PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آثار چندرسانه‌ای ِ فمنیستی و مردستیزانه

Dariush
07-24-2013, 12:36 PM
در این جستار به آثارِ فرهنگی هنری‌ای که در راستای شعارهای فمنیستیِ مردستیزانه منتشر می‌شوند می‌پردازیم؛ از قبیلِ موسیقی، فیلم، ویدئو، تبلیغاتِ ویدئویی، شعر، عکس... . چنین آثاری هر روزه منتشر می‌شوند، من هر از گاهی تعدادی از آنها را در اینجا به اشتراک می‌گزارم.

Dariush
07-24-2013, 12:45 PM
این ویدئوی تبلیغاتی اگر به طورِ معکوس تولید می‌شد، یعنی به جای آنکه آن زن برای نشان دادنِ خوشمزگی زیادِ هات شات، از فرطِ هیجان آن مرد را سیلی بزند، مرد او را می‌زد ، آیا آن کارخانه تعطیل نمی‌شد؟ حداقل پدرِ سازنده‌ی این ویدئو را درمی‌آوردند. مردها باید یکبارِ دیگر، و همیشه به خود یادآوری کنند که اینکه یک زن آنها را بزند هیچ اهمیتی ندارد و ممکن است برایش تحقیر هم بشوند. این موضوع آنقدر نافذ است که می‌توان برای تبلیغِ یک کالای تجاری خشونت علیه مردان را تبلیغ نمود:

http://www.youtube.com/watch?v=u0Q777x8ur8

یه نفر
07-24-2013, 01:26 PM
فیلتر شکن من یوتیوب باز نمیکنه :-P

Dariush
07-24-2013, 01:30 PM
فیلتر شکن من یوتیوب باز نمیکنه :-P
مرد به زن یک هات شات تعارف می‌کند، زن می‌خورد و ناگهان مثلا از فرطِ هیجان برای خوشمزه بودنِ آن، یک سیلی به مرد میزند و بعد بقیه هات‌شات‌ها را برمی‌دارد و می‌رود. این یک ویدئوی تبلیغاتی از سوی شرکتِ KFC است.

یه نفر
07-24-2013, 08:16 PM
:-)

undead_knight
07-24-2013, 09:16 PM
:-)
2195
because gang rape is cool :))
البته هرزگاهی شرکت های تبلیغاتی فشن و لباس از این دست موارد رو بیرون میدند:))
2196
اینو هم چون برلوسکونی داشت دلم نیومد نزارم:))فقط من توی کف خلاقیت تبلیغم که دست تبلیغات گروه قبل رو از پشت بسته:))
البته اگر مشابه این برای مردان اتفاق بیافته دوستان آنتی فمنیست ما دچار یک سکته قلبی خفیف میشند:))

با عرض از پوزش از استارتر بابت منحرف کردن بحث،باقی موارد خشونت علیه مردان رو بزارید داره تاپیک جذاب میشه;)

Dariush
07-24-2013, 09:43 PM
2195
because gang rape is cool :))
البته هرزگاهی شرکت های تبلیغاتی فشن و لباس از این دست موارد رو بیرون میدند:))
2196
اینو هم چون برلوسکونی داشت دلم نیومد نزارم:))فقط من توی کف خلاقیت تبلیغم که دست تبلیغات گروه قبل رو از پشت بسته:))
البته اگر مشابه این برای مردان اتفاق بیافته دوستان آنتی فمنیست ما دچار یک سکته قلبی خفیف میشند:))

با عرض از پوزش از استارتر بابت منحرف کردن بحث،باقی موارد خشونت علیه مردان رو بزارید داره تاپیک جذاب میشه;)

1-این جستار همانطور که از عنوان‌اش پیداست، محلی‌ست برای به اشتراک‌گزاری تولیداتِ چندرسانه‌ای که ضدمرد است، شما می‌توانید به جای به انحراف کشاندنِ بحث، جستاری برای موضوع تولیداتِ چندرسانه‌ای ضدزن ایجاد کنید.

2- دوستانی که احتمالا از موضوع بی‌خبرند، لازم است بدانند که شرکتِ فورد برای این تبلیغ عمیقا معذرت‌خواهی (http://cars.uk.msn.com/trending-blog/ford-%E2%80%98deeply-regrets%E2%80%99-indian-adverts-showing-women-bound-and-gagged-in-boot) کرد. این تبلیغ چنان سروصدای عظیمی برپا کرد که قابلِ تصور نیست، کافی‌ست عبارتِ Ford Shameful Advertiseرا گوگل کنید؛ و البته کسی این یکی عکس را ندید:
2197
اکنون به من نشان دهید، معذرت‌خواهی شرکتِ KFC را. اصلا معذرت‌خواهی نخواستیم، یک جا پیرامونِ این موضوع سخن گفته شده باشد.

