PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رشد خارق العاده ائمه!

cool
07-22-2013, 11:12 AM
روایت اول جلد 51 بحار الانوار ص 14

حکیمه می گوید بعد از 40 روز غلام یعنی مهدی را نزد برادر زاده ام یعنی حسن عسکری بردم وایشان غلام را در بغل گرفتند و من گفتم ای سرورم این دوسال بیشتر ندارد امام تبسمی کردند وگفتند فرزندان انبیاء واوصیاء بخلاف فرزندان دیگران رشد می کنند و یک ماهه ما به مانند یک ساله است و فرزندان ما در بطن مادرانشان قرآن می خوانند و پروردگارشان را عبادت می کنند وملائک بدانها شیر می دهند:e105:

روایت دوم در بحار الانوار جلد 51 ص 20

در این رووایت نیز حکیمه می گوید بعد از چهل رو وارد خانه امام عسکری شدم که دیدم مولایمان یعنی مهدی در خانه راه می رود گفتم سرورم این غلام کاری انجام میدهد که من قبلا ندیده ام ودر چهل روزگی راه می رود؟امام فرمود اما بدان ما معاشر ائمه در یک روز آنقدر رشد می کنیم که غیرمان در یک سال نمی کند!:e40b:

یه نفر
07-22-2013, 12:06 PM
علامه مجلسی هم توی کتابش نوشته من فقط احادیث و داستان های مردم رو درباره اسلام و امام و.. جمع آوری کردم.

بغیر تعداد محدودی، هیچ کدومشو تایید یا رد نکرده.

Anarchy
07-22-2013, 12:13 PM
علامه مجلسی هم توی کتابش نوشته من فقط احادیث و داستان های مردم رو درباره اسلام و امام و.. جمع آوری کردم.

خب جناب علامه مجلسی خیلی غلط کردن همچین کاری کردن...کلا چرا یه بار برای همیشه کتب شیعه رو از نظر سندی بررسی نمیکنن ببینن کدوم قابل قبول هست و کدوم نیست؟

شما مسلمین وقتی دارین احادیث تعریف و تمجید از ائمه معصومین و نمیدونم تولد امام زمان و مسائل دیگه میارید که دیگه حرف از بررسی سندی نمیزنید ، همینکه میرسید به این مزخرفات دینی اون موقع صداتون در میاد که علامه گفته من همه رو کیلویی جمع کردم و تایید نمیکنم...

یه بام و دو هوا نمیشه بانو...

cool
07-22-2013, 12:13 PM

نکنه باید از مجلسی میپرسیدم ببینم این احادیث رو قبول داره یا نه(:

Russell
07-22-2013, 12:20 PM
برادران و خواهران شیعه بفرمایند منابع معتبر شیعه کدام است بعد ببینیم چه مقدار از اعتقاداتشان از آن منابع آمده.

meaning
07-22-2013, 12:22 PM
راست و دروغش مهم نیست ؛ مهم این است که مملکت را بر پایه همین دروغ ها و فریب ها و شارلاتان بازی ها ساخته اند قانون اساسی شر و ور ج.ا بر پایه ی همین چرندیات تنظیم شده است که شما می گویید جعلی هستند؛ 7 هزار حدیث کشک همین بادمجان دور قاب چین ها و همین شارلاتان هایی مانند کلیمی و مجلسی برای براندازی حکومت عباسی ساخته اند ؛ قرآن را چه می گوید ؟؟ احکام ضد بشری قرآن را چگونه می خواهید ماست مالی کنید ؟

Dariush
07-22-2013, 12:28 PM
خب جناب علامه مجلسی خیلی غلط کردن همچین کاری کردن...کلا چرا یه بار برای همیشه کتب شیعه رو از نظر سندی بررسی نمیکنن ببینن کدوم قابل قبول هست و کدوم نیست؟

شما مسلمین وقتی دارین احادیث تعریف و تمجید از ائمه معصومین و نمیدونم تولد امام زمان و مسائل دیگه میارید که دیگه حرف از بررسی سندی نمیزنید ، همینکه میرسید به این مزخرفات دینی اون موقع صداتون در میاد که علامه گفته من همه رو کیلویی جمع کردم و تایید نمیکنم...

این کس شعری محض است آنارشی جان برای ماله‌کشی! وقتی بررسی می‌کنید می‌بینید تمامِ احکامِ علمای اسلام که در توضیح‌المسائل آمده، از روی همین آثارِ مجلسی(به ویژه از روی بحارالانوار ) نوشته شده، اما وقتی از میانِ همین حدیث‌ها چیزی رو می‌شود که به ضررشان تمام می‌شود، برای ما بازی درمی‌آورند که نه ما همه‌ی اینها را قبول نداریم! جالب می‌دانید چیست؟ هیچ‌وقت نمی‌گویند کدامها را ما معتبر می‌شناسیم و کدام‌ها را نه. چند سال پیش من به یکی از اساتیدِ دینی در دانشگاه گفتم که شما چرا همچون اهلِ سنت یکبار تکلیف را روشن نمی‌کنید و چیزی شبیه به صحاح سته منتشر نمی‌کنید؟ گفت ما که نمی‌توانیم از بدونِ اجازه‌ی نویسنده در اثرش دست ببریم! گفتم پس قبول می‌کنید که مجلسی نویسنده بوده نه گردآورنده!

khayyam
07-23-2013, 12:52 AM

میشه بگید مجلسی دقیقا توی کدوم صفحه از کتابش همچین حرفی زده؟ :e405:

khayyam
07-23-2013, 03:25 AM
طبق نظر علمای شیعه, سخن خود مجلسی و شواهدی که از کتاب بحار الانوار بدست می آید,مجلسی معتقد به صحت تمام احادیث کتاب بحار الانور بوده به جز تعداد بسیار اندکی که خودش در همین کتاب به ضعف آن اشاره کرده !

"در فصل‌ دوم‌ مقدمه‌اش‌ (1/36- 48) به‌ بیان‌ وثوق‌ و اختلاف‌ نسخ‌ منابع‌ مى‌پردازد و به‌ صراحت‌ بیان‌ مى‌كند كه‌ آنچه‌ را به‌ نظر خودش‌ وثاقت‌ داشته‌، و از لحاظ متن‌ و سند بى‌اشكال‌ بوده‌، در كتابش‌ آورده‌ است‌. شاگردان‌ او نیز این‌ نظر را تأیید مى‌كنند. چنین‌ نظری‌ با دیدگاه‌ رایج‌ كه‌ هدف‌ مجلسى‌ را صرفاً گردآوردن‌ مجموعه‌ای‌ حدیثى‌ بدون‌ اعتبار صحت‌ اسناد و متن‌ مى‌داند (مثلاً نك: دوانى‌، 61)، در تضاد است‌. گفتنى‌ است‌ كه‌ مؤلف‌ در مواردی‌ نیز برخى‌ احادیث‌ را به‌ عنوان‌ حدیث‌ ضعیف‌ یا غیرقابل‌ اعتماد معرفى‌ مى‌كند (1/10، 12/356، 14/447، 15/357، 414، 18/77، جم). "
معرفی تحلیلی كتاب بحار الانوار (http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=22675)

"از مقدمه مجلسى بر بحارالانوار چنین برمی آید كه وى معتقد به نادرستى و بی اعتبارى برخى روایات موجود در كتابهایى كه به آنها اعتماد داشته، نبوده است. بنابراین نقل و پذیرش آنها را در بحارالانوار بی اشكال میداند و از این كار خود پشیمان نیست. او اگر كتابى را نامعتبر میدانسته از آغاز موضع خود را در برابر آن روشن ساخته و تنها مواردى را از آن نقل كرده است كه از دیدگاه او مورد تأیید عقل و آیات و نیز روایات دیگرند.

آنچه درباره مجلسى گفته میشود كه قصد وى گردآوردى اخبار درست و نادرست بوده است تا عالمان بعدى سره آن را از ناسره جداكنند، نه تنها مأخذى در گفتارهاى او ندارد بلكه با ادعاهاى او درباره نقل از كتب معتبر، نامگذارى او بر بحارالانوار (دریاهاى نور، دربرگیرنده گوهرهاى اخبار ائمه اطهار)، مقدمه وى بر این كتاب، كوششهایش براى رفع تناقض احادیث و توجیه‏ هاى او درباره نكات غریب روایات، نقل همان روایات در برخى از كتب فارسى، و عدم نقل بی پشتوانه او از كتابهایى كه معتبرشان نمیدانسته است، سازگارى ندارد."
حسین درگاهى، علی اكبر تلافى داریانى، كتابشناسى مجلسى، صص 237ـ 238.
www.ghadeer.org (http://www.ghadeer.org/akhlagh/ain_alhyat/002.html)

"علامه مجلسی در نقل احادیث دقت بسیاری به خرج می داد و اگر نسخه معتبر و خطی نداشت آن را تذكر می داد و هر حدیثی را صحیح می دانست می آورد. امّا بعضی ها قایل هستند كه علامه احادیث درست و نادرست را جمع آوری كرده تا از تلف شدن در امان باشند، و انتخاب را به آیندگان سپرده است."
آیا كتاب بحار الانوار از كتب معتبر شیعه است؟
(http://www.hadith.net/n685-e6269.html)

در ضمن مجلسی خودش را اخباری معتدل می داند نه یک اصولی ! و مسلک اخباری گری در نوشته های مجلسی آشکار است !

"چنانكه‌ وی‌ در جواب‌ سؤالى‌ كه‌ از او درباره‌ی حكما، فلاسفه‌، مجتهدین‌ و اخباریون‌ و فقها و صوفیه‌ شده‌ است‌، استفاده‌ی عقل‌ را برای‌ فهم‌ احادیث‌، آن‌ هم‌ به‌ شیوه‌ی حكما جایز نمى‌داند و خود را اخباری‌ دور از افراط و تفریط در تقلید محض‌ به‌ عنوان‌ درایت‌، یا اجتهاد آزاد بر اساس‌ گرایشهای‌ عقلى‌ معرفى‌ مى‌كند (نك: زین‌ العابدین‌ شیروانى‌، 618 -621).
معرفی تحلیلی كتاب بحار الانوار
(http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=22675)

1- مجلسی خود را اخباری معتدل می داند!
2- خود مجلسی می گوید تمام روایات بحار الانور از نظر سند و محتوا بی اشکال هستند
3- نام کتاب خود را گذاشته بحار الأنوار الجامعة لدُرر اخبار الائمة الاطهار (دریاهاى نور، جامع مرواریدهاى اخبار ائمه اطهار) و می گوید که این کتاب مرجع و مصدری است برای محققان آینده ی شیعه !
4- سعی می کند تناقض بین احادیث را رفع کند و نکته های عجیب و غریب روایات را توجیه کند

خلاصه این که:
مجلسی میگه تمام احادیث کتاب از نظر من صحیح و معتبره ولی شیعه ها میگن نه اینطور نیست مجلسی جان شما اشتباه می کنی قصد شما فقط گردآوری بوده و اصلا اعتقادی به صحت کل کتاب نداری!:e405:

یه نفر
07-23-2013, 07:11 AM

نکنه باید از مجلسی میپرسیدم ببینم این احادیث رو قبول داره یا نه(:

راست و دروغش مهم نیست ؛ مهم این است که مملکت را بر پایه همین دروغ ها و فریب ها و شارلاتان بازی ها ساخته اند قانون اساسی شر و ور ج.ا بر پایه ی همین چرندیات تنظیم شده است که شما می گویید جعلی هستند؛ 7 هزار حدیث کشک همین بادمجان دور قاب چین ها و همین شارلاتان هایی مانند کلیمی و مجلسی برای براندازی حکومت عباسی ساخته اند ؛ قرآن را چه می گوید ؟؟ احکام ضد بشری قرآن را چگونه می خواهید ماست مالی کنید ؟

میشه بگید مجلسی دقیقا توی کدوم صفحه از کتابش همچین حرفی زده؟

طبق نظر علمای شیعه, سخن خود مجلسی و شواهدی که از کتاب بحار الانوار بدست می آید,مجلسی معتقد به صحت تمام احادیث کتاب بحار الانور بوده به جز تعداد بسیار اندکی که خودش در همین کتاب به ضعف آن اشاره کرده !

من که طرفداری نکردم..!
راستش یه شوهر خاله ای دارم هر وقت میرم خونه شون، میگه بیا چندتا جوک دست اول برات تعریف کنم. بحار الانوار باز میکنه و میخونه و تفسیر! هم میکنه و میمیریم از خنده :-)
سانسور هم نمیکنه هاااا. از این دست کتاب ها در خانه زیاد داره. گل سر سبد منابع جوکش همین بحارالانوار هست

undead_knight
07-23-2013, 11:36 AM
باز هم شما کفار در کار اسلام میخواید موش بدونید:))
من در راستای امیال کاپیتالیستی پیشنهاد میکنم یکی از ائمه اطهار نقش قبر بشند و با استفاده از دی ان ای مطهرشون فرمولی برای افزایش رشد ایجاد بکنیم:)))

Reactor
08-18-2013, 05:03 PM
حضرت از بچگی پروتئین وِی خالص میخورد و سوما دانمارکی تزریق میکرد برای همین بدنش دوبله رشد میکرد.

تازه 6pack های حضرت رو کسی ندیده. 10 روزش بود تازه بند نافش افتاده بود هنوز شیر از پستون میخورد ولی 6pack هایی داشت که با آدم حرف میزد:e11b: