزه است و این ادعا با انکار مخالفان روبرو می شود ساده ترین و پیش پا افتاده ترین راه برای ساکت کردن آنها این است به ایشان بگویی:
گر تو بهتر می زنی بستان بزن.

و البته چیزی رو محمد گفته بستان بزن ، که هنوز کامل نشده بود اما الله گفته بوده حالا تو بگو ، ما که نمیخوایم به کسی بگیم ، بین خودمون میمونه و ضایع نمیشیم :e057:

شما یک مثال تاریخی بیارید که چنین درخواستی اصولا به طور رسمی از طرف مقابل شده به همراه ارسال یک جلد کلام الله مجید... اگر هم مثالی ندارید لطفا بیش از این اسباب خنده ما رو فراهم نکنید...

فردوسی و حافظ و دیگران اینقدر عقل داشتند که عیار سخن خویش را سنجیده، آن را معجزه ندانسته و ادعای پیامبری نکنند.

یک حرف درست اگر زده باشید همین هست... اصولا این دو بزرگوار چون عقل داشتن میدونستن کسی که ادعای پیامبری و معجزه بکنه عقل درست و حسابی نداره :e415: !!

گفتم که بروید مقداری منطق بخوانید در منطق از چند نوع تقابل بحث می شود یکی از متقابلان تقابل مثلان است؛ به طور مثال کلمات مزدک و هوشنگ مثلان هستند؛ از این جهت که هر دو اسم برای انسان اند.

جناب منطق دان فضل فروش... منظور این بود که چه کسی قرار هست در صورت اینکه اثری آورده شد ، داوری کنه که این مثل قرآن شما هست یا نه !!

انگار قند کافی به نورون هاتون نمیرسه ، متوجه نمیشید منظور من رو :e404: !!

مشکل آنها این بوده که تنها مدعی بوده اند اگر ادعای آنها پشتوانه ای داشت قطعا از بین نمی رفتند؛ قرن ها یهودیان مدینه و قبایل اوس و خزرج منتظر آمدن پیامبر آخرالزمان بودند، نشانه ها و قرائن دیگر به همراه معجزه جاویدان محمد ص سر بقاء او نابود شدن دیگران است چرا که باطل همیشه رفتنی است.

خیر مشکل اونها این بود که به اندازه محمد پول و قدرت نداشتند در نتیجه راه به جایی نبردند و به دست توانای مسلمین کشته شدند...

ولی حتی مساله این هم نیست... شما بفرمایید سوره هایی که این عزیزان آوردند ایرادش چی هست که مثل یکی از سوره های قرآن نیست ؟

Anarchy
10-24-2013, 04:26 PM

خب این بر میگرده به همون ایرادی که گفتم در مورد تحدی... داوری بر عهده کی هست که تشخیص بده ؟

مردم ؟ نکنه مردم فقط شما و باقی ماله کشان اسلامی هستند ؟ ما و دوستانمون هم این سوره ها رو خوندیم و دیدیم که بسیار هم از سوره های قرآن شما بهترن...

پس این مغلطه شما به درد لای جرز هم نمیخوره :e421::e140: !!