3-مسلم است که ادامه خواهم، آثارِ متعددی در این زمینه دارم که اندک اندک، با توجه به حوصله‌ی خواننده رو خواهم کرد.

sonixax
07-24-2013, 09:54 PM

سر اون تبلیغ خشتک فورد رو روی سرش کشیدند !
ولی من یادم نمیاد کسی خشتک شادی صدر رو روی سرش کشیده باشه به خاطر این دری وری که گفته :
مردمک - چه فرقی است بین امام‌جمعه تهران و سایر مردان ایرانی؟ (http://www.mardomak.org/story/Shadi_Sadr_On_Boobquake/)
من یادم نمیاد کسی به آندره‌آ دورکین چیزی گفته باشد :

مردان همه چیز را می‌دانند، همه‌ی آنها. فارغ از آنکه چقدر بی‌تجربه یا احمق یا نادان یا مغرور هستند.

sonixax
07-24-2013, 09:57 PM
اکنون به من نشان دهید، معذرت‌خواهی شرکتِ KFC را.

KFC ؟؟؟؟
عکس بالا هم مال فورد هستش داریوش جان ! هدف از این تبلیغ هم نشان دادن صندوق بزرگش بوده ولی سر اون اولی پتیاره های فمینیست جیغ و داد کردند ولی سر این یکی زبان همه در ماتحتشان فرو رفته بود !!!

Dariush
07-24-2013, 10:10 PM
KFC ؟؟؟؟
میدانم میلاد جان، KFC نام شرکتی‌ست که آن تبلیغی که در پستِ دوم گذاشته‌ام را منتشر کرده.

sonixax
07-24-2013, 10:11 PM
میدانم میلاد جان، KFC نام شرکتی‌ست که آن تبلیغی که در پستِ دوم گذاشته‌ام را منتشر کرده.

اسم کاملش را میدانید داریوش جان ؟
من فوری رفتم توی رستوران های زنجیره ای :دی

Nevermore
07-24-2013, 10:11 PM
خواهشا یک نفر هم این میان مغالطه ی "تو هم بدی" را به آندد نایت آموزش دهد.سپاسگزارم:e00e:

Dariush
07-24-2013, 10:14 PM
اسم کاملش را میدانید داریوش جان ؟
من فوری رفتم توی رستوران های زنجیره ای :دی
این سایت‌اش است :
https://www.kfc.co.uk/

sonixax
07-24-2013, 10:22 PM
این سایت‌اش است :
https://www.kfc.co.uk/

این که همان مرغ فروشی خودمان است !!
اینها پخشش کردند ؟!

undead_knight
07-24-2013, 10:30 PM
خواهشا یک نفر هم این میان مغالطه ی "تو هم بدی" را به آندد نایت آموزش دهد.سپاسگزارم:e00e:
من که توانایی آموزش مغالطه هایی مثل "حرف در دهان گذاشتن" و " پهلوان پنبه" رو نداشتم، بلکه یک نفر برخلاف من موفق بشه:))

2- دوستانی که احتمالا از موضوع بی‌خبرند، لازم است بدانند که شرکتِ فورد برای این تبلیغ عمیقا معذرت‌خواهی کرد. این تبلیغ چنان سروصدای عظیمی برپا کرد که قابلِ تصور نیست
البته به نظر من تبلیغاتی که گنگ بنگ! رو ترویج میده لیاقت توجه بیشتری نسبت به این تبلیغ فورد دارند:))

البته کسی این یکی عکس را ندید
http://www.daftarche.com/attachments/%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B1%D8%AF-36/2197d1374698434t-%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%DA%86%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87%E 2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D9%90-%D9%81%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D 9%86%D9%87-ford-figo-india-sexist-ad-3.jpg
“Leave your worries behind with Figo’s extra-large boot”
یه کورس آموزش تبلیغات هم باید بزاریم اینجاها:))اینکه مایکل شوماخر رقیباش رو به اون وضع درآورده باشه کجا و مورد برلوسکونی با شهرت افسانه ایش کجا:))

اکنون به من نشان دهید، معذرت‌خواهی شرکتِ KFC را. اصلا معذرت‌خواهی نخواستیم، یک جا پیرامونِ این موضوع سخن گفته شده باشد.
برادر نیست،نگرد،مگه کسی منکر کم توجهی شد؟;)

Dariush
07-24-2013, 10:31 PM
آری :
KFC Hot Shot Bites | KFC.com (http://www.kfc.com/promotions/)

undead_knight
07-24-2013, 10:33 PM
سر اون تبلیغ خشتک فورد رو روی سرش کشیدند !
ولی من یادم نمیاد کسی خشتک شادی صدر رو روی سرش کشیده باشه به خاطر این دری وری که گفته :
مردمک - چه فرقی است بین امام‌جمعه تهران و سایر مردان ایرانی؟ (http://www.mardomak.org/story/Shadi_Sadr_On_Boobquake/)
من یادم نمیاد کسی به آندره‌آ دورکین چیزی گفته باشد :
از کی تا حالا این دوتا شرکت تجاری شدند!؟:))
اتفاقا من موافق وضع قوانینی هستم که مواردی مخصوصا خشونت جنسی علیه مردان رو هم تبلیغات منع بکنه.
در باقی موارد هم میتونید از روش های دموکراتیک و شبه دموکراتیک برای ترکوندن اشخاص حقیقی! استفاده بکنید;)
و من الاسپاگتی توفیق

sonixax
07-24-2013, 10:50 PM
از کی تا حالا این دوتا شرکت تجاری شدند!؟:))
اتفاقا من موافق وضع قوانینی هستم که مواردی مخصوصا خشونت جنسی علیه مردان رو هم تبلیغات منع بکنه.
در باقی موارد هم میتونید از روش های دموکراتیک و شبه دموکراتیک برای ترکوندن اشخاص حقیقی! استفاده بکنید;)
و من الاسپاگتی توفیق

از همون وقتی که فمینیست های دوزاری هر حرفی رو فوری زن ستیزی تعبیر میکنند !

در باقی موارد هم میتونید یک لیوان آب خنک نوش جان کنید .

Dariush
07-24-2013, 11:19 PM
آری دیگر، اصولا ما باید چیزهایی توجه کنیم که آندد می‌فرمایند. اول از اینکه این عکس از نگاهِ من به هیچ رو مبلغِ گنگ ریپ نیست، چنانکه شما اگر آلبومی که این عکس در آن قرار دارد را بررسی کنید به این موضوع پی می‌برید:

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTTnnBgM21ce_wgww6fDuw9gGqfBboG0 lxAqA6jebrW9pWNhZsn
2198

اگر آن عکس تشویق به گنگ ریپ است، این چیست:

2199

یا این یکی :

2200

البته دوستانِ فمنیستِ ما نگران نباشند، شرکتِ D&G به خاطرِ آن عکس (بله دقیقا همان عکسی که آندد آورده و نه اینهایی که من آوردم) معذرت خواهی کرده است.

Dariush
07-25-2013, 04:59 PM
در یک سلسله ویدئو که TheIgnoredGender با عنوانِ Misandry in The Media در یوتیوب منتشر کرده، به مواردِ پرشماری که در آنها خشونت علیه مردان وجود دارد، پرداخته. توصیه می‌کنم حتما این سری از ویدئوها را در یوتیوب تماشا کنید تا ببینید که چگونه مردان همیشه Bad Guy ِ داستان هستند، احمق، تنبل، شلخته، کثیف، بی‌توجه به پیرامون، بی‌ادب... هستند. ببینید که چگونه سیلی خوردنِ مردان از زنان یک سنتِ هالیوودی شده. چگونه هتا در برنامه‌ای که برای کودکان ساخته می‌شود دو زن می‌افتند به جانِ یک مرد و او را حسابی کتک می‌زنند. چگونه زنان برای خنده و لوس بازی مردان را مسخره و به آنها توهین می‌کنند و یا آنها را کتک می‌زنند. چگونه برای تبلیغِ یک کالای تجاری مردان قربانی می‌شوند و مواردِ بسیار دیگر که احتمالا شما را شگفت‌زده خواهد کرد که چگونه کوچکترین خشونتی علیه زنان در رسانه‌های اینچنینی با واکنشی شدید و کوبنده مواجه خواهد شد( به اینها نیز پرداخته شده)، اما این سوی ماجرا کمترین اهمیتی ندارد. این ویدئوها نمونه‌ای عالی برای تفاخر به فرهنگِ درخشانِ عدمِ خشونت [ تنها علیه زنان] هستند. پس حسابی افتخار کنید دوستانِ [فمنیست] ما:

http://www.youtube.com/watch?v=tebYr9fBf9U&feature=player_detailpage

Dariush
01-05-2014, 09:03 PM
https://www.youtube.com/watch?v=OFDgHjnCa6Y

Dariush
01-05-2014, 09:04 PM
https://www.youtube.com/watch?v=GSihZmzTzos

Alice
01-05-2014, 11:16 PM
با خودتان روراست باشید. کجای turn the page با «مردان» می‌ستیزد؟

Dariush
01-06-2014, 12:17 AM
با خودتان روراست باشید. کجای turn the page با «مردان» می‌ستیزد؟
موزیک ویدئو را دیدید اصلا؟ سعی در عذاب وجدان دادن به جامعه برای روسپی‌گری زنان، شعاری‌ست صددرصد فمنیستی و خب اثری فمنیسیتی نیست مگر آنکه به دیونمائی مردان نیز آغشته باشد(عکس این رابطه هم کاملا برقرار است) و اینجا هم به وضوح چنین چیزی مشاهده می‌شود. در ضمن این یک موزیک ویدئوی فمنیستیِ خیلی لایت است، دیگرانی که بعدا خواهم گذاشت را می‌توان تنها با آندره دورکین نشست تماشا کرد!

Mehrbod
01-06-2014, 12:29 AM
موزیک ویدئو را دیدید اصلا؟ سعی در عذاب وجدان دادن به جامعه برای روسپی‌گری زنان، شعاری‌ست صددرصد فمنیستی و خب اثری فمنیسیتی نیست مگر آنکه به دیونمائی مردان نیز آغشته باشد(عکس این رابطه هم کاملا برقرار است)

این شیوه‌یِ نگرش که هر بدبختی‌ای در همبود از سر دیوسرشتی مردانه در ما بیشتر از اینها ریشه دوانده که بهمین آسانی آنرا ببینیم.
هر چند این میتوانست بهمین آسانی زنستیزانه هم باشد, زیرا دشواری مهادین اینجاست که برای خودآگاه و اندیشه‌یِ
مرزمند ما آسانتر است کسی/چیزی را برای خراب کردن همه‌یِ بدبختی پیدا کنیم و از وژداندرد و احساس خویشکاری آسوده شویم.

در هومنی هم از آنجاییکه مردها کار بیشتری میکرده‌اند و میکنند و بیشتر از همه در چشم هستند, پس از همه دم‌دست‌تر برای فرا-افکنیِ گرفتاری‌ها.

در همین انجمن یکی داستانی نوشته بود که خودش در نقش قهرمانی والا, در خیابان‌هایِ تهران دخترهایِ
بیچاره‌یِ روسپی‌ای که در دست همین مردان دیوسرشت و پلید, بازیچه "امیال شیطانی" آنها شده‌اند را یکتنه می‌رهاند: فاحشه ای برهنه در پایتخت (http://www.daftarche.com/%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%E2%80%8C%D9%86%E2%8 0%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C%D9%90-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%AA%DB%8C%DA%A9-35/%D9%81%D8%A7%D8%AD%D8%B4%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%87%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%AE%D8%AA-1021/)

پارسیگر

undead_knight
01-06-2014, 11:06 AM
موزیک ویدئو را دیدید اصلا؟ سعی در عذاب وجدان دادن به جامعه برای روسپی‌گری زنان، شعاری‌ست صددرصد فمنیستی و خب اثری فمنیسیتی نیست مگر آنکه به دیونمائی مردان نیز آغشته باشد(عکس این رابطه هم کاملا برقرار است) و اینجا هم به وضوح چنین چیزی مشاهده می‌شود. در ضمن این یک موزیک ویدئوی فمنیستیِ خیلی لایت است، دیگرانی که بعدا خواهم گذاشت را می‌توان تنها با آندره دورکین نشست تماشا کرد!
من فکر میکردم قانون کپی رایت از اریجینال و قدیمی بودن حمایت میکنه ولی انگار یک ایدولوژی نهایتا 200 300 ساله میتونه مالک ایده ای بشه که ایدولوژی های با عمر بیش از 1000 سال مطرحش کردند:)))

en.wikipedia.org/wiki/Sex-positive_feminism
?are you really incapable of learning

homayoun
01-06-2014, 11:51 AM
موزیک ویدئو های cold play بیشتر فمنیستی هستند
برای داشتن هوادار بیشتر و در پایان پول بیشتر!

Dariush
01-06-2014, 12:59 PM
من فکر میکردم قانون کپی رایت از اریجینال و قدیمی بودن حمایت میکنه ولی انگار یک ایدولوژی نهایتا 200 300 ساله میتونه مالک ایده ای بشه که ایدولوژی های با عمر بیش از 1000 سال مطرحش کردند:)))
ترجمه!

?are you really incapable of learning[/quote
ممکن است گروهی از فمنیست‌ها به آزادی جنسی قائل باشند اما مبارزه علیه روسپی‌گری و پورنوگرافی(البته نه از طریق ستیز با روسپی‌ها، که از طریق وجدان‌درد دادن به مردان و جامعه) از استریم‌های غالب جریان فمنیستی‌ست. وقتی مقوله‌ای بطور جدی و اساسی توسط یک جنبش پرداخته شود، در صوتی که بخشی از آن جنبش با نگاهِ بخش دیگر مخالف باشد، باز اما این موضوع با آن جنبش وابستگی دارد. نهایتا می‌توانیم بگوییم که بخشی از جنبش فمنیسم با آزادی جنسی برای زنان موافق است، اما ضدروسپی‌گری و ضدپورنوگرافی تنها از سوی یک جنبشِ مدنی‌ست که اینچنین بلند و جدی پیگیری می‌شود.

Alice
01-06-2014, 01:25 PM
سعی در عذاب وجدان دادن به جامعه برای روسپی‌گری زنان، شعاری‌ست صددرصد فمنیستی و خب اثری فمنیسیتی نیست مگر آنکه به دیونمائی مردان نیز آغشته باشد و اینجا هم به وضوح چنین چیزی مشاهده می‌شود.

خب، یعنی شما می‌گویید زنانی که از روی نداری ناگزیر از تن‌فروشی می‌شوند هیچ
عیبی ندارد و نباید به این معضلات و بدبختی‌های جامعه رسیدگی کرد؟
---
دیونمایی مردان هم درست بود! یعنی باز شما می‌گویید مردان بیشتری از دست زنان
کتک می‌خورند و عکس این قضیه چیزی به جز فریب فمنیستی نمی‌باشد؟

Dariush
01-06-2014, 01:42 PM
خب، یعنی شما می‌گویید زنانی که از روی نداری ناگزیر از تن‌فروشی می‌شوند هیچ
عیبی ندارد و نباید به این معضلات و بدبختی‌های جامعه رسیدگی کرد؟
---
دیونمایی مردان هم درست بود! یعنی باز شما می‌گویید مردان بیشتری از دست زنان
کتک می‌خورند و عکس این قضیه چیزی به جز فریب فمنیستی نمی‌باشد؟
دوپهلوان پنبه در دو خط!
روسپی‌گری یک شغل است. اکثریت مطلق کسانی که کار می‌کنند(چه زن و چه مرد) صرفا برای این است که پول داشته باشند تا بتوانند زندگی کنند. پس اینطور اگر ببینیم (اینطور که با مظلوم‌نمائی و آه و فغان می‌نگرید) تمام شاغلان جهان از روی نداری کار می‌کنند و به تمامِ شاغلان جهان ظلم می‌رود. هیچ کاری هم راحت نیست و هر کاری سختی‌های خودش را دارد، همانطور که مرد راننده‌ی تاکسی هر روز با هزار نوع آدم سر و کله می‌زند و انواع جنگ روانی و حتی گاهی زد و خرد با مسافران را تجربه می‌کند، یک زنِ روسپی نیز ممکن است گاهی یک مشتری ناجور داشته باشد.

پس دیونمائی مردان درست است؟!!!
ما نگفتیم مردانِ بیشتری از دست زنان کتک می‌خورند (و شما هم نمی‌توانید بگویید زنان بیشتری از مردان کتک می‌خورند). اما اینکه مرد کتک‌خورده‌ی داستانها(کتک خورده از دست زنان) همیشه موجودی‌ست مفلوک و مستحق خاک‌برسر بودن، و زنان کتک‌خورده فرشتگان پاک و مظلومِ قربانی شیاطین دیو‌صفت،نمودی‌ست پرواضح از دیونمائی مردان.

Nevermore
01-06-2014, 02:26 PM
دست مریزاد داریوش جان،بسیار سخن به جایی گفتی،یکی بیاید برای ما توضیح دهد که اگر بنا بر نیاز مالی نبود کدام انسان مشنگی حاضر بود روزی 12 ساعت آشغال جمع کند و یا بر روی ستون 30 متری جوش کاری کند و یا زیر خروارها خاک در معدن دفن شود؟
یک نکته ی دیگر در مورد روسپیگری این است که زنان باز هم در اینجا راحت ترین کار را بر می گزینند،کاری که هیچ مهارت و تخصصی نمی خواهد.این پوئنی است مفت و مجانی که مردان در اختیار زنان می گذارند.
اگر در پی آنید که باز هم در باب صدمات روحی روسپیان مرثیه سرایی کنید،توجه داشته باشید که این ضربه های روحی عمدتا بواسطه ی تابو های اجتماعی است که از قضا عامل اصلی آن خود زنان اند،چنانکه می دانیم در درازنای تاریخ مهند ترین دشمن روسپیان،زنان نجیب(!) بوده اند.

sonixax
01-06-2014, 10:40 PM

کپی رایت حداقل 25 و حداکثر 100 سال پس از مرگ صاحب اثر بستگی به کشور دوام داره نه بیشتر .

List of countries' copyright lengths - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries%27_copyright_lengths)

undead_knight
01-07-2014, 10:56 AM
ترجمه!

?are you really incapable of learning[/quote
ممکن است گروهی از فمنیست‌ها به آزادی جنسی قائل باشند اما مبارزه علیه روسپی‌گری و پورنوگرافی(البته نه از طریق ستیز با روسپی‌ها، که از طریق وجدان‌درد دادن به مردان و جامعه) از استریم‌های غالب جریان فمنیستی‌ست. وقتی مقوله‌ای بطور جدی و اساسی توسط یک جنبش پرداخته شود، در صوتی که بخشی از آن جنبش با نگاهِ بخش دیگر مخالف باشد، باز اما این موضوع با آن جنبش وابستگی دارد. نهایتا می‌توانیم بگوییم که بخشی از جنبش فمنیسم با آزادی جنسی برای زنان موافق است، اما ضدروسپی‌گری و ضدپورنوگرافی تنها از سوی یک جنبشِ مدنی‌ست که اینچنین بلند و جدی پیگیری می‌شود.
چیزی که من باهاش اساسا مشکل دارم این "سنجش" شماست که چطور میفهمید چیزی جریان غالب یا بیشینه و... در مثلا همین جنبش های فمنیسیته.

اگر این ابزار رو به من هم معرفی کنید،جدا ممنون میشم!(البته واضحه که فکر میکنم منبع قابل اتکایی براش موجود نیست ولی اگر باشه خیلی چیز مفیده)

Dariush
01-07-2014, 11:13 AM
چیزی که من باهاش اساسا مشکل دارم این "سنجش" شماست که چطور میفهمید چیزی جریان غالب یا بیشینه و... در مثلا همین جنبش های فمنیسیته.
یک مثال:
قانون سنگسار کلا موضوعی‌ست مربوط به اسلام و هرجا در موردش بحث می‌شود، تقریبا همیشه در چارچوب این دین است. اکنون ممکن است گروهی از مسلمانان نظری متفاوت نسبت به سنگسار داشته باشند، اما همچنان سنگسار موضوعی‌ست اسلامی.
من هم نگفتم جریان غالب فمنیستی چه نگرشی در این مورد دارد، گفتم این موضوعی‌ست که اغلب از سوی جریان‌های فمنیستی پشتیبانی می‌شود (هرچند که باور دارم اکثر جریانهای فمنیستی مخالف روسپی‌گری و پورنوگرافی هستند که البته در آن پست این موضوع را پیش نکشیده بودم).

اگر این ابزار رو به من هم معرفی کنید،جدا ممنون میشم!(البته واضحه که فکر میکنم منبع قابل اتکایی براش موجود نیست ولی اگر باشه خیلی چیز مفیده)
عقل پسرم، عقل! می‌دانی چیست؟:prampaa_15:

undead_knight
01-07-2014, 02:27 PM
کپی رایت حداقل 25 و حداکثر 100 سال پس از مرگ صاحب اثر بستگی به کشور دوام داره نه بیشتر .

List of countries' copyright lengths - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries%27_copyright_lengths)
come on!
بعضی وقت ها بخشی از نوشته رو جدی میگیرید که بی اهمیت ترین بخششه:))

با تشکر از اطلاعات عمومی:))

undead_knight
01-07-2014, 02:48 PM
یک مثال:
قانون سنگسار کلا موضوعی‌ست مربوط به اسلام و هرجا در موردش بحث می‌شود، تقریبا همیشه در چارچوب این دین است. اکنون ممکن است گروهی از مسلمانان نظری متفاوت نسبت به سنگسار داشته باشند، اما همچنان سنگسار موضوعی‌ست اسلامی.
من هم نگفتم جریان غالب فمنیستی چه نگرشی در این مورد دارد، گفتم این موضوعی‌ست که اغلب از سوی جریان‌های فمنیستی پشتیبانی می‌شود (هرچند که باور دارم اکثر جریانهای فمنیستی مخالف روسپی‌گری و پورنوگرافی هستند که البته در آن پست این موضوع را پیش نکشیده بودم).

عقل پسرم، عقل! می‌دانی چیست؟:prampaa_15:
ما اینجا دو مسئله داریم، اصالت یک ایده و محبوبیتش.
در مورد اصالتمشکل این هست که خیلی وقت ها نمیشه با قطعیت گفت یک ایده از کجا شروع شده ولی با کمی اغماض میشه گفت اگر اون ایده تا حدی جدید بود و به اندازه کافی از سوی بنیان گذاران اون گروه روش تاکید شده بود میشه ایده رو مربوط به اون گروه خاص دونست.

مسئله دوم محبوبیت بود که اگر زمانی چیزی حتی بعد از تاسیس گروه و توسط پیروان دسته چندم! محبوب شد و شمار زیادی از اعضا اون رو پذیرفتند و تبدیل به یک اصل شد باز میشه ایده رو مربوط به اون گروه دونست.

در مورد سنگسار فکر میکنم هر دو مورد تا حدی وجود داره
" از استریم‌های غالب جریان فمنیستی‌ست"
خب؟

Mehrbod
01-07-2014, 05:47 PM

قانون سنگسار کلا موضوعی‌ست مربوط به اسلام و هرجا در موردش بحث می‌شود، تقریبا همیشه در چارچوب این دین است. اکنون ممکن است گروهی از مسلمانان نظری متفاوت نسب به سنگسار داشته باشند، اما همچنان سنگسار موضوعی‌ست اسلامی.

سنجش نابرابر است, در اسلام آموزه‌های هر باورمندی از سه سرچشمه میایند: قرآن, سُنت و حدیث‌ها (سخنان امامان پسین)

سنگسار میتواند در یکمی نیامده باشد, ولی در دومی و سومی آمده که پذیرش همه‌یِ مسلمانان را دارد.

در سوی وارونه, در فمینیسم ما همچو سرچشمه‌هایی نداریم و شما نمیتوانید از روی "عقل", اینچنین با دلاستواری
بگویید کدام رویکرد در میان مادینگرایان از همه بیشتر دیده میشود یا نمیشود, مگر آنکه پژوهش‌هایِ آماریک بیاورید که سخن اتان را بپایورد.

پارسیگر

Dariush
01-07-2014, 06:06 PM
ما اینجا دو مسئله داریم، اصالت یک ایده و محبوبیتش.
در مورد اصالتمشکل این هست که خیلی وقت ها نمیشه با قطعیت گفت یک ایده از کجا شروع شده ولی با کمی اغماض میشه گفت اگر اون ایده تا حدی جدید بود و به اندازه کافی از سوی بنیان گذاران اون گروه روش تاکید شده بود میشه ایده رو مربوط به اون گروه خاص دونست.

مسئله دوم محبوبیت بود که اگر زمانی چیزی حتی بعد از تاسیس گروه و توسط پیروان دسته چندم! محبوب شد و شمار زیادی از اعضا اون رو پذیرفتند و تبدیل به یک اصل شد باز میشه ایده رو مربوط به اون گروه دونست.

در مورد سنگسار فکر میکنم هر دو مورد تا حدی وجود داره
" از استریم‌های غالب جریان فمنیستی‌ست"
خب؟
3244

خب وقتی جریان ضد روسپی‌گری و پرونو‌گرافی، تاثیرگذارتر و برجسته‌تر از بخشهای دیگر است، چنانکه آن همه قوانین ضدپورن و ضد روسپی‌گری در غرب تصویب می‌شود (چنانکه در یک مورد در فرانسه روسپی‌‌ها آزاد، مشتریان روسپی‌ها اما جریمه مجازات می‌شوند:e415:)، پس می‌توان گفت که آن جریان ضدروسپی‌گری جریان غالب فمنیستی‌ست.

Dariush
01-07-2014, 06:46 PM
سنجش[١] نابرابر است, در اسلام آموزه‌های[٢] هر باورمندی از سه سرچشمه میایند: قرآن, سُنت و حدیث‌ها (سخنان امامان پسین)

سنگسار میتواند در یکمی نیامده باشد, ولی در دومی و سومی آمده که پذیرش همه‌یِ مسلمانان را دارد.

در سوی وارونه, در فمینیسم ما همچو سرچشمه‌هایی نداریم و شما نمیتوانید از روی "عقل", اینچنین با دلاستواری
بگویید کدام رویکرد در میان مادینگرایان[٣] از همه بیشتر دیده میشود یا نمیشود, مگر آنکه پژوهش‌هایِ آماریک[٤] بیاورید که سخن اتان را بپایورد[٥].
درود
گفتیم که سنگسار موضوعی‌ست مربوط به گفتمانِ اسلامی و جای دیگر شما در این مورد (به احتمال بالا) چیزی نمی‌شنوید، با اینکه در همین اسلام بسیاری هم هستند که به شکلهای مختلف سنگسار را مردود می‌دانند (برخی آن را مربوط به همان دوره‌ی پیامبر می‌دانند و اجرای آن را در این زمان بی‌وجه می‌‌شمارند، عده‌ای هستند که تنها به قرآن اتکاء دارند و هرآنچه که در آن آمده مورد پذیرش‌شان است و هرآنچه که در آن نیامده را نمی‌پذیرند و از آنجا که سنگسار در قرآن نیامده پس آن را مردود می‌دانند و... کلا شکلهای مختلفی از مخالفت با سنگسار هست، از جمله نظر صانعی در مورد سنگسار:اجراي سنگسار در غيبت امام معصوم جايز نيست (http://www.asriran.com/fa/news/40929/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%B3%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%BA%D9%8A%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B9%D8%B5%D9%88%D9%85-%D8%AC%D8%A7%D9%8A%D8%B2-%D9%86%D9%8A%D8%B3%D8%AA)
)
ضدیت با پورن و روسپی‌گری هم بیش از همه از سوی آن گروهی از فمنیست‌ها دنبال می‌شود که مخالف‌اش هستند و از قضا بسیار تاثیرگذارتر از موافقان‌اش هستند، بنابراین بیراه نیست اگر بگوییم که فمنیسم با روسپی‌گری‌هراسی(!) عجین شده است!

Russell
01-07-2014, 07:37 PM
من وقتی این سخنان را از آندد میخوانم که برای سخن گفتن درباره‌یِ فمینیسم ما نیاز به اثبات داریم حقیقتا دلم میخواهد باور کنم که این سخنان ترول است جدی نیست.بگمانم پیشتر در همینجا بود که دیدیم که فمینیستها‌یِ دیگر سایت خودمان هم تماما از نوع فمینیست اشتباهی از آب درآمدند.

بحث پیرامون برچسب از نظر من بسیار مهم است، این دشواری هم میتواند بحث بر سر مارکسیسم یا چپ باشد یا محافظه‌کاری و اصلاح طلبی و فمینیسم و حتی اسلام (که در آن ظاهرا ارجاع به "حقیقت مکشوف" و صدر اسلام باید مشکل را حل کرده باشد)، ولی در مورد فمینیسم ما حتی اختلاف اساسی هم نداریم چنانچه دشواری ما با اسلام هم بیش از اینکه بر سر برچسب باشد اساسا بحث تناقض فکری و عدم قبول صادقانه‌یِ آن است از سوی پیراوان آن.

درگیری پیرامون نام هم معمولا اساسش ادعای دستآورد‌های ادعایی یک جنبش است و البته مشخص کردن مرزبندی خود با دیگران و حتی گفتمان اصالت هم چندان اهمیت ندارد. یک جنبه‌یِ دیگر هم میتواند جدل برای پس زدن رقبا در جنبش و مقاومت برای تغییر یا هرچیز دیگر باشد (که مثلا بگوییم فمینیسم را دزدیده‌اند) ولی انتظار انکار واقعیت از طرف دیگران برای اهداف مدعیان هیچ پایه و اساسی ندارد.
از اینها گذشته بگمان من اگر تئوری مردسالاری و ... درست میبود احتمالا روسپیگری مصداق آن بود چنانچه در سراسر ادبیات و فیلم و هنر جوامع مردسالار پر است از مرثیه درباره‌یِ فاحشه‌‌گری، این داستان دوستان ما هم در نگاه من مانند داستان روشنفکری دینی و پیراوان علی شریعتی‌ست که میگویند اسلام واقعی در ژاپن است و آن دختر رقاص فیلم هندی مسلمانتر از ایرانیان است !!

sonixax
01-07-2014, 09:39 PM
come on!
بعضی وقت ها بخشی از نوشته رو جدی میگیرید که بی اهمیت ترین بخششه:))

با تشکر از اطلاعات عمومی:))

فقط محض اطلاع گفتم شاید به دردتون بخوره:e405:
الان شما میتونید چرخ بسازید بدون اینکه برید از کسی حق ساختش رو بخرید:e41f: