PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه‌های سریع کم کردن وزن و عضله آوردن

Theodor Herzl
11-07-2010, 10:53 PM
رفقا کسی‌ راهنمایی ، تجربه چیزی در این مورد داره اینجا بنویسه ، فکر کنم به درد همه بخوره

من خودم ۳-۴ سال پیش خیلی‌ دلم می‌خواست 6 pack در بیارم ، بعدش یک سری آمپول زدم که آب بدن رو می‌کشید برای اینکه عضله‌ها بزنه بیرون ، بعدش خلاصه قلابی بود انگار, یه مدت مریض شدم حسابی‌.

Theodor Herzl
11-07-2010, 11:17 PM
http://www.youtube.com/watch?v=F7LXimHpqqc

ویدئو ورزش این خانوم رو ببینید ، آدم کیف می‌کنه این هیکل رو میبینه:4: ، من کمتر زنی‌ رو دیدم شکمش عضلانی مثل این باشه این شکلی‌ ، پیشنهاد می‌کنم به آقایون برید اکانت یوتیوب این خانوم ویدئو‌های تمرینش رو ببینید ، من هفته پیش داخل اتوبوس یه سفر ۱۵ ساعته داشتم ، همهٔ ۴۰۰ تا ویدئو ایشون رو تقریبا دیدم:71:

sonixax
11-08-2010, 12:00 AM
عجب لهجه روسی ضایعی داره :4:

Reactor
11-08-2010, 11:40 AM
رفقا کسی‌ راهنمایی ، تجربه چیزی در این مورد داره اینجا بنویسه ، فکر کنم به درد همه بخوره

من خودم ۳-۴ سال پیش خیلی‌ دلم می‌خواست 6 pack در بیارم ، بعدش یک سری آمپول زدم که آب بدن رو می‌کشید برای اینکه عضله‌ها بزنه بیرون ، بعدش خلاصه قلابی بود انگار, یه مدت مریض شدم حسابی‌.

دوست عزیز اگر میخواهید چربی هایتان را آب کنید یا شکمتان تو برود بهترین راهش دویدن در خیابان و کوچه و پارک یا در خانه استفاده از تردمیل است. میتوانید از مکمل چربی سوز هم برای سرعت بخشیدن به سوختن چربی ها استفاده کنید. اگر میخواهید عضله سازی کنید تنها راهش ورزش بدنسازی هست.باید برید باشگاه ثبت نام کنید و بعد از یک مدت خشک تمرین کردن و عادت کردن بدن به تمرین و آب کردن چربی ها زیر نظر مربی به دوره بروید تا بدنتان عضله بیاورد. شش تکه کردن شکم هم تمرین زیادی میخواهد. کلی باید تمرین کنید تا شش تکه بشود و برای شش تکه ماندن هم باید رژیم بگیرید تا شش تکه بماند. شکم در بدنسازی اولین جایی هست که زود خراب میشود. شما شکم رو شش تکه میکنی بعد دوتا لیوان آبجو میخوری همش پشم میشه. هیچوقت هم همینجوری آمپول های بدنسازی مصرف نکنید این آمپول ها حتی اگر اصل هم باشند بازهم زیر نظر پزشک و مربی مصرف نکردنشون میتونه به بدن آسیب بزنه

Theodor Herzl
11-09-2010, 09:02 PM
http://www.youtube.com/watch?v=XykeKSf5Dtc&feature=channel

این هم یک ویدئو دیگر از ورزش این خانوم :4: , اهل جمهوری چک - پراگ.

Nevermore
02-10-2014, 03:52 PM
خب مثل اینکه اینجا ورزشکار کم نداریم،دوستان من یک سوال دارم،حدود 20 دقیقه در روز دویدن هم باعث سوختن عضلات می شود یا خیر؟
Ouroboros kourosh_bikhoda Theodor Herzl

Ouroboros
02-10-2014, 04:33 PM
من که می‌گویم روزی بیش از ده دقیقه دویدن در آغاز تمرین برای گرم کردن نفعی بجز اثر مثبتی که کاردیو روی قلب می‌گذارد ندارد. شما اگر درصد چربی بدنتان زیر 20٪ است اصلا نیازی به کاردیو برای از میان بردن آن ندارید، وزن پائین تعداد بالا و سوپرست باعث می‌شود همزمان عضله سازی و چربی‌سوزی داشته باشید. کاردیوی سنگین یا حتی متوسط به درد کسی می‌خورد که یا 1. «فقط» به قصد سلامتی ورزش می‌کند نه زیبایی و یا 2. چربی بدن بسیار بالایی دارد که در آنصورت باید بالای ۱۶۰ دقیقه در هفته باشد. ولی خب کل بدنسازی را می‌دانید که انباشته است از «علم رفاقتی» و این به آن بگو و من از فلانی شنیدم و در بهمان جا خواندم، پس زیاد به حرف هیچکس از جمله من اعتباری نیست.. اجازه بدهید ببینم می‌توانم تحقیق علمی در اینباره پیدا بکنم یا نه..

3580

Alice
02-10-2014, 06:53 PM
آدم کیف می‌کنه این هیکل رو میبینه، من کمتر زنی‌ رو دیدم شکمش عضلانی مثل این باشه این شکلی‌

ویدئویی که گذاشته بودید از دسترس خارج است ولی من از شکم عضلانی برای
زنان حالم بهم می‌خورد.زنی که عضلانی باشد هیچ فرقی با زن چاق و فربه و...
ندارد و اینها هیچ کدام اندام زنان را «زیبا» نمی‌کنند. برعکس! من نمی‌دانم شما
چه درکی از زیبایی و زیبایی‌شناسی دارید که اندام عضلانی و شکم شش‌تکه‌ی
زنان را زیبا می‌بینید.
پیشترها مستندی می‌دیدم که زن بدنسازی تستوسترن مصرف می‌کرد و پس از
چندی ته ریش درآورده بود!
---
نظر من برای زیبایی یک دختر: اندام لاغر و متناسب، چهره‌ی دخترانه و مژه‌های
بلند، ماتیک قرمز و موهای افشان!
زیبایی مردان: ریش و سبیل‌های بلند بهمراه موهای درویشی، فیلسوف، اهل
سینما و موسیقی، خسته، آغوشی مردانه و صدایی بم. :e105:

Nevermore
02-10-2014, 07:30 PM
من که می‌گویم روزی بیش از ده دقیقه دویدن در آغاز تمرین برای گرم کردن نفعی بجز اثر مثبتی که کاردیو روی قلب می‌گذارد ندارد. شما اگر درصد چربی بدنتان زیر 20٪ است اصلا نیازی به کاردیو برای از میان بردن آن ندارید، وزن پائین تعداد بالا و سوپرست باعث می‌شود همزمان عضله سازی و چربی‌سوزی داشته باشید. کاردیوی سنگین یا حتی متوسط به درد کسی می‌خورد که یا 1. «فقط» به قصد سلامتی ورزش می‌کند نه زیبایی و یا 2. چربی بدن بسیار بالایی دارد که در آنصورت باید بالای ۱۶۰ دقیقه در هفته باشد. ولی خب کل بدنسازی را می‌دانید که انباشته است از «علم رفاقتی» و این به آن بگو و من از فلانی شنیدم و در بهمان جا خواندم، پس زیاد به حرف هیچکس از جمله من اعتباری نیست.. اجازه بدهید ببینم می‌توانم تحقیق علمی در اینباره پیدا بکنم یا نه..

3580

بدن من چیزی میان 15 تا 20 درسد چربی دارد.اما مشکل اینجاست که من با وجود هفته ای سه تا چهار روز تمرین بدون دویدن نمی توانم وزن خود را در حالت ایده آل نگه دارم و شکم نیاورم، این است که مجبورم یک روز در میان بدوم.از طرفی یکی از دلایل اصلی من برای دویدن لذت بخش بودن آن و کمک به سلامت روانی ام است.
Runner's high (http://en.wikipedia.org/wiki/Runner%27s_high#Runner.27s_high)با این همه،سوختن عضلات بهای سنگینی است برای این کار و می خواهم بدانم دوستان دیگر چه می کنند؟
خود شما به هیچ وجه کاردیو کار نمی کنید؟جسارتا چربی بدنتان چه مقدار است؟کسری که می گفت روزی 1 ساعت کاردیو کار می کند.

Ouroboros
02-11-2014, 08:26 AM
بدن من چیزی میان 15 تا 20 درسد چربی دارد.اما مشکل اینجاست که من با وجود هفته ای سه تا چهار روز تمرین بدون دویدن نمی توانم وزن خود را در حالت ایده آل نگه دارم و شکم نیاورم، این است که مجبورم یک روز در میان بدوم.از طرفی یکی از دلایل اصلی من برای دویدن لذت بخش بودن آن و کمک به سلامت روانی ام است.
Runner's high

با این همه،سوختن عضلات بهای سنگینی است برای این کار و می خواهم بدانم دوستان دیگر چه می کنند؟
خود شما به هیچ وجه کاردیو کار نمی کنید؟جسارتا چربی بدنتان چه مقدار است؟کسری که می گفت روزی 1 ساعت کاردیو کار می کند.

من نظر خودم را می‌نویسم:
«سه چهار روز» یعنی عدم برنامه‌ی منظم، یک هفته می‌روید، یک هفته نمی‌روید، آن هفته‌ها که می‌روید درست وزنه نمی‌زنید و ... ببینید ما دو روش برای تمرین داریم، یعنی با حداکثر قدرت در تعداد پائین است، دیگری وزن کمتر اما تا سوختن عضلات(At failure). شما هر کدام از ایندو را بزنید چربی‌سوزی + عضله‌سازی خواهید داشت، اما مشکل اینست که در ایران معمولا دوستان چنین نمی‌کنند. یک وزن بینابین انتخاب می‌کنند و هر ست/هفته همان را می‌زنند. شما باید در هر ست افزایش وزنه داشته باشید. و هر هفته وزنه‌ی آغازین را کمی سنگین‌تر بکنید. برای مثال اگر این هفته جلوبازی با دمبل را ۱۲.۵ شروع کردید ۸ تکرار، ست بعد آنرا بکنید ۱۵ کیلو ۶ تکرار، ست بعد از آن ۱۷.۵ ۴ تکرار. اکنون هفکه رسید از ۱۵ شروع بکنید نه از ۱۲.۵! من دیده‌ام کسی دو یا سه ماه یک وزن را همینطور کار کرده و هیچ نتیجه‌ای نگرفته. وزن ثابت زدن برای نگه داشتن بدن است نه برای ساختن آن.

دیگر اینکه نگه داشتن شکم شش‌تکه بدون رژیم غذایی و تمرین حرفه‌ای ممکن نیست. آخرین جایی که ساخته می‌شود و اولین جایی که خراب می‌شود شکم شماست. من سالی دو بار، هر بار به مدت شش هفته یک رژیم کتوژنیک (https://en.wikipedia.org/wiki/Ketogenic_diet) می‌گیرم، یعنی مجموعا سه ماه در شرایط رژیم به سر می‌برم و با این کار تمام سال چربی بدنم را در حد ۱۲-۱۳٪ نگه می‌دارم. و نه، در پنج سال اخیر حتی پنج دقیقه برای گرم کردن هم ندویده‌ام! اگر شما ذاتا اکتومورف هستید و زود عضله/چربی از دست می‌دهید به نظر من اصلا نباید بدوید. اگر خوشی بعد از دویدن برای شما جذاب است، خوشی بعد از تمرین با وزنه‌ی سنگین از آن بیشتر است. من روزهایی که سنگین تمرین می‌کنم باقی روز را با دو برابر اشتیاق و انرژی و توان سپری می‌کنم و احساس می‌کنم یک بوست تستسترون گرفته‌ام که خیلی خوب می‌شود آنرا احساس کرد.

یکسری اشتباهات رایج هم هست که بهتر است همین حالا بدانید: تمرین شکم هیچ تاثیری در وضوح عضلات آن ندارد. شما باید کل چربی بدن را پائین بیاورید. روزی هزار تا هم اگر شکم بروید تاثیری در کوچکتر کردنش نخواهد داشت. دیگر اینکه شما باید یا کات بکنید یا بالک. هر دو با هم واقعا نمی‌شود و سخت‌تر است از بالا رفتن و بعد پائین آمدن که بیشتر تازه‌کارها از آن می‌ترسند. شما می‌توانید با یک رژیم خیلی خوب، برنامه‌ی عالی و تمرین مرتب و استراحت مداوم اصطلاحا «خشک» بالا بیایید، اما سرعت پیشرفتتان یک پنجم کسی‌ست که ابایی از بالا بردن وزن در یک دوره و پائین آوردنش در یک دوره‌ی دیگر ندارد.

پس حداقل هفته‌ای چهار روز منظم تمرین کنید، اوهام اکتومورفها را کنار بگذارید که «نمی‌خوام خیلی گنده شم، فقط می‌خوام کات شم!»، و به جای تلاش برای آب کردن آن یک ذره چربی شروع کنید به سنگین وزنه زدن و بالک کردن. یک برنامه‌ای مثل SS خیلی خوب است. بعد که حجم عضلانی مناسب آوردید، به هر روشی که خواستید کات کنید(رژیم، هوازی، تمرین تا سوزش عضله و ...).

Anarchy
05-14-2014, 06:55 AM
دوستان بدنساز ، تمرینات روزانه و هفتگی خودشون رو اگه امکان داره اینجا بنویسن :e417: !!

Nevermore
05-14-2014, 07:07 PM
خب من البته هنوز تا یک بدن خوب فاصله دارم،اما در هفته 4 روز تمرین می کنم،دو روز سینه و دو روز هم بازو و سر شونه،میان این دو هم دو روز فقط شکم کار می کنم(البته بعضی روز ها واقعا دیگر حال شکم کار کردن را ندارم و فقط استراحت می کنم که خیلی هم بابت این از خودم ناراضی ام) تمام تمرینات را هم در خانه انجام می دهم.البته یک روز هایی هم مجبور برای کار با دستگاه به باشگاه بروم.

این لینک برای تمرینات خیلی خوب است:

آموزش تصویری حرکات بدنسازی (http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?3658-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%86%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)روز که سینه کار می کنم پرس با هالتر 9 ست هر قسمت سینه 3 ست،بعد پرس با دمبل و شنا رو سوپر ست میرم اون هم 9 ست هر کدوم سه ست.

روز هایی که بازو و سر شونه کار می کنم متغیره.برای شکم هم باید بگردم لینک ها رو پیدا کنم،چند تا حرکت خیلی خوب هست.

کسرا بیا بگو تمریناتی که می کنی چیه؟

kourosh_bikhoda
05-15-2014, 07:40 AM
خب من البته هنوز تا یک بدن خوب فاصله دارم،اما در هفته 4 روز تمرین می کنم،دو روز سینه و دو روز هم بازو و سر شونه،میان این دو هم دو روز فقط شکم کار می کنم(البته بعضی روز ها واقعا دیگر حال شکم کار کردن را ندارم و فقط استراحت می کنم که خیلی هم بابت این از خودم ناراضی ام) تمام تمرینات را هم در خانه انجام می دهم.البته یک روز هایی هم مجبور برای کار با دستگاه به باشگاه بروم.
خب اینجوری بالاتنه و پایین تنه نامتوازن رشد میکنند که. پایین تنه کوچک و غیرعضلانی خواهی داشت ولی بالاتنه میشی پاپای:

http://www.daftarche.com/images/imported/2014/05/43.jpg

Anarchy
05-15-2014, 09:31 AM
خب اینجوری بالاتنه و پایین تنه نامتوازن رشد میکنند که. پایین تنه کوچک و غیرعضلانی خواهی داشت ولی بالاتنه میشی پاپای:

کوروش جان توصیه یا برنامه خودت چیه ؟ منم دیدم اکثرا فقط بالا تنه کار میکنن ...

Theodor Herzl
05-15-2014, 02:57 PM
کسرا بیا بگو تمریناتی که می کنی چیه؟من هر روز صبح ساعت ۵ بلند میشم میرم ۱ ساعت تو خیابون می‌دوم ، بعدش میام خونه میرم سر کار تا ساعت ۶-۷ عصر ، توی خونه قسطی چندین دستگاه ورزشی خریدم چون دیگه وقت ندارم برم باشگاه بیرون ، یک حدود ۱ ساعت روی treadmill می‌دوم بعدش پرس سینه کار می‌کنم ، چون همیشه دوست دارم شونه‌ هام و قفسه سینه رو فرم بمونه ، خلاصه اینکه دویدن از همه چیز مهمتر است ، این برنامه‌ها که حتما باید روزی ۳۰ تا دمبل بزنید ۴ تا پرس سینه بزنید اینها چرند است ، هر روتینی که برای خودتان خوب است همان را انتخاب کنید

kourosh_bikhoda
05-17-2014, 06:23 AM
کوروش جان توصیه یا برنامه خودت چیه ؟ منم دیدم اکثرا فقط بالا تنه کار میکنن ...

بالاخره تمرین هایی هم هست برای پایین تنه. مثل اسکات، هاک.
چون سخته و دستگاههاش دم دست هم نیست طرفش نمیرند معمولن.

Nevermore
05-18-2014, 12:04 PM

کوروش جان به نظرم دید شما نسبت به بدنسازی تا حدودی اشتباه است،شما گمان می کنید هرکه چهار روز دمبل و هالتر بزند در مدت کمی دور بازو اش دو برابر می شود،من خود ام تا به امروز ین مکمل ها را هم امتحان نکرده ام و اصلا از بدن حجیم بدم می آید.

غیز از این من کلا از پا کار کردن بدم میاد،مخصوصا این تمرین هایی که الکی پا را بزرگ می کنند.

kourosh_bikhoda
05-19-2014, 07:00 AM
کوروش جان به نظرم دید شما نسبت به بدنسازی تا حدودی اشتباه است،شما گمان می کنید هرکه چهار روز دمبل و هالتر بزند در مدت کمی دور بازو اش دو برابر می شود،من خود ام تا به امروز ین مکمل ها را هم امتحان نکرده ام و اصلا از بدن حجیم بدم می آید.
نه خب چه فرقی میکنه. دو برابر هم نشه عضلانی و ساخته که میشه. در اونصورت نا متناسب ساخته میشه. در همه ورزش ها اگه درست و حسابی تمرین کنید، یک تمرین های بدنسازی هم دارید. در سطح حرفه ای و قهرمانی شدیدتر میشه این تمرین ها. الان مثلن فوتبالیست ها پرس سینه و جلو بازو و پشت بازو هم با دستگاه و وزنه کار میکنند. مشخصه هدفشون بدنسازیه نه ترکیدن قطر بازو. اینجاست که اگه نا متناسب تمرین کنید بدن نامتوازن و بیریخت و احیانن در درگیری ها یا هتا در ورزش، بدنی ضعیف خواهید داشت.

تمام هنرهای رزمی برای خودشون بدنسازی دارند. مخصوصن اونهایی که خیلی درگیرانه تر هستند مثل جودو، جوجیتسو، آیکیدو، موی تای. اصلن یهو میبینی استاد همه رو صف میکنه و یکی یکی یک گدان به رون بچه ها میزنه که تا دو سه روز انصافن لنگ بزنند.

غیز از این من کلا از پا کار کردن بدم میاد،مخصوصا این تمرین هایی که الکی پا را بزرگ می کنند.
نمیگم که بزرگ کنید. ورزش بدیدش. ولی اینکه بدت میاد شهریار جان با اکثر ورزشکارها تقریبن مشترک هستی.

Ouroboros
05-26-2014, 07:21 AM
به نظر می‌رسد هرچه بیشتر می‌گذرد، تحقیقات بیشتری اثبات می‌کنند که تمرین تا خستگی عضلات بهترین روش برای افزایش حجم و قدرت است. در این تحقیق برای مثال مشخص شد که تمرین تا سرحد خستگی با وزنه‌ای به سنگینی ۳۰٪ حداکثر قدرت خود در تناسب با کسانی که تکرارهای کمتر با وزنه‌هایی به سنگینی ۹۰٪ قدرت خود تمرین کرده بودند، سطوح پروتئین‌های مسئول عضله‌سازی بالاتری در خون خود داشتند.

http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0012033

مشکل من با تمرین تا سرحد خستگی این است که اولاً منطقا احتمال مصدومیت بالاتر می‌رود، و برای ما پیرمردها مصدومیت خطری‌ست همیشه در کمین! ثانیاً سبک تمرین کردن بسیار خسته‌کننده‌ای است و من هیچ‌وقت حتی در اوج قدرت و جوانی و توان جسمانی قادر نبودم چهار روز در هفته یک برنامه‌ی متوسط را «تا سرحد خستگی» اجرا بکنم. مسئله‌ی دیگر کسانی که با این سبک تمرین می‌کنند این است که هیچ‌وقت واقعاً تا سرحد خستگی وزنه نمی‌زنند، بلکه «تکرار بالا» می‌روند و به نوعی خودفریبی می‌کنند، مثلاً ۴ ست ۱۵ تایی می‌روند و اسم اینرا می‌گذارند برنامه‌ی کات. تا خستگی یعنی تا لحظه‌ای که دیگر نتوانستید دستان خود را بالا بیاورید، یعنی ۴ تا ۵۰ تا اگر لازم شد!

ضمن اینکه وقتی من با «وزن بالا، تکرار پائین» تمرین می‌کنم احساس انرژی و سرزندگی بیشتری می‌کنم تا وقتی که «وزن پائین، تکرار بالا».

Ouroboros
05-26-2014, 07:34 AM

:e406:
پا مهمترین بخش بدن است!

یک مبتدی به نظر من باید برنامه‌ای منحصرا متشکل از حرکات ترکیبی داشته باشد، روی پائین‌تنه تمرکز بیشتری بکند و یک سال اول را با یک برنامه‌ی پاورلیفتی کار بکند. حرکات ترکیبی ارجحیت دارند چون تعداد بیشتری عضلات را در تعداد کمتری حرکت بکار می‌گیرند و سطح انرژی برای مبتدیان یک مشکل عمومی‌ست، عمده‌ی این حرکات عبارتند از پرس سینه، شنا سوئدی، دیپ، بارفیکس، اسکوات و ددلیفت.، پس شما را به جان هرکه دوست دارید دست از دمبل زدن و نشر از جانب و این مسخره‌بازی‌ها بردارید!
Why Compound Exercises Build Muscle Faster Than Isolation Exercises | Body Transformation Lab (http://www.bodytransformationlab.com/compound-exercises-build-muscle)

تمرکز بیشتر بروی پائین‌تنه اما به این خاطر است که سطوح بالاتر تستسترونی‌ست که آزاد می‌کنند، هرچه اندازه‌ی عضله‌ی تمرین‌دیده بزرگ‌تر باشد میزان تستسترون آزادشده در خون بالاتر می‌رود، پس تمرین برای «عضله‌های بزرگ» باید هدف شما باشد: ماهیچه‌های همسترینگ، نه جلوبازو! پس به ترتیب اهمیت پا> کمر> سینه> سرشانه> پشت‌بازو> جلوبازو.

من در ایران صدها نفر را می‌بینم که هفته‌ای دو بار جلوبازو و سرشانه می‌زنند اما سرعت و میزان پیشرفتشان آنقدر کند است که ناچار به مکمل‌ها و داروها روی می‌آورند. ما امروز «می‌دانیم» که بدنسازی در مرحله‌ای هورمنی اتفاق می‌افتد، یعنی هرچه میزان تستسترون شما بالاتر باشد عضله‌سازی بیشتر و سریع‌تری اتفاق می‌افتد، چنانکه اگر شروع به استفاده از استروئیدها آنابولیک بکنید و تمرین بسیار ساده‌ای هم داشته باشید پیشفرت بسیار سریع‌تری خواهید داشت از کسی که تمرین بسیار سنگین‌تری می‌کند اما از استروئیدها استفاده نکرده. پس منطقی‌ست که نتیجه بگیریم تمرین‌هایی که بیشترین سطوح تستسترون را آزاد می‌کنند بهترین تمرین‌ها هستند.

Why You Shouldn’t Skip Leg Exercises | Fitness | Health MLP
(http://health.mylaunchpad.com.my/fitness-exercise/article/articleid/337960/why-you-shouldn-t-skip-leg-exercises)

Ouroboros
05-26-2014, 07:40 AM
دوستان بدنساز ، تمرینات روزانه و هفتگی خودشون رو اگه امکان داره اینجا بنویسن :e417: !!
آنارشی جان برنامه‌ی شما باید متناسب با ۱. بدن‌تان، ۲. سنتان، ۳. هدف‌تان تنظیم بشود و برنامه‌ی تمرینی دیگران بدرد شما نمی‌خورد. اگر مبتدی هستید چند برنامه‌ی «عمومی» و اثبات‌شده هستند مثل PHAT (http://workout-routines.net/phat-training/) یا SS (http://startingstrength.wikia.com/wiki/Starting_Strength_Wiki)، که من پیشنهاد می‌کنم از آنها استفاده بکنید.

Anarchy
05-26-2014, 08:26 AM
آنارشی جان برنامه‌ی شما باید متناسب با ۱. بدن‌تان، ۲. سنتان، ۳. هدف‌تان تنظیم بشود و برنامه‌ی تمرینی دیگران بدرد شما نمی‌خورد. اگر مبتدی هستید چند برنامه‌ی «عمومی» و اثبات‌شده هستند مثل PHAT (http://workout-routines.net/phat-training/) یا SS (http://startingstrength.wikia.com/wiki/Starting_Strength_Wiki)، که من پیشنهاد می‌کنم از آنها استفاده بکنید.

ممنون امیر جان و بله تقریبا مبتدی هستم :e417: !! خب غیر از این دو برنامه ای که گفتید ، بر اساس 3 فاکتور ، گایدلاین خاصی وجود داره ؟

در مورد رژیم غذایی و مکمل ها چه نظری داری امیر جان ؟

Ouroboros
05-26-2014, 08:53 AM
ممنون امیر جان و بله تقریبا مبتدی هستم !! خب غیر از این دو برنامه ای که گفتید ، بر اساس 3 فاکتور ، گایدلاین خاصی وجود داره ؟

من نکاتی را با شما در میان می‌گذارم که خودم به آنها رسیده‌ام:

۱. مربی‌ها در ایران متاسفانه به روز نیستند و همه‌ی آنها با دارو(هورمن رشد، استروئیدها و ...)به جایی که هستند رسیده‌اند. من هیچ مشکلی با استفاده از دارو ندارم، مسئله ولی اینست که کسی که خود مسیری را نرفته و از راه دیگری پیشرفته، نمی‌تواند شما را در طی کردن مسیری متفاوت یاری بدهد. خصوصا که در ایران بدنسازی سراسر تجربی‌ست تا علمی. فرمول موفقیت را از آدم ناموفق نمی‌توان گرفت. شخص وارد این رشته می‌شود، با یک نسخه‌ی اشتباه شروع به ورزش می‌کند، نتیجه نمی‌گیرد و به مکمل‌ها روی می‌آورد، باز نتیجه نمی‌گیرد و به دارو روی می‌آورد. سپس مربی می‌شود و همان نسخه‌ی اشتباه را به شاگردان جدید می‌دهد و این دور باطل خود را تکرار می‌کند. «شبی یک سیب بخور»، «کاربوهیدرات سوخت بدن است»، «جلو بازو برو!».

۲. تیپ بدنی خود را بشناسید و متناسب با آن ورزش بکنید. من اینرا هر روز در باشگاه می‌بینم که طرف «بدن آرمانی» خود را نامنطبق با بدن واقعی خود انتخاب کرده و برای رسیدن به آن دارد به معنای تحت‌الفظی کلمه خود را می‌کشد! برای مثال اگر اکتومورف هستید، بدنی این چنینی را باید هدف غایی بگیرید:

4136

و هرگز بطور طبیعی نمی‌توانید بدنی این چنینی داشته باشد:

4137

پس تلاش بیهوده و بی‌هدف نکنید، به همان چیزی که گیرتان می‌آید قانع باشید و توقعات واقع‌گرایانه داشته باشید.
۳. شما نمی‌توانید شکل عضله را تغییر بدهید، فقط حجم آنرا! پس حواستان باشد که اگر شکل عضلات شما کریه‌المنظر است(مثل شکم یک‌تکه) آنها را زیر لایه‌ای از چربی پنهان بکنید.
۴. فرم درست مهمتر از روتین است. یک ترکیب جادویی از ورزشهای ناشناخته وجود ندارد که شما را یکشبه دُرُشت بکند، در عوض فرم درست حرکت در رشد شما بسیار موثرتر است از وزنه‌ای که برداشته‌اید یا روتینی که دارید.

Ouroboros
05-26-2014, 09:13 AM
در مورد رژیم غذایی و مکمل ها چه نظری داری امیر جان ؟
درباره‌ی رژیم که نظرات بسیاری دارم و آنها را به مرور در اینجا خواهم نوشت، اما درباره‌ی مکمل‌ها پیشنهاد من اینست که در ایران مراقب باشید و بهتر است که از آنها استفاده نکنید زیرا جنس مرغوب نایاب است. من خودم در حال حاضر از اینها استفاده می‌کنم:

- مولتی ویتامین(روزی یکی)
- شیر خشک!(روزی یک قاشق غذاخوری)
- ویتامین سی (روزی ۶۰۰ میلی‌گرم در دو وعده‌ی ۳۰۰ میلی‌گرمی)
- ویتامین ای ( هفته دو واحد ۴۰۰ تایی)
- زینک (روزی ۱۰-۱۵ میلی‌گرم)
- ویتامینهای گروه بی (روزی یک عدد)

برای اثربخشی هریک از موارد بالا تحقیق یا مطالعه‌ای علمی هست. بهترین مکملی که هر روز یکی از فواید آن کشف می‌شود کراتین است. اینجا می‌توانید داده‌های علمی برای میزان و مورد اثربخشی مکمل‌های غذایی را ببینید:
Interactive: Snake Oil Supplements? The scientific evidence for health supplements | Information Is Beautiful (http://www.informationisbeautiful.net/play/snake-oil-supplements)

kourosh_bikhoda
05-26-2014, 01:00 PM
مشکل من با تمرین تا سرحد خستگی این است که اولاً منطقا احتمال مصدومیت بالاتر می‌رود، و برای ما پیرمردها مصدومیت خطری‌ست همیشه در کمین! ثانیاً سبک تمرین کردن بسیار خسته‌کننده‌ای است و من هیچ‌وقت حتی در اوج قدرت و جوانی و توان جسمانی قادر نبودم چهار روز در هفته یک برنامه‌ی متوسط را «تا سرحد خستگی» اجرا بکنم. مسئله‌ی دیگر کسانی که با این سبک تمرین می‌کنند این است که هیچ‌وقت واقعاً تا سرحد خستگی وزنه نمی‌زنند، بلکه «تکرار بالا» می‌روند و به نوعی خودفریبی می‌کنند، مثلاً ۴ ست ۱۵ تایی می‌روند و اسم اینرا می‌گذارند برنامه‌ی کات. تا خستگی یعنی تا لحظه‌ای که دیگر نتوانستید دستان خود را بالا بیاورید، یعنی ۴ تا ۵۰ تا اگر لازم شد!
حرفه ای ها میگویند زمانی عضله شروع به «ساخته شدن» میکنه که درد و سوزش ناشی از ورزش رو درونش حس کنید. به نظر من هم تعداد بالا این درد و سوزش رو بهتر ایجاد میکنه. ضمن اینکه تعداد پایین و وزنه سنگین بیشتر به درد پاورلیفتینگ میخوره تا «بدنسازی».

Ouroboros
05-26-2014, 02:01 PM
حرفه ای ها میگویند زمانی عضله شروع به «ساخته شدن» میکنه که درد و سوزش ناشی از ورزش رو درونش حس کنید. به نظر من هم تعداد بالا این درد و سوزش رو بهتر ایجاد میکنه. ضمن اینکه تعداد پایین و وزنه سنگین بیشتر به درد پاورلیفتینگ میخوره تا «بدنسازی».

آن تحقیق را اگر بنگرید می‌بینید که نوشته «وزن پائین/تعداد بالا» و «وزن بالا/تعداد پائین» هر دو هورمن‌های عضله‌ساز را آزاد می‌کنند اما اولی سطوح این هرمون‌ها را در خون بالاتر می‌برد. مسئله اینست که وزن بالا و چه تکرار بالا، در هر دو حالت شما باید تا سرحد درد گرفتن از عضله کار بکشید، یا آنقدر سنگین باشد که درد بگیرد یا آنقدر تکرار بکنید. به نوعی هر دو at failure هستند.

ببینید تجربه‌ی شخصی من اینست که بیش از ۷ سال «بدنسازی» کار کردم و هیچوقت نتیجه‌ی دلخواه را نگرفتم، منظورم همین وزن بینابین زدن، تمرکز به روی تک‌عضله، کاردیو و... است. اما سه سال پیش و از فرط خستگی به یک برنامه‌ی پاورلیفتی روی آوردم وانگار «معجزه»ای شده باشد! حجم عضلانی، تفکیک عضلانی و قدرت عضلانی من در یک سال به اندازه‌ی تمام آن هفت سال دیگر پیشرفت کرد. با وجود اینکه غذای بدتری می‌خوردم، کمتر تمرین می‌کردم و ...

+ بدن یک پاورلیفتر بعد از سه ماه کات:
4138

Anarchy
05-26-2014, 02:50 PM
به نظر می‌رسد هرچه بیشتر می‌گذرد، تحقیقات بیشتری اثبات می‌کنند که تمرین تا خستگی عضلات بهترین روش برای افزایش حجم و قدرت است. در این تحقیق برای مثال مشخص شد که تمرین تا سرحد خستگی با وزنه‌ای به سنگینی ۳۰٪ حداکثر قدرت خود در تناسب با کسانی که تکرارهای کمتر با وزنه‌هایی به سنگینی ۹۰٪ قدرت خود تمرین کرده بودند، سطوح پروتئین‌های مسئول عضله‌سازی بالاتری در خون خود داشتند.

امیر عزیز فکر نمیکنم یه مقاله به تنهایی قابل اتکا باشه !! من هر چی سایت های بدنسازی ( چه ایرانی و چه غیر ایرانی ) رو زیر و رو کردم دقیقا وارونه میگفتن ... چه در مورد عضله سازی-چربی سوزی و چه در مورد کاردیو ، تاکید روی سنگین کار کردن و تعداد کم بود تا سبک کار کردن و تعداد بالا :e407: !!

Theodor Herzl
05-26-2014, 02:53 PM
ببینید من به این نتیجه رسیدم تا کسی‌ مشکل کون گشادی خودش رو حل نکنه نمی‌تونه بدن خوب داشته باشه! ۲ روز میرید دمبل میزنید بعدش هیچی‌! باید هر روز صبح ساعت ۵ بیدار شید بروید ۱ ساعت توی خیابون بدوید با بدن خیس و خالی‌ برگردید خونه ، ۶ ماه این کار رو بکنید می‌فهمید که اراده بدن سازی دارید!

Ouroboros
05-26-2014, 03:06 PM
امیر عزیز فکر نمیکنم یه مقاله به تنهایی قابل اتکا باشه !! من هر چی سایت های بدنسازی ( چه ایرانی و چه غیر ایرانی ) رو زیر و رو کردم دقیقا وارونه میگفتن ... چه در مورد عضله سازی-چربی سوزی و چه در مورد کاردیو ، تاکید روی سنگین کار کردن و تعداد کم بود تا سبک کار کردن و تعداد بالا :e407: !!
خودتان یک امتحانی بکنید، دو ماه هر روش را به آزمایش بگذارید و پیشرفت خودتان را ثبت بکنید، هیچ راه دیگری وجود ندارد زیرا حجم اطلاعات متضاد در این رشته به قدری زیاد است که سرسام می‌گیرید. منهم اینجا به مرور از مواضع بسیار «عجیب» خودم دفاع می‌کنم و تحقیقات علمی که در تائید آنها وجود دارد را لینک می‌کنم.

Nevermore
05-26-2014, 04:53 PM
امیر جان من متاسفانه نمی توانم کوت بگیرم،اما در مورد کار با پا گفتم که تا کنون سلیقه ی شخصی ِ من بوده،اما از یکی دو نفر دیگر هم شنیده بودم که کار بر روی عضلات بزرگ پا بسیار به ساخت عضلات بالا تنه کمک می کند،اما پرسشم این است که این برنامه ی تمرینی باید چگونه باشد؟به طور مثال هیچ کاری بر عضلات سرشانه و یا بازو نشود؟بین آن تمرین ها که گفتی من شنا سوئدی و بارفیکس و پرس سینه را انجام می دهم،مخصوصا پرس با دمبل که خیلی به عضلان سینه ی من کمک کرد.نظر خود ات چیست؟مثلا چند ماه فقط حرکات ترکیبی و پا را امتحان کنم؟

Ouroboros
05-26-2014, 05:20 PM
امیر جان من متاسفانه نمی توانم کوت بگیرم،اما در مورد کار با پا گفتم که تا کنون سلیقه ی شخصی ِ من بوده،اما از یکی دو نفر دیگر هم شنیده بودم که کار بر روی عضلات بزرگ پا بسیار به ساخت عضلات بالا تنه کمک می کند،اما پرسشم این است که این برنامه ی تمرینی باید چگونه باشد؟به طور مثال هیچ کاری بر عضلات سرشانه و یا بازو نشود؟بین آن تمرین ها که گفتی من شنا سوئدی و بارفیکس و پرس سینه را انجام می دهم،مخصوصا پرس با دمبل که خیلی به عضلان سینه ی من کمک کرد.نظر خود ات چیست؟مثلا چند ماه فقط حرکات ترکیبی و پا را امتحان کنم؟

شهریار جان نه سلامی؟ نه علیکی؟ :e414:
ببینید دوست گرامی شما گوش نمی‌گیرید، سوال اصلی اینست که «هدف» شما چیست؟ و همین حالا چقدر به آن نزدیک هستید؟ اجازه بدهید اینرا هم بگویم که بدن من اصلا با هیچ استانداردی بجز آن ِ آدمهای غیرورزشکار «خوب» نیست، راستش در تناسب با مدت زمانی که ورزش می‌کرده‌ام، چه بسی حتی «شرم‌آور» هم هست! یک چیزی در این مایه‌ها، کمی بهتر:
4144

اینست که به حرف و تجربه‌ی منهم آنقدر اعتباری نیست، ولی من اکنون دارم از اساتید و کسانی که به قولی خودشان به آنچه می‌خواهند رسیده‌اند پیروی می‌کنم.
بدلیل تیپ ِ بدنی که من دارم، مشکلم همیشه عضله‌آوری بوده، نه چربی‌سوزی. اینست که روزی هفت وعده‌ی کامل غذا می‌خورم و هفته‌ای صد قدم بیشتر راه نمی‌روم! با این اوصاف من برنامه‌ام را اینجا پُست می‌کنم شما ببینید نمونه‌کار چگونه است:

شنبه:

پرس سینه با هالتر ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پرس بالا سینه با هالتر ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پرس سینه با دمبل ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
شنا سوئدی ۴ ست ۱۴
قفسه با دمبل ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پشت بازو با هالتر ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پشت بازو سیم کش ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پشت بازی با هالتر ای‌زی ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
دیپ ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴

دوشنبه:

بارفیکس دست باز ۴ ست ۱۲
ددلیفت ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
زیربغل با هالتر خم ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
زیربغل سیم‌کشی از روبرو دست جمع ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
زیر بغل با دمبل تک‌تک ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
جلوبازو با هالتر ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
جلوبازو با دمبل تک‌تک ۴ ست ۱۰
جلوبازو سیم‌کشی ۴ ست ۱۲
جلوبازو لاری ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴

چهارشنبه:

اسکوات نیمه با هالتر ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پرس پا ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
جلو پا با ماشین ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
ساق با دستگاه ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
اسکوات بالای سر ۴ ست ۱۲
هایپراکستنشن ۴ ست ۲۰

پنجشنبه:

پرس سرشانه با هالتر از پشت ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پرس آرنولدی با دمبل ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پرس سرشانه با هالتر از جلو ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پرس بالای سر تک‌ضرب ۴ ست ۸
نشر از روبرو با هالتر ۴ ست ۱۰
نشر از جانب با دمبل ۴ ست ۱۰
مچ با هالتر ۳ ست ۲۰
ساعد با هالتر ۳ ست ۲۰

من معمولا ست اول را با ۶۰٪، ست دوم را ۷۵٪، ست سوم را ۸۰٪ و ست آخر را ۹۰-۹۵٪ قدرت می‌زنم. هوازی اصلا کار نمی‌کنم چون اولا انرژی/زمان برایم نمی‌ماند و ثانیا معتقدم در یک روز وزنه/هوازی زدن اصلا خوب نیست. بین هر ست ۹۰ تا ۷۵ ثانیه استراحت می‌کنم و هر روتین را حداقل سه ماه کار می‌کنم. چون در سرشانه ضعف دارم یک روز عملا فقط سرشانه کار می‌کنم و ... این برنامه بسیار سنگین است و اصلا مناسب یک آدم مبتدی حتی با تیپ بدنی من نیست. ببینید ماجرا اینست که شما هرچه حرفه‌ای‌تر و با تجربه‌تر باشید، تک‌عضله برایتان مفیدتر است، هرچه مبتدی‌تر باشید عضلات ترکیبی.

برای انتخاب بهترین حرکات ممکن یک مطالعه‌ی علمی انجام شده که فهرست بهترین حرکات ممکن برای هر گروه عضله را اینجا (http://fitnfly.com/muscle-growth/best-exercises) می‌توانید بخونید:

Pectoralis major:
Decline dumbbell bench press – 93
Decline bench press (Olympic bar) – 89
Push-ups between benches – 88
Flat dumbbell bench press – 87
Flat bench press (Olympic bar) – 85
Flat dumbbell flys – 84
Pectoralis minor:
Incline dumbbell bench press – 91
Incline bench press (Olympic bar) – 85
Incline dumbbell flys – 83
Incline bench press (Smith machine) – 81
Medial deltoids:
Incline dumbbell side laterals – 66
Standing dumbbell side laterals – 63
Seated dumbbell side laterals – 62
Cable side laterals – 47
Posterior deltoids:
Standing dumbbell bent laterals – 85
Seated dumbbell bent laterals – 83
Standing cable bent laterals – 77
Anterior deltoids:
Seated front dumbbell press – 79
Standing front dumbbell raises – 73
Seated front barbell press – 61
Biceps:
Biceps preacher curls (Olympic bar) – 90
Incline seated dumbbell curls (alternate) – 88
Standing biceps curls (Olympic bar/narrow grip) – 86
Standing dumbbell curls (alternate) – 84
Concentration dumbbell curls – 80
Standing biceps curls (Olympic bar/wide grip) – 63
Standing E-Z biceps curls (wide grip) – 61
Triceps:
Decline triceps extensions (Olympic bar) – 92
Triceps pressdowns (angled bar) – 90
Triceps dip between benches – 87
One-arm cable triceps extensions (reverse grip) – 85
Overhead rope triceps extensions – 84
Seated one-arm dumbbell triceps extensions (neutral grip) – 82
Close-grip bench press (Olympic bar) – 72
Latissimus dorsi:
Bent-over barbell rows – 93
One-arm dumbbell rows – 91
T-bar rows – 89
Lat pulldowns to the front – 86
Seated pulley rows – 83
Quadriceps:
Squats (parallel depth, shoulder-width stance) – 88
Seated leg extensions (toes straight) – 86
Hack Squats (90 degree angle, shoulder-width stance) – 78
Leg press (110 degree angle) – 76
Smith machine squats (90 degree angle, shoulder-width stance) – 60
Hamstrings:
Seated leg curls – 88
Standing leg curls – 79
Lying leg curls – 70
Stiff Legged Deadlifts – 63
Calves:
Donkey calf raises – 80
Standing one-leg calf raises – 79
Standing two-leg calf raises – 68
Seated calf raises – 61

Nevermore
05-26-2014, 05:42 PM
شهریار جان نه سلامی؟ نه علیکی؟ :e414:
ببینید دوست گرامی شما گوش نمی‌گیرید، سوال اصلی اینست که «هدف» شما چیست؟ و همین حالا چقدر به آن نزدیک هستید؟ اجازه بدهید اینرا هم بگویم که بدن من اصلا با هیچ استانداردی بجز آن ِ آدمهای غیرورزشکار «خوب» نیست، راستش در تناسب با مدت زمانی که ورزش می‌کرده‌ام، چه بسی حتی «شرم‌آور» هم هست! یک چیزی در این مایه‌ها، کمی بهتر:
4144

اینست که به حرف و تجربه‌ی منهم آنقدر اعتباری نیست، ولی من اکنون دارم از اساتید و کسانی که به قولی خودشان به آنچه می‌خواهند رسیده‌اند پیروی می‌کنم.
بدلیل تیپ ِ بدنی که من دارم، مشکلم همیشه عضله‌آوری بوده، نه چربی‌سوزی. اینست که روزی هفت وعده‌ی کامل غذا می‌خورم و هفته‌ای صد قدم بیشتر راه نمی‌روم! با این اوصاف من برنامه‌ام را اینجا پُست می‌کنم شما ببینید نمونه‌کار چگونه است:

شنبه:

پرس سینه با هالتر ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پرس بالا سینه با هالتر ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پرس سینه با دمبل ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
شنا سوئدی ۴ ست ۱۴
قفسه با دمبل ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پشت بازو با هالتر ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پشت بازو سیم کش ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پشت بازی با هالتر ای‌زی ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
دیپ ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴

دوشنبه:

بارفیکس دست باز ۴ ست ۱۲
ددلیفت ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
زیربغل با هالتر خم ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
زیربغل سیم‌کشی از روبرو دست جمع ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
زیر بغل با دمبل تک‌تک ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
جلوبازو با هالتر ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
جلوبازو با دمبل تک‌تک ۴ ست ۱۰
جلوبازو سیم‌کشی ۴ ست ۱۲
جلوبازو لاری ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴

چهارشنبه:

اسکوات نیمه با هالتر ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پرس پا ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
جلو پا با ماشین ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
ساق با دستگاه ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
اسکوات بالای سر ۴ ست ۱۲
هایپراکستنشن ۴ ست ۲۰

پنجشنبه:

پرس سرشانه با هالتر از پشت ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پرس آرنولدی با دمبل ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پرس سرشانه با هالتر از جلو ۴ ست ۱۰/۸/۶/۴
پرس بالای سر تک‌ضرب ۴ ست ۸
نشر از روبرو با هالتر ۴ ست ۱۰
نشر از جانب با دمبل ۴ ست ۱۰
مچ با هالتر ۳ ست ۲۰
ساعد با هالتر ۳ ست ۲۰

من معمولا ست اول را با ۶۰٪، ست دوم را ۷۵٪، ست سوم را ۸۰٪ و ست آخر را ۹۰-۹۵٪ قدرت می‌زنم. هوازی اصلا کار نمی‌کنم چون اولا انرژی/زمان برایم نمی‌ماند و ثانیا معتقدم در یک روز وزنه/هوازی زدن اصلا خوب نیست. بین هر ست ۹۰ تا ۷۵ ثانیه استراحت می‌کنم و هر روتین را حداقل سه ماه کار می‌کنم. چون در سرشانه ضعف دارم یک روز عملا فقط سرشانه کار می‌کنم و ... این برنامه بسیار سنگین است و اصلا مناسب یک آدم مبتدی حتی با تیپ بدنی من نیست. ببینید ماجرا اینست که شما هرچه حرفه‌ای‌تر و با تجربه‌تر باشید، تک‌عضله برایتان مفیدتر است، هرچه مبتدی‌تر باشید عضلات ترکیبی.

برای انتخاب بهترین حرکات ممکن یک مطالعه‌ی علمی انجام شده که فهرست بهترین حرکات ممکن برای هر گروه عضله را اینجا (http://fitnfly.com/muscle-growth/best-exercises) می‌توانید بخونید:

:e057:
امیر جان عدم خوش آمد گویی را بر من ببخشایید،راستش همین دو خط را هم به زور با تور می توانم پست کنم.:e058:در این باره همانطور که خودتان هم گفتید اطلاعات ضد و نقیض فراوان است،این است که من سعی می کنم به تجربه ی شخصی افراد ی که می شناسم اتکا کنم،متاسفانه من هم سالها "بد" کار کرده ام به همین دلیل است که مزاحم شما و دوستان دیگر می شوم.به طور مثال در مورد کاردیو که گفتید به شخصه دیگر کار نکردم و نتیجه اش را نیز گرفتم،دست کم برای من سودمند بود.سپاس.

دوست گرانمایه این بدنی که عکس اش را گذاشته اید که آرزوی من است،البته قدری حجیم تر.:e057:

Ouroboros
05-26-2014, 06:02 PM
امیر جان عدم خوش آمد گویی را بر من ببخشایید،راستش همین دو خط را هم به زور با تور می توانم پست کنم.در این باره همانطور که خودتان هم گفتید اطلاعات ضد و نقیض فراوان است،این است که من سعی می کنم به تجربه ی شخصی افراد ی که می شناسم اتکا کنم،متاسفانه من هم سالها "بد" کار کرده ام به همین دلیل است که مزاحم شما و دوستان دیگر می شوم.به طور مثال در مورد کاردیو که گفتید به شخصه دیگر کار نکردم و نتیجه اش را نیز گرفتم،دست کم برای من سودمند بود.سپاس.

تور را آپدیت کنید برای من که خیلی سریع است مثل فرفره کار می‌کند. دوی ِ استقامتی بدترین ورزش ممکن است برای مرد، من حتی جایی می‌خواندم که شاید برخلاف تصورات قبلی برای بدن زیان‌آور هم باشد!
(http://http://caloriesproper.com/?p=285)http://caloriesproper.com/?p=285 (http://http://caloriesproper.com/?p=285)

و اینکه ممکن است شما را چاق بکند!
(http://http://health.yahoo.net/experts/yahoo-spotlight/why-your-cardio-routine-making-you-fat)http://health.yahoo.net/experts/yahoo-spotlight/why-your-cardio-routine-making-you-fat (http://http://health.yahoo.net/experts/yahoo-spotlight/why-your-cardio-routine-making-you-fat)

خوشحالم که کاردیو را کنار گذاشتید و نتیجه گرفتید. :e306:

اگر درپی چربی‌سوزی+عضله‌سازی هستید، به نظر من موثرترین برنامه‌ای که آن بیرون وجود دارد اینست: Intermittent fasting diet for fat loss, muscle gain and health (http://www.leangains.com)
من امسال بعد از تقریبا یک سال «بالک کثیف»(یعنی بالک با خوردن «همه چیز»)برای کات از آن استفاده کردم و طی یک ماه ۳ کیلو چربی بدون یک گرم عضله از دست دادم. فایل آنرا مطالعه بکنید، علم ِ پشت آن را بخوانید، اگر توانستید یک هفته‌ای بطور آزمایشی آنرا امتحان بکنید ببینید نظرتان چیست.

Ouroboros
05-26-2014, 06:14 PM
دوست گرانمایه این بدنی که عکس اش را گذاشته اید که آرزوی من است،البته قدری حجیم تر.
اگر اکتو هستید «بدن هدف» شما که قرار است بعد از ده سال ورزش به آن برسید باید چیزی باشد مثل این:

4145

kourosh_bikhoda
05-26-2014, 06:29 PM
آن تحقیق را اگر بنگرید می‌بینید که نوشته «وزن پائین/تعداد بالا» و «وزن بالا/تعداد پائین» هر دو هورمن‌های عضله‌ساز را آزاد می‌کنند اما اولی سطوح این هرمون‌ها را در خون بالاتر می‌برد. مسئله اینست که وزن بالا و چه تکرار بالا، در هر دو حالت شما باید تا سرحد درد گرفتن از عضله کار بکشید، یا آنقدر سنگین باشد که درد بگیرد یا آنقدر تکرار بکنید. به نوعی هر دو at failure هستند.
متوجه هستم. ولی آیا میدونستید که تمرین پارو لیفتینگ کارها به خصوص در نزدیکی های مسابقات بر اساس تعداد پایین و وزن بسیار بالا بنا میشه؟ از این طریق ظرفیت وزنی عضلاتشون رو بالا میبرند.

kourosh_bikhoda
05-26-2014, 06:34 PM
یک نکته ای که در برنامه امیر به نظرم اومد اینه که عضلاتی که عملکردشون عکس هم هست در یک برنامه گنجانده نشدند. مثل جلو بازو-پشت بازو. بیشتر مربیان ناوارد و تجربی در ایران از این مساله غافلند :e421:

Russell
05-26-2014, 08:21 PM
دوی ِ استقامتی بدترین ورزش ممکن است برای مرد، من حتی جایی می‌خواندم که شاید برخلاف تصورات قبلی برای بدن زیان‌آور هم باشد!
Marathoning | The poor, misunderstood calorie (http://caloriesproper.com/?p=285)
من درباره‌یِ فواید فرگشتیک ماراتون خوانده بودم، چگونه زیان‌آور است؟
لینک هم برای من باز نمی‌شود امیر جان.

Ouroboros
05-27-2014, 06:59 AM
من درباره‌یِ فواید فرگشتیک ماراتون خوانده بودم، چگونه زیان‌آور است؟
لینک هم برای من باز نمی‌شود امیر جان.
در میان انبوهی داده‌های نادرست پیرامون فواید «دویدن» چشم بینا می‌خواهد که داده‌ی درست را پیدا بکند.
امکان‌پذیری یا مورد نیاز بودن یک چیز با «فایده» دار بودنش فرق می‌کند راسل، انسان نر در طول حیات تکاملی خود محتاج ماراتن بوده و روزانه کیلومترها می‌دویده، اما همان انسان میانگین عمرش ۲۵ سال بوده! مسئله سر اینست که فشار وارده بر قلب چقدر و به چه شکل است، یک مثال جالب برایتان بزنم: از منظر بیوشیمیایی هیچ تفاوتی بین استرس و ورزش وجود ندارد، اما یکی طول عمر انسان را حتی نصف می‌کند و انواع بیماری‌های کاردیووسکولار را موجب می‌شود، دیگری بهترین راه برای زندگی‌ و بدنی سالم است. چرا؟ چون استرس مداوم و پیوسته است، ورزش کوتاه و مقطعی. اشخاص مبتلی به استرس گویی دارند ده ساعت در روز «ورزش» سنگین و حرفه‌ای می‌کنند.

دویدن هم مکانیزم مشابهی دارد، دوی ِ سرعت خوب است و تستسترون را افزایش می‌دهد و چربی سوزی را تسریع می‌کند و ... دوی استقامتی بد است چون ۱. قطعا تستسترون را کاهش می‌دهد و ۲. «شاید» با فشار مداوم‌تر و طولانی‌تری که به دستگاه قلب و عروق شما وارد می‌کند برایتان زیان‌بار باشد.

پ.ن: لینک هم ایرادی ندارد.

Ouroboros
05-27-2014, 07:26 AM
یک عده‌ای هستند که «کالری‌شماری» می‌کنند و گمان می‌کنند بدن انسان ماشین بخار است که ورودی و خروجی داشته باشد. از اینها من زیاد دیده‌ام که با موبایل و ... کالری می‌شمرند و به این تزهای نخ‌نما مثل «کالری ورودی > کالری خروجی = چربی‌سوزی» معتقدند. شمردن کالری‌ها برای کاهش وزن مطمئن‌ترین روش است برای چاق ماندن!

دلیل رسوایی این نگرش: آنچه می‌خورید بسیار مهمتر است از «مقدار» کالری مصرفی، یک شکلات اسنیکرز و یک کاسه‌ی پر سالاد میوه و دو سیخ جوجه کباب هر کدام هزار کالری دارند، اما حدس بزنید مصرف روزانه‌ی کدامیک شما را ظرف یک ماه تبدیل به گاو نر می‌کند و مصرف کدامیک سلامتی شما را تضمین می‌کند و مصرف کدامیک باعث عضله‌سازی بدنتان می‌شود؟ من از کالری‌شمارها توجیه شنیده‌ام که «همه چیز در بدن انسان به گلوکز، اکسیژن و املاح تقسیم می‌شود پس مهم نیست چه می‌خورید». بلاهت مثال زدنی! مسئله‌ی تعیین‌کننده «سرعت» شکسته‌شدن ترکیب شیمیایی غذای مصرفی شما به عناصر مذکور است. :e403:

kourosh_bikhoda
05-27-2014, 07:57 PM
یکی از مسائلی که اغلب برای ورزشکاران جای سوال داره و ضمنن در عضله سازی و تمرین هرچه بهتر نقش بسزایی داره، نوشیدن در هنگام تمرین هست. یک تفکر قدیمی و غلط اینه که هنگام ورزش نباید آب نوشید چون باعث دل درد میشه. یادم نمیاد در جام جهانی 2006 بود یا 2002 که فیفا نوشیدن آب را در حین بازی برای بازیکنان بسیار توصیه کرد.

60 درسد وزن بدن آب است. تمرین طولانی (بیش از یک ساعت) باعث تعریق فراوانی میشه. تا 1 درسد وزن بدن گاهی بر اسر تعریق از دست میره. بنابر این برای دچار نشدن به وضعیت دیهیدراته، لازمه آب کافی برای جایگزینی وارد بدن بشه. در بعضی جاها من خوندم که پس از هر 10-15 دقیقه خوبه یک جرعه آب (بین 100 تا 200 سی سی) نوشیده بشه. در صورت کمبود آب ناشی از تعریق، همان بلایی سر انسان میاد که در اسر روزه داری میاد. غلظت خون و فشار به سیستم قلبی عروقی یک نتیجه آنست.

گذشته از این، عضلات به کربوهیدرات نیاز دارند تا انرژی کافی برای فعالیت داشته باشند. نوشیدنی های تجاری ورزشی عمومن حاوی 6 تا 8 درسد کربوهدرات از جمله قندهای خوراکی هستند. در یک دستور معمول، برای هر ساعت ورزش نیاز به 30 تا 60 گرم کربوهیدرات دارید. برای ورزش های بالاتر از یک ساعت، خوردن نوشیدنی حاوی کربوهیدرات شدیدن توصیه میشود. بهترین نوشیدنی برای جبران مافات ورزش، H2O است که با تعداد حبه قند ساده و اندکی نمک تهیه شده است. این بهتر از هر نوشیدنی گران قیمت ورزشی هست که در مغازه ها میتونید تهیه کنید.

Ouroboros
05-28-2014, 10:11 AM
برنامه‌ی JEfit (http://www.jefit.com/) را اگر ندارید هرچه سریع‌تر دانلود بکنید و از آن بهره ببرید. من تا پیش از دانلود این اپ هرگز چنانکه تصور می‌کردم ورزش نمی‌کردم: به جای نود ثانیه، سی ثانیه استراحت می‌کردم، به جای پیشرفت هفتگی، ماهی پیشرفت می‌کردم، گاهی حرکات را جا می‌انداختم و ... چنانکه بعد از استفاده از این اپ زمان ورزش من از ۴۰ دقیقه به ۷۵ دقیقه ارتقاء پیدا کرد!

برنامه لیست بسیار کاملی از حرکات دارد بعلاوه‌ی آموزش تصویری آنها، ست و تعداد را ثبت می‌کند، وزنی که جلسه‌ی قبل بالا برده‌اید را ثبت می‌کند و به شما اجازه می‌دهد پیشرفت خود را قدم به قدم دنبال بکنید. این برنامه همچنین صدها روتین تمرینی مختلف دارد که پرطرفدارترین‌های آن «بدک» نیستند و به درد مبتدیان می‌خورند. کاملا هم مجانی‌ست.

Nevermore
05-28-2014, 10:17 AM
یکی از اشتباهات اساسی ای که من پیشتر مرتکب می شدم همین استراحت میان ست ها بود.چون در خانه تمرین می کردم گاهی پیش می آمد میان دو ست 4،5 دقیقه فاصله می افتاد و من مشغول خواندن مثلا در نت بودم.این فوق العاده اشتباه است.اکنون دیگر همیشه یک ساعت به دست دارم و دقیقا 1.5 دقیقه میان ست ها فاصله می اندازم.گاهی پیش می آمد که یک ساعت در حال ورزش بودم و کلا سه حرکت را رفته بودم.:e108:

Ouroboros
05-31-2014, 10:17 AM
کراتین هیچ تاثیری در کاهش آسیب عضلانی یا افزایش سرعت بازسازی ندارد:
Creatine supplementation does not reduce... [J Strength Cond Res. 2007] - PubMed - NCBI (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18076246)

Ouroboros
06-01-2014, 05:46 PM
:e108::e523:

4228

Anarchy
06-01-2014, 06:21 PM
:e108::e523:

4228

مصدوم شدی برادر :e406: ؟ چقدر گفیم داری پیرمرد میشی از این کارا نکن :e404: ؟

-----------------

حالا جدا از شوخی ، منتظر بقیه مطالبت در مورد رژیم غذایی و مکمل ها هستیم .

یه سوالم فعلا برای دست گرمی بپرسم : بهترین منبع پروتئین برای یه بدنساز چیه و چطور و کی استفاده بکنه بهتره ؟

Ouroboros
06-02-2014, 08:53 AM
مصدوم شدی برادر ؟ چقدر گفیم داری پیرمرد میشی از این کارا نکن ؟
:e40c:
نخیر از آنهمه رگ و ریشه به وجد آمده بودم!

یه سوالم فعلا برای دست گرمی بپرسم : بهترین منبع پروتئین برای یه بدنساز چیه و چطور و کی استفاده بکنه بهتره ؟
پروتئین وی. فواید آنرا اینجا (http://www.wheyprotein.com/recentstudies.html) و اینجا (http://www.mayoclinic.org/drugs-supplements/whey-protein/evidence/HRB-20060532) بخوانید. برای دوستانی که حوصله ندارند:

Allergies (prevention)

A whey formula has been studied for allergic skin symptoms in children receiving a diet containing very few foods. Whey protein formulas may help reduce the risk of cow's milk allergy, and may be more cost-effective when compared to standard formula for preventing allergies in infants. However, strong evidence is lacking for the use of whey protein formula for reducing skin allergies in infants up to three years of age. There is a lack of research on the effect of whey protein itself for reduced allergy risk in this population.

Nutrition (protein source)

Whey protein has been studied for maintaining skeletal muscle mass. Studies suggest that whey protein may benefit older people and women after exercise.In healthy young men, whey protein increased blood levels of essential amino acids and the creation of muscle protein. Whey protein is considered by experts to be an excellent source of protein.

Appetite suppressant

Whey protein has been studied for regulating appetite and body weight, and is considered an inexpensive source of protein. It may reduce short-term food intake and may also reduce risk factors for heart disease associated with obesity. These factors include high blood pressure, high cholesterol, and blood sugar and insulin levels. Most studies suggest that whey protein increases feelings of fullness and reduces food intake. However, some results are conflicting, and more research is needed before firm conclusions can be made.

Diabetes

Many protein sources have been studied for their possible impact on blood sugar and insulin. Whey protein has been found to reduce blood sugar in both healthy people and those with type 2 diabetes. Further research is needed to determine potential interactions with medications and long-term effects of whey protein.

Muscle strength

Whey protein has been studied for promoting muscle growth and improving athletic performance. Taking whey protein after exercise may have benefits in both men and women, in terms of improving protein oxidation and blood levels of essential amino acids. Overall, short-term studies have suggested that whey protein increases muscle mass and strength. Some conflicting results have been found in terms of whey protein's effects on body composition. More research is needed to confirm these results over a longer period of time.

Weight loss

Whey protein has been studied for weight loss and the regulation of appetite. Studies have shown whey protein to be an inexpensive source of high-quality protein and that it may reduce short-term food intake. Overall results suggest that whey protein may promote better weight loss when compared to lower-protein diets, but results are unclear when whey protein is compared to other protein sources. Research is still needed to make firm conclusions in this area.

اما خب بدبختی اینست که در ایران جنس مرغوب و اصل پیدا نمی‌شود. ۹۰٪ در ایران پُر شده‌اند، ۱۰٪ که هولوگرام دارند از چین می‌آیند. اگر آشنا دارید بگویید از خارجه برایتان بفرستند.

Anarchy
06-02-2014, 10:49 AM
پروتئین وی. فواید آنرا اینجا (http://www.wheyprotein.com/recentstudies.html) و اینجا (http://www.mayoclinic.org/drugs-supplements/whey-protein/evidence/HRB-20060532) بخوانید. برای دوستانی که حوصله ندارند:

اما خب بدبختی اینست که در ایران جنس مرغوب و اصل پیدا نمی‌شود. ۹۰٪ در ایران پُر شده‌اند، ۱۰٪ که هولوگرام دارند از چین می‌آیند. اگر آشنا دارید بگویید از خارجه برایتان بفرستند.

خب پس یک راهکاری برای اینکه چطور میشه خوردش هم بده چون مزه اش بسی تخمیست :e407: ...

sonixax
06-02-2014, 11:21 AM
خب پس یک راهکاری برای اینکه چطور میشه خوردش هم بده چون مزه اش بسی تخمیست ...

بریز توی شیر موز یا بریز توی آب دماغتو بگیر سر بکش!
البته من دیدم بعضی از این بدنسازها رژیم آب میگیرند که سریع وزن کم کنند که اسپاغتی بیامرزتشان.

Dariush
06-02-2014, 12:48 PM
البته من دیدم بعضی از این بدنسازها رژیم آب میگیرند که سریع وزن کم کنند که اسپاغتی بیامرزتشان.
آب نخوردن چه ارتباطی با لاغر شدن دارد؟! حین ورزش سنگین آب نخوردن شبیه به مرگِ تدریجی می‌شود!

Ouroboros
06-02-2014, 01:23 PM
خب پس یک راهکاری برای اینکه چطور میشه خوردش هم بده چون مزه اش بسی تخمیست ...
مرد باشید به زور هورت بکشید. :e414:
من زیاد از مزه‌اش بدم نمی‌آید! فقط حواستان باشد که بعد از هم زدن چند دقیقه آنرا ثابت بگذارید که حباب‌های آن بترکد و نفخ نکنید.

میلاد تو چند سالت است؟ اینکه می‌گویی مال باشگاه‌های پائین شهر تهران در اوایل دهه‌ی هفتاد است! مربی‌های بی‌سواد به بچه‌های بدبخت می‌گفتند از یک هفته قبل از مسابقه آب ننوشند که بدنشان «خشک» بشود و پدر بدنشان را در می‌آوردند.

Anarchy
06-02-2014, 03:12 PM
مرد باشید به زور هورت بکشید. :e414:
من زیاد از مزه‌اش بدم نمی‌آید! فقط حواستان باشد که بعد از هم زدن چند دقیقه آنرا ثابت بگذارید که حباب‌های آن بترکد و نفخ نکنید.

حالا خودت با آب میخوری یا شیر ؟

Ouroboros
06-02-2014, 03:44 PM
حالا خودت با آب میخوری یا شیر ؟
من الان وی مصرف نمی‌کنم اما در کل به شیر حساسیت دارم.
در حال حاضر من روزی ۸۲ گرم پروتئین مورد نیازم را از غذا تامین می‌کنم. لیست غذاهای پُر پروتئین:
meat-protein chart | Nutrient chart | Vitamins and minerals in common meats and proteins (http://www.health-alternatives.com/meat-protein-nutrition-chart.html)

Anarchy
06-02-2014, 07:56 PM
من الان وی مصرف نمی‌کنم اما در کل به شیر حساسیت دارم.
در حال حاضر من روزی ۸۲ گرم پروتئین مورد نیازم را از غذا تامین می‌کنم. لیست غذاهای پُر پروتئین:
meat-protein chart | Nutrient chart | Vitamins and minerals in common meats and proteins (http://www.health-alternatives.com/meat-protein-nutrition-chart.html)

خب یه مقدار در مورد اینکه انواع مواد غذایی مورد نیاز یه بدنساز چطوری محاسبه میشه هم برامون بنویس ، مخصوصا میزان پروتئین :e417: !!

sonixax
06-03-2014, 12:08 AM
آب نخوردن چه ارتباطی با لاغر شدن دارد؟! حین ورزش سنگین آب نخوردن شبیه به مرگِ تدریجی می‌شود!

من هم هنوز نفهمیدم ولی یک رژیم خیلی سفت و سخته و طی یک مدت کوتاه به شدت آب بدن رو کاهش میدند به خصوص بکسرها یا کشتی گیر ها که این طوری میتونند توی مدت خیلی کوتاه یک رده وزن خودشون رو بیارند پایین تر.
این مدل رژیمها خیلی حاد و سریع هستند مثلن 2-3 روز. نه برای یک مدت زیاد.

میلاد تو چند سالت است؟ اینکه می‌گویی مال باشگاه‌های پائین شهر تهران در اوایل دهه‌ی هفتاد است! مربی‌های بی‌سواد به بچه‌های بدبخت می‌گفتند از یک هفته قبل از مسابقه آب ننوشند که بدنشان «خشک» بشود و پدر بدنشان را در می‌آوردند.

خوب توی دهه هفتاد من پشت لبام داشت سبز میشد کم کم :دی

Ouroboros
06-03-2014, 12:31 PM
خب یه مقدار در مورد اینکه انواع مواد غذایی مورد نیاز یه بدنساز چطوری محاسبه میشه هم برامون بنویس ، مخصوصا میزان پروتئین :e417: !!
۱ گرم بر هر کیلو وزن بدن، و نه حتی یک میلی‌گرم بیشتر!

The Myth of 1 g/lb: Optimal Protein Intake for Bodybuilders (http://bayesianbodybuilding.com/the-myth-of-1glb-optimal-protein-intake-for-bodybuilders)

Ouroboros
06-03-2014, 01:06 PM
T Nation | Cardio Kills (http://www.t-nation.com/training/cardio-kills)
:e058:

Anarchy
06-03-2014, 08:39 PM
۱ گرم بر هر کیلو وزن بدن، و نه حتی یک میلی‌گرم بیشتر!

The Myth of 1 g/lb: Optimal Protein Intake for Bodybuilders (http://bayesianbodybuilding.com/the-myth-of-1glb-optimal-protein-intake-for-bodybuilders)

اینکه گفته 1.8gr/kg ماکزیمم مقدار پروتئین هست !!

Ouroboros
06-04-2014, 06:23 AM
اینکه گفته 1.8gr/kg ماکزیمم مقدار پروتئین هست !!
مورد نیاز برابر نیست با حداکثر.
شما آیا تا به حال وزن بدن خودتان × ۲ پروتیئن مصرف کرده‌اید؟ بدن شما هیچ نیازی به آن ندارد.

Anarchy
06-04-2014, 08:45 AM
مورد نیاز برابر نیست با حداکثر.
شما آیا تا به حال وزن بدن خودتان × ۲ پروتیئن مصرف کرده‌اید؟ بدن شما هیچ نیازی به آن ندارد.

اخه گفتی نه حتی یه میلی گرم بیشتر از 1gr/kg ، اما دیدم بیشتر از این هم مصرف کنیم ضرری نداره !! نه بابا معلومه که نمیشه روزی این قدر پروتئین مصرف کرد ... اصلا پولشو از کجا بیاریم :e405: !!

Anarchy
06-04-2014, 08:46 AM
امیر جان از خطاهای رایجی که ممکنه زمان اجرای بعضی از تمرین ها پیش بیاد و منجر به مصدومیت بشه یا اینکه تمرین رو از حالت موثر خارج کنه هم بگو لطفا :e056: !!

Ouroboros
06-04-2014, 04:59 PM
امیر جان از خطاهای رایجی که ممکنه زمان اجرای بعضی از تمرین ها پیش بیاد و منجر به مصدومیت بشه یا اینکه تمرین رو از حالت موثر خارج کنه هم بگو لطفا !!
خب نحوه‌ی حرکات را به نظر من باید از یک مربی مجوزدار بپرسید، این مربی‌ها هرچند در رابطه با موضوعات دیگر چیز زیادی نمی‌دانند اما خب طرز درست حرکت را معمولا بلد هستند. در یوتیوب حرکت‌هایی که می‌خواهید بزنید را تماشا بکنید و همیشه این قانون یادتان باشد که اگر هنگام اجرای حرکت بدنتان درد می‌گیرد دارید آنرا اشتباه اجرا می‌کنید. حرکات بسیار خطرناک همان حرکات اصلی بدنسازی هستند، اسکوات خطرناک‌ترینشان است، ددلیفت و زیربغل با هالتر خم هم می‌توانند باعث مصدومیت‌های شدید بشوند...

Reactor
06-26-2014, 11:28 PM
هیچ ورزشکاری بدون مصرف پروتئین نمیتونه بدنش رو حتی به بدن عکس آواتار کنار آی دی من حتی نزدیک بکنه.
عضله سازی بدون استفاده از مکمل اصلا کسشعره محضه.
هرکس هم این حرفو زده دروغ گفته
هیچ کسی نمیتونه حتی با 100 سال تمرین بدن تکه درست کنه.
عضله سازی نیاز به پروتئین داره. حجم پروتئین مورد نیاز برای ساختن عضله رو نمیشه از هیچ غذای طبیعی دریافت کرد.
همونجور که قبلا هم گفتم دویدن روی تردمیل و مصرف مکمل چربی سوز بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و دورشکم و کون و کپل هست.

برای عضله سازی شما باید این نکات رو رعایت کنید:
1. مکمل های برند و اورجینال مصرف کنید. روزی حداقل 5تا سفیده تخم مرغ و یک سیب زمینی بزرگ بخورید. شکمتون رو هیچوقت خالی نگذارید. بعد از باشگاه یک تن ماهی بخورید.
2. برنامه ی تمرینی حرفه ای داشته باشید. برای عضله سازی شما باید حتما ست سوپر داشته باشید. ست هاتون رو چهارتایی کار کنید و سوپر هم کار کنید.
خلاصه سخته. بدون کمک گرفتن از مکمل ها نمیتونید از پسش درباید.

کراتین نخورید کسشعره فقط زیر پوستتون آب میاره و برای کلیه تون هم مضره. چهارقدم راه برید 4 کیلو از وزنتون کم میشه!
پمپاژ بد نیست. رگ هاتون رو میریزه بیرون.
استروئید مصرف نکنید خیلی خطرناکه مخصوصا ایرانی هاش که از تایلند و پاکستان میاد. آدم کشته داده.
اگر خواستید خشک کنید و 6پک دربیارید سوما تزریق کنید. مصرف سوما هیچ خطری نداره ولی قبلش آزمایش خون بدید که بیماری دیابت نداشته باشید یا قند خونتون بالا نباشه. اما بعد از هر 30-45 روز یک دوره 1 ماهه استراحت به خودتون بدید. البته پروتئین هم باید مصرف کنید تا عضلات 6پک ساخته بشن.

kourosh_bikhoda
08-08-2014, 11:44 AM
من تقریبن در تمام دستورالعمل ها دیدم که وقتی عضله به اوج انقباض میرسه میگن pause for a while یا همچین چیزی. یعنی در نقطه اوج تمرین باید لحظاتی عضه در حالت منقبض باقی بمونه. این مطلب رو در حرف های بعضی بدنسازهای حرفه ای هم میشه شنید: به نرمی تمرین کنید و در نقطه اوج لحظاتی صبر کنید.

Anarchy
08-08-2014, 12:37 PM
@Ouroboros (http://www.daftarche.com/members/ouroboros-66/)

نظرت در مورد این برنامه چیه استاد بزرگ :e415: ؟

Bodybuilding.com - Jim Stoppani's 12-Week Shortcut To Size (http://www.bodybuilding.com/fun/shortcut-to-size.html)

این یارو Jim Stoppani (https://www.jimstoppani.com/) رو میشناسی ؟

Ouroboros
08-08-2014, 01:09 PM
@Ouroboros (http://www.daftarche.com/members/ouroboros-66/)

نظرت در مورد این برنامه چیه استاد بزرگ :e415: ؟

Bodybuilding.com - Jim Stoppani's 12-Week Shortcut To Size (http://www.bodybuilding.com/fun/shortcut-to-size.html)

این یارو Jim Stoppani (https://www.jimstoppani.com/) رو میشناسی ؟

نه نمی‌شناسم، الان نگاهی سرسری انداختم به نظرم کلک تبلیغاتی آمد. دائم به شما می‌گوید که چه نتایجی خواهید گرفت بدون آنکه توضیح بدهد چگونه.
برای زیبایی اندام طبیعی من تنها یک روش موثر می‌شناسم که در طول دو ماه پس از تقریبا یک سال بالک کثیف چربی بدن مرا به زیر ۱۰٪ رساند، انرژی مرا اضافه کرد و همه را انگشت به دهان گذاشته بود و آنرا پیشتر معرفی کردم: Intermittent fasting diet for fat loss, muscle gain and health (http://www.leangains.com)

خیلی ساده عبارت است از روزه‌داری منقطع، شانزده ساعت در روز چیزی نمی‌خورید، و همه‌ی کالری مورد نیاز خود را در یک پنجره‌ی هشت ساعته دریافت می‌کنید. هفته‌ای سه روز می‌روید باشگاه، کاردیو را حذف یا منتقل به روزهای دیگر می‌کنید و .. دانش پشت آن هر روز مستحکم‌تر می‌شود. اما مهمتر اینکه بصورت رایگان در اختیار همه قرار دارد، و هزاران نفر آنرا با موفقیت آزموده‌اند:

این اثر پنج ماه استفاده از این روش:
4361

4362

پس یک سالی بالک بکنید و حجم عضلانی شما که به حد متوسط رسید با این روش کات بکنید.

Anarchy
08-08-2014, 04:53 PM
نه نمی‌شناسم، الان نگاهی سرسری انداختم به نظرم کلک تبلیغاتی آمد. دائم به شما می‌گوید که چه نتایجی خواهید گرفت بدون آنکه توضیح بدهد چگونه.

اتفاقا بد نیست دقیق نگاه کنی چون یه برنامه کامل هست از نظر تمرینات ، تغذیه و سایر موارد ...

حالا جدا از اون لینک ، این فایل pdf هم به طور خلاصه کل برنامه رو گذاشته !

http://www.bodybuilding.com/fun/docs/2014/stoppani_e-book_revised.pdf

منظور من بیشتر workout دوازده هفته ای بود که گذاشته ، به نظرت چطوره ؟

Russell
08-08-2014, 05:41 PM
برای زیبایی اندام طبیعی من تنها یک روش موثر می‌شناسم که در طول دو ماه پس از تقریبا یک سال بالک کثیف چربی بدن مرا به زیر ۱۰٪ رساند، انرژی مرا اضافه کرد و همه را انگشت به دهان گذاشته بود و آنرا پیشتر معرفی کردم: Intermittent fasting diet for fat loss, muscle gain and health

اتفاقا من همین چند وقت پیش درباره‌یِ چنین رژیمی کنجکاو شده بودم (http://www.daftarche.com/%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-19/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-1598/#post71749)، بنظرت تنها برای کات کردن مفید است یا کلا نظر مثبتی به چنین رژیمی داری؟

Ouroboros
08-08-2014, 06:01 PM
اتفاقا من همین چند وقت پیش درباره‌یِ چنین رژیمی کنجکاو شده بودم، بنظرت تنها برای کات کردن مفید است یا کلا نظر مثبتی به چنین رژیمی داری؟

نظرم به آن چندان مثبت نبود چون سابقه‌ی زخم معده در خانواده‌ی ما وجود دارد، اما با الهام از دوستی آنرا اجرا کردم. تجربه‌ام با آن خیلی مثبت بود: بعد از دو هفته‌ی اول که کم انرژی بودم، سطوح انرژی‌ام به آرامی بالاتر رفت و با گذشت یک ماه تمام رکوردهایم را شکستم. پدیده‌ی «مه ذهنی» کاملا از بین رفت(آن حالت گیجی که گاهی به شخص دست می‌دهد). و چربی بدنم به نحو واضحی ۲ تا ۵٪ کاهش داشت(ظرف فقط دو ماه!). برنامه‌ی من چنین بود که از ساعت یک ظهر غذا می‌خوردم تا ۹ شب، و از زندگی هم اصلا نمی‌افتادم. ولی مدتی آنرا رها کردم چون ماه رمضان بود و از ۱ تا ۹ بیرون بودم و اگر قرار بود بعد از آنهم چیزی نخورم پس می‌افتادم! حالا دوباره می‌کوشم آنرا از سر بگیرم وانگهی کمی سخت است.. :e40a:

Ouroboros
08-08-2014, 06:01 PM
تئوری برنامه‌ی تمرینی این تیپی، یعنی «هرمی» که از زیاد به کم می‌روند درست است، ولی الان داریم اندک‌اندک پی می‌بریم که شاید هرم برعکس توان سیستم عصبی را سریع‌تر بالا ببرد.

برنامه‌ی غذایی آن مضحک است، من اکتومورف هستم و همیشه از مشکل لاغری و کم‌زوری رنج برده‌ام اما حتی در سنگین‌ترین بالک‌ها ۳۷۰۰ کالری مصرف نمی‌کرده‌ام.. ۳۷۰۰ کالری دیوانه‌وار زیاد است! مکمل‌های زیادی هم پیشنهاد داده که اثرگذاری برخی از آنها اثبات نشده، تداخل بعضی دیگر با هم(مثلا وی و BCAA)درست نیست. پس : برنامه‌ی تمرینی خیلی خوب، برنامه‌ی غذایی افتضاح. اگر این برنامه را اجرا بکنید وعده‌ای که داده را قطعا محقق خواهد کرد، یعنی افزایش زور و افزایش حجم عضله، اما قطعا چاق هم خواهید شد. این برنامه مناسب بدنسازی کاری‌ست که می‌خواهد دائم کات و بالک بکند. من و شمایی که دوست داریم تمام طول سال زیبا باشیم، نباید سراغ اینها برویم.

Leangains خوبی که دارد اینست که شما می‌توانید تحت آن بالک هم بکنید. ولی باید همه را در آن پنجره‌ی هشت ساعته بخورید. به عنوان سیستم غذایی، من خودم الان دو ماهی‌ست که روی این مدل هستم : IIFYM Calculator (http://iifym.com/iifym-calculator)

برای سیستم تمرینی، این برنامه‌ای که گذاشته‌اید بد نیست، من می‌گویم سه ماهی آنرا امتحان بکنید. ولی رژیم خود را از این ماشین حساب بالا بگیرید.

Anarchy
11-03-2014, 12:32 PM
تداخل بعضی دیگر با هم(مثلا وی و BCAA)درست نیست.

امیر جان ، مگر وی خودش پر از BCAA نیست ؟ منظورت وی و EAA نبود ؟

kourosh_iran
11-03-2014, 05:52 PM
هیچی مثل رزمی بدن رو عالی نمیکنه.
از نظر زیبایی هم بد نمیشه، ولی بیشتر پرهیبت میشه که من خیلی حال میکنم باهاش. عجب عظمتی داره!
کارایی از زیبایی خیلی مهمتره. زیبایی واسه آدمای سطحی و ظاهربین و واسه جذب زنها و دخترها فقط کاربرد داره.

Ouroboros
11-04-2014, 01:17 PM
امیر جان ، مگر وی خودش پر از BCAA نیست ؟ منظورت وی و EAA نبود ؟
نه دیگر منظورم همان بود، شما دارید از دو منبع متفاوت، یک چیز را دریافت می‌کنید و بی‌هوده به بدن خود فشار می‌آورید. چرا؟! من می‌گویم شاید اصلا بهتر باشد مبتدی به جای وی، کراتین مصرف بکند؟ روزی ۴ تا ۵ گرم برای ۶ ماه، افزایش قدرت، افزایش وزن و ... همه چیزهایی هستند که به سود مبتدیان هستند و اگر به انتخاب یکی باشد به نظر من شاید کراتین بهتر باشد. من خودم به طور مداوم و غیردوره‌ای کراتین مصرف می‌کنم(هر روز!).. BCAA ّهم در کات مصرف بکنید بهتر است. الان سبد مکمل من این شکلی‌ست:

روزی ۲.۵ گرم کراتین منوهیدرات میکرونیزه
روزی ۵ گرم گلوتامین
قبل تمرین ۱ گرم ال-آرژنین
قبل تمرین ۵۰۰ میلی‌گرم ال-کارنیتین
روزی ۱ گرم ویتامین C
روزی ۱ گرم امگا3
۱۰۰ میلی‌گرم منیزیم

الان این لیست استاندارد و خوبی‌ست و هرکس با بدن سالم و بالغ می‌تواند از آن استفاده بکند. می‌شود تغییرات کوچکی هم در آن اعمال کرد، فشار را هم بیشتر متمرکز می‌کند به کلیه‌ها تا به کبد که می‌توانید با مصرف آب کافی آنرا برطرف بکنید.

Anarchy
11-05-2014, 08:52 AM
ّهم در کات مصرف بکنید بهتر است.

چرا در کات کردن ؟ اصلا پروسه کات کردن رو کمی برای این مبتدی مفلوک توضیح میدی امیر جان :e404: ؟

Ouroboros
11-05-2014, 09:45 AM
چرا در کات کردن ؟ اصلا پروسه کات کردن رو کمی برای این مبتدی مفلوک توضیح میدی امیر جان ؟
چون بعید است در حالت عادی با کمبود مواجه بشوید.
آیا کتابچه‌ی Lean Gains را خواندید؟ The Leangains Guide | Intermittent fasting diet for fat loss, muscle gain and health (http://www.leangains.com/2010/04/leangains-guide.html)

این وبسایت/کتاب را هم معرفی بکنم به شما که بهترین و دقیق‌ترین کتابی‌ست که من در اینباره خوانده‌ام، برای شما به خصوص جالب خواهد بود زیرا بار علمی نسبتا سنگین و به روزی دارد: Naturally Increase Test Testosterone IO (http://testosterone.io)
این کتاب همه‌ی آنچه من می‌دانم را + مطالبی بسیاری که من نمی‌دانستم در خود ذخیره دارد. روش تمرینی و تغذیه آنهم ایده‌آل و از منظر علم موجود کاملا درست است.

Nevermore
11-05-2014, 04:45 PM
چون بعید است در حالت عادی با کمبود مواجه بشوید.
آیا کتابچه‌ی Lean Gains را خواندید؟ The Leangains Guide | Intermittent fasting diet for fat loss, muscle gain and health (http://www.leangains.com/2010/04/leangains-guide.html)

این وبسایت/کتاب را هم معرفی بکنم به شما که بهترین و دقیق‌ترین کتابی‌ست که من در اینباره خوانده‌ام، برای شما به خصوص جالب خواهد بود زیرا بار علمی نسبتا سنگین و به روزی دارد: Naturally Increase Test Testosterone IO (http://testosterone.io)
این کتاب همه‌ی آنچه من می‌دانم را + مطالبی بسیاری که من نمی‌دانستم در خود ذخیره دارد. روش تمرینی و تغذیه آنهم ایده‌آل و از منظر علم موجود کاملا درست است.

امیر جان این که پولی است،چگونه ما که در ایران هستیم میتوانیم به آن دسترسی داشته باشیم؟لینک دانلودی چیزی از آن ندارید؟

Anarchy
11-05-2014, 11:01 PM
امیر جان این که پولی است،چگونه ما که در ایران هستیم میتوانیم به آن دسترسی داشته باشیم؟لینک دانلودی چیزی از آن ندارید؟

امیر خودش برامون یه نسخه خریده ... میاد لینکشو بهمون میده :e415: !!

Ouroboros
11-06-2014, 10:19 AM
:e40b::e415:
من بابت سه «ک» هرگز پولی خرج نمی‌کنم: کُس، کباب، کتاب! الان که قیمت را دیدم برق از سرم پرید و متحیر شدم کتاب را از کجا آورده‌ام؟!
دوستان یک سرور سریع و بدون نیاز به ثبت نام معرفی بکنند تا آنرا آپلود بکنم!

undead_knight
11-06-2014, 10:24 AM
:e40b::e415:
من بابت سه «ک» هرگز پولی خرج نمی‌کنم: کُس، کباب، کتاب! الان که قیمت را دیدم برق از سرم پرید و متحیر شدم کتاب را از کجا آورده‌ام؟!
دوستان یک سرور سریع و بدون نیاز به ثبت نام معرفی بکنند تا آنرا آپلود بکنم!
Document Upload - Share your PDF Documents - DocDroid (http://www.docdroid.net/)

Ouroboros
11-07-2014, 12:06 PM
Testosterone IO.pdf - DocDroid (http://www.docdroid.net/kp02/testosterone-io.pdf.html)

Anarchy
01-08-2015, 03:13 PM
@Reactor (http://www.daftarche.com/members/reactor-24/)

به نظر شما که حرفه ای کار میکنی ، چه مکمل هایی نیازی هست برای مصرف و هر کدوم چقدر و چه زمانی ( قبل یا بعد تمرین ) ؟

در مورد بالک کردن و کات کردن هم یه مقداری اگه توضیح بدین که چه مراحل و جزییاتی داره ممنون میشم ...

البته امیر یه فایل pdf گذاشته که خیلی علمی مساله رو بررسی کرده اما چون حجم مطالبش زیاده و من فعلا گرفتارم ، فرصت نکردم همه رو بخونم .

Anarchy
02-20-2015, 01:16 PM
Testosterone IO.pdf - DocDroid (http://www.docdroid.net/kp02/testosterone-io.pdf.html)

برادر امیر ... تو برای من علاقه جدیدی ایجاد کردی :e414: . پس بیا و به صورت دوره ای تجربیات جدیدت رو برامون بگو !!

راستی اگه جایی آدم احساس کنه رشد عضلانیش متوقف شده باید چیکار کنه ؟

Ouroboros
02-21-2015, 10:34 AM
برادر امیر ... تو برای من علاقه جدیدی ایجاد کردی :e414: . پس بیا و به صورت دوره ای تجربیات جدیدت رو برامون بگو !! راستی اگه جایی آدم احساس کنه رشد عضلانیش متوقف شده باید چیکار کنه ؟

به نظر می‌رسد شما به سندروم مطالعه‌ی بیش از حد در مورد ورزش مبتلی شده‌اید که در آن به جای ورزش دادن بازوانتان در باشگاه پای کامپیوتر چشمانتان را با مطالعه درباره‌ی آن ورزش می‌دهید. با مطالعه‌ی آن کتاب شما بسیار بیش از یک مربی متوسط در ایران می‌دانید، به اطلاعات بیشتر نیازی نیست. بروید باشگاه و یک برنامه‌ی حسابی اتخاذ بکنید که در آن اسکوات، لیفت، بارفیکس و شنا جزو حرکات اصلی‌تان هستند. یکی دو حرکت عضله‌ی کوچک هم در پایان تمرین بزنید اگر دلتان می‌خواهد. یک سالی تمرین بکنید بعد برگردید بیشتر درباره‌اش صحبت می‌کنیم.

درباره‌ی توقف پیشرفت: خیلی جلوتر از این حرفها اتفاق می‌افتد، اما راه برخورد با آن: اگر در بالک هستید اما وزن نمی‌آورید، یعنی به اندازه‌ی کافی غذا نمی‌خورید یا سنگین کار نمی‌کنید. اگر در کات هستید اما وزن از دست نمی‌دهید، یعنی زیادتر از حد غذا می‌خورید و فشار کافی نمی‌آورید. یک جایی به بعد هم استعداد طبیعی بدن شما به پایان می‌رسد و باید دارو مصرف بکنید! اما خیلی جای دوری‌ست آنجا، در ایران اغلب به آن نرسیده مصرف دارو را شروع می‌کنند. برای کسی که در سن و سال شما بدنسازی را شروع کرده، من پیشبینی می‌کنم که سه تا پنج سال زمان لازم است تا به حداکثر پتانسیل طبیعی بدنتان برسید.

Anarchy
02-21-2015, 07:23 PM
به نظر می‌رسد شما به سندروم مطالعه‌ی بیش از حد در مورد ورزش مبتلی شده‌اید که در آن به جای ورزش دادن بازوانتان در باشگاه پای کامپیوتر چشمانتان را با مطالعه درباره‌ی آن ورزش می‌دهید. با مطالعه‌ی آن کتاب شما بسیار بیش از یک مربی متوسط در ایران می‌دانید، به اطلاعات بیشتر نیازی نیست. بروید باشگاه و یک برنامه‌ی حسابی اتخاذ بکنید که در آن اسکوات، لیفت، بارفیکس و شنا جزو حرکات اصلی‌تان هستند. یکی دو حرکت عضله‌ی کوچک هم در پایان تمرین بزنید اگر دلتان می‌خواهد. یک سالی تمرین بکنید بعد برگردید بیشتر درباره‌اش صحبت می‌کنیم.

درباره‌ی توقف پیشرفت: خیلی جلوتر از این حرفها اتفاق می‌افتد، اما راه برخورد با آن: اگر در بالک هستید اما وزن نمی‌آورید، یعنی به اندازه‌ی کافی غذا نمی‌خورید یا سنگین کار نمی‌کنید. اگر در کات هستید اما وزن از دست نمی‌دهید، یعنی زیادتر از حد غذا می‌خورید و فشار کافی نمی‌آورید. یک جایی به بعد هم استعداد طبیعی بدن شما به پایان می‌رسد و باید دارو مصرف بکنید! اما خیلی جای دوری‌ست آنجا، در ایران اغلب به آن نرسیده مصرف دارو را شروع می‌کنند. برای کسی که در سن و سال شما بدنسازی را شروع کرده، من پیشبینی می‌کنم که سه تا پنج سال زمان لازم است تا به حداکثر پتانسیل طبیعی بدنتان برسید.

نه اتفاقا بیش از حد مورد انتظار خودم پیشرفت کردم اما مشکل اینه که من همه جا به قول مهربد فرزام گرا هستم :e415: !! تمرین و تغذیه هم تا جایی که برام ممکن بوده منظم و اصولی
پیش رفته ...در مورد سندروم مطالعه بیش از حد هم اتفاقا وارونه شده ... چون به جز نگاه گذرا هنوز وقت نکردم کتاب رو دقیق مطالعه کنم :e404: .

در مورد دارو ، تا حالا خودت مصرف داشتی ؟ اگه تجربه ای پندی چیزی داری زکاتشو پرداخت کن برادر :e00e: ...

Reactor
02-22-2015, 12:01 PM
@Reactor

به نظر شما که حرفه ای کار میکنی ، چه مکمل هایی نیازی هست برای مصرف و هر کدوم چقدر و چه زمانی ( قبل یا بعد تمرین ) ؟

آنارشی جان شما اول بگو بدنسازی رو شروع کردی یانه؟ بدن درد رو رد کردی یا نه؟ چون 10 روز 2 هفته ی اول تمرین بدنت درد میگیره

در مورد بالک کردن و کات کردن هم یه مقداری اگه توضیح بدین که چه مراحل و جزییاتی داره ممنون میشم ...

بالک کردن یا اصطلاح باشگاهیش که در ایران استفاده میشه کلمه ی "حجم گرفتن" هست
یعنی شمای نوعی بعنوان ورزشکار, لاغر هستید و میخواهید بدنتون رشد کنه و حجم بیاره.
کات کردن یا اصطلاح رایجش در ایران که میگن "خشک کردن" برای مرحله بعد از حجم گرفتن هست. مرحله ی نهایی هر دوره در بدنسازی. وقتی که بدن شما حجم آورده و میخواهید خط و خطوطی از جنس عضله روی بدنتون پیدا بشه. مثل خط زیر سینه و خطوط سرشانه یا سیکس پک یا Vها

البته امیر یه فایل pdf گذاشته که خیلی علمی مساله رو بررسی کرده اما چون حجم مطالبش زیاده و من فعلا گرفتارم ، فرصت نکردم همه رو بخونم .

بهترین راه برای حرفه ای شدن در بدنسازی, اولین پله یعنی ثبت نام در باشگاه هست. پی دی اف و کتاب زیاد کمکی به شما نمیکنه. هیچی مثل تمرین کردن و از نزدیک وزنه رو حس کردن موثر نیست.
با گرفتن برنامه از مربی و مشورت با حرفه ای های باشگاه, کم کم راه می افتید.
سایت bodybuilding.com چیز جالب و بدرد بخوریه و اگر انگلیسیتون بدک نیست اونجا میتونید از برنامه های تمرینی و رژیم ها و مکمل هایی که ورزشکارهایی از سرتاسر جهان اطلاعاتشون رو برای دسترسی عموم به اشتراک گذاشتن استفاده کنید. ولی این ها مال وقتیه که شما با چندتا برنامه که از مربی گرفتید کار کردید و با حرکت های بدنسازی آشنایی دارید و اثرش رو بر روی بدنتون دیدید. نه وقتی که تازه کارید.
ویدئوهای یوتیوب هم برای یاد گرفتن طرز صحیح زدن وزنه مفیده.
بهترین کتابی هم که من دیدم تا الان "کتاب بزرگ بدنسازی" نوشته ی صادق سلامی بوده که اگر بتونید گیر بیارید توصیه میکنم حتما بخونید.

بازهم توصیه میکنم که بهترین کار ثبت نام در باشگاه و تمرین کردن هست . در حین تمرین, کم کم اطلاعاتتون هم زیاد میشه

Ouroboros
02-22-2015, 12:40 PM
نه اتفاقا بیش از حد مورد انتظار خودم پیشرفت کردم اما مشکل اینه که من همه جا به قول مهربد فرزام گرا هستم :e415: !! تمرین و تغذیه هم تا جایی که برام ممکن بوده منظم و اصولی
پیش رفته ...در مورد سندروم مطالعه بیش از حد هم اتفاقا وارونه شده ... چون به جز نگاه گذرا هنوز وقت نکردم کتاب رو دقیق مطالعه کنم :e404: .

در مورد دارو ، تا حالا خودت مصرف داشتی ؟ اگه تجربه ای پندی چیزی داری زکاتشو پرداخت کن برادر :e00e: ...
کتاب را مطالعه بکن، امیدوارم موفق باشی.
نه من تا به حال دارو مصرف نکرده‌ام، اما با مصرف همه‌ی آنچه ممکن است به کمبود هورمنهای خوب و ازدیاد هورمنهای بد بیانجامد، مثل ویتامین دی، زینک و ... سطوح طبیعی تستسترون و هورمن رشدم را همیشه پنج شش سالی جوانتر از آنکه هستم نگه داشته‌ام.

Ouroboros
02-22-2015, 01:33 PM
کراتین در کل چیز کسشعریه و تازه کارهای بدنسازی رو جذب خودش میکنه.
زیر پوست آب نمک میندازه و باعث چاق شدن و افزایش وزن برای یک دوره ی کوتاه میشه. این باعث میشه که تازه کارهای بدنسازی جذب کراتین بشن.
به محض اینکه یک کم فعالیت بدنی زیاد بشه همش بصورت عرق و شاش از بدن دفع میشه و بدن دوباره لاغر میشه
:e404:
کراتین زیر پوست آب نمی‌اندازد در داخل عضله باعث تجمع آب می‌شود: لینک به ۶۵ تحقیق مرتبط (http://examine.com/show_rubric_effect.php?id=16&effect=Lean%20Mass&selection=all)
باعث افزایش قدرت می‌شود: لینک بالا (http://examine.com/show_rubric_effect.php?id=16&effect=Lean%20Mass&selection=all)
باعث افزایش وزن می‌شود: لینک به ۲۸ تحقیق مرتبط (http://examine.com/show_rubric_effect.php?id=16&effect=Weight&selection=all)
افزایش وزنی که همراه آورده اگر مصرف آن «دوره‌ای» نباشد پس از مدتی ماندگار می‌شود: لینک به ۱۹ تحقیق مرتبط (http://examine.com/show_rubric_effect.php?id=16&effect=Lean%20Mass&selection=all)
توان دویدن قدرتی را افزایش می‌دهد: لینک به ۱۹ تحقیق مرتبط (http://examine.com/show_rubric_effect.php?id=16&effect=Anaerobic%20Running%20Capacity&selection=all)
آسیب به عضلات را کاهش می‌دهد: لینک به ۶ تحقیق مرتبط (http://examine.com/show_rubric_effect.php?id=16&effect=Muscle%20Damage&selection=all)
تستسترون را افزایش می‌دهد: لینک به ۶ تحقیق مرتبط (http://examine.com/show_rubric_effect.php?id=16&effect=Testosterone&selection=all)
سلامت عمومی را بهبود می‌بخشد: لینک به ۱۰ تحقیق مرتبط (http://examine.com/show_rubric_effect.php?id=16&effect=Subjective%20Well-Being&selection=all)

این Bro-science بی‌مدرک و سند را ببرید جای دیگر تبلیغ بکنید!
کراتین تنها مکملی‌ست که از با انبوهی سندیت علمی اثربخشی آن اثبات شده و بدنسازی‌کاران «حرفه‌ای» ایرانی یا «شهدای راه بازو» با همین روش شما مکملی همچون کراتین را رها می‌کنند، اسکوات و لیفت را ول می‌کنند، تغذیه سالم و خواب خوب ندارند و برای نتیجه گرفتن از جلوبازو و نشر و ... پس از مدتی درجا زدن رو می‌آورند به هورمن رشد و زباله‌های مشابه.

sonixax
02-22-2015, 03:01 PM
کراتین زیر پوست آب نمی‌اندازد در داخل عضله باعث تجمع آب می‌شود: لینک به ۶۵ تحقیق مرتبط
باعث افزایش قدرت می‌شود: لینک بالا
باعث افزایش وزن می‌شود: لینک به ۲۸ تحقیق مرتبط
افزایش وزنی که همراه آورده اگر مصرف آن «دوره‌ای» نباشد پس از مدتی ماندگار می‌شود: لینک به ۱۹ تحقیق مرتبط
توان دویدن قدرتی را افزایش می‌دهد: لینک به ۱۹ تحقیق مرتبط
آسیب به عضلات را کاهش می‌دهد: لینک به ۶ تحقیق مرتبط
تستسترون را افزایش می‌دهد: لینک به ۶ تحقیق مرتبط
سلامت عمومی را بهبود می‌بخشد: لینک به ۱۰ تحقیق مرتبط

کراتین تنها مکملی‌ست که از با انبوهی سندیت علمی اثربخشی آن اثبات شده و بدنسازی‌کاران «حرفه‌ای» ایرانی یا «شهدای راه بازو» با همین روش شما مکملی همچون کراتین را رها می‌کنند، اسکوات و لیفت را ول می‌کنند، تغذیه سالم و خواب خوب ندارند و برای نتیجه گرفتن از جلوبازو و نشر و ... پس از مدتی درجا زدن رو می‌آورند به هورمن رشد و زباله‌های مشابه.

بله ولی مصرف غیر اصولی اش میتواند خطراتی از جمله آسیب رساندن به کلیه یا توقف روند تولید طبیعیش توسط بدن (چیزی شبیه اعتیاد) داشته باشه!
لینک از دانشگاه مریلند : Creatine | University of Maryland Medical Center (http://umm.edu/health/medical/altmed/supplement/creatine)

Reactor
02-22-2015, 04:14 PM
کراتین زیر پوست آب نمی‌اندازد در داخل عضله باعث تجمع آب می‌شود: لینک به ۶۵ تحقیق مرتبط
باعث افزایش قدرت می‌شود: لینک بالا
باعث افزایش وزن می‌شود: لینک به ۲۸ تحقیق مرتبط
افزایش وزنی که همراه آورده اگر مصرف آن «دوره‌ای» نباشد پس از مدتی ماندگار می‌شود: لینک به ۱۹ تحقیق مرتبط
توان دویدن قدرتی را افزایش می‌دهد: لینک به ۱۹ تحقیق مرتبط
آسیب به عضلات را کاهش می‌دهد: لینک به ۶ تحقیق مرتبط
تستسترون را افزایش می‌دهد: لینک به ۶ تحقیق مرتبط
سلامت عمومی را بهبود می‌بخشد: لینک به ۱۰ تحقیق مرتبط

جناب پروفسور اصطلاح باشگاهیش رو گفتم.
اسم کراتین برای شما تجربه ست برای من یک خاطره ی چندین ساله ست.
مربوط به چندسالی که بدنسازی کار میکنم هم نیست.
من از زمان قبل از گفتمان و چند سل پیش در گفتگو و همینجا هم قبلا گفتم که رزمی و شنا کار میکردم و قهرمانی دارم.
با کراتین بیگانه نیستم.
نگفتم کراتین بی خاصیته ولی دردسر هم داره. خواصش به دردسرش نمیصرفه.
با دکتر و مربی در حد تیم ملی کار نکردید که دنبال خواص! کراتین میگردید.
اشکال شما لینک بازی هاتونه.
فکر میکنید در اینترنت گنج پیدا میکنید.
بدنسازی ورزش اینترنتی نیست. کار عملیه.
اگر حرف های من رو قبول ندارید خوب نداشته باشید.
بفرمایید برید اینقدر کراتین بخورید تا 30 کیلو شکم بیارید و کلیه هاتون از کار بیوفته.
شمایی که از کات کردن حرف میزنید هنوز نمیدونید که آدم عاقل مگه مرض داره کراتین بخوره که بدنش آب بندازه که بعد بره خودش رو پاره کنه تا کات کنه؟
کراتین رو مربیای باشگاهی برای اینکه جیب شما رو خالی کنند به شما پیشنهاد میدن و اینقدر هم در تاثیر گذاریش اغراق میکنن که بعضی ها با مصرف زیاد از حدش کلیه هاشون رو هم از دست میدن.
کراتین به میزان مورد نیاز در بیشتر وی ها و گینرها به همراه گلوتامین و بی سی دبل ای وجود داره.
اصلا نیازی نداره اون رو جدا از جایی تهیه کنید.

میگن یکی پول خورد زیاد سر و صدا میکنه یکی خورده معلومات!
من فقط دارم تجربه ام رو در اختیار دوستان قرار میدم. کسی دوست داشت استفاده کنه دوست هم نداشت نکنه. من کاسب بدنسازی نیستم و تبلیغات هم نمیکنم و شغلم چیز دیگست. حرفی رو هم که گفتم بعد از چند سال تجربه بدست میاد.
هیچوقت هم نگفتم تمرین نکنید یا نخوابید یا...
تحصیلاتم هم از شما و شاید از محققان لینک هاتون بیشتر باشه.
پس میدونم چی میگم.

Ouroboros
02-22-2015, 07:06 PM
بله ولی مصرف غیر اصولی اش میتواند خطراتی از جمله آسیب رساندن به کلیه یا توقف روند تولید طبیعیش توسط بدن (چیزی شبیه اعتیاد) داشته باشه!
لینک از دانشگاه مریلند : Creatine | University of Maryland Medical Center
برای افرادی که نارسایی کلیوی دارند یا مبتلی به سنگ کلیه هستند بسیار زیان‌آورست بله. اما ما درباره‌ی مکمل‌های بدنسازی داریم صحبت می‌کنیم. با احتساب سود و زیان کراتین بهترین و موثرترین مکمل بدنسازی‌ست، همچنین کم‌زیان‌ترینشان! اگر زیر ۵ گرم در روز مصرف بکنید بیشتر خطرات آن نیز از میان می‌رود. واقعا مضحک است که ما درباره‌ی این موضوع هم باید بحث بکنیم!

هیچوقت هم نگفتم تمرین نکنید یا نخوابید یا...

منهم نگفته‌ام فقط لینک بخوانید و نروید باشگاه، گفتم و می‌گویم که تحقیقات منتشر شده در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی را ارج بیشتری بگذارید از تجربیات من یا ری‌اکتور، چون در بدنسازی هرکس یک چیز می‌گوید و نیاز به تحقیق علمی خیلی بیش از جاهای دیگر احساس می‌شود. کسی اینجا به شخص شما حمله‌ور نشده که اینطور ناراحت شدید دوست گرامی، شما یک ادعای اشتباه کردید و من اشتباه بودن آنرا با «لینک‌بازی»، یا پیوند به مطالعات متدولوژیک در گروه‌های کنترل‌شده و شرایط آزمایشگاهی نشان دادم، این بحث خاتمه یافته است، شما اشتباه کردید!

اصطلاح باشگاهی شما اشتباه است، لطفا آنرا بکار نبرید، کراتین آب را زیر پوست گیر نمی‌اندازد، بلکه به داخل عضله می‌کشد و از این طریق حجم آنرا افزایش می‌دهد، این ربطی به کات کردن ندارد چون در کات شما تفکیک ِ آشکار می‌خواهید و حجم عضلانی بیشتر به این کمک می‌کند، کراتین در کات همچنین به حفظ قدرت در حالتی که کالری کمتری مصرف می‌شود کمک شایانی می‌کند. من با وجود مصرف کراتین در دو ماه گذشته هفت کیلو گرم وزن کم کرده‌ام، پس ایندو ربطی به هم ندارند. وانگهی شما که انسان باهوشی هستید می‌دانید فرق بین personal anecdote و Scientific study در چیست، و چرا باید دومی نزد ما اعتبار بیشتری از اولی داشته باشد. منهم از شما سپاسگزارم بابت تجربه‌ای که با ما به اشتراک گذاشتید، تجربه‌ی من متفاوت بوده. اینکه آیا فواید کراتین به مضرات آن می‌چربد را خود شخص باید تصمیم بگیرد، من اگر قصد استفاده از فقط یک مکمل را داشتم آن مکمل قطعا کراتین می‌بود.

صفحه‌ی کراتین در سایت Examine (http://examine.com/supplements/Creatine/)بیش از پانصد منبع و مرجع دارد، بیشتر آنها مراجع علمی و ورزشی معتبر هستند، من دوستان را دعوت می‌کنم که آنرا به دقت بخوانند و درباره‌ی مصرف این مکمل بسیار ارزشمند تصمیم آگاهانه بگیرند.

Reactor
02-22-2015, 08:04 PM
منهم نگفته‌ام فقط لینک بخوانید و نروید باشگاه، گفتم و می‌گویم که تحقیقات منتشر شده در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی را ارج بیشتری بگذارید از تجربیات من یا ری‌اکتور، چون در بدنسازی هرکس یک چیز می‌گوید و نیاز به تحقیق علمی خیلی بیش از جاهای دیگر احساس می‌شود. کسی اینجا به شخص شما حمله‌ور نشده که اینطور ناراحت شدید دوست گرامی، شما یک ادعای اشتباه کردید و من اشتباه بودن آنرا با «لینک‌بازی»، یا پیوند به مطالعات متدولوژیک در گروه‌های کنترل‌شده و شرایط آزمایشگاهی نشان دادم، این بحث خاتمه یافته است، شما اشتباه کردید!

اصطلاح باشگاهی شما اشتباه است، لطفا آنرا بکار نبرید، کراتین آب را زیر پوست گیر نمی‌اندازد، بلکه به داخل عضله می‌کشد و از این طریق حجم آنرا افزایش می‌دهد، این ربطی به کات کردن ندارد چون در کات شما تفکیک ِ آشکار می‌خواهید و حجم عضلانی بیشتر به این کمک می‌کند، کراتین در کات همچنین به حفظ قدرت در حالتی که کالری کمتری مصرف می‌شود کمک شایانی می‌کند. من با وجود مصرف کراتین در دو ماه گذشته هفت کیلو گرم وزن کم کرده‌ام، پس ایندو ربطی به هم ندارند. وانگهی شما که انسان باهوشی هستید می‌دانید فرق بین personal anecdote و Scientific study در چیست، و چرا باید دومی نزد ما اعتبار بیشتری از اولی داشته باشد. منهم از شما سپاسگزارم بابت تجربه‌ای که با ما به اشتراک گذاشتید، تجربه‌ی من متفاوت بوده. اینکه آیا فواید کراتین به مضرات آن می‌چربد را خود شخص باید تصمیم بگیرد، من اگر قصد استفاده از فقط یک مکمل را داشتم آن مکمل قطعا کراتین می‌بود.

صفحه‌ی کراتین در سایت Examine (http://examine.com/supplements/Creatine/)بیش از پانصد منبع و مرجع دارد، بیشتر آنها مراجع علمی و ورزشی معتبر هستند، من دوستان را دعوت می‌کنم که آنرا به دقت بخوانند و درباره‌ی مصرف این مکمل بسیار ارزشمند تصمیم آگاهانه بگیرند.

بدی بحث کردن اینجا اینه که دائم هر حرفی که از دهنت در بیاد باید 10 بار مزه مزه و ویرایشش کنی و براش 40 تا رفرنس آکادمیک پیدا کنی تا علماء مطالعه کنند و اگر نظرشون مساعد بود و امروز از دنده ی چپ بلند نشده بودند و حال و حوصله ی لجبازی رو نداشتند قبول کنند.
و این با کمبود وقت من ناسازگاره!
من هدفم از آمدن به اینجا فقط تبادل نظر و اطلاعات و اگر هم از دستم بر بیاد کمکه.
همونطور که در زندگی واقعی هم زیاد اهل کمک کردن هستم.
مشکل از شما گرامی نیست. چون من جدای از این بحث برای شما احترام زیادی قائلم. قبلا هم گفتم
مشکل جَو شک گرای اینجاست که همه دنبال کاراگاه بازی هستند و راجع به همه چیز دنبال مدرک و سند میگردن.
در تاپیکی مثل " گفتگو پیرامون اسهال کمونیست و سوسیالیست" میری و میگردی 40 هزار صفحه کتاب رو در 40 خط بصورت روان و فارسی سلیس تایپ میکنی و پست میکنی در سایت و مزدک بامداد میاد و میشاشه توش و با یک شکلک پوزخند و بدون یک کلمه جواب میره پی کارش.
اونوقت اینجا که صحبت از ورزش و بدنسازیه و قاعدتا باید نظرها رد و بدل بشه و تجربه ها انتقال داده بشه همه انتظار دارن که کلمه به کلمه حرف هات با سند منگوله دار باشه!

Reactor
02-22-2015, 08:11 PM
برای من علم تجربی بالاتر از علم تئوریک بوده. علم تئوریک تا وقتیکه تجربه و آزمایش نشه یک نظریه ست.
به غیر از استروئیدها و کسشعرهای آمپولی, خیلی مکمل هارو امتحان کردم و نتیجه اش رو دیدم.
حتی به دوستان برنامه ی تمرینی هم پیشنهاد نکردم.
چون دوستان آماتورند و همین که پاشون به باشگاه و ورزش باز بشه خودش شاهکاره و یک مربی بیسواد باشگاهی که بدن دوستان رو از نزدیک میبینه باز هم بر حسب تجربه اش بهتر میتونه بهشون برنامه تمرینی بده تا منی که پشت کامپیوتر نشستم و هیچ وقت از نزدیک این دوستان رو ندیدم.
این داستان بدنسازی واقعا بحث کردن نداره.
کسی دوست داشت انجام میده اگرم دوست نداشت انجام نمیده.
اگر هم دوستان دنبال مدرک و سند در حرف های من هستید متاسفانه من فقط نظرم رو میگم و وقت برای سرچ اینترنتی و ارائه مقاله ISI ندارم

sonixax
02-22-2015, 09:07 PM
واقعا مضحک است که ما درباره‌ی این موضوع هم باید بحث بکنیم!

در باره اینکه مصرف زیادیش حتا برای آدم سالم هم مضره ؟! آره واقعن مسخرست.

Ouroboros
02-23-2015, 06:17 AM
در باره اینکه مصرف زیادیش حتا برای آدم سالم هم مضره ؟! آره واقعن مسخرست.

دباره‌ی اینکه بهترین مکمل بدنسازی‌ست. مصرف زیاد هر چیز برای هر کس مضر است.
ببینم حالا شما اهل ورزش هستید؟

sonixax
02-23-2015, 02:23 PM
دباره‌ی اینکه بهترین مکمل بدنسازی‌ست. مصرف زیاد هر چیز برای هر کس مضر است.
ببینم حالا شما اهل ورزش هستید؟

من به خاطر حادثه ای که برام سر آخرین تمرین Sky Diving پیش اومد فقط به دویدن صبحگاهی و دوچرخه سواری بسنده میکنم.

Crusader
02-27-2015, 02:23 PM
برای من علم تجربی بالاتر از علم تئوریک بوده. علم تئوریک تا وقتیکه تجربه و آزمایش نشه یک نظریه ست.
نمی‌دانم چرا انقدر سعی می‌کنید بگویید تجربه‌ی شخصی شما به علم اولویت دارد؟ تجربه‌ی شخصی هیچکسی در بدنسازی اهمیتی ندارد، حتی مربیان بدنسازی. زیرا بدنسازی رشته‌ای «تجربی‌ست» و به اندازه‌ی تک تک افرادی که این رشته را بطور جدی پی‌گیری می‌کنند تجربیات گوناگونی وجود دارد. فلان مربی یک چیز می‌گوید بر حسب «تجربه»، آن یکی چیز دیگری می‌گوید باز هم بر اساس «تجربه». به تجربه‌ی هیچ فردی اعتباری نیست... و هیچ شکی در آن نیست که برای انتخاب راه درست باید به «علم» مراجعه بکنیم نه تجربه‌ی شخصی من یا شما.

Alice
02-28-2015, 05:02 PM
چون دوستان آماتورند و همین که پاشون به باشگاه و ورزش باز بشه خودش شاهکاره و یک مربی بیسواد باشگاهی که بدن دوستان رو از نزدیک میبینه باز هم بر حسب تجربه اش بهتر میتونه بهشون برنامه تمرینی بده تا منی که پشت کامپیوتر نشستم و هیچ وقت از نزدیک این دوستان رو ندیدم.

:e303:

Reactor
03-04-2015, 10:35 PM
نمی‌دانم

جواب خودت رو همون اول دادی. چون نمیدونی!

چرا انقدر سعی می‌کنید بگویید تجربه‌ی شخصی شما به علم اولویت دارد؟ تجربه‌ی شخصی هیچکسی در بدنسازی اهمیتی ندارد، حتی مربیان بدنسازی. زیرا بدنسازی رشته‌ای «تجربی‌ست» و به اندازه‌ی تک تک افرادی که این رشته را بطور جدی پی‌گیری می‌کنند تجربیات گوناگونی وجود دارد. فلان مربی یک چیز می‌گوید بر حسب «تجربه»، آن یکی چیز دیگری می‌گوید باز هم بر اساس «تجربه». به تجربه‌ی هیچ فردی اعتباری نیست... و هیچ شکی در آن نیست که برای انتخاب راه درست باید به «علم» مراجعه بکنیم نه تجربه‌ی شخصی من یا شما.

شما تا حالا وزنه زدی؟ اصلا تا حالا یک دمبل رو از نزدیک دیدی؟
چرا سعی میکنی وقتی درباره ی چیزی هیچ اطلاعی نداری پات رو از اظهار نظر هم فراتر بگذاری و بقیه رو نقد کنی؟
اگر چیزی میدونی یا تجربه ای داری بگو.
اگر هم نداری الکی سعی نکن با ادبیاتی حرف زدن یک چیزی گفته باشی

Russell
03-06-2015, 09:27 AM
من هم باید بگم که خیر چندانی از این «تجربیات شخصی» ندیده‌ام، باتوجه به جدید بودن
بدنسازی در ایران و البته بی صاحب بودن کل مملکت چندان عجیب هم نیست.

sonixax
03-06-2015, 01:29 PM
من هم باید بگم که خیر چندانی از این «تجربیات شخصی» ندیده‌ام، باتوجه به جدید بودن
بدنسازی در ایران و البته بی صاحب بودن کل مملکت چندان عجیب هم نیست.

در ایران که تقریبن همه چیز تجربی و غیر علمیست! صنعت خودرو سازی کشور تجربیست! صنعت نرم افزار کشور از بیخ تجربیست!! یک متخصص نرم افزار در ایران شاید یک برنامه ی خیلی پیچیده هم بنویسد ولی بر اساس تجربه و ور رفتن آن را یاد گرفته نه آموزش و علم و برای همین نرم افزارش بسیار آسیب پذیر و البته پر از عیب و ایراد است، دیگه بدنسازی که جای خود دارد. شخصن تا زمانی که ایران بودم حتا یک مورد باشگاه بدنسازی ندیدم که مربیش رژیم غذایی و تمرینات رو به شاگردان زیر نظر یک پزشک متخصص دیکته کند!!! در صورتی که اگر اینجا با یک پزشگ متخصص همکاری نداشته باشید و دستوراعلملهای دارویی و غداییتان تحت نظارت وی نباشد و البته یک دوره سفت و سخت Ausbildung مربی گری ندیده باشید و مدرکش رو نداشته باشید اصلن اجازه ندارید برید باشگاه باز کنید!!! در صورتی که در ایران هر هویجی میتواند برود صبح یک زیرزمینی اجاره کند یک کرگدن هم آنجا بگذارد اسمش رو بذاره مربی!!!! نتیجه هم این میشه که اغلب افرادی که در ایران بدنسازی کار میکنند بعد از مدتی از ریخت و قیافه انسانی خارج میشند!! یا خیلی گنده میشند! یا چهره هایی خشن و عجیب و غریب پیدا میکنند به خصوص اونهایی که در سنین رشد میرند سراغ بدنسازی. از اون طرف هم عدم نظارت بر واردات و مصرف مواد مصرفی این افراد باعث شده هر آشغالی رو از هر دهات کوره ای وارد کنند و یا هر دری وری رو توی بسته های خالی بریزند و به جای جنس خوب و اعلا پاچه ملت کنند. بعضی ها خوب توانایی تشخیص جنس جنس خوب از بد رو دارند و بنجل نمیخرند ولی خیلی ها هم ندارند.
البته این برخورد تندی که ریکتور از خودش بروز داده در باره انتقاد از بدنسازی هم یک جور اپیدمی بین تمام بدنسازان ایرانیه و همشون همین طوری رفتار میکنند در برابر کسی که به بدنسازی به خصوص از نوع ایرانیش انتقاد داره ! این استدلال که تو تاحالا وزنه نزدی پس نمیفهمی هم از بیخ باطله! برای اینکه در مورد چیزی اطلاعات و دانش داشت حتمن نباید درگیرش بود!!!! بشر یک بار هم پاش رو روی نپتون نذاشته هیچ روباتی هم اونجا نفرستاده ولی اطلاعاتش در مورد نپتون از اطلاعاتش در مورد زمین (که روش داره زندگی میکنه) بیشتره!!!

Crusader
03-06-2015, 05:59 PM
جواب خودت رو همون اول دادی. چون نمیدونی!

یک لحظه کُسشعر نگویید و گوش بگیرید، هرچند کسی که می‌گوید «کراتین زیر پوست آب میاندازد» را نمی‌توان به صراتی مستقیم کرد، اما در ایران بیشتر کراتین‌ها خالص نیست و با انواع مواد هورمونی و استرویید آنابولیک و.. مخلوط شده. شما احتمالا بدلیل فقر اطلاعات از کراتین‌های غیرمجاز استفاده کرده‌اید که این یاوه‌های خنده‌دار را تکرار می‌کنید، یا آنکه کراتین را خودسرانه و بدون توصیه‌های علمی مصرف کرده‌اید. مصرف خودسرانه‌ی کراتین می‌شود همینی که شما می‌گویید. مصرف درست و دقیق آن به همراه برنامه‌های «علمی» که اثبات‌شده است نتایج مثبتی خواهد داشت. من تجربه‌ی خودم را بازگو نمی‌کنم اما صد تحقیق علمی به شما می‌دهم که برنامه‌ی ورزشی و مکملی به همراه کراتین چه نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت. شما اگر ده سال بدنسازی را بطور «تجربی» با کمک دیگران کار کرده‌اید و من نوعی نصف آن بطور «علمی» و دقیق و بدون توجه به نصایح امثال شما، میزان پیشرفت شما با من قطعا قابل مقایسه نخواهد بود. دلیل آنست که شما یکراهی را بر حسب تجربه و آناتومی بدن دیگران می‌روید و با آزمون و خطا بالاخره مسیر غایی را میابید، اما متد علمی از قبل ثابت‌شده است و همان مسیر غایی را بدون ازمون و خطا در اختیار ما می‌گذارند.

Reactor
03-17-2015, 12:21 AM
من تجربه‌ی خودم را بازگو نمی‌کنم اما صد تحقیق علمی به شما می‌دهم که برنامه‌ی ورزشی و مکملی به همراه کراتین چه نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت.

شما انگار دوزاریت کجه!
پرورش اندام ورزشی علمی هست که من هم اصلا مشکلی با علمی بودنش ندارم و اینو قبول دارم.
چیزی که شما نمیدونی اینه که کسشعر علم نما در علم بدنسازی خیلی زیاده و فقط با تجربه میشه از بینش حقیقت رو سوا کرد.
تقریبا برای هر دارو و مکملی در بدنسازی رفرنس های آزمایشگاهی مثبت و منفی وجود داره.
یک عده از دکترها میگن به فلان دلیل خوبه و یک عده میگن به فلان دلیل بده.
بدنساز باید سابقه ی کافی داشته باشه تا خودش به دیدی برسه که برای خودش برنامه ی تمرینی و برنامه ی غذایی بنویسه.
اگر شما تجربه ی بدنسازی داشتی این رو درک میکردی که در این رشته حتی بعضی از دکترها هم کسشر میگن.
من دکتری رو میشناسم که استروئید رو برای کسی تجویز کرده اما من طبق تجربه میدونم که براش ضرر داره چون علمش رو دارم. چون به چشم خودم اثر مخربش رو دیدم و از ادعای هر پزشکی برای من حجت تره.

رفرنس های آبدوخیاری اینترنتی که شماهارو داره دیوونه میکنه هم از همین دسته هستند.

علمی رو که شماها دارید در اینترنت دنبالش میگردید رو من قبلا دنباله اش رو گرفتم و نتیجه اش هم دیدم و دارم الان به اسم تجربه میگم.

علمی که از فیلترهای زیادی عبور کرده و اسمش رو گذاشتم تجربه.

Reactor
03-17-2015, 12:25 AM
کاربرهای عشق کراتین اگر تونستن با خوردن کراتین بدنشون رو به عکس آواتار من نزدیک کنن جایزه دارن:e412:

undead_knight
03-26-2015, 05:25 PM
- مولتی ویتامین(روزی یکی)
- ویتامین سی (روزی ۶۰۰ میلی‌گرم در دو وعده‌ی ۳۰۰ میلی‌گرمی)
- ویتامین ای ( هفته دو واحد ۴۰۰ تایی)
- ویتامینهای گروه بی (روزی یک عدد)

امیر جان در مورد ویتامین ها و مولتی ویتامین ها بنا به دستور پزشک عمل میکنی یا بدن سازی نیاز به استفادشون رو بیشتر میکنه؟!
چون من پژوهش هایی مبنی بر "زیان بار" بودن مصرف بیش از حد و در سایر موارد بی اثر بودن مصرفشون دیدم.
Hold the supplements : UMNews : University of Minnesota (http://umnews.ur.umn.edu/news/features/2011/UR_CONTENT_363761.html)
National Study finds Vitamin E Supplement May Increase Prostate Cancer Risk (http://my.clevelandclinic.org/about-cleveland-clinic/newsroom/releases-videos-newsletters/2011-10-11-national-study-finds-vitamin-e-supplement-may-increase-prostate-cancer-risk)
Cancer | Society | The Guardian (http://www.theguardian.com/society/cancer)
The Beta-Carotene and Retinol Efficacy Trial: incidence of lung cancer and cardiovascular disease mortality during 6-year follow-up after stopping ... - PubMed - NCBI (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15572756)
لینک های بیشتر در اینجا هست: The Vitamin Myth (http://www.skeptical-science.com/science/vitamin-myth/)

undead_knight
03-26-2015, 05:32 PM
چیزی که شما نمیدونی اینه که کسشعر علم نما در علم بدنسازی خیلی زیاده و فقط با تجربه میشه از بینش حقیقت رو سوا کرد.

پارازیت وسط بحث بدن سازیتون:
ریاکتور جان شما هم گویا جز گروهی هستید که فکر میکنید علم رو میشاسید ولی درک درستی از علم ندارید.
اون چیزی که از راهش میشه فهمید چی دانش نمایانه هست، چی علمی هست و مهمتر از اون چی اثبات شده علمیه(یک مرحله فراتر از علمی بودن) "تجربه شخصی" نیست، در واقع تجربه شخصی خودش اشاعه دهنده دانش نما، ضد علم و... هست. راه اثبات یک چیز از نظر علمی فقط و فقط آزمایش های کنترل شده علمی هست و وقتی در زمینه ای "اختلاف علمی" وجود داره واین اختلاف قابل توجه هست(چون میزان کمش در مورد خیلی چیزا وجود داره) اون وقت باید دید کدوم ثبت پژوهش های معتبر و اثبات شده بیشتری داره.

پس اگر میخواید در مورد علمی بودن چیزی حرف بزنید همین الان تجربه شخصیتون رو دور بندازید.

Ouroboros
05-25-2015, 09:14 AM
امیر جان در مورد ویتامین ها و مولتی ویتامین ها بنا به دستور پزشک عمل میکنی یا بدن سازی نیاز به استفادشون رو بیشتر میکنه؟!
چون من پژوهش هایی مبنی بر "زیان بار" بودن مصرف بیش از حد و در سایر موارد بی اثر بودن مصرفشون دیدم.

مصرف بیش از حد هرچیزی که زیان آورست آرش گرامی، ولی واقعیت اینست که بیشتر ما، با این تغذیه‌ای که داریم و کل سبک زندگی مدرن با انواع کمبودهای احتمالی روبرو هستیم. شما یک آزمایش کامل نیاز دارید تا مشخص بشود در چه چیزی کمبود دارید و در چه چیزی نیازی ندارید. این لینکها که فراهم کردید دائم همان داستان قدیمی را تکرار می‌کنند که بهتر است از منابع طبیعی دریافت بکنید نه از منابع مصنوعی، ولی در روزگار پیتزا و کباب که نمی‌توان چنین کاری کرد.

undead_knight
05-27-2015, 08:14 AM
مصرف بیش از حد هرچیزی که زیان آورست آرش گرامی، ولی واقعیت اینست که بیشتر ما، با این تغذیه‌ای که داریم و کل سبک زندگی مدرن با انواع کمبودهای احتمالی روبرو هستیم. شما یک آزمایش کامل نیاز دارید تا مشخص بشود در چه چیزی کمبود دارید و در چه چیزی نیازی ندارید. این لینکها که فراهم کردید دائم همان داستان قدیمی را تکرار می‌کنند که بهتر است از منابع طبیعی دریافت بکنید نه از منابع مصنوعی، ولی در روزگار پیتزا و کباب که نمی‌توان چنین کاری کرد.
البته تاکید روی مصرفش بیش از حد هست نه اینکه کلا مصرفشون بد باشه،منبع طبیعی هم زیاد مصرف بشه مضرر هست.

خب من هم واسه همین پرسیدم، بر اساس آزمایش/نظر پزشک داری مصرف میکنی؟

+کراتین اصل از کجا میشه گیر آورد!؟:e403:

Amir.Aria
08-11-2015, 11:50 PM
یکی از بزرگترین پرسشهایی که پیوسته ورزشکاران و بدن سازان ایرانی را به تردید انداخته
تاثیر رابطه جنسی یا خود ارضایی بر رشد ماهیچه ها و روند تکاملی بدن بوده...

You don't lose any muscle gains from masturbating. Sperm and semen have no other"
purpose in your body except to be ejaculated
"So if you masturbate and/or have sex, it doesn't take anything away from the rest of your body

نظر دوستان درباره این گزاره چیست ؟ آیا فرآیند ارضا شدن و تولید اسپرم و دیگر مکانزیمهایی
که در چنین موقعیتی فعال می شوند تاثیری بر کیفیت بدن سازی دارند یا خیر ؟

sonixax
08-27-2015, 10:52 PM
آخر و عاقبت استفاده غیر اصولی بدون نظارت پزشک و ... از مکملهای بدنسازی و فشار زیادی به بدن وارد کردن :

بیت‌الله عباسپور درگذشت
(http://www.radiofarda.com/content/f35_beitollah_abbaspur_passed-away/27209195.html)

نکنید آقا جان! آخرش همینه. من شخصن 2-3 نفر دیگه رو میشناسم که یا قلبشون منفجر شد (ای کاش سکته میکردند)، یا بیماریهای مشابه گرفتند و پکیدند.

Anarchy
08-28-2015, 12:47 PM
آخر و عاقبت استفاده غیر اصولی بدون نظارت پزشک و ... از مکملهای بدنسازی و فشار زیادی به بدن وارد کردن :

بیت‌الله عباسپور درگذشت
(http://www.radiofarda.com/content/f35_beitollah_abbaspur_passed-away/27209195.html)

نکنید آقا جان! آخرش همینه. من شخصن 2-3 نفر دیگه رو میشناسم که یا قلبشون منفجر شد (ای کاش سکته میکردند)، یا بیماریهای مشابه گرفتند و پکیدند.

میلاد جان بیماری بیتو Granulomatosis with polyangiitis - WiKi (https://en.wikipedia.org/wiki/Granulomatosis_with_polyangiitis) بود و حداقل تا الان هیچ ارتباطی بین مکمل ها و داروهای بدن سازی و چنین بیماری کشف نشده ... این همه قهرمان حرفه ای بدن سازی داریم که صحیح و سالم زندگی میکنن. بیتو هم یه حرفه ای بود و بعید میدونم رو هوا کاری کرده باشه یا دارو با دوز نا مناسب مصرف کرده باشه !!!

sonixax
08-30-2015, 01:05 AM
میلاد جان بیماری بیتو Granulomatosis with polyangiitis - WiKi بود و حداقل تا الان هیچ ارتباطی بین مکمل ها و داروهای بدن سازی و چنین بیماری کشف نشده ... این همه قهرمان حرفه ای بدن سازی داریم که صحیح و سالم زندگی میکنن. بیتو هم یه حرفه ای بود و بعید میدونم رو هوا کاری کرده باشه یا دارو با دوز نا مناسب مصرف کرده باشه !!!

راستش آنارشی جان بین مکملها و داروهای بدن سازی با سکته قلبی، سکته مغزی، مشکلات جنسی، سرطان و ... هم ارتباط خاصی کشف نشده ولی اغلب کسانی که ازشون استفاده میکنند بهش گرفتار میشند.
شما خودت بهتر از من میدونی به شکل اصولی و سالم زندگی کردن و ... هیچ بنی بشری اون قدری و اون شکلی نمیشه! پس قطعن پای کلی هورمون و داروهای مختلف و ... در کار بوده و نتیجه کار شده این.
یکی از دوستان من در یک تیم بسکتبال ملی (ایران) بازی میکرده و الان هم در یک تیم باشگاهی به عنوان مربی مشغوله، یادمه یک بار یک بسته خیلی کوچیک شاید اندازه 1 گرم کراتین دستش بود گفت پزشک تیم این رو برای مصرف یک ماهمون داده!!!! در صورتی که یک بدنساز (اون یکی دوستم) روزی نیم کیلو میخورد!!!! خوب اون یکی سالم و تندرست داده ادامه میده و این یکی الان زیر یک من خاک خوابیده!!!

Anarchy
08-31-2015, 07:59 PM
راستش آنارشی جان بین مکملها و داروهای بدن سازی با سکته قلبی، سکته مغزی، مشکلات جنسی، سرطان و ... هم ارتباط خاصی کشف نشده ولی اغلب کسانی که ازشون استفاده میکنند بهش گرفتار میشند.
شما خودت بهتر از من میدونی به شکل اصولی و سالم زندگی کردن و ... هیچ بنی بشری اون قدری و اون شکلی نمیشه! پس قطعن پای کلی هورمون و داروهای مختلف و ... در کار بوده و نتیجه کار شده این.
یکی از دوستان من در یک تیم بسکتبال ملی (ایران) بازی میکرده و الان هم در یک تیم باشگاهی به عنوان مربی مشغوله، یادمه یک بار یک بسته خیلی کوچیک شاید اندازه 1 گرم کراتین دستش بود گفت پزشک تیم این رو برای مصرف یک ماهمون داده!!!! در صورتی که یک بدنساز (اون یکی دوستم) روزی نیم کیلو میخورد!!!! خوب اون یکی سالم و تندرست داده ادامه میده و این یکی الان زیر یک من خاک خوابیده!!!

بله اون هایی که هیکل های غول آسا دارن واضحا از آنابولیک استروئید استفاده کردن ... یه سری عوارض مشخص داره این دارو ها !! ولی بیماری بیت الله عباس پور حداقل نادر بود و من تو هیچ بدنساز حرفه ای دیگه ای ندیده بودم و تا الان ارتباطی بین داروهای بدنسازی و این بیماری کشف نشده ...

در مورد کراتین هم روزانه حتی تا 20 گرمش هم تو مطالعات دیدن عوارض نداشته ولی خب روزانه 5 گرم معمولا توصیه میشه !!

الان مطالعات جدید نشون میده مصرف هورمونی مثل سوماتروپین میتونه اثرات ضد پیری داشته باشه البته با دوز پایین حدود 1 واحد روزانه ... پس مصرف هر هورمونی هم لزوما مضر نیست .

sonixax
09-01-2015, 12:48 AM
بله اون هایی که هیکل های غول آسا دارن واضحا از آنابولیک استروئید استفاده کردن ... یه سری عوارض مشخص داره این دارو ها !! ولی بیماری بیت الله عباس پور حداقل نادر بود و من تو هیچ بدنساز حرفه ای دیگه ای ندیده بودم و تا الان ارتباطی بین داروهای بدنسازی و این بیماری کشف نشده ...

در مورد کراتین هم روزانه حتی تا 20 گرمش هم تو مطالعات دیدن عوارض نداشته ولی خب روزانه 5 گرم معمولا توصیه میشه !!

الان مطالعات جدید نشون میده مصرف هورمونی مثل سوماتروپین میتونه اثرات ضد پیری داشته باشه البته با دوز پایین حدود 1 واحد روزانه ... پس مصرف هر هورمونی هم لزوما مضر نیست .

عین همین حرفها رو در مورد آسپیرین هم میزنند! یک عده (منظورم متخصصین و دانشمندانه) میگند روزی یک مقداری بخورید خوبه! یک سری دیگه میگند نخورد بده!!!
ولی چیزی که مشخصه خارج شدن از روند عادی هر انسانی رو به میان باقالی ها میفرسته!!
بیت الله معروف بود برای همین همه ازش خبردار شدند! هزاران انسان دیگه (بدنسانز منظورمه) همه روزه با بیماریهای نادر به اورژانس و سیستم پزشکی مراجعه میکنند که بیشترشون درگیر استفاده از همین مواد و داروها هستند.
من 4-5 سال پیش به یکی از دوستام که هی میگفت بیت الله بیت الله (اون موقع فکر نکنم به اندازه الان و پس از مرگش معروف شده بوده) گفتم حالا ببین کی یه بلای گنده سرش بیاد! که اومد!!!!
آنارشی جان من دو دسته مرگ و میر زیاد دیدم به خاطر جایی که توش یک مدتی داوطلبانه کمک میکردم! یکی مرگ پنرها (بیخانمانهای الکلی بر خیابون) یکی هم مرگ همین افرادی که از داروهای بدنسازی استفاده کرده بودند.
شاید تئوری توطئه باشه ولی به نظرم همین شرکتهای تولید کننده این مدل داروها خیلی تلاش میکنند که بگند که این داروها ضرر ندارند و هیچی نمیشه و اینها!
البته شخصن یک عقیده دیگه هم دارم! کسی که هیکلش زیاد از حد گندست مغزش کوچیکه!!!

Amir.Aria
09-16-2015, 01:01 PM
از دوستان کسی درباره پرسش ما که در برگ پیشین جا ماند توضیحی نداشت ؟ :e14c:

Ouroboros
09-16-2015, 04:12 PM
از دوستان کسی درباره پرسش ما که در برگ پیشین جا ماند توضیحی نداشت ؟
من روز بعد از سکس در باشگاه احساس خستگی می‌کنم ولی تحقیق علمی خاصی در اینباره وجود ندارد. به بدنتان اطمینان بکنید و اگر احساس می‌کنید خوداراضایی شما را اذیت می‌کند از آن دست بکشید. ترک آنهم تمرین خوبی برای تقویت اراده و نیروی ذهنی‌ست.

Amir.Aria
09-16-2015, 04:42 PM
من روز بعد از سکس در باشگاه احساس خستگی می‌کنم ولی تحقیق علمی خاصی در اینباره وجود ندارد. به بدنتان اطمینان بکنید و اگر احساس می‌کنید خوداراضایی شما را اذیت می‌کند از آن دست بکشید. ترک آنهم تمرین خوبی برای تقویت اراده و نیروی ذهنی‌ست.

از شگفتی های این موضوع ناسازگاری و تضاد میان وب فارسی
و انگلیسی ست !هر وبگاه فارسی را که ببینید یکسره از زیانهای
بی پایان خودارضایی « و نه سکس» گفته و به وارون هر آنچه به
انگلیسی خواندیم بازنمود و تشریح بی تاثیر بودن هر گونه ارضا شدن
بر کیفیت تمرین ها و برآیند آنها در پرورش اندام بوده.
در ایران که منع ویژه ای از سوی مربیان بر ورزشکاران تحمیل می شود.

sonixax
09-17-2015, 01:02 AM
از شگفتی های این موضوع ناسازگاری و تضاد میان وب فارسی
و انگلیسی ست !هر وبگاه فارسی را که ببینید یکسره از زیانهای
بی پایان خودارضایی « و نه سکس» گفته و به وارون هر آنچه به
انگلیسی خواندیم بازنمود و تشریح بی تاثیر بودن هر گونه ارضا شدن
بر کیفیت تمرین ها و برآیند آنها در پرورش اندام بوده.
در ایران که منع ویژه ای از سوی مربیان بر ورزشکاران تحمیل می شود.

وب فارسی پر است از باورهای شخصی! و غلط!
دلیل : نداشتن تسلط کافی بیشتر مردم به زبانی غیر از فارسی به خصوص انگلیسی.
چرا ؟ جون تقریبن تمام مقالات و مطالب معتبر علمی دنیا به زبان انگلیسی منتشر میشوند.
چه طور ؟ چون بیشتر این مقالات یا اصلن به فارسی ترجمه نمیشوند و یا غلط ترجمه میشوند.
چه باید کرد ؟ انگلیسی یاد گرفت و کاری کرد که تا بالاترین جای ممکن جامعه هم یاد بگیرد.
حالا سوال! آیا خود ارضایی زیان دارد ؟ پاسخ : خیر.

Canary
02-08-2018, 11:40 PM
ابر متخصص وزن کم کردن و عضله آوردن تو زمان کوتاه

5088

Anarchy
02-11-2018, 03:48 PM
ابر متخصص وزن کم کردن و عضله آوردن تو زمان کوتاه

5088

چطوری قناری جان ؟؟ راه میان بر که نداریم فقط میگن کسانی که منظم ورزش کردن حتی بعد از مدت طولانی اگه ورزش رو هم بذارن کنار اگه دوباره برگردن به ورزش در مدت کوتاه تری میتونن به شرایط قبلی برسن . یه چیزی تو مایه های حافظه سلولی !!

Canary
02-11-2018, 07:03 PM
چطوری قناری جان ؟؟ راه میان بر که نداریم فقط میگن کسانی که منظم ورزش کردن حتی بعد از مدت طولانی اگه ورزش رو هم بذارن کنار اگه دوباره برگردن به ورزش در مدت کوتاه تری میتونن به شرایط قبلی برسن . یه چیزی تو مایه های حافظه سلولی !! خوبم. خوبی؟
آره منم نگفتم راه میان بر داریم.فقط میگم راه هایی هم هست که در عرض کمتر از 6 ماه کلی عضله آورد این آقای بیل هم زیاد وزن کم و زیاد میکنه اونطور که فهمیدم در عرض کمتر از 6 ماه از 54 کیلو به 86 کیلو رسید.یا تو یه سال از 83 کیلو به 54 کیلو رسیدو...
درباره اونی که میگی حافظه سلولی هم متوجه منظورت شدم یه جورایی مثل ورزش های سنگین وزن میمونه که مثلا کسایی که ورزش رزمی تکواندو یا کاراته کار میکنن خیلی زودتر خودشونو با جدودو وفق میدن یا کسی که فوتبال آمریکایی بازی کرده راحت تر میتونه کشتی حرفه ای(wwe) کار کنه و...

Anarchy
02-18-2018, 03:00 PM
خوبم. خوبی؟ آره منم نگفتم راه میان بر داریم.فقط میگم راه هایی هم هست که در عرض کمتر از 6 ماه کلی عضله آورد این آقای بیل هم زیاد وزن کم و زیاد میکنه اونطور که فهمیدم در عرض کمتر از 6 ماه از 54 کیلو به 86 کیلو رسید.یا تو یه سال از 83 کیلو به 54 کیلو رسیدو... درباره اونی که میگی حافظه سلولی هم متوجه منظورت شدم یه جورایی مثل ورزش های سنگین وزن میمونه که مثلا کسایی که ورزش رزمی تکواندو یا کاراته کار میکنن خیلی زودتر خودشونو با جدودو وفق میدن یا کسی که فوتبال آمریکایی بازی کرده راحت تر میتونه کشتی حرفه ای(wwe) کار کنه و... بعید میدونم در 6 ماه بشه همچین کاری کرد . منبع معتبری هم هست که تایید کنه این میزان کاهش یا افزایش وزن رو ؟ اضلا برای سلامتی مضر هست شدیدا .

Canary
02-18-2018, 06:50 PM
بعید میدونم در 6 ماه بشه همچین کاری کرد . منبع معتبری هم هست که تایید کنه این میزان کاهش یا افزایش وزن رو ؟ اضلا برای سلامتی مضر هست شدیدا .
تو ویکی پدیای فارسی و انگلیسی این مطلب درج شده بود و هردو به اینجا رفرنس دادن:
Femme Fatales (https://web.archive.org/web/20061007195233/http://www.femmefatales.com/?p=44)
+به نظرت کسی که بدنشو به این روز درمیاره چقدر به سلامتیش درمقابل حرفه بازیگریش اهمیت میده؟

5090