کوشا
10-24-2013, 05:10 PM
پرت و پلا رو شما میگی... میگیم کدام قرآن در زمان نزول آیات تحدی بوده ، میگی همون قرآنی که همه میشناختن... میگیم قرآن یک مجموعه هست ، تا همش جمع نشه اسمش قرآن نیست !! تازه همون شعر های نصفه نیمه محمد هم مدون و مکتوب و یک جا جمع آوری شده نبوده که طرف مقابل بدونن با چی طرف هسن...
حالا دوزاری افتاد جناب مسلم ؟!
انقدر هم برای ما مغلطه فضل فروشی نکنید...
باز که مغلطه فضل فروشی میکنی جناب مسلم... دقیقا در متن همون لینک (http://www.andisheqom.com/Files/quranshenasi.php?idVeiw=3960&level=4&subid=3960)به نقل از اساتید شما صبحت از اختلاف نظرات هست و این یعنی ماله کشی :
پس لطف کنید کمی از فضل فروشی خودتون کم کنید...
و البته در هیچ منبع تاریخی هم نیامده که مخاطبان تحدی به قرآن به شکل مکتوب و مدون دسترسی داشتن و اصلا پیام تحدی بهشون به طور رسمی ابلاغ شده و اونها از آوردن مثلش عاجز شدن...
شما اگر مدعی هستید که پیام تحدی به طور رسمی ابلاغ شده ، باید منبع ارائه کنید... شما که ادعای منطق دانی هم دارید جناب فضل فروش !!
اتفاقا یکی از مشکلات تحدی ، مفهوم و منظور همین "مثل" هست...و یکی از موضوعاتی که منجر به ماله کشی اساتید شما شده ، دقیقا معنی همین موضوع هست و خود قرآن شما سکوت کرده و ماله کشان در قرن های بعدی یک چیز هایی گفتن...
یکی دیگه از موضوعات ماله کشی اساتید شما هم که جلو جلو به شما برای راهنمایی میگم ، موضوع این هست که کی قرار هست تشخیص بده یک اثر مثل قرآن هست یا نه !! رو اینم یه کم مطالعه کنی بد نیست جناب فضل فروش...
جناب فضل فروش... حداقل شرافت و صداقت داشته باش از لینک گزینشی مطلب کپی نکن... همین لینکی که دادید در صفحه دو :
اندیشه قم (http://www.andisheqom.com/Files/quranshenasi.php?idVeiw=3961&level=4&subid=3961&page=2)
به موارد دیگه ای که در واقع ناشی از سر درگمی علمای شما هست اشاره داره !! یعنی حتی دقیقا نمیدونن ترتیب نزول آیات چطوری هست...
همه اینها از جایی شروع شده که قرآن شما رو بعد ها جمع کردن و محمد مرد در حالی که یادش رفته بود کتاب الله مدینه رو مکتوب و مدون کنه... باز اسپاگتی پدر ابوبکر و عمر و عثمان رو بیامرزه یه چیزی برای شما باقی گذاشتن !!
پس شما اول برید علمای دینتون رو جمع کنید که انقدر حرف های متفاوت و متناقض نزنن ،بعد بیاید با ما بحث کنید...
و البته چیزی رو محمد گفته بستان بزن ، که هنوز کامل نشده بود اما الله گفته بوده حالا تو بگو ، ما که نمیخوایم به کسی بگیم ، بین خودمون میمونه و ضایع نمیشیم :e057:
شما یک مثال تاریخی بیارید که چنین درخواستی اصولا به طور رسمی از طرف مقابل شده به همراه ارسال یک جلد کلام الله مجید... اگر هم مثالی ندارید لطفا بیش از این اسباب خنده ما رو فراهم نکنید...
یک حرف درست اگر زده باشید همین هست... اصولا این دو بزرگوار چون عقل داشتن میدونستن کسی که ادعای پیامبری و معجزه بکنه عقل درست و حسابی نداره :e415: !!
جناب منطق دان فضل فروش... منظور این بود که چه کسی قرار هست در صورت اینکه اثری آورده شد ، داوری کنه که این مثل قرآن شما هست یا نه !!
انگار قند کافی به نورون هاتون نمیرسه ، متوجه نمیشید منظور من رو :e404: !!
خیر مشکل اونها این بود که به اندازه محمد پول و قدرت نداشتند در نتیجه راه به جایی نبردند و به دست توانای مسلمین کشته شدند...
ولی حتی مساله این هم نیست... شما بفرمایید سوره هایی که این عزیزان آوردند ایرادش چی هست که مثل یکی از سوره های قرآن نیست ؟
فکر کنم دو طرف حرفشون رو زدند
قضاوت به طور طبیعی با خواننده است.

کوشا
10-24-2013, 05:18 PM
خب این بر میگرده به همون ایرادی که گفتم در مورد تحدی... داوری بر عهده کی هست که تشخیص بده ؟

مردم ؟ نکنه مردم فقط شما و باقی ماله کشان اسلامی هستند ؟ ما و دوستانمون هم این سوره ها رو خوندیم و دیدیم که بسیار هم از سوره های قرآن شما بهترن...

پس این مغلطه شما به درد لای جرز هم نمیخوره :e421::e140: !!
امثال حافظ، مولوی، سعدی و هزاران نفر انسان فرهیخته دیگر از این دسته مردم اند.

لطفا دچار توهم نشده و خود و دوستانتان را جزء مردم حساب نکنید.

Anarchy
10-24-2013, 05:26 PM
فکر کنم دو طرف حرفشون رو زدند
قضاوت به طور طبیعی با خواننده است.

این هم حربه آخر وقتی که تمام تیر های شما به سنگ خورد :24::24: !! مغلطه توسل به قضاوت خواننده :24::24: !!

امثال حافظ، مولوی، سعدی و هزاران نفر انسان فرهیخته دیگر از این دسته مردم اند.

لطفا دچار توهم نشده و خود و دوستانتان را جزء مردم حساب نکنید.

مغلطه مسموم کردن سر چشمه از استاد مدعی منطق فضل فروش :e421::e140: !!

اتفاقا بد نبود که با همین ایراد آخر ادعای تحدی جناب الله آشنا شدید که حتی در صورت آوردن مثل ، قاضی و داور مطلق و معینی وجود نداره که بخواد بگه مثلش هست یا نه... پس خود به خود ادعای تحدی پوچ میشه !!

تنها امید شما باید به امام زمانتون باشه تا وقتی اومد ، به جای داوری و بررسی اثر مورد نظر ، اصولا مدعی رو از دم تیغ خودش بگذرونه تا کسی جرات نکنه حرف اضافی بزنه :e415: !!

کوشا
10-24-2013, 08:56 PM
این هم حربه آخر وقتی که تمام تیر های شما به سنگ خورد :24::24: !! مغلطه توسل به قضاوت خواننده :24::24: !!

مغلطه مسموم کردن سر چشمه از استاد مدعی منطق فضل فروش :e421::e140: !!

اتفاقا بد نبود که با همین ایراد آخر ادعای تحدی جناب الله آشنا شدید که حتی در صورت آوردن مثل ، قاضی و داور مطلق و معینی وجود نداره که بخواد بگه مثلش هست یا نه... پس خود به خود ادعای تحدی پوچ میشه !!

تنها امید شما باید به امام زمانتون باشه تا وقتی اومد ، به جای داوری و بررسی اثر مورد نظر ، اصولا مدعی رو از دم تیغ خودش بگذرونه تا کسی جرات نکنه حرف اضافی بزنه :e415: !!
مغلطه توسل به مغلطه یابی آخرین تیر در ترکش بیخداست.

مرجع و قاضی تشخیص سخن شناسان، ادیبان و دیگر کارشناسان خبره در حوزه ادب و هنر هستند و این موضوع نیاز به سوزندان فسفر زیادی ندارد !

مزدك بامداد
10-24-2013, 09:02 PM
مرجع و قاضی تشخیص سخن شناسان، ادیبان و دیگر کارشناسان خبره در حوزه ادب و هنر هستند
که اگر چیزی ناجور بگویند به سرنوشت سلمان رشدی دچار میشوند ...

Anarchy
10-25-2013, 07:33 AM
مغلطه توسل به مغلطه یابی آخرین تیر در ترکش بیخداست.

مرجع و قاضی تشخیص سخن شناسان، ادیبان و دیگر کارشناسان خبره در حوزه ادب و هنر هستند و این موضوع نیاز به سوزندان فسفر زیادی ندارد !

مغلطه های شما به طور واضح در سخن شما هویاد بود... پس از این شیرینی کاری ها و تقلید ها نکنید که خوب نیست :e415: !!

البته مرجع و قاضی مورد نظر شما فقط کسانی هستند که شما رو تایید کنند و اسپاگتی نکرده اگر کسی چیزی خلاف اون گفت برادران انتحاری و تروریست شما وارد عمل خواهند شد...

azadah
10-25-2013, 01:33 PM
امروز حزب الله با سلاح منطق و گفتگو مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام و انقلاب می کوبد.

ای كاش به جای مشت محكم منطق محكم داشتید .

Hezbollah_YaHasan
10-25-2013, 04:20 PM
ای كاش به جای مشت محكم منطق محكم داشتید .
منطق حزب الله از فولاد محکمتر و مثل شمشیر حیدر کرار امام علی (ع) برنده و حرف اول و آخر را می زند و مخالفان حزب الله حرفی جز مغالطه و سفسطه ندارند. مشت محکم منطق ما حاصل از غیرت مثال زدنی مسلمین است.
نصر من الله و فتح قریب:e14c:

Rouzbeh
12-27-2015, 01:58 AM
گذشته از اینکه تحدی محمد رجز خوانی بوده نیز یکپارجه نبوده است. یکبار میگوید ایه ای مثل ایه های من بیاورید جایی میگوید سوره ای بیاورید و جای دیگر هماورد جویی کرده میگوید مثل قرآن کتابی بیاورید...
بگذریم که قرآن هتا روزی که محمد مرد هم بصورت کتاب نبود. پیشتر از آن هم پاره هایی از قرآن جایی روی چیزی نوشته نشده بود و تنها گروهی بنام حافظین بگونه ای پراکنده آن ها را ازبر کرده بودند. زمان عمر تازه دوزاریشان افتاد که آن حافظان یا دارند در جنگها کشته میشوند یا از بیماری و پیری میمیرند. این شد که بفکر حمع آوری قرآن افتادند. پس تحدی محمد ده سال پیش از مرگش یک رجزخوانی بیش نبوده است. قرآن اسلن یک کتاب منسجم نیست. خیلی جا ها دو آبه کنار هم هر کدام در یاره یک موضوع دیگر هیپستند و هیچ پیوند منطقی و موضوعی با هم ندارند. نکته دیگر تکرار مکررات یک داستان و گاهی چند گانه گویی در باره ی یک داستان است. یک نمونه اش داستان قوم ثمود است.

mbk
12-30-2015, 08:31 AM
" بسم الله الرحمن الرحیم
إقرأ باسم ربك الذی خلق خلق الإنسان من علق
إقرأ و ربك الأكرم الذی علم بالقلم
علم الإنسان ما لم یعلم كلا إن الإنسان لیطغى
أن رأه استغنى إن الى ربك الرجعی
أریت الذی ینهئ عبدا إذا صلئ
أرأیت إن كان على الهدئ أو امر بالتقوى
أرأیت إن كذب و تولئ ألم یعلم بأن الله یرئ
كلا لئن لم ینتهه لنسفعا بالناصیة ناصیة كاذبة خاطئة فلیدع نادیه سندع الذبانیه كلا لا تطعه واسجد واقترب "
"به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
خوان به شناسهء پروردگارت آفرید آفرید آدمیان از شناوری آویزانی خوان هم پروردگارتِ گرامیتر
آنکه آموزاند به تیغ آموزاند آدمی چه نبوده می دانست
جوری نه اگرِ آدمیان تا برا سر باز می زند که دیدش خواهد بهره مند شود اگرِ سوی پروردگارت برگشت گاه
آیا دیدی آنکه بازداری می کند بنده ای گُداری پیوست نماز خواند آیا دیدی اگر بود بر نمایان یا دستور داد به بیمناک بودن آیا دیدی اگر دروغ دانست هم روکج کرد
آیا نبوده می داند به که اگرِ خداوند می بیند جوری نه تا برااگر نبوده پایان می برد تا براسخت می گیریم به موی پیشانی موی پیشانی دروغ دانِ کج رو باز بایست فرامی خواند صدا شده اش زود فرا می خوانیم سخت رانانُ جوری نه نه فرمان می بریش هم پیشانی خاک گذار هم چند نزدیک شو "

گذشته از اینکه تحدی محمد رجز خوانی بوده نیز یکپارجه نبوده است. یکبار میگوید ایه ای مثل ایه های من بیاورید جایی میگوید سوره ای بیاورید و جای دیگر هماورد جویی کرده میگوید مثل قرآن کتابی بیاورید...
بگذریم که قرآن هتا روزی که محمد مرد هم بصورت کتاب نبود. پیشتر از آن هم پاره هایی از قرآن جایی روی چیزی نوشته نشده بود و تنها گروهی بنام حافظین بگونه ای پراکنده آن ها را ازبر کرده بودند. زمان عمر تازه دوزاریشان افتاد که آن حافظان یا دارند در جنگها کشته میشوند یا از بیماری و پیری میمیرند. این شد که بفکر حمع آوری قرآن افتادند. پس تحدی محمد ده سال پیش از مرگش یک رجزخوانی بیش نبوده است. قرآن اسلن یک کتاب منسجم نیست. خیلی جا ها دو آبه کنار هم هر کدام در یاره یک موضوع دیگر هیپستند و هیچ پیوند منطقی و موضوعی با هم ندارند. نکته دیگر تکرار مکررات یک داستان و گاهی چند گانه گویی در باره ی یک داستان است. یک نمونه اش داستان قوم ثمود است.

آهنگ هم رجز خوانی ناباوران هم دیگر سود ندارد ،آنچه در سخن خداوند یافت می شود می گوید خداوندی که با ابزار تیغ قلم آموخت بخوان! هم این گردآمده سخنش قرآن را کتاب هم نوشتار نامید،
خداوندا تو را پاس برای نوشتارِ رهنماسازت هم ناباوران را کوته بین ساز