PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فلسفه‌یِ بکارت

یه نفر
07-30-2013, 02:34 PM
از مدیران محترم میخواهم اگر چنین صفحه ای در دفترچه وجود داره، پست منو به اون صفحه منتقل کنند. اگر نه، که هیچی..

سوالم اینه که آیا رویکرد فرهنگی و سنتی ما به مسأله بکارت یک رویکرد دینی (اسلامی) است یا تعصب قبیله ای و مرد-پدرسالارانه ؟

نمیدونم این مثالم چقدر برای این موضوع درست است یا نه. شایدم به قول معروف مصادره به مطلوب باشه

ولی مگر نه اینکه ختنه کردن مردان یک علت بهداشتی داره. و امروزه ثابت شده که مفید است..
(( هرچند در قدیم این کار را به عنوان ریختن خون برای خدا (((شاید))) می پنداشتند.. ))

ولی چیزی که من دوست دارم در این تاپیک بهش برسیم اینه که آیا بکارت دختران میتونه موجب بیماری بشه؟ میتونه بهداشت فردی و اجتماعی رو به خطر بیاندازد؟؟

من میدونم که بین سایر مذاهب در کشور ما، مثل کلیمیان، مسیحیان، زرتشتیان ، بهاییان ، ضرروت داشتن بکارت برای دختران وجود داره..
حتی غیر مذهبی ها و مخالفان دین و ... هم داشتن بکارت را برای زنان لازم میدانند.
نمونه اش هم کسانی که روشن فکر و مدرن هستند ، نوبت به خودشان که می رسد دنبال دختر باکره ای میگردند..

مثل ازدواج با زنی که قبلا ازدواج کرده باشد...

کافر_مقدس
07-30-2013, 03:42 PM
حتی غیر مذهبی ها و مخالفان دین و ... هم داشتن بکارت را برای زنان لازم میدانند.تکذیب می کنم! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/07/8.gif

agn0stic
07-30-2013, 04:25 PM
با دیدن این تاپیک یک سوالی هم به ذهن من خطور کرد که نخواستم تاپیک همنام بزنم برای همین همینجا میپرسم:

فلسفه بکارت از نظر فیزیولوژی چیه؟ وقتی که قراره بکارت یک روزی چه با ازدواج چه بی ازدواج چه تو 9 سالگی چه تو 18 سالگی از بین بره پس فلسفه وجودیش چیه؟ از نظر زیست شناسی اصلا بدرد میخوره یا یک چیز اضافه هست؟

agn0stic
07-30-2013, 04:29 PM
ولی مگر نه اینکه ختنه کردن مردان یک علت بهداشتی داره. و امروزه ثابت شده که مفید است..

مفید هم که باشه ضروری نیست. این همه مسیحی ختنه نشده هستند آیا مشکلی پیدا کرده اند؟

نمونه اش هم کسانی که روشن فکر و مدرن هستند ، نوبت به خودشان که می رسد دنبال دختر باکره ای میگردند..

بحث سر مذهب نیست بحث سر دیدگاه هست. یک پسر شیعه به صیغه اعتقاد داره ولی بالای 99 درصد پسران شیعه که خواهر دارند حاضر نیستند خواهرشون صیغه کسی بشه. حتی حاضر نیستند که با دختری که قبلا صیغه کسی شده (حتی خودشان) ازدواج کنند. آیا دختری که قبلا صیغه شده کار خلاف شرعی کرده؟ اصلا یک سوال چالش برانگیز! : خود مراجع تقلید حاضر هستند که دخترشون صیغه بشه؟

kourosh_bikhoda
07-30-2013, 04:44 PM
پرده بکارت در انسان در حال از بین رفتن هست. وظیفه این سیستم در پستاندارانی مثل اسب و چهارپایان اینه که مانع از ریختن مایع منی به بیرون بشه. من خیلی سال قبل در جایی که یادم نیست این مطلبو خوندم.

sonixax
07-30-2013, 04:46 PM

عجب !!!

Alice
07-30-2013, 04:57 PM

اگر ختنه سودمند و بهداشتی بود، بباید به جز مسلمان‌‌ها و یهودیان جای پای استوارتری در همبود نوین داشت! :)
پژوهش‌ها و اختلاف نظراتی پیرامون سود و زیان‌های ختنه وجود دارد، ولی چیزی که از دستاوردهای نوین هویداست
کاهش لذت جنسی در آلت نرینگی‌ست (جدای از سود و زیان‌های دیگر، که به آن‌ها کاری ندارم) که نقاط سُهش‌پذیر
جنسی (~نقاط حساس جنسی) را می‌زداید.*

از نظر زیست شناسی اصلا بدرد میخوره یا یک چیز اضافه هست؟

پرده‌ی مهبل در کَپی‌ها و پستانداران دیگر هم وجود دارد، در مورد دلایل زیست‌شناختی آن هنوز گمانه‌زنی‌هایی
هست و آنطور که پیداست در باب باکرگی ماده‌ی انسان تز قطعی و برجسته‌ای وجود ندارد.

*Fine-touch pressure thresholds in the adult penis - Sorrells - 2007 - BJU International - Wiley Online Library (http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1464-410X.2006.06685.x/full)

کافر_مقدس
07-30-2013, 08:07 PM
پرسشی که در ذهن بعضی دوستان هست اینه که آیا مردان هم پرده ی بکارت دارند؟!

واقعن اوج بی عدالتیست اگر اسپاگتی برای جنس مونث پرده ی بکارت قرار داده باشه ولی آقایون رو بی پرده خلق کرده باشه! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/8.png

یه نفر
07-30-2013, 09:00 PM
بله. من معتقدم ضد دین ها و بی دین ها نیز حاضر به ازدواج با دخترانی که بکارت ندارند، نیستند. حداقل مایل نیستند.
چند نمون ای را دیده ام..
قشر روشن فکر که مدام دم از آزادی زنان میزنند، بدتر از بقیه رفتار میکنند..
بگذریم...

آلیس جان، امروزه علاوه بر اینکه در دین یهودیان و مسلمانان ختنه واجب شده، از نظر علمی هم ثابت شده که میتونه مفید باشه و جلو گیری کنه از تجمع میکروب و آلودگی و بیماری های خاص دیگر..
من به جرات میگم بیشتر مسیحیان اروپا نیز ختنه می کنند.

ختنه هیچوقت باعث کاهش میل جنسی نشده. چون میل جنسی ربطی به این نداره..

به هر حال آیا عدم پذیرش مردان نسبت به نداشتن بکارت زنان، ریشه در فرهنگ مردان ما داره یا دین ما؟
در ضمن من معتقدم همونجور که ختنه نکردن مردان باعث ایجاد بیماری میشه (قبلا گفتم)، بکارت زنان هم میتونه موجب بیماری بشه..
وقتی دختری احساس جنسی خود را نتونه ارضا کنه و از ترس بکارت میلشو سرکوب کنه، فردا بیماری های روانی براش ایجاد میکنه..
بنا به دلایلی سن ازدواج بالا رفته. یه دختر تقریبا از وقتی که خودشو بشناسه تا وقتی که در سنسن بالا ازدواج کنه، تقریبا 10 -12 سال از عمرشو مشغول سرکوب کردن میل جنسیشه.. واقعا بده!

بیماری که فقط معطوف جسم نیست..
بیخود نیست قدیمیا می گفتند زود ازدواج کنید.. والا دلیل پشتش بوده. امروزه دختران سرکوب جنسی رو به جان میخرند تا فردا زندگی مشترک بهتری داشته باشند.. ولی واقعا گزینه بهتریه؟؟!
کاش فرهنگ پدران و مردان سرزمینمان نسبت به قضیه بکارت عوض بشه و زنان اینگونه دچار بیماری های روانی و سرکوب امیال طبیعی و نیاز های زندگیشون نشوند..

کافر_مقدس
07-30-2013, 11:03 PM
بله. من معتقدم ضد دین ها و بی دین ها نیز حاضر به ازدواج با دخترانی که بکارت ندارند، نیستند. حداقل مایل نیستند.

چند نمون ای را دیده ام..اینکه همه ی بی دین ها به ازدواج با دختر باکره تمایل داشته باشند یک چیز است و اینکه شما چند مورد از بی دین ها رو دیده اید که چنین تمایلی داشتند یک چیز دیگر!

شما حق ندارید این مسئله رو به صرف اینکه چند نفر از دور و بری های خود رو دیده اید به همه ی افراد تعمیم بدهید

به شخصه اگر به دختری علاقه مند باشم این مسئله ی بکارت به هیچ وجه شرط نیست. مهم وجود خود طرف هست، نه باکرگی اش!

sonixax
07-30-2013, 11:43 PM
اینکه همه ی بی دین ها به ازدواج با دختر باکره تمایل داشته باشند یک چیز است و اینکه شما چند مورد از بی دین ها رو دیده اید که چنین تمایلی داشتند یک چیز دیگر!

شما حق ندارید این مسئله رو به صرف اینکه چند نفر از دور و بری های خود رو دیده اید به همه ی افراد تعمیم بدهید

به شخصه اگر به دختری علاقه مند باشم این مسئله ی بکارت به هیچ وجه شرط نیست. مهم وجود خود طرف هست، نه باکرگی اش!

تازه خیلیها مسلمون مخفی هستند !
اینجا طرف میگه من مسلمون نیستم و هیچ اعتقاد دینی ندارم (آفرین دستت درد نکنه) ولی :

گوشت خوک نمیخورم آخه بو میده !!!
گوشت از فروشگاه های آلمانی نمیخرم آخه لخته خون توشه و مزه اش فرق میکنه میرم از عربها و ترکها میخرم !!!
شبهایی مثل امشب که علی تازی گور به گور شده طرف اصلن نمیخنده !!!
آقا یا خانوم رو هر وقت میبینی مسته ولی توی محرم لب به مشروب نمیزنه !!!
دختر و پسر توی خیابون که همدیگه رو میبوسند روشو میکنه اون ور یا میگه یکی بره به اینها بگه این کارها مال توی خونه هستش !!!
طرف خالکوبی داره یا موهاشو رنگی پنگی کرده میبینه بد و بیراه میگه !!!

بعد همین آدم :

بهش گوشت خوک خوروندیم نمیدونست خوکه به به چه چه ش رفته بود هوا .
از آلدی رفتیم مرغ بسته بندی خریدیم زرشک پلو درست کردیم گذاشتیم جلوش خورد و کلی هم تعریف و تمجید کرد تازه رسپیش رو هم گرفت :))))

من به اینها میگم مسلمون مخفی ، یعنی در عین حال که میدونه مسلمانی کاری بس خز و خیل و اسلام عقیده ای بس عقبمانده هستش و شخص مسلمان افکار پوسیده و متحجر داره و به همین خاطر جلوی همه میگه من مسلمون نیستم !! ولی همزمان مثل یک مسلمان رفتار میکنه . اخیرن گندش در اومده آقا و خانم اسمیت توی خلوتشون نماز هم میخونند :))))

این مسلمون مخفی ها از حماس و حزب الله و طالبان و بسیج و سپاه هم بدترند .

Theodor Herzl
07-31-2013, 01:15 AM
تازه خیلیها مسلمون مخفی هستند !اوه اوه از این گروه من انقدر بدم میاد! مثلا دختره فقط با خواجه حافظ شیرازی نخوابیده ، اما وقتی‌ میگی‌ محمد فلان بوده غیرتی‌ می‌شه!

agn0stic
07-31-2013, 06:26 AM
اگه دختر خود ارضایی کنه بکارتش از بین میره؟

agn0stic
07-31-2013, 06:53 AM
چند نمون ای را دیده ام..
قشر روشن فکر که مدام دم از آزادی زنان میزنند، بدتر از بقیه رفتار میکنند..

جناب "یه نفر" در بحث عدد 19 در بسم الله الرحمن الرحیم به بنده گفتید با تعصب صحبت نکنم راجع به چیزی که ازش مطمئن نیستم حالا خودتان انقدر متعصبانه میگویید همه بی دین ها دختر غیر باکره را انتخاب نمیکنند؟ به شما گفتم بحث سر دین و مذهب نیست بحث سر دیدگاه یا نگرش هست. بسیاری از اروپایی ها در عین حال که مسیحی هستند باکرگی برایشان مهم نیست در مورد مسلمین هم گفتم یک شیعه اگر واقعا شیعه باشه نباید براش باکرگی مهم باشه. یکی از دوستان بنده مثل خود بنده ماتریالیست هست اما باکرگی براش مهمه اما برای من مهم نیست.

بحث سر میزان میل جنسی نیست. قسمتی از آلت ختنه شده تحریک پذیره اما کل آلت ختنه نشده تحریک پذیر هست. این تفاوتی ایجاد نمیکنه؟

به هر حال آیا عدم پذیرش مردان نسبت به نداشتن بکارت زنان، ریشه در فرهنگ مردان ما داره یا دین ما؟

به نظر من فرهنگ تقدم داره بر دین. مثلا اسلام اندکی فرهنگ اعراب رو تغییر داد عمده فرهنگ موجود در جامعه رو تایید کرد. همه ادیان همینگونه هستند.

وقتی دختری احساس جنسی خود را نتونه ارضا کنه و از ترس بکارت میلشو سرکوب کنه، فردا بیماری های روانی براش ایجاد میکنه..
بنا به دلایلی سن ازدواج بالا رفته. یه دختر تقریبا از وقتی که خودشو بشناسه تا وقتی که در سنسن بالا ازدواج کنه، تقریبا 10 -12 سال از عمرشو مشغول سرکوب کردن میل جنسیشه.. واقعا بده!

خب سرکوب میل جنسی عقده ایجاد میکنه که مخربه اما پیشنهاد شما چیست؟ تفکر دینی که توانایی جلوگیری از این سرکوب رو نداره حتی تشیع که شامل صیغه میشه عملا نتونسته این پتانسیل رو عملی کنه چرا که از یک طرف میگه صیغه حلاله از طرف دیگه فرهنگ عمومی جامعه بگونه ای هست که دختری که صیغه شده رو با دختر تن فروش یکسان میدونه! پس باید فرهنگ عمومی جامعه رو تغییر داد.

بیخود نیست قدیمیا می گفتند زود ازدواج کنید.. والا دلیل پشتش بوده. امروزه دختران سرکوب جنسی رو به جان میخرند تا فردا زندگی مشترک بهتری داشته باشند.. ولی واقعا گزینه بهتریه؟؟!

به چه قیمتی زود ازدواج کنند؟ آیا شما ازدواج قبل از بلوغ فکری را صحیح میدانید؟ چه تضمینی وجود داره با ازدواج دختر میل جنسیش ارضا بشه وقتی که حتی در ازدواج هم در جوامع عقب مانده هدف ارضای مرد است نه زن و زن هم نمیتواند بخاطر حیا اظهار نظر کند؟ آیا میدانید در حالتی که رابطه جنسی برقرار شود اما میل جنسی ارضا نشود عقده شدیدتری شکل میگیرد؟ باز هم میبینید که فرهنگ عمومی نیاز به اصلاح دارد.

کاش فرهنگ پدران و مردان سرزمینمان نسبت به قضیه بکارت عوض بشه و زنان اینگونه دچار بیماری های روانی و سرکوب امیال طبیعی و نیاز های زندگیشون نشوند..

یکی از موانع در تغییر فرهنگ عمومی دین هست پس تا وقتی که موانع برچیده نشود فرهنگ عمومی در این زمینه تغییری نخواهد کرد.

Russell
07-31-2013, 08:47 AM
من نفهمیدم بکارت چه ربطی به ختنه دارد؟

البته مزایای پزشکی 30 روز روزه گرفتن در چله‌یِ تابستان، زنجیر زنی و قمه زنی، چادر ، شاش شتر و البته باکرگی (یادمان نرود که الله هم وعده باکره در بهشت داده!!)... همگی ثابت شده‌اند و از انجام آنها توصیه پزشکی‌ست ولی توطئه اسکتبار است که این‌ها به اطلاع عموم نمیرسند !!
بقه اثبات‌هایِ پزشکی که بهشان ارجاع شده را هم دوستان میتوانند در مجموعه سخنرانی‌هایِ دکتر روازاده دنبال کنند !!
...
این دنبال دختر باکره گشتن ایرانی‌هایی که ظاهرا هم خرمذهبی نیستند باز هم به ته مانده همون تفکر سنتی/مذهبی برمیگرده که احتمالا متوجه نیستند از کجا اومده.احتمالا این مساله ربط داشته در گذشته به شانس باروری و تولید مثل موفق بیشتر دختران باکره.امروز اونچیزی که در پس ذهن اونهایی که دنبال دختر باکره هستند این هستند که نشان از نجابت و معصومیت (؟) داره.بنظر من این بیشتر به همون مهار هاپرگامی در جامعه سنتی ربط داره، باکرگی بر فرض مساوی نداشتن سکس پیش از ازدواج هم واقعا اگر باشد باز هم تضمینی برای مهار هایپرگامی آنهم در جامعه امروز ندارد.

agn0stic
07-31-2013, 10:26 AM
اگه دختر خود ارضایی کنه بکارتش از بین میره؟

با جستجو فهمیدم که اگه فشاری به پرده نیاره یا جسمی وارد نکنه بکارت آسیبی نمیبینه.

یک سوال از کسانی که خیلی به بکارت اهمیت میدهند:

آیا میدانستید تنها راه از بین رفتن باکرگی سکس نیست؟ :

ورزش‌های سنگین از جمله ژیمناستیک
برداشتن وزنه سنگین
ضربه‌های شدید در منطقهٔ مهبل (مانند لگد خوردن)
داخل کردن شیء خارجی به داخل مهبل مانند انگشت.
تصادف.
عملهای لگنی وخیم.
برخی نیز بطور مادرزادی پرده‌ی مهبل ندارند.

خب دخترانی که تحت تاثیر یکی از عوامل بالا باکره نیستند و در عین حال به اصطلاح نجیب هستند چگونه میخواهد نجابتشان را ثابت کنند؟ آیا باید این دختران قربانی دیدگاهی غلط شوند؟ یا دختری نانجیب که عمل ترمیم پرده بکارت انجام داده از کجا نانجیبیش را میتوان فهمید؟

آیا بهتر نیست که این دیدگاه غلط را کنار بگذاریم؟

Alice
07-31-2013, 12:27 PM
آلیس جان، امروزه علاوه بر اینکه در دین یهودیان و مسلمانان ختنه واجب شده، از نظر علمی هم ثابت شده که میتونه مفید باشه و جلو گیری کنه از تجمع میکروب و آلودگی و بیماری های خاص دیگر..
من به جرات میگم بیشتر مسیحیان اروپا نیز ختنه می کنند.

ببینید بانو، من نمی‌گویم ختنه سودمند نیست؛ ولی در کنار آن مضراتی هم وجود دارد که یکی از آنان
کاهش تحریک‌پذیری جنسی‌ست، پرپیداست که در جامعه‌ی سنتی که ختنه در آن فرهنگی غالب است،
کارشناسان سرسپرده (متخصصان متعهد به دین) از این «زیان‌ها» سخنی نمی‌گویند و از سر و کله‌ی فواید
آن آویزان می‌شوند. (درست همانند پروپاگاندای اسلامی درباره‌ی روزه) چطور اشتیاق جنسی به ختنه
پیوندی ندارد؟ میل جنسی بطور مستقیم به تحریک آلت جنسی مربوط است و ختنه بخشی از آلت نرینگی
را از میان می‌برد.*

تثبیت فرهنگی از طریق دُگمهای وراثتی! بایستگی ِ دست‌نخوردگی و باکره بودن زنان به گمان بالا ریشه در
فرهنگ دیرین «مردسالاری» (صرفاً واژه‌ای که شرایط قدیم را توصیف می‌کند، نه معنای تحت‌الفظی) دارد،
به این معنا که یکی از معیارهای مردان برای پیوند زناشویی باکرگی بوده است، که بطور عینی چیزی جز
مرزمند نمودن شرایط زنان نیست. «زن باید باکره باشد»، «زن بدون اجازه‌ی شوهر حق مسافرت ندارد»،
«زنان حق طلاق ندارند» و ... همه‌ی اینها یک معنا بیشتر ندارد : جلوگیری از هایپرگمی و زبرگزینی!
(یا به تعبیر زنانه بهره‌وری از ژن‌های بهتر، و به تعبیر مردانه خرفتی و حماقت زنان)

* :
NOCIRC - Touch Test (http://www.nocirc.org/touch-test/touchtest.php)
Position Statement: The Effects of Circumcision on Breastfeeding (http://www.nocirc.org/statements/breastfeeding.php)

Dariush
07-31-2013, 12:58 PM
و به تعبیر مردانه خرفتی و حماقت زنان
چنین نیست، خرفتی‌های زنان از نگاهِ مردان، به شکلی بسیار دقیق برابر است با خرفتی‌های مردان از نگاهِ زنان، جز اینکه بخواهیم یکی از این دو را مرجعِ قضاوت بگیریم وگرنه مردِ مثلا فیلسوف همانقدر زنِ دماغ عمل‌کرده را خرفت می‌بینید که زنِ دماغ عمل‌کرده مردِ فیلسوف را و برعکس.

آنچه حایزِ اهمیت بیشتری احتمالا باشد، برابری یا نابرابریِ این دو نباشد، بل قضاوتی‌ست که از میانِ این دو بر خودشان برمی‌خیزد و توجهی که به قضاوتِ آنسو می‌شود. در این مورد می‌توان گفت که همچون شما، زنان بیش از آنکه به قضاوتِ خودشان از خودشان متکی باشند، به قضاوتِ مردان از خود متکی هستند و این ربطی به مردسالاری ندارد.

Russell
07-31-2013, 02:07 PM
(یا به تعبیر زنانه بهره‌وری از ژن‌های بهتر، و به تعبیر مردانه خرفتی و حماقت زنان)
آن اولی تعبیر زنانه نیست بلکه تعبیر فرگشتیک است، زن و مرد صدها سال است اینگونه رفتار میکنند و تا 50 سال پیش کسی نمیدانست اصلا ژن براستی چیست.
تفاوت است بین فضیلت در انسان و موفقیت ژن وگرنه چنگیزخان و فلان آخوند که 40 بچه از چند زن پس انداخته از لحاظ پخش کردن ژن از تمام فلاسفه و دانشمندان موفقتر بوده‌اند.

چنین نیست، خرفتی‌های زنان از نگاهِ مردان، به شکلی بسیار دقیق برابر است با خرفتی‌های مردان از نگاهِ زنان، جز اینکه بخواهیم یکی از این دو را مرجعِ قضاوت بگیریم وگرنه مردِ مثلا فیلسوف همانقدر زنِ دماغ عمل‌کرده را خرفت می‌بینید که زنِ دماغ عمل‌کرده مردِ فیلسوف را و برعکس.

آنچه حایزِ اهمیت بیشتری احتمالا باشد، برابری یا نابرابریِ این دو نباشد، بل قضاوتی‌ست که از میانِ این دو بر خودشان برمی‌خیزد و توجهی که به قضاوتِ آنسو می‌شود. در این مورد می‌توان گفت که همچون شما، زنان بیش از آنکه به قضاوتِ خودشان از خودشان متکی باشند، به قضاوتِ مردان از خود متکی هستند و این ربطی به مردسالاری ندارد.
مقبولیت اجتماعی در هر دو جنس اثر دارد ولی اتفاقا در جامعه‌یِ زنمحور این مردان هستند که بدنبال گرفتن تایید زنان و معیارهای زنانه هستند.

یه نفر
07-31-2013, 04:23 PM
کافر مقدس! اینکه شما نیز دور و بری هاتونو ببینید و نظر منو رد کنید (اکثر بی دین ها دنبال دختران باکره نمی گردند) من هم میتونم بگم شما فقط دور و بری هاتونو می بینید.. در ضمن دور و بری های من انسان های معتقدی اند. بی دین نیستند. فقط چندنمونه را دیدم.. باز هم میگم تجربیات من در کشور خودمون هست. ( ج.ا.ا ) حداقل بی دین های اینجا که دم از آزادگی و بی اهمیت بودن بکارت زنان میزنند، به خودشان که میرسد، برایشان اهمیت دار می شود...!

یه نفر
07-31-2013, 04:32 PM
این چیزی که من توی نت پیدا کردم The positions of the world's major medical organizations range from considering neonatal circumcision as having a modest health benefit that outweighs small risks to viewing it as having no benefit and significant risks. No major medical organization recommends either universal circumcision for all infant males (aside from the recommendations of the World Health Organization for parts of Africa), or banning the procedure.[7] Ethical and legal questions regarding informed consent and autonomy have been raised over non-therapeutic neonatal circumcision یکی از فوایدی که آکادمی طب اطفال آمریکا برای ختنه عنوان کرده است، پیشگیری این عمل از ابتلا به سرطان آلت تناسلی در آینده است. ثابت شده، ختنه کردن پسران در دوران نوزادی از ابتلای آن ها به سرطان آلت تناسلی در آینده جلوگیری می کند، درحالی که ختنه کردن در سنین بالا این اثر را ندارد. این را هم بد نیست اضافه کنیم که سرطان آلت تناسلی بسیار کشنده است و از هر ۴ مردی که به سرطان آلت تناسلی مبتلا می شوند، یک نفر می میرد. یهودی ها هم بنا به دستور دین شان باید فرزندان پسر را ختنه کنند و جالب است بدانید، سرطان آلت تناسلی در بین مردان یهودی اصلا دیده نشده است. در آمریکا هم که ختنه مدت زیادی است رایج شده، سرطان آلت تناسلی کمتر از یک درصد سرطان های مردان را تشکیل می دهد، درحالی که در قبایل آفریقایی و بعضی قبایل آسیایی که ختنه انجام نمی شود، تقریبا از هر ۵ مرد، یک نفر به سرطان آلت تناسلی مبتلا می شود. در پاراگوئه هم که ختنه رایج نیست، شایع ترین سرطان مردان، سرطان آلت تناسلی است. ختنه میزان عفونت ادراری را کم می کند. یکی دیگر از فواید مهم ختنه، جلوگیری آن از ابتلای فرد به بیماری های مقاربتی است. ایدز هم یکی از این بیماری هاست. باز هم میگم. من مقایسه ختنه با بکارت را صرفا به عنوان مقایسه مصادره به مطلوب انجام دادم. و می دانم اصلا قابل مقایسه نیست. ولی چرا وقتی می شود جلوی تمامی بیماری های روانی رو گرفت، چرا اینکارو نکرد؟! وقتی بکارت هیچ گاه دلیل بر پاکدامنی نیست، وقتی بکارت با 1میلیون تومان در 1ساعت دوباره ترمیم یا ساخته می شود، وقتی نمونه های چینی و فرانسوی و .. در بازار وجود دارد، پس چرا دیگر بکارت اینقدر مهم است؟؟!

یه نفر
07-31-2013, 04:45 PM
بانو آلیس اتفاقا برداشتن پوست آلت مردانه، تاثیری در میزان لذت جنسی ندارد.. بابا من که مرد نیستم بدونم. این چیزاییه که توی نت نوشته. معتبره. نتایج تحقیق دانشگاه و موسسه های بهداشتی آمریکا و ج.ا.ا هست :-) اصلا از ختنه بیاییم بیرون..

Dariush
07-31-2013, 04:50 PM
ختنه کردن بیش از آنکه بر فوایدش استوار باشد، بر سنتِ دینی بودن‌اش استوار است و بی‌شک تعدادِ زیادی از تحقیقاتی که برای اثباتِ فوایدِ ختنه می‌شود، برای پشتیبانی همان سنتِ حسنه هستند (مگر اینکه از سویِ مرجعی معتبر باشد) وگرنه تحقیقاتی که برای مضراتِ ختنه‌ی مردان شده یا برای فوایدِ ختنه‌ی زنان به انگشتانِ دست نمی‌رسد. مطمئنا اگر تحقیقی پیرامونِ ختنه‌ی زنان باشد، بالاخره فوایدی برای آن (احتمالا از همین نوع که برای مردان به آن اشاره می‌شود) پیدا می‌توان کرد. اما فعلا ما می‌دانیم که ختنه‌ی مردان کلی ضرر (http://www.daftarche.com/%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B1%D8%AF-36/%D9%BE%D8%AF%D8%A7%D9%81%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-968/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-11.html#post43739)دارد:

ختنه‌ی مردان، باعث کاهشِ لذتِ جنسی مردان تا چهار برابر می‌شود، در روابطِ جنسیِ آنها موجبِ اختلال می‌شود، ارگاسم را در آنها به تاخیر می‌اندازد چنانکه مردانِ ختنه شده سه برابر بیشتر از مردانِ ختنه نشده دچار ناتوانی در ارگاسم می‌شوند، موجب می‌شود که حساس‌ترین بخشِ الت جنسی‌شان زدوده شود (منبع (http://sciencenordic.com/male-circumcision-leads-bad-sex-life)). در سال حدود 117 کودک تنها در آمریکا به خاطرِ ختنه می‌میرند، 3/4 از حساسیتِ آلتِ جنسیِ مردان در اثرِ ختنه از بین می‌رود، اکثرِ ختنه‌ها بدونِ بی‌هوشی انجام می‌شود (55 درصد) (منبع (http://circumcisiondecisionmaker.com/circumcision-facts/)).

Alice
07-31-2013, 05:23 PM
آن اولی تعبیر زنانه نیست بلکه تعبیر فرگشتیک است، زن و مرد صدها سال است اینگونه رفتار میکنند و تا 50 سال پیش کسی نمیدانست اصلا ژن براستی چیست.

بله تعبیر ژنی فرگشتیک است. نگاه زنان به مردان مـِهتر در نهایت به نگاه ژنی ختم می‌شود،
نتیجه‌ی هایپرگمی گسترش بهینه‌ی ژن‌ها‌ است. (یا به قول شما موفقیت در تولید مثل) از این
حیث تاویل و تعبیر زنانه با دیدگاه فرگشتی همسان است.مطلبی که حائز اهمیت است همین
تفاوتی‌ست که شما میان فضیلت و کامیابی در زادآوری قائل می‌شوید، فضیلت در قالبی که
شما بدنبال آن هستید معنایی ندارد. تمام فضیلت و هستی شما وابسته موقیعتتان در هرم
قدرت است، یک فیلسوف نامور هم همانقدر در هرم اوج دارد که چنگیزخان مغول! (نگاهی کنید
به مردان فیلسوف‌نمای امروزی) بطور کل نظر من و شما درباره فضیلت کمترین اهمیتی ندارد،
نگاهی که جامعه به آن دارد جامه‌ی شخصیت شما را می‌پوشاند.

یکی از فوایدی که آکادمی طب اطفال آمریکا برای ختنه عنوان کرده است...

افزون بر گفته‌های داریوش، کاهش لذت و ارضای جنسی را آکادمی طب اطفال آمریکا هم تایید می‌کند،
در کنار اینها به دلیل جنبه‌های بهداشتی ختنه اما تصمیم نهایی را هم بر عهده‌ی والدین کودک می‌گذارد.

کافر_مقدس
07-31-2013, 07:18 PM
کافر مقدس! اینکه شما نیز دور و بری هاتونو ببینید و نظر منو رد کنید (اکثر بی دین ها دنبال دختران باکره نمی گردند) من هم میتونم بگم شما فقط دور و بری هاتونو می بینید.. در ضمن دور و بری های من انسان های معتقدی اند. بی دین نیستند. فقط چندنمونه را دیدم.. باز هم میگم تجربیات من در کشور خودمون هست. ( ج.ا.ا ) حداقل بی دین های اینجا که دم از آزادگی و بی اهمیت بودن بکارت زنان میزنند، به خودشان که میرسد، برایشان اهمیت دار می شود...!

حرف من این بود که شما نباید جمع ببندی و از جانب دیگران صحبت کنی. هتا اگر فقط من به تنهایی این مسئله برام مهم نباشه این گفته ی شما که "همه ی بی دین ها بکارت براشون مهم هست" نادرست میشه.

میشه گفت " بیشتر بی دین ها بکارت براشون مهم هست" ( گرچه این فرضیه هم به نظرم نادرست هست!)

شما اگه مرد بودی و عاشق دختری می شدی اونوقت می فهمیدی که این مسئله کوچک ترین اهمیتی نداره. البته عشق واقعی، نه این عشق درپیتی ها که امروز عاشق میشن فردا فارغ میشن! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/4.gif

Anarchy
07-31-2013, 08:07 PM
این چیزی که من توی نت پیدا کردم The positions of the world's major medical organizations range from considering neonatal circumcision as having a modest health benefit that outweighs small risks to viewing it as having no benefit and significant risks. No major medical organization recommends either universal circumcision for all infant males (aside from the recommendations of the World Health Organization for parts of Africa), or banning the procedure.[7] Ethical and legal questions regarding informed consent and autonomy have been raised over non-therapeutic neonatal circumcision یکی از فوایدی که آکادمی طب اطفال آمریکا برای ختنه عنوان کرده است، پیشگیری این عمل از ابتلا به سرطان آلت تناسلی در آینده است. ثابت شده، ختنه کردن پسران در دوران نوزادی از ابتلای آن ها به سرطان آلت تناسلی در آینده جلوگیری می کند، درحالی که ختنه کردن در سنین بالا این اثر را ندارد. این را هم بد نیست اضافه کنیم که سرطان آلت تناسلی بسیار کشنده است و از هر ۴ مردی که به سرطان آلت تناسلی مبتلا می شوند، یک نفر می میرد. یهودی ها هم بنا به دستور دین شان باید فرزندان پسر را ختنه کنند و جالب است بدانید، سرطان آلت تناسلی در بین مردان یهودی اصلا دیده نشده است. در آمریکا هم که ختنه مدت زیادی است رایج شده، سرطان آلت تناسلی کمتر از یک درصد سرطان های مردان را تشکیل می دهد، درحالی که در قبایل آفریقایی و بعضی قبایل آسیایی که ختنه انجام نمی شود، تقریبا از هر ۵ مرد، یک نفر به سرطان آلت تناسلی مبتلا می شود. در پاراگوئه هم که ختنه رایج نیست، شایع ترین سرطان مردان، سرطان آلت تناسلی است. ختنه میزان عفونت ادراری را کم می کند. یکی دیگر از فواید مهم ختنه، جلوگیری آن از ابتلای فرد به بیماری های مقاربتی است. ایدز هم یکی از این بیماری هاست. باز هم میگم. من مقایسه ختنه با بکارت را صرفا به عنوان مقایسه مصادره به مطلوب انجام دادم. و می دانم اصلا قابل مقایسه نیست. ولی چرا وقتی می شود جلوی تمامی بیماری های روانی رو گرفت، چرا اینکارو نکرد؟! وقتی بکارت هیچ گاه دلیل بر پاکدامنی نیست، وقتی بکارت با 1میلیون تومان در 1ساعت دوباره ترمیم یا ساخته می شود، وقتی نمونه های چینی و فرانسوی و .. در بازار وجود دارد، پس چرا دیگر بکارت اینقدر مهم است؟؟!

خب شما همین بخش رو دقت کنید :

No major medical organization recommends either universal circumcision for all infant males (aside from the recommendations of the World Health Organization (http://en.wikipedia.org/wiki/World_Health_Organization)for parts of Africa), or banning the procedure.[7] (http://en.wikipedia.org/wiki/Circumcision#cite_note-Bolnick_2012_ch1-7) Ethical and legal questions regarding informed consent (http://en.wikipedia.org/wiki/Informed_consent) and autonomy (http://en.wikipedia.org/wiki/Autonomy) have been raised over non-therapeutic neonatal circumcision.[8] (http://en.wikipedia.org/wiki/Circumcision#cite_note-caga-anan_2011-8)[9] (http://en.wikipedia.org/wiki/Circumcision#cite_note-pinto_2012-9)

نوشته که هیچ سازمان پزشکی مهمی این کار رو به صورت جهانی نه توصیه کرده نه منع کرده...حالا جز برای مناطق خاصی در آفریقا اونم به دلیل شیوع بیماری هایی نظیر ایدز !! مساله دیگه هم اینه که در مواردی که ختنه غیر درمانی هست ، مسائل اخلاقی و قانونی در زمانی اجازه گرفتن از فرد جای سوال هست...یعنی مهم ترین مساله اینه که نوزاد توان دادن چنین اجازه ای نداره و این کار از نظر اخلاقی درست نیست !!

یه نفر
07-31-2013, 09:16 PM
بله. متوجه شدم. من این متن رو بخاطر تایید کردن چندتا کلمه اش اینجا گذاشتم. پیشگیری ایذز - امنیت سلامت و ..

Alice
08-01-2013, 12:53 AM
وقتی بکارت هیچ گاه دلیل بر پاکدامنی نیست، وقتی بکارت با 1میلیون تومان در 1ساعت دوباره ترمیم یا ساخته می شود، وقتی نمونه های چینی و فرانسوی و .. در بازار وجود دارد، پس چرا دیگر بکارت اینقدر مهم است؟؟!

تثبیت فرهنگی هیچ ربطی به منطقی بودم آن ندارد؛من چنین کسانی را از بیخ به رسمیت نمی‌شناسم،
چه رسد به اینکه با آنان هم‌نشینی کنم، کسانی که قابلیت پوست‌اندازی و فرا رفتن از کالبدهای از پیش
تعیین شده‌ی سنت‌ها را ندارند.
من هروقت جفنگیات مشابهی را از استاد کلاس و یا بزرگ فامیل و ... می‌شنوم در دم به زباله‌دانی مغزم
منتقل می‌کنم. وانگهی بانو شما نگران اینها نباشید، از جایی که گزینش جنسی یکسره در افسار مادینه‌های
انسان است در مقام «همسر» کسی را برگزینید که چندقدم از دیگران جلوتر را ببیند. دیگر کسانی هم که
مغزشان را تار عنکبوت و ظلمات فراگرفته را از حلقه‌ی دوستان خود خارج کنید.

agn0stic
08-01-2013, 07:10 AM
باز هم میگم تجربیات من در کشور خودمون هست. ( ج.ا.ا ) حداقل بی دین های اینجا که دم از آزادگی و بی اهمیت بودن بکارت زنان میزنند، به خودشان که میرسد، برایشان اهمیت دار می شود...!

یکی از دوستان من هم که بی دین هست خیلی براش بکارت مهمه دلیلش رو هم شرایط خاص ایران میدونه. میگه ما ایرانی ها افراط و تفریطی هستیم و در مورد باکرگی هم دیدگاهش اینه که دخترها یا باکره هستن و با هیچ مردی طی هیچ شرایطی (مگر ازدواج!) حاضر به برقراری رابطه جنسی نیستند (افراط) یا اگه باکره نیستند با همه کس و بخاطر هر چیزی حاضرن بخوابن (تفریط) و چنین دختری فرقی با تن فروش نداره و حاضر نیست که با دختری که تن فروشه ازدواج کنه پس گزینه اول رو ترجیح میده به گزینه دوم! من هم با اینکه با نظرش موافق نیستم اما نمیتونم نظرش رو زیر سوال ببرم چون اولا اون تجربه بسیار بالایی در رابطه با جنس مخالف داره دوما من با این نظرش که ایرانی ها رو افراط و تفریطی میدونه موافقم!

Russell
08-01-2013, 10:18 AM
بله تعبیر ژنی فرگشتیک است. نگاه زنان به مردان مـِهتر در نهایت به نگاه ژنی ختم می‌شود،
نتیجه‌ی هایپرگمی گسترش بهینه‌ی ژن‌ها‌ است. (یا به قول شما موفقیت در تولید مثل) از این
حیث تاویل و تعبیر زنانه با دیدگاه فرگشتی همسان است.مطلبی که حائز اهمیت است همین
تفاوتی‌ست که شما میان فضیلت و کامیابی در زادآوری قائل می‌شوید، فضیلت در قالبی که
شما بدنبال آن هستید معنایی ندارد. تمام فضیلت و هستی شما وابسته موقیعتتان در هرم
قدرت است، یک فیلسوف نامور هم همانقدر در هرم اوج دارد که چنگیزخان مغول! (نگاهی کنید
به مردان فیلسوف‌نمای امروزی) بطور کل نظر من و شما درباره فضیلت کمترین اهمیتی ندارد،
نگاهی که جامعه به آن دارد جامه‌ی شخصیت شما را می‌پوشاند.

آن چه ما فضیلت میپنداریم چه تلقین جامعه باشد چه نگاهی فیلسوفانه‌یِ ما با آنچه از نگاه ژن مطرح میشود متفاوت است هر چند در مواقعی بر هم منطبق میشوند.
برای مثال همچنان درباره اینکه تجاوز نوعی استراتژی فرگشتیک است و از نقطه نظر ژن (خودخواه) تاکتیکی فرگشتی برای تکثیر موفقتر است بحث است.
آیا اگر تجاوز فرگشتیک باشد شما نظرتان درباره‌یِ اخلاقی بودن تجاوز میدگرد؟
بقولی اگر موفقیت در تکثیر ژن تمام هستی ماست من باید بروم تا آنجا که میتوانم زنان را حامله کنم و به بانک اسپرم، اسپرم اهدا کنم و شما هم باید بدنبال راهی باشید تا مانند مادربزرگهای ما یک 10 باری حداقل بچه‌دار شوید.اگر با من هم نظرید که این سخن نادرست است قبول کرده‌اید که تولید مثل و بالاتر بودن در هرم قدرت(که شما آنرا بخاطر موفقیت در تولید مثل مهم میدانید) همه هستی ما نیست.اینکه ما شدیدا تحت تاثیر رانه‌هایِ فرگشتی خود هستیم؛ رانه‌هایی که باعث بقای اجداد ما شده‌اند، معنی‌اش این نیست که هر پدیده‌یِ فرگشتیک اخلاقی و درست هم هست.

Russell
08-01-2013, 10:49 AM
یکی از دوستان من هم که بی دین هست خیلی براش بکارت مهمه دلیلش رو هم شرایط خاص ایران میدونه. میگه ما ایرانی ها افراط و تفریطی هستیم و در مورد باکرگی هم دیدگاهش اینه که دخترها یا باکره هستن و با هیچ مردی طی هیچ شرایطی (مگر ازدواج!) حاضر به برقراری رابطه جنسی نیستند (افراط) یا اگه باکره نیستند با همه کس و بخاطر هر چیزی حاضرن بخوابن (تفریط) و چنین دختری فرقی با تن فروش نداره و حاضر نیست که با دختری که تن فروشه ازدواج کنه پس گزینه اول رو ترجیح میده به گزینه دوم! من هم با اینکه با نظرش موافق نیستم اما نمیتونم نظرش رو زیر سوال ببرم چون اولا اون تجربه بسیار بالایی در رابطه با جنس مخالف داره دوما من با این نظرش که ایرانی ها رو افراط و تفریطی میدونه موافقم!
آری اینرا من هم زیاد دیده‌ام، این نگاه ناشی از ادغام چند ایده‌یِ درست و غلط است؛ از طرفی این افراد با چگونگی بازی تا حدی آشنا شده‌اند ولی از طرف دیگر توهمات معمول مردان را با خود همچنان همراه دارند و دنبال یک سیندرلای معصوم میگردند.
البته همانطور که بانو یکنفر و اگنوستیک گرامی گفتند جدا از بحث خود باکرگی، پرده‌یِ بکارت را این روزها معیاری برای باکرگی گرفتن خودش میتواند معیاری باشد برای باکرگی فکری فرد درباره‌یِ مقولاتِ بینِ جنسیتی.

Alice
08-02-2013, 01:34 AM
آن چه ما فضیلت میپنداریم چه تلقین جامعه باشد چه نگاهی فیلسوفانه‌یِ ما با آنچه از نگاه ژن مطرح میشود متفاوت است هر چند در مواقعی بر هم منطبق میشوند...

من تماماً نگاه ژنی را مطرح نکردم، بیشتر منظورم معطوف به نگاه «اجتماعی» و هرم
قدرت بود که «سرانجام» به دیدگاه ژنی هم خاتمه می‌گیرد. واژگان فضیلت، قدرت، مردانگی،
زنانگی و ... همه در بستر فرهنگی معنادار می‌شوند و توقع فرهنگ انسانی از شما در مقام
یک مرد چیزی فراتر از تناسب و هماهنگی‌تان با معیارهای زنان نیست! (~ که طبیعتاً از موقیعت
شما در هرم قدرت مردان تاثیر می‌پذیرد) پس «فضیلت» به معنایی که شما تعریف می‌کنید
واژه‌ایست مضمحل، فاقد چم و مفهوم مشخص؛ هرآنچه که فضیلت از بُعد اجتماعی و مردمی
قرارداد می‌شود محوریت دارد، نه تعاریف فردی.
بر این پایه این جمله‌ی شما که "تفاوت است میان فضیلت انسانی و کامیابی در تولید مثل"
به نگاهی عینی هیچ مرزی بین آن‌ها وجود ندارد، انسان فاضل به تعبیر اجتماعی همان مردی‌ست
که بتواند مایحتاج زنان را برآورده کند. (دقت کنید که من در این تعابیر و معانی، تعاریف پیشین
شما و امیر از «مرد خوب» و ... را بطور پیشفرض درست در نظر گرفته‌ام)

Russell
08-02-2013, 09:16 AM
قدرت بود که «سرانجام» به دیدگاه ژنی هم خاتمه می‌گیرد
اجماع نقیضین است؟
همه چیز به دیدگاه ژنی خاتمه میگیرد ولی تماما از نگاه ژنی نیست؟!

.
واژگان فضیلت، قدرت، مردانگی،
زنانگی و ... همه در بستر فرهنگی معنادار می‌شوند و توقع فرهنگ انسانی از شما در مقام
یک مرد چیزی فراتر از تناسب و هماهنگی‌تان با معیارهای زنان نیست! (~ که طبیعتاً از موقیعت
بر این پایه این جمله‌ی شما که "تفاوت است میان فضیلت انسانی و کامیابی در تولید مثل"
به نگاهی عینی هیچ مرزی بین آن‌ها وجود ندارد، انسان فاضل به تعبیر اجتماعی همان مردی‌ست
که بتواند مایحتاج زنان را برآورده کند. (دقت کنید که من در این تعابیر و معانی، تعاریف پیشین

من نمیدانم در این سخنان پریشان چه میخواهید بگویید.
من در آن پست نه ادعا کرده‌ام که فضیلت عینی‌ست، نه درباره‌یِ اینکه چه میزان آن فردی‌ست و چه میزان آن اجتماعی سخنی گفته‌ام، بلکه ادعا کرده‌ام؛ من و شما در آن استاندارهای مشابه‌ای داریم (و نداریم) که کمابیش یکسان هستند و که گمان میکنیم موجه هم هستند و توجیه خود را هم در موفقیت در پراکندن ژنمان (ژن خودمان نه اجدادمان و نه هیچ کس دیگری) نمیگیرند.این‌ها همه در ادامه پست من که در نقل قول شما خورده شد و در آن به سوالی که برای شفاف سازی و فهم بهتر مطرح شده بود و پاسخ ندادید آمده بود.
شما فهم ساختار و قدرت و اخلاق را از طریق تبارشناسی آن با معیار ما برای صدور حکم اخلاقی اشتباه گرفته‌اید (مغالطه‌یِ طبیعتگرایانه).من هم گمان میکنم این نگاه بسیار عجیب، غلط و خطرناک است که دوباره آنرا پیش کشیدم وگرنه اگر دوست ندارید پاسخ دهید من به هیچ وجه اصراری ندارم.

Alice
08-02-2013, 12:54 PM
اجماع نقیضین است؟
همه چیز به دیدگاه ژنی خاتمه میگیرد ولی تماما از نگاه ژنی نیست؟!

:e40d:

اگر دوست ندارید پاسخ دهید من به هیچ وجه اصراری ندارم.

یا من به دلیل کمبود وقت و تایپ سریع پُست‌ها نمی‌توانم منظورم را به خوبی انتقال دهم، یا اینکه
شما از دریافت منظورم عاجز مانده‌اید. هرچه که هست من از همان اول هم اصراری به پاسخ دادن
به شما نداشتم.

Russell
08-02-2013, 01:02 PM
یا من به دلیل کمبود وقت و تایپ سریع پُست‌ها نمی‌توانم منظورم را به خوبی انتقال دهم، یا اینکه
شما از دریافت منظورم عاجز مانده‌اید. هرچه که هست من از همان اول هم اصراری به پاسخ دادن
به شما نداشتم.

هیچ کدام !!
شما در همان پست هم همه چیز گفتید، جز پاسخ به ایراد و پرسش من و اساسا چیزی که موجود نبوده را نمیشود "از همان ابتدا اصرار"ی برا آن داشت یا نداشت !

Alice
08-02-2013, 01:13 PM
هیچ کدام !!
شما در همان پست هم همه چیز گفتید، جز پاسخ به ایراد و پرسش من و اساسا چیزی که موجود نبوده را نمیشود "از همان ابتدا اصرار"ی برا آن داشت یا نداشت !

چشم، همان چیزی‌ست که شما می‌گویید.
بدرود

Russell
08-02-2013, 01:21 PM
چشم، همان چیزی‌ست که شما می‌گویید.
بدرود
تمام سخن من اتفاقا پیرامون درک آنچه میگویید و تناقض آن برای خودتان بود، شاید هم البته علت ذهن تازه بالغ (!!) من است نه قهر ناشی از بلوغ فکریِ شما !!

Alice
08-02-2013, 01:32 PM
حداقل از شیخ‌تان امیر کمی بیاموزید و مطالب و خرده‌هایتان را کمی منسجم‌تر و دقیق‌تر توصیف کنید.
من علاقه‌ای به پاسخدهی به شما و هذیان‌های درهم برهم‌تان راندارم..

برای واپسین بار هم می‌گویم بله، شما راست می‌گویید؛ مهر کرده دست از سر پرموی ما بردارید و
مطالب ما را کوت نگیرید و در مقام پاسخگو به ما در نیایید.

Russell
08-02-2013, 01:50 PM
حداقل از شیخ‌تان امیر کمی بیاموزید و مطالب و خرده‌هایتان را کمی منسجم‌تر و دقیق‌تر توصیف کنید.
من علاقه‌ای به پاسخدهی به شما و هذیان‌های درهم برهم‌تان راندارم..

برای واپسین بار هم می‌گویم بله، شما راست می‌گویید؛ مهر کرده دست از سر پرموی ما بردارید و
مطالب ما را کوت نگیرید و در مقام پاسخگو به ما در نیایید.
پس علت این چرندیاتی که تحت عنوان "پاسخ" بما تحویل دادید این بوده که سخن ما به اندازه‌یِ کافی (شیخ و مراد ما !!) منسجم نبوده :21:
تکرار این رفتار و اعلام قهر و فرمان چگونگی دادن پست بما هم بیشتر باعث تفریح ماست، ادامه دهید !!

Alice
08-02-2013, 02:25 PM
بی‌سواد، شیخ شما خُرده‌هایش را در قالبی یگانه و یکپارچه و منظم به قلم میاورد، مثل شما پریشان‌گویی
نمی‌کرد.
دلیل اینکه من به شما پاسخ دادم این بود که از نوشتار من گفتاورد گرفتید، که البته اجازه‌ی این کار را هم
ندارید و اگر بار دیگر ببینم به من پاسخی مستقیم یا غیرمستقیم و یا حتی سپاسی به من دهید، در لیست
سیاه من قرار می‌گیرید.

Russell
08-02-2013, 03:13 PM
بی‌سواد، شیخ شما خُرده‌هایش را در قالبی یگانه و یکپارچه و منظم به قلم میاورد، مثل شما پریشان‌گویی
نمی‌کرد.
دلیل اینکه من به شما پاسخ دادم این بود که از نوشتار من گفتاورد گرفتید، که البته اجازه‌ی این کار را هم
ندارید و اگر بار دیگر ببینم به من پاسخی مستقیم یا غیرمستقیم و یا حتی سپاسی به من دهید، در لیست
سیاه من قرار می‌گیرید.
1-شما تقریبا در تمام مدت همین چرندیاتی را که اکنون تحویل من میدهید به امیر گرامی هم میگفتید، البته الان صرف نمیکند خاطرتان بیاید !! البته نه میفهمید من چه گفته‌ام و نه سخن او را درست فهمیده‌ای، اکنون هم به علت اینکه حتی مفهمیده‌اید موضوع چیست، از من و امیر گرامی مایه میگذارید بلکه یک چرندی بتوانید بنویسید و تنها یکچیزی گفته باشید، که البته قابل درک است !!

2-خب منرا در لیست سیاه قرار دهی دیگر نمیتوانم سپاس بزنم و نقل قول کنم؟!!
پ.ن:
نه !!!!!!! بخاطر اسپاگتی هم که شده اینکار را نکن !!

agn0stic
08-02-2013, 04:50 PM
1-شما تقریبا در تمام مدت همین چرندیاتی را که اکنون تحویل من میدهید به امیر گرامی هم میگفتید، البته الان صرف نمیکند خاطرتان بیاید !! البته نه میفهمید من چه گفته‌ام و نه سخن او را درست فهمیده‌ای، اکنون هم به علت اینکه حتی مفهمیده‌اید موضوع چیست، از من و امیر گرامی مایه میگذارید بلکه یک چرندی بتوانید بنویسید و تنها یکچیزی گفته باشید، که البته قابل درک است !!

پ.ن:

حالا که تاپیک منحرف شد محل بحث را (لیلی را!) در حد دیپلم (البته 1 سال دیگه میشه لیسانس!) برای ما توضیح میدهید؟!

cool
08-02-2013, 07:17 PM
یک بکارت که اینقدر دعوا نمیخواد:e057:

یه نفر
08-02-2013, 08:21 PM
قدرت بود که «سرانجام» به دیدگاه ژنی هم خاتمه می‌گیرد. واژگان فضیلت، قدرت، مردانگی،
خدا میداند بهترین پستی که در این مدت دیده ام همین است...
مطمئنا فرهنگ هر جامعه ای نگاه ژنی دارد. حتی جامعه های پیشرفته و صاحب سبک.
مسئله تویتر خانمی که چاپ عکس جین آستین را بر روی پول انگلستان مطرح کرد و تثبیت شد نیز حاکی از همین نگاه مردان جامعه ست

یه نفر
08-02-2013, 08:26 PM
این شیخ امیر کیست؟ من به اسم بچه ها را نمی شناسم :-(
نکند sonixax است؟؟؟!!

sonixax
08-02-2013, 08:37 PM
نکند sonixax است؟؟؟!!

نه خیر ما میلاد هستیم .

Russell
08-02-2013, 09:01 PM
نکند sonixax است؟؟؟!!
همان است که در تالار زن ستیزی عفونی به او فحاشی کردید !!
البته اکنون استعفا داده‌اند و دیگر فعالیت فرومنویسی ندارد.

یه نفر
08-02-2013, 09:42 PM
آها. اون ملا هویج بود. شیخ نبود :-)
توهین به کاربران مستعفی جرم نیست!
توی قوانین نیامده بود

یه نفر
08-02-2013, 09:45 PM
در ضمن فحاشی نکردم. فقط به اندازه درک و شعورش جوابشو دادم
اصلا چرا اینقدر بین زن و مرد فاصله افتاده؟
میدونم فاصله بوده ها. ولی نه به این حد!!!

تفاوت فکری داریم. مطمئنا اگر دو همجنس اینگونه تفاوت های فکری داشتندٰ ذعوا نمی شد و بحث به توهین و تمسخر کشیده نمی شد..
ولی وقتی دو غیر همجنس بر سر یک موضوع به تفاهم نمی رسند، اولین بحثی که پیش می آید این است: تو زنی نمی فهمی. تو مردی نمی فهمی...

دو همجنس هیچوقت به این نتیجه نمی رسند!!

sonixax
08-02-2013, 09:46 PM
آها. اون ملا هویج بود. شیخ نبود :-)
توی قوانین نیامده بود

10- اهانت و استفاده از کلمات رکیک جرم میباشد . تارنما به شدت در مورد توهین شخصی حساسیت به خرج می دهد و با قاطعیت با آن برخورد خواهد شد.(تخلف درجه یک)

کجا در مورد کاربر سخنی گفته شده ؟!

Russell
08-02-2013, 10:02 PM
ها. اون ملا هویج بود. شیخ نبود :-)
توی قوانین نیامده بود
سپاس برای توضیح و شفافسازی قوانین دفترچه به مدیران و نویسندگان آن !!

یه نفر
08-02-2013, 10:38 PM
ملاهویج که توهین نیست. صفت هست..
گذشته از این، این شخص چندپست گذاشته و مدتهاست که رفته.. پس دیگر کاربر دفترچه نیست....

Dariush
08-03-2013, 04:43 AM
و صفت نمی‌تواند توهین‌آمیز باشد؟ مثلا عوضی هم یک صفت است، چرا که به هر رو رفتارِ یک شخص را توصیف می‌کند، اما دوست دارید کسی شما را به این صفتِ مشعشع، مفتخر کند؟

Anarchy
08-03-2013, 10:28 AM
گذشته از این، این شخص چندپست گذاشته و مدتهاست که رفته.. پس دیگر کاربر دفترچه نیست....

گویا شما هم قصد ورود به جرگه ترول ها رو دارید !!
یعنی چی که توهین نیست ؟ یعنی چی که چون رفته پس دیگه کاربر دفترچه نیست ؟ پس این صفت توهین آمیز رو دارید خطاب به کی میگید؟ حالا چون خودش نیست جواب بده فکر کردید مجازید به هر کاری ؟

Alice
08-03-2013, 12:08 PM

پ.ن:

مهملاتِ فاقد ارزش پاسخگویی:

Sorry Russell is a moderator/admin and you are not allowed to ignore him or her.

اینک چگونه جفنگیاتِ این مُرید بی‌سواد را نبینیم؟!!

Russell
08-03-2013, 01:42 PM
مهملاتِ فاقد ارزش پاسخگویی:

Sorry Russell is a moderator/admin and you are not allowed to ignore him or her.

اینک چگونه جفنگیاتِ این مُرید بی‌سواد را نبینیم؟!!
گفتم که سخن کم آوردی‌ای و فقط یک چیزی میگویی تا کسی نگویند گربه زبانش را خورده !!
تا آنجا که من میدانم خواندن عملی اختیاری‌ست برخلاف شنیدن، کشف اینکه چرا نمیتوان مدیران را در لیست سیاه فرستاد هم البته میشود تکلیف شب جناب مرید(!!) برای دخترکِ ناز نازی دفترچه !!

یه نفر
08-06-2013, 11:05 PM
این شیخ امیر کیست؟
امروز تقریبا کل روز بیکار بودم. بیشتر پست های این شیخ رو خوندم.. بنظرم واقعا شیخه. نمیشه ازش خرده گرفت..
بلاخره نظراتی هم در مورد زن و زن ستیزی داره. که کلا از بیخ و بن باهاش مخالفم. ولی سایر پست هاش و سوالهاش و جوابهاش نقص نداره...
ملا هویج نیست :-) ملای واقعیه :-) خخخخخخ