PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 10 به توان 500 جهان موازی؟

agn0stic
07-26-2013, 01:19 PM
میخواستم بدونم اینکه میگویند 10 به توان 500 جهان موازی وجود دارد بر چه مبنایی هست؟ چرا مثلا نمیگویند 10 به توان 400 یا 600؟ وجود جهان های موازی الان فرضیه هست یا نظریه؟
با در نظر گرفتن اینکه امکان سفر در زمان وجود داشته باشد تعداد جهان های موازی مطمئنا به بی نهایت میرسد چرا که با هر بار سفر در زمان یک جهان موازی ساخته میشود پس این عدد 10 به توان 500 از کجا آمده؟

meaning
07-26-2013, 01:26 PM
بن مایه لطفاً.

agn0stic
07-26-2013, 01:31 PM
بن مایه لطفاً.

کتاب طرح بزرگ استیون هاوکینگ.

meaning
07-26-2013, 01:39 PM
چنین چیزی منطقی نیست ؛ لطفاً اگر امکان دارد متن دقیق گفتاورد هاوکینگ را قرار دهید.

agn0stic
07-26-2013, 01:44 PM
چنین چیزی منطقی نیست ؛ لطفاً اگر امکان دارد متن دقیق گفتاورد هاوکینگ را قرار دهید.

الان کتابم دست دوستمه نمیتونم شماره صفحه بدم یا دقیقا جملش رو بردارم بیارم اما یادمه تو صفحات آخر بود و حرف از احتمال وجود جهان های موازی بر مبنای نظریه M زده بود و تعدادش رو دقیقا یادمه که گفته بود 10 به توان 500 جهان موازی که هرکدوم میتونن قوانین خاص خودشون رو داشته باشن اما شروع همه این جهان ها بیگ بنگ هست.

meaning
07-26-2013, 02:13 PM
پروفسور هاوکینگ برای بیان دقت زیاد علمی خود از اعداد بسیار خُرد و بسیار کلان در کتاب هایش زیاد استفاده می کند برای نمونه در شرط بندی با کیپ ثورن در جهان در پوست گردو گفته بود : احتمال اینکه کیپ به گذشته برود و پدر بزرگش را بکشد یک در ده به توان ده به توان شصت می باشد . به دیگر سخن یک در 10 ـــ با یک تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون صفر جلویش.

Russell
07-26-2013, 02:36 PM
الان کتابم دست دوستمه نمیتونم شماره صفحه بدم یا دقیقا جملش رو بردارم بیارم اما یادمه تو صفحات آخر بود و حرف از احتمال وجود جهان های موازی بر مبنای نظریه M زده بود و تعدادش رو دقیقا یادمه که گفته بود 10 به توان 500 جهان موازی که هرکدوم میتونن قوانین خاص خودشون رو داشته باشن اما شروع همه این جهان ها بیگ بنگ هست.
نظریه ریسمان از جمله نظریه M یک نظریه ریاضی‌ست بیشتر تا تجربی.برای همین بسیاری از نظریات در آن هستند که از نظر ریاضی مشکلی ندارند و ممکن هستند ولی معلوم نیست حقیقت داشته باشند.این نتایج هم از مدل‌هایِ ریاضی حاصل شده اند ولی از آنجا که معلوم نیست کدام مدل درست است و اصلا این مدل‌ها درست هستند یا نه به معنای حقیقی کلمه کسی نمیداند این تعداد جهان موازی وجود دارد.

Rationalist
11-04-2013, 10:29 AM
درباره جهان های موازی، من با نظریه های متفاوت و بیان های گوناگونی آشنایی دارم؛
کسی در این باره مطالعات دقیق تری داشته که کدام تبیین از جهان های موازی؛ معتبر تر و دقیق تر است؟

Hezbollah_YaHasan
11-07-2013, 12:30 PM
درباره جهان های موازی، من با نظریه های متفاوت و بیان های گوناگونی آشنایی دارم؛
کسی در این باره مطالعات دقیق تری داشته که کدام تبیین از جهان های موازی؛ معتبر تر و دقیق تر است؟

تبیین قرآن و حدیث معتبرتر و دقیق تر است. باید نگاهی به آیات بی اندازیم ببینیم میشود جهانهای موازی را تبیین کرد؟ مثلا بهشت و جهنم و عرش الهی و آنچه رسول الله در معراج دیده اند بن مایه جهانهای موازی است که فیزیکدانان با عنایت به ماجرای معراج پیامبر این نظریه را تدیوین کرده اند.:e032:

Rationalist
11-07-2013, 01:09 PM
فیزیکدانان با عنایت به ماجرای معراج پیامبر این نظریه را تدیوین کرده اند.
جالبه اینجا کسی نبود بیاد بهم جواب بده؛ خوب شد لا اقل تو یه نظری نوشتی برادر :e40a:

MEHDI
11-07-2013, 02:12 PM
جالبه اینجا کسی نبود بیاد بهم جواب بده؛ خوب شد لا اقل تو یه نظری نوشتی برادر :e40a:

I’d rather live with a good question than a bad answer” :e303:
Aryeh A. Frimer (http://www.goodreads.com/author/show/1632028.Aryeh_A_Frimer)

sonixax
11-07-2013, 03:41 PM
جالبه اینجا کسی نبود بیاد بهم جواب بده؛ خوب شد لا اقل تو یه نظری نوشتی برادر

سوال سخت سخت میپرسی آخرش همین میشه دیگه :دی

Rationalist
11-08-2013, 04:34 PM
سوال سخت سخت میپرسی آخرش همین میشه دیگه :دی
چه باید کرد؟!!!
هنگامی که شما دانش گوهر بارتان را در IT و امنیت وب؛ در اختیار من قرار نمی دهی؟:e405:

sonixax
11-08-2013, 08:01 PM
چه باید کرد؟!!!
هنگامی که شما دانش گوهر بارتان را در IT و امنیت وب؛ در اختیار من قرار نمی دهی؟

آنها را که برایتان تا حدی که آموزش مفت و مجانی نباشد توضیح داده ایم مابقیش پای خودتان است :e405: