PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرسنجی: تهیه ویدئوی مستند

kourosh_bikhoda
07-22-2013, 06:12 PM
درود بر شما؛

خب قرار بود امروز گزینه ها رو مرتب کنیم و در مورد آغاز کار تصمیم بگیریم.

گزینه ها رو در زیر میتونید مطالعه کنید و سپس به اون مواردی که مد نظرتون هست رای بدید. بیش از یک رای هم مجازه.

روبروی گزینه داخل پرانتز فرد پیشنهاد کننده ذکر میشه. توجه داشته باشید که اگر افراد داوطلب به اندازه کافی وجود نداشته باشند و من هم به تنها نتوانم کار رو پیش ببرم اون گزینه خود به خود به تاخیر میفته. پس وقتی رای میدید تصور کنید که خودتون به تنهایی این رای رو دادید و باید تا حدی از نظر منبع و داده آوری یاری برسونید.

گزینه ها:

وحشی گری تازین در تازش به ایران زمین (کوروش بیخدا)
بدگویی ها، تحدیدها و فحش های قرآنی (کوروش بیخدا)
یک ویدئوی تبلیغی برای بیخدایی (کوروش بیخدا) - (البته داریوش کار مشابهی رو در دست تهیه داره)
باورنکردنی های قرآنی شامل دستورات عجیب و غیرانسانی، داستان های بی ربط، پرسش های غیرمنطقی و کلن پرت و پلاها (کوروش بیخدا)
تغییرات خدا از جوامع بدوی تا کنون (Angela)
شباهت ادیان و داستانها و اسطوره های کهن و وام گرفتن ادیان از آنها (Angela)
فجایع بشری در طوب تاریخ مانند جنگ های مذهبی (Angela)
ثروت و دارایی های اهل بیت محمد (کوروش بیخدا)

Dariush
07-22-2013, 06:24 PM
کوروش گرامی؛
من هم‌اکنون در حالِ تهیه‌ی ویدئوهایی برای معرفی سرشناس‌ترین بی‌خدایانِ جهان هستم و فکر می‌کنم سه ویدئو در این مورد بتوانم منتشر کنم(تا انتهای همین هفته). اما پس از آن، در مورد فجایعی که به توسطِ دستگاه‌های دینی رخ داده‌اند(گزینه‌ای که توسط بانو آنجلا پیشنهاد شده) هم ایده‌هایی دارم و می‌توانم در آن مورد هم کارهایی بکنم. اگر ایشان خواستند می‌توانم همیاری کنم!

kourosh_bikhoda
07-22-2013, 07:08 PM
من هم‌اکنون در حالِ تهیه‌ی ویدئوهایی برای معرفی سرشناس‌ترین بی‌خدایانِ جهان هستم و فکر می‌کنم سه ویدئو در این مورد بتوانم منتشر کنم(تا انتهای همین هفته).

خبر خیلی خوبیه. درود بر شما.

اما پس از آن، در مورد فجایعی که به توسطِ دستگاه‌های دینی رخ داده‌اند(گزینه‌ای که توسط بانو آنجلا پیشنهاد شده) هم ایده‌هایی دارم و می‌توانم در آن مورد هم کارهایی بکنم. اگر ایشان خواستند می‌توانم همیاری کنم!

پس گزینه مورد نظر شما هم به کار تبدیل میشه. اگر بتونید با هم همکاری کنید خیلی خوبه. :e032:

Russell
07-22-2013, 07:26 PM
در زندیق یک مقاله‌ای از آرش بیخدا بود که با نمودار و اسم زنان محمد را آورده بود و درباره دلیل ازدواج‌هایِ او تحلیل کرده بود.بگمانم از همان مقاله به تنهایی هم بشود یک ویدئو در آورد و تاثیرش کمتر از بررسی دارایی‌هایِ محمد نباشد.

ایده‌یِ دیگر هم میتواند بررسی چگونگی اختراع و فراگیر شدن باورهای شیعه در بین ایرانیان باشد.نشان دادن رده‌یِ حماقت و رذالت‌هایِ بشری در لحظه لحظه‌یِ تاریخ دین و تاثیر آن در باور امروزه مردم بعبارت ساده‌تر تقدس زدایی از تاریخ آن بنظر من بسیار موثر است.

این‌ها را گفتم ثبت باشد حالا هر موقع ایده کم آمد باشد محض احتیاط !!

kourosh_bikhoda
07-22-2013, 08:10 PM
این‌ها را گفتم ثبت باشد حالا هر موقع ایده کم آمد باشد محض احتیاط !!

راسل گرامی چقدر دیر. در تاپیک ایده دهی کجا تشریف داشتید؟ دوست داشتم زودتر از ایده هاتون استفاده کنیم.
سپاس از همراهیتون. بله حالا که گفتید به ذهنم رسید که مقاله های آرش بیخدا هرکدومشون یه ایده هستند.:e032:

undead_knight
07-22-2013, 08:27 PM
شباهت ادیان و داستانها و اسطوره های کهن و وام گرفتن ادیان از آنها
Jesus Christ in comparative mythology - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Jesus_Christ_in_comparative_mythology#Comparative_ mythology)
به بخشی از اینها در مستند ریلیگیولس هم اشاره شده:)

Soheil
07-23-2013, 12:28 PM
احکام وحشیانه و غیر انسانی اسلام که در گزینه چهارم بهش اشاره شده موضوعِ خوبیه. اینجا هم 5 عکس از سنگسار یک مرد در سومالی وجود دارد، شاید بدردِ کار بخورند. تصاویر بسیار خشونت آمیز و ناراحت کننده هستند و خوی اسلامگرایی رو بخوبی نشون میده:

Somali Man Stoned To Death By Militants For Adultery (GRAPHIC PHOTOS) (https://secure.huffingtonpost.com/2009/12/15/somali-man-stoned-to-deat_n_392503.html)

یادمه سنگسار سریا رو که دیدم شبش خوابم نمی برد.

kourosh_bikhoda
07-28-2013, 07:42 PM
خب گویا در این لحظه تاریخی تعداد رای ها بیشتر از این نمیشه. دو گزیه 4 و 6 بیشترین رای ها رو داشتند:

باورنکردنی های قرآنی شامل دستورات عجیب و غیرانسانی، داستان های بی ربط، پرسش های غیرمنطقی
شباهت ادیان و داستانها و اسطوره های کهن و وام گرفتن ادیان از آنها

دوستانی که به اینها رای دادند آمادگی خودشون رو برای آغاز پروژه اعلام کنند